Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Kada ONA zaspe...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kada ONA zaspe...

    ... Vi primite sms.
    Sadrzhina mozhe biti... razlichita. Zavisi od njegovog trenutnog raspolozhenja. I hira zbog kojeg je napisao.
    Vrati Vas u proshlost... odabrao je. Rekao sudbonosno DA.
    Formirao porodicu. Srecan je, kazhe. Ona je nebitna. Kao i sve "one" u ovakvim situacijama.
    Kao losha navika... nakon odredjenog vremena, kao da Vam ne da da zaboravite - poziv, poruka...
    Iskushenje. Da li odgovoriti? I shta reci?
    Shta god da uradish, loshe se osjecash. Zashto? Zashto to radi?
    Hrani ego? Sjetio se nechega, pa...? Proba da li josh reagujete na Njegovo "Volim Te"?
    Koji god da je razlog - ne dopada mi se. Vjerovatno ni Vama
    Ali, ostaje nejasno - chemu to nakon vishe vremena... vishe nego shto bih bila spremna Ja da istolerishem kao "normalno" vrijeme za kontakt sa bivhsim djevojkama.
    I, shta misliti za Njega koji je MOGAO da ima jedan, a odabrao je drugi zhivot, smatrajuci je krivom za to. Zanemarujuci svoju krivicu.
    I, shta reci Njemu na te rijechi koje su DAVNO izgubile znachaj. I tada su bile lazhne...
    I, da li je to SAMO nashe ili treba to podijeliti sa partnerom koji je donekle upoznat sa nekadashnjom situacijom?
    P.S. Dva novootvorena topica nemaju veze jedan s drugim, nadam se je to dovoljno izdiferencirano.
    Dvije situacije koje samo imaju jednu zajednichku osobinu - bivsha/bivshi opet "tu"....
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa...Znas kako...Najmanje sto zelim da zvucim je prepotentno, ali meni se desi da razmisljam hocu li odg. na SMS i kad je neka sitnica bila razlog za svadjy. A jos ako on sad ima porodicu ... Mislim, stwaaarno...Jasno je da postoji milion stvari koje su jace od nas samih, i vjerovatno svako od nas, na svpoj nacin narawno, pokusawa da im se odupre, koliko toliko...Ali, mislim da je owdje swe jasno. Biwsi ti je wec u braku?? Znaci da si odavno trebala da si *OVER HIM...Ili ne...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neke stvari su samo tvoje/ njegove. Kao sto rekoh na prethodnom topicu, nekad je bolje ne znati.

    I da, nekad ZASHTO samo stvara jos gomilu pitanja koja ne sluze nicemu, sem mucenju.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AisaJ - ne radi se o meni... to je samo jedna "svakodnevna" situacija.
    Ja ZNAM shta da uradim po tom pitanju... ne brini
    OVER je DAVNO recheno i Ja se UVIJEK drzhim toga
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da treba zivjeti za danas, ali ne zanemariti ono sta ce se desiti sjutra!
    mislim da odgovor te "one", na te njegove "poruke" trebaju da budu...
    ali pazi! gradjene svoje srece na tudjoj nesreci cc cc ...
    sem ako nije ona svoju izgradila sa "njim" na tu "njenu srecu".. e to onda nije...
    a ako kaze da je srecan... sta zove?
    a to je mislim muski ego! zeli da ima ono sta je nekada imao...
    zasto to radimo, ne znam... ali to se uvjek desava... i u vezi i u braku...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by InDiJaNkA
    AisaJ - ne radi se o meni... to je samo jedna "svakodnevna" situacija.
    Ja ZNAM shta da uradim po tom pitanju... ne brini
    OVER je DAVNO recheno i Ja se UVIJEK drzhim toga
    Ok.Glad to hear..
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    zasto to radimo, ne znam... ali to se uvjek desava... i u vezi i u braku...[/QUOTE]
    Ima moj kum 1 recenicu rjesenja za ovu veliku misteriju. On ti samo kaze A STO CU, TO MI JE SLABOST...Mada, time niko nikad nista nije rijesio..
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    inace, ova situacija kojom je odredjen topic mi je itekako poznata. AisaJ, nema sanse da se iz rijeci moze sprovest u djelo to da SAD vise nemamo sto da trazimo. ja sam pokusala, i nije uspijevalo. Mislim da je uspjelo tek poslije masu, masu, masu, pokusaja. Zasto? Pa yebiga, znas da se nesto odigralo pogresno, stalno mislis da si ti kriva, da si ti zajebala stvar, i ocajnicki ti treba da to ispravis, sto iz sujete sto iz radoznalosti. E tek onda kad sve to sto si naumila odradis, mozes da kazes da si over him. A to je zaista dug proces. Cak i onda kad ga okoncas, osjecas se nekako... pa najmanje oslobodjeno, najvise prazno...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam zasto cure misle da su za sve one krive...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Ja ne znam zasto cure misle da su za sve one krive...

    Zato kraljice sto TI osjecas nesto. Mozda i on misli da je ON kriv, ali TI to ne znas. Kapiras? Ako ne mislis da si kriva, onda nema problema nikakvoga.
    A u ovakvoj situaciji neko jes definitivno kriv. No krivica je najmanji problem u svemu tome. Problem je rjesenje.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    Problem je rjesenje.
    Kako ja tebe volim ... Ziva istina.

    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rainbow
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema niceg ljepseg od obnavljanja stare ljubavi. Ako je situacija hipoteticka, tada i ja hipoteticki kazem da on tebe jos uvijek voli i da mu je zao sto nije s tobom rekao to sudbonosno "DA". Nedostaju mu tvoj glas, miris koze, bezbroj sitnica koje ste dijelili. Vidis da laze, nije on srecan. Nista, pruzi mu priliku iako to ne lici na tebe i iako to ne tolerises i odgovori na sms pa i na nesto vise. Kao sto je "NJOJ" rekao "DA" tako joj moze reci i "NE". Zivot je cudo.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    Zato kraljice sto TI osjecas nesto. Mozda i on misli da je ON kriv, ali TI to ne znas. Kapiras? Ako ne mislis da si kriva, onda nema problema nikakvoga.
    A u ovakvoj situaciji neko jes definitivno kriv. No krivica je najmanji problem u svemu tome. Problem je rjesenje.
    Znaci, nema problema.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ne ako ne osjecas nista.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gaga, ocito se ne kapiramo. Ja shvatam da je oboma tesko kad dodje do svadje ili raskida. Vjeruj, nisam ja ostavila srce doma, pa sad dosla da pricam o ovome. Iskreno, nikad mi se nije desilo da pomislim da sam ja uzrok svadje jer nema razloga za tako nesto. Nisam i tacka. A ti kazes ako mi je stalo do nekoga, da cu kriviti sebe? Ponovo me ispravi ako grijesim.Iskreno te ne kapiram.Ako neko misli da je kriv, taj neka bude kulturan, pa neka uputi to IZVINI, pa da pocinemo.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Gaga, ocito se ne kapiramo. Ja shvatam da je oboma tesko kad dodje do svadje ili raskida. Vjeruj, nisam ja ostavila srce doma, pa sad dosla da pricam o ovome. Iskreno, nikad mi se nije desilo da pomislim da sam ja uzrok svadje jer nema razloga za tako nesto. Nisam i tacka. A ti kazes ako mi je stalo do nekoga, da cu kriviti sebe? Ponovo me ispravi ako grijesim.Iskreno te ne kapiram.Ako neko misli da je kriv, taj neka bude kulturan, pa neka uputi to IZVINI, pa da pocinemo.

    Ne moras da mislis da si ti kriva zbog raskida ili cega sve ne ako ti je stalo do nekoga. Ja sam to navela kao jedan od mogucih faktora u toj 'patnji' za nekim. Dovoljnoje da mislis da je nesto puklo, i da ti nije vazno ko je kriv. Kao sto rekoh u jednom postu, krivica je najmanji problem. No si ti generalizovala krivicu onim postom 'zasto cure misle da su one krive', pa ti samo na to odgovorih.
    Last edited by GAGA; 22-06-05 at 12:39.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  17. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by lara
    Nema niceg ljepseg od obnavljanja stare ljubavi. Ako je situacija hipoteticka, tada i ja hipoteticki kazem da on tebe jos uvijek voli i da mu je zao sto nije s tobom rekao to sudbonosno "DA". Nedostaju mu tvoj glas, miris koze, bezbroj sitnica koje ste dijelili. Vidis da laze, nije on srecan. Nista, pruzi mu priliku iako to ne lici na tebe i iako to ne tolerises i odgovori na sms pa i na nesto vise. Kao sto je "NJOJ" rekao "DA" tako joj moze reci i "NE". Zivot je cudo.

    lara
    odusevila si me ovakim razmisljanjem...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Iskreno, nikad mi se nije desilo da pomislim da sam ja uzrok svadje jer nema razloga za tako nesto. Nisam i tacka. A ti kazes ako mi je stalo do nekoga, da cu kriviti sebe?
    Ja mislim da si pogresno shvatila. Sve veze su veoma komplikovane i zbog toga kad veza koja ti je bila jedna od najvaznijih (ako ne i najvaznija) u zivotu pukne, onda ne samo da nije lako ni jednom od partnera, vec sa obije strane u vecini slucajeva dodje do analiziranja kompletne situacije i probudi se osjecaj krivice. Ne da si samo ti kriva za sve, vec da si mozda uradila nesto pogresno, reagovala na neke stvari onako kako ne treba (ili cak ne reagovala uopste), rekla nesto sto nije trebalo reci, ponasanjem ili stavom nesto izazvala, itd. A to je samo prirodno jer se poslije svega zapitas kako ste u jednom periodu bili ludo zaljubljeni jedno u drugo, a vec u drugom pokvarili sve te odnose.
    Kao sto veze ne pucaju zbog jednog problema, tako i ne pucaju krivicom samo jednog partnera. Sve je to obostran proces primanja i davanja.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa e!

    M.G. je u pravu. S tim sto je prenebregnula cinjenicu da AisaJ zapravo istice feministicku stranu sebe koja joj ne dozvoljava da se osjeca krivom, cini mi se, ni u kom slucaju, iz prostog razloga sto je 'patiti' za muskarcem nesto sto treba ostaviti za romane. A to yebiga, nije tako, i nece ni bit, na zalost. Mada, sve se moze istrenirat.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na to sam mislila GAGA
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lara
    Zivot je cudo.
    Larice, zashto sam bila vishe nego ubijedjena da cemo opet imati priliku da Te vidimo medju nama
    Zhivot i jeste chudo... Da pozhelim neshto vecheras, mozhda se chudo dosadjuje?
    P.S. Bih rado, ali sve moje zhelje su vec ispunjene... ;*
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ma iako je kao vidju ovo uglavnom zenski topic,da napisem i ja koju.jedna moja exljubav se udala,iskreno receno kad sam saznao nijesam bio nesto pop***io narocito
    mozda da se to desilo brzo posto smo raskinuli,da bih i ja reagovao razocarano ili ono bezveze ali koliko mi je god jedan moj drugar u sali i neku godinu kasnije rekao "ne vjerujem da ti je svejedno" moje iskreno razmisljanje o svemu tome je,da mi je drago sto je nasla (mislim da je nasla) svoj mir,osnovala porodicu i sl.ako mi je bila draga,bliska i stvarno voljena ne vidim razlog zasto nebih bio zadovoljan za nju(skoro sve moje ex mislim da su uglavnom srecne,a trudim se da usrecim i buduce ili buducu)
    ako si nekoga volio nekad onda stvarno mislim da dio tebe mora biti srecan sto je t a osoba nasla srecu.ono slanje poruke i sl mislim da je samo slucaj kad osoba koja tako nesto uradi nije jos nasla zadovoljstvo ili se radi o nekom inatu.ali opet ako sam ja sa jednom djevojkom ne vidim kakve to veze ima sa nekom mojom bivsom,ili ako se zenim koja je to uvrnuta zelja koja tjera covjeka da se nekoj ex hvali javlja.kave to ima veze sa sadasnjom,ne znam po mom razmisljanju to nema veze sa zdravom pamecu,uredu ako je sretnem,porazgovaram ili sl ali da joj javljam preko sms ili telefona.mislim da je to dokaz nezrelosti.slucajeva ima ali to ih ne opravdava

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rainbow
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Ne vidim razlog zasto me ne bi vidjeli. Nije mi se, niti ce, nista lose desilo.
    Mozes da zelis sta god ti padne na pamet. Ja sam samo odgovorila na temu. Ako ti se ne svidja, zaobidji moj post. Hvala. Cmok.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lara
    Nema niceg ljepseg od obnavljanja stare ljubavi.
    Ima. Pocinjanje nove - jos ljepse i drugacije. Staro je staro, ili sam to samo ja koja ne voli da se vraca na stare stvari... Iz nekog razloga. to pripada proslosti i kao sto vec rekoh meni proslost ima neku blagu negativnu konotaciju.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by NAND
    ako si nekoga volio nekad onda stvarno mislim da dio tebe mora biti srecan sto je t a osoba nasla srecu.ono slanje poruke i sl mislim da je samo slucaj kad osoba koja tako nesto uradi nije jos nasla zadovoljstvo ili se radi o nekom inatu.ali opet ako sam ja sa jednom djevojkom ne vidim kakve to veze ima sa nekom mojom bivsom,ili ako se zenim koja je to uvrnuta zelja koja tjera covjeka da se nekoj ex hvali javlja.kave to ima veze sa sadasnjom,ne znam po mom razmisljanju to nema veze sa zdravom pamecu,uredu ako je sretnem,porazgovaram ili sl ali da joj javljam preko sms ili telefona.mislim da je to dokaz nezrelosti.slucajeva ima ali to ih ne opravdava
    Nand...



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 23:33
  2. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  3. Momir Bulatovic: "Pravila cutanja"
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 37
    Last Post: 01-11-10, 17:51
  4. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  5. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •