Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: da li se vakcinisati?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation da li se vakcinisati?

    http://www.ivantic.net/Ostale_knjiig...20zdravlje.htm
    http://www.turbo-kuvar.com/vakcine.aspx
    internet je prepun pricama koliko su vakcine opasne sta mislite o njima jesu li stvarno potrebne ili ipak ne?
    ima li mozda neko ko nikad nije primao vakcinu?...

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako, da se prikljucim temi koja sve vise dobija na vaznosti (na zalost u negativnom smislu). Prije svega, da odgovorim na tvoja pitanja.
    Da li su opasne? Nisu. Zasto nisu? Pa zato sto se vakcinisanjem prvenstveno prevenira neko oboljenje - sto je od velikog znacaja. Drugo stvar, ekonomski je mnogo zahtjevnije lijeciti oboljenje nego napraviti vakcinu - ovo je vrlo bitno u zemljama u kojima je zdrv.sistem drugacije formulisan i zahtijeva kupovinu odredjenih paketa.
    Da li su stvarno potrebne? Naravno da jesu. Zasto? Uzmi za primjer difteriju - od kada postoji vakcina ta bolest je bukvalno istrijebljenja. A predstavlja veliki zdravstveni problem ukoliko se manifestuje kod nekog. To je samo jedan obican primjer, a mogu naveesti jos stotine.
    Da li ima neko ko nije primio vakcinu? Kod nas mislim da nema. U razvijenim zemljama sam siguran da nema jer niko ne zeli da te lijeci ukoliko nisi dobio vakcine koje su propisane zakonom (naravno da ti imas pravo da odbijes ali snosis pomenute posledice).

    Zakljucak - primite vakcinu i ne brinite. Neko pojede orahe i usled alergije dolazi do anafilaktickog soka i osoba umire ukoliko nema pomoci. I sta sada? Zbog jedne(par ljudi) niko ne treba da jede orahe (kostunjicavo voce)? Penicilin dovodi do anafilaksije (a najcesce i smrti) kod 0.01% slucajeva i sta sada, izbaciti zlatne standarde u sferi antibiotika? Naravno da ne!

  3. #3
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ocigledno ti nisi ni citao ovo posebno na ovaj drugi link

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    naaravno da se treba vakcnisati, znamo da je redovna i sistematski sprovedena vakcinacija dovela do toga da se neke bolesti iskorijene...dakle, ne treba se misliti a mogu da budu opasne, ali to je rizik koji se jednostavno mora prihvtiti. Ako se uzme u obzir koliko njih ima neku negativnu reakciju na vakcinu, a kod koliko njih je preventivno djelovala i spriječila komlikacije, tj koliko života je spašeno, onda nema potrebe da se razmišlja. Ja sam uvijek za
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ms. View Post
    ocigledno ti nisi ni citao ovo posebno na ovaj drugi link
    ti postavljaš pitanje, ja sam stekla utisak da nijesi siguran da li su vakcine štetne ili ne, a onda pišeš ovaj komentar đe jasno iskazuješ svoj stav. Ok, ne pada mi na pamet da te "prevaspitavam" samo mi je muka od tih "naučnika" koji tvrde da su učestvovali u "nastajanju nekih vakcina", a ne žele da se predstave, koji tvrde da je nešto štetno, opasno takoreći, a godinama, do samog sticanja penzije su pravili te štetne i opasne vakcine...to je vrhunac licmjerstva i nijesam mogla da pročitam ovaj presmiješni intervju na drugom linku do kraja!
    Prepun je kontradikcija i licemjerstva, no da se ne ponavljam, mene ovakvi intervjui samo mogu da učvrste u mom uvjerenju da su vakcine dobre samo je ovaj "naučnik" dobio pare da "laje" da nijesu, zbog nečijeg interesa, samo pitati čijeg
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Nemam sad vremena za čitanje navedenih linkova. U vezi s tim nešto mi je poznato od ranije.

    Meni je interesantna korelacija između vakcinisanja i autizma. Naime, postoje indicije da je timerosal - konzervans korišćen u dječijim vakcinama, od nekih 'organizacija' direktno označen kao uzročnik ove bolesti. Dodatne sumnje su podgrijale i tvrdnje da kod Amiša , koji se inače ne vakcinišu, nisu zabilježeni slučajevi obolijevanja od autizma. Naravno, ne držim ove tvrdnje 100% istinitim, ali u svakom slučaju ostavljaju prostor za razmišljanje.

    Edit: Vezano uz vakcine za H1N1, bio sam protiv, jer nisu bile dovoljno ispitane.
    Last edited by starwalker; 14-03-12 at 14:46.
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pise kako se zove i preziva uostalom ni on nije bilo ko on tvrdi da vakcine nisu odgovorn za smanjenje bolesti a i nije jedini imas masu poznatih naucnika koji isto tvrde a i primjera koliko im je vakcina stete nanijela ovo su u stvari prvi linkovi na koje sam naletio sigurno se na internet moze nac nesto bolje trebao bi da idem da primim jednu ali posle ovoga nisam bas siguran
    a sto se tice vakcine za h1n1 to je cisti otrvom jedan covjek je bio jako dobrog zdravlja dok nije to primio posle nje svaki organ mu se raspao.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uh svi organi se raspali samo slijepo crijevo izduralo.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    nemojmo pretjerivati @ms. baš da se zdravome čovjeku organi "raspadaju" od vakcine protiv gripa je malo je neozbiljno tvrditi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo o bolesti ;

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Ulcerozni_kolitis

    a ovo mi je posebno bitan dio njegove ispovijesti a meni posebno inspirativan:
    - Povezao sam svoju bolest s vakcinom jer sam celog života imao odlično zdravlje. Niko drugi u porodici se nije vakcinisao niti je imao ulcerozni kolitis.

    dakle, ja o ovome ne bih više
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ah kako branis vakcine hahaha neka neka da sam znao ne bi otvarao temu

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ms. View Post
    ah kako branis vakcine hahaha neka neka da sam znao ne bi otvarao temu
    Ti si ovdje dosao s namjerom da ti ljudi potvrde kako se ne treba vakcinisati i da je sve to teorija zavjere. Ne znam zasto ti treba potvrda za ono sto znas i zbog cega postavljas pitanje. Edukativnih prica o vakcinama ima na nekim drugim temama.

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako sam ZA obaveznu imunizaciju đece.
    Ali odrasli,to je druga priča.
    Prije deset godina imao sam burnu reakciju na vakcinu protiv yellow fever,otečenost,temperatura,pad imuniteta.
    Na koleru isto tako,mada sam lakše podnio jer sam vakcinu primio iz tri djela u vremenskim razmacima.
    Ista me priča i sada čeka,ali,što ću...
    Last edited by minjo; 14-03-12 at 19:52.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ms. View Post
    ah kako branis vakcine hahaha neka neka da sam znao ne bi otvarao temu
    ne, ne branim vakcine, ali ovo ti nijesu dokazi! "Naučnik" koji je penziju zaradio praveći vakcine sad ih pljuje i veli "nemojte ih primat, ali neću da se predstavim da mi ne uzmu penziju ali ja znam, ja sam naučnik i vi morate da mi vjerujete zato što sam naučnik, da je to otrov!"
    drugi argument ti ima posebnu težinu!
    "KURIR" (pazi, kurir, novina od riječi i istine...mi'siiiim?!) piše da je jedan Sremskomitrovački pčelar ustvrdio da je od vakcine, šest mjeseci nakon što je primio, dobio ulcerozni kolitis, i da je SAMO SAM, samoinicijativno, ustvrdio da je to sigurno posljedica primljene vakcine šest mjeseci ranije?! Pčelari postali dijagnostičari, čovječe! Možda da se pozabavi kancerom, dako utvrdi kako i zašto rak nastaje, možda dobije Nobelovu nagradu?
    Meni je neopisivo drago što si otvorio ovu temu...inače ne primam vakcinu protiv gripa nikad iako sam u rizičnoj grupi, ali ovako argumentovane napade na vakcine ne razumijem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Meni je interesantna korelacija između vakcinisanja i autizma.
    Korelacija ne znači ništa.



    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    piše da je jedan Sremskomitrovački pčelar ustvrdio da je od vakcine, šest mjeseci nakon što je primio, dobio ulcerozni kolitis, i da je SAMO SAM, samoinicijativno, ustvrdio da je to sigurno posljedica primljene vakcine šest mjeseci ranije?! Pčelari postali dijagnostičari, čovječe! Možda da se pozabavi kancerom, dako utvrdi kako i zašto rak nastaje, možda dobije Nobelovu nagradu?
    Meni je zanimljivo što ljudi ne vide da bi suprotna situacija bila veoma čudna. Naime, ako nikad nijedan čovjek koji je primio vakcinu protiv gripe ne bi dobio ulcerozni kolitis to bi značilo da je vakcina lijek za ulcerozni kolitis.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    7godina nisam primio vakcinu i ne planiram, od kad sam slusao emisiju sa nekim dr Petrovicem sa klinike za prirodnu medicinu iz bgd-a nemam namjeru da ih primam, a i ne volim iglu. pa cemo vidjet dokle cu. zivjeli

    evo slucajno nadjoh jednu njegovu emisiju
    Last edited by AvAtAr_Nk; 19-03-12 at 00:23.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogao si napisao ukratno sta kaze
    sad ce zvoncica da kaze da je on pricao to sta je pricao zato sto je on sa klinike za PRIRODNU medicinu

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne, Zvončica ga je slušala i neće ti prenijeti utiske...nema te komedije kojoj sam se više smijala nego ovome što ovaj stručnjak priča
    mislim da je on već bio tema negdje na forumu, ako neko zna neka nađe temu i postavi link
    Last edited by zvoncica; 19-03-12 at 00:45.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uglavnom on kaze da je vakcina napravljena od gnoja bolesnih zivotinja, najcesce konja i svinja, i u to se stavlja otrov da bi se ti izazivaci bolesti umrtvili, pa se onda taj otrov izvlaci (al se ne moze sav izvuci) i onda se ta smesa (otrov) u obliku vakcina ubrizga u organizam, da bi organizam stvorio antitijela da bi organizam ako dodje u kontakt s tom bolescu bio spreman da odreaguje... (to je zvanicna interpretacija)

    on dalje kaze: da se vakcinom oslabljuje organizam umjesto da se ojacava, i primanjem vakcina oboljevaju celije...

    i sad koliko me sjecanje sluzi rekao je i da raka nije bilo dok se vakcine nisu pojavile

  21. #21
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovaaaaaaajj....znam ovoga covjeka i ono sto znam o njemu jeste da je totalno lud i nema mozga sad kad vidim ko prica o tome pocecu da mislim da su vakcine nesto najbolje sta postoji

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pa ne bih mu ja davala dijagnozu ipak, nemoj biti strog prema čovjeku...on ima svoju priča koja negdje prođe, negdje ne...ali da je baš lud?! Ili bez mozga?! Ne pretjeruj, ali jeste čudne stvaari pričao a posebno mi se dopao dio o njegovom obrazovanju, ako se dobro sjećam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvi su to idioti. Glavu dajem da je on prvi primio vakcine.
    Para vrti dje burgija neće.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Ovaj "doktor" je kreacionistički "naučnik", između ostalog poznat po tome što je otvorio u Srbiji "Kliniku za liječenje od homoseksualizma" i širokog opusa nebuloznoh tvrdnji koji se mogu naći na njegovoj zvaničnoj web stranici (ima i forum gdje mu možete direktno postaviti pitanje): http://www.creation6days.com/

    M
    oj komentar na sve ovo je: :lolblue:

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    7godina nisam primio vakcinu i ne planiram, od kad sam slusao emisiju sa nekim dr Petrovicem sa klinike za prirodnu medicinu iz bgd-a nemam namjeru da ih primam, a i ne volim iglu. pa cemo vidjet dokle cu. zivjeli

    evo slucajno nadjoh jednu njegovu emisiju
    Ne vjeruj svemu što čuješ na televiziji
    Last edited by johnny bravo; 19-03-12 at 16:38.
    In vino veritas

  25. #25
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    In vino veritas

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •