Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: Udaje, zenidbe, svatovi...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Udaje, zenidbe, svatovi...

    Kako zamisljate ili kako su (ako i kad su) izgledali ti dani? Posteno, sta biste zaboravili, sta biste ponovili? Kako bi, s neke distance, uredili taj dogadjaj?
    Je li Brak ono sto ste zamisljali? Sta savjetujete mladjariji tim povodom, i buducim mladencima, i buducim svatovima, kumovima...?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    bez konja i krstasa nista.. moze i bez svatovah ali bez ovo dvoje ne e!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni ce to svakko biti najljepshi dan u OVOME zhivotu.... Mislim, dacemo sve od nas da tako i bude...mi neki koji se odlucimo za to. Kazhu da ti je toga dana takav haos u glavi da ne gledash shto je kako je , kojim redom, dje, kad...i sl... E, Bog0 mi...kod mene ce se znat neki red

  4. #4
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Meni ce to svakko biti najljepshi dan u OVOME zhivotu.... Mislim, dacemo sve od nas da tako i bude...mi neki koji se odlucimo za to. Kazhu da ti je toga dana takav haos u glavi da ne gledash shto je kako je , kojim redom, dje, kad...i sl... E, Bog0 mi...kod mene ce se znat neki red
    pa makar to bio i "RED prsute i RED sira"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahahahahahah... to to...bez prsute i sira se ne mozhe

    Salu na stranu, on shto je kod mene najgore je shto kad razmishljam o tome...idem iz krajnosti u krajnost....tipa: da li da to bude prava ona kafanska terevenka...ili da bude toliko....intimno...i toliko....spontano...i toliko....jednostavno.... da se prosto pitam imam li ja podvojenu lichnost

  6. #6
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kako zamisljate... Kako bi, s neke distance, uredili taj dogadjaj?
    Tražio bih da se pušti Total eclipse of the heart od Bonnie Tyler, onaj dio 'and we'll only be making it right', tu je moja ljepša polovina u vjenčanici (mislim da bi joj se to sviđalo), prilazim joj, uzimam je u ruke, spuštam na tlo i onda mi šetamo nekim dijelom Podgorice (tu oko centra neđe), ne mora da bude mnogo ljudi tu.

    Posle bi se provozali autom i puštili nešto od Beogradskog Sindikata.

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Je li Brak ono sto ste zamisljali?
    Da.


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    ja bih to izbjegla, pošto nijesam pobornik braka (jesam LJUBAVI, da ne bude zabune), 'ozvaničili' bismo to jednim novim životom (ženskim, ako bih se što pitala)..a, ako baš insistiraš što mi je uvijek bilo simpatično, nek to bude u toku nekog ronjenja po morima, okeanu, ili u vazduhu (padobran), tj. na visini, svakako
    Last edited by KRKNA; 15-03-12 at 11:29.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova tema me je podsjetila na jedan davni razgovor izmedju moga sad pokojnog Oca i mene, kad sam ja sa svojih 7/8 godina izjavila kako cu da *imam najboljeg druga sa kojim su da gledam crtane i jedem kokice i zivim, ali necu da se udam zato sto ce da PODJE*
    Cini mi se da veliki dio mene i dalje zeli isto. Voljela bih da zivim sa nekim, ne planiram da se udajem, nemam vjere u brak.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za brak! Ne dozivljavam ga kao papir (kako se danas to moderno dozivljava), vec kao svetinju. Nedje sam vec pisala da sam seljak. Dok sam bila mladja i `najpametnija` zamisljala sam vjencanje na hiljadu nacina, samo da se razlikuje od onih kojima sam prisustvovala.. Medjutim, to je sve bilo jako nerealno, i sreca pa se ne udadoh ranije, da o jadu zabavim i sebe i oko sebe.. Uglavnom, jedva cekam taj dan, i dacu sve od sebe da mi zaista bude najljepsi dan u zivotu. I meni i nasoj rodbini i prijateljima. Opcina (u crkvi necemo), i lijep restoran ili konobica, naravno postujuci sve one lijepe obicaje naseg naroda. I naravno, bez narodnjaka i trubaca. Jasno mi je da ne moze ni Motorhead i slicno ;-) ali imamo divne izvorne pjesme, fenomenalne klapske pjesme (ne znam kako se to tacno zove) i slicno.. Uglavnom, oko 100-tinjak ljudi, niko se ne smije preskociti, bogati smo familijom i prijateljima..
    Ća je život vengo fantažija!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    kuglice pazi sta želiš možda ti se i ostvari...
    Mene zanima šta je djevojčicu od 7/8 god natjeralo na jednu takvu izjavu? Šta je vidjela? Koja slika joj se urezala?
    Ne znam, robovi smo svoje prošlosti, ali misli... pa njih makar možemo da menjamo. Ali samo ako prihvatite odgovornost za njihovu promjenu. Bez nje smo robovi svojih navika. :love_heart: On topic: nisam zamišljala ni taj dan, ni vjenčanicu, ni ambijent. Atmosfera koju bih možda željela teško da se može ostvariti zbog kompromisa sa drugima. Samo znam da lanac gluposti moje dijete neće nositi jer ću ga ja prekinuti.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Ja sam za brak! Ne dozivljavam ga kao papir (kako se danas to moderno dozivljava), vec kao svetinju. Nedje sam vec pisala da sam seljak. Dok sam bila mladja i `najpametnija` zamisljala sam vjencanje na hiljadu nacina, samo da se razlikuje od onih kojima sam prisustvovala.. Medjutim, to je sve bilo jako nerealno, i sreca pa se ne udadoh ranije, da o jadu zabavim i sebe i oko sebe.. Uglavnom, jedva cekam taj dan, i dacu sve od sebe da mi zaista bude najljepsi dan u zivotu. I meni i nasoj rodbini i prijateljima. Opcina (u crkvi necemo), i lijep restoran ili konobica, naravno postujuci sve one lijepe obicaje naseg naroda. I naravno, bez narodnjaka i trubaca. Jasno mi je da ne moze ni Motorhead i slicno ;-) ali imamo divne izvorne pjesme, fenomenalne klapske pjesme (ne znam kako se to tacno zove) i slicno.. Uglavnom, oko 100-tinjak ljudi, niko se ne smije preskociti, bogati smo familijom i prijateljima..
    kolko imas godina?

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kuglica se iskreno nada da ce joj se ostvariti tako kako želi. Mislim da bi za mene idealno bilo da živim sa nekim, voljela bih dijete da imam, to znam sigurno, da se ta želja neće mijenjati. A brak.... Bez ako me kakva velika nužda natjera... A ne znam koja bi to mogla da bude.
    Last edited by kuglica; 15-03-12 at 11:58.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  13. #13
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne volim narodna veselja, i imam traumu od 'ubacivanja u kolo' (uh ), zato svadbu otpisujem. Ne sanjam sebe u vjencanici, ne mislim da ce mi taj dan biti nesto najljepse sto ce mi se ikada desiti u zivotu jer zelim da udjem u brak kao vec ispunjena osoba koju ce taj zajednicki zivot samo da kompletira a ne i da izgradjuje iz korijena. Znam sta ne zelim da napravim od tog dana, i to je sve, nemam unapred izradjen scenario za slavlje. Ideja za proslavu doci ce spontano, jer samo tako znam da cu/cemo je 'potrefiti'. Kao sto vec rekoh, ne zelim nista glamurozno, narodski itd, bitno mi je da se napravi neka intimna atmosfera, u kojoj cu se osjecati 'na svome' (a i gosti, ovo sam dodala jer su mi vec rekli da sam egocentricna )a najljepse stvari doci ce kasnije, nakon proslave, u buducnosti...

    Kad smo vec kod intimne atmosfere, ne vidim mjesta za profesionalne fotografe na svom slavlju koji bi bili samo visak. Iskreno te profesionalne fotografije sa vjencanja su mi bljak. Zar nije draz u tome kad te slika neka tvoja bakica pa otkine pola glave i slicno ? E to su uspomene sa dusom .
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Još uvijek ne razmišljam o braku, udaji.


  15. #15
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    Tražio bih da se pušti Total eclipse of the heart od Bonnie Tyler, onaj dio 'and we'll only be making it right', tu je moja ljepša polovina u vjenčanici (mislim da bi joj se to sviđalo), prilazim joj, uzimam je u ruke, spuštam na tlo i onda mi šetamo nekim dijelom Podgorice (tu oko centra neđe), ne mora da bude mnogo ljudi tu.
    Ne preprichavaj moj scenariJo sa svadbe
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    Ne preprichavaj moj scenariJo sa svadbe
    S obzirom na obzir i bez obzira na obzir ja vidim drugi scenarijo

    o.t:
    samo znam da zelim da tog dana (ako se ikad desi), budu tu svi najvazniji ljudi iz mog zivota (i jelte njegovog) i da se fino provedemo
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  17. #17
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Kuglica se iskreno nada da ce joj se ostvariti tako kako želi. Mislim da bi za mene idealno bilo da živim sa nekim, voljela bih dijete da imam, to znam sigurno, da se ta želja neće mijenjati. A brak.... Bez ako me kakva velika nužda natjera... A ne znam koja bi to mogla da bude.
    sretoh prije neki dan neku skolsku drugaricu.i dalje zivi sa njim,imaju dve preslatke kcerkice.ali se nije udala.pa kad sam je pitala zasto nije?: rekla mi je da SVE ima.ima momka ,ima djecu,a za brak...ne razmislja o tome.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bracni ugovor i postovanje sluzbene procedure.. he kumovi.. tj. Svjedoci. odnosno "Ziranti". Pocev odatle pa nadalje sve mi djeluje smijesno i kich.
    Ako vec treba da se pravi sprdnja radi sprdnje, onda LV i lista sve sa scenografijama, kostimografijom itd...Mozete ponoviti koliko hocete puta..

    Hvala Lepo

  19. #19
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ozenicu se tiho, bez buke i galame.Za neke je to asocijalno, ali za mene onako kako zelim.Parada pijastva, kica i seljackih obicaja me ne interesuje, nijesam taj tip. Ne volim svadbe,slave,sahrane i tradicionalne obicaje, to su sve gluposti.
    Svadbe biti nece pa se nikad ne ozenio. Zelja mi je da to bude u drugu drzavu i da mi niko ne sazna prije nego sto bude gotovo. Ne znam zbilja da li je moguce vjencati se u drugu drzavu, a da ovi nasi to priznaju?
    Mozda budem dugo zivio u vanbracnoj zajednici, pa se jedno jutro probudim i kazem dragoj "Spremi se, idemo do Opstine"...Pokupim ispred nekog cigana da mi kumuje. Bolje i cigan za kuma nego ljubljenje po 3 puta sa 300-500 zvanica.
    900-1500 poljubaca. Pomnozite to sa milionima bakterija i dobicete jednu ogromnu kolicinu gadluka....
    Draga i ja pobjegnemo iz zemlje na 2 mjeseca i iz inostranstva bliznjima saopstimo novosti. Poslije neka bleji rodbina i drugovi kako sam poludio, dok se vratim zaboravice i na mene i na moj brak.


    Hvala, dovidjenja.
    Last edited by Crni Bombarder; 16-03-12 at 00:26.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne volim guzvu, narodnu muziku i neko igranje kola do besvijesti, pijane rodjake i babe-tetke za trpezom. Moja svadba ce biti intimna, najbliza familija, kumovi i eventualno neko veoma veoma bitan, neko mjesto u prirodi, mozda ada u kasno ljeto, bez vjencanice, odijela, trubaca i ostalih stvari. Zelim da bude kako JA ocu a ne da trcim i citav dan razmisljam je li svima ugodno, jesu li svi na broju i ostalo, samo da uzivamo izabranik i ja
    dva i dva su tri

  21. #21
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    narodna veselja...pi!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    A šta bi sa tim da te svadbe velikim dijelom kod nas plaćaju matorci (svaka čast onima koji mogu sami sve da finansiraju)
    koji naravno žele da pozovu sve one kojima su oni bili na svadbe
    i ako ne daj Bože kažeš da hoćeš intimno vjenčanje ili da nećeš pozvat nekog strica od strica oni se čak i uvrijede?

    Da vas pitam onako - koliko su vam finansije bitne u samom planiranju i kako razlikujete koga treba pozvati a koga ne?
    Npr. da li treba zvati kolege sa posla? Da li zvati komsije? Da li zvati sve prijatelje ili samo par odabranih? Da li je bitna prava razmjera gostiju sa obje strane?
    Da li odvojeno praviti musku, odvojeno zensku svadbu?

    Po meni to je kod nas ritual za zabavljanje rodbine, a danas je i njima ona postala maltretiranje jer obicno treba putovati, traziti nesto dobro da se obuce,
    kupiti poklon,...
    Iskreno, vazda sam bila za onu varijantu ja on i kumovi u opštinu,
    uvece žurka sa društvom u neki kafić, a roditelji neka dočekuju rodbinu kući na čestitke
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  23. #23
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Kako zamisljate
    Ne zamišljam. Priželjkujem da mi se ne desi.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #24
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Znam samo da će na mojoj svadbi biti samo rock, a i metal muzike (bio sam na nekolike takve svadbe i odlično sam se proveo, ko je reko da veselja bez narodne muzike nema taj se dooobro zajebo). A to će biti sve u krugu prijatelja i meni drage rodbine (bez tamo nekih rodjaka koje ne poznajem, znači samo oni koji su meni dragi, ostali nek se ljute koliko oće što nijesu pozvani).
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Kad spomenete narodnu muziku preokrene mi se svijest.

    Nisam nešto nikad posebno razmišljala o tome, ali jedno je sigurno da nikako ne bih voljela do to bude neka velika svadba, gdje će prisustvovati mnogobrojni ljudi koji ni meni ni njemu nisu bliski u životu. To bi upropastilo skroz dan, a uz naradnu muziku i naše običaje bi bilo blago rečeno nepodnošljivo.
    Voljela bih da mi taj dan pruži zadovljstvo (kao i njemu) sa osobama koje su nam bliske , negdje na plaži pored mora ili na nekom drugom egzotičnom mjestu... Možda i druga država, pored piramida u Egiptu, na Tibetu ili u krugu Stonehenge-a sa posebnom dozvolom za prilazak tamo ... Bolje da prekinem sa pisanjem, jer ko zna šta bi mi sve još palo na pamet

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ona/on se udaje/zeni...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 58
    Last Post: 03-07-10, 19:59
  2. Indijanka Se Udaje
    By DzoniS in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 52
    Last Post: 02-07-10, 10:25
  3. 6 istina o braku koje vam niko neće reći pre udaje
    By milenas in forum Ženski kutak
    Replies: 26
    Last Post: 12-03-10, 19:40
  4. Udaje se Eve
    By Hari Krisna in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 1
    Last Post: 02-12-04, 01:49
  5. Elmag javlja udaje se Zippi
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 05-05-04, 21:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •