Page 40 of 70 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #976
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    samo da vas ljubnem sa predivnog atlantika i jos divnijeg azoresa
    Mora da si vidio moj post
    Globetrotting

  2. #977
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahahahaha nisam otvarao ovo do juce al dobra fora , tu aam.mili sa thai odje sad radim pa hajd naprijed

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #978
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Kako je bilo na Tajlandu?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  4. #979
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto te briga

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #980
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cetinje-Podgorica
    Posts
    3,111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Momci, onda je do vas, malo ste nesposobni
    " Ko te kara,nek ti piše pjesme! "


  6. #981
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Kako ti je tamo Sparco? Shto radish?

  7. #982
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    raj stari skroz , makljam se sa ajkulama kitovima delfinima razama talasima , i posle u vulkanu grijem dusu u terme

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #983
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja sam se razocarala. Vratila sam se iz inostranstva sa ogromnom zeljom da ovdje funkcionisem kao sto sam i tamo, i dajem sve od sebe al meni ipak ovdje nista ne ide, niko me nece i ne znam vise sta trazim ovdje. I iskreno, nisam mogla da pretpostavim da cu se ovako osjecati ovdje, al dobro, mlada sam, imam prava da grijesim, a pogrijesila sam sto sam se vratila.
    Last edited by AltaMarea88; 29-10-13 at 13:12.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  9. #984
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Dok si se ti vani usavršavala, ovdje su se vršila umrežavanja familijarno kumska... ko to može da gleda skidam kapu, ko ne - rinta kod privatnika...

    Stvar je jasna onome ko hoće i umije, i nema potrebe da gubi svoje vrijeme.

    Razočarala si se pa šta, htjela da ponudiš svoje znanje, nisi našla kome ili ne plaćaju dovoljno, ideš dalje, za nauk ubuduće - nemoj da imaš prevelika očekivanja, samo trud rad i disciplina i doći će plodovi.

    Eto skype, viber i sl... cijeli svijet na dlanu. Od uspomena se ne živi, ko hoće može napisat knjigu pa unovčit, ostavit trag, al sve to oko nostalgije koja pojedine navodno puca kad su tamo... svi pravimo izbore svakoga minuta...

    Treba biti najbolja verzija sebe, ukoliko ti neka sredina to ne omogućava ili ti to tako smatraš, treba se pokupiti i otići.

    Za svakog ima mjesta pod suncem, mjesta u hladu su rezervisana za državne službenike CG

    Sunce je ipak izvor života :*

  10. #985
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Mozemo li znat koja struka Alta?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  11. #986
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    rijetko koja struka ovdje može zdravo da posluje
    She is only here to annoy herself!

  12. #987
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja sam se razocarala. Vratila sam se iz inostranstva sa ogromnom zeljom da ovdje funkcionisem kao sto sam i tamo, i dajem sve od sebe al meni ipak ovdje nista ne ide, niko me nece i ne znam vise sta trazim ovdje. I iskreno, nisam mogla da pretpostavim da cu se ovako osjecati ovdje, al dobro, mlada sam, imam prava da grijesim, a pogrijesila sam sto sam se vratila.
    Zdravo tvoja glava na ramena, a van cg bices ubojita

  13. #988
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja sam se razocarala. Vratila sam se iz inostranstva sa ogromnom zeljom da ovdje funkcionisem kao sto sam i tamo, i dajem sve od sebe al meni ipak ovdje nista ne ide, niko me nece i ne znam vise sta trazim ovdje. I iskreno, nisam mogla da pretpostavim da cu se ovako osjecati ovdje, al dobro, mlada sam, imam prava da grijesim, a pogrijesila sam sto sam se vratila.

    Mozda bi ti bilo zao da nijesi probala, uvijek bi bilo ono: Mozda sam, mogla... Ovako si sigurna da ovjde ne prolazi znaje, obrazovanje, sposobnosti vec partijska, vjerska i nacionalna propadnost.
    Sjecam se, mozda ima od toga i dvije godine, savjetovala sam te da ti je bolje da se ne vracas, ali nijesi nista izgubila. Glavu gore, samo naprijed, i svoje znaje ponudi nekome ko ce ga znati cijeniti i to nagraditi.
    Sve najbolje ti zelim.

  14. #989
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Covjek uci na svojim greskama. Bar si dobila odgovor na pitanje.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Pa jel toliko ocajna situacija da se covjek mora zeniti i mjenjati drzavljanstvo zbog papira? Cijenite li vi sebe ljudi, ili ja nista ne shvatam (sto je vrlo moguce ) ?
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  15. #990
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,547
    Thanked in
    3,119 Posts

    Default

    vala ako se đe priča o ne/zaposlenosti, to je na ovom forumu. i generalno o stanju i sistemu..
    Last edited by goozica; 29-10-13 at 20:37.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #991
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja sam se razocarala. Vratila sam se iz inostranstva sa ogromnom zeljom da ovdje funkcionisem kao sto sam i tamo, i dajem sve od sebe al meni ipak ovdje nista ne ide, niko me nece i ne znam vise sta trazim ovdje. I iskreno, nisam mogla da pretpostavim da cu se ovako osjecati ovdje, al dobro, mlada sam, imam prava da grijesim, a pogrijesila sam sto sam se vratila.
    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Dok si se ti vani usavršavala, ovdje su se vršila umrežavanja familijarno kumska... ko to može da gleda skidam kapu, ko ne - rinta kod privatnika...

    Stvar je jasna onome ko hoće i umije, i nema potrebe da gubi svoje vrijeme.

    Razočarala si se pa šta, htjela da ponudiš svoje znanje, nisi našla kome ili ne plaćaju dovoljno, ideš dalje, za nauk ubuduće - nemoj da imaš prevelika očekivanja, samo trud rad i disciplina i doći će plodovi.

    Eto skype, viber i sl... cijeli svijet na dlanu. Od uspomena se ne živi, ko hoće može napisat knjigu pa unovčit, ostavit trag, al sve to oko nostalgije koja pojedine navodno puca kad su tamo... svi pravimo izbore svakoga minuta...

    Treba biti najbolja verzija sebe, ukoliko ti neka sredina to ne omogućava ili ti to tako smatraš, treba se pokupiti i otići.

    Za svakog ima mjesta pod suncem, mjesta u hladu su rezervisana za državne službenike CG

    Sunce je ipak izvor života :*
    Pored ovog odgovora, ja samo mogu da pitam.. Ko i u najboljim licnim uslovima moze uopste da zivi u CG ako vec zna kako se zivi van CG, kako sve funkcionise, i kakve slobode izbora moze da ima?

    Hvala Lepo

  17. #992
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Nema tu mnogo emocija. Covjek ide tamo dje mu je bolje i tacka.Ako ne mozes sastavit normalni radni dan u svojoj zemlji onda pichis nedje drugo ako mozes. Ako ne mozes onda sjedi i trpi.Mijenjati sredinu u kojoj zivis je suludo. Mlacenje prazne slame.Nazalost, ostaje ta praznina vezana za porodicu i prijatelje ali i ona se polako ispuni poslije 5-10 godina.Jbg, takav je zivot u skoro svim drzavama istocnog bloka
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #993
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pored ovog odgovora, ja samo mogu da pitam.. Ko i u najboljim licnim uslovima moze uopste da zivi u CG ako vec zna kako se zivi van CG, kako sve funkcionise, i kakve slobode izbora moze da ima?

    Hvala Lepo
    1846: Ko na brdu ak' i malo stoji više vidi no onaj pod brdom.

  19. #994
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,162
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
    Neće vas grijat kô što ovo grije;
    Grki su tamo zalogaji hljeba
    Gdje svoga nema i gdje brata nije.

    kenj, kenj, kenj, ser, ser, ser,


    A makse Aleksa, bježite odavde koliko vas noge nose...


    Ne važi za ove od trides i kusur godina što ih majka kupa.

  20. #995
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    1846: Ko na brdu ak' i malo stoji više vidi no onaj pod brdom.
    Tako nekako.

    No, nije svima potrebno da se penju na Himalaje kako bi viđeli "širu sliku".

    Ne treba kriviti druge. Ni sebe. Vremenom, čovjek počne manje i da zbori.

    Cilj ~ biti najbolja verzija sebe, i to pod "neizdrživim" uslovima ~ svakako je veći izazov nego pod "idealnim".

    U skladu sa tim i u tome mi pomaže ova moja lijepa CG.

    Dakle, Pr_ivi_legovana.

    p.s. ništa protiv mrava, no ne pašu mi mravinjaci.

  21. #996
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Tako nekako.

    No, nije svima potrebno da se penju na Himalaje kako bi viđeli "širu sliku".

    Ne treba kriviti druge. Ni sebe. Vremenom, čovjek počne manje i da zbori.

    Cilj ~ biti najbolja verzija sebe, i to pod "neizdrživim" uslovima ~ svakako je veći izazov nego pod "idealnim".

    U skladu sa tim i u tome mi pomaže ova moja lijepa CG.

    Dakle, Pr_ivi_legovana.

    p.s. ništa protiv mrava, no ne pašu mi mravinjaci.
    Mudrosti ti ne fali.

  22. #997
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja se ovdje upisah, i napustih topik...nepristojno, al nekako mi se ne pise, ne znam vise ni sta da kazem a da to ne lici na neku ljigavu zalopjku, a to tako ne zelim.

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Dok si se ti vani usavršavala, ovdje su se vršila umrežavanja familijarno kumska... ko to može da gleda skidam kapu, ko ne - rinta kod privatnika...

    Stvar je jasna onome ko hoće i umije, i nema potrebe da gubi svoje vrijeme.

    Razočarala si se pa šta, htjela da ponudiš svoje znanje, nisi našla kome ili ne plaćaju dovoljno, ideš dalje, za nauk ubuduće - nemoj da imaš prevelika očekivanja, samo trud rad i disciplina i doći će plodovi.
    Meni plata ne predstavlja nikakav problem, pristajem na bilo koju svotu novca, al mene nece niko. Ljudi se zadive sa mnom, i bace po koji kompliment...i kazu mi: '' Pa sto si se vratila??! Idi tamo, bolje ti je tamo, ovdje nemas sta da trazis''. Ali zasto? Sto je lose vratiti se? Zasto ljudi povratak shvataju kao da nisi mogao uspijeti tamo vani, pa si kao neka 'raga' vratio se u svoju zemlju?


    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Mozemo li znat koja struka Alta?
    Struka koja u svojoj modernoj verziji u Cg postoji od 2000. godine (dok u ostalim drzavama postoji stotine i stotine godina, tacnije od 1406. - ok, precizna sam, kolutam i ja sama sebi ocima ).Ovdje je obavljaju vaspitacice (ne salim se) , ljudi bez fakulteta, doskolovani na raznovrsnim seminarima itd. U toj struci sam se specijalizovala za jednu oblast koja je relativno nova i u cijelom svijetu...i pored svega toga, kada sam licno otisla da prikupim informacije o zaposljavanju (to se valjda ovdje ne radi) rekli su mi da mi ne treba takav posao nista, da je to nekad bio dobar posao medjutim da je sad to ruzan ambijent za raditi, a od informacija koje sma trazila nista nisam dobila, jer zaposleni kao da rade u americkoj CIA.

    Ok, i onda se covjek pita pa sto se vratih? Sto trazim ovdje? Ja sam dosla sa namjerom da ubiram plodove mojeg minulog rada (niije da se hvalim, al zaista je bio za primjer - mada, mozda se i hvalim, onako podsvjesno, da podignem sebi samopuzdanje koje mi ovdje opasno narusavaju). Zeljela sam na neki nacin da se dokazem i u svojoj zemlji i da valorizujem znanje koje sam stekle negdje vani. Zeljela sam i da budem blize svojoj porodici (jel to grijeh?), zelejla sam da radim neke male obicne stvari koje tamo negjde vani nisam mogla sebi da priustim, zeljela sam...I da ,poznajem dobro zivot vani, jer nisam bila vani ni godinu, ni dvije , ni tri, vec dovoljno dugo da mogu da realno sagledam zivot u inostranstvu i da mogu da procijenim da bi mi u svojoj zemlji zivot bio mnogo lagodiniji, naravno, ukoliko bi me pustili da se ostvarim u svojoj profesiji i u koliko mi 'vrane' ne bi letjele iznad glave.

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Treba biti najbolja verzija sebe, ukoliko ti neka sredina to ne omogućava ili ti to tako smatraš, treba se pokupiti i otići.
    Lijepo receno, slazem se. Ipak, ne volim da odustajem, vratila sam se sa ciljem da pokusam da se izborim za svoje mijesto pod suncem u mojoj zemlji. To je ovdje jako tesko, jer ja sam navikla na neki drugi sistem. Navikla sam da radim, radim i radim i dobijem to sto zelim, al ovdje je drugacije , treba ustvari da se boris sa ljudima i igras neke mentalne igrice kako bi dosao do toga sto zelis, valjda je rad ovdje sporedna stvar. Sve u svemu, iako mi je jako tesko (previse emotivno podnosim sve ovo), iako gubim strpljenje, jos dajem sebi vremena da ostvarim to sto sam zamislila da moze, jer zalosno mi je da me neki mediokriteti sputaju u tome (ok ovo zvuci arogantno ).

    P.S. Moracius, tigrovo oko, i montenegrina, hvala na prijatnim i razumnim postovima. Znace mi.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #998
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Mene sad zanima koji je razlog pa nećeš da napišeš koja je to struka? Žališ se gore na nemogućnost dobijanja informacija i pominješ cia-u, a ti nećeš momku preko foruma da odgovoriš kojom se strukom baviš.

  24. #999
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    ...i kazu mi: '' Pa sto si se vratila??! Idi tamo, bolje ti je tamo, ovdje nemas sta da trazis''. Ali zasto? Sto je lose vratiti se? Zasto ljudi povratak shvataju kao da nisi mogao uspijeti tamo vani, pa si kao neka 'raga' vratio se u svoju zemlju?.
    Malo je onih koji se vraćali a da nijesu culi pricu E sad sto si pitas koji su razlozi te price to nije tesko zakljuciti ukoliko previse ne idealizujes nasu sredinu. Sitna pakost onih koji non stop pricaju kako ce otici nedje, a ne mrdaju nidje, ljubomora i strah od konkurencije, a odavno se kod nas ne cijeni znanje pa ako se nema nacina da se to diskredituje onda pocinju "dobronamjerni" savjeti sto si se vracala, bolje ti je tamo.... Nedaj da ti medikretiteti diktiraju planove ili ruse samopouzdanje, otvori privatnu privatnu, probaj traziti posao po sistemu da ti vise trebas njima nego oni tebi, a odlazićes kad sama budes htjela i dje sama budes htjela i bez savjeta onih koje je mozda sranota priznati da je neko od njega bolji, da bolje i vise zna....

  25. #1000
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    "zivot u svojoj zemlji bi bio lagodniji"
    Alta, rekla si sustinu. Samo onaj ko provede 5 godina bez majke oca brata sestre druga... shvata sustinu zivota vani
    Ne postoji novac koji moze popuniti tu prazninu
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

Page 40 of 70 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •