Results 1 to 7 of 7

Thread: ICG ždere mailove?!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ICG ždere mailove?!

    ...poslate sa drugih mail servera. Siguran sam da ne jede sa svih, ali očito sam peh pa su neki moji na ko zna kojoj anti trta mrta listi. Evo šta se dešava...


    Trenutno koristim usluge www.epn.ba provjadera, cable, uživam u čarima brzog i jeftinog surfanja, ali ne mogu se mailom pohvaliti drugarima koji imaju cg.yu mail adrese. Outgoing mail server je out.mail.epn.ba (80.65.162.82) ako šta znači. Uglavnom sve je radilo normalno do prije par dana, ali od danas (tj jutros sam to primjetio) moji odlazni mailovi poslati na cg.yu adrese kod mene prolaze glatko, ali cg.yu adresa ne dolaze nikako. Naravno sve bi to bilo normalno da ja barem dobijem neko obavještenje šta se desilo sa mojom pošiljkom. Ovako živim u zabludi i čudim se što ljudi odgovaraju a da ne govorim sa poslovnim pošiljkama.

    1. Pošaljem mail sa epn naloga na moju cg adresu, ne stiže ništa
    2. Pošaljem mail sa epn naloga na moju cg adresu i stavim cc na neku drugu adresu (tehnicom i gmail), na sve adrese mail uredno stigne osim na cg.
    3. Pošaljem mail sa gmail naloga na moju cg adresu ovaj uredno stigne, ali da napomenem da mail poslat sa epn naloga na neku drugu adresu takodje uredno stiže (ovo napominjem da ne bude da je greška u lokalnom mail serveru)

    Napomenica: probao sam poslati mail sa mog cg naloga koristeći autorizaciju, kažu to bi trebalo da omogući da sa cg naloga šaljem mail na kojem god provajderu da se nalazim. Eh, divna opcija, samo ne sjećam se kada je radila. Zaista, tu pogodnost sam mogao vrlo rijetko da iskoristim (na žalost).


    Eto otprilike je to to. Nije meni što se jedu mailovi, bože moj dešava se, ali bar da se dobije neko obavještenje da je mail pojedn, da bih mogao da se organizujem na neki drugi način.

    I evo ko u najgoroj noćnoj mori, kad sam stisnuo SUBMIT pukoše forumi koji, moram vam i to reći, i sinoć nisu radili neko vrijeme, a bogme i preksinoć. Moleći se, klikam opet na submit, nadam se da ću ovaj put imati više sreće (živio ctrl+a, ctrl+c).....
    Together we can defeat capitalism ...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Dok helpdesk sprema odgovor i ja da priupitam zasto mi u kasnim vecernjim satma veza nekad puca svakih 4-5 minuta a nekad je stabilna. Nije do modema, ni drivera, n kabla ni linijeee!!!!!!!!!
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrlo je moguce da se mail server out.mail.epn.ba nasao na nekim trta vrta listama , ali (ako je dobro konfigurisan) trebalo bi da te obavijesti o tome zasto nije uspio da isporuci mail. Mozda bi bolje bilo da si ovakav post napisao na forumu za podrsku kod svog novog provajdera

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Update, mailovi (tj 4 od njih 6) je stiglo sa nekih 2-3 sata zakasnjenja. Prva dva koja sam poslao nikad nisu stigli, a ovi sto sam poslao nakon sto su me zvali ljudi da im nedostaje posiljka (mozda pola sata nakon toga) svi su dosli, ali sa tih 2-3 sata kasnjenja.

    Zanimljivo je da sam (u drugoj rundi slanja) svaki put slao CC na svoju gmail adresu i ti mailovi bi instantno bili na gmailu, ali na icg su dosli tek kasnije. Takodje je jos zanimljivije da su mailovi poslati sa gmaila takodje na icg stigli instantn. Ono sto me ponukalo da napisem post je sto sam vec ranije imao slicnih problema, ali isto tako problema i sa slanjem maila, jer me ICG mail uz pomoc nekih americkih servera vidio (moju IP) kao spamera - eto i to se desava

    Podrsku starog novog provajdera sam najprije zvao, ali slaba vajda i od njih jer je tamo sve ok. Posaljem mail on stigne, posaljem na tehnicom on stigne, posaljem na guglemugle on stigne, posaljem na icg on ne stigne. Naravno nije zlonamjerna kritika, napisana je iskljucivo u svrhu poboljsanja i otkrivanja nekih potencijalnih bubica, a i greota je kad me zovu i bude u rane jutarnje sate jer nisu dobili mail
    Together we can defeat capitalism ...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nije to problem od juce.. mnogo puta mi se to do sad desilo, ali zalbe ili molbe vjerujem da tu ne pomazu pa se snalazim na razne nacine da to prevazidjem ;-)

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Cheg cudi me e nema helpdeska da nam odgovori na ovo?
    A moj probleemmmm?
    Last edited by hercules; 23-06-05 at 23:44.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Cesto se desi da je ICG mail server ili neka adresa iz ICG mreze na spam listama... Meni se desilo da sezampro.yu odbije poruku poslatu preko mail.cg.yu ... ali sam sam popunio zahtjev na spamcop.net ili rbl.org

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 20-11-04, 01:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •