Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 51

Thread: Moralna KATARZA

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    G Milovane,

    Znam ja da Danci zaradjuju isto kao i njemci i francuzi jer taj lopovski sistem tako funkcionise, Znate li vi da su kamate grckoj 16,8%. Dakle danci uzmu lopovske pare za 1% i samo ih proslijede grckoj za 16,8%. Eto ti zarade od 15,8% tek onako.
    Posto u ekonomiji nista ne dolazi "tek onako" u pomenutom slucaju grci rade za dance i njihova imovina se vjestim manipulatorskim trikovima "nepostojeceg" novca sliva 15,8 posto u dansku a 1% bankarskim kartelima koji su taj novac kreirali. Naravno oni ne posmatraju sve drzave isto vec "maze" jake i stabilne drzave (kolonijalne sile) a iskoriscavaju eksploatisu i unistavaju zemlje u razvoju.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Watermane, bankarski kartel je kao i svaki i jedina je razlika sto neki prodaje krtolu, a oni svoju robu tj. novac. Niko nikome ne da dzabe ni kilo krtole, pa ni pare, kredite, investicije. Sve je to po nasoj poslovici "ljubav za ljubav sir za pare". Niko ne negira bezocnost i dirigovanje bankara, nazovi agencija o ocjenama, ali nama je sva prica ka ona kad prodali djedovinu Rusima, kupili bijesna auta pa ih slupali i onda krivci Rusi sto su oni gologuzi i bez imanja i bez para.
    U svoje pero bilo mi je milije otići dje se vrti onaj tocak sa kuglicom, nego se nabucati priganica sa medom. Pomamio se ako je kriv onaj sto je vrtio tocak, zbog toga sto ja izlazio praznija dzepova. Zamisli kako bi izgledalo da ja sad idem i trazim da mi vrate pare. Pod hitno bi me poslali kod doktora Mitrića, ali kad se one zrtve Jezde i Dafine bune i traze pare ne salju ih tamo nego su oni prevareni dobri i posteni gradjani koji samo htjeli malo ljeba bez motike pa se z...... Ako zivimo u iluziji budjenje je vazda bolno. Ja mislim da nema budaletine koja vjeruje da mi ove kredite nećemo jednog dana vraćati sa sve većom i većom kamatom. Ako pozajmimo śeme da posadimo ralo krtole, pa ga pojedemo vala ni pomoću madjionicarskih trikova neće djaolja nići na njivi. Mozda je onaj koji nam pozajmi to śeme i najvisa fukara svijeta nije vala ni zeru kriv sto mi to proćerdali i poslije kukumavcili nad zlom sudbinom. Kad je "zla sudbina" uzrokovana praznom glavom onda nije to sudbina već promaja na mjestu dje ne smije biti. To ti je kad se radi o nasoj megalomaniji sto napisa nas drugar forumas a bogomi i za najmanje sitnice. Sto bi onaj filozof iz Rovaca rekao " ako znas racunati onda racunaj na sebe inace će ti ga djao odnijeti"

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Watermane, bankarski kartel je kao i svaki i jedina je razlika sto neki prodaje krtolu, a oni svoju robu tj. novac.
    Ovdje u ovoj recenici je "problem". Bankarski karteli su 1913 podrzali velikim novcem kandidaturu predsjednika niksona koji im je zauzvrat obecao kontrolu nad federalnim rezervama Amerike. I tako je mafija dosla do stamparije dolara bez bilo kakve kontrole. Cak i sama amerika zajmi od njih. Normalno je da jedna drzava regulise kolicine novca a da banke taj novac kasnije sto ti rece pozajme i naplate kamate. U ovom slucaju privatne banke su te koje "kreiraju" novac i napravile su citav sistem kako da tu svoju kreaciju debelo naplate. Njima odgovaraju sukobi, ratovi krize jer tada kamate na njihovu "kreaciku" zvanu dolar dramaticno rastu. Zato oni i ulazu novac da bi kreirali razdore sukobe jer im se tada ulozeni novac visestruko isplati. Vec sada imaju u svom posjedu oko 50% svjetskih resursa koje su "krvavo" zaradili.
    Dakle ne radi se o fer igri kako ti zamisljas vec o vrlo opasnim kartelima.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ču fer. Sta je to fer u politici ili u igri igrajmo posteno pa ko koga prevari. Samo je jedna stvar u zivotu fer

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E majko presveta Bogorodice,
    niko ne poznaje SVIJET KA CRNOGORCI&SRBI,
    svi se protiv njih zavjerili,
    a Singapur, Koreja, Japan, Kuvajt, Skandinavske i Juzna Jamerika, ne znaju sto ce od bogastva i sto ce sa ustedjevinom samo znaju,
    da je ne vredi INVESTIRAT U MEDITERAN, dje sjede i piju kafu i setaju po ulica i traze LJEBA BEZ MOTIKE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #31
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    E majko presveta Bogorodice,
    niko ne poznaje SVIJET KA CRNOGORCI&SRBI,
    svi se protiv njih zavjerili,
    a Singapur, Koreja, Japan, Kuvajt, Skandinavske i Juzna Jamerika, ne znaju sto ce od bogastva i sto ce sa ustedjevinom samo znaju,
    da je ne vredi INVESTIRAT U MEDITERAN, dje sjede i piju kafu i setaju po ulica i traze LJEBA BEZ MOTIKE.
    Shetnja po PG je vazhnija od Preduzetnishtva i nauke. Uz chaj dolazi dobro pricha o masonima kako bi se sakrijo svoj nerad. Nisu u CG ko Kinezi. Najtezhe shto rade u nauci su izdavanje soba po primoriju i kuliranje uz pivo.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    E majko presveta Bogorodice,
    niko ne poznaje SVIJET KA CRNOGORCI&SRBI,
    svi se protiv njih zavjerili,
    Ja ispisah citave postove pune brojki cinjenica i na to sve kao kontraargument dobijem ovako nesto je samo odraz nemogucnosti pogledati istini u oci.
    a Singapur, Koreja, Japan, Kuvajt, Skandinavske i Juzna Jamerika, ne znaju sto ce od bogastva
    Kliknite na ovaj Popis zemalja po javnom dugu pa cete vidjeti da ove zemlje koje "ne znaju sta ce od bogatstva" imaju velike nacionalne dugove neke od njih procentualno vise od grcke.

    Pitanje je:

    KOME SVE OVE DRZAVE DUGUJU? MARSOVCIMA !? KO UBIRA MILIJARDE DOLARA NA OSNOVU KAMATA OVIH DUGOVA?

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman View Post

    Dakle nece nam pomoci soros vec znanje i promjena politickog sistema lopovluka koji je uspostavljen upravo parama tih bjelosvjetskih hostaplera.
    bilo bi lijepo da je taj lopovluk uspostavljen njihovim parama ali je ipak tuzna cinjenica da su pokradene nase pare a ne njine
    She is only here to annoy herself!

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Waterman,

    Nije isto kad Japan duguje 220% BNPa, svojim BANKAMA, i Italija 60-80% je DOMACI DUG DOMACIM BANKAMA,
    muka je kad LOS DOMACIN GRK&CRNOGORAC,
    ojde kod KROKODILA I MORSKIH PASCADI,
    da posudi MILIJARDE, za dvije AKADEMIJE, za peMzionere od trece decenije slugama REZIMA po iljadu eura,
    da planduju do kraja ZIVOTA, na narodsku GRBACU,
    a KAMATA za LOSE DOMACINE DIVLJIH DRZAVA je od 8-12%.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ZIKICE,
    u pravom KOMUNIZMU SKANDINAVSKOM,
    socijala, peMzija i naknada za nezaposljene iznosi koliko i Ministarska plata u Vesovom NEOLIBERALIZMU,
    GRATIS ZDRASTVENO ZA SVE OD RODJENA PA DO GROBA,
    najljepse je KOMuniSTIKO ISTINSKO DOBA,
    minimalna satnica 15 eura,
    37,5 sati radna nedjelja,
    12,5 % za FERIJE od bruto plate, plus 2,5% za sveceve i praznike,
    i 600 eura, stipendija za djake i studente od 18 godine,
    da ne pricam o samoranim majkama,
    ili mom sinu AUTISTI koji kosta 200 000 eura, komunisticku kraljevinu Dansku,
    juce rekose da A.P, Mřller ima samo 1,2 milijarde PROFITA za prvi KVARTAL, manji za 40% od prosle godine.
    Iskoci malo u svijet i svojim ocima se uvjeri o ,
    KRALJEVSKOM KOMUNIZMU, ne onom BRSKUTSKO BALKASKO-GENERALSKOM I PRVOBORACKOM, kad nas sve IZOPACE I POSTAVE NAGLAVACKE,
    NEMA SISTEMA KOJI MI NEBI , POSTENO I ISKRENO SJEBALI I UNAKAZILI.
    PROLETERI SVIH ZEMALJA, UJEDINITE SE, SMRT FASIZMU , SLOBODA NARODU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Premijer Luksic stiti ljude koji duguju POREZ DRZAVI CAK I NA PROFIT, koji krse KRIVICNI ZAKON, ZAKONOM O ZASTITI LICNIH PODATAKA, LOPOVE KOJI SU OSTETILI DRZAVU ZA 183 miliona, i PRIVREDNIKE koji su PREVAROLI MUSTERIJE I DUGUJU 400 miliona, u tom AMBIJENTU da lezim na MILIJARDE EURA, nebi CENTA ULOZIO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #37
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Waterman,

    prvo,Nikson je rodjen 1913. tako da to ne moze biti on.
    Drugo,niko ne spori da bankarski karteli koriste lose situacije u nekim drzavama da ih "ogule".Sto je tu problem?ko im je kriv?Tjera li ih ko da se zaduzuju?
    MMF je osnovan (izmedju ostalog) da bi drzavama davao najpovoljnije kredite.Sad,te povoljnosti ( u obliku nize kamate,duzeg grejs perioda...) ne mogu a da ne idu uz odredjene uslove - MMF daje preporuke kako da trosis novac,jer nece da daje novac za,recimo predizbornu izgradnju puteva koji se nece dovrsit Ko nece da postuje preporuke (kao mi prije neku godinu) a odlucio je da se zaduzi (iz ovog ili onog razloga,pazi - zaduzit se mos konstruktivno (ako ces posle imat vise jer si ulozio pametno novac u neku proizvodnju ili infrastrukturu) ili destruktivno (kad sebi samo pogorsavas situaciju jer ces kasnije imat minus) - to je oduka same vlade drzave),moze to uraditi na 2 nacina:zajmom kod privatnih kreditnih institucija (citaj banaka) ili emisijom obveznica.
    Tu vec vladaju trzisna pravila,ne mozes ocekivat od zajmodavca da ti pare daje iz dobrote,on ih daje pod svojim uslovima.
    Ponavljam,kao krupni igraci,bankarski karteli imaju velik uticaj,cak i na politiku svetskih sila (kao i drugi karteli,naftaski,proizvodjaca automobila...)ali daleko od toga da oni "kontrolisu svijet" ili tako nesto. Npr,kad neka velika firma (nebitno iz koje branse) podrzi jednog kandidata u SAD-u pred izbore,ako on pobijedi naravno da joj se na neki nacin oduzi (smanji joj poreze,da izvozne olaksice,sklapa sporazume sa drugim zemljama da bi doticna firma imala pristup tom trzistu i tome slicno).E sad,takvih firmi ima puno - svaka ima djelic uticaja. To je svakako vid moci - ali ne da odlucuju sad,recimo oce li Grcka ili Jugoslavija bankrotirati i oce li izbiti kakav rat.Moras razlikovati uticaj od kontrole


    Quote Originally Posted by milovan View Post
    SMRT FASIZMU , SLOBODA NARODU.
    UVIJEK!

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imam komsiju koji se ne trijezni od zraka do mraka,
    i drugog koji radi od izlaska do zalaska sunca,
    da sam BANKAR i brinem o DEPONENTIMA-GRADJANIMA,
    ili iz MMFa, koji trosi TUDJI KAPITAL, DRZAVA KOJE ULAZU USTEDJEVINU ZA OPSTE DOBRO,
    kome vi Watermane,dali povoljnije uslove ???

    AREI JE STRAVA ZEMNA, SLAVOM BOJNOM NJIH OPIO, I ZEMLJU IM A POPRISTE, DA SE BORE NAZNACIO,
    DOK SE NE OTRIJEZNE SRBI I CRNOGORCI KOJI SE OCIMA NE MOGU GLEDAT, RODJENA BRACA IZ ISTE PMaterine,
    njima CENTA NEBI DAO.
    Last edited by milovan; 17-05-12 at 12:21.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Waterman,

    prvo,Nikson je rodjen 1913. tako da to ne moze biti on.
    U pravu si nije bio Nikson nego Wilson koji je dobio mandat 1913 kada je FED presao u privatno vlasnistvo bankarske mafije.
    Drugo,niko ne spori da bankarski karteli koriste lose situacije u nekim drzavama da ih "ogule".Sto je tu problem?ko im je kriv?Tjera li ih ko da se zaduzuju?
    Problem je sto ova mafija ne samo da koristi "lose" situacije nego ih i kreira. Oni to vide kao biznis - ulozis u kreaciju rata i kasnije izvuces profit. I to je problem, ne samo nas vec kompletnog covjecanstva.

    MMF je osnovan (izmedju ostalog) da bi drzavama davao najpovoljnije kredite....
    MMF je samo orudje u rukama bankarske mafije i nista vise od toga.

    Ponavljam,kao krupni igraci,bankarski karteli imaju velik uticaj,cak i na politiku svetskih sila (kao i drugi karteli,naftaski,proizvodjaca automobila...)ali daleko od toga da oni "kontrolisu svijet" ili tako nesto.
    Ako smo se saglasili oko cinjenice da se FED nalazi u privatnim rukama bankara od 1913 te da su u mogucnosti stampati novcanu masu baz ikakve kontrole onda je logicno da sa tim neogranicenim izvorom novca mogu kupiti bilo koga ili bilo sta. Istorijski se moze dokazati samim pracenjem protoka novcane mase da su ovi karteli imali velikog uticaja u kreiranju svih svjetskih sukoba i iz njih izvlacili ogromne profite. Ostale korporacije o kojim govoris jesu mocne ali posto su i one zavisne od kredita i novca u hijerarhiji vlasti nalaze se ispod bankarske mafije.

    To je svakako vid moci - ali ne da odlucuju sad,recimo oce li Grcka ili Jugoslavija bankrotirati i oce li izbiti kakav rat.Moras razlikovati uticaj od kontrole
    Onaj ko ima apsolutni uticaj ima i apsolutnu kontrolu. Znaci ako ja mogu profitirati od nekog dogadjaja i imam mogucnost da svojim djelovanjem uticem da bi se taj dogadjaj desio naravno da imam kontrolu i da cu maksimalno uticati da se taj dogadjaj desi.

    Ja se ovim bavim neko vrijeme i ovo je samo vrh ledenog brijega. Ali da bi covjek shvatio sve ostalo prvo mora shvatiti ovo. Da bankatska mafija vlada svijetom preko medjunarodnih institucija na cijoj su izgradnji radili vec nekoliko vjekova. Ima na YouTube dobar dokumentarac koji je odnio vise nagrada na festivalima i odlicno prikazuje stanje kakvo jeste. Dokumentarac se zove Gospodari novca.
    Zato ako se zelite informisati o ovoj jako vaznoj temi pogledajte ga. Za prevod clikni na CC i izaberi jezik.
    Last edited by Waterman; 17-05-12 at 15:51.

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je od ove krize svijet postao moralniji. Vidimo u prvi plan da su drzhave kao grchka (skup neradnika koji zhive preko svog standarda) odvojene od drzhava kao kina i da ne mogu da imaju rast ekonomije samo po tome shto imaju manje od zapadnog svijeta vec iskljucivo radom. Mozhda cak i radne zemlje kao engleska i amerika zhive malo preko svog standarda. Tako ce radni njemci i danci umjesto grcima prodavati svoje mashine kinezima koji ce to i vratiti a ne dzhabe shtancati auta grcima.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman View Post
    Onaj ko ima apsolutni uticaj ima i apsolutnu kontrolu. Znaci ako ja mogu profitirati od nekog dogadjaja i imam mogucnost da svojim djelovanjem uticem da bi se taj dogadjaj desio naravno da imam kontrolu i da cu maksimalno uticati da se taj dogadjaj desi.
    Koliko shvatam,osnovna ideja na kojoj baziras vjerovanje u dominaciju bankarskih kartela je cinjenica da su federalne rezerve u privatnom vlasnistvu.
    Da pojasnim. FED je zamjena za Centalnu Banku, formula koja bi onemogucila vladu da ima preveliku moc nad monetarnim pitanjima (nije da ne pstoje polemike oko toga;jedan kontraargument je, recimo, cinjenica da vladu bira narod i da ona odgovara i za monetarnu politiku svojim biracima) jer su u istoriji brojni primjeri inflacija koje su vlade izazvale prekomjernim stampanjem novca,radi vodjenja ratova ili isplata penzija,nebitno...Amerikanci su izabrali trzisno resenje,za razliku od Evropljana koji su izabrali birokratsko (Evropska Centralna Banka). Koje je bolje resenje,predmet je brojnih rasprava,za koje smatram sebe nedovoljno kompetentnim (iako mi je struka ekonomska) - reci cu da drzim stranu evropljanima

    E sad glavna ideja tog izlaganja (ispravi me ako grijesim) je da FED ima NEOGRANICENU moc.To pokusavam da osporim.Direktora FED-a bira (isto tako i smjenjuje) predsjednik USA (trenutno Obama,nadam se da ce dobiti i drugi mandat) Vise puta se dogodilo da je predsjednik smijenio upravu FED,dok nijednom nije zabiljezeno da je FED uticao na izbore. Ako se zna da su na izbore u SAD-u kroz istoriju uticala udruzenja farmera (cak i uza kategorija - proizvodjaci Mohera) moze se izvuci odgovarajuci zakljucak.

    Politika je kompleksna nauka,kao sto je i kompleksna vjestina.Mi (gradjani svih ex-YU drzava) imamo odredjeni hendikep u shvatanju toga,posle perioda komunizma iz razloga sto je u nasoj sredini postojao jedan izvor moci (partija) oko koga,kao sateliti,orbitiraju svi ostali faktori. Da bi se pokusalo uci u srz medjunarodnih odnosa,sa te strane,potrebno je napraviti otklon (bolje reci kopernikanski obrt) od balkanske svijesti - shvatiti da ne postoji "centar" moci,da se odluke ne donose na jednom mjestu (pogotovo ova vazi danas,u multipolarnom svijetu) - samo od drzava znatan uticaj imaju (kao sile) USA,EU (GER,FRA,UK ispred ostalih),BRIKS (Brazil,Rusija,Indija,Kina,Juzna Afrika);nakon drzava tu su i multinacionalne kompanije iz raznih bransi,naravno i bankarski i drugi karteli...kad bih pokusao da u ovo udjem dublje bio bih lud,jer niti imam adekvatne informacije (niti ih moze imati neko ko "ne stoji nimalo na brdu" ) niti adekvatan prostor.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Koliko shvatam,osnovna ideja na kojoj baziras vjerovanje u dominaciju bankarskih kartela je cinjenica da su federalne rezerve u privatnom vlasnistvu.
    Ja to ne bih nazvao vjerovanjem vec objavljivanjem istine bazirane na cinjenicama.
    Da pojasnim. FED je zamjena za Centalnu Banku, formula koja bi onemogucila vladu da ima preveliku moc nad monetarnim pitanjima
    Vladi je potreban novac i ona je odgovorna za kolicinu i ulaganje tog novca. Razlika je u jedino u tome da ako vlada ima kontrolu nad stampanjem novca ima i kontrolu nad drzavom jer niko osim same drzave kao institucije nema INTERESA da bi stampao vece kolicine novca i razvodnjavao vec postojece kolicine sto dovodi do neminovnog pada vrijednosti tog novca takozvana inflacija. U drugom slucaju ako vlada mora pozajmiti novac (na koji mora platiti kamatu instituciji koja taj novac kreira-stampa)ta institucija kreira ogromno bogatstvo stampajuci taj novac i njen INTERES je da se vlada sto vise zaduzi jer je tada i dobit koje se kreira najveca. Znaci taj INTERES za stvaranjem bogatstva na alhemijski nacin (suptilnom pljackom) je pogonski motor svih ostalih "problema" koji su zapravo kreacija ovog interesa i zbog kojih najveci dio drzava grca u dugovima prelivajuci imovinu svojih gradjana u kase najbogatijih koji posjeduju ove bankarske kartele. I ovo nije nikakvo vjerovanje vec cinjenice.

    Amerikanci su izabrali trzisno resenje,za razliku od Evropljana koji su izabrali birokratsko (Evropska Centralna Banka).
    Posto je ECB birokratsko rjesenje kako kazes ko stampa eure i ko dijeli novac vladama evropske unije. Zar to nijesu privatne banke i zar i u evropi nije ista situacija. Zar vlade u evropi ne placaju kamate na pozajmljeni novac i kasnije preko poreza taj dug naplate od nas?????
    Da te upitam kao ekonomistu koja je razlika?
    E sad glavna ideja tog izlaganja (ispravi me ako grijesim) je da FED ima NEOGRANICENU moc.To pokusavam da osporim.Direktora FED-a bira (isto tako i smjenjuje) predsjednik USA (trenutno Obama,nadam se da ce dobiti i drugi mandat) Vise puta se dogodilo da je predsjednik smijenio upravu FED,dok nijednom nije zabiljezeno da je FED uticao na izbore.
    Ovo nema nikakve veze sa realnoscu. Da li si pogledao dokumentarac koji sam predlozio koji se zasniva na istorijskim cinjenicama i objasnjava uticaj bankarskih kartela. Predsjednik USA je u vecini slucajeva lutka na koncima koja plese onako kako joj se nametne. Bili su rijetki pokusaji da se predsjednik otme kontroli ove mafije i zavrsili bi sa fizickom likvidacijom takvog predsjednika. Ali to je vec druga prica o kojoj cemo kasnije kada definisemo INTERESE i nacin na koji nas plackaju.

    Politika je kompleksna nauka,kao sto je i kompleksna vjestina.Mi (gradjani svih ex-YU drzava) imamo odredjeni hendikep u shvatanju toga,posle perioda komunizma iz razloga sto je u nasoj sredini postojao jedan izvor moci (partija) oko koga,kao sateliti,orbitiraju svi ostali faktori. Da bi se pokusalo uci u srz medjunarodnih odnosa,sa te strane,potrebno je napraviti otklon (bolje reci kopernikanski obrt) od balkanske svijesti - shvatiti da ne postoji "centar" moci,da se odluke ne donose na jednom mjestu (pogotovo ova vazi danas,u multipolarnom svijetu) - samo od drzava znatan uticaj imaju (kao sile) USA,EU (GER,FRA,UK ispred ostalih),BRIKS (Brazil,Rusija,Indija,Kina,Juzna Afrika);nakon drzava tu su i multinacionalne kompanije iz raznih bransi,naravno i bankarski i drugi karteli...kad bih pokusao da u ovo udjem dublje bio bih lud,jer niti imam adekvatne informacije (niti ih moze imati neko ko "ne stoji nimalo na brdu" ) niti adekvatan prostor.
    Sve je upravo obrnuto od ovog sto si napisao. Do prije nekoliko mjeseci bih ovaj tvoj post potpisao i svakog ko tvrdi suprotno bih proglasio za budalu, ali....
    Postoje dva svjetska dogadjaja koji su se desili koji su mi pomogli da shvatim pravu istinu. Prvi je slijetanje na mjesec krajem 60-tih a drugi 11-septembar 2001 teroristicki napad na ameriku. Sto su ova dva dogadjaja tako vazna??
    Prvo iz pouzdanih cinjenica moze se dokazati da se nijedan od ovih dogadjaja nije desio onako kako je predstavljeno u medijima i da iza njih stoje snage koje kontrolisu vladu USA i medije. Nadam se da si saglasan sa ovim konstatacijama.
    To i ne bi bilo neko cudo kada bi mediji ostalih drzava kine rusije njemacke uzviknule "car je go" ili to je laz!!!!!
    Kao sto sam znas upravo je obrnuto. U svim svjetskim udzbenicima stoji da je amstrong zgazio mjesec i da je al-kaida teroristicka organizacija koje je sa 4 aviona porusila ameriku.
    To opet znaci da neko kontrolise ne samo americke vec i sve svjetske medije. Novi zakljucak je da onaj koji kontrolise medije neke drzave kontrolise i vlast pa i tu samu drzavu.
    E to je bio pocetak koji mi je omogucio da shvatim neshvatljivo.
    Last edited by Waterman; 18-05-12 at 15:53.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman View Post
    Postoje dva svjetska dogadjaja koji su se desili koji su mi pomogli da shvatim pravu istinu. Prvi je slijetanje na mjesec krajem 60-tih a drugi 11-septembar 2001 teroristicki napad na ameriku. Sto su ova dva dogadjaja tako vazna??
    Prvo iz pouzdanih cinjenica moze se dokazati da se nijedan od ovih dogadjaja nije desio onako kako je predstavljeno u medijima i da iza njih stoje snage koje kontrolisu vladu USA i medije.
    Sovjeti su imali tehnologiju kojom su mogli da provjere da li su ameri bili stvarno na mjesecu, tako da si ovim postom izgubio svaki dalji kredibilitet na forumu(ako si ga uopste i imao) Te s tobom bilo kakva dalja diskusija postaje bespredmetna..
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Sovjeti su imali tehnologiju kojom su mogli da provjere da li su ameri bili stvarno na mjesecu, tako da si ovim postom izgubio svaki dalji kredibilitet na forumu(ako si ga uopste i imao) Te s tobom bilo kakva dalja diskusija postaje bespredmetna..
    Da sovjeti su imali tehnologiju da provjere, pitanje je zasto cute? A i ne treba ti neka tehnologija ako imas osnovna znanja dostupna i nama smrtnicima. Postavlja se pitanje temperaturnih razlika, zracenja izvan magnetnog polja zemlje, polijetanja sa mjeseca bez ikakve platforme i tako dalje i tako dalje.
    Ali posto ti za ovaj primjer treba osnovno znanje iz astronomije da se vratimo na drugi primjer koji je lakse razumljiv cak i nepismenom narodu. Da li su sovjeti imali tehnologiju da provjere da dva aviona ne mogu srusiti tri ogromne zgrade na takav nacin da se uruse brzinom slobodnog pada i da od sveg tog silnog batona i celika ostane samo prasina. Dakle to ni nepismen covjek ne moze progutati kao istinu ako ima informacije.

  20. #45
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci krenuh da ti pisem ozbiljan odgovor,a onda vidim da vjerujes da je USA president marioneta!? Da mi je bit takva lutka cijeli zivot...
    ovo oko mjeseca ne vrijedi ni komentarisati...

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kreiranje iluzije u koju ti vjerujes je glavno i osnovno sredstvo majstora manipulacije. Bez obzira na dokaze cinjenice iluzija da to ne moze biti tako je jaca, Razumijem te u potpunosti i znam da zvuci nevjerovatno.
    Ima jos toliko stvari koje ti ne mozes vjerovati a ipak su stvarnost i okruzuju nas.
    Jon Kenedi i njegova familija su glavom placali pokusaje da ne budu marionete.

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman View Post
    Da sovjeti su imali tehnologiju da provjere, pitanje je zasto cute?
    a ja sam mislio da i na to pitanje imas odgovor...
    She is only here to annoy herself!

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Stvar je PROSTA KO PASULJ,
    SISTEM JE PUKAO, bio je pre naduvan kao BALON,
    a BALON je tesko zakrpit a teze napumpat, jer kapitalizam pocijeva na POVJERENJU, a svi POVJERIOCI SU GUBITNICI,
    drzave, banke, penzioni fondovi , osigoravajuca drustva, stedne kase, vlasnici imovine, a RESENJA NEMA NA VIDIKU, ceka se madjionicar, da izvuce ZECA IZ SESIRA, svi su se stisli ko p... u sake.

    Ne shvatam da se vjeruje u teorie zavjere, sigurno da ima planera, ali se utakmice igraju na stotinak terena, niko vise nema MONOPOL, KRIZA SE SVIMA LOMI O GLAVI, cak i Indiji, Kinezima, Brazilu, Rusiji i Arapskim Seicima, ali kad prokockas POVJERENJE onda je kasno, a povratak POVJERENJA MUKOTRPAN POSAO, koji ce trajat DECENIJAMA.

    Najvece GUBITKE su podnijeli BANKARI I PENZIONI FONDOVI,
    u Daskoj je BANKROTIRALO 12 BANAKA, pola miliona akcionara je izgubio 25 miijardi, i mojih 50-60 000 je palo na nulu, DEPOZITE je drzava preuzela , ocistila BANKE losih DEBITORA i rasprodala posrnule BANKE vecim i mocnijim igracima, i DRZAVA je zaradila jednu milijardu.
    Last edited by milovan; 18-05-12 at 22:36.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najvece GUBITKE su podnijeli BANKARI I PENZIONI FONDOVI,
    u Daskoj je BANKROTIRALO 12 BANAKA, pola miliona akcionara je izgubio 25 miijardi, i mojih 50-60 000 je palo na nulu, DEPOZITE je drzava preuzela , ocistila BANKE losih DEBITORA i rasprodala posrnule BANKE vecim i mocnijim igracima, i DRZAVA je zaradila jednu milijardu.
    Pod bankaei podrazumijevas one sitnijebanke koje su sada veliki progutali. Ovi veliki koji i kreiraju krizu. Tokom velike depresije u americi je ova mafija kreirala krizu kada je bankrotiralo 16000 banki.
    Sto se tice penzionih fondova te gubitci su nase penzije tako da ce mo opet obrni okreni mi ostati ovcice za sisanje.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    CGa nema penzionog FONDA, mislim nema USTEDJEVINE, sve su utracili MLADI&LIJEPI, i STANDBENI I PENZIONI,
    najveci dio penzija se finansira iz tekuceg budzeta.

    GOLOGUZOM ne mozes GACE skinut.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Današnja prihvaćena moralna načela i moral iz Biblije
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 10-05-08, 20:13
  2. Moralna pobjeda
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 28-04-06, 17:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •