Results 1 to 18 of 18

Thread: Bol u koljenima?

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default Bol u koljenima?

    Zadnjih desetak dana me bole koljena onako tupo, i krckaju kad idem uz stepenice? Igram kosarku redovno i vozim biciklo skoro svaki dan po 30km i do sad nisam imao nikakvih problema, sta da radim, da li da odmorim od sporta neko vrijeme ili? I ima li sto u apoteku da znate da je dobro da uzmem?
    niujedne mi gace lastike nema

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,541
    Thanks Thanks Given 
    7,408
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Pođi do doktora, sa takvim stvarima se ne valja zajebavati... Ako nijesi imao nikakvih povreda u poslednje vrijeme vjerovatno nije ništa ozbiljno...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pođi do doktora, sa takvim stvarima se ne valja zajebavati... Ako nijesi imao nikakvih povreda u poslednje vrijeme vjerovatno nije ništa ozbiljno...
    Nikakve povrede, vidjecu ako ne prodje za par dana otici cu na pregled.

    Koja je cijena ovoga?
    niujedne mi gace lastike nema

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Da li te boli onaj donji dio koljena? Davno sam na planiranje negdje nepravilno stala, i uglavnom dobro istegla taj dio koljenja. Snimili su mi koljenjeno i sve je bilo ok, ali sam naredne 2-je ili 3 nedelje imala problema jedino pri spuštanju sa planine kad je veće opterećenje na koljeno. Ne sjećam se tačno naziva kreme koju sam koristila, ali od toga mi je sve prošlo. Bilo bi isto dobro da u ovom periodu smanjiš operećenje na koljeno.
    Vrlo vjerovatno da ti ovo može biti u pitanju, ali isto pođi kod doktora i neka ti snime koljeno.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ce mu ovo pomoci???
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ako igraš košarku na beton, može od toga da zaboli... Ja sam kupova u apoteku one obične steznike, i pomoglo je kolko-tolko, samo što je meni koljeno i iskakalo... Evo ljudima ispraše mozak sa ovim Dr Levine magnetnim trakama što reklamiraju na TV Shop, možda stvarno i valja neke jade...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Nemoj da zuris sa glukozaminom i slicnim stvarima. Odmori malo od treninga i stavljaj obloge od maslinovog ulja a dobro bi bilo i da masiras uljem bolno mjesto. Ne bacaj pare na kreme i gelove. Najbolje bi bilo da posjetis ortopeda ukoliko ti ne prodje za 15-ak dana. Povreda koljena je veoma zajebana stvar, mnogima se nikad i ne oporavi. Takodje bi ti i kupanje u moru prijalo uz malo vjezbica...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja Sam imao problema s koljenima od sindroma rasta i od trcanja/igranja po betonu. Nikakvi steznici nijesu pomagali, jednostavno Sam prvo morao da mirujem mjesec dana, pa kad nastavim da izbjegavam beton i slicne podloge. To je bilo prije desetak god, a i danas Mi je ispod casice mali brijeg kako je to zaraslo (:

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nije to toliko bolno, na primer kada sjedim ili hodam normalno nema bolova, jedino kad idem uz stepenice ili vozim biciklo uzbrdo onda kao da me bocka igla i osjecam kao neku napetost u koljenima. Sto se bicikla tice vozim uvijek najvecom brzinom sa najmanje okretaja, znaci i uzbrdo vozim 21 brzinom a procitah da je to smrt za koljena.
    Definitivno odmaram 5-6 dana pa cu vidjet sta dalje.
    niujedne mi gace lastike nema

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ako treniraš, bolje bi ti bilo da odmah odeš doktoru, snimiš i budeš miran...sam viđi ali nemoj zanemarivati ništa! Organizam ti šalje signale
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladjo View Post
    Nije to toliko bolno, na primer kada sjedim ili hodam normalno nema bolova, jedino kad idem uz stepenice ili vozim biciklo uzbrdo onda kao da me bocka igla i osjecam kao neku napetost u koljenima. Sto se bicikla tice vozim uvijek najvecom brzinom sa najmanje okretaja, znaci i uzbrdo vozim 21 brzinom a procitah da je to smrt za koljena.
    Definitivno odmaram 5-6 dana pa cu vidjet sta dalje.
    Ovo jako liči na meniskus.
    Ako toliko opterećuješ koljena koliko kažeš (30km dnevno biciklom) vrlo je moguće.
    Ujak mi je operisao na oba koljena meniskus pa znam o čemu pričam. On zaboli na jači pokret, napor. Stepenice, čučnjevi, naprezanje koljena i slično. Ne vidi se na rendgen, radi se magnetna i onda se utvrdi stepen oštećenja. Često se uklanja samo "rog" meniskusa jer on često i strada kod sportista. Takve operacije su rutinske, sportisti se posle 10ak dana vraćaju treninzima.

    Da ne bude da te plašim ili odma ćeram pod nož, sve je to jedno veliko ako. Nisam doktor, samo dijelim iskustva.

    Edit: ne znam kako, ali tek sad viđeh drugu rečenicu. 21. brzina, svaka čast, osvojio si operaciju.
    Last edited by Mad_dog_KO; 16-07-12 at 00:08.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam nekad imala te bolove,težinu kad se penjem ili spuštam niz stepenice,kleckanje dok hodam,pa i kad sjedim i kad mi je koljeno savijeno duže,majko sveta dok nogu ispravim sva se preznojim...Išla sam tad kod čuvene dr Kažić,sve je po njoj bilo ok...Fora je bila zapravo u tome što sam se od svoje 7-me godine bavila folklorom,igrala u opanke na ravno igre koje zahtijevaju napor,tako da kad sam batalila bol je nestao...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #14
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bolove rijesio magnetnom trakom. Nisam vjerovao da to radi pa sam pozajmio par dana od druga koji ih redovno koristi, da ne bacam pare. Nakon dan ili dva koriscenja nisam mogao da vjerujem da tolika promjena moze da se desi. Ranije sam vrlo pazljivo silazio iz stepenice sad mogu da srcim da se ne plasim da mi koljeno ne klecne.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Aj' odje da pitam da ne otvaram novi topic...

    Kod kog doktora i gdje da podjem na kontrolu koljena...Bila "laksa" povreda koljena i ligamenata...
    A u KBC necu jer pojma nemaju...
    Proslo je dosta vremena...Osjecam se dosta bolje pa ocu da provjerim stanje...

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    i$, ja sam ti u materiji žestoko!!!
    Imaš u Kodru, dr Milankov iz Novoga Sada, najbolje što Balkan ima trenutno kad je koljeno u pitanju...moraš da zoveš Kodru i da zakažeš dolazi sad 29. septembra, samo jednom mjesečno po mojim informacijama...ja sam zakazala 29. i ne vjerujem da sam jedina, tako da ili požuri ili ćeš čekati sledeći mjesec...ako ne bi kod njega (čula sam da je pregled 50 eura) onda imaš našega čuvenoga fizioterapeuta Ljuba Radunovića, koji je sjajan i koji će ti reći odmah kakvo ti je stanje sa koljenom! Ja bih prije kod njega no kod doktora da sam na tvom mjestu (ne zato što je bolji od dr nego zato što je jako iskusan sa sportskim povredama, ali izuzetno!) a pregled je 30 eura, terapije 25
    Quote Originally Posted by rasonk1 View Post
    Ja sam bolove rijesio magnetnom trakom. Nisam vjerovao da to radi pa sam pozajmio par dana od druga koji ih redovno koristi, da ne bacam pare. Nakon dan ili dva koriscenja nisam mogao da vjerujem da tolika promjena moze da se desi. Ranije sam vrlo pazljivo silazio iz stepenice sad mogu da srcim da se ne plasim da mi koljeno ne klecne.
    Prvo mi reci odakle ti trake? đe da ih nabavim?
    Drugo, oli mi reć kako si ti to sam stavio kad na svakom sajtu čitam da je IZUZETNO bitno da ti ih stavi stručnjak koji jako poznaje anatomiju, položaj mišića i kostiju, pa prema tome ih tačno uz mišiće postavlja na vrlo specifičan način?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    IOS
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Aj' odje da pitam da ne otvaram novi topic...

    Kod kog doktora i gdje da podjem na kontrolu koljena...Bila "laksa" povreda koljena i ligamenata...
    A u KBC necu jer pojma nemaju...
    Proslo je dosta vremena...Osjecam se dosta bolje pa ocu da provjerim stanje...
    urgentni kod nermina abdovica.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Samo da vam kažem da u Kodru jednom mjesečno dolazi ortoped hirurg traumatolog dr sci šči ksi prof Miroslav Milankov, sa klinike u Novom Sadu, čuveni stručnjak za koljeno, pa ako vam treba zovite i pregledajte se jer je stvarno dobar. Inače, pregled je 50 eura, a dr je FENOMENALAN
    http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/2...e-na-operacije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •