Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 38 of 38

Thread: da li se vakcinisati?

  1. #26
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    7 godina nisam primio vakcinu i ne planiram, od kad sam slusao emisiju sa nekim dr Petrovicem sa klinike za prirodnu medicinu iz bgd-a nemam namjeru da ih primam, a i ne volim iglu. pa cemo vidjet dokle cu. zivjeli
    Hahaha.



    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    uglavnom on kaze da je vakcina napravljena od gnoja bolesnih zivotinja, najcesce konja i svinja, i u to se stavlja otrov da bi se ti izazivaci bolesti umrtvili, pa se onda taj otrov izvlaci (al se ne moze sav izvuci) i onda se ta smesa (otrov) u obliku vakcina ubrizga u organizam, da bi organizam stvorio antitijela da bi organizam ako dodje u kontakt s tom bolescu bio spreman da odreaguje... (to je zvanicna interpretacija)

    on dalje kaze: da se vakcinom oslabljuje organizam umjesto da se ojacava, i primanjem vakcina oboljevaju celije...

    i sad koliko me sjecanje sluzi rekao je i da raka nije bilo dok se vakcine nisu pojavile
    Ne može se vas otrov izvuć ni iz vode, vazduha, hljeba, jaja itd, ali ih svejedno konzumiraš. http://sr.wikipedia.org/wiki/Post_hoc_ergo_propter_hoc

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U petak se bodem protiv žute groznice.Probao sam da se izvučem,jok,ne može.Rekli su mi da neću imat reakcije kao prvi put jer već imam u sebi antitjela od prve vakcine prije deset godina.
    Dako skapulam
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja ne bi da sam na tvome mjestu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Primio sam samo one koje su praktično zakonom propisane (osnovna škola)

    Nikad ne bih primio vakcinu za bolest koju imam 0.0004 % šanse da dobijem ili za bolest koju ću lako da pregrmim (grip mi taman dođe kao odmor).

    PS.
    Doktor(ica) u mom Domu Zdravlja mi je rekla da ne primam vakcine jer su neuporedivo štetnije od gripa
    Last edited by Rakun; 23-03-12 at 08:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #30
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja ne bi da sam na tvome mjestu
    Ni ja,ali pretokoh,a tako je lijepo žensko čeljade što daje vakcinu u Baru,da ne bih imao obraza što zanovjetat poslije
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post

    i sad koliko me sjecanje sluzi rekao je i da raka nije bilo dok se vakcine nisu pojavile
    Tumori su opisivani još 3000 godina prije nove ere, pa i u staroj Grčkoj ih je Hipokrat vrlo precizno opisivao. A nešto slično vakcinaciji je praktikovano prvi put u 18. vijeku.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    A nešto slično vakcinaciji je praktikovano prvi put u 18. vijeku.
    Mučenje iglama :stung:??
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #33
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Primio sam samo one koje su praktično zakonom propisane (osnovna škola)

    Nikad ne bih primio vakcinu za bolest koju imam 0.0004 % šanse da dobijem ili za bolest koju ću lako da pregrmim (grip mi taman dođe kao odmor).

    PS.
    Doktor(ica) u mom Domu Zdravlja mi je rekla da ne primam vakcine jer su neuporedivo štetnije od gripa
    a one u srednju nisi?

  9. #34
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne čuje se ton teksta pa ne znam da li me zezaš.Kakve u srednju ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #35
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Ostavimo sad malo po strani sastojke vakcina.

    Nekako mi se čini da se prebrzo zaboravljaju neke činjenice proizašle iz posljednjih pandemija gripa, a čije su opasnosti i posljedice ipak bile preuveličane, posebno od strane SZO. Ne govorim to iz svoje glave. Naime, sve je više analiza objavljenih od strane relevantnih naučnih timova koja potvrđuju tu tezu. Temi ide u prilog i članak koji prenosi 'Rojters':

    Bird flu may not be so deadly after all, new analysis claims

    (Reuters) - Bird flu may be far less lethal to people than the World Health Organization's assessment of a death rate topping 50 percent, scientists said on Thursday in a finding that adds fuel to the heated controversy over publication of bird flu research.
    kao i ovo:

    The important scientific journals Science and Nature are holding off on publishing papers on two experiments that created mutant, more contagious forms of the H5N1 bird flu virus. The delay comes at the request of a U.S. biosecurity panel for fear the research could fall into the wrong hands and be used to create a pandemic that might kill tens of millions of people.
    s tim dolazimo i do ovoga:

    Deadly bird flu studies to stay secret for now: WHO

    (Reuters) - Two studies showing how scientists mutated the H5N1 bird flu virus into a form that could cause a deadly human pandemic will be published only after experts fully assess the risks, the World Health Organization (WHO) said on Friday.
    Dakle, ipak imamo priznanje vještački iskonstruisanog gripa, bar u labosu - i to je nešto.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #36
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Dječak iz Bara pati od misteriozne bolesti, porodica traži spas u Beogradu

    I posle godinu i po lečenja i dalje je nepoznat uzrok bolesti dvogodišnjeg Igora Kovačevića iz Bara, koji ne može da priča i hoda. Porodicu je dodatno obeshrabrila odluka Kliničkog centra Crne Gore, odakle im je poručeno da ne mogu dobiti uput za dijagnostiku u beogradskoj Univerzitetskoj dečijoj klinici.

    Poslednji nalaz dr Nikole Dimitrijevića sa Univerzitetske dečje klinike u Beogradu govori da je mogući uzrok Igorovih problema treća vakcina DTP (vakcina protiv difterije, velikog kašlja i tetanusa), koju je primio neposredno pre pogoršanja zdravlja.
    Opširnije na: blic.rs
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Streptomicin... Sjetite se nekad. U juznom jadranu nekadasnje sfrj ima malo jaci postotak nekadasnje djece koja su imala burnu reakciju na taj lijek, a koji se u to vrijeme davao i sakom i kapom od onih koji su trebali da znaju sta daju i kome daju.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #38
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Nova studija kanadskih istraživača donosi nove detalje o štetnosti vakcine protiv svinjskog gripa

    H1N1 vaccine linked to potentially fatal nervous system condition: study

    The swine flu vaccine used during the pandemic may increase the risk nervous system disorder that causes temporary paralysis almost three fold, a study has found.
    Canadian researchers linked swine flu jab to Guillain-Barré syndrome but no such link has been found in the UK.

    By Rebecca Smith, Medical Editor

    6:00AM BST 11 Jul 2012
    Researchers in Canada have found that for every million doses of the H1N1 pandemic vaccine that were administered in 2009/10 there were two extra cases of Guillain-Barré syndrome which can be fatal in extreme cases.

    The benefits of vaccination still outweighed the risks, they concluded as the risk of death from H1N1 in the region was one in 2,500.

    It was found the increased risk was between 12 per cent and three fold, due to small numbers involved.

    The disease, which can rapidly cause progressive muscle weakness and temporary paralysis, can be triggered by minor infections such as colds and sore throats. It can take a year to recover fully.

    The Health Protection Agency in Britain has examined rates of the disease here during and after the pandemic and found there was no increase in vaccinated people.



    The findings were published in the Journal of the American Medical Association.
    In Britain children who qualify for the seasonal flu vaccine on the NHS because they have serious asthma or other long-term conditions can now receive the first nasal spray vaccine, called Fluenz, instead of an injection.

    Izvor: The Telegraph
    Last edited by starwalker; 11-07-12 at 21:39.
    The more things change, the more they stay the same.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •