Page 7 of 70 FirstFirst ... 345678910111757 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #151
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa fala ti viscount sto me prosvijetli posto sam ja oba moja posla dobio uz pomoc nepotizma:-)
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ovđe je sve više ovoga o čemu priča viscount. Ja sam trenutno poslodavac i imam 10 radnika od kojih je svaki tako primljen. Iz početka sam imao 2 brata od tetaka koje sam primio zbog "rođačkih veza" i iz toga naučio lekciju. Nijal, siguran budi da imaš neke kvalitete jer te niko ne bi drža na posa samo radi veze, osim ako radiš u državnu firmu ili kod Veska. I lajicima je jasno da u sadašnjoj ekonomiji ja mogu sve rođake da zaposlim i za 3 mjeseca zajedno sa njima da tražim posa. Nepotizma je sve manje i biće ga sve manje baš iz tog razloga

  3. #153
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bruno ne drze me vala za lijepe oci sve i da necu moram zbog familije :-) ali da nije bilo te "veze" morao bi pocinjat od samog pocetka a ovako sam imao mali head start znaci varao sam pa sam recimo dosao tu dje sam.Da budemo nacisto pomoc sam dobio samo na pocetku(kad je i najbitnije) ostalo je all me.Ali ipak bih rado posao dolje i djecu poveo u tu "propast" jer kad sve izvagam a vagam vec duze vrijeme opet sam za Montenegro.Eto to je moje neko skromno misljenje.
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  4. #154
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    teško ljudi koji su spremni samo da idu odavde, pa ma kako, mogu da razumiju da neko ima šansu i priliku, neko čak i mogućnost, a neće da ode ili ostane u inostranstvo...Ja te NijalCG razumijem i nema šanse da bih pošla da ostanem....jedina opcija bi bila da idem na po mjesec, dva i da se stalno vraćam ovamo Ne znam zašto ljudi to ne shvataju i zašto znaju da budu grubi i uvrijedljivi prema nama koji ovako razmišljamo?
    Meni je ovdje milija kora suvoga hleba nego tamo zlato....govorim o stalnom boravku tj življenju tamo...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #155
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    teško ljudi koji su spremni samo da idu odavde, pa ma kako, mogu da razumiju da neko ima šansu i priliku, neko čak i mogućnost, a neće da ode ili ostane u inostranstvo...Ja te NijalCG razumijem i nema šanse da bih pošla da ostanem....jedina opcija bi bila da idem na po mjesec, dva i da se stalno vraćam ovamo Ne znam zašto ljudi to ne shvataju i zašto znaju da budu grubi i uvrijedljivi prema nama koji ovako razmišljamo?
    Meni je ovdje milija kora suvoga hleba nego tamo zlato....govorim o stalnom boravku tj življenju tamo...
    Nisi ti osjetila surovost i ljepotu njujorske dzungle... eh, svuda podji u njujork dodji

  6. #156
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pa to je i suština mog nevoljenja....ti ćeš se vjerovatno prekrstiti tri puta, ali Njujork jednostavno nemam želju da vidim! Amerika je poslednja na mojoj listi, negdje kad obiđem cipancijelu Evropu, jedan dio Azije i ako mi neko pokloni kartu za Ameriku...moje pare ne bih na to bačala...eto toliko imam animoziteta prema betonskim džunglama. Ja volim male gradove bez mnogo visokih građevina...njujork ne, možda neki gradići u unutrašnjosti, ali baš ono tipično američko
    morah editovati-sigurno bih bez daha ostala pred tim ogromnim zgradurinama i sigurno se ne bih kajala što sam ih vidjela kad bih otišla nekad, ali nemam volju ni želju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #157
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    teško ljudi koji su spremni samo da idu odavde, pa ma kako, mogu da razumiju da neko ima šansu i priliku, neko čak i mogućnost, a neće da ode ili ostane u inostranstvo...Ja te NijalCG razumijem i nema šanse da bih pošla da ostanem....jedina opcija bi bila da idem na po mjesec, dva i da se stalno vraćam ovamo Ne znam zašto ljudi to ne shvataju i zašto znaju da budu grubi i uvrijedljivi prema nama koji ovako razmišljamo?
    Meni je ovdje milija kora suvoga hleba nego tamo zlato....govorim o stalnom boravku tj življenju tamo...
    Zvoncice bas mi je milo da imam istomisljenika, a ovima sto nas ne razumiju oca im ocinjega:-)Ja kad sam bio taj coek sto je bio spreman da ide otud na bilo koji nacin(podavno to bjese)secam se otac mi je dovodio neke ljude recimo profesora mojega biologije koji je dolazio na privremeni rad u Chikago da mi objasni kako je tezak rad u Ameriku i kako je on "profesor" morao da nosi dzakove cementa na 8 sprat u zgradu bez lifta i sve neke strasne price ali dzaba ja u sebe mislim reko vidji ovoga oce da me prepane,ma idem ja.Dok sam ne vidis ne moze ti niko objasnit.
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  8. #158
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mojsije ne znam te vjerovatno si dobar decko i vidjeo sam iz onih tvojih putopisa da volis New York tvoju realnost ni Michael Bloomberg ne bi moga da odglumi za predizbornu kampanju :-)I jesi u pravu stvarno sam bio na par mjesta i ne postoji grada kao sto je New York ni u USA a ni sire to je jedini grad dje mozes da podjes u 3 sata ujutru da kupis pa skoro sta god ti padne napamet i bez da se umoris,ali sto bi reka nas dobri i posteni Miroslav Ilic metar sela amerika cijela.
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koga zanima neka pretraži malo forume i uvjeri se: ja sam siguran bio da se ukidanjem viza za građane CG ukida i forum. Svi su jedva čekali da pođu u bijeli svijet a bijeli svijet je jedva čeka da nas iz CG dočeka. Ista je priča sad sa ulaskom u EU. No da ne politizujem, i tada sam priča i sad ponavljam da bi volio da svi imaju mogućnost da pođu i da vide što je to tamo. I da se batale ove teške priče kako im je ovđe politika kriva što ne mogu da uspiju. To je donekle tačno ali za izuzetne doktore, advokate i doktore nauka. Mada i oni, ako su izuzetni, odmah imaju mogućnost da idu van. A za 90% populacije sa SSS (tu smatram i ove bolonjce pa neka se vrijeđaju jer je danas imati bolonjsku diplomu vrijedno isto koliko i SSS) je ta priča šarena laža sa najšarenolikijim spektrom boja najvećeg kontrasta. Ukratko basna. Poslije 8 godina rada po Njemačkoj od 14 do 16 sat dnevno (izuzev nedeljom 8 sati) sam se vratio bez pepela na onaj. Godišnje sam imao ušteđevinu od nekih 2000 do 2500€ i kad jednom godišnje dođem na odmor od 4 nedelje tu ih i ostavim. I kad se vratim gore čekaju me računi, rate, osiguranja za taj mjesec dok sam bio u CG i onda iz minusa opet do štednje iduće godine. I tako 8 puta. I onda se zapitam jesam li ja lud što mi najbolje godine prolaze tako što plaćam 11 mjeseci teškoga rada za 1 (jedan) mjesec života? E fala vi ljudi i na mišljenju, fala ti Njemačka što si mi osim svih para, 8 godina života uzela, fala ti živote što si me lekciju naučio i fala ti zdravlje što si me poslužilo. I fala ti Bože što mi je uopšte palo na pamet da se vratim. I fala ti majko što sam zadnje godine toliko po*izdio na Njemačku da sam uzeo 20.000€ kredita sa namjerom da ga nikad ne vratim i sa nadom da će mi udarit zabran da više nikad tamo ne mogu uć, e fala ti majko što ti vrćeš taj kredit. Iako smo se posvađali oko toga i reka sam ti da ne uplaćuješ na račun pare jer mi treba zabran
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  10. #160
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    nijesi ovo trebao ispričat jer će te sad optužiti da si nesposoban i da ne umiješ da radiš ni da živiš čim nijesi zarađiva' za svu famelju ovamo i za sebe i plus se provodio svakodnevno, zaradio vilu tamo, vilu ovamo, i pune račune po banakaH...ada ka u inostranstvo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #161
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Upravo tako,siguran sam da mu se nije radilo pa je dosao odje i bolje mu je da lezi ili se smuca nedje za 300 eura nego da u neku sredjenu drzavu radi za normalne pare i zivi normalno.

  12. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tačno tako ka što pričate. No eto, ima sam sreće pa sam se snaša dobro. Nijedan od mojih 10 radnika ne zarađuje trenutno ispod 400. I vjerovali ili ne, no to su neke familijarne stvari, ja odavde šaljem gore ponekad kad zapne. Nego to je teško da se shvati ako je čojek ograničen. No što vele oni metalci "open mind for a different view"
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali opet nijesam bačio tih 8 godina. Naučio sam jezik, čak neke diplome pokupio, naučio dosta o kompjuterima, elektronici, ljudima, kulturama, običajima. Nije moglo bit dosadno
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  14. #164
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ali opet nijesam bačio tih 8 godina. Naučio sam jezik, čak neke diplome pokupio, naučio dosta o kompjuterima, elektronici, ljudima, kulturama, običajima. Nije moglo bit dosadno
    Ne zajebaj sve si to mogao u Crnnu Goru zavrsit da ne gubis vrijeme gore.Ne radi drugoga bez zbog toga sto je lose.

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prijeki, ne znam đe živiš i što radiš ali se meni ovđe u CG svako malo dešavaju neke promjene. Neke poslovne "kombinacije", kompenzacije, akcije, uglavnom ne znam što me čeka iduće godine. Ne znam oću li se bavit istim poslom ili ću promijenit struku obzirom da sam je 3 puta promijenio u ovih 6 godina. Samo treba da se prilagodiš novonastaloj situaciji. Tamo sam prvu godinu radio u fabriku a poslije toga skoro 7 godina u istu firmu. Obzirom na njihovu situaciju, koju narod ovđe zove standard, i tržište rada vjerovatno bih dan danas radio u istu firmu za iste pare samo još koji sat dnevno duže. I tako bi bilo do 67. godine kad stičem pravo na penziju. Nekako sam svaki dan vidio čitav moj život. Ovđe ne znam što me čeka
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  16. #166
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Upravo tako,siguran sam da mu se nije radilo pa je dosao odje i bolje mu je da lezi ili se smuca nedje za 300 eura nego da u neku sredjenu drzavu radi za normalne pare i zivi normalno.
    Ne može mu nikako bit bolje da se smuca, ali ne znači da moraš otić odavde da bi ti bilo bolje...evo, čovjek kaže da mu je ovdje bolje...a i ne znam đe to ima, bez ako nema kod tebe, da se neko smuca i da za to dobija 300 eura??? Vjerujem da bi ti sva administracija u CG tražila da joj rečeš đe ima to, pa da ostave posao u sudovima đe se opučaju za 270 eura, pa da idu da se smucaU za 300

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ali opet nijesam bačio tih 8 godina. Naučio sam jezik, čak neke diplome pokupio, naučio dosta o kompjuterima, elektronici, ljudima, kulturama, običajima. Nije moglo bit dosadno
    Naravno, svako takvo iskustvo može biti samo plus u životu! Daleko od toga da bilo ko umanjuje značaj upoznavanja sa drugačijim mentalitetom i kulturom i ja bih srećna bila da ovaj narod ima dovoljno para da može svake godine bar na deset dana otić neđe, da vidi šta ima iza ovih brda, da može zaraditi za to, ali nije ni zapad med i mlijeko, bar ne svakome i nije isto kad odeš turistički ili kad odeš da živiš tamo pa mi prosto smeta kad se idealizuje i misli da se životom kakav se vodi u CG, lezilebovićkim, na zapadu može zaradit i za sebe i za sve bližnje! A-ha
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #167
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne može mu nikako bit bolje da se smuca, ali ne znači da moraš otić odavde da bi ti bilo bolje...evo, čovjek kaže da mu je ovdje bolje...a i ne znam đe to ima, bez ako nema kod tebe, da se neko smuca i da za to dobija 300 eura??? Vjerujem da bi ti sva administracija u CG tražila da joj rečeš đe ima to, pa da ostave posao u sudovima đe se opučaju za 270 eura, pa da idu da se smucaU za 300
    U takve institucije se i najvise smucaju od opstine pa preko ministarstava sve do sudova.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Naravno, svako takvo iskustvo može biti samo plus u životu! Daleko od toga da bilo ko umanjuje značaj upoznavanja sa drugačijim mentalitetom i kulturom i ja bih srećna bila da ovaj narod ima dovoljno para da može svake godine bar na deset dana otić neđe, da vidi šta ima iza ovih brda, da može zaraditi za to, ali nije ni zapad med i mlijeko, bar ne svakome i nije isto kad odeš turistički ili kad odeš da živiš tamo pa mi prosto smeta kad se idealizuje i misli da se životom kakav se vodi u CG, lezilebovićkim, na zapadu može zaradit i za sebe i za sve bližnje! A-ha
    Ma daj nama je odje dobro kako to da ne mozemo poci bar na 10 dana jednom godisnje u neku zemlju. Ja sam imao ludu srecu da odem na jedan lijep period u dvije normalne i sredjene i vidim da ljudi zaisto rade ali za taj rad prime svotu novca od koje mogu da zive i zamisli skupe te pare pa podju nedje jednom godisnje.A uz to upoznah dostinu njih koji imaju i taj vikend slobodan sa sve srednjom strucnom spremom pa iskoriste lijepo taj vikend.A u Crnu Goru kad nadjes posao da ti je nedjelja slobodna mozes da pjevas,sem ak onisi neki prijatelj kum rodjak pa da se zaposlis u drzavnu instituciju.Svakako i bilo kakav posao odje je danas premija.
    Nego su ljudi odje naucili da ispijaju kafe sa tetkama i strinama i u tome vide smisao svog zivota sto je potpuno nenormalno.

  18. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I eto, opet bolje znaju oni koji nijesu tamo živjeli od onih koji jesu. Želim ti od sveg srca da pođeš i da se snađeš bolje nego ja. Nemoj samo puno da očekuješ da se ne bi razočara. To što si ti vidio i ja sam gleda. Ljudi koji su 70ih i 80ih pošli, više nemaju kredita za kuću, znači ni kirije a većina njih čak i izdaje neku nekretninu. Ja 98 kad sam otišao sam iz početka imao problem što nemam vremena da potrošim pare. Lagano, do 2006 kad sam se vratio, za 16 sati rada nijesam moga da zaradim onoliko koliko mi je potrebno za nešto što smatram normalnim životom bez ikakvog luksuza. No dobro, vidim da si pametniji od mene pa ću se, uz dužno poštovanje, povuć

  19. #169
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    I eto, opet bolje znaju oni koji nijesu tamo živjeli od onih koji jesu. Želim ti od sveg srca da pođeš i da se snađeš bolje nego ja. Nemoj samo puno da očekuješ da se ne bi razočara. To što si ti vidio i ja sam gleda. Ljudi koji su 70ih i 80ih pošli, više nemaju kredita za kuću, znači ni kirije a većina njih čak i izdaje neku nekretninu. Ja 98 kad sam otišao sam iz početka imao problem što nemam vremena da potrošim pare. Lagano, do 2006 kad sam se vratio, za 16 sati rada nijesam moga da zaradim onoliko koliko mi je potrebno za nešto što smatram normalnim životom bez ikakvog luksuza. No dobro, vidim da si pametniji od mene pa ću se, uz dužno poštovanje, povuć
    Brate nijesi samo ti posao ,ima jos ljudi koji su posli pa su zadovoljni.Evo vidji Ego je svoju srecu pronasao u Ameriku a i jos mnogo ljudi koje ja poznajem.Sad si ti pametniji od svih njih?
    I izvinjavam se sto mislim drugacije.

  20. #170
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    teško ljudi koji su spremni samo da idu odavde, pa ma kako, mogu da razumiju da neko ima šansu i priliku, neko čak i mogućnost, a neće da ode ili ostane u inostranstvo...Ja te NijalCG razumijem i nema šanse da bih pošla da ostanem....jedina opcija bi bila da idem na po mjesec, dva i da se stalno vraćam ovamo Ne znam zašto ljudi to ne shvataju i zašto znaju da budu grubi i uvrijedljivi prema nama koji ovako razmišljamo?
    Meni je ovdje milija kora suvoga hleba nego tamo zlato....govorim o stalnom boravku tj življenju tamo...
    mozda imas djecu pa nemas mogucnost da ih odvedes u inostranstvo.zato tako i razmisljas.ali neko ko nista nema a ima mogucnost da ostane u stranu zemlju,bio bi lud da se u CG vrati.a ljudi koji "tako razmisljaju" nisu grubi a kamoli uvredljivi prema Vama.samo su realni.

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nista lakse nego se spakovati pa odma demantovati BrunaX i sve fino na sopstvenoj kozi provjeriti. Vani je divota za pocetnika i svi jedva cekaju da zaposle samo ovi sto su tamo ljubomorni Ja odje već par godina citam neke koji sve samo sto nijesu otisli i kukaju ka sinje kukavice, a ne mrdaju. Zasto zaboga kad je sve fino.

  22. #172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prijeki, ja se tebi izvinjavam, nije ovo što pišem ništa lično. Nije meni loše bilo. Ja sam samo pokušavao da objasnim da mi je ovđe ljepši život. Tamo ne mislim o tome oće li plata bit prvog ili neće i kolika će bit. Ali tamo nijesam ima drage ljude oko sebe da sreću podijelim. Ovđe mi toga ne može hvalit. Tamo sam jedini odmor planira u CG da bi barem jednom godišnje vidio te meni bliske ljude. A to i nije odmor. No, ja sam svoju sreću pronaša u sred Podgorice i ne pada mi na pamet više, u ovu svijest, da se selim bilo đe drugo na svijet. Da je Bog, još sam mlad pa ima snage u mene još koju godinu da radim pa se ne bojim da ću bez ljeba ostat. A nijesam ni od onih što ispijaju kafe.
    I još nešto ali to je kako ja vidim stvari ovđe i ubijeđen sam da je to tako: kako nam je kvalitetna radna snaga, skupo je plaćamo

  23. #173
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nista lakse nego se spakovati pa odma demantovati BrunaX i sve fino na sopstvenoj kozi provjeriti. Vani je divota za pocetnika i svi jedva cekaju da zaposle samo ovi sto su tamo ljubomorni Ja odje već par godina citam neke koji sve samo sto nijesu otisli i kukaju ka sinje kukavice, a ne mrdaju. Zasto zaboga kad je sve fino.
    Bolje poci nedje i namucit se kao pocetnik pa se mozda dogura nedje,no odje stagnirat i poslije 25 godina staza ostat pocetnik kao moj stari.:P

  24. #174
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Prijeki, ja se tebi izvinjavam, nije ovo što pišem ništa lično. Nije meni loše bilo. Ja sam samo pokušavao da objasnim da mi je ovđe ljepši život. Tamo ne mislim o tome oće li plata bit prvog ili neće i kolika će bit. Ali tamo nijesam ima drage ljude oko sebe da sreću podijelim. Ovđe mi toga ne može hvalit. Tamo sam jedini odmor planira u CG da bi barem jednom godišnje vidio te meni bliske ljude. A to i nije odmor. No, ja sam svoju sreću pronaša u sred Podgorice i ne pada mi na pamet više, u ovu svijest, da se selim bilo đe drugo na svijet. Da je Bog, još sam mlad pa ima snage u mene još koju godinu da radim pa se ne bojim da ću bez ljeba ostat. A nijesam ni od onih što ispijaju kafe.
    I još nešto ali to je kako ja vidim stvari ovđe i ubijeđen sam da je to tako: kako nam je kvalitetna radna snaga, skupo je plaćamo
    Sve je to stvar pojedinca Brunox ja ne sporim to sto ti kazes ali siguran sam da vecina koja ode sigurno ne bi dosla odje nikad vise sem na odmor.

  25. #175
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nista lakse nego se spakovati pa odma demantovati BrunaX i sve fino na sopstvenoj kozi provjeriti. Vani je divota za pocetnika i svi jedva cekaju da zaposle samo ovi sto su tamo ljubomorni Ja odje već par godina citam neke koji sve samo sto nijesu otisli i kukaju ka sinje kukavice, a ne mrdaju. Zasto zaboga kad je sve fino.
    ali ima onih koji ne kukaju,evo moj brat od strica posao u sa 16god u Sidney i eto ima sad i svoju firmu.U CG nista nemozes postic sem ako si neki spijun ili ako se drogom petljas.(ili ako znas nekoga koji zna nekoga sto zna nekoga pa ti posao nadje).drugog izbora u ovoj drzavi nema.i ispravi te me ako grijesim.

Page 7 of 70 FirstFirst ... 345678910111757 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •