Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: E-mail Podesavanja

  1. #1
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default E-mail Podesavanja

    Imam nokiu 3650.Interesuje me zna li neko kako da podesim da mogu da saljem i primam e-mail.Nasao sam tu opciju ali ne znam da podesim one servere.Imam nalog na Yahoo.Ako neko zna ovo neka mi objasni ili ako zna gdje to na netu pise neka mi da korisan link.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    misli da nemozhe yahoo ni u outlook express-u da se namjesti jer poshto je besplatan t i ne dobijash a i ne znash sigurno koja je POP3 i SMTP adresa... tako da to ne mozhesh podesiti...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Kako ne moze bre. Ja sam se sa 7250i logovao i provjeravao postu na yahoo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kad je vec otvoren ovaj topik htio sam da pitam (a cini mi se da je bilo al' odavno) kako podesiti m@il na 6230 ... ja podesim i server i user i sve ostalo ali kad krene da se prikljucuje kaze mi "Subscribe to GPRS first " !

    Zna li neko u cemu je problem ???
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znam ja, a zna i gorski, meni se sad spava, pa ako gorski ugrabi, napisace ti on, ako ne, ja cu sutra ili prekosutra...
    Samsung Galaxy S7

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Kako ne moze bre. Ja sam se sa 7250i logovao i provjeravao postu na yahoo.

    ja nisam uspio pa ne znam za tebe...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Pa oce li mi ko objasniti od Vas sto znate kako da podesim one servere.Ako ne moze na Yahoo onda mi recite za ovaj nas CG nalog ako moze kako podesavam server.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ja samo da nepomenem (ovima koji namjeravaju da mi pomognu) da meni nije problem da provjeravam yahoo postu posto je ona vezana sa povezivanjem na internet putem stranice vec mi je problem poste kao aplikacije (mail)...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Castro sjecash li se da je chini mi se Dr_Dragone bio otvorio topic na proshle forume, i da je naveo isti problem koji ti sad navodish...ne sjecam se shta je bio rezultat tog topic-a da li su rijeshili taj problem ili nisu...

    P.S. Probaj prvo da se konektujesh na GPRS onda idi na mail i pogledaj mozhe li da provjeri...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Sjecam se i ja da je bio ali sad neznam ni postoji li a muka mi ga je i trazit... A ja nemam problema sa GPRS-om vec sa mail-om ... Kad treabda gledam stranice ili da budem na chat GPRS radi bez problema medjutim kad upanem u aplikaciju za mail odma mi daje obavjestenje "Subscribe to GPRS first" ... Eo cekam da mi Dragon rece sto ima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Mail from phone

    Ovu smo temu prezvakali par puta, ali...

    Yahoo mail mozes da provjeris preko Wap strane, ili da procitas ovo:
    Get personalized spam filtering with SpamGuard Plus, 2GB storage, 20MB message size, no graphical ads, POP access and forwarding, and more great features for just $19.99/year - that's less than $2/month.

    U prevodu ako neces da platis, moraces da koristis Wap pristup.


    A ovo sto ide, je podesavanje klijenta za Nokia 7650, pa na ovamo
    (slicno je i za SE telefone)

    1. Udji u u glavni meni i izaberi opciju Messaging
    2. Pozicioniraj se na opciju Mailbox, a zatim pritisni Options i odaberite Settings
    3. Sada izaberi opciju E-mail, pozicioniraj se na Mailboxes i pritisni Options, a zatim Open
    4. Na pitanje No mailbox defined. Define now? odgovori sa Yes
    5. Sada unesi sljedece podatke:
    Mailbox name: unesi ICG
    Access point in use: ovde unosis ime data account-a koji si
    definisao za GPRS (ili GSM data account-a, ako koristits ovaj nacin pristupa)
    My mail address: unesi svoju e-mail adresu [email protected]
    Outgoing mail server: mail.cg.yu
    Send message: immediately
    Send copy to self: oznaci Yes ako želis da se kopije svih e-mail poruka koje saljes sa telefona nadju u mailbox-u
    Include signature: ovo je jasno
    User name: unesi user name za svoj e-mail nalog kod ICG
    Password: password za e-mail nalog
    Incoming mail server: mail.cg.yu
    Mailbox type: POP3
    Security: Off
    Sada si spreman da pogledas svoje e-mail poruke na telefonu.

    Izadji iz podešavanja mailbox-a i sa nekoliko pristisaka na Back vrati se u meni Messaging, pozicioniraj se na svoj mailbox i pritisnite Options i Open. Na pitanje Connect to mailbox? odgovori sa Yes

    Ako imas nove e-mail poruke one ce se prikazati na ekranu. Pozicioniraj se na poruku koju hoces da procitas i pritisni Options i zatim Open da bi mogao da vidis sadržaj poruke

    Kada procitas poruke pritisni Options i izaberi opciju Discconect
    Last edited by Vujos; 24-06-05 at 09:14.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Angry

    Oce li meni ko rec sto ja da radim na 6230 ??? Sve sto je napisano u prethodnom postu sam napisao (manje-vise) jer nisu iste opcije i on krene da prima/salje postu medjutim onda se pojavi ona stalna poruka "Subscribe to GPRS first" ...:hammer:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Kad je vec otvoren ovaj topik htio sam da pitam (a cini mi se da je bilo al' odavno) kako podesiti m@il na 6230 ... ja podesim i server i user i sve ostalo ali kad krene da se prikljucuje kaze mi "Subscribe to GPRS first " !

    Zna li neko u cemu je problem ???
    Ako si na vaucere nda zaboravi GPRS na Monet mrezu
    Jedino ako imas vezu pa da ti to ukljuce
    Inace moras bit na nekom od paketa ili pretplati.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kao prvo ja sam na 069 a kao drugo nemam problema sa GPRS-om kad sam na chat i kad gledam wap stranice (vec sam to rekao) vec samo kod aplikacije za mail ... D ako se javi neko od ovh sto znaju , koji su rjesavali problem prije...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ko zna dje su ti shto "znaju"...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Hvala Vujose na savjetu,uspio sam da se konektujem i primim i posaljem e-mail,jedino sto samo moze sa CG naloga.Meni bi bilo potrebnije da moze sa Yahoo naloga ali OK.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Oce li meni ko pomoc ? Dragone , ti rece da ces mi rec sutra ili prekosutra a proslo je malo vise od toga... :???:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Legionar
    Hvala Vujose na savjetu,uspio sam da se konektujem i primim i posaljem e-mail,jedino sto samo moze sa CG naloga.Meni bi bilo potrebnije da moze sa Yahoo naloga ali OK.
    na yahoo ne mozhesh da provjeravash poshtu, jedino ako imash placen account...

    Quote Originally Posted by Vujos
    Yahoo mail mozes da provjeris preko Wap strane, ili da procitas ovo:
    Get personalized spam filtering with SpamGuard Plus, 2GB storage, 20MB message size, no graphical ads, POP access and forwarding, and more great features for just $19.99/year - that's less than $2/month.

    U prevodu ako neces da platis, moraces da koristis Wap pristup.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Oce li meni ko pomoc ? Dragone , ti rece da ces mi rec sutra ili prekosutra a proslo je malo vise od toga... :???:
    recu ti ja,vjerovatno ti je default gprs profil onaj koji si dobio automatskim podesavanjem tj automatskom porukom,moras da napravis rucno gprs profil i tek ce ti onda radit mail
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam imao vremena zbog faksa

    Quote Originally Posted by <awesome>
    recu ti ja,vjerovatno ti je default gprs profil onaj koji si dobio automatskim podesavanjem tj automatskom porukom,moras da napravis rucno gprs profil i tek ce ti onda radit mail

    Upravo tako. Znaci udji u messages, pa message settings, pa e-mail messages, i tu imas prvu opciju Active e-mail settings dje ti vjerovatno stoji kao i meni sto je stojalo ProGPRS, e tu treba da stavis empty i da ides dalje redom, a ovim putem ce ti i proxiji se otvoriti. Znaci stavi empty i daj mu neko ime, recimo ICG... nije bitno. Onda idi edit active e-mail settings, mailbox name bilo sto, email tvoj koji ti je, name stavi user name, outgoing(SMTO) server ti je mail.cg.yu, incoming server je POP3, incoming(POP3) server takodje mail.cg.yu, POP3 user name tvoj user, password takodje, e onda na other settings, include signature NO, use SMTP authorisation NO, smtp user name nista, pass nista, outgoing(SMTP) port ti je 25, incoming(POP3) 110, reply to adress nista, secure login OFF, retrieve e-mails 30, pa dalje u SMTP connection setting, proxy stavis ENABLE, i primary proxy ti je: 192.168.246.005:8080 , secondary :8080, data bearer GPRS,, pa dalje tu u bearer settings - GPRS access point ti je gprs.promonte.com, authentication type NORMAL, login type - automatic, user name GPRS i password GPRS ova sva podesavanja ti takodje vaze i za POP3 connection settings.

    Problem je bio sto kad je meni stojao active e-mail settings ProGPRS nisam imao uopste mogucnost da u

    palim proxy i da ih editujem kao i access point ali kad sam kreiras onda ce moci. Javi ako ti proradi...
    Samsung Galaxy S7

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Upravo tako. Znaci udji u messages, pa message settings, pa e-mail messages, i tu imas prvu opciju Active e-mail settings dje ti vjerovatno stoji kao i meni sto je stojalo ProGPRS, e tu treba da stavis empty i da ides dalje redom, a ovim putem ce ti i proxiji se otvoriti. Znaci stavi empty i daj mu neko ime, recimo ICG... nije bitno. Onda idi edit active e-mail settings, mailbox name bilo sto, email tvoj koji ti je, name stavi user name, outgoing(SMTO) server ti je mail.cg.yu, incoming server je POP3, incoming(POP3) server takodje mail.cg.yu, POP3 user name tvoj user, password takodje, e onda na other settings, include signature NO, use SMTP authorisation NO, smtp user name nista, pass nista, outgoing(SMTP) port ti je 25, incoming(POP3) 110, reply to adress nista, secure login OFF, retrieve e-mails 30, pa dalje u SMTP connection setting, proxy stavis ENABLE, i primary proxy ti je: 192.168.246.005:8080 , secondary :8080, data bearer GPRS,, pa dalje tu u bearer settings - GPRS access point ti je gprs.promonte.com, authentication type NORMAL, login type - automatic, user name GPRS i password GPRS ova sva podesavanja ti takodje vaze i za POP3 connection settings.

    Problem je bio sto kad je meni stojao active e-mail settings ProGPRS nisam imao uopste mogucnost da u

    palim proxy i da ih editujem kao i access point ali kad sam kreiras onda ce moci. Javi ako ti proradi...
    O moj Dragone , eo sam do sad provjeravao svaki red koji si napisao i stvarno sam se nadao da cu upjeti ali ipak nista... :hammer: E sad : ipak mi nije kao prije ! Kad sam prije otvarao aplikaciju nista mije govorilo a sada mi se otvara prozor koji kaze : E-mail settings are incomplite . A kad sam prije pokusavao da primam/saljem postu govorilo mi je Subscribe to GPRS first a sada se otvara drugi prozor koji kaze Network login problem, chek account settings . E sad neznam u cemu je problem... Neznam kad ces bit ponovo u prilici da mi odgovoris i oces li uopste moc vise da pomognes ali eto , potrudio si se i ja ti zahvaljujem ... Ako slucajno procitas ovaj post danas odgovori mi sto prije jer u 22:00 krecem na voz za BG i tamo cu bit par dana (da znas sto je kad ne odgovaram...)

    Pozzz
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Sjecam se i ja da je bio ali sad neznam ni postoji li a muka mi ga je i trazit... A ja nemam problema sa GPRS-om vec sa mail-om ... Kad treabda gledam stranice ili da budem na chat GPRS radi bez problema medjutim kad upanem u aplikaciju za mail odma mi daje obavjestenje "Subscribe to GPRS first" ... Eo cekam da mi Dragon rece sto ima...
    Najlakše ti je da prezumes PDF fajl sa adrese: http://www.promonte.com/gprs_mms/pdf...06230_7200.pdf . Tamo je sve "potanko" (sto bi naš narod rek'o ) objašnjeno.
    Ako i dalje bude problem, javi se svakako,
    pozdrav,

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam chitao E mail na Yahoo a nishta nisam platio.
    TAKUMI

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jesi preko wap stranice... ali preko e-mail opcije u nokia telefonu ne mozhe jer dok ne platish ne znash koja je pop3 i smtp adresa...

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    289
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko moze li se kako podesit mail (takodje aplikacija) na nokiu 6230 ali sa hotmail nalogom.Neko mi rece jednom da moze ali nije zna server napamet tako da ja to zabravih do sad.UPOMOC!!!!!
    KO NIJE LUD NIJE NIJE NORMALAN

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ICG ždere mailove?!
    By Chegevara in forum Internet
    Replies: 6
    Last Post: 25-06-05, 23:39
  2. W MAIL i provjera racuna preko neta 067
    By SRGA in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-05, 01:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •