Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Otrovani psi u Niksicu!!!

  1. #1
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Otrovani psi u Niksicu!!!

    http://www.vijesti.me/vijesti/psi-lu...i-clanak-74341

    Ne bih trebao psovati psovati, ali da im j**** majku u p****, olos jedna bezosjecajna!!! Ne mogu da vjerujem da se ovo tako cesto dogadja u svim gradovima Crne Gore... Ljudi koji su spremni da ovo urade, mislim da ne mogu gajiti osjecanja ni prema covjeku, pa da bi u slucaju da im se moze, isto i sa ljudima postupali...

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Standarna stvar u Nk... Tokom prošlog "trovanja" drugaricin dalmatinac je bio međ žrtvama, i to su ga posle 5min ponijeli kod veterinara ali pomoći nije bilo...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    U Baru ista stvar prosle godine

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Sad bi nekog zadavila... pih, kakvih nesoja ima na planeti... pih...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ovo je stvarno bolest,da ima policije da nadju ko je uradio pa na ispitivanje pa liječenje.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    psi se ne drze na ulicu...a te lutalice treba sterilisat ili izvrsit eutanaziju ako se ne javi niko sa parama da ih hrani jer hrana za pse kosta a i osoba koja ce vodit brigu o njima mora imat platu, ako azil nije napravljen (ne mojom greskom) a copor pasa(za koje ja ne mogu da budem siguran jesu li bijesni niti zelim da razmisljam o tome) mi seta oko kuce sto ja treba da radim?!

    vidim da se ova zena buni sto joj neko otrova psa, ali da joj ga u nekoj sredjenoj drzavi nadju pustenog na ulicu odrapili bi joj toliku kaznu da joj na pamet vise ne bi palo da drzi bilo kakvu zivotinju
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    U kvartu je, da ja znam, bilo desetak napada pasa lutalica na ljude... Jednostavno je svima preko glave više da gataju oće li im neki bijesan ker zaklat dijete. Pod hitno treba da se napravi azil u NK
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore je sto se pocinioci nikad ne otkriju, niti je to moguce bez Horejsija.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    psi se ne drze na ulicu...a te lutalice treba sterilisat ili izvrsit eutanaziju ako se ne javi niko sa parama da ih hrani jer hrana za pse kosta a i osoba koja ce vodit brigu o njima mora imat platu, ako azil nije napravljen (ne mojom greskom) a copor pasa(za koje ja ne mogu da budem siguran jesu li bijesni niti zelim da razmisljam o tome) mi seta oko kuce sto ja treba da radim?!

    vidim da se ova zena buni sto joj neko otrova psa, ali da joj ga u nekoj sredjenoj drzavi nadju pustenog na ulicu odrapili bi joj toliku kaznu da joj na pamet vise ne bi palo da drzi bilo kakvu zivotinju
    Eutanaziju?! Najlakše je naći rješenje koje čovjeku odogvora, bez obzira što na tom punu ubija nedužne životinje. I te lutalice ponekad nađu dom, i neko ih hrani.
    Ne brini, odavno nije zabilježen slučaj bjesnila, ali ovo nije nikako nije način da se riješi problem.

    Ova žena jeste pustila psa ispred zgrade bez nadzora, ali reci ti to drugim vlasnicima pasa, koji su izgubili pse samo zato što je neka... (bolje da ostanem nedorečena) osoba pobacala otrov koji je pas pojeo dok je šetao sa vlasnikom. Monstrumi...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Sa čim se truju ovi psi? Dje se kupuje taj otrov, kako to izgleda? I moraju li da pojedu nesto sto sadrzi taj otrov ili je dovoljno da ga pomirišu i sto li vec?

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pojedu ga, a kako ga naprave to oni znaju samo, vjerovatno kombinacijom nekih otrova namijenjenih za nešto drugo...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ovo više ne smiješ svoje pašče izvest da ga prošetaš, kakvih idiota ima, još im je tako dostupan otrov... ovo nije prvi put da se dešava nešto ovako ni u NK ni u drugim gradovima, katastrofa

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Eutanaziju?! Najlakše je naći rješenje koje čovjeku odogvora, bez obzira što na tom punu ubija nedužne životinje. I te lutalice ponekad nađu dom, i neko ih hrani.
    tako svijet funkcionise od pamtivijeka...ko zna koliko djece dnevno umre od gladi, ko zna koliko ih pobiju "mirovne" snage...svako ko ubije životinju iz hira je monstrum, ali ako su ti psi napadali ljude(a vjerovatno jesu pogotovo ako su bili u čoporu, to što psi time brane svoju zamišljenu teritoriju većina ljudi ne razumije i/ili neće da razumije) nekome je dopi*dilo i reagovao je kako je reagovao, postojalo je x boljih načina da se to riješi slažem se ali nekome je to bio najjednostavniji i za to je mnogo više kriva država što ovo pitanje nije regulisala nego ti izvršioci
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Samo je ođe problem što to vjerovatno radi neko po naredbi sa "vrha"... Ranije su išli šinteri i ubijali ih puškama, sad ih truju... Uvijek je bilo pojedinačnih slučajeva da ljudi iz ko zna kojih razloga otruju komšiji pašče ili kakvu lutalicu, no se bojim da to sad nije u pitanju...
    #fakenews

  15. #15
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Samo je ođe problem što to vjerovatno radi neko po naredbi sa "vrha"... Ranije su išli šinteri i ubijali ih puškama, sad ih truju... Uvijek je bilo pojedinačnih slučajeva da ljudi iz ko zna kojih razloga otruju komšiji pašče ili kakvu lutalicu, no se bojim da to sad nije u pitanju...
    I ja bih rekao, jos se u tekstu pominje kako su opstinu do sada 20k kostali prosli napadi

  16. #16
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vec sam jednom rekao, kad se pricalo o ovoj temi... Vise se bojim nekih ljudi koji slobodno setaju grdom, nego ovih pasa!!! Istina je da se neki ljudi plase pasa, da se plase za svoju djecu... ali je ovo najgore moguce resenje, ljudi koji se bave zastitom zivotinja, treba dobro da se pozabave tim, da psi ne ostanu na ulici, nego je kod nas, izgleda, samo bitno da se osnuje neka organizacija, da se prima plata, a rjesavanje problema... kome se j*** za to!!! Istina je da su ljudi koji se bave tim podjednako krivi kao izvrsioci, jer nista nijesu preduzeli da maknu pse sa ulice!
    Sto se otrova tice, kupuje se uz l.k. tako da se lako moze naci izvrsioc, samo sto to nikom, izgleda, nije u interesu, na kraju najgore prodjose ovi psi!

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Istina je sto nsx kaze u prvom postu a i sigurno to neko radi iz NK vlasti jer nijesu sposobni da na regularne nacine srede problem lutalica ko u normalne drzave. Jeste nehumano i ciganski akt al u takvoj drzavi zivimo zlatili se s njom.
    A gore je sto ce neko izvest psa da proseta i umrijet jadan...

    (a tada se nadam da ce bit jedan od ovih sto kupuju pse "bijesne" samo da bi plasili narod, ili ko prije neku noc cujem galama iza zgrade velika, necij pas nekog zaklao i nece da ga pusti, tuku ga svasta ne da, mislim cak vlasnika da je...)
    rm -rf /

  18. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    tako svijet funkcionise od pamtivijeka...ko zna koliko djece dnevno umre od gladi, ko zna koliko ih pobiju "mirovne" snage...svako ko ubije životinju iz hira je monstrum, ali ako su ti psi napadali ljude(a vjerovatno jesu pogotovo ako su bili u čoporu, to što psi time brane svoju zamišljenu teritoriju većina ljudi ne razumije i/ili neće da razumije) nekome je dopi*dilo i reagovao je kako je reagovao, postojalo je x boljih načina da se to riješi slažem se ali nekome je to bio najjednostavniji i za to je mnogo više kriva država što ovo pitanje nije regulisala nego ti izvršioci
    Znaš kako, ne bih da ispada da branim živtinje, ali kada pogledaš koliko je lutalica namreno povrijeđeno od ... ljudi, nije ni čudo što nekad napadnu ili je to akt samoodbrane. Prolazila sam pored čopora lutalica, pa me ni jednom ne padoše, a možda da sam krenula da ih gađam vjerovatno da bi. Tako se uvjek zapitaj, da li se krije iza neki razlog zašto su baš ti ljudi napadnuti.

    Lako je poistovjećivati se sa lošim primjerima i prihvatati takvo stanje, a one druge dobre primjere zaboravljati. Nego i nije čudo gdje smo mi kao država, kad nam je svojstveno uvjek bilo pronalaziti loše primjere i opravdavati takvo stanje sa istim.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ti imas psa pa uglavnom mozes da prepoznas kako se ponasaju i zasto ali vecina ljudi ih nema niti ih to uopste zanima..i ne zele da vide nevezane pse u njihovoj blizini, ne mozes nekoga na silu da natjeras da voli zivotinje
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ti imas psa pa uglavnom mozes da prepoznas kako se ponasaju i zasto ali vecina ljudi ih nema niti ih to uopste zanima..i ne zele da vide nevezane pse u njihovoj blizini, ne mozes nekoga na silu da natjeras da voli zivotinje
    Naravno da nikoga ne možeš natjerati da voli pse, ali to im ni najmanje ne daje pravo da ih ubijaju...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    svaka solucija za pse(i za bilo sta) trazi novac, kad se nadje investitor za azil taj problem ce nestati..
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne zele da vide nevezane pse u njihovoj blizini, ne mozes nekoga na silu da natjeras da voli zivotinje
    realno gledano pas tebe gleda kao životinju što i jesmo ...možemo li ih natjerati da nas vole? I zašto nisi vezan?
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    psi (99% njih) su dovoljno pametni da razlikuju ljude od ostalih zivotinja problem je sto imaju svoje instinkte koji dolaze u konflikt sa urbanom ljudskom zajednicom, copori pasa nisu za grad, nema ih ni u jednom vecem zapadnom uredjenom gradu...
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    i ja razlikujem pse od ostalih životinja... kao i 99% ostalih osoba... nisi shvatio poentu. U većim zapadnim gradovima ima i organizacija koje se bore za njihova prava i ne dolazi do pomora pasa... a ako dođe to se kažnjava.
    Jednostavo ljudi moraju da shvate da ova planeta nije samo njihova... i eto od svih životinja najviše smo je mi nagrdili...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ja u Sloveniji i Italiji nisam vidio nijednog psa na ulici...kazne za vlasnike koji puste svoje pse na ulicu su ogromne i niko nece da rizikuje, svi ih uglavnom povedu u azil ili ih eutanaziraju ako su stari i/ili bolesni, tako da ne vidim kako uopste moze doci do pomora ako pasa na ulici nema..

    planeta nije nasa ali mi njome upravljamo, ljudi mogu bez pasa ali psi bez ljudi ne bi prezivjeli jer vise ne bi imali sta da jedu...jer lovacke instinkte su evolucijom poodavno izgubili
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P/M: Kucu u Niksicu
    By nikola_mne in forum Nekretnine
    Replies: 4
    Last Post: 25-06-11, 21:28
  2. Otrovani na ulici ...
    By Stivi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 11
    Last Post: 03-05-10, 13:11
  3. ee niksicu
    By NAND in forum Centralni
    Replies: 7
    Last Post: 23-09-05, 23:40
  4. *****i u niksicu....
    By Ahil in forum Centralni
    Replies: 13
    Last Post: 06-03-05, 17:13
  5. ee niksicu
    By AwAsH in forum Centralni
    Replies: 12
    Last Post: 11-02-05, 00:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •