Results 1 to 21 of 21

Thread: Internet/Veze problem ?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Internet/Veze problem ?

    U Beranama, naselju Luge (nedaleko od centra), moj brat ima problem. Moze da se konektuje preko dial-upa i ima sate. Medjutim iako se konektuje protok veze mu se ne mijenja, ucita se samo nekoliko kilobajta. Browseri (Opera,IE..) ne ucitavaju, Outlook ne radi, kao da se nije konektovao, veza je mrcina prava (mislim da je kao na 44k/s)a kompjuter ispravan. Probali smo i drugi modem ali isti problem. Da li je problem do kucnih/telefonskih linija-kablova ili nesto oko kuce, bandera, sta ja znam. Da li neko iz tehnicke podrske Telekoma/ICG mozhe pomoci i na koji broj telefona, ko je zaduzhen za ovo, da li je besplatna usluga provjere ovog stanja...?
    u pitanju je 56k modem/dial up veza.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probajte da precesljate racunar sa adaware-om, spy botom, ili micorsoftovim antyspy programom, i vidjeces da problem moze da bude i softwerske prirode
    t com - NISTA U MOJOJ KUCI

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    I ja imam slican problem. Naime od grmljavine mi je crkao modem. Stavlja sam 2-3 drug u medjuvremenu dok nisam kupio svoj i sve je radilo ok. I kad sam stavio moj novi sve je bilo ok. Ali prije 3 dana pocela je veza da bude ocaja. Konektujem se na solidnih 50.2 Kbps i sve radi savrsheno neki pola sata do sat (chat, forumi, download, surf) ali onda veza naglo pocinje da slabi, pa mi je download nekih 0.1 KB a redovno je bio 4-5 KB/s.
    Evo ga cesljam sa svim i svacim i nista opet
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa skenirao sam mu kompjuter za spyware... i nema nista, chist je.
    Chak i sa drugim internet nalogom je isti problem, mrtva veza (podaci se ne mijenjaju) nakon uspostavljanja a sati teku...
    Najbolje bi valjda bilo da neko iz Telekoma dodje i provjeri liniju tj. paricu ili shta vec ?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by greenmann
    Pa skenirao sam mu kompjuter za spyware... i nema nista, chist je.
    Chak i sa drugim internet nalogom je isti problem, mrtva veza (podaci se ne mijenjaju) nakon uspostavljanja a sati teku...
    Najbolje bi valjda bilo da neko iz Telekoma dodje i provjeri liniju tj. paricu ili shta vec ?
    Nije ti do komp definitivno. Evo ja se mucim da posaljem jedan mail ppreko mail clienta. Salje do pola i onda odjednom privaji gresku da nije pronasao mail server :roll:
    I ko ce meni da nadoknadi propale pokusaje slanja mailova?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Nije ti do komp definitivno. Evo ja se mucim da posaljem jedan mail ppreko mail clienta. Salje do pola i onda odjednom privaji gresku da nije pronasao mail server :roll:
    I ko ce meni da nadoknadi propale pokusaje slanja mailova?
    Ocekivao sam pomoc od tehnicke podrske ali izgleda da ih problem pojedinca ne zanima. Citao sam nesto i onaj topic o "mrtvim vezama" i problem je ovaj slichan. Znaci veza se uspostavi, pishe 4x kb/s.. ali ne ide
    Ovi "poneki"sa 56k analognim modemima mogu samo da plachu

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by greenmann
    Ocekivao sam pomoc od tehnicke podrske ali izgleda da ih problem pojedinca ne zanima. Citao sam nesto i onaj topic o "mrtvim vezama" i problem je ovaj slichan. Znaci veza se uspostavi, pishe 4x kb/s.. ali ne ide
    Ovi "poneki"sa 56k analognim modemima mogu samo da plachu

    Provjericemo zbog cega vam se desava pomenuti problem. Ucinicemo sve da vam se problem rijesi. Molimo vas (ukoliko nije problem) da na [email protected] posaljete nalog sa kojim se konektujete, odnosno broj telefona (sa kojeg se konektujete).
    Last edited by helpdesk; 28-06-05 at 07:41.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne otvaram sad novi post


    Sinoc i veceras ne radi link prema svijetu.Posto se radi o istom vremenskom intervalu kad je prekinut jesu li neki radovi u toku ili ......

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramsolution
    Da ne otvaram sad novi post


    Sinoc i veceras ne radi link prema svijetu.Posto se radi o istom vremenskom intervalu kad je prekinut jesu li neki radovi u toku ili ......
    ??? sve je ok sa linkom

  10. #10
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam nejasan problem od juche.
    Radim na serveru u mrezi ,vezani smo na internet preko ADSL koji je na switchu. Svi ostali racunari normalno pristupaju internetu. Sa mojeg racunara od 5 pokusaja recimo, google se otvori 3 puta, od nadjenih linkova recimo otvaram 1 a 20 ne mogu, sajtovi na cg.yu se uglavnom uvijek otvaraju mada ponekad se desi da nece ni to. Uglavnom nikako da uhvatim neku povezanost jer je svaki put drugacije. Skeniran je sistem sa svim spy/ad programima kao i NOD32. Ono cega se sjecam da je mozda prethodilo pocetku ovog problema je nakon skeniranja sistema sa SpuBoot SD, nasao je problem u etc\hosts i kad sam pokusao fix blokirao je SBoot sa porukom da je pomenuti fajl vec aktivan. Morao sam ctrl-alt-del da prekinem Sboot i nakon toga mislim da je poclo ovo.
    Eto "ukratko"
    pozdrav

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by helpdesk
    ??? sve je ok sa linkom
    U vremenskom intervalu od 19.00 do 21.00 mogao sam da pristupim samo linkovima unutar CG.I radio je samo irc.cg.yu,do jednog momenta kada se ni njemu nije moglo pristupit.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    588
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    isti problem se ponavlja u baru vec nekoliko dana - povremeno se ne moze otvoriti nista van cg.yu. kao recimo sad. takodje i: juce u popodnevnim casovima (oko 17-18), u utorak oko ponoci, u ponedeljak oko 7 popodne, 30.7. oko 4 popodne... da ne nabrajam dalje. ne bi trebalo da je do mene problem jer je i kod drugara ista stvar, a ponekad sve radi normalno. a nije ni do naloga jer je iz drugih gradova OK.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramsolution
    od 19.00 moze da se pristupi samo linkovima unutar CG.I radio je samo irc.cg.yu

    Opet isti problem

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja imam problem, nece transfer da mi pane ispod 80 KB/s

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest
    I ja sam primijetio problem (ADSL korisnik) juce nije radio irc server duze vrijeme i nisam mogao da pristupim nekom sajtovima iz japana.
    Postojali su 'mali' problemi sa IRC serverom. Problemi su uspjesno otklonjeni. Ste se tice ostalih servisa sve je ok .

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramsolution
    Da ne otvaram sad novi post


    Sinoc i veceras ne radi link prema svijetu.Posto se radi o istom vremenskom intervalu kad je prekinut jesu li neki radovi u toku ili ......

    Mislim da je taj problem prisutan kod mnogih korisnika, a zaista je steta sto je razlog tog problema misterija za nadlezne u ICG. Stvarno mi je dosadilo da kad nazovem 081 40 34 34 slusam ono cuveno: "restartuj kompjuter i iskljuci proxi".

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo opet ne radi.Rade samo sajtovi unutar CG.Ne mogu da se otvore ni sajtovi u Srbiji.Ovo postaje svakodnevna pojava

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramsolution
    Evo opet ne radi.Rade samo sajtovi unutar CG.Ne mogu da se otvore ni sajtovi u Srbiji.Ovo postaje svakodnevna pojava
    To postaje kao dobro jutro ... nesto mi lichi na Afganistan u vrjeme taljibana, dje su zabranjivali gradjanima da gledaju TV da ne bi vidjeli sta se desava u inostranstvu. Mi ne smijemo saznat da je u Hrvatskoj ovog trenutka svaki hotel popunjen i to strancima. Qkala nam majka sa ovakvima, dje smo mi od Evrope.

    Eh, zalosti dje mi zivimo, sa kakvim medjedima nam zivot prodje.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by greenmann
    U Beranama, naselju Luge (nedaleko od centra), moj brat ima problem. Moze da se konektuje preko dial-upa i ima sate. Medjutim iako se konektuje protok veze mu se ne mijenja, ucita se samo nekoliko kilobajta. Browseri (Opera,IE..) ne ucitavaju, Outlook ne radi, kao da se nije konektovao, veza je mrcina prava (mislim da je kao na 44k/s)a kompjuter ispravan. Probali smo i drugi modem ali isti problem. Da li je problem do kucnih/telefonskih linija-kablova ili nesto oko kuce, bandera, sta ja znam. Da li neko iz tehnicke podrske Telekoma/ICG mozhe pomoci i na koji broj telefona, ko je zaduzhen za ovo, da li je besplatna usluga provjere ovog stanja...?
    u pitanju je 56k modem/dial up veza.
    donekle imamo isti problem, s tim sto sam ja u PG.

    na kompu imam 2 OS-a, 1 je XP a drugi stara 98-mica. imam i ISDN i Dialup, al iz XP-a kad se nakacim na net nema protoka uopste. nista mi ne otvara, i kad upisem ping host neki(u command promptu) kaze da ne moze to da nadje. nije samo jedna adresa vec bilo sto da ubacim.
    iz 98-mice sve radi kako treba, i ISDN i dial up. ima li iko ideju u cemu bi mogao biti problem?
    inace ovo se odjednom desilo, sve je radilo ok do prije 2-3 dana i onda odjednom nista.
    nema virusa i spyware-a to sam provjerio
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    donekle imamo isti problem, s tim sto sam ja u PG.

    na kompu imam 2 OS-a, 1 je XP a drugi stara 98-mica. imam i ISDN i Dialup, al iz XP-a kad se nakacim na net nema protoka uopste. nista mi ne otvara, i kad upisem ping host neki(u command promptu) kaze da ne moze to da nadje. nije samo jedna adresa vec bilo sto da ubacim.
    iz 98-mice sve radi kako treba, i ISDN i dial up. ima li iko ideju u cemu bi mogao biti problem?
    inace ovo se odjednom desilo, sve je radilo ok do prije 2-3 dana i onda odjednom nista.
    nema virusa i spyware-a to sam provjerio

    poslacu ti na mail mali programcic koji ces startovat da odradi jedan mali poslic na XP-u. Javi jel uspjesno

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Problem sa primanjem maila na Outlook...
    By Igi in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-03-08, 18:47
  2. Ping problem.... ?
    By Rincewind in forum Internet
    Replies: 34
    Last Post: 27-05-05, 00:04
  3. Problem
    By Fidel Castro in forum Hardware
    Replies: 40
    Last Post: 16-04-05, 09:19
  4. problem sa safe mode
    By Pierre in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 15-04-05, 19:08
  5. problem sa maticnom ili napajanjem
    By Mungos in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 09-12-04, 02:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •