PDA

View Full Version : TRE SORELLE

Thalasoma
08-11-04, 14:55
Za sve one koji vole pozoriste i kojima se dopao BOKESKI D MOL a nadju se u Beogradu, preporucujem predstavu TRE SORELLE u Zvezdara Teatru, koju je napisao Stevan Koprivica.
Radnja se dogadja u Boki (nedaleko od Kotora) pa je tim za sve nas iz zaliva jos zanimljivija i draza, mada, ako je sudeci po aplauzu koju je komad dobio na predpremijeri, ocigledno je da su i "kontinentalci" odusevljeni.

BLeNtaVi
08-11-04, 16:55
Pusti Beograd, kad ce se to spustit dolje?

Thalasoma
09-11-04, 09:19
Ko zna kada ce?
Nekako, imam utisak da tesko da ce doc' prije ljeta ali, nikad se ne zna.

Jimi_Hendrix
10-11-04, 00:10
Ja idem na predstavu 15og :)

Thalasoma
11-11-04, 10:56
Ajde baš javi kako ti se dopalo.
Može?

Jimi_Hendrix
13-11-04, 02:18
ochekujte detaljan izvjestaj :)

assassinate
13-11-04, 02:27
Ajde ajde da cujemo kakvo je i to cudo kako ja mrzim predstave volim samo one tipa teatar 303. . .

shake
14-11-04, 17:27
I ja isto. Nikad mi to nije bilo interesantno gledat. Uzmes film na DVD, i uzivas.

joksa
14-11-04, 19:29
:roll:

Dragone
14-11-04, 21:58
Ajde ajde da cujemo kakvo je i to cudo kako ja mrzim predstave volim samo one tipa teatar 303. . .

Posted: Sun Nov 14, 2004 5:27 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

I ja isto. Nikad mi to nije bilo interesantno gledat. Uzmes film na DVD, i uzivas.

Tipical...

Thalasoma
15-11-04, 09:58
Nemoj da ovo shvatis kao provokaciju ali, koliko si do sada gledala predstava i koje su to predstave bile?
Ajd' ako budes dolazila u Beograd da te odvedem na jednu predstavu (ili da ti preporucim) pa ako ti se ni ta ne bude dopala, onda se drzi svog stava. Po meni, pozoriste je nesto mnogo dobro i svakom bi savetovao da ga sto cesce posecuje.

Dragone
15-11-04, 14:05
Nemoj da ovo shvatis kao provokaciju ali, koliko si do sada gledala predstava i koje su to predstave bile?
Ajd' ako budes dolazila u Beograd da te odvedem na jednu predstavu (ili da ti preporucim) pa ako ti se ni ta ne bude dopala, onda se drzi svog stava. Po meni, pozoriste je nesto mnogo dobro i svakom bi savetovao da ga sto cesce posecuje.

Agreed...

shake
17-11-04, 00:22
Mozda ste u pravu. Posljednju sam vidjela prije par godina :) tada nisam ni znala sto znaci predstava. Cim se vratim idem na neku predstavu, obecavam.

BLeNtaVi
17-11-04, 04:14
Izvescemo te ja i Dragone da *ebe oca, mi smo ti u Tivat toliko puta odili da nam karte dzabe daju kad su prestave. :) Priznajem nisu sve bile zanimljive, ali lijepo ih je bilo vidjet.

Jimi_Hendrix
17-11-04, 11:00
e ovako... predstava je bila do jaja... akcenat su odlicno odradili... ali je bilo par "malih propusta" :) Naime, prozori (i njihovo zakartavanje) uopste nisu postojali!!!... niti su pomenuti... neznam sta je Stevan Koprivica mislio s time.. al ajde...
Sve u svemu 0 vrijedi pogledati...
p0z

Dragone
17-11-04, 14:47
Izvescemo te ja i Dragone da *ebe oca, mi smo ti u Tivat toliko puta odili da nam karte dzabe daju kad su prestave. :) Priznajem nisu sve bile zanimljive, ali lijepo ih je bilo vidjet.

Domacini, heheh...

Po meni ko nije pogledao "Bokesku triologiju", nije Bokelj, a ko nije pogledao "Kako se ko rodi" i "Jelena Savojska" nije Crnogorac!!!

Carla Bruni
20-11-04, 19:30
Dr_Dragone Posted:

Po meni ko nije pogledao "Bokesku triologiju", nije Bokelj, a ko nije pogledao "Kako se ko rodi" i "Jelena Savojska" nije Crnogorac!!!

:)

slazem se

Thalasoma
22-11-04, 14:21
e ovako... predstava je bila do jaja... akcenat su odlicno odradili... ali je bilo par "malih propusta" :) Sve u svemu 0 vrijedi pogledati... p0z
Slazem se sa tobom.
A koju ste jos predstavu od ovog pisca gledali?

Carla Bruni
22-11-04, 15:38
Novela od ljubavi
D-mol
Betula
Inominato

ima li jos sto :?:

Jelena Savojska nije njegova ?

Thalasoma
24-11-04, 09:16
Novela od ljubavi
D-mol
Betula
Inominato

ima li jos sto :?:

Jelena Savojska nije njegova ?

Od svega toga, ja sam samo gledao Bokeski D-mol.
Kakve su ostale predstave i zna li neko hoce li se uskoro "davati" negde u SCG?
Od Stevana K. sam jos gledao ANDJELU i ZAKLINU BANDEKU. Obe predstave su mi se dopale mada se potpuno razlicite od D-mola i TRE SORELLE.

Makica
24-11-04, 13:07
'Dugo putovanje u Jevropu'? To da odgledam....

Kad smo vec krenuli o lokalizmima cudi me da niko nije pomenuo 'Princezu Kseniju od Crne Gore'.

Makica
24-11-04, 13:09
I jos od Stevana 'Zauvijek tvoj', to je ali bas super :)

Carla Bruni
25-11-04, 09:00
Trilogija je vise nego fantasticna , svaka ima svoju tezinu na drugaciji nacin
tesko bih izdvojila neku, sve su izuzetne i svaka me je na drugaciji nacin pogodila.

-ja sam sve od gore navedenog gledala

Thalasoma
30-11-04, 09:47
Cuo sam da je trilogija fantasticna, mada sudeci po predstava koje sam do sada od doticnoga gledao, bilo bi i cudno da nije.
BTW, Carla i ta slikica iznad tvog nick-a je super. Htedoh reci, super je film CUDESNA SUDBINA AMELIJE PULEN.
Zaista jedan od onih koji ostaju u secanju a i valja ih imati u kolekciji.
Posebna je prica ona fora sa patuljkom:-) Uvek se nasmejem kada se toga setim.

Carla Bruni
30-11-04, 14:39
Cuo sam da je trilogija fantasticna, mada sudeci po predstava koje sam do sada od doticnoga gledao, bilo bi i cudno da nije.
BTW, Carla i ta slikica iznad tvog nick-a je super. Htedoh reci, super je film CUDESNA SUDBINA AMELIJE PULEN.
hm patuljak- jedan od bolih detalja , film je sav od detalja,mogla bih ga gledat 300 puta , s istim uzivanjem,...
Tek taj film je dokazao da je FILM 7. umjetnost

Dark_Side
02-12-04, 08:05

znamo da imas DVD ne moras se falit :D

Thalasoma
06-12-04, 11:09
hm patuljak- jedan od bolih detalja , film je sav od detalja,mogla bih ga gledat 300 puta , s istim uzivanjem,...

Slazem se sa tobom. A upravo taj film je dokazao i kakva je glupost nagrada OSKAR Americke Filmske Akademije koja je izmedju spomenutog filma i NICIJE ZEMLJE izabrala ovaj drugi iako se zaista radi o trecerazrednom filmu koji po meni nije zasluzio cak ni da udje u konkurenciju za najbolji film van engleskog govornog podrucja a kamoli da osvoji tu nagradu.
To je samo jos jedan dokaz da je filmska umetnost okrenuta samo profitu koji je jedino uslovljen politickom podobnoscu i nicim drugim.

Carla Bruni
06-12-04, 13:18

Slazem se sa tobom. A upravo taj film je dokazao i kakva je glupost nagrada OSKAR Americke Filmske Akademije koja je izmedju spomenutog filma i NICIJE ZEMLJE izabrala ovaj drugi iako se zaista radi o trecerazrednom filmu koji po meni nije zasluzio cak ni da udje u konkurenciju za najbolji film van engleskog govornog podrucja a kamoli da osvoji tu nagradu.
To je samo jos jedan dokaz da je filmska umetnost okrenuta samo profitu koji je jedino uslovljen politickom podobnoscu i nicim drugim.

Hej pa mislim da si u zabludi sto se jednog djela tice > ne postoji umjetnost americkog filma ,... to je paradoks..... "americki film" i "umjetnost" ne stoje u istoj recenici.
:arrow: nakon ovog nema potrebe govoriti o americkoj kritici filma :arrow: Oskaru,... itd

Izvinanjavam se moderatoru sto nije u skladu sa temom .

cattaro
19-02-05, 14:34
Post na topicu dje sam rekao da necu vishe nishta rec me nacerao da kazem koliko mi je teshko kad vidim da je predstava "Tre sorelle" radjena u produkciji Zvezdara Teatra i premijerno prikazana u Beogradu...
Eto dje smo mi...
Inache, nemam nishta protiv toga, nazalost, nisam bio tada tu i predstavu josh nisam vidjeo. Kritike koje sam prochitao nisu bash sjajne i zao mi je zbog toga. Mada, napravicemo mi to bolje! :wink:

Thalasoma
22-02-05, 16:08
A gde si ti procitao te kritike, molim te mi takstativno navedi (ne lokaciju na kojoj si citao vec gde su objavljeni ti tekstovi).
Verovatno je kritiku napisao "dobrostivi" Andrej Nikolaidis kojem nista iz Novoga nije dobro pa ni Stevan Koprivica. Jos kada se tome doda da je predstava u produkciji Zvezdara Teatra...
Po meni, Stevan K. je najbolji promoter autohtone bokeljske kulture i jezika. To sto radi u Beogradu ne bi trebalo nikome da smeta.
U svakom slucaju, kada budes odgledao predstavu, onda napisi sta mislis o njoj i da li "mi" mozemo da napravimo bolju!

Carla Bruni
22-02-05, 21:35
A gde si ti procitao te kritike, molim te mi takstativno navedi (ne lokaciju na kojoj si citao vec gde su objavljeni ti tekstovi).
Verovatno je kritiku napisao "dobrostivi" Andrej Nikolaidis kojem nista iz Novoga nije dobro pa ni Stevan Koprivica. Jos kada se tome doda da je predstava u produkciji Zvezdara Teatra...
Po meni, Stevan K. je najbolji promoter autohtone bokeljske kulture i jezika. To sto radi u Beogradu ne bi trebalo nikome da smeta.
U svakom slucaju, kada budes odgledao predstavu, onda napisi sta mislis o njoj i da li "mi" mozemo da napravimo bolju!

Covjek je vjerovatno mislio da mu je zao sto se takvi komadi prvo ne igraju, recimo u Tivtu, ili sto se ovaj konkretno uopste nije igrao u Boki,ili sto mi nismo dovoljno dobra publika ili sto nismo sposobni napraviti predstavu te tematike...i sl.
A.N. se ne bavi pozorisnim kritikama, i ne moramo ga u svakom topicu pominjati.

Carla Bruni
22-02-05, 21:41
Mislim da bi ovakve topice trebalo postavljati na po4umu KNJIZEVNOST, tamo postoji odjeljak za pozoriste i rasprave o predstavama su na vecem nivou. :wink:

Igi
23-02-05, 01:59
Volio bih onda da vise ne dolazis na ovaj dio foruma, jer je forum Knjizevnost na vecem nivou od Kotor foruma i ljudi koji tamo dolaze vode adekvatnije rasprave dorasle tvom intelektu...

Isto bih te tako zamolio da ne ulazis u dalju raspravu vezanu za moj post, jer nisi moderator i malo je glupo da nama sugeriras gdje da premjestamo ovaj topic, a posto ga ti vec nisi postavila nego Thalasoma, siguran sam da je imao/la dobar razlog za to...

Carla Bruni
23-02-05, 15:31
Molim te kad repliciras repliciraj zbog same replike , a ne samo da bi odgovorio na moj post.
Ako ti citanje mojih postova iziskuje intelektualni napor koji ne mozes sebi da priustis , ZAOBIDJI IH

forum Knjizevnost na vecem nivou od Kotor foruma i ljudi koji tamo dolaze vode adekvatnije rasprave dorasle tvom intelektu...
istina, ali to ne znaci da ne trebam posjecivati ostale pod4ume
A kada sam rekla da su na vecem nivou mislila sam, prije svega na to da nema komentara tipa ko odakle dolazi , da li je sramota ako je predstava radjena u Zvezdara Teatru ili tivatskoj produkciji ,.. prosto- tamo se zdravo diskutuje O SAMOJ PREDSTAVI

jer nisi moderator i malo je glupo da nama sugeriras gdje da premjestamo ovaj topic

odkada su sugestije moderatorima GLUPE :?: :shock:
Ja sam mislila da su cak i pozeljne.
A moja sugestija , ako procitas pazljivije, se odnosila na buduce otvaranje ovakvih topica (recimo o Bokeljskoj trilogiji) i na eventualno otvaranje ovog istog na Knjizevnosti

BTW zelju ti necu ispunit.

Igi
23-02-05, 15:59
Srecom, ja mogu sam sebi da ispunim tu zelju ako mi se prohtje... Do tada uvuci taj svoj ego u gace jer dobro znas sto sam mislio prethodnim postom...

cattaro
23-02-05, 17:52

Mislim da je u "VREME" ili "NIN" izashla ta kritika!
Nemoj me cerat da trazim taj text, ispashcesh smjeshniji nego na topicu o Boki kotorskoj!
Jaaaako ti je nisko ovo provociranje, ne znam shto ce ti to!?
I josh neshto, Stevan K. je JEDINI sa ovih prostora radio na ovoj temi, a kao takav i jeste najbolji! Medjutim, jedan kotoranin ce radit predstavu na temu "Tre sorelle", zbog para se ta stara ideja do sad nije mogla realizovat...
I ne zanima me smeta li kome u Beogradu ta predstava, ne bi se izvodila da smeta!

Thalasoma
25-02-05, 09:34
Pa, samo napred, prijatelju. Nadji to pa postuj. Nemam nista protiv. I nemoj da se brines da li cu da ispadnem smesan. Mene to ne brine. Smeha nikada dosta!
Sto se pak tice topic-a o Boki K. Moram da priznam da se uglavnom slazem sa tobom i Kravcem oko vecine stvari, medjutim, o tome cu da pisem na tom topic-u, samo da ugrabim malo vremena.

cattaro
25-02-05, 23:26
Pa, samo napred, prijatelju. Nadji to pa postuj. Nemam nista protiv. I nemoj da se brines da li cu da ispadnem smesan. Mene to ne brine. Smeha nikada dosta!
Sto se pak tice topic-a o Boki K. Moram da priznam da se uglavnom slazem sa tobom i Kravcem oko vecine stvari, medjutim, o tome cu da pisem na tom topic-u, samo da ugrabim malo vremena.

Ne mislish valjda da cu ja stvarno sad ic po netu (ili josh bolje po trafikama) i trazit taj text da bih tebi neshto dokazivao :?: :shock: :lol:
Josh bolje, najavljuje se ubrzo ova predstava i u Kotor, pa cu ti rec svoje impresije nakon shto odgledam, zivo me zanima scenografija prije svega...

cattaro
27-05-05, 01:41
Eto ga... Da se vratimo ovoj predstavi, poshto se 23. i 24. prikazivala u Tivtu.
Na sceni 1 (jedna) vrata, Mima K. koji moze da glumi sve samo ne jednog Bokelja(stvarno sam se potrudio da ga ne uvrijedim), Andrija M. koji sa svojim gestikulacijama pokushava da se nametne(bezuspjeshno), Ninkovicka (mislim da se Ninkovic preziva glumica koja je glumila najstariju sorellu) po sred parlanja medju bokeshki ubachi po koju beogradsku... Odushevila me Sloboda Micalovic, bila je stvarno vrh, odavno nisam vidio da neko sa strane ovako skine bokeshki govor, a i cura je veliki talenat (sjetimo se njene sjajne role u Zoni Zamfirovoj).
Naravno, sve karte mnogo dana ranije prodate, dosta poznatih iz Kotora, narod zeljan ovakvih stvari, shto cete... :(
Moja ocjena bi bila oko trojke, zbog odredjenog truda koji su svi ulozili.
Usput, predstava "Tre sorelle" u produkcija CNP-a je stopirana (premijera je trebala bit chini mi se 14-og), izgleda da je loshe to bilo odradjeno iako sam bio optimista zbog reditelja iz Kotora i mnoshtvo talentovanih CG glumaca.
Naravno, veliki + za tivatski kulturni centar koji nam je ovo priushtio!

Acherontia_Styx
27-05-05, 15:33
Predstavu nisam gledala, ali sam čula da su se ljudi za glavu hvatali od toga koliko su ovi fulavali bokeški naglasak..A Mima Karadžić kao Bokelj..hmm, kakvu će predstavu o nama imati oni gore..

BLeNtaVi
27-05-05, 17:48
cujes vataju se za glavu. I treba da se vataju kad nema niko od nasih (pravih Bokelja) da napravi takvu prestavu, nego ovi odozgo sto vole "nase lepo more"...

Hari Krisna
27-05-05, 18:41
Reziser rece da mu kotorski dijalekat nije bio prevashodni cilj, a inace sprema se i film.

kIkICa
27-05-05, 22:10
Gledala sam predstavu i odlichna je! Preporuchujem je svakom ko je u Bg-u. ;) Shto se dijalekta tiche mogu vam recji da su se ljudi "hvatali za glavu" jer nishta nijesu razumjeli, pa su se chuli komentari tipa kakvi su nam izrazi i sl. :p Ko ih shisha... :D

p.s. Evo ovom prilikom MOLIM one koji su u Tivtu da mi jave chim bude Jelena Savojska dolje, jer sam proshlo ljeto 2 puta zakasnila za karte. :cry:

cattaro
28-05-05, 14:24
Reziser rece da mu kotorski dijalekat nije bio prevashodni cilj, a inace sprema se i film.

Nadam se da se shalish u vezi dijalekta!
Sushtina je stari moj bash u tome! Ako ce film pravit poput predstave - bolje da ga ne prave! Mislim, bolje im je onda snimit josh koju epizodu "M(j)eshovitog braka" i svi cemo bit srecni i zadovoljni!

Jednostavno ne mogu tek tako preci preko povrshno-prosjechne predstave o tri sestre sa Prcanja. Po meni je to daleko najjacha bokeshka legenda!

Ljudi bi trebalo da shvate da izmedju Bokeshke trilogije i "Tre sorelle" postoji velika razlika!

Trinity from Zion
01-06-05, 23:51
Najavljeno je da ce u septembru biti premijera iste predstave u CNP, ali sa drugim glumcima.

U BG ova predstava je dosta +posjecena... karte brzo prolaze i vec mjesecima se tesko nalaze.

Acherontia_Styx
02-06-05, 20:04
Hehe, ja sam cula da su se Tivcani vatali za glavu od pogresnog naglaska, ne od rijeci, ali posto je gore receno da pravilan bokeski dijalekat nije bio cilj, onda to i nema veze..

innominato2
21-06-05, 00:25
Ljudi koji su radili predstavu bili bi jako srecni kada bi znali da su jedine primjedbe one koje se odonose na dijalekat. Elem, Kotoranin koji je rezirao predstavu u CNP nije uspio ni da dodje do premijere jer je predstava skinuta na kontrolnoj probi. Toliko o kotroskom poznavanju problematike. A vjerovatno je dijalekat bio tacan. Ama, dijalekat je samo dio pozorisnog izraza. Kad je izasao BOKESKI D MOL, / vec kultna predstava, slozicete se/ vrisnuli su Perastani i rekli: TAKO SE NE GOVORI KOD NAS...A lekturu je radio TIVCANIN... Hm, svijetu je namoguce ugoditi. Elem, istine radi, a i poznavanja pozorista radi: TRE SORELLE su pisane na bokeskom dijalektu, ali SCENSKI GOVOR postavljaju lektori, oni koji sa glumcima rade duzine i akcente. Neki glumac to "uhvati", neki na "uhvati".. Neko se sluzi tehnikom, neko sluhom. Sloboda Micalovic je iz Vranja, ali ima apsolutni sluh, A Ninkovicka je Trebinkja i ima nase duzine u usima, ali joj se " omakne"...
Jos nesto, istine radi: legenda o TRE SORELLE je posluzila samo KAO POVOD za tekst i predstavu. Legenda o perastanskim ljubavnicima posluzila je samo kao POVOD za D MOL. Pozoriste nije duzno da postuje ni istoriju, a kamoli legende, koje su i inace samo u crticama, naznakama, nijesu "razradjene price"...U legendi Sorellama nema demonskog ljubavnika, a u predstavi ima...A sto se prozora tice, ti gradjevinski zahvati nijesu bili bitni piscu ni reditelju, nego ono sto se MOGLO desavati iza tih prozora. Pozoriste se ne bavi fasadama.
Inace, ovaj tekst je bio narucen od grada Kotora, bile su i pocele probe, igrali su Dragan Nikolic, Dubravka Vukotic, Vanja Milacic, Jelena Djokic, Branimir Brstina i Mima Karadzic ali su probe obustavljene iz dan danas nepoznatih razloga. Prva stvar bi bila da je ova predstava napravljena i igrana u Kotoru... Kada ni poslije pet godina Kotor nije smogao snage ni volje da obnovi probe, otislo se u Beograd i napravila se nova podjela.
TRE SORELLE su najgledanija predstava sezone u SCG, Dragan Petrovic koji igra ludog JOJA dobio je nagradu " Ljubisa Jovanovic" za glumacku bravuru. Film ce biti sniman u decembru, u Kotoru, Perastu, Prcnju i Risnu: Bice zanimljiva prica o dijalektu kada film bude titlovan na stranim jezicima... Bas me zanima engleski prevod replike " umideca se uvatila po kornizima" i koliko ce to biti bitno u prici o strasti, pobuni protiv konvencije, dogme,religije, fjaci, ucmalosti, probudjenoj seksualnosti...
Postoji jos jedan tekst koji ce po svoj prilici biti pretocen u film, a lociran je bas u Kotoru, NOVELA OD LJUBAVI, nekadasnja predstava Gradskog teatra iz Podgorice, svojevremni apsolutni pobjednik Kotorskog festivala pozorista za djecu...Ne znam da li se neko na forumu sjeca te predstave koja je kotorski sharm i jezik prezentala sirom Evrope... Sve sa brdskim i primorskim dijalektima...

cattaro
21-06-05, 18:06
Ljudi koji su radili predstavu bili bi jako srecni kada bi znali da su jedine primjedbe one koje se odonose na dijalekat. Elem, Kotoranin koji je rezirao predstavu u CNP nije uspio ni da dodje do premijere jer je predstava skinuta na kontrolnoj probi. Toliko o kotroskom poznavanju problematike. A vjerovatno je dijalekat bio tacan. Ama, dijalekat je samo dio pozorisnog izraza. Kad je izasao BOKESKI D MOL, / vec kultna predstava, slozicete se/ vrisnuli su Perastani i rekli: TAKO SE NE GOVORI KOD NAS...A lekturu je radio TIVCANIN... Hm, svijetu je namoguce ugoditi. Elem, istine radi, a i poznavanja pozorista radi: TRE SORELLE su pisane na bokeskom dijalektu, ali SCENSKI GOVOR postavljaju lektori, oni koji sa glumcima rade duzine i akcente. Neki glumac to "uhvati", neki na "uhvati".. Neko se sluzi tehnikom, neko sluhom. Sloboda Micalovic je iz Vranja, ali ima apsolutni sluh, A Ninkovicka je Trebinkja i ima nase duzine u usima, ali joj se " omakne"...
Jos nesto, istine radi: legenda o TRE SORELLE je posluzila samo KAO POVOD za tekst i predstavu. Legenda o perastanskim ljubavnicima posluzila je samo kao POVOD za D MOL. Pozoriste nije duzno da postuje ni istoriju, a kamoli legende, koje su i inace samo u crticama, naznakama, nijesu "razradjene price"...U legendi Sorellama nema demonskog ljubavnika, a u predstavi ima...A sto se prozora tice, ti gradjevinski zahvati nijesu bili bitni piscu ni reditelju, nego ono sto se MOGLO desavati iza tih prozora. Pozoriste se ne bavi fasadama.
Inace, ovaj tekst je bio narucen od grada Kotora, bile su i pocele probe, igrali su Dragan Nikolic, Dubravka Vukotic, Vanja Milacic, Jelena Djokic, Branimir Brstina i Mima Karadzic ali su probe obustavljene iz dan danas nepoznatih razloga. Prva stvar bi bila da je ova predstava napravljena i igrana u Kotoru... Kada ni poslije pet godina Kotor nije smogao snage ni volje da obnovi probe, otislo se u Beograd i napravila se nova podjela.
TRE SORELLE su najgledanija predstava sezone u SCG, Dragan Petrovic koji igra ludog JOJA dobio je nagradu " Ljubisa Jovanovic" za glumacku bravuru. Film ce biti sniman u decembru, u Kotoru, Perastu, Prcnju i Risnu: Bice zanimljiva prica o dijalektu kada film bude titlovan na stranim jezicima... Bas me zanima engleski prevod replike " umideca se uvatila po kornizima" i koliko ce to biti bitno u prici o strasti, pobuni protiv konvencije, dogme,religije, fjaci, ucmalosti, probudjenoj seksualnosti...
Postoji jos jedan tekst koji ce po svoj prilici biti pretocen u film, a lociran je bas u Kotoru, NOVELA OD LJUBAVI, nekadasnja predstava Gradskog teatra iz Podgorice, svojevremni apsolutni pobjednik Kotorskog festivala pozorista za djecu...Ne znam da li se neko na forumu sjeca te predstave koja je kotorski sharm i jezik prezentala sirom Evrope... Sve sa brdskim i primorskim dijalektima...

Da nisam gledao predstavu vjerovatno bih ti sad aplaudirao na izvrsnom postu, ovako i dalje stojim pri svom stavu da je ovo prosjechna predstava. I da, za sve bokelje je BOKESHKI D MOL kultna i odlichna predstava, ali isto tako su svi koji su gledali samnom predstavu TRE SORELLE u Tivtu (a ne u Bg-u dje su se toboz 'vatali za glavu, shto je samo po sebi nekulturno) izashli iz sale pomalo razocharani. Daleko je to od tvojih rijechi da se ne moze svijetu ugoditi... Dakle dijalekat, scena i niz zamjerki koje sam dao su samo neshto shto sam ja kao laik primijetio! "Jojo" je bio sjajan, ali gestikulacijom, nikako govorom, jer je imao velikih "izleta"...
Za Pejakoviceve TRE SORELLE si u pravu, Djaga Micunovic ih je skinuo sa repertoara jer predstava nije valjala...
Film moze ispasti dobro, ali bih ja puno toga promijenio, pocheo bih od nekih glumaca...
Pozdrav!

[azzo-kSv]
23-06-05, 17:38
vazno je da ovdje dolaze pametni ljudi...

^AlieN^
24-06-05, 12:59
']vazno je da ovdje dolaze pametni ljudi...

ko ima para taj ima para :D

Carla Bruni
28-06-05, 16:35
Ja sam za ovu u CNP-u kupila karte , ali otkazano :(, a ova u Tivtu mi je promakla.:(
Inace ja nikako ne mogu Andriju Milosevica da zamislim u ulozi "zgodnog pomorca", no dobro , komentar cu dat kad odgledam obije predstave. Ovu Zvezdara teatra nadam se u toku ljeta , a u CNP-u u oktobru.
Inace ako neko sazna kad ce gostovati Z.T. neka javi , mada ja se ovih dana spustam dolje (na duze:yipiiii: ) tako da cu se potruditi da dobijem tu informaciju.

Makica
28-06-05, 20:03
Ima li sanse da se idje odgleda Novela od ljubavi?

Carla Bruni
29-06-05, 12:13
Tesko. Predstava je "stara" vec skoro 10 godina, i izvodi se sve rijedje i rijedje.:(

cattaro
05-07-05, 16:42
Do mene je doshao prospekt "Tivatsko kulturno ljeto", repertoar za jul 2005.
Izdvajam:
- 8. jul u 21 30 - Pozorishte Moderna garaza Beograd, "Visoka shkola za plejboja", atrijum ljetnjikovca Buca
- 11. jul u 22 00 - koncert grupe "Perper", ljetnja pozornica
- 12. jul u 22 00 - Narodno pozorishte Beograd, balet "Ko to tamo peva",
ljetnja pozornica
- 13. jul u 22 00 - Narodno pozorishte Beograd, balet "Doktor Dzekil i Mister Hajd", ljetnja pozornica
- 15. jul u 22 00 - Teatar mladih Cetinje i Centar za kulkturu Tivat, premijera predstave "Creeps", atrijum ljetnjikovca Buca (ista predtsva ce se na istom mjestu i u isto vrijeme odrzati i 16. i 17. jula)
- 19. jul u 22 00 - Narodno pozorishte Shtip, predstava "Bilo jednom u maju", atrijum ljetnjikovca Buca
- 21. jul u 22 00 - Koncert grupe "Negativ", ljetnja pozornica
- 23. jul u 22 00 - Pozorishte Mladih Cetinje, "Chorba od kanarinca", atrijum ljetnjikovca Buca
- 26. jul u 22 00 - Centar za kulturu Tivat - "Bokeshki D-moll", ljetna pozornica
- 29. jul u 22 00 - Elizabeta Djorevska - "Shirli Valentajn" - monodrama, atrijum ljetnjikovca Buca
- 30. jul u 22 00 - Milan Kalinic, predstava "Ko je ovde idiot", atrijum ljetnjikovca Buca
- 31. jul u 22 00 - Teatar Rugantino Zagreb - "Antigona u Njujorku", atrijum ljetnjikovca Buca

Makica
05-07-05, 19:16
Cattaro, ali HVALA do neba :D

cattaro
07-07-05, 14:26
Nema na chemu! ;)

cattaro
08-07-05, 14:04
PRVI MEDITERANSKI POZORIŠNI SUSRETI (MPS) OD 1. DO 11. AVGUSTA U TIVTU

Pilot-projekat budućeg festivala

Tivat - Prvi Mediteranski pozorišni susreti (MPS) održaće se od 1. do 11. avgusta u Tivtu, a na njima će učestvovati šest pozorišnih kuća iz Crne Gore, Srbije i Hrvatske - saopšteno je preksinoć na prvoj sjednici Organizacionog odbora ove kulturne manifestacije kojim je predsjedavao ministar turizma Predrag Nenezić.
Članovi odbora među kojima su i gradonačelnik Tivta Dragan Kankaraš, republički sekretar za razvoj Dušan Simonović, te tivatski turistički i poslenici kulture, usvojili su program prvih MPS pa će publika početkom narednog mjeseca u Tivtu moći da pogleda ukupno sedam pozorišnih predstava koje karakteriše mediteranski duh i četiri prateća programa.
MPS 1. avgusta otvara izložba "Pozorišni kostimi" u kuli srednjovjekovnog ljetnjikovca "Buća-Luković" u Tivtu, naredne večeri na ljetnjoj pozornici nastupiće ansambl Splitskog kazališta sa predstavom "Biž ća, ne motaj se gola", a 3. avgusta na programu je predstava "Ribarske svađe" Narodnog pozorišta iz Beograda. Naredne večeri održaće se koncert baletske grupe "Ballo" iz Podgorice, 5. avgusta na programu je predstava "Novela od ljubavi" podgoričkog Gradskog pozorišta, 6. avgusta je revija filmova Vladimira Petrovića, a 7. avgusta nastupa Pozorište mladih iz Novog Sada sa komadom "Mušica". Modna revija Jelene Đukanović pod nazivom "Škrinja" biće održana 8. avgusta, naredne dvije večeri na programu su predstave "Mirandolina" pozorišta "Zoran Radmilović" iz Zaječara i "Oprosti Stipe" Splitskog kazališta, a MPS se završava 11. avgusta izvođenjem komada "Bokeški D-mol" Centra za kulturu Tivat.
MPS koji se za sada pripremaju pod radnim sloganom "Purgatorie" (Pročišćenje), je pilot-projekat budućeg festivala Mediteranskog teatra koji bi u Tivtu trebalo da zaživi već naredne godine. Ovogodišnji susreti koštaće 25 hiljada eura plus cijena smještaja učesnika, a kako se preksinoć čulo, sponzori su već obezbijedili oko 75 odsto tih sredstava.
- Tivat ima obavezu da organizuje ovakvu manifestaciju jer je u proteklom periodu ova sredina postigla izuzetne uspjehe na polju kulture. Grad Tivat, Boka i cijela Crna Gora će od ove manifestacije imati koristi pogotovo imajući u vidu činjenicu da se MPS priprema u vrlo kratkom roku i sa malim sredstvima koja iznose samo 10-15 odsto koštanja recimo Grad teatra - kazao je tivatski gradonačelnik Dragan Kankaraš dok je Milena Radojević, direktorica Centra za kulturu Tivat koji je organizator MPS, ukazala na potrebu da proizvodi kulture institucija sa Crnogorskog primorja ubuduće imaju mnogo više izražen mediteranski karakter.
- Tivat ima infrastrukturne, tehničke, organizacione i kadrovske preduslove da bude nosilac kulturnih zbivanja na Crnogorskom primorju i oslonac razvoja ukupne kulture u Crnoj Gori. Ovaj grad je u tom smislu programski prerastao lokalne okvire i biiće nezaobilazan faktor u kreiranju nacionalne kulturne politike u Crnoj Gori - podvukla je Radojević.

("Vijesti")

"Novela od ljubavi" 5. avgusta!

Makica
08-07-05, 20:22
E pa ludilo :D

Jedino mi je zao sto nema ostatka trilogije :( I naravno Jelene Savojske.

cattaro
06-09-05, 11:57
Premijera predstave "Tre sorelle" u produkciji CNP-a najavljena za 8. oktobar u Kotor!

cattaro
19-09-05, 02:52
Vec se nagovjeshtava da je premijera ove predstave odlozena za 16-i... To je nezvanichno u svakom sluchaju. :roll:

cattaro
18-10-05, 22:01
Sutra veche (20 h) je premijera predstave "Tre sorelle" u Kotor!

MaR|NnA
19-10-05, 22:30
Nisam uspjela doc' do karata. :mad: :mad: :mad:

cattaro
20-10-05, 22:31
Nisam uspjela doc' do karata. :mad: :mad: :mad:

Zahvali se gradonachelnici! Krivica je 100 % njena shto se predstava nije igrala najmanje dvije vecheri u Kotor! Ovo je info. iz prve ruke!
Otprilike je to ishlo ovako... Gradonachelnicu su savjetovali josh poodavno (kad se odredilo da ce premijera bit u Ko) da se predstava igra 2 vecheri, a ona je (poshto je Opshtina Kotor glavni organizator te predstave) to odbila, ne znam iz kojeg razloga! Zatim je, prije par dana (kad joj je vjerovatno neko vazan trazio karte a ona ih nije imala) zvala direktora CNP-a da se predstava igra josh jednu noc, ali joj ovaj tada nije mogao pomoc, jer se vec znalo da je sutradan predstava u Novi, a zatim i u Baru...
Ja sam zahvaljujuci velikoj vezi koju imam u samom CNP-u dobio karte.
Predstava prosjechna, tj. ochekivao sam mnogo vishe, ali je zbog shjora koje su sjedale pored mene (i predstavu konstantno komentarisale na glas) moj utisak od te vecheri fantastichan! :D

Vazan detalj: REZIJA-KOLEKTIV, ko je razumio - razumio je, ne bih o detaljima...