View Poll Results: Samsung Galaxy S2 ili iPhone 4/4S

Voters
115. You may not vote on this poll
  • Samsung Galaxy S2

    66 57.39%
  • iPhone 4/4S

    49 42.61%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 143 of 143

Thread: Samsung Galaxy S2 vs iPhone 4/4S

  1. #126
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da su subjektivne.
    S2 ima realnije boje, a Iphone svjetlije (npr. i pored toga što mi se više sviđa S2 više mi se dopadaju svjetlije slike koje pravi IPhone)



    hahaha
    moj Samsung i8000(Windows Mobile 6.5) je po tebi najbolji telefon jer je imao sve ovo i daleko više prije 3 godine
    Nisam rekao da je dobar zbog toga vec demantovao price koje androidasi prosipaju da iphone nista od toga nema. A ko kaze da iphone 4s nema bolju i sliku i video od SII taj ocito nije slikao sa oba telefona niti bar odvojio sat vremena i potrazio preko googla mnoge usporedne testove u kojima se jasno vidi da iphone 4s ima dajeko najjacu kameru sto se tice smart telefona... jest da je zasluga sonijeva ali ni xperia s sa 12mp nema bolju kameru od njega. Da ne pricam kako kvalitet dolazi do izrazaja kad se prebaci na komp snimak i pogleda na 17 incni ekran...

  2. #127
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Osim činjenice da za Android ima milijardu besplatnih programa, osim ograničenja iPhone-a na iTunes, nerealne cijene iPhone-a itd...


    Sve i da je tako(da ne navodi te stavke kao prednosti iPhone-a), on navodi sličnosti iPhone-a sa S2 i te sličnosti predstavlja kao prednost iPhone-a
    tipa:
    BT i na IPhone-u (uz editovanje fajla iOS-a) može da radi kao BT na Androidu i prema tome je iPhone bolji
    Naveo sam stavke za koje tupe ljudi da ih iphone nema, a sad malo o onome sto android nema i zbog cega iphone toliko kosta:
    Zanemaricu izgled, izradu i eleganciju jer ga ne koristim zbog toga i navesti korisnicke prednosti sa tehnoloskog aspekta i aspekta prakticnosti koriscenja.
    4s ima bolju kameru i pomirite se sa tim.
    Ima prakticniji IOS, stabilniji i apsolutno ne baguje.
    Baterija je odlicna i na nju se zale samo korisnici drugih telefona.
    Ko zna sta je aktivator zna i da je to najbrzi nacin za pristum mnogim opcijama i aplikacijama (kojih besplatnih ima vise nego android da vas informisem).
    Browser je toliko brz i fluidan da je to za nepovjerovat, a ko ne vjeruje moze da testira browser.
    Najbrzi browser na svim uredjajima je trenutno safari na 4s, i to takodje ko ne vjeri neka provjeri.
    Sta je retina ekran ne moram ni da objasnjavam nadam se.
    Siri cu navesti kao prednost jer tehnoloski to i jeste, ali meni je potpuno bespotrebno da budem iskren.
    Naravno da u odnosu na samsung ima i mana, to je taj ekran od 3,5 inca. Kod samsunga je veci ekran i to mu jeste prednost iako ne i kod mene.
    Kako mi je bespotreban siri, tako mi je bespotreban i veci ekran, 3,5 inca je sasvim dosta i sasvim prakticno za koristenje tela jednom rukom.
    Ni jedan uredjaj nije savrsen, niti ce ikada i biti, ali je 4s jednostavno bolji od sII i ja stvarno ne razumijem kako neko mozete reci suprotno. Razumijem da nekome vise odgovara sII ali ne shvatam kako moze reci da je bolji od 4s. Meni vise odgovara 4s neko SIII ali zbog toga ne mogu reci da je bolji kad nije.

  3. #128
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    sve sto si nabrojao je striktno SUBJEKTIVNO, ali ono zagrizeno SUBJEKTIVNO misljenje.
    toliko si subjektivan da imam osjecaj da si na platnoj listi appla montenegro ako ga ima, i da moras da se dokazes da bi tu i ostao.
    kao neko ko je koristio iphone od 2g pa do iphona 4s, kao neko ko je glasao za iphone bezbroj puta kada na trzistu nije bilo nista bolje
    kao neko ko je koristio skoro sve malo bolje android telefone, mogu da ti kazem da GRIJESIS.
    grijesis jer si da ponovim SUBJEKTIVAN i dosta ti je nekako fond rijeci ogranicen sto se tice objasnjavanja cijele te price iphone vs...

    ajde jedno pitanje, dje je bolje odradjena aplikacija za whatsapp, na iphone ili android ?
    ako mi kazes da je bolje odradjena na iphone ja se vise necu ukljucivati u raspravu sa tobom.

    jos jedno pitanje na koje zelim odgovor KOJI SE TELEFON BRZE PALI ?
    IPHONE 4S ILI GALAXY S2 ?
    IPHONE 4 ILI GALAXY S2 ?

    prica oko ekrana je toliko smijesna vise postala bas smijesna, da ja ne znam kako ce 90% applovaca izac na ulice kad izadje novi iphone 5
    mene bi bilo sramota komp da upalim, da sam korisnik lap topa, strah bi me bilo i da ga otvorim...

    KAD IPHONE 5 IZADJE SA MNOGO VECIM EKRANOM i kad krene marketing kako ni oni sami nisu mogli da vjeruju da su do sad proizvodili tolicki ekran
    al da su sa iphonom 5 i sa novom dimenzijom ekrana napravili pomak u svijetu mobilne tehnologije i da nikad niko nije vidio takav ekran
    onih 90% slijepaca ce u to stvarno da povjeruje i niko ih nece moci ubijediti u suprotno, jer neko drugi razmislja umjesto njih

    e da, cisto da znas ako budes odgovarao na ovaj post, pogledaj za koga sam glasao, procitaj moje postove vezane i za iphone 4s/4 i za galaxy s2

  4. #129
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    19,703
    Thanks Thanks Given 
    38
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    imas li sad s2 pavle pa si opet za njega ako me memorija dobro sluzi morao si grijat s2 zimi na upaljac da bi ga upalio :mrgreen:
    kontakt telefon 069837937(T-Mobile)


  5. #130
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Subjektivna mišljenja su izgled i osjećaj u rukama, brzina i stabilnost nisu...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  6. #131
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jesu ako si fanboy

  7. #132
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekoliko pitanja sa Iphon-ovce. Imam 4s koji još nisam otvorio i razmišljam se da li da ga zadrzim ili mijenjam za neki android. Mislio sam za HTC One X , jer mi se svidja telefon. Ono što me interesuje od korisnika iphone jesu neki detalji koji postoje na android (HTC desire koristim) , a na koje sam navikao .
    1. kakva je integracija Imenika sa Googlovim Kontaktima ( tamo su mi svi kontakti i kod androida ih samo sinhronizujem i prebace mi se u novi telefon), Sa kalendarom ? Google dokumentima? Mogu li da štampam dokumenta na google print cloud?da li je integraciva sa socijalnim mrezama na nivou androida? mogu li da serujem sliku , mail, web starnicu, da li je imenik povezan sa fb i twiter nalozima kao kod androida?Mogu li da recimo slikam nesto i onda pritisnem sent to mail i posaljem nekom iz mail adresara? Postoji li ono što je kod androida hotspot? dijeljenje bezicne mreze sa telefona.( kod paketa od 3 gb+ dobro bi bilo da mogu da serujem internet preko wifi),VPN? Ima li Team wiever za iphone? Koliko mu traje baterija? Kod HTC desire je oko 5 popodne pri kraju ,ali sa ubijanjem od razgovora , interneta,sms , sinhronizacija ukljucena za sve stalno, wifi... moze li sa svim ovim vise da traje? Moze li se staviti kakava off line navigacija? Igo mi je na androidu. Postoji li brzi ulazak u podesavanja kao kod androida , barem za osnovne stvari tipa blutut , wifi,sinhronizacija , silent mode..ili mora za svaku stavku posebno kroz menije u podesavanja? Postoje li widgeti?
    Sad vidjoh da je masu pitanja, prastajte .
    Ludilom maskiram dosadu

  8. #133
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gocetr_25 View Post
    imas li sad s2 pavle pa si opet za njega ako me memorija dobro sluzi morao si grijat s2 zimi na upaljac da bi ga upalio :mrgreen:
    brate kako znas ? bas si pametan ...
    juce sam kupio iphone 4s pa ne znam sto sad da pisem, pomazi ...
    procitaj text ispod koji cu napisati, pa ti mozda i udje nesto u glavu, i zapamti, tehnika toliko brzo napreduje, da se i misljenja mijenjaju zajedno sa iskustvima ...
    al ne bih dalje duzio sa tobom jer znam da me neces ukapirati pa mi dzaba da pisem ... :mrgreen:

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Subjektivna mišljenja su izgled i osjećaj u rukama, brzina i stabilnost nisu...
    evo odgovori mi na pitanje koji se telefon brze pali galaxy s2 ili iphone 4s.
    kako sam galaxyju nasao ogromnu manu da budali po zimi, tako sam prije neki dan nasao PO MENI veliku manu iphona 4s.
    telefon se jednostavno mnogo sporije pali nego galaxy s2. kako to objasnjavas ?
    Quote Originally Posted by clapton View Post
    jesu ako si fanboy
    ja i dalje ne kapiram to fanboy, ovaj zaludjen za android, ovaj zaludjen za jabuku...mislim kao da im neko placa...
    to je tako usko sagledavanje cijele tematike da jednostavno cu da pocnem da izbjegavam ovakva dopisivanja...

    ljudi moji pa sve se mijenja samo morate biti u toku...recimo galaxy note je totalno drugi telefon sto se rada tice kad se u njega ubaci cetvorka, mislim na ics.
    galaxy s2 je drugaciji telefon sa cetvorkom, jer je baterija mnogo bolja i telefon mnogo manje, tj ne baguje kao sa 2.3.6.
    mana iphona je mali ekran, al ako je meni to mana, ne mora nekoj curi da bude kojoj je i ta dijagonala i vise nego dovoljna.
    o tome ne odlucujemo mi nego statistika, jer ce na osnovu statistickih podataka apple praviti novi iphone.
    i prema svemu sudeci stavice barem 4'' incha ekran sto znaci da je CINJENICNO dokazano da je ekran 3.5'' postao MALI.
    I ZAMISLITE VI KOLIKO BI TREBALO DA NAM JE DOSADNO DA SE RASPRAVLJAMO OKO TOGA ??? cinjenice su tu...

    da se glasa ponovo bih glasao za iphone al ga trenutno izbjegavam jer mi se smucio izgled
    al mene je jednostavno vise SMORIOOOO, bas jeste, i jedva cekam da izadje novi, jer evo skoro 3 godine apple ima samo ajde da kazemo jedan telefon u prodaji.
    izgled im se ne razlikuje i to smara, operativni jeste stabilan i brz i ne baguje al posle toliko vremena i on smori, dosadi. nekako postane toliko prost da vrijedja.
    sa druge strane android, svako malo evo ih iskacu novi, te 5 i nesto incha ekran te quad korovi, te 3d kamere, te telefoni po 100 grama i tako...
    telefon sa 4 jezgra procesorom koji luduje kako radi, al ponovo jbni sense baguje. mislim se...pa onda ta baterija...izbacili novi htc one x, telefonu kao da je naponska sa 3310, svi se zale na bateriju. pa paduju cijene kod androida, sad je izasao nov i kosta 600e za 2 mjeseca 400e...
    onda kod iphona ako nije sim free vazda kutara sa otkljucavanjima, zakljucavanjima, dzejlbrejkova nije dzejlbrejkovan...ovaj bejsbend onaj bejsbend...
    pa kupi cip za karticu, pa izrezi karticu, pa 100 nekakvih cuda i za jedne i za druge telefone...i milijardu problema i sa jabukom i sa androidom...
    Last edited by Nooth1ng; 20-05-12 at 01:48.

  9. #134
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    evo odgovori mi na pitanje koji se telefon brze pali galaxy s2 ili iphone 4s.
    kako sam galaxyju nasao ogromnu manu da budali po zimi, tako sam prije neki dan nasao PO MENI veliku manu iphona 4s.
    telefon se jednostavno mnogo sporije pali nego galaxy s2. kako to objasnjavas ?
    On se sporije pali inače, ni po tebi ni po meni ni po babu kao i ni đedovima, mjereno vremenom, sporije. A činjenica je da ni ti, ni ja, ni NIKO neće svaki čas da pali i da gasi bilo koji telefon, a ne iPhone ili Samsung, sad kad su momci stavili do znanja da jedan iOS može sve da uradi ono što ste vi govorili da ne može, nalazite nove mane, sporo se pali? Svaki put kad završiš sa telefonom ne zaključavaš ga nego ga izgasiš, pa kad ti treba opet ti ga upališ, pa ti je zbog toga spor? Šta je slijedeće, nema krila?
    Android ne laguje i ne srče bateriju samo po meni ili po Fabiji, to je činjenica, ne subjektivan osjećaj. Slika sa kamere ima manje šuma i više i jače boje, to se vidi golim okom kad se zumira, to nije subjektivan osjećaj.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  10. #135
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Eto hvala ti, a ja ih licno testirao na paljenje. Tako da sa tobom necu voditi dalju raspravu, jer ja ne vidim svrhu. Ako ti ja kazem jedno i da sam se licno uvjerio u to, a ti meni onda skroz kontra...ne ne, necu dalje od ovog...

    Nisam android fan niti apple. Mada mi je milija jabuka ako vec moram prec ili lijevo ili desno.

    Davno to bjese kad mi je iz pariza stigla cetvorka...i kad malo bolje razmislim da ja sad pricam izmedju ostalog i o tom telefonu a toliko se toga promijenilo i izmislilo od tada...evo kez mi od uva do uva...

    Ubacicu se u pricu ili u topik kad bude izasao iphone 5 pa kad bude iphone 5 vs galaxy s3 ili s4...ovo je vec toliko puta ispricano...

    Nooth1ng off

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,059
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,351
    Thanked in
    1,875 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Nekoliko pitanja sa Iphon-ovce. Imam 4s koji još nisam otvorio i razmišljam se da li da ga zadrzim ili mijenjam za neki android. Mislio sam za HTC One X , jer mi se svidja telefon. Ono što me interesuje od korisnika iphone jesu neki detalji koji postoje na android (HTC desire koristim) , a na koje sam navikao .
    1. kakva je integracija Imenika sa Googlovim Kontaktima ( tamo su mi svi kontakti i kod androida ih samo sinhronizujem i prebace mi se u novi telefon), Sa kalendarom ? Google dokumentima? Mogu li da štampam dokumenta na google print cloud?da li je integraciva sa socijalnim mrezama na nivou androida? mogu li da serujem sliku , mail, web starnicu, da li je imenik povezan sa fb i twiter nalozima kao kod androida?Mogu li da recimo slikam nesto i onda pritisnem sent to mail i posaljem nekom iz mail adresara? Postoji li ono što je kod androida hotspot? dijeljenje bezicne mreze sa telefona.( kod paketa od 3 gb+ dobro bi bilo da mogu da serujem internet preko wifi),VPN? Ima li Team wiever za iphone? Koliko mu traje baterija? Kod HTC desire je oko 5 popodne pri kraju ,ali sa ubijanjem iti od razgovora , interneta,sms , sinhronizacija ukljucena za sve stalno, wifi... moze li sa svim ovim vise da traje? Moze li se staviti kakava off line navigacija? Igo mi je na androidu. Postoji li brzi ulazak u podesavanja kao kod androida , barem za osnovne stvari tipa blutut , wifi,sinhronizacija , silent mode..ili mora za svaku stavku posebno kroz menije u podesavanja? Postoje li widgeti?
    Sad vidjoh da je masu pitanja, prastajte .
    Teško ćeš dobiti ove odgovore od nekog korisnika iPhone -a (liše par njih), jer njima sve oov ne treba, bitno je da je telefon prelijep kada se izvadi iz bumpera.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,998
    Thanks Thanks Given 
    4,833
    Thanks Thanks Received 
    9,900
    Thanked in
    3,753 Posts

    Default

    Samo mi rechite zajebavate li se da PALJENJE telefona spominjete??? Aj jos kad ste to pomenuli, volio bih da znam KO gasi telefon sem ako mu baterija ne iscuri? Ko gasi danas telefon pored airplane offline opcije da mi je znat?

    @lunar sve to mozes i na iphoneu, sto se konkretno googlove sinhronizacije tice, ima bezobroj aplikacija koje to rade, mada ja ovo ne koristim nego moj otac.
    Last edited by BiTrAtE; 20-05-12 at 10:17.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,059
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,351
    Thanked in
    1,875 Posts

    Default

    Kada pomenusmo paljenje, da dodam da se moj Note pali između 32 i 34 sekunde. Predpostvaljam da je slično sa Galaxy S2 pošto im je harware isti.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja stvarno ne razumijem sto ce kome uopste bolji telefon od S2 kad ne moze ni njega iskoristit sanse nema.
    Po meni je to najljepsi i najbolji telefon koji je ikad izasao, nekako je taman po svemu ali bukvalno.
    Kupis S2 i zavrsis sa telefonima

  15. #140
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ja stvarno ne razumijem sto ce kome uopste bolji telefon od S2 kad ne moze ni njega iskoristit sanse nema.
    Po meni je to najljepsi i najbolji telefon koji je ikad izasao, nekako je taman po svemu ali bukvalno.
    Kupis S2 i zavrsis sa telefonima
    istog sam misljenja. brz, stabilan, ne prevelik... jedino bih dodao Samsungov extended battery kit i to je to. dual core je sasvim dovoljan za rad svih mogucih aplikacija, igrice ionako ne igram. nemam para sad, inace bih ga uzeo i ne bih mijenjao bar 2 god

  16. #141
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne znam gdje bih drugo pitao
    Da li postoji sistem (u smislu neke komande) pomoću kojeg bih provjerio da li je Samsung originalan ili neka kopija i da li je korišćen ili nekorišćen ??
    Last edited by Rakun; 31-05-12 at 08:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #142
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    lako ti je vidjet jel nov telefon, ima sve folije na sebi (po kojima se lako vidi jesu li skidane pa vracane), nema tragova koristenja i tako to ...

    e sad komande kao komande ja mislim da nema jer je to smartfon uredjaj tako da ako mu je neko mijenjao softwer opet je sve resetovano i opet ne mozes vidjeti
    al u svakom sl. lako se vidi koristen i ne koristen telefon, ako ne sto drugo mora biti makar mrvicu prasine oko poklopca za bat, ili kod usb-a, makar neki trag. a sad jel panjen i jel ga neko probao 5-10minuta i cackao mislim da ti to nije vazno
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  18. #143
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Budva
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je sve ovo pitanje ukusa. Da li volis mercedes ili bmw, i sta ti od opcija sve treba, volis li sminku itd.
    Ja ne bi dao svoj s2 ni za kakav iphone pa makar bio i 7. Jednostavno mrzim da mi neko odredjuje koji softver da koristim za vezu (itunes konkretno), ne mogu da ga koristim za dosta stvari koje mi trebaju. Mnoogo vise free aplikacija ima za android, moze se koristititel kao usb drajv, sinhronizacija sa google kontaktima, prebacivanje brojeva sa starog telefona ... da ne nabrajam vise posto je u prethodnim postovima sve napisano. Ko voli AJfon neka ga koristi, ja android ne dam!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I,M: Iphone 3gs za Samsung Galaxy s1
    By Ilikeyourmama in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 21-02-12, 19:38
  2. Kupujem Samsung Galaxy II ili iPhone 4
    By monte2012 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-12, 12:15
  3. M: Samsung Galaxy S2 za iPhone 4
    By Siljeeee in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 12
    Last Post: 29-12-11, 09:35
  4. M: Samsung Galaxy S GT i9003 za iPhone 4
    By Krismaster in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 05-12-11, 15:13
  5. M Iphone 3GS 32 gb za Samsung galaxy
    By core2 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 13-09-11, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •