Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: I,K: Kangal. Anatolijski pastirski pas

  1. #1
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default jihgyigjtffgutfytfi6tfdur6fyf7

    hjygjygfkyugyfuygkvujhjbvjtufgkhjbvhcftuk6ghjbjght u6yiujhygt678
    Last edited by mockingbird666; 18-03-12 at 14:12. Reason: jhjh;h;uh;h;h;iho

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Praktično niđe. Čistokrvna štenad su rijetka van Turske koliko znam(mislim da je tamo i dalje na snazi zakon koji zabranjuje izvoz njihovoh autohtonih rasa). Bila je priča kako su van Turske manje više sve mješanci a i đe ima dobre štenadi ona debelo prelaze 1000e.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo Dutch ti je djelimicno odgovorio,a sto ne vidis sa Elir imas slike njenih kucica na fotografije kucnih ljubimaca malo ispod si stavila neki post,pitaj nju ona ima najljepse kucice Azijata sto sam ja odje vidio

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    BalkanKinology

    Reg se tamo i traži,to ti je najveća baza za ove prostore

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima moj drug, 2-3 kera... samo nisu nimalo jeftini
    http://imageshack.us/photo/my-images/805/kangal.jpg/

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @mockingbird666
    Kako ti se ovaj cini : ? Nije posebno visok...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na pocetku cu te posavjetovati ono sto savjetujem svakoga ko odluci da kupuje psa bilo koje rase- da dosta citas i da se dobro upoznas sa rasom, u ovom slucaju sa Kangalima. Prije svega, sa njihovim standardom, a onda i sa ostalim stvarima koje su vezane za Kangale. Istorijat, odgajivaci, odgoj, nabavka i slicno. Ovaj postupak je preporucljiv bez obzira na rasu ali posebno se preporucuje u onim slucajevima kada se radi o manje poznatim rasama, kao sto je Kangal i mnoge druge, jer su upravo ti psi, odnosno potencijalni kupci ovih pasa, najpodlozniji raznoraznim prevarnim radnjama. Po internetu se mogu naci mnoge slike pasa na kojima pise "Kangal", pogotovo ako u google search ukucas "Kangal dog", ali u vecini slucajeva ti psi nijesu uopste Kangali. Ti oversized primjerci kojima se najcesce odusevljavaju neupuceni ljudi su, u vecini slucajeva, mada ima i odredjen broj izuzetaka, mjesanci. Mijesanjem Kangala sa razlicitim molosoidnim rasama nastali su neki psi koje ljudi kategorizuju u Boz shepard dog, Malak dog, Turkish mastiff itd najcesce iz nekih megalomanskih razloga tipa kreiranja nove rase (citaj zgrcanja velikih para i samopromocije). Znaci - citaj, citaj, citaj... Raspituj se. Kontaktiraj sa ljudima koji su "u rasi" i uci, da ne bi napravila gresku i dala velike pare za ko zna sta.

    Dalje... Vec u samom naslovu topika napravila si veliku gresku. Kangal i Anatolac nijesu ista rasa. To su potpuno dvije razlicite rase.
    Kangal nije priznat od strane FCI dok Anatolci jesu. Sto se nepriznavanja Kangala tice to je duga prica i ako te interesuje mozes naci na internetu dosta materijala pa da ne duzim sa tim... Ukratko, Anatolci poticu od pasa pastirskog tipa koji su uvezeni u Ameriku i Englesku 60-ih godina i naziv su dobili samo zbog toga sto su vecinom uvezeni iz regije Anatolije i njene okoline. U samoj Turskoj ovu rasu ne priznaju kao izvorno Tursku. Standard Anatolaca je napravljen i oni su priznati od strane AKC, UK KC i FCI dok Kangali, iako imaju standard koji je skoro koncipiran i objavljen, nijesu iz vise razloga. Mislim da je glavni razlog protivljenje same Turske. Kad pogledamo kako odgajivaci unistavaju do skoro zdrave rase onda im se ne moze nista ni zamjeriti zbog takvog stava i potpuno ih razumijem. Posto je Anatolski pastirski pas priznata rasa cesto se Kangali prodaju i upisuju u rodovnice kao Anatolci... Zbog lakse prodaje, izvoza...

    Sto se tice Kangala kod nas i u nasoj okolini ima ih. U Niksicu postoje 3, 4 primjerka koji su kupljeni u Novom Pazaru, u Srbiji ih ima poprilican broj, u Bosni jos vise, u Hrvatskoj takodje... Tacno je da je njihov izvoz zakonski regulisan tj. zabranjen, jer se Kangal dozivljava kao nacionalno blago i Turski ponos, ali, kako to obicno biva, slovo zakona nije bas neka prepreka ilegalnim trgovcima i ljubiteljima odnosno zaljubljenicima u ovu rasu da dodju jedni do drugih i "odrade posao".

    Ja sam ljubitelj Panter linije i vec 3, 4 godine planiram kupovinu steneta. Nadam se da cu do narednog ljeta udomiti jednog Pantera.
    Postavicu slike nekih pasa koji su tipicni predstavnici rase a poticu od najboljih i najpoznatijih odgajivaca kao sto su Onur Kanli, bivsi predsjednik kinoloskog saveza Turske, braca Odaci koji su nastanjeni u Njemackoj itd.






    Pimenuta forumasica Elir je upravo od gospodina Onura dobila na poklon musko stene Kangala ali ga je proslijedila, ako se dobro sjecam, nekim prijateljima u Hrvatsku i trenutno ima pse SAO rase.

    Registruj se odje i citaj... Ne budi lijena.

    http://www.balkankinology.net/pricao...p?f=43&t=25218

    Nadam se da sam ti barem malo pomogao i priblizio rasu.... Srecno u kupovini.
    Last edited by Serhi; 11-03-12 at 22:23.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    @mockingbird666
    Kako ti se ovaj cini : ? Nije posebno visok...
    Vidi se ko zna znanje.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @mockingbird666

    Ti bi da pilotiras borbenim avionom, i evo covjek pilot(serhi) dodje i kaze "a dje ti je odijelo, maska, kaciga, umijes li da udjes u avion, da ga upalis,..." i ti s obzirom da cujes prvi put za sve to sto pominje, umjesto da se povuces malo, citas, raspitas,... ti kazes "PARE NISU PROBLEM". ... Moj savjet ti je da odlozis bar na pola godine nabavku "velikog psa", jer se spremas da napravis veliku gresku...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    SOP nije rasni pas. Nemaš 2 da se uklapaju u neki standard. Svi su različiti. Obično miješanje raznih rasa bez ikakvog plana. Za 15tak godina se ne može napravit rasa a kamoli za par(jer su još za vrijeme ratova pričali o njemu). Običan mješanac na kojem su probali da zarade.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto se trudis ovo ti je ono furanje da imas velikog psa, i drzis doma u grad postane divalj ne moz ga socijalizovat posle svezes na lanac i super , kao svi sto rade................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mockingbird666 View Post
    Uh...to je to..ali treba mi stene...jesu cistokrvni? Ima li papire? Regularno?
    To nije to. To nije Kangal a nije ni Anatolac. Ovaj pas je tipicni mjesanac.
    Ovo je slika psa sa interneta a napisao sam ti vec da se po netu mogu naci raznorazne slike pasa koji nemaju nikakve veze, ili imaju malo veze, sa Kangalima.
    Znam na koje pse Avatar misli, gledao sam ih i pricao sam sa njihovim vlasnikom. I to sam ti napisao u prethodnom postu.

    Quote Originally Posted by mockingbird666 View Post
    Zgodan,ali nije kangal koji mi treba...to je akbaski... Trazim anatolijskog, ima razlike... Hvala.
    Znas li uopste sta znaci "karabash", "akbash"?
    Pas sa slike koju je postavio Spale je jedan od najpoznatijih pasa u rasi i sigurno nije "akbaski" a nije ni "akbash".
    Ako se odlucis za Kangale, a ovo kazem posto vidim da jos nijesi nacisto da li zelis Kangala ili Anatolskog pastirca, bolje bi ti bilo da trazis odgajivaca koji ima pse barem pribliznog kvaliteta ovom psu sa slike. Ako ti se ovaj pas ne svidja onda Kangal nie za tebe.

    Quote Originally Posted by mockingbird666 View Post
    Svakog kojeg sam pogledala u cg,Srbiji,Hrvatsku i okolini...NEMAJU PAPIRE! I nisu cistokrvni....Necu takvog da uzmem ...
    Koje pse si gledala? Cim pises da zelis Kangala sa papirima ocigledno nijesi pazljivo procitala moj post. Obrati paznju na boldovano:

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Dalje... Vec u samom naslovu topika napravila si veliku gresku. Kangal i Anatolac nijesu ista rasa. To su potpuno dvije razlicite rase.
    Kangal nije priznat od strane FCI dok Anatolci jesu. Sto se nepriznavanja Kangala tice to je duga prica i ako te interesuje mozes naci na internetu dosta materijala pa da ne duzim sa tim... Ukratko, Anatolci poticu od pasa pastirskog tipa koji su uvezeni u Ameriku i Englesku 60-ih godina i naziv su dobili samo zbog toga sto su vecinom uvezeni iz regije Anatolije i njene okoline. U samoj Turskoj ovu rasu ne priznaju kao izvorno Tursku. Standard Anatolaca je napravljen i oni su priznati od strane AKC, UK KC i FCI dok Kangali, iako imaju standard koji je skoro koncipiran i objavljen, nijesu iz vise razloga. Mislim da je glavni razlog protivljenje same Turske. Kad pogledamo kako odgajivaci unistavaju do skoro zdrave rase onda im se ne moze nista ni zamjeriti zbog takvog stava i potpuno ih razumijem. Posto je Anatolski pastirski pas priznata rasa cesto se Kangali prodaju i upisuju u rodovnice kao Anatolci... Zbog lakse prodaje, izvoza...


    Znaci, Kangal nije priznata rasa i samim tim ne mozes kupiti psa sa papirima. Niti jedan Kangal nema papire osim u slucajevima da je upisan u papire kao Anatolski pastirski pas radi lakse prodaje i izvoza. Kangal koji nema papire nije mjesanac. Mjesanaca ima dosta, i o tome sam ti pisao, i bas zbog toga moras dobro da se upoznas sa rasom, sa ljudima koji ih gaje i drze i na taj nacin ces, barem donekle, umanjiti mogucnost da budes prevarena.

    Vidim da si bas neuka sto se ovih stvari tice. Pokusao sam da te uputim i da ti pomognem, ostalo je na tebi. Ne radi se samo o parama. Potrebno je vrijeme da se upoznas sa rasom, da se upoznas sa odgajivacima, da se upoznas sa psima, da se odlucis za odgajivaca i pse cijeg potomka zelis da kupis itd. itd. itd... To je proces i ako zelis kvalitet onda moras biti strpljiva i odraditi sve kako treba... Toliko od mene.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    SOP nije rasni pas. Nemaš 2 da se uklapaju u neki standard. Svi su različiti. Obično miješanje raznih rasa bez ikakvog plana. Za 15tak godina se ne može napravit rasa a kamoli za par(jer su još za vrijeme ratova pričali o njemu). Običan mješanac na kojem su probali da zarade.
    Ziva istina. SOP je klasicni bandog.


    Quote Originally Posted by sparco View Post
    sto se trudis ovo ti je ono furanje da imas velikog psa, i drzis doma u grad postane divalj ne moz ga socijalizovat posle svezes na lanac i super , kao svi sto rade................
    A znam... Volim ove pse pa rekoh da joj priblizim o cemu se tu zapravo radi, da je uputim. Vidim da je uzalud.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ali zvala je i azil, facepalm..............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pas ciju sliku sam ja postavio a tebi ne odgovara je inace legenda kangal rase, od 1000 jedan bude takav S obzirom na ono sto je bio i njegove potomke ima neprocijenjivu vrijednost... A tebi se nije svidio , ili bi ga zamijenila za SOP-a koji je nista drugo do miks vise rasa, a u sebi ima najmanje pastirskog(pastirski psi su posebni i fizicki i ponasanjem u odnosu na druge pse).
    Koliko para toliko muzike vazi u kafani, a odje vazi koliko znanja i zelje = toliko muzike. Pokusali smo da ti pomognemo a ti to shvatas kao "(ne)pomoc"...
    pozz

  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    A jesi li razmisljala o Dodz-u? Mnogo su dobri i mozes naci mnogo velike, ali tesko ces papire za njih da dobijes.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šerkan, pas kojeg je Spale postavio, je jedan od najboljih pasa u rasi, tipičan predstavnik tzv. panter linije, sin čuvenog pantera. Ostavio mnoštvo dobrih potomaka (dva njegova sina je Serhi postavio u svom komentaru), pas sa svim vrlinama koje treba da poseduje jedan pastirac.

    Pas na prvoj slici nije kangal, već turski miks koječega, a da je impresivan, impresivan je.

    Kako rasa postaje popularna, na našim prostorima ima svega i svačega, ali ne samo kod nas, već i u Turskoj, tako da nije više ni na "izvoru voda najčistija".


    Pre nepune dve godine, ja sam uvezla ovog psa, incestiran na Šerkana (sa očeve strane unuk Šerkanov, sa majčine strane praunuk), od poznatog odgajivača G-dina Onura Kanlija.

    Pas je nepune dve godine star na slici.






  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    incestiran a ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne kazem `inbridiran`.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zvuci grubo, Elir se pogresno izrazila. Radi se o linijskom parenju, inbreedingu, koje se praktikuje kod svih rasa a posebno ako se radi o tako izuzetnim primjercima kao sto je bio Serkan. Incestno parenje je samo otac-cerka, majka-sin, brat-sestra. Sve ostalo (pa cak i djed-unuka i obrnuto) vise se ne smatra incestom vec linjskim parenjem jer se ne poklapa u 2 najbliza roditelja a inbreeding je posebno znacajan iz razloga sto se na ovaj nacin dupliraju geni koji se zele prenijeti na potomstvo (duplo su vece sanse da se dodje do kvaliteta pasa na koje se radi inbreeding)
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aha i onda za 10 godina imamo inbridovano 20 000 svakojakih primjeraka i dodjemo do teme dje se utvrdi da cistog moz nac jednog u meleon ;p jelte? to bi ja moga fistit cerku da dobijem sina jakog dobrog ka ja
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Zvuci grubo, Elir se pogresno izrazila. Radi se o linijskom parenju, inbreedingu, koje se praktikuje kod svih rasa a posebno ako se radi o tako izuzetnim primjercima kao sto je bio Serkan. Incestno parenje je samo otac-cerka, majka-sin, brat-sestra. Sve ostalo (pa cak i djed-unuka i obrnuto) vise se ne smatra incestom vec linjskim parenjem jer se ne poklapa u 2 najbliza roditelja a inbreeding je posebno znacajan iz razloga sto se na ovaj nacin dupliraju geni koji se zele prenijeti na potomstvo (duplo su vece sanse da se dodje do kvaliteta pasa na koje se radi inbreeding)
    Tako je u teoriji i kod rasa koje imaju dugu kinolosku istoriju... Kod pastirskih pasa vecina inbridinga koje znam su promasaji. Jer sta znaci "duplirati" gene nekog psa, koji sam po sebi nije ujednacen... Mislim da vrijedi to raditi samo sa jedinkama koje su parenjima van srodstva nastale a jako su ujednacene sa svojim precima u jedno 5 generacija. Ali ozbiljnim odgojem kod pastirskih rasa se malo ko bavi kroz 5 generacija..

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iha, dugacka je to tema... Dugacka i skakljiva. Najlakse je banalizovati stvari i porediti inbriding pasa sa incestom izmedju pripadnika ljudska vrste. Incest je sasvim prirodan kod zivotinja. Pogledaj samo najblize psece srodnike, vukove, i sve ce ti biti jasno. Divlje pse, takodje... Svi oni, u svom prirodnom okruzenju pa i u zatocenistvu, praktikuju inbreeding. Zivotinje ne razmisljaju o incestu kao necemu sto je moralno neprihvatljivo, one nemaju "humane moralne kodove ponasanja", one samo razmisljaju o produzetku vrste i o nacinima da dodju do jakog i zdravog potomstva koje ce biti sposobno da odrzi vrstu. I ljudska vrsta je pocela od krvnog srodstva pa je preko grupnog braka i braka u parovima dosla do danasnjeg monogamnog braka... Kod ljudske vrste, incest dovodi do odredjenih degeneracija (i to ne u svim slucajevima) i smatra se nemoralnim, barem u vecini civilizovanih drustava (iako i danas imamo slucajeve da pojedini bogatuni prave djecu u incestu razmisljajuci o svojoj zaostavstini i o nastavku "ciste loze"...), ali kod zivotinja to nije slucaj... U zivotinjskom svijetu vaze zakoni prirode, prirodna selekcija, zakon jaceg... Jednostavno, ne mozemo izjednacavati pse i ljude na ovu temu. Prakticno ne postoji rasa pasa koja nije dobijena incestnim parenjem i ne postoji ozbiljniji odgajivac koji, sa ciljem oplemenjivanja rase i ocuvanja odredjenog genetskog materijala, s' vremena na vrijeme, ne praktikuje inbreeding. Ja ne praktikujem incestno parenje kod svojih pasa, prije svega zbog cinjenice da se ne bavim odgojem, nikad nijesam niti cu, ali to je jednostavno neophodnost ozbiljnijeg bavljenja kinologijom. Inbreeding je jedna vrlo zajebana rabota, mnogo ozbiljna stvar, koja se ne radi neplanirano vec vrlo proracunato i samo u odredjenim slucajevima i sa "genetski (karakterno i eksterijerno) dokazanim psima". U slucaju psa kojeg je Elir spomenula... Rijec je Onurovom odgoju a Onur je kultna licnost kako u svijetu Kangala tako i u cjelokupnom kinoloskom svijetu. O njegovim psima necu trositi rijeci.

    Sto kaze jedan moj prijatelj: "Možemo zaključiti da nije uvijek moralno ono što je prirodno, ali i da moralno najčešće nije prirodno.". A jos manje je pozeljno posmatrati zivotinje, u ovom slucaju pse, i usmjeravati njihov odgoj i selekciju u skladu sa ljudskim moralnim pravilima i kodovima. Stihijsko parenje bi bilo krajnje neodgovorno ponasanje odgajivaca i, prije ili kasnije, dovelo bi do potpunog unistenja svake rase a isto tako nekontrolisani inbreeding koji bi bio praktikovan od svake budale zeljne eksperimentisanja i "stvaranja, kreiranja" bi takodje znacio katastrofu.

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    Tako je u teoriji i kod rasa koje imaju dugu kinolosku istoriju... Kod pastirskih pasa vecina inbridinga koje znam su promasaji. Jer sta znaci "duplirati" gene nekog psa, koji sam po sebi nije ujednacen... Mislim da vrijedi to raditi samo sa jedinkama koje su parenjima van srodstva nastale a jako su ujednacene sa svojim precima u jedno 5 generacija. Ali ozbiljnim odgojem kod pastirskih rasa se malo ko bavi kroz 5 generacija..

    Slazem se sa tobom. U ovoj boldovanoj recenici je sustina. Mislim da sam u ovom postu, u tekstu prije tvog citata, objasnio na sta konkretno mislim i koji su, po meni, benefiti inbridinga.

    Nego, odosmo u off, naljutice nam se mockingpticica666
    Last edited by Serhi; 12-03-12 at 15:08.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Al' je Tolga dobro stasao.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •