Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 66 of 66

Thread: :(nostalgija za nekadasnjom romantikom.

  1. #51
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    ne sporim, i tnx dear lord u mojoj vezi je ne fali ali tako bih nekad voljela da proputujem kroz vrijeme i osjetim i tadashnju
    nisam mislila na tebe lično nego uopšte... A i ja bi voljela jedan vremeplov...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #52
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    To samo znaci da dolaze neka druga vremena, da mi izlazimo iz mode...
    Pare su krive, ja vi kazem. Ima li ista romanticnije nego povesti curu nedje na piknik, pored rijeke u prirodu, sve sam spremis, poneses vino...
    Zamislite sta bi ove piplice pomisile da im momak tako nesto prelozi, nego vole da se vozikaju BMW-om po gradu po 2 sata.
    Nema vise dobrocinluka.
    Ja bi se udala za takvog momentalno, al nema sine...

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    nisi... i sex ti uopshte nije bitan... samo da je njezhno gledash i ponekad uhvatish za ruku
    ovo je ispod pojasa...
    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    ne sporim, i tnx dear lord u mojoj vezi je ne fali ali tako bih nekad voljela da proputujem kroz vrijeme i osjetim i tadashnju
    eeeeeeeeeeeeeeeeeeee ceznucemo mi i za ovom danasnjom romantikom, a kamoli za tom...
    bilo bi lijepo, al nema...
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  3. #53
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    poshto me @mr. sparco...stalno neshto proziva.... ja bih se nadovezala na ono dje sam rekla...da ne volim mnoooogoooooo u dubinu da idem, pa bih pitala:

    mozhete li da nađete romantiku u ovim stvarima?


    Nesvjesno hvatanje ruke voljene osobe – romantika!? Meni , DA.
    Zajedničko smijanje na nešto shto nikom drugom nije smijeshno – romantika!??? Meni, Da.
    SMS poruka ujutro, prije kafe – romantika!??? Meni, DA.
    Veche provedeno uz neku igricu, naruchenu picu i ... – romantika!??? Meni, DA.
    Ljubljenje u nekom zabachenom kutku – romantika!??? Meni, DA.
    Chitanje "horor" priča sa ovoga foruma, zajednichki– romantika!??? Meni, DA.

    Na to sam mislila sparco... na ove samo naoko neprimjetno romantichne trenutke...

  4. #54
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Ne moze ovaj djaolji rep nikako
    Bravo mooodo, bravo.
    Tu es mon héro!

  5. #55
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne moze ovaj djaolji rep nikako
    Bravo mooodo, bravo.
    o, hvala, hvala. naklon.

  6. #56
    Join Date
    May 2011
    Posts
    528
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    poshto me @mr. sparco...stalno neshto proziva.... ja bih se nadovezala na ono dje sam rekla...da ne volim mnoooogoooooo u dubinu da idem, pa bih pitala:

    mozhete li da nađete romantiku u ovim stvarima?


    Nesvjesno hvatanje ruke voljene osobe – romantika!? Meni , DA.
    Zajedničko smijanje na nešto shto nikom drugom nije smijeshno – romantika!??? Meni, Da.
    SMS poruka ujutro, prije kafe – romantika!??? Meni, DA.
    Veche provedeno uz neku igricu, naruchenu picu i ... – romantika!??? Meni, DA.
    Ljubljenje u nekom zabachenom kutku – romantika!??? Meni, DA.
    Chitanje "horor" priča sa ovoga foruma, zajednichki– romantika!??? Meni, DA.

    Na to sam mislila sparco... na ove samo naoko neprimjetno romantichne trenutke...
    Ima smisla sve to...

    ja se sjecam da sam dok sam bio mladji... na biciklu prolazio pored simpatije prve u zivotu, samo ne bi li je vidio u dvoriste ili na prozor.
    eh to su bila vremena...

    sad vec to radim modernije, prolazim autom pored prodavnice u kojoj radi jedna simpaticna kasirka

  7. #57
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah vecinu postova....
    Danas su druga vremena. Nekad je bilo sramota imati sex prije braka a danas je izgleda sramota imato 15 god a biti nevin/a..
    Ja imam "to" nesto malo slatko samo nase...Drzanje za rucice,,setnja sladoled...lezanje na plazi usred cihe zime...blejanje u prazno..Cak i cutimo zajedno)) On je polovina moje jabuke)))
    I kako to vec neko prije rece, generalno generalizacija ne treba da se generalizuje))haha
    Ma bitno je znat sto hoces...
    ... a da nam pri tom ne oguli parce koze i ne otkine komad nas samih.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Suština ove priče koju ste počeli(krenulo se malo u uff topic) je da se izgubio sistem vrijednosti, apsolutno više ništa ne znači da li cura/momak iz dobre familije, vaspitanje, obrazovanje, kultura, romantika, duhovitost nego kroz neke primitivne poglede od automobila, imovinskog stanja, koliko su tata/mama pokrali, koliko se izlazi u grad, da li imaš separe ili stojiš za šank. Sve ovo drugo navedeno ima mnogo veću ulogu i dolazi se situacije da sin kamataša, koji diluje opijate sa osnovnom školom a vozi dobra kola i redovan je po gradu, da je u mnogo boljoj poziciji da nađe curu nego neko ko je posvetio život onim stvarima koje su se nekad cijenile.


  9. #59
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Kada se ja probudim sva nikakva, jedva gledam,
    a on koji inace mrzi kafu mi je sam skuva.

    (Nema veze sto mu usput sve iskipi i sto moram poslije ja da cistim, ali ipak mi je r(eu)maticno )
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  10. #60
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mala od skandala te sto je sramota bit nevin sa 15 proslijedi meni i kvarnom
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    sparco, ne govorim ja o danashnjoj vrsti romantike... nego o onoj od prije 50 i vishe godina, kad su se pogledivali pred bioskopom, mushkarac prolazio pored prozora kuce u kojoj mu zhivi simpatija i nekoliko puta dnevno ne bi li je bar jednom vidio, a najveci domet prisnosti prije braka bil desetosekundno drzhanje za ruke u bioskopu (i to da niko ne vidi). meni je, bez obzira na sve blagodeti danashnjice, to slatko.
    Klepali su se i oni tada i cinjeli ko zna sto, ne zanosi se da je nesto preposebno ljepse bilo

  12. #62
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    uh, Mojsije, ti si operisan od romantike, ubi me jutros u mozak ovim komentarom!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #63
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    uh, Mojsije, ti si operisan od romantike, ubi me jutros u mozak ovim komentarom!
    Cu ja operisan
    No se ova djeca ovdje zanose nekim pricama i romanima iz proslosti, co'ek bi reka da tada nikakvih svadja nije bilo, svi se voljeli i postovali, momak svirao serenade i stavljao kaput djevojci da pregazi preko lokve... aooo crne price... treba naci nekog s kim se ta romantika moze podijeliti i imati, pa onda ne bi imali kad da bulje naokolo i gledaju sto drugi rade

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Stan'te đeco, ne bestijajte
    Svako vrijeme nosi svoje breme...
    ne možemo nikako porediti dva doba, ovo novo i ono od prije 50 do sto godina...možda ako gledamo filmove iz pedesetih, ai nešto ne vjerujem da se ta romantika prenosila na realan život. Prvo, neko jeste romantičan a neko nije i sad i prije 50 godina! Nekome je slatko poći s voljenim na piknik u prirodu ali danas većina mladih ljudi ima problem sa alergijama, mene biste kaznili piknikom
    Šalim se...danas su romantične neke druge stvari što nije čudno, jer danas bi stvarno bilo smiješno da vam neko napiše čežnjivo pismo kad ima sve moguće brojeve vaših telefona, Fb, twiter, čak može doći na vaša vrata, ući u vašu sobu i sve vam to reći u četiri oka!
    Nekad je samo bilo moguće da vidi tu curu koja ga zanima u prolazu i jedini način komunikacije je bilo doturiti pismo...šta pisati u pismu koje može tata nać pa zvek napraviti, osobi koju si samo vidio jednom, dva puta u životu? Stihove! Stari provjereni način da ne pogriješiš...nešto ne vjerujem da je taj stihoklepac iz pisma nakon vjenčanja nastavio sa tom praksom.
    Dakle sve ovo što Moodo navodi:



    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post

    mozhete li da nađete romantiku u ovim stvarima?


    Nesvjesno hvatanje ruke voljene osobe – romantika!? Meni , DA.
    Zajedničko smijanje na nešto shto nikom drugom nije smijeshno – romantika!??? Meni, Da.
    SMS poruka ujutro, prije kafe – romantika!??? Meni, DA.
    Veche provedeno uz neku igricu, naruchenu picu i ... – romantika!??? Meni, DA.
    Ljubljenje u nekom zabachenom kutku – romantika!??? Meni, DA.
    Chitanje "horor" priča sa ovoga foruma, zajednichki– romantika!??? Meni, DA.

    Na to sam mislila sparco... na ove samo naoko neprimjetno romantichne trenutke...
    nekad nije bilo moguće ali danas jeste i to jeste romantika!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #65
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Stan'te đeco, ne bestijajte
    Svako vrijeme nosi svoje breme...
    ne možemo nikako porediti dva doba, ovo novo i ono od prije 50 do sto godina...možda ako gledamo filmove iz pedesetih, ai nešto ne vjerujem da se ta romantika prenosila na realan život. Prvo, neko jeste romantičan a neko nije i sad i prije 50 godina! Nekome je slatko poći s voljenim na piknik u prirodu ali danas većina mladih ljudi ima problem sa alergijama, mene biste kaznili piknikom
    Šalim se...danas su romantične neke druge stvari što nije čudno, jer danas bi stvarno bilo smiješno da vam neko napiše čežnjivo pismo kad ima sve moguće brojeve vaših telefona, Fb, twiter, čak može doći na vaša vrata, ući u vašu sobu i sve vam to reći u četiri oka!
    Nekad je samo bilo moguće da vidi tu curu koja ga zanima u prolazu i jedini način komunikacije je bilo doturiti pismo...šta pisati u pismu koje može tata nać pa zvek napraviti, osobi koju si samo vidio jednom, dva puta u životu? Stihove! Stari provjereni način da ne pogriješiš...nešto ne vjerujem da je taj stihoklepac iz pisma nakon vjenčanja nastavio sa tom praksom.
    Dakle sve ovo što Moodo navodi:





    nekad nije bilo moguće ali danas jeste i to jeste romantika!

    chini se da je sve bilo jednostavnije nekad. sad...se sve mjeri...svi vagaju poteze...rijechi...

    neke stvari,vrijednosti, a pogotovu rijechi su potpuno izgubile vrijednost i tezhinu...

    kako onda da se cijeni bilo shta?


    p.s. ja glasam za davne dane

  16. #66
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Kada je potrebno nakupim kolko mi trebaositive:ositive:,na Romaniji.A šta je nostalgija iz prošlosti?....možda vrijeme kada su parne tablice ko je imao para vozio parnim datumima
    Last edited by Beli vuk; 28-03-12 at 19:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nostalgija za domom
    By ^Tijana^ in forum CG dijaspora
    Replies: 583
    Last Post: 29-11-18, 18:47
  2. Nostalgija
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 10-01-10, 12:39
  3. Ah ta Jugo-nostalgija...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum CG dijaspora
    Replies: 9
    Last Post: 07-06-07, 16:08
  4. Nostalgija?
    By WOODSTOCK in forum Primorski
    Replies: 14
    Last Post: 18-04-05, 21:36
  5. Nostalgija!
    By nemoj__mene in forum #montecafe
    Replies: 17
    Last Post: 13-01-05, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •