Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 92

Thread: pomjeranje granica?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default pomjeranje granica?

    zamisljam sada neku sliku u glavi,pazi sada:
    ajde sada smo kod roditelja ima supe i tople hrane...
    ali ajde ozenis se... zena gradi karijeru, ti gradis karijeru, ti dodjesh umoran sa posla a zena ti okine parce salame i sira i okine parce hl****!
    koliko je dovoljno puta da muskarac, zapravo muz, spremi rucak nedeljno?
    necu sada da komentarisem gluposti razliku polova i slicno...
    ajde, posle zenidbe, koliko bi bilo fer muskarac puta da kuva!
    bi li to umanjilo njegovu muskost u vasim ocima?
    sta bi onda bilo sledece?
    peglanje, pranje, ciscenje?
    ajde, interesuje me i muski i zenski pogled na to, do koje granice bi ste isli?
    sta bi bio fer brak? jedan moderan brak u kome nema prepirke oko tih stvari?
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by DUKSTER
    bi li to umanjilo njegovu muskost u vasim ocima?
    Ovako razmishlja samo nash narod.



    Mademoiselle.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Malo ce bit iskrenih postova na ovu temu
    P r i m o r a c

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Ovako razmishlja samo nash narod.
    Ne bih se neshto slozhio...

  5. #5
    renaissance Guest

    Default

    Ako je kuzini vican ka' krevetu,mogao bi me rucak cekati na stolu svaki dan

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DUKSTER
    zamisljam sada neku sliku u glavi,pazi sada:
    ajde sada smo kod roditelja ima supe i tople hrane...
    ali ajde ozenis se... zena gradi karijeru, ti gradis karijeru, ti dodjesh umoran sa posla a zena ti okine parce salame i sira i okine parce hl****!
    koliko je dovoljno puta da muskarac, zapravo muz, spremi rucak nedeljno?
    necu sada da komentarisem gluposti razliku polova i slicno...
    ajde, posle zenidbe, koliko bi bilo fer muskarac puta da kuva!
    bi li to umanjilo njegovu muskost u vasim ocima?
    sta bi onda bilo sledece?
    peglanje, pranje, ciscenje?
    ajde, interesuje me i muski i zenski pogled na to, do koje granice bi ste isli?
    sta bi bio fer brak? jedan moderan brak u kome nema prepirke oko tih stvari?
    brak nije robovanje nego kompromis...
    u skladu sa obavezama, lako se mozhete dogovoriti kada ko sprema neshto za jelo... ne postoji jedinica za mjeru koliko puta ko treba shta da uchini...
    da kuva? kada pozheli da prijatno iznenadi njegovu drugu polovinu koja je imala pakleni dan na poslu...
    peglanje? pranje? chishcenje? kada se vidi da neshto nije na svom mjestu, da neshto nije chisto... nisi degenerik, imash obje ruke i noge a i mamu si ostavio kuci...
    do koje granice? nema tu granica... ako mislish da ih ima, onda ti je zhenidba jalov posao...
    fer brak? rekoh, kompromis, uzhivanje, obostrana pazhnja, poshtovanje drugog i nadasve ljubav...
    ne znam zashto se koristi ta rijech moderan... brak kao brak...
    i to da ti zhena odsijeche parche salame... mogao si i ti otvoriti frizhider i uzeti isto... zashto chekash nju da to uradi?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    brak nije robovanje nego kompromis...
    u skladu sa obavezama, lako se mozhete dogovoriti kada ko sprema neshto za jelo... ne postoji jedinica za mjeru koliko puta ko treba shta da uchini...
    da kuva? kada pozheli da prijatno iznenadi njegovu drugu polovinu koja je imala pakleni dan na poslu...
    peglanje? pranje? chishcenje? kada se vidi da neshto nije na svom mjestu, da neshto nije chisto... nisi degenerik, imash obje ruke i noge a i mamu si ostavio kuci...
    do koje granice? nema tu granica... ako mislish da ih ima, onda ti je zhenidba jalov posao...
    fer brak? rekoh, kompromis, uzhivanje, obostrana pazhnja, poshtovanje drugog i nadasve ljubav...
    ne znam zashto se koristi ta rijech moderan... brak kao brak...
    i to da ti zhena odsijeche parche salame... mogao si i ti otvoriti frizhider i uzeti isto... zashto chekash nju da to uradi?


    Vidi se ko je ovdje u braku

    Nije mi uopste jasan taj nas nacin razmisljanja da ako oboje rade, oboje grade karijeru i oboje jednako umorni dolaze sa posla, zena je ta koja mora da obavlja "zenske" duznosti, dok muz ima to pravo da se odmori.
    Sve jeste kompromis.

    Ja bih voljela da imam muskarca pored sebe (i tog buduceg muza) koji se nece zgrazavati kuvanja, pranja, peglanja, itd. Znaci vezu i brak gdje cemo mi zajednickim silama odrzavati to domacinstvo.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A mozda neki i ne treba da ulaze u brak
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Draga, kao i obichno si u pravu
    Ne znam koliko je loshe kada mushkarac digne glas zbog nespremljenog ruchka, Ja ga uvijek imam spremnog ;p
    I to parche salame koje bi podijelili je RUCHAK - pa nisam mu dala papira da jede.
    Sve shto budem radila za porodicu koju osnujem - cijenice se kao da je najbolje - jer, i jeste najbolje ono shto se da i spremi iz ljubavi.
    Nikada nisam imala priliku da neko neshto ochisti i opegla umjesto mene. I neka me sada razapnu sve zhene ovog foruma, ali to bih dozvolila SAMO ako sam STVARNO sprijechena (chitaj - BOLESNA!). I to nije zbog toga shto bi to umanjilo njegovu mushkost u mojim ochima, vec zato shto sam vaspitana. A moja majka je daleko od primitivne zhene.
    Shto se jela tiche - imala sam priliku da okusim i specijalitete iz mushke kuhinje. Nekad stvarno znaju da se prevazidju ;p To mi je slatko, to je zak pazhnje - teshko im prelazi u naviku.
    Kompromis postoji... naravno. Ali u tim granicama? Ko ovdje lazhe sebe?
    Jedno je pomoc, drugo je podjela poslova. Jedno je Ljubav o kojoj je ovdje opet rijech, drugo su njegove navike prije braka. Jedno je karijera, drugo je zhivot domacice. Kompromis je kada se sve ove razlike zanemare - i dan protekne bez ijedne "grke" rijechi. Kada ga Vi volite TAKO lijenog, a On previdi sve nedostatke Vasheg ruchke i kada mu ne smeta ne tako savrsheno opeglana koshulja.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i, da, zaboravih da dodam...
    vas dvoje morate biti razumne i normalne osobe, svjesne tezhine vashih zahtjeva i nachina zhivota...
    niti je muzh koji rado pomazhe zheni u kucnim poslovima kako bi je uchinio srecnom i uvijek raspolozhenom papuchar, niti je zhena koja se posveti porodici samo domacica i chistachica...
    sve se da uskladiti... opet, na obostrano zadovoljstvo...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Kod nas je brak poceo da se dozivljava kao nuzno zlo, ali bukvalno. I svi kukaju kad dodje do toga i stvaraju probleme i zbog same pomisli na brak. Ili sam ja awetna, ili je problem u tim shvatanjima ... ali, ono sto je adriana rekla skroz stoji i nije nikakva filosofija vec stvar normalnog poimanja zivota ... i zivljenja a ne robovanja. Kao i kod vecine odnosa i ovdje se odnos pokusava srozati na robovlasnicki nivo i tezi stvaranju nepotrebne negativne energije nametanjem nejednakosti.

    I... kakve to veze ima sa ljubavlju?

    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by Niko||aki
    Ne bih se neshto slozhio...
    Ne, izvini. Ipak ogranichenog naroda kao shto je nash ima i josh nedje.. mada rijetko zbilja.

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    Nije mi uopste jasan taj nas nacin razmisljanja da ako oboje rade, oboje grade karijeru i oboje jednako umorni dolaze sa posla, zena je ta koja mora da obavlja "zenske" duznosti, dok muz ima to pravo da se odmori.
    Sve jeste kompromis.
    Niko||aki, evo ti odgovor.



    Mademoiselle.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vremena su se promjenila od onih u kojima je muz zaradjivao pare i izdrzavao porodicu, a zena sjedala kuci, spremala rucak, cistila, peglala i sl, do onih u kojima oboje rade, muz se odmara od posla (kao i njegov otac, djede, pradjede), a zena, i pored posla, radi po kuci... :mrgreen:

    I jeste i nije tako. McLaren rece da treba zajednickim silama odrzavati domacinstvo - pa vidis, kao i Indijanka, i ja sam vaspitan tako da se ipak zna neka razlika izmedju zene i muskarca, i da naravno ona: i spremi sto za pojest, i opegla kosulju, i ofrega pod, a da ja kao muskarac naravno pomognem - ali ne smatram te poslove isto moje koliko i njene. Isto tako, postoje i poslovi, kad smo kod odrzavanja domacinstva, koji su strogo muski, kao sto su: popravljanje bilo cega kroz kucu, zvanje majstora ako je on potreban, krecenje (kad do toga dodje), nosenje raznih dzabidzaljki (tipa iz kola u kucu i obratno, ja sam znam da se opucim kad mi se majka uputi kod babe npr)... i milion drugih, ovi sto imaju kuce sami znaju da treba cistit oko nje, odrzavat lozu tj. biljke i sl.

    Za kraj, ja sam za uzajamno postovanje i pomaganje, ali isto tako i za to da se zna razlika izmedju pozicije zene i pozicije muza u braku.
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazem se sa svim ucesnicama ove disusije na ovu temu i njihovog razmisljanja medjutim, moram reci ono sto sam primijetio kod danasnjih cura a to je njihova opsta lijenost po pitanju kulinarskih i ostalih stvarcica tako da svoju lijenost vrlo cesto transformisu u prebacivanje lopte u dvoriste svog buduceg bracnog saputnika. Tacno je da muskarac treba znati kuvati, uostalom, u svijetu su muskarci kuvari mnogo vjestiji i bolji nego zenski a sto se peglanja tice i ciscenja kuce slozio bih se sa blentavim(crazy-mad) da se neki kucni poslovi ipak trebaju ostaviti zenskim rukama tipa peglanje, usisavanje cu ostaviti djeci a danas malo koja zena pere rukama ves ili noge svome muzu.... brak nije samo kompromis vec krunisanje zivljenja ljubavi koja podrazumijeva podjelu mnogih poslica radi lakseg funkcionisanja i rasterecenja obaveza. Mnoge cure uvidjaju da su njihove majke prenatrpane poslom, sto umorne kada doju sa posla moraju spremati rucak, cistiti kucu i slicno sto je u njihovim ocima sasvim normalno tesko prihvatljiva obaveza. Medjutim kada se pocne zivjeti u braku to se sve kako god nadje u zenskim rukama jer tesko da ce bilo koji muskarac spremati rucak dok mu na tv-u daju italijansku fudbalsku ligu ili spansku, a ja bih u tim trenucima najradije da budem usluzen hahahaha ma sve se to podrazumijeva i shvata i cini kada stvarno zivite ljubav pa isto kao sto zeni koja voli svoga muza nista joj tesko ne pada pa ni spremanje rucka, peglanje i sl. tako i muskarac koji voli svoju zenu tesko da moze biti tipicni brkati crnogorac koji obrvama zapovjeda zeni sto da mu cini nego u ljubavi ces i pomoci i docekati zenu umornu i sta god.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim ja da vecina CG muzeva ne bi ni 2 dana izdrzali sami...

    Nema muskih i zenskih poslova. Kad treba nesto napraviti po kuci, napravit ce se, nece ona cekati mene da ja to napravim, ili ja nju. Mene su moji tako odgajali. Cesto moj stari sprema rucak (pogotovo kad suu pitanju morski specijaliteti), ako treba, stara ce odvesti auto na servis (sto je ovih dana bio slucaj), a kad se odrzava po kuci, stara ce jednako dobro okreciti kao i stari.
    I mene su odgajali na taj nacin, a koliko vidim, i moja sadasnja cura je tu negdje. Bez beda ce se zavuci pod auto ako treba, i do lakta se zaprljati uljem i masnocom. Dok recimo njezin brat pravi kolace.

    Izadjite iz 19. stoljeca i patrijarhalnog drustva vec jednom. Jebote, popizdim kada naidjem na situaciju u kojoj se naprosto ocekuje da zensko nesto napravi, "jer se to tako radi, tako su nas odgajali. Osjecao bih se k'o kreten da moja cura, stara, sestra obave nesto umjesto mene, jer je to ionako za zene i jer se to od njih ocekuje.
    Nema vise musko/zenskih poslova. Kad sam zivio sam i te kako sam i prao, i cistio, i usisavao, i prozore prao... zar sam trebao cekati staru ili curu da to obave umjesto mene? Taman posla. Kad nesto treba napraviti nema tu: to je zenski posao, ti ces;ili to je za muskarce. Ima da se napravi i tocka!

    P.S. Priznajem, jedino se u kuhinji ne snalazim najbolje, ali trudim se!
    P.S.2. Radije pomazem curi oko rucka nego gledam nogometne l(j)ige (nogomet smatram najdebilnijim sportom koji postoji). Jesam li zbog toga manje musko?

    P.S.3. Tijana, mozda se ne pita mene, ali morat ces pitati moju curu. Vec vas vidim kako se u toplessu cupate u blatu, a ja sjedim sa strane s bocom piva u ruci i navijam. :yipiiii:
    Last edited by Argonaut; 14-06-05 at 20:54.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja zivim sam, tj. sa cimerom, i priznajem da vecinu poslova radim jer moram, a da mi je milo, nije. Cimer mi kuva (eto primjera musakrca domacice ) a za ostalo sam zaduzen ja (btw, cimer mi je odsutan ima mjesec dana, svaki dan umirem od gladi). Da vam pravo kazem, jedva cekam da se ozenim :mrgreen:
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Vidim ja da vecina CG muzeva ne bi ni 2 dana izdrzali sami...

    Nema muskih i zenskih poslova. I tocka. Kad treba nesto napraviti po kuci, napravit ce se, nece ona cekati mene da ja to napravim, ili ja nju. Mene su moji tako odgajali. Cesto moj stari sprema rucak (pogotovo kad suu pitanju morski specijaliteti), ako treba, stara ce odvesti auto na servis (sto je ovih dana bio slucaj), a kad se odrzava po kuci, stara ce jednako dobro okreciti kao i stari.
    I mene su odgajali na taj nacin, a koliko vidim, i moja sadasnja cura je tu negdje. Bez beda ce se zavuci pod auto ako treba, i do lakta se zaprljati uljem i masnocom. Dok recimo njezin brat pravi kolace.

    Izadjite iz 19. stoljeca i patrijarhalnog drustva vec jednom. Nema vise musko/zenskih poslova. Kad sam zivio sam i te kako sam i prao, i cistio, i usisavao, i prozore prao... zar sam trebao cekati staru ili curu da to obave umjesto mene? Taman posla. Kad nesto treba napraviti nema tu: to je zenski posao, ti ces;ili to je za muskarce. Ima da se napravi i tocka!

    P.S. Priznajem, jedino se u kuhinji ne snalazim najbolje, ali trudim se!
    Ja cu ovog momka zenit! Moze? Moze!
    supper!

    (tebe argo niko nista nije pitao! :razz: )

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odusevljen sam odgovorima!!! ali stvarno! sve je to ok, sta kazete! nijesma ja lijen, i ja zivljah sam, i to bez cimera i docimera, i ja peglah i cuda radih...
    ali stvarno postoje nek stvari koje definitivno, bez kompromisa necu d radim!
    sve je OK! i ja sam dobar u kuhinji, znam da kuvam sve zivo! i nije mi frka! ali pitam se kakav je to kompromis? znaci li to da ako budem u braku sa zenom uspjesnijom od mene, treba da kuvam svaki dan. jer ipak, kompromis predstavlja to da radimo ako drugo nije u stanju ili ne moze?
    sto kaze Argonaut, i moj stari kuva, posebno domace specijalitete, nije to problem... niko ne spominje lijenost! smao granicu do koje bismo tolerisali stvari ako se otrgnu kontrolu...?
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim ja da vecina CG muzeva ne bi ni 2 dana izdrzali sami...
    a jeste vi hrvatski muzevi sve neki isfeminizirani kuvarice i spremacice?
    I mene su odgajali na taj nacin, a koliko vidim, i moja sadasnja cura je tu negdje. Bez beda ce se zavuci pod auto ako treba, i do lakta se zaprljati uljem i masnocom. Dok recimo njezin brat pravi kolace.
    A njena sestra je vozac kamiona i drzi postere u kabini nagih muskaraca?
    Izadjite iz 19. stoljeca i patrijarhalnog drustva vec jednom. Jebote, popizdim kada naidjem na situaciju u kojoj se naprosto ocekuje da zensko nesto napravi, "jer se to tako radi, tako su nas odgajali. Osjecao bih se k'o kreten da moja cura, stara, sestra obave nesto umjesto mene, jer je to ionako za zene i jer se to od njih ocekuje.
    Koga pozivas da izadje iz 19 vijeka? I ja popizdim kada cujem ili procitam nekakve muske hvalospjeve kojima sebe zele predstaviti na ovakav nacin nekakvim proseravanjem koje jedino sto ima za cilj prikupljanje poena kod zena.
    P.S.2. Radije pomazem curi oko rucka nego gledam nogometne l(j)ige (nogomet smatram najdebilnijim sportom koji postoji). Jesam li zbog toga manje musko?
    e argo jesi ti neki smokljan ili si igrao cjeli zivot lastike i sa barbikama umjesto sa djecacima fudbal ili neki sport a mozda su ti i pletenice i kikice pravile drugarice?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    a jeste vi hrvatski muzevi sve neki isfeminizirani kuvarice i spremacice?
    Ne, mi smo bonvivani i konceptualni umjetnici.

    Sto je, piknuo sam u bolnu tocku? To nije moj problem, vec problem "macho muskarcina" kojima ne treba mnogo da posumnjaju u svoju muskost.

    Pravi se muskarac prepoznaje po tome sto se zna brinuti za sebe. Isto kao i prava zena. Kojemu ne treba "mama" koja ce mu svaki dan kuhati juhice i rucak, prati i peglati gace, kojoj ne treba "tata" koji ce joj promijeniti pregorjelu zarulju i slicno...

    Jebote pitanja - do koje granice biste bili spremni ici? Normalna osoba o tim granicama ne razmislja, ne razmislja o "muskim" i "zenskim" poslovima, vec o poslovima koji se moraju napraviti ako se ne zeli gladovati/zivjeti u svinjcu.
    A ostali jos uvijek zive u plemenima gdje muskarci idu u lov i donose hranu (divljac) na stol, a zene odrzavaju vatru, brinu se o djeci...
    Last edited by Argonaut; 14-06-05 at 22:15.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Ne, izvini. Ipak ogranichenog naroda kao shto je nash ima i josh nedje.. mada rijetko zbilja.



    Niko||aki, evo ti odgovor.

    Ne kul je sve to samoo kazhem da su takve stvari prisutne kod svakog naroda ne samo nasheg tj svudje dje imash mushkih i zhenskih

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Vidim ja da vecina CG muzeva ne bi ni 2 dana izdrzali sami...

    Nema muskih i zenskih poslova. Kad treba nesto napraviti po kuci, napravit ce se, nece ona cekati mene da ja to napravim, ili ja nju. Mene su moji tako odgajali. Cesto moj stari sprema rucak (pogotovo kad suu pitanju morski specijaliteti), ako treba, stara ce odvesti auto na servis (sto je ovih dana bio slucaj), a kad se odrzava po kuci, stara ce jednako dobro okreciti kao i stari.
    I mene su odgajali na taj nacin, a koliko vidim, i moja sadasnja cura je tu negdje. Bez beda ce se zavuci pod auto ako treba, i do lakta se zaprljati uljem i masnocom. Dok recimo njezin brat pravi kolace.
    Oh I understand now! That's the up side-down land!!!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Ne, mi smo bonvivani i konceptualni umjetnici.

    Sto je, piknuo sam u bolnu tocku? To nije moj problem, vec problem macho muskarcina kojima ne treba mnogo da posumnjaju u svoju muskost.
    ne vec se jezim od "muskaraca" koji vise vole igrati se sa barbikama negoli gledati fudbal... a nesto ne znam o kakvoj umjetnosti pricas...nisi li ti onaj argo koji je do juce plakao i blatio zensku prirodu a sada je odjednom postao i djevojcica i kuvarica i ima averziju na fudbal kao prava zena, pa sto se to dogodilo sa tobom?

  24. #24
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Lazio/PG
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidji Argonaut je li bog da da su mushkarci macho a djevojke feminizirane!? Mislim ako bi ti volio neku finu brkatu djevojku koja ti mozhe promijenit ulje dok ti pravish kolache samo naprijed ali meni to ne treba...

    Isto tako ne vjerujem da nekoj djevojci treba mushkarac koji se bolje razumije u njenu shminku i krpice no u fudbal...

    Ajde brate mili red je da se zna ko je zhensko a ko mushko u vezi...
    Ne kazhem sad to u smislu da zhena treba da bude potpuni rob mushkarcu ali isto da se neke stvari znaju.. jer je pochelo do toga da ide da vishe novine neke kad uzmesh i pogledash na naslovnu stranu i vidish neku osobu za koju se ne zna je li mushko ili zhensko...

    Sve je to u redu biti ne sumnjati u svoju mushkost ali je dobro isto i da se vidi da si mushko a ne da treba da te pitaju da bi znali prichaju li sa drugom ili drugaricom...

    shto znam...
    ne znam...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    2 phenomenon:
    Nevezano za temu:
    Ja i dalje ne vjerujem zenama. Makar sam sad u sretnoj vezi, koja se tek pocela graditi, tako da je jos svasta moguce.
    A nogomet zbilja nikad nisam volio, osim ako ga sam ne igram. Ne pitaj me zasto, jednostavno mi nije zanimljivo gledati 22 budale kako trce za balunom. Nema mi tu nikakvog adrenalina, a nije ni neko posebno umijece. I ja znam trcati i driblati.
    Moji sportovi su oni koji di daju pravi adrenalinski boost. Pogledaj na www.dropbike.com ili na www.pinkbike.com

    Ja, recimo, ne volim nogomet (Jel' nogomet onaj sport u kojem dvadeset dvoje intelektom neobdarenih trci za jednom loptom, makar imaju para da si svatko kupi svoju?), i to zato sto:
    a) dva poluvremena od tricetvrt sata 22 budale trce simo-tamo po ogromnoj travnatoj povrsini, naganjajuci se sa loptom koja samo ponekad uleti tam o gdje je zele smjestiti i onda je to popraceno senzacijom kao da su izvanzemaljci posjetili zemlju; sve ovo razne skupine ljudi s paznjom prate kao hipnotizirani napetije nego dobar akcijski film

    b) se igraci nogometa tretiraju poput svetaca (neovisno o tipu religije)

    c) se o istom prica uvijek i svugdje, i sto ljude (navijace) vise zabrinjava da li ce neki famous igrac nastupiti na utakmici negoli hoce li sutra ponovo poskupiti benzin

    d) se od svih sportova u opcoj susi sredstava najvise paznje (love) uvije kpronalazi za- i poklanja nogometu

    e) su igraci nogometa najveci glumci-seronje i uvijek im se to tolerira:igrac padne "pokosen" zestokim udarcem protivnickog igraca, previja se po zemlji od "bolova", ne moze ustati, a istom po dosudjivanju jedanaesterca (ili slicno) ustaje na noge i zapucava zestoku golcinu - i nikom nista

    f) je u nasoj zemljici uz taj sport vezano vise govana (!) nego uz prosjecnu septicku jamu.

    Sad me flejmajte - ali ako se vec ne slazete, dajte dobar protuargument!


    I naravno, pojavljuju se likovi koji curu koja zna promijeniti gumu na autu nazivaju muskobanjastom, a decka koji zna ispeci kolace zenskastim.
    O tempora, o mores!

    Sto bi rekli za Petru Bernhardt, koja izgleda fenomenalno, a koja je bila svjetska prvakinja u downhillu? (MTB disciplina, strogo muska).
    Last edited by Argonaut; 14-06-05 at 22:44.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  3. Bljutavo do krajnjih granica
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 09-11-04, 19:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •