Results 1 to 18 of 18

Thread: Žurnalistika

  1. #1
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default Žurnalistika

    E ovako,pošto završavam srednju,sad ide onaj period upisivanja i čuda,interesuje me ima li ko da bi mi mogao nešto reći o ovome smjeru na fpn.Znam neke stvari sa neta i iz nekih kataloga,ali mi treba neko ko studira ili zna nešto o tome fakultetu.Razmišljam se između ekonomije i ovoga.O ekonomskom znam sve,a o ovome fakultetu jako malo.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @aLaPaCha... Sve ce ti se samo kaZti ...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne treba ti alapacha, ja cu ti reci da, ako bas zelis biti novinar, studiraj knjizevnost...
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    ne treba ti alapacha, ja cu ti reci da, ako bas zelis biti novinar, studiraj knjizevnost...
    Mislim da nije ok da decka koji je u dilemi sta da upise i kojim putem da krene u zivotu navodite na krivi put, zbog nekih licnih ubjedjenje ili frustracija, u to ne zelim ulaziti. Takodje ne zelim da na bilo koji nacin budete uvrijedjeni ali savjetovati nekog ko zeli biti novinar studira knjizevnost a ne FPN je zaista lose...

    FPN i odsjek za novinarstvo je nazalost mlad fakultet i mozda nije jos uvijek na nivou takvih institucija u okruyenju ali profesori koji su gostujuci kao i oni koji su angazovani iz CG od ovog fakulteta su napravili instituciju koja svake godine iznjedri sjajne mlade novinare.
    Ako pogledate tv kanale, print i ostale medije u cg vidjecete da je vecina onih koji preuzimaju vodece pozicije u medijima i postaju prepoznatljivi u javnosti kao zastitna lica zavrsili ovaj smjer na FPN.
    Skola nije pojata i nikada nije bila, tek kada shvatimo da se moramo skolovati i specijalizovati za posao kojim zelimo da se bavimo ukoliko zelimo da budemo uspjesni, a ne filozofirati kako nije vazno sta si zavrsio... ovo je prica onih koji nemaju znanje i koji su ljubomorni na one koji su skolovani
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  5. #5
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Primjetih da ove godine uopšte nije bilo T-Mobile Open Days-a.
    Da li su dijelili brošure fakulteta ili informator?
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    894
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to ti je gubljenje vremena, nemoj da protracis 3-4 godine na zurnalistiku, kad novinar mos bit i bez skole, upisi pored toga neki fakultet koji mozes lagano zavrsit
    there is no dark side of the moon. as a matter of fact it's all dark.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    Mislim da nije ok da decka koji je u dilemi sta da upise i kojim putem da krene u zivotu navodite na krivi put, zbog nekih licnih ubjedjenje ili frustracija, u to ne zelim ulaziti. Takodje ne zelim da na bilo koji nacin budete uvrijedjeni ali savjetovati nekog ko zeli biti novinar studira knjizevnost a ne FPN je zaista lose...

    FPN i odsjek za novinarstvo je nazalost mlad fakultet i mozda nije jos uvijek na nivou takvih institucija u okruyenju ali profesori koji su gostujuci kao i oni koji su angazovani iz CG od ovog fakulteta su napravili instituciju koja svake godine iznjedri sjajne mlade novinare.
    Ako pogledate tv kanale, print i ostale medije u cg vidjecete da je vecina onih koji preuzimaju vodece pozicije u medijima i postaju prepoznatljivi u javnosti kao zastitna lica zavrsili ovaj smjer na FPN.
    Skola nije pojata i nikada nije bila, tek kada shvatimo da se moramo skolovati i specijalizovati za posao kojim zelimo da se bavimo ukoliko zelimo da budemo uspjesni, a ne filozofirati kako nije vazno sta si zavrsio... ovo je prica onih koji nemaju znanje i koji su ljubomorni na one koji su skolovani
    a sta si ti zavrsio kad tako mudro zboris? ne navodimo djecaka na los put, ja samo dajem savjet koji on moze da prihvati ili odbije... stvarno nemam namjeru objasnjavati zasto mislim da sam u pravu po pitanju ovoga...

    p.s. zamolio bih dezurne kriticare, demagoge, internet navijache i doktore nauka da se suzdre od komentarisanja mog pisanija. hvala
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    a sta si ti zavrsio kad tako mudro zboris? ne navodimo djecaka na los put, ja samo dajem savjet koji on moze da prihvati ili odbije... stvarno nemam namjeru objasnjavati zasto mislim da sam u pravu po pitanju ovoga...

    p.s. zamolio bih dezurne kriticare, demagoge, internet navijache i doktore nauka da se suzdre od komentarisanja mog pisanija. hvala
    vase "pisanje" i komentarisanje istog mi zaista nije na listi zelja, naucio sam da sa nekima nije moguce polemisati,.,. kometar sam dao zbog decka koji se interesuje za ovaj fakultet na koji vi ocigledno nikada nijeste usli ali kako je to kod nas praksa neznanje nije prepreka da o necemu dajemo savjete... i ne zborim mudro vec samo govorim o cinjenicama da su novinari sa FPN sada vodeci u svojim medijskim kucama... nadam se da cete nekada u yivotu imati bezazleni zrdavstveni problem pa igrom slucaja zavrsiti kod veterinara i on vam reci "ma sta ima veze isto vam je to i medicina i veterina"
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  9. #9
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    vase "pisanje" i komentarisanje istog mi zaista nije na listi zelja, naucio sam da sa nekima nije moguce polemisati,.,. kometar sam dao zbog decka koji se interesuje za ovaj fakultet na koji vi ocigledno nikada nijeste usli ali kako je to kod nas praksa neznanje nije prepreka da o necemu dajemo savjete... i ne zborim mudro vec samo govorim o cinjenicama da su novinari sa FPN sada vodeci u svojim medijskim kucama... nadam se da cete nekada u yivotu imati bezazleni zrdavstveni problem pa igrom slucaja zavrsiti kod veterinara i on vam reci "ma sta ima veze isto vam je to i medicina i veterina"
    palijaj
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    palijaj

    hvala na ovom komentaru, eto sami dokaste vasu kulturu i strucnost
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  11. #11
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    hvala na ovom komentaru, eto sami dokaste vasu kulturu i strucnost
    niko nije odje rekao da sam ja kulturan, ponajmanje strucan, samo iznosim svoje misljenje koje momak moze da uzme u obzir, a ne mora. isto tako si ti trebao da izneses svoje misljenje, a ne da ubjedjujes mene ili bilo koga kako grijesimo i kako si ti u pravu. zato sam ti i dao minus, direktore

    off sam
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  12. #12
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja studiram FPN smjer Novinarstvo ... Na prvoj godini su ti isti predmeti za svaki smjer ( Uvod u politiku ,sociologija,filozofija,antropologija,Pravo,politi cke teorije ,politicka sociologija,istorija ) Tek na drugoj godini dobijas neke predmete koji imaju neke veze sa zurnalistikom (istorija novinarstva i uvod u novinarstvo i dr.) Ima dosta gostujucih profesora uglavnom sa FPN-a iz Beograda (Ilija Vujacic koji je dekan na FPN-U BG ) .Gradivo je dosta obimno , ali nije pretesko . I po zavrsetku imas dosta mogucnosti za zaposljenje ,od TV-a ,novina ,radija,odnosi sa javnoscu i slicno .E sad sto je kod nas situacija takva kakva je ,pa po zavrsetku skolovanja tesko mozes naci posao,a i pripravnicki kad se odradjuje ,obicno se volontira po nekoliko mjeseci a onda tih preostalih par mjeseci ti daju neki platu odprilike 150-200 eura . A najjace od svega toga sto je fakultet prepun prelijepih zena

  13. #13
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    to sto je prepun prelijepih zena to onda lako moze da te navede da upises zurnalistiku, ali ako mislis da radis taj posao samo da bi primao platu, opet upisi zurnalistiku, a ako hoces da radis to svojim intelektom, htjenjem i zeljom nemoj da ti pada na pamet. kao covjek koji je 13 godina proveo po medijima mogu ti reci da svako pise/govori/cita kako mu se kaze bilo na ovu bilo na onu stranu. ako hoces da palamudis u zivotu i ne sikiras se zato sto ne mozes kazati ono sto hoces no ladno sastavljas kako ti se kaze (sto i nije lose jel hehehe) onda upisi zurnalistiku obavezno. posla ima. nemoj da te zanose da nema. ima tu itekako. prvih godinu ces skoro za dzabe raditi ali poslije si na konju.
    a i vratimo se na pocetak - ima dobrih zena kao sto rekose na tom faxu, pa...
    eto ti iz iskustva

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Размисли о томе колико лако ћеш се моћи запослити и какву плату примати ако завршиш журналистику.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Primjetih da ove godine uopšte nije bilo T-Mobile Open Days-a.
    Da li su dijelili brošure fakulteta ili informator?
    http://www.brucos.me/

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    E ovako,pošto završavam srednju,sad ide onaj period upisivanja i čuda,interesuje me ima li ko da bi mi mogao nešto reći o ovome smjeru na fpn.Znam neke stvari sa neta i iz nekih kataloga,ali mi treba neko ko studira ili zna nešto o tome fakultetu.Razmišljam se između ekonomije i ovoga.O ekonomskom znam sve,a o ovome fakultetu jako malo.
    Ja sam trenutno na FPN-u smjer Novinarstvo.
    Spisak predmeta mozes lako da pogledas na fpn.co.me
    Ima mnogo da se uci,budi spreman na redovan radi i dosta citanja.
    Naravno nije to nesto strasno,ali nije ni lako kako se "prica"
    Tako je na svim smjerovima.
    U sustini(sto je lose) sve je teorija,malo je prakse.
    Iako sam i sam ocekivao prakticniji pristup ovom smjeru.
    Jedino ti ostaje volontiranje,radu raznim NVO i slicnim organizacijama i ako bas imas srece honorarni poslovi.
    Malo je onih koji se bas tokom studija probiju za ozbiljniji rad.Ali kasnije ne brigaj,mnogo je opcija.

    U sustini I godina je najteza,pogotovo II semestar,dalje si na konju,prilicno.
    Ne slusaj price da bez fakulteta mozes biti novinar,ti koji ti to pricaju neka podju da se zaposle kao novinari,vidjecemo rezultat.

    Ako te nesto konkretno zanima pitaj.

    Inace citah sad ostale komentare,lijepih koleginica ima,istina.

    Sto se tice profesora,dosta je gostujucih.
    Ima ovakvih i onakvih,to ces vidjet ako upises,isto je i sa asistentima.
    Last edited by Orgullo; 18-05-12 at 18:01.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Размисли о томе колико лако ћеш се моћи запослити и какву плату примати ако завршиш журналистику.
    ne samo zurnalistiku nego bilo koji drugi fax..

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ima li tamo djevojaka?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •