Page 24 of 70 FirstFirst ... 1420212223242526272834 ... LastLast
Results 576 to 600 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #576
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bravo simm. Bash mi je drago za tebe.

  2. #577
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Možda da se otvori jedna zagrada ođe pa da se ispriča kako se to "snalazi" u pečalbi, pošto ja evo poslije toliko godina i dalje ne kontam kako se to neko snađe, a kako se neko izgubi.

    Ja sam otišao po vladinom programu za imigraciju. Aplicirao sam za permanent residency i poslije godinu i po procesuiranja dobio pravo da se uselim u zemlju, da u njoj radim i da budem zdravstveno osiguran po nacionalnoj šemi. Došao sam sa dvije torbe i prilično tankom koverticom u unutrašnjem džepu, uselio u neku hotelčinu na željezničkoj stanici. Prva stvar je bilo traženje stana. Pita agent za nekretnine đe radiš? Niđe, tek sam stigao. A tako, ajde polako. Drugi isto, treći. Onda kažeš ne radim ali plaćam unaprijed pola godine. Aha $$$$ može, evo ti ključ.
    Četvrti ili peti dan od dolaska čitam novine na recepciji u hotelu, oglas "tražimo programera za mašine", ja bucnem onaj oglas pa pravo na voz tamo. Nosim CV nosim preporuke nosim čudesa, manager kaže dobro je to nego sjedi ovdje, odradi mi ovo nešto malo da vidim kakav si. Ja uradim sve on kaže oli da radiš za 40k godišnje, počinješ u ponedeljak? Važi, dolazim. I tako poslije 12 dana od dolaska počem s poslom koji mi je daleko ispod onoga što sam htio i znao, ali jebiga bitno je da kaplje, da se počne nešto. Čista sreća, ni reference, ni kvalifikacije, ni prvo ni drugo ni treće.
    Poslije 2 mjeseca kupio auto na kredit. Onda preselio iz garsonjere u trosobnu kuću. Sad lako sa agentima, đe radiš, a ja vizit kartu u lice, bup.
    Za to vrijeme na poslu gazda vidi da radim jebiga ne rastežem crijeva i ne pametujem. Povišica. Pa druga. Pa još jedna. Poslije nekoliko mjeseci registrujem se na seek, šaljem CVe, pisma, tražim, čekam, pokušavam. I - evo ga, zovu na interview. Odem tamo kaže ovaj jedan pa dobro eto imaš neko malo iskustvo nešto bla bla možda bi mogli, ali eto vidjećemo, nemojte gledat ništa, sad je moj red da gledam i preko vrata. Sledeći interview čiča kaže može, oćeš da radiš za te i te pare. Oću. Počnem kao crtač, i odatle mic po mic, upirem, učim, radim, završavam, rešavam, evo već 6ta godina sam u istoj firmi, od crtača sam došao do principal engineer i nemam namjeru da mijenjam jer imam uslove, imam ugled, imam fleksibilnost, imam perspektivu i imam pare. Volim i da idem na taj posao, sta bi drugo ko htio?

    Eto, ako je to "snalaženje" onda samo da dodam "snalaženje" znači na posao u 6, sa posla u 6, dok robovlasnici ne vide da si dobar i da ima od tebe koristi. Onda polako smanjis, al kad treba da se zapne onda zaboravis na vikend, zaboravis na rostiljanje sa drustvom i radis, jer ako ne radis onda si beskoristan i ides na ulicu. As simple as that. Ti radis ya njih, a onda i oni rade za tebe.

    Toliko o snalaženju.
    :cheerful::cheerful:

    a što lijepo ne rečeš da si poša preko veze:eagerness:, da te tamo dočekala kuća na obali:livid:...čuš kuća?! VILA! A taašta daje platu???:triumphant::yipiiii:

    Dobrodošao moj dobri Simmo
    ps.kad mi šalješ kartu u jednom pravcu:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #578
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Možda da se otvori jedna zagrada ođe pa da se ispriča kako se to "snalazi" u pečalbi, pošto ja evo poslije toliko godina i dalje ne kontam kako se to neko snađe, a kako se neko izgubi.

    Ja sam otišao po vladinom programu za imigraciju. Aplicirao sam za permanent residency i poslije godinu i po procesuiranja dobio pravo da se uselim u zemlju, da u njoj radim i da budem zdravstveno osiguran po nacionalnoj šemi. Došao sam sa dvije torbe i prilično tankom koverticom u unutrašnjem džepu, uselio u neku hotelčinu na željezničkoj stanici. Prva stvar je bilo traženje stana. Pita agent za nekretnine đe radiš? Niđe, tek sam stigao. A tako, ajde polako. Drugi isto, treći. Onda kažeš ne radim ali plaćam unaprijed pola godine. Aha $$$$ može, evo ti ključ.
    Četvrti ili peti dan od dolaska čitam novine na recepciji u hotelu, oglas "tražimo programera za mašine", ja bucnem onaj oglas pa pravo na voz tamo. Nosim CV nosim preporuke nosim čudesa, manager kaže dobro je to nego sjedi ovdje, odradi mi ovo nešto malo da vidim kakav si. Ja uradim sve on kaže oli da radiš za 40k godišnje, počinješ u ponedeljak? Važi, dolazim. I tako poslije 12 dana od dolaska počem s poslom koji mi je daleko ispod onoga što sam htio i znao, ali jebiga bitno je da kaplje, da se počne nešto. Čista sreća, ni reference, ni kvalifikacije, ni prvo ni drugo ni treće.
    Poslije 2 mjeseca kupio auto na kredit. Onda preselio iz garsonjere u trosobnu kuću. Sad lako sa agentima, đe radiš, a ja vizit kartu u lice, bup.
    Za to vrijeme na poslu gazda vidi da radim jebiga ne rastežem crijeva i ne pametujem. Povišica. Pa druga. Pa još jedna. Poslije nekoliko mjeseci registrujem se na seek, šaljem CVe, pisma, tražim, čekam, pokušavam. I - evo ga, zovu na interview. Odem tamo kaže ovaj jedan pa dobro eto imaš neko malo iskustvo nešto bla bla možda bi mogli, ali eto vidjećemo, nemojte gledat ništa, sad je moj red da gledam i preko vrata. Sledeći interview čiča kaže može, oćeš da radiš za te i te pare. Oću. Počnem kao crtač, i odatle mic po mic, upirem, učim, radim, završavam, rešavam, evo već 6ta godina sam u istoj firmi, od crtača sam došao do principal engineer i nemam namjeru da mijenjam jer imam uslove, imam ugled, imam fleksibilnost, imam perspektivu i imam pare. Volim i da idem na taj posao, sta bi drugo ko htio?

    Eto, ako je to "snalaženje" onda samo da dodam "snalaženje" znači na posao u 6, sa posla u 6, dok robovlasnici ne vide da si dobar i da ima od tebe koristi. Onda polako smanjis, al kad treba da se zapne onda zaboravis na vikend, zaboravis na rostiljanje sa drustvom i radis, jer ako ne radis onda si beskoristan i ides na ulicu. As simple as that. Ti radis ya njih, a onda i oni rade za tebe.

    Toliko o snalaženju.
    Zdravo,

    Mozes li mi reci koja je zemlja u pitanju, je li mozda Australija ili Novi Zeland.

    Pozdrav

  4. #579
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne morate u nedostatku sopstvenih ambicija da potcjenjujete tudje!
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  5. #580
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @itsys1, Žil Vern bi rekao "zemlja u kojoj ljudi koračaju kao ptice".

    @sirenita, koja je korelacija ambicije i snalaženja?
    Last edited by simm; 24-03-13 at 02:39.
    - Ladan ko taština duša -

  6. #581
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Možda da se otvori jedna zagrada ođe pa da se ispriča kako se to "snalazi" u pečalbi, pošto ja evo poslije toliko godina i dalje ne kontam kako se to neko snađe, a kako se neko izgubi.

    Ja sam otišao po vladinom programu za imigraciju. Aplicirao sam za permanent residency i poslije godinu i po procesuiranja dobio pravo da se uselim u zemlju, da u njoj radim i da budem zdravstveno osiguran po nacionalnoj šemi. Došao sam sa dvije torbe i prilično tankom koverticom u unutrašnjem džepu, uselio u neku hotelčinu na željezničkoj stanici. Prva stvar je bilo traženje stana. Pita agent za nekretnine đe radiš? Niđe, tek sam stigao. A tako, ajde polako. Drugi isto, treći. Onda kažeš ne radim ali plaćam unaprijed pola godine. Aha $$$$ može, evo ti ključ.
    Četvrti ili peti dan od dolaska čitam novine na recepciji u hotelu, oglas "tražimo programera za mašine", ja bucnem onaj oglas pa pravo na voz tamo. Nosim CV nosim preporuke nosim čudesa, manager kaže dobro je to nego sjedi ovdje, odradi mi ovo nešto malo da vidim kakav si. Ja uradim sve on kaže oli da radiš za 40k godišnje, počinješ u ponedeljak? Važi, dolazim. I tako poslije 12 dana od dolaska počem s poslom koji mi je daleko ispod onoga što sam htio i znao, ali jebiga bitno je da kaplje, da se počne nešto. Čista sreća, ni reference, ni kvalifikacije, ni prvo ni drugo ni treće.
    Poslije 2 mjeseca kupio auto na kredit. Onda preselio iz garsonjere u trosobnu kuću. Sad lako sa agentima, đe radiš, a ja vizit kartu u lice, bup.
    Za to vrijeme na poslu gazda vidi da radim jebiga ne rastežem crijeva i ne pametujem. Povišica. Pa druga. Pa još jedna. Poslije nekoliko mjeseci registrujem se na seek, šaljem CVe, pisma, tražim, čekam, pokušavam. I - evo ga, zovu na interview. Odem tamo kaže ovaj jedan pa dobro eto imaš neko malo iskustvo nešto bla bla možda bi mogli, ali eto vidjećemo, nemojte gledat ništa, sad je moj red da gledam i preko vrata. Sledeći interview čiča kaže može, oćeš da radiš za te i te pare. Oću. Počnem kao crtač, i odatle mic po mic, upirem, učim, radim, završavam, rešavam, evo već 6ta godina sam u istoj firmi, od crtača sam došao do principal engineer i nemam namjeru da mijenjam jer imam uslove, imam ugled, imam fleksibilnost, imam perspektivu i imam pare. Volim i da idem na taj posao, sta bi drugo ko htio?

    Eto, ako je to "snalaženje" onda samo da dodam "snalaženje" znači na posao u 6, sa posla u 6, dok robovlasnici ne vide da si dobar i da ima od tebe koristi. Onda polako smanjis, al kad treba da se zapne onda zaboravis na vikend, zaboravis na rostiljanje sa drustvom i radis, jer ako ne radis onda si beskoristan i ides na ulicu. As simple as that. Ti radis ya njih, a onda i oni rade za tebe.

    Toliko o snalaženju.
    Sve to ti je Bog dao.

  7. #582
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sirenita View Post
    Ne morate u nedostatku sopstvenih ambicija da potcjenjujete tudje!
    Zvoncica nije to uputila simm-u, ako si na to mislila. Tesko je prokljuziti odje sto ko prica i sa kojim namjerama, ali oni koji znaju oni razumiju sto je u pitanju.

    Jedno cu ti reci iz zivotnog iskustva. Na nemastinu ti niko nece zavidjeti. A te neko dobro u zivotu snadje nacice se koji ce taj posao na sebe preuzeti.

  8. #583
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Živa istina ego.
    - Ladan ko taština duša -

  9. #584
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Simm, ja bi samo da te pozdravim i pitam kako si?
    Veeeeeliki pozdrav.

  10. #585
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    @itsys1, Žil Vern bi rekao "zemlja u kojoj ljudi koračaju kao ptice".

    @sirenita, koja je korelacija ambicije i snalaženja?
    Zdravo,

    Mozes li mi dati tvoj savjet, Australija direktno ili mozda prvo Novi Zeland, jeste da procedura za Australiju kosta dosta, kolika je vjerovatnoca da se sad dobije posao tamo u IT struci, kakvo je stanje inace generalno.

    Hvala unaprijed,

    Pozdrav

  11. #586
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Simm, ja bi samo da te pozdravim i pitam kako si?
    Veeeeeliki pozdrav.
    Ka momak, vazda.
    Quote Originally Posted by itsys1 View Post
    Zdravo,

    Mozes li mi dati tvoj savjet, Australija direktno ili mozda prvo Novi Zeland, jeste da procedura za Australiju kosta dosta, kolika je vjerovatnoca da se sad dobije posao tamo u IT struci, kakvo je stanje inace generalno.

    Hvala unaprijed,

    Pozdrav
    Ne znam za IT, imam prijatelja koji je u IT, pitaću ga što misli. Generalno stanje je bolje no u EU što se tiče posla, ali bih ja prije pokušao neđe po Evropi.

    Ne treba ić preko NZ no direktno đe si naumio.
    - Ladan ko taština duša -

  12. #587
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Zvoncica nije to uputila simm-u, ako si na to mislila.
    izvini, ne znam što sad ti poče da tumačiš moje riječi i moje namjere? Ako si vidio neku insinuaciju u mom postu, potpuno si pogrešno vidio, jer, ponoviću ti miloniti put, ja nemam običaj, nije mi u karakteru dopadalo ti se ili ne, da bockam sa strane i podbadam da bih nekoga povrijedila!

    Jedina moja "bockanja" i ovdje i u životu su upućena ljudima koji su mi dragi i ona su bezazlena, a oni to razumiju.
    Dakle, Simmo je moj stari drugar sa foruma i dugo godina je njegov potpis - Ladan ko taština duša - izazivao šale koje smo nas dvoje međusobno razmjenjivali...nikakvih poruka drugih u mom postu nije bilo i stvarno sjaši malo, ne vrti se sve oko tebe i voljela bih da jednom zauvijek shvatiš da ja NEMAM POJMA ko si ti i ne zanima me, niti o tebi znam išta osim ono što si ti ovdje rekao da si u Americi i da radiš posao koji voliš živjeći u blagostanju!
    Neka ti je prosto, samo te molim još jednom -nemoj svoje osobine i malicioznosti meni pripisivati!
    Hvala ti!
    ps. možda da provjeriš kako stojiš sa paranojom. Nemoj u svim postovima ljudi koji se s tobom forumski ne slažu tražiti bockanja tebi namijenjena
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #588
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma nema to veze nista Zvoncice sa tobom, ili je moja paranoja kako ti rece, ili nesto drugo. Razmislicu neki drugi put sto je.

  14. #589
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by itsys1 View Post
    Zdravo,

    Mozes li mi dati tvoj savjet, Australija direktno ili mozda prvo Novi Zeland, jeste da procedura za Australiju kosta dosta, kolika je vjerovatnoca da se sad dobije posao tamo u IT struci, kakvo je stanje inace generalno.

    Hvala unaprijed,

    Pozdrav

    Zavisi koja oblast IT-a.


    Ja sam recimo dobio posao na prvom intervjuu na prvoj aplikaciji koju sam podnio na www.seek.com.au.
    Kako?
    Tako sto sam rekao sebi, dobro ovo ti je prvi intervju, podji tamo i pokusaj da naucis sto vise mozes kako bi na drugim intervjuima znao sta da kazes. Zbog toga nisam osjecao nikakvu tremu pa sam bio jako opusten i veseo.
    Intervju su vodile 3 osobe: HR, Operational Manager i IT Manager (moj sadasnji sef). HR i OP su mi postavili milion pitanja u vezi Personality Check dok sam od IT Manager-a dobio test (SQL, C# .Net) koji sam radio pred njim. Otisao sam kuci i rekao, nema sanse da dobijem ovaj posao ali bar sad znam kako da se spremim za sljedeci. Sljedece sedmice sam dobio poziv od iste kompanije da dodjem na drugu rundu indetrvjua. Poslije druge je dosla i treca runda. Oko mjesec dana poslije prijavljivanja za taj posao sam poceo da radim. Moji Australijski prijatelji su bili sokirani kako sam uspio da dobijem posao poslije tako kratkog vremena od dolaska u AUS. AVG waiting time is 6 months.


    Kasnije sam imao priliku da interjuisem druge ljude za posao.
    Ono sto sam ja trazio od drugih kandidata (pored znanja koje se podrazumjeva) je dobro znanje engleskog jezika i personality koji se podudara sa personality-jem ljudi koji rade u mojoj kancelarije. At the end of the day poslodavac ce zaposliti onu osobu sa kojom misli da moze da radi, ode na pive poslije posla, i sl...


    Poenta: Konkurencija u Sidneju je ogromna (azija, indija, indo). Posla ima dosta ali sve zavisi od tebe, koliko si sposoban/na da se snadjes u zivotu.

  15. #590
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otisao sam da pronadjem ono sto jesam, jer u Crnoj Gori mozes pronaci samo ono sto treba da jesi. Jednom kad nadjem, vraticu se.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  16. #591
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    @Aussiee
    Kako si dobio boravisnu vizu:
    skilled program, studije ili nesto trece
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  17. #592
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :semi-twins::congratulatory: Interesantna tema ...irate:

    Kako sam posla tj kako sam dobila papire ? Udala sam se za covjeka mog zivota :congratulatory::sour:
    ... a da nam pri tom ne oguli parce koze i ne otkine komad nas samih.

  18. #593
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    To sve one kazu

  19. #594
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    OT:

    Kvalitet života je presudan faktor u odlasku. Pitajte se gdje covjek ima buducnost po mjerama koje sam sebi kroji, i lako cete znati gdje, sta i kada.
    - Ladan ko taština duša -

  20. #595
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Posao zavrsen, ceka se viza i pravac Abu Dabi vec ovog mjeseca nadam se

  21. #596
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Detalji ako moze

  22. #597
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Svi veci hotelski lanci tipa Marriott, Rotana, Intercontinental, Crowne Plaza, Hilton, i ostali imaju na sajtovima Career gdje redovno izbacaju oglase i omogucavaju ljudima da se registruju i apliciraju za poslove. Takodje postoje i sajtovi na kojima se oglasavaju ovi poslovi gdje se sve skupa moze vidjeti, filtrirati ponude, napraviti profil i postaviti neki alarm da vam na mejl posalje kada se objavi ponuda shodna interesovanjima i kvalifikacijama.

    http://www.catererglobal.com/

    Jedan od njih je i ovaj, za mene najbolji. Napravite profil, aploadujete CV i ispunite ostalo sto treba. Mozete i druge opcije osim Emirata da strikirate. Velika je potraznja za ljudima u Katar, Oman, Bahrein, S. Arabija...
    Registrovao sam se na ove sajtove, nekoliko nedelja besomucno slao aplikacije, jedno par stotina i dobio sam neke intervjue, na kraju sam cak birao izmedju dva ponudjena posla.
    Last edited by Mojsije; 02-04-13 at 12:57.

  23. #598
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Bravo ti ga! Srećan put i puno uspjeha!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #599
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj te sto zamjerit

  25. #600
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Stevenage Road, London SW6 6HH
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja bi dokumenta (osim pasoša i tih osnovnih) trebao da sobom ponese čovjek koji ode iz CG neđe tuda po Evropi u pokušaju da pronađe neki posao? Postoje li neke potvrde, ili bilo što, što bi mu olakšalo da dođe to posla? Ili ti samo treba pasoš i pare


Page 24 of 70 FirstFirst ... 1420212223242526272834 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •