Conversation Between FORMICA and Slavic

12 Visitor Messages

Page 1 of 2 12 LastLast
  1. Šta kažeš za dokumentarac? Vidim da nisi komentarisao na temi...
    Takođe ima jedan drugi iz sličnog serijala, o srednjem vijeku, koji razbija mnoge zablude, kao npr. o porobljenim seljacima - mnogo bi naučio.
  2. Šta kažeš za dokumentarac? Vidim da nisi komentarisao na temi...
    Takođe ima jedan drugi iz sličnog serijala, o srednjem vijeku, koji razbija mnoge zablude, kao npr. o porobljenim seljacima - mnogo bi naučio.
  3. FORMICe, mislim da si omaškom preskočio moj vrlo ključan post br. 363 - https://forum.cdm.me/showthread.php?...06#post2314906
  4. FORMICe, jesi li odgledao prvi dio Džounsovih Varvara (O 'primitivnim' Keltima)?
  5. Jao, zar je moguće da je i do tebe prodrla Ćipurova mržnja???
  6. Ja sam gay
  7. Posmatrajući dukljanskog akademika Šerba Rastodera i crnogorskog akademika Mijata Šukovića, kao i mnoge druge, ne bih se baš složio sa tobom. Koliko vidim, slobodno se istražuje, ne vidim neke reakcionističke stavove od vlasti.

    Podataka nema malo, već ih treba iskopati. U vrijeme komunizma, istoričari su posvećivali značajnu analizu božićne pobune, a pogotovo legenda akademik Dimitrije-Dimo Vujović. Najobimniji rad je objavio MILE KORDIĆ, u tri knjge neizostavivši NITI JEDAN JEDINI podatak o Božićnoj pobuni (kada sam nabavio njegovu glavnu knjigu, "Božićna pobuna u Crnoj Gori 1918.", prosto sam se zaprepastio koliko tu ima da se ispriča).

    Slavic pobratime uvijek kasno pogledam poruke pa se javljam sa zakašnjenjem.
    Božićna pobuna je bila i ona je reakcija na prisajedinjenje Crne Gore Srbiji. Ne radi se samo o monarhističkom pokretu mada ni taj uticaj ne treba nikako zanemariti. Ipak se radi o ustanku ne protiv ujedinjenja nego protiv prisajedinjenja. Pozdrav :)
  8. Jeste da je on više književnik, ali ovo je dobro uradio, a dalje kao izvor se citira i na montenegrini, i Šuković se poziva na njega, itd...Drugi koji je dobro to uradio je Dragoljub R. Živković, koji je prvi prikazao neutralnu sliku (ne naginjući niti na jednu stranu) i prikazao nova saznanja, iz svjetskih izvora, ali naravno, ni blizu se posvetio istraživanju kao Mile.


    Ono što sam te konkretno pitao je broj ljudi na oružju koje su Zelenaši imali od 1919. do 1924. godine. Ti si možda nešto drukčije razumio?
  9. Posmatrajući dukljanskog akademika Šerba Rastodera i crnogorskog akademika Mijata Šukovića, kao i mnoge druge, ne bih se baš složio sa tobom. Koliko vidim, slobodno se istražuje, ne vidim neke reakcionističke stavove od vlasti.

    Podataka nema malo, već ih treba iskopati. U vrijeme komunizma, istoričari su posvećivali značajnu analizu božićne pobune, a pogotovo legenda akademik Dimitrije-Dimo Vujović. Najobimniji rad je objavio MILE KORDIĆ, u tri knjge neizostavivši NITI JEDAN JEDINI podatak o Božićnoj pobuni (kada sam nabavio njegovu glavnu knjigu, "Božićna pobuna u Crnoj Gori 1918.", prosto sam se zaprepastio koliko tu ima da se ispriča).
  10. I, pa koji su?
Showing Visitor Messages 1 to 10 of 12
Page 1 of 2 12 LastLast