Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 81

Thread: U: zatamnjivanje automobila

  1. #1
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U: zatamnjivanje automobila

    profesionalno zatamnjivanje autostakala,sa americkom folijom 7 godina garancije,sa nekoliko nijansi crne i zelene folije.
    inace zelene folije su fabricka varijanta za sve VW-ene,seat,skode i audi-je uz doplatu.

    iskustvo sa folijama i zatamnjivanjem od 1996 godine.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    na golfa IV zadnja vrata lijeva i desna i zadnje staklo koliko novaca?
    the World's leading dance event
    Sensation


  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je na Passata bilo zatamnjeno pa sam mora da micem, kaze zakon?!

  4. #4
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    na golfa IV zadnja vrata lijeva i desna i zadnje staklo koliko novaca?
    130e,moja preporuka tamno zelena,kao fabricki

  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za Golfa 5 sa dvoje vrata koja bi bila cijena?

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    meni je na Passata bilo zatamnjeno pa sam mora da micem, kaze zakon?!
    da,ali vjerovatno skroz crnom folijom.
    evo ja a passata imam zelenu 50%,komplet auto sem prednja sofersajbna,niko me nikad nidje zaustavio nije da me pita za folije,i to ne samo mene nego sve koji se umjereno zatamne,a non stop sam po puteva,sto po CG,sto po SRB,BIH,CRO,SLO...


  7. #7
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fit4life View Post
    Za Golfa 5 sa dvoje vrata koja bi bila cijena?
    komplet ili zadnji kraj bez prednjih vrata?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zakon sta dozvoljava znate li?
    Posto se to nesto mijenjalo koliko znam pa kako to sad ide, do koliko % mogu koja stakla sta kako ? ? ?

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaGo020 View Post
    A zakon sta dozvoljava znate li?
    Posto se to nesto mijenjalo koliko znam pa kako to sad ide, do koliko % mogu koja stakla sta kako ? ? ?
    prosle godine su iz uprave policije javili da moze do 30% propustanja svijetlosti sto je solidno tamno.
    bilo na dnevnik i vijesti novine.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ao...

    Mozete stavit totalno crna, niko vas nece dirat. A kad uzme neki drot da vas cima, to je zato jer mu je dosadno. 5 e vrti dje burgija nece.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  11. #11
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stavio bi ranije ovaj oglas nego mi kolega imao problem sa kicmom,isijas ili sta vec,pa nismo radili folije 20dana,pa kad smo poceli odradili ljudima kojim smo obecali,pa tek sad oglas dao.
    postavicu slike nekih kola sto smo radili.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledao sam neka auto sto je momak radio SVE POHVALE ZA NJEGA BEZ GRESKE I MAXIMALNO PROFESIONALNO..

    SVAKA PREPORUKA...

  13. #13
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Ao...

    Mozete stavit totalno crna, niko vas nece dirat. A kad uzme neki drot da vas cima, to je zato jer mu je dosadno. 5 e vrti dje burgija nece.
    uglavnom zajebavaju za skroz crnu,i to samo nekog ko napravi neki veci prekrsaj i jos se svadja sa njima,i to uglavnom skidaju sa prednjih stakala.
    za svijetlije varijante nikad nikom,pogotovo ne zelenu a ni tamno zelenu,koja je fabricka doplata na auta iz VAG koncerna.
    jbg kad se prepires snjima gledace da ti nadju bilo sto.

  14. #14
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rade32 View Post
    Gledao sam neka auto sto je momak radio SVE POHVALE ZA NJEGA BEZ GRESKE I MAXIMALNO PROFESIONALNO..

    SVAKA PREPORUKA...
    hvala Rade!
    inace folija osim sto vizuelno uljepsava auto(naravno kad se profi uradi),pomaze u smanjivanju toplote u auto.
    njemnacki casopis autobild je radio test na VW transporteru bez folija,pa su montirane folije,razlika je bila u kabini 8 stepeni celzijusa sto nije malo.
    klima uredjaj manje radi i manje mu treba vremena da postigne zeljenu temperaturu i lakse je odrzava.
    u kaliforniji je uveden zakon da vlasnik auta koji montira folije ima popuste pri registraciji kao i pri kupovini novog auta subvencije,bas zbog potrosnje goriva zbog klima uredjaja

    dalje,smanjuje UV stetno zracenje za 99.9 %,a zahvaljujuci tome u auto vam ne blijedi tkanina,koza ne puca itd...

    a tu je i sigurnost,jer pri lomljenju bocnog stakla,staklo se raspadne u milion komada,a sa folijom iako svo ispuca ostane na foliji i zadrzi oblik.
    zbog toga kod trkackih auta su obavezne folije...

    a prije neku godinu se desilo covjeku koji je kod nas zatamnjivao auto da je vozio porodicu i sa nekom se u voznji zakacio retrovizorima toliko da mu se retrovizor sklopio ,udario u staklo i polomio svo staklo,ali ga je folija zadrzala,a inace da nije tako svo bi zavrsilo pozadi po djeci

  15. #15
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    daj da vidimo neke radove...
    pozdrav!

  16. #16
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Komplet...?

  17. #17
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo malo slicica,bice ih jos
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Image028.jpg 
Views:	221 
Size:	83.2 KB 
ID:	47125   Click image for larger version. 

Name:	PICT0035.jpg 
Views:	280 
Size:	51.5 KB 
ID:	47128   Click image for larger version. 

Name:	PICT0043.jpg 
Views:	261 
Size:	97.7 KB 
ID:	47129   Click image for larger version. 

Name:	Image026.jpg 
Views:	287 
Size:	98.5 KB 
ID:	47131  

  18. #18
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fit4life View Post
    Komplet...?
    komplet sem prednja sofersajbna 200e biras boju i nijansu

  19. #19
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    evo refresh od mene i savjet : ako cete da stavljate dosta tamna stakla, pokusajte makar da postujete propise i budete ljubazni kad vas zaustave.

    ako vozis crnu golf 3 sa skroz crnim staklima a oshishan si i pijesh kreatin, ocekuj da grebesh foliju pred njima kako znas i umijes

    ako si korektan, vozis novije auto sa profi.odradjenim folijama i postujesh propise - tj zaustavljaju te jedino radi rutinske kontrole - nema problema

    Ja imam folije nazad 90 naprijed 70, znaci skoro nista se ne vidi i niko me ne dira.Ali ja vozim po propisima i izgledam ovako
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  21. #21
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    evo refresh od mene i savjet : ako cete da stavljate dosta tamna stakla, pokusajte makar da postujete propise i budete ljubazni kad vas zaustave.

    ako vozis crnu golf 3 sa skroz crnim staklima a oshishan si i pijesh kreatin, ocekuj da grebesh foliju pred njima kako znas i umijes

    ako si korektan, vozis novije auto sa profi.odradjenim folijama i postujesh propise - tj zaustavljaju te jedino radi rutinske kontrole - nema problema

    Ja imam folije nazad 90 naprijed 70, znaci skoro nista se ne vidi i niko me ne dira.Ali ja vozim po propisima i izgledam ovako
    najaci post!!!

    nema veze kako ko izgleda,ali samo ako ste bezobrazni prema policiji moze da se nadje neki da vam pravi problem ako nemate jednu iglu u prvu pomoc a kamoli zasta drugo.
    zelena folija nikad problem,ni svijetlo crna,a za novija auta i dzipove mozete sta hocete,niko nista nepita

  22. #22
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    uglavnom zajebavaju za skroz crnu,i to samo nekog ko napravi neki veci prekrsaj i jos se svadja sa njima,i to uglavnom skidaju sa prednjih stakala.
    ....
    Moj drug ima seat ibizu imao je zatamnjena zadnja stakla + zadnja soferka
    zaustavila ga je policija i morao je sve da mice, komplet... a na prednja nije imao nista
    Njak Njak Njak

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    943
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve preporuke za Pedju i Draskija...meni su radili svako auto i maksimalno sam zadovoljan...

    PS: kako je ruzan ovaj pasat sa slike
    Sent from my BMW using iDrive Professional CCC

  24. #24
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hmmmm.... dje me nadjeeee
    E ovako. Moja priča sa folijama datira od prošle godine - mjesec jun. Stavio sam folije na Suzuki Swift Sport koji fabrički ima zatamnjena zadnja stakla. Na zadnja stakla je išla folija 85% zatamnjenje, prednja stakla i šoferšajbna 50% ili 60% (mislim da je 50%). Auto koje je bilo kao mala mikrotalasna (do Budve sam bio u golu vodu), odjednom je postalo auto kojeg sam jedva prežalio predati drugom. Prošle godine krajem jula, za potrebe firme, trebao sam donijeti 150kg čokoladnih bombonica iz Italije u Crnu Goru (svadba je bila u pitanju da se razumijemo), uz uslov da garantujem da se neće istopiti. Upakovao sam ih u sred centra Milana u 10:00 u auto koje je do tada bilo na parkingu sa upaljenom klimom na 18 stepeni (radila na auto, maximum snage). Nisam izašao iz Milana, a snaga ventilatora je bila na najnižem stepenu i tako sve do Rijeke, gdje sam pokupio kolegu (nije imao vizu pa me cekao) i obavio punjenje goriva. Krenuli smo prema PG i donijeli bombonice bez ikakvih otopina ili sličnih pojava. Vanjska temperatura se rijetko spuštala ispod 38 stepeni.
    Onda kupih dzipa 2007 godiste (nije zarada od bombonica) - akvarijum. Nijedno staklo nije bilo zatamnjeno. Stavio isti tip folija na njega i odvozio do Barcelone bez ikakvih problema kao što je vrućina i sl. Sva stakla su mi bila zatamnjena kao na Swifta.
    Na folije sam potpuno zaboravio do ovog ljeta dok nisam vozio jedan drugi dzip bez folija naprijed - izgorio sam kao Rumun u kanalu (odnosi se na period od 1988-1990 godine). Mrtav! poslije nepunih 350 km krajem avgusta ove godine.
    Takođe, početkom avgusta, u tog mog džipa sam uspio da zaključam ključ na velikoj plaži, a drugi mi je bio u PG. Kamenom sam pokušavao da slomim staklo (neću da pričam kako je bilo teško isti naći na velikoj plaži) nekih 15-ak minuta, gdje i pored ubjeđivanja iz zvaničnog servisa da stakla nisu blindirana nisam mogao da vjerujem da ja ovoliki (tada oko 98 kg) ne mogu slomiti jeb*** staklo. Onda sam pošao do komšija kampera od kojih sam posudio sjekiru (koji su mi je dali uz povike "nemoj, nemoj, možda može..." bilo je kasno) i jedva razbio staklo i to sa oštrim dijelom. Staklo je ostalo zalijepljeno na foliji nekih 90%. Ostatak se rasuo po kolima.
    Napomenuo bih još i da mi auto od 3000 kubika i sa 2,5 tone na putu od Ljubljane preko Beograda do Podgorice troši 8,1litara na 100km... Dovoljan podatak da me u ovlašćenom servisu pitaju "jesmo li ti prodali Smarta ili XX džipa???"
    Isti tip folija sam stavio i na službenu Daciu Logan karavan koja nije imala klimu. Oko nje su se tukli da je voze samo zbog folija.
    Loše stvari sa folijama su:
    - malo lošija vidljivost po noći iako imam ksenone
    - nepropuštanje GPS signala na samostalnu GPS navigaciju
    - vidljiva ivica kod njemačkih kola koje imaju one keramičke tačkice po ivicama prozora i onda policajci zakeraju, a i malo seljački izgleda

    Sad sam čuo da se pojavila folija koja nema metala u sebi i koja propušta GPS signal, tako da nju čekam za ugradnju.

    Što se tiče skidanja folija... Na Swiftu mi nikada nisu pravili problem jer mu se ivice nisu vidjele, a i uvijek kada im prilazim, spuštam prozor da bi ušlo koliko toliko svjetla u kabinu.
    Na džipu meni lično nikada nisu pravili problem, dok su mom kolegi koji ga je tada isto vozio policajac zamalo skinuo folije sa svih stakala jer je uzeo da ga ubjeđuje da su to fabričke...
    Na Dacii su tom istom kolegi skinuli sve folije, tj. njega naćerali da ih skida, jer je takođe uzeo da se ubjeđuje sa njima da su fabričke.
    Ne kažem da sam kulturniji od njega (mada definitivno jesam), samo je važan pristup prema dragim nam policajcima. Ne dočekati ga na nož i uvijek platiti kaznu, barem simboličnu. Posebno se odnosi na insistiranju da su fabričke folije jer nisu. A da me više niko neće staviti u auto bez folija, to definitivno. Posebno ne moje dijete.

    Folije su od proizvođača LUMAR, USA.

    P.S. Nisam se zaboravio javiti za svjetla - još sam vani.

    I jedan refresh, naravno

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    odlican post

    imam isto iskustvo, jos je meni teget auto, unutra koza... to se zivjet nije moglo ako '$edi' na sunce preko 20 minuta...
    Zatamnih ga pocetkom jula, pa to je najmanje 10 stepeni razlike bilo unutra

    dodushe meni je sofersajbna samo 15%, pa se jedino instrument tabla i taj dio ugrije malo vishe.
    ne znam kako ti mozes da vozis sa 50%, to je bash onda zajebano uveche. Ja u rikverc ne vidim nista od zadnje folije, mogu zamislim muke da je i prednja pretamna
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zatamnjivanje stakla
    By Scepan in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 18-03-10, 12:13
  2. Zatamnjivanje stakala
    By Avetinjak in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 13-01-10, 11:46
  3. Zatamnjivanje stakala??
    By ClauN`vs`RaideR in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-09, 18:54
  4. Zatamnjivanje stakala ??
    By ClauN`vs`RaideR in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 16-09-09, 13:16
  5. Zatamnjivanje stakala
    By Stivi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 42
    Last Post: 15-12-07, 20:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •