Results 1 to 24 of 24

Thread: simptomi ljubavi

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Earth
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink simptomi ljubavi

    Nova sam na ovom forumu,ali sam primjetila da uglavnom pisete o ljubavnim problemima,pa mi je nesto palo na pamet :-) ....
    kako bi bilo da se svi zajedno podsjetimo kako je to divno biti zaljubljen-kad je neko drugo bice centar naseg svijeta,kad necemo i ne zelimo da vidimo nikog do njegovih/njenih ociju,poneko naprosto odluta,pa zaboravi na sve i svakog,zaboravi na sebe i danima ne jede nista,jer to drugo bice nam je sve...
    Voljela bih znati kakvi ste kad se ZALJUBITE i koji su vasi 'simptomi' ljubavi???

    'simptomi prave ljubavi su:
    mrsavost,ljubomora,
    spore zore,
    predznaci i nocne more-
    osluskivanje udaraca,ocekivanje znaka...'

    Svi smo se nekad osjecali i ovako(ludiloo)
    'mira mi nema,a nema ni rata,
    plasim se,nadam,ledim,zar sam vreli,
    letim vrh neba-zemlja mi se hvata,
    ne stezem nista a grlim svijet cijeli!

    I zato podsjetite me sto to bjese ljubav i bar na tren biti zaljubljen....
    Lisce ispisuje tvoje ime po trotoaru.Pomazemo mu vjetar i ja.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by piece of my heart
    Nova sam na ovom forumu,ali sam primjetila da uglavnom pisete o ljubavnim problemima,pa mi je nesto palo na pamet :-) ....
    kako bi bilo da se svi zajedno podsjetimo kako je to divno biti zaljubljen-kad je neko drugo bice centar naseg svijeta,kad necemo i ne zelimo da vidimo nikog do njegovih/njenih ociju,poneko naprosto odluta,pa zaboravi na sve i svakog,zaboravi na sebe i danima ne jede nista,jer to drugo bice nam je sve...
    Prvo: brkas ljubav i zaljubljenost, oni nisu i ne mogu biti sinonimi.
    Drugo, jeste da je divno biti zaljubljen, ali ovo o cemu ti pricas je opsesija i jedan oblik patologije. Drugim rijecima, nije zdravo, ni za tebe, ni za onoga na koga to projiciras.
    Trece, nema smajlija.
    Last edited by Argonaut; 17-06-05 at 06:58.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Earth
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Prvo: brkas ljubav i zaljubljenost, oni nisu i ne mogu biti sinonimi.
    Drugo, jeste da je divno biti zaljubljen, ali ovo o cemu ti pricas je opsesija i jedan oblik patologije. Drugim rijecima, nije zdravo, ni za tebe, ni za onoga na koga to projiciras.
    Trece, nema smajlija.
    Mislim da ti je dobro poznato znacenje rijeci simptom(promijena u organizmu koja ukazuje na neku bolest),i sto da ne , zaljubljenost i jeste jedna vrsta opijenosti,zaludjenosti,ponesenosti za nekim...jedna vrsta bolesti,kad vise ne vladas sobom
    Ljubav i zaljubljenost,svakako nijesu sinonimi,ali medju njima postoji veza,ali kako rasprava o tome sta je uzrok,a sta posljedica u ovoj vezi nije tema ovog topica,dozvoli da ne sirimo raspravu na tu temu)) :yipiiii: smiles for you
    Lisce ispisuje tvoje ime po trotoaru.Pomazemo mu vjetar i ja.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Ja obicno ne mogu da jedem danima, a ne osjecam glad. Stalno imam neki osjecaj cudan. Ne znam kako bih da definisala. Neko iscekivanje....
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    _odje ka' nidje_
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    mmmmmmm kad sam zaljubljena stalno pricam,meljem bez prestanka,stalno sam nasmijana i raspolozena,ON je centar mog uniwerzuma i brojim minute kada cu ga opet widjeti a kad se Njegowo ime pojawi na displeju mog telefona (uz obaweznu slicicu) onda srce skace kao ludo...

    ...ma,ja sam kao klinkica kad se zaljubim-prawi DzawolciCh :devil:
    "Nikola, nisam ti ja majka...!" :)

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    Ja obicno ne mogu da jedem danima, a ne osjecam glad. Stalno imam neki osjecaj cudan. Ne znam kako bih da definisala. Neko iscekivanje....
    kao kad putujes negdje pa si uzbudjen.... hehehe, ali navika je cudo :mrgreen:
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Post

    Vrijeme kad sam bila u stanju zaljubljenosti ili pocetka zaljubljenosti je cini mi se dosta daleko iza mene ali ipak sebi dozvoljavam da ga se s osmijehom sjetim,sve dok ga opet ponovo ne prozivim.Pa eto sjetim se kad nisam imala volje za hranom jer sam svakog trenutka bila u poletu,u nekom slatkom iscekivanju,radovajuci se bez mogucnosti da sakrijem svoje osmijehe…Sreca mi tad jednostavno izvire iz ociju.Vise nego dobro sam tad raspolozena.Za sve imam zelje,snage I volje.Cio svijet je moj…I obicno sam rijetko kod kuce Provodim duge sate sa njim,u razmjenjivanju pogleda,njeznosti.Uzivam u pruzenoj paznji…
    Ta takva stanja desavaju se vise puta u nasem zivotu.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav te ponekada tjera da cinis gluposti koje inace nikada ne bi uradio.
    Ok! Ajde marginilizujmo stvari. ZALJUBITI, ZALJUBLJENOST, ZAVOLJETI, VOLJETI!
    Necu sada da dam neke nedolicne komentare, da iznosim stvari koje ce izazvati gomilu komentara I negodovanja. Jer to ne zelim!

    Prva je definitivno ZALJUBITI! To je flert, onaj nepromisljeni prvi gest koji nacinimo. Treptaj, sklanjanje siski sa cela, otpijanje zadnjeg gutljaja, povlacenje dima cigarete….svako ima drugaciji nacin.
    Ona prva, ali definitivno prva iskra koju ispustimo. To je onaj prvi sudar ocima. Prva pomisao koja te opcini. Ona daljina izmedju vas.Pa onda sudaranje tvojih misli, pa onda sudaranje njegovih misli. Ljepota zaljubljenosti je to sta ostajete na tome.

    ZALJUBLJENOST. Prvi pogled. Prvi trzaj. Prvi dani, mozda I mjeseci. Ono vrijeme kada si tu a nisi. Leprsavost u ocima, sjaj. Zanos, polet. Nedodirivanje zemlje. Konstantni udarci svjezih emocija. Put u osjecaj zanesenosti. To je zaljubljenost. Sa tim sto se razlicito manifestuje na osobe. Svako se drugacije zaljubljuje. Ali na kraju dolazi sve na svoje.

    ZAVOLJETI! E to je nesto. Dolazi pred kraj onog finalnog. Strepnje od prisustva su nestale, ali druge dolaze. Jedan ciklicni proces koji se neprestano svodi na jedno te isto. Osoba je tu, prisutna je na svakom nivou koji je vidan. Ali I dalje postoji strepnja. Taj cinicni pogled na stvari. I dalje se gledaju gestovi, temeljno se razmatra svaka rijec, citanje izmedju redova I ljubaznost koja prevazilazi nivo kurtoazije. Kada sve se desi I prodje, naravno pod uslovom da se citanje izmedju redova nije pretvorilo u neko nebulozno razmisljanje ili kurtoazij prevazisla u nevjerovatno gusenje. Onda nastupa…


    VOLJETI! e voljeti treba znati. To je umijece. To je nacin govora, hoda, drzanja. To su stavovi u zivotu. To su drugaciji pogled na svijet. Voljeti je odlika bogova, mi nismo bogovi. Ali volimo. Mislim sposobni jesmo da volimo. U VOLJETI se preplicu sva moguca osjecanja. Nestaju neke stvari ali definitivno dobijamo mnogo vise. Voljeti nekoga nije samo davati sebe I svoj zivot, voljeti nekoga je stvarnost koja ti se reflektuje u nesto mnogo vece. Naravno, ovo se podrazumijeva samo u obostranom slucaju.

    Nijesam uzimao u obzir neuzvracena osjecanja. Ogranicio sam samo sebe na idealne ljubavi. Ljubavi bez granica I bez straha. Ljubavi bez bola I suza, ljubav gdje se obje strane prisutne
    Jedno je ipak zajednicko sto se prozima kroz sve faze ovoga a to je ljubav. Zelja I strast za njom.
    Ako je zivot san, u snovima je sve moguce, pa cak i bezuslovna ljubav. Ali, zivot nije san, niti ce ikada biti, u stvarnosti ljubav je jedno ruzno pozoriste gdje je nositi tudje maske nacin zivota.
    Ali ipak..
    Iskoristicu rijeci jednog pisca,
    “ljubav nam je bliska kao zivot, ali je ipak nikad u potpunosti ne mozemo upoznati”.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam sjaj u ochima koji se ni sa chim ne mozhe uporediti
    Osmijeh... tokom cijelog dana. I noci ;p
    Ne jedem i imam neiscrpan izvor energije
    Ovo se naravno podrazumijeva kada su u pitanju obostrane ljubavi - kod mene je UVIJEK bilo tako
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo sto je Indy napisala kod mene drugi primjecuju. Ja ne
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by BLeNtaVi
    kao kad putujes negdje pa si uzbudjen.... hehehe, ali navika je cudo :mrgreen:
    jes BlentaVi u pravu si...Moze i tako da se kaze..
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    kuci
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaha cure zive od ljubavi bas ekonomicno,postoji veza izmedju zaljubljenosti i ljubavi....pa samo treba reci da postoji veza izmedju pljeskavice i majoneza,oboje ponekad idu u hamurger....a zaljubljenost je veoma znacajna i emotivna hrana i podsticaj ako ste zaljubljeni u sebea krajnji produkt te zaljubljenosti je zadnji stadijum koji samo dozive experti.....samozadovoljavanje na sebe izmedju velikih ogledala...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    kako meni to nikad nije smetalo da se dobro najedem

    a jes osjecaj mocan nema sto... rado ga se sjetim
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja i dalje mislim da su ljubav izmislile fukare da bi j.ebali dzabe
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada sam zaljubljena onda sma zaljubljena u citav svijet,u svaku sitnicu,tad uzivam i u ucenju i u kuvanju i usisavanju i peglanju(na 300 stepeni) i ...
    Blago vama sto tad ne mozete da jedete,meni emocije ne uticu na apetit.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    kuci
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default qrve

    Quote Originally Posted by Shelly
    Kada sam zaljubljena onda sma zaljubljena u citav svijet,u svaku sitnicu,tad uzivam i u ucenju i u kuvanju i usisavanju i peglanju(na 300 stepeni) i ...
    Blago vama sto tad ne mozete da jedete,meni emocije ne uticu na apetit.
    nornalno da ti ne uticu emocije kad si neki gladoc od cure jer ti ni temperatura ne utice a kamoli ljubav za koju se inace ne vezuju emocije vec je intelektualnog spektra za koju jos niko nije dao konacno objasnjesnje koje je opste prihvatljivo sem mene no ja necu da budem popularan jer ne volim bliceve od fotoaparata i da me svuda prate kamermani i da me provlae kod mame da pusim cigare i pijem kafu....

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :shock:
    Quote Originally Posted by psychedelic_trance
    nornalno da ti ne uticu emocije kad si neki gladoc od cure jer ti ni temperatura ne utice a kamoli ljubav za koju se inace ne vezuju emocije vec je intelektualnog spektra za koju jos niko nije dao konacno objasnjesnje koje je opste prihvatljivo sem mene no ja necu da budem popularan jer ne volim bliceve od fotoaparata i da me svuda prate kamermani i da me provlae kod mame da pusim cigare i pijem kafu....
    :shock: ao........

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Emocije nemaju veze sa ljubavlju?!
    Auuu...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam zaljubljen... onda jednostavno jedem barem duplo vi9se nego sto ranije jedoh, sve gledam vedrije i nasmijan sam :P
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    kuci
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam bwe rekao da nemaju nego da imaju kolko i navedeni slucaj sa hamburgerom sve ima veze sa svime,to je neminovno nego zaljubljenost i ljubav su dva veoma razlicita pojma koje u narodu poistovecuju na zalost,ljubav se ne ubraja u emocije to je vise na intelektualnom nivo,ne ume svako da voli,neko ume da voli odredjenu osobu a druge ne,zaljubljenost jesu emocije,imaju slican rad kao droga,moze da kraje kratko moze da traje dugo,masovne pateticne cure zaljubljenost nadovezuju opsesijom pa je nazivaju ljubav sto to zasigurno nije,mada ima dosta i promasenih momaka...ali svako ima svoju filosofiju i svako mora da veruje u nju inace ne bi bilo zdravo za njega...odbrambeni mehanizam brani svoje i kada zna da njegova fil. nije u pravu...vise lici na refleksno nego na promisljeno jer ljudi slabo kad stvarno razmisljaju o onome za sta tvrde da su njihove duboke misli....a oni plitki kao lokva...zato i kad hodaju po kisi cuje se glooop glooop ove nije narcisoidnost nego realnost....

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam u tom stanju (mislim kad stvarno zavolim nekoga), ja kao da zaboravim na sve ostalo i ne obazirem se oko sebe jer sam sva u nekom delirijumu, poletu, puna ispada energije, cuvene kreativnosti i inventivnosti, konstantno mi misli lete put te osobe jer hocu sve da podijelim sa njim i hocu da on udje u moj zivot preko prica, djeljenja interesa, hobija i ostalih stvari koje meni mnogo znace... Tu su nepregledne mogucnosti za buducnost, sto cini da nista vise nije uobicajeno...

    Ali, moje velike ljubavi su bile nekako sumanute zbog svakakvih ispreplitanih okolnosti i razloga, da je sreca dolazila na intervale u nekim kratkim periodima, dok su poslije toga nastupali periodi ne razumijevanja ili odvojenosti tokom kojih ja imam obicaj da se totalno uvucem u sebe u ponasanju prema toj osobi, tako da se na kraju svega osjecam bukvalno emotivno opustoseno...
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    Ali, moje velike ljubavi su bile nekako sumanute zbog svakakvih ispreplitanih okolnosti i razloga, da je sreca dolazila na intervale u nekim kratkim periodima, dok su poslije toga nastupali periodi ne razumijevanja ili odvojenosti tokom kojih ja imam obicaj da se totalno uvucem u sebe u ponasanju prema toj osobi, tako da se na kraju svega osjecam bukvalno emotivno opustoseno...
    Prepoznajem sebe u ovome...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #23
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    shitytown on fuckin' state
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    definitivno:
    muchnina
    povracham od ljubavi!
    ljubav.........fuj!povarachachu!

    ma daaaaaaaaaj to je za 4a iz crtaca!
    Last edited by Ninni; 19-07-05 at 15:38.
    ST8 2 U

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    LJUBAVVVVV ZALJUUUUBLJENOSTTTT KAKO JE TO
    BOOOOOZANSTVENO I KAD BOLI I KAD JE UZVRACENO
    zelim da se zaljubim,da letim,da ne vidim ni nebo ni zemlju,da radim lude stvari,da otkacim,da imam konstantan osmjeh na licu,da ne vidim ni jednu drugu djevojku, i zelim da nadjem djevojku koja ce mi ispuniti i misli i srce,koja ce da me grli i da galami na mene,da se mazi i da se mrsti,da je grlim,da u svom zivotu nadjem mir,nadjem moju polovinu,
    zovite me budalom,zovite me mastarom,poetom,ili blesavkom,ili kako vam je drago,kad sam zaljubljen vase rijeci su prazne,i ne pogadjaju i ne idu dalje od vasih glupih umova,kad sam zaljubljen,i kad je uz mene djevojka mojih snova,mojih razmisljanja,kad sanjarim i volim,kad mastam i kad sam zaljubljen,kad zelim i kad me zeli.
    neka se nose svi p*d*ri koji su ovaj topic pretvorili u diskusiju,
    ne zelim da kritikujem,ne zelim da ken*am ili prosipam filozofiju,zelim da se zaljubim,da letim,da disem punim plucima,da osjecam svaki svoj pokret i svaku njenu misao,da sam ziv
    da je gledam,i da u njenim ocima vidim sebe,da ne treba da prica a da cujem njene misli,
    da udahnem,i da u svom dahu osjetim nju
    da idem ulicom i da imam osjecaj da je moja misao o njoj centar svega,da joj moj pogled kaze "volim te" prije nego udahnem vazduh da joj to kazem
    narode zelim da se zaljubim,zelim da odlijepim i znam da je samo pitanje sekunda i stotinjke kad ce se to desiti,a kad se desi mozda pokrenem topic sa temom
    "NARODE AJ DA PISEMO O TOME KAKO SE LETI"
    do tada dijelim sa svima vama dragima ,i onima drugima, svoj trenutak,svoj topic,i svoje misli
    zaljubljenost je lijepa,zaljubljenost je zivot,jedina stvar na planeti koju su kenjcinaucnicki pretvorili u hemiju zaboravljajuci jednu najvazniju stvar
    :koliko god to svedes na pitanje hormona ili mozdane aktivnosti,
    IPAK SVE TO POCNE KAO MISAO

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Arsen Dedic
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 23
    Last Post: 08-12-06, 12:56
  2. Sex i vodjenje ljubavi
    By Chegevara in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 16-11-06, 13:16
  3. Razlika izmedju ljubavi i zaljubljenosti
    By Argonaut in forum Ljubav
    Replies: 25
    Last Post: 12-12-05, 12:37
  4. Sta je dobro a sta lose u ljubavi?
    By shake in forum Ljubav
    Replies: 11
    Last Post: 18-11-04, 23:27
  5. Mozete li bez njih?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 39
    Last Post: 22-10-04, 14:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •