Results 1 to 7 of 7

Thread: I:..stene sibirskog haskija..

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    neverland
    Posts
    777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default I:..stene sibirskog haskija..

    Treba mi par informacija, u vezi steneta sibirskog haskija...

    Evo vec neko vrijeme trazim da uzmem neko stene, sada mi je naletio upravo gore pomenuti.. treba mi misljenje nekoga ko ima iskustva sa njima, kako podnose nasu klimu, koja hrana, neki veterinar i sl informacije..I na kraju da li biste mi ga preporucili?..Imam kucu, veliko dvoriste, ako je relevantno za neku od informacija/odgovora..Cijena mi se ucinila izuzetno povoljnom, u odnosu na neke druge koje sam dobijao za isto stene, sto mi bas i ne uliva povjerenje..Nije tesko zakljuciti s obzirom na pitanja, da nemam ama bas nikakvih iskustava sa psima uopste, tako da bi bilo kakva info dobrodosla..Hvala

  2. #2
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Nikšić
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne podnosi vrucinu, vrlo cudne naravi ker. makar iz mog iskustva.
    they share a look in sileNce and everything is understood...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuo sam desava se nocu ne znam koliko cesto da zavijaju poput vukova,sto se tice karaktera pa mislim da je to individualna stvar,vrucinu tacno da slabije podnose ali ipak je podnose(vazno da ga ljeti rashladjujes kupanjem...a i opet to je samo 3mj.vrucine)

  4. #4
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    neverland
    Posts
    777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma uzasno mi je gotivan..Imao mi ga je jedan komsija prije 7-8 godina...Trazio sam par godina da nabavim stene, pa sam odustao, trazio sam retrivera zadnjih pola godinem dok mi ne ponudi jedan tip stene haskija..I to za neke smijesne pare, bar po meni..Istina da smo se samo culi preko telefona, idem za vikend da ga vidim..Pa sam htio da se raspitam za utiske..Pretpostavio sam da nisu bas za 40+C..Ima li neki dobar veterinar na podrucju PG??

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ako ti ga je ponudio za smijesne pare nemoj se bas zalijecat, no provjeri malo to. Npr. ne bi ti bas valjalo da su to stenad od iste krvi, dakle da su od brace ako se tako moze rec. Nije to neki veseljko pa da je uvjek ok no je to malo cudan pas pa ako jos nije genetski korektan ne zalijeci se.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vodi racuna je pas uopste rasan,mnogo je slucajeva da neki kvazi odgajivaci i preprodavci prodaju mjesanca haskija kao cistokrvnog jer ima karakteristicnu saru na glavi a kad krene da raste gazda vidi o cemu se radi.... nisu jeftini ali fino stene mozes naci za neke pristojne novce to ti je makar 250-300e sa papirom naravno (p.s. psu papir ne treba samo radi izlaganja vec je to dokaz da je pas rasan i da potice od zdravih predaka koji imaju uzgojnu dozvolu - dobre zdravstvene nalaze i odlicnu ocjenu eksterijera).

    vrucinu tesko podnose i linjaju se dosta, da znas ako namjeravas da ga drzis u kuci. idealno bi bilo da ga tokom ljeta odvedes negdje na sjever, bez zezanja, psi se hlade dahtanjem, dugotrajno ubrzano dahtanje dovodi do velikog opterecenja srca i moze izazvati komplikacije.
    Zavijaju (pricaju) i znaju da smugnu u potrazi za coporom. Ako imas nezgodan komsiluk...moraces dobro da ga pazis. Treba im dosta aktivnosti.
    sto se veterinara tice,moja preporuka je Branko Zivkovic i ostatak ekipe Anima Vet-a, kao i Ljilja iz vet ambulante Canis u Baru.
    I ne kupuj psa na brzinu, dobro razmisli, ako ides da vidis stene, povedi nekog ko se obro razumije u rasu. pogledaj na internetu slike cistokrvnih stenaca, vidi u kom uzrastu im vec moraju biti podignute usi i sl.

    p.s. nisam nikad imala haskija, ali mi je to jedna od omiljenih rasa i ovo sto sam ti napisala je iz iskustva ljudi koje znam i koji drze tu rasu...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ti link za njihovu temu na bk forumu, tamo ces se najbolje informisati

    http://www.balkankinology.net/pricao...p?f=37&t=31631

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Stenad Sibirskog Samojeda
    By gruna in forum Ostali oglasi
    Replies: 26
    Last Post: 30-10-11, 08:36
  2. Zenka sibirskog haskija, hitno!
    By Crna leptirica in forum Kućni ljubimci
    Replies: 26
    Last Post: 26-10-10, 12:11
  3. K. stenad sibirskog haskija !!!
    By rade_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 23-05-09, 17:02
  4. K:stene sibirskog haskija
    By nervozni-postar199x in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 01-03-09, 11:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •