View Poll Results: Potencijal ove partije da privuče dosadašnje pristalice DPS-a, SDP-a i apstinente je:

Voters
63. You may not vote on this poll
  • 1. značajan

    9 14.29%
  • 2. osrednji

    10 15.87%
  • 3. tek simboličan

    39 61.90%
  • 4. ne mogu da procijenim

    5 7.94%
Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 188

Thread: Pravedna Crna Gora

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Pravedna Crna Gora

    Ovo je i definitivno, pa pošto će sada ove ekipe oko Bojovića biti sve češće u medijima, zaslužuju i oni svoj thread.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Portal Analitika: 06.05. 2012.
    Pravedna Crna Gora: Za slobodnog građanina - protiv partitokratije




    Grupa istaknutih crnogorskih javnih ličnosti koji nijesu članovi aktuelnih crnogorskih stranaka formiraće na kostitutivnoj sjednici 21. maja demokratski, liberalni politički klub nazvan Pravedna Crna Gora. Jedan od inicijatora ovog novog političkog pokreta, Rade Bojović, nekadašnji čelnik Pokreta za nezavisnu Crnu Goru, ranije je u crnogorskim medijima najavio da će Pravedna Crna Gora biti politička alternativa i crnogorskoj vlasti i opoziciji.- Uvjereni da vladajuća koalicija snosi najveću odgovornost za teško stanje u kojem se nalazi Crna Gora, kao i da je svojom ukupnom postreferendumskom politikom proizvodila probleme, pokazujući nespremnost i nemoć pred brojnim institucionalnim, ekonomskim, socijalnim i društvenim nevoljama, uključujući razarajuću partitokratiju i endemski klijentelizam, nepotizam i korupciju; Svjesni da reformatorsku i pravednu državnu politiku ne može voditi opozicija koja je zarobljena u maglama populizma, strančarenja i tuđe političke ideologije - odlučili smo da formiramo otvoreni, demokratski i liberalni politički klub pod nazivom Pravedna Crna Gora, ističe se u preambuli Deklaracije koja će biti usvojena na sjednici 21. maja u Podgorici.
    U Deklaraciji koja je ponuđena na razmatranje osnivačima političkog kluba Pravedna Crna Gora ističe se neophodnost da crnogorsko društvo, pod vođstvom i uticajem reformatorske državne politike, doživi radikalan preobražaj.
    Portal Analitika ekskluzivno objavljuje djelove Deklaracije koja će biti usvojena na sjednici Pravedne Crne Gore 21. maja:
    (1) Opredijeljeni smo za promjene političkog sistema zasnovanog na partitokratiji. Politička klasa je stvorila uređenje koje odiše političkom i socijalnom diskriminacijom i marginalizovanim građaninom. To zahtijeva sistemsko razvlašćivanje stranaka i suprostavljanje brojnim političkim privilegijama (bez stanova za političke funkcionere, ukidanje političkih penzija, ukidanje sinekurističkih upravnih odbora u javnom sektoru, politička neutralizacija Uprave za kadrove, razgraničenje političkih i profesionalnih funkcija itd.).
    (2) Politika posvećena uspostavljanju efikasne i funkcionalne pravne države predstavljaće naš prioritet. Zbog toga se zalažemo za donošenje proširenog antikorupcijskog zakona koji bi imao i retroaktivnu odredbu o ispitivanju porijekla imovine svih javnih funkcionera počev od 1990. godine. Istovremeno, Crnoj Gori je potreban poseban antimafijaški zakon kojim bi se detaljno uredilo oduzimanje, korišćenje i raspodjela kriminalom stečene imovine.
    (3) Naš politički i društveni ideal je društvo oslobođeno od bilo kog oblika diskriminacije. Šovinizam, klerikalizam i velikodržavne ideje moraju biti društveno razobličeni i politički marginalizovani. Osporavanje i negacija crnogorskog istorijskog, nacionalnog, kulturnog i duhovnog identiteta za nas je neprihvatljivo i ne može biti predmet političkih pogađanja. Mi nemamo rezervnu državu i zato Crnu Goru smatramo domovinom svih njenih građana, nezavisno od njihovih ličnih svojstava, nacionalne, vjerske ili kulturne pripadnosti.
    (4) Suština naše ekonomske politike ogledala bi se u: podsticanju zapošljavanja kroz razvoj multigranske privrede i međuregionalnog povezivanja, privlačenju srednjih i malih stranih investitora, preduzetničkom povezivanju naše dijaspore i iseljenika sa domaćom poslovnom zajednicom, stvaranju pravedne poreske politike (porez na lično bogatstvo) i neophodnog državnog intervencionizma, drastičnom smanjenju javne potrošnje uz redukciju nagomilanih državnih i regulatornih institucija, reviziji politike državnog zaduživanja, očuvanju i povraćaju državnog vlasništva nad javnim dobrima i prirodnim monopolima; definisanju podsticajnog ekonomskog i radnog zakonodavstva koje bi favorizovalo pošteni biznis i rad i otvorilo pitanje suočavanja sa špekulativnim i neuspješnim privatizacijama i dekadentnim finansijskim tržištem.
    (5) Crnogorsko društvo, pod vođstvom i uticajem reformatorske državne politike, mora doživjeti radikalan preobražaj. U tom smislu, nužna je afirmacija politike koja bi eliminisala sve oblike socijalnog sinekurizma (politički parazitizam, institucionalne apanaže), potcjenjivanje znanja i predanog rada i marginalizaciju kulturnog i kreativnog stvaralaštva. Pritom, temeljita rekonstrukcija obrazovnog sistema u cilju reafirmacije nastavničkog zvanja i uvođenja obaveznog srednjoškolskog obrazovanja mora biti prvi krupan iskorak. Visoko obrazovanje mora biti iznova reformisano i to na način što će se izvršiti suštinska transformacija državnog univerziteta shodno potrebama nacionalnog tržišta i međunarodne konkurentnosti Crne Gore.
    (6) Crna Gora treba da gradi dobre međudržavne odnose i bude dio Evropske unije i NATO saveza. Crnoj Gori je mjesto među zemljama koje baštine srodnu civilizaciju, bliske društvene vrijednosti i antifašističko nasljeđe.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Iz svega sto sam dosad cuo o njima radi se o "DPS-ovoj Pozitivnoj Crnoj Gori", ciji je jedini cilj da ponudi onima kojima se smucio DPSDP "alternativu" a da sve ostane medju prijateljima. Drugim rijecima, mreza koja treba da hvata nezadovoljne da ne ispadnu iz vladajuce koalicije.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Iz svega sto sam dosad cuo o njima radi se o "DPS-ovoj Pozitivnoj Crnoj Gori", ciji je jedini cilj da ponudi onima kojima se smucio DPSDP "alternativu" a da sve ostane medju prijateljima. Drugim rijecima, mreza koja treba da hvata nezadovoljne da ne ispadnu iz vladajuce koalicije.
    To što si ti čuo o njima je vrlo relevantno i sigurno tačno. Samo da neupućeni samo pogledaju neke teme koje si otvarao:

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ten&highlight=
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...%29&highlight=
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ost&highlight=
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ope&highlight=
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...jno&highlight=
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...dan&highlight=
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...%29&highlight=

    Tako da ti treba vjerovati, bez obziran na očigledne postreferendumske traume. Jedino ostaje nejasno kako su Pajović i Bojović, ne tako davno, pregovarali o osnivanju stranke http://www.vijesti.me/vijesti/pajovic-bojovic-se-udruzuju-clanak-56093. Nijesu se dogovorili i Pajović je jasno rekao zbog čega, a vlast nije pominjao u tom kontekstu.
    Prema njegovim riječima, Rade Bojović i ljudi okupljeni oko njega nemaju nikakvu ulogu u osnivanju nove partije, iako su „postojala neka razmišljanja u javnosti, ali i nekih pojedinaca u samim strukturama, da bi bilo dobro da ove dvije grupacije idu zajedno“.
    Međutim, kako je naveo, toga neće biti, jer se koncepti u radu, djelovanju, retorici i ljudskim resursima razlikuju.
    Ali opet kažem, vjerovatno ti znaš nešto što Pajović ne zna i treba više tebi vjerovati nego neznavenom Pajoviću.
    Dick Laurent is dead!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ne znam sto tebe toliko iznervira moj komentar. I jos iskopa stare postove gdje niceg netacnog nema kao argument, ne znam da li da se osjecam pocastvovan ili zabrinut zbog takve paznje :-)

    Sto se Pravedne Crne Gore tice da znam sigurno sta je i kako je tako bih i rekao. Ovako samo kazem da sam razgovarao sa nekim dobro obavijestenim ljudima i to je njihovo misljenje. Tempiranje osnivanja, slicnosti u imenu sa Pozitivnom Crnom Gorom, bliskost vodecih ljudi Pravedne sa DPSom - sve to ostavlja prostora za sumnju.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    (6) Crna Gora treba da gradi dobre međudržavne odnose i bude dio Evropske unije i NATO saveza. Crnoj Gori je mjesto među zemljama koje baštine srodnu civilizaciju, bliske društvene vrijednosti i antifašističko nasljeđe.
    [/QUOTE]

    Meni je ovo citirano dovoljno da ih stavim na ignore listu. Mada i ova fotka je prelijepa (ko se još sjeća tajne večere od pre pola godine u mojoj prelijepoj zaboravnoj Crnoj Gori). Jel ovo isti taj Bojović i dal bi ispitivao i Milaševu imovinu ovom odredbom iz tačke (2).


    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Meni je ovo citirano dovoljno da ih stavim na ignore listu. Mada i ova fotka je prelijepa (ko se još sjeća tajne večere od pre pola godine u mojoj prelijepoj zaboravnoj Crnoj Gori). Jel ovo isti taj Bojović i dal bi ispitivao i Milaševu imovinu ovom odredbom iz tačke (2).
    Što se tiče NATO-a onda ti je ta ignore lista natrpana:
    DPS
    SDP
    Sve manjinske stranke
    PZP
    Pozitivna Crna Gora
    Pravedna Crna Gora

    Još su ti anti-Nato uzdanice:
    SNP (osim Srđana Milića i možda još par njih)
    Nova (osim Andrije Mandića ako je vjerovati Wikileaksu)
    Ostale stranke tipa Srpske radikalne stranke i njima sličnim.

    Što se tiče ovog antifašističkog nasljeđa ni tu nemaš brige.
    Dick Laurent is dead!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boldovao sam jer mi jedno i drugo nekako ne idu zajedno.
    A što se tiče ove gornje a i donje liste , taman su mi svi odavno na ignore, osim ovih pozitivaca koji su nešto noviji pa nisam siguran kako se postavljaju prema NATO-u, mada pretpostavljam da neće odskočiti od ostatka ekipe.
    Ne očekujem baš anti-Nato priču, ali bar stavka "po pitanju EU i NATO članstva zalažemo se za referendum na kojem će o tom odlučiti građani itd..." bi bila lijepa promjena.
    No lijepa promjena i Crna Gora ne idu zajedno.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  8. #8
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Boldovao sam jer mi jedno i drugo nekako ne idu zajedno.
    A što se tiče ove gornje a i donje liste , taman su mi svi odavno na ignore, osim ovih pozitivaca koji su nešto noviji pa nisam siguran kako se postavljaju prema NATO-u, mada pretpostavljam da neće odskočiti od ostatka ekipe.
    Pretpostavka ti je na mjestu. Pajović je u intervjuu za TV Vijesti otvoreno zamjerio opoziciji da je licemjerna i da ulazak u EU bez ulaska u NATO ne ide.
    Dick Laurent is dead!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Portal Vijesti: 07. 05. 2012.
    Pravedna Crna Gora
    Rade Bojović: Vlast nema snage za reforme
    Šovinizam, klerikalizam i velikodržavne ideje moraju biti društveno razobličeni i politički marginalizovani

    Politička partija “Pravedna Crna Gora” tražiće donošenje antikorupcijskog zakona koji bi ispitao porijeklo imovine svih javnih funkcionera od 1990. godine, navodi se u predlogu Deklaracije te političke stranke.

    Partija, čiji je osnivač Rade Bojović, nekadašnji čelnik Pokreta za nezavisnu Crnu Goru, tražiće i poseban antimafijaški zakon kojim bi se detaljno uredilo oduzimanje, korišćenje i raspodjela kriminalom stečene imovine. U Bojovićevoj stranci trenutno sebe ne vide kao političkog saveznika vladajuće koalicije, navodeći da je vlast uspostavila društvo u kojem caruju nemoralne privilegije, nezaslužene i protivzakonite materijalne koristi.


    “Vladajuća koalicija snosi najveću odgovornost za teško stanje u kojem se nalazi Crna Gora, kao i da je svojom ukupnom postreferendumskom politikom proizvodila probleme, pokazujući nespremnost i nemoć pred brojnim institucionalnim, ekonomskim, socijalnim i društvenim nevoljama, uključujući razarajuću partitokratiju i endemski klijentelizam, nepotizam i korupciju. Svjesni da reformatorsku i pravednu državnu politiku ne može voditi opozicija koja je zarobljena u maglama populizma, strančarenja i tuđe političke ideologije”, navodi se u tekstu Deklaracije.

    Lukovac, Vujošević,...

    Osnivački kongres stranke, u kojoj su osim Bojovića i bivši crnogorski šef diplomatije Branko Lukovac i profesor Ilija Vujošević, biće održan u Podgorici 21. maja na Dan nezavisnosti.
    Iako je ranije bilo najava da bi u novoj stranci mogla biti i Liberalna partija i Demokratski centar, prema nezvaničnim informacijama “Vijesti”, male su šanse da te stranke budu uključene u rad Pravedne Crne Gore.
    Dok pregovori sa strankom Gorana Batrićevića još nijesu zatvoreni, čelnici Pravedne Crne Gore odlučili su da prekinu razgovore sa Liberalnom partijom zbog njenog nejasnog odnosa prema vladajućoj koaliciji. Pregovori su prekinuti kada je nakon izbora u Tivtu, lider LP Andrija Popović kazao da je njegova stranka otvorena za koaliciju sa DPS-om u tom gradu.
    Bojovićeva stranka će, kako se navodi u Deklaraciji, tražiti promjene političkog sistema zasnovanog na partitokratiji. U toj stranci smatraju da je u Crnoj Gori uspostavljeno uređenje koje odiše političkom i socijalnom diskriminacijom, navodeći da se stranke moraju sistemski razvlastiti i ukinuti političke privilegije kao što su stanovi za političke funkcionere, političke penzije ili sinekuristički upravni odbori u javnom sektoru.
    Šovinizam, klerikalizam i velikodržavne ideje moraju biti društveno razobličeni i politički marginalizovani. U toj stranci tvrde da se mora uspostaviti efikasna i funkcionalna pravna država.
    “Naš politički i društveni ideal je društvo oslobođeno od bilo kog oblika diskriminacije. Šovinizam, klerikalizam i velikodržavne ideje moraju biti društveno razobličeni i politički marginalizovani. Osporavanje i negacija crnogorskog istorijskog, nacionalnog, kulturnog i duhovnog identiteta za nas je neprihvatljivo i ne može biti predmet političkih pogađanja. Mi nemamo rezervnu državu i zato Crnu Goru smatramo domovinom svih njenih građana, nezavisno od njihovih ličnih svojstava, nacionalne, vjerske ili kulturne pripadnosti”, navodi se u Deklaraciji.
    U Bojovićevoj stranci smatraju da treba raditi na privlačenju srednjih i malih stranih investitora, povezivati crnogorsku dijsaporu sa domaćom poslovnom zajednicom i uvesti porez na lično bogatstvo. U Deklaraciji se navodi i da treba vratiti državno vlasništvo nad javnim dobrima i prirodnim monopolima.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Hmm.., ma sve je to u redu, but something missing...Nije da nijesam bio željan da pozdravim formiranje ove partije (o, još kako jesam) ali ne znam koja je muka sa ovim crnogorskim intelektualcima?!... Sve što stvore odmah usmjere ulijevo. Ova stranka će izgleda biti neki lijevi centar, šta li...
    Ne okrenu li to partijsko kormilo više udesno, pa makar to bio sam politički centar, neću se truditi ni da razmišljam o njima...Nego, da sačekamo da vidimo šta su i kud naumili...
    Last edited by El Re; 07-05-12 at 17:45.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    valjda je svima jasno da je ovo DPS-ova stranka, napravljena da se skrene paznja za Pozitivne Crne Gore, koja je stranka Miska Perovica

    cak joj je i ime slicno "Pravedna" ne bi li se malo zbunilo glasacko tijelo

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svaki NOVI pokret ili partija bi osvjezila CGu politicku scenu.
    Ja vjerujem da ima ljudi u CGi, koji razmisljaju za OPSTE dobro, a ne samo za svoj PUPAK&SUPAK kao ovi izlizani politicari, koje gledamo dvije decenije,
    kako mijenjaju POLITIKE, kao q.rva tanga gacice.

    Ovo svojatanje ljudi, ovi su Milovi, ovi Miskovi,
    je toliko odvratno i toliko RABLJENO da izaziva povracanje i tegobe u stomaku.

    Ja vjerujem da u CGi ima ljudi samostalnih i svjesnih IZOPACENOSTI AKTUELNIH MOCNIKA I OPOZICIJE, mnogi od njih su toliko vremena u KLOAKU, da im nista ne SMRDI, za njih je sve LEGALNO I PO NJIHOVOM ZAKONU, a veoma su PRASNJAVI, najmanji povjetarac ih moze OPUVAT, zato cekoristit sva sredstva SPIRALE I KONDOME NA UQ.RCENE glave, da se sto ne ZACNE ILI RODI u CGi, da gradjanima neko ponudi ALTERNATIVU.

    Gospodin Lukovac je pobjegao od FASISTA pocetkom devedesetih u Juznu Afriku, dok ga nijesu angazovali da radi za CGu u Sloveniji. imao je dovoljno vremena da podlegne izazovima, i njega smatram najboljim diplomatom sa nasih prostora, ali za najbolje nikad nije bilo mjesta , medju HALAPLJIVCIMA I PRIMITIVCIMA, za njih je ROCKO DIPLOMATA-TATA-MATA.
    Last edited by milovan; 07-05-12 at 21:24.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Stranka ciji je osnivac Profesor Vujosevic,ne moze nikad biti biti DPS-ova ispostava,ali ni nicija drugo.
    Dok su vidim "Pozitivci",lako odabrali i finansijera i sreskog nacelnika.
    Last edited by Sidewinder; 07-05-12 at 22:53.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da sam ja Danac, nikad sekunde nebi utrosio na POLITIKU,
    jer su pravila FER i za poslodavce i za radnike i ona se postuju u PRAVNOJ DRZAVI, a uspjeh je OCIGLEDAN ZA SVAKOG NORMALNOG POSMATRACA SA DVA GRAMA ZDRAVOGA MOZGA , KOJI NIJE OSTRASCEN, ZATROVAN ILI ZARAZEN NA UDG, o sreci kog PINOCEA i njegovom LIBERALIZMU.
    Bez obzira na moje materijalne uspjehe u 5-6 navrata na STRANOM TERENU, davne 1980-83 sam pokusao na DOMACEM TERENU i bio relativno uspjesan sa suprugom Dankinjom i troje djece, ali DVA DOBRA JE TESKO SASTAVIT,
    okolo mene je u CGi, bila BIJEDA, SMECE, PRAZNE SAMOPOSLUGE I CEKANJE ZA 200 GRAMA KAFE CETIRI URE i vikendima PREDVOJNICKA OBUKA, trcanje po sumama i gorama nase ZEMLJE PONOSNE,
    kad su KOMUNISTI ZATRAZILI DA OBRIJEM BRADU, ta KAP JE PRELILA CASU.
    Voditi SVOJ NAROD I SVOJE BLIZNJE,
    u nepoznato sa SLIJEPCIMA, KOMUNISTIMA ILI LIBERALIMA,
    kad postoje DOBRO UTABANI PUTEVI DRUSTVENIH ZAJEDNICA SKANDINAVSKOG MODELA ILI SVAJCARSKOG ILI HOLANDSKOG je TOTALNO LUDILO,
    da mam VESO IZMISLJA MIKRO DRZAVE, kod LUXEMBURGA, MALTE, KIPRA ili ISLANDA, smatram FANATIZMOM GORIM OD KOMUNIZMA,
    moj NAROD NIJESU ZAMORCI ZA VASE EXPERIMENTE, jer 65 godina gledam, kako se razni KOMUNISTI I NEOLIBERALI IZIVLJAVAJU I SILIJU TE JADNE GRADJANE,
    nas sa STRANE koji smo pobjegli iz tog PAKLA,
    boli DUSA i pokusavamo, da ucescem sa strane bar malo smirimo SAVJEST i nadjemo MIR U DUSI, jer nasa licna sreca i uspjeh je KUSA,
    bez MIRA I BLAGOSTANJA U RODNOJ GRUDI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Portal Analitika: 21.05.2012
    Bojović: Obnova državnosti je krajnji domet DPS-a



    Savremena Crna Gora je društvo okamenjeno u partitokratiji koja je nadmašila nekadašnji jednopartizam. Vladajuća koalicija čiji je temelj monopolska i konvertitska DPS, ogrezla je u komoditetu nesmjenjivosti, koruptivnosti i neodgovornosti, pokazavši da je obnova države bila njen krajnji politički domet, ocijenio je predsjednik Izvršnog odbora političkog kluba Pravedna Crna Gora Rade Bojović na konstitutivnoj sjednici koja je održana danas u Podgorici.
    Na prvoj sjednici Pravedne Crne Gore, pored usvojenih odluka o osnivanju kluba, principima djelovanja i organizovanja, usvojena je i Deklaracija, koja je okupila značajan broj crnogorskih intelektualaca. Pored Bojovića u organe političkog kluba jednoglasno su izabrani kopredsjednici Savjeta Pravedne Crne Gore Branko Lukovac i Ilija Vujošević i izabran Izvršni odbor Kluba.
    Konstitutivnu sjednicu je otvorio diplomirani inžinjer Zoran Mišurović, da bi kasnije predsjedavanje bilo prepušteno Radnom predsjedništvu. Glasovima prisutnih u sastav Izvršnog odbora su izabrani reditelj Branko Baletić, bivši portparol Liberalnog saveza Nada Bukilić, profesor Jovan Mirković, šahovski velemajstor Nebojša Nikčević, bivši predsjednik Građanske partije Krsto Pavićević, Danilo Lakić i potpredsjednik Savjeta Crnogorske pravoslavne crkve Stevo Vučinić.

    Ključni lider je u sijenci:

    Bojović je optužio vlast da nakon obnove državnosti stvoreno nepravedno društvo i da je njena politika i lični interesi - postala lična politika i lični interesi.
    - Ključni lider je u sijenci i drži ključeve partijske vlast, znajući da su svi drugi izvedeni i oktroisani. Međutim, stvoren je sistem koji guši državu i društvo i postaje jasno da Đukanović, danas lično simboliše kraj jedne kontroverzne i dekadentne političke ere. Bojović je dodao da je opozicija najbolji garant opstanka vladajuće koalicije.
    - Jer, mi imamo opoziciju kakvu niko nema u Evropi. Imamo opoziciju koja luta u maglama devedesetih i dalje tražeći pokrovitelja sa strane, imamo opozicij koja misli da će bukom i vikom osvojiti vlast, poručio je Bojović.

    Partitokratija guši državu:
    U usvojenoj Deklaraciji se navodi opredijeljenje za promjene političkog sistema zasnovanog na partitokratiji.
    - Zbog toga se zalažemo za donošenje proširenog antikorupcijskog zakona koji bi imao i retroaktivnu odredbu o ispitivanju porijekla imovine svih javnih funkcionera počev od 1990. godine. Crnoj Gori je potreban poseban antimafijaški zakon kojim bi se detaljno uredilo oduzimanje, korišćenje i raspodjela kriminalom stečene imovine, kaže se u deklaraciji. Bojović je objasnio da im je ciljna grupa u prvoj fazi razočarani suverenisti da bi u drugoj fazi računali i na sve građane koji su nezadovoljni stanjem u državi, uključujući i one koji su bili protiv obnove državnosti.
    - U fokusu našeg djelovanja će biti pitanje ekonomije i pravne države kao i urušenog građanskog sistema, objasnio je Bojović.
    Kopredsjednik Savjeta Branko Lukovac je u svom izlaganju ukazao na katastrofalne rezultate vladavine DPS-a, pogotovo u ekonomskoj sferi čiji rezultati su brojne promašene privatizacije.
    - Crna Gora je već sada prezadužena država koja ovim i budućim generacijama ostavlja veoma težak teret otplate dugova, poručio je Lukovac.

    Na izbore samostalno:
    Odgovarajući na pitanje Portala Analitika da li će Klub izaći na predstojeće parlamentarne i predsjedničke izbore, Bojović je objasnio da je to definisano usvojenim političkim principima Pravedne Crne Gore.
    - Klub bi u formi građanske liste učestvovao samostalno i samo u slučaju da ozbiljne procjene ukazuju na mogućnost obezbjeđenja parlamentarnog prisustva koje elementarno garantuje vođenje kvalitetne zakonodavne politike. To podrazumijeva da izborno učešće omogući najmanje 4 poslanička ili 3 odbornička mjesta. Takođe Klub će izaći na predsjedničke izbore samo ako neko od čelnika ima podršku građana koja nije manja od 15 odsto, rekao je Bojović.
    Kopredsjednik Savjeta kluba profesor Ilija Vujošević je kazao da se aktuelna vladajuća garnitura pokazala nedorasla da napravi demokratsku i pravednu Crnu Goru.
    - Osim na spoljnopolitičkom planu, u svim drugim oblastima nastavili su kako je rekao Tven, da se kreću poput raka - samo unazad i u stranu, rekao je profesor Vujošević.
    Među osnivačima Pravedne Crne Gore su i univerzitestki profesori Šerbo Rastoder, Vukić Pulević, Senad Gačević i Rade Ratković, novinar Mihailo Radojičić, književnik Sreten Asanović, hotelijer Dragan Ivančević, reditelj Gojko Kastratović, glumac Danilo Čelebić, diplomirani ekonomista Mila Kasalica i mnogi drugi...
    Skupu su u svojstvu gostiju prisustvovali i Zuvdija Hodžić, Marko Špadijer i predsjednik fondacije ''Sveti Petar Cetinjski'' Dragoljub Rašović.


  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imaju deklaraciju koja je po politickim ubjedjenjima najbliza mojim stavovima, od svih partija u cg. Ipak kad vidim koji su likovi u igri, i uz to da nijedan nema ispod 50 i kusur, ne vidim nacin na koji oni mogu da dopru do mladih i da postanu znacajan faktor na politickoj sceni. Ovo je neki pokusaj vampirizacije Liberala, al od samog starta prave pogresne korake i vec su sebi zatvorili mnoga vrata. Druga krucijalna greska je sto su dozvolili da se pozitivna CG kreira prije njih. Ogromnu besplatnu reklamu su prepustili Pejovicu, koji je efikasno iskoristio. Predvidjam im krah na izborima, i ako ce vjerovatno pokusati jakom kampanjom da se izbore za parlament.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  16. #16
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je ovo citirano dovoljno da ih stavim na ignore listu. Mada i ova fotka je prelijepa (ko se još sjeća tajne večere od pre pola godine u mojoj prelijepoj zaboravnoj Crnoj Gori). Jel ovo isti taj Bojović i dal bi ispitivao i Milaševu imovinu ovom odredbom iz tačke (2).


    [/QUOTE]

    Sjećam se te noći, prolazio sam pored 5 udovica kolima i vidim s desne strane Bojovića koji ulazi u kola ovakve boje. SJutra dan je ova slika osvanula sa Šupkovićem i Bojovićem. Kod koga bjehu oni išli? Bješe li Krstu Pavićeviću jedan iz DPS rekao da je svoj posao odradio (kad je otišao iz LSCG) i da je sad slobodan? Očekujem i Šupkovića u ovu družinu. Ovakvo njegovo označavanje ima smisla zbog mnogo drugoga, a osobito intervjua sa Đukanovićem kojem nije uopšte nije upadao u riječ, što je njegova prepoznatljivost. Jednom je to uradio i odmah se, podanički i snishodljivo, izvinio. Kao kukavica.

    I što se palite na antifašizam? Znate li da je dobrih godinu dana, tokom drugog rata, CG većinski bila četnička? Da su htjeli Karađorđeviće, a ne bezbožne komuniste koji će oduzimati imovinu i dizati ustanke protiv okupatora koji će o jadu narod zabaviti? Znate li da u RH vlada duh ustaštva, u RS četništva. Priče o antifašizmu, u državi đe bi sad da rat izbije, bio vršen genocid kao u susjednim državam, su gluposti. Arhaizam. Pluskvamperfekat.

    a i ođe sve sijede glave. Polovina će otegnuti papke prije nego li budu izbori raspisani. I, po pravilu, svi su sarađivali sa Đukanovićevom partijom
    Last edited by PGboy88; 21-05-12 at 16:31.
    C R N A G O R A

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Interesantna ekipa. Poštujući autoritet profesora Vujoševića, za mene lično biće interesantno pratiti njihovu priču. Mada, kad vidim dežurnog hejtera Steva Vučinića tu...

    Vrlo vjerovatno, ako SDP izađe samostalno na izbore, da će "Pravedna" htjela-ne htjela biti DPSov trojanski konj za rasipanje Rankovih glasova.
    Just to slip the skin...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Interesantna ekipa. Poštujući autoritet profesora Vujoševića, za mene lično biće interesantno pratiti njihovu priču. Mada, kad vidim dežurnog hejtera Steva Vučinića tu...

    Vrlo vjerovatno, ako SDP izađe samostalno na izbore, da će "Pravedna" htjela-ne htjela biti DPSov trojanski konj za rasipanje Rankovih glasova.
    Vrlo vjerovatno, bas kao sto je medo bio posadjen tu neko vrijeme, sad nek prezivljava dok ga na kraju svi ne napuste. Ista se prica odje desava, jer DPS osjeca da SDP debelo prelazi dvocifrenu brojku i raste bez prekida. Ipak, bojim se da ce im se ovoga puta obiti, i da ce dosta njihovih glasova da ode na pozitivnu i sdp, a da ce dps biti primoran da ide sa SNP-om u koaliciju.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Imaju deklaraciju koja je po politickim ubjedjenjima najbliza mojim stavovima, od svih partija u cg. Ipak kad vidim koji su likovi u igri, i uz to da nijedan nema ispod 50 i kusur, ne vidim nacin na koji oni mogu da dopru do mladih i da postanu znacajan faktor na politickoj sceni. Ovo je neki pokusaj vampirizacije Liberala, al od samog starta prave pogresne korake i vec su sebi zatvorili mnoga vrata. Druga krucijalna greska je sto su dozvolili da se pozitivna CG kreira prije njih. Ogromnu besplatnu reklamu su prepustili Pejovicu, koji je efikasno iskoristio. Predvidjam im krah na izborima, i ako ce vjerovatno pokusati jakom kampanjom da se izbore za parlament.
    Hmm,...to je bila i moja prva misao... Međutim, ne mora da znači.
    Red poteza jeste pomalo neobičan, no treba imati u vidu da je ovo tek formiranje kluba(osnivača), a ne partije. Takođe, uočljiva je svijest da oni nemaju vremena da se pripreme za izbore (koji bi po mojoj procjeni trebali biti između 1. i 20 oktobra) i da će voditi računa da ne istrče na teren prerano.
    Ono što mi se čini zrelim ponašanjem jeste da očigledno planiraju da ispočetka djeluju i u javnosti istupaju kao nekakav klub intelektualaca iz sjenke. Istini za volju, to isto zamislio je bio i Rakčević sa Forumom 2010 pa se to neslavno završilo. Ipak, čini mi se, više zBog Rakčevićevog i nerada nedovoljno kvalitetno uvezane ekipe oko njega, te pogrešne strategije, nego što je taj pristup sam po sebi promašen.
    Što se tiče mladih, te činjenice da je Pozitivna CG formirana prije njih - primjedba je potpuno na mjestu. I to je meni prvo palo u oči. No, ponavljam, još ima vremena (sem ako neće naprasno promijenit odluku i ići sad na izbore) da vremenom privuku i promovišu mlađe ljude. Za sada sve teče sporije nego što bi to moglo, no najvažnije je da ideja vodilja u osnivanju partije (još) nije ugrožena.

    Ono što bih pozdravio jeste da su partiju (makar ako je sudeći po akcentima sa skupa) ipak odlučili smjestiti negdje u politički centar, a ne lijevo kako je u startu krenulo.
    Last edited by El Re; 21-05-12 at 16:45.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Vrlo vjerovatno, bas kao sto je medo bio posadjen tu neko vrijeme, sad nek prezivljava dok ga na kraju svi ne napuste. Ista se prica odje desava, jer DPS osjeca da SDP debelo prelazi dvocifrenu brojku i raste bez prekida. Ipak, bojim se da ce im se ovoga puta obiti, i da ce dosta njihovih glasova da ode na pozitivnu i sdp, a da ce dps biti primoran da ide sa SNP-om u koaliciju.
    Zašto primoran? Misliš da to neće činiti buduću vladu? Ja sam ubijeđen da hoće. Previše su mi tihi ovi iz SNP u zadnje vrijeme. Ali, ostaje da se vidi što će biti.
    C R N A G O R A

  21. #21
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Sa ove distance, ukoliko bi se prijavili za parlamentarne izbore najvjerovatnije bi imali moj glas. Nije da imam puno izbora, a i dalje sam poprilično daleko od glasanja za Pozitivnu. Što se tiče ljudi koji sačinjavaju Pravednu reći ću samo "niko nije savršen a nijesam u situaciji da cjepidlačim". Naravno, izbor Steva Vučinića je potpuni promašaj i ne vidim kako od toga oni mogu imati koristi jer držim da je on, kao i Mitropolit Mihailo (za razliku od pokojnog Mitropolita Antonija), velika antipropaganda CPC-a. Ljudi imaju potpuno pogrešan pristup i njime prave štetu CPC-u koju smatram veoma bitnim dijelom naše državnosti. No, što je tu je.
    Što se tiče sve izvjesnijeg neizlaska na Izbore Pravedne CG, mislim da su u pravu jer teško da oni mogu u kratkom roku bez podrške medijske bande "Vijesti" i to usred turističke sezone privući, za parlamentarni status, dovoljan broj glasača.
    Dick Laurent is dead!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se sjećam kad je Vučinić, prije desetak godina, pričao o precima zelenašima i rekao da mu je otac naglasio da se nikada ne bavi politikom. Oca nije poslušao.
    C R N A G O R A

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,469
    Thanks Thanks Given 
    4,236
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    a ja svo ovo vrijeme mislio da su pozitivna i pravedna jedna te ista grupa ljudi.

    a branding nightmare.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Imaju deklaraciju koja je po politickim ubjedjenjima najbliza mojim stavovima, od svih partija u cg. Ipak kad vidim koji su likovi u igri, i uz to da nijedan nema ispod 50 i kusur, ne vidim nacin na koji oni mogu da dopru do mladih i da postanu znacajan faktor na politickoj sceni. .....
    Vala ako nam drzavu ne unistise silni pripavnici nije niko, pa neka probaju oni koji imaju znanje, zvanje i iskustvo. Neka se golobradi uce igrajući klisa , a ne vjezbajući na drzavi. Na kraju osnovno sto treba podvući je

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Stranka ciji je osnivac Profesor Vujosevic,ne moze nikad biti biti DPS-ova ispostava,ali ni nicija drugo.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hmm,...to je bila i moja prva misao... Međutim, ne mora da znači.
    Red poteza jeste pomalo neobičan, no treba imati u vidu da je ovo tek formiranje kluba(osnivača), a ne partije. Takođe, uočljiva je svijest da oni nemaju vremena da se pripreme za izbore (koji bi po mojoj procjeni trebali biti između 1. i 20 oktobra) i da će voditi računa da ne istrče na teren prerano.
    Ono što mi se čini zrelim ponašanjem jeste da očigledno planiraju da ispočetka djeluju i u javnosti istupaju kao nekakav klub intelektualaca iz sjenke. Istini za volju, to isto zamislio je bio i Rakčević sa Forumom 2010 pa se to neslavno završilo. Ipak, čini mi se, više zBog Rakčevićevog i nerada nedovoljno kvalitetno uvezane ekipe oko njega, te pogrešne strategije, nego što je taj pristup sam po sebi promašen.
    Što se tiče mladih, te činjenice da je Pozitivna CG formirana prije njih - primjedba je potpuno na mjestu. I to je meni prvo palo u oči. No, ponavljam, još ima vremena (sem ako neće naprasno promijenit odluku i ići sad na izbore) da vremenom privuku i promovišu mlađe ljude. Za sada sve teče sporije nego što bi to moglo, no najvažnije je da ideja vodilja u osnivanju partije (još) nije ugrožena.

    Ono što bih pozdravio jeste da su partiju (makar ako je sudeći po akcentima sa skupa) ipak odlučili smjestiti negdje u politički centar, a ne lijevo kako je u startu krenulo.

    Ovo sto si pomenuo je narocito bitno. Kod nas definitivno ima prostora za umjereno desnu partiju il nesto blizu centra, i ako vecina ljudi ne razmislja o tome kad ide da glasa. Ali u nekoj blizoj buducnosti bi moglo da bude znacajno, i ako su trenutni trendovi u Evropi naklonjeni ljevici. Ali jednom pobjedom Ron Paula u Americi, bi sve moglo da se okrene naglavacke i u samoj Evropi. Jedno je sigurno, ekipa Pravedne CG je mnogo ozbiljnija od ekipe Pozitivne CG. Ali je i cinjenica da je Pozitivna vec krenula u agresivnu internet kampanju, a da Napredna izgleda jos uvijek kao da ispituje teren, i da ce mozda i propustiti ove prve izbore.


    P.s. Hari, ja sa njihovim godinama nemam nikakvih problema, jos manje sa iskustvom. Ali mladi ljudi, vecina njih, ce se zaleceti da glasaju za pozitivnu bez mnogo razmisljanja. A cini mi se da trenutno ima prostora samo za jednu novu partiju u parlamentu.
    Last edited by Prekidi_stvarnosti; 21-05-12 at 18:06.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  3. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 18:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •