Page 23 of 70 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast
Results 551 to 575 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #551
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne razumijem sto je poenta ovog videa? Ronn najjaci spamer.
    Nemoj slučajno da si poša tamo da radiš, da ti pasoš ne ukradu!
    Globetrotting

  2. #552
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Sad me je bacio u dilemu, bojim se prodace me neko u bijelo roblje

  3. #553
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ćerka jednog prijatelja radi u Dubaiju (ili Dubaiu?!) i vrlo je zadovoljna...pošla je preko neke agencije iz PG doduše žena koja tamo preporučuje tj šalje radnike odavde im je jako dobra porodična prijateljica pa je može se reći potpuno zanemarna mogućnost lažnog oglasa ili prevare...a nije da se ne ešava, pogotovo ženama. Suština je da je cura prezadovoljna, uživa i radi i lijepo zarađuje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #554
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ada neko iole normalan, sa pristupom na internet i znanjem engleskog jezika može u par minuta da se raspita i provjeri raznorazne informacije.

    Ja upoznah dosta ljudi iz Srbije koji rade kao stjuarti za Emirates, i muškog i ženskog roda, i svi zadovoljni mnogo, a većina njih ima završene fakultete u Srbiji.
    Globetrotting

  5. #555
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A kad smo već kod Dubaia i reprezentovanja CG po svijetu lijepom...

    Globetrotting

  6. #556
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ThaHoll, ja sa osvrnuh na tvoj savjet da treba bjezat u Emirat e i baviti se gradjevinskim poslovima jer su, kako rece, uslovi bolji nego kod nas. Tesko prikane
    Jer kad su takvi poslovi u pitanju, ovdje se itekako osjeti moderno ropstvo. Rade za maksimum dvije hiljade dirhama, sto ti je 400 eura, u gradu koji je preeeeeeeeeeeskup za zivot. Radno vrijeme im je 12 sati, a nerijetko dijele krevet (ne sobu, nego krevet!) sa jos nekim...pa kad ovaj spava, drugi odradjuje svoju smjenu. Da ne pricam kakvog su zdravlja poslije godinu dvije, i poznaju li gazde stanje ' razboljet se'. Toliko o uslovima...
    Mada priznajem, takve radne snage ima koliko hoces, a nova stalno dolazi.


    S druge strane, raditi kao cabin crew je sjajan posao. Sa dosta njih se druzim. Imaju obezbijedjene stanove, i to kakve stanove! Ne placaju komunalije, prevoz do posla. Primaju odlicnu platu, plus dzeparac koji dobiju kad odu negdje. Vide svijet, malo li je ?! jeste da je oder posao, ali barem znas zasto radis, i sanse da napredujes su realne i zavise od toga koliko ostanes u firmi
    Last edited by zora; 11-03-13 at 06:42.

  7. #557
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Isti ti ljudi, tj. iz istih zemalja dolaze i ovamo u Skandinaviju, koja je MNOGO skuplja od UAE i rade iste poslove.
    Čak su ovdje i gori uslovi za građevinu, jer je teško gradit na minus pingvin.
    Jedna od najrazvijenijih zemalja na svijet, Švedska, uvijek je imala velikih problema sa građevinom. Logično je.
    Već je pisano o tome kakvi su ti uslovi, ko radi te poslove i zašto...
    Globetrotting

  8. #558
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Halfway between the gutter and the stars ...
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja u Dubaiju mjesec i po u potrazi za poslom i posle prve nedelje sam imao pozitivna iskustva. Evo sta sam uradio, otvorio sam yellow pages, prepisao kontakte u rokovnik, sastavio 10pitanja koja me interesuju, nazvao svaki od brojeva, predstavio se, rekao da trazim posao. Od 10 brojeva koje sam pozvao 4 su mi dali priliku da dodjem na probni rad, a 5 kontakt je dosao na preporuku jednog od ova 4, i sad je u igri oko odabira najboljeg izbora za mene. Trenutno pregovaram o uslovima u 2 laboratorije (zubni tehnicar sam), pa cemo vidjeti sta ce se postici. Sve u svemu i da ne postignem sta sam ocekivao iz prvog puta dobro je zadovoljan sam iskustvom, nedje pogrijesis - nedje dobro odradis sve je individualno. Preporucujem i drugima isto, samo da bi sebi skratili put (sto u mom slucaju nije bilo moguce bas), nadjite brojeve telefona u oglasima, preko agencija, zovite iako nema oglasa kompanije u kojima vidite da bi ste mogli raditi, kako god vam volja, predstavite se maksimalno poslovno, recite ko ste i sta vam treba, trazite nekog sa kim mozete razgovarati o mogucem zaposlenju itd., ugovorite skype meeting sa HR menadzerom itd. Eto nekih smjernica bez obzira ko ste i sta radite.
    A vezano za ovu pricu o tim ljudima sto rade za saku pirinca imam i ja jednu da prilozim svemu tome sto ce vam dati jasniju sliku zasto dolaze u Dubai da rade. Na jednom od radnih mjesta dje sam bio na probnom radu su bila 2 momka (filipinca), koja su realno govoreci na mom stupnju sto se tehnicke potkovanosti tice, a ona je trenutno neki prosjek za moje godine u mojoj struci. Oni koji rade ovdje za 4000dhs (dirhama), i zive u sobicku, jedan sa porodicom, drugi sam, su prezadovoljni uslovima i uspijevaju da ok funkcionisu - a napisah ranije da je sve ispod 6.5k dhs jako malo za nase ljude da prihvataju u Dubaiju da rade i zive. Ti isti su mi rekli kako su radili u svojoj zemlji za 5e kad su pocinjali, za to nisu ni imali povratnu kartu kuci i cigare. Dok kasnije je plata bila neke jade bolja ali nisu htjeli reci kolika tacno. Meni je tada sve jasno bilo zasto oni prihvataju sve to sto prihvataju i zasto rade za tolike pare. Oni od toga mogu zivjeti isto kao i kod kuce, mogu zivjeti od svog rada, a mogu nesto i porodici poslati (nije mnogo ali njima kuci -puno)...

    P.S Zoro javi ako si voljan/na poslacu ti poruku da pijemo sok/kafu rado bi upoznao nekog sa nasih prostora...
    Aliquando et insanire iucundum est ~ ~ It is sometimes pleasant even to act like a madman. Seneca

  9. #559
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zora View Post
    ThaHoll, ja sa osvrnuh na tvoj savjet da treba bjezat u Emirat e i baviti se gradjevinskim poslovima jer su, kako rece, uslovi bolji nego kod nas. Tesko prikane
    Jer kad su takvi poslovi u pitanju, ovdje se itekako osjeti moderno ropstvo. Rade za maksimum dvije hiljade dirhama, sto ti je 400 eura, u gradu koji je preeeeeeeeeeeskup za zivot. Radno vrijeme im je 12 sati, a nerijetko dijele krevet (ne sobu, nego krevet!) sa jos nekim...pa kad ovaj spava, drugi odradjuje svoju smjenu. Da ne pricam kakvog su zdravlja poslije godinu dvije, i poznaju li gazde stanje ' razboljet se'. Toliko o uslovima...
    Mada priznajem, takve radne snage ima koliko hoces, a nova stalno dolazi.


    S druge strane, raditi kao cabin crew je sjajan posao. Sa dosta njih se druzim. Imaju obezbijedjene stanove, i to kakve stanove! Ne placaju komunalije, prevoz do posla. Primaju odlicnu platu, plus dzeparac koji dobiju kad odu negdje. Vide svijet, malo li je ?! jeste da je oder posao, ali barem znas zasto radis, i sanse da napredujes su realne i zavise od toga koliko ostanes u firmi
    Mozda ti ljudi kad bi radili taj posao u svojoj domovini ne bi zaradili ni upola toga pa im se vise isplati da tamo rade, a neke vuce nada za boljim zivotom pa iako je tesko oce da uspiju i bore se.
    Zar bi iko ostao tamo da mu je gore nego u domovini ? Ko bi ostao ? Niko, vec im je bolje tamo, mozda su tebi uslovi losi, ali da su njima losi svi bi to ostavili.
    Last edited by loungebar; 11-03-13 at 09:18.

  10. #560
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pokušah na par navrata to da objasnim ljudima, ali kod naših to nešto slabo ide
    Globetrotting

  11. #561
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Zar bi iko ostao tamo da mu je gore nego u domovini ? Ko bi ostao ? Niko, vec im je bolje tamo, mozda su tebi uslovi losi, ali da su njima losi svi bi to ostavili.
    Znas da bi ostao. Kod nas je neka prokletinja pa ljude sramota da se vrate jer će komsije reci da je sto valjao tamo bi uspio i trla...vrla... Ima masa ljudi koji jedva s krajem sastavlja ili zivi od socijalne pomoći, a kad dodje kući prije bi mu zdrav zub izvadio nego da to prizna. U svakom slucaju bolje je biti nezaposlen nedje na zapadu nego kod nas, sto se tice finansija i nije isto zivotariti tu i tamo, ali imas masu nasih ljudi koji kući ne bi radili poslove koje rade kad odu van. Znam djevojku koja je radila kao sobarica kod nas na moru u nekom hotelu, a sad radi nesto u Njemackoj i sama kaze da joj tamo vise ostajalo mjesecno nego tu kad sve poplaća, kupi mjesecnu za gradski prevoz.... Ako ona laze mene onda i ja vas

  12. #562
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stokholmski sindrom, ali ne u Stokholmu!
    Globetrotting

  13. #563
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Interesantno koliko hotela iz Rijada traze radnike iz bijelog svijeta. Mozda do nekog dopru ove moje aplikacije. Nije ni ta Saudijska Arabija za bacit

    http://www.catererglobal.com/

    Ovo je dosta dobar sajt sa hotelskim poslovima iz cijelog svijeta.

  14. #564
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uh, Saudi bih zaobišao široko, što se tiče prebivanja i rabote... Turistički, naravno, śutra bih zapuca tamo!
    Globetrotting

  15. #565
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Cuh danas nekoliko dobrih iskustava nasih sto tamo rade, pa reko sto da ne. Ne bih da sam zensko

  16. #566
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Zauzeti itekako!

    Ja nisam gastraFajter, već studiram vani od 2009.
    Od 2006. centa od drugih ljudi nisam uzeo. Već sam svaku moguću stipendiju dobio za studiranje.
    Ni jedna od tih stipendija nije NAŠA. Sve te prestižne stipendije su od EC/EU.
    U tim stipendijama, SVE mi je plaćeno, od školarine, mjesečnog džeparca koji mi je svuda bio 1000€ mjesečno i avionske karte.
    Dakle, FULL stipendije, i da me pošalju tamo, i da su mi plaćene studije i još pored svega toga mjesečni priliv od 1000€.
    Pored toga, u sve 3 zemlje sam uspio nać posao i da radim i još više priliva da imam. I to sve na engleskom, a niđe engleski nije bio oficijelni jezik.

    S obzirom da sam ekonomiju završio, može se i sa njom naći posao vani, samo treba uprijet.
    Proces kao i svaki drugi. Da je teže u odnosu na ljude sa tehničkih nauka, jeste, dosta teže, ali ništa lako ne pada.

    Ja sa 21. godinu samo sam pođoh van kuće, nit sam znao đe ću živjet, nit kako doć sa aerodroma do centra grada, a od centra grada neđe dalje/drugo...
    Ništa to nisam znao, pa sam čak i tu prvu noć besplatno prespavao, a već drugi dan stan i cimere našao.
    Milioni grupa po facebooku, CouchSurfingu (ne služi samo za ono za šta mislite da je, već i tamo imaju grupe đe možete pitat i ljudi će vas uputit), pa do čika, dobrog drugara Google-a. Sve sam ih koristio, ne bi li mi pomogli.

    Drugi put, kad u drugu stranu državu pođoh i preselih se, ista je priča bila kao i ovaj prvi put. Samo što sam sa širokim osmijehom pošao i ZNAO sam da ću već drugi dan nać nešto i bilo je tako. Zato što sam to već prošao bio. Sad već u treću zemlju, čekalo me sve na gotovs!

    Isto tako, obiđoh 30 zemalja na 5 kontinenata u potonje 3 godine i za ni jednu destinaciju CENTA platio nisam, već sam i bio plaćen!

    Niste me oboje shvatili što napisah, pa vam evo malo "većeg" pojašnjenja.
    Kapiram da je ljudima teško to shvatit, i da ću dobit još tone pitanja, sugestija, kritiga, whateva, al svako svoj put stvara.
    Svaka čast, još da si išta približnije objasnio i da nisi toliko arogantan, prava momčina!

  17. #567
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Uh, Saudi bih zaobišao široko, što se tiče prebivanja i rabote... Turistički, naravno, śutra bih zapuca tamo!
    Zasto? Na primjer tamo zadnjih deset godina nijedna zena nije napravila saobraćajni prekrsaj.

  18. #568
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Halfway between the gutter and the stars ...
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuo sam i ja od brata koji tamo radi po 2 nedelje mjesecno da je situacija zajebana sto se tice zivota, imaju para dosta kaze ali su jos restriktivniji kako ga razumjeh od Emirata... Ne znam, nisam nikad isao, a ako me brat laze, lazem i ja vas...
    Aliquando et insanire iucundum est ~ ~ It is sometimes pleasant even to act like a madman. Seneca

  19. #569
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zasto? Na primjer tamo zadnjih deset godina nijedna zena nije napravila saobraćajni prekrsaj.
    Jer mi se ne svidja sistem tamo. UAE i ostale zalivske/GCC zemlje su skroz drugacije, po svakom pitanju.

    A faktora ima milion, ali jednostavno nisam za "srednjevjekovne" zemlje i razmisljanja...
    Quote Originally Posted by Fast_and_Furious View Post
    Cuo sam i ja od brata koji tamo radi po 2 nedelje mjesecno da je situacija zajebana sto se tice zivota, imaju para dosta kaze ali su jos restriktivniji kako ga razumjeh od Emirata... Ne znam, nisam nikad isao, a ako me brat laze, lazem i ja vas...
    I za ostale drzavljanje zalivskih zemalja su oni precudni i "teski".
    Govore da im je obrazovanje i sve ostalo kao u srednjem vijeku.

    Kad si toliko zatvoren, a pun kao brod, sto ti ostaje drugo bez da se izivljavas sa autima i cudima
    Last edited by ThaHool; 12-03-13 at 10:00.
    Globetrotting

  20. #570
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Mozda ti ljudi kad bi radili taj posao u svojoj domovini ne bi zaradili ni upola toga pa im se vise isplati da tamo rade, a neke vuce nada za boljim zivotom pa iako je tesko oce da uspiju i bore se.
    Zar bi iko ostao tamo da mu je gore nego u domovini ? Ko bi ostao ? Niko, vec im je bolje tamo, mozda su tebi uslovi losi, ali da su njima losi svi bi to ostavili.

    I sto je pisac htio reci ?


    Prikane, niko ne spori da je tim ljudima bolje nego kod kuce gdje skapavaju od gladi. Ja se samo osvrnuh na thahoolov savjet da su za takve vrste poslova uslovi u U.A.E. bolji nego kod nas, jer nisu!


    Nisam primijetila da ovu temu prate pakistanci iz nekih zabacenih sela kojima bi tezak fizicki rad na plus pedeset bio jedini spas u zivotu.Koga ovdje realno boli uvo kako zivi jeftina radna snaga po zalivskih zemalja? Nekako stekoh utisak da vas interesuje bolji zivot negdje vani a ne zivotarenje


    Moji uslovi su i vise nego zadovoljavajuci. Da nijesu, navi cas bih se vrnula doma. Jer nijesam od kuce posla bez gaca na guzicu, pardon maj french.


    Sto se tice 'restriktivnosti' Emirata, vrlo je malo ima ako cemo pravo . Fast and furious, vidjeces kad malo provalis kako sistem funkcionise. Sve je dozvoljeno, samo ponesto ne tako otvoreno Dakle, sve se moze samo treba znati kako
    Last edited by zora; 12-03-13 at 18:34.

  21. #571
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najjača je fora što se u UAE nalazi najveći krst na svijetu, a u Saudijskoj Arabiji najveća "prodavnica" alkohola!
    Ali, nisam siguran je li i dalje tako...
    Globetrotting

  22. #572
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Znas da bi ostao. Kod nas je neka prokletinja pa ljude sramota da se vrate jer će komsije reci da je sto valjao tamo bi uspio i trla...vrla... Ima masa ljudi koji jedva s krajem sastavlja ili zivi od socijalne pomoći, a kad dodje kući prije bi mu zdrav zub izvadio nego da to prizna. U svakom slucaju bolje je biti nezaposlen nedje na zapadu nego kod nas, sto se tice finansija i nije isto zivotariti tu i tamo, ali imas masu nasih ljudi koji kući ne bi radili poslove koje rade kad odu van. Znam djevojku koja je radila kao sobarica kod nas na moru u nekom hotelu, a sad radi nesto u Njemackoj i sama kaze da joj tamo vise ostajalo mjesecno nego tu kad sve poplaća, kupi mjesecnu za gradski prevoz.... Ako ona laze mene onda i ja vas
    Ja ne mogu shvatiti ljude zasto ostati tamo ako vam je gore, zasto se ne vratiti svojoj domovini kad im je ovamo bilo vec bolje ? Sto se tice toga da ih bude sram, ne slazem se uopste, ipak mislim da ono sto ih tamo nagoni da ostanu jeste "nada", a ako nemaju tu neku nadu vratili bi se.

    Ustvari sada kad razmislim donekle si u pravu, jer nekima je dovoljno da se zna da su u inostranstvu, pa mozda i zbog tog statusa.
    Last edited by loungebar; 12-03-13 at 20:33.

  23. #573
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podjoh u potrazi za parama, nadoh pare al' izgubih sebe...i neznam kako da se vratim

  24. #574
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da vam dam informaciju iz prve ruke
    Kipar je nevjerovatno malo pokriven doktorima(ko želi da se liječi, liječi se u Grčkoj). Državljanstvo je extremno teško dobiti ali se extremno i isplati
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #575
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Možda da se otvori jedna zagrada ođe pa da se ispriča kako se to "snalazi" u pečalbi, pošto ja evo poslije toliko godina i dalje ne kontam kako se to neko snađe, a kako se neko izgubi.

    Ja sam otišao po vladinom programu za imigraciju. Aplicirao sam za permanent residency i poslije godinu i po procesuiranja dobio pravo da se uselim u zemlju, da u njoj radim i da budem zdravstveno osiguran po nacionalnoj šemi. Došao sam sa dvije torbe i prilično tankom koverticom u unutrašnjem džepu, uselio u neku hotelčinu na željezničkoj stanici. Prva stvar je bilo traženje stana. Pita agent za nekretnine đe radiš? Niđe, tek sam stigao. A tako, ajde polako. Drugi isto, treći. Onda kažeš ne radim ali plaćam unaprijed pola godine. Aha $$$$ može, evo ti ključ.
    Četvrti ili peti dan od dolaska čitam novine na recepciji u hotelu, oglas "tražimo programera za mašine", ja bucnem onaj oglas pa pravo na voz tamo. Nosim CV nosim preporuke nosim čudesa, manager kaže dobro je to nego sjedi ovdje, odradi mi ovo nešto malo da vidim kakav si. Ja uradim sve on kaže oli da radiš za 40k godišnje, počinješ u ponedeljak? Važi, dolazim. I tako poslije 12 dana od dolaska počem s poslom koji mi je daleko ispod onoga što sam htio i znao, ali jebiga bitno je da kaplje, da se počne nešto. Čista sreća, ni reference, ni kvalifikacije, ni prvo ni drugo ni treće.
    Poslije 2 mjeseca kupio auto na kredit. Onda preselio iz garsonjere u trosobnu kuću. Sad lako sa agentima, đe radiš, a ja vizit kartu u lice, bup.
    Za to vrijeme na poslu gazda vidi da radim jebiga ne rastežem crijeva i ne pametujem. Povišica. Pa druga. Pa još jedna. Poslije nekoliko mjeseci registrujem se na seek, šaljem CVe, pisma, tražim, čekam, pokušavam. I - evo ga, zovu na interview. Odem tamo kaže ovaj jedan pa dobro eto imaš neko malo iskustvo nešto bla bla možda bi mogli, ali eto vidjećemo, nemojte gledat ništa, sad je moj red da gledam i preko vrata. Sledeći interview čiča kaže može, oćeš da radiš za te i te pare. Oću. Počnem kao crtač, i odatle mic po mic, upirem, učim, radim, završavam, rešavam, evo već 6ta godina sam u istoj firmi, od crtača sam došao do principal engineer i nemam namjeru da mijenjam jer imam uslove, imam ugled, imam fleksibilnost, imam perspektivu i imam pare. Volim i da idem na taj posao, sta bi drugo ko htio?

    Eto, ako je to "snalaženje" onda samo da dodam "snalaženje" znači na posao u 6, sa posla u 6, dok robovlasnici ne vide da si dobar i da ima od tebe koristi. Onda polako smanjis, al kad treba da se zapne onda zaboravis na vikend, zaboravis na rostiljanje sa drustvom i radis, jer ako ne radis onda si beskoristan i ides na ulicu. As simple as that. Ti radis ya njih, a onda i oni rade za tebe.

    Toliko o snalaženju.
    Last edited by simm; 23-03-13 at 09:58.
    - Ladan ko taština duša -

Page 23 of 70 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •