Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: Trudnoća kao izgovor za brak (novi nacin ljubavi)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Question Trudnoća kao izgovor za brak (novi nacin ljubavi)

    E ovako da i ja nesto napisem na ovom forumu.

    Desilo se ovdije dje ja živim, i ne prvi put, da se dvoje vole jako.

    Živi se siromašno niko nema para ali ljudi se ipak vole, mladi se nadju i nije ih mnogo briga što nemaju ni za kafu da jedno drugo izvedu.

    Mame i tate znaju i dijele ovakve i onakve savijete, djeca se trude da sve to zadovolje, medjutim koliko god se trudili ne mogu se izvuc iz tog kruga neimastine.

    Boje se braka, boje se bijede i neimanja.

    Ali ljubav je to što svijet okreće.

    Znate onaj strah od mama i tata:

    Nije on za tebe, nema on poso (ili radi kao konobar), nemaju njegovi para ni za ljeb.

    Nije ona za tebe, ne radi nidje (ili radi kao konobarica) njeni nemaju ni za ljeb.

    E pa ljubav je nasla novu strategiju da spoji dvoje.

    Mama trudna sam

    Tata napravio sam dijete

    Nema srama, nema inata, nema greške.

    U ocima tih momaka i djevojaka ima samo ljubavi i želje da se stvori porodica pošto poto.

    Izlet u nepoznato i jedan oblik avantue.

    Sretno!!!!

    :yipiiii:

    PS.

    Od 2000 do 2005 u mom kraju 9 slucajeva od 10

    Hvala bogu!!!!

    Last edited by funestis; 24-06-05 at 23:48.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzas! Ne znam je li hrabrost ili ludost ... Rekla bih nepromisljenost i sebicnost.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tuzno je kad se prave djeca a nema se ni za kafu ali ti je je statistika tacna... tako je nekako i odje dje ja zivim
    ja bih da mojim klincima ( a bice ih masu ) podarim nesto vise osim ljubavi i brige oce li se imati sto za dorucak $utra....
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, da ... Zippy ima skroz poentu. Jos kad bi o tome svi mislili, lijepo bi bilo. Ovdje je veca sramota nemati djece nego imati ih, a nemati sto da im se pruzi.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeee kako volim kad se cetinjske snahe ovako fino slazu! A kad se tek razmashete ulicama Cetinja... !

    "Love is in the air...."

    Ljubav, istorija u vazduhu, umjetnost na dohvat ruke, prelijepi parkovi da se djeca bezbrizno igraju...!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo nam jos novci fale
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Da, da ... Zippy ima skroz poentu. Jos kad bi o tome svi mislili, lijepo bi bilo. Ovdje je veca sramota nemati djece nego imati ih, a nemati sto da im se pruzi.
    Jos kad bi o tome svi mislili, Srbi i Crnogorci bi izumrli u roku od dve generacije. Sta raditi kad je tu zemlja toliko propala, da vecina nase generacije a verovatno i ove sto dolazi posle nas, nece imati adekvatnih finansijskih sredstava za zivota? Da li dozvoliti da nam natalitet komplet opadne?? Bude li se cekalo da se dodje do "sredjenog" finansijskog stanja, gde svom detetu mozes pruziti SVE, a ne samo osnovne i neophodne stvari, pa da se tek onda stvara porodica, Srbi i Crnogorci ce u roku od dve generacije izumreti garantovano. Ljudi su radjali i po desetoro dece u mnogo losijim finansijskim uslovima nego sto SCG sad ima, pa su danas ta deca nase babe i dede.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zitiste, ne znam koliko si upoznata sa situacijom ali ne zivi se ovdje tako lose
    to sto se ljudi radije zale neko sto rade je drugi posao... sto se mene tice izumiranje crnogoraca kao nacije ce mi poslednje na pamet biti kad budem planirala i radjala djecu
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali tad se nije trcalo da se djetetu kupi mobilni a progovori, niti su kupovane najskuplje patike a nije se imalo hl****.

    Ako postoji mogucnost da se nesto stvori za godinu, dvije, tri, ... neka osnova koja omogucava normalno placanje kirije (da ne kazem kupovinu stana), i neki srednje normalan zivot - ne vidim niti cu ikad vidjeti potrebu da se djeca radjaju braka radi i ostavljanja potomstva radi.

    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ~La CoLLinA dEgLi AnGeLi~
    Posts
    1,007
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Ali tad se nije trcalo da se djetetu kupi mobilni a progovori, niti su kupovane najskuplje patike a nije se imalo hl****.
    Nijesu ni smjeli da trazhe no su sami radili i skupljali pare da bi se obukli..
    *I can't take my eyes off you
    I know you feel the same way too* (:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLeNizZa
    Nijesu ni smjeli da trazhe no su sami radili i skupljali pare da bi se obukli..
    To ti iz iskustva?

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ~La CoLLinA dEgLi AnGeLi~
    Posts
    1,007
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa recimo da je tako. :P
    Moj otac je rodjen poslije rata i stwarno su teshko zhiwjeli pa je sam radio i zaradjiwao za odjecu i knjige i zawrshio fakultet shto je bilo wrlo rijetko u to wrijeme za razliq od nekih danas koji imaju swe a ne umiju da cijene to shto imaju..
    :?
    *I can't take my eyes off you
    I know you feel the same way too* (:

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teshko da pamtim bogatu trpezu u toku mog djetinjstva, a i pampers nam nije bio dostupan... tako da imati djecu JESTE skupo, ali je i najvece bogatstvo. Jedna kafa manje u centru grada - djetetu bogatiji ruchak. Porodica je odricanje... Ne kazhem da treba biti zhrtva. Treba planirati porodicu onda kada znash koliko mozhesh da dash, koliko mozhesh da zhrtvujesh i naravno da svako dobija...
    Djecu NECU praviti/radjati da bi mami i tati zachepila usta. Nisu ni oni nikog pitali kada su birali... LJUBAV i sigurnost u tu ljubav bice osnov mog braka. Sa parama ili bez njih...
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InDiJaNkA
    Teshko da pamtim bogatu trpezu u toku mog djetinjstva, a i pampers nam nije bio dostupan... tako da imati djecu JESTE skupo, ali je i najvece bogatstvo. Jedna kafa manje u centru grada - djetetu bogatiji ruchak. Porodica je odricanje... Ne kazhem da treba biti zhrtva. Treba planirati porodicu onda kada znash koliko mozhesh da dash, koliko mozhesh da zhrtvujesh i naravno da svako dobija...
    Djecu NECU praviti/radjati da bi mami i tati zachepila usta. Nisu ni oni nikog pitali kada su birali... LJUBAV i sigurnost u tu ljubav bice osnov mog braka. Sa parama ili bez njih...
    Sa ovim bi se u potpunosti slozio!!!

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Zelenika
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa tim sto je neko od vas gore napisao da je u CG veca sramota nemat djecu no nemat im sto dat da jedu.I u mom kraju isto tako 9 od 10 brakova su sirotinjski.Roditelji jedva i sebi stvaraju egzistenciju,a dobijaju djecu.I sto ce ta djeca sjutra?Muku da muce.
    Mogu da razumujem da dvoje neplanirano dobiju dijete pa se uzmu,ali poslije njega da planiraju jos jedno....E to mi je malo glupavo.
    Nismo u 17. vijeku pa da zivimo u tami neznanja,treba podici kvalitet zivljenja,a to se postize obrazovanjem.Ako mi ne mislimo za nas,ko ce drugi mislit?Prepustat cemo sve slucaju pa sto nam Bog da?
    I za djecu nije dovoljna samo finansijska stabilnost,treba im uliti vjeru, nadu i ljubav.Dati im cilj.Ne samo zivot.
    Poceli su prohtjevi da progresivno rastu,navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu.

  16. #16
    Join Date
    May 2005
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidi, mogli su oni fino da se uzmu (bez obzira na trabunjanja i jednih i drugih roditelja) i pokusaju da zajedno stvore uslove za koliko toliko pristojan zivot. Radjanje deteta nikako nije resenje ni nacin resavanja problema. Ljubav je neophodan uslov za zivot u dvoje, ali nazalost ne i dovoljan

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Prva asocijacija na brak mi jeste LJUBAV - velika, snazhna, bezuslovna. Ona jeste najvecji prioritet i osnov jedne chvrste veze koja cje precji u brak, ali nije jedini chinilac. Ipak tu postoji josh dosta elemenata koji su potrebni za osnivanje porodice. Pa chime cjete da hranite sjutra djecu ako ste oboje bez posla, zhivite kao podstanari i jedva sklapate kraj sa krajem? Hranicjete ih ljubavlju? Sve je to lijepo i sjajno i bajno, ali ne bash realno. Ipak je osnivanje porodice stvar za zrele osobe koje stoje chvrsto sa obije noge na zemlji, a ne za neke balavce od 18 godina koji ni shkolu nijesu zavrshili, ali se zaboga vole.
    Morate dobro znati koje su vashe mogucjnosti, a ne da odma srljate glavom u zid. Ipak se od vas ochekuje da sjutra donosite vazhne odluke koje cje vam znachiti zhivot, a za tako neshto nije dovoljna samo ljubav.



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brak je zakonski uspostavljena veza izmedju dvoje ljudi suprotnog (ponegdje i istog) pola.
    Trudnoca je proizvod seksualnog cina.
    Ni jedno ni drugo nisu u direktnoj vezi sa ljubavlju. Brak nije proizvod ljubavi niti njen dokaz, kao ni obratno. Trudnoca i podizanje djece jeste prije svega obaveza i odgovornost, a da li ima ljubavi ili nema to nije presudno.
    To je realnost, a sve ostalo sarene laze i bajke, ... Ljubav je licnosni odnos...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam defenitivno za ljubaff sto se toga tice, i ovaj super resenje za sve.... Ali ja bi ipak i moje i njene poslao ovaj hm... mozda u mp3 prije no sto bi napravio dijete za opravdanje svojih odluka....

    Ali svidjaju mi se ovi trezvenjaci tipa Apsolutno Nemoguce i sl

    Ovaj, mislim da pare nisu presudne u zivotu iako sam veliki materijalista.. Pogotovo ne kao za nesto dje je ljubav umjesana, i mislim da za djecu uvjekk mjesta ima
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cazas, nijesu presudne ali jesu potrebne.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto bi ste radile cure, da otkrijete da ste trudne? Da li biste odmah stupile u brak ili ipak ne? ja sam misljenja da trudnoca u tom smislu, i na neki nacin moze biti izgovor za brak...Sad mi se po glavi vrzmaju neke negativne stvari, da ih ne pominjem sad. po malo bi mi i bilo frka da saznam da sam trudna, nebih voljela da mi partner pomisli da ga primoravam na nesto. To kazem iz razloga sto sam bila prisutna sceni prosle godine. Nemate pojma kakaw je osjecaj bio, meni sto gledam, a kamo li toj curi. Sto mislite o tome???
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako to trudnoce nije bilo price, pomisli ili cega drugoga vezano za brak ... ne ne bih se udala jer sam trudna.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ni ja sanse nema

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zenama stomak naraste kad zatrudne

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i debele su pi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 17:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •