Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 54

Thread: Ponovo truju pse!!!

  1. #26
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Zbilja? To ono kao kad je medjed smrskao glavu djevojcici i seljani ubili medjeda, dosla policija i pita: Ko je ubio medjeda? da ga vode u zatvor.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #27
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e jel se ti to zezas ili stvarno poredis medveda i psa?!?!?!?!?
    O,dokle smo mi stigli..Temu sto poceli sam pricom o trovanju pasa u Danilovgradu a stigli smo do tamo nekih medveda isl...
    Ladno nikako resenje ne vidim ovdje...pozzdraaav svima...

  3. #28
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran87JH View Post
    Konkretne akcije sprovode odredjene organizacije, koje se bave zastitom zivotinja...
    Izvini ali ja jos ne cuh za konkretnu akciju tih ljudi koji se bave zastitom zivotinja?

    Jedino sto od njih dobijam jeste otvaranje glave po nedelju dana kad neko otruje lutalice oko kuce/zgrade koje su mu dozlogrdile (i ko ne moze da dobije azil na br. telefona i kad ga dobije oni mu kazu "donesite ih vi u azil"). Ta gospoda vjerujem primaju neke pare da rade oko toga a koliko sam ja mogao primijetit ne zapinju. Ako grijesim ispravite me.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #29
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Bolje je nama "civilizovanim" ljudima da se usredsredimo na ovu jadnu romsku djecu koja prosi po ulicama, nego na inficiranu kontejnersku paščadiju. Od svakog eura koji baciš na azil i zaraženu paščad, može se promrzlom i izgladnjelom romskom djetetu obezbijediti jedan obrok! Valjda smo mi ljudi jedina debilna vrsta koja ne brine za svoje interese, a brine za interese zaraženih uličnih pasa koji su uljezi u ljudskom staništu.
    Slazem se sa tobom da treba i njima pomoci, ali je ovo dio foruma posvecen kucnim ljubimcima... A nijesu jedino romi ugrozeni, ima dosta ljudi na rubu egzistencije, kojima ne treba pomoc, nego mogucnost da rade i zarade (sto je kod nas postala nemoguca misija)!
    Pitanje je cije smo mi sve staniste zauzeli, kad su psi nase? Sume se krce, da se zgrade prave i beton udari, pa se cude, odakle zmije? To je njihovo staniste, moraju se braniti ili da 'vataju prvi autobus do nekog sela, dje nama zive duse? A debila vrsta jesmo, jer jedino mi ubijamo iz zadovoljstva, a zivotinje, da bi prezivjele... Mi se u lovu provodimo, jureci nekog crnog zeca i pucajuci za njim? Zar to nije debilno?

  5. #30
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran87JH View Post
    Slazem se sa tobom da treba i njima pomoci, ali je ovo dio foruma posvecen kucnim ljubimcima... A nijesu jedino romi ugrozeni, ima dosta ljudi na rubu egzistencije, kojima ne treba pomoc, nego mogucnost da rade i zarade (sto je kod nas postala nemoguca misija)!
    Pitanje je cije smo mi sve staniste zauzeli, kad su psi nase? Sume se krce, da se zgrade prave i beton udari, pa se cude, odakle zmije? To je njihovo staniste, moraju se braniti ili da 'vataju prvi autobus do nekog sela, dje nama zive duse? A debila vrsta jesmo, jer jedino mi ubijamo iz zadovoljstva, a zivotinje, da bi prezivjele... Mi se u lovu provodimo, jureci nekog crnog zeca i pucajuci za njim? Zar to nije debilno?
    Jeste, ali nažalost, i priroda je takva da se vrste bore međusobno za teritoriju i mi tu ne možemo ništa učiniti. A što ova djevojka pita kako bi se jadni pas snašao da ga čovjek ne hrani, pa Bože moj, nijedna biološka vrsta nije u obavezi da se brine o opskrbi druge, a i svaka vrsta je sposobna da se sama snađe. Kako mačke preživljavaju same, kako ima debelih mačaka i u kućama i u šumama? Isto važi i za pse skitnice, neka love ptice i zečeve i neka se brinu o sebi. Hrani li čovjek njihove rođake-vukove, kojote i šakale, ili oni love sami? A kojot je po snazi tu negdje sa psom lutalicom srednje veličine.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    I coek je kucni ljubimac. Kako ga dresiras tako se ponasa. Pas, medjed, coek.. isti mantrak.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #32
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Zbilja? To ono kao kad je medjed smrskao glavu djevojcici i seljani ubili medjeda, dosla policija i pita: Ko je ubio medjeda? da ga vode u zatvor.
    je li to onaj medjed, sto ga je onaj drzao pored lakala u kavez, kao atrakciju, a djeca ga cackala? Ljudski faktor 99%, isto kao onoj sto je lav odgrizao ruku...

  8. #33
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Isto važi i za pse skitnice, neka love ptice i zečeve i neka se brinu o sebi.
    Neka ustanu ujutru oko 4-5 sati kad zecevi obicno prelaze ulicu i neka love to DD
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Goran87JH View Post
    je li to onaj medjed, sto ga je onaj drzao pored lakala u kavez, kao atrakciju, a djeca ga cackala? Ljudski faktor 99%, isto kao onoj sto je lav odgrizao ruku...
    Ne, o ovoj djevojcici niko nije brinuo. Pustili su je samu u sumu. Tamo se i desilo. Policija je bila u pravu, moze biti?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #35
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Jeste, ali nažalost, i priroda je takva da se vrste bore međusobno za teritoriju i mi tu ne možemo ništa učiniti. A što ova djevojka pita kako bi se jadni pas snašao da ga čovjek ne hrani, pa Bože moj, nijedna biološka vrsta nije u obavezi da se brine o opskrbi druge, a i svaka vrsta je sposobna da se sama snađe. Kako mačke preživljavaju same, kako ima debelih mačaka i u kućama i u šumama? Isto važi i za pse skitnice, neka love ptice i zečeve i neka se brinu o sebi. Hrani li čovjek njihove rođake-vukove, kojote i šakale, ili oni love sami? A kojot je po snazi tu negdje sa psom lutalicom srednje veličine.
    Da pas, kao kojot, lovi u centru grada? A kako su macke debele? Prodju pored mesare,onaj im baci mesa i idu dalje (ipak ih neko hrani, ne love uvijek miseve...) Upravo iz ovoga razloga, treba azil, da ih ne bi ljudi ubijali pored kontejnera i da ne bi lutali gradom... Oni se dobro snalaze u ovim uslovima, da nije nas, da ih u tome sprijecimo! Zasto smo mi superiorna vrsta, da odredjujemo, ko je dobrodosao na nasoj teritoriji, i odakle to da je ta teritorija bas nasa?

  11. #36
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Neka ustanu ujutru oko 4-5 sati kad zecevi obicno prelaze ulicu i neka love to DD
    Ima ih po okolnim šumama koliko hoćeš, a ukusnih debelih golubova na svakom koraku, pa neka malo variraju.

    Zasto smo mi superiorna vrsta, da odredjujemo, ko je dobrodosao na nasoj teritoriji, i odakle to da je ta teritorija bas nasa?
    Jer smo superiorni, tako kaže zakon prirode. Misliš da meni nije žao kad vuk zakolje mršavu suvu kozu? Ali jebiga, priroda ne poznaje dobro i zlo, nego zakon jačeg. Istina je, opet ponavljam, da psi lutalice nisu naša briga, štoviše, često su i smetnja, u slučaju širenja zaraznih bolesti.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  12. #37
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blueberry View Post
    [...]

    @johnny bravo Sto se tice tvojih predloga....Prvo ovo za potpisivanje inicijative usmjerene drzavi-mislim da bi nas ladno iskulirali(imaju oni pametnijeg posla)...a sto se sakupljanja potpisa tice u DG-u ladno pola stanovnika ne bi potpisalo to,upravo iz tog razloga sto ne vole zivotinje,i ladno je polovini stanovnika milo sto se sve ovo desilo....
    I očekivao sam ovakav odgovor. U kolektivnoj svijesti našeg društva očigledno se ukorijenio i dominira defetizam.
    In vino veritas

  13. #38
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    @Besmrtni,

    Posipanje toksina od strane nestručnih i neovlašćenih lica po gradskim površinama, gdje može lako doći do kontaminacije tla i vode se itekako tiče ljudi.

    Isječak iz novinskog članka:
    Dovoljno bi bilo da sto grama te supstance dođe u kontakt sa vodom i da se cijeli grad otruje
    Last edited by johnny bravo; 11-03-12 at 19:15.
    In vino veritas

  14. #39
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Ima ih po okolnim šumama koliko hoćeš, a ukusnih debelih golubova na svakom koraku, pa neka malo variraju.



    Jer smo superiorni, tako kaže zakon prirode. Misliš da meni nije žao kad vuk zakolje mršavu suvu kozu? Ali jebiga, priroda ne poznaje dobro i zlo, nego zakon jačeg. Istina je, opet ponavljam, da psi lutalice nisu naša briga, štoviše, često su i smetnja, u slučaju širenja zaraznih bolesti.
    Nijesmo mi priroda, da odredjujemo dje ce ko da zivi, taj zakon prirode se odnosi na sve, ne samo na zivotinje! Zasto neko ubije psa, ako povrijedi covjeka, a da ne sudi covjeku ako povrijedi psa? Vuk zakolje kozu da bi jeo, a ne da ispuni neki hir... Sto se tice bolesti, da ih je ko pticijih govana, psi ne bi mogli da sire bolesti koliko mi to radimo, koliko je samo fabrika, auta, koja uticu na nase zdravlje i sire bolesti?

  15. #40
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    I očekivao sam ovakav odgovor. U kolektivnoj svijesti našeg društva očigledno se ukorijenio i dominira defetizam.
    Samo sam rekla onako kako je...Bez ikakvog preuvelicavanja ili iceg drugog...
    Ko zivi u Danilovgradu,znace (najvjerovatnije) da ljudi ovdje nisu bas ljubitelji zivotinja....

  16. #41
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Nemate vi problema sa narodom no fino rijesite sa opstinom/drzavom da se regulise to i da taj azil konacno pocne da radi ono za sto je namijenjen
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  17. #42
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne zna se dje im je gore, pored kontejnera ili u azil... Greota...

  18. #43
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nisu rasni ili ako su stariji psi, vece su im sanse da prezive pored kontejnera...

  19. #44
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bokig View Post
    Ako nisu rasni ili ako su stariji psi, vece su im sanse da prezive pored kontejnera...
    ziva istina

  20. #45
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kreozan zabranjen otrov osim u Bosni i Srbiji ljudi intezivno truju pse.
    Od ostalih u 99% slucajeva su:
    Dicumarin,strihnin,talijum,varfain
    Dikumrin(dicumarine) je supstanca od koje nastaje krvarenje svugdje u tijelu.Izkontrolisite boju bala u ustima i pogledajte da li ima krvarenja .Mozete vidjeti i krv u mokraci ili izmetu,mogu povracati krv.Ako nije uneto previse otrova veterinar ce vasem psu dati vitamin K , a u ozbiljnijim slucajevima transfuzija krvi.
    Strihnin(strychnine)se uglavnom koristi kao otrov za pacove.U pacovu koji je otrovan ostaje otrov.Ako ga vas pas pojede dobice teske grceve,koje mogu dovesti do toga da pas ugine.Ako pas jos nije dobio grceve,treba ga odmah naterati da povraca.Ako su grcevi nastali jedini nacin da se pas spase je da ga veterinar sto pre odvede pod narkozu i da mu ispere zeludac.
    Talium ili thalliumsulfat se takodje koristi kao otrov za miseve i pacove.Talium nema brzo dejstvo kao strihnin.U pocetku,otrovana zivotinja ce povracati,smrsat ce i cesto ce mu se pojaviti ispucala mesta oko ociju,anusa,brnja.U prvih deset dana ce te vidjeti pretjerano opadanje dlake.Ako primetite nesto od ovoga,naterati psa na povracanje i naravno kontaktirati veterinara.
    Varfain(Misomor) kao i prvi otrov je antikoagruans sprecava zgrusavanje krvi i zivotinja umire poslije nekoliko dana.Protiv otvrov je Vitamin K ili K1 10mg na svake 5 sati.
    To su inace i otrovi koji su se koristili a i danas se koriste kod zlocinackih trovanja ljudi.

  21. #46
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ne, o ovoj djevojcici niko nije brinuo. Pustili su je samu u sumu. Tamo se i desilo. Policija je bila u pravu, moze biti?
    Ne kazem da je policija u pravu, ali kao sto sam rekao, u vecini slucajeva je ljudski faktor. Medjed, lav i sl. zivotinje, nijesu kucni ljubimci i ne mogu se drzati u kavezima u dvoristima... Pogotovo me cudi, da od jedne zenske osobe cujem, da pse lutalice treba istrijebiti tj. "ocistiti CG od njih"!?

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ne citas me dovoljno pazljivo. Svaki otkucani post je dio cjelokupnog poimanja problema.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #48
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od gore navedenih otrova postoji mogucnost da se oporavi,a sto da se cini sa otrovom zvanim karabin?
    Ima li tu lijeka?
    Znam ljude koji radije nju koriste no ikakav otrov

  24. #49
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od dicumrine i varfaine ima antidot je Vitamin K1.A od talijuma i strihnina nema mada to su i redja trovanja, njih je tesko naci jer su pretezno zabranjeni,kao i onaj prvi Kreozan.

  25. #50
    Join Date
    May 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Meni je veca muka sto se toliko mnoze no sto se truju. Mnozimo se i mi ljudi pa se trujemo svim i svacim. Ili psi nas ili mi njih. Ima ih te jedu pse. Sta je u onim pastetama, cajnama? Je li sve pilece i jetreno, konjsko.. Dajte ljudi.. Ja bih da cistimo malo CG, sto je strasno?
    Sta je odje nijesam razumio?
    " Dajte ljudi.. Ja bih da cistimo malo CG, sto je strasno?"

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ponovo grafička
    By kenneth in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 28-11-08, 22:58
  2. Ponovo CG reprezentacija
    By Iz_dana_u_dan in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 04-02-06, 17:35
  3. Slovenacki "Fruktal" sokovi truju gradjane SCG
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 12-08-04, 09:24
  4. Tata ponovo kod nas!
    By okac in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 16-02-04, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •