Results 1 to 21 of 21

Thread: Printer

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default Printer

    Evo vec neko vrijeme gledam koji cu printer da uzmem jer mi je ovaj ternutni njesra i samo sto se ne raspadne... Znaci trazim jeftin printer jer ne zahtijevam mnogo odnjega , najvise printam text mada da bude solidan i sa bojom ali ne mora sad da mi printa slike koje cu kasnije stavljati u ram...

    Takodje mi je poprilicno vazno da ne trosi mnogo ketridza . Ja sam pricao sa drustvom i vecina je uzelo LEXMARK (ili kako li se vec zove) , neki najjeftiniji koji je u Baru 55 eura a cini mi se da je u PG-u jos jeftiniji ... Vidio sam i neke obicne HP-ove za jedno 70-80 eura pa me zanima vasa preporuka za moje zahtijeve i pare...

    Hvala unaprijed
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Ovako,ja imam lexmark,najjeftiniji (z612),on je skroz ok,fino stampa i text i slike,u baru kazes da je 55 a u podgorici je u datalink 47 eura,a lik koji prodaje punila za kertridze,famozni sekula (067 238 344) mi jednom rece da ga ima i da ga on daje za 40 eura sa garancijom od godinu dana (mada ja nebih imao obraza da vratim stampac od 40 eura nazad ako mu sto bude,stvarno...).Cak sam na lexmarku sampao i postere(program od stampaca ima caku da na 4,9,16 listova A4 formata istampa sliku i ti ih poslije selotejpom spojis) i ispali su vise nego dobri...
    Sto se tice hp-a mislim da je on sto se tice stampaca neprevazidjen...i mislim koji god da uzmes model ne mozes pogrijesit,mada ako mislis da se otvoris moga bi da uzmes model 1350 to je stampac-skener-fax,i cijena mu je 110 eura u datalink sa pdv-om,i mislim da je bedza s obzirom sto sve moze...
    poz

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ok , hvala na informaciji ... to se tice otvaranja kad bi htio nesto dobro uzeo bih stampac+skener+fotokopir , ne znam tacno koliko je ali je stvarno odlicno medjutim ja trazim jedan obican printer a mislim da ce mi taj LEXMARK pruziti sto mi treba ... Nisi mi samo rekao od kad ga imas i koliko ti se trosi ketridz... ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,305
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ja sam imao dilemu isto kada sam kupovao printer. Doduse ja sam kupovao crno bijeli laserski. Raspitivao se, i cak mi je i Chegevara predlozio HP da uzmem umjesto lexmarka. A posle vidjeh i toner mu je jeftiniji od lexmarkovog
    Sad sto se tice printera u boji, mene to sve majka na posao stampa, imaju neki HP laserski grdilo para je kostao
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    republic
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ce ti svaki jeftini stampac trositi grdilo tinte,tako da ti je bolje odvojiti 150-200€ i uzeti canon pixma.
    too drunk to ****

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,902
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    skupa ti ova pixma ....

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Skupa bogami... Dobro aj vidjecu nesto samo me interesuje koji trosi manje ketridza : ovaj LEXMARK-ov (z612) ili neki jeftinije HP-ov , (npr 3745) ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    zaboravices kad si zadnji put usipa u lexmark,za hp nemam iskustva,samo znam da stampa kvalitetnije (jasnije)
    Last edited by DJuzla; 04-06-05 at 17:33.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Evo mojih utisaka oko ovih stampaca :

    Lexmark Z515 44 Eura . Najeftiniji ali u fabrickom pakovanju nema crnog kertridza pa se mora posebno kupiti. Naravno kao i svi ostali nema USB kabal
    pa sve ove cijene mozes da racunas plus 2 eura za USB kabal.

    Lexmark Z612 47 Eura . Jeftin ali je meni i jednom mom prijatelju posle 2-3 mjeseca crkla stampa u boji. Rade oba i sada ali samo crno-bijelo. Malo jace trese sto dok stampa. :-) Software mu je dobar (driver i one opcije ) sto ja nebih rekao za hardware.

    HP DeskJet 3745 69 Eura. Neznam ali mi je iskustvo sa HP-om pozitivno. Imam HP DeskJet 3550. Kertridz ima duplo ( 10 ml ) vise boje nego Lexmark.

    Canon Pixma iP1500 78 Eura . Ovaj stampac mi se puno svidjeo. Cetvrtast, jak, tih i pouzdan (ruski sistem ) i ima kvalitetnu stampu. Cini mi se da su mu kertridzi velicine kao u HP-a.

    Mozda je mana sto su glave za stampanje kod Canona i Epsona na stampacu a ne na kertridzima (HP, Lexmark..). Pa ako duze vremena ne stampas moze da se osusi boja i zacepi glave. Kod ostalih proizvodjaca samo bacis kertridz i kupis novi a kod ovih imas veliku komplikaciju da ocistis glave.
    Naravno s druge strane kertridzi su jednostavniji pa i jeftiniji za Epsona i Canona-a.

    Eto !

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    недвижимость
    Posts
    836
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eo da ne otvaram drugi topic

    mom bratu je crko stari stampac,i sad oce da uzme hp 5740, usb 2.0 stampac.
    on ima neki stariji komp sa samo usb 1.
    jeli kako moguce usb 2.0 na usb 1?
    do yourself a favor
    Prshuta records

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Turntablerocker
    eo da ne otvaram drugi topic

    mom bratu je crko stari stampac,i sad oce da uzme hp 5740, usb 2.0 stampac.
    on ima neki stariji komp sa samo usb 1.
    jeli kako moguce usb 2.0 na usb 1?
    moguce je. Nebi trebao nikakvih problema da vidi, mozda bi mu bilo malko sporije kada salje neke ogromne dokumente, mada i to je zanemarljivo jer je printer dobro sporiji od data linka.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    недвижимость
    Posts
    836
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fala metalac
    do yourself a favor
    Prshuta records

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Evo ozivljavam ovu temu [da ne otvaram novu]...

    U pitanju je problem sa ketridzom... Znaci dok sam imao originalni trajao je godina dana i vise a onda sam poceo da ga "punim" kod cike ilegalca koji je tako dobar dami za 5 eura "napuni" cak i vise nego sto ga fabricki napune ali je problem u tome sto meni to traje samo prvih mjesec dna [najvise] a onda kao da se citav sam iskapi...

    E sad neznam koje mi je najbolje rejsenje... Da dajem tako i dalje [sto nebih vise radio], da uzmem originalni koji je bice 30-40eura ili ima neko trece rijesenje?

    Hvala unaprijed!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    5 puta "ilegalno" 12=60 eura
    a 30-40 je original sa kojim cijele godine stampas.Znam da su nekad 40 eura velike ali ipak je original -original.Imam ja HP za koji mi trebaju toneri 2 x 35 eura, pa znak kako ti je
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Eeeee,
    samo da i ja pozdravim. Ja bar za sada nemam problema jer na poslu odradjujem svu stampu (crno bijelu na HP 1320 a kolor na HP 2550L) ali sto se tice tonera kad me kap ne ubi kad potrosismo ovaj kolorni te reko aj da se poruci -- kad ono 4xkolor toner (crni, cyan, zuti, magenta) + neki bubanj = priblizno 5x130 i kusur aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Tako da je blagostanje okoncalo...
    Ja sam za HP 2200 koristio dopunjeni toner i bio prezadovoljan (kod momka 067523313 prva zgrada bloka V).
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro
    Evo ozivljavam ovu temu [da ne otvaram novu]...

    U pitanju je problem sa ketridzom... Znaci dok sam imao originalni trajao je godina dana i vise a onda sam poceo da ga "punim" kod cike ilegalca koji je tako dobar dami za 5 eura "napuni" cak i vise nego sto ga fabricki napune ali je problem u tome sto meni to traje samo prvih mjesec dna [najvise] a onda kao da se citav sam iskapi...

    E sad neznam koje mi je najbolje rejsenje... Da dajem tako i dalje [sto nebih vise radio], da uzmem originalni koji je bice 30-40eura ili ima neko trece rijesenje?

    Hvala unaprijed!
    Puni sam. 100 Ml boje ti je 4 eura a sa tim mozes u prosjeku jednu boju da napunis od 10-20 puta (zavisi od stampaca) sto mu dodje punjenje ketridza cijelog od 0.6E do 1.2E.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ja da znam da punim punio bi i sebi drugima... Ne vjerujem da je neka mudra filozofija odradit to ali jbg.

    Ben Dover, reci mi kako se zove taj covjek i koliko kosta to jedno punjenje???
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Nisam siguran za ime ali tel je 067523313 pa vidji sa njim svaki dogovor je moguc
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Evo da ja ozivim opet ovaj topic jer mi je potrebna slicna pomoc...

    Sada je u pitanju printer Canon Pixma MP 160...

    Znaci radio je cool ali mi se cini da se relativno brzo potrosio COLOR ketridz a nakon 2 dana i CB ketridz [iako ne koristim nesto pretjerano stampac]

    Inace oznake ketridza su 40 za BLACK i 41 za COLOR pa me zanimalo vasi savjeti tj. da li je bolje da ga punim negdje ili kupim novi... Ja bi ipak pokusao da ga napunim pa ako ne bude ok uvijek mogu uzeti novi ketridz... Zanima je i gdje ga je najbolje napuniti tj. ima li neko ko ce to odradit kako treba s'obizrom da sam imao dosta loseg iskustva sa tim do sada...

    Hvala unaprijed za pomoc!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,305
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Digitus je prije radio te dopune kertridza, cak te nauce kako to poslije sam da odradis. Da je laserski stampac i toner, dopuna je djelimicno uspjesna, zato sto se traka trosi pa u zavisnosti od njenog stanja zavisi i punjenje.
    Zato ti je kertridz dusu dao za punjenje. Vidji u digitus i pretrazi forum bilo je jos par tema o dopunama kertridza.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitanje
    By Mugi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 13
    Last Post: 14-03-05, 09:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •