PDA

View Full Version : Android

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Ispichutura
08-07-11, 02:36
zasto ne mogu pojedino app-e da skinem iz marketa? otvorim preko kompa, i da narucim, ne moze. je l moguce da mi verzija softvera ne dozvoljava... imam android 2.2.1. mislim da je to poslednja verzija, je l tako?

be_original
08-07-11, 16:17
zasto ne mogu pojedino app-e da skinem iz marketa? otvorim preko kompa, i da narucim, ne moze. je l moguce da mi verzija softvera ne dozvoljava... imam android 2.2.1. mislim da je to poslednja verzija, je l tako?

ne mozes one koje se placaju i one koje hardver tvog telefona ne podrzava.

be_original
08-07-11, 16:17
Ne smeta meni android, smeta mi što se svi hvale sa njim a imaju jeftinoplastične polu-nus-proizvodne kanturine poput galaksi, zte, x8 na ***** ih nosam, alcatel 905 i sl...
Samo sam 1 post (slovima: jedan) vidio da se neko pohvalio sa Milestonom (mislim neko ga je kupio), što je ubjedljivo najbolja Android kupovina na našem tržištu što se tiče malo skupljih telefona...

Mislim na dvojku, dobar je ali kada bi htio da ga kupim novog ne bih da više od 220 eura...

Izvinjavam se, 180 eura

Pa nije, zbilja, eto malecni Android za 200e... Što mu fali? Ništa, ima sve, Android...

Odličan je taj alkatel nema sumnje, al možda će neko htjeti bolju kameru pa zato kažem...
Generalno gledano, kakve veze ima koja je marke telefon i kakve su mu neke karakteristike kad ima Android u njega...? Android za manje od 100 eura, đe ćeš bolje?!

Kakav crni Symbian i Nokije, telefoni od jeftine plastike, nema igrica, nema ben talking dog, nema aplikacija za naše tržište i još da ne spominjem koliko ljepše izgleda Android od Symbiana! Uostalom, vieš ljudi koristi Android nego Symbian

kako ti lupas jbt

Ispichutura
08-07-11, 16:29
pa platicu, nije frka... a ne shvatam kako ne podrzava hardver a imam poslednju verziju androida

gocetr_25
08-07-11, 16:34
hardver znaci koliko imas rama i cpu=a a ne verzija softvera..to je softver :p

be_original
08-07-11, 16:39
pa platicu, nije frka... a ne shvatam kako ne podrzava hardver a imam poslednju verziju androida

nemas :P ti imas froyo poslednja verzija je 2.3.4 za telefone a 3.2 za tablete

Ispichutura
08-07-11, 20:35
nemas :P ti imas froyo poslednja verzija je 2.3.4 za telefone a 3.2 za tablete

ja izaberem opciju update software, i javlja mi kako je updateovan :(((( nzm kako to da sredim

kenneth
08-07-11, 20:39
kako ti lupas jbt
Budi opširan

be_original
08-07-11, 21:25
ja izaberem opciju update software, i javlja mi kako je updateovan :(((( nzm kako to da sredim

sad ne znam koji tel imas ali nije svaki android dostupan za svaki tel. proizvodjac tvog telefona je ponudio 2.2 za sad a ti ako hoces novije moras da trazis po forumima custom romove za tvoj tel, ili mozes da cekas da proizvodjac izbaci gingerbread sto se mozda i ne dogodi :)

Sent from my Blade using Tapatalk

SFU
08-07-11, 23:34

shta ti treba od softwera!?

shto bi placao?!

otvori google ukucaj "to shto trazish" + apk +mediafire

Ispichutura
09-07-11, 11:14
imam HTC Wildfire... sfu, nasao sam app sto ocu, i kako ga sad instaliram na tel? ima li neki odredjeni folder gdje treba da ga prebacim ili...

be_original
09-07-11, 12:24
imam HTC Wildfire... sfu, nasao sam app sto ocu, i kako ga sad instaliram na tel? ima li neki odredjeni folder gdje treba da ga prebacim ili...

prebaci na karticu i instaliraj npr easy installer i preko njega instaliraj on automatski skenira
sd karticu i apdejtuje apk fajlove.

Sent from my Blade using Tapatalk

hercules
09-07-11, 17:01
Ja samo da se pohvalim da sam dio andorid svijeta :)
Ima li ko kakvih korisnih savjeta, aplikacija, igrica itd?
Još uvijek sam nov i učim :)

Ispichutura
09-07-11, 17:12
prebaci na karticu i instaliraj npr easy installer i preko njega instaliraj on automatski skenira
sd karticu i apdejtuje apk fajlove

hvala.... radi sve :)

kenneth
10-07-11, 17:55
komentar za droid 3

No radio?? Would have buy this phone otherwise, but without radio I will buy rather HTC´s smartphone.
:lolblue:

kenneth
10-07-11, 23:35
http://www.b92.net/tehnopolis/aktuelno.php?yyyy=2011&mm=07&nav_id=524158

jakov_ct
11-07-11, 23:15
ima li kakva besplatna aplikacija za fatanje screenshot-ova, a da ne mora da se root-uje telefon i da je kompatibilna sa Wildfire-om?

laciale
12-07-11, 15:55
je li ko bio u Telemont da vidi sto imaju na lageru od HTC-a?

Stivi
12-07-11, 16:37
ima li kakva besplatna aplikacija za fatanje screenshot-ova, a da ne mora da se root-uje telefon i da je kompatibilna sa Wildfire-om?

vjerovatno ima neka fora , kao na iphone ili galaxy i sl.

na iphone je Home+power , meni na Galaxy meny+home , takod a pokusaj i ti neku od tih kombinacija

jakov_ct
12-07-11, 19:03
ne moze mene to :D

hercules
20-07-11, 15:20
Isto što i u T-Com koliko ja vidim plus tablet, Mozart i Trophy S.
Treba sad da im stigne novih modela i opreme.

A je li ko uspio NFS da pogura na Snapdragon-a?
Meni crashuje kad je pokrenem. Desire HD je u pitanju, updateovan.

flyfly
25-07-11, 17:39
A je li ko uspio NFS da pogura na Snapdragon-a?Meni crashuje kad je pokrenem. Desire HD je u pitanju, updateovan.jesam ja.. radi odlicno..

Fabia_Elegance!
25-07-11, 18:12
Meni crashuje kad je pokrenem. Desire HD je u pitanju

jesam ja.. radi odlicno..

Kenneth found a lonely cow on his farm.
OH NO!!!

NeroAzzurro
25-07-11, 20:00
Uz instalaciju softwarea mi je stiglo par demo igrica i aplikacija koje ne mogu da izbrisem,nego samo stoje ikonice u telefonu i zauzimaju mjesto. Zna li neko kako se brisu ove aplikacije ? Telefon xperia x8 je u pitanju.

hercules
26-07-11, 00:30
jesam ja.. radi odlicno..Može li link na pm?
Kenneth found a lonely cow on his farm.OH NO!!!Opet si ljubomoran.

Fabia_Elegance!
26-07-11, 00:33
Jbg, tako ti je kad nemam 300 eura za Desire HD. :(

hercules
26-07-11, 10:07
Jeftinije sam ga platio od toga tako da priča ne pije vodu.
Za tvoj ISEVEN na symbian sam mogao 2 kupit. I da oba budu miljama tehnološki ipsre nego nećemo o tome nije tema.
Važno je da imaš par za ISEVEN ;)

Bugi
26-07-11, 10:19
Uz instalaciju softwarea mi je stiglo par demo igrica i aplikacija koje ne mogu da izbrisem,nego samo stoje ikonice u telefonu i zauzimaju mjesto. Zna li neko kako se brisu ove aplikacije ? Telefon xperia x8 je u pitanju.
Možeš da izbrišeš, rootuješ, pa preko terminala briši. Malo sma izašao iz SE telefona, ali znam da se lako brišu iz terminala. Te aplikacije ti ničemu ne služe, a oslobodićeš dodatan prostor koji uvjek treba na x10mini(pro) i x8.

SFU
26-07-11, 10:27
shto terminalom? Rootuj ga I instaliraj titanium backup sa marketa...
backup-uj aplikacije na sd I onda ih izbrishi (ako nemogu da se izbrishu "zamrzni ih da se ne pokrecu kad upalish tel)

Bugi
26-07-11, 10:35
Jer je sa terminalom trajne rješenje. SE aplikacije ne mogu da se brišu putem Titanium -a. Nalaze se u jezgru njihovog OS -a. Zato lijepo remove, malo se namučiš ali dobiješ sve.
PS. Na te modele nije problem da li se aplikaicje pokreću, lako s ubiju task managerom, već je problem slobodna prostor kojeg je malo na tim memorija i svaki MB znači (iz iskustva).

Fabia_Elegance!
26-07-11, 12:13
Važno je da imaš par za ISEVEN ;)

O yeah.
I brzo stize i IKSSEVEN!

OCTAVIAN
26-07-11, 13:59
Kakva su iskustva sa Motorolom Milestone II, ima li je ko? Pretpostavljam da nije losija od Milestone I, sto je samim tim dovoljno dobro. Posebno me zanima baterija, kako se pokazala?

Rooney10
26-07-11, 14:08
Chek this out :

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/Motorola-ATRIX-US-EN

A (http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/Motorola-ATRIX-US-EN)TRIX 4G..

hercules
26-07-11, 15:36
O yeah.
I brzo stize i IKSSEVEN!
Odlično. Aj sad preseli se na podforum Nokia i Symbian a nas ostavi da uživamo uz Android.

Fabia_Elegance!
26-07-11, 22:19
After getting another phone as my new primary phone, (Nokia C7 for messaging and Email), I'm starting to feel my new SGS2 is missing something

-It certainly is true this phone is hot market, but it literally gets hot, SGS2 generates some heat during some heavy use (web browsing) or even GPS services heavily ,the device gets extreme heatie.

-Battery Life – Battery life is about Max 14 Hrs(on a moderate use) and Minimum 10 Hrs on a heavy use after a overnight full charge. Overnight standby (wifi off, gps off, 3G off, bluetooth off, zero app running in background, lowest volume and brightness in ALL settings, the phone eats 24% by itself over 8hr of standby!). Good side is, even though I got warnings about low battery levels ,the phone never got switch off un expectedly .

-Speed – Initially it was speedy ,but later I have installed about 20 over apps setup widgets on every home screens (it has 7)phone became slow. so much for dual core (using 2.3.3, probably it's still not optimizing the full capability for dual core)

-Using contacts in this Android version is very complicated. If I want to dial my friend’s number I have to go through several steps ,Symbian is a great platform in terms of simple tasks . Call logs and managing contacts are a huge pain here. Even the logs for internet connection, data transfer and receive, period of connection usage is nowhere to be found!

-Messaging particularly SMS and MMS are terrible, there's only conversation view, probably i'm used to how symbian look since symbian OS always been my main mobile OS till' now, i still love Symbian layout with the Inbox, Outbox, Sent... etc view rather than conversation!

-No Office app or even a note pad – It is difficult to takes notes as there is no any notes applications out of the box.

-Samsung Kies – The syncing application called Samsung Kies is not good as Nokia OVI Suite .

-No hardware key for camera – It really sucks ,If I want to use camera I have to go through the software menu ,no hot hardware key to start the cam and take shots ,Lame!

Bottom line, the battery life on Android is terrible, i hardly get a day and a half on moderate use since the phone drains itself even when i'm not touching it. Let's hope it's fix in 2.3.4

Note to Symbian^3 users, don't feel bad about your current phone, keep your hopes high for Anna and Bella as i am. Am looking forward to make a video comparing between Bella and Android 2.3.4 TouchWiz4.0, stay tune~

Nije mi jasno o cemu se ovdje radi? Telefon ima 1650 mAh, mislio sam da smo konacno dobili Android koji drzi bateriju, a izgleda da nista od toga.

kenneth
27-07-11, 02:22
Odlično. Aj sad preseli se na podforum Nokia i Symbian a nas ostavi da uživamo uz Android.
Šta ste vi napravili od Nokijinih topika, trebalo bi bombu bačit na ovaj...

Fabia_Elegance!
27-07-11, 02:30
Da, pogledaj na sto lici ENEJT, ISEVEN...bruka.

Nego, evo, citam nesto o drugoj galaksiji:

GPS problems;
WI FI problems;
Big time camera problems;
Big time screen problems;
Big time case/built problems;
Not compatible with this, not compatible with that;
Battery problems;
Signal problems;
and so much more problems;

a jos traze 600-700 eura za njega!

Rooney10
27-07-11, 02:45
Galaksija 2 - 530 eura, HTC Sensetional - 500 eura, Sony Ericson ARC - 420 eura. PG .

kenneth
27-07-11, 03:17
Ima li Ray tj. ima li kakve najave? To je fino imati

hercules
27-07-11, 08:49
Šta ste vi napravili od Nokijinih topika, trebalo bi bombu bačit na ovaj...
Ne sjećam se da sam išta loše tamo radio.

An0n1mUs
27-07-11, 11:59
Nije mi jasno o cemu se ovdje radi? Telefon ima 1650 mAh, mislio sam da smo konacno dobili Android koji drzi bateriju, a izgleda da nista od toga.
Uzmi HD2 sa novom baterijom, stavi android i drzace ti lagano 2 dana.

Fabia_Elegance!
27-07-11, 15:46
Zaboravi HD2, ovdje pricamo o ultra telefonu sa akumulatorom umjesto baterije.

verbalni_fajter
28-07-11, 00:29
kako ti lupas jbt

Budi opširan
nije mogao bit opsirniji :lolblue: :respect:

ko to "mi"? Ti ces radije da koristis MeeGo mrtvi bez djaolje aplikacije i WinMo, ili cekati na Anne, Belle i Djoganije, nego sto ces ikad preci na android :p

Da, pogledaj na sto lici ENEJT, ISEVEN...bruka.

Nego, evo, citam nesto o drugoj galaksiji:

GPS problems;
WI FI problems;
Big time camera problems;
Big time screen problems;
Big time case/built problems;
Not compatible with this, not compatible with that;
Battery problems;
Signal problems;
and so much more problems;

a jos traze 600-700 eura za njega!
ma da, prodaja je totalno pukla, servisni centri su zatrpani shkartom, svi prelaze na njoku x7, narocito onaj nepismeni lik sto si ga citirao u prethodnom postu (on ce da kupi 2 x7, za svako slucaj)

Fabia_Elegance!
28-07-11, 12:08
Meego ce da koristi sve aplikacije Androida. Svaku.

A sto se tice SGSII, vraceno je back dosta zbog problema.

verbalni_fajter
28-07-11, 13:36
ma da. Android is dead, long live meego :mrgreen:

N_L
28-07-11, 14:49
Kakav meego, maemo bre /trollface

verbalni_fajter
28-07-11, 15:25
moze ovako: meego is dead, long life maemo! :mrgreen:

Fabia_Elegance!
28-07-11, 15:54
Pa evo, trenutno imamo 2 telefona na Meego, mozda ce ih biti vise...

verbalni_fajter
28-07-11, 16:39
vise se proda android telefona za 24h nego sto na kugli zemaljskoj ima meego+maemo telefona zajedno :p A btw, koji su to trenutno dostupni meego telefoni (dakle fabricki preinstaliran meego)?

Fabia_Elegance!
28-07-11, 16:48
N9 i N950.

Vise ima VW-a u CG nego Rolls Royce na kugli zemaljskoj i BG.

verbalni_fajter
28-07-11, 18:17
evo da ponovim pitanje, posto slabo pratis na chasu: koji su to trenutno dostupni meego telefoni (dakle fabricki preinstaliran meego)?
da ne pominjemo da n950 nece ni biti dostupan u prodaji, jer je radjen samo za developere. Bice to fail kao nekad 7700 i 7710 : http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_7700

kenneth
28-07-11, 19:43
2 telefona, više nego dovoljno za sada

verbalni_fajter
28-07-11, 20:38
ni jedan od ta dva nije trenutno dostupan, a n950 nikad nece ni biti dostupan legalno na trzistu. E ako je to dovoljno, onda ne znam sta nije :roll: Pride, Nokija je davno najavila da su to prvi i zadnji meego telefoni koje ce izbaciti, a kao slag na tortu je podatak da je uradjeno samo 96.000 nokija n9 za cijelo svjetsko trziste, toliko se androida proda za 2-3 sata na globalnom nivou. Uz sve to navedeno, ocekujem zestoku podrsku developera :p

Stivi
29-07-11, 00:09
http://www.sports-tracker.com

a (http://www.sports-tracker.com/)plikacija za sve platforme ... samo cu reci da je savrshena... vrhunski tracker sa svim mogucim podacima , top

BANDITO
29-07-11, 09:14
da ne otvaram novi topic, radi li ko otkljucavanje samsung galaxy mini?

SFU
30-07-11, 10:30
ovo je najbolja nokia jel?
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2961&c=nokia_n9_16gb_nokia_lankku

ahaahhahahahha
fascinantne specifikacije

brishite ove postove o nokia-i bio sam joj na trecem jutru prije 3godine!

guns roses
30-07-11, 10:43
Pa I nije losa za 200 eura.

verbalni_fajter
30-07-11, 13:09
a jos je bolja za 500, za koliko ce se vjerovatno prodavati :p

An0n1mUs
30-07-11, 13:28
E pa momci, ova ce nokia oduvat vecinu androida.

Fabia_Elegance!
30-07-11, 14:04
Vecinu?

SFU
30-07-11, 14:45
e ako ste toliko zadrti i ogranicheni, onda nek vam je srecna svaka nova nokia i 100 godina da vas sluzi

evo bolja je nokia, chuo sam da su chak pocheli da stavljaju capactive ts, i da su im CPU preshli 600mhz i meleon megapix...
samo se michite odavde i ne brljajte topic

kenneth
30-07-11, 15:39
ovo je najbolja nokia jel?
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2961&c=nokia_n9_16gb_nokia_lankku

ahaahhahahahha
fascinantne specifikacije

brishite ove postove o nokia-i bio sam joj na trecem jutru prije 3godine!

Odnos sprecifikacija i OS-a je bolji nego bilo koji Android i sam OS je daleko ispred Androida. A postove nećemo brisati jer i sada kenjate po Nokijinim forumima...
Nisam ni ja neki veliki njihov fan ali ste ga prećerali sa mudrovanjem u prazno

verbalni_fajter
30-07-11, 16:41
E pa momci, ova ce nokia oduvat vecinu androida.
na koji nacin, molicu lijepo? :mrgreen:

Odnos sprecifikacija i OS-a je bolji nego bilo koji Android i sam OS je daleko ispred Androida. A postove nećemo brisati jer i sada kenjate po Nokijinim forumima...
mudrovanje u prazno? Rece neko ko je izjavio "Odnos sprecifikacija i OS-a je bolji nego bilo koji Android i sam OS je daleko ispred Androida." Posto ti ocigledno ne samo da si probao MeeGo 1.2, nego si i jedan od glavnih developera, sudeci po tvojim navodima i tvrdnjama, deder nama seljacima pojasni po cemu je to OS koji nije jos uvijek dostupan ni na jednom komercijalno siroko dostupnom telefonu (na nokijama za par mjeseci, ako ne dodje do jos jednog odlaganja, jer je N9 najavljivana jos za pocetak 2010-e :ass: ) "daleko ispred" androida, i zasto je to ocigledno samo tebi, dok cio svijet preferira android, iOS i eto malo WP7? Tvoje tvrdnje da svi kupuju bezvezne telefone i bezvezne OS-ove, dok ti kao stari znalac preporucujes nesto sto se prodaje u mizernim kolicinama na svjetskom nivou (a pritom nemas niti planiras realno da pazaris neki od telefona koje prepurucujes) su ono sto je po definiciji "mudrovanje u prazno" ;)

kenneth
30-07-11, 19:16
Kao što kaže Fabija, zašto svi kupuju VW?

verbalni_fajter
30-07-11, 19:44
tradicija? Koju Android nema, prije 2 god ga prakticno nije ni bilo :p A ne kupuju svi Android u CG, svi i dalje kupuju Nokije, misleci da ako su pukli 500e za E7, da imaju najbolji tel na trzistu :p Druga grupa su appleovci. Android je kod nas tek mozda treci...

kenneth
30-07-11, 19:55
Ovdje u CG se kupuju telefoni gledajući marku ne OS... Moja procjena je da njih 80% ne pita za OS tj. ne razumiju se u to. Gledaju šta ima nudi hardver tj. kolika je kamera, kakva je baterija i jeli šminkerski telefon... A isti procenat ne koristi to što im telefon nudi...

Cegevara
30-07-11, 22:27

Kolega nemoj ovo gdje vise napisati jer ce ti se svi smijati. "Meego" ispred "Androida" ? !?! Posjeti zvanican support Nokie pa ces vidjeti da uskoro prestaju sa podrskom za svoj "novi"(meego) OS kao sto su to uradili i svima nama budalama koje smo kupili N900 cim je izasao po paprenim cijenama na " Maemo 5" i nakon par mjeseci prestali sa razvojem i podrskom ! Ovo sto su oni uradili svojim dugogodisnjim vjernim koriscnicima nije niko do sad !

Nikad vise NOKIA !

SFU
30-07-11, 23:03
pasa vishe s debilnom prichom android vs ios vs maemo vs webos....

jel ko testirao malo ovaj chainfire3d?!

Fabia_Elegance!
31-07-11, 01:33
Ovdje u CG se kupuju telefoni gledajući marku ne OS... Moja procjena je da njih 80% ne pita za OS tj. ne razumiju se u to. Gledaju šta ima nudi hardver tj. kolika je kamera, kakva je baterija i jeli šminkerski telefon... A isti procenat ne koristi to što im telefon nudi...

Yeap. Ja sam cuo da "Samsung Omnia (onaj sa Symbom, sto ga je Trilica imao) nije Samsung nego je Nokia".

An0n1mUs
31-07-11, 02:09
Vecinu?
Da vecinu, ove dual core ne moze, jer se Android sad optimizuje za dual core.

Tako sto je za*eba Android i Google. Android se reklamira kao otvoren os, ovaj je otvoreniji. E da, Maemo je prava linux distibucija, za razliku od androida.

Fabia_Elegance!
31-07-11, 02:13

Cekaj, mislis li da Android u SGS II koristi 100% potencijala dual core-a?

verbalni_fajter
31-07-11, 12:17

Tako sto je za*eba Android i Google. Android se reklamira kao otvoren os, ovaj je otvoreniji. E da, Maemo je prava linux distibucija, za razliku od androida.

Pa jeste, sto otvoreniji, to veci trzisni uspjeh, windows je dokaz za to, vise ga niko ne koristi, svi su presli na fedoru, ubuntu i red hat :-P a jadni android je bas zatvoren, source code je bas nedostupan, pi :-P prodajite svoje android telefone dok ste jos na vrijeme, jer od septembra nokija ce pokoriti svijet sa 96.000 n9, i ko je ugrabi, ugrabio je :-P

Fabia_Elegance!
31-07-11, 13:37
95 999, ti znas gdje ce 96 0000-i zavrsit.

An0n1mUs
31-07-11, 14:14
Cekaj, mislis li da Android u SGS II koristi 100% potencijala dual core-a?

Rekao sam optimizuje, ne optimizovan, tako da dok N9 izadje dual-core na android ce bit bolji.

Pa jeste, sto otvoreniji, to veci trzisni uspjeh, windows je dokaz za to, vise ga niko ne koristi, svi su presli na fedoru, ubuntu i red hat :-P a jadni android je bas zatvoren, source code je bas nedostupan, pi :-P prodajite svoje android telefone dok ste jos na vrijeme, jer od septembra nokija ce pokoriti svijet sa 96.000 n9, i ko je ugrabi, ugrabio je :-P
Nisam rekao da ce imat veci trzisni uspjeh, samo da ce oduvat vecinu androida.

iOS je najzatvoreniji OS na trzisitu pa vidji kako se prodaje.

kenneth
31-07-11, 14:58
Kakve veze ima long time support i 3rd party support?
Gledajući tako, Windows 7 je bolji od Ubuntu-a?
To što je u ovom trenutku Meego mnogo lakši i brži za upravljanje i mnogo ljepši za oko to nema veze... Nokija koja nikad nije pretjerano favorizovala ts i zaostajala u tome napravi telefon bez ijednog dugmeta... Čudno...

Stivi
31-07-11, 15:17
ovo je surova realnost .... interesovanje za Symbian i MeeGo je presmijesno malo ... ja bih iskreno volio da je vishe jer cim je konkurencija veca svi se josh vishe trude a od toga nam moze svima bit bolje ;)

61787
http://assets.appcelerator.com.s3.amazonaws.com/docs/Appcelerator-IDC-Q4-Mobile-Developer-Report.pdf

An0n1mUs
31-07-11, 18:23
Pa kad pogledas, iza iOS stoji Apple, dok iza Androida Google, oboje marketinski jake kompanije. Da ijedan od ovo dvoje pocne da reklamira MeeGo i Symbian, odmah bi skocilo interesovanje.

be_original
31-07-11, 18:56

mudrovanje u prazno? Rece neko ko je izjavio "Odnos sprecifikacija i OS-a je bolji nego bilo koji Android i sam OS je daleko ispred Androida." Posto ti ocigledno ne samo da si probao MeeGo 1.2, nego si i jedan od glavnih developera, sudeci po tvojim navodima i tvrdnjama, deder nama seljacima pojasni po cemu je to OS koji nije jos uvijek dostupan ni na jednom komercijalno siroko dostupnom telefonu (na nokijama za par mjeseci, ako ne dodje do jos jednog odlaganja, jer je N9 najavljivana jos za pocetak 2010-e :ass: ) "daleko ispred" androida, i zasto je to ocigledno samo tebi, dok cio svijet preferira android, iOS i eto malo WP7? Tvoje tvrdnje da svi kupuju bezvezne telefone i bezvezne OS-ove, dok ti kao stari znalac preporucujes nesto sto se prodaje u mizernim kolicinama na svjetskom nivou (a pritom nemas niti planiras realno da pazaris neki od telefona koje prepurucujes) su ono sto je po definiciji "mudrovanje u prazno" ;)

hahaha ovako nesto sam ja htio da napisem kad mi je rekao da budem opsirniji no mi bi muka da pisem :-D

nego zna li ko moze li se galaxy s2 naci ispod 500e :)

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Fabia_Elegance!
31-07-11, 19:49
Pa kad pogledas, iza iOS stoji Apple, dok iza Androida Google, oboje marketinski jake kompanije. Da ijedan od ovo dvoje pocne da reklamira MeeGo i Symbian, odmah bi skocilo interesovanje.

A zaboravio si cinjenicu da Android koriste skoro svi proizvodjaci a Symbu samo Nokia.

Komandir
31-07-11, 20:50
Uskoro nece ni ona

Poseydon
31-07-11, 21:10
Moze 490 :)

Fabia_Elegance!
31-07-11, 21:22
Uskoro nece ni ona

Jos 5 godina.

night_silence
31-07-11, 21:48
Symbian jeste os vezan za Nokiu ali ima i drugih (http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/symbian) :D

verbalni_fajter
31-07-11, 22:51
95 999, ti znas gdje ce 96 0000-i zavrsit.
ada kod kennetha :p

Rekao sam optimizuje, ne optimizovan, tako da dok N9 izadje dual-core na android ce bit bolji.

Nisam rekao da ce imat veci trzisni uspjeh, samo da ce oduvat vecinu androida.

iOS je najzatvoreniji OS na trzisitu pa vidji kako se prodaje.
zatvoreniji od WM7? Na koji nacin? A sto se "oduvavanja" tice, moze da im pr*ne pod prozor jedino :cool:

Kakve veze ima long time support i 3rd party support?
Gledajući tako, Windows 7 je bolji od Ubuntu-a?
To što je u ovom trenutku Meego mnogo lakši i brži za upravljanje i mnogo ljepši za oko to nema veze... Nokija koja nikad nije pretjerano favorizovala ts i zaostajala u tome napravi telefon bez ijednog dugmeta... Čudno...
jel? Koju verziju Ubuntua trenutno koristis i jel 32 bit il 64 bit? BTW, Win 7 jeste bolji od Ubuntua (ne koristim ni jedan ni drugi :p )

ovo je surova realnost .... interesovanje za Symbian i MeeGo je presmijesno malo ... ja bih iskreno volio da je vishe jer cim je konkurencija veca svi se josh vishe trude a od toga nam moze svima bit bolje ;)

61787
http://assets.appcelerator.com.s3.amazonaws.com/docs/Appcelerator-IDC-Q4-Mobile-Developer-Report.pdf
ma to je sve namjesteno, cio svijet (citaj: troje ljudi na ovom forumu) zna da ce se pojaviti 20.000 vrhunskih aplikacija cim N9 izadje na trziste. A na Fabijinu tvrdnju da ce sve Android aplikacije raditi 100% normalno na MeeGo-u, jedno pitanje: kako misle to da izvedu, kad N9 ima nestandardnu rezoluciju za Android pojmove? :?

Pa kad pogledas, iza iOS stoji Apple, dok iza Androida Google, oboje marketinski jake kompanije. Da ijedan od ovo dvoje pocne da reklamira MeeGo i Symbian, odmah bi skocilo interesovanje. Da, sve je u reklami, a narod je slijep. I dobro je sto Nokija ne reklamira svoje telefone, oni se samo oslanjaju na prave znalce i njihovu upucenost u problematiku :mrgreen: Zato Nokiji prodaja symb telefona lose ide, zato sto niko nikad nije cuo za nokiju i symbian :lol:

verbalni_fajter
31-07-11, 22:56
hahaha ovako nesto sam ja htio da napisem kad mi je rekao da budem opsirniji no mi bi muka da pisem :-D

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
ne, zaista nisi bio dovoljno opsiran u onom postu, pojasni mu, pliiiz :D

A zaboravio si cinjenicu da Android koriste skoro svi proizvodjaci a Symbu samo Nokia.
pametni ljudi, napustili su brod koji tone na vrijeme

Symbian jeste os vezan za Nokiu ali ima i drugih (http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/symbian) :D
bilo nekad, sad od ozbiljnih proizvodjaca samo njoka radi simba telefone (a po izlasku wp7 njoki, simba ode u mid i low end segment)

Stivi
31-07-11, 23:15
e vidjeh stvarno i to za rezoluciju i velicinu ekrana ... cijeli svijet stavlja ili 3.7 ili 4' a oni se nasli pametni i stavili 3.9' wtf

e da kortisti i microSIM

verbalni_fajter
31-07-11, 23:19
inchi nemaju veze sa rezolucijom, stivi-o ;) Da pojednostavim, n9 je 480 x 854 pixels, 3.9 inches, dok android koristi 480 x 800, dakle sve i da moze da izvrsava Android apps, sta sa onih 54 pixela "viska". Mnim da ce to da bude prazna pricha ili u najboljem slucaju parcijalna kompatibilnost (ko sto na linuxu mogu da se izvrsavaju neke windows igre i programi preko wine)...

SFU
31-07-11, 23:49
tu rezoluciju koriste androidi i motorole i se

a mozda je fabija mislio da ce meego podrzavat aplikacije od webos....
samo shto je i HP otishao hardware-om ..... "do za nokiu neslucenih specifikacija"...
http://www.gsmarena.com/hp_pre_3-3770.php
a i taj CPU iz te N9 je odavno bio u palm pre2

samo treba uporedit OVI store Nokie, App store apple-a, App Catalog HP-a sa marketom androida!?
kud ce ti bolje poredjenje!?
i shto ce nekom "otvoreniji" operativni od androida i shta mu je to "zatvoreno"!?
mislish meego, maemo5 i webos se ne moraju rootovat da bi se chachkalo sa sistemom!? (oni su vishe "linux"!?)
shta je to shto ti "moze panut napamet" a da mu ne mozesh "promjenit"!?

Fabia_Elegance!
01-08-11, 10:41
I sto sad, ljudi ne treba da uporede telefone nego OVI store, market i App store i na bazi toga da kupuju telefone?

Ako je market jedina prednost androida onda...

A znam, vama telefoni sluze za igrice, look-at-me aplikacije i slicna sranja.

SFU
01-08-11, 11:34
...jedina prednost... ako je jedina prednost i hardware i software....

mozesh samo reci da je ljepsha, jer to je stvar ukusa za ostalo batalite da se vatate

pa shto ce ti smartphone ako nema software-a za njega!?
a za android ne da nema za svakog po neshto nego "sve za svja"

dobija te li vi pare od nokije za demagoshke debate!?

mrtva razumijesh!? samo se koprca!? kraj...
i dalje prave ekstra telefone do 130-150tak eura, nek se sa tim bave...

sparco
01-08-11, 11:35
valja li sto xperia x8 pa sa updateom na 2.2 android ?

chochek
01-08-11, 15:43
oce li mi ko reci koja je razlika izmedju HTC-a Wildfire Marvel i ostalih HTC Wildfire?
sta mu je ovo Marvel? vidim isto izgleda kao i ostali i iste karakteristike!?

night_silence
01-08-11, 16:55
Wildfire S ima umjetničko ime Marvel i za razliku od skoro godinu dana starijeg Wildfire (Buzz) ima procesor od 600 MHz za razliku od 528 MHz ,Wi-Fi (b/g/n /), Bluetooth 3.0 za razliku od običnog Wi-Fi, Bluetooth 2.1 i sa nešto većom rezolicijom i boljom baterijom :D...ukratko...

chochek
01-08-11, 17:28
Ja imam taj Wildfire S,a nisam znao da je to isto sto i Marvel :)
Bih da uzmem jos jedan
Hvala na info. :D

SFU
01-08-11, 18:48
nije umjetnichko ime - TO MU JE IME

kao shto se HD2 zove - LEO!

to je tako odavnoooo

wildfire s je mnogo bolji od wildfirea "bez S"-a

@sparco
odlichan, malo rama ali je dobar!

Stivi
01-08-11, 20:02
inchi nemaju veze sa rezolucijom, stivi-o ;) Da pojednostavim, n9 je 480 x 854 pixels, 3.9 inches, dok android koristi 480 x 800, dakle sve i da moze da izvrsava Android apps, sta sa onih 54 pixela "viska". Mnim da ce to da bude prazna pricha ili u najboljem slucaju parcijalna kompatibilnost (ko sto na linuxu mogu da se izvrsavaju neke windows igre i programi preko wine)...

ada znam nisam toliko prskao , nego sam uz rezoluciju pomenuo i velicinu ekrana ... jer su mi nejasni zasto bash 3.9'

e vidjeh stvarno i to za rezoluciju i velicinu ekrana

tu su dva ''i'' :D :P

verbalni_fajter
01-08-11, 20:05
pa, kad je rezulucija i aspect ratio nestandardan, onda je i velicina ekrana nestandardna. Elem, to im je najmanji problem, ovo je malo veci:
http://business.benchmark.rs/vesti/nokia_prijavila_gubitak_od_skoro_pola_milijarde_ev ra
pola milijarde, ni cg privreda nije u tolikim go*nima :D

verbalni_fajter
01-08-11, 21:28
btw, bas zatvoren ovaj android, nema sta! Narocito u slucaju HTC-a
http://mobile.benchmark.rs/vesti/htc_objavio_izvorni_kod_za_incredible_s_desire_z_i _flyer

paz da se nokia ne za*ebe da uradi nesto slicno (zapravo, cini mi se da jeste, pa se brzo predomislila, a i interesovanje je bilo nikakvo)

night_silence
01-08-11, 21:37
btw, bas zatvoren ovaj android, nema sta! Narocito u slucaju HTC-a
http://mobile.benchmark.rs/vesti/htc_objavio_izvorni_kod_za_incredible_s_desire_z_i _flyer

paz da se nokia ne za*ebe da uradi nesto slicno (zapravo, cini mi se da jeste, pa se brzo predomislila, a i interesovanje je bilo nikakvo)

Početkom septembra izlazi za Marvel...tako su najavili...

chochek
01-08-11, 21:57
kakav je ovaj Telenorov tablet?

Bellaaa
01-08-11, 22:07
Dobar je go launcher ex :D

sparco
02-08-11, 10:59
http://www.vijesti.me/vijesti/kinezi-prave-sopstveni-operativni-sistem-clanak-31052

khm interesting, moze da koristi sve android aplikacije, khm ............

verbalni_fajter
02-08-11, 11:52
kljucni dio:
Međutim, Alibaba vjeruje da će ipak uspjeti da privuče brojne korisnike voljne da kupe njegov telefon sa novim operativnim sistemom, jer su njegovi proizvodi napravljeni upravo za kineske kupce.
ko zna kineski, moze jeftino da prodje :mrgreen:

sparco
02-08-11, 11:54
malo li je trziste kine, par stotina miliona telefona odma prodje ;p i eto ti igrac, kad vide prodju, prepravice majstori sve za ostatak svijeta, kinezi su to

verbalni_fajter
02-08-11, 12:03
nista ako nema televizor i 4 sim kartice, to se odje ocekuje :p A i ne pise "iphoney" na njega...

Petronas
02-08-11, 12:04
Android vs iPhone (iOS)

Bejah u Parizu proteklih 15 dana sa namerom da se opustim, vidim malo sveta i naravno prošvrljam prodavnicama da vidim Motorolu XOOM ili neki Nexus S jer ih u Srbiji verovatno nikada neću videti (možda kada izadje Nexus Ž). Izlazim iz stana, vidim neki čovek priča na iPhone. Ulazim u brazeriju, neka devojka kuca nesto na iPhone. Ulazim u metro, nekoliko ljudi čačka iPhone. Posle nekoliko dana odmor u Parizu mi se pretvara u pakao! Shvatam da bukvalno 90% ljudi ima iPhone! Preplašeno sam ih gledao, pokušavajući krišom da pogledam koliko je sati na mom Desire-u. Osećao sam se kao iPhone u prodavnici Android telefona, kao karijes u zubnoj ordinaciji. Sad kada sam se vratio u Srbiju rešio sam da vam ispričam neke razlike između ajfona i Android telefona, sa potajnom nadom da će neko iz iKlana pročitati ovaj tekst i probuditi se iz svog iZombie sna.

Poći ću prvo od dizajna. Ako želite iPhone, imate čitave 4 opcije: ajfon 3 ili 4, crna ili bela boja. To je to. Što se tiče Android telefona, razlikuju se po proizvođaču, modelu, obliku, boji, velilčini… kada sve to saberemo i pomnožimo dobijamo cifru (znak) ∞.

iOS web pretraživač Safari ne podržava Adobe Flash što je isto kao kad mrtvi gladni držite u rukama gurmansku pljedžu. Stock Android Browser ima podršku za Flash i veliki broj modernih web tehnologija.

Bluetooth kod ajfona ne služi ničemu, osim za bluetooth slušalice. Da, to znači da sve svoje podatke ne možete prebacivati preko njega nego preko iTunesa. Bluetooth kod Android telefona savršeno obavlja svoju matičnu funkciju.

iTunes! Savršen program za neviđeno smaranje krajnjeg korisnika (iZombija), jedini način za prebacivanje podataka u telefon. Ko ga jednom proba, poželi da zapali i kompjuter i sebe i sve! Android nema iTunes.

Audio i Video formati. Ajfon ih podržava samo nekoliko, uz to potrebni su kojekakvi konvertori preko kojih se filmovi konvertuju u neki tamo iFormat pa se tek onda prebacuju u ajfon. Android podržava skoro sve poznate media formate bez ikakvih komplikacija.

Jedina pozitivna stvar sa moje tačke gledišta jeste količina memorije za skladištenje podataka koja je obično velika i eventualno dizajn. Ali opet, kome treba u telefonu 999999 pesama i 65536 filmova? Ja imam 4GB i ne mogu da je popunim, a mogu i da kupim veću memorijsku karticu.

Jesam Apple hejter, ali ovog puta nisam imao nameru da pljujem po njihovim proizvodima, već sam hteo na glas da se čudim zašto ljudi daju toliko novca za taj uređaj koji je funkcionalno osakaćen i ne vredi svoje cene. Da li će ikada taj narod da shvati da su neki proizvodi stvarno preterano komercijalizovani i napravljeni samo zarad dobiti pojedinca? Nekolicina osoba koje poznajem poseduju ajfon, na pitanje zašto im se taj telefon toliko dopada i kakve funkcionalnosti ima, dobijam odgovor: “Ne znam, ali ovo je Ajfon!” Android telefone neće ni da pogledaju, verovatno zato što se plaše da će im se svideti jer Android OS pruža skoro neograničene mogućnosti. A možda se kaju što su naseli na marketinški trik Steve Džobsa, pa sad moraju da hvale svoj ajfon jer su potrošili životnu ušteđevinu da bi ga kupili, ko zna. Nama ostaje da uživamo u našem voljenom Androidu i da volimo i mazimo naše telefone kao što smo činili do sada i potajno se smeškamo krajičkom usana. Android will be with you, always!

Tekst preuzet sa www.srbodroid.com

http://thegadgetsite.com/wp-content/uploads/2010/11/android.jpg

sparco
02-08-11, 12:04
hahahahahahahha ugurace oni cloud sim, ;p hahahaha smislice neki zvek

Fabia_Elegance!
02-08-11, 14:22
Bejah u Parizu proteklih 15 dana sa namerom da se opustim, vidim malo sveta i naravno prošvrljam prodavnicama da vidim Motorolu XOOM ili neki Nexus S jer ih u Srbiji verovatno nikada neću videti (možda kada izadje Nexus Ž). Izlazim iz stana, vidim neki čovek priča na iPhone. Ulazim u brazeriju, neka devojka kuca nesto na iPhone. Ulazim u metro, nekoliko ljudi čačka iPhone. Posle nekoliko dana odmor u Parizu mi se pretvara u pakao! Shvatam da bukvalno 90% ljudi ima iPhone! Preplašeno sam ih gledao, pokušavajući krišom da pogledam koliko je sati na mom Desire-u. Osećao sam se kao iPhone u prodavnici Android telefona, kao karijes u zubnoj ordinaciji. Sad kada sam se vratio u Srbiju rešio sam da vam ispričam neke razlike između ajfona i Android telefona, sa potajnom nadom da će neko iz iKlana pročitati ovaj tekst i probuditi se iz svog iZombie sna.

Poći ću prvo od dizajna. Ako želite iPhone, imate čitave 4 opcije: ajfon 3 ili 4, crna ili bela boja. To je to. Što se tiče Android telefona, razlikuju se po proizvođaču, modelu, obliku, boji, velilčini… kada sve to saberemo i pomnožimo dobijamo cifru (znak) ∞.

iOS web pretraživač Safari ne podržava Adobe Flash što je isto kao kad mrtvi gladni držite u rukama gurmansku pljedžu. Stock Android Browser ima podršku za Flash i veliki broj modernih web tehnologija.

Bluetooth kod ajfona ne služi ničemu, osim za bluetooth slušalice. Da, to znači da sve svoje podatke ne možete prebacivati preko njega nego preko iTunesa. Bluetooth kod Android telefona savršeno obavlja svoju matičnu funkciju.

iTunes! Savršen program za neviđeno smaranje krajnjeg korisnika (iZombija), jedini način za prebacivanje podataka u telefon. Ko ga jednom proba, poželi da zapali i kompjuter i sebe i sve! Android nema iTunes.

Audio i Video formati. Ajfon ih podržava samo nekoliko, uz to potrebni su kojekakvi konvertori preko kojih se filmovi konvertuju u neki tamo iFormat pa se tek onda prebacuju u ajfon. Android podržava skoro sve poznate media formate bez ikakvih komplikacija.

Jedina pozitivna stvar sa moje tačke gledišta jeste količina memorije za skladištenje podataka koja je obično velika i eventualno dizajn. Ali opet, kome treba u telefonu 999999 pesama i 65536 filmova? Ja imam 4GB i ne mogu da je popunim, a mogu i da kupim veću memorijsku karticu.

Jesam Apple hejter, ali ovog puta nisam imao nameru da pljujem po njihovim proizvodima, već sam hteo na glas da se čudim zašto ljudi daju toliko novca za taj uređaj koji je funkcionalno osakaćen i ne vredi svoje cene. Da li će ikada taj narod da shvati da su neki proizvodi stvarno preterano komercijalizovani i napravljeni samo zarad dobiti pojedinca? Nekolicina osoba koje poznajem poseduju ajfon, na pitanje zašto im se taj telefon toliko dopada i kakve funkcionalnosti ima, dobijam odgovor: “Ne znam, ali ovo je Ajfon!” Android telefone neće ni da pogledaju, verovatno zato što se plaše da će im se svideti jer Android OS pruža skoro neograničene mogućnosti. A možda se kaju što su naseli na marketinški trik Steve Džobsa, pa sad moraju da hvale svoj ajfon jer su potrošili životnu ušteđevinu da bi ga kupili, ko zna. Nama ostaje da uživamo u našem voljenom Androidu i da volimo i mazimo naše telefone kao što smo činili do sada i potajno se smeškamo krajičkom usana. Android will be with you, always!

Bolesnici.

clapton
02-08-11, 14:30
Bolesnici.
ucinje mi se da si ti postavio post o androidu u Parizu :D

Roy Fokker
02-08-11, 14:41
Vele danas Android drži 48% svjetskog smartphone tržišta.

Fabia_Elegance!
02-08-11, 14:42
ucinje mi se da si ti postavio post o androidu u Parizu :D

Ao shit, da, sa drugim nickom.

verbalni_fajter
02-08-11, 15:07
Vele danas Android drži 48% svjetskog smartphone tržišta.
to dok ne izadje ovaj Symbian Belle i MeeGo, oni ce zajedno da drze 99% svjetskog trzista (a ostalih 1% commodore c-64 i spectrum zx , nove verzije za 2012-u) :p

MegaDrakce
02-08-11, 16:13
Covek bio u Paruzu da se opusti ali nije mogoa zbog velikog broja korisnika iphone-a. Kakav pacijent

verbalni_fajter
02-08-11, 16:54
znas kako zrace ta gov*a?! :mrgreen:

kenneth
02-08-11, 23:19
Nama ostaje da uživamo u našem voljenom Androidu i da volimo i mazimo naše telefone kao što smo činili do sada i potajno se smeškamo krajičkom usana. Android will be with you, always!

Rekoše likovi koji su svi posjedovali Symbian u kleli se u njega i sada imaju blejd i van tač...
Kad imaš ajfon barem si šminka ako ne ništa drugo...

Fabia_Elegance!
02-08-11, 23:48
Rekoše likovi koji su svi posjedovali Symbian u kleli se u njega i sada imaju blejd i van tač...

Kako ne shvatas poentu posta...

Pa Petronas, ima E7 sivu...you know what I mean?

Petronas
03-08-11, 00:34
Oprostite, ja čas sam na jednom čas na drugom nicku, pa nekad ne gledam što sa kojeg pišem.

A evo i nekih vijesti o jabučici, opet se tužikaju zato što je HTC rekao sasvim normalnu stvar.

Apple je počeo da tuži sve redom, nadam se iz straha, jer Android cifre samo rastu. Neće valjda patentirati i ono “i”, pa kad slučajno u engleskom jeziku neko pogreši i umesto velikog I napiše malo, Apple će da ga tuži.
Apple između ostalih tuži i HTC, gde je HTC dao sledeću izjavu: “HTC je razočaran Apple-ovim konstantnim pokušajima tužbi umesto da se pošteno takmiči na tržištu”.
Izgleda da je Apple uposlio podjednak broj advokata koliko je do sada imao inženjera, u poslednjih nekoliko meseci. Koliko su inovacija mogli da izbace plativši inženjere, a ne advokate za tuženje celog sveta?
Apple u ovom momentu tuži Samsung, GetJar, Amazon i HTC. Ko je sledeći?

verbalni_fajter
03-08-11, 12:59
sasvim tacno: nekad je valjao, sad svi vidimo da ne valja boba, a ti i jos neki nas ubjedjuju kako je symba i dalje vrh, da nema premca, i da smo samo postali zrtve marketinga i presli na android. Jbt, koji marketing, ja u cg nisam vidio ni jednu reklamu, bilbord ili marketinsku kampanju gugleta da promovisu android, a vec smo podlegli. I da je sve u marketingu i guglu, zasto svi ne koristimo i google TV, google wave, google buzz i google+ ? :p

OCTAVIAN
03-08-11, 13:08
Ima li ko iskustva sa ovim kineskim androidima? Npr, nesto ovakvo:
61921

Roy Fokker
03-08-11, 15:27
Danas je u Best Buy u USA Nexus S FREE ako potpišeš dvogodišnji ugovor... http://www.google.com/nexus/

kenneth
03-08-11, 16:37
sasvim tacno: nekad je valjao, sad svi vidimo da ne valja boba, a ti i jos neki nas ubjedjuju kako je symba i dalje vrh, da nema premca, i da smo samo postali zrtve marketinga i presli na android. Jbt, koji marketing, ja u cg nisam vidio ni jednu reklamu, bilbord ili marketinsku kampanju gugleta da promovisu android, a vec smo podlegli. I da je sve u marketingu i guglu, zasto svi ne koristimo i google TV, google wave, google buzz i google+ ? :p
Nije samo stvar u tome ko je bolji od ta dva OS-a nego što se Android portuje isključivo u krame koje ne vrijede ni upola od te cijene, i još se poslije neko 'slatko' smije ajfon juzerima što su dali velike pare za njihove ljubimce... Rekoh, bolje uzeti ajfon nego neki skuplji Android, sa njim si barem šminka još ako je bijeli svaka p***a je tvoja...

verbalni_fajter
03-08-11, 17:38
Nije samo stvar u tome ko je bolji od ta dva OS-a nego što se Android portuje isključivo u krame koje ne vrijede ni upola od te cijene, i još se poslije neko 'slatko' smije ajfon juzerima što su dali velike pare za njihove ljubimce... Rekoh, bolje uzeti ajfon nego neki skuplji Android, sa njim si barem šminka još ako je bijeli svaka p***a je tvoja...
pfff, s ovakvom "argumentacijom" se nema sta raspravljat :roll: No, nikako da nam kazes sta sad imas i koji su bili tvoji prethodni telefoni u zadnjih par godina npr.? To da si high ranking developer MeeGo-a je jedino sto pouzdano znamo, jer imas vrhunske insajderske informacije :p

SFU
03-08-11, 17:40
br ne ka si nam reka.... shta god da si htio...

...al nemoj vishe

verbalni_fajter
03-08-11, 17:43
dobro, ne treba ka krivit, steka coek pare za bijeli ajfon, da bi "svaka pi*ka bila njegova" :lolblue: how bout a reality check? :p

kenneth
03-08-11, 17:58
http://www.tigermobile.com.au/images/SE Aino White.jpg
hajperfoun rojaliti

jes da nije bolji od vaših galaksija dvojki, eldži optimus 2iks i iksperija neo, nemam ja para kao vi...
Možda kupim polovni blejd ili alkatel da uđem u vaše android društvo, oću li se obrukat?

verbalni_fajter
03-08-11, 18:12
i, kako radi meego na ovoj tvojoj kanti? :p A ocekujem da ces se pojaviti sa ovim alkatelom od 30ak eura, ubaciti custom rom i reci kako moze da uradi skoro sve sto i galaxy s II :mrgreen: A koliko pricas da ti je telefona proslo kroz ruke, rekao bi covjek da u najgorem slucaju imas iphone 5, nokia n9 128GB i galaxy s III, a ne prosjecan fontele iz 2009-e, od firme na zalasku karijere, i to sa kojim ono OS-om? :highly_amused:

kenneth
03-08-11, 18:25
Pa zar ne može da uradi sve kao galaksi S2? To što neće galeriju da otvori za 0.7 nego za 0.9 sek to ne pravi nikakvu razliku... Vi stavljate u isti koš dobre i očajne telefone, ne ja :D

Telefon je kupljen pred ljeto 2009 u Singapur prije nego što je stavljen u izloge... Sa onolikim ekranom i onakvom kamerom koja je dan danas pojam za neke, mogu ti reći da je tada svaki android kapkejk telefon bio mnogo bolji od njega, jer je tada OS dobio jedan stravičan apdejt - Camera: Video recording i Upload photos on Picasa...
A prošlo mi je dosta telefona kroz ruke što jes jes... Recimo prije tebe sam iščačkao S2 :p

verbalni_fajter
03-08-11, 18:44
pa sta da ti kazem, zavidimo ti na telefonu :p A mogao si mi reci da ti prosle godine donesem iz Singapura jos neko cudo nevidjeno koje "jos nije stavljeno u izloge" (iphone 4 white, da navatas neke ribice :p ) Nastavi da zivis u 2009-oj i mastaj kako Aino rula (nije ni tad, a to kaze neko ko je do prije 3-4 mjeseca kao primarni tel godinama koristio Sony Ericssone). A naravno da nema razlike izmedju S II i onog Alcatel govanca, to je isti tel, samo drugu naljepnicu stave :?

[]-DJ_Sm!nkA-[]
03-08-11, 18:48
Neznam o cemu se radi muka mi je da citam , ali ovo poredjenje iphone prije androida , ja neznam ima li ijedan android tel. da je skuplji od iphone , a u svakom slucaju prije bi uzeo htc desire hd no iphone 4 , a te cure sto se vataju na iphone , takve cure nam ne trebaju :)

kenneth
03-08-11, 19:01
Kako zar nije sim free 4 bio 550 a ti si dao 600 za s2? :D

kenneth
03-08-11, 20:36
Koji bi ste telefon uzeli sa ove slike?
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=27&news=190207
Bez obzira na cijenu...

Stivi
03-08-11, 20:51
ako je ovo Motorola Milestone II onda bih nju a ako nije onda Galaxy S

Fabia_Elegance!
03-08-11, 20:56
-DJ_Sm!nkA-[];2318132']Neznam o cemu se radi muka mi je da citam , ali ovo poredjenje iphone prije androida , ja neznam ima li ijedan android tel. da je skuplji od iphone , a u svakom slucaju prije bi uzeo htc desire hd no iphone 4 , a te cure sto se vataju na iphone , takve cure nam ne trebaju :)

Ne volim iPhone, ali pazi, 1 model, jedan jedini model i dere komplet telefonstvo sa Androidom.

How about that?

verbalni_fajter
03-08-11, 21:04
dere u kom smislu? :p A sa one slike ne bih ni jedan, DHD mi vise odgovara. BTW, zanimljiv clanak ispod slike, dokazuje fabijoline tvrdnje (sto je jasni svima koji znaju da broje samo do 10)
Naime, Android je vodeća platforma u čak njih 35 njih, a na globalom tržištu Android koristi 48 korisnka pametnih telefona. Android je zabiljžio najveći rast među konkurentima - čak 379 odsto u odnosu na prethodnu godinu.

Na drugom mjestu nalazi se Apple, čiji operativni sistem iOS koristi 19 odsto smartphone uređaja.
a svi mi znamo da je 19 vece od 48! :p

Rooney10
03-08-11, 21:12
USA - 15 %. :) mada sad su i oni presli na HTC.

Fabia_Elegance!
03-08-11, 21:13
Mislio sam na Samsung telefonstvo sa Androidom.

verbalni_fajter
03-08-11, 21:31
sto je svima jasno iz ovog dijela

dere komplet telefonstvo sa Androidom.
k-o-m-p-l-e-t... Bas cudno pises rijec "samsung" :mrgreen:
uostalom:
61936

61937

Fabia_Elegance!
03-08-11, 21:46
Citirao sam frenda koji se hvali Samsungom, pa...

P.S. sto je ovo gore?

verbalni_fajter
03-08-11, 23:22
to je android koji svjetlosnim macem sijece jabuku na pola :p

Fabia_Elegance!
03-08-11, 23:37
Pa ja tu vidim i Nokiju/Symbian...

verbalni_fajter
04-08-11, 01:12
pricao si na temu samsung vs apple, a samsung satire apple po trzisnom udijelu. Nokija se drzi prije svega zbog ne-simbian telefona, trzisni udio im je opao na nivo iz 1990-ih, a imaju i pola milijardice gubitka. To sve zato jer su najbolji :mrgreen:

[]-DJ_Sm!nkA-[]
04-08-11, 03:52
Keneth ja pre no sto sam uzeo samsung za 600e iphone u mobilelend je bio 600+ eura , skuplji je bio , a kad sam ga uzeo posle nekoliko dana je bio oko 550e , znaci godinu dana noviji tel. i bolji sam manje platio i vrijedi svaku paru za razliku od iphone . Ja ne kazem da iphone ne drzi veliki dio trzista , to nisam nidje rekao , a drzi ga zbog tih cijena , i svojih reklama , reklamiraju ga dje stignu , a ako ste gledali reklame na njima pricaju kao da su svijet izmislili i onaj lik kako li se zvase samo sto ne pocne da svrsava koliko se unese i uzivi u pricu da izvinete . I kako drze toliku cijenu ljudi koji neznaju misle kupili su najbolji tel. koji nece nista preteci dok ne izadje novi model iphona . Stime sto iphone ne pravi puno modela bez taj 1 telefon sto imaju kao npr. samsung sto ima milion modela pa im padaju svima cijene . I da napomenem da taj novi model iphona se ne razlikuje puno od starog , vec su dodate neke sitnice koje drugi telefoni vec imaju , a opet na reklame i kampanje oni to toliko hvala i govore kako su prvi put u svijetu telefona unjeli takve stvari . Ja neznam meni je aple ispiranje mozga .

Stivi
04-08-11, 09:46
Ovdje se samo vrtimo u krug oko apple-a i samsunga i nokije i svih njih na gomilu ... trziste je dovoljan pokazatelj svega i ove statistike :D

Ko je koristio Apple zna sto je stabilnost i glatak rad , sve kao saliveno i uz to kvalitetni materijali u ruci ...e sad zezaju li zezaju i za sve traze pare ali za neke vrhunske standarde to i nije problem ... (u americi se sve jedno ne moze koristiti piraterija kao kod nas a i plate su im po nekoliko hiljada dolara , pa im nije problem platit igricu 1$ ili neku aplikaciju)

Android je majka za nas jer skoro sve je dzabe , ali josh uvijek nije previshe stabilan, mora se desit vala s vremena na vrijeme neki ''Force Close'' , malo bagovanja, e ova aplikacija moze a ova ne moze, update-i svakodnevni aplikacija i sl.... Dovoljno je rec da nije ni primac iOS-u a to i potvrdjuje upravo ovo sto sam rekao predhodno da svako malo izlaze update-i i novije i novije verzije softwera (dje sipravljaju bugove) (mada svjestan sam i toga da Android koristi vishe proizvodjaca i svaki uredjaj je sa drugacijim hardwerom)

dodao bih da BlackBerry ima strasno dobar OS i mnogo dobre uredjaje ali definitivno nije josh uvijek za nas jer za njega je potreban BIS da bi se mogao iskoristiti skroz , a kod nas jedino T-Mobile pruza tu uslugu pod nerealnim uslovima (tj. kao da je ne pruza)

WindowsPhone7 necu ni komentarisati jer evo vise od pola godine od kako je izasao a nidje se ziv ne cuje ...

Fabia_Elegance!
04-08-11, 10:31
trziste je dovoljan pokazatelj svega i ove statistike

Nije.
80% hrvata je glasalo Sanadera. On je najbolji jel?
20 godina DPS je najjaca partija kod nas, mislis li da su oni najbolji?

Stivi
04-08-11, 10:36
ne ne ovo su istrazivanja korisnika a i zivimo u demokratiji ;)

tj. sam birash kako zivis hahhahahah

Fabia_Elegance!
04-08-11, 10:42
pricao si na temu samsung vs apple, a samsung satire apple po trzisnom udijelu. Nokija se drzi prije svega zbog ne-simbian telefona, trzisni udio im je opao na nivo iz 1990-ih, a imaju i pola milijardice gubitka. To sve zato jer su najbolji :mrgreen:

Frende, ol mi rec sto je ovo:

http://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=61936&d=1312399793&thumb=1 (http://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=61936&d=1312399793)

SFU
04-08-11, 12:20
pa sta da ti kazem, zavidimo ti na telefonu :p A mogao si mi reci da ti prosle godine donesem iz Singapura jos neko cudo nevidjeno koje "jos nije stavljeno u izloge" (iphone 4 white, da navatas neke ribice :p ) Nastavi da zivis u 2009-oj i mastaj kako Aino rula (nije ni tad, a to kaze neko ko je do prije 3-4 mjeseca kao primarni tel godinama koristio Sony Ericssone). A naravno da nema razlike izmedju S II i onog Alcatel govanca, to je isti tel, samo drugu naljepnicu stave :?

aooo kume ti si josh zakrzljaliji od njega...
naravno da je ista stvar nekom kome ne treba displej od 15", 85mpix, I video hd
za mene je android isti dok god ima vishe od 256rama, makar adreno200 ili pvr530, ako moze da se rootuje I ako moze android 2.+

a ako oce neko top telefon ne mora davat preko 350e tolko je kod mene radnji lg o 2x

Petronas
04-08-11, 12:39
Još ništa novo, čekamo ga između 1 oktobra i 31 decembra...

http://www.srbodroid.com/wp-content/uploads/2011/05/ics.jpg

kenneth
04-08-11, 14:38
pa đe u mobiiiiiiiiiileeeend.... tamo je ovaj moj još uvjek preko 200 eura :D

[]-DJ_Sm!nkA-[]
04-08-11, 16:20
U mobilelend su jeftiniji telefoni no u po crne gore i garantovano ce normalno radit . Po tender oglasima je tada bio koji euro jeftiniji a nedje i skuplji . Stivi , o kvalitetu iphona necu da pricam, padne telefon pukne to kvalitetno staklo sa obije strane , stisnes telefon u ruku padne mu signal . Iphone je sve samo ne telefon ^^ . Bas sam jedan video o tome na drugu cijenu stavio . Spomenuo si americke plate , a tamo kod njih je iphone mnogo jeftiniji no odje . A za aplikacije , Nijedan put force close dobio nisam , e sada to da neces na aplikaciju koju placas dobiti force klose je normalno , a to da svako malo update prave znaci da nisu savrsene , a sa parama koje uzmu moraju pravit update . E sada , na android mozes nac svaku aplikaciju koju imas na ios i isto je platit , sa time sto imas jos 10000 besplatnih , od kojih neka mora zabagovat , jer je svako moze postaviti na market , ako ja ubacim aplikaciju neku naravno da nece valjati k i da ce zabagovati . Istina zbog toga mi je bolji iphone market ali android je takodje i za korisnike koji nece da placaju .

Petronas
04-08-11, 17:47
Ja mislim da je suvisna prica koji operativni je najbolji...
Android poredit sa iOS, a tek Simbianom je smijesno...

Nego ono sto nedostaje ovom topicu su stvari za Android ( zbog kojeg je otvoren ), dobri programi koje preporucujete ubacit, igre, koja navigacija za koji model i koliko je pokrivena... razne stvari... Trudicu se da postujem nesto od toga povremeno, ako ova zaludnja rasprava misli prestajat...

kenneth
04-08-11, 18:01
Okle, koliko je njih pitalo kako da otključam kako da rutujem kako ovo kako ono... Niko odgovor nije dobio...

verbalni_fajter
04-08-11, 23:48
abrakadabra, nestaju postovi? :) Elem, jel ko dobio na svom fonu ovu novu verziju marketa? http://mobile.benchmark.rs/vesti/nova_verzija_android_market_a_donosi_moderniji_int erfejs_books_i_movies_tab

Stivi
05-08-11, 08:49
http://mobile.benchmark.rs/vesti/skype_dvostrani_video_chat_konachno_stigao_na_vish e_android_ureaja

S (http://mobile.benchmark.rs/vesti/skype_dvostrani_video_chat_konachno_stigao_na_vish e_android_ureaja)kype sa videom , napokon ...

HTC, Samsung, SE, Acer, i josh po neki ...

meni na Galaxiju radi extra ;)

vikky
05-08-11, 10:24
http://mobile.benchmark.rs/vesti/skype_dvostrani_video_chat_konachno_stigao_na_vish e_android_ureaja

S (http://mobile.benchmark.rs/vesti/skype_dvostrani_video_chat_konachno_stigao_na_vish e_android_ureaja)kype sa videom , napokon ...

ja zadovoljna takodje,sto vise vrijeme prolazi to vise volim svoj tel :cheerful:

Martin Mcfly
05-08-11, 11:12
62024

verbalni_fajter
05-08-11, 12:28

ma tek da vidis kako radi na simbianu i meego! Reci mu, Kenete! :D

btw, na htc dhd-u ima mali bug sa proxy senzorom, ali je vec izbacena i modifikovana verzija koja rjesava taj bug, upravo je skidam :)

hercules
05-08-11, 16:12
Noviji od sinoć?

be_original
05-08-11, 17:25
Pazario galaxy s juce. bilo mi zao da dam 500 evrica za s2. Za sad sam prezadovoljan ovo je fenomenalan telefon. Ali na kenetovu zalost i dalje furam `jeftine plastifikandere` :(

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

^^0LIvEr_QuEeN^^
05-08-11, 17:33
Pazario galaxy s juce. bilo mi zao da dam 500 evrica za s2. Za sad sam prezadovoljan ovo je fenomenalan telefon. Ali na kenetovu zalost i dalje furam `jeftine plastifikandere` :(

Meni su ukrali galaxy S prije nekih 2 mjeseca, i sad razmisljam opet da ga uzmem, baš mi je odgovarao telefon, DHD ima odlican ogroman display sto mi se svidja ali je pretezak i prevelik, kao cigla, galaxyS mi je taman, nek je sa srecom :)

kenneth
05-08-11, 17:50
I kako vam radi taj Skype sa videom, pohvalite se...

verbalni_fajter
05-08-11, 19:15
Noviji od sinoć?
nije noviji, custom mod prethodne verzije, ali omogucava video pozive na svim androidima, plus jos dosta podesavanja za kameru (DOF, focus, color, rezolucija, rotacija, itd). Kome treba, nek mi se javi na pm, proslijedicu mailom apk

a ti ka da ne znas ;) Jos uvijek je onaj na N9 64GB bolji, ali MeeGo je MeeGo :mrgreen:

hercules
05-08-11, 19:19
Meni radi odlično :) Doduše video pozive ću rijetko korstit a dhd nema fron camera pa jedino u ogledalo da pričam :)

verbalni_fajter
05-08-11, 19:57
ma sta ce ti front camera, porucicemo ovo: http://www.liquida.com/article/12539615/iphone-facetime-iseeu/ :D u svakom slucaju, video nije za bachit ni bez ffc, mozes da gledas druge (a oni da gledaju tvoju sobu), ili obratno, ili jbg - ogledalo :D

kenneth
05-08-11, 21:27
Symbian je imao video call preko Fringa prije 4 godine...

izvinjajem, video chat...

verbalni_fajter
05-08-11, 21:46
bleh, pricamo o skajpu. I imao je nekad skype video preko fringe-a, al vise nema. Druga stvar: kvalitet audia i videa je na mnogo boljem nivou sada na skajpu za android (a sasvim slucajno sam jutros instalirao fringe, da se potsjetim "dobrih starih vremena")

Petronas
05-08-11, 22:20
Vlasnici HTC telefona koji su instalirali novi market (http://www.srbodroid.com/vesti/update/novi-android-market-2/), ili im se sam apdejtovao, mogu da primete da im se pojavila nova opcija u marketu “am-android-htc” koja za sada ne radi ništa. Tačnije, kada se uđe u tu opciju, loading stoji i ne pomera se.
Da li to HTC sprema neki vid marketa u marketu kao što smo viđali kod nekih drugih proizvođača? Ili je ovo neki bag u Marketu? Još uvek nema nikakvih zvaničnih saopštenja ni od Google-a, kao i ni od HTC-a. Tako da nam ostaje da sačekamo.
Jeste primetili ovu opciju? Šta mislite šta će se kriti iza nje? Optimizovane aplikacije za telefone? Jeftinije aplikacije? Ili samo preporučene aplikacije od HTC-a?

verbalni_fajter
05-08-11, 22:43
nemam novi market :) I bolje za sad, mnogi se nesto zale :p

goran91
05-08-11, 22:48
Ja evo koristim ovaj novi market na Galaxy i9000 i radi perfektno cini mi se da je bolji ili mi se samo svidja promjena :D

verbalni_fajter
05-08-11, 22:59
ma sad cu i ja vala da ga ubacim :) Evo kako:
http://www.google.com/support/androidmarket/bin/answer.py?hl=en&answer=190860
Android 1.6 - 2.3

Launch Android Market
Switch to the Home screen
Wait 5-10 minutes for Market to self-update
Re-launch Market

Fabia_Elegance!
05-08-11, 23:09
nemam novi market :) I bolje za sad, mnogi se nesto zale :p

No shit sherfuckinglock?

verbalni_fajter
06-08-11, 00:06
a ti se zalis najvise. Ako postoji osoba koju iritiraju svi problemi sa Android telefonima i koja prati svaki bug, to je Fabija :mrgreen:

BTW, jos mi se nije apdejtovao! Izem ti google help :D

guns roses
06-08-11, 00:55
Za koliko se para moze nac Motorola milestone 2 nova?

goran91
06-08-11, 13:15
a ti se zalis najvise. Ako postoji osoba koju iritiraju svi problemi sa Android telefonima i koja prati svaki bug, to je Fabija :mrgreen:

BTW, jos mi se nije apdejtovao! Izem ti google help :D

Ni mene ali ti evo link pa skini i prebaci na tel pa instaliraj i radi kao sat :D http://db.tt/ADQcxt4

be_original
06-08-11, 21:14
Brate ja tebe ne mogu da razumijem, koji se tebi os najvise dopada? Android, ios, win mobile, symbian? Maemo, meego? Malo si na strani jednog pa onda pljujes po tom pa po drugom.... Ili si mozda isprogramirao nesto novo?

verbalni_fajter
07-08-11, 06:32
kome kazes? :D

be_original
07-08-11, 08:24
kome kazes? :D

a kenetu..

kenneth
07-08-11, 16:05
Nisam na ničijoj strani, samo sam objektivan...

Bugi
07-08-11, 16:46
Vlasnici HTC telefona koji su instalirali novi market (http://www.srbodroid.com/vesti/update/novi-android-market-2/), ili im se sam apdejtovao, mogu da primete da im se pojavila nova opcija u marketu “am-android-htc” koja za sada ne radi ništa. Tačnije, kada se uđe u tu opciju, loading stoji i ne pomera se.
Da li to HTC sprema neki vid marketa u marketu kao što smo viđali kod nekih drugih proizvođača? Ili je ovo neki bag u Marketu? Još uvek nema nikakvih zvaničnih saopštenja ni od Google-a, kao i ni od HTC-a. Tako da nam ostaje da sačekamo.
Jeste primetili ovu opciju? Šta mislite šta će se kriti iza nje? Optimizovane aplikacije za telefone? Jeftinije aplikacije? Ili samo preporučene aplikacije od HTC-a?Isto kao što SE na SE telefonima ima svoj odjeljak i HTC je izgleda odlučio da ima svoj...

meni na Galaxiju radi extra :wink:

I meni radi super, samo je problem kaerica na galaxyS je sao 0.3 i onda je slika malo zranasta, ali ovo je zaista dobra stvar. I da preko 3G sa obje strane se vuče kao prebijana mačka...

kenneth
07-08-11, 17:17
pa ok je to jer za ove od 2mpx treba 4G mreža...

verbalni_fajter
07-08-11, 18:31
Nisam na ničijoj strani, samo sam objektivan...
bwahahah! :respect:

a odakle ti taj info da treba 4G? :p Ja imam Logitech kamericu od 5Mpix, koja radi i na racunaru sa 3G modemom, a softver sam prilagodjava kvalitet slike u zavisnosti od upload brzine

kenneth
07-08-11, 18:54
OK. daj speedtest i paste tu... i framerate kamere...

verbalni_fajter
07-08-11, 19:23
ocu... cim ti postujes video dje ti poredis meego i android telefone, i dokazujes nam kako je meego oprao android :mrgreen:

kenneth
07-08-11, 20:25
A jesi li ti viđeo kad uživo S2?

verbalni_fajter
07-08-11, 20:39
Of kors, sad u IT, a i procitao par review-a na ozbiljnim portalima, a ne gomilu marketinga i budalastina na osnovu kojih neki dulizu u nebo meego i teleglfone koje ili nikad jisu vidjeli, ili jisu jos ni izasli na trziste :-)
Ps izvinjavam se na stamparskim graskama, kucam sa dhd :-P :afro:

Petronas
08-08-11, 17:43
Evo, sasvim ocekivano...

Vrtoglav pad Symbian OS

Prema rezultatima koje je objavila kompanija Canalys tokom drugog kvartala ove godine širom svijeta je isporučeno 107,7 miliona smartphone uređaja. U odnosu na isti period prošle godine to je rast od 73 odsto.

Najveći broj smartphone uređaja je isporučeno u regionu Azije i Pacifika (39,8 miliona), Evropi, Bliskom istoku i Africi (35 miliona) i Sjevernoj i Južnoj Americi sa 32,9 miliona uređaja. Najveći uspjeh postigli su Google Android OS i Apple iOS, dok su najveći gubitnici Symbian OS i kandaski RIM.

Googleov operativni sistem Android apsolutni je lider na svjetskom tržištu operativnih sistema za pametne telefone. Na osnovu rezultata isporuke smartphone uređaja u 56 zemlaja širom svijeta stručnjaci iz Canalys-a su utvrdili da je Android na prvom mjestu u čak 35 država, što prevedeno u cifre čini 48 odsto cjelokunog tržišta.

Android je isporučio 51,9 miliona uređaja što je rast od 379 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Glavna tržišta na kojima se prodaju Android uređaji su Južna Koreja (85 odsto) i Tajvan (71 odsto).

Drugo mjesto zauzeo je Apple iOS koji je na drugoj poziciji prestigao Nokijin Symbian OS. Naime, Apple je sa isporukama od 20,3 miliona iPhonea imao tržišni udio od 19 odsto na globalnom tržištu. Symbian, do skoro lider na ovom tržištu, je pao na treće mjesto sa nekadašnjih 30,6 odsto na manje od 19 odsto cjelokupnog svjetskog tržišta pametnih telefona.

Jedan od proizvođača koji je imao znatno slabije rezultate je i kanadski Research In Motion (RIM). Udio ove kompanije u prodaji pametnih telefona je pao sa 14,4 na 12 odsto.

Microsoft je zabilježio manje od 1,5 miliona isporuka smartphone uređaja baziranih na operativnom sistemu Windows Phone i Windows Mobile, što je pad od 52 odsto u odnosu na isti period prošle godine.

OCTAVIAN
08-08-11, 18:10
Treba mi savjet: u potrazi sam za novim telefonom, i izbor se sve na nekoliko modela: Mileston II, Motorola Droid Pro, Desire Z i eventualno HTC 7 Pro. Obzirom da mi je trajanje baterije jedna od vaznijih stvari kod telefona, buni me sledeca stvar: na svakom ozbiljnijem testu, a za svaki model sam ih detaljno iscitao najmanje po 7-8, podaci o trajanju baterije se drasticno razlikuju, i to za svaki od ovih modela. Neki kritikuju bateriju koja ne moze dan da izdrzi, a za taj isti model drugi kazu kako lagano izgura dva dana normalnog koriscenja. Treci navode da je baterija izdrzala 8 sati. O cemu se ovdje radi? U pitanju su testovi na kojima su uredjaji slicno tretirani. Je li moguce da se trajanje razlikuje od modela do modela, ili se ovdje radi o razlicitim kriterijumima?

Petronas
08-08-11, 19:50
Radi se i o nepotpunim testovima i nazovi strucnjacima koji testiraju to. Takodje, koliko jedan test podrazumijeva operacija...
Svakako da ces najbolje to vidjeti u zavisnosti od toga koliko ga koristis, da li je povezan stalno na net, push mail, wifi, gps i ostali servisi...
U ostalom, oni valjda na testu navedu da baterija traje toliko i toliko pod odredjenim uslovima koriscenja, pa pronadjes situaciju koja najvise odgovara tvom rezimu koriscenja i to bi trebalo da bude nekako najbliza informacija..
Ne znam sta drugo..

pumba
08-08-11, 19:55
Treba mi savjet: u potrazi sam za novim telefonom, i izbor se sve na nekoliko modela: Mileston II, Motorola Droid Pro, Desire Z i eventualno HTC 7 Pro. Obzirom da mi je trajanje baterije jedna od vaznijih stvari kod telefona, buni me sledeca stvar: na svakom ozbiljnijem testu, a za svaki model sam ih detaljno iscitao najmanje po 7-8, podaci o trajanju baterije se drasticno razlikuju, i to za svaki od ovih modela. Neki kritikuju bateriju koja ne moze dan da izdrzi, a za taj isti model drugi kazu kako lagano izgura dva dana normalnog koriscenja. Treci navode da je baterija izdrzala 8 sati. O cemu se ovdje radi? U pitanju su testovi na kojima su uredjaji slicno tretirani. Je li moguce da se trajanje razlikuje od modela do modela, ili se ovdje radi o razlicitim kriterijumima?
a zasto ces koristiti mobilni, ako volis recimo i po neku igricu odigrati baterija gori, dakle sprzi se za "sekund". Android i dugo trajanje baterije ne idu zajedno :( uzmi milestone 2, makar je tenk spolja, kupis na ebay onaj eksterni punjac i jos dvije baterije i rijesio si probleme :)

kenneth
08-08-11, 20:00
a ne, ne daj bože milestone da uzme, ogroman je i težak i šta će mu qwerty? Idi na galaksi 2, ima bateriju od 1650 miliampera!

OCTAVIAN
08-08-11, 20:12
Igrice, filmovi i muzika (multimedija generalno) su poslednja stvar koja mi treba. Dobar mail klijent, qwerty za sms i mail, stabilan signal, dobar i pregledan browser, editovanje i pregled office dokumenata, pregledan i dobar organizer, podrska za skype - to bi bilo to. Tokom dana mi nista drugo ne treba. Uvece cu se ponekad naravno nakaciti na youtube i web, ali to nema veze jer ce tada svakako biti na punjacu. Samo mi je bitno ako ga uvece napunim da mi sjutradan u 6 popodne ne crkne baterija

OCTAVIAN
08-08-11, 20:14
a ne, ne daj bože milestone da uzme, ogroman je i težak i šta će mu qwerty? Idi na galaksi 2, ima bateriju od 1650 miliampera!

Otkud ti znas da je za mene ogroman i tezak? I otkud ti znas sto ce meni qwerty? Mislis da sve jace firme imaju po nekoliko qwerty modela zato sto nikome ne trebaju? Ima nas koji za zivu glavu ne bi kupili telefon bez fizicke qwerty tastature. Ako nemas nista pametno i korisno da kazes na zadatu temu onda psssst.

pumba
08-08-11, 20:17
Igrice, filmovi i muzika (multimedija generalno) su poslednja stvar koja mi treba. Dobar mail klijent, qwerty za sms i mail, stabilan signal, dobar i pregledan browser, editovanje i pregled office dokumenata, pregledan i dobar organizer, podrska za skype - to bi bilo to. Tokom dana mi nista drugo ne treba. Uvece cu se ponekad naravno nakaciti na youtube i web, ali to nema veze jer ce tada svakako biti na punjacu. Samo mi je bitno ako ga uvece napunim da mi sjutradan u 6 popodne ne crkne baterija
toliko moze svaki, kad neces multimediju, 12 sati mora svaki da izdrzi! djevojka ima milestone(prvu seriju) i nema sanse da bi ga mijenjala, meni je pao sa krova od auta u toku voznje i samo se ogrebao, zato sam ti preporucio, ima naravno sve sto ti treba...

pumba
08-08-11, 20:19
Otkud ti znas da je za mene ogroman i tezak? I otkud ti znas sto ce meni qwerty? Mislis da sve jace firme imaju po nekoliko qwerty modela zato sto nikome ne trebaju? Ima nas koji za zivu glavu ne bi kupili telefon bez fizicke qwerty tastature. Ako nemas nista pametno i korisno da kazes na zadatu temu onda psssst.
mislim(nadam se) da je kenneth samo ironican, nevezano za tebe nego uopste zvog pomame za s2

OCTAVIAN
08-08-11, 20:20
toliko moze svaki, kad neces multimediju, 12 sati mora svaki da izdrzi! djevojka ima milestone(prvu seriju) i nema sanse da bi ga mijenjala, meni je pao sa krova od auta u toku voznje i samo se ogrebao, zato sam ti preporucio, ima naravno sve sto ti treba...

Ja pricam o 24h? :) Ne dodjem ja s posla svakog dana u 6, nekad i do ponoci zaglavim... Btw, kako sluzi Lumix?

OCTAVIAN
08-08-11, 20:22
mislim(nadam se) da je kenneth samo ironican, nevezano za tebe nego uopste zvog pomame za s2

Ako je tako onda se izvinjavam :) Prelistah temu ovlas i vidim ih dosta koji samo palamude, a niko od njih nije u stanju da iskoristi ono sto ovi telefoni pruzaju.

pumba
08-08-11, 20:26
Ja pricam o 24h? :) Ne dodjem ja s posla svakog dana u 6, nekad i do ponoci zaglavim... Btw, kako sluzi Lumix?
odlicno :) mada nije preopterecen iskreno :P zadovoljan sam ipak. ma moze i 24 h, samo malo smanjis osvjetljenost ekrana :P ne znam ja sam na desire-u bateriju trosio i za 5 sati. Na hd2 sa androidom mi moze i dva dana uz povremeno koriscenje wifi, browsera i puno puno poruka i razgovora. Milestone se takodje izbori za 2 dana trajanja. ovo ti garantujem iz iskustva, a za ove nove ne znam:( ja bih uzeo milestone2...

kenneth
08-08-11, 20:31
Prihvatam izvinjenje :D Inače je to jedini Android qwerty koji bi uzeo...
Od ne-qwerty, ali to je već velika para i nezastupljenost... SE Ray i Acer Iconia Smart...

E sad, ZTE, to je problem a mogao bi biti no.1 best baj, kada je stigao Blade na Orange (San Francisco) nije mnogo prošlo već je bio kod nas u telenor, a Skate je već neko vrijeme kod njih (iako piše septembar) a nema ga u Telenor...
Ovo je već nešto... http://www.gsmarena.com/zte_skate-3784.php
malo jači procesor, veći ekran i AF kamera...

SFU
08-08-11, 21:42
a ako mora bit qwerty, mora li bit "slide" ili moze bit "bar" (kao blackb)!
htc chacha ili galaxy pro?
http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&chkGSM1800=selected&idAvailability=1&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=1&idDualSIM=0&idQwerty=1&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=11&nminCPUMHz=0&nCPUCores=0&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=0&fmaxDisplaySize=0&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=0&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=0&bWLAN=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=
ako ti je baterija bitna izbjegni WP7

slazem se za qwety, trenutno mi je tipkanje po ekranu :P

zivio palm hp

verbalni_fajter
08-08-11, 22:19
nisam bas previse detaljno pratio ovu temu, ali ne vidjeh tu "opstu pomamu" za s2. Cak ga ni ja ne dizem u nebo (ko sto keni insinuira), ali da ima najbolji ekran trenutno - ima. Da bih prodao DHD da bi uzeo S2 - ne bih. Sacekacu bar jos jednu generaciju prije nego zamijenim DHD... Mozda Tegra 3 mobilni kad se omasove... A i preferiram HTC, njihovu filosofiju rada i Sense UI :cool:

verbalni_fajter
09-08-11, 00:24

http://www.mobile-review.com/sadm_files/f9500d97dbd163898ebe3a028ad38d627d1b2b01.png

oh snap, Fabiola! Kakav blam za nokiju, sa prvog na trece mjesto! :lol:

Apple saw a change of 141.7% in shipments between Q2 2010 and Q2 2011. That massive growth figure is dwarfed though by Samsung's growth, which was, for the same period, an incredible 380.6%. Nokia on the other hand saw a 30.4% decline. HTC is also notable here, growing by 165.9%, which was enough to secure them fifth place, and to be withins triking distance of RIM's fourth place spot.

pumba
09-08-11, 00:28
nisam bas previse detaljno pratio ovu temu, ali ne vidjeh tu "opstu pomamu" za s2. Cak ga ni ja ne dizem u nebo (ko sto keni insinuira), ali da ima najbolji ekran trenutno - ima. Da bih prodao DHD da bi uzeo S2 - ne bih. Sacekacu bar jos jednu generaciju prije nego zamijenim DHD... Mozda Tegra 3 mobilni kad se omasove... A i preferiram HTC, njihovu filosofiju rada i Sense UI :cool:
milo mi je sto se nijesi pronasao i pomenuo da imas DHD :smajlikojipovrace:

verbalni_fajter
09-08-11, 00:51
milo mi je sto se nijesi pronasao i pomenuo da imas DHD :smajlikojipovrace:
jao, zamisli, pomenuo sam koji tel imam u threadu o Androidu :smajlikojitipokazujedapojmanemas:

And in other news:

62328

and my DHD rules and pumba's phone suxx :mrgreen:

kenneth
09-08-11, 01:36
Opet ti sa tvojim brojkama... Evo priznaj da je VW bolji od Alfe i neću te više smarat...

verbalni_fajter
09-08-11, 02:17
Ma jok, to je sve do marketinga, jer svi su culi za htc i android, a niko za nokiju i simbian :mrgreen:

Ps vw jeste bolji od alfe. Nije ljepsi, ali jeste bolji, objektivno govoreci.

SFU
09-08-11, 09:40
sve je u redu shto ti pominjesh dhd odje, al ga pominjesh u kontekstu "najbolji u svjet"...

a najgore je shto I ti znash da je "druga liga"...ali ti si ga davnooo uzeo ima mjesec ....

verbalni_fajter
09-08-11, 11:16
daj neki post dje kazem ista slicno "najbolji u svijet", al daleko od toga da je druga liga :roll: A uzeo sam ga pa ima 4-5 mjeseci, tako da :smajlikojitipokazujedapojmanemas:

Petronas
09-08-11, 11:57
HTC Desire HD druga liga?
E ovo je za medalju...

verbalni_fajter
09-08-11, 12:41
Ma pusti keneta i sfuoga, samo oni znaju i posjeduju prvoligaske telefone :p Kenet ima ovog "prvoligasha" 62347, samo jos da vidimo cime ce сфу da nam nabije komplex? :mrgreen:

sparco
09-08-11, 12:42
bogami sfu ima dobru zezalicu ;p

verbalni_fajter
09-08-11, 12:52
bogami sfu ima dobru zezalicu ;p
a to jeste :p

T-mobile Pulse (Huawei u8220)

slushalice, punjach, usb, 4gb class4

android
stock 2.1,
custom a2sd 2.1,
cm7 2.3
pravi prvoligash, ja i Petronas (aka Fabia) crkosmo od zavisti! :mrgreen:

sparco
09-08-11, 12:53
nope, nesto malacko bolje ;) inace radi sa telefonima , operativnim sistemima i slicno, pa mu mozda tako nesto zapalo ruku u momentu, ovo sad sto ima je superiska gadget neka se on javi

verbalni_fajter
09-08-11, 13:25
radio sam i ja sa operativnim sistemima i aplikacijama jos od nokije 7650 :p DHD nije najbolji na svijet: ima preslabu bateriju za svoj HW, ekran nije kontrastan kao samoled ekrani, nije dual core i nema sense 3.0, ali trenutno za moje potrebe nema nista znacajno bolje, sto bi opravdalo investiciju u novi tel (citaj: S2 ili Sensation), a i navedene mane su nesto sa cim mogu da zivim (baterija uvijek izgura dan, nekad i dva, a prilicno ga mnogo koristim, sem kad se intenzivno koristi GPS, za sta sam uzeo punjac za kola; SLCD nije kontrastan kao oled i njegovi derivati, ali daje prirodniju sliku, i opet je dovoljno citljiv na najjacem suncu da procitam poruku, vidim ko me zove ili procitam neki clanak na netu). Sense UI je konza u poredjenju sa svim ostalim fabrickim rjesenjima, za moje potrebe...

kenneth
09-08-11, 14:57
Sfu ima onog Alcatela koji je bolja kupovina od 95% Androida...
A ja sa ovim vatam maloljetnice jer liči na ajfoun a ima bolju kameru...

SFU
09-08-11, 17:56
@sparco
brat mi chuva ledja?! maxe dok ne pripucaja ova omladina....

ako je prva liga:

http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&chkGSM1800=selected&idAvailability=1&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idDualSIM=0&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=11&nminCPUMHz=0&nCPUCores=2&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=0&fmaxDisplaySize=4.5&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=0&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=0&bWLAN=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=

on je druga liga al je prvi tamo (mada i ARC ima isto bodova), ako ti je to za utjehu....... :P
a stvarno mi je zao to shto si ga tad uzeo jbg nisi znao da ce brzo bit jeftinijih a boljih...
ali kako kazesh ima sve shto zadovoljava "tvoje potrebe" onda i ti budi "pametan" pa shvati da drugi mozda imaju josh manje ili puno vece potrebe, i ne pljuvajte po telefonima bez razloga!?
mada ja poshtujem to shto neko dava po 400-600e za telefone ... svaka chast!

a "pulse" je bio gospodjin, a sad sam joj uzeo "move"...

Petronas
09-08-11, 18:45
E bogami svaka cast vama kad imate toliko volje, ili ne znam kako to da nazovem, osporavati kvalitet i funkcionalnost jednog telefona kao sto je htc desire HD...
A pritom u rukama drzati ovu laminu lg, i mastati o ajfonu, koji je smijesan za njega, ali apsolutno. Poluproizvod - pavi naziv za njega. To je prilicno cudno rekao bih.

SFU
09-08-11, 19:02
ko ga osporava!? bomba je! samo ima klasa iznad...

verbalni_fajter
09-08-11, 20:53
Sfu ima onog Alcatela koji je bolja kupovina od 95% Androida...
A ja sa ovim vatam maloljetnice jer liči na ajfoun a ima bolju kameru...
opet ti, iako si obecao da neces ako kazem da je VW bolji od Alfe? :cower: Off topic: ako se ko odusevljavao koliko dobrih MiTo-a i Giulietta-i ima po italiji, to sam ja :p Ali i Italijani ce ti sami reci da je VW kvalitetnije i dugovjecnije auto...

@sparco
brat mi chuva ledja?! maxe dok ne pripucaja ova omladina....

ako je prva liga:

http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&chkGSM1800=selected&idAvailability=1&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idDualSIM=0&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=11&nminCPUMHz=0&nCPUCores=2&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=0&fmaxDisplaySize=4.5&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=0&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=0&bWLAN=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=

on je druga liga al je prvi tamo (mada i ARC ima isto bodova), ako ti je to za utjehu....... :P
a stvarno mi je zao to shto si ga tad uzeo jbg nisi znao da ce brzo bit jeftinijih a boljih...
ali kako kazesh ima sve shto zadovoljava "tvoje potrebe" onda i ti budi "pametan" pa shvati da drugi mozda imaju josh manje ili puno vece potrebe, i ne pljuvajte po telefonima bez razloga!?
mada ja poshtujem to shto neko dava po 400-600e za telefone ... svaka chast!

a "pulse" je bio gospodjin, a sad sam joj uzeo "move"...
vecinu ovih telefona ne bih mijenjao glavu za glavu za DHD. User experience, jbg, pitao me Alien prije neki dan za preporuku koji tel da uzme, i, kao i Herculesu, Fabiji i jos par ljudi, nikome nisam preporucio DHD, nego Desire S ili Wildfire S, zavisno od budzeta. A na pitanje zasto ne preporucujem samsunge sam rekao:

pa sa htc-ima imam iskustva, sa samsungom ne; galaxy ima mocan hardver, ali je UI i izgled kucista kopija ajfona, pa se i prodavao na nekim trzistima kao sPhone (npr. u Srbiji), tako da ne hvala, mrzim plagijate (pa cak i kapiram zasto ih je Apple tuzio zbog povrede autorskih prava), HTC gura svoju pricu i sa UI-jem i sa dizajnom hardvera i zbog toga :respect:
A za dhd sam rekao:

licno, onda bih odabrao Desire S ili Incredible S, vidi koliko se krecu... DHD je odlican, sem u jednoj stvari: baterija. Ko puno koristi tel, mora da se puni svaku noc (u ekstremnim slucajevima i prije toga)
toliko o dizanju u nebo mog telefona. Al kad mi neko pocne pricu da je npr. N8 ili N9 ili alcatel od 25€ bolji tel od DHD, pfff, naravno da cu da popljujem ;)

E bogami svaka cast vama kad imate toliko volje, ili ne znam kako to da nazovem, osporavati kvalitet i funkcionalnost jednog telefona kao sto je htc desire HD...
A pritom u rukama drzati ovu laminu lg, i mastati o ajfonu, koji je smijesan za njega, ali apsolutno. Poluproizvod - pavi naziv za njega. To je prilicno cudno rekao bih.
dhd nije dual core, pa je automatski "druga liga" izgleda. To sto prakticne vrijednosti od dual core-a prakticno nema u 99% aplikacija, pa cak i benchmarka, to nema veze :p Licno, mogu da izvade svu elektroniku i stave gov*a, ako ce user experience da bude isti, meni ne smeta, niti se primam cisto na brojke, na isti nacin kao sto auto od 200 konja ne mora neophodno da bude bolje od auta od 150 konja :beguiled:

ko ga osporava!? bomba je! samo ima klasa iznad...
bolje pitaj ko ga NE osporava :mrgreen: A za svaki top telefon ce doci "klasa iznad" za najdalje 6 mjeseci. Ko hoce, moze da pati zbog toga ili da trci da vazda ima zadnji fon, a ko malo skapira pravo stanje stvari, radice na razvoju svog telefona. Moj DHD radi osjetno bolje nego kad sam ga uzeo, sto zbog 2 apdejta FW-a, sto zbog napretka softvera (npr. skajp u startu nije htio ni da radi bez stekanja, sem ako se ne koristi speakerphone ili sluske, po prelasku na GB je proradio voice kako treba, a sad evo imamo i video calls :cool: )...

PS Ovaj me je jedino zainteresovao:
http://www.gsmarena.com/t_mobile_g2x-3888.php
ali dovoljna su mi zadnja 3 komentara :)

T-MOBILE G2X - USER OPINIONS AND REVIEWS

Anonymous
this phone sucks my dad bought it from tmobile and it shut itself down and doesnt want to turn back on so my dad had to take out the battery and put it back in to get it to work again and he only had the phone for less than a week s omy dad returned ...
Reply2011-08-08 04:367yV7 U
henry
why my g2x heats up so much?, i have to turn it off several times a day, how i can fix that? and the battery life last just about 3 hours
Reply2011-08-04 00:37I4Zv Q
Anonymous
Yes I'm not happy with new camera either but phone is doing great just minor freezes

SFU
09-08-11, 22:17
chek ne razumijem te?!
ima li ili nema klasa iznad?!
jednostavnije pitanje jel htc evo 3d klasa iznad?
I da je na benchima sporiji ... Jel klasa iznad?
ako neki telefon shteka, troshi bat, guli mu se oklop ... nije klasa iznad?

ja ti ne pricham neshto shto ti ne znash ...
I nema potrebe da se toliko primash, cimash, branish...
Nema potrebe da ti od mene branish dhd, (to pogotovo ne kontash)...

nikad nisam rekao nishta slichno za alcatel, ponavljam - ko shto dhd tebi zadovoljava potrebe tako meni neki za tebe nebulozni telefoni... Kontash to?

a to za savjete moj svaki savjet je da svak shto jeftinije prodje (moze li jednostavnije!?)
za low alcatel ot 908
srednji lg p500 ili blade
"druga liga" (mora sam hahaha) i9003 ili x10
top atrix ili optimus 2x

SNAKE
09-08-11, 23:38
kako se krecu cijene motorole milestone2, nove/polovne ?

verbalni_fajter
09-08-11, 23:40
klasa je ista, generacija nije ista. DHD je ista klasa kao npr. Sensation, ali je Sensation generaciju ispred. Kao sto Ati 4800 nije druga klasa u odnosu na Ati 3800 npr. Sto se tice Atrix ili 2x, ne slazemo se, ali let's agree to disagree...

guns roses
09-08-11, 23:48
I mene zanima motorola milestone 2 i atrix i moze li se dje u CG uzet sa garancijom?

SFU
09-08-11, 23:57
ahahahaha dobro ti znash shta sam mislio s klasama I ligama...

znachi I hero I legend I desire I desire hd I sensation... Sve je to ista klasa... I upravu si, ali izraz "generacija" u ovom kontekstu je "preblag"

a to za grafichke to jes pravi izraz za generacije ... A dhd vs evo 3d ljepshe zvuchi "liga"

nagrdismo topic! Ne primaj se "stara generacijo"...

motorole u cg I regionu bash tesh dolaze... Shteta!
pojavi se poneshto... Rijetko kad "aktuelno"

Komandir
10-08-11, 10:12
zna li neko kako mogu da dobijem free verziju ADW EX laucchera....

SFU
10-08-11, 10:22
http://www.4shared.com/file/EP-Eteb8/ADWLauncher_EX_v132.html

nisam provjeravao link jer nisam skidao ovu zadnju verziju

hercules
10-08-11, 11:32
To ti je lako. Na google ukucaš adw ex full apk i I am feeling lucky i eto.

institucija
10-08-11, 11:43
A što ne pitaš mene :p
Kad budeš u firmi navrati da ti to dodam ;)

guns roses
10-08-11, 12:41
Aj pokoljite se malo odje :) http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?85963-Iphone-3gs-32GB-vs-Galaxy-i9000-8GB

Komandir
10-08-11, 15:26
A što ne pitaš mene :p
Kad budeš u firmi navrati da ti to dodam ;)hhahaahahahah,hocu i hvala

verbalni_fajter
10-08-11, 15:56
ahahahaha dobro ti znash shta sam mislio s klasama I ligama...

znachi I hero I legend I desire I desire hd I sensation... Sve je to ista klasa... I upravu si, ali izraz "generacija" u ovom kontekstu je "preblag"

a to za grafichke to jes pravi izraz za generacije ... A dhd vs evo 3d ljepshe zvuchi "liga"

nagrdismo topic! Ne primaj se "stara generacijo"...

motorole u cg I regionu bash tesh dolaze... Shteta!
pojavi se poneshto... Rijetko kad "aktuelno"to liga i klasa, pusti ti sta je ljepse ;) , pravilno je "generacija", jer HTC nije imao jaci model od DHD kad je DHD pusten (makar ne za nase trziste, usa ne racunam), tako da je DHD prvoligash :mrgreen: BTW, te 3d zajebancije kod telefona, a bogami i shire, su vise izvikana novotarija nego stvarna prednost... A to kaze neko ko se odavno petlja sa 3d-om, pa i 3d fotografijom (vidi stereo photo maker). Sve sto sam do sad gledao u principu ima kratkotrajni wow efekat.

kenneth
12-08-11, 03:34
Evo ga Optimus Prime Mr. Data of the Androids, ****** vas galaksi i senzejšeni
http://www.gsmarena.com/acer_iconia_smart_coming_to_germany_in_september__ euro499-news-2987.php

SFU
12-08-11, 09:12
e ako ti se ovo svidja...

verbalni_fajter
12-08-11, 13:21
ma vrh, javi nam utiske cim ga kupis (dakle, za 2 sedmice :p ), narocito kako rade aplikacije sa ovim 21:9 ekranom i rezolucijom (dobro je ako i 1% aplikacija podrzava tu rezoluciju :p ).

SFU
12-08-11, 13:41
ma radice mu al u shjevernom djelu displeja

verbalni_fajter
12-08-11, 14:47
polako, strpicemo se 2 nedelje da nam on licno javi iz prve ruke :cool:

sparco
12-08-11, 14:48
vi bi trebali ka sto po nekim zemljama imaju fajtove bubasvaba, da pokomatite telefone u neki box i gadjete telefonom drugi telefon pa ciji je jaci ;)

verbalni_fajter
12-08-11, 15:04
Ada Aino je najjaci, ja mu ga priznajem :)

sparco
12-08-11, 15:15
aino je vrh jel on moze ka joystick za play station ? ;)

kenneth
12-08-11, 15:40
Bogami taj remote PS3 nema danas nijedan Android, ni oni najskuplji... :D
Snimao sam to kod druga radi savršeno :D

sparco
12-08-11, 15:41
e to je kljucno, a ja imam bubulj nokiu neku, mogl da se gadjem s vama protiv androida, da pokazem da je jaci telefon kad budu fajtovi ?

verbalni_fajter
12-08-11, 16:16
Bogami taj remote PS3 nema danas nijedan Android, ni oni najskuplji... :D
Snimao sam to kod druga radi savršeno :D bas sve funkcije moze kao sixaxis kontroler? :-)

kenneth
12-08-11, 18:59
Jes al nije za igranje, svaki taster ima f-ju, ko ima data plan ili wifi a pun sony filmova i serija nema problema...
Nego mi da ne spamujemo...
Slažete se da su ajkonia i rej dva najbolja androida? Slažete

verbalni_fajter
12-08-11, 20:35
ako pitas samog sebe (jer si podijeljena licnost), onda mi je milo da si nasao konacno istomisljenika :)

kenneth
12-08-11, 20:39
Tek da upoznaš ovog trećeg u mojoj glavi što voli Linux, taj je mnogo zajeban.

verbalni_fajter
12-08-11, 20:51
Ada znam, Lino Linux cuveni!
http://www.lino.eu/multimedia/icon/lino_ski_mobile.jpg
vrlo za'eban!

kenneth
12-08-11, 21:16
http://dearandroidlinux.files.wordpress.com/2010/11/android_iphone_blackbery_users.jpg?w=594&h=250&crop=1

verbalni_fajter
12-08-11, 22:12
lame, postavi cijelu sliku:
http://theburbslife.com/wp-content/uploads/2010/11/ev17d3-1.jpg
i aino user, how everybody sees him
62557
:mrgreen:

kenneth
13-08-11, 03:45
Šta ima da se hakuje Symbian? :DDa ne misliš na Aino ti? :p

verbalni_fajter
13-08-11, 09:56
Sredjeno :-P nego, kako ce to meego da unisti android, kad je nokija vec najavila da nece prodavati n9 na 3 izuzetno jaka trzista: sjeverna amerika, njemacka i uk!? :lol: takodje, povlace SVE simbian telefone iz usa, sigurno jer nemaju dovoljne kolicine da zadovolje potraznju u crnoj gori :D

kenneth
13-08-11, 18:41
Čekaj, znači da bi Meego uništio Android, mora da se proda u više primjeraka i da ima više aplikacija jel da?