Results 1 to 9 of 9

Thread: zloupotreba ucenika i studenata od strane dukljanske vlasti

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default zloupotreba ucenika i studenata od strane dukljanske vlasti

    ЗЛОУПОТРЕБА УЧЕНИКА И СТУДЕНАТА ЗА ПРОЈЕКАТ СУВЕРЕНЕ ЦРНЕ ГОРЕ


    Промотивне лутке

    ПОДГОРИЦА – Протагонисти суверене Црне Горе немају више респекта ни према ђацима и студентима када је у питању њихов пројекат независне Црне Горе. Децу у основним и средњим школама, а посебно студенте, едукују и директно укључују у програме које организује владајућа коалиција ДПС–СПД, а посебно Покрет за независну Црну Гору.

    Злоупотребу у политичке сврхе ђака и студената више нико и не покушава да оспори, напротив. На свечаностима на којима су најбољим ученицима уручена признања „Луча”, у школама „Павле Ровински”, „Максим Горки”, „Милорад Муса Бурзан” и другим, представници ДПС-а су и званично уручили признања најбољима, што је изазвало запрепашћење не само родитеља већ и огромне већине грађана Црне Горе, посебно опозиционих партија.

    Уље на ватру долио је председник Скупштине Црне Горе Ранко Кривокапић када је, не као председник парламента већ као председник СДП-а, окупио ђаке подгоричке гимназије „Слободан Шкеровић” и позвао их да се активно укључе за суверену – дукљанску Црну Гору. Иако је законом забрањено укључивање ђака у политичке пројекте, то није много бринуло Кривокапића. На злоупотребу деце у политичке сврхе најоштрије је реаговала Српска народна странка, посебно протестујући на посету председника СДП-а и Скупштине подгоричкој гимназији, оцењујући је као бруталну злоупотребу ђака и позивајући родитеље да стану у одбрану своје деце као и међународне организације да се огласе поводом кршења права детета од стране црногорског режима.

    – Посетом Кривокапића и недавним манифестацијама на којима су основцима дељени промотивни материјали са сепаратистичким слоганима, режим отворено шаље поруку да се неће либити да користи децу као средство у својим екстремистичким подухватима. Хајдучија Ранка Кривокапића и диверзантски упад на часове у Гимназији до сада су незабележен вид притиска на децу и професоре ове цењене установе – каже Јован Вучуровић, шеф информативне службе СНС-а. – Од гомиле неистина које је Кривокапић саопштио гимназијалцима, свакако је најупечатљивија она да Црна Гора некоме дугује деведесете. Да није оно што јесте, Кривокапић би саопштио да он, Мило Ђукановић и тајкуни које су окупили око себе дугују Црној Гори све оно што су опљачкали у протеклих 15 година. Зато им референдум служи као маска за прикривање пљачке, а не као борба за заставу на Ист риверу.

    Комбинације и комбинаторике са децом у режимски пројекат суверене Црне Горе, по сваку цену, Вучуровић види као одлучан обрачун са свима који не мисле као они.

    Злоупотребу ђака и студената у политичке сврхе осудили су и НС, СНП и Покрет за европску државну заједницу Србија и Црна Гора, сви осим њихових васпитача, наставника и професора који су у 95 одсто случајева чланови једне од владајућих партија. О директорима и да не говоримо, јер да би могли обављати ту дужност пре свега морају бити чланови ДПС-а или СДП-а. Остало и није важно за образовање.

    Н. Ђурић

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus

    Уље на ватру долио је председник Скупштине Црне Горе Ранко Кривокапић када је, не као председник парламента већ као председник СДП-а,
    Шта све себи дозвољава лажни Европљанин, вала могао је и то као предсједник парламента...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bio nam je u Gimnaziji,drzhao govor...

    ta blamazha mu nije trebala
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by konstantin
    Шта све себи дозвољава лажни Европљанин, вала могао је и то као предсједник парламента...

    Ti se nasao nekoga da ucis ????

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Perović: Krivokapiću bi i Hitler pozavidio


    Poslanik DSS-a u republičkoj skupštini Dragica Perović juče je, komentarišući posjetu predsjednika parlamenta Ranka Krivokapića, podgovoričkoj gimnaziji, izjavila da je to skandalozni čin. Ona je kazala da reaguje na Krivokapićev politički čas gimnazijalcima, ne samo kao političar i poslanik, već srednjoškolski prosvjetni radnik.
    - Krivokapiću bi na takav gest pozavidio i Hitler. Ne zna se šta je gore - da li to što Ranko nacionale drži čas gimnazijalcima ili, pak, što kao putujući Milov lakej pobada ratne zastave i podbada podgoričke gimnazijalce pripremajući ih vjerovatno na neki novi trinaestojulski ustanak. Suma sumarum, ova posjeta na najvulgarniji način pokazuje svo beskrupulozno političko siledžijstvo zvaničnog diktatorskog režima eksponiranog, nažalost, i u predstavniku najviše zakonodavne vlasti - navodi Perovićeva.
    Perovićeva predlaže da bi, shodno ponašanju vlasti, naši zvaničnici trebalo da pod hitno sašiju crvena odijela u zastava dizajnu.
    - U tim uniformama da, kao pajaci, počnu da obilaze redom sve vaspitne ustanove od obdaništa do fakulteta i našu mladost uz muzičke zvuke „bezimenih” uveseljavaju i nadnacionalno truju jer su im svaki drugi vid veselja i radosti, a i nade u bolje sjutra, obesmislili i oduzeli. Uostalom, ionako je sve skupa pošlo u oj-ha, pa neka im stvarno bude oj-ha - poručila je Perovićeva.

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Location
    Titograd
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    ЗЛОУПОТРЕБА УЧЕНИКА И СТУДЕНАТА ЗА ПРОЈЕКАТ СУВЕРЕНЕ ЦРНЕ ГОРЕ


    Промотивне лутке

    ПОДГОРИЦА – Протагонисти суверене Црне Горе немају више респекта ни према ђацима и студентима ......... јер да би могли обављати ту дужност пре свега морају бити чланови ДПС-а или СДП-а. Остало и није важно за образовање.

    Н. Ђурић

    Da ne kopiram cijeli tekst... Samo da pitam je li ovaj tekst iz dnevnog lista "Dan"???
    Ako jeste, onda ga necu komentarisati. Da ne kratim zivotni vijek svoje tastature bez potrebe... U sve sam mogao ponekad i da povjerujem (bez ikakvih predrasuda sam citao sve cetiri dnevne novine), ali budem prije neki dan na jednom skupu, vidim sta se sve dogodi, i kad sam sjutradan ujutro procitao izvjestaj mladjane novinarke "Dan"-a morao sam da se vratim na pocetak i pogledam je li to bas o tome gdje sam ja bio prisutan jer mi se ucinjelo da sam upao u zonu sumraka i da sam sanjao da sam juce bio prisutan na tom skupu...
    pred zidine duse
    ti stavit ces strazu
    od sumnje i straja
    da se nikad vise
    vaka jubav ne ponavja

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da. i mene interesuje dje je objavljen ovaj tekst.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Krivokapiću bi i Hitler pozavidio
    preteruju

    uostalom,govor ionako niko nije ni slushao
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Shto se ne javiste iz Nishica, kad ste branili srBski jezik

    Kad vi zloupotrebljavate djecu,
    pojeo Vuk Magarca, nikome nishta,
    e kad vam ovi vrnu istom mjerom, kuku majkoooo.

    E jeste smijeshni do suza, tuga i zalost za ugrozenimnebeshnjacimapravoislavnesvetosavskevelje drzavnichkeravnogorskekubasicharskotrubachkolimars korudarskozemljoradnichkocheshnejskopehotnogrehotn o.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. Dr Živko M. Andrijašević: Tekstovi
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-10, 16:01
  3. Replies: 2
    Last Post: 12-01-08, 20:42
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •