Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 75

Thread: a godine

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U biti ne treba gledati na godine vec na to zbog cega se neka veza uspostavlja, odnosno koliko se oni koji su u toj vezi uspostavili ono sto neki odnos medju ljudima cini ljubavlju. Vjerovatnoca da ce se to desiti izmedju generacijski bliskih je mnogo veca nego izmedju udaljenih. No, otvoreno i iskreno upoznavanje i zblizavanje moze da poveze i generacijski veoma udaljene ljude.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    U biti ne treba gledati na godine vec na to zbog cega se neka veza uspostavlja, odnosno koliko se oni koji su u toj vezi uspostavili ono sto neki odnos medju ljudima cini ljubavlju. Vjerovatnoca da ce se to desiti izmedju generacijski bliskih je mnogo veca nego izmedju udaljenih. No, otvoreno i iskreno upoznavanje i zblizavanje moze da poveze i generacijski veoma udaljene ljude.
    Slazem se u potpunosti...
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    "... zar ne znas da prava ljubav godine ne broji... " svidja mi se ova pjesma. Ali ja definitivno ne bih mogla da budem sa mladjim momkom. I ovi sto su stariji pa su psihicki kao djeca (uglavnom) a ne mladji. E sad, bogami ne bih opet mogla ni sa nekim djedom. Uglavnom tuda je to negdje vazda generacijski (od 2-5 stariji - DOSTA) :P. U stvari, kako napisah ovo 5, mnogo je i to. Zato se najbolje zaljubiti pa tek onda pitati za godine ).
    Mogu ja sad ovdje pisati svasta, a na kraju se moze desiti da cu se taman udati za mladjeg. Tako da ono... Samo da je ljubavi i da se zivi, pa cemo lako za godine.
    Always smiling :-)

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    "... zar ne znas da prava ljubav godine ne broji... " svidja mi se ova pjesma. Ali ja definitivno ne bih mogla da budem sa mladjim momkom. I ovi sto su stariji pa su psihicki kao djeca (uglavnom) a ne mladji. E sad, bogami ne bih opet mogla ni sa nekim djedom. Uglavnom tuda je to negdje vazda generacijski (od 2-5 stariji - DOSTA) :P. U stvari, kako napisah ovo 5, mnogo je i to. Zato se najbolje zaljubiti pa tek onda pitati za godine ).
    Mogu ja sad ovdje pisati svasta, a na kraju se moze desiti da cu se taman udati za mladjeg. Tako da ono... Samo da je ljubavi i da se zivi, pa cemo lako za godine.
    Ja ne znam kako neko moze biti decidan, na kraju krajeva, zar te taj neko ne moze slagati za godine i ti da ne viudis razliku dok ti pasos ili licnu ne pokaze?
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    pricajte vi sto octe, al se ta razlika u godinama osjeti itekako kasnije u zivotu... on ce imat 30 a ona 40 il 45... totalno 2 generacije, njemu ce mozda u tim godinama bit do necega drugoga a nju vec lagano klimax pocinje vatat...
    sve ima svoje, a tolika razlika u godinama stvarno je premnogo... do 5 god. MAX pa ne znam kakva da je ljubav
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  6. #31
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To znaci da takvu vezu determinisu i neki bioloski elementi, ne samo ljubav? Ako je tako, onda ljubav nije ljubav, nego neka kvazi-ljubav.

    Sta je onda dobro u takvoj vezi?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    pricajte vi sto octe, al se ta razlika u godinama osjeti itekako kasnije u zivotu... on ce imat 30 a ona 40 il 45... totalno 2 generacije, njemu ce mozda u tim godinama bit do necega drugoga a nju vec lagano klimax pocinje vatat...
    sve ima svoje, a tolika razlika u godinama stvarno je premnogo... do 5 god. MAX pa ne znam kakva da je ljubav
    Dobro to je malo jaca razlika, ali gledaj ovako... On nju ako stvarno voli razlika u interesovanjima ce se prevazici... Jer sta je jedna veza osim skup kompromisa ja vjerujem da bi se to moglo prevazici....
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ima raznih slucajeva oko nas,malo je tuzno kad se veza svede na,kao sto neko rece:"daj sta das".ali ima i toga,opet godine i ne igraju neku veliku ulogu kad se covjek zaljubi,ali i tu dolaze u pitanje prioriteti.Ne volim kad razgovaram sa djevojkom i vidim da joj je vise stalo da me vidi kao glavnu poslasticu na svadbi ili kad primjetim razmisljanje tipa:"znas on je momak koji bi trebao da se zeni,pa valjda mu je vrijeme" i naravno tu su ocekivanja.I sto je veca razlika prioriteta to je veca vjerovatnoca da nesto ne funkcionise.Nije rijetkost da se vidi i da je djevojka 15 tak godina mladja,i takve veze i brakovi funkcionisu.Mislim da u ovome ima i pitanje koliko su se dvoje pronasli u zajednistvu,ali i koliko

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da godine u pravoj ljubavi nisu prepreka da dvoje ljudi budu srecni jer inace nebi bila prava ljubav nego necija racunica?To za godine jel vam to dodje nesto kao kad kupujete auto pa kako je ocuvan ajde molim vas nemojte jos i pitati koliko je prosao/la,service history???:-)))
    Pitanjima ove vrste samo omalovazavate pojam ljubavi,sto se mene tice sve je moguce i nikada se nisam ogranicavao nicijim brojem godina.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    pricajte vi sto octe, al se ta razlika u godinama osjeti itekako kasnije u zivotu... on ce imat 30 a ona 40 il 45... totalno 2 generacije, njemu ce mozda u tim godinama bit do necega drugoga a nju vec lagano klimax pocinje vatat...
    sve ima svoje, a tolika razlika u godinama stvarno je premnogo... do 5 god. MAX pa ne znam kakva da je ljubav
    A sto ako je ona neka milionerka ?bil onda ta razlika prestavljala toliki problem????:razz: ono kupi ti Hondu CBR il Yamahu R1,pusti jadan nebio Honda je Honda,hahahahahhahahahahahhahahaha

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Post

    Cazasu, pa i interesovanja cine uspjesnu vezu jel? ne mozes bit sa nekim ako ignorises sto taj neko voli i zasta se interesuje.

    fantomE, cudo da si mi motore pomenuo, diras me u moju naj naj najvecu ljubav? a vjeruj mi da kad bi isao na tu foru da se uvalim nedje, nebi mi smetalo djao popio sto je 20 god starija, naravno milionerka, jer bi je nedje namrtvo ubio od sexa al prije toga se uvjerio da je napisala neke stvari u testamentu
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    Cazasu, pa i interesovanja cine uspjesnu vezu jel? ne mozes bit sa nekim ako ignorises sto taj neko voli i zasta se interesuje.

    fantomE, cudo da si mi motore pomenuo, diras me u moju naj naj najvecu ljubav? a vjeruj mi da kad bi isao na tu foru da se uvalim nedje, nebi mi smetalo djao popio sto je 20 god starija, naravno milionerka, jer bi je nedje namrtvo ubio od sexa al prije toga se uvjerio da je napisala neke stvari u testamentu
    Ja vozim Kawasaki ZX6R hahahhahahahahahah pa rekoh malo da navedem primer kako razlika u godinama ne prestavlja nikakav problem:-D
    Last edited by PHANTOM; 27-06-05 at 17:34.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pih, kakve ste muske sponzoruse
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    iz pouzdanih izvora sam cuo da vas je zenskih sponzorusa vise, pa reko malo da uravnotezim stanje
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes napraviti kompromis i onda radite nesto sto ona voli nesto sto ti volis kao i u svakoj normalnoj vezi zar ne?
    Jeli bog da da smo sponzoruse, zasto bi zene muzle nas kad mi mozemo njih
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  16. #41
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by simm
    To znaci da takvu vezu determinisu i neki bioloski elementi, ne samo ljubav? Ako je tako, onda ljubav nije ljubav, nego neka kvazi-ljubav.

    Sta je onda dobro u takvoj vezi?

    Upravo tako....s godinama se zenska privlacnost polako gubi.Muskarac koji je ,u neku ruku,zavistan od nje, u najvecem broju slucajeva ,pocinje traziti 'utociste' na nekom drugom mjestu.Dakle,razlika u godinama je mnogo problematicnija u slucajevima kada je zena starija od muskarca ,recimo,nekih desetak godina...pod uslovom da nije rijec o nekom teskom edipovcu ;-)

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    Upravo tako....s godinama se zenska privlacnost polako gubi.Muskarac koji je ,u neku ruku,zavistan od nje, u najvecem broju slucajeva ,pocinje traziti 'utociste' na nekom drugom mjestu.Dakle,razlika u godinama je mnogo problematicnija u slucajevima kada je zena starija od muskarca ,recimo,nekih desetak godina...pod uslovom da nije rijec o nekom teskom edipovcu ;-)
    Oganj ga ne zapalio i muskarcima nije sve u sexu....
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Mozes napraviti kompromis i onda radite nesto sto ona voli nesto sto ti volis kao i u svakoj normalnoj vezi zar ne?
    To je veoma zeznuto pitanje i to sve zavisi od veze do veze, kao i od odnosa partnera, njihovih karakteristika i spremnosti za kompromis. Generalno gledajuci, ako volis nekoga, stvari koje su vazne tvom partneru ce postati nesto sto ce za i za tebe dobiti na vaznosti da bi se priblizio partneru. However (sto bi rekli), neke apsolutno ne interesuju (ne vole, nije im drago, ne smatraju vaznim, itd.) neke stvari koje interesuju njegovog/njenog partnera i samim tim, partneru je "prepusteno" da se samostalno (ili u krugu drustva/prijatelja) bavi tim stvarima. I zbog toga, osoba moze da se osjeca "zapusteno" jer vidi da se partner jednostavno ne trudi oko stvari koje su od velikog znacaja u njenom/njegovom zivotu. A to predstavlja strasno veliki problem u duzim vezama jer, iako je veoma dobro baviti se odvojenim aktivnostima, ne obracati dovoljno paznje na nesto sto je znacajno za partnera ce predstaviti veoma veliku prepreku u daljem normalnom razvijanju veze.
    Moje misljenje je da mladji parovi nisu spremni za neki kompromis jer jos uvjek zive u nekom uvjerenju da ce naci "idealnog" partnera, dok sa godinama covjek dolazi do saznanja da je za uspjesnu vezu, mimo ljubavi, potrebna veca doza kompromisa i razumijevanja sa obije strane.

    Mada, neki i kazu - "Sve sto ti godine kasnije donesu, kompromis je i poraz..."

    Quote Originally Posted by ice
    iz pouzdanih izvora sam cuo da vas je zenskih sponzorusa vise, pa reko malo da uravnotezim stanje
    bez toga vas
    Last edited by McLaren^Girl; 28-06-05 at 14:12.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  19. #44
    renaissance Guest

    Talking

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Oganj ga ne zapalio i muskarcima nije sve u sexu....

    Ko je ovdje sex spominjao? ;-)

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    Mada, neki i kazu - "Sve sto ti godine kasnije donesu, kompromis je i poraz..."
    Hmmm... i onda me cudno gledaju kad kazem da ne vjerujem u kompromise.
    Istina je da je u vezi sve stvar dogovora, razumijevanja, uvazavanja osjecaja i potreba onog drugog... ali dugorocno gledajuci, kompromisi nikada ne predstavljaju rjesenje problema, cak stovise, cini i jednu i drugu stranu nezadovoljnima.
    Jer kompromis nije "danas cemo po mome, sutra cemo po tvome"... Postoje "problemi" u vezama koji se moraju i koji se mogu rijesiti samo na "moj" ili samo na "tvoj" nacin, "problemi" kod kojih ne postoji zlatna sredina, polovicno, tj. kompromisno, rjesenje.
    Zeznuto.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    u vezi ili braku, sasvim nebitno, trebalo bi da se ima dogovor u vezi svega, ali stojim iza toga da se na kraju ipak musko pita. dakle, da se razumijemo, ne potcjenjujem zensku pamet il zenska vidjenja i razmisljanje, ali tvrdim da je musko TO koje ce rec MOZE il NE MOZE kad nedje zapne..

    Argo, eto ti rjesenja za kompromise

    ajmo sad `moderne` zene, udrite

    p.s. ovim MODERNE nisam htio da dajem prednost starim babama koje su prale djedovima noge i koje su bile potcjenjivane vjekovima u nase predjele, nego danasnjim zenama da porucim da se ne zgrozavaju kuhinje, pegle i brisanja prasine...
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  22. #47
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    NARODE jedan komentar za sve vas,koliko god bili mi u formi cinjenica je do skoro bila da muskarci i zene stare razlicito.Iako nije pravilo skoro uvijek kad su vrsnjaci u braku ili vezi da posle nekog vremena muskarac pocinje da izgleda mladje od svoje partnerke(za muskarca 45 i za zenu 45 nije isto,nijesam sovinista ali ipak je to cinjenica ne samo kod nas nego i u svijetu),Tako da kad si u vezi sa svojom vrsnjakinjom ili starijom od sebe uvijek se moze javiti u tebi razmisljanje o tome kako ce njom jednog dana biti najvaznije da odseta do prijateljice,da kuva,da razmislja o djeci a ti ces jos uvijek imati zelju da je uradis nesto blesavo sa njom(nesto otkaceno,sto ce njoj izgledati neozbiljno i da nije za vase godine)
    uopste razmisljajuci meni lakse pada da sa nekom maldjom djevojkom (pa ako je i puno mladja) uradim neju otkacenu stvar,budem spontaniji nego sa nekom starijom ili sa mojom vrsnjakinjom.
    McLAREN GIRL mislim da si samo donekle upravu,zato sto ako je mojoj partnerki nesto vazno ne vidim zasto se nebih zanimao za to,ne mora da zavolim to sto ona voli ili da je foliram da sam odusevljen ali ako je nesto privlaci njenu paznju onda bih trebao da barem znam sta ona vidi u tom svom inteesovanju(normalno kad sam sa njom).Mada mislim da je u normalnoj vezi i obrnut slucaj sasvim prirodan.Ne moram sad da se bacim u proucavanje onoga cime se ona bavi,ali da razumijem o cemu se radi.Mislim da upoznavanjem sa interesom partnerke/a ne samo cvrsca vezu nego i prosiruje licnu kulturu(obostrano).Mislim da idealan partner postoji,ako uzmes u obzir prostu cinjenicu da smo svi mi ljudi,sa manama i vrlinama.
    NIHIL zar nije malo i nesigurnosti u generacijski bliskim vezama,nesigurnosti koja jos vise cvrsca vezu.Jer da bi bio sa djevokom koja je mladja od tebe ti moras da si dinamicniji,da si sigurniji u sebe nego sa djevojkom koja je tvoja generacija ili starija od tebe.
    ARGONAUT debelo se slazem sa tobom da je nemoguce sve rijesiti kompromisom,da se neke stvari moraju rjesavati ili samo na moj nacini ili samo na njen.Ali opet (da li previse filozofiram ili sam diplomata) kad se nesto rijesi samo na moj nacin mislim da je veoma vazno kako se to izvelo.Jer ako ti to postavis na zapovjednoiskljucivi nacin onda ce ona druga strana da se osjeti zapostavljena i ponizena(cak i ako se to ne vidi)
    a ako je djevojka mladja onda je to nekako prirodnije,ako je djevojka vrsnjakinja ili starija onda nastupa obostrano razmisljanje da li je to moralo tako da bude.
    Bilo da sam u vezi sa starijom ili sa mladjom djevojkom nikad nijesam volio da osjetim da moram nesto da uradim ali uvijek sam se trudio da se djevojka ne osjeti zapostavljenom ili da pomisli da se dokazujem time sto cu samo ja odluciti.Kad je djevojka starija,nekako je manje fleksibilna ili ima vec svoje ciljeve,prioritete(opet pitanje prioriteta).Znam kad se voli da nije nista tesko,ali kad dodju trenutci krize onda se vidi.Znam par kod kojeg je razlika u njenu korist poprilicna ali i to je po mom misljenju prilicno zatvoren par.Mozda nije u pitanju razlika,ali ima i drugih slucajeva.Nekako je prirodnije kad je momak stariji,mada ima slucajeva da se ta razlika i ne vidi skoro.I kad je iznenadjujuce kad saznas da je ona od njega starija 7,8 godina a izgleda i osjeca se puno mladje od njega.

  23. #48
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    u vezi ili braku, sasvim nebitno, trebalo bi da se ima dogovor u vezi svega, ali stojim iza toga da se na kraju ipak musko pita.
    a joj, ajde molim te objasni mi kakav je to dogovor ako se na kraju uvijek musko pita?????
    po kom kriterijumu dajes prednost muskracima u odnosu na zene kad doje do donosenja odluke??????
    Kako Vaša bolest ?

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    Ne moram sad da se bacim u proucavanje onoga cime se ona bavi,ali da razumijem o cemu se radi.Mislim da upoznavanjem sa interesom partnerke/a ne samo cvrsca vezu nego i prosiruje licnu kulturu(obostrano).
    To je i bila poenta. Siriti svoje interese moze da bude samo pozitivna stvar za osobu jer siri tvoje vidike i uci te necemu. Po meni je zbog toga idealna veza ta u kojoj je moguce konstantno nesto novo uciti od partnera, kao i samog partnera.
    Nisam mislila na to da sad neko mora da se baci u trans i da entuzijasticno krene u istrazivanje tih interesa, ali ako postoji manjak zainteresovanosti za to sto je tvom partneru vazno u zivotu (bila to kultura, obrazovanje, umjetnost, sport ili posmatranje ptica), onda ce se to itekako negativno manifestovati na dalji razvoj i funkcionisanje veze. Ja jesam veliki protivnik toga da parovi provode 24/7 zajedno, ali takodje ne mislim da je najbolje rjesenje da se medjusobno ignorisu individualni interesi i da se zadovoljavanje tih potreba (ovdje ne mislim na seksualne potrebe) ostavi iskljucivo drugim ljudima.
    Mnogo je lakse ljudima koji su slicni i koji imaju slicne interese (tj. extra-curricular activities) da odrze vezu jer imaju dosta stvari i aktivnosti koje mogu da dijele. Ali partneri koji su razliciti (a i kazu - opposites attract), dosta puta zbog smjera u kom ih vode njihovi razliciti interesi, polako pocinju da gube podlogu koja ih zblizava.

    Bar je to moje neko vidjenje na stvari...

    Sto se tice teme ko u vezi/braku treba da se na kraju pita kad su skakljive teme "na stolu", svako ima svoje misljenje, bazirano na iskustvu, porodici, podizanju, itd. Ja sam tako podizana bila da su sve vaznije odluke bile donosene zajednickim silama mojih roditelja, tako da je meni to samo logicno. Komunikacija je najbitnija u svakoj vezi, kao i otvorena diskusija svih problema, a kad oni, pored bezgranicne ljubavi, imaju postovanje i razumijevanje jedno za drugo, onda ne moze da postoji tako neprirodna podjela uloga. Kad je, ipak, dolazilo do situacije da ne mogu da se dogovore, dolazilo bi do nekog kompromisa ili ona osoba koja je najkompetetnija da donese tu odluku bi imala "finalnu rijec". A cak i da to na kraju ispadne pogresna procjena, rijetko koja greska se ne moze ispraviti.

    Kad je u pitanju "podjela posla", postoji vec topik gdje se naveliko i nasiroko o tome diskutovalo. Moje misljenje oko toga, sumirano, jeste da niko (sto znaci ni zensko ni musko) ne treba da se zgrazava kucnih poslova jer je svako od nas odgovoran za svoje "prezivljavanje" i niko ne bi trebao da bude toliko nesposoban (opet ponavljam, ni musko, a ni zensko) da ne moze sam da opstane. Kuvati, prati, peglati, cistiti su elementarne stvari koje svako treba da zna i koje svi i nauce cim pocnu sami da zive i kad vide da nema nikog da trci za njima. A u braku, pogotovo kad dodju djeca, stroga podjela posla po polnim linijama (bez ako je zena domacica, tj. nezaposlena je) moze da umanji ulogu oca u njihovim zivotima i daje negativan primjer djeci koja ce se dalje u zivotu tako identifikovati i jednostavno nece biti dobro pripremljena za realan zivot gdje ce oni morati sami da opstanu bez pomoci sa strane.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bogu iza tregera
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    hahahahhahhaha!!!!!!!
    Pa meni se non stop desavaju ti obrnuti slucajevi...sve naopako...najvise mladji i prilaze...Vrhunac je bio kad mi je prisao deckic, mladji od mene 6g i ubjedjivao me kako "ljubav ne zna za godine", a ja njemu rekoh da cu mu postati asistent na fax-u od iduce jeseni (laz), ne bi li popustio... Uspjelo je
    "Deca znaju najlepse da vole" ahahahahhahahahha

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 18:35
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  4. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 19:47
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •