Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: War Of The Worlds

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default War Of The Worlds

    Ja sam, izgleda, pretplacen da otvaram topice o SF filmovima.

    Dakle: Stiven Spilberg, Tom Kruz, Orson Vels...su imena koja preporucuju ovaj film. Ono sto se najavljuje, a sto je mozda neobicno za SF film, je izuzetna realisticnost (naravno pod pretpostavkom da zaista postoje mali zeleni, i da su veoma zli), cak Spilberg poredi ovaj film sa "Spasavanjem redova Rajana" cija je realisticnost, vjerujem, svima poznata.

    Premijera je 27 Juna, uskoro poslije toga se ocekuje i kod nas, makar na piratskim DVD-ma

    Vasa ocekivanja?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    rekose da za ni jedan film u istoriji tolko novca se nije potrosilo
    ocekujem bar neke top effecte, a i cekacu neki bolji snimak, ili nedje prvu priliku za bioskop jer gledati takav film na bioskopski pirat nije ni malo prijatno, mada shto znam ocu li cekat...
    Sve se vremenom ofuca.



  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Pg City,Centar
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    po onoj reklami shto vidjeh,mislim da ce film biti interesting
    ...Don`t Be Afraid 2 Touch
    I Know U Think I`m A Good Girl...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    s'nestrpljenjem ocekujem da ga pogledam...
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  5. #5
    Nenad Guest

    Default

    Da li ste primijetili da svi trejleri za ovaj film prikazuju stravljene ljude, ali nidje se ne pokazuje sta ih to prepada

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    beba dzakovic napada iz svemira i nesmiju da je prikazu dje napada jer bik onda film dobio XXX oznaku

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nenad
    Da li ste primijetili da svi trejleri za ovaj film prikazuju stravljene ljude, ali nidje se ne pokazuje sta ih to prepada
    U tome i jeste poenta... mi gledaoci moramo sami da otkrijemo od cega i koga bjeze i kako izgledaju ta 'bica'. Mada, ona animacija sto se moze vidjeti u trailer-u mi nije nesto posebno. Vidjecemo kad dodje film u nase bioskope.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kuci
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default vanzemaljci

    U war of the world napadaju ih vanzemljci .....eto to ih napada....film ce da bude vrh jedva cekam da ga gledam .....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kuci
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default vanzemaljci

    U war of the world napadaju ih vanzemljci .....zato se i zove WAR OF THE WORLDS...ada nesto i sa valjzemaljcima ......ovamo u americi izlazi 29 pa cu vam javit valja li ..mada trebalo bi da valja....

  10. #10
    Nenad Guest

    Default

    Quote Originally Posted by diamondgirl
    U war of the world napadaju ih vanzemljci .....zato se i zove WAR OF THE WORLDS...ada nesto i sa valjzemaljcima ......ovamo u americi izlazi 29 pa cu vam javit valja li ..mada trebalo bi da valja....
    Otvorila si nam oci , treba ti orden odmah dat

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kuci
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default no problem

    no problem

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by diamondgirl
    U war of the world napadaju ih vanzemljci .....zato se i zove WAR OF THE WORLDS...ada nesto i sa valjzemaljcima ......ovamo u americi izlazi 29 pa cu vam javit valja li ..mada trebalo bi da valja....
    Nije samo u SAD, vec ce i u mnogim gradovima sirom svijeta istovremeno prikazati film.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by diamondgirl
    U war of the world napadaju ih vanzemljci .....zato se i zove WAR OF THE WORLDS...ada nesto i sa valjzemaljcima
    Ma mora da se $ali$... :smile:

