Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 63 of 63

Thread: Novi nacin obiljezavanja oglasa

  1. #51
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    to znaci da funkcionisu kao DPS...

  2. #52
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne svidja mi se. Mnogo mi je bolje bilo ono sa slovima P,K...itd.

  3. #53
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo sa brojem postova je pokušaj da se skrene pažnja sa podforuma PRODAJA/OGLASI na ostatak foruma,

    Time će se izgubiti priličan broj ljudi koji dolaze na forum samo zbog ovog podouma, a dobiće se neznatan broj na ostalim podforumima, i to nekvalitetnih postova koji su tu da napune nečiji konto na 50, ako ikome više bude stalo da prodaje nešto na forumu na koji više niko ne dolazi.

    Umjesto da se posjećenost ovog podforuma bolje iskoristi, ona će se smanjiti. Bistro.

  4. #54
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,272
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni sad nije jasno zasto nebi na istom podforumu bilo dozvoljeno da stavis dva oglasa ako na jedan kupujes a na drugi prodajes? Kako drugacije da spojim ta dva oglasa?

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karagoj View Post
    Ovo sa brojem postova je pokušaj da se skrene pažnja sa podforuma PRODAJA/OGLASI na ostatak foruma,

    Time će se izgubiti priličan broj ljudi koji dolaze na forum samo zbog ovog podouma, a dobiće se neznatan broj na ostalim podforumima, i to nekvalitetnih postova koji su tu da napune nečiji konto na 50, ako ikome više bude stalo da prodaje nešto na forumu na koji više niko ne dolazi.

    Umjesto da se posjećenost ovog podforuma bolje iskoristi, ona će se smanjiti. Bistro.
    Na dobrom si putu, ali lose objasnio. Nije pokusaj da se skrene paznja jer ostali "izumiru", vec zato sto smo izgleda svi zaboravili sto CDM forumi zapravo predstavljaju. Nije ovo oglasnik, vec mjesto gdje se okuplja "neka kolicina znanja i iskustva". Forum Prodaja/Oglasi je otvoren da bi se omogucilo ljudima, koji su se okupili ovdje zbog drugih stvari, da nesto kupe prodaju. Danas se stvorio takav ambient da pojedini ovdje ISKLJUCIVO dolaze zbog prodaja / oglasi, tj pruzamo im besplatnu infrastrukturu iskljucivo za profit. Nema niko problema sa tim sto poneko zaradi koji EUR, ili sa tim sto je Prodaja / oglasi danas najposjeceniji dio, ali da ISKLJUCIVO zbog toga dolazi - nece moci. Ne trazimo nikome novac, ali trazimo jedan minut vremena dnevno.

    Postoje drugi oglasnici u regionu, koji se placaju kao i besplatni, pa ti kojima smetaju ova pravila, uvijek imaju mjesto "gdje je sve savrseno funkcionise, bez problema i promjene pravila".

    Quote Originally Posted by Thor View Post
    Meni sad nije jasno zasto nebi na istom podforumu bilo dozvoljeno da stavis dva oglasa ako na jedan kupujes a na drugi prodajes? Kako drugacije da spojim ta dva oglasa?
    Razmisljao sam o ovome, i moguce da ce doci do promjene pravila u tom dijelu.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  6. #56
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    samo promijenite ovu boju za info jer ubija

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Promijenjena je boja za INFO i dodati su prefixi usluge i najam....mislim da smo sa tim zavrsili sa promjenama za sada. Ako imate nekih problema prijavite ovdje. Chatovanje....nemojte molim vas....
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  8. #58
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Evo ovako - svi su osuli, pa ja u inat necu, ja cu diplomatski da iznesem stav
    Kazu da je i najgora promjena dobra (to znaci da neko nesto radi - mozda pravilno, mozda pogresno)...
    Nego, svi ce se vremenom navic... nemi se malo u svom sarenilu gubi preglednost, tj. "preskocim" temu da je ne vidim me ubise boje (komunisticki naviknut na samo 1 boju, jbg )

    Nego, sviknucemo se svi mi... ko nece, nek ide na ostale forume, ima ih jos...

    Mada, nemoj ko da misli da se slihtam - samo iznosim "prvi utisak" nakon po ure na podgorumu...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pojedini ovdje ISKLJUCIVO dolaze zbog prodaja / oglasi
    To je tačno, znam po sebi. Nisam neki trgovac, nešto sam par puta prodao i kupio, ali samo sam zbog toga dolazio. Sve ostale "forum potrebe", vezane za profesiju, hobije, i mnogobrojne ostale gluposti zadovoljavam po raznim drugim forumima.

    Šteta je sto kompletan forum nije i bolji i posjeceniji - ali upravo je onakav kakvi su njegovi korisnici. Odnosno najveći broj njih.
    Gotovo po pravilu je najglasniji onaj agresivan, nekulturan, neinteresantan, seljak, neskroman, siguran da je za vazda u pravu...
    Naša kultura online komunikacije je primitivna.

    Ali, malim koracima se ide naprijed, ako vjerujete da su to i ove promjene imate podršku za trud od potencijalnog budućeg korisnika ostatka foruma.

  10. #60
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Earth
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Na dobrom si putu, ali lose objasnio. Nije pokusaj da se skrene paznja jer ostali "izumiru", vec zato sto smo izgleda svi zaboravili sto CDM forumi zapravo predstavljaju. Nije ovo oglasnik, vec mjesto gdje se okuplja "neka kolicina znanja i iskustva". Forum Prodaja/Oglasi je otvoren da bi se omogucilo ljudima, koji su se okupili ovdje zbog drugih stvari, da nesto kupe prodaju. Danas se stvorio takav ambient da pojedini ovdje ISKLJUCIVO dolaze zbog prodaja / oglasi, tj pruzamo im besplatnu infrastrukturu iskljucivo za profit. Nema niko problema sa tim sto poneko zaradi koji EUR, ili sa tim sto je Prodaja / oglasi danas najposjeceniji dio, ali da ISKLJUCIVO zbog toga dolazi - nece moci. Ne trazimo nikome novac, ali trazimo jedan minut vremena dnevno.
    Potpuna podrška za ovo. Vrijeme je da se ograniče korisnici koji samo zbog ovoga dolaze. Posebno oni koji nalog registruju npr. danas i prodaju nekakvi telefon koji bolji od svih u svijet i u BeogradE.

  11. #61
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    PODGORICA
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predlozi/Prijedlozi:

    1) Radi rasterecivanja oglasa dodati jos Sub-Forums-a tipa: Usluge (samo za usluge
    tipa: spremam matematiku, prevodim sa engleskog ruskog.. kopam bunare, krecim,
    farbam.. ), Odjeca/obuca i modni dodaci (za prodaju garderobe, patika, satova...),
    Konzole (tipa: PS1. PS2, PS3. Nintendo, PSP ...), Pice (za prodaju pica: sokovi, alkohol,
    voda...), Muzika i instrumenti ( ozvucenje, gitare, klavijature, klaviri...), Audio tv video
    foto ( zvucnici i ozvucenje, televizori, fotoaparati, kamere i oprema, fotooprema..), Sport i rekreacija ( za prodaju fitnes opreme, bicikala, tegova,opreme za ribolov/lov...) mozda i jos ponesto ako nekom pane sto na pamet moze dodat

    2) Ubaciti jos kojeg clana na mjesto moderatora (Jer sadasnji ne mogu sve da
    postignu) masovno se otvaraju dupli oglasi, refreshuje se nekontrolisano (mislim da
    fali moderatora)

    3) Kao pravilo bi trebalo uvesti da se napise lokacija gdje se stvar koja se prodaje
    nalazi (jer masu oglasa se prertrpava pitanjima dje se moze pogledati)

    4) Zabraniti komentare (na tudjim oglasima) tipa: "imas ovo tu i tu po toj cijeni bolje tamo nego kod tebe trgovar",
    "skupo ti je ovo", "imas PM", "refresh", "povoljno", "dzabe", "ne valja ti ovo nista", "dje se moze pogledat"
    "razlog prodaje"....

    5) Zabraniti refreshovanje tudjih oglasa (otvori se "Lazni nalog" i onda sam sebi
    refreshuje dodatno oglase), kao i komentarisati vlasnika oglasa i komentari trgovine
    s njim u njegovom oglasu (za to vec postoji topic)

  12. #62
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Uopste se ne slazem sa komentarom izvise!!!!!!!!!!

  13. #63
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Evo sam moj pogled na te tvoje predloge...

    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    1) Radi rasterecivanja oglasa dodati jos Sub-Forums-a tipa: Usluge (samo za usluge
    tipa: spremam matematiku, prevodim sa engleskog ruskog.. kopam bunare, krecim,
    farbam.. ), Odjeca/obuca i modni dodaci (za prodaju garderobe, patika, satova...),
    Konzole (tipa: PS1. PS2, PS3. Nintendo, PSP ...), Pice (za prodaju pica: sokovi, alkohol,
    voda...), Muzika i instrumenti ( ozvucenje, gitare, klavijature, klaviri...), Audio tv video
    foto ( zvucnici i ozvucenje, televizori, fotoaparati, kamere i oprema, fotooprema..), Sport i rekreacija ( za prodaju fitnes opreme, bicikala, tegova,opreme za ribolov/lov...) mozda i jos ponesto ako nekom pane sto na pamet moze dodat
    Ovaj 'update' bi forum definitivno pretvorio u prodajno/usluzno orijentisano okruzenje sto je potpuno suprotno od onoga sto administracija zeli a i vecina clanova. Za sada su kategorije prilicno dobro rasporedjene i mislim da je to skroz ok za sad.

    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    2) Ubaciti jos kojeg clana na mjesto moderatora (Jer sadasnji ne mogu sve da
    postignu) masovno se otvaraju dupli oglasi, refreshuje se nekontrolisano (mislim da
    fali moderatora)
    Ne znam ko je sve moderator i ko od super-moderatora/admina nadgleda jos ovaj PDF ali mi se cini da se posao sasvim dobro obavlja i da se clanovi blagovremeno opominju, poruke brisu a spam-eri banuju.

    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    3) Kao pravilo bi trebalo uvesti da se napise lokacija gdje se stvar koja se prodaje
    nalazi (jer masu oglasa se prertrpava pitanjima dje se moze pogledati)
    Ne bi bilo na odmet da onaj koji prodaje napise lokaciju ali to ne bi trebalo da bude pravilo. Mozda ja prodajem nesto sto cu da odnesem kupcu kako bi to sto prije/bolje prodao. Onda je moja lokacija potpuno nebitna vec je bitna lokacija kupca. A necemo valjda uves' kao pravilo da svaki clan mora da ima svoju lokaciju ispod 'nick'-a ili u potpisu, ispod svake poruke.


    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    4) Zabraniti komentare (na tudjim oglasima) tipa: "imas ovo tu i tu po toj cijeni bolje tamo nego kod tebe trgovar",
    "skupo ti je ovo", "imas PM", "refresh", "povoljno", "dzabe", "ne valja ti ovo nista", "dje se moze pogledat"
    "razlog prodaje"....

    Sa ovim se najmanje slazem. Zasto zabraniti ijedan od ovih komentara? Meni je svaki od ovih komentara korektan i ne vidim nista lose u tome. Ako neko proaje nesto preskupo (van-pametna cijena) meni je ok da neko to i kaze. Ne volim kad neko napise da se u USA moze kupiti jeftinije jer to svi znamo ali aj' ti odi do USA i donesi to za manje pare pa se javi. A komentari tipa 'povoljno', 'dzabe' i sl. su skroz ok, podrska prodavcu sa korektnom cijenom. Nista lose ja ne vidim u tim komentarima.

    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    5) Zabraniti refreshovanje tudjih oglasa (otvori se "Lazni nalog" i onda sam sebi
    refreshuje dodatno oglase), kao i komentarisati vlasnika oglasa i komentari trgovine
    s njim u njegovom oglasu (za to vec postoji topic)
    Ovo vec nema smisla. Ako neko otvori lazni nalog samo zbog toga onda bi morao da spam-uje 15 dana da bi sam sebi refresh-ovao temu a mislim da za to nema ni potrebe. Refresh-ovati temu 2 puta dnevno je vise nego dovoljno. Iskreno mislim da nema potrebe da se tema osvjezava svako 5 minuta i mislim da niko to od 'normalnih' clanova ne bi ni radio, pogotovo ne sa laznog naloga koji ce vjerovatno koristiti na istoj IP adresi i samim tim ugroziti i svoj 'glavni' nalog koji moze biti banovan zbog toga. U ovim trenutnim uslovima takav tip komentara je u 99% slucajeva podrska prodavcu koji je korektan ili je onaj koji je osvjezio temu imao pozitivna iskustva sa njim u proslosti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Arhiva i novi nacin komunikacije
    By Goran69 in forum Automobilizam
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 21:12
  2. I:Brisanje oglasa
    By podgoricanin 5858 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 26-01-11, 20:47
  3. Tumacenje oglasa
    By natasha in forum Sex i erotika
    Replies: 17
    Last Post: 31-03-09, 22:09
  4. Replies: 40
    Last Post: 04-07-05, 12:19
  5. *Loodilo od oglasa...
    By Seka Alexic in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 30-06-04, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •