Results 1 to 6 of 6

Thread: Mi znamo, ali nas prevare

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Mi znamo, ali nas prevare

    Za one koji se slabo śećaju mali pośetnik na pokojunu Republiku koja je 07.02.2008. objavila
    Kineski kontejnerski operater Cinsco ozbiljno je zainteresovan za saradnju i otvaranje kontejnerske linije na relaciji Crna Gora – kineske luke – potvrđeno je Republici u barskoj pomorskoj kompaniji. Kinezi, prema saznanjima Republike, vide sjajnu poslovnu priliku u saradnji sa Lukom Bar, pošto se godišnje 15.000 kontejnera kineske robe pretovari u lukama Jadranskog mora, a s obzirom na to da je barska luka na vratima Jadrana, trećina tih kontejnera bi trebala biti pretovarena upravo u crnogorskoj luci.
    Prema planovima Kineza, Luka će postati distributivni centar za kineske robe usmjerene na jugoistočnu i srednju Evropu....
    Poslije je to razradjeno na plan ekonomske bescarinske zone nedje u zaledjini Bara.. itd..itd... Efekat je, kao i sve kod nas, jednostavno receno zavrsen onim "pisi propalo". Da stvar bude smjesnija tada su se cula opravdanja da je to propalo zbog EU i trta-vrta.... Dvije godine poslije toga, nasa britka sablja, sadasnji premijer, a tadasnji ministar za pare je najavio da će kineski investitori uskoro u Crnoj Gori otvoriti pogon za sklapanje teških kamiona. Dakićevci se taman ponadali i spremali da opet pocne sa nekom jogurt revolucijom, ali propadose i kamioni i za divno cudo opet zbog nasih evro-atlansko marsovsko-jupiterskih integracija.
    Opet ni to nije neko cudo, jer kod nas bi bilo cudo da se nesto desi sto najave, a ne da od svega ispadne prazna prica, ali ispade da ova djaolja EU nas prevarila. Mi smislimo posa a oni ga pokvare.
    Zamislite kako se nas mladjani premijer ośeća u Varsavi dje ovi iz EU jedva docekali kineske investicije, a kod nas im receno - JOK.
    Zli jezici bi rekli "bolji odose boljima, a nas jedva i ovi zapadose", ali bas pokvarena ova EU. Nama kvarila poslove a oni ga jedva docekali.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Minjo ce bolje znati, ali mislim da smo mi doveli u zabludu Kineze uvjeravajuci ih da njihovi brodovi, koji prenose kontejnere, mogu da uplove u luku, odnosno da Bar ima dovoljan lucki gaz da bi mogao prihvatiti brodove takvih dimenzija. Ako se dobro śecam, nedugo poslije razgovora sa Kinezima, Luka Bar je otpocela radove (ne znam kako se to strucno kaze) koji su trebali obezbijediti prihvat takve vrste brodova.

    Ne bih da unaprijed kritikujem, ali pretpostavljam da je posao propao zato sto smo ga pokusali uraditi kao i svaki drugi sto (ne) uradimo.

    __________

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema nasih GLAVARA pod KAPOM NEBESKOM,
    od njihove PUSKE I BRITKE SABLJE,
    strepe i KINEZI I JEVROPLJANI, Jameri POLUDJELI, poceli da sade SUME PO PODGORICI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ameri znaju da ako daju pare, da ga ni grancice nece nici.. A kako su aktivni nasi sa tudjim novcem i poklonom..to znamo.
    Hvala USA Ambasadorki na svakoj pomoci CG. Nista ne moraju...
    Sto se tice Kineza i ovog "posla", ne bih jer bi me napali sto mislim kako mislim a nije u zeljenoj brazdi.


    Hvala Lepo

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    Minjo ce bolje znati, ali mislim da smo mi doveli u zabludu Kineze uvjeravajuci ih da njihovi brodovi, koji prenose kontejnere, mogu da uplove u luku, odnosno da Bar ima dovoljan lucki gaz da bi mogao prihvatiti brodove takvih dimenzija. Ako se dobro śecam, nedugo poslije razgovora sa Kinezima, Luka Bar je otpocela radove (ne znam kako se to strucno kaze) koji su trebali obezbijediti prihvat takve vrste brodova.

    Ne bih da unaprijed kritikujem, ali pretpostavljam da je posao propao zato sto smo ga pokusali uraditi kao i svaki drugi sto (ne) uradimo.

    __________
    Jeste, jeste. Kinezi su cak bili spremni i kreditirati, ili zajedno uraditi da bi luka mogla prihvatatati i brodove težine veće (valjda) od 10 hiljada tona... ta zona trebala da ima i neke projekte oko eksploatacije solarne energije... ali nije nam se dalo tj ometala EU

  6. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Produbljivanje lučkog akvatorija veže se sa ingenijaznom idejom da terminal za rasute terete bude skladište za ugalj koji bi se dalje manjim bulkcarrierima prebacivao za Italiju.Samo dobra sreća i hapšenje rukovodstva luke spasilo je Bar te bijede.
    Inače sada je dubina kod kontejnerskog terminala 12 metara što je sasvim dovoljno za brodove do summer DWT 45000 tons ili oko 3500 kontejnera
    Dobro je da je nakon dugog vremenna jeftinije i brže dovesti kontejner npr do BG preko Bara nego preko Rijeke,Soluna i Kopra.
    To su riječi korisnika i nekih špeditera,i jedino takve pozitivna iskustva dovode teret.
    Kineski "veliki posao" od najviše 4 broda godišnje (na kojima sam ja plovio) ili recimo na kojem je cattaro sada od dvije rotacije ,je mali sa aspekta pretovara sa kojima se sreću svi koji imaju veze sa ovim tipom brodova.
    Ali,malo po malo....
    Last edited by minjo; 27-04-12 at 23:32.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Znamo li za naše?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-11, 11:22
  2. Prevare
    By TroonChica in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-02-10, 00:36
  3. Sta mi to znamo o ljubavi?
    By puppy in forum Ljubav
    Replies: 132
    Last Post: 18-10-09, 12:03
  4. prevare
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 176
    Last Post: 24-10-06, 23:27
  5. svi znamo.......
    By 2_fAsT_4_YoU in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 29-03-05, 22:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •