Page 29 of 70 FirstFirst ... 1925262728293031323339 ... LastLast
Results 701 to 725 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #701
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,308
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Po ovim pričama, ispade CG skuplja od Švece!
    http://www.bankar.me/2013/04/15/apsu...u-zemljama-eu/
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #702
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne znam nikoga ko radi s Pin Computersom, a pretpostavljam da ne može biti preveliki broj koliko god da ih ima, tako da ne znam tu beznačajnu informaciju. Ali hvala što si nas uputio, sad imam još jednu stvar koju nemam razloga da zapamtim.
    Mislio sam da ideš da radiš u Pin Computers, pošto su im plate oko 500 € (za običan puk)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #703
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    DaMu se u CG lade, al to nije poenta života
    Globetrotting

  4. #704
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    čekaj, od 500e ste vas DVOJE živjeli u PG, izlazili i oblačili se normalno, pomagali roditelje, išli na ljetovanja i još uspijevali da uštedite...????

    ako je to tačno, mislim da će Crna Gora puno izgubiti tvojim odlaskom, kao ministar finansija ili ekonomije mogao si posrnulu privredu zemlje u kojoj si se rodio postaviti na noge...

    znaš kako, neko ima manje a neko veće prohtjeve i apetite... Pročitah sinoć jedan simpatičan komentar na Vijesti vezan za neke funkcionere (bivše) koji se kandiduju na novo mjesto- "ovi će i na onaj svijet gladni poć"...
    Nego, da ne idem off, ČINJENICA je da u Crnoj Gori sa 500, 600, 700 eura čovjek može samo da PREŽIVLJAVA... ne postoji teoretska šansa da se od te plate stvori nešto svoje, da se podigne kuća, kupi normalan stan i sl... o skupim automobilima, luksuznim stanovima, vilama na pjenu odmora nema ni govora...
    Reci mi, ako kupovanje hrane i odjeće na akcije i sniženja, brojanje svakog centa, nije preživljavanje, što je to onda...??? Luksuzan i udoban život...???
    Šta je tako čudno što je čovjek živio od 500 € ?
    Nije mjesečno kupovao parfeme od 60€, mijenjao je obuću jednom godišnje, a ne kako izađe novi model nike patika. Iznajmljivao je jjednosoban (45m2) namješten stan u zgradi zetagradnje na SA za 150 €, hranio se često kod roditelja i cura je kuvala jela koja se jedu kašikom(jer to vole) , nije izlazio SVAKU noć, vozi skuter koji troši 100 kapi na 100km, ne puši(veoma bitna stavka). 500 € u CG sigurno nisu pare za bezbrižno življenje(mora malo da se prištedi na nekim stvarima)ali nisu ni za "preživljavanje".
    Vidim da si kupovanje gardarobe kada je sniženje svrstao u rang "preživljavanje". Izvaliti tako nešto je nenormalno, na sniženjima je i kvalitetna / firmirana gardaroba(vidi se da su te tata i mama pazili i mazili)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #705
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    sad radim na tome da sredim nake druge papire i odreknem se drzavljanstva
    Nemoj molim te. Crna Gora će mnogo izgubiti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #706
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i meni isto.
    ja bih voljela da cujem jos prica nasih diplomata koji lade **** po svijetu.
    Radi se 10 sati u emirate, plata pocetna je malo jaca od nase prosjecne, ali postoje odlicne sanse da se tos vremenom, udvostruci, utrostruci itd. Jedino sto se racuna je popunjenost hotela, zadovoljstvo gostiju, njihov feedback, i naravno disciplina. Milioni se ulazu i niko nema vremena ni novca za gubljenje.
    Slobodna dva dana nedeljno, mjesec dana godisnji... Svako slovo iz ugovora se postuje. Napravili su civilizaciju od pustinje. A mi od oaze pustinju pravimo.

  7. #707
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da su nam kompleksi malo manji nego sto jesu pojedinci bi mozda i uvidjeli da sa 500 eura zapravo moze da se zivi sasvim pristojno.
    Nego je problem sto po svaku cijenu mora da se priusti najnoviji model nekog telefona, patike i garderoba iz najnovije kolekcije proljece/ljeto 2013, u suprotnom propast svijeta.

    Ogromna ucmalost sredine i ogromni kompleksi su ono sto nam ne dozvoljava ni da stedimo ni da uvidimo vrijednost novca. Pozajmljuju se pare od roditelja i podizu se krediti, ne da bi se investirale niti da bi se putovalo, nego da bi se kupio Samsung galaxy S10.
    Od svakog primanja moze da se ustedi, narocito kad covjek zivi sam pa je svjestan, odgovoran i rasporedjuje svoj budzet unaprijed.
    Tesko je odreci se ponekad nekih stvari radi visih ciljeva, nego je jos teze kad covjek pogleda tuznu realnost pa vidi da ljudi uopste nemaju ciljeve nego se bahate dok se ima. A kad se nema pozajmi se pa se potrosi i sto se ima i sto se nema. Ovdje je sve poslo u Q odavno.

  8. #708
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ahaha, Rakun me nagrdi. Kupujem ja češće obuću, samo što moje nove Starke, kožne Adidas i Reebok, Rider sandale i Hawaiianas papuče zajedno koštaju koliko jedne prosječne gadne "Makserice" dvojka koje su toliko popularne, jer su ovo i dalje devedesete pa se izlazi u njima na Colmar trenerku, ali obavezno da se boje ne slažu.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #709
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Radi se 10 sati u emirate, plata pocetna je malo jaca od nase prosjecne, ali postoje odlicne sanse da se tos vremenom, udvostruci, utrostruci itd. Jedino sto se racuna je popunjenost hotela, zadovoljstvo gostiju, njihov feedback, i naravno disciplina. Milioni se ulazu i niko nema vremena ni novca za gubljenje.
    Slobodna dva dana nedeljno, mjesec dana godisnji... Svako slovo iz ugovora se postuje. Napravili su civilizaciju od pustinje. A mi od oaze pustinju pravimo.
    U Švedskoj se radi po 8 sati, od 08-16h. Sat vremena preko se ostaje tu i tamo jer je cijeli sistem LAGOM.

    O prosječnoj plati ne smijem zborit.

    Nezaposlenost 6% (u Norveškoj je 3%), i na sumu od 10 miliona sami izračunajte koliko je to ljudi.
    Globetrotting

  10. #710
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    i meni svaki mjesec pocne sa minusom od 400€ bez hrane i goriva. iskompleksirana nisam da moram da imam markirano i da moram da kupujem ne znam ni ja sta. gladna i bosa nisam. i zadovoljna sam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #711
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  12. #712
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Što rekao jedan iz jednog benda u RS - Meni mama kombinuje boje, jer se meni, recimo slažu crna i braon.

    Šta nam je sa sigurnom CG kućom, o kojoj je Raško zborio - Prvo skoči pa reci - hop?
    Dogovoriše li se oko imena?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #713
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ahaha, Rakun me nagrdi. Kupujem ja češće obuću, samo što moje nove Starke, kožne Adidas i Reebok, Rider sandale i Hawaiianas papuče zajedno koštaju koliko jedne prosječne gadne "Makserice" dvojka koje su toliko popularne, jer su ovo i dalje devedesete pa se izlazi u njima na Colmar trenerku, ali obavezno da se boje ne slažu.
    Nisam rekao da nosiš jedne patike godinu dana već da ne kupuješ svaka 2 mjeseca novi set
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #714
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nemoj molim te. Crna Gora će mnogo izgubiti
    Da znas da hoce. I sve vise i vise ce da gubi.
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Napravili su civilizaciju od pustinje. A mi od oaze pustinju pravimo.
    Ne mi,samo dio nas koji svojim postupcima uticu na sve. Ima ovdje dobrih ljudi. Bez obzira na to, ne planiram ni ja da ostanem. Neka ti je sa srecom, vjerujem da ces tamo imati sanse da se pokazes, i da kroz posten rad i trud steknes postovanje ljudi oko sebe i prijatelje, i naravno da zaradis novca za kvalitetniji zivot . Samo jedna ''mala'' stvar koju bi ovdje tesko ostvario.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  15. #715
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Da znas da hoce. I sve vise i vise ce da gubi.
    Samo na natalitetu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #716
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    i KVALITETU.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  17. #717
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta je tako čudno što je čovjek živio od 500 € ?
    Nije mjesečno kupovao parfeme od 60€, mijenjao je obuću jednom godišnje, a ne kako izađe novi model nike patika. Iznajmljivao je jjednosoban (45m2) namješten stan u zgradi zetagradnje na SA za 150 €, hranio se često kod roditelja i cura je kuvala jela koja se jedu kašikom(jer to vole) , nije izlazio SVAKU noć, vozi skuter koji troši 100 kapi na 100km, ne puši(veoma bitna stavka). 500 € u CG sigurno nisu pare za bezbrižno življenje(mora malo da se prištedi na nekim stvarima)ali nisu ni za "preživljavanje".
    Vidim da si kupovanje gardarobe kada je sniženje svrstao u rang "preživljavanje". Izvaliti tako nešto je nenormalno, na sniženjima je i kvalitetna / firmirana gardaroba(vidi se da su te tata i mama pazili i mazili)
    Čekaj malo, odnosi li se nešto od ovoga na mene…?
    Nema ništa čudno u tome sto neko živi od 500 e, ali momak je od 500 eura mejsečno, ili 7000 za 14 mjeseci, dao 2500e za kiriju, 1200 rositeljima, min 1500 na tehniku, 1000 ušteka, obnovio garderobu, poša na ljetovanje, i jos izdržavao sebe i đevojku... Osim toga, ništa mi čudno nema... Ako je stvarno tako, momku kapa dolje...

    Ja opet kažem, neko od 500 eura, bez dodatnih prihoda, bez pomoći roditelja, ako plaća stan, može samo da preživljava... to govorim iz ličnog iskustva, jer niti pušim, niti pijem (prećerano), niti se drogiram, niti izlazim svaku noć, niti kupujem firmiranu garderobu, niti najnovije modele patika (vjerovao ili ne, svaki dan traniram u patike koje su stare skoro 4g), a od tehnike imam nokiu od 50-60 e i lap top HP koji je na izdisaju (pošto se dosta sitničari, ne znam dal da nabrajam šporet i veš mašinu ?)...

    Naravno, „preživjećemo“ i pod šator i na čoke sa 50e mjesečno, tako da to treba posmatrati malo šire...
    Po meni, preživljavam kako ja, tako i najveći dio državljana Crne Gore, bilo da žive u Podgoricu, Plužine, Stokholm ili Abu Dabi... Samo je problem to priznat... Naravno, ako vi mislite drugačije, poštujem...

  18. #718
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    (pošto se dosta sitničari, ne znam dal da nabrajam šporet i veš mašinu ?)...
    Obavezno. hahahahaha :mrgreen:
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  19. #719
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    i KVALITETU.
    Izgubiće samo još jednog od hiljada ekonomistu i pravnika, a svake godine ih štancujemo ka' sa industrijske trake.

    Zašto mozak kao što je Zoki Mijanović nije otišao ? On sam vrijedi više Crnoj Gori nego svi mi sa ovog topica zajedno
    Last edited by Rakun; 08-06-13 at 22:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #720
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Čekaj malo, odnosi li se nešto od ovoga na mene…?
    Nema ništa čudno u tome sto neko živi od 500 e, ali momak je od 500 eura mejsečno, ili 7000 za 14 mjeseci, dao 2500e za kiriju, 1200 rositeljima, min 1500 na tehniku, 1000 ušteka, obnovio garderobu, poša na ljetovanje, i jos izdržavao sebe i đevojku... Osim toga, ništa mi čudno nema... Ako je stvarno tako, momku kapa dolje...

    Ja opet kažem, neko od 500 eura, bez dodatnih prihoda, bez pomoći roditelja, ako plaća stan, može samo da preživljava... to govorim iz ličnog iskustva, jer niti pušim, niti pijem (prećerano), niti se drogiram, niti izlazim svaku noć, niti kupujem firmiranu garderobu, niti najnovije modele patika (vjerovao ili ne, svaki dan traniram u patike koje su stare skoro 4g), a od tehnike imam nokiu od 50-60 e i lap top HP koji je na izdisaju (pošto se dosta sitničari, ne znam dal da nabrajam šporet i veš mašinu ?)...

    Naravno, „preživjećemo“ i pod šator i na čoke sa 50e mjesečno, tako da to treba posmatrati malo šire...
    Po meni, preživljavam kako ja, tako i najveći dio državljana Crne Gore, bilo da žive u Podgoricu, Plužine, Stokholm ili Abu Dabi... Samo je problem to priznat... Naravno, ako vi mislite drugačije, poštujem...
    Odakle tebi ideja da plaća jednosoban stan 200 € ?
    Eno ih namještenih na SA u zgradama Zetagradnje za 150, ako je stan namješten nisu kupovali tehniku, rekao je da često jede kod roditelja, da vozi skuter(koji je platio 650€) . Mada to i dalje nije to kad ne može da uštedi za svoj krov nad glavom i često jede kod roditelja
    Najveći problem je jebeni EURO. Zamisli kako bi Roy bezbrižno živio sa 1000dm mjesečno(dobro, ne baš bezbrižno ali bez pritiska)
    Last edited by Rakun; 08-06-13 at 22:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #721
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Izgubiće samo još jednog od hiljada ekonomistu i pravnika, a svake godine ih štancujemo ka' sa industrijske trake.

    Zašto mozak kao što je Zoki Mijanović nije otišao ? On sam vrijedi više Crnoj Gori nego svi mi sa ovog topica zajedno

    E moj crni Rakune, samo gledam sto pises ovuda, da ne kazem mlatis.
    Za svaku vrijednu osobu koja napusti crnu goru ima makar 100 neradnika koji nece mrdnut dupetom i zivotarit cio zivot. A takvi ostaju. Tako da svaka osoba koja podje je neizmjeran gubitak za drzavu.

  22. #722
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Izgubiće samo još jednog od hiljada ekonomistu i pravnika, a svake godine ih štancujemo ka' sa industrijske trake.

    Zašto mozak kao što je Zoki Mijanović nije otišao ? On sam vrijedi više Crnoj Gori nego svi mi sa ovog topica zajedno
    Ne znam kako razmisljaju genijalci, ja sam samo ''prosjecan''.
    Last edited by SpellStealer; 08-06-13 at 23:20.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  23. #723
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za svaku vrijednu osobu kokainapusti crnu goru ima makar 100 neradnika koji nece mrdnut dupetom i zivotarit cio zivot. A takvi ostaju. Tako da svaka osoba koja podje je neizmjeran gubitak za drzavu.
    Svako priča kako je vrijedan i nazamjenjiv ekonomista, pravnik, menadžer nečega(danas više menadžera n'o paśih repova).
    U Farscape-u ima jedna planeta na kojoj su 80% stanovnika advokati, CG nije ta planeta da bi izdržala toliko pravnika i ekonomista.
    Ukapirajte jedno, i odgovorite sami sebi. Sve i da je Crna Gora razvijena kao Švajcarska gdje ćeš da zaposliš hiljade novih pravnika i ekonomista u zemljici od 600k stanovnika. ? Možda Da svaka porodica ima svog advokata, računovođu, PR menadžera ?

    Nije najveći problem to što je CG jad od zemlje, a jeste, problem je što je strašno mala i kao takva rade i dobro zarađuju samo STRUČNJACI koji isplivaju iz mora "stručnjaka". Da su nam fakulteti kao što su nekad bili(čitaj teški) bilo bi neuporedivo manje inžinjera, ekonomista, pravnika itd... i svi bi bili 50x bolji stručnjaci od ovih koji izlaze danas. Samim tim što bi ih bilo NEUPOREDIVO manje veliki dio bi imali dobar posao i dobra ili solidna primanja.


    Nekad davno smo zbog toga što su fakulteti bili izrazito teški imali manjak visoko obrazovanih ljudi, a višak radne snage za koju nije bilo posla i u 90% slučajeva je ta radna snaga je išla napolje.
    Sad takođe idu oni koji su višak i koji nemaju posla, a to ste vi dragi studenti.
    Last edited by Rakun; 09-06-13 at 00:23.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #724
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Svako priča kako je vrijedan
    Svako prica, ali u CG ti moze bit samo da pricas, a kad podjes na stranu nema price, no bi te vratili ekspresno nazad.

  25. #725
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sviđa mi se izvor ovih informacija

    Je li realno da se ovakve LAŽAVINE pišu po novinama dolje?
    Globetrotting

Page 29 of 70 FirstFirst ... 1925262728293031323339 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •