Search:

Search: Search took 1.00 seconds.

  1. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: U gornjem članku je data vezica za članak...

    U gornjem članku je data vezica za članak njegovog preosveštenstva mitropolita crnogorskog i primorskog SPS gospodina Amfilohija:
    Поводом размишљања Светозара Маровића о заставама

    ...
  2. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: Crnogorsko heraldičko društvo. Predśednik je na...

    Crnogorsko heraldičko društvo. Predśednik je na Cetinju ja u Podgorici. Veliki je problem što nam je članstvo skromno po broju a ne može se sve stići. Na Cetinju se nalazi arhiva sa registrom. Na...
  3. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: Ima i ja sam njegov član a možeš biti i ti ili...

    Ima i ja sam njegov član a možeš biti i ti ili bilo ko. U Srbiji postoji Beli Orao koji je zapravo naslijeđeno Jugoslovensko heraldičko društvo još iz vremena kraljevine. oni su nešto muanati i ne...
  4. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: Ćipure još jedan nepobitni dokaz izgleda...

    Ćipure još jedan nepobitni dokaz izgleda crnogorske zastave sa početka XX vijeka.
  5. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: Izvinjavam sae na zakašnjelom odgovoru. Srpski...

    Izvinjavam sae na zakašnjelom odgovoru.

    Srpski grb je samo prilagođen heraldičkim pravilima i lijepim običajima. Rijetko se kao kruna javlja neka posebna kruna (primjer je kruna na grbu Mađarske...
  6. Replies
    14
    Views
    4,464

    Sto godina se pričala jedna priča. Sad mi trebamo...

    Sto godina se pričala jedna priča. Sad mi trebamo sto godina pričati drugu priču pri čemu će oni nastaviti sa svojom pričom. To tako ide. No da mi je znati koji budalać vrati poslije 50 godina MJ u...
  7. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: E paljudi moji o svemu sam drobio ali još ne...

    E paljudi moji o svemu sam drobio ali još ne rekoh što je heraldika. Pa u naj opštijem smislu heraldika je znanje i umijeće, pravljenja, tumačenja i prikazivanja; slikovnih oznaka koje predstavljaju...
  8. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: U pravu si. Ocila su kako sam kasnije saznao sa...

    U pravu si. Ocila su kako sam kasnije saznao sa ikone koja je prvi put nacrtana prije 10-ak godina u periodu ulaska SPC u politiku. Prije toga Sv, Vladimir Dukljanski nije ni bio svetac SPC. Zapravo...
  9. Replies
    268
    Views
    267,605

    Sticky: Naravno da ne mislim to što vi mislite da ja...

    Naravno da ne mislim to što vi mislite da ja mislim. Ja samo tvrdim da nije tačno ono što se obično priča.

    Možemo redom
    Tačno sva familija moje majke je iz Srbije iz Vojvodine i u svom selu su...
Results 1 to 9 of 9