Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 75

Thread: a godine

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Question a godine

    Nekako citam sve ove topice,postove,pisanije, i u meni se javila zelja da vidim da li stvarno godime imaju veze sa ljubavlju.Misljanja cijenim svacija ali me posebno zanimeju karakteristicni slucajevi.kad je razlika u godinama veca,tipa 5 i vise godina,gornji limit ne postoji(20 vise i sl).Zanimaju me vase price,vas iskustva.i jos jedno ako je razlika izmedju partnera 7-8 vise godina to nije isto kao kad djevojka ima 17,18 a momak 25 i vise i kao kad recimo djevojka zena ima 25-30 a momak 35 40.zanimljivo bi bilo ako bi neko od vas iznio i neki obrnut slucaj kad je djevojka starija od momka,(u CG i ne tako karakteristicno,ali se desava)
    zanima me kako takve veze funkcionisu,izlazio sam i sa djevojkama i starijim od mene i mladjim,pa bih volio da ovdje napisete iskustva,razmisljanj,mane i vrline veza u kojima je razlika u godinama dovoljno velika da se spomene (cura 16 momak 23,4,5 malo zakonski skakljivo ali ima i toga dosta)

  2. #2
    renaissance Guest

    Default

    Ne moze se dati konkretan sud da li su godine bitne ili ne,jer sve zavisi o kakvimrazlikama je rijec.Recimo ovako...sluacj 'ona ima 17-18,a on 30 god' mi je vec pomalo problematican.Tim prije ,sto se podrazumijeva da je muskarac od 30 godina zreo muskarac.Naravno,to ne mora da bude pravilo,ali pretpostavimo da je tako.S druge strane,djevojka od 17 je u fazi formiranja.To je period kada je kao sundjer,prima informacije sa svih strana,i kada pocinje da formira svoj stavove i razmisljanja.Svakako da veza sa starijim i zrelijim muskarcem moze za nju da znaci jedno veliko iskustvo,tim prije sto od njega moze dosta nauciti,ali opet, s druge strane ,muskarac moze svjesno manipulisati s njom,jer je to period kada je najranjivija.
    Opet kazem,godine nisu presudne,pod uslovom da je rijec o zrelim ljudima,ljudima sa formiranim stavovima,i ljudima koji su spremni da vole i da u ljubav ulazu.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bijah sa djevojkom 5 godina starijom od mene - je li to sad treba da smatram uspjehom? Posto i nemam neko cudo od godina, tacnije 20 i cevap, i iz sopstvenog iskustva govoreci, mislim da godine u ljubavi nisu presudne, mada neki sto se toga tice znaju da pretjeraju masu. E u tim se situacijama pitam "je li to prava ljubav?"
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa to onda i nije retkost i ja sam trenutno u vezi sa curom koja je 5 god starija od mene i super mi je cak se i bolje slazem sa njom nego sa mladjima curama sa kojima sam bio. Kao sto vidis NAND ovo i nije retkost mozda i predje u modu ;-)
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chi, mislim da prelazi u modu definitivno. Barem gledajuci parove po Podgorici.

    Ja sebe ne mogu da zamislim sa mladjim momkom. Sto rece jedna moja drugarica, a tebi i poznata , i kad je vrsnjak pored mene imam osjecaj pedofilije Mada, ipak je meni samo 21

    ReNaIsSaNcE je navela razliku koja mi takodje ''ne prija''. Po nekom mom vidjenju, maloljetna cura - curica (?) nema sta da trazi sa starijim momkom (covjekom?).

    Idealna razlika je, po meni, da momak bide 4 5 godina stariji. Al' opet, prilicno je individualno. Mada za neke stvari nema dvojbe
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam, mozda razlika u godinama i nije neka extra bitna stvar. Mozda 7 do 10 god, najvise. al opet i to sve zawisi. Ja imam 23 i kusur, i tu do 7 ili 9 god da je razlika izmedju mene i partnera, bilo bi saswim ok, po meni. Mada, swako ima neka swoja swatanja, i ljudima odgovaraju razlicite stvari..
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Generalno gledano godine nemaju veliki znacaj kad su u pitanju dvije zrele osobe koje su dovoljno otvorene da mogu ne samo da prihvate vec i da razumiju tudje stavove i poglede na zivot. I bas zbog toga, kako smo mi stariji, tako i razlika u godinama igra sve manju ulogu jer smo vec formirali svoj karakter.
    U potpunosti bih se slozila sa ReNaIsSaNcE da je veza izmedju djevojke koja ima 17 godina i momka koji ima 35 problematicna jer je, i meni, u tom slucaju muskarac dosta nezreo cim trazi sebi partnera u nekome ko se jos nije psihicki dovoljno razvio. Moze se desiti stvarno da je djevojka veoma zrela za svoje godine, ali takvih slucajeva ima strasno malo.

    Iz iskustva mogu da kazem da su veze sa starijim momcima (gornja granica nekih 12 godina) sasvim normalno funkcionisale. Zadnja (doduse kratkog vijeka) je bila sa momkom koji je nekih 7 godina stariji od mene, ali smo se odlicno uskladili. Samim tim, jedini problem koji ja mogu da vidim zbog razlike u godinama su prioriteti, pogotovo ako je neko vec spreman da formira porodicu dok partner ne vidi to u svojoj blizoj buducnosti.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    jedini problem koji ja mogu da vidim zbog razlike u godinama su prioriteti, pogotovo ako je neko vec spreman da formira porodicu dok partner ne vidi to u svojoj blizoj buducnosti.
    Good point vezano za prioritete. Sam nacin gledanja na zivot i ono sto trenutno hoces od istoga jeste uslovljen godinama, sto i jeste normalno.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam bila u vezi sa momkom osam godina starijim kada sam imala blizu 19godina i uopshte nisam razmishljala o godinama, tj. razlici, a sada izlazim sa djechakom koji je 5 god stariji i i dalje ne razmishljam o razlici, jer je ne osjecam.

    dakle, mislim da razlika u godinama nije problematichna ni u jednoj vezi, dok god jedna strana ne osjeti 'neshto', pa mi je glupa pricha 'moj momak je stariji 8 godina od mene, ne znam kako ce ta veza funkcionisati'.
    prosto, chovjek treba da se upusti u vezu(kada je vec do nje doshlo) bez bilo kakvih predrasuda, pa ce u hodu graditi odnos i mishljenje prema toj osobi.
    tako je bar kod mene. nikada nisam imala kalup u koji bih gurala sve svoje momke. svako je dobio svoj 'tretman'.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  10. #10
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sjetila sam se jedne Sekspirove recenice;"Ljubav ne zna za godine"...I mislim da su godine najmanje bitne ako se dvoje nadju.Bitno je koliko posjeduju zrelosti u sebi,a znam da mi se cesto dogadja da upoznam nekog mladjeg od sebe i da obicno bude zreliji od nekog sa 10 godina vise...Za jednakost u interesovanjima,u zeljama,u volji,i iznad svega za jednako pruzanje ljubavi nisu bitne godine vec slicnost dvoje ljudi...Znam ljude koji sa dvadeset godina razlike uspijevaju bolje nego oni kod kojih razlika nije velika...Ipak,licno,nisu mi se dogadjale velike razlike...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam 20 godina i za to vrijeme sam se svashta nagledao i svashta nesto naprobao... Bio sam i sa starijim ribama i sa mladjim. I mogu da kazem da godine nisu bitne. Bitna je djevojka, njena razmisljanja, dusha...fizicki izgled NARAVNO Ali nije rijec o tome sad. Sta reci? Pa gledao sam u Beogradu i djevojke sa 16-17 god sa sijedim vozachima Pajera & sl. Jeepova... Da li je to ljubav?! Ne... mozda... ne znam...
    Anyway, ako postoji "vibe" izmedju dvoje ljudi razlicitih godista, nema frke...

    + da dodam nesto... smijesna su mi shvatanja apsolutno_nemoguce po pitanju pedofilije Sta fali ako ste isto godiste?! Pa to je po meni i najbolje... kao i plus/minus 1-2 godine...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Senorita...

    Quote Originally Posted by Artemis
    Sjetila sam se jedne Sekspirove recenice;"Ljubav ne zna za godine"...I mislim da su godine najmanje bitne ako se dvoje nadju.Bitno je koliko posjeduju zrelosti u sebi,a znam da mi se cesto dogadja da upoznam nekog mladjeg od sebe i da obicno bude zreliji od nekog sa 10 godina vise...Za jednakost u interesovanjima,u zeljama,u volji,i iznad svega za jednako pruzanje ljubavi nisu bitne godine vec slicnost dvoje ljudi...Znam ljude koji sa dvadeset godina razlike uspijevaju bolje nego oni kod kojih razlika nije velika...Ipak,licno,nisu mi se dogadjale velike razlike...

    Tako je.'Ljubav ne zna za godine'...
    Razlika od 3-4 godine nije velika...Sad ako je dechko stariji od mene 5 godina,a imamo ista shvatanja,volimo se,i sve shto ide uz to,zashto ne bismo bili zajedno?
    Ipak se ne slazhem sa tim kad je djevojka starija od momka 5-6 godina...Ne znam,to mi zvuchi tako...Neobichno!
    Ali shto znam...Ko voli,voli...
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Partneri iste generacije mnogo bolje se razumiju jer im se zivotna interesovanja velikim dijelom poklapaju. Da bi se ljubav javila i zivjela neophodno je uzajamno razumijevanje. Zbog toga, veze izmedju partnera iste generacije 1-2 godine +/-, najlakse mogu, imaju za to najbolje uslov da pokrenu proces zivljenja ljubavi. ... No, veze muskarca i zene najcesce nisu motivisane zeljom za zivljenjem ljubavi vec unaprijed zadatim drustvenim razlozima, a najvazniji je stvaranje porodice i potomstva. Posto za stvaranje i izdrzavanje porodice treba materijalnih sredstava - kuca, stan, kola, dobar posao, novac i sl.- a ta uloga tradicionalno pripada muskarcu najveci broj veza se sklapa izmedju mladjih zena i 3 i vise godina starijih muskaraca. O zivljenju ljubavi u tim slucajevima ozibljno ne moze da se govori, jer je glavni cilj zene da se dobro uda, a muskarca da stvori porodicu. Naravno, postoji uzbudjenje, strast, ushicenje, neizvjesnot i slicno, ali to nije ljubav. Obrnute kombinacije, sa 3 i vise godina starijim zenama su vrlo rijetke i uglavnom za zene predstavljaju situaciju "daj sto das, bitno je udati se", a za muskarce nesto slicno u stilu "daj sto das, kad nema druge". Sva ova prica vazi za period poslije 25 godine zivota. Prije toga strast, uzbudjenje, zaljubljenost i slicna egzaltacija emocija vodjena fanaticnim pricama o metafizickoj ljubavi moze da igra znacaju ulogu. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad se zavoli neko onda godine ne igraju nikakvu ulogu !!!

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    godine ne bi trebalo da budu prepreka ljubavi ako se dvoje ljudi slazu u ostalim stavrima.
    medjutim, drugacije je govoriti o razlici u godinama kada su u pitanju neke napr. dvadesete i neke tridesete godine.
    ako je djeovjka starija od momka (ili obrnuto) nekih 5 godina, pri tom ona ima recimo 25 on 20, to svakako predstavlja problem, prije svega prioriteta koje je neko pomenuo, ali ako ona ima 35 a on 30, stvari su vec drugacije jer su vec dovoljno zreli i jedno i drugo i prosli su kroz iste faze zivota. tada je mogue govoriti o razlici u godinama koja ne predstavlja problem, u prvom slucaju ne, pogotovo sto vecina muskaraca kasnije sazrijeva od djevojaka.
    Kako Vaša bolest ?

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Partneri iste generacije mnogo bolje se razumiju jer im se zivotna interesovanja velikim dijelom poklapaju. Da bi se ljubav javila i zivjela neophodno je uzajamno razumijevanje. Zbog toga, veze izmedju partnera iste generacije 1-2 godine +/-, najlakse mogu, imaju za to najbolje uslov da pokrenu proces zivljenja ljubavi. ... No, veze muskarca i zene najcesce nisu motivisane zeljom za zivljenjem ljubavi vec unaprijed zadatim drustvenim razlozima, a najvazniji je stvaranje porodice i potomstva. Posto za stvaranje i izdrzavanje porodice treba materijalnih sredstava - kuca, stan, kola, dobar posao, novac i sl.- a ta uloga tradicionalno pripada muskarcu najveci broj veza se sklapa izmedju mladjih zena i 3 i vise godina starijih muskaraca. O zivljenju ljubavi u tim slucajevima ozibljno ne moze da se govori, jer je glavni cilj zene da se dobro uda, a muskarca da stvori porodicu. Naravno, postoji uzbudjenje, strast, ushicenje, neizvjesnot i slicno, ali to nije ljubav. Obrnute kombinacije, sa 3 i vise godina starijim zenama su vrlo rijetke i uglavnom za zene predstavljaju situaciju "daj sto das, bitno je udati se", a za muskarce nesto slicno u stilu "daj sto das, kad nema druge". Sva ova prica vazi za period poslije 25 godine zivota. Prije toga strast, uzbudjenje, zaljubljenost i slicna egzaltacija emocija vodjena fanaticnim pricama o metafizickoj ljubavi moze da igra znacaju ulogu. ...
    Covjece svaka ti cast! Tvoji postovi me odusevljavaju! Dobro razmisljas!
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Kad se zavoli neko onda godine ne igraju nikakvu ulogu !!!
    Onda se javi, kad zavolis neku tetu od 40 pa na dalje godina.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maximalno pozitivna iskustva sa 7 godina razlike na njenu stranu, mada me sutnula na kraju jer jebiga ovo ono standard bilo je wrh....
    Ja ovije nase seljancice nikad nisam moga razumjet... imao sam jednom mopzda mladju curu od mene :P
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Good point vezano za prioritete. Sam nacin gledanja na zivot i ono sto trenutno hoces od istoga jeste uslovljen godinama, sto i jeste normalno.
    Zaista se divim djevojkama koje se sa 24 planiraju udati ono samo cekaju priliku.... I onda dojdu da se bore za ravnopravnost, a zivotni cilj je ne raditi nista i samso se dobro udati.... zato je ovaj bitno da se onda u vezi pogledi razlikuju
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cazas, (2 replike za redom ) prica o borbi za ravnopravnost je do besmislice smijesna i to sam milion puta rekla. Bas bih voljela da neko uradi profil/ presjek licnosti tih zena. Krajnje smijesno. Luximus, nijesi skontao za'ebanciju
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trying to Ketch-up :P:P
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podrzavam sve, samo dok je oboma dobro.
    Licno, max 5 godina u njegovu korist i iz sto sopstvenog, sto iz iskustava ljudi oko mene mislim da su u vecini slucajeva zene psihicki jace tako da je mozda pozeljan stariji partner, naravno ako se, kao sto neko pomenu, prioriteti poklapaju.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Luximus, nijesi skontao za'ebanciju
    Hahah jok, ti si... :wink:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    godine mi nisu nikad bile problem. stvar je u tome sto od vrsnjaka ili nekoga ko je mrvicu stariji od mene ne ocekujem isto sto i od cojeka koji je 15 god. stariji od mene.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Onda se javi, kad zavolis neku tetu od 40 pa na dalje godina.
    Nekad ljubav sa starijom osobom moze bit vatrenija i iskrenija neko na primer sa nekom svojih godina...al sta da ti kazem ...kad volis onda volis i tu se nista vise od toga ne moze reci-napisati;-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 18:35
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  4. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 19:47
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •