Results 1 to 19 of 19

Thread: Alergije

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Alergije

    Kako otkriti na sta ste alergicni?

    Evo pet dana imam neki osip poput kprivnjace po tijelu, sada mi se rasirio na vrat,
    ujedno i svrbi i pece, a pogorsava se nakon tusiranja.

    Nije ni jedna vrsta kupke (promijenila sam njih pet), nije deterdžent za ves, ... ne znam...

    Je li imao ko iskustva sa alergijama na hranu i kako ste provalili šta je u pitanju?
    Isključivanjem jedno po jedno ili par dana da jedem samo jabuke?

    U svakom slucaju, ako neko zna kod kojeg je doktora najbolje otici za alergije - kod koznog? kod imunologa? ili nekog treceg?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Biohemijsku laboratoriju na testiranje!

    Lab kod krivog mosta (Novovic) radi najklompletnije testove netoleranicje na hranu kao i alergo testove u CG!

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    koliko znam urade se alergotestovi i to imaš za neke ne velike pare u mnogim ORL i pumološkim ordinacijama u gradu...međutim ne znam koliko to može pomoći jer tebi može biti dvije stvari:
    -kožna infekcija, po tome kako opisuješ mi liči na eventualnu infekciju koja je izazvana ili nekim komadom garderobe koji je nov, pa je obučen bez prethodnog pranja (ne dešava se uvijek, ali ponekad ta roba stoji u vrlo neadekvatnim prostorima po magacinima i napuni se prašinčine koja izaziva slične reakcije po koži) ili si izvadila iz ormana neki komad garderobe koji nijesi duuuugo nosila...ti se prisjeti da li to se nešto slično desilo...

    -ili, alergijska reakcija na neku namirnicu, sastojak namirnice, koju i dalje svakodnevno uzimaš, jer bi ti se alergijska reakcija smirila ukoliko ne bi 24 sata uzela određeni alergen...

    Da bi me shvatila reći ću ti moje iskustvo...prehladila sam se i počella pojačano da uzimam tablete C vitamina, kao i sok od limuna i pomorandže, pa sam se "preforsirala" i izađu mi pečati po tijelu, koji su jako svrbjeli i bili crveni i blago otečeni...po cijelom tijelu....pretpostavim da je od vitamina C jer nijesam baš neki konzument voća i preparata sa vitaminima i normalno, prestanem da ih uzimam, naravno odem kod dr koji mi da injekciju SINOPENA i otoci, pečati, svrab počnu da se povlače...nakon dva dana, još sam primala injekcije, odem kod majke i popijem sok od šipka domaći....nije prošlo pola sata, svrab neizdrživ....ok, prođe sve i ja skontam da je definitivno C vitamin problem i nakon 5 dana, kad se bukvalno potpuno povukla alergija (pazila sam šta jedem), pojedem sarmu od kisjelog kupusa (nije mi palo nam da u kisjelom kupusu koji je kuvan 5 sati ima vitamina) ....istog momenta kreće alergija....

    Ovo ti pričam da bi izanalizirala šta si jela ovih dana, podrobno, šta je ono što svakodnevno jedeš, ili piješ, pa da napraviš "test"...znam da se primjene na koži mažu sa SINOPENOM, ili sa sjajnim HAMA-GELOM odličan je za alergije a na prirodnoj bazi, pa probaj mada bih ti preporučila da posjetiš izabranoga a on će te uputiti kod kožnoga doktora
    Mislim da dr ne može tek tako otkriti šta ti je
    Možeš i pressing popiti, ali sve ti je to najbolej nakon konsultacije sa izabranim...ja sa alergična na sve i svašta čisto da znaš da ne pričam napamet

    p.s. da ti dodam da je ona kožna infekcija izazvana prašinom iz garderobe (i to je vrsta alergije na ustajalu prašinu) karakteristična po tome što se pojavljuje po vratu, na trupu, po rukama, i na zadnjici, otprilike negdje do butina...dolje obično ne..to mi je kožni dr rekao, jer je moje dijete imalo tu alergiju
    Last edited by zvoncica; 26-02-12 at 23:28.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Zvončice, hvala ti na odgovoru

    Evo i dalje traje, pogoršava se u kontaktu sa vodom (nakon tuširanja),
    ali pošto ima već 7 dana da ne prolazi, sjutra idem kod izabranog,
    pa da odradim nalaze.

    Vjeruj, ovo mi je prvi susret sa bilo kakvom alergijom, baš sam ranije bila ponosna što mogu sve živo da jedem,
    a da mi nije ništa, ali eto, nadam se da nisam alergična na nešto što najviše volim da jedem
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Idi ti odma kod dermatologa jer to vise lici na dermatitis atopica nego na alergiju. Dace ti neki "sampon" za umivanje 3-4 dana bez tusiranja i gotova rabota

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    da, da, svaka alergia bi se povukla više ili pokazivala znake poboljšanja ili pogoršanja....ipak je neki dermatitis, pa nam javi šta ti rekoše
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    da, da, svaka alergia bi se povukla više ili pokazivala znake poboljšanja ili pogoršanja....ipak je neki dermatitis, pa nam javi šta ti rekoše
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mora da si previse bila u solarijum pa si kozu nagrdila :P

    Zna li ko postoji li neka prevencija protiv polena, npr da se šibne neka inekcija pocetkom aprila da bi u maj i jun bio miran ? Postao sam alergican na polen prije 2 godine i kad me uVati ne pusta me po mjesec i kusur dana...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Mora da si previse bila u solarijum pa si kozu nagrdila :P

    Zna li ko postoji li neka prevencija protiv polena, npr da se šibne neka inekcija pocetkom aprila da bi u maj i jun bio miran ? Postao sam alergican na polen prije 2 godine i kad me uVati ne pusta me po mjesec i kusur dana...
    jedi ovo (pollen) barem mjesec dana.jednu kasicicu ujutru(nista strasno).a isprobala sam jer sam bas bila alergicna na pollen i posle toga...nista.tako da preporuka za ovo(mozes to naci kod jednog coveka na pijacu,prodaje i med).u tegli se prodaje.jedna kasicica ujutru i bye-bye alergija.
    Last edited by _naja_; 29-02-12 at 02:50.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Evo bila kod koznog.

    Dijagnoza je bas ono sto si ti Zvoncice i rekla.
    Virusno oboljenje koje sam pokupila oblaceci novu garderobu koja nije prethodno oprana.

    Medjutim kako to nisam radila (od one epizode Hausa gdje djecak zamalo umre zbog hemikalija na neopranim farmericama )
    uvijek dobro operem sve nakon kupovine,

    ali mi je rekla da i ako sam probala nesto i drzala na sebi duze od pet minuta moze da se pokupi (e to jesam sad kad su bile ove rasprodaje).

    A sad evo i terapija za one koji mozda imaju slican problem>

    Nema terapije.
    Treba 8 do 12 nedjelja da se samo povuce, samo stavljati obicni ili tecni puder.
    Kako virus podivlja u kontaktu s vodom, bilo bi dobro ne tusirati se ? ali opet je bolje i tus nego znoj, tako
    da se ipak mora tusirati, ali izbjegavati koriscenje kupki , sapuna i hemikalija.

    Nije prelazno na druge, ali se moze rasiriti dolje do koljena, a gore do brade.

    Eto, sad mi osta sledecih par mjeseci da se cesem i kukam poslije tusiranja
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Mora da si previse bila u solarijum pa si kozu nagrdila :P

    Zna li ko postoji li neka prevencija protiv polena, npr da se šibne neka inekcija pocetkom aprila da bi u maj i jun bio miran ? Postao sam alergican na polen prije 2 godine i kad me uVati ne pusta me po mjesec i kusur dana...
    ja sam, alergična na polen i nije mi pomoglo da uzimam polen, naprotiv, ali zato jeste loratadin, pressing (isti lijek samo ga dvije fabrike prave tj loratadin je sastojak pressinga) koji sam već počela da pijem i piću ga svakodnevno dok opasnost ne prođe...ono što znam jeste da mirno prođem kroz proljeće, doduše gledati da se ipak ne izlažeš previše polenu, jer organizam ne može taj atak da izdrži!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Evo bila kod koznog.

    Dijagnoza je bas ono sto si ti Zvoncice i rekla.
    Virusno oboljenje koje sam pokupila oblaceci novu garderobu koja nije prethodno oprana.

    Medjutim kako to nisam radila (od one epizode Hausa gdje djecak zamalo umre zbog hemikalija na neopranim farmericama )
    uvijek dobro operem sve nakon kupovine,

    ali mi je rekla da i ako sam probala nesto i drzala na sebi duze od pet minuta moze da se pokupi (e to jesam sad kad su bile ove rasprodaje).

    A sad evo i terapija za one koji mozda imaju slican problem>

    Nema terapije.
    Treba 8 do 12 nedjelja da se samo povuce, samo stavljati obicni ili tecni puder.
    Kako virus podivlja u kontaktu s vodom, bilo bi dobro ne tusirati se ? ali opet je bolje i tus nego znoj, tako
    da se ipak mora tusirati, ali izbjegavati koriscenje kupki , sapuna i hemikalija.

    Nije prelazno na druge, ali se moze rasiriti dolje do koljena, a gore do brade.

    Eto, sad mi osta sledecih par mjeseci da se cesem i kukam poslije tusiranja
    I ja sam dijete kupala, doduše tuširala brzinskom brzinom, ali maži taj puder obavezno, znam da je gadan ali pomaže i da znaš povući će se to brže, mada klinički 12 nedelja se računa da imaš problem...e sad i jedno upozorenje za tebe da znaš, da se ne uplašiš...

    Najbolji lijek za to je sunčanje kože, doduše ne kad su UV zraci opasni, nego ujutro i uveče bla bla znaš pravila...međutim, kad se prvi put budeš sunčala, kad dođeš kući šokiraćeš se kako ćeš sebi izgledati šarena, ali bukvalno svako mjesto na kojem ti je bio ovaj virus će ti biti skoro bijel, a ovaj dio ostali crven od sunca....znači HAOS i užas, ali do ujutro se to neće vidjeti, jednostavno kad koža potamni prvi put to će se izgubiti...ja sam na plaži (ne znajući to) doživjela šok kad sam vidjela kako mi dijete izgleda...ali sam skontala šta je tako da ne brini, do ujutro će ti koža biti normalna i kao ranije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako bi ono??? I ja imam alergiu na polen trava... Znam da prevetivno treba da uzmem ili pressing ili aerius koji je mnogo bolji... Shta predlazhete, kad da pochnem??? Chuh prije neko jutro da ce zbog ovih vremenskih desavanja polen krenuti mnogo ranije ove godine nego inache, pa....ne bih da mi g00zu bodu kao i svake godine

    Hvala unaprijed!

  14. #14
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    ja na polen od ove godine 8) pijem pressing i koristim avamys za inhaliranje nosa jedva cekam 100step.da sprzi sve i pocinem 8)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    u kom se periodu prima neka vakcina protiv alergije? ja imam problema svakog maja zbog polena. cuo sam da vakcina dosta pomaze, pa zna li neko kada se to prima jel pred pocetak cvjetanja i u dogovoru s izabranim dr.?
    Who let the dogs out

  16. #16
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni danas 2 puta na ledjima izlazi koprivnjaca (valjda je koprivnjaca). Kao mali plihovi, bijele boje. Svrbe i bockaju. Povuce se nakon 10-15 min mog mirovanja. Vec mi se ljetos nekoliko puta desavalo isto ali po ramenima. Kako se brzo povuce, ne znam da li da odem kod dr, trebam li da brinem, nemam pojma od cega moze biti. U zadnje vrijeme sam pod stresom prilicno, ne znam da li je od toga mozda? Je li se kome desavalo tako?
    Ća je život vengo fantažija!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja bih na tvoje mjesto odmah pošla kod dermatologa, pročitaj ovaj tekst i vidi pronalaziš li išta od ovoga kod sebe...ja sam imala neke promjene na koži prstiju i na ovo su sumnjali, i na kraju se ispostavilo da je psorijaza?! Nemam pojma kako i zašto ali su sumnjali i na ovo:

    http://www.garevac.org/index.php?opt...jeti&Itemid=76
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    free bird mozda i sunce ako ramena hvata , uglavnom kod novovica imate sve na jedno jako povoljno test tolerancije na hranu, krvnu sliku, ocitavanje nalaza i testove na alergiju iz krvi, to im je novo, pa iskljucite alergije onda odete bris uradite i ve skuzite sta vam je
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja bih na tvoje mjesto odmah pošla kod dermatologa, pročitaj ovaj tekst i vidi pronalaziš li išta od ovoga kod sebe...ja sam imala neke promjene na koži prstiju i na ovo su sumnjali, i na kraju se ispostavilo da je psorijaza?! Nemam pojma kako i zašto ali su sumnjali i na ovo:

    http://www.garevac.org/index.php?opt...jeti&Itemid=76
    Uh.. nista slicno ovome. :lemo:
    Ljetos jesam pomislila da je od sunca. Juce ga nije bilo. Ne znam. Nadjoh nedje da moze da izadje od jaja, cokolade, i jos neke hrane. Sve sto jedem. Djaoli me znali...
    Ća je život vengo fantažija!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Alergije, koji li su ....?
    By adhesive in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 28-04-06, 21:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •