PDA

View Full Version : Novske Ćakule

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIPER
20-05-10, 09:27
Buduci da cemo ovo ljeto morati da gledamo onu sramotu, koju nece ni do pola zavrsiti, samo ce izbetonirati do Yahtinga, a ono do tunela ce ostati raskopanu, sto mislite vi o tome?
Bi li trebali priupitat malo ponekoga u opstini jeli ko odgovoran za to???

rain_wind_storm
20-05-10, 09:31
a trebalo bi,ali ce ti oni kao i uvjek reci da nisu mogli da rade usled kisa i tome slicno...

montenegrina
20-05-10, 09:33
Imas li kakvu sliku?
Ao, ja danas idem doma i obicno u ovo vrijeme volim sic na setaliste. Ostavim auto u Igalo, pa setnjom do Sporta na kafu i nazad.
Da ne krecem?

Makica
20-05-10, 09:40
Ne kreci. Ili odradi turu od Skvera do Lalovine.

HIPER, neko u opstini odgovoran? Presmijesan si, oni nikad nisu odgovorni ni za sta.

Koma[MFHN]
20-05-10, 09:57
tačno tako.

jednostavno, što se u novi čini, to je no comment.

dubovicanin
20-05-10, 10:03
Odgovorni su oni al samo u Podgoricu i Budvu .Svi ostali gradovi u Crnu nam Goru nijesu bitni i treba ih p.o.s.r.a.t da bi nam ova dva velegrada bila bolja.

Drug Tito
20-05-10, 15:01
Novska vlast, kakva tragedija. Biraju se na osnovu nacionalne opredeljenosti, a ne u odnosu na program za botljitak grada. Ljetos sam prichao sa drugarom, koji se ne moze nachuditi kako da grad ne prosperira pored granice dvije drzave. Non stop ista pricha. Tako je bilo i za put Trebinje - Meljine, dje je investitor dobio od Opsine Herceg Novi na koncesiju (ili je uzeo po nizoj cijeni ne mogu se sada sjetiti) zemljiste oko tog puta, koje vrijedi milione. Isto tako prica i sa bazenom. Firma iz Kotora koja se bavi pravljenjem mula, pristanishta, i u nasem slucaju bazena, se povukla iz posla jer su pare, koje je objezbjedila Vlada Crne Gore, nekom cudom nestale.

Prica za setaliste glasi: Ne radimo, i necemo zavrsiti u roku, jer pored vremenskih neprilika, kamen koji su nam poslali iz Danilovgrada nije bio onaj koji smo narucili.

Dobro hajde, necu da pricham kako je taj kamen koji su i prije koristili los, i da je na dijelu setaliste dje je ugradjen pocrnio i izgleda strashno prljavo. Ali me zivo interesuje ko pocinje sa radovima na setalistu, bitnom - da ne kazem i najbitnijem dijelu turisticke ponude Herceg Novog, 2 mjeseca prije "Glavne sezone" Radovi su trebali biti gotovi za 22 Jun. Sada ce se to malo razduziti do Jula. Odlichno.

Agencija za izgradnju Herceg Novog je odgovorna, kao i Bobo Popovic koji vodi tu agenciju. Ali hajde, ko poziva na odgovornost. Svi se znamo, svi smo drugari, pogotovo u Opstini Herceg Novi.

Gerilac_HN
21-05-10, 13:34
Firma iz Kotora koja se bavi pravljenjem mula, pristanishta, i u nasem slucaju bazena, se povukla iz posla jer su pare, koje je objezbjedila Vlada Crne Gore, nekom cudom nestale.

Ma sto pricas to, pa dje su pobjegle da ih trazimo...a nije nego stvarno, ne treba nista nego neka nas jasu i neka djelju kolko mogu, pa ko pretekne...

darijan
21-05-10, 13:43
htjedoh ovu temu otvorit prije mjesec dana kad su radovi poceli, no zaboravih..
zar je moguće da radnici koje prave setaliste na istom setalistu vrše malu nuždu (da ne kažem pišaju jer nije kulturno) samo se kao sakriju iza one autokamp prikolice koja im služi kao skladište za alat?!?!?!?

ovo vidjeh i onako sa bicikla dobacih - kako te nije sramota magare jedno staro (posto je bio covjek od 50ak godina) :mad: :mad: :mad:

Drug Tito
21-05-10, 13:55
Nije on kriv shto investitor nije objezbjedio hemiski wc.

Nino_pg
21-05-10, 15:29
Sve to treba motkom po bubrega...nema stoke ka kod nas nidje na svijet...nista nam nije sveto

E-1
22-05-10, 02:42
Vala bolje i da nije poplocano, no da je poplocano ko od Skvera. Na onaj kamen kad pljunes ostane fleka tri godine.
Mandic ne prestaje da me odusevljava iz godine u godinu.

gatsbyy
22-05-10, 16:50
da vam je DPS na vlast dolje, mozda bi imali to setaliste zavrseno :D

darijan
23-05-10, 09:51
da vam je DPS na vlast dolje, mozda bi imali to setaliste zavrseno :D

aj ne kvari temu...

gatsbyy
23-05-10, 10:25
to je najbolji predlog, ostale opstine barem imaju setalista sredjena za ljetnju sezonu

Koma[MFHN]
23-05-10, 12:01
Ma ako treba, za Radojku iz supermarketa ću da glasam samo ako će grad biti bolji.
pih, smrkne mi se kad znam da je sve politika. pih.

pappilon
23-05-10, 12:13
Vise nikad za nikad Novi nece bit ni upola grad sto je bio i tacka!Setaliste,bazen alo pa to je sramota sta rade! A tek put od Energoprojekta do bolnice? Nidje na svijet..

pappilon
23-05-10, 12:17
Firma iz Kotora koja se bavi pravljenjem mula, pristanishta, i u nasem slucaju bazena, se povukla iz posla jer su pare, koje je objezbjedila Vlada Crne Gore, nekom cudom nestale.

Ma sto pricas to, pa dje su pobjegle da ih trazimo...a nije nego stvarno, ne treba nista nego neka nas jasu i neka djelju kolko mogu, pa ko pretekne...

Dio para koje su date za bazen su potrosene na isplatu vaterpolista,godinu dana unaprijed!

ni na nebu ni na zemlji
23-05-10, 14:09
to je najbolji predlog, ostale opstine barem imaju setalista sredjena za ljetnju sezonu
pa recimo tivat nema a dps na vlasti stoga to nije mjerilo
mada steta sto nisu izbori vjerovatno bi potrcali da sve zavrse :D

Orgullo
23-05-10, 14:13
Sramota,izadjem uvece da prosetam malo setalistem ,samo sto ne izginem po onim rupama...Bolje ostat kuci ,ili setat po Igalu ,Skver treba izbjegavat dok ne zavrse ovo,ako ikad i zavrse...
A ko je odgovoran zna se,ali se ti nikad nece javit i priznat gresku...

A eto kad se vec prica o ovakvim stvarima,sta nam od magistrale ,glavnog puta u gradu napravise?! Stoji se kolima po pola sata u kolonu...

Drug Tito
23-05-10, 14:16
Pa kad dodju izbori, bice opet "Govorimo djelima"

:D :D

Orgullo
23-05-10, 14:16
Pa kad dodju izbori, bice opet "Govorimo djelima"

:D :D
Vazda ista prica...Ali problem je sto narod vazda prihvata tu istu pricu,a zna kakvi su rezultati...

Black_Pirate
23-05-10, 14:44
Cudi me da neko nije okoncao u kojoj od rupetina po noci.. Idealno za prosetat neprijatelja.

Fidimose
24-05-10, 14:49
Novska vlast, kakva tragedija. Biraju se na osnovu nacionalne opredeljenosti, a ne u odnosu na program za botljitak grada. Ljetos sam prichao sa drugarom, koji se ne moze nachuditi kako da grad ne prosperira pored granice dvije drzave. Non stop ista pricha. Tako je bilo i za put Trebinje - Meljine, dje je investitor dobio od Opsine Herceg Novi na koncesiju (ili je uzeo po nizoj cijeni ne mogu se sada sjetiti) zemljiste oko tog puta, koje vrijedi milione. Isto tako prica i sa bazenom. Firma iz Kotora koja se bavi pravljenjem mula, pristanishta, i u nasem slucaju bazena, se povukla iz posla jer su pare, koje je objezbjedila Vlada Crne Gore, nekom cudom nestale.

Prica za setaliste glasi: Ne radimo, i necemo zavrsiti u roku, jer pored vremenskih neprilika, kamen koji su nam poslali iz Danilovgrada nije bio onaj koji smo narucili.

Dobro hajde, necu da pricham kako je taj kamen koji su i prije koristili los, i da je na dijelu setaliste dje je ugradjen pocrnio i izgleda strashno prljavo. Ali me zivo interesuje ko pocinje sa radovima na setalistu, bitnom - da ne kazem i najbitnijem dijelu turisticke ponude Herceg Novog, 2 mjeseca prije "Glavne sezone" Radovi su trebali biti gotovi za 22 Jun. Sada ce se to malo razduziti do Jula. Odlichno.

Agencija za izgradnju Herceg Novog je odgovorna, kao i Bobo Popovic koji vodi tu agenciju. Ali hajde, ko poziva na odgovornost. Svi se znamo, svi smo drugari, pogotovo u Opstini Herceg Novi.

vlast nam je takva kakva je jer smo mi sami krivi za to, s obzirom da smo '90-ih godina pustili sve te ljude da dodju i njima kupovali tadasnju vlast, a sad kukamo. zato danas i nema mnogo novljana u novi, vec ih mozes vidjet pomalo na skver, eventualno subotom u gradsku, ali ovu stariju gardu.

a opet kazem, s obzirom da smo ih mi birali (po mi ne mislim na tebe i mene), ne znam zasto kukamo, jer da smo normalni, kao sto nismo, pa da onog matkovica lopova, mandica i ostalu bagru izvucemo za kosu ispred opstine, pa ih dobro nalemamo i vratimo u sela iz kojih su sisli, vjerovatno bi nam bilo bolje i shvatili bi da se ne mogu tako ponasati s nama, jer mi nismo stoka. ali s obzirom da dopustamo da nas sisaju i jasu kako ko oce, da dopustamo da se parking u gradu naplacuje 70 centi po satu, iako su nasi djedovi gradili taj put, onda nema sta drugo da kazem nego da smo stoka i da nam je mjesto tu gdje jesmo.

sto se gradnje tice, valjda smo do sad zakljucili da se kod nas sve radi stihijski, a ne planski, jer da se radi planski, ona rekonstrukcija magistrale kod kule bi se zavrsila u onih mjesec dana marta, kad je bilo lijepo vrijeme, a ne sad kad pocinju guzve u saobracaju. ali ne, mi prvo napravimo zgradu, pa onda razmisljamo kako kanalizaciju sprovest. ^^

Bijela_City
24-05-10, 15:05
Zabolje ove u opstinu svi znamo sto, njima je bitno da su obezbijedili po stan ili dva u Beograd u kombinaciji sa Energoprojektom pa ce lako za setaliste :)

E-1
24-05-10, 15:15
Dusa me boli kad se sjetim Herceg Novog nekad i stare ekipe sa Tople... :(

gatsbyy
26-05-10, 20:00
Zabolje ove u opstinu svi znamo sto, njima je bitno da su obezbijedili po stan ili dva u Beograd u kombinaciji sa Energoprojektom pa ce lako za setaliste :)

jesi siguran, zar lopovi nijesu samo iz dps-a ? :D :D

Drug Tito
26-05-10, 20:04
Svi su isti, a setalishe se ne radi.

Bijela_City
26-05-10, 20:15
jesi siguran, zar lopovi nijesu samo iz dps-a ? :D :D

Ista je to skola :D

ZakZan
27-05-10, 21:54
Nekad je bila čast doći u Herceg Novi,kao da si bio u ...ajde bar da ne prećerujem da kažem "bio sam u Dubrovniku,Beogradu,..." a sad isto ti je da si bio u Bijelo Polje (u Berane je već zabrinjvajuće lijepše a da ne kažem Nikšić,Bar...to su gradovi u odnosu na Nas)...eto samo podatak iz medeija od prije 10-tak dana; da je 1946 bilo više hotelskih ležajeva no danas,ja mislim da je to najbolji pokazatelj našeg grada a vlast (bilo koja) da je sramota, no njih zabole za nas i naš grad

Jaroslav
28-05-10, 22:01
Ja bih zamolio Novljane da komentarisu ovaj dogadjaj na setalistu:
http://forum.cafemontenegro.com/showpost.php?p=1659082&postcount=2019
Jeli iko ista cuo?

Black_Pirate
29-05-10, 15:20
Al ga ispisa... oni su tada, pa su oni onda, a zatim su oni otisli, da bi se kasnije oni vratili... aoo Jedva ga povezah sta hoce da kaze.

HIPER
31-05-10, 11:25
zanci uzassssssssssssssssssssssssss :(

ja ne znam koga bi trebalo uhvatiti za usi i prebit kao macku iz opstine novske, ali za ovo , neko bi trebao da fasuje samo tako!!!!

Mickey-HN
31-05-10, 22:31
Nemojte mislit da branim ljude iz opstine, i ne branim jer ne znam koliku oni ulogu imaju u ovome(verovatno imaju cim se to desava na nasoj opstini), ali cinjenica je da opstina HN nije organizator, izvrsilac niti finansijer ovog sto se radi na setalistu, vec je to JP Morsko Dobro iz Budve (to je republicko preduzece, ne budvasnsko, da ne bude zabune). Oni su sve to trebali zavrsit do ljeta, zasto nisu ne znam, niti zelim da ulazim u to, ali ono sto je vazno je to da ce do pocetka sezone taj reon da izbetoniraju, dok ce tek na jesen da poplocaju..

darijan
31-05-10, 23:55
Miki,
sve sto se radi u novskU opstinU mora odobrit Opstina.

Koma[MFHN]
01-06-10, 01:37
ne znam - ali pretpostavljam da u našoj državi je vrlo moguće da opština nema nikakve veze s nekim stvarima ...

minjo
01-06-10, 10:11
IMA VEZE OPSTINA,I TE KAKVE,2 MJESECA SU ZAVLACILI OKO PROJEKTA ZA SETALISTE,I NARAVNO DA SE SADA KASNI.
KLIZISTE NA PODIMA I 20 KUCA STO SU LJUDIMA UNISTILI,SAMO RADI BRZOG I KUSOG POSLA I RADI IZBORA MANDICA,TO CE OSTAT ZA VJEK VJEKOVA.POSTO JE IZVODJAC VIDIO DA JE SVE NA BRZINU,STAVIO JE KLAUZULU DA SVE STETE NA OKOLNIM OBJEKTIMA SNOSI OPSTINA.DO SADA JE POTROSENO MILION EURA IZ BUDZETA OPSTINE HERCEG-NOVI NA SANIRANJE POSLjEDICA KLIZISTA,A REZLTAT NULA.MJESTANI ZA KUCE NIJESU DOBILI NI CENT,SAMO IM PLACAJU SMJESTAJ.
ALI SU DJECA OPSTINSKIH FUNKCIONERA TOLIKO DRSKA DA NA FB STAVLJAJU SLIKE IZ SVOJIH DUPLEX STANOVA U BEOGRADU,KOJI SU KORUPTIVNI STANOVI,DOBIJENI OD ENERGOPROJEKTA,ZA SAD SE ZNA ZA 5 STANOVA,A KO ZNA KOLIKO IH JE.

HIPER
01-06-10, 11:00
ma to je uzasno sto se cini.... pa kako imaju obraza da izadju kroz grad poslije toga i tolike pljacke.. nego kao kukavice uvece u 9 setaju po setalistu u mraku da ih ko ne vidi i ne pita sto nam cine od grada ovo..
pih..

Fidimose
02-06-10, 16:08
u subotu smo sjedali u gradsku, i stol do nas sjeli mandic i neka 3 tipa, i kad su poceli price o raznoraznim hiljadama i milionima eura, morao sam se dignut i otic, jer mislim da bi ih svu cetvoricu bacio s one terase koliko mi se gade.

inace najnoviji biser agencije za parking.....parkirao se ja, uplatio onu kartu preko SMS-a, i dolazi mi poruka da karta vazi do 15:24h....dolazi lik iz one agencije za parking u 15:05h i krece da mi pise kaznu.....dobro je bogami pretekao taj dan kako je mogao proci...:)

darijan
02-06-10, 17:15
"vezano" za sve ovo - jel istina da nam se gradonacelnik razvodi jer mu je ljubavnica trudna? :)

ZakZan
02-06-10, 21:52
E ako ga je on napravio onda...ne može putem ići a ne ....tj izgleda da me može ali za sebe može ali da ga on napravi u to ne vjerujem....nego biće mu neka biće podmetnula....to je naš Njunjo

Koma[MFHN]
02-06-10, 22:34
Vraćao sam se iz budve večeras i imao šta da vidim.Saobraćaj zagušio putujući cirkus.Dakle, Cirkus dolazi u Herceg Novi. Takav nam je i grad - živi cirkus.

Da se makar u HN ulaže u vrijednosti 10% od ulaganja u budvu ...

Mislim onaj nas trajekt ubija - koliko nas odvaja ... Ali kad izuzmemo to - pređeš u kamenare i kreneš ka HN- tuga i žalost te u'vati.

A možemo bit' najljepši i najrazvijeniji grad na primorju i šire ...

DeviL__Woman
02-06-10, 23:48
;1667237']Vraćao sam se iz budve večeras i imao šta da vidim.Saobraćaj zagušio putujući cirkus.Dakle, Cirkus dolazi u Herceg Novi. Takav nam je i grad - živi cirkus.

Da se makar u HN ulaže u vrijednosti 10% od ulaganja u budvu ...

Mislim onaj nas trajekt ubija - koliko nas odvaja ... Ali kad izuzmemo to - pređeš u kamenare i kreneš ka HN- tuga i žalost te u'vati.

A možemo bit' najljepši i najrazvijeniji grad na primorju i šire ...

napiso si budva malim slovom...
ne znam jel sluchajno il namjerno...

Koma[MFHN]
03-06-10, 11:58
Moram li odgovoriti ?

HIPER
03-06-10, 12:11
hahhaha.. mora biti budva with a capitol B :)
samo ne znam iz kog razloga??

N_L
03-06-10, 12:30
Jer je grad i gramaticki ispravno?

njeska
03-06-10, 18:39
Ne vidim razlog za postovanje onog policijskog izvjestaja. Pored toga sto je biljeska nepismena, sto je i za ocekivati, sta je tu vazno i kakve veze ma sa topicom? Novi ima probleme sa trapavom vlascu, sa nedoucenim ljudima koji se igraju vlasti, ali par bahatih Ruscica dobilo malo po repu sto su se izdrndaval na Skveru nad konobarima. Pa sta? To bi se desilo bilo gdje. A mama prijavla par dana kasnije, kad su djeca zbrisala. Nije nego. Tacno je da konobari Sport kafea ne bi smjeli da mlate Ruse , ali isto tako stoji da su zivi ljudi od krvi i mesa i da nijesu duzni da trpe izivljavanja. Oni se nisu prodali Rusima, ako vec vlast jeste. Znajuci momke iz Sporta uvjeren sam da nje njihova bila prva. A sto se setalsta tice i ostalih jada, te protesta kafedzija i ribara od prije nek dan, o tome valja pricati i pisati ovdje.

Njivice_Orano_Nepreorano
05-06-10, 23:31
A vi kako podnosite buku masina u 15h iz Shkvera (ili setalista, ne umijem bas procijeniti odakle tacno dolazi ali izmedju Yachtinga i Shkvera sigurno), glasnu muziku na djecjem karnevalu na tri mjesta (djeca ionako imaju osjetljivije usi nego odrasli, i lakse se ostecuju na glasnim mjestim), i ona papazjanija oko saobracaja - zabranis strujanje kroz grad, i svi se parkiraju na magistralu, i ko sto neko rece, vazno je da je gradonacelnik prisutan u kafanama (opazovan u Gradskoj). Lijepa ideja, ali nerazradjena, i vise preodredjena da se pravi sou za odrasle a ne za djecu. Kako li su ih samo skupili na Karachu sve.... Isto sam odusevljen dobrodusnim kreditom CKB-a, gdje sam cuo da je u 'zalog' dat plato Belaviste i zgrada Radija HN... Heh.. Za kredit od 300k €, i jos fali za trotoar.. Cek, dok se raspise tender, dok prodje rok za zalbu, ma kakvo je ovo muljanje ? Po hitnom postupku ? U januaru ove godine put od Apartmanskog do Vbolnice je bio u vrhunskom stanju ? Mislim skrecem sa teme...

Njivice_Orano_Nepreorano
05-06-10, 23:34
A toliko pitanja imam.... Evo danas, saznah da je ovo opstina sa najvise v.d. direktora na funkcijama javnih institucija unutar opstine. Razlog - nemaju polozen drzavni ispit. Vazno je da su strucni kadar koji se ne bi mjenjao jer se razumije u materiju (znamo koju) a da se taj isti kadar ne osposobi za strucni ispit ? I umjesto odgovora na mnoga pitanja koja imam, svi bi rukom pokazivali na jednu malu zgradicu.... U malome gradu... Gdje svako sve o svakome zna!

darijan
05-06-10, 23:41
mogla bi ovo da bude tema gdje generalno za kritikovanje onog sto ne valja u nasem gradu.

treba dat opstinu nekom "normalnom".
Tomica Milosevic je jedan od njih. Da se on pita, prije dvije godine (a mozda i ranije) bi opstina bi bila dovedena u red. Al dje da se posalje pola radnika opstine kuci. Bila bi sramota. Niko ne moze kontra Deja :mad:

Njivice_Orano_Nepreorano
06-06-10, 10:52
ne mora kritikovanje, moze i pohvala, ako ima.

darijan
06-06-10, 10:56
a da li mozemo da pohvalimo sadasnju vlast za bilo sta?

Njivice_Orano_Nepreorano
06-06-10, 14:40
mozda se sjetim, ili mozda neko drugi.

HIPER
08-06-10, 10:11
da ih pohvalimo... e aj bas me interesuje za sta to treba da ih pohvalimo.. recimo za vrhunski pocetak sezone??
ili za divnoo stanje saobracajnica u novome???
ili za divno setaliste???
ili za jos sednu sezonu haosa na autobuskoj???
ili za nestanak svih klubova liso jadrana sa mape sportskih drustava??
Paajde kazite zasta da ih pohvalimo?????

E-1
08-06-10, 12:17
Moze za docek srpskog vaterpolista Prlainovica i nezaboravnu zurku u Obalu :) :D

HIPER
08-06-10, 13:11
hahahahah... dobar pokusaj :)

Sholohov
08-06-10, 16:45
izdrzite do narednih izbora i dobro do tada razmislite ;) :p

darijan
08-06-10, 19:48
mi ocemo, ali ovi novski novokomponovani "srbi" nece :(

Njivice_Orano_Nepreorano
08-06-10, 22:11
Fascinantno : stavis novi asfalt i poslije tri dana ga opet sjeku i krpe. i bude jos grdje.... sve zbog kvazi hotela i stanova kod benzinske pumpe na igalo.
Danas sam bio na setaliste. Ono koje jos nije taknuto. Kod omladinskog parka. Nema gdje se burgija nije cula. Mjesalica, kamioni.... Cek, danas je 8 maj ili 8 jun. Jun prijatelju, jun! Kisa je padala u maju. A je li, kako Japanci grade po zemljotresima, ili Tajlandjani po onim monsunskim pljuskovima..... Samo je ovdje problem kisa.... Turisticka sezona ? Heh, lijepo je pocelo, sa 3% vise turista nego lane istog dana.... Hahahaha

Orgullo
08-06-10, 22:20
Velika zajebancija...Lako je pricat sta bi bilo kad bi bilo i sta ce bit iducih godina ako se uradi to i to...Ali sta cemo ove godine,ovo ljeto!?Da ginemo po setalistu po onim rupama?!

HIPER
09-06-10, 08:56
e kako su izbrojali te turiste i to jos da ih vise bude nego prosle godine mene zivo interesuje :)
o (ne)sposobnosti da se najjednostavniji radovi na infrastrukturi grada zavrse u nekom pristojnom roku, ma ne mozes o tome pricat...
Znaci za koji dan ce pocet sa rekonstrukcijom ulice od Energoprojekta do bolnice u meljinama, znaci danas je slovo i brojem 9 jun, aoni to nece zavrsiti za mjesec dana, nema teoriske sanse! Sem ako ne budu samo postavili neki alfalt pa ga nedje za dva mjeseca ponovo skidali buduci da ce to na nista liciti..
Znaci muka mi je od tih nesposobnjakovica...

darijan
09-06-10, 09:29
vec su poceli radovi od energoprojekta... postavili su cak 5 metara ivicnjaka :D

Njivice_Orano_Nepreorano
09-06-10, 11:03
moguce da to cak i nema veze sa radovima. jos vjerujem da je izvodjac kruso niskogradnja posto je upravo zavrsio gore izmedju dubrave i autobuske stanice, pa dok se spusti sva mehanizacija :) salim se ionako nema mehanizacije na putu gore, ali moguce je da ce biti dole kod energorprojekta. :) kuda ce ici ovi lokalni autobusi ?

darijan
09-06-10, 11:12
magistralom..
kao prije par godina kad se nesto kopalo kroz grad...

a kako je kruso uzasno napravio ono kod autobuske!pi :burp:

Njivice_Orano_Nepreorano
09-06-10, 11:28
ja pomislio setalistem, pa da u avgustu krpimo setaliste od energoprojekta do bolnice. u septembru ide ladnije vrijeme pa se nece moci cinjeti do juna iduce godine.

Drug Tito
10-06-10, 00:26
Zanimljivo je odakle pare za krpljenje puteva. Naime objezbedjeno je 300 000 eura kredita od CKB, a opstina je za garanciju vracanje istog dala zgradu radija Herceg novi i TRG OD KNJIGE. Nadam se da za iduci kredit nece Forte Mare bit garancija...

Njivice_Orano_Nepreorano
10-06-10, 09:58
ne, prvo ide spanjola, pa kanli kula, pa forte mare, a onda na kraju zgrada opstine ... :))))

minjo
10-06-10, 10:09
Popih kafu sa jednom Novskom gospodjom,inzinjerkom ,isprica mi kako je Novski vodovod potrosio 2 miliona eura donacije za filter stanicu Mojdez,za prihvat vode sa Plata,umjesto da za 100 000 eura remontuje staru,a za onaj ostatak para da napravi rezervoare i prikljucke za regionalni vodovod,pa kako sad valja voda iz podkopa koja nije valjala dok je bio igalopromet zakupac,i trista cuda oko vodovoda,paralelnih racuna i eto....uglavnom,ljude koji su strucni muka hvata,ja kao laik za tu oblast,nijesam upucen,ali nekom logikom mislim da je u pravu....

Njivice_Orano_Nepreorano
10-06-10, 13:01
u takvim situacijama smo svi pametni, no nazalost kako u gradu tako i u drzavi montenegro iliti crna gora ne postoji nesto sto se zove sistem kaznjavanja ili odgovornosti. to je nekako istopljeno zadnjih 20 godina. ako ikako zazivi stepen odgovaranja od nacinjene stete, mozda i bude bolje. ovako da se molimo da neko ko zna dodje da radi, njih cemo istjerati u sve lijepe, a mi cemo se nacekati. sad but true. ima tu jos zacina, ali sve se svodi na to...
neki drugacije isto to zovu korupcija/mito. kad bi recimo oko vode uzelo da se cacka, mislim se da se ne bi znalo gdje je pocetak a gdje je kraj. pa onda razne kocnesije i drugi ugovori, pa razni turisticki ugostiteljski objekti na moru, pa onda ovo oko parkinga.... prosjecnog covjeka koji sjedne u gradsku i isprati malo kako sta ide, prosto zaboli glava, a kafa i brufen idu zajedno i te kako, samo apoteka od gradske je poprilicno udaljena i glava te jos vise zaboli na ovom sunce.

malo sarkazma nije naodmet....

beat
12-06-10, 08:31
A vi kako podnosite buku masina u 15h iz Shkvera (ili setalista, ne umijem bas procijeniti odakle tacno dolazi ali izmedju Yachtinga i Shkvera sigurno) Odlicno. Glavna tema razgovora kad god se sjedne na terasu gradske kafane. Eh, da hoce neko da mi da dobar mikrofone da snimim ono, zvuk je kao stoveren za semplovat u neku goa psy ludnicu. :p

Kako li su ih samo skupili na Karachu sve.... Uzevsi u obzir da su neki od zaduzenih za ''organizaciju klinaca'' taj dan radili volonterski mislim da je sve proslo ok. Organizacija bi trebala biti na vecem nivou, to stoji.

Naime, postoje ljudi koji ne lupaju gluposti po forumima vec desetak godina, vec pokusavaju da POMOGNU Herceg Novom onoliko koliko su njihove mogucnosti.
Ma cdm HN forumi, pfft... Svi placu, kukaju, vriste, a niko da uradi nesto, da se mrdne sa stolice... Interesantno je da dobar dio osoba koji ovdje postuju godinama i nije u Herceg Novom.

Njivice_Orano_Nepreorano
12-06-10, 22:50
Mozda se nisam dobro izrazio, ja sam se samo sa aspekta broja djece koje treba pratiti da se ne povrijede ne potuku ne pogube (ipak su to lude godine) rekao kako su skupili sve klince na tako malo mjesto. Sa druge strane nikako, ali nikako, mi nije uslo u glavu, da ako se sve to za djecu organizovalo, sto se na tri tacke (Trg,Gradska, Opstina) ubijalo sa ozvucenjem. Rekoh da su te generacije djece jako osjetljive i psihicki i fizicki, i mislim da ne treba siliti takvu glasnocu. A da roditelji, vaspitaci, nastavnici treba da budu u toj ekipi da se svi zblizimo/e, to i treba da budu, i to naravno na volonterskoj osnovi. A dobro da si primjetio da svi kukaju,placu i niko ne mrda sa stolice. Onda mrdni pa nam pokazi. Ili si upao u gomilu koju si pomenuo. Bez pomena da te provociram. Da li je bitno biti u HN godinama da bi primjetio da li se nesto desava ili ne ? Zar to ne bi okarakterisao kao da taj dio ljudi koje si pomenuo, nekako nesto vuce da pricaju i pisu o HN. Je li gledas na forume drugih gradova da li neko tako pise ? E pretjerah sa pisanijom, ne zamjerite, krivo mi sto kapelo nije primio jos jedan go!

beat
13-06-10, 05:02
Mozda se nisam dobro izrazio, ja sam se samo sa aspekta broja djece koje treba pratiti da se ne povrijede ne potuku ne pogube (ipak su to lude godine) rekao kako su skupili sve klince na tako malo mjesto. Zato je i bilo u planu da na jednom mjestu ni u kojem trenutku ne bude vise od 4, do 5 karnevalskih grupa. Al' sta da se radi kada voditelji grupa/vaspitaci/nastavnici jednostavno dodju po sat, dva prije iako im je receno kada bi tacno trebali doci. Naravno vecem broju karnevalskih grupa na jednom mjestu je pridonjelo i to sto je sve pocelo dvadesetak minuta kasnije jer gospoda vlasnici nekih od kafica na trgu jednostavno nisu htjeli da pomaknu stolove cak nit nakon dolaska inspekcije (inace ta ista ''gospoda'' nisu ''novopeceni'' Novljani).

Sa druge strane nikako, ali nikako, mi nije uslo u glavu, da ako se sve to za djecu organizovalo, sto se na tri tacke (Trg,Gradska, Opstina) ubijalo sa ozvucenjem. Bio sam jedino na trgu tako da mogu da komentarisem samo ozvucenje na istome. Po meni je bilo koretko, nit blizu preglasnome.

A dobro da si primjetio da svi kukaju,placu i niko ne mrda sa stolice. Onda mrdni pa nam pokazi. Ili si upao u gomilu koju si pomenuo. Bez pomena da te provociram. Nit priblizno da sam upao u tu gomilu. Iako Herceg Novi ne smatram ''rodnim'' gradom barem pomognem tamo gdje mogu, npr. oko karnevala.

Je li gledas na forume drugih gradova da li neko tako pise ? Ne, vjerovatno se desava isto, al' nisam upucen. Ovaj forum checkiram mozda jednom, dva puta godisnje tako da o browsanju Kotorskih, Budvanskih il' kojih vec foruma nema ni pomena. Naravno da treba pisati o losem, kao i o dobrom, al' ajde da se nesto po tom pitanju i uradi ako je ikako moguce?!

Da li je bitno biti u HN godinama da bi primjetio da li se nesto desava ili ne ? Ne, al' mislim da znas kako to ide. Svi znaju da komentarisu lose, al' isto tako prvom prilikom koja im se ukaze pobjegnu iz Novog i tu je glavni problem sto nam je stanje ovakvo.

Dobar primjer zasto se iznerviram svaki put kad otvorim ovaj forum bi bio plach vezan za smece po gradu (u ovom slucaju je u pitanju Spanjola)... Kao i uvijek svi u plahc a kad netko da odlicnu ideju (da se napravi akcija i ocistimo sve) onda nista posto '' Brze ce se zaprljat nego sto mi mozemo ocistiti!!111''.

Da ne bude zabune, namjera mi nije da provociram direktno tebe.

njeska
13-06-10, 10:59
Kad smo kod festi i njihovih organizazija valja se zapitati nad sudbinom Gradske muzike. Potpuni raspad jedne od najstairjih institucija u HN. SAda je nekakva NVO, sto znaci NISTA, bez nastupa, osim za po neki rijetki sprovod. Djenovska, inace vrlo dobra muzika, preuzela je sve obaveze novske muzike. Pita li s eiko sto ce bti sa mužikom? Novi gubi jos jedan dio sebe nebrigom i samovoljom koja gasi Gradsku.

Koma[MFHN]
13-06-10, 11:03
Nije do gradske muzike. Pričao sam sa ljudima iz gradske muzike, i pričali su mi kako Podgorica izdaje naređenja i sl. ...

darijan
13-06-10, 11:23
cini mi se da je i tu usla politika...
ako je glava gradske muzike prosrpski orijentisan, onda me ne bi cudilo da je do toga (jer je glavni u djenovacku muziku u DPS :cool: )

minjo
13-06-10, 11:50
Znam da nije dao grad pare za uniformu i instrumente.**** ga kriza,ali zato se skuplja pomoc za ko zna koga i ko zna sta van CG.Sve je do kapelana,i ne znam sad ko je kapelan...nema veze politika,to je stvar sujeta ljudi u muzici.,i upravi opstine
Kotorska gradska razvaljuje,Budvaska osrednje,Djenovicka je odlicna,sviraju obrade,sve...odusevljenje :)

njeska
13-06-10, 12:41
Price da Podgorica izdaje naredenja su gluposti. Sto bi i kako bi i zbog cega bi PG izdavala naredenja novskoj gradskoj muzici? Vjerovatno je to neko alibiranje iz Gradske muzike, da se pokriju nerad i uzurpacije. I DPs svojevremeno a i sadasnja uprava grada pokusavali su da nadju neka rijesenja sa muzikom, ali su se oni ponasali atlroke Becka filharmonija. A raspad. Cinjenca da nema Zora i ostalih koji su bli kicma muzike, da su otjerani, dovoljno govori. Zaista, ko je kapelnik? Sto je sa mladim muzicarima? Da i to nije diktat Podgorice?DPS je svojeveremeno predlagao da se dobija mjesecna apanaza , uz obaveze nekih javnih nastupa. Ni da cuju ,a i svadja kolika je kome apanaza. Ova vlast, iako bangava, zaista je probala i proba nesto, dzaba. Vazno je da Gradska kao NVO duzi onu zgradu na Karacu i da, ocigledno, postoje neke komercijalne namjere sa tim. Lakse je to, nego duvat u klarinetu. A kad smo kod NVO, ima u Save KOvacevica, preko puta Dusankinog salona, NVO, obratite paznju> LJUBITELJA ZONGLIRANJA, PIRSINGA I TATUA.. Sic! Cini mi se da je slicno i sa muzikom. NVO.

karacha
13-06-10, 15:12
hahahaa ljubitelja zongliranja :)tebra zongler je majstor-umjetnicko ime toga momka sto radi tetovaze i te stvari...

njeska
13-06-10, 15:24
karacha, sta god da je, tako pise na firmi. Apsurdno je .

karacha
13-06-10, 22:11
mislim da grijesis...mislim da mu se taj studio zove zongler...

HIPER
14-06-10, 08:40
poneko se izgleda nadje prozvan odje pa pocne o tome ko je dje i ko sto cini :)
akonto te price , mislim da postoji puno vise novljana koji bi uradili puno za svoj grad izvanka nego oni koji sjede po gradskim i ostalim kafanama i piju kafe po vas cjeli bogovjetni dan, a onda kada se pojavi neki problem kukaju kako je te nevjerovatno sto se desava..
Znaci muka mi je od novskih filozofa i lezilebovica, koji jedva cekaju da se spuste na skver i popiju kafu u do- do ili nauticu.. hahahahahah i tamo imaju sto da vide, raspad sistema totalni...
I onda kazemo da smo sposobni i da nam uvijek neko smeta?? A ne brate ne smeta nama niko , nego smo nesposobni koliko smo teski, i zato i prolazimo kako prolazimo.
A onog predjednika opstine i njegovu svitu, to sve treba ocerat po kratkom postupku.. Znaci stavljati imovinu grada pod hipoteku , i to za 300 000 eura , belavistu i zgradu radia, pa dajte ljudi , prvo ne znam koliko to ima uporiste u pravu, ogradjujem se posto nisam pravnik, ali vrjednost same zgrade u strogom centru herceg novog,ako nije milion eura... I prvi put u istoriji je neko uspio da zalozi trg, ponavljam trg..
A zasto to sve? Da bi dali nekom tamo nesposobnjakovicu, kojem je stari unistio PRvoborac, da dva dana poslije toga paradira po novome sa novim motorima i autima..
eeeeeee...zalosti...

karacha
14-06-10, 13:29
vecina od tih novljana nad novljanima sto sjede u gradsku nikad prstom ne bi makli za novi...to ti je novski mentalitet-pusti me stat...samo da se zna ogovarat i izmisljat neka prica kako bi im dani brzo prosli...dzukele najvece!

HIPER
14-06-10, 15:25
inace uradjen je dobro i onaj put na autobusku, evo vec je propao kolovoz :)

beat
14-06-10, 16:57
mislim da postoji puno vise novljana koji bi uradili puno za svoj grad izvanka nego oni koji sjede po gradskim i ostalim kafanama
Da, iz istog razloga kad se vrate sa studija svi (dobro, skoro pa svi!)brze, bolje ponovo u PG, BG il' tome slicno. :p Vjerovatno ima mnogih koji bi i pomogli, al' na zalost ja ih do sad nisam sreo sem par.

A to da smo nesposobni se u potpunosti slazem, to je jedina stvar koju pokusavam da ''objasnim'' cijelo vrijeme. Al' eto, izgleda da je lakse kad su uvijek drugi krivi i nista nije do nas. Cudna je ta psihologija, nema sta!

karacha
14-06-10, 18:22
pa samim tim sto se vrate su pomogli gradu...po meni...obrazovanog kadra fali...
beat kako bi ti pomogao gradu?

beat
15-06-10, 08:01
pa samim tim sto se vrate su pomogli gradu...po meni...obrazovanog kadra fali...
beat kako bi ti pomogao gradu?

Ocigledno nisi procitao moj post u potpunosti pa si propustio dio ''brze bolje opet u PG/BG!''?

edit
Izgleda da sam u proslom odgovoro izostavio nazad/idu pa zato mozda nisi shvatio post u potpunosti?

beat
15-06-10, 08:34
A sta bih ja uradio za ''moj'' grad? Sada? Nista, ono sto sam bio spreman pomoci nije proslo...

Dobar primjer je www.hercegnovi.com koji danas nebi bio u rukama random privatnog lica vec Herceg Novog. Al' ajde, sad imaju hercegnovi.me koji je katastrofa sto se tice nalazenja bitnih informacija.
Mozda cak i mala stvar kao sto su flyeri sa svim bitnim informacija o Herceg Novom za strane turiste moze da se svrsta u nesto sto bih (odnosno JESAM) ja uradio da pomognem ovom gradu?
Hm, i NOFOLK (da, simpaticno ime) organizacija je za mnoge bila bzv, tko zna, al' sad kad sagledam poslije desetak godina mislim da je imala svoju svrhu i na neki nacin ''obrazovala'' mnoge tadasnje tinejdzere. Kako bi inace nas dragi drug_tito znao sta su ninja tunes, coldcut i njima slicni? :p
Svi pucaju na veliko, a' sve sto ja pokusavam da objasnim jeste da se mora krenuti od malih stvari. Izgleda da to niko ne shvata, posto se na ovim forumima vec 11 godina kuka i place 24/7.

Pitanje ti je super, bas je bilo na mjestu pogotovo sto sam naveo u nekom od odgovora kako Herceg Novi i NIJE moj grad, nit ga smatram takvim, al' evo izgleda da ipak ne kvarim ''prosjek'' grada?

Toliko od mene, mozda prokometarisem jos koji thread, al' kao po obicaju tek za nekih godinu, dvije!

HIPER
15-06-10, 08:42
a znas sta cu ti ja rec na racuno onih koji bi htjeli da pomognu kada se vrate?
Pa ne pruzi im se sansa, jer boze moj oni su van desavanja u novome, a ovi koji su tu, oni su naravno bogom dani za svaki moguci odgovor ili pitanje.
I kako onda da pomognes..
Moj dio opservacija se odnosi na infrastrukturu , buduci da sam inzinjer, pa bi moj predlog bio: dati priliku mladim ljudima iz tehnickog sektora da pokazu sta mogu da urade za godinu dana ... Garantujem da bi jedna garnitura mladih inzinjera i arhitekata rjesila vise problema nego li svi ovi nesposobnjakovici zajedno za 10 godina.
i mislim da je nepotrebno da se neko busa u prsa govoreci Novi je moj grad.
NOvi je grad svih nas!

karacha
15-06-10, 11:08
@beat-brze bolje nazad u PG/BG...-sta novi nudi nekom ko ima imalo vise obrazovanja?ja cu ti rec-nista...nema prostora za napredak...to je razlog vracanja mnogih...a ne neka ljubav prema PG/BG...

Fidimose
15-06-10, 15:11
alo ljudi o cemu vi pricate? kome da se pruzi prilika, tj ko ce ti je pruziti? kako ocekujete/mo da imamo normalnu 'kontrolu' i upravljanje gradom kad se ovdje i dalje gleda da li je neko za srbiju ili za CG, zato smo tu dje jesmo, jer zivimo u proslosti i dalje. nijedan nezavisni kandidat na izborima u ovom gradu nije dobio vise od 3-4% glasova, ako i toliko, a da ne govorim da je neko iznio konkretno plan i progam, nego se i dalje sve svodi na etnicku/vjersku pripadnost. isto tako, nas 3-4 koji stalno kukamo ne mozemo nista napraviti, ali niko nece da se skupi da nesto organizuje. meni se smiju kad is*****ram one sto rade u agenciju za parking, ali jbg, to je moj nacin protesta, i svaki put onu kaznu njima na oci zguzvam i bacim.
rekao sam do sad milion puta i reci cu jos milion ako treba, NIKO NAM NIJE KRIV, SAMI SMO KRIVI STO SMO DOPUSTILI OVIM LAKRDIJASIMA DA NAM UPRAVLJAJU GRADOM I KROJE SUDBINU. a isto tako, sami ih mozemo maknuti odavdje, ali necemo, jer niko ne zeli da preuzme odgovornost za nesto. i kao sto kaze beat (dubri spit ;) ), svi brze bolje u PG/BG....naravno, i ja bi prvi otisao odavdje kad bi imao neki siguran posao, jer ne zelim da trosim zivce, energiju, zivot gledajuci kako nas grad tone i propada, a isto tako ne zelim da mi djeca sutra odrastaju u ovakvom ambijentu, gdje se prvo gleda ciji si, koga znas, ko te zna, koliko trebas da platis da uletis negdje, itd itd.

@Beat

jes, NOFOLK organizacija, pa mi onaj debil u 12 uvece pusti doris dragovic. oO

@HIPER

nisu svi dzukele i nema potrebe da vrijedjas. isto tako meni je gust popit kafu s ljudima koji misle slicno kao i ja, jer onda znam da sam ipak normalan, da nisam lud, jer jos uvijek ima ljudi koji razmisljaju racionalno.

Njivice_Orano_Nepreorano
15-06-10, 19:50
Dakle, prvi korak je take control over www.hercegnovi.com. Hocemo li po forumu vijat provjerene informacije koje bi bacili na sajt ili ne ? :) Ja nesto ne cujem dobro pa se ne mogu uzdat u izvore iz shkvera ili gradske... :)

karacha
15-06-10, 20:59
alo ljudi o cemu vi pricate? kome da se pruzi prilika, tj ko ce ti je pruziti? kako ocekujete/mo da imamo normalnu 'kontrolu' i upravljanje gradom kad se ovdje i dalje gleda da li je neko za srbiju ili za CG, zato smo tu dje jesmo, jer zivimo u proslosti i dalje.
@HIPER

nisu svi dzukele i nema potrebe da vrijedjas. isto tako meni je gust popit kafu s ljudima koji misle slicno kao i ja, jer onda znam da sam ipak normalan, da nisam lud, jer jos uvijek ima ljudi koji razmisljaju racionalno.
ja ne znam jel ti ne vidis da tata iz palate ovako drzi vlast 20 godina?mislim na podjelu na cg ili srb...tako da ne znam sta ti nije jasno...samo sto mu je u novi kontra varijanta...i prije svega ja ne krivim novsku garnituru vlasti sto zivimo kako zivimo...jes evo u tivat ne znaju sto ce od para,zive ko u monako...:rolleyes: sve je to na malo visem nivou...
i jos jedna stvar-posto ti se vidi za koga si,odnosno za koga nisi(skroz nebitno),ne mozes ti da pricas da su ostali nenormalni i ludi ili da ne razmisljaju racionalno ako ne glasaju ili ne misle kao ti!

minjo
16-06-10, 09:26
vidis moj karacha,nema se za ljeba ali zato se ima za gradnju hrama srpske crkve na rivjeri,pomoce bog ,jbg ,da ne bude podjela :)
samo ti podrzavaj,pola direktora javnih preduzeca su v.d.,jer nemaju drzavni ispit,nece iga ni polagati,zasto bi,kada ih podrzava gradonacelnik,i lokalna uprava...,sto bi radili Novljani kad mogu Hercegovci ili Kosovari biti bolji direktori...

HIPER
16-06-10, 09:39
ja ne znam karacha zasto branis te strucnjake?? Jesu li te necim zaduzili?
Ili je samo odrednica to sto su oni kao " nashi " ?
nashi jesu, ali samo u onoj mjeri u kojoj im je guzica zasticena i dobijaju po 1500 eura plate, nashi da te potapsu po ramenu i kazu bravo, a kad se treba nesto uraditi ,eee onda su procedure, pa lijevo , pa desno , pa nidje..
Odje niko ne prica o glasanju, samo o tome kako ko radi svoj posao ????

minjo
16-06-10, 09:54
Nikad i nijsem u zivotu gledao ko je ko,ali mi je zao sto je raspad komunalnog reda u Novome,ne mogu vjerovati da u haoticnoj Budvi poprave kandelaber,odvezu otpad ili slicno,dan nakon ih pozovem,i to ne rukovodioca vec dezurnu na centrali,cak mi salju racune na drugu adresu kada sam naveo da nijesam u Budvi.
A u Novome se opucih mjesec dana da se to obavi u mojoj rodnoj ulici,i nema sile.....

karacha
16-06-10, 10:47
vidis moj karacha,nema se za ljeba ali zato se ima za gradnju hrama srpske crkve na rivjeri,pomoce bog ,jbg ,da ne bude podjela :)
samo ti podrzavaj,pola direktora javnih preduzeca su v.d.,jer nemaju drzavni ispit,nece iga ni polagati,zasto bi,kada ih podrzava gradonacelnik,i lokalna uprava...,sto bi radili Novljani kad mogu Hercegovci ili Kosovari biti bolji direktori...

brate ja ne podrzavam nikog...znam samo protiv koga sam!znam samo koga necu podrzat nikad...a kad si vec oko toga se uvatio ko je ko u novi i ko nema drzavni ispit-da ti ja kazem jednu stvar-par najbogatijih ljudi u novi-znaci pricamo o pravim bogatstvima,nemaju zajedno da se sastave trogodisnju trgovacku!da ne imenujem sad ljude,jer nije lijepo,al takve pare da naprave ljudi koji su bukvalno prije 20 godina radili poslove-fizicki radnik-gajbe su mu bila uza specijalnost,zatim vozac kamiona u pkb,zatim prodavci paradajza i ostale salate...ovakve pare oni da naprave je prilicno nemoguce-svi su novljani i svi su u dps...nemoj da se zajebavamo...

karacha
16-06-10, 10:51
ja ne znam karacha zasto branis te strucnjake?? Jesu li te necim zaduzili?
Ili je samo odrednica to sto su oni kao " nashi " ?
nashi jesu, ali samo u onoj mjeri u kojoj im je guzica zasticena i dobijaju po 1500 eura plate, nashi da te potapsu po ramenu i kazu bravo, a kad se treba nesto uraditi ,eee onda su procedure, pa lijevo , pa desno , pa nidje..
Odje niko ne prica o glasanju, samo o tome kako ko radi svoj posao ????

ne branim ja nidje nikoga...sve bi ja to rascero da se ja pitam!al dobro znas da su prepisani recepti iz stare skole-ne mozes bit na nekoj funkciji u nekoj firmi-iako si ti to svojim stepenom obrazovanja ili radom na poslu zasluzio,ako nisi clan partije-cega se ja gadim...nebitno koje...al me ne mozes ubjedit da se samo dobijaju poslovi na osnovu clanstva u snp...u novom zive super i ova kontra varijanta...evo se dvorci od kuca prave...

HIPER
16-06-10, 11:00
Vidi stari, ja i ti se slazemo da ne branimo nikoga i da ih sva treba rascerat.

Ali ja ti ne mogu rec na koju foru se dobijaju poslovi u novksoj opstini.. Znaci ima slucajeva da su opozicionari lakse dobijali zaposlenje u firmama gdje drzavna vlast vodi glavnu rjec, odnosno da pristalice opozicije nisu mogle primirisati u ustanovama gdje je opozicija na celu.
Tako da sta je uslov, nemam pojma, struka nije sigurno, pripadnost partiji takodje nije... Evo ti meni reci???

karacha
16-06-10, 11:15
sve je to prijatelji,braco,kumovi...i skroz je nebitno po kom osnovu da li prema stranackoj pripadnosti ili nekom poznanstvu...to je skroz nebitno,bitno je i sustina nase tuzne price je da vecina tih ljudi nije strucna i nema dovoljnu kvalifikaciju za to sto radi!al to je problem cjele drzave a ne samo novoga...i to nikako nisu uveli "ljudi koji su dobili licne `91"...i onda se cude zbog odliva mozgova...nego sta drugo ljudi da rade...

minjo
16-06-10, 11:40
Sto me briga kako rade privatnici,mene interesuju javne sluzbe i njihova organizacija,dobijaju 90% od poreza na imovinu,100% od turisticke taxe,i sve ostale poreze i racune i opet ne mogu organizovet glupost kao sto je elementarna higijena i odrzavanje infrastrukture u gradu ,djao im pozak popio...

karacha
16-06-10, 11:55
e pa ovo je po meni veci problem!sto je sve kako god da okrenes u rukama par ljudi...tako da pusti price nemaju drzavni ispit...ovi ne znaju ni da to postoji uopste...

minjo
16-06-10, 12:30
jbm. misa,ne mozes raditi kao direktor javnog preduzeca a da ne ispunjavas uslove,jedna je da imas drzavni ispit,i onda ih drze godinama kao v.d.,isto kao agencija za parking,2 godine radi nelegalno,tek je to morao da obori vrhovni sud,pa su prosli mjesec osnovali agenciju,a dvije godine naplacuju parking,kazne i nose kola,jedan covjek je dobio spor,iz starog grada,svaka mu cast na volji i zelji da se sudi sa opstinom
http://www.herceg-novi.co.me/files/CjenovnikParkiranja.pdf

karacha
16-06-10, 13:18
jbm mu misa kako je moguce u jednoj drzavi da imas lanac marketa i super marketa a da nemas OSNOVNU skolu,kako je moguce imati plazu,restorane,gradjevinske firme a od skole imas vozacku dozvolu,eventualno neki zanatic...?i kad se skupe tako par ljudi na usko skoncetrisanom prostoru kako moze da te ne zaintrigira?tako da pored ovih krucijalnih pitanja,problemi vd direktora sto nemaju drzavni ispit su vise nego inferiorni...barem po meni...e sad mozda je veci problem od ovih gore sto stiv cembrlen ne naplati neki euro za parking nekome jer se znaju sa skvera...igrali tresete ko manje..:rolleyes:

minjo
16-06-10, 13:38
tradicionalni spam,pricam o javnim preduzecima...ja ne placam za usluge Krusu,kod Panta ponekad trgujem,ali ovim javnim preduzecima kesiram,porezuju me a usluga losa ili je nema...

HIPER
16-06-10, 13:50
ma stiv je kralj :)

karacha
16-06-10, 13:53
daleko od spama ili izbjegavanja...nego ja i ti pricamo o razlicitim problemima...vjerovatno da imaju drzavne ispite sve bi bolje bilo...vjerovatno ti budvani svi redom imaju drzavne ispite...trebalo bi gardasevic i drugari na sledecoj kampanji da se pozabave tom strasnom cinjenicom...ako je tebi jedini problem efikasnost javnih preduzeca u svom tom sivilu onda ok...
ps.mozda ti ne trgujes ili ne radis kod nekog od novskih preduzetnika,danas vec i biznismena,al dosta novljana to radi i od njih zavisi...kako pred izbore tako i poslije njih!ili mozda stitis partijske drugove pa potenciras drugu temu?

HIPER
16-06-10, 13:53
i sta su presudili na ustavnom sudu, da je agencija za parking nelagalna konstrukcija ?

Orgullo
16-06-10, 13:56
jbm mu misa kako je moguce u jednoj drzavi da imas lanac marketa i super marketa a da nemas OSNOVNU skolu,kako je moguce imati plazu,restorane,gradjevinske firme a od skole imas vozacku dozvolu,eventualno neki zanatic...?i kad se skupe tako par ljudi na usko skoncetrisanom prostoru kako moze da te ne zaintrigira?tako da pored ovih krucijalnih pitanja,problemi vd direktora sto nemaju drzavni ispit su vise nego inferiorni...barem po meni...e sad mozda je veci problem od ovih gore sto stiv cembrlen ne naplati neki euro za parking nekome jer se znaju sa skvera...igrali tresete ko manje..:rolleyes:

hahaha Stiv brat :D
Tako nam je vazda u Novi i vazda ce nam tako i bit,nema nam spasa,ako pogledas malo sire takva nam je cijela drzava...:zzz:

Njivice_Orano_Nepreorano
16-06-10, 14:07
a da nemas OSNOVNU skolu,kako je moguce imati plazu,restorane,gradjevinske firme a od skole imas vozacku dozvolu

i da isti i pored vozacke voze jednosmjernom u suprotnom pravcu od dozvoljenog, i da blica vozacima koji idu regularno da mu se sklone s puta.
Da je opstina = vlast, koja pociva na pravu i redu i radu, takvih situacija ne bi bilo. Od toga smo i te kako daleko.

minjo
16-06-10, 14:09
i sta su presudili na ustavnom sudu, da je agencija za parking nelagalna konstrukcija ?
31.3 2010 bila je sjednica skupstine opstine sa temom dnevnog reda"predlog odluke o osnivanju JP Parkig Servis",valjda su to odradili,tako do te odluke niko nije ni morao placat,ali ko ce svadjat sa njima za ove prosle 2 godine,neki i jesu neki se i tuzili...

karacha
16-06-10, 14:12
i da isti i pored vozacke voze jednosmjernom u suprotnom pravcu od dozvoljenog, i da blica vozacima koji idu regularno da mu se sklone s puta.
Da je opstina = vlast, koja pociva na pravu i redu i radu, takvih situacija ne bi bilo. Od toga smo i te kako daleko.

tu se opet vracamo na staro...sve i da mu napisu kaznu,zna se da ce zvat "nekog" i da ce "neko iz pg" najkomotnije da pocjepa prijavu...opet sve po partijskoj liniji!

minjo
16-06-10, 14:18
Posto nijesam u toku,je li vlasnik marketa jos Liberal,tj,u Gradjanskoj,ili je sad u PZP?
jeli odbornik na nekoj listi u Novskoj skupstini?

ZakZan
16-06-10, 23:33
Pazite u Igalu ima dva -tri fakulteta a na otvaranju zadnjeg G-din.Mr.Dr.Prrrr Dejan Mandić je rekao da će uskoro Igalo biti Univerzitetski grad a zamislite Igalo nema osnovnu školu,osim što to malo djece ide u u ono dječije odeljenje(banjsko) koje sam jedan dan htio slikat(pošto mi tamo sin ide) pa poslat te slike širom "svijeta" ali pošto je izgleda uzulad sve pričat(voda,šetalište,hoteli,parking,saobraćaj itd...itd..) odustao sam...možda sam malo odlutao od teme ali morao sam ovo reč...a još smo da kažem,da sam danas prvi put prošetao od Tople do Škvera(mislim prvi put od kada su počeli da rade šetalište) i nisam mogao da se načudim,kakav je ovo haos,znači na radovima bazena nema nikakvih pomaka tj sve stoji...od Tople do Škvera kao da je cunami udario a ne da je 16 jun,šetalište kao da je u Bejrutu,sve prašina,razbili ono malo zelenila što je bilo,svijetla nidje,a kao šlag na tortu pola opštine sjedi u DoDo sa priješednikom na čelu a u suprotni ugao njegova ružnija polovina(pošto mu žena tj ljepša polovina biće sjedi kući)...eto sad mi je bar malo lakše.....

HIPER
17-06-10, 08:26
Dosla gospoda da pojedu kugl sladoleda i da se dive svojim dostignucima na polju poboljsanja zivljenja u herceg novom, i naravno komfora turista koji dolaze u novi.
E kako bi ih ja ponesto pitao da vam je znati, pa sve bi im se vrcelo .. Ustvari i ja gluposti pricam, ne bi se oni ni obrnuli, vazno je da je fotelja udobna, ida su poslovni ruskovi redovni, a to sto me sramota poc od tunela do skvera , to nista nikome..

P.s. moze li se doboti pojasnjenje vezano za tu ruzniju polovinu predsjednikovu???

Fidimose
17-06-10, 09:36
@karacha

pogresno si me razumio. nisam ja rekao da sam za nekog, tj ja sam za onog ko ce uciniti da svi mi zivimo bolje, da se osjecamo dobro u nasem gradu, a ne da smo puni gorcine zbog svega onog sto je postao.

za nase uslove, ja imam prilicno dobru platu, ali ne mogu se ja dobro osjecati kad odem u prodavnicu i kupim sta mi padne na pamet, a pored mene muz i zena gledaju svaki artikal sta koliko kosta, sta je jeftinije, jer mogu maximalno 10e da potrose. ok, ja sam 'uspio' u zivotu, svoje znanje sam uspio da unovcim, ali ne mislim da smo mi kao drustvo i zajednica uspjeli.

isto tako, nisam rekao da su drugi nenormalni, vec sam rekao da sumnjam da sam ja nenormalan, jer vecina ljudi misli da je sasvim normalno da se u gradu naplacuje parking onako, da je normalno da nema vode, da je normalno da ako radis u opstini mozes prisvojiti javnu povrsinu kako ti se cefne, itd itd. zato i kazem da mi je drago da vidim da ima ljudi koji razmisljaju slicno kao ja, sto se generalnih stvari tice.

a to za ove novopocene bogatune, 1 od njih je bio mesar u vracaru, vazda slinav, 1 je imao tezgu na pjacu, sto kazes gajbe su mu bile uza specijalnost :D , itd itd, ali jbg, snasli se ljudi. :D

Njivice_Orano_Nepreorano
17-06-10, 11:46
je li bio skoro ko na arzu ?
http://www.constanta.co.rs/P19.htm

Njivice_Orano_Nepreorano
17-06-10, 11:50
tu se opet vracamo na staro...sve i da mu napisu kaznu,zna se da ce zvat "nekog" i da ce "neko iz pg" najkomotnije da pocjepa prijavu...opet sve po partijskoj liniji!

kad napises > 20 prijava, u pg ce izgubiti serijske brojeve pa ce se zapitati sto se desava, a onda ce doci calovicka sa jos jednim skupom dokumenata dje ce ova tuziteljka odbaciti kao neosnovano.... rekoh da je opstina = vlast, a to znaci red i rad i disciplina, ne bismo bili mi gdje smo sada, ni kao novi ni ka drzava. Na zalost nasu, a njihovu radost i srecu.

HIPER
17-06-10, 12:47
za arzu stvarno no comment...

evo citam danas da je gospodin ministar malo potprasio gospodina gradonacelnika , da nam je grad prljav pa se on uzvrtio i pozvao komunalce da ociste park boke i dva puta dvnevno pometu setaliste!!!!!
Mislim da je ovo smjesno, odnoso zalosno :(
I onda kazu ko je ciji i ko je za koga, ma dajte okrenite se oko sebe, nema to veze, svima treba nogu u guzicu pa da sve skacu oko nas, nase trose pare i nista ne cine!!!

Fidimose
17-06-10, 13:17
za arzu stvarno no comment...

evo citam danas da je gospodin ministar malo potprasio gospodina gradonacelnika , da nam je grad prljav pa se on uzvrtio i pozvao komunalce da ociste park boke i dva puta dvnevno pometu setaliste!!!!!
Mislim da je ovo smjesno, odnoso zalosno :(
I onda kazu ko je ciji i ko je za koga, ma dajte okrenite se oko sebe, nema to veze, svima treba nogu u guzicu pa da sve skacu oko nas, nase trose pare i nista ne cine!!!

po stoti put, nije bitno ko je za koga ni ko je ciji, samo da RADI za dobrobit ovog grada i njegovih stanovnika.

minjo
17-06-10, 14:40
kao sto rekoh "Panto" maloprodaja na izdisaju.Zavrsni su pregovori oko preuzimanja od strane "Merkator-Mex"
Panto Vucurovic ima 53%
Plus-comec oko 30%
toliko oko privatnika.......
ima li ko broj mobilnog telefona osobe zaduzene za javnu rasvjetu?
na fixni se ne javljaju

Njivice_Orano_Nepreorano
17-06-10, 16:07
jesi vidio, radi rasvjeta preko dana.

karacha
18-06-10, 10:40
@karacha

za nase uslove, ja imam prilicno dobru platu, ali ne mogu se ja dobro osjecati kad odem u prodavnicu i kupim sta mi padne na pamet, a pored mene muz i zena gledaju svaki artikal sta koliko kosta, sta je jeftinije, jer mogu maximalno 10e da potrose. ok, ja sam 'uspio' u zivotu, svoje znanje sam uspio da unovcim, ali ne mislim da smo mi kao drustvo i zajednica uspjeli.

a to za ove novopocene bogatune, 1 od njih je bio mesar u vracaru, vazda slinav, 1 je imao tezgu na pjacu, sto kazes gajbe su mu bile uza specijalnost :D , itd itd, ali jbg, snasli se ljudi. :D

pa jeli novska garnitura vlasti kriva za muza i zenu sto ne mogu preko 10 e da potrose u spenzu?ja mislim da nije...nego neko drugi...a taj drugi i njegova bratija komotno trose koliko im dusa ishte...al to ti je ono-makar nemali ljeba jes glasacemo za dps...
da se i meni snac barem trecinu ko ti ljudi...nisam znao da imamo biznismene takvog kalibra medju sugradjanima...izgleda da je zivotna skola najbolja jebes fakultete,postdiplomske studije,razne strucne prakse,seminare...:mad:

darijan
18-06-10, 10:50
ja ljudi, ja se tek sad sjetih... mislim da sam ovo vec nedje jednom rekao al eto da ponovim jos jednom :)
PR menadzer nase opstine mislim da se zove Danijela Djurovic, prije godinu-dvije je posjecivala forum, ne znam da li to i dalje radi! Ako radi, bio bi red da se oglasi...

Koma[MFHN]
18-06-10, 19:17
a i da posjeti, što očekuješ da će reći ...

počeće nešto tipa: ''RESORNO MINISTARSTVO, REPUBLIKE CRNE GORE '', a završiće sa '' ... UČINIĆEMO SVE KOLIKO JE U NAŠOJ MOĆI '' ...

...žalost...

vazda ista priča - zadnjih - 20 godina

ZakZan
18-06-10, 20:36
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

karacha
21-06-10, 00:29
novski mentalitet...ko,dje,kako i sa kim...kako vas ne mrzi da pricate price u koje ni sami ne vjerujete ili niste sigurni...mislim na gradonacelnika i te glupe price oko tih zena,posto isapade da ih ima vise...iskreno ne znam covjeka licno niti imam razloga da ga branim ali od tih novskih provjerenih cakula mi se :burp: ...klasican vid malogradjanstine i na potpuno pogresan nacin lijecenje dosade...

HIPER
21-06-10, 08:26
HMM... bogami stari, ako je to istina , pa ako jos ima ljubavnicu kao sto se implicira, ne znam sto to ne bi smjeli da komentarisemo??
Jesi li mu ti neki rod ili mozda si mu zstupnik?? HHhhahhah.. Bolje kazat ne znam i za vrsit pricu, a ovako i ti lijecis svoju dosadu nista bolje nego ostali ovdje :)

Njivice_Orano_Nepreorano
21-06-10, 12:01
E da, evo nove ljepote, ne znam smijat li se ili ne. Vjerovatno svi mozete pretpostaviti koliko sajtova ima u vezi Herceg-Novog. Ali pogledajte ovaj :
http://www.herceg-novi.me/
Nesto cirilica nesto latinica, ali nikako engleski jezik dostupan (mislim se da ce sajt na ruskom biti dostupniji od engleske verzije). Dakle standardizacija, nesto nije odradjena. Ajmo dalje. Kliknete na bespravnu gradnju, i dobijete ovaj link :
http://www.herceg-novi.co.me/index1.php?module=1&menu=55
A da stvar bude ljepsa, svi se sjecamo kako je tekla stvar oko ovijeh silosa. Bar koliko toliko. Ajmo dalje. Na dnu te iste strane, jedna tako losa fotomontaza da to nije normalno, da jednostavno bode oci. I pazite, to sve pod aminom Opstine. I to pise na engleskom na dnu strane :
The contents are the responsibility of the municipality of Herceg Novi.
To je samo, cini mi se, vrh ledenog brijega, nekako ofrlj (to je isto neki zargon) uradjen sajt. A opet pogledajte na dnu strane sta pise, ko je omogucio izradu tog isto sajta. Pregledajte malo, da ne navodim jos tako bezobzirnih propusta (oni koji dizajneri i lica koja se prezentuju ne smiju sebi dozvoliti tako sto).

HIPER
21-06-10, 13:19
a tako ti je to stari kada neko drugi placa :)
dogovorili se da im neko sklepa sajt za neke sitne pare, a ostatak da podjele medjusobno... :P

Fidimose
21-06-10, 13:53
E da, evo nove ljepote, ne znam smijat li se ili ne. Vjerovatno svi mozete pretpostaviti koliko sajtova ima u vezi Herceg-Novog. Ali pogledajte ovaj :
http://www.herceg-novi.me/
Nesto cirilica nesto latinica, ali nikako engleski jezik dostupan (mislim se da ce sajt na ruskom biti dostupniji od engleske verzije). Dakle standardizacija, nesto nije odradjena. Ajmo dalje. Kliknete na bespravnu gradnju, i dobijete ovaj link :
http://www.herceg-novi.co.me/index1.php?module=1&menu=55
A da stvar bude ljepsa, svi se sjecamo kako je tekla stvar oko ovijeh silosa. Bar koliko toliko. Ajmo dalje. Na dnu te iste strane, jedna tako losa fotomontaza da to nije normalno, da jednostavno bode oci. I pazite, to sve pod aminom Opstine. I to pise na engleskom na dnu strane :
The contents are the responsibility of the municipality of Herceg Novi.
To je samo, cini mi se, vrh ledenog brijega, nekako ofrlj (to je isto neki zargon) uradjen sajt. A opet pogledajte na dnu strane sta pise, ko je omogucio izradu tog isto sajta. Pregledajte malo, da ne navodim jos tako bezobzirnih propusta (oni koji dizajneri i lica koja se prezentuju ne smiju sebi dozvoliti tako sto).

tragi-komicno....taman si dobro rekao, ne znam da li da se smijem, ili da placem.

karacha
21-06-10, 14:25
HMM... bogami stari, ako je to istina , pa ako jos ima ljubavnicu kao sto se implicira, ne znam sto to ne bi smjeli da komentarisemo??
Jesi li mu ti neki rod ili mozda si mu zstupnik?? HHhhahhah.. Bolje kazat ne znam i za vrsit pricu, a ovako i ti lijecis svoju dosadu nista bolje nego ostali ovdje :)
kao sto rekoh ne znam covjeka licno i nemam ama bas nikakav razlog da ga branim...isto tako mi je skroz primitivno da se razglaba o privatnom i intimnom zivotu tog covjeka u gradsku kafanu ili odje na forumu...ne samo njega nego bilo koga...posto su obicno te cakule plod maste dvije tetke koje lijece dosadu...ipak ovo citaju ljudi i kao sto si ti mene prozvao da su mu rodjak ili sta god,tako se moze nac neko ko ce procitat ovo ko mu je stvarno nesto i moze lako doc do malo neprijatnijih stvari..

HIPER
21-06-10, 15:06
pa ono , ja te ne znam, mozda mu i jesi rodjak :)
I okle ti znas da on nema neku tamo? Doduse ne znam ni ja da ima , ali to je sve u domenu nagadjanja..
A ko cita, pa nek cita, a sto ce vjerovat, pa valjda svojim ocima ?

karacha
21-06-10, 15:27
zato sto je i moje drustvo bilo jednom na tapetu tetaka iz graCke...i nisam mogao da se nacudim odakle nekome toliko maste da smislja takve detalje koji nemaju veze sa realnoscu...zato i kazem...novski mentalitet...samo se gleda u tudje dvoriste...

moriarti
21-06-10, 16:39
Gospodin gradonacelnik je javna licnost i kao takav podlozan je komentarima i ćakulama . Gospodin gradonacelnik JESTE u intimnoj vezi sa jednom, ajde da Vam je i priblizim, nastavnicom OŠ Dašo Pavičić. Tu vezu podržava i protežira njena najbolja prijateljica, gospođa Božović. Možete njih dvije uvijek vidjeti zajedno. Da li je tu nešto loše ? Nije !!! Oboje imaju pravo na svoj intimni život.

karacha
21-06-10, 20:24
pa izgleda da nema covjek pravo na intiman zivot...gradska kafana=kurir!pi!jesi ih ti ikad vidio zajedno?

HIPER
22-06-10, 09:04
E pa masala :) Eto sada znamo sve , i sto je i gdje je, i ko je cuva i drzi im svjecu ..
E moj karacha, mali je grad novi, sve se zna, ocigledno..
Zao mi je samo ako si bio predmet cakula, pogotovo ako su bile neopravdane. A sto se tice dragog na gradonačelnika, pa izgleda da je ova infomracija poprilično provjerena :)

Koma[MFHN]
22-06-10, 10:27
Čuo sam ja razne priče o momcima sa karače. Kako treba izbjegavati taj kraj poslije 23:00 h . Svašta se dešava ... :D hahahahah

Aooooo, puštite čovjeka da šega, što vam je ! :D hahaha

karacha
22-06-10, 14:44
strasna je prica bila...da mi je samo vidjet te gospodje drage kako izmisle takve detalje...mogle su slobodno romane poxet da pisu...masta im je na nivou...

Koma[MFHN]
23-06-10, 09:51
Ao brate, što ti je, zezam se pobro.

Ljudi, ne trebate izbjegavati karaču ni u kom slučaju. :)

karacha
23-06-10, 16:31
ma opusteno bate...uspijeh i srecu ti nece nikad oprostit...mogu samo da se saviju i da smrde u tu gradsku ionako nece nikad mrcit preko kamenara...

HIPER
24-06-10, 08:39
eee taman, tako , dobvro si im rekao :)

Njivice_Orano_Nepreorano
26-06-10, 12:54
Kad smo vec kod cakulanja, kako ovo oko pauka funkcionise ? Nesto vidim preko dana neki pauk kako se vrzma po gradu, ali ne znam ciji je i po kom principu nosi (da li je to onaj policijiski koji nosi nepropisno parkirane ili je to onaj agencijski koji nosi propisno parkirane a neplatise ili tako nesto).
Uostalom, i dalje ne znam kako je ovo zakonski pokriveno. Jer auto je privatna svojina (platio si svojim sredstvima, ne republickim ili opstinskim)/dok nije drugacije. I onda dodje baja i kaze - ej nosi ovaj auto. To je primjer pljacke. Po meni. A kad je pljacka, organi reda i mira su duzni da sprece da dodje do pljacke. A oni sprovode pljacku tvoje imovine jer odnose tvoju svojinu, i pritom pitanje je kako ces dobiti informaciju da nisi opeljesen.
Crnjak : Prijavljujem nestanak vozila ! A da li ste provjerili u Agenciji za parkiranje ili u nekom drugom servisu ? Pa sta je moje da provjeravam, Ja prijavljujem nestanak, a ti provjeri kod tih kojih nabrajas. Neko mi je zdipio kola. (Mislim razmisljanje napamet).
Ja nazalost, samo u CG i Srb vidjam paukove. Na drugim mjestima gdje sam bio, pauk je sluzio za neku hitnu i neodloznu interevenciju na mjestu odakle se pomjera vozilo. I tada se pomjera najvise 50m i u dometu vidljivosti.
Recimo lisice. Kad vec ima toliko bahatih parkiranih automobila, i nereguilisanih parkinga, dok pauk pomjeri svih 1000 vozila potrajace mjesec dana da radi dan i noc. A ako uzmes 1000 lisica, to je mnogo jeftinije i efikasnije nego pauk. Ali i kao i pauk u ovoj maloj sredini je vrlo moguce da je podlozno korupciji ... Pretpostavljam.

Njivice_Orano_Nepreorano
26-06-10, 18:49
A propro onog linka o HN pogledajte i ovaj link :
http://www.radiohercegnovi.net/vijesti.php
Isto neko cudno mjesanje pisama u okviru iste strane, nekako nepristupacna arhiva vijesti (nema ono 1,2,3 strana no odmah krece sa 40 i nekom stranom), pa jako lose uradjena tabela sa cjenama, pa je jedan frejm sa temperaturom i stanjem vremena nekako 'umreo', onda nesto sto lici na prazan link, prilikom otvaranja druge strane dobije ispis izbori...

karacha
27-06-10, 00:21
pauk jedino vidjas na prostorima srb i cg zato sto odje ima toliko saobracajne nekulture da to na svijetu nidje nema...

Drug Tito
27-06-10, 00:22
A ovaj... kako idu radovi na setalistu?

darijan
27-06-10, 00:22
oce li ova voda dolazit?
ja bi da se kupam

Drug Tito
27-06-10, 00:26
Voda po zasluzi :D

darijan
27-06-10, 12:10
e ovo je stvarno uzas :(

:0cemovodu:

HIPER
28-06-10, 12:43
Pauk je neustavna norma, a tu odluku je donio Ustavni sud Crne Gore, tako da... Trebali bi mi njih fino tuzit za svaki pokusaj prisvajanja , tj kradje licne imovine :)

A voda bi trebala danas jel???

darijan
28-06-10, 12:53
Evo voda je kod mene u 2 jutros dosla...

HIPER
29-06-10, 08:16
A i vrjeme je bilo vise... Ma iskreno da vam kazem kokiko god da ga volim, toliko neke stvari u novome tako pocinju da me nerviraju...

yasujirozu
01-07-10, 17:44
zamolio bih za pomoc. dolazim krajem jula u hn pa bi mi svaka informacija oko cena (lezaljke, piće u pivnici ili nautici, ulicna hrana tj. parce pice ili pljeskavice podno f. marea, brod za zanjic..) bila dragocena. citam u vasoj stampi kako je za razliku od drugih cg turistickih centara, a povodom osrednje sezone prosle godine, hn ne samo zadrzao cene vec kako su one u mnogim segmentima cak i porasle?

hvala i vidimo se (u, nadam se, neraskopanom novom;)) za mesec dana!

darijan
01-07-10, 18:11
mislim da su cijene iste kao prosle godine, max razlika je 50centi za hranu i pice, a euro-dva za brod do zanjica ;)

Drug Tito
01-07-10, 18:21
Bas mi drzimo cjenovnike pica u pivnici i nautici a i rostilja ispod forte marea. :rolleyes:

HIPER
05-07-10, 15:48
a sve ti kod nas dzabe stari , samo ti dodji :)

Njivice_Orano_Nepreorano
15-07-10, 11:46
Mosqito, a vi kako 'te ? Sve mi mirise na zaprasivanje pocetkom septembra. Ali ne damo se, nece nam svu krv popit! Popescu kucu na 7 sprat, posto grad nece da me brani od svakakvih krvopija, sam cu napravit svoju utvrdu! I branit cu se od svih krvopija, i dvnonoznih, stonoznih, letecih i ovakih i onakih

Black_Pirate
15-07-10, 14:21
Koliko vidim, setaliste je na misice zakrpljeno...

Gospodin Mandic setka svoju gdju... tu i tamo mu kci prodje...

Vode ima... struja ponekad zmiga, al ko je jebe.

Gosti dosli, zasjeli i poceli da iritiraju..

Dobro je, krenulo nam.

Pobjec na Prokletije...

HIPER
16-07-10, 08:40
eo opet nesto nekome smeta, pa dajte ljudi malo uzivajte u ljetu :)

Njivice_Orano_Nepreorano
16-07-10, 14:42
Vrucina bato, kako uzivatu vrucini osim uz gemist u debeloj ladovini ? A onda zuje i muje.... :)

Njivice_Orano_Nepreorano
25-07-10, 15:20
Sto bi ovo sinoc od muzike ? Urlanje do bola. Anivej, samo bebi nisam uspio da stavim cepice za usi da bi mogla zaspati.
Koja inspekcija ili drzavni organ je nadlezan za kontrolu buke ? PU? Komunalna ?

Drug Tito
25-07-10, 15:46
Nisam nista cuo sinoc. Dje zivis ti?

...a da u Njivice :D pred vratima pakla - kafe Obala.

Kad smo kod buke, zao mi je sto je Dejan Mandic stavio zabranu za zive svirke u Pozoristu. Gledao sam ga prije neku noc kako shtetka oko pivnice i okrece brojeve telefone. Ne bi mu trebalo... :D

darijan
25-07-10, 19:14
aoo, stvarno, kakva su ono sranja po setalistu sa muzikom :mad:
prolazim sinoc pored Rafaela i ne mogu sebe da cujem, a ne ljude koji su bili pored mene :mad:

ista stvar je i sa Lobelijom, te "centrom" Igala - Al Posto Giusto, Casa, Bristol i ono smece pored sto imaju zajednicku muziku...

Drug Tito
25-07-10, 19:18
Josh preko tunela nisam preshao, niti cu. Nema se shto cinjet na Toplu, a ni u Igalo.

Danas je bio plivacki maraton Njivice - HN. Bas losa organizacija shto se tice cilja.

darijan
25-07-10, 19:31
ni ja vise sanse nema!
zaboravih prije napisat - prije par dana sjedoh u Biblioteku. i u jedno uru ipo koliko sam bio tamo, do stola je doslo barem 5 prosjaka. :mad:

Drug Tito
25-07-10, 19:49
Igalo = Sutomore

Njivice_Orano_Nepreorano
25-07-10, 21:42
Danas je bio plivacki maraton Njivice - HN. Bas losa organizacija shto se tice cilja.
Za ovo sam saznao u Igalu, pet minuta pred pocetak maratona. Naravno, dok sam se vratio u Njivice, nisam mogao dvogledom snimit gdje plivaju... Nekako se rasulo pred pristaniste.
Enivej, znaci kad je glasno da zovem Dejana Mandica ? Ili da sidjem do Filipa, i zamolim ga da se probudi i zovne Dejana da utisa muziku ?

Drug Tito
25-07-10, 21:45
Deki je po shetalishtu oko 12 - 01 pa njega zovi. On je prvi covjek grada, tako da je i prvi na frontu protiv glasne muzike i odbranu elitnog turizma.

Njivice_Orano_Nepreorano
26-07-10, 15:23
:) Inkognito ! :)

Buba_mara
26-07-10, 23:09
Malo kasnim, ali moram prokomentarisat tvrdnju da svi studenti prvom prilikom pobjegnu u PG/BG. Kada posao u HN ne bi zavisio od stranacke pripadnosti ili mocne familije, studenti bi se mozda i vratili. Ovako, nisu blesavi da se vrate tamo gdje se sa njihovom skolom rugaju oni koji ni srednje skole nisu gledali, a o poslu u struci mogu samo da mastaju. Svako ko ima priliku ce otici tamo gdje ce posao dobiti na osnovu svoga znanja, bez veza i vezica.

Mickey-HN
27-07-10, 00:50
Pa pazi, svuda rade veze i vezice, samo negde vise negde manje... Sto se mene tice, dok se ne ozenim nema sanse da bih se vratio u HN, jer je grad ubitacno depresivan (sem ljeta) za ljude od 20-30+ god... Za podizanje porodice, HN mi se cini kao sasvim OK grad, i rado bih se vratio da zivim ovde, ali problem je u tome sto verovatno ne bih mogao da nadjem odgovorajuci posao (ne zato sto ne bih mogao da ga dobijem, vec zato sto ga jednostavno nema)

Njivice_Orano_Nepreorano
28-07-10, 12:03
(ne zato sto ne bih mogao da ga dobijem, vec zato sto ga jednostavno nema)

Vidis, o ovome sam dugo razmisljao. I jos nisam smislio nista mudro. Covjek se uci dok je ziv. E sad. A zasto bi 'dobijao' posao? Zasto ne bi sam sebi napravio posao ? Pa ispitujes sta ti ide sta ti ne ide.
Ovdje u Novome, nekako sam stekao utisak, da je prevladao neki cudan mentalitet u smislu poslovne orijentacije. Svi se uzdaju u trgovinu. Ali da bi se nesto trgovali, valjalo bi se napravit. Neke manufakture, osim muslja i brodogradilista ja ne vidim. Ovako, imamo kinesku radnjicu i dosli smo na to da kao i Dubrovnik evo jos malo pa da prodajemo suvenire napravljene u kini a sa natpisom mjesta gdje je kupljen suvenir. Dakle, sve imam utisak da cekamo da neko nesto uradi a da mi to preprodamo. No to je ovo jutarnje razmisljanje.
Fakat jeste, da kad bi postojala sistematizacija unutar drzave pa unutar opstine, i kad bi se ta sistematizacija rigidno postovala i sprovodila, lakse bi se do ljeba i lingestule doslo. Kad govorim o sistematizaciji mislim na sistematizaciju potrebnih i nepotrebnih resursa. Ovako rasulo je unutar drzave a jos vece unutar opstine, tako da kad imamo rasulo na sve strane, vazi ono pravilo, ko umije njemu dvije. Problem je sto ovo rasulo predugo traje. A koliko moze jos da traje, valjda cemo biti mi svjedoci. Jer ako nasi nasljednici budu svjedoci, onda nemam rijeci....

Njivice_Orano_Nepreorano
28-07-10, 12:09
Malo kasnim, ali moram prokomentarisat tvrdnju da svi studenti prvom prilikom pobjegnu u PG/BG. Kada posao u HN ne bi zavisio od stranacke pripadnosti ili mocne familije, studenti bi se mozda i vratili. Svako ko ima priliku ce otici tamo gdje ce posao dobiti na osnovu svoga znanja, bez veza i vezica.
Buba Maro, welcome back. Vidji, siguran sam da znas, ili da si osjetila, ali po pitanju veza i vezica, u malim sredinama je to ociglednije nego u velikim sredinama. Pg nije daleko po tom pitanju od HN, Bg je malo dalje, ali u Bg, u onoj sferi gdje sam se ja kretao, tu si dobar posao mogao dobiti samo preko dobre veze (politicke ili porodicne). Rjedji su izuzeci po tom pitanju samo strana predstavnistva. Ali, kazem, i tvrdim, da sto je plata veca za neko radno mjesto sve je teze nisaniti na to mjesto jer je uglavnom to mjesto rezervisano.

Buba_mara
28-07-10, 15:30
Buba Maro, welcome back. Vidji, siguran sam da znas, ili da si osjetila, ali po pitanju veza i vezica, u malim sredinama je to ociglednije nego u velikim sredinama. Pg nije daleko po tom pitanju od HN, Bg je malo dalje, ali u Bg, u onoj sferi gdje sam se ja kretao, tu si dobar posao mogao dobiti samo preko dobre veze (politicke ili porodicne). Rjedji su izuzeci po tom pitanju samo strana predstavnistva. Ali, kazem, i tvrdim, da sto je plata veca za neko radno mjesto sve je teze nisaniti na to mjesto jer je uglavnom to mjesto rezervisano.

Ne bih se bas slozila sa tobom. U BG-u imas jako mnogo stranih firmi/predstavnistava/privatnih firmi gdje se ipak cijeni nesto drugo sem politike i familije. Vecina ljudi koje ja poznajem su svoj posao nasli bez ikakve veze. To su uglavnom bili poslovi odmah po zavrsetku fakulteta, pa samim tim nisu bile ni neke ogromne plate, ali s obzirom da su to pocetne pozicije, nisu ni najmanje lose. E sad je druga stvar sto kod nas svi ocekuju da ce pravo na direktorsko mjesto, bez truda i znoja, ali to je opet druga prica. Sto se tice radnih mjesta sa iskustvom, tu vec ulaze u obzir preporuke, projekti na kojima je radjeno, znanje i mnogi drugi faktori, ali veza kao veza ne. Opet da naglasim, ne pricam o drzavnim firmama.

Njivice_Orano_Nepreorano
28-07-10, 15:57
U BG-u imas jako mnogo stranih firmi/predstavnistava/privatnih firmi gdje se ipak cijeni nesto drugo sem politike i familije.

U tom kontekstu sam i pomenuo strana predstavnistva. Samo kod njih mozes znanjem i voljom. No, bio sam odjednom prekinut u kucanju, pa sam izgubio nit. Tu cu i da stanem. :)

Njivice_Orano_Nepreorano
18-08-10, 22:21
Jel ovo maloprije islo neko zaprasivanje komaraca ili mi se prisnio zimski san ?

darijan
19-08-10, 21:10
ide to zaprasivanje svako malo :mad:

starwalker
22-08-10, 02:03
ide to zaprasivanje svako malo :mad:
narod kašljuca a komarcima ništa :cool:

Drug Tito
22-08-10, 02:06
Ko gasi svaku noc struju Njivicama? Sram da ga bude :D

montenegrina
22-08-10, 22:55
E ja zivim tik uz magistralu, i kad prodju ti navodni zaprashivachi, ni oni komarci uz ulicu ne crknu a kamoli dje drugo :D

Drug Tito
23-08-10, 02:56
Pa nije to protiv kumaraca, vec protiv larvi ;)

Njivice_Orano_Nepreorano
24-08-10, 15:36
Ko gasi svaku noc struju Njivicama? Sram da ga bude :D

Neko se igra pali gasi. A da se struja placa, placa se. Grmpf

Njivice_Orano_Nepreorano
24-08-10, 15:36
Da li je neko nesto cuo o nekom udesu skutera i camca negdje kod dobreca ?

Njivice_Orano_Nepreorano
24-08-10, 18:51
http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/hronika/29726-skuter-usmrtio-novljanina.html

montenegrina
24-08-10, 23:26
Gledala sma na Tv. Uzas, uzas, uzas sto se radi.
Kaze ovaj Spaic da je 4 puta prosao mimo njih.

Njivice_Orano_Nepreorano
25-08-10, 10:23
Eto sad ce lucka kapetanija da kaze mi nismo mogli da sprijecimo divljanje sa jednim polugliserom, a policija ce da kaze da nema dovoljno ljudstva i resursa za uspostavu kontrole saobracaja na moru. Recimo, nekih 10-ak dana zaredom onaj zmaj na gumenjaku polijetao je i slijetao gdje je htio, skuteri krecu iz samog plicaka pod punim gasom, glisira se na 15m od obala, i onda vakat, nadlezni kazu : Cinimo sve sto je u nasoj moci. Malo, malo je to, to jes, mala vam je moc ... Naravno, pitanje dana je bilo za neku tragediju, ali da li se morala desit ?

darijan
25-08-10, 11:28
ja mislim da se morala desit. isto kao sto se desavaju tragedije na putu...
momci i dalje gledaju ko ce brze ic uz trecu traku iako im je tamo drug poginuo..

Koma[MFHN]
30-08-10, 09:46
Evo čitam prije neki dan u Vijestima kako navodno opština izdvaja 20 000 € za renoviranje javnog WC-a u gradu - kod dva kioska pored gradske kafane.
Pa se ja sada nešto razmišljam.Za šta treba jebenih 20 000 € ? ? ?Ja sam renovirao stan za dosta manje para.A da ne pričamo o situaciji gdje treba da se ugradi 20 šolja i 10 pisoara i 5-6 lavaboa.Pokoje ogledalo, i nove keramičke pločice.Pošto za sve one koji ne znaju, dolje već postoji wc i potrebno ga je samo renovirati.

E sad mi stvarno ne ide uglavu - da se tu treba potrošiti 20 000 €. PFff

darijan
30-08-10, 11:56
Eno, znas da sebi uzmu pola para.
Mada, da budem iskren, i preduzimaci radova kad cuju da se nesto treba radit za Opstinu, kazu bar za 50% vecu cijenu nego sto bi uzeli obicnom gradjaninu. To sam bas saznao iz price sa ljudima koji su renovirali salu sa sastanke u zgradi Opstine prije dvije godine...

Randy Orton
01-09-10, 18:27
;1801126']Evo čitam prije neki dan u Vijestima kako navodno opština izdvaja 20 000 € za renoviranje javnog WC-a u gradu - kod dva kioska pored gradske kafane.
Pa se ja sada nešto razmišljam.Za šta treba jebenih 20 000 € ? ? ?Ja sam renovirao stan za dosta manje para.A da ne pričamo o situaciji gdje treba da se ugradi 20 šolja i 10 pisoara i 5-6 lavaboa.Pokoje ogledalo, i nove keramičke pločice.Pošto za sve one koji ne znaju, dolje već postoji wc i potrebno ga je samo renovirati.

E sad mi stvarno ne ide uglavu - da se tu treba potrošiti 20 000 €. PFff

20000e??? Kako se igraju sa ciframa,ko da renoviraju neznam sta a ne Javni WC.Nedaj boze da nesto vece renoviraju ...

Koma[MFHN]
02-09-10, 18:33
20000e??? Kako se igraju sa ciframa,ko da renoviraju neznam sta a ne Javni WC.Nedaj boze da nesto vece renoviraju ...

pa to i ja kažem.

I sve to u Vijesti - opušteno piše...

Njivice_Orano_Nepreorano
04-09-10, 20:37
Da je pisalo u dan, vise bi se potresli :)

Drug Tito
08-09-10, 19:06
Kako gori kod Tivta, a kisa nikako da padne.

montenegrina
08-09-10, 19:38
Je li pala kisa?
Odje u Pg pala.
Gori li koliko, jaok ijes?
Jos si dolje, ja sma juce dosla haha.
Iako si ti hejter sad ja tebe mrzim :D

Drug Tito
08-09-10, 19:50
Juzina je, nema kishe. Bio je jak pljusak oko 13, ali kao onomad na pozar kod Zvinja, nije padala dje treba.

Buba_mara
09-09-10, 11:03
Evo i mene sutra u Novi. Valjda me lijepo vrijeme doceka, a ne kisa ko prosli put. Je li vrijeme za plazu?

Njivice_Orano_Nepreorano
09-09-10, 22:41
More je fino osvjezavajuce, malo prljavo tu i tamo, bistro nije. Za suncanje ova dva dana nesto i nije bilo. Za popit ice tea na skver, moglo se fino :)

montenegrina
28-09-10, 09:05
@Montenegrina ...a kamoli dje drugo
Ne kaže se dje nego gdje...
E vazda ti f(hv)ala dje cuo i ne cuo :D Nijesi se valjda registrovao samo da bi mene ispravio?

Black_Pirate
29-09-10, 04:28
Pozajmicu im ja 20 000, ako vec Vlada nema, samo da naprave taj je-beni-javni-wc vise.. Kad je nuzda u pitanju, pare nisu bitne!

minjo
29-09-10, 17:19
Kaze se sta ima ili de si,a ne dje si ili kenova :clap:

darijan
01-10-10, 10:33

^ jel ovaj zalutao ili ja ne vidim dobro? :roll:

darijan
02-10-10, 17:30
Ne ovaj nije zalutao već ti ne vidiš dobro. Stavi naočare...

:cool:

i dalje mi isto...

Drug Tito
08-10-10, 20:42
Sutra na Rai Uno u 14:30 kao i svake subote Linea Blu. Jedina razlika je to sto ce sutra biti i par reportaza iz Crne Gore, Dobreca, Novoga, Boke.

starwalker
08-10-10, 21:47
to treba obavezno pogledati

Njivice_Orano_Nepreorano
16-10-10, 16:30
Mrak! Pade kisica, ili kisa, ili provala oblaka, nema struje.
Rekao bih da je malo teze zivjeti u 21.vjeku kad ti svako malo pomalo svaka kap vode pravi problem. Pravi ti problem i kad je ima i kad je nema. Jel' se mora gledat u oblake da bi se znalo : kad cu osusit ves, skuhat rucak, ugrijat kucu, odgledat tv, okupat djete toplom vodom pa da se i ja istusiram toplom vodom. Kubik drva precjenjen, ne daju mi da pilam. Ostaje mi samo da lozim lozu.
I naravno ispostava EPCG redovno drzi slusalicu podignutu da ih slucajno ne biste pitali kad ce doci struja....

starwalker
16-10-10, 17:34
Nije mi jasno zašto čim zagrmi pola opšine ostane bez struje? Zimi nema dana da se to ne dogodi, a kad bolje razmislim tako je tokom cijele godine. ;)

Black_Pirate
16-10-10, 19:24
Jbg porose se stari zardjali kablovi, sto se nisu mijenjali jos od Titovog doba.

Ko je lud u ovoj drzavi da daje pare za nesto novo, kad se staro moze krpiti u nedogled....

Crkne li mi koji uredjaj, udaricu nedje... opstina, vlada .. a mozda samo glavom o banderu. Mamu i mjebem lopovsku!

E da ce kakva mateorska kisa zasut Crnu Goru...

Njivice_Orano_Nepreorano
16-10-10, 20:29
^^ Suvise je mala CG da bi bas nju pogodila meteorska kisa. :)

Drug Tito
16-10-10, 23:11
Svaka cast onome ko je zaljepio na informativnu tablu bazena na skveru, broj 20, na zavrsetak radova. - 2020

Inace mogli bi prodat pricu turistima da se na skveru nalazi Ilirski bazen, sagradjen prije nove ere. Mogao bi se naplacivat ulaz, pa za jedno 5 godina da se skupe pare da se zavrsi bazen.

Orgullo
16-10-10, 23:18
Svaka cast onome ko je zaljepio na informativnu tablu bazena na skveru, broj 20, na zavrsetak radova. - 2020

Inace mogli bi prodat pricu turistima da se na skveru nalazi Ilirski bazen, sagradjen prije nove ere. Mogao bi se naplacivat ulaz, pa za jedno 5 godina da se skupe pare da se zavrsi bazen.
Ono je carski ,ko god da je,svaka mu cast...A ideja nije losa,mislim prije ce ta prica proc nego njihovi planovi izgradnje...

hn11boy
17-10-10, 18:09
a to se i moglo ocekivat, pricaju o pravljenju bazena vec 10 godina a jos 10 ce ga pravit!!!

Black_Pirate
18-10-10, 13:40
Prije ce most na Verige bit gotov. :mad:

starwalker
18-10-10, 13:56
grad sa bezbroj mogućnosti a ništa se ne dešava!!!

Njivice_Orano_Nepreorano
18-10-10, 23:15
I dalje se igramo novogodišnjih jelkica, pa smo bez struje. A nema kiše, nema vjetra, nema munje....

Black_Pirate
19-10-10, 00:37
Mozda je vrabac stao da se odmri na nekom ubudjalom dalekovodu... :confused:

HIPER
21-10-10, 11:16
Poplavila je elektrodistribucija, nemaju para da poprave krov :P

Drug Tito
21-10-10, 13:09
Ovo vidjeh prije desetak dana. Zanimljiv koncept :D

http://img814.imageshack.us/img814/5053/img3688.jpg

Njivice_Orano_Nepreorano
21-10-10, 15:08
Sto neko umije da propjeva : Svadba, svadba, svadba, svadba... E da krene južina onda, parkirali bi se :)

Alkatraz_hn
24-10-10, 16:35
Ovo vidjeh prije desetak dana. Zanimljiv koncept :D

http://img814.imageshack.us/img814/5053/img3688.jpg

a ovo je redovno na hotel plazi, ajde sad u ovo doba, nego ovo znaju da urade i u sred ljeta kad je plaza puna turista, organizuju svadbu u hotelu, nemaju nego 5 parking mjesta ispred i onda sva auta spuste na plazu...:mad:

mc_esseny
25-10-10, 14:20
A ovo vam je plaza?

aLaPaCha
25-10-10, 14:28
:D hahahahha

montenegrina
25-10-10, 17:21
A ovo vam je plaza?
Jes, sto joj fali? :D Da nemate ljepshu :D

Orgullo
25-10-10, 19:47
A ovo vam je plaza?
Da,betonski dio...Nema bolje u HN ,a ni u PG bogUmi :D

p.s. Odje se igraju najbolje kockice na Crnogorskom primorju,ko ne vjeruje neka svrati ;)

Alkatraz_hn
25-10-10, 20:02
Da,betonski dio...Nema bolje u HN ,a ni u PG bogUmi :D

p.s. Odje se igraju najbolje kockice na Crnogorskom primorju,ko ne vjeruje neka svrati ;)

normalno, hotel plaza rules!! ;) kad bi sastavljali reprezentaciju CG u kockicama 95% bi ih bilo sa hotel plaze :D

Drug Tito
25-10-10, 20:29
Potvrdjujem!

Orgullo
25-10-10, 20:39
Potvrdjujem!
hahaha :D Da nema i tebe dje tamo na kockice ? :)

Drug Tito
25-10-10, 21:04
Zamijenio sam cvrstu kozu na tabanima, za pivo i rakiju u Pivnici. Sad gledam mladje generacije kako igraju.

Orgullo
25-10-10, 21:11
Zamijenio sam cvrstu kozu na tabanima, za pivo i rakiju u Pivnici. Sad gledam mladje generacije kako igraju.
Hahhahah ;) To se postuje,treba se povuc i prepustit terene mladjima :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Mada ni u pivnicu nije lose,prijatna atmosfera,odlicno za izblejat popodne ;)

darijan
25-10-10, 21:34
...odlicno za izblejat popodne ...

odlicno za od jutra pa do sjutra :hardrock:

Orgullo
25-10-10, 21:38
odlicno za od jutra pa do sjutra :hardrock:
hahhaha ;) ja volim izblejat popodne u 'ladovini,a uvece sam vise za nesto tipa peoples :D

Njivice_Orano_Nepreorano
25-10-10, 22:10
hahaha :D Da nema i tebe dje tamo na kockice ? :)
On ih ceka da ih uslika :)

hn11boy
25-10-10, 22:40
eee kad je ova kisa ne moze se vikendom izac, pardon moze al u pandoru ili casu da slusam one nafurane folkere. Zimi ovaj novi je mrtav, mogli bi negdje otvorit kafic sa zivom svirkom, rok, bluz nako da se opustis i da protracis jos koji dan....:D

Drug Tito
25-10-10, 22:42
Hercegnovsko Pozoriste radi vec od podneva, pa sve do 1-2 iza ponoci.

montenegrina
26-10-10, 14:57
Jedna lijepa ideja koju sam vidjela u Andorru:
Mali kafic, uredjen kao dvevni boravak sa garniturama, a ima i stolova, i jedna velika polica na kojoj su sve moguce drustvene igre (ako to ove mladje generacije vise i znaju igrati). Mozete donijeti i neku svoju igru. Meni se bas svidjelo.

mc_esseny
26-10-10, 17:12
Jes, sto joj fali? :D Da nemate ljepshu :D

a pravite li dvorce u pijesku? :D

Drug Tito
26-10-10, 17:22
To je za djecu. U Novi bar mosh doc s kolima na plazu...

uh... ovo je loshe ispalo...

Njivice_Orano_Nepreorano
26-10-10, 20:46
I dalje se nastavlja sa neki ispadima struje. Njivice bez struje vise od 9 sati, a pretpostavljam i dio Tople i Igala. Naravno, telefonska slusalica elektrodistribuce ili prenosa ili trafo stanice (kako god krstili oni koji su krstili) podignuta od kako je nestala struja i ne mogu se dobiti informacije o eventualnom pustanju struje. I da, i dalje nema struje.

darijan
26-10-10, 21:30
evo dosla struja na toplu prije pola sata...
navodno je u pitanju bio neki osigurac koji je trebao da dodje iz PG i da se zamijeni. S obzirom da ostatak grada struju ima od 12 popodne, zasto je trebalo 8 sati da osigurac dodje i da se zamijeni. shvatam da to nije obicni osigurac ko kod mene doma, al svejedno... kao da je osigurac pjeske iz PG dolazio..

hn11boy
26-10-10, 23:41
evo dosla struja na toplu prije pola sata...
Navodno je u pitanju bio neki osigurac koji je trebao da dodje iz pg i da se zamijeni. S obzirom da ostatak grada struju ima od 12 popodne, zasto je trebalo 8 sati da osigurac dodje i da se zamijeni. Shvatam da to nije obicni osigurac ko kod mene doma, al svejedno... Kao da je osigurac pjeske iz pg dolazio..

ma to sve bagra, lijena..::d

Njivice_Orano_Nepreorano
27-10-10, 00:21
navodno je u pitanju bio neki osigurac koji je trebao da dodje iz PG i da se zamijeni. S obzirom da ostatak grada struju ima od 12 popodne, zasto je trebalo 8 sati da osigurac dodje i da se zamijeni. shvatam da to nije obicni osigurac ko kod mene doma, al svejedno... kao da je osigurac pjeske iz PG dolazio..

ma to je procedura trebovanja velika komplikacija, razumijes ali tu treba i uracunati i reprezentativne troskove nedje na putu. Da su meni rekli e treba ovo i ovo pokupit tu i tamo, pa vala ne bi cekali struju 9 sati!

Sve cekam onu zimu sto nam stize... Kad sjever malo zaladi pa svi popale grijanje. A ovdje ce se o jadu zabavljat o osiguracima i ispadima trafo stanica, i naravno, nece im pasti na pamet da telefonsku slusalicu stave tamo dje joj je mjesto, no ce je drzat podignutu, to jes spusteno sa strane.

Kakva posprdnja. Podjseti me ovo danas, kad sam pokusao ljetos dobiti informaciju od vodovoda kad ce stici voda, da znam da li da cekam ili da bebu vozim u meljine na kupanje, a ono jedan jedini broj, gdje je automat prikopcan, a taj automat ti daje samo informaciju koliki ti je racun za prosli mjesec, i koliki ti je dug i nista vise. Makar neki broj gdje mogu dobit dezurnog.

U stvari, izgleda, da tel.broj dezurnih imaju samo izvjesna gospoda kojoj mozda te informacije i ne trebaju (jerbo imaju agregate, ili svoje bazene vode) ali da neki obican gradjanin dobije informaciju ... a ne ne.

A koliko je vode napadalo juce, ee....

starwalker
29-10-10, 15:42
U čijoj je nadležnosti site http://www.hercegnovi.cc/home.php
Godinama nije ažururan.
Prostor za odličnu prezentaciju ali ipak sve stoji :mad:

Drug Tito
29-10-10, 15:51
Privatna svojina.

njeska
30-10-10, 16:53
Ja imam jedno skromno pitanje, nadam se da ce neko znati odgovor. Ovogodisnju nagradu povodom Dana oslobodjenja Novog dobilo je KUD "Igalo". Nesto nisam imao prilike, a ni gotovo niko iz mog okruzenja / mnogi cak i ne znaju da postoji taj ansambl/ da se upozna sa tim vrhunskim dometima igaljskih folklorasa. Iako je ova nagrada vec nekoliko godina unazad dezavuisana, pa je s pravom odluceno da se dodjeljuje na cetri godine, ova nagrada izaziva, najblaze receno, cudjenje, a i posprdivanje. Dakle, koji su umjetnicki dometi, znacajne turneje, festivali, nastupi ovogodisnjeg laureta?

darijan
30-10-10, 21:30
E ovako, kao bivsi clan tog KUD-a (i jos jednog, boljeg, KUD-a u gradu) i te kako sam podoban da pricam o tome. Upoznat sam sa svakakvim desavanjima u tom KUD-u, cak sam na sopstvenoj kozi osjetio neka vrlo neprijatna iskustva.

Umjetnicki dometi - i nisu neki, al posto sam bio "samo" igrac (da ne kazem nosioc tog KUD-a), a nisam neki koreograf, etnolog, ili nesto slicno o umjetnosti necu.

Znacajne turneje i festivali - evo da kazem dva detalja sa dvije turneje. Obje se odnose na period izmedju 2006te i 2008e godine.
Prva - neki seoski folklorni festival u nekom selu u Subotici koji je toliko poznat i popularan i koji se toliko sredstava ulaze da je za cijeli festival postavljen samo jedan plakat i to na drvetu ispred sale u kojoj se "festival" odrzavao. E da, i taj jedini plakat je bio rucno ispisan, na listu papira A3 formata, crnim markerom.
Druga - turneja u Cacak, neka tako dobra organizovana smotra folklora, gdje smo mi kao ucesnici bili smjesteni u motelu koji se nalazi na spratu autobuske stanici i koji ima jednu zvjezdicu. Tj, imao je (pertpostavljam) za vrijeme Tita, u vrijeme kad smo mi tamo boravili, nije imao ni tu jednu. Tople vode nije bilo nego mozda u dvije, maksimalno tri sobe; plocice u WCu su otpadale ako bi ih slucajno dotaknuo; prozori se nisu mogli otvoriti; i najvaznije - bio je neki zimski mjesec a mi u sobi nismo imali grijanje.
Eto, dvije izdvojene turneje, a KUD "Igalo" ih je u svojoj dugackoj istoriji imao toliko da se mogu nabrojati na prstima dvije ruke.

Evo jos par "interesantnih" detalja:
Prije nego sto smo par momaka i ja iz jednog drugog KUDa iz nase opstine dosli da povecamo broj momaka, u KUDu "Igalo" je bilo cak 5 momaka, i jedino kolo koje su oni igrali na nastupima je bilo "Bokeško", i to su jednu curu oblacili u musku nosnju da bi imali 6 parova...
Bokeška nosnja koju taj kud ima u svojoj kolekciji, ima par izvitoperenih detalja, kao sto je na primjer tzv "novcanik" koji na sebi ima izvezeno 4S (srpski simbol), pa su/smo bili primorani da taj dio nosnje okrecemo naopacke da se narod koji zna kako treba da izgleda bokeska nosnja ne bi sprdao sa izgledom clanova KUDa "Igalo"

A sad, moje skromno misljenje zasto je KUD "igalo" dobio gorepomenutu nagradu -
Koreograf u tom KUDu je nas "najpoznatiji" maticar Vlado Ozegovic. Predsednik tog KUDa je Zorica Gavrilovic, koja je ujedno i aktivista neke "srpske" stranke. (Sjecam se da nam je na jednoj probi prije referenduma dijelila majice sa natpisima "NE..." te nagovarala punoljetne clanove KUDa da se na referendumu izjasne PROTIV nezavisnosti! )
S obzirom na ovih par cinjenica, i jako poznatu stvar da se kod nas u opstinu sve zavrsava i dobija preko veze, SMJELO TVRDIM DA JE I NAGRADA POVODOM DANA OSLOBODjENjA DOBIJENA PREKO VEZE, a sa ciljem da se KUDu "Igalo" malo podigne rejting, iako ce uvijek biti iza svih ostalih KUDova u nasem gradu!

O temi folklora i KUD-ova u nasem gradu mogao bih napisati bar jednu malu knjigu pa cu sada da zavrsim.

I jos jedna stvar dragi komsija njeska (http://forum.cafemontenegro.com/member.php?u=16505). U igaljskom KUDu, NAZALOST najmanje igraca ima iz Igala.

njeska
31-10-10, 18:33
Darijane, druze, hvala na iscrpnom postu i odgovoru. Sad eto i mi ostali znamo koliko pjeza najznacajnija nagrada u nasem gradu.

Njivice_Orano_Nepreorano
01-11-10, 21:53
Danas sam se zabrojao...
Mislim da ima oko 11-12 lezecih policajaca (umirivaca saobracaja ili tako nesto) od Njivica do Bolnice Meljine. Kako ? Cemu ? Pa prije 10 godina nije bio ni jedan. Je li to u medjuvremenu pocelo da se vozi 80-100 km/h kroz donji put ?
Definitivno prelazim na voznju kroz setaliste. Ode trap od ovoliko lezarina po putu.

darijan
01-11-10, 22:15
zar ih ima toliko... evo ja sad nesto brojim, i dodjoh do 6.. :(
-ona krivina na njivicki put
-kod bazena
-kod onog malog marketa prije Hotela Plaza
-par metara prije hotela plaza
-kod skolskog centra
-kod Kubusa

Njivice_Orano_Nepreorano
02-11-10, 00:41
Postavljeno ispod titove vile, pa kod topljanke, i mislim da sam ih jos negdje vidio danas u prolazu, i da zar se ne sjecas onog kod forte mara, prije autobuske stanice ispod zvonika...
Ona krivina na njivicki put ima dva komada ako ides put volija od Njivica, a ako odlucis kod karaule zavrnut prema titovoj vili, tu imas pored onog jednog na putu, jos dva ( jedan prije mosta, drugi kod stadiona)

Drug Tito
02-11-10, 00:44
Postavljeno ispod titove vile, pa kod topljanke, i mislim da sam ih jos negdje vidio danas u prolazu, i da zar se ne sjecas onog kod forte mara, prije autobuske stanice ispod zvonika...
Ona krivina na njivicki put ima dva komada ako ides put volija od Njivica, a ako odlucis kod karaule zavrnut prema titovoj vili, tu imas pored onog jednog na putu, jos dva ( jedan prije mosta, drugi kod stadiona)

Taj je nidjeveze postavljen.

Njivice_Orano_Nepreorano
02-11-10, 00:47
^^ nije jedini.

darijan
02-11-10, 09:38
Postavljeno ispod titove vile, pa kod topljanke

o... to neko novo sađenje... pfff....

a ovih se ostalih nisam mogao sjetiti :(
a sto kazete za nidjeveze postavljene, meni nije jasno sta radi onaj kod Kubusa u meljine...