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja procitah knjigu prije par dana (inace, vidim da se odje brka Orson Vels, sa njegovom radio verzijom, i pisac knjige, H. G. Vels!), knjiga je odlican materijal za film, ako se izuzme da bi trebalo da se sve deshava u UK krajem XIX vijeka. Kako je to Spilberg uklopio u XXI vijek , vidjecemo. Eto ja sad ZNAM od cega sve bjeze Zemljani (ako se Spilberg pridzavao iole knjige). Sad citam "First men on the moon", a inace mi je seminarski na temu SF djela H. G. W.-a 8)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    (inace, vidim da se odje brka Orson Vels, sa njegovom radio verzijom, i pisac knjige, H. G. Vels!)
    hvala na ispravci, orson vels(orson welles) je, naravno, dok je jos bio obicni voditelj na jednoj radio stanici napravio paniku sa toboznjm invazijom vanzemaljaca...dok je h.g.vels(h.g.wells) kao sto ti rece pisac knjige

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    hvala na ispravci, orson vels(orson welles) je, naravno, dok je jos bio obicni voditelj na jednoj radio stanici napravio paniku sa toboznjm invazijom vanzemaljaca...dok je h.g.vels(h.g.wells) kao sto ti rece pisac knjige
    To se desilo 1937 ili 1938, uglavnom kraj 30-tih godina XX vijeka. Napravio je takvu paniku da je pola Amerike kupovalo sve sto je mogao i sklonio se po svakavim mjestima, da ih vanzemaljci ne bi zarobili. (nije ni cudo, jer je vec tada bilo propagandi 'sta raditi ako SAD napadnu neprijatelji sa ko zna kakvim bombama' itd.). Inace, Orson Welles je vec tada vazio za 'enfant terrible', za genija... nije on bio samo obicni voditelj.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se pridruzhim ovim jedva-chekam komentarima, mada & nijesam prepun entuzijazma. Fotografija mi djeluje zastrashujuce hladno, a od skora sam pocheo negdje da cijenim Spielbergovu estetiku, & pored prefiksa komercijalan. U sluchaju "Minority Reporta" ja bijah potpuno zadovoljan ovim dvojcem, ali tu veliki udio igra Philip K. Dick sa svojim paranoid android predloshkom.
    Sh'a ce biti sad, vidjecemo...
    i left my urge in the icebox.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene ta "hladna fotografija" odushevi sinoc. stvorila je osjecaj beznadja koji su naravno morali da nagrde holivudskim hepi endom. film je tako imao potencijala al na kraju nishta

    svemirski "tripod" ima oznaku za koju bih se zakleo da su korejski karakteri. tata spilberg je pratio vijesti zadnjih godina.
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  19. #19
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije to "holivudski hepi end", ako se zavrsava kao i knjiga, onda je to u najmanju ruku "britanski hepi end". I bez spoilera, pls!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad bih ti reka "ne zavrshava se kao knjiga" al necu...da ne spojlnem opet neshto
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo upravo odgledah film...paaaaaa moglo je to mnogo bolje, cini mi se. U stvari, nije problem ni do rezije ni do glume...vec jednostavno do scenarija. Ako je Spilberg htio da prikaze kako treba da izgleda opste beznadje u kome bi se naslo covjecanstvo, onda je uspio. Mene je vise interesevala epska i naucna dimenzija, sa te strane mi je cak i Indipendence day mnogo bolji, koliko god bio smece sa svih ostalih strana. I ond aonaj kraj...pooffff, sve je isto samo pola zemljana nema

    Posto sam gledao neki piratski snmimak, prekide mi taman kad je M<organ Freeman na kraju pricao o tome sta se u stvari desilo, pa ako nekome nije tesko da mi to ukratko preprica na PM, bio bih mu zahvalan

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    hahahahahahah pa kraj filma...tj morganova pricha je u stvari i cijela poenta filma..vanzemaljci su poginuli,ni manje ni vishe nego od najmanjih stanovnika nashe planete zemlje...bakterija...morgan je rekao da su ljudi jednostavno zasluzili zivot na zemlji iz prostog razloga shto su razvili vremenom imunitet na vecinu virusa i bakterija,dok su momchine iz svemira jednostavno poumirale u nedostatku istog hahahahaha toliko sam se odushevio filmom da je to katastrofa,nema presjednika amerike nema vishih funkcionera,samo nered...masu nereda...tim robins me je odushevio u filmu...we`ll dig a tunnel to the city...whole army will be able to stay in it...odluchno je odglumio opshtu besvijest i ludilo...sa druge strane tom kruz mi sve vishe i vishe postaje miliji...neke uloge mu bash i nisu neshto extra specijalno...ali gluma mu je...neopisiva...facijalne expresije su toliko dobre i sveukupan dojam je jednostavno fantastichan...film je za chistu 10ku scene i specijalni efekti su odlichno odradjeni....samo me jedna stvar iznervirala a to je na pochetku kad u kruzov grad izadje prvi tripod i ladno lik dolazi i snima digitalkom(par minuta prije toga kruz ne moze da upali ni svijetlo ni TV...sat na ruci mu ne radi...sva auta su pocrkala a lik snima ladno )) )
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS
    hahahahahahah pa kraj filma...tj morganova pricha je u stvari i cijela poenta filma..vanzemaljci su poginuli,ni manje ni vishe nego od najmanjih stanovnika nashe planete zemlje...bakterija...morgan je rekao da su ljudi jednostavno zasluzili zivot na zemlji iz prostog razloga shto su razvili vremenom imunitet na vecinu virusa i bakterija,dok su momchine iz svemira jednostavno poumirale u nedostatku istog hahahahaha toliko sam se odushevio filmom da je to katastrofa,nema presjednika amerike nema vishih funkcionera,samo nered...masu nereda...tim robins me je odushevio u filmu...we`ll dig a tunnel to the city...whole army will be able to stay in it...odluchno je odglumio opshtu besvijest i ludilo...sa druge strane tom kruz mi sve vishe i vishe postaje miliji...neke uloge mu bash i nisu neshto extra specijalno...ali gluma mu je...neopisiva...facijalne expresije su toliko dobre i sveukupan dojam je jednostavno fantastichan...film je za chistu 10ku scene i specijalni efekti su odlichno odradjeni....samo me jedna stvar iznervirala a to je na pochetku kad u kruzov grad izadje prvi tripod i ladno lik dolazi i snima digitalkom(par minuta prije toga kruz ne moze da upali ni svijetlo ni TV...sat na ruci mu ne radi...sva auta su pocrkala a lik snima ladno )) )
    i tebi je to odlican film? supernadmocnointeligentni osvajaci iz svemira, koju su one masine zakopali prije ne znam koliko vremena, i koji su nas godinama posmatrali, zaborave da ispitaju uslove koji vladaju na zemlji, potencijalne bolesti, mikroorganizme itd itd?

    mocni rendzeri su realniji od toga

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    heheheh pa dijelom si u pravu...ni to shto su ih pokopali tako davno ne pije vodu,ako im je trebalo mogli su automatski da dodju i unishte sve **** ga...ali film kao film mi se svidjeo...za razliku od the day after tomorow scena sa presednikom i ostalim qcima palcima...bez ikakve najave,sabijeno akcijom i dobrim kadrovima...malo humora tu i tamo...makar je osvjezenje za razliku od naslova koji su doshli...ima stvarno par nebuloznih stvari,ali sve u svemu je dobar film
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja sam primijetila par nelogichnosti, a nepodnoshljivi sam perfekcionista kada je Pricha Filma u pitanju, te, poshto ste vec spoiled gomilu stvari (mogao bi moderator da doda naslovu topica "oprez! ne otvarati ako josh niste pogledali film"), molim nekoga ko je prochitao knjigu da prokomentarishe jesu li neke stvari logichnije, bolje objashnjene, itd. ovo za viruse mi se negdje uklapa, bash zato shto su mali i neprimjetni, pa ih je moguce previdjeti u researchu, koliko god ono savrsheno bilo. ma mi bode ochi ovo shto su nas posmatrali otkad su se zakopali - prije neznamkolikomilionagodina. zashto su bash u tom trenutku odluchili da udare? je li im cilj bio istrebljenje ili...? zanima me, jer je film zapravo odlichan - savrshena slika apokalipse, individualnog i grupnog ponashanja i "nowhere-to-run" beznadja...btw, glupi hepiend. neizbjezan, ali ipak disappointing.
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •