Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 76

Thread: Da li je buducnost CG u chetnistvu ?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Da li je buducnost CG u chetnistvu ?

    Kad pravnici postanu četnici

    Pravnijada

    Ovogodišnja Pravnijada "Budva 2005", susret pravnih fakulteta sa prostora bivše Jugoslavije i šire, koja se održala između 11. i 15. maja ove godine, komotno bi se mogla nazvati "četnijada". Jer, tokom te navodno sportsko-takmičarske manifestacije studenti iz Rijeke, Mostara i Sarajeva doživjeli su neviđeno šikaniranje, fizičko i psihičko maltretiranje kolega iz Srbije i Crne Gore.

    Svoje utiske prenio nam je E.H., student druge godine sarajevskog Pravnog fakulteta:

    "Od samog početka Pravnijada je bila na rubu incidenta. Čim smo došli u Budvu, pri izlasku iz autobusa, dočekale su nas pijane kolege iz raznih dijelova Srbije i Crne Gore s pjesmom Od Topole pa do Ravne Gore…

    Smještaj je bio vrlo dobar, predstavnici svakog fakulteta, takmičari u košarci, fudbalu, odbojci, stonom tenisu, šahu… imali su po jednu vilu, i taj dio urađen je bez primjedbi. Međutim, na svakoj utakmici mladi pravnici sa fakulteta naših istočnih susjeda iz gledališta su dovikivali fašističke, ksenofobične i nacionalističke parole, kakvih bi se postidjeli i najprimitivniji navijači domaće fudbalske lige."

    Ako se, opet, nacionalna mržnja na utakmicama i može nekako razumjeti (iako ne i opravdati), apsolutno je frapantna količina mržnje ispoljena u neoficijelnim druženjima navečer, po diskotekama i kafićima.

    "Moj prijatelj i kolega iz Sarajeva bio je u društvu studentice iz Beograda kad mu je prišao jedan student iz Srbije, pitajući ga iz kojeg je Sarajeva. Kad mu je odgovorio da nije iz 'srpskog', ovaj mu je priprijetio kako je bolje da odmah ode i od djevojke i iz objekta, da ga ne bi bacili sa sprata diskoteke", prepričava E.H., koji navodi da je tu noć izbila i velika tuča u kojoj su studenti prava iz SiCG, brojčano nadmoćni, isprebijali grupu Mostaraca i Riječana, od kojih su neki završili i u bolnici!

    Zadnju noć je, kaže naš sugovornik, kulminiralo. Studenti iz Sarajeva planirali su ispred vile proslaviti nekoliko prvih mjesta koja su osvojili i ubiti vrijeme do dodjele nagrada. Međutim, skupina pijanih primitivaca sa indeksima fakulteta u Sremskoj Mitrovici, Kosovskoj Mitrovici, Istočnom Sarajevu i Podgorici dočekala je sarajevske studente, prvo ih verbalno vrijeđajući i psujući majku balijsku, tursku, talibansku... da bi nakon toga uslijedilo gađanje bocama, upaljačima, pa i stolicama. Sarajevski studenti zatvorili su se u kuću, nisu otišli po nagrade, te su noć proveli u strepnji od svojih kolega, budućih pravnika…

    "Prvi put sam otišao u Crnu Goru. Nakon ovoga, to je i posljednji", kaže E.H., ističući da su jedini svoje zgražanje nad ovim divljanjem iskazali novosadski studenti, inače organizatori Pravnijade u Budvi.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta drugo reci osim jedno veliko:

    P IIIIIIIII H !!!

    Nije cudo za studente iz Srbije, to je zadojeno srbizmom i mrznjom cim se okoti.

    Ali me je iznenadilo ponasanje studenata iz Podgovrice.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to u redu!

    samo velika većina studenata pravnog fakulteta iz bg su iz crne gore!

    tako da....

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by bigfoot
    Sve je to u redu!

    samo velika većina studenata pravnog fakulteta iz bg su iz crne gore!

    tako da....
    Znaci, buduci terazijski crnogorci.

    Opet, Pih!!!

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Puste zelje

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Znamo sta je to beogradski univerzitet. Evo tema:


    http://www.cafemontenegro.com/forum/...ead.php?t=9981

    Dobruski!
    Ja se nebih osvrcao na koje kakve izjave pojedinaca. Crnogorski ili kako rece teraziskim studentima je opran mozak, taman kao i ovijem Srbima u Crnoj gori sto po cio dan Bleblecu i raduju se propasti C.Gore.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Dobruski!
    Ja se nebih osvrcao na koje kakve izjave pojedinaca. Crnogorski ili kako rece teraziskim studentima je opran mozak, taman kao i ovijem Srbima u Crnoj gori sto po cio dan Bleblecu i raduju se propasti C.Gore.
    da samo vama je mozak ostao čist, razuman i tolerantan!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Sta drugo reci osim jedno veliko:

    P IIIIIIIII H !!!

    Nije cudo za studente iz Srbije, to je zadojeno srbizmom i mrznjom cim se okoti.

    Ali me je iznenadilo ponasanje studenata iz Podgovrice.
    budala ima svudje
    to shto je neko "student" ne znaci automatski da je kulturan

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Nije cudo za studente iz Srbije, to je zadojeno srbizmom i mrznjom cim se okoti.
    Ovako pricaju sovinisti, nacisti i fasisti.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by nihil
    Ovako pricaju sovinisti, nacisti i fasisti.
    O cemu ti ovo, jado?

    Pogledaj kako se vaspitavaju vasa djeca... od obdanista do fakulteta. Cist srbisticki duh.

    Cim vam se rodi, okacite mu Arkanovu sliku na kolijevku, a glavna vam je slava sveti Nikolaj Velimirovic (fasista).

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    O cemu ti ovo, jado?

    Pogledaj kako se vaspitavaju vasa djeca... od obdanista do fakulteta. Cist srbisticki duh.

    Cim vam se rodi, okacite mu Arkanovu sliku na kolijevku, a glavna vam je slava sveti Nikolaj Velimirovic (fasista).
    Tvoje pisanje stalno govori o tome da su Srbi monstruozan narod, a to je osnovno obiljezje sovinista, nacista i fasista. Dakle, ti si sovinista, nacista i fasista. Neprestano se dokazujes u tome.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Tvoje pisanje stalno govori o tome da su Srbi monstruozan narod, a to je osnovno obiljezje sovinista, nacista i fasista. Dakle, ti si sovinista, nacista i fasista. Neprestano se dokazujes u tome.
    Hebo te, sto si ti smijesan covijek.

    Pa nijesam ja ubijao po Srbiji, nisam bombardovao gradove, nisam pravio logore, nisam palio ljude u njihovim kucama, nisam klao i drao zive zarobljenike, nisam silovao, ne krijem ratne zlocince, ne velican koljase kao heroje ... halooo, to sve rade SRBISTI.

    Sve dok se ne oslobode srbista Srbi se tretiraju kao kolektivne ubice, a to za sada i zasluzuju. Srbija je zlocinacka drzava i majka krimainala i ratnih zlocinaca.
    Srbija je bunjiste najgoreg zla, a sa tim se zna sta se treba uradit.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Hebo te, sto si ti smijesan covijek.

    Pa nijesam ja ubijao po Srbiji, nisam bombardovao gradove, nisam pravio logore, nisam palio ljude u njihovim kucama, nisam klao i drao zive zarobljenike, nisam silovao, ne krijem ratne zlocince, ne velican koljase kao heroje ... halooo, to sve rade SRBISTI.

    Sve dok se ne oslobode srbista Srbi se tretiraju kao kolektivne ubice, a to za sada i zasluzuju. Srbija je zlocinacka drzava i majka krimainala i ratnih zlocinaca.
    Srbija je bunjiste najgoreg zla, a sa tim se zna sta se treba uradit.
    Ne, to ne rade Srbi nego zlocinci. A ko optuzuje citave narode zbog zlocinaca taj je sovinista, nacista i fasista.

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Ne, to ne rade Srbi nego zlocinci. A ko optuzuje citave narode zbog zlocinaca taj je sovinista, nacista i fasista.

    Tacno! ja se slazem sa Nihil, ja nebih stavljao sve u jedan kosh? u Srbiju ima velika vecina, dobrih i postenih ljudi, zato ja nebi sve svrstavao da su svi isti i losi, svugdje ima mentalno poremecenih osoba na veliku zalost.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Da rezimiramo

    Quote Originally Posted by nihil
    Ne, to ne rade Srbi nego zlocinci. A ko optuzuje citave narode zbog zlocinaca taj je sovinista, nacista i fasista.
    Quote Originally Posted by Brzi
    Tacno! ja se slazem sa Nihil, ja nebih stavljao sve u jedan kosh? u Srbiju ima velika vecina, dobrih i postenih ljudi, zato ja nebi sve svrstavao da su svi isti i losi, svugdje ima mentalno poremecenih osoba na veliku zalost.
    Brzi, Nihil me nazva’ sovinista, nacista i fasista, a ti se slozi sa njim.

    ?????

    Znam ja Brzi da je narod heterogena masa, da se u toj masi nalazi “svega i svacega”. Svaki narod, pa i ovaj Srpski, ima svoje siroke narodne slojeve i svoju elitu. Elita je ta koja predvodi taj narod ka odredjenom cilju, poredhodno artikulisuci njegove interese.

    Ko cini srpsku “elitu”? Elitu cine ljudi i grupe ljudi koji imaju fakticku moc i uticaj, a stavovi elite u velikoj mjeri odredjuju i stavove cjelokupnog drustva. Postoji vise segmenata elite kao sto je politicka, vojno-policijska, poslovna, naucna, crkvena, medijska … to su uglavnom istaknuti pojedinci i grupe koji se nalaze u raznim institucijama drzave.

    Prije raspada zajednicke nam drzave takozvana srpska politicka, naucna i vojna elita … podpomognuta dijelom elite iz Srpske pravoslavne crkve, osmislila je plan i program kako da se na temeljima srusene zajednicke drzave stvori nova Velika Srbija, u kojoj ce biti mjesta samo za Srbe svetosavsko - religijskog nazora.Okvir toga plana je podrazumijevao zlocin prema svemu sto je nesrpsko, ali i prema onim ( malobrojnim) Srbima koji se nijesu slagali sa tom i takvom zlocinackom politikom.

    Ucinak ovakve politike ti je , vjerujem, poznat. Podsjeticu te samo na Vukovar gde su zlocinacke horde iz Srbije sa zemljom sravnile jedan barokni grad, a ranjenike koje su zatekli u bolnici bezdusno divljacki strijeljali na terenu zvanom “Ovcara”. Sigurno si gledao kako se tenkovi koji krecu iz Beograda, Novog Sada i drugih gradova Srbije, prema Vukovari i drugim stratistima, posipaju cvijecem. Cvijece je bacao narod, pripadnici tzv. sirokih narodnih slojeva, dajuci time do znanja da se u potpunosti slazu sa onim sto radi i naredjuje njihova elita.
    Ostatak price je poznat. Na hiljade spaljenih sela i porusenih gradova sirom Bosne i Hercegovine. Prognano stanovnistvo, silovane zene – jedini primjer u vojnoj istoriji ratovanja gde se silovanje primenjuje kao ratna strategija, Srbi su postali po tome poznati. Razne vrste svakakvih zlocina, pocev od ubistva iz koristoljublja sto su radile Arkanove horde ubica iz Srbije, do genocida koji je sistematski vrsen nad ciljanom grupom, Bosnjackim narodom, a cija je « kruna » pokolj u Srebrenici.

    Tokom cijelog trajanja ovog pokolja Bosnjaka i genocioda nad njima, iz Srbije se nikad nije cuo glas protesta niti je ikad odrzan bilo kakav skup, a da je na njemu ucestvovalo vise od 30-tak ljudi. Sarajevo je 4 godine nemilosrdno bombardovano sa oko 1000 artiljerijskih orudja, ubijeno je preko 16 000 njegovih stanovnika, od kojih su skoro 1800 djeca. O pljackanju imovine necu ni da pisem, ne bi bilo dovoljno mjesta i prostora za to. Bilo je nekoliko ljudi koji su suosecali sa nasim patnjama, ali ih je toliko da se na prstima mogu prebrojati. Njihov broj je toliko minoran, da se slobodno moze zanemarit.

    Zlocini su proizveli zlocince, u Srbiji je doslo do smjene vlasti. Ne zbog toga sto je ta ekipa elite vodila zlocinacku poklitiku, nego sto nijesu ostvarili svoje zlocinacke ciljeve. Srbi u ogormnoj vecini – slobodno se moze reci Srpski narod, i dalje stoje iza svoje “elite” koja je samo promijenila svoju kozu,ali ne i svoju zlocinacku cud. Predhodna ekipa je napravila nevidjene zlocine, ova zeli da te zlocine prikrije i opravda ili relativizira. Pogledaj koliki je procenat u skupstini stranaka koje su proizvele sve patnje sto nas snadjose. Prije svega mislim na SRS, SPS, SPO, DSS – a i Djindjicevi naslednici su uzshli u brazdi vljesrpstva i srbizma.
    Gde su ti Srbi koji nzele da rasciste sa avetima proslosti, koji zele demokratiju i miran suzivot sa drugim narodima? Gde su ti Srbi koji zele da rasciste sa ratnim zlocincima i ubicama neduznih ljudi i zena ?

    Ima ih, ali toliko malo da se njihov glas ne moze ni cuti, a kamo li da su mocni nesto da urade. Ovi koji su glasni, oni su spremni da ponove sve one zlocine koje su njihovi predhodnici pocinjeli, i jos gore.

    Zato, dok se ne napravi spomenik srebrenickim zrtvama srpskog genocida u Pionirskom parku u sred Beogradu, dok se ne izvrsi potpuna denacifikacija i ciscenje cijelog srpskog drustva, oni ce morati nositi breme zlocina koje su sami stvorili i na sebe natovarili.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Pa nijesam ja ubijao po Srbiji, nisam bombardovao gradove, nisam pravio logore, nisam palio ljude u njihovim kucama, nisam klao i drao zive zarobljenike, nisam silovao, ne krijem ratne zlocince, ne velican koljase kao heroje ...
    Mozda nisi, ali svojim ponasanjem nacinjes nove sukobe i inspirises novu mrznju tako da se sva ta klanja i silovanja mogu desiti upravo tebi ako do novih sukoba dodje. Bog je svuda i sve vidi.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Mozda nisi, ali svojim ponasanjem nacinjes nove sukobe i inspirises novu mrznju tako da se sva ta klanja i silovanja mogu desiti upravo tebi ako do novih sukoba dodje. Bog je svuda i sve vidi.
    kaže čovjek istinu i onda, po tebi, inspiriše novu mržnju. Mašala!

    znači, sad treba sve zaboraviti kao da se nikad nije ni desilo... E vidiš, ako se ovo prećuti, ako se ovo zaboravi kao što se i pokušava u Srbiji - upravo to će dovesti do novih pokolja... A sve vodi na to. I ovo potonje amnestiranje fašista s Ravne Gore vodi tome... Da se u nekoj skorijoj budućnosti amnestiraju i oni s bosanskih čuka...

    pozdrav.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Vasilj
    kaže čovjek istinu i onda, po tebi, inspiriše novu mržnju. Mašala!

    znači, sad treba sve zaboraviti kao da se nikad nije ni desilo... E vidiš, ako se ovo prećuti, ako se ovo zaboravi kao što se i pokušava u Srbiji - upravo to će dovesti do novih pokolja... A sve vodi na to. I ovo potonje amnestiranje fašista s Ravne Gore vodi tome... Da se u nekoj skorijoj budućnosti amnestiraju i oni s bosanskih čuka...

    pozdrav.
    Znaci Vasilje zlocin je zlocin samo ako ga Srbi pocine , zato jer se to uklapa u tvoja dnevno-politicka uverenja ?
    SVI TREBA DA SE SUOCE SA SVOJOM PROSLOSCU , ne samo Srbi , da li su to Hrvati ikada uradili ? Ne da nisu vec i smanjuju broj zrtvava koje su prouzrokovali i rehabilituju pocinioce zlocina .
    Last edited by Sthlm; 29-05-05 at 16:32.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vasilj
    kaže čovjek istinu i onda, po tebi, inspiriše novu mržnju. Mašala!

    znači, sad treba sve zaboraviti kao da se nikad nije ni desilo... E vidiš, ako se ovo prećuti, ako se ovo zaboravi kao što se i pokušava u Srbiji - upravo to će dovesti do novih pokolja... A sve vodi na to. I ovo potonje amnestiranje fašista s Ravne Gore vodi tome... Da se u nekoj skorijoj budućnosti amnestiraju i oni s bosanskih čuka...

    pozdrav.

    Ne govori istinu jer govori pristrasno, govori samo kako su Srbi klali, silovali, ubijali i palili. Isto su radili i Hrvati i Muslimani. Ipak, cinjenica je da su Srbi to radili vise nego ovi drugi. Dalje, optuzuje Srbe kao naciju a ne pojedince, nego o tome je nihil dosta rekao.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vasilj
    znači, sad treba sve zaboraviti kao da se nikad nije ni desilo... E vidiš, ako se ovo prećuti, ako se ovo zaboravi kao što se i pokušava u Srbiji - upravo to će dovesti do novih pokolja...

    pozdrav.
    Slazem se da se ne smije zaboraviti, da se ne bi isto ponovilo. Ipak, misljenja sam da ne treba ulazit u to ko je kome vise zaklao, ko je koga silovao jer to produbljuje mrznju i budi zelju za osvetom. Bilo je sto je bilo, ovi sto su zarili i palili sad odgovaraju pred stranim i domacim sudovima a mi treba da nastavimo sa nasim zivotima..
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Tokom cijelog trajanja ovog pokolja Bosnjaka i genocioda nad njima, iz Srbije se nikad nije cuo glas protesta niti je ikad odrzan bilo kakav skup, a da je na njemu ucestvovalo vise od 30-tak ljudi. Sarajevo je 4 godine nemilosrdno bombardovano sa oko 1000 artiljerijskih orudja, ubijeno je preko 16 000 njegovih stanovnika, od kojih su skoro 1800 djeca. O pljackanju imovine necu ni da pisem, ne bi bilo dovoljno mjesta i prostora za to. Bilo je nekoliko ljudi koji su suosecali sa nasim patnjama, ali ih je toliko da se na prstima mogu prebrojati. Njihov broj je toliko minoran, da se slobodno moze zanemarit.
    Nije se cuo glas? Najprije to nije tacno, a drugo, kako to mislis da se moze cuti glas u drzavi kojom sve medije drzi jedna diktatorska vlast? Gdje se taj glas moze cuti? U Srbiji se od te diktatorske vlasti jedva moglo cuti o bilo cemu sto ta valst nije htjela da se cuje. Dakle, to sto se nije culo ima svoje razloge u diktatorskoj vladavini koja je na kraju morala da bude srusena sa ulice i to uz pomoc ni manje ni vise nego najvece vojne sile na planeti NATO. E sad ti zamisli sta je taj narod mogao da uradi toj diktatorskoj vlasti sam, kada je NATO morao da se umijesa da bi se to desilo. Inace, svi zlocini koji su se desili imaju svoje pocionioce, a za njihova zlodjela je direktno odgovorna diktatorska vlast jer ih je ona i slala i kontrolisala, a isto tako da je htjela mogla i da kazni i zaustavi, ali nije. Sta ti ocekujes od naroda? Da se spontano okupi kada cuje da je neko napravio negdje pokolj? I sada ti izjednacavas zlocince sa narodom iz kojeg dolaze, pa citav narod proglasavas genocidnim. Posto na planeti nema naroda u kojem narodu nije bilo i nema zlocinaca, onda bi po tome trebao savki narod da proglasis genocidnim i zlocinackim, a to je budalasto. Dakle, ako ces ozbiljno i odgovorno da gledas na zlocine, na nacije, politike, istoriju itd. onda tome moras prici sa vise razumijevanja, a ne sovisnisticki, nacistickim i fasistickim pozivima na linc jednog naroda.
    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Zlocini su proizveli zlocince, u Srbiji je doslo do smjene vlasti. Ne zbog toga sto je ta ekipa elite vodila zlocinacku poklitiku, nego sto nijesu ostvarili svoje zlocinacke ciljeve. Srbi u ogormnoj vecini – slobodno se moze reci Srpski narod, i dalje stoje iza svoje “elite” koja je samo promijenila svoju kozu,ali ne i svoju zlocinacku cud. Predhodna ekipa je napravila nevidjene zlocine, ova zeli da te zlocine prikrije i opravda ili relativizira. Pogledaj koliki je procenat u skupstini stranaka koje su proizvele sve patnje sto nas snadjose. Prije svega mislim na SRS, SPS, SPO, DSS – a i Djindjicevi naslednici su uzshli u brazdi vljesrpstva i srbizma.
    Ti ne razlikujes zlocin od nacionalnih i nacionalistickih interesa. Svaka drzava ima nacionalne interese pa tako i Srbija. Zlocinacku politiku ne cini necije zalaganje za nacionalne interese vec nacin na koji se taj cilj postize. Zlocin je proganjanje, maltretiranje, ubijanje, genocid i sl. Uvod u genocide i zlocine svake vrste jeste sirenje mrznje i netrpeljivosti. Diktatorska vlast Milosevica je vodila zlocinacku politiku jer je sijala mrznju i netrpeljivost, pozivala na rat i ubijanje, vodila ratove, cinila pokolje, bila genocidna. Zbog toga svi koji su se u tom zlocinackom projektu ogrijesili moraju biti sudjeni i kaznjeni. ... U danasnjoj Srbiji nema govora mrznje, nema sirenja netolerancije, nema poziva na proganjanje, maltretiranje, ubijanje bilo koga, niti ima nekoga ko vrsi genocide i zlocine. Danasnja Srbija osudjuje zlocine prethodne vlasti i isporucuje zlocince. Dakle, danasnja vlast ne cini nista sto bi je moglo okvalifikovati kao zlocinacku. Ono sto jos postoji u Srbiji, a postoji svugdje na svijetu jesu ekstremisti lijeve i desne orijentacije, sovinisti, nacisti, fasisti i slicno.
    Djindjic je bio premijer Srbije, zalagao se za interese Srbije i njenih gradjana, to su bili i nacionalni i gradjanski interesi. Njegov nacin je bio nenasilan i djelotvoran, ali je smetao mnogima, narocito nacionalistima svih boja i dezena jer je od Srbije stvarao gradjansku i liberalnu drzavu, a to njihovim interesima ne odgovara. Djindjiceva politika je bila jednako protiv ovoga sto ti pricas koliko i protiv onoga sto pricaju drugi ekstremisti. Ekstremisti se prepoznaju po tome sto sire mrznju i netrpeljivost prema drugim narodima i rasama, a ti to stalno radis. Pozivas se na zlocince i ekstremiste, za njihove zlocine smatras odgovornim cijeli narod, onda proglasavas i narod zlocinackim, i sve sto je u interesu tog naroda proglasavas zlocinackim a sve to radis ne zbog toga sto si protiv zlocina, jer siriti mrznju i netoleranciju je uvod u zlocin, a ti to radis, siris mrznju i netoleranciju prema Srbima i svemu sto ima atribut srpski, iskljucivo zato sto ti smetaju interesi srpskog naroda. Zelis da zbog svojih vlastitih intresa unistis citav narod, a to su govorili i cinili sovinisti, nacisti i fasisti. I dok ti budes tako govorio bices sovinista, nacista i fasista. Tvoje neprestano naglasavanje srpskih zlocina je sramotno jer manipulises zrtvama i njihovim stradanjima, a tako je i pocela zlocinacka Miloseviceva diktatura, zapocela je neprestanim pricama o pokoljima Srba kroz istoriju i osudom naroda u cije su ime napravljeni takvi pokolji. Ti pricas istu zlocinacku Milosevicevu pricu. Ta prica nije nacionalna, vec zlocinacka.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sthlm
    Znaci Vasilje zlocin je zlocin samo ako ga Srbi pocine , zato jer se to uklapa u tvoja dnevno-politicka uverenja ?
    SVI TREBA DA SE SUOCE SA SVOJOM PROSLOSCU , ne samo Srbi , da li su to Hrvati ikada uradili ? Ne da nisu vec i smanjuju broj zrtvava koje su prouzrokovali i rehabilituju pocinioce zlocina .
    Šta je tebe kao Srbina briga (ili Srbe uopšte) da li su se Hrvati ili Muslimani suočili sa svojim zločinima?! Svako treba da se stidi svog nesoja, a ne vlastite gadove da brani riječima "jes, ali ima ih i kod drugih". A kad smo već kod Hrvata koji "smanjuju broj žrtava" i "rehabilituju počinioce zločina" isto i Srbi rade (npr sa Srebrenicom i onima sa Sramne Gore te ih proglasiše provoborcima). A i jedni i drugi su u ovom potonjem ratu izvršili agresiju na BiH.

    Quote Originally Posted by Sthlm
    Slazem se da se ne smije zaboraviti, da se ne bi isto ponovilo. Ipak, misljenja sam da ne treba ulazit u to ko je kome vise zaklao, ko je koga silovao jer to produbljuje mrznju i budi zelju za osvetom. Bilo je sto je bilo, ovi sto su zarili i palili sad odgovaraju pred stranim i domacim sudovima a mi treba da nastavimo sa nasim zivotima...
    Uopšte se ne radi ko je kome više zaklao - radi se o tome da je sve to divljanje i počinjeno u ime cijele nacije (ili barem opravdavano spašavanjem te iste nacije) i upravo zbog toga, zbog skidanja hipoteke zločinca sa vascijelog naciona do sučeljavanja sa vlastitim zločinima mora doći. Nije Vili Brant niti davao naloge niti okretao slavine gasnih komora po logorima u II svjetskom ratu, ali jeste u ime svih Njemaca klekao pred spomenik tim žrtvama i tražio oprost.

    Braniti vlastite zločine, makar i pozivanjem na tudje, amnestira samo zločince, a čitav zločin prenosi na kompletnu naciju. Zločinci se ne brane. Njima se sudi.

    pozdrav.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... i jos jedno slovo ...

    Srpski zlocinacki um je doziveo potpun poraz. Slomljena mu je vilica i zubi, ali mu nije pukla kicma. A, hoce akoBogda. U svom trenutnom nezavidnom polozaju i defanzivni, koristi se ofanzivnim potezima kroz isturanje tipova, sa pola mozga, kao sto je ovaj NIHIL, u prve borbene redove?. Takticki potezi zlotvora (srpske elite) je negiranje i ponidastavanje ucinjenih zlocina, uklanjanje tragova, sabotiranja istraga ,?- a sve u cilju relativiziranja zlocinackog poduhvata ili izjednacavanja zlocinca sa zrtvom. Strateski cilj him je sacuvati sto se sacuvati moze i sve odloziti za neka druga, bolja, vremena. I dalje se nadaju da ce him njihovi prijatelji i kolege u zlocinu Englezi, ponovo, na dlanu, pokloniti barem neku Jugoslaviju (Srboslaviju) kao sto je to bio slucaj sa Versajskom tvorevinom. Evo primjera kako to izgleda u praksi, a vidi se iz sledeceg pisanja NIHILA:

    Quote Originally Posted by nihil
    Nije se cuo glas? Najprije to nije tacno, a drugo, kako to mislis da se moze cuti glas u drzavi kojom sve medije drzi jedna diktatorska vlast? Gdje se taj glas moze cuti? U Srbiji se od te diktatorske vlasti jedva moglo cuti o bilo cemu sto ta valst nije htjela da se cuje. Dakle, to sto se nije culo ima svoje razloge u diktatorskoj vladavini koja je na kraju morala da bude srusena sa ulice i to uz pomoc ni manje ni vise nego najvece vojne sile na planeti NATO. E sad ti zamisli sta je taj narod mogao da uradi toj diktatorskoj vlasti sam, kada je NATO morao da se umijesa da bi se to desilo. Inace, svi zlocini koji su se desili imaju svoje pocionioce, a za njihova zlodjela je direktno odgovorna diktatorska vlast jer ih je ona i slala i kontrolisala, a isto tako da je htjela mogla i da kazni i zaustavi, ali nije. Sta ti ocekujes od naroda? Da se spontano okupi kada cuje da je neko napravio negdje pokolj? I sada ti izjednacavas zlocince sa narodom iz kojeg dolaze, pa citav narod proglasavas genocidnim. Posto na planeti nema naroda u kojem narodu nije bilo i nema zlocinaca, onda bi po tome trebao savki narod da proglasis genocidnim i zlocinackim, a to je budalasto. Dakle, ako ces ozbiljno i odgovorno da gledas na zlocine, na nacije, politike, istoriju itd. onda tome moras prici sa vise razumijevanja, a ne sovisnisticki, nacistickim i fasistickim pozivima na linc jednog naroda. .
    Lazes Nihil, pa granje ne drzi. Toga diktatora ste doveli na vlas najsirom narodnom voljom, a podrska njegovoj diktaturi je data 29.Juna 1989 godine na Gazimestanu, kada je zlikovac najavio ratove i gde se bilo okupilo po procenama medija od dva do 3 miliona Srba. Dikatatorska vlast jeste odgovorna za zlocine, ali i onaj ko je cijelo vrijeme stajao iza te vlasti i cvijelo vrijeme joj davao podrsku. To je najveci, ogorman deo, Srpskog naroda. Oni koji to nisu radili su toliko minorni da su zanemarljivi.

    A da ste znali, znali ste sve. Da, a kao ljudi u Srbiji nisu znali da se dogadjaju zlocini preko Drine.
    Normalno da su znali. Znalo se sve! Niko nije hteo da cuje a bilo je nacina.
    To da se nije znalo za zlocine pocinjene sa srpske strane je obicna laz!!
    Zasto se vadite na to? Kao nije vam niko rekao? Sta ste bre htjeli? Da vam okace plakate po trgovima da se informisete da je rat i da se desavaju zlocini tu blizu vas? Nad vsim poznanicima, prijateljima, kolegama sa fakulteta ?

    I ti meni imputiras da se sluzim fasizmom ?!?


    ... pa nastavlja ...

    Quote Originally Posted by nihil
    Ti ne razlikujes zlocin od nacionalnih i nacionalistickih interesa. Svaka drzava ima nacionalne interese pa tako i Srbija. Zlocinacku politiku ne cini necije zalaganje za nacionalne interese vec nacin na koji se taj cilj postize. Zlocin je proganjanje, maltretiranje, ubijanje, genocid i sl. Uvod u genocide i zlocine svake vrste jeste sirenje mrznje i netrpeljivosti. Diktatorska vlast Milosevica je vodila zlocinacku politiku jer je sijala mrznju i netrpeljivost, pozivala na rat i ubijanje, vodila ratove, cinila pokolje, bila genocidna. Zbog toga svi koji su se u tom zlocinackom projektu ogrijesili moraju biti sudjeni i kaznjeni. ... U danasnjoj Srbiji nema govora mrznje, nema sirenja netolerancije, nema poziva na proganjanje, maltretiranje, ubijanje bilo koga, niti ima nekoga ko vrsi genocide i zlocine. Danasnja Srbija osudjuje zlocine prethodne vlasti i isporucuje zlocince. Dakle, danasnja vlast ne cini nista sto bi je moglo okvalifikovati kao zlocinacku. Ono sto jos postoji u Srbiji, a postoji svugdje na svijetu jesu ekstremisti lijeve i desne orijentacije, sovinisti, nacisti, fasisti i slicno.
    Djindjic je bio premijer Srbije, zalagao se za interese Srbije i njenih gradjana, to su bili i nacionalni i gradjanski interesi. Njegov nacin je bio nenasilan i djelotvoran, ali je smetao mnogima, narocito nacionalistima svih boja i dezena jer je od Srbije stvarao gradjansku i liberalnu drzavu, a to njihovim interesima ne odgovara. Djindjiceva politika je bila jednako protiv ovoga sto ti pricas koliko i protiv onoga sto pricaju drugi ekstremisti. Ekstremisti se prepoznaju po tome sto sire mrznju i netrpeljivost prema drugim narodima i rasama, a ti to stalno radis. Pozivas se na zlocince i ekstremiste, za njihove zlocine smatras odgovornim cijeli narod, onda proglasavas i narod zlocinackim, i sve sto je u interesu tog naroda proglasavas zlocinackim a sve to radis ne zbog toga sto si protiv zlocina, jer siriti mrznju i netoleranciju je uvod u zlocin, a ti to radis, siris mrznju i netoleranciju prema Srbima i svemu sto ima atribut srpski, iskljucivo zato sto ti smetaju interesi srpskog naroda. Zelis da zbog svojih vlastitih intresa unistis citav narod, a to su govorili i cinili sovinisti, nacisti i fasisti. I dok ti budes tako govorio bices sovinista, nacista i fasista. Tvoje neprestano naglasavanje srpskih zlocina je sramotno jer manipulises zrtvama i njihovim stradanjima, a tako je i pocela zlocinacka Miloseviceva diktatura, zapocela je neprestanim pricama o pokoljima Srba kroz istoriju i osudom naroda u cije su ime napravljeni takvi pokolji. Ti pricas istu zlocinacku Milosevicevu pricu. Ta prica nije nacionalna, vec zlocinacka.
    Nihil, jarane. Nacionalni interes koji je odredila ta ekipa na celu sa Milosevicem bio je stvaranje Velike Srbije, a svaka Velika Srbija je zlocin. Iza te ideje je stajao ceo narod i o tome necu vise da diskutujem.

    Opet lazes koliko si tezak kad opisujes danasnju Srbiju. U danasnjoj Srbiji ima mrznje, nasilja, pozivanje na linc i svega onoga sto je bilo ranije. Primjeri drasticni su: paljenje dzamija po Beogradu i Nisu, izjednacavanje chetnika sa partizanima, finansiranje chetnichkih ujdurmi po Ravnoj Gori, izjave vasih smrdljivih vladika da muslimani smrde, a oni se sami kupaju samo kad padne kisa, organizovanje raznih tribina o ?oslobadjanju srebrenice??

    Dabasnja vlast koju ti toliko hvalis, nije nista drugo nego zlocinacko udruzenje preruseno u ?demokratsko odijelo?, koje je direktno odgovorno za likvidaciju premjera Djindjica koji je hteo i imao namjeru rascistiti sa avetima proslosti.

    Sadasnje rukovostvo i dalje prikriva albanske kosturnice po Srbiji, danasnje rukovodstvo cuva zlocinca Ratka Mladica i Karadzica, danasnje rukovostvo zamajava sopstveni narod o napretku, danasnje rukovodstvo shuruje sa Legijom, danasnje rukovostvo radi sve da se sacuvaju ?tekovine? proslog fasistickog SMRADOVOG rukovostva. Skupstinsku vecinu drze SPS-ovci, SRS precutno podrzava, a Demokratska stranka (toboznja opozicija) sve to mirno posmatra kohabitirajuci sa krvolocima i iduci njima na ruku.

    Je li njih birao srpski narod ili ... KO?

    Jedino za koga se moze reci da je iole u redu je FDP ? Chedisti, kojih je veoma malo, i casni ljudi kao sto je Beba Popovic, Vesna Pesic, Nenad Canak, Korac ? novinari Vasic, Lukovic i jos po neki koji se mogu na prstima izbrojati.

    Danas je godisnjica zlocina u ul. Vase Miskina (sada Ferhadija) u Sarajevu kada je srpska granata doletjela sa chetnichkih polozaja i usmrtila ljude. Vise o tome imas na drugoj temi o zlocinima na ?Politika generalno?.

    Zar ja treba da o tim i takvim zlocinima cutim, zar se trebaju zlocinci nagraditi ? treba li se sve to zabopravit, da bi vi Srbi opet to ponovili, kao sto ste ponovili u gorem i masovnijem obliku nego u WW2 ?

    I Ti meni kazes da sam ja fasista. Ma, znas sta?

    Teraj se u .......
    Last edited by Dobrusky; 29-05-05 at 21:40.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ne govori istinu jer govori pristrasno, govori samo kako su Srbi klali, silovali, ubijali i palili. Isto su radili i Hrvati i Muslimani. Ipak, cinjenica je da su Srbi to radili vise nego ovi drugi. Dalje, optuzuje Srbe kao naciju a ne pojedince, nego o tome je nihil dosta rekao.
    Nije tacno da su isto radili Muslimani (danas Bosnjaci) isto, sto su i Srbi radili. Razlika je drasticna. Nasi zlocinci su to radili na svju ruku iz licnih zlocinackih pobuda, osvete, materijalne dobiti ... i slicno. Iza njih nije stajao niko osim njihov zlocinacki naum.

    Zlocini koje su radili Srbi su planirani na najvisem mjestu u Beogradu i Londonu, iza tih zlocina je stajao ceo sarpski narod u zemlji i inostranstvu. Izuzev casnih pojedinaca, ciji je broj minoran i zanemarljiv.

    Dalje, svakog ko je optuzen za ratne zlocine Bosnjaci su bez rijeci isporucili, dok Srbi monstrume kao sto je Mladic i Karadzic, te braca Lukic i brojne druge proglasavaju za ratne heroje.

    pih!!!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    ...a glavna vam je slava sveti Nikolaj Velimirovic (fasista).
    Овако нешто може изјавити само шовиниста или неписмена будала.

    П.С. Управо сам поновио пост исте садржине као и онај који је данас обрисан.
    Чак и да нисте ништа прочитали од великог Владике Николаја, направили сте ужасан превид. Ако сте већ дозволили (а нисте смјели ) да дотични овако вријеђа Владику Николаја, онда имам и ја право да оквалификујем аутора те биједне реченице онако како заслужује. Логично, па да се по сто пута не слажете политички или били како самном.
    Надам се да је то сасвим довољан аргумент модератору да овај "репост" не буде обрисан.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Овако нешто може изјавити само шовиниста или неписмена будала.

    П.С. Управо сам поновио пост исте садржине као и онај који је данас обрисан.
    Чак и да нисте ништа прочитали од великог Владике Николаја, направили сте ужасан превид. Ако сте већ дозволили (а нисте смјели ) да дотични овако вријеђа Владику Николаја, онда имам и ја право да оквалификујем аутора те биједне реченице онако како заслужује. Логично, па да се по сто пута не слажете политички или били како самном.
    Надам се да је то сасвим довољан аргумент модератору да овај "репост" не буде обрисан.

    Sta je Konstatine, pa Nikolaj je otvoreni fasista, podrzavao Hitlera i divio mu se, cak je i knjige o njemu pisao. Sta je tu poroblem?

    Nije valjda da neznas to?

    P.S.

    Molim da ne brisete ovaj koletov post ne misli on to ozbiljno. :-)

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Arhimed, njegova knjiga i zamalo promasena buducnost
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 16
    Last Post: 09-11-13, 04:05
  2. Buducnost Crne Gore i Kvislinzi
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 07-05-05, 02:13
  3. super liga
    By big giant head in forum Ostali sportovi
    Replies: 751
    Last Post: 04-10-04, 10:17
  4. Karate klub Buducnost - telefon/adresa?
    By Perjanica in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 21-06-04, 10:54
  5. A forum se zove Buducnost Crne Gore
    By Savindan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 11-05-04, 03:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •