PDA

View Full Version : Turizam-što se to dešava!

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20

NSX
24-06-11, 22:58
mogli bi malo ove patrole mrdnut sa najbezbjednijih mjesta dje su ogranicenja 40,50,60 tamo dje svi voze 120-130 jer znaju da ih nema(ako im je već do bezbjednosti u saobraćaju)..turisti iz Srbije su navikli na takva pametovanja radi punjenja budžeta ali ne vjerujem da će stranci bit oduševljeni kad im zalijepe kaznu zbog vožnje od 63 km/h, a danas sam bio prisutan kad su se "dogovorali" sa jednim Poljakom baš na takvom mjestu

goldfinger
25-06-11, 10:15
Od kada znam za sebe čujem ovu rečenicu. Da nije malo "izanđala"...

Mora da neđe u ministarstvu turizma ima neka knjiga redovnih fraza koju svaki minsitar mora naučiti napamet i primenjivati na svakoj konferenciji za štampu

remark
28-06-11, 09:26
Zanima me jedna stvar ako ko zna, pratim jutarnji RTS-a ujtro prije nego krenem na posa i primijetio sam da svako jutro melju o Grčkoj prvenstveno pa onda o Turskoj, te prođite ovuda te posjetite ovo mjesto te Grci nas vole prosto im je ža da nam naplate smještaj i ishranu i sve u tom stilu.
Zanima me plaća li neko to reklamiranje, pošto naše primorje ne pominju više nego da smo udaljeni 65478 km od njih, ili volonterski propagiraju Grčko - Turske turističke kapacitete?

Stradivari
28-06-11, 09:37
Naravno da plaćaju, ali vjerovatno ne Grci i Turci nego srbijanske agencije koje imaju zakupljene hotele, sobe, apartmane...

remark
28-06-11, 09:39
Pa što se ovi naši talenti ne otvore malo nego se reklamiraju na CNN i sl. gluposti.

Hari Krisna
28-06-11, 09:48
Ada svi nasi znaju da je kod nas najbolje pa stede pare na reklame :) A u vezi ovoga reklamiramo se na CNN i sl. sinoc cuh vic godine " stranci trose devize, a mi samo euro" :D

BLASTER
28-06-11, 09:52
Zanima me jedna stvar ako ko zna, pratim jutarnji RTS-a ujtro prije nego krenem na posa i primijetio sam da svako jutro melju o Grčkoj prvenstveno pa onda o Turskoj, te prođite ovuda te posjetite ovo mjesto te Grci nas vole prosto im je ža da nam naplate smještaj i ishranu i sve u tom stilu.
Zanima me plaća li neko to reklamiranje, pošto naše primorje ne pominju više nego da smo udaljeni 65478 km od njih, ili volonterski propagiraju Grčko - Turske turističke kapacitete?
realno sad je bolje u grcku ili tursku ...sta ima nase primorje da ponudi ?

remark
28-06-11, 10:15
realno sad je bolje u grcku ili tursku ...sta ima nase primorje da ponudi ?

Nisam na to uopšte mislio pošto znamo što nudimo i što možemo nego na konstantno pominjanje Grka i Turaka, lijepo je i na Bahame pa ne melju o tome po čitav dan. Jutros saopštavaju kako štrajkuju grčki carinici narednih 48 sati pa govore kuda da se ide koji su otvoreni prelazi a sve u laganom smirujućem tonu sa osmjehom kao da je sasvim normalno i prijatno da se pečeš u auto čitav dan na granični prelaz i ne znaš kad će te puštit.
Mogu zamislit kako bi komentarisali da se kod nas neka muka dešava a kad smo već kod toga još nema vijesti o epidemiji na primorju meningitisa, svinjskog gripa, žutice, smrtonosnog stomačnog virusa............... dopisati po želji.

Bugi
28-06-11, 10:40
Pa svako voli đe mi je ljepšte ili đe mu se servira da mu je ljepše. Ja sam zadovoljan sa plažicama kod nas a plus mi je jeftinije i ljepše..

To bi bilo isto kao da je aražman za PRAG 99€ 5 dana, a povratna do Beograda je 40€. A bolje je poći u PRAG nego u Beograd...

Rovchanka
28-06-11, 15:24
Kad sam dolazila iz pravca BG ka CG, naisla sam na granicni prelaz nesto posle 22 sata. Tad su me upozorili da se tuneli rade i da necu moci da prodjem do 3 ujutro, tj. da posle 3 zavrsavaju sa radom u tunelima ali rasciscavanje traje do 5-6 ujutro... Prvi mah ljutnja zasto nema obavestenja na putu, bar kod dijela puta koji vodi prema Jabuci.. Prvo tajac a onda i izvinjenje srpske policije..
Povratak do skretanja za Pljevlja.. Novi granicni prelaz i pitam za savjet koji put da izaberem do PG, da li je blize i sigurnije da idem preko Mojkovca, ili na Zabljak, pa za NK. Preporucuju Zabljak.
Pljevlja u pola noci, nigdje table za PG ili primorje.. Pitam se da li bi i jedan stranac turista znao da se nalazi u CG dalje od onog pecata u pasoshu...
Djelovalo mi je da taj gradic veze nema sa CG. Bez tabli i putokaza ka PG, HN, Baru.. ma nista..
Sa Lever Tare neki putokaz za Mojkovac niti koliko km do Mojkovca, a kamoli da pokazuje put za Kolasin tur. mjesto ili PG, a tek primorje - tabula rasa. Od toga nista.. U sebi sam poodavno zalila ljude koji zaista ne znaju nista o CG i koji su dozvolili sebi da ih neko navuce da dodju u CG..
Biram put ka Zabljaku.. Ni na toj strani nema ni jednog putokaza Zabljak tot km, Savnik tot km, Niksic, PG, Risan Novi.. nigdje nista.. Turista i da hoce ne bi mogao da izabere kojim putem da ide ka destinaciji.
Smijem se usput i onima koji su zaduzeni za turizam u CG, i onima koji su u obavezi da pomognu taj jad od turizma za korist budzeta Drzave i za korist njima samima jer od tog novca zive (ili oni zive od plata iz kredita za koje se Drzava zaduzuje). Od Zabljaka potrefih put samo zbog info koje sam imala o novom putu, inace, ni tamo putokaza sa km udaljenosti. Ni tamo ne postoji ideja o PG a kamoli koje primorsko mjesto..
Najveci biser nad biserima, ludilo saobracajnog sektora.. Raskrsnica na kojoj su postavljene 2 table Krnovo Niksic i Niksic Pluzine... Enigma.. Video igrica, koji put bi izabrao jedan prosjecan strani turista. Morala sam razmishljati crnogorski, nikako kao stranac. Da sam kontala kao stranac jutro bih provela na Krnovu medju onim pesticidima za krtolu.. Ali skrenuh desno - crnogorska intuicija.
Jeste da se dolaskom na raskrsnicu koja vodi za Pluzine moglo lijepo skoknuti i do Bosne umjesto ka primorju ili Glavnom Gradu - Podgorici, ali Crnogorka u meni ipak prepoznaje u jutarnjim satima put ka oslobodjenju - Niksicu, bratskom gradu....... i sta dalje da pricam. Tabli sa distancama u km nije bilo ..
Podsjetilo me to na nekadasnja desavanja u BG i to x god nakon rusenja mosta u NATO bombardovanju, gdje su ljudi zavrsavali sa autima u provaliji jer nije bilo oznaka na putu da most ne postoji. Na pitanje jednog novinara zasto ne postave table sa upozorenjem itd.. Saobracajni policajac je odgovorio "Pa citav svet zna da je taj most srusen sto bi morali da upozoravamo." Da, oni to znaju a gasterbajteri nisu znali i ...

Sidewinder
28-06-11, 16:18
Ja sam zadovoljan sa plažicama kod nas

I ja,ali nikako nisam zadovoljan cijenama.
Mada svakako, za par godina zavrsicemo svi na Cijevnu i Moracu jer ce suncobrani i lezaljke dostic cijenu kvadratnog metra u Budvi 2008 godine...

minjo
29-06-11, 08:49
http://zaslike.com/files/pucn4x9pmkm56kllydtw.jpghttp://www.zaslike.com/files/v065xoi6slqoipgvwsr.jpg
http://www.zaslike.com/files/o9xe2f67m8osmca1iqav.png
Đa'o pare odnio,prelijepo je,Almara-Oblatno-Tivat

VooDooPrle
29-06-11, 10:46
ajde vi sad meni recite je li korektno izdavati lezaljku 10e dnevno i recimo ja sto kao i ostali izdaju krevet 10e isto na dan...
umjesto da kupim 1000 lezaljki i da ne brinem

Escobar_BP
29-06-11, 13:29
Kad sam dolazila iz pravca BG ka CG, naisla sam na granicni prelaz nesto posle 22 sata. Tad su me upozorili da se tuneli rade i da necu moci da prodjem do 3 ujutro, tj. da posle 3 zavrsavaju sa radom u tunelima ali rasciscavanje traje do 5-6 ujutro... Prvi mah ljutnja zasto nema obavestenja na putu, bar kod dijela puta koji vodi prema Jabuci.. Prvo tajac a onda i izvinjenje srpske policije..
Povratak do skretanja za Pljevlja.. Novi granicni prelaz i pitam za savjet koji put da izaberem do PG, da li je blize i sigurnije da idem preko Mojkovca, ili na Zabljak, pa za NK. Preporucuju Zabljak.
Pljevlja u pola noci, nigdje table za PG ili primorje.. Pitam se da li bi i jedan stranac turista znao da se nalazi u CG dalje od onog pecata u pasoshu...
Djelovalo mi je da taj gradic veze nema sa CG. Bez tabli i putokaza ka PG, HN, Baru.. ma nista..
Sa Lever Tare neki putokaz za Mojkovac niti koliko km do Mojkovca, a kamoli da pokazuje put za Kolasin tur. mjesto ili PG, a tek primorje - tabula rasa. Od toga nista.. U sebi sam poodavno zalila ljude koji zaista ne znaju nista o CG i koji su dozvolili sebi da ih neko navuce da dodju u CG..
Biram put ka Zabljaku.. Ni na toj strani nema ni jednog putokaza Zabljak tot km, Savnik tot km, Niksic, PG, Risan Novi.. nigdje nista.. Turista i da hoce ne bi mogao da izabere kojim putem da ide ka destinaciji.
Smijem se usput i onima koji su zaduzeni za turizam u CG, i onima koji su u obavezi da pomognu taj jad od turizma za korist budzeta Drzave i za korist njima samima jer od tog novca zive (ili oni zive od plata iz kredita za koje se Drzava zaduzuje). Od Zabljaka potrefih put samo zbog info koje sam imala o novom putu, inace, ni tamo putokaza sa km udaljenosti. Ni tamo ne postoji ideja o PG a kamoli koje primorsko mjesto..
Najveci biser nad biserima, ludilo saobracajnog sektora.. Raskrsnica na kojoj su postavljene 2 table Krnovo Niksic i Niksic Pluzine... Enigma.. Video igrica, koji put bi izabrao jedan prosjecan strani turista. Morala sam razmishljati crnogorski, nikako kao stranac. Da sam kontala kao stranac jutro bih provela na Krnovu medju onim pesticidima za krtolu.. Ali skrenuh desno - crnogorska intuicija.
Jeste da se dolaskom na raskrsnicu koja vodi za Pluzine moglo lijepo skoknuti i do Bosne umjesto ka primorju ili Glavnom Gradu - Podgorici, ali Crnogorka u meni ipak prepoznaje u jutarnjim satima put ka oslobodjenju - Niksicu, bratskom gradu....... i sta dalje da pricam. Tabli sa distancama u km nije bilo ..
Podsjetilo me to na nekadasnja desavanja u BG i to x god nakon rusenja mosta u NATO bombardovanju, gdje su ljudi zavrsavali sa autima u provaliji jer nije bilo oznaka na putu da most ne postoji. Na pitanje jednog novinara zasto ne postave table sa upozorenjem itd.. Saobracajni policajac je odgovorio "Pa citav svet zna da je taj most srusen sto bi morali da upozoravamo." Da, oni to znaju a gasterbajteri nisu znali i ...

Obavezno ovo napiši Lukši na FB :-)

Roy Fokker
29-06-11, 13:40
Mada svakako, za par godina zavrsicemo svi na Cijevnu i Moracu jer ce suncobrani i lezaljke dostic cijenu kvadratnog metra u Budvi 2008 godine...

Sve dok mogu da ne uzimam ništa od toga, iskreno - zabolje me. A cijene će se same dovesti u red.
U životu nisam uzeo ležaljku, niti ću.

Rovchanka
29-06-11, 14:54
Obavezno ovo napiši Lukši na FB :-)
Na FB biram prijatelje iz CG po patriotizmu.. Tog gospodina nemam na listi..;)

opmne
29-06-11, 16:09
Na FB biram prijatelje iz CG po patriotizmu.. Tog gospodina nemam na listi..;)

Sad ce se rastuziti, jadan nas premijer.

Rovchanka
29-06-11, 16:10
Sad ce se rastuziti, jadan nas premijer.
Ne vjerujem, nije mi zatrazio prijateljstvo na FB, tako da mu je jednako svejedno kao i meni. Ne placite...;)

getaway blues
29-06-11, 16:19

Drzava Crna Gora ti je dala priliku da docekas zoru na Zabljaku. Hvala joj! ;)

Rovchanka
29-06-11, 16:27
:D Vidim da niste procitali tekst a i da niste upuceni bas najbolje u putnu infrastrukturu.:) Tuneli se sredjuju u medjugranicnoj zoni i izvinjenje sam dobila od carine i policije Srbije.:) Njima se zahvaljujem na paznji. A gospodi carinskoi policijskoj sluzbi CG na prelazu ka Pljevljima, na paznji i upucivanju za CG putne pravce.
Moja dobronamjerna kritika je iz vizije stranog turiste, i da se odgovorni u CG malo vise pozabave sa svojim poslom da bi pomogli nasoj drzavi i u tom segmentu - Ministarstvo za puteve i Ministarstvo za turizam u saradnji sa lokalnim samoupravama gradova koji su evidentno u sastavu Drzave CG. :)
Dobronamjerno samo.. da mrdnu doopetom u korist CG a time i u korist gradjana i svoje - neizostavno.

Hari Krisna
29-06-11, 16:28
Nedostatak saobracajnih znakova ne treba shvatiti kao nemar i neodgovornost ovih sto se bave turizmom. Cak sta vise to je i smisljeno da turista ne protutnji nego da fino zaluta, a dje god zaluta nije zaluta. Da je promasila pa se nasla u Pluzine, eto prilika da proba (ili opet proba) savrsenu pastrmku i pivski sir, da je zalutala na Krnovo - opet savrsen foto safari mjesta dje ce nici elektrane na vjetar odakle će Crna Gora izvoziti struju.... Moglo se tako nabrajati za svaku raskrsnicu i svaki saobraćajni znak koji nedostaje. Talentovan novinar bi napisao reportazu U potrazi za saobracajnim znakovima, a tekst bi svak shvatio na svoj nacin. Dakle nasi ministri brinu i o tome da se misli, cita sa razumijevanjem ili bez njega, svejedno, ali se misli.

Rovchanka
29-06-11, 17:06
Nedostatak saobracajnih znakova ne treba shvatiti kao nemar i neodgovornost ovih sto se bave turizmom. Cak sta vise to je i smisljeno da turista ne protutnji nego da fino zaluta, a dje god zaluta nije zaluta. Da je promasila pa se nasla u Pluzine, eto prilika da proba (ili opet proba) savrsenu pastrmku i pivski sir, da je zalutala na Krnovo - opet savrsen foto safari mjesta dje ce nici elektrane na vjetar odakle će Crna Gora izvoziti struju.... Moglo se tako nabrajati za svaku raskrsnicu i svaki saobraćajni znak koji nedostaje. Talentovan novinar bi napisao reportazu U potrazi za saobracajnim znakovima, a tekst bi svak shvatio na svoj nacin. Dakle nasi ministri brinu i o tome da se misli, cita sa razumijevanjem ili bez njega, svejedno, ali se misli.
Jeste g. Hari, ali ima i poslovnih sastanaka u CG, pa zamajavanje po CG putevima bez saobracajnih pokazatelja rezignira ljude.. Eto nek se vec navedenim Ministarstvima i lokalnim samoupravama pridruzi i Ministarstvo za ekonomiju sa kojom "depesom".. Da ne bi prebacivali krivicu na najslabije..
Kao dobronamjeran gradjanin samo skrecem paznju da rade ono za sta su se obavezali i za sta su od gradjana CG placeni... Nista vise od toga...
Ja ne znam vide li oni medjusobnu potrebu u saradnji ali ... Ako uzmem u obzir da je u sred komunisticke SSSR bilo znakova sa km za Moskvu i to u zabitima hdje su pokazivali xxxx km do.. Ili po zapadu gdje su i setacke staze obeljezene sa km do raznih odredista i gradova.. Onda nije previse od mene kao gradjanke da ocekujem i od tih "struchnjaka" iz vlasti da malo skinu stiklice (zbog ravnoteze krune) i da se pozabave svojim placenim obavezama. Valjda samo to ocekujemo od njih.

Rave92
29-06-11, 17:30

Da, originalnost se danas cijeni :).

Rovchanka
29-06-11, 17:35
"Da dok tata ne bude udaljen sa placenog puta." - Obichno tako biva.. Ali dobronamjernost je ipak nesto posebno - neplaceno.:)

fotograf
29-06-11, 18:10
http://www.rts.rs/page/tv/ci/series/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/59/%D0%A1%D0%90%D0%A2.html

Ovdje mozete preuzeti epizodu emisiju SAT, patrola do CG preko Zabljaka. Konstatacija je da je put odlican, da su previse mala ogranicenja za takav put i da ima previse patrola kroz CG koje jedva cekaju da zaustave nekog...

opmne
29-06-11, 21:04
Sto pomenu patrole po CG, pola Srbije sam prosao prosle sedmice i samo sam jednu patrolu vidio, kako sam se vratio ovamo momentalno mi je iz nekog sljivika u Zaostru ili ne znam ni kako se zove vec policajac uletio klizeci pred auto, da se covjeku smuci.

minjo
30-06-11, 08:04
Ne idite u Grčku da se grčite ,dođite u Prčanj da se prčite :)

Hari Krisna
13-07-11, 16:37
Evidentni napredak u nasem turizmu je sto se moze skoro svuda platiti karticom. Vjerovali ili ne na najpoznatijem mjestu u Splitu to nije moguce.
Neka turista skace i trazi bankomate, ali moze samo kes. Na Vucju se bacili na ljetni turizam pa ugostili i Nenada Canka a ne treba naglasavati koja je porcija na moru a koja na Vucju dje rekose da svi poznaju Milicu i da se nidje niko ne izrazbija na skijanju ka ona.
Radi Zvoncice i njene posebne ljubavi prema papagajima i slika probiraca papagaja ali u prirodnom perju nesto ne mogu da stavim :)
Na Dane pastrmke u Pivi bogomi malo dobre ribe, ali zato na Miris lipe i meda na Cetinju nije bilo najmedenije djevojke. Sve se obrnulo naopacke pa i Savnik trideset stepeni vrucine.

ChocolateMne
13-07-11, 16:42
Ne idite u Grčku da se grčite ,dođite u Prčanj da se prčite :)

Glasam za ovo :P :D

night_silence
13-07-11, 16:48
http://i51.tinypic.com/2ip254.png

Bogomi bih ja pošao do dalmacije pa nema veze što nemaju bankomat :D

Escobar_BP
13-07-11, 21:53
Čeha,Slovaka,Mađara,Poljaka ima kao u priči.
Skandinavci troše kune kao ludi.Za cijene uopče ne pitaju,samo uzimaju.
Bio sam i jedan dan u Splitu,a tamo tri kruzera u luci i najmanje 20 onih drvenih brodova za krstarenje na kojim ima po mojoj procijeni 20 do 30 ljudi.Nitko od tih turista nije stariji od 30 g.
Kažu mi da je to novi hit,plove od grada do grada ili otoka i tulumare,a na njima samo amerikanci,australci i ostali u tom stilu.

Evo jedan citat sa HR Jadrana. Ima li šta slično kod nas?

night_silence
15-07-11, 12:51
Evo jedan citat sa HR Jadrana. Ima li šta slično kod nas?

Ponekad pomislim da su Hrvati bili malo ogorčeni na nas jer je dobar dio njihovih bivših gostiju u nemogućnosti da kupe parče HR obale otišli u CG dje je sve na prodaju i kupili to što ih je zanimalo ali više nemaju nikakvog razloga za tim!!!Oni imaju sad svoje more (za razliku od nas) i svaki gost troši neuporedivo više a i ponašanje samih gostiju je bolje jer nemaju tu dodatnu dozu osjećaja kao da su kod svoje kuće pa se tako se i ponašaju...ne bačaju djecu sa balkona ili ne terorišu osoblje nacionalne avio kompanije...
ps: 23 jula u Split dolazi Barselona a kod nas dolaze samo neki muzičari a specijalitet kuće je gostovanje nekog dj jer je to prilika da se proda odredjena količina narkotika iz državnog trezora ...

minjo
15-07-11, 13:14
Juče je dnevna uplata u budzet Budve bila 315 000 €

night_silence
15-07-11, 13:26
Juče je dnevna uplata u budzet Budve bila 315 000 €

Sve mi se čini da će uprava za sprječavanje pranja novca i finansiranja terorizma imati pune ruke posla :D

minjo
15-07-11, 13:30
Ponekad pomislim da su Hrvati bili malo ogorčeni na nas jer je dobar dio njihovih bivših gostiju u nemogućnosti da kupe parče HR obale otišli u CG dje je sve na prodaju i kupili to što ih je zanimalo ali više nemaju nikakvog razloga za tim!!!Oni imaju sad svoje more (za razliku od nas) i svaki gost troši neuporedivo više a i ponašanje samih gostiju je bolje jer nemaju tu dodatnu dozu osjećaja kao da su kod svoje kuće pa se tako se i ponašaju...ne bačaju djecu sa balkona ili ne terorišu osoblje nacionalne avio kompanije...
ps: 23 jula u Split dolazi Barselona a kod nas dolaze samo neki muzičari a specijalitet kuće je gostovanje nekog dj jer je to prilika da se proda odredjena količina narkotika iz državnog trezora ...
Jebiga,ima Split Keruma da plati Isusa na Marjan najvećeg na svijet ,a Barselona košta tričavih 2 miliona eura :)

bracodubrovnik
15-07-11, 14:58
Jebiga,ima Split Keruma da plati Isusa na Marjan najvećeg na svijet ,a Barselona košta tričavih 2 miliona eura :)
Moj Minjo i ja se smijo kad sam čuo koliko će platit Barcelonu. Sad se više ne smijem. Isplatit će se to barem uduplo.

minjo
15-07-11, 16:20
Previše je 2 miliona eura,s obzirom da je Brazl došao na Poljud 2005 za milion dolara.,nego,kad je fudbal,pare nijesu problem :)

montenegrina
15-07-11, 17:25
Minjo, pa dje si covjece.
Savjet za sve koji idu na relaciji HN-Pg, da koriste put Lipci-Nk, jer je rasterecen, put nov, 15km duzi ali mnogo se brze stigne na ove vrucine. Osim kratkog zadrzavanja na raskrsnici za Dng, nema semafora, pjesackih i slicno (Budva-nikad pasat od istog).
Pazite se radara na onu ravnicu u Dragalj.
Ao, kako sam se lijepo iskupala :)

A+A
15-07-11, 20:01

Uradili ste ono sto ste uradili. Prodali ste ono sto ste prodali. Stvorili ste ambijent u kojem uzivaju samo oni koji u njemu mogu uzivat. Nitko vas nije natjerao puskom, zar ne? O cemu je sad prica?
PS Ako si zapoceo govorit o gostima koji bacaju djecu s balkona i ne trose dovolno po tvom mislenju ... zar tebi nikad nije palo na pamet da su ti gosti jedini kojih CG u trenutku zasluzuje s ovakvim "servisom", "cistocom" i "javnim poretkom"?
PPS Ona je prica s bacanjem djeca zaista uzasna ali uopce nije toliko jednostavna kako se pisalo u tisku, vjeruj mi. I meni se stvarno ne svidja da neki gosti dolaze u CG samo za se alkoholizirat i nepristojno ponasat, ali nazalost takva je reputacija koju imate u nekim zemljama :(

OSCAR
16-07-11, 00:35
Evo i nekog mog iskustva sa par mjesta u zadnjih mjesec dana....

Najprije Vučje...put do tamo, sačuvaj Bože serpentine put Kotora su smiješne pri tome. Nije za nekoga ko nema strpljenja da vozi 40 na sat. A gore sve vrhunskih, priroda, poniji s čudnom frizurom :D, 1450 metara, parking, sve kako valja.

Bez vlasnici i klasično crnogorsko sitničarenje...Kafa je .80 eu, ili 1, sokovi po 1.5-2, sve u svemu znatno skuplje nego što bi trebalo za taj komfor i uslugu. Hrana, blago rečeno- nikakva, ali baš slaba. No ajde sad, to je možda bilo samo taj dan.

Scena druga...najpopularnije ostrvo za izlazak na Jadranu, cijene baš fine (5-6 eu pivo, 10-15 kokteli, 20-30 ulaz u klub) tako da se prosječno crnogorsko čeljade fino istroši za 5-6 dana tulumarenja, ali vrijedi svaku paru! Auto put perfektan, 130 km ograničenje, svuđe se može 140-150, domaćini strašno ljubazni i ono što mi je bilo zanimljivo vrlo pozitivno iznenađeni što su viđeli Crnogorce.

Scena treća..Budva od prije neku noć. Apartman napravljen ove godine, odlično uređen sa cijenom od 40 eu za noć može izać na crtu bilo kojem sličnom objektu u Hr ili Ita. Popunjeno sve do zadnjeg (ima ih 12 u kući) tako da gospođa što je vlasnica vraće uloženo vrlo brzo. Veli da joj je bilo gostiju od maja pa naovamo. I naravno da se skoro sve završava preko interneta što je veliki plus za CG ove godine. Ko nije bio nek ide obavezno u Casper, strašan ugođaj naveče. Ko voli dobar provod na Top Hill, ulaz oko 10-15, piće 4-5 (izaberite Coronu, iaonako vam neće vratit taj euro:D)...

Evo toliko za sad, prvi put u dugo godina na današnji dan 100.000 registrovanih gostiju, tako da će možda i bit nešto od ove sezone...

NSX
16-07-11, 00:49
Scena treća..Budva od prije neku noć. Apartman napravljen ove godine, odlično uređen sa cijenom od 40 eu za noć može izać na crtu bilo kojem sličnom objektu u Hr ili Ita. Popunjeno sve do zadnjeg (ima ih 12 u kući) tako da gospođa što je vlasnica vraće uloženo vrlo brzo.

aj nek je puna popunjenost 3 mjeseca godisnje to je 90x12x40 oko 45.000 godisnje ne racunajuci troskove (struja komunalije odrzavanje itd.)

nova kuca sa 12 apartmana u BD sigurno nije ispod 800-900.000 pa ne vidim da je to bas toliko brzo..

OSCAR
16-07-11, 01:13
aj nek je puna popunjenost 3 mjeseca godisnje to je 90x12x40 oko 45.000 godisnje ne racunajuci troskove (struja komunalije odrzavanje itd.)

nova kuca sa 12 apartmana u BD sigurno nije ispod 800-900.000 pa ne vidim da je to bas toliko brzo..

A nema šanse da se može danas prodat ta kuća toliko, mislim da vrijedi jedno pola miliona objektivno., Ali će ako ovako nastavi da radi bit puna oa i više od 3 mjeseca, jer su odlični uslovi, ja sam već posla par drugova dolje...tako da može lagano dolazit do 60-70.000 godišnje za par godina, što je ogromni novac za naše uslove, a da proda ovo i za 900.000 brzo bi se te pare potrošile.

Jaroslav
16-07-11, 01:20
90x12x40 je vrlo optimisticno, ne traje visoka sezona 90 dana, 60x12x40 + 30x12x30 je manje vise realno, tj 39.600 - 20% (voda, struja, porez na nekretninu, takse, troskovi odrzavanja i porez na dobit ako radi na bijelo :)) = 31680. Zaokruzimo na 30.000. Ako je kupila (?) za 800.000, povratak investicija tek za 26 i po godina. Nema smisla u biznisu! Ako je sagradila, onda, recimo po 500 za m2, zgrada najverovatnije ima oko 500 m2, znaci 250.000 plus oprema recimo jos 50.000 (maksimalno), ispada 300.000, u ovom slucaju povratak investicija za 10 godina, sto nije lose.

OSCAR
16-07-11, 01:24
Mislim da je vlasnica od prije tako da nema ulaganja bez u sređivanje, TV od 400 eu, kreveti od 400, kupatila za po 1000 i tako redom. Mislim da joj se ovo više nego isplati, no u njenu glavu i ako nije. Naravno, uredno smo prijavljeni bili, tako da izgleda plaća i boravišnu taxu.

Viscount
16-07-11, 02:40
Scena druga...najpopularnije ostrvo za izlazak na Jadranu, cijene baš fine (5-6 eu pivo, 10-15 kokteli, 20-30 ulaz u klub) tako da se prosječno crnogorsko čeljade fino istroši za 5-6 dana tulumarenja, ali vrijedi svaku paru! Auto put perfektan, 130 km ograničenje, svuđe se može 140-150, domaćini strašno ljubazni i ono što mi je bilo zanimljivo vrlo pozitivno iznenađeni što su viđeli Crnogorce.

Pričaš li o Hvaru ili...?

minjo
16-07-11, 10:05
off topic,ako imate milion eura,a cijeni se milion i dvijesto,vlasnik će je odmah prenijeti na vaše ime,jer godinama ne može prodati
http://www.imobilia.net/gradska_kafana.html

montenegrina
16-07-11, 11:07
Pričaš li o Hvaru ili...?

I mene zanima :) Osim Hvara mislim da mogu biti jos dva mjesta samo:

1. Plaža Zrće blizu Novalje na Pagu
2. Bol na Brachu (Brac uzasno gori evo dva dana)

Viscount
16-07-11, 11:45
I mene zanima :)
Pitam jer mi se ovaj dio o autoputu ne uklapa u opis, budući da na Hvaru a i do Hvara postoji samo obična cesta - sem ako nije dolazio iz pravca Zagreba na Split. :)

OSCAR
16-07-11, 14:26
Zrće na Pagu...smještaj u Novalji.

montenegrina
16-07-11, 17:44
Zrće na Pagu...smještaj u Novalji.

Tacno sam znala :D
Dako te najdemo dje po ovim fotkama sa zurki.

Escobar_BP
16-07-11, 22:32
Koliko se trošilo dnevno? :D

Maja
17-07-11, 11:45
Dobro došli na Adu, ispod kreveta čeka vas groblje buba

U pitanju je samo osnovna čistoća (vlaga), ona koja se direktno tiče zdravlja", napisao je čitalac Vijesti

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51583.jpg Uvecaj! Tipa A košta 55 eura za noć, sa doručkom (Foto: Čitalac reporter)

Iznajmite de luks apartman sa doručkom na Adi Bojani za 70 eura i iznad francuskog ležaja vidite ljepljivu traku sa muvama.
To je makar iskustvo čitaoca “Vijesti” koji se potpisao kao Velimir i koji tvrdi da se noću poneka od muva odlijepi i padne na krevet.
http://ads.vijesti.me/www/images/aa3692f90ca512241fa271609ac061b9.png (http://ads.vijesti.me/www/delivery/ck.php?oaparams=2__bannerid=104__zoneid=138__cb=46 29e625f2__oadest=http%3A%2F%2Fwww.podlupom.info)ht tp://ads.vijesti.me/www/delivery/lg.php?bannerid=104&campaignid=46&zoneid=138&loc=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2Fvijesti%2Fdobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-clanak-29242&referer=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2F&cb=4629e625f2

Kakvo je stanje u turističkom kompleksu Ada Bojana, svjedoče fotografije koje je “Vijestima” poslao čitalac, napominjući da nije ljubitelj fancy smještaja i da na Adi ne očekuje eloksiranu bravariju i neonske separee.
Zato je, kaže, prije neki dan opet otišao na ostrvo, drugi put ovog ljeta - i platio 55 eura za noć u apartmanu tipa A.
“Plaža i Ada su toliko lijepe i očaravujeće da smo bili više puta (moja djevojka i ja) i opet ćemo. Problem je samo osnovna čistoća, ona koja se direktno tiče zdravlja", napisao je Velimir, čije komentare i fotografije prenosimo integralno.

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51579.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51579.jpg) Uvecaj!

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51590.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51590.jpg) Uvecaj!
Bube koje vidite na fotografiji bile su ispod svakog komada namještaja: krevet, dvosjed, noćni stočić...

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51580.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51580.jpg) Uvecaj!
Nisam siguran jesu li ovo otisci šapa ili ruku, je li u pitanju krvavi trag ili neka druga (ne)organska tečnost.

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51578.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51578.jpg) Uvecaj!
Stvarno je teško vizuelno dočarati vlagu, taj miris koji te zapuhne kada kročiš u apartman.
Apartman se sastoji od glavne sobe, kupatila i terase sa jednim do najljepših pogleda na more koji možete imati.
Ali idemo u kupatilo...

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51582.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51582.jpg) Uvecaj!
Ovoj slici prilažem činjenicu da voda stvarno smrdi na sumpor ili nesto što je najsličnije smradu pokvarenih jaja. Rečeno nam je da tu vodu ne pijemo.

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51581.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51581.jpg) Uvecaj!
Korozirale baterije za daljinski upravljač nijesam slikao, ali jesam ovu plafonjerku - koje nema.

http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-slika-51587.jpg (http://www.vijesti.me/data/slika/6/51587.jpg)
Pogledajte ovu uznemirujuću fotografiju. Ne palim se na akvarele sa ribarskim barkama i zalaskom sunca, ali ovo kao da je pobjeglo sa nekog od ranih filmova Romana Polanskog.
Generalni najbliži moru
Htio sam da iznajmim bungalov broj 34 ali su mi na recepciji rekli da je on rezervisan samo za generalnog direktora, piše čitalac Vijesti.
"Taj apartman spolja izgleda bolje od ostalih, sa novim škurama i balkonom na idealnoj poziciji, najbližoj moru. Nijesam fotografisao, jer sam cijenio privatnost korpulentnog gospodina za koga pretpodstavljam da je generalni direktor. Zato i pišem sa nadom da će on, ili neko drugi da pročita i učini nešto. U stvari pišem da vam kažem da je kompleks pun stranaca i intresuje me u šta menadžemnt ulaže novac koji očigledno prihoduju".

Ja sam bila, vidjela, i rekla da ni pasce ne bih svezala tamo.. Ovo je na slici jos i okreceno..
Bitno je da direktor naplacuje ulaz na svoju Adu i da ima koliko vidim najbolji bungalov za sebe. Za sebe i svoju porodicu zna kakvi su uslovi potrebni. Turiste ko sisa, to mu je od "baba" ostalo.:D hahahaaaaaaa nevidjeno.:D

Hvala Lepo

http://www.vijesti.me/vijesti/dobro-dosli-adu-ispod-kreveta-ceka-vas-groblje-buba-clanak-29242 <--foto..

Escobar_BP
17-07-11, 12:12
Što se tiče Ulcinja ništa novo, jad i čemer.

Maja
17-07-11, 12:20
Copacabana je sasvim pristojna. Dvije lezaljke, stocic i suncobran - 5 e za chitav dan.. Usluga odlicna, uredno, turisti prijatni i uredno se odnose prema prirodi. Parking besplatan i pokriven...
Tako da..
Ada Bojana je posebnost, kao privatni posjed kod "Kraljice Engleske" tj. generalnog direktora Ade Bojane.:D Dobro turiste i ne "poizbaca" kad mu se cefne..:D

Hvala Lepo

Ispichutura
17-07-11, 12:41
Citam danas u stampi kako turizam u crnoj gori ubija nelegalno izdavanje smjestajnih kapaciteta. po navodima vlade i ministarstva, ima vise turista nego prosle godine (standardna prica), al drzava nema nikakve koristi od toga jer vecina boravi u nelegalnim apartmanima, sobama... drzava jasno pokazuje svoju nemoc, a i moje licno misljenje je da ne zele da rijese ovaj problem. ko je drugo upropastio turizam osim foteljdzija i vjecito gladnih primoraca...

minjo
17-07-11, 12:54
Ako piše u štampi,tako je!
Za 100 € napisaće što te volja i dobićeš i foto session :)

Maja
17-07-11, 13:00
Mene samo cudi koliko ljudi iz CG izbjegavaju Cetinje i Rijeku Crnojevica.. Ja se trudim da koliko toliko "poguram" prijatelje da odemo do tamo, ako nista bar na dorucak, rucak ili veceru.. Tako je blizu svezina Cetinja za Podgoricane i djecu, a.. samo protutnje trazeci guzvu Budve i primorja..
Tako su prijatni, neposredni a kulturni na CT, cijene povoljne, bez alapljivosti sa cijenama, i osmjeh od srca..
Shvatam da turisti imaju organizovane ture po CT i da nemaju puno vremena za opustanje i ono najbolje na CT, ali bar Podgoricani sa porodicama da tako slabo koriste usluge i osvezenje gradica.. Ne znam.. Ja cu nastaviti po mom da dajem doprinos CT jer to zasluzuje. Ne vidim neku razliku izmedju Siona / Sierre Swiss i Cetinja.. Lijepo, i uz malu solidarnost gradjana CG moze biti bash OK. Radije ostavljam baksis na CT nego igdje u ovim izvikanim a u sustini malogradjanskim restoranima i kaficima, jer prirodnost i atmosfera na CT su klasa iznad.

I ♥ CT. :)

Hvala Lepo

A+A
17-07-11, 13:54
Stovana gospodjo Majo,
Hvala lipa sto ste podignuli ovu temu.
Ja san veliki navijac CT i meni je zaista zao da nas grad nije toliko popularan kako bi tribao bit. Na svakon ruskon forumu preporucujen sugradjanima ic na CT i uzivat u lipoti Prijestonoci.
Ali u cemu bi turisti mogli uzivat kod nas? Autobuska je nas stid, Njegoseva izglega kao sto je DU nakon granatiranja, ulicama setaju mracni srpski popovi i ruski hodocasnici koji ne znaju sto znaci osmih :(
Bogami netko triba zaustavit onu destruktivnu tendenciju nametnutu iz inozemstva i pretvorit Prijestonicu u Grad Sunca!
PS Znan da ima puno onih za koje je CT "grad koji umire" ali je za njih i cila Crna Gora "zemlja koja umira", dakle saljin svih njih u "ignore".

NSX
17-07-11, 15:35
Ako piše u štampi,tako je!
Za 100 € napisaće što te volja i dobićeš i foto session :)

bio sam u tim bungalovima u maju 2000. kad smo bili na nekom takmicenju srednjih skola..tako da mi ne trebaju novine za to

ipak ne mogu da vjerujem da to kosta 55 eura :D

Maja
17-07-11, 16:20
Stovana gospodjo Majo,
Hvala lipa sto ste podignuli ovu temu.
Ja san veliki navijac CT i meni je zaista zao da nas grad nije toliko popularan kako bi tribao bit. Na svakon ruskon forumu preporucujen sugradjanima ic na CT i uzivat u lipoti Prijestonoci.
Ali u cemu bi turisti mogli uzivat kod nas? Autobuska je nas stid, Njegoseva izglega kao sto je DU nakon granatiranja, ulicama setaju mracni srpski popovi i ruski hodocasnici koji ne znaju sto znaci osmih :(
Bogami netko triba zaustavit onu destruktivnu tendenciju nametnutu iz inozemstva i pretvorit Prijestonicu u Grad Sunca!
PS Znan da ima puno onih za koje je CT "grad koji umire" ali je za njih i cila Crna Gora "zemlja koja umira", dakle saljin svih njih u "ignore".
Trudila sam se, trudim se i trudicu se kao pojedinac da sto vise uticem na prijatelje da im ukazem sta imaju na 30-tak minuta od PG. Znam ja i autobusku stanicu, znam mnoge 'mane' ali ne mogu mi pricati o crnogorstvu i ex lscg i tandarama, a ignorisati stanje u CT. Ali, poguram ih ja i ka CT, iako znam da su zeljni kvazi "mondenskog", pa pekli se na suncu, kuvali se po PG, gundjali o nevaspitanima i alapljivcima, teshko im je pogledati zdravlje Cetinja i prijateljsku atmosferu koja postoji na CT.
Zazmurim ja na mnogo sto sta necivilizovano po CG, a posebno kad je CT u pitanju (autobuska itd), ali zazmurim i po mnogo cemu u bogatijim drzavama, jer ima nesto..:)

Hvala Lepo

minjo
17-07-11, 16:53
bio sam u tim bungalovima u maju 2000. kad smo bili na nekom takmicenju srednjih skola..tako da mi ne trebaju novine za to

ipak ne mogu da vjerujem da to kosta 55 eura :D
To za novine je bio komentar na ispičuturu a ne za ovu vukojebinu,mislim da su dvije zvjezdice,koja tuga,još jedino nudističko naselje!
Može li to da se da na tender sa Velikom plažom?

OSCAR
17-07-11, 19:43
Koliko se trošilo dnevno? :D

Izračunali smo na kraju da smo nas trojica trošili 25 eura po satu provedenom na ostrvu, tako da je baš skupo :D

Maja
17-07-11, 19:50
Da clanovi ove mini SDP trose na CT na sat kao po Hrvatskoj, Cetinje bi c'etalo i mogli bi Cetinjani proglasiti ekonomsku nezavisnost od CG.:D
No, mi cemo rodjeni Podgoricani trositi po CT.. ko frizira SDP-ovce.;)

Hvala Lepo

A+A
17-07-11, 20:14
zdravlje Cetinja i prijateljsku atmosferu koja postoji na CT.
Zazmurim ja na mnogo sto sta necivilizovano po CG, a posebno kad je CT u pitanju (autobuska itd), ali zazmurim i po mnogo cemu u bogatijim drzavama, jer ima nesto..:)
Hvala Lepo
U pravu ste! Ona prijateljska atmosfera Cetinja me zaista fascinira :) Jednostavno san ponosan i sretan sto san postao i uvik buden dio tog grada.

A+A
18-07-11, 16:36
"UNISTAVAJU SAMI SEBE" (c) Vijesti (http://www.vijesti.me/vijesti/budva-osjeca-posljedice-prekomjerne-izgradnje-prodaje-nekretnina-clanak-29233)

goldfinger
20-07-11, 15:31
Umro sam od smijeha sinoć, izvještava "javni servis" iz Petrovca u vezi turističke sezone i već hvali reporter sav glas kako je jeftino kako su plaže čiste kako turisti prezadovoljni nemaju zamjerki i veli reporterka cijena plažnog imobilijara pristupačna za svakog dvije ležaljke i suncobran 15 eura!?:shock: E sad da mi neko kaže kolika je nepristupačna cijena plažnog imobilijara kad odem na more da me neko ne zezne da tražim ovu jeftiniju varijantu koju mi na TV predlažu?Jesmo li zaista tolike ovce ili se samo pravimo?

minjo
20-07-11, 16:47
A što,mora li ko uzimati ležaljke,suncobrane itd,ili je blam ka' nekad prostrijet peškir?
Počele su jebene gužve,mora se kakav motor kupovat,jer od kola sreće nema,KO,BD,HN ;u svakom gradu za 5 kilometara treba ostavit pola sata ,a u KO najgore!

West
20-07-11, 17:30
Umro sam od smijeha sinoć, izvještava "javni servis" iz Petrovca u vezi turističke sezone i već hvali reporter sav glas kako je jeftino kako su plaže čiste kako turisti prezadovoljni nemaju zamjerki i veli reporterka cijena plažnog imobilijara pristupačna za svakog dvije ležaljke i suncobran 15 eura!?:shock: E sad da mi neko kaže kolika je nepristupačna cijena plažnog imobilijara kad odem na more da me neko ne zezne da tražim ovu jeftiniju varijantu koju mi na TV predlažu?Jesmo li zaista tolike ovce ili se samo pravimo?
Pa lezaljke i suncobrani su tu da oderu turiste a ne da prave ugodjaj domacem stanovnistvu. Ako je skupo onda ima ko francuzi ne na svoju obalu vec odmor u egipat,tusku,grcku ili pak van fancy mesta i vise na druga(npr Ulcinj a ne Budva)... Ko kaze da moras da se kupas u cg. Stavice oni jeftinije cijene ako im se isplati(nema bogatijih gostiju), ako ne onda su bas potrefili platnu moc. Ako su pak prazni a ne spustaju onda su budale...
Sa svakim mozda misli prave turiste :)

starwalker
20-07-11, 18:03
Da clanovi ove mini XXX trose na CT na sat kao po Hrvatskoj, ..........;)

I treba da troše po HR. Možda tako konačno uvide sve mane crnogorskog turizma.

Mojsije
20-07-11, 18:12
Nije mi jasno kako se mi mozemo drznuti da se poredimo sa Hrvatskom koja milijarde i milijarde zaradjuje od turizma.
Hrvatska se nalazi u svim vodicima i magazinima u nekoliko low cost linija, do hrvatske se moze stici za male pare iz bilo koje tacke u evropi, dok da bi se doslo kod nas treba makar 400-500 eura za avio kartu. Kao da se leti do amerike.
Split, zadar, dubrovnik... ryan air, easy jet, wizz air... svuda se te destinacije pominju u njihovim avionima, na posterima kroz prolazak kror tunele do aviona, na reklamnim povrsinama u kompanijama, na njihovim web sajtovima... i mi onda pricamo o nekom turizmu i uporedjujemo se sa hrvatskom, a njima svaki bogovetni dan stizu hiljade i hiljade turista preko low cost kompanija. Cak i u beograd lete.
Manite se price o crnogorskom elitnom i kvalitetnom turizmu i mazanju ociju.

minjo
20-07-11, 18:18
A elitni turisti dolaze low coast kopmanijama ?
Mi sa 100 kilometara obale ne možemo zaraditi više od 700 miliona.
Ta cifra se jedino može dići sa Lušticom,Velikom plažom,i desetak novih hotela od 5 do 7 zvjezdica

Mojsije
20-07-11, 18:25
Turisti koji ce potrositi 100 eura dnevno dolaze low cost kompanijama. Mislim da je nerealno ocekivati da nam je svaki turista seik koji trosi milion eura dnevno, toga nema ni u tim elitnim destinacijama. Mi treba da i srednje plateznu klijentelu privucemo, a ni to ne mozemo. A koliko ja znam imamo oko 300 kilometara obale, a ne 100.

starwalker
20-07-11, 18:45
Nije mi jasno kako se mi mozemo drznuti da se poredimo sa Hrvatskom .

Bogme, to i ja kažem. Porediti ovaj komadić sa prostranstvima HR je u najmanju ruku smiješno.

Eh, taj kompleks veličine.

Maja
20-07-11, 19:56
Nije mi jasno kako se mi mozemo drznuti da se poredimo sa Hrvatskom koja milijarde i milijarde zaradjuje od turizma.
Hrvatska se nalazi u svim vodicima i magazinima u nekoliko low cost linija, do hrvatske se moze stici za male pare iz bilo koje tacke u evropi, dok da bi se doslo kod nas treba makar 400-500 eura za avio kartu. Kao da se leti do amerike.
Split, zadar, dubrovnik... ryan air, easy jet, wizz air... svuda se te destinacije pominju u njihovim avionima, na posterima kroz prolazak kror tunele do aviona, na reklamnim povrsinama u kompanijama, na njihovim web sajtovima... i mi onda pricamo o nekom turizmu i uporedjujemo se sa hrvatskom, a njima svaki bogovetni dan stizu hiljade i hiljade turista preko low cost kompanija. Cak i u beograd lete.
Manite se price o crnogorskom elitnom i kvalitetnom turizmu i mazanju ociju.

Citava Hrvatska je prije par god zaradjivala manje nego jedan grad u Ceskoj bez mora, a zove se grad Prag...
Turizam je kreativan biznis..

Hvala Lepo

minjo
20-07-11, 19:59
Na Debelom brijegu je bijeli štrajk,čeka se preko sat,na nasoj strani 15 min.

NSX
20-07-11, 20:30
A elitni turisti dolaze low coast kopmanijama ?

ybmusve cijeli svijet obidje na tome brodu a jos ni osnovni eng. ne nauci :)

minjo
20-07-11, 20:41
ybmusve cijeli svijet obidje na tome brodu a jos ni osnovni eng. ne nauci :)
a vidiš da mi je obala na pameti :)
Taman nešto o gužvi na debelom brijegu,kada ono tabloid od portala napisa ovo,možda je i kod nas gužva zbog blow-anja :)
http://www.vijesti.me/svijet/hrvatski-carinik-turista-trazio-da-ga-oralno-zadovolje-clanak-29816

A+A
21-07-11, 13:38
"- Za komplet ležaljki i suncobrana, četvoročlana porodica, na plaži ispred hotela Avala, treba da izdvoji 50 eura dnevno. Na susjednoj plaži Ričardova glava, ispod zidina Starog grada, za plažni mobilijar teba platiti od deset do 22 eura, a za one koji vole da uživaju u baldahinima, moraće platiti 88 eura dnevno, uz besplatnu poslugu voćem.
- Na svetostefanskoj plaži za ležaljku i suncobran treba platiti od 30 do 50 eura dnevno, a na Kraljičinoj plaži u Miločeru, čak 75 do 80 eura.
- Šoljica espreso kafe, na ovim, ali i drugim plažama i otvorenim terasama, uglavnom iznosi od 1,3 do 1,8 eura, dok flašica kisjele vode košta od 1.4 eura do 1,8 eura
- Za koktele treba izdvojiti od sedam do devet eura. " (c)http://www.vijesti.me/vijesti/turisti-zaprepasceni-u-budvi-skuplje-nego-hrvatskoj-turskoj-grckoj-clanak-29862

minjo
21-07-11, 13:42
Opučiše se ovi iz Vijesti,a ne znam čemu?

Old Bone
21-07-11, 13:48
Taman nešto o gužvi na debelom brijegu,kada ono tabloid od portala napisa ovo,možda je i kod nas gužva zbog blow-anja :)
http://www.vijesti.me/svijet/hrvatski-carinik-turista-trazio-da-ga-oralno-zadovolje-clanak-29816

vidji nesto minjo,
ova nasa politicka opcija daleko je od savrsene...mnogo ima gresaka i mnogo je potrebno da se radi i popravlja stane.

Ali ovako neobjektivnih i zlonamjernih kriticara, koji ne priznaju NI JEDAN JEDINI USPJEH OVE VLADE, KOJI UPORNO ZELE DA OSTANU SLIJEPI NA SVAKU DOBRU STVAR I USPJEH-OVOGA NA SVIJET NEMA!

minjo
21-07-11, 13:56
A vole da grinjaju ljudi,tako je još od kralja Nikole :)

avitanretla
21-07-11, 14:54
Ali ovako neobjektivnih i zlonamjernih kriticara, koji ne priznaju NI JEDAN JEDINI USPJEH OVE VLADE, KOJI UPORNO ZELE DA OSTANU SLIJEPI NA SVAKU DOBRU STVAR I USPJEH-OVOGA NA SVIJET NEMA!

Ajde mi navedi te uspjehe vlade povodom turizma?! Koja je to akcija neka napravljena da je odradila BUM i da je dovela dosta turista?!
Odradise akciju afterbeach parties za koju niko ne zna bukvalno ni sto ni kako.
Hotela koliko ima normalnih? 3,4?
Da dodjes u Budvu i platis koka kolu 2ipo eura na plazi, a na plazi u Rimu ja platio 1.5 koka kolu, a pivo heineken od 0.5 1.5euro!!!
Oces da kazes da je to vladina prica?
Oces da kazes da je vlada dobro odradila to sto dozvoljava da se placa hamburger na Trsteno 8eura? A? 8EURA?!
Oces da kazes da parking na ulaz u Becice treba da se placa 3eura a da ti dizu kukavci iz 4B-a onu rampu rucno sa suncobranom i nema obiljezenog parking mjesta nema nista,nema asfalta? Jel to dobar potez vlade sto je dozvolila?
Ajde nabroj mi molim te.

minjo
21-07-11, 14:58
Ne može stat više turista no što ih je na današnji dan,samo je pitanje kako im uzeti više para.Nije turizam socijalna kategorija.Ko nema,neka $edi doma :)

goldfinger
21-07-11, 15:09
Ne može stat više turista no što ih je na današnji dan,samo je pitanje kako im uzeti više para.Nije turizam socijalna kategorija.Ko nema,neka $edi doma :)

Jes druže ne velim ja da trebamo praviti turizam za sirotinju radi mene nek sve bude skupo ali opravdaj kvalitetom i uslugom te visoke cijene a ne da mi na primjer prodaješ bajati kolač star tri dana 5 eura Meni su inostrane destinacije za koje sam mislio da nikad neću otić postale jeftinije nego domaće more ali brate znam što dobijam za te pare.Ko misli da smo mi jeftina destinacija u odnosu na druge grdno se vara.I nije ni u tome problem koliko košta nego je problem što dobiješ za 500 eura potrošenih ovđe i 500 eura potrošenih u Grčkoj, Španiji, Francuskoj itd.

Viscount
21-07-11, 15:12

Jeste, i onda da im više nikad na pamet ne padne da se vrate u Crnu Goru. Ođe se turizam zasniva na premisi da su ljudi ovce i da ih treba drati do iznemoglosti.

A+A
21-07-11, 15:23
Potpuno si u pravu. "Onaj tko nema milijardu neka ide u dupe" (c) Polonskij

minjo
21-07-11, 15:27
A nemo te,skupo je vani da ti se svijest obrne,išo' kolima,avionom,kako god,oder je...barem 30% skuplje van pansion nego kod nas.A baldahine i ostale gluposti,nije mi na pamet padalo ni ođe a ni na palma de majorki,bio sam nekad u hotelu od 7 zvjezdica,i pošto sam ja seljak sa balkana,meni je od onih aromatizera po hotelu bila trenutna muka :)

bracodubrovnik
21-07-11, 20:22

Jezični nesporazum (http://www.index.hr/vijesti/clanak/slovakinje-koje-su-optuzile-carinike-za-oralni-seks-dosle-u-porecku-policiju/562579.aspx) :D

remark
22-07-11, 13:52
Objavljeno 22. Juli 2011. - 13:20 od rtcg
piše: Berzanski igrač (van forme)
http://rtcg.files.wordpress.com/2011/02/100-000-nelegalnih-objekata1.jpg?w=300&h=196 (http://javniservis.me/2011/07/22/cujemo-li-se-ministre/100-000-nelegalnih-objekata-4/)

„U projekte izgradnje visokokvalitetnih turističkih objekata u Crnoj Gori u narednom periodu biće uloženo od 3 do 3,5 milijarde EUR, najavio je ministar održivog razvoja i turizma Predrag Sekulić.“, MINA 20.07.2011.

Ovo je prije nekoliko dana izjavio naš ’štovani ministar Predrag II, i ostao živ! I prilikom svakog novog pojavljivanja u medijima, ovu rečenicu ponavlja kao mantru. Valjda time želi prvo da ubijedi sebe, a onda i sve nas, vodeći se prvim i osnovnim postulatom iz programskih uputstava svoje partije: „Nebitno je šta lupiš, ali neka cifre budu što veće i to ponavljaj što češće!“
Naime, ja bih mu prvi čestitao i poželio berićetan rad, da nam bar za jedan euro od tih vrtoglavih 3,5 milijardi šapne gdje će biti uložen. Dakle druga stavka „Partijskih uputstava za neupućene ministre“ je rječnik ispraznih fraza od kojih je poželjno takođe birati što veće i ponavljati ih što češće. Tako nam i ministar obznani vladine naume i bombardova nas sa sve floskulama tipa: „na osnovu dodatnih aktivnosti“ (jesu li to prekovremene vožnje službenim vozilima?), „stvaranje preduslova“ (sa 3,5 milijarde?! Možda preduslova za osvajanje Marsa?!), „stvaranje atraktvinog ambijenta“ (uz pomoć atraktvnih manekenki?), „kvalitetnije pozicioniranje Crne Gore na globalnom turističkom tržištu“ (malo ulijevo, ne ne, gore gore, spusti ga sad malo dolje, previše si, desno, desno!!!), „strateško opredijeljenje Crne Gore u izgradnji hotela visoke kategorije“ (ŽIVIO jedini „crnogorski“ hotel sa 5 zvjezdica!), itd itd.

A stvarna slika tog crnogorskog visokokvalitetnog turizma je:

- Hotel „AS“ u Perazića dolu je prodat za 5 miliona maraka. Probajte za te pare da kupite plac na obali.
- Hotel „Avala“ u Budvi je prodat kumovima za 3,2 miliona eura. Probajte da kupite stan u budvanskom Starom gradu za te pare.
- „Sheraton“ grupa ima hotel u Albaniji. Budvani nek i dalje „maštaju“.
- „Kempinski“ ima hotel u Hrvatskoj. Budvani nek i dalje „maštaju“.
- „Four Seasons“ u Evropi ima samo hotele u EU i 2 u Istanbulu. Nikad ga neće napraviti u CG, ali tiho, nek Vlada i dalje mašta.
- Jedina zemlja u Evropi iz/u koju ne leti NIJEDNA low-cost avio kompanija je Crna Gora. U Bjelorusiji lete.
- Jedina zemlja u Ervopi koja nema metar autoputa je Crna Gora.
- Voz u Hamburgu je jednom kasnio 10 minuta i svi putnici (svi!) su dobili sok i čokoladu. Kod nas vozovi ne kasne.
- Aerodrom Fiumicino u Rimu ima 3 terminala, svaki terminal ima 8 izlaza (od A do H), svaki izlaz ima po 16 izlaznih rampi = dakle sve ukupno 384 izlaza. Mi imamo aerodrom i on ima izlaz!
- Gradić u Turskoj – Belek (sumnjam da je ministar čuo za njega), sa svega 750 stanovnika van sezone, ima 50 hotela sa 5 zvjezdica. Mi imamo jedan.
- Gradić u Turskoj – Belek (sumnjam da je ministar čuo za njega), sa svega 750 stanovnika van sezone, ima 6 svjetski priznatih golf terena sa 18 rupa. Mi nemamo nijedan.
- Ulaz u Vatikan je 15 eura, čeka se po 8 sati u redu i dnevno ga posjeti 25.000 turista. Koliko turista je vidjelo ikonu Bogorodice Filermose na Cetinju?
- Skoro svi crnogorski sportski klubovi, takođe i košarkaška reprezentacija, na pripreme za predstojeća takmičenja idu na Zlatibor.
- Fjord, Tamaris, Igalo, Lido, Galeb, Otrant, AS…….. ČUJEMO LI SE MINISTRE?
A evo i malo „šljašteće“ statistike iz izvještaja o broju turista, kojima nam besposličarske, dekintirane turističke organizacije svakodnevno maste oči:
- 15.jul: Na budvanskoj rivijeri danas boravi oko 46 hiljada gostiju, U hotelima je smješteno 14 hiljada turista. (Na zvaničnom portalu Nacionalne turističke organizacije CG www.montenegro.travel (http://www.montenegro.travel) predstavljen je popis svih budvanskih hotela sa brojem ležajeva čiji ukupan zbir iznosi 11.751 ležaj! Dakle – po dvoje na 1 krevet!)
- 02.jul: Broj prijavljenih turista u Kotoru je 972. (I tačka!)
- Do kraja maja u kotorsku luku je uplovilo 109 brodova, koji su dovezli 56,4 hiljade turista. (mala nužda u kotorskom javnom wc-u je 0,50 eura što čini ukupan prihod za grad od 23,2 hiljade eura)
- U junu i julu Turistička inspekcija je utvrdila 144 nepravilnosti, donijela 73 ukaza za njihovo uklanjanje. (Ovih ostalih 71 nepravilnosti će se riješiti sami od sebe.)
Još zanimljivije je kako svoje obraćanje „zablešenim“ narodnim masama ministar završava, naravno „oburadvajući“ se sa milijardi na svega par eura:
„On je naglasio da je ove godine manje negativnosti u odnosu na prethodnu: „Prolazeći kroz Budvu ka Kotoru, vidio sam da nema više od dva ili tri dilera soba, koji će u toku dana biti uklonjeni“, kazao je Sekulić.“

Nema šta, Predrag II ga korača junački.

http://javniservis.me/2011/07/22/cujemo-li-se-ministre/

Maja
22-07-11, 14:02
Greota... Mozda je gospodin Ministar dobio toplotni udar.......:(

Hvala Lepo

Edza
22-07-11, 16:10
Ako odmah na startu izuzmemo gradjevinsku mafiju koja gradi velelepne hotelcine (a nju jeli, ne zanima profit od nocenja itd....)
zasto se toliko insistira na prici o eltinom turizmu kad crna gora nikad nece bit elitna turisticka destinacija? Postoje elitne destnacie po evropi koje su to vec odavno. A postoje i "normalne" destinacije. I to je to.
Mi cak ne mozemo bit ni nivou hrvatske, jer nemamo sa cim. Dakle hrvatski turizam je za nas nedostizni san snova.

Dzabe hotelcina od 100 zvjezdica koja strci kao prkosni dzin nad gomilom zgradica i kucica u prljavom (x,y) gradu na primorju. Tu ga elitni nece doc. Ili ako i dodje nikad ne moze bit vecina.
Probudite se ljudi.

Edza
22-07-11, 16:13
Crna Gora je destinacija Rusa, koji dolaze zato sto im ne treba viza, kosovari u Ulcinj, i gomila Srbijanaca... (a i zato sto odje mogu da kupuju kao u nekoj zaostaloj koloniji, mogu da se bahato ponasaju, mogu albanci sakosova da biju ulcinjane kako im je volja....itd)

I to je to. A to nisu turisti o kojima ova gospoda mastaju. (ili lazu)

minjo
22-07-11, 16:15
Ajmo ponovo,vanpansionsku potrošnju Hotel Splendid je prosle godine imao od 6 miliona €.Hotel ima samo 5 zvjezdica,ništa extra luksuzno.
Lep prihod,zar ne?
Ili sveti stefan i kraljičina plaža,zakup 2100000 € godišnje + 10% prihoda,ovo ne bi ni Maja ispregovarala :)

Edza
22-07-11, 16:17
Ajmo ponovo,vanpansionsku potrošnju Hotel Splendid je prosle godine imao od 6 miliona €.Hotel ima samo 5 zvjezdica,ništa extra luksuzno.
Lep prihod,zar ne?

i to bi bilo to. :D

Ima li jos ista?

minjo
22-07-11, 16:23
i još resto do 700 miliona :) turisti jesu gabeljavi,ali svuda ko na mediteranu,nebitno,dobro dođu:)

Hari Krisna
22-07-11, 16:34
Evo i nekog mog iskustva sa par mjesta u zadnjih mjesec dana....

Najprije Vučje...put do tamo, sačuvaj Bože serpentine put Kotora su smiješne pri tome. Nije za nekoga ko nema strpljenja da vozi 40 na sat. A gore sve vrhunskih, priroda, poniji s čudnom frizurom :D, 1450 metara, parking, sve kako valja.

Bez vlasnici i klasično crnogorsko sitničarenje...Kafa je .80 eu, ili 1, sokovi po 1.5-2, sve u svemu znatno skuplje nego što bi trebalo za taj komfor i uslugu. Hrana, blago rečeno- nikakva, ali baš slaba. No ajde sad, to je možda bilo samo taj dan. ..
E ako je ova porcija losa onda ne znam dje se moze cojek najesti za 20 eurahttp://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=61291&d=1311343882

Ako odmah na startu izuzmemo gradjevinsku mafiju koja gradi velelepne hotelcine (a nju jeli, ne zanima profit od nocenja itd....)
zasto se toliko insistira na prici o eltinom turizmu kad crna gora nikad nece bit elitna turisticka destinacija? Postoje elitne destnacie po evropi koje su to vec odavno. A postoje i "normalne" destinacije. I to je to.
Mi cak ne mozemo bit ni nivou hrvatske, jer nemamo sa cim. Dakle hrvatski turizam je za nas nedostizni san snova.

Po cemu je to hrvatski turizam nedostizan za nas osim sto bi kod nas bi svi srecni da im turisti posalju pare i da ne dolaze jer se mora nesto raditi oko turista. Nije turizam samo hotel sa deset zvjezdica i nije elitnost u tome i sezoni od dva mjeseca.
Sta mislis dje je ovo organizovano i u kakav se turizam to racuna?
http://forum.cafemontenegro.com/attachment.php?attachmentid=61289&d=1311343879

Maja
23-07-11, 00:42
Lep prihod,zar ne?
Ili sveti stefan i kraljičina plaža,zakup 2100000 € godišnje + 10% prihoda,ovo ne bi ni Maja ispregovarala :)

Ne zaista... Ja nisam mikro-menadzer.:) Nego, jel Splendid drzavni hotel? I sta je 6 miliona? Imali? Obrt, ili?;) Zasto ste povezali drzavnu imovinu sa privatnom (chini mi se;))..
Jel ko vidio okicama ta 2 miliona od izdavanja ili su i oni u rotaciji negdje?:D

Hvala Lepo

zvoncica
23-07-11, 01:55
Prije 20 godina da se krenulo sa planskom izgrdnjom hotela, renoviranjem svih, ali baš svih, postojećih, kategorizacijom postojećeg privatnog smještaja, ali po pravilima i standardima koji vladaju u svijetu, možda bi Crna Gora bila privlačna turistička destinacija....ovako, ako udari jedan cunami kao u Japanu koji bi izravnao obalu, možda bi se od naše nesrećne obale moglo nešto uraditi! Ovako, mrka kapa, zbogom i prijatno:)
Nažalost, a moglo je da bude stvarno prelijepo.
Noćas sam oko 7:40h krenula iz Petrovca ka Baru...vozila sam 10 na sat...stigla sam u Bar u 21.30....nema, braćo, tih para koje bi mogle meni da plate to maltretiranje, a ne da ja dajem za to;)

chucknorris
23-07-11, 02:34
cisti li se uopste plaza u buljarice? ono ni da je deponija ne bi onako bilo

OSCAR
23-07-11, 14:24
Bogme, to i ja kažem. Porediti ovaj komadić sa prostranstvima HR je u najmanju ruku smiješno.

Eh, taj kompleks veličine.

Ma komplexi nas pucaju strašno i to đe smo na suzu najlakši "na ljepotu naše obale i gostoljubivost našeg domaćina" ;)

Slika 1. Prijatelj odluči da ode na par dana u Stoliv (koji mu ja toplo preporučim za fin odmor), i nazove lokalnog izdavaoca većeg broja apartmana koji ga 2, 3 dana drži na "čujemo se za pola sata", "nemam vremena sad", "zvat ću ja vas" itd. On ode autom tamo i nađe smještaj kod drugog izdavaoca smještaja na drugom kraju Stoliva đe mu ovaj pokaže apartman sa đakuzijem u sklopu terase, krevetima sa baldahinima i sličnim "sitnicama", oni se fino dogovore i oko cijene (koja nije low cost) i termina. Poslije par dana, prijatelj sav srećan ode sa gospođom da provede par finih dana odmora kad tamo "gazdi" ne pada na pamet da uključi taj đakuzi (jer troši struju i vodu valjda) baldahini su valjda odnijeti u drugu sobu, ali se zato mora platit puna cijena odmah po ulasku u objekat.

I naravno da je čojek izašao odatle, našao smještaj na Markov Rt i tu proveo tih 5-6 dana, vjerovatno misleći u sebi jesam li ja lud ili bezobrazan kad sam mu sajvetovao da ode dolje.

To vam se teško može desit neđe drugo (osim u nesrećnu Grčku, isti mentalitet, pravoslavlje:D), tako da domaći izdavaoci smještaja mogu da odahnu što se mene i mog okruženje tiče - za moje pare me svuđe u svijet zovu "gospodine" i đe god da se pojavim dočekuju nasmijani i vedri (osim na par mjesta).

Ko voli da ostavi te pare "na Cetinje" ili u Budvu ili bilo đe drugo nek pogleda jesu li kao gost prijavljen, jel dobio fiskalni račun i ostale sitnice pa onda priča o "ekonomskom" patriotizmu.

kuzco
23-07-11, 14:37
http://www.rastanj.me/drustvo/hronika/ukradeni-auto-naden-u-guzvi-na-putu-sutomore-bar/

remark
23-07-11, 14:37
Ma komplexi nas pucaju strašno i to đe smo na suzu najlakši "na ljepotu naše obale i gostoljubivost našeg domaćina" ;)

Slika 1. Prijatelj odluči da ode na par dana u Stoliv (koji mu ja toplo preporučim za fin odmor), i nazove lokalnog izdavaoca većeg broja apartmana koji ga 2, 3 dana drži na "čujemo se za pola sata", "nemam vremena sad", "zvat ću ja vas" itd. On ode autom tamo i nađe smještaj kod drugog izdavaoca smještaja na drugom kraju Stoliva đe mu ovaj pokaže apartman sa đakuzijem u sklopu terase, krevetima sa baldahinima i sličnim "sitnicama", oni se fino dogovore i oko cijene (koja nije low cost) i termina. Poslije par dana, prijatelj sav srećan ode sa gospođom da provede par finih dana odmora kad tamo "gazdi" ne pada na pamet da uključi taj đakuzi (jer troši struju i vodu valjda) baldahini su valjda odnijeti u drugu sobu, ali se zato mora platit puna cijena odmah po ulasku u objekat.

I naravno da je čojek izašao odatle, našao smještaj na Markov Rt i tu proveo tih 5-6 dana, vjerovatno misleći u sebi jesam li ja lud ili bezobrazan kad sam mu sajvetovao da ode dolje.

To vam se teško može desit neđe drugo (osim u nesrećnu Grčku, isti mentalitet, pravoslavlje:D), tako da domaći izdavaoci smještaja mogu da odahnu što se mene i mog okruženje tiče - za moje pare me svuđe u svijet zovu "gospodine" i đe god da se pojavim dočekuju nasmijani i vedri (osim na par mjesta).

Ko voli da ostavi te pare "na Cetinje" ili u Budvu ili bilo đe drugo nek pogleda jesu li kao gost prijavljen, jel dobio fiskalni račun i ostale sitnice pa onda priča o "ekonomskom" patriotizmu.

Što to pričaš Oskare, gotovo je SDP izlazi iz vlasti ;)

Činjenica je da će CG bit puna svake godine u periodu 15 jul - 20 avgust pa da goste dočekujemo motkama na granicu a kako izvest to da i u ostalim mjesecima bude malo više gostiju nego do sad to je problem i za malo veće mozgove od mene.

minjo
23-07-11, 14:51
Dignuti ekološku taksu na 20 eura,i tako, toliko Srbijanci daju za zelini karton za Grčku,da se malo pročiste putevi u spici sezone!

A+A
23-07-11, 15:02
Dignuti ekološku taksu na 20 eura,i tako, toliko Srbijanci daju za zelini karton za Grčku,da se malo pročiste putevi u spici sezone!
Uopce zatvorit svi granicni prijelazi, zracne luke i zeleznicki kolodvori da bi jedan dio gradjana CG imao puno vremena za raspravljat u kavanama a drugi dio - za pisat na CdMu koliko im smetaju turisti koji dolaze u CG trosit pare ;)

Stradivari
23-07-11, 16:06
Iz godine u godinu sve manje mi je jasno zašto se ta "crkavica" te se zaradi mora potrošit onamo đe ti se za tvoje pare sprdaju.

Dutch
23-07-11, 16:28
Ne zaista... Ja nisam mikro-menadzer.:) Nego, jel Splendid drzavni hotel? I sta je 6 miliona? Imali? Obrt, ili?;) Zasto ste povezali drzavnu imovinu sa privatnom (chini mi se;))..
Jel ko vidio okicama ta 2 miliona od izdavanja ili su i oni u rotaciji negdje?:D

Hvala Lepo

Bitno je da su milioni a manje čega :). Jer kad krenu da se gađaju milionima onda se lakše sve muke pregrme. Mi i dalje računamo turiste po broju ljudi koji prođu granicu :D

MRDzA
23-07-11, 17:59
Ладно данас на плажи у Бечићима, браћа из Београда, убивени од алкохола, паркирали Патфајндера у море... После долазио багер да извлачи кола :)

Има ли неко слику (ја нисам имао чиме да сликам)?

Stradivari
23-07-11, 18:34
Da je sreće to izvlačenje i vraćanje Pathfindera bi ih koštalo par hiljada evrića (ugrožavanje kupača, ugrožavanje životne sredine, omalovažavanje,... ) pa im sigurno više alkohol neće tako udarat u glavu.

Bugi
24-07-11, 12:00

Hvala Lepo
osjetili su ih penzioneri...

remark
24-07-11, 12:44
Hotelska grupa "Budvanska rivijera" uputila je uoči vikenda hitnu obavijest zakupcu elitnih hotela „Sveti Stefan“, „Miločer“ i „Kraljičina plaža“ , kompaniji “Adriatic properties” da će, ako u roku od osam dana ne izmiri dug od 772 hiljade eura na ime zakupnine i neplaćenih poreza, pred nadležnim sudom zatražiti pokretanje postupka raskida ugovora.
Obavijest u koju su “Vijesti” imale uvid proslijeđena je na adresu ministra turizma i održivog razvoja Predraga Sekulića te njegovih pomoćnika, kao i svih pet članova borda direktora najveće hotelske kompanije u Crnoj Gori.
"Budvanska rivijera”, koja je čak zaprijetila i preispitivanjem samog ugovora, osim zakupnine za posljednji kvartal, traži i da se plati dug za porez.
"U slučaju nepoštovanja po našoj obavijesti bićemo prinuđeni da svoja prava iz ugovora o zakupu, koja se odnose na hotele “Sveti Stefan” i Miločer” ostvarujemo kod nadležnog suda", navodi se u urgentnom dopisu dostavljenom ovoj kompaniji, kao i Vladi koja je posredovala prije četiri i po godine u izdavanju u zakup Sveca - zaštitinog znaka crnogorskog turizma.
U slučaju nepoštovanja po našoj obavijesti bićemo prinuđeni da svoja prava iz ugovora o zakupu, koja se odnose na hotele “Sveti Stefan” i Miločer” ostvarujemo kod nadležnog suda Iako se oštra prepiska već duži period obavlja između hotelske gruope kao vlasnika i zakupca “Adritic propertisa”, odnosno grčke “Restis grupe” poznatog biznismena Viktora Restisa, koja vodi cijeli projekat rekonstrukcije hotelskog kompleksa, u obje kompanije prikrivaju da je došlo do ozbiljnog “zahlađenja odnosa”.
Nakon što je još krajem januara sličnim dopisom “Budvanska rivijera “ uspjela da izmiri dug od pola miliona eura, koliko su Grci dugovali na ime zakupa, dugovanja su se od tada polako nagomilavala, da bi sve kulminiralo prije par dana, kada je menadžment hotelske grupe uputio upozoravajući dopis “Adritic propertisu”, podsjećajući ga na neizmirene obaveze koje su fakturisane i po zakonu tačno određene na taj iznos.
U “Adritic propertisu” “Vijestima” su potvrdili da postoje izvjesna dugovanja, ali da su u toku pregovori sa “Budvanskom rivijerom” oko umanjenja toga duga.
"Postoje konkretne okolnosti, jer blok 25 u gradu hotelu “Sveti Stefan”, ne našom krivicom nije završen, tako da je to jedan od razloga zbog čega smo započeli pregovore oko umanjenja te sume", naveli su u “Adritic propertisu”.
Portparol “Budvanske rivijere” Vesna Lagator kazala je da je “tačno je da u ovom trenutku postoje izvjesna finansijska dugovanja, ali se nadaju da će ta potraživanja u predviđenom roku, a u skladu sa ugovorom biti regulisana”.
Ugovorom o zakupu hotela „Sveti Stefan“ i „Miločer“ sa agencijom “Adriatic propertis” utvrđena je dinamika plaćanja, koja je podijeljena u četiri jednake rate"Na zadovoljstvo Crne Gore, kao i hotelske grupe “Budvanska rivijera“, prema informacijama kojima raspolažu, hoteli “Sveti Stefan” i “Miločer” rade predviđenim kapacitetom za sezonu 2011. i ovih dana bilježe solidnu popunjenost. Hotelska grupa „Budvanska rivijera“ takođe izražava zadovoljstvo zbog dosadašnje ostvarene poslovne saradnje sa firmom “Adriatic propertis”. Ugovorom o zakupu hotela „Sveti Stefan“ i „Miločer“ sa agencijom “Adriatic propertis” (broj Ugovora 04/1- 311, od 31. janura 2007) utvrđena je dinamika plaćanja, koja je podijeljena u četiri jednake rate", istakala je Lagator za “Vijesti”.
Vlada je prije četiri i po godine dala u zakup crnogorske elitne hotele “Sveti Stefan”, “Miločer” i “Kraljičina plaža” na 30 godina kompaniji “Adritic propertis” koja je singapurskoj kompaniji “Aman rizorst” povjerila da bude hotel menadžer. Od prije dvije i po godine u projekat ulazi grčka “Restis grupa” koja uspijeva, osim bloka 25, gdje je nekada bio restoran, kockarnica i kuhinja, da završi veći dio ostrva i otvori ga ove sezone za komercijalne goste.
Zakupac se ugovorom obavezao da na ime godišnje zakupnine u periodu rekonstrukcije hotela, plaća 1,96 miliona eura, od kojih 670 hiljada pripada HTP ”Miločer”, na ime zakupa hotela “Kraljičina plaža”, dok ostatak ide “Budvanskoj rivijeri” za zakup “Svetog Stefana“ i “Vile Miločer”.
Novac za završetak projekta Grci su obezbijedili od Evropske banke za obnovu i razvoj, čiji je odbor direktora u oktobru prošle godine odobrio 37 miliona eura kredita za završetak projekta na Svetom Stefanu, Miločeru i Kraljičinoj plaži. Novac od kredita, koji se već “povlači” u tranšama iskorišten je za završetak rekonstrukcije Svetog Stefana. Kompletan projekat rekonstrukcije vrijedan je više od 90 miliona eura, a podrazumijeva gradnju rizortsa na površini od 68 hiljada kvadratnih metara. Planirano je da projekat bude realizovan u dvije faze, od kojih je prva već završena i obuhvata obnovu hotela “Miločer” i “Svetog Stefana”, a druga izgradnju novog hotela “Kraljičina plaža”.
Restis grupa: Ne idemo nikud, već širimo biznis
Iako se uveliko spekuliše da će grčka „Restis grupa“ već u septembru spakovati kofere i napustiti Sveti Stefan, u ovoj kompaniji „Vijestima“ je rečeno da su to dezinformacije, te da oni ostaju u Crnoj Gori.
"Ne da nećemo napustiti projekat, nego namjeravamo da do septembra proširimo svoja ulaganja u Crnoj Gori", saopštili su iz ove kompanije. Ipak, spekulacije su počele nakon minulih dešavanja i protesta mještana i Mitropolije crnogorsko-primorske oko rekonstrukcije crkve Svetog Aleksandra Nevskog na ostrvu.
U jeku medijske pompe, nakon što su se mještani sukobili sa policijom, te podjele unutar Vlade oko sudbine nelegalno nadzidanog dijela svetinje, Grci su zaprijetili da će napustiti Crnu Goru. S tom namjerom je i bila najavljena konferencija za novinare, gdje je, navodno, trebalo da tu svoju namjeru objelodane, ali dva dana uoči održavanja konferencija je otkazana.
Navodno, Grci su dobili čvrsta uvjeravanja od Vlade da će, kao što je i učinjeno, biti postignut dogovor sa Mitropolijom oko načina rekonstrukcije porušene crkve u istočnom dijelu grad-hotela, čija bi obnova trebalo da započne već u oktobru.
Autor: Vuk Lajović

Hari Krisna
24-07-11, 18:53
Činjenica je da će CG bit puna svake godine u periodu 15 jul - 20 avgust pa da goste dočekujemo motkama na granicu a kako izvest to da i
u ostalim mjesecima bude malo više gostiju nego do sad to je problem i za malo veće mozgove od mene.

Nas mentalitet se tesko mijenja i vazno je da se prica i laprda, a za rabotu ćemo lako jer ko voli da radi "radilo mu se o glavi".
Turisticka sezona je dva mjeseca pa ako se rastegne ka gladna godina vala i tri mjeseca, a ko bi tu guzvu izdrzao vise jer stvarno dosadni turisti i samo smetaju.
Svuda u svijetu se organizuju razne manifestacije, da se turisti privuku, a pogledaj sta nasi gradjani o tome misle

Severina pjevala na Danima borovnica u Plavu (http://portalanalitika.me/drustvo/vijesti/32526-severina-pjevala-na-danima-borovnica-u-plavu.html)

severinaokPopularna hrvatska pjevačica pjevala je na otvaranju tradicionalne manifstacije “Dani borovnica” u Plavu, a za njen nastup izdvojili su oko 15.000 eura.
Severina je uspješno zabavila prisutne, ali je njen nastup iritirao mnoge mještane koji smatraju da je bilo pametnije taj novac dati za otvaranje stomatološke službe.
“Dani borovnica” kao manifestacija u čast početka berbe borovnica na okolnim planinama uspostavljeni su prije dvanest godina, ali do ove godine nije privlačila poznata estradna imena kao što je Severina.
Berba borovnica je značajan posao za mještane plavske i okolnih sjevernih opština jer se tokom jedne sezone ubere oko 500 tona ovog izuzetno kvalitetnog voća.

Kako bi turisti nagrnuli u Plav da je tamo stomatoloska sluzba bolja to je tesko opisati, a sta tek reci o onima sto ne pitaju svoje poslanike i odbornike koje su birali o toj sluzbi no im kriva Severina.
Zbilja ko je jos vidio da koncerti promovisu turizam i nema to ka' kad na Cetinje za Dane lipe i meda dodju politicari, pa sve to prekade. Sljedeće se godine neće moći odbraniti od turista.
Ovaj privatnik nije brinuo ko će mu zube popraviti već napravio mali autokamp, restorancić, razanj "na vodu" koji bi mogao patentirati i malo je turista koji izlaze iz Crne Gore da ne svrate.
61374

Dobro je da su neki shvatili da i oni koji zaradjuju u zimskoj sezoni mogu zaradjivati i ljeti mada ko zna da nije mozda bolje da im je neko
obezbijedio zubara, dobar televizor, tursku seriju, pa da uziva i smislja sta bi to palo s neba.

61375

minjo
24-07-11, 19:34
Ali,SO PLav nije dala niti eura za koncert ove cajke,vec dva plavljanina koji su njeni obožavaoci,a da li bi dali pare za šta korisnije,naravno da ne bi!

Hari Krisna
24-07-11, 19:59
To je Minjo glavni problem sto kod nas svi znaju kako i kome neko drugi treba da dijeli svoje pare i ocjenjuju sta je korisnije. Vjerovatno bi bilo mnogo bolje da se brinu o svojim parama, a kad pitaju neka pitaju one koje finansiraju od svog poreza.

minjo
24-07-11, 20:09
Uhvatiše danas jednog mještanina kako skida znak u sred bijela dana na putu Risan-Žabljak,evo mi kum poslao slike,ali me blam stavit,čovjek se cima policiji kao da ga skubu,a divljeg naraoda...

OSCAR
24-07-11, 21:04
Uhvatiše danas jednog mještanina kako skida znak u sred bijela dana na putu Risan-Žabljak,evo mi kum poslao slike,ali me blam stavit,čovjek se cima policiji kao da ga skubu,a divljeg naraoda...

A valjat će znak za nešto u seoCko domaćinstvo vazda :) Još ako je onaj sa ograničenjem od 50 km, onda je možda i napravio opštedruštvenu koriS i sebi i građanima ;)

Hari Krisna
24-07-11, 21:04
Mozda i on zbog turista :) Ima na Glavu Zete jedan restoran u pokusaju
61379
Kaze vlasnik da je riba dobra i najbolje se przi na saobraćajnom znaku pa se mozda proculo :)
61380
Nije bas luksuzno ali jes ukusno tako da se svraca svake godine :)

Maja
25-07-11, 12:33
Nas mentalitet se tesko mijenja i vazno je da se prica i laprda, a za rabotu ćemo lako jer ko voli da radi "radilo mu se o glavi".
Turisticka sezona je dva mjeseca pa ako se rastegne ka gladna godina vala i tri mjeseca, a ko bi tu guzvu izdrzao vise jer stvarno dosadni turisti i samo smetaju.
Svuda u svijetu se organizuju razne manifestacije, da se turisti privuku, a pogledaj sta nasi gradjani o tome misle

Kako bi turisti nagrnuli u Plav da je tamo stomatoloska sluzba bolja to je tesko opisati, a sta tek reci o onima sto ne pitaju svoje poslanike i odbornike koje su birali o toj sluzbi no im kriva Severina.
Zbilja ko je jos vidio da koncerti promovisu turizam i nema to ka' kad na Cetinje za Dane lipe i meda dodju politicari, pa sve to prekade. Sljedeće se godine neće moći odbraniti od turista.
Ovaj privatnik nije brinuo ko će mu zube popraviti već napravio mali autokamp, restorancić, razanj "na vodu" koji bi mogao patentirati i malo je turista koji izlaze iz Crne Gore da ne svrate.
61374

Dobro je da su neki shvatili da i oni koji zaradjuju u zimskoj sezoni mogu zaradjivati i ljeti mada ko zna da nije mozda bolje da im je neko
obezbijedio zubara, dobar televizor, tursku seriju, pa da uziva i smislja sta bi to palo s neba.

61375

Ali,SO PLav nije dala niti eura za koncert ove cajke,vec dva plavljanina koji su njeni obožavaoci,a da li bi dali pare za šta korisnije,naravno da ne bi!

To je Minjo glavni problem sto kod nas svi znaju kako i kome neko drugi treba da dijeli svoje pare i ocjenjuju sta je korisnije. Vjerovatno bi bilo mnogo bolje da se brinu o svojim parama, a kad pitaju neka pitaju one koje finansiraju od svog poreza.

Gusinje i Plav mogu samo da oduseve i najprobirljivije turiste. Za prirodu tog kraja se nema sta novo reci, bogastvo CG na svaki nacin.
Koliko vidjeh, lokalna samouprava ne zna bash da ispostuje infrastrukturne prioritete privatnih turistickih kapaciteta od opste koristi. Ali, to je neka druga prica, koja za rezultat takvog ponasanja u lokalu ima posledice istog i u drugom nivou, a kojem teze, uporno ne shvatajuci da se mikro aktivnosti jako dobro analiziraju. Ruka - ruci krece od lokala kao primjer.. O tom primjeru nek razmishljaju oni koji su placeni za to.;)
Malo je da kazem da sam odusevljena gostoprimstvom i prirodom. Premalo..
Josh sam pod utiscima...:)
Obzirom da je nasha "ekipa" imala za cilj posjetiti katune i teshko pristupacne terene, zahvaljujuci dzipovima dosegli smo i "nemoguce" visine, i odusevljeni katunskom gozbom sa kulturnim i ljubaznim domacinima. Mnogobrojni su mladi strani turisti sa satorima na prelijepim zonama Plava...
Kulturoloska ostavstina sa znacajnim utiscima postovanja, porodicni turizam u zanimljivim hotelima, restorani ukusno uredjeni, hrana za probirljive, i ..i.. priroda chuda..

Hvala Lepo

61419614206142161422

6140861409614106141161412

61414614156141661417

minjo
25-07-11, 14:00
http://www.youtube.com/watch?v=Vm5omvO7Dzw&amp;feature=player_embedded

Herman
25-07-11, 14:07
Ладно данас на плажи у Бечићима, браћа из Београда, убивени од алкохола, паркирали Патфајндера у море... После долазио багер да извлачи кола :)

Postavio Brajan. :)

http://www.youtube.com/watch?v=zIi8UfwO4WI&amp;feature=player_embedded

MRDzA
25-07-11, 15:37

http://www.vijesti.me/vijesti/citalac-reporter-pogledajte-kako-je-dzip-zavrsio-moru-clanak-30431

Ево и у Вијестима

Hari Krisna
25-07-11, 20:15
Dignuti ekološku taksu na 20 eura,i tako, toliko Srbijanci daju za zeleni karton za Grčku,da se malo pročiste putevi u spici sezone!
Najbolje prolaze Bosanci jer sad malo ko ima taj karton pa kad turista 'oće iz Splita ili Crne Gore za Dubrovnik na granicu BiH kesiraj :D Cijene u Neumu ka i u Budvi pa ti prodji drugim putem ako mozes :)

Gusinje i Plav mogu samo da oduseve i najprobirljivije turiste. Za prirodu tog kraja se nema sta novo reci, bogastvo CG na svaki nacin.
Koliko vidjeh, lokalna samouprava ne zna bash da ispostuje infrastrukturne prioritete privatnih turistickih kapaciteta od opste koristi. Ali, to je neka druga prica, ........ i odusevljeni katunskom gozbom sa kulturnim i ljubaznim domacinima. Mnogobrojni su mladi strani turisti sa satorima na prelijepim zonama Plava...

61419614206142161422

6140861409614106141161412

61414614156141661417
Svaka cast za slike i primjer dje jos imamo jako, jako mnogo prostora da privucemo turiste. Jos dok nasi celnice shvate da turizam nije samo
61440
more i przenje se na suncu

MonterO
27-07-11, 12:51
“Ključar” turisti (http://javniservis.me/2011/07/27/kljucar-turisti/) Objavljeno 27. Juli 2011. - 11:35 od rtcg
Nakon turista iz Srbije koji su proteklih 20 godina bili najbrojniji na našem Primorju, čineći sezonu više-manje uspješnom a koje podrugljivo nominovaše paradajz turistima, pojavila se jedna nova, ispada slična „fela” – ruski, do juče elitni a danas obični „ključar” turisti.
izvor: e-balkan.net, piše: Saša Božovićhttp://rtcg.files.wordpress.com/2011/07/petrovac.jpg?w=150&h=112 (http://javniservis.me/2011/07/27/kljucar-turisti/petrovac/)
Prije svega, segregaciju ljudi nizom nula doživljavam kao odliku gadnih ljudi. Ne glupih ili primitivnih, jer to ne moraju biti. Gadni svakako jesu. Drugo je kad to rade blogeri, komentatori portala sakriveni nikovima ili dokoni ljudi u kafani. Njihovo pravo na slobodno izgovorenu riječ nije obavezujuće niti zvanično. Predstavnici vlade, raznih agencija, organizacija i turističkih mudraca na budžetu, međutim, su nešto sasvim drugo. Jer upravo pred bijedom i nemaštinom, ljudi iz ovog crnog i ljutog krša jedini put su se dali u atletiku. Ciljna pravina je naginjala uglavnom zapadu, vodila preko raznih terena, prepreka i bila znatno duža od 42 kilometra. Često bez paradajza i rezervnih gaća. Na neki volšeban način, nova crnogorska aristokratija je odstranila „gen gladi” a izgleda i blisku proletersku prošlost. Ovo čeprkanje po genetici i memoriji kao da stvara „govornu manu” tako da su u svom vokabularu boldovali elita, elitno, elitizam, ne znajući da se navedeni termini ponajmanje odnose na platežnu moć pojedinca ili grupe.
Zamislite bahate Ruse i nešto Engleza koji su se, eto, drznuli da kupe stan na našem Primorju, plativši nekoliko hiljada eura po kvadratu, da bi danas, u vrijeme velike krize, odlučili da se ležerno baškare u istim ili, još gore, ključeve dali bratu od tetke, rođaku ili prijatelju, umjesto da kao savjesni turisti, odsjednu u hotelu i tako doprinesu stabilnosti budžeta i zadrže titulu elite. Ono jes’ da je prošlogodišnji požar u Moskvi spasio sezonu i da je strah od dima činio svaku cijenu bagatelnom. Ono jes’ da su i prethodnih par godina turisti iz Rusije ostavljali najviše. Ali braćo pravoslavna i slovenska, od stare slave se ne živi. Skupa je titula elite u Crnoj Gori, nije nasljedna i lako se pretvara u svoju suprotnost.
Srećom, država nikad ne spava te je na vrijeme detektovala „zločinački” naum Rusa da vlastitom imovinom razpolažu prema svom nahođenju. Ne može to tako i mora se zavesti red. Pravo svojine je ostavljeno kupcu ali se „stanarsko pravo” prenosi na državu. Takođe, za eventualnu primopredaju ključeva koja se odigra na nekom aerodrumu a bez saglasnosti države, turisti se kao prefiks dodaje uvredljivi nadimak. Znalci su izdali saopštenje, mediji propustili kroz patriotski filter i eto kampanje. Molim lijepo, pa sad zveckajte ključevima. Kao konačno rješenje predložen je moratorijum na izgradnju i prodaju stanova. Podsjećanja radi, ne tako davno turizam je nanovo predstavljen kao razvojna šansa Crne Gore. Angažovani su renomirani Njemci, koji su pedantno, onako njemački, sve to predstavili kroz master plan. A onda su rođaci, prijatelji, pobratimi i junoše vlasti pristupili njegovoj realizaciji, onako crnogorski, kroz decenijsku divlju i poludivlju gradnju. Detaljne izmjene urbanističkog plana vršene su na dnevnoj bazi, kako kome zatreba, uz nesebičku logistiku državnog kadra, koji je za stručan i savjestan rad nagrađen i nesebičnim procentom. Novi val crnogorskog preduzetništva prodavao je stanove, placeve, kulturno-istorijske spomenike, gradio etno-elitna carska, ruska i kakva sve ne sela. Ruski jezik je ponovo postao obavezan. Neimari crnogorske vizije, koje zajedljive i sitne duše prozvaše građevinskom mafijom, maltene su se hvalili kako odraše Ruse i kako su primorske uvale pretvorili u gradove milionera. Rado viđeni gosti u informativi, ekonomskim specijalkama i ležernim talk show-ima, u komparaciji su udarali na Monte Karlo, Marbelju, Kapri. A onda je sve stalo. Rusi su pokupovali sve što im se ponudilo i time napravili smrtni grijeh. Turistički filosofi su osuli paljbu po Moskvi opredijelivši se za medije umjesto diplomatiju, ne zakidajući Crnogorca u sebi pri smišljanju novih slikovitih nadimaka. Pomenuti vizionari nađoše se, ne prozvani već pozvani, da uoče problem i utru put stabilizaciji i opštem boljitku. Polako zemljaci, ako ste se već izasrali nemojte da zajedno jedemo *****.
Da ironija bude zaokružena pobrine se neki nesrećni niži činovnik iz turističke organizacije, koji sezonu otvori obraćanjem naciji, autoritativno saopštivši da izazove dočekujemo spremni i da ove godine imamo strategiju kojom će se konačno stati na put buci, smeću i kršenju propozicija o plažnom mobilijaru. I tako već 20 godina – sanitarna, poreska, komunalna, ekološka i ostale naše policije muku muče sa nesalomljivim. Treba uvući NATO u okršaj sa zakupcima plaža.
Poput svake alternative i crnogorski novi val je bio kratkog vijeka. Brzo se razbio o hrid realnosti. Ostala je zapjenušana voda u kojoj je ovih dana otpočeo lov. Nisam turistički radnik-poslanik ali eto, znam za par elitnih turista. Jedan je bio Ivo Andrić, drugi je Miloš-Miša Radivojević.

Hari Krisna
27-07-11, 13:46
Od iduće godine ukida se eko taksa (http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=56416)
Eko taksa za motorna vozila biće upotpunosti ukinuta do kraja godine i neće se plaćati od 1. januara 2012., najavio je premijer Crne Gore Igor Lukšić.

Ranije je predsjednik Unije poslodavaca Crne Gore (UPCG) Predrag Mitrović ocijenio da je ta taksa napravila više štete nego koristi, podsjeća RSE.

Vlasnici motornih vozila koja ulaze u Crnu Goru i dalje plaćaju od 10 do 150 eura eko takse, zavisno od vrste i veličine vozila.

Prihod od eko takse, uvedene 2008. godine, korišćen je za finansiranje projekata iz oblasti očuvanja i zaštite životne sredine.<br>Zbilja jeste napravila vise stete no koristi :D:D Smijesno je koliko pausalnih ocjena kod nas se uzima za ozbiljno. Tesko bilo koji turista moze doći do Crne Gore da se sit ne naplaca raznih vinjeta, putarina... i autor te misli bi tesko dokazao da je neko odustao od puta u Crnu Goru zbog eko takse. Da je okrenuo trvdnju u drugom smjeru pa pitao odgovorne koliko je para bilo od te takse, kako su i dje ulagane te pare... bilo bi cjelishodnije. No nas premijer ima sluha za strucne analize, pa će taksu zamijeniti nekim novim kreditom, a a ko će vracati kredite neka se brinu oni koji sad ne znaju ni sta su to putarine, takse vinjete i .....

NSX
27-07-11, 13:52
znaci iduce ljeto da ocekujemo duplo vece zagusenje u saobracaju..elito evo me

Hari Krisna
27-07-11, 13:53
Ne samo to već će turisti i za Egipat putovati preko Crne Gore jer ukinuta taksa :D

bracodubrovnik
27-07-11, 14:00
<br>Zbilja jeste napravila vise stete no koristi :D:D Smijesno je koliko pausalnih ocjena kod nas se uzima za ozbiljno. Tesko bilo koji turista moze doći do Crne Gore da se sit ne naplaca raznih vinjeta, putarina... i autor te misli bi tesko dokazao da je neko odustao od puta u Crnu Goru zbog eko takse. Da je okrenuo trvdnju u drugom smjeru pa pitao odgovorne koliko je para bilo od te takse, kako su i dje ulagane te pare... bilo bi cjelishodnije. No nas premijer ima sluha za strucne analize, pa će taksu zamijeniti nekim novim kreditom, a a ko će vracati kredite neka se brinu oni koji sad ne znaju ni sta su to putarine, takse vinjete i .....
Ne znam da li ste imali više štete ili koristi, ali ruku na srce ta taksa ničim nije bila opravdana. Hari prvi ja već tri godine ne idem često dole jer jednostavno ne volim plaćati nešto čemu ne vidim ni svrhu ni namjenu. Rađe bi tih 10 eura potrošio na pivo i ćevape :)
Iz ovih mojih krajeva je do uvođenja takse masa mladih išla na provod u Budvu. Otkad je uvedena ta taksa masa njih je prestala da ide. Ne znam kolika je bila korist od njih, ali i jedan euro manje je šteta ;)

minjo
27-07-11, 14:12
Ako je 10 € za markicu koja važi godinu puno,i ako je to razlog nedolaska u CG,a pomamio se...

montenegrina
27-07-11, 14:31
Minjo, mi smo takvi, ne gledamo, 10 eura sto je to...ja prva. Nikad i nizasto ne zalim. Ali stranci to ne gledaju tako. Placaju nesto sto ne znaju sto je. Jos i nacin kako ih cekaju na granicu i to. Ne svidja mi se.
Evo pola godine nijesam nidje vani bila (nazalost zbog posla jos pola necu), pa se brzo adaptiram. Ali recimo sestra i zet su mi tu. Dosli su ovoga puta iz Luxembourga a ne iz Andorre, i kaze mi sestra da se bas vidi da je nesredjeno. Nije sad ona nesto pokondirena, i voli CG svim srcem isto koliko i ja ali ne valja. Jeste mozda i Barsa za neke zapadne sttandarde prljava, ali to drugacije. Koliko i danju i nocu, tokom cijele godine prodje turista kroz nju.
Isli su u T Mobile da nesto zavrse, zet je sve pitao zasto svi ljudi u isto vrijeme pricaju, zasto se svadjaju. Pdala je kisha, oni nemaju dje potrositi kvlaitetno svoje vrijeme. Juce su bili u Krasice, kaze Ksenija super sank, muzika, techno, kad odjednom nardonjaci poceli da treste. Bas stranci uzivaju u tome.
A novska autobuska stanica, prvo mjesto turista kada udju u zemlju, jaoooooo. Kakvo je ono ruglo.
Zatim, kakvi ono autobusi saobracaju putevima, ko se usudi onim voziti, kako to izgleda turistima.
Volim ja ovo najvise na svijetu, zato i kritike.
Zasto se nekad ne ugledamo na bolje od nas, ne uzmemo od njih ono sto valja...au da, mi smo najpametniji :)

bracodubrovnik
27-07-11, 14:38
Ako je 10 € za markicu koja važi godinu puno,i ako je to razlog nedolaska u CG,a pomamio se...
Minjo radi se o principu. Da je sto eura ali da znam i vidim zašto ih plaćam ne bi bilo problema, ali ja nemam pojma zašto dajem tih 10 eura. Zašto bi nekome nešto poklanjao a nije mi tolika potreba ići dole?

sparco
27-07-11, 14:48
znaci ovako, bijah ovih dana ne lijen, i odoh od bara do hn malo u skitnju, i iskreno, veceg ocaja od ovog naseg primorja turizma i usluge vidio u zivotu nisam, dno dna na sve strane, odok jedan dan do dubrovnika, skupog preskupog i ne zalih jednog milisekunda dinara datog tamo, i samo potvrdih sebi zasto ne volim cg, i da cu i dalje radije ici vani i davat pare ,
najbolji primjer,
plaza , sjedaljke lezaljke kafic sve, dolazi coek ne umije da progovori, trazim prvo kafu mala solja epsreso, dobijem dojch , sa mlijekom, zamijenim , dobijem veliku solju, kasice nema, tacnu ne donose veli nema ne sluze
narucim sok pun leda, ne dobijem led i casu, veli ne sluze case na plazu, padnu dok nose pa slome , pa je lakse iz boce pit, pa onda da ne idem dalje sto mi se sve desavalo i kolko bi primjera nabrojao pogresnih, chemer i jad .................

nenocopy
27-07-11, 14:53
Monstat: Crnu Goru posjetilo 297.650 turista http://www.vijesti.me/slika-519x316/vijesti/monstat-crnu-goru-posjetilo-297-650-turista-slika-35901.jpg

Crnu Goru je u prvih šest mjeseci ove godine posjetilo 297,65 hiljada turista, 8,3 odsto više u odnosu na isti prošlogodišnji period, pokazuju podaci Monstata.
Turisti su za šest mjeseci ostvarili oko 1,57 miliona noćenja, 6,4 odsto više u odnosu na isti period prošle godine. Broj noćenja domaćih turista veći je 2,4 odsto, a stranih 7,1 odsto.
http://ads.vijesti.me/www/images/aa3692f90ca512241fa271609ac061b9.png (http://ads.vijesti.me/www/delivery/ck.php?oaparams=2__bannerid=104__zoneid=139__cb=82 71ba748e__oadest=http%3A%2F%2Fwww.podlupom.info)ht tp://ads.vijesti.me/www/delivery/lg.php?bannerid=104&campaignid=46&zoneid=139&loc=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2Fvijesti%2Fmonsta t-crnu-goru-posjetilo-297-650-turista-clanak-30728&referer=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2F&cb=8271ba748e

U junu je zabilježeno 137,58 hiljada dolazaka turista, što je 13,4 odsto više u odnosu na isti mjesec prošle godine. Broj ostvarenih noćenja povećan je 11,2 odsto na 897,52 hiljade. Od toga su 9,4 odsto noćenja domaćih turista, a 90,6 odsto stranih.
U junu su najviše noćenja ostvarili turisti iz Rusije, 29,5 odsto, Srbije 21,4 odsto, Bosne i Hercegovine 7,1 odsto, Ukrajine 3,8 odsto, Poljske 2,9 odsto i Kosova 2,8 odsto.
Najviše noćenja ostvareno je u primorskim mjestima 96,9 odsto, glavnom gradu jedan odsto, a planinskim 1,3 odsto.

bracodubrovnik
27-07-11, 14:53
znaci ovako, bijah ovih dana ne lijen, i odoh od bara do hn malo u skitnju, i iskreno, veceg ocaja od ovog naseg primorja turizma i usluge vidio u zivotu nisam, dno dna na sve strane, odok jedan dan do dubrovnika, skupog preskupog i ne zalih jednog milisekunda dinara datog tamo, i samo potvrdih sebi zasto ne volim cg, i da cu i dalje radije ici vani i davat pare ,
najbolji primjer,
plaza , sjedaljke lezaljke kafic sve, dolazi coek ne umije da progovori, trazim prvo kafu mala solja epsreso, dobijem dojch , sa mlijekom, zamijenim , dobijem veliku solju, kasice nema, tacnu ne donose veli nema ne sluze
narucim sok pun leda, ne dobijem led i casu, veli ne sluze case na plazu, padnu dok nose pa slome , pa je lakse iz boce pit, pa onda da ne idem dalje sto mi se sve desavalo i kolko bi primjera nabrojao pogresnih, chemer i jad .................
Ako si u Dubrovnik išao s nekim ciljem, na primjer neki koncert, party, predstava ili slično, onda to jest skup provod, ali ako ideš bez nekog određenog razloga, recimo samo u turistički obilazak onda Dubrovnik može biti prilično jeftin. Kafa na Stradunu može biti 4 eura ali pet metara dalje u sporednoj ulici kafa koja je bolja od one na Stradunu je max 1,5 eura. Dubrovnik je skup Grad za one koji ne znaju gdje, što i kako. Oni koji znaju prođu puno jeftinije ;)

montenegrina
27-07-11, 14:56
Ja otkad znam za sebe, a to je poodavno :), broj gostiju se stalno povecava. Da je tako, ne bi nam nista sem turizma trebalo, sve bi nam cvjetalo.
Ili je to ono, ove godine je bilo 5 turista, dogodine 10, to je 100% vishe. Ihaaa :)

sparco
27-07-11, 14:57
Ako si u Dubrovnik išao s nekim ciljem, na primjer neki koncert, party, predstava ili slično, onda to jest skup provod, ali ako ideš bez nekog određenog razloga, recimo samo u turistički obilazak onda Dubrovnik može biti prilično jeftin. Kafa na Stradunu može biti 4 eura ali pet metara dalje u sporednoj ulici kafa koja je bolja od one na Stradunu je max 1,5 eura. Dubrovnik je skup Grad za one koji ne znaju gdje, što i kako. Oni koji znaju prođu puno jeftinije ;)

kad odem sjedim samo u jazz klubu ;p

minjo
27-07-11, 15:01
Treba nam sada podići na 20 € ekološku taksu kad se kola registruju.
Ne treba očekivat od nas da budemo Luxemburg,ali da je "liše turbo folka" kod nas bolje no na Malti ili Kipru,to Vam garatujem.
Tražim destinaciju za septembar,oktobar,treba mi ograđeni rezeravat sunca i hotela,tipa Šarm el Šeik,da se odmorim od ove gužve...
Iskustva i destinacije na PM

bracodubrovnik
27-07-11, 15:14
kad odem sjedim samo u jazz klubu ;p
Ako se ne zaje*avaš onda pretpostavljam da ideš u Trubadura. Skup je ko Svetog Petra kajgana :D

sparco
27-07-11, 15:15
znam, al rijetko sam tamo pa ne zalim, jos od 6 7 kad krenu svirke samo ;) hvale mi takva mjesta pa moram nadokndatiti

Hari Krisna
27-07-11, 16:23
Juce su bili u Krasice, kaze Ksenija super sank, muzika, techno, kad odjednom nardonjaci poceli da treste. Bas stranci uzivaju u tome.
A novska autobuska stanica, prvo mjesto turista kada udju u zemlju, jaoooooo. Kakvo je ono ruglo.
Zatim, kakvi ono autobusi saobracaju putevima, ko se usudi onim voziti, kako to izgleda turistima.
Volim ja ovo najvise na svijetu, zato i kritike.
Zasto se nekad ne ugledamo na bolje od nas, ne uzmemo od njih ono sto valja...au da, mi smo najpametniji :)

najbolji primjer,
To je to i sve se to ponavlja i stalno se o tome prica i opet dzaba. Jad i tuga sta se napravilo od Herceg Novog, ali svaka destinacija ima valjda neku ciljnu grupu i zadovoljava se tim malim pa su zadovoljni.
Nasi nikako da shvate da nije turizam neki elitni hotel već sve u globalu. Nema toga ko bi nasao zamjerke hotelu The Queen of Montenegro ni sto se tice usluge, ljubaznosti, pomoci, organizacije svega i svacega.... ali taj turista mora izaci iz hotela i u najobicniju poslasticarnicu, a onda vidi sav nas nemar i princip "lakoćemo", mada će na kraju kao i svaka sezona biti savrsena, uspjesna i sve naj, naj....
Sto se tice cijena tu je onaj problem koji Braco kaze da treba znati dje se ide, a stranac obicno ne zna.
Vjerovatno i ne gleda bas da cijena bude par centi vise ili manje, ali opet nije glup da ne poredi cijene kod sebe i tu dje je dosao i ostaje neki opor ukus, ako se ośeti pomalo prevaren.
U Ogolinu na recepciji kazu da je dvokretna soba nocenje 53 eura, sve je savrseno cisto i fino, ali ujutro kad se probudi turista na stolu stoji cjenovnik dje pise da je ta cijena nesto manja, a ko bi onda cjenjkao za par eura ili provjeravao koji je kurs kad se vec unaprijed slozio sa tom cijenom. Rucak sa vinom, pivom ... u restoranu Bastion u Omisu za 11 osoba bio je dosta skuplji nego slican u restoranu Dimidzana kod nas sa izuzetkom sto nasi nijesu imali jagnjetine :)
Kod nas se ne moze zivjeti od trestanja narodnjaka i tu je nemoćan gazda koji iznajmljuje i samo slijeze ramena da je to van njegove moći.
Slicno i kod komsija. Dugi Rat, malo fino tiho mjesto za odmor, ali onaj koji ima peh pa nadje smjestaj blizu crkve neće se naspavati djaolju stopu. Na svakih pola sata zvono bije jednom, a kad je pun sat tacno onoliko puta koliko je sati, pa zaspi majcin sine. Gazda slijeze ramena i kaze "kako da rece crkvenim vlastima da to i nije dobro i kako bi se to shvatilo".
Sa druge strane opet ona srdacnost i posto je bila svadba u susjedstvu svi turisti iz komsiluka bili su gosti do rane zore, a djeca sa uzivanjem bacala petarde i igrali kola koja prvi put u zivotu vidjela.
Kod nas je jos uvijek navika da su turisti samo na moru, a Hrvati su shvatili da se svako lijepo mjesto moze unovciti kod turista i rade na tome.
Na Skradinu je stravicna guzva, a kod nas u Kolasinu strance se moze izbrojiti na prste a nasi će onda zakljuciti da je njihov prihod puno veći jer imaju vise mora i obala. Mozda imaju i malo vise pameti, ali...

bracodubrovnik
27-07-11, 16:50
Na Skradinu je stravicna guzva, a kod nas u Kolasinu strance se moze izbrojiti na prste a nasi će onda zakljuciti da je njihov prihod puno veći jer imaju vise mora i obala. Mozda imaju i malo vise pameti, ali...
Ne određuje zaradu dužina obale što nekima od vaših glavešina očito nije jasno. Mislim da barem 80 posto hrvatske obale uopće nije iskorišteno. Sam Grad Dubrovnik ima puno manje obale nego CG, a cijela CG zaradi od turizma nešto malo više (mada nisam siguran da zaradi išta više) od samog Dubrovnika. Znači nije problem u obali, nego u ponudi i kvaliteti ponuđenog. Dubrovnik jest svjetski brend, ali to na jedan pametan način može postati i Kotor. O Herceg Novom, autobusnoj stanici, taksistima i policiji sam već ovdje pisao. Da se to danas dogodi kod nas mnogi bi ostali bez posla i dozvola za rad. Ja sam dva puta bio na toj stanici i oba puta doživio nešto što je kod nas već godinama nezamislivo. Mislim, malu nuždu mi ona neka teta na novskom kolodvoru u prljavom wc-u naplati 1 euro :D

Imate kapaciteta ali nemate znanja kod onih koji bi morali znati.

Mojsije
27-07-11, 16:55
A ne moze ovdje, ovdje oce svako da se obogati preko noci pa makar naplacivao ljudima 1 eura da se p****u.

Hari Krisna
27-07-11, 17:01
Ne određuje zaradu dužina obale što nekima od vaših glavešina očito nije jasno. Mislim da barem 80 posto hrvatske obale uopće nije iskorišteno. Sam Grad Dubrovnik ima puno manje obale nego CG, a cijela CG zaradi od turizma nešto malo više (mada nisam siguran da zaradi išta više) od samog Dubrovnika. Znači nije problem u obali, nego u ponudi i kvaliteti ponuđenog. Dubrovnik jest svjetski brend, ali to na jedan pametan način može postati i Kotor. O Herceg Novom, autobusnoj stanici, taksistima i policiji sam već ovdje pisao. Da se to danas dogodi kod nas mnogi bi ostali bez posla i dozvola za rad. Ja sam dva puta bio na toj stanici i oba puta doživio nešto što je kod nas već godinama nezamislivo. Mislim, malu nuždu mi ona neka teta na novskom kolodvoru u prljavom wc-u naplati 1 euro :D

Imate kapaciteta ali nemate znanja kod onih koji bi morali znati.
To je to o cemu cijelo vrijeme pricamo, ali mi imamo vazda super pricu "sezona je bila uspjesna i bilo vise turista" :)
Braco, ne mogu da shvatim da Hrvatska nije autoput pocela i od Dubrovnika gore pa da se nedje sretnu jer doći do Splita savrsenstvo a do Dubrovnika muka ziva, ako se ne sleti :)

minjo
27-07-11, 17:04
Okle,evo oce i Andra HDZ da hapsi,prosto DU nema sreće!

OSCAR
27-07-11, 17:07
Neđe sam pročitao da samo Plitvice zarade oko 20 miliona eura godišnje...kod nas 4 nacionalna parka uzmu oko 1-2 i sve nogama u guzicu. Trenutno nudimo ono što oni koji dolaze kod nas žele - dobru zabavu i tokom dana i tokom noći, polugole đevojke i one malo starije, nabildovane momke po plažama i slično. I zbog toga dolazi 50% turista, pogotovo onih mlađih. Probaj naći sto ispred Starog grada u Budvu, ili separe na Top Hill, da ne pričam koliko sve to košta i koji je PDV na taj trošak.

Kad budu dolazili oni koji će da plate 130 eura za noć da bi gledali slike i muzeje, freske u manastirima i uživali u seoskom turizmu tada će toga i bit. Dok gođ turisti iz DBK računaju koliko im treba do Budve i kako da dođu tamo da bi se proveli imat ćemo takvu ponudi i takve goste.

OSCAR
27-07-11, 17:08
To je to o cemu cijelo vrijeme pricamo, ali mi imamo vazda super pricu "sezona je bila uspjesna i bilo vise turista" :)
Braco, ne mogu da shvatim da Hrvatska nije autoput pocela i od Dubrovnika gore pa da se nedje sretnu jer doći do Splita savrsenstvo a do Dubrovnika muka ziva, ako se ne sleti :)

A što bi radili autoput do DBK pa da neko iz centralne Evrope može za 12 sati stići do CG? Da nam razviju turizam?

bracodubrovnik
27-07-11, 17:16
Jbg, kriva procjena mogućnosti. Mislilo se da će se moći ali se ostalo bez para. Da je sreće bilo bi krenulo od Dubrovnika ali je tu malo birčko tijelo pa se kontalo da se neće puno izgubiti ako se Dubrovnik ostavi za kraj.

A što bi radili autoput do DBK pa da neko iz centralne Evrope može za 12 sati stići do CG? Da nam razviju turizam?
Takvim razmišljanjem nije ni čudo da vam je turizam tako nisko. Dubrovniku i Hrvatskoj bi odgovaralo da ste nam zdrava konkurencija. Ništa mi nećemo izgubit gradnjom autoceste do Debelog brijega, ma njanci jednog turistu. Možemo samo dobro naplatit kave na odmorištima, gorivo i cestarine za sva vozila u tranzitu, a takvih bi sigurno bilo puno više nego sad. I ovo autoceste do Ploča je podiglo tranzit za barem 20 posto jer dosta Kosovara danas prema Kosovu putuje ovom rutom. ;)

Hari Krisna
27-07-11, 17:18
Oskare, i nije bas tako i cini mi se da je to bas obrnuto. Treba nesto nuditi i reklamirati pa cekati turiste, a ne da oni sami nesto nadju. Plitvice i ne treba posebno reklamirati, ali Djevojacki Most i Biogradsko jezero treba. Krstarenje Jezerom je obicno bez ikakvog svraćanja na ostrva, a moglo bi sto malo srediti

logoff
27-07-11, 17:20
Monstat: Crnu Goru posjetilo 297.650 turista

Crnu Goru je u prvih šest mjeseci ove godine posjetilo 297,65 hiljada turista, 8,3 odsto više...

Zalud nam je sve, ovi turisti samo nagrću. Zalud mi snižavali kvalitet i povećavali cijenu, oni dolaze. Zalud oštre carinske kontrole kad se provuku. Da srušiš sve objekte došli bi oni što vole prirodu. Ne možeš danas na miru provest ljeto, pa ni da ga nazoveš zimom. Možda rat kad bi izbio nekakav, ali nije ni onda baš mirno.

minjo
27-07-11, 17:22
Ubi nas ovaj mir,sad ih ne možemo oćerat :)

montenegrina
27-07-11, 17:31
E da, zaboravila sam najbitniju stvar, kultura. Nemamo mi kulture za jaci turizam. Lako meni za mene ali juce ispred stranca, neki tip iz lokala, sjedao i pio kafu ispljunu iz dubine dushe. Pi. U centru Pg.
Mnogo toga jos treba da se promijeni u svijesti nasega naroda. Za pocetak da turisticki radnici nabace osmjeh.
E vala ti Srbi i Hrvati kako ne naprave autoputeve do nasih granica, a mogli bi vala i nama kad vec rade. Samo da nam to ucine i turizam ce nam procvjetat :)

minjo
27-07-11, 17:34
Sram bilo komšije :)

Hari Krisna
27-07-11, 17:35
Zalud oštre carinske kontrole kad se provuku. ....
Nema djao maka "oštre carinske kontrole" i cijela procedura i kod Hrvata i kod nasih ne traje ni pet minuta. Strah je jedino kad se izlazi preko Madjarske granice jer svuda cak i nacrtano da je zabranjeno prsute nositi a kad im je dosadno bas detaljno provjere sta se vozi pa se onda snalazi kako umijes i mozes :)

Viscount
27-07-11, 17:36

Znaš kako, ljudi se s pravom pitaju zašto plaćaju tu ekološku taksu kad pored puteva ima toliko smeća da je to za plakati. Bio sam krajem maja po hrvatskom primorju - jeste da je naša obala ljepša, ali po čistoći a i ljubaznosti se zaista ne možemo porediti sa njima - u Hrvatskoj niđe pored puteva nećeš vidjeti pobačane plastične flaše, papire i što znam sve ne kao kod nas. Kao što reče Montenegrina, prvo što stranci primijete kad dođu u Crnu Goru je - jeste, lijepo je, ali ima previše smeća okolo. Stoga se postavlja pitanje što je to popravljeno od kad je uvedena ta taksa? Smeća i dalje ima u izobilju, pronaći kantu u nekim mjestima je skoro nemoguća misija, a o otpadnim vodama da ne govorim.

minjo
27-07-11, 17:38
Valjda su so'tim parama trpali ono jalovište u Mojkovcu.Pitanje je nekulture,domaćih a onda nekih gostiju.Imamo smeta kao u priči.
Hari,Mađarski carinici imaju samo pik na hrvatske kamiondžije,tako da ih deru zbog elektronskog tahografa,i inih stvari,a inače,carina i policija u Mađarskoj je poznata kao 50 €!

Hari Krisna
27-07-11, 17:41
deset eura po prsutu, a za ostalo valjda ima neka druga tarifa :)

logoff
27-07-11, 17:54
Mislio sam više na onoga policiota našega. Kad te taj priupita za zdravlje, onako rutinski, čak i samo "dobar dan" kad ti kaže, zaboraviš i đe si krenuo a izgubiš želju da se prisjećaš. Sve ti je jasno. To je ta kultura koja se slabo cijeni kod nas - da te bez pendreka naćera da se vratiš odakle si došao.
A tek ako je žena, triput je gore. (Izvinjavam se muškom auditorijumu na diskriminaciji)

minjo
27-07-11, 19:13
Sigurno nemaš dodatnu opremu,kada ulaziš u Hr staviš na retrovizor gospinu krunicu a kada ulaziš u MNE brojanicu iz ostroga :)

Maja
27-07-11, 19:43
Ranije sam znala da zamjerim CG glavarima sto se nesto ne mijenja na bolje, jer su bar nesto od svijeta uspjeli vidjeti na racun budzeta CG gradjana.. Ali, sa vremenom, sto cesce svracam u CG, postaje mi "svejedno" iz raznih ociglednih razloga.. Ako hocu top destinaciju za sebe, odem gdje mi odgovara vise i sve ok..
CG je takva kakva je, odgovara njenim politicarima, a odgovara i njenim gradjanima u potpunosti.. Ne moze g. Hariju a ni meni biti milija CG nego svima u CG. Ne moze nama dvoma biti draze da CG prosperira nego sto je to drago politicarima CG.. Uostalom, njihovoj djeci i unucadima sredjuju CG kakvu njihova djeca i unucad zasluzuju. Roditelje su vjerovatno odusevili.. Zasluzuju to sto rade i to sto ce ostaviti za sobom..
Gradjani CG su zanimljivi kao lichnosti.. Elem, kad vidim kako se ophode prema njihovom zajednickom dobru, meni je mnogo sta jasno. Vidim kucerine kao iz Dinastije, unutar tih kuca isti opis.. ispred kuca divni travnjaci, ponegdje i bazeni, a ispred kapije jedna uska asfaltna traka bez trotoara.. Bash mi je to zanimljivo.. Izguraju ograde koliko jadni mogu, ne razmishljajuci kuda ce im djeca i unucad prolaziti .. Sebicluk i neobzirnost da se ne moze ni shvatiti..
Bacanje smeca ispred ulazne kapije.. Ih, ko to gleda. "Udjite da vidite koliko smo ulozili u kucu".. Ulozili bash...
Domaci prodavci.. Vidjeli ste Med na prodaju, sokove, rakija.. Normalno - da "normalno" cijene moraju biti vece nego u radnji - jer to je domace. OK, pitam kako su dosli do cijene koju traze, na osnovu kojih proracuna.. Ne znaju. Tako je neki tamo, pa i oni. Nista PDV, nista racun.. Cjepidlacim..:D E pa, desava se da neko od tih prodavaca "domacih proizvoda" bude i neko ko vas prepozna, i onda vas odvede da vam proda bolji med, onaj za porodicu a ne "taj za ko zna koga na ulici".. Uz neizostavnu recenicu "Nismo Djukama stvarali drzavu".. Nisu, ne, nisu.. ali mi vise znaci to prodavanje "smeca" turistima koji se mogu i otrovati, jer dokaza o provjeri kvaliteta nema, ili im uvaliti med iz prodavnice za "domaci", neplacanje poreza, itd.. Samo mi preleti misao.. - A za kakvu su se to CG, i chiju CG borili, jer ovo im ne bi proslo ni u jednoj normalnoj drzavi..
No.. za koga je , kako kazu, dobro je..

Hvala Lepo

logoff
27-07-11, 19:55
Sigurno nemaš dodatnu opremu,kada ulaziš u Hr staviš na retrovizor gospinu krunicu a kada ulaziš u MNE brojanicu iz ostroga :)

Ne nosim ja, poštovani minjo, nikakve brojanice. Ja naivan, kao ok sam momak, ništa ne švercam, ali kad me ošine sa nepersiranjem osjećam se kao da sam već uhapšen. Ovo uglavnom za PG aerodrom, ali ne samo...
A na MNE - CRO granici je još i super, tu se nekad i popričam i sa jednima i sa drugima.

P.S: Majo, +!

minjo
27-07-11, 21:07
Naivni,parkiraj sa strane :) Đećeš a?

logoff
27-07-11, 21:10
Naivni,parkiraj sa strane :) Đećeš a?

Taj rad. ;)

NSX
27-07-11, 23:58
Ne znam da li ste imali više štete ili koristi, ali ruku na srce ta taksa ničim nije bila opravdana. Hari prvi ja već tri godine ne idem često dole jer jednostavno ne volim plaćati nešto čemu ne vidim ni svrhu ni namjenu. Rađe bi tih 10 eura potrošio na pivo i ćevape :)

pa eto racunaj da je to taksa za koriscenje puteva, Slovenci naplacuju vinjetu 15 eura za 15 dana pa pri tome 10 eura godisnje stvarno nije neki trosak :) jbg kad jos uvijek nemamo autoput kao vi pa da oderemo 30 eura putarine za jedan prolaz :)

Hari Krisna
28-07-11, 00:15
Bacanje smeca ispred ulazne kapije.. Ih, ko to gleda. "Udjite da vidite koliko smo ulozili u kucu".. Ulozili bash...
Domaci prodavci.. Vidjeli ste Med na prodaju, sokove, rakija.. Normalno - da "normalno" cijene moraju biti vece nego u radnji - jer to je domace. OK, pitam kako su dosli do cijene koju traze, na osnovu kojih proracuna.. Ne znaju. Tako je neki tamo, pa i oni. Nista PDV, nista racun..
Zbilja interesantan slucaj. Dok se prilazi kući ne moze se ni na konju od raznog suta i smeća, a u kući sve ka' u apoteci. Bukvalno se izgleda shvata ona "samo sto vrata zatvaraju", a jos u ekoloskoj drzavi. "Prodavnice" sa obaveznim "domaće" imaju neku draz, a pogotovo kad prispiju maline, borovnice... u casama od jogurta, mada mi se cini da je toga mnogo vise kroz BiH i oko Uzica kroz Srbiju nego kod nas.
Mi smo rekorderi sa lubenicama obicno skupljim nego u radnjama, ali....
Nema toga ko će nase glavesine ubijediti da se moze mnogo bolje i ljepse sa "morskim" turizmom, a i ne treba jer oni ocitio bolje znaju. Polako kreću privatne inicijative sa kontinentalnim turizmom, eko sela, sredjeni katuni, ali opet nasa boljka, sto neko rece, oće da za godinu dana vrate sve ulozeno i da jos zarade.

pa eto racunaj da je to taksa za koriscenje puteva, Slovenci naplacuju vinjetu 15 eura za 15 dana pa pri tome 10 eura godisnje stvarno nije neki trosak :) jbg kad jos uvijek nemamo autoput kao vi pa da oderemo 30 eura putarine za jedan prolaz :)
kad se to preracuna na kilometre do granice sa Hrvatskom vala da se vozi preko svile i kadife mnogo je :)

NSX
28-07-11, 00:26
Mi smo rekorderi sa lubenicama obicno skupljim nego u radnjama, ali....

u Alboni na magistrali kilo lubenice 8 centi, "domisljati" prodavci (kako bi ih nazvao nas voljeni rtcg) iznesu te iste i naprave hlad jedno 30ak metara odatle(ne vise a i to je vala puno) i prodaju ih po 20-30 centi :lol:

MonterO
28-07-11, 11:18
U srijedu, 27. srpnja, Nacionalni park Plitvička jezera šest je dana ranije nego prošle godine posjetio 500-tisućiti posjetitelj. Jubilarni posjetilac je turist iz Poljske

Plitvice, naš najpopularniji nacionalni park, godišnje posjeti gotovo milijun turista od kojih su čak oko 85 posto stranci, najviše Nijemci, Francuzi, Talijani i Japanci. Nacionalni park ove godine najavljuje prvi put u povijesti parka milijuntog posjetitelja kojeg se očekuje u studenom. U sezoni Plitvice dnevno posjeti oko 10 tisuća ljudi, a u prvih sedam mjeseci ove godine broj turista je veći za 11 posto. Odlični rezultati u Nacionalnom parku Plitvička jezera se uklapaju u uspješne brojke hrvatskog turizma ove godine.

i bonus o paradajz turistima i ostalim nepoželjnim.
http://www.hronika.ba/kolumne-blog/2982-ivo-urkovi-gosti-koji-su-viak.html

Naše "gostoprimstvo" se svodi na nalaženje taktike za Western union aranžmane. Pošaljite pare, ne morate ni dolaziti

minjo
28-07-11, 11:20
Dižemo cijene u avgustu,da vidimo oće li gužva pasti...

sparco
28-07-11, 11:23
turizam - sta se to desava?
ama bas nista ;)

amnesiac
28-07-11, 11:44
u Alboni na magistrali kilo lubenice 8 centi, "domisljati" prodavci (kako bi ih nazvao nas voljeni rtcg) iznesu te iste i naprave hlad jedno 30ak metara odatle(ne vise a i to je vala puno) i prodaju ih po 20-30 centi :lol:
Živa istina. Prije nekih dvadesetak dana kad sam išao za Crmnicu rekoh da uzmem jednu lubenicu (ha, eto i rime iako nijesam htio :D). I rekoh da je ne uzimam u Podgorici da se ne zadržavam nego ću usput. U piljari kod mog ulaza su bile 20 centi a znao sam da mogu jeftinije proć. I tako zapičim put Crmnice i gledam koliko koštaju lubenice pored puta kroz Zetu. Mali milion tih prodavaca a cijena 30 centi! E stvarno nijesam htio iz principa da uzimam pa nikad se ne viđelo. Zadnja stanica đe sam mogao uzeti je Virpazar. Tražim prodavnicu kad tamo otvoren Voli. Uđem i vidim cijenu lubenice 10 centi sa sve PDV-om. E ima li tu logike ikakve osim toga što bi ljudi nekoga da prevare ko nije upućen i da zarade makar dvjesta posto? Nema, ali ima bezobrazluka od kojeg korist imaju samo pojedinci koji ne plaćaju porez. I kakve koristi ima država od toga što neko puni džepove na divlje?

MonterO
28-07-11, 13:24
Lopovi lubeničari- Kafa+kisela = lubenica od 10 kila.. strašno..

bracodubrovnik
28-07-11, 13:56
E ali kroz Sloveniju imaš alternativne pravce da ne platiš tih 15 eura, a Boga mi kroz Crnu Goru nema alternative. Ako hoćeš ući plati 10 eura. Ako ćeš mi vjerovat, ja do jučer nisam znao da ona naljepnica vrijedi godinu dana jer mi to nitko nije rekao pa sam je skinuo čim sam se vratio doma. :)

Što se tiče cestarine kroz Hrvatsku, isto tako imaš alternativu da ne platiš ni jednu jedinu lipu a da prođeš Hrvatsku uzduž i poprijeko. ;)

p.s. Neka je onda nazovu naknadom za ceste a ne ekološkom taksom jer ovako imam osjećaj da mi se rugaju. Naravno, neka ostave i neke besplatne alternativne pravce jer bi i naknada za onakve ceste bila ruganje (bez uvrede) ;)

remark
28-07-11, 13:58
Nakon turista iz Srbije koji su proteklih 20 godina bili najbrojniji na našem Primorju, čineći sezonu više-manje uspješnom a koje podrugljivo nominovaše paradajz turistima, pojavila se jedna nova, ispada slična „fela” – ruski, do juče elitni a danas obični „ključar” turisti.

izvor: e-balkan.net, piše: Saša Božović

Prije svega, segregaciju ljudi nizom nula doživljavam kao odliku gadnih ljudi. Ne glupih ili primitivnih, jer to ne moraju biti. Gadni svakako jesu. Drugo je kad to rade blogeri, komentatori portala sakriveni nikovima ili dokoni ljudi u kafani. Njihovo pravo na slobodno izgovorenu riječ nije obavezujuće niti zvanično. Predstavnici vlade, raznih agencija, organizacija i turističkih mudraca na budžetu, međutim, su nešto sasvim drugo. Jer upravo pred bijedom i nemaštinom, ljudi iz ovog crnog i ljutog krša jedini put su se dali u atletiku. Ciljna pravina je naginjala uglavnom zapadu, vodila preko raznih terena, prepreka i bila znatno duža od 42 kilometra. Često bez paradajza i rezervnih gaća. Na neki volšeban način, nova crnogorska aristokratija je odstranila „gen gladi” a izgleda i blisku proletersku prošlost. Ovo čeprkanje po genetici i memoriji kao da stvara „govornu manu” tako da su u svom vokabularu boldovali elita, elitno, elitizam, ne znajući da se navedeni termini ponajmanje odnose na platežnu moć pojedinca ili grupe.
Zamislite bahate Ruse i nešto Engleza koji su se, eto, drznuli da kupe stan na našem Primorju, plativši nekoliko hiljada eura po kvadratu, da bi danas, u vrijeme velike krize, odlučili da se ležerno baškare u istim ili, još gore, ključeve dali bratu od tetke, rođaku ili prijatelju, umjesto da kao savjesni turisti, odsjednu u hotelu i tako doprinesu stabilnosti budžeta i zadrže titulu elite. Ono jes’ da je prošlogodišnji požar u Moskvi spasio sezonu i da je strah od dima činio svaku cijenu bagatelnom. Ono jes’ da su i prethodnih par godina turisti iz Rusije ostavljali najviše. Ali braćo pravoslavna i slovenska, od stare slave se ne živi. Skupa je titula elite u Crnoj Gori, nije nasljedna i lako se pretvara u svoju suprotnost.
Srećom, država nikad ne spava te je na vrijeme detektovala „zločinački” naum Rusa da vlastitom imovinom razpolažu prema svom nahođenju. Ne može to tako i mora se zavesti red. Pravo svojine je ostavljeno kupcu ali se „stanarsko pravo” prenosi na državu. Takođe, za eventualnu primopredaju ključeva koja se odigra na nekom aerodrumu a bez saglasnosti države, turisti se kao prefiks dodaje uvredljivi nadimak. Znalci su izdali saopštenje, mediji propustili kroz patriotski filter i eto kampanje. Molim lijepo, pa sad zveckajte ključevima. Kao konačno rješenje predložen je moratorijum na izgradnju i prodaju stanova. Podsjećanja radi, ne tako davno turizam je nanovo predstavljen kao razvojna šansa Crne Gore. Angažovani su renomirani Njemci, koji su pedantno, onako njemački, sve to predstavili kroz master plan. A onda su rođaci, prijatelji, pobratimi i junoše vlasti pristupili njegovoj realizaciji, onako crnogorski, kroz decenijsku divlju i poludivlju gradnju. Detaljne izmjene urbanističkog plana vršene su na dnevnoj bazi, kako kome zatreba, uz nesebičku logistiku državnog kadra, koji je za stručan i savjestan rad nagrađen i nesebičnim procentom. Novi val crnogorskog preduzetništva prodavao je stanove, placeve, kulturno-istorijske spomenike, gradio etno-elitna carska, ruska i kakva sve ne sela. Ruski jezik je ponovo postao obavezan. Neimari crnogorske vizije, koje zajedljive i sitne duše prozvaše građevinskom mafijom, maltene su se hvalili kako odraše Ruse i kako su primorske uvale pretvorili u gradove milionera. Rado viđeni gosti u informativi, ekonomskim specijalkama i ležernim talk show-ima, u komparaciji su udarali na Monte Karlo, Marbelju, Kapri. A onda je sve stalo. Rusi su pokupovali sve što im se ponudilo i time napravili smrtni grijeh. Turistički filosofi su osuli paljbu po Moskvi opredijelivši se za medije umjesto diplomatiju, ne zakidajući Crnogorca u sebi pri smišljanju novih slikovitih nadimaka. Pomenuti vizionari nađoše se, ne prozvani već pozvani, da uoče problem i utru put stabilizaciji i opštem boljitku. Polako zemljaci, ako ste se već izasrali nemojte da zajedno jedemo *****.
Da ironija bude zaokružena pobrine se neki nesrećni niži činovnik iz turističke organizacije, koji sezonu otvori obraćanjem naciji, autoritativno saopštivši da izazove dočekujemo spremni i da ove godine imamo strategiju kojom će se konačno stati na put buci, smeću i kršenju propozicija o plažnom mobilijaru. I tako već 20 godina – sanitarna, poreska, komunalna, ekološka i ostale naše policije muku muče sa nesalomljivim. Treba uvući NATO u okršaj sa zakupcima plaža.
Poput svake alternative i crnogorski novi val je bio kratkog vijeka. Brzo se razbio o hrid realnosti. Ostala je zapjenušana voda u kojoj je ovih dana otpočeo lov. Nisam turistički radnik-poslanik ali eto, znam za par elitnih turista. Jedan je bio Ivo Andrić, drugi je Miloš-Miša Radivojević.

minjo
28-07-11, 14:05
juče,348 000 € uplata na račun BD opštine

bracodubrovnik
28-07-11, 14:09
i bonus o paradajz turistima i ostalim nepoželjnim.
http://www.hronika.ba/kolumne-blog/2982-ivo-urkovi-gosti-koji-su-viak.html

Ovo je odavno prožvakana tema i potpuno se slažem sa autorom originalnog teksta. Ovi takozvani turisti su sve samo ne turisti. I ne bi riječ rekao da se barem ponašaju kako treba, jer svatko ima pravo doći i okupati se, ali ako nakon potpuno besplatnog boravka u Hrvatskoj, tijekom kojega zauzmu sve besplatne parkinge i okupiraju plaže, iza sebe po sred plaže ostave gomile smeća, pa i usranih pelena, onda treba uvesti neki sustav kažnjavanja ili nekakve naplate korištenja naše obale. To što ova Sopta gunđa je samo zato jer je autor prvog teksta podjednako ciljao i na Hercegovce i na Bosance.

MonterO
28-07-11, 14:11

.

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?35460-Turizam-%C5%A1to-se-to-de%C5%A1ava!&p=2307486#post2307486 :p

minjo
28-07-11, 14:25
Kako ovo rješiti ja ne znam,da ih ćeramo,dižemo cijene ili šta,ima ih prijavljenih 55 000 u Budvi,to jest jedno 120 000 sa neprijavljenim gostima,struja i voda izdržavaju ali je saobracaj u kolapsu,PG-BD 2 sata debela vožnje,a groz Budvu po bulevaru se vozi 20 na sat

Maja
28-07-11, 14:29
Prijavljujte one koji ne placaju takse i.....i poreze..;) CG ima da procveta..;)

Hvala Lepo

Mojsije
28-07-11, 14:30
A recimo da se izgradi bolja infrastruktura? Grad poput budve bi trebao bit sposoban da infrastrukturno iznese sezonu sa MILION turista u spicu. Dakle, izgraditi vise saobracajnica, ojacati i modernizovati elektro i vodovodnu mrezu.
Turiste nikakve ne treba tjerati, nego zapravo treba stvoriti bolje uslove da oni nesmetano cirkulisu. 100 000 ljudi nije nista, ali to da nam se infrastruktura pocinje napinjati i propadati pod toliko malim brojem ljudi je veliki problem.

MonterO
28-07-11, 14:37
Infrastruktura ne može da isprati divlju gradnju. nikad i nigdje. Pustilo se napravit stotine zgrada i hiljade stanova bez ikakvog plana, prodalo se to za velike pare Rusima, a sad se kuka što dolaze i koriste to što su žestoko platili..
Pa neće da ide

minjo
28-07-11, 14:37
Ćeraj,dizat cijenu za 20 %,razjebaše i ovo malo puteva što imamo.I ovo što su digli da onome ko nije stan za stanovanje porez za 100%,treba to na 200 %.

Mojsije
28-07-11, 14:40
E moji budvani crni, prvo rasprodaju i grade koliko su mogli dok su mogli, a sad kukaju kad je doslo vrijeme da ubiraju plodove. Pa ne znam sto ocekuju? Kako ih nije sramota da kukaju?

Jaroslav
28-07-11, 14:43

Sljedece godine Sasa napise clanak da su ruski taksiste odgovorni za slabi promet putnika avionima u CG, jer su poceli da voze iz Domodedova za Budvu jeftinje nego Montenegro Airlines. Neka, neka, samo da znate ko je kriv i nista ne treba nista mjenjati u svojoj basti.

MonterO
28-07-11, 14:48
Sljedece godine Sasa napise clanak da su ruski taksiste odgovorni za slabi promet putnika avionima u CG, jer su poceli da voze iz Domodedova za Budvu jeftinje nego Montenegro Airlines. Neka, neka, samo da znate ko je kriv i nista ne treba nista mjenjati u svojoj basti.

Pošto ti srpski nije maternji jezik, vjerovatno nisi shvatio da je ovo ironičan članak na preovlađujuću priči da su nam za probleme u turizmu uvijek krivi neki turisti. Nekad su to bili "paradajz" turisti iz Srbije, Makedoniej i Bosne, sad su to braća i sestre Ruskinje.

remark
28-07-11, 14:48

Pogrešno si protumačio članak.

remark
28-07-11, 14:49
http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?35460-Turizam-što-se-to-dešava!&p=2307486#post2307486 (http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?35460-Turizam-%C5%A1to-se-to-de%C5%A1ava%21&p=2307486#post2307486) :p

sitničaru :p

minjo
28-07-11, 14:57
Ođe da se postuje na zvaničnom jezuku ;)

MonterO
28-07-11, 16:03
sitničaru :p

Nemoj ovaj postavljati, jedva sam ga našao :)

Ljeto, more, plaže, ne rimuje se, ali je u igri asocijacija više nego logičan slijed pojmova. Kiša se tu ne uklapa, nimalo. Mrska je onima koji idu na more, više je vole oni koji ostaju patiti u pregrijanim gradovima. Rashladi malo, može se „dihat“. Kiša proteklih dana nema nikakva razloga padati, nije joj vrijeme.

Vrijeme je mora. I, što je zanimljivo, petkovna kolona (ona u petak), baš kao i ona subotnja, ne jenjava unatoč oblacima i povremenom prokapavanju. Nadaju se ljudi, valjda, da će se oblaci razići dok ne stignu do onog mokrog i plavog. Autima dakle, prolaze magistralom, kroz stražnje vjetrobrane se naziru dušeci, šlaufi za plivanje, peraje i ostala morska oprema, sve što je čovjeku Bosancu ili Hercegovcu potrebno za nesmetano pečenje na suncu uz povremeno umakanje u more.

Ja se, eto, pitam zašto sve te obitelji, čak i u inat lošoj vremenskoj prognozi, kreću na svakogodišnju ekspediciju prema jugu. Da se odmore? Pa, ne bih rekao. S mora se vrate umorni, izvarani, opljačkani i ispečeni. Cesta krivudava kao životni put moje generacije, vodi prema granici. Ova bosanskohercegovačka (zapravo hercegovačka) nije nimalo sporna, tu čovjeka puste čim za sat-dva njegov dio kolone dođe na red. Carinike BiH nije briga koji će Bosanci i Hercegovci napustiti BiH. Hrvatske carinike je i te kako briga kako će koji od nas i s čim ćemo napustiti BiH. Briga da se ne ponese suviše hrane ili pića, jako je izražena. Vodi se računa i ima li se dovoljno para za dovoljno dana u Hrvatskoj, skoroj članici EU. Nekad nekoga i neopravdano puste, kasnije ih sačeka zasjeda u policijskim kolima, negdje uz put, čisto da čovjeka istresu iz gaća na miru, onako temeljito, kao svoga. Posao se radi detaljno, bez iznimki i pardona.

Nakon prolaska uskoro novog europskog zida, dolazi se do mjesta na kojem se namjerava zadržati desetak ili više dana. Osim ako se ode za vikend. Malo mjesto, najčešće manje od onog iz kojeg se došlo. Jer, odlazak na more je običaj ljudi iz gradova, ljudi sa sela imaju pametnijeg posla i znaju da je jako sunce štetno. Mjesto dolaska je dosadno, naporno, s restoranima u koje sanitarna inspekcija ne ulazi baš često. Čovjeku dosadi brzo, ali to neće reći. Ide svaki dan na svoju porciju sunca i jede skupu pizzu i preskupe ćevape, puno gore i „glotnije“od onih koje jede u svom gradu. Doduše, u mjestima poznatim po dolasku Bosanaca, cijene više nisu toliko bezobrazne, može se kupiti Dnevni avaz i BH Dani. Tek cijena parkinga što je bezobrazna! 5 kuna za sat. Zato se više i ne isplati dolaziti na vikend, za cjelodnevni parking biste si mogli priuštiti sobu u boljem pansionu. Za one koji ostaju duže, jeftinija opcija su jeftine sobe bez klimatizacije. Jer, nije se na more došlo zbog klima-uređaja, došlo se zbog topline i sunca. Doduše, toplo i sunčano je u ova doba (osim ovih dana) i tamo otkud su došli.

Vlasnici nekretnina uz more ne vole bosanske goste. Više vole Francuze, Nijemce, Čehe, Poljake, svakoga. Kad bosanski dođu tražiti sobe, često kažu: “Žao nam je. Puni smo”, čak i ako ima mjesta. Zašto? Zato što bosanski gost obično ne bude dosljedan mazohističkom pothvatu desetodnevnog ili petnaestodnevnog ostanka na moru. Ide čim mu nestane onoga po što je došao. Sunca. Ako se naoblači ili padne kiša, ako se čini da će padati i sutra, bosanski gost „pospremi“ obitelj, spakira ih i ode do recepcije ili vlasnika sobe. Da mu tužna lica i kršeći prste kaže kako neće nastaviti odmor, kako idu kući. I, zanimljivo je, to kažu svi na moru – oni koji se bave smještajem, da je razlog uvijek isti, smrtno ozbiljan. Smrt sama. Umro dedo. Rjeđe, umrla nena. Moraju hitno ići, usred oblačnog dana, jer je dedo, allarahmetile, umro. Nimalo nelogičan izgovor, samo da nije tako čest. Stari ljudi obično umru kad-tad. I onda, nakon što ožalošćena obitelj plati tih nekoliko dana boravka na moru, nesretnom ugostitelju ostane nepopunjen smještajni kapacitet, skoro uvijek i ostane prazan do idućih gostiju. Prilično razumljivo, ljudi žive od tih četiri ili pet mjeseci ljeta. Koliko tu zarade, toliko će trošiti cijelu godinu, te plaćati porez i ostale namete.

Otkud taj niz nelogičnih postupaka, odlazak na vrelinu i izlaganje nemilosrdnom suncu s kojeg ljeti svako toplokrvno biće bježi? Ljeti je na planinama puno prijatnije, krvna slika se obnovi zbog rjeđeg zraka, čovjek se odmori od žege. Logično bi bilo da se tamo ide ljeti. Razumjeti je ljude s krajnjeg sjevera, njima sunce nedostaje cijelom godinom. Ali, ljudi s Mediterana, za njih mi je čudno. Osim... Osim matrice naučene u socijalizmu, prema kojoj nije normalan onaj koji ljeti ne ode na more. Ili je, što je gore u današnje vrijeme, siromašan. Zato će čovjek Bosanac i dobar dio Hercegovaca čak podići kredit da bi otišao koji dan na pečenja na vrelom kamenu uz lošu hranu i nikakve društvene sadržaje. Da se zna da je ljetos bio na moru. I, kad se vrate svojim domovima, isti život za druge, a ne za njih, nastavlja se. Do zimovanja, kad s hladnog i negostoljubivoga grada idu na još hladnija i ledom okovanija mjesta.

http://www.pogled.ba/kolumne/14795-morske-navike

OSCAR
29-07-11, 10:52
Takvim razmišljanjem nije ni čudo da vam je turizam tako nisko. Dubrovniku i Hrvatskoj bi odgovaralo da ste nam zdrava konkurencija. Ništa mi nećemo izgubit gradnjom autoceste do Debelog brijega, ma njanci jednog turistu. Možemo samo dobro naplatit kave na odmorištima, gorivo i cestarine za sva vozila u tranzitu, a takvih bi sigurno bilo puno više nego sad. I ovo autoceste do Ploča je podiglo tranzit za barem 20 posto jer dosta Kosovara danas prema Kosovu putuje ovom rutom. ;)

Ne mislim ja da baš Hrvatska treba "zdravu" ili bilo kakvu konkurenciju. Ja sam već nekoliko godina tamo po neđelju dana, od Medulina preko Makarske, Hvara, Paga, Brača i ono što sam vidio je prava sreća za Hrvatsku - desetine hiljada motorizovanih Poljaka, Talijana, Slovaka, Njemaca, Holanđana koji ostavljaju i znatno više no što se kroz knjige provuče. Bude li samo 5% njih odlučilo da ode južnije, uz neku slabiju sezonu inače - imat ćete problem.

Što se tiče ponude, ona je stvarno bolja nego u CG, ali ne spektakularno kao što se nama odavde čini. Slični su ti apartmani koji se izdaju i u Novalji i Makarskoj kao u Budvi ili Tivtu. Šetališta su takođa puna prodavnica plastičnih papuča, razglednica i magneta.

No i ne treba da se ravnamo sa CRO, jer oni imaju 5000 km obale, a mi manje od 300. Oni uzmu oko 7 milijardi eura, mi oko 700 miliona - što znači da mi po km uzmemo nekih 60% više. Pri tom nemamo Plitvnice, nemamo milionski Zagreb, nemamo Varaždin i valcer, nemamo Slavoniju...Imamo Durmitor i Bjelasicu, Taru i Skadarsko i preko toga ne previše jer smo i prostorno mali.

Mislim da ako Hrvatska izgubi samo 100.000 gostiju godišnje zbog CG kad dođe auto-put do DBK da će to predstavljati veliki udar za pojedine regije. Ali ajde, ćivi bili pa viđeli - geostrateške odluke se ne donose zbog putarina i kafe, nego zbog procjena rizika po pojedine privredne grane - u ovom slučaju turizam, ali i niz drugih...

bracodubrovnik
29-07-11, 15:30
Ne mislim ja da baš Hrvatska treba "zdravu" ili bilo kakvu konkurenciju. Ja sam već nekoliko godina tamo po neđelju dana, od Medulina preko Makarske, Hvara, Paga, Brača i ono što sam vidio je prava sreća za Hrvatsku - desetine hiljada motorizovanih Poljaka, Talijana, Slovaka, Njemaca, Holanđana koji ostavljaju i znatno više no što se kroz knjige provuče. Bude li samo 5% njih odlučilo da ode južnije, uz neku slabiju sezonu inače - imat ćete problem.
Oscare autocesta je došla nadomak Ploča, 100 km od Dubrovnika ili 150 km do Debelog brijega. Zar misliš da bi nekome motoriziranom Poljaku, Talijanu, Slovaku, Njemcu ili Holanđaninu, nakon prijeđenih tisuću ili dvije kilometara, tih 150 km magistrale do granice s Crnom Gorom predstavljalo toliki problem pa da zbog toga masovno odustaju ići kod vas? Oscare tko ima namjeru ići kod vas taj će ići unatoč tih 150 km vrlo dobre magistrale. Možda da Crna Gora da prioritet autocesti od Debelog Brijega od Ulcinja a ne ovome pravcu Bar-Boljare? Možda bi vam tad došlo više ovih turista koje si nabrojao.

Što se tiče ponude, ona je stvarno bolja nego u CG, ali ne spektakularno kao što se nama odavde čini. Slični su ti apartmani koji se izdaju i u Novalji i Makarskoj kao u Budvi ili Tivtu. Šetališta su takođa puna prodavnica plastičnih papuča, razglednica i magneta.
Istina je sve ovo što ti pišeš ali Budva je vaš glavni turistički centar. Ako je hoćeš uspoređivat s nekom našom destinacijom onda neka to bude Dubrovnik, Poreč ili Rovinj. Mislim da je to neusporedivo. Bio sam u Budvi i moram ti reći da sam poprilično razočaran. Možete vi daleko, daleko bolje.

No i ne treba da se ravnamo sa CRO, jer oni imaju 5000 km obale, a mi manje od 300. Oni uzmu oko 7 milijardi eura, mi oko 700 miliona - što znači da mi po km uzmemo nekih 60% više. Pri tom nemamo Plitvnice, nemamo milionski Zagreb, nemamo Varaždin i valcer, nemamo Slavoniju...Imamo Durmitor i Bjelasicu, Taru i Skadarsko i preko toga ne previše jer smo i prostorno mali.
I ovo je istina ali djelomično. Recimo Dubrovnik ima daleko manju obalu nego Crna Gora pa je zarada od turizma u samom gradu Dubrovniku blizu zarade kompletne Crne Gore. Mi Oscare našu obalu još uvijek nismo ni približno devastirali kao vi, a nadam se da ni nećemo. Preko 80% pa i 90% naše obale je potpuno neiskorišteno. Više od ovoga nama ne treba jer bi samo sjebali obalu pa gdje smo onda? Jedino što trebamo raditi jest to da produžimo turističku sezonu na barem 6-7 mjeseci i da nekako dohvatimo 10 mlrd €. To je moguće proširenjem ponude i snižavanjem cijena van sezone ali tu treba uskočiti i država pa dovesti PDV na turizam na neki razumni postotak i uvesti neke subvencije kakve imaju Turska ili Tunis. Naš PDV na turizam je među najvećima u svim konkurentskim zemljama.

Mislim da ako Hrvatska izgubi samo 100.000 gostiju godišnje zbog CG kad dođe auto-put do DBK da će to predstavljati veliki udar za pojedine regije. Ali ajde, ćivi bili pa viđeli - geostrateške odluke se ne donose zbog putarina i kafe, nego zbog procjena rizika po pojedine privredne grane - u ovom slučaju turizam, ali i niz drugih...
Ja ti opet ponavljam da mi gradnjom autoceste skroz do Dubrovnika ne možemo izgubiti ništa ili toliko malo da je to zanemarivo. Tko ima namjeru ići u CG taj će ići i sad. 150 km magistrale ga neće spriječiti. Znači mi samo možemo dobiti. Jer tko god odluči ići kod vas taj mora prijeći preko Hrvatske i potrošiti i ovdje neku kunu za gorivo, cestarinu, kavu, sok, sladoled, ručak i slično. Dakle jedini razlog zašto autocesta još uvijek nije došla do Dubrovnika je nedostatak para. Teren od Ploča do Dubrovnika je najzahtjevniji mogući. Ovdje kilometar autoceste košta ko tri negdje drugo. A imamo i problem BiH koja još uvijek ne zna da li bi piškila ili bi kakila.

A+A
29-07-11, 16:08
Braco, reci mi, koliko se izdavaoca smjestaja u HR registriraju u nadleznim organima i redovito placaju taksu, porez i sl.?
Slicno bih pitanje zelio postavit Crnogorcima, posebito onim iz BD ... posebito onim koji pisu da su ruski "kljucar-turisti" skoro unistili crnogorski turisticki biznis.

Maja
29-07-11, 16:22
Kultura, politika i turizam...:)

http://danas.net.hr/kultura/page/2011/07/29/0497006.html?pos=n1

Hvala Lepo

bracodubrovnik
29-07-11, 16:31
Braco, reci mi, koliko se izdavaoca smjestaja u HR registriraju u nadleznim organima i redovito placaju taksu, porez i sl.?
Slicno bih pitanje zelio postavit Crnogorcima, posebito onim iz BD ... posebito onim koji pisu da su ruski "kljucar-turisti" skoro unistili crnogorski turisticki biznis.
U zadnje vrijeme je jako malo onih koji rade neprijavljeni (ja ne znam ni jednog). Kontrole su stroge, kazne visoke, pa se ne isplati izdavati na crno. Država je povisila cenzus za ulazak u sustav PDV-a da bi privatne iznajmljivače privukla da se prijavljuju. Prije je bio 85.000 kuna godišnje, a sad je mislim 200.000 kuna, tako da velika većina iznajmljivača plaća paušalni porez što im je na kraju puno isplativije.

A+A
29-07-11, 16:45
Hvala lijepa. Sad cekam odgovor iz CG ;)

minjo
29-07-11, 16:52
U CG oko 60 000 registrovanih kreveta,oko 30 000 registovanog privatnog smještaja po kategorijama od jedne do 5 zvjezdicau Budvi,do 5000€ eura mjesečnog prihoda paušal je oko 80 eura,i boravišna taksa,privatni izdavaoci su oni do 7 soba ili 15 kreveta.Tako je bilo ako se nije što mjenjalo

Hari Krisna
30-07-11, 15:52
Turisti se žale na buku, nečistoću, saobraćajne gužve...

30. jul 2011.

Sharehttp://portalanalitika.me/images/biblioteka/jul_2011/turisti.jpgOve ljetnje sezone turisti se između ostalog žale na nečistoću, buku, gužvu u saobraćaju. Call centar Montenegro dnevno primi i do 75 poziva. JP Morsko dobro i dalje ukazuje na nesređene plaže kao i na nelegalnu prodaju na šetalištima, javlja Antena M.
Specijalni servis Nacionalne turističke organizacije call centar Montenegro, svakodnevno dobija pritužbe kako mještana tako i turista sa našeg primorja. Najveći broj pritužbi stiže iz metropole crnogorskog turizma Budve i iz popularnog Sutomora. Kako kaže menadžerka call linije Nikolina Radulj opet isti propusti- neuređene plaže, neizdavanje fiskalnih računa, dileri koji vrebaju turiste.
"Imamo najviše pritužbi na glasnu muziku ili buku. Pritužbe da zakupci plaža ne poštuju pravilo 50 odsto plažnog mobilijara. Pored toga tu su pritužbe na dilere smještaja, na nelegalan rad ugostiteljskih objekata. Naravno-neizdavanje fiskalnih računa. Bilo je ove godine i problema sa skuterima. Imamo i po nekoliko pritužbi na saobraćaj, " kaže Radulj za Antenu M.
Manje poziva imaju sa sjevera, gdje su najveći problem deponije.
"Bilo je svega par pritužbi na odlaganje otpada u okviru nacionalnog parka "Žabljak" i u okolini Plavskog jezera. To su neke pritužbe koje su bile aktuelne ovih dana."
Učimo se na greškama, ali čini se sporo. Iako je u predsezoni "Morsko dobro" obavilo veliki dio posla i sada odgovaraju na pritužbe građana. I u špicu sezone između ostalog ukazuju na nečistoću plaža. Polemisalo se i o lošem kvalitetu morske vode.
Portparol "Morskog dobra" Sandra Radulović međutim tvrdi da je voda duž cijelog primorja čista.
"Sporadično se konstatuju prekršaji u smislu nepoštovanja pravila koršćenja mobilijara na plažama. Na pojedinim mjestima-Čanju i Sutomoru imali smo problema sa nečistoćom, ali smo to rješili. Mjerenja su pokazala da je voda na tim kupalištima apsolutno bezbjedna za kupanje i rekreaciju. Prema posljednjim rezultatima nema nijednog lokaliteta gdje voda nije zadovljavajuće kategorije. "
Radulović ističe da će saradjujuci sa nadleznim organima iskorijeniti nelegalnu prodaju na šetalištima. Vjeruje da će već sledeće godine služiti svrsi.
"Želimo da stanje u zoni Morskog dobro bude optimalno i ne samo da kažem selektivno u toj zoni već integralno u svim primorskim opštinama. Da zaista bude na plažama mjesta za sve, da na šetalištima ne bude nelegalnih prodavaca i da šetališta služe jedino za šetnju jer im je to osnovna svrha. "
Iz call centra Montenegro apeluju na građane da svaki problem prijave na broj 1300.

Maja
30-07-11, 16:42
poz. Iz prchnja. Nigdje nikoga.. Prelijepo. zavod vrmac na markovom rtu zapusten I ruglo ali ocigledno da im drzava cg ne smije nista.Hvala lepo

minjo
31-07-11, 11:07
http://www.vijesti.me/data/slika/6/54959.jpg

omg,vuca te se doma....

Maja
31-07-11, 12:12
Vidjeh da je u CG jako aktivan tranzitni turizam.. Prokuvani motori od Jaza prema Budvi.. Ljudi bash uzivaju sa podignutim haubama.. Ferragosto bas ..Projure po nekoliko hiljada km do CG, i onda im mi pokazemo kakav im je kvalitet automobila.. Nemaju oni pojma ni sta voze dok ne osjete CG putnu mrezu sve sa lezecim onim... nepomenutim.. Ne treba CG jadransko jonska magistrala.. Sta ce to CG, smucice se svakome do prvog semafora u Budvi..Da im vise ne pada na pamet porodicni dolazak kolima..

Hvala Lepo

6177461775617766177761778

sport89
31-07-11, 12:34
pita me prijatelj (stranac) - moze li npr turista iz spanije da udje u crnu goru samo preko licne karte?

grundeljski
31-07-11, 12:50
moze, ako ima i cg drzavljanstvo O.o

bracodubrovnik
31-07-11, 14:13
pita me prijatelj (stranac) - moze li npr turista iz spanije da udje u crnu goru samo preko licne karte?
Pa zar ja iz Hrvatske moram odgovarat :) Može do 30 dana :)
http://www.mip.gov.me/index.php/Vizni-rezim-stranci/spanija.html

minjo
31-07-11, 14:25
Samo ih ti Braco prizivaj,nemaju đe više,zovi ga kod sebe doma :)

bracodubrovnik
31-07-11, 14:28
Samo ih ti Braco prizivaj,nemaju đe više,zovi ga kod sebe doma :)
Pun sam ko šipak :)

sport89
31-07-11, 15:51
[QUOTE=bracodubrovnik;2313513]Pa zar ja iz Hrvatske moram odgovarat :)

Hvala braco puno

MonterO
31-07-11, 16:44
Nisu ovo nove priče. Još prije 30 godina su nadrealisti dijagnosticirali šta je problem našeg turizma - turisti!

Neke stvari se nikada ne mijenjaju. Ovaj klip je snimljen prije 3 decenije, a i dalje je aktuelana.
Molim da se ne briše

http://www.youtube.com/watch?v=zpiodLpIO0w

Mojsije
31-07-11, 16:53
Nama treba 100 000 seika koji ce da trose po milion eura svaki dan. Al ne znam sto ih nema kad smo im stvorili sve uslove sa ovim nasim elitnim turizmom!?

Maja
31-07-11, 17:07
Posljednji update: 31. Jul 2011, 13:32

Jahta sa crnogorskim državljanima nasukala se kod Hvara

Jahta Moon, dužine oko 35 metara, na kojoj se nalaze i tri džavljanina Crne Gore, nasukala se jutros oko 7.30 sati na otoku Pokonji Dol kod Hvara.
Jahta, na kojoj je zastava Ujedinjenih arapskih emirata, ima pukotinu prečnika jedan metar na pramcu, javljaju hrvatski on line mediji.
Pored Crnogoraca, na jahti je po jedan državljani Srbije i BiH.
Jahta inače ima uredno izdanu vinjetu i u vlasništvu je Abu Dhabi International Marine Sports Club.

PCNEN (http://pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=56525)
Ovo je velika materijalna steta. Da se organizujemo i da uplatimo za popravku stete?:(

Hvala Lepo

p.s. Ovo kao u pitalica vicu.. Ko je upravljao "jahticom", ko je sluzio, a ko razmishljao o biznisu u CRO ter. vodama...

Roy Fokker
31-07-11, 17:16
Mene je na Hvaru zamalo udario brod dok sam ulazio u vodu prošle godine. Lik zaspao i pravo izletio na stijenu gdje je bilo nas 5-6 samo. Udario je pramcem tačno tamo gdje sam ja sjedio na stijeni, jedva izmakoh.

Maja
31-07-11, 17:21
A evo i ove kompletne tuzne vijesti...

Bogataši iz Srbije, Crne Gore i BiH nasukali jahtu kod Hvara (http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/hvar-nasukala-se-jahta-od-35-metara-more-nije-onecisceno-229556) (foto i video)

Kapetan jahte kaže da ju je nasukao jer je uočio prodor mora. Spremnici goriva su zatvoreni i nema onečišćenja mora. Nitko od pet putnika na jahti nije ozlijeđen
Zadnja izmjena prije 52 minute
http://www.24sata.hr/images/hvar-nasukala-se-jahta-od-35-metara-more-nije-onecisceno-504x335-438160.jpg

Sljedeca
Jahta "Moon" duga 35 metara, nasukala se u nedjelju ujutro na otočiću Pokonji Dol kod Hvara. Lučka kapetanija Split dobila je dojavu od hvarske ispostave oko 7.30 sati da je na brodu pukotina promjera jedan metar. U spremnicima se nalazilo osam tona dizel goriva koje je pretočeno u spremnike tegljača "Argus" Brodospasa. Onečišćenje mora je izbjegnuto.
Zapovjednik, inače crnogorski državljanin, tvrdi da ju je namjerno nasukao jer je primijetio prodor vode. Jahta koja plovi pod zastavom Ujedinjenih Arapskih Emirata ima uredno izdanu vinjetu, u vlasništvu je Abu Dhabi International Marine Sports Club. Na njoj je bilo petero ljudi i to tri državljana Crne Gore, po jedan iz Srbije te Bosne i Hercegovine. Nitko nije ozlijeđen
Fotografiju nasukane jahte primili smo od naše čitateljice.
Ispostava Hvar dojavu o nasukanju dobila je od vlasnika konobe na otoku Pokonji Dol. Lučka kapetanija Split izvršit će očevid.

Obzirom na oštećenja i da se na jahti nalazi osam tona dizel goriva, zatvoreni su spremnici, te za sada nema nikakvog onečišćenja. Na mjesto ove pomorske nesreće u 8.15 sati upućena je brodica DVD-a Kaštela "Sv. Florijan" da ogradi jahtu s branama, a u 9.30 sati isplovio je i brod Lučke kapetanija Split "Pojišan" s dežurnim inspektorima, te tegljač "Argus" Brodospasa koji će pretočiti gorivo s jahte u svoje spremnike.

http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60491902

Da nije g. Minjo citao cdm komentare ili pratio CG Parlament pa...?:(

Hvala Lepo

p.s. Komsije crkose od smijeha:D:

Ali kombibacija je za krepat.
Jahta-Abu Dbi
Vozač:Bosanac
Kapetan:Srbin
Sobarice:Crnogorci koji spavaju
More:Hrvatsko(za sada)
Otok:Hvar(plaža Pokojni)

minjo
31-07-11, 17:57
Pošto je imao prodor vode u makini odličan je izbor nasukavanje na plaži.

Maja
31-07-11, 18:04
Hvala Bogu da niste Vi bili tamo u odlucujucim momentima.. Mogli ste se skvasiti...:(
Nego, hocemo li organizovati humanitarnu akciju da bar pomognemo sa tom sicom od 8 tona dizela? Greota je:( Na njih 5 to je puno..

Hvala Lepo

minjo
31-07-11, 18:11
Dnevnica im je 200€,a pokriveni su oni osiguranjem, 8 tona goriva znači da su bili na "rezervi" :)

Hari Krisna
31-07-11, 18:13
Za ovo Braco mora bar mjesec dana kod nas na more. Zamislite koliko ce para ostati u Hvratsku, a vala su se mogli nasukati i kod nas :D

Maja
31-07-11, 18:15
Greota..
Vazda smo priticali sirotinji i ugrozenima u pomoc, e vala ako se sad ne izletimo ko Crnogorci.. Pisimo propalo cojstvo i junastvo..:(
Josh da se sprdaju komsije da su bez igdje ikoga.. :(
Da pisemo Ministrima da reaguju?

Hvala Lepo

minjo
31-07-11, 20:49
http://skalaradio.com/wp-content/uploads/2011/07/Sunce-godinama-pali-crveno-svijetlo-na-semafor-u-Skaljarima.jpg (http://skalaradio.com/wp-content/uploads/2011/07/Sunce-godinama-pali-crveno-svijetlo-na-semafor-u-Skaljarima.jpg)

Da li i Vi kao ovaj turista vidite crveno svjetlo na semaforu na škaljarskoj raskrsnici u Kotoru ?

Maja
31-07-11, 23:06
Da je igdje brata u svijetu
da pozali, kâ da bi pomogâ.
E, bogami, niko da se okrene na ove nase brodolomce...:(
G. Minjo cicijasi sa crnogorstvom.:(

Hvala Lepo

minjo
31-07-11, 23:11
E, bogami, niko da se okrene na ove nase brodolomce...:(
G. Minjo cicijasi sa crnogorstvom.:(

Hvala Lepo
Lako mi je za njih,ima se-može se,to je mačiji kašalj..

Da li i Vi kao ovaj turista vidite crveno svjetlo na semaforu na škaljarskoj raskrsnici u Kotoru?
Nema crvenog,semafor ne radi godinama,ali to furešti ne znaju već čekaju odbljesak od zalaska Sunca za Vrmac koji pada na crveno :)

sparco
01-08-11, 09:49
Dnevnica im je 200€,a pokriveni su oni osiguranjem, 8 tona goriva znači da su bili na "rezervi" :)

klasicni crnogorac, nabudzeno vozilo tj plovilo na crveno gorivo ;p hahahahhhahaha ;p

Maja
01-08-11, 11:55
Ja sam mislila da ce Crnogorci polecet da pripomognu sve sa MIP-om, javnim apelom, zelenom tel. linijom za pomoc i fondovima.. A ono... Ostavljeni u stranoj drzavi, na racun osiguranja, na sprdnju komsijskim medijima itd...:(

Hvala Lepo

skobalj
01-08-11, 12:14
Ne. To će vlada da plati i da smatra državnom pomoći.

montenegrina
01-08-11, 20:51
Ovo je velika materijalna steta. Da se organizujemo i da uplatimo za popravku stete?:(

Hvala Lepo

p.s. Ovo kao u pitalica vicu.. Ko je upravljao "jahticom", ko je sluzio, a ko razmishljao o biznisu u CRO ter. vodama...

A pogledajte samo pompeznu najavu jahte koja je uplovila u Budvu. Obratite paznju pod kojom zastavom plovi!!!! "Kajmakanskih ostrva"
Jahta 64m, necu reci da nije velika ali je opisase kao neko cudo. Stigla u Budvu. Prijestonica turizma...Nidje drugo nema ovakvih jahti :D
Zaliv ih je pun svaki dan.
P.S. Majo, ne znam koja Vam je bila krajnja destinacija, ali do Pg je svakako u ovim danima mnogo bolje ici preko Grahova i Nk. Ja sam ponovo danas tuda stigla za manje od dvije ure od catare.

minjo
01-08-11, 21:17
Opet si jurcala :(

minjo
04-08-11, 09:02
Kako je gazda Pinka-a najavio,danas njegova TV počinje propagadu protiv Hrvatske,isti rječnik,ista matrica kao u 90-tih,imaju i telefon da se svi jave sa nekom "svojom" neprijatnošću u HR da oni to obrade-0113063401.
Ukidanje muzike i kinematografije na svih 5 tv kanala,zabrana reklamiranja hrvatskih proizvoda,i "kukanje nad svojom "i "sudbinom "svakog srbina ,bosanca i crnogorca " koji kroče na tlo HR.
Znači,njemu su uzeli igračku i ponovo se u njemu budi mali Naci-Željko-što je vazda i bio!

starwalker
04-08-11, 12:44
Taj Željko je žešći ološ. Šta mu je muzika kriva

starwalker
04-08-11, 12:46
TURISTIČKA SEZONA U ČANJU, ZASAD, LOŠIJA OD PROŠLOGODIŠNJE

http://www.revijad.co.me/images_s/spacer.gif

Manje turista iz Srbije

Sezona je slabija od prošlogodišnje, ali treba razumjeti da je kriza i da ljudi nemaju novca, kaže menadžer hotela „Montenegro“

Turistička sezona na Crnogorskom primorju ove godine je, po riječima turističkih poslenika i primoraca, znatno lošija u odnosu na prošlogodišnju, pa ni Čanj nije u boljoj situaciji. Čanj je mirno ljetovalište gdje uglavnom dolaze porodični ljudi, ali ima i mladih koji noćni provod često potraže u obližnjim, življim primorskim mjestima, a na jednodnevno rashlađivanje svakodnevno dolazi i veliki broj Podgoričana…
-Dolazim iz Makedonije… U posjeti sam prijateljima i prvi put sam u Crnoj Gori. Nije loše, zadovoljan sam ponudom… Nigdje nije sjajno, svuda se osjeća ekonomska kriza. U Čanju je malo slabiji provod, jer nema puno lokala, ali s obzirom na to da sam doputovao autom obiđem i obližnje primorske gradove. Cijene jesu visoke, ali nastojim da ne budem previše raskalašan, rekao nam je Mirko Gligorovski, koji u Čanju boravi već nekoliko dana.
U hladovini plažnog bara spas od vrućine potražile su Željka i Jelena iz Šapca.
-Već deset godina dolazim na Crnogorsko primorje. Odsjele smo u Sutomoru, ali ovdje svaki dan dolazimo na kupanje, kaže Željka, dok njena prijateljica Jelena dodaje da je ove godine prvi put u Čanju.
-Nije loše s obzirom na to da sam prvi put ovdje. Provod je dobar, lijepe su plaže, pijesak, more… Jedino bi moglo biti malo čistije. Hrana je takođe dobra, cijene su pristupačne. Posebnu čar plaži u Čanju daju divni zvuci koji dopiru iz „England puba“ , kaže Jelena.
-Ma, kakva Grčka, ovdje je mnogo bolje! Još kad bi Crnogorci bili malo slobodniji, bilo bi super. Niko nam ne prilazi, u šali dodaje Željka.
U Čanju smo zatekli i Vladimira, Slobodana i Vladana… Dopada im se i kažu da i iduće godine planiraju da ljetuju u Čanju.
-Ovdje je odlično, zadovoljni smo. Posebno su nas očarali provod na primorju i noćno kupanje, kao i restoran „Gusar“ u Čanju… Vijene smještaja su pet eura po krevetu, što i nije tako loše, uzimajući u obzir ekonomsku situaciju, prokomentarisali su mladići dok, kako kažu, uživaju ispijajući ''nikšićko pivo'' na plaži.
Dok smo šetali Čanjom, pažnju nam je privukla reklama da ''Kursadžije'' gostuju u hotelu ''Montenegro''. Popularne humoriste nijesmo tamo zatekli, ali je ljubaznost osoblja hotela i menadžera Gorana Gardovića bila za svaku pohvalu.
-''Kursadžije'' će doći večeras, odsjeli su u Tivtu, objašnjava Goran, dodajući da je gostovanje ''Kursadžija'' samo dio zabavnog programa koji organizuju za goste hotela.
-Sezona je slabija u odnosu na prošlogodišnju, ali treba razumjeti da je kriza i da ljudi nemaju novca. Za naše stalne goste i njihove mališane organizujemo animacije i druženja. Imamo ljetnju pozornicu koju izdajemo pozorišnim trupama „Bakine priče“, „Zvončica“, „Kursadžije“. Najbitnije od svega je da gosti budu zadovoljni, a više od svega nas ispunjava osmijeh na licu djeteta, kazao je Gardović.
Primijetili smo i veliki broj automobila s ''PG'' registarskim oznakama… Podgoričani Miloš i Vuk su, kažu, došli da se malo rashlade.
-U Podgorici je paklena vrućina, pa smo došli da se rashladimo u Čanju. Blizu je, četrdesetak minuta vožnje, pa se rado odlučujemo za svakodnevne dolaske u ovo mjesto. Za razliku od prethodnih godina, primijetili smo da ove godine ima manje turista iz Srbije… Neki kažu da je razlog tome neodržavanje sportskih igara, koje su bile simbol ljetnjih aktivnosti u Čanju. Ipak, mi ćemo i u narednom periodu nastaviti da dolazimo u Čanj, da se kupamo i uživamo u vodenim sportovima, kazala su dvojica Podgoričana prije nego što su zaronili u morske dubine.

D. Prenkić

Hotel „Montenegro“ ugostio mališane iz Kraljeva

-Ove sezone u našem hotelu organizovane su dvije humanitarne akcije… Početkom juna organizovana je akcija dobrovoljnog davalaštva krvi, kada smo s pet dana ljetovanja nagradili dobrovoljne davaoce krvi društva „Mićo Čabdarić“ iz Prigredice. Takođe, naš hotel je obezbijedio ljetovanje za 60 mališana iz pet škola u Kraljevu koji je bio pogođen zemljotresom. Obje akcije su ideja našeg direktora Branka Vukmanovića. U septembru će biti organizovana još jedna akcija dobrovoljnog davalaštva krvi. Od mališana iz Kraljeva dobili smo zahvalnicu koja je istaknuta na vidnom mjestu u našem hotelu i svaki put kada prođemo pored nje i pročitamo njihove riječi srećni smo i zadovoljni zbog saznanja da smo pomogli toj djeci, rekao je menadžer hotela ''Montenegro'' Goran Gardović.

Uskraćeni za provod u noćnim satima

-Ove godine je posjećenost malo slabija, a razlog je, po meni, što ljetos nema sportskih igara. Ja i moj drugar Rašo već dugi niz godina držimo lokal na plaži, ''Englad pub'', i uvijek smo zadovoljni posjećenošću. Trudimo se da izađemo u susret turistima koji pod našim krovom potraže spas od sunca. Često organizujemo akcije sniženja cijena pića, a uz dobru muziku začas se napravi žurka na plaži. Jedino imam zamjerku na to što nam je, zbog onih koji prošle godine nijesu poštovali, pravila rad lokala ograničen, tako da radimo do 21 čas. To je hendikep za nas, jer je uživanje u baru na plaži, uz mjesečinu i muziku, ipak najljepše u noćnim satima, kazao je Ratko, vlasnik ''England puba''.

Hari Krisna
05-08-11, 15:59
Spašena Njemica u ronilačkom udesu kod Perasta

05. avgust 2011.

Sharehttp://portalanalitika.me/images/biblioteka/avgust_2011/baro.jpgLjeto je na Crnogorskom primorju poseban izazov za ronioce koji odmor koriste da bi razgledali naše podmorje. Otkrivanje tajni i ljepota bokokotorskog podmorja umalo da bude tragično za Njemicu Kirstin Rogel iz njemačkog grada Kaizerslauterna- javlja Radio Jadran.
U zaronu kod Gospe od Anđela, preko puta Perasta ona je sa suprugom Stefanom, ronila na dubini od 40 metara. Zaron je sa dekompresijom trajao skoro sat. Čim je izronila, priča za radio Jadran, osjetila je mučninu, slabost. Suprug je odvezao u tivatski Dom zdravlja, pa u Opštu bolnicu Kotor gdje su posumnjali da je riječ o ronilačkom udesu i uputili je u Hiperbaričnu komoru Opšte privatne bolnice Meljine.
“Bilo je divno dok sam ronila na četrdesetak metara dubine. Kada sam poslije sat izronila, pojavili su se problemi. Bila sam slomljena s mučninom i jako sam se uplašila. Srećom što sam stigla do Meljina i divnih ljudi koji su me spasili da ne ostanem invalid”- priča Kiristin Rogel, koja je inače ronilačka instruktorka.
Načelnik odjeljenja Baro komore u Opštoj bolnici Meljine i specijalista pomorske medicine dr. Marko Runje, kaže da su pacijentkinji iz Njemačke odmah uključili infuzije i uradili sve bihemisjke analize .
“ S obzirom da je doživjela pravi ronilački udes sa poremećajem centra za ravnotežu smjestili smo je u baro komoru na šestočasovnmu terapiju. Izašla je u kolicima, a sjutradan nakon provedena 2,5 sata u komori, već je hodala,” kaže Runje.
Ovo je prvi slučaj spašavanja ronioca ovoga ljeta u Hiperabričnoj komori u Meljinama, jedinoj ustanovi u Crnoj Gori gdje su 24 časa spremni da pomognu pacijentima kod kojih postoje indikacije za liječenje sa kiseonikom pod povećanim pritiskom. Svakodnevno u dvijema baro-komorama, sa po osam sjedišta, u Meljinama liječe 50-tak bolesnika, ali je većina sa komplikacijama dijabetesa.

sparco
05-08-11, 16:01
hm sami su ronili ?

Maja
06-08-11, 11:20
http://www.youtube.com/watch?v=C6iV8GBAaKM

Nista bez ovakve kampanje.. Ili su Crnogorci nesto posustali sa Sv. Stefanom, jahtama, poslovnim prostorima, stanovima, kucama, ili ne piju vise ni NK pivo, tek turisticke sezone su sve gore i gore...
Za Patriju gospodo Crnogorci (i za ove makanje i mekusce iz politike).

Hvala Lepo

milovan
06-08-11, 15:42
Moj utisak iz Rijeke Rezevica od 14 dana provedenih na polupustoj plazi za koju sam vezan pet decenija je porazavajuci, nikad gore i nikad manje nove klijentele, sve staro sjedioci i vlasnici vikendica od kojih je polovina bila zatvorenih shkura, starija generacija ostala kuci, a shalju djecu na more, da se sami snalaze.

Nijesam znao dali da plachem ili se sladim neuspjehu nashih turistichkih ambasadora, koji drze cijene avio prevoznika na 300 eura, radi monopola aviokompanije dhje su udomili svoje potomke, do Splita se stize za 50 eura, a do Beograda za 100 eura, JEDINO OSTRVO U JEVROPI OGRADJENO KINESKIM ZIDOM DPSDPovaca, ostaje PUSTO I IZOLOVANO OD GLOBALNIH TOKOVA.

Sve se ugasilo shto su svojim shestoprstim prljavim rukama dotakli, lishe AGROKOMBINATA koji josh kuburi.

Hari Krisna
06-08-11, 16:00
Kreću Milovane niskobudzetni od septembra, a kad onada nagrnu turisti biće para :) Mozda se treba cuditi sto oni nijesu po putevima izveli one masine za cisćenje snijega, a za ostalo....

milovan
06-08-11, 16:09
Kreću Milovane niskobudzetni od septembra, a kad onada nagrnu turisti biće para :) Mozda se treba cuditi sto oni nijesu po putevima izveli one masine za cisćenje snijega, a za ostalo....

Moj sin i snaha sa unukom, zbog losheg vremena u Dansku ubodu Tivat i Podgoricu i dobiju najjeftiniju ponudu za njih troje od 1700 eura pochetkom avgusta i odustanu od CGe i ako su emotivno vezani za DIVLJU LJEPOTICU i famijarno.

minjo
06-08-11, 16:46
Postaje pitanje što će mo kada se uvedu niskotarifni avioprevoznici.Treba uvesti pravilo da mogu kartu kupiti samo jednom,i da nemaju rodbiske veze sa CG.Sve smo učinjeli da što manje dolaze,i opet smo pretrpani,jedino da ih bijemo ka' splićani što rade.Ima desetak brzih čamaca MCG,trebalo bi prisilno sa Budvaske rivjere trpat goste u njih u vodit ih na Reževiće,i uveče vraćat,ako se bune,deportovat.

milovan
06-08-11, 18:32
Postaje pitanje što će mo kada se uvedu niskotarifni avioprevoznici.Treba uvesti pravilo da mogu kartu kupiti samo jednom,i da nemaju rodbiske veze sa CG.Sve smo učinjeli da što manje dolaze,i opet smo pretrpani,jedino da ih bijemo ka' splićani što rade.Ima desetak brzih čamaca MCG,trebalo bi prisilno sa Budvaske rivjere trpat goste u njih u vodit ih na Reževiće,i uveče vraćat,ako se bune,deportovat.

Minjo, nije za sprdnju chinjenica da sam nekad imao chetiri pet suncobrana za goste iz Danske, na toj maloj plazi, shto familije shto poznanika, ali je interesovanje splasnulo za CGom, zbog ekonomske krize ili zbog skupoce i loshe usluge ili jake konkurencije.

Samozalazavanje i bjezanje od istine, nikome nece donijeti dobro, Hrvati zarade 7 milijardi od turizma, a mi nijesmo GUBAVI, i kod nas bi dolazili turisti , da ih nijesu ocerali SKOROJEVICI iz DPSDP.

minjo
06-08-11, 18:57
Milovane čemu ti zboriš? Nijesu reževići reper turizma.Mi se u Hn TV i BD ne možemo krećati od gužvi,kako na šetalištu,kako plaži,tako i na saobraćajnicama.Pogledaj broj gostiju(koji su registrovani) i nađi parametre iz drugih godina pa upoređuj.Uzmi veličinu obale i koliko zarade Hrvati,pa oni su glibovi a ne mi.Nećeš izbit eura više iz jednog skandinavca,evo ih hiljada u Igalu,imamo ponudu za svačiji džep,pa koliko kome otmemo para.

Ali ti su opčinjem sdps.
Jedina korist od niskobudzetnih što će bit punija post-sezona sa babama i đedovima.
A kad budem mogao pogodit u dan mjesecima unaprijed đe ću lećet,eto koristi meni skorojeviću.

milovan
06-08-11, 23:24
Posjetio sam Budvu i Petrovac u vishe navrata,
po mojoj procjeni i razgovora sa poslovnim ljudima kod kojih trgujem, sezona je katastrofalna, po prometu vozila magistralom iznad Rezevica, frekvencija vozila je pala za 50%, vishe taksija i autobusa, prve divlje kampere na Nozicu sam vidio poslije KLANJA PO KUCAMA prije dvije decenije, bicikliste i motorcikliste, shto mi grije dushu, ali je sve to jadno u odnosu na stara dobra vremena prije MLADIH&LIJEPIH&GLUVIH&SLLIJEPIH.

Sidewinder
06-08-11, 23:34
Meni se cini da je manje ljudi,a da ne pominjeno kolko crkavice potrose....

minjo
06-08-11, 23:45
25. jula do 2. avgusta 2011. godine,za sedam dana,promet na graničnim prelazima, 841281 putnika, 192233 motornih vozila, 737 vazduhoplova i 497 plovila.
u Crno Gori boravi 123 920 turista Od ukupnog broja gostiju, stranaca je 90 odsto.
U hotelima boravi 26 830 gostiju, kampovima 1 720, odmaralištima oko 5 200 i privatnom smještaju 90 000
Na budvanskoj rivijeri boravi oko 56 000 gostiju(X2 neprijavljenih)
Od ukupnog broja gostiju stranaca je 92 odsto.
Iz U hotelima na budvanskoj rivijeri ukupno boravi 14 100 turista, kampovima 591, a u odmaralištima 186 turista.

Ovog ljeta zapadam u gužve konstantno,a i ove što znam a bave se uslugama,ne žale se,opet ce se za keš kupovat kola na sajmovima.
E sada,što neki piljar mora izdavat račun,prijavljivat radnika,pa je malo ljut na sve,što će mo.
Ako saberemo neprijavljene goste,nađite mi zemlju đe je svaki treći turista?
Ja bih volio da ih ima za trećinu manje no sad,ali da je prihod toliko veći,što je nemoguće.

milovan
07-08-11, 00:13
Dace BOG da si ti u pravu,
ja bih bio presrecan, svaki napredak CGe smatram i lichnim uspjehom,
ali negativna partitokratska regrutacija nepismene postavljaju za Ministre, zato smo prikovani za samo Jevropsko dvo u svim granama privrede i poljoprivrede,
umjesto DOMACINA, imamo JAVASHLUK&HIPOKRIZIJU koja dijeli stanove, standbene kredite i choplji ovu CGu do gole koske radi svog PUPKA&SHUPKA.

Mojsije
07-08-11, 00:29
Kazu da su nam hotelski kapaciteti prepuni, a to bi po sadasnjim podacima znacilo da imamo ispod 30 000 lezaja u hotelima, da ne pricamo o tome da u hotelima vise kategorije(4 i vise zvjezdica) imamo nepune dvije hiljade. Taj podatak je preporazavajuci za nas turizam i odslikava sposobnost sadasnje politike da stimulise odnosno nestimulise investiranje u hotelske kapacitete visoke kategorije i makar imamo 50 000 lezaja u hotelima od 4+ zvjezdica.

minjo
07-08-11, 10:29
Problem je hotelski smještaj
-320 hotela sa ukupno 37247 ležajeva.
-sa 4 zvjezdice ima samo 60 hotela sa skromnih 7000 ležajeva
-sa 4+ zvjezdice 8 hotela
-sa 5 zvjezdica 4 hotela
I to je to.Aj ti majčin sine napravi hotel u MNE,ako te u startu ne otjera udruženje za zaštitu žukve i paprati su su razne Nvo Vanje-tranje,medijski moguli i inji.
Trenutno jedino se ozbiljno gradi na Luštici,ali pošto su radovi trenutno na terenu đe ljudska noga nije kročila,na tom terenu su se do juče čagljevi jurili neće se gostiju gledati još nekoliko godina.

milovan
07-08-11, 11:36
Dhje su otishle MILIJARDE od prodate nepokretne imovine Rusima, Kusima i Repatima,
poznajem ljude koji su dhjeci kupili stanove po Biogradu, Podgorici i Budvi, imaju i za sebe garsonjeru kad im dhjeca udare nogu u gospodsku guzicu,
po MONSTATU ZIVOJ ISTINI O NAMA SAMIMA I MLADIM&LIJEPIM&GLUVIM&SLIJEPIM,
i dvije decenije STRAHOVLADE DPSDPovaca,
izgradjeno je 300 000 stanova od betona, opeke i stakla, koje treba ljeti razhladit a zimi grijat, sa JEDNOSTRUKIM ZIDOVIMA, suprotno propisima EUe o izolaciji i shtednji energije,
a ukupno ima 195 000 hiljada OBITELJI u cipancijeloj CGi,
100 000 stanova vishka sa zatvorenim shkurama jedanajes mjeseci u godini, puta 50 000 eura,
shto iznosi sirka 5 000 000 000 eura, jer su DESETAK OBITELJI KOJE SU OJADILE CGu, MORALNO I MATERIJALNO, dijelile dozvole za PLJACHKU naivnih investitora, koji su OPLJACHKANI preko berze vrijednosnih papira , raznih LOPOVSKIH VAUCHERSKIH FONDOVA, raznim manipulacija sa javnim firmama, i prodajom STANOVA, chija je vrijednost pala za 50% u odnosu na ZLO DOBA I GRDNE GODINE.
Da je bilo DOMACINA I ODGOVORNE VLADE,
poreskom politikom i drugim olakshicama, tih 5 milijardi UMRTVLJENIH u beton, staklo i opeke, je moglo stvarat PROFIT I OTVORIT NOVA RADNA MJESTA U PRERADI POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA I TURIZMU I PRIMARNOJ PROIZVODNJI ELEKTRICHNE ENERGIJE OD HIDRO POTENCIJALA I PRETVARA OGROMNE BIO MASE U MESO I MLIJEKO PODRSHKOM DRZAVE POLJOPRIVREDNIM PROIZVODJACHIMA, RACIJONALNOM PRERADOM DRVETA BEZ CRVETA UMJESTO IZVOZA BALVANA OD POVLASHCENIH TAJKUNA I LOPOVA.

remark
07-08-11, 13:29
Ne može se do mora doć a da ne ugaziš nekoga na glavu kakva je gužva, kad će više taj elitni turizam i oće li se onda zabranit ljudima koji imaju stanove pristup na plaže jer ovako se ne može?

opmne
07-08-11, 17:04
Odje neki kao da se sprdaju, pa elitni turizam je poceo, evo se forsira nekolike godine zaredom.

goldfinger
07-08-11, 17:39
Prvi uslov elitnog turizma kod nas je već ispunjen a to su visoke cijene svega po primorju tu ne da smo elitni nego smo ultraelitni.Drugi uslovi a to su kvalitet usluge, smještaja, elitni gosti to će malo sačekati tu ne žurimo jer narodna "dok je ovaca biće i novaca" duboko je ukorijenjena u prirodi naših turističkih poslenika.

AltaMarea88
08-08-11, 06:07
A kada ce srediti probleme sa kanalizacijom po crnogorskom primorju, da i moje culo mirisa uziva u elitnom turizmu?

MK
08-08-11, 08:35
U Baru kanalizacija na idealnom mjestu vonja, pored restorana Turist, na samom ulazu u korzo..mmm.

Hari Krisna
08-08-11, 12:15
Prvi uslov elitnog turizma kod nas je već ispunjen a to su visoke cijene svega po primorju tu ne da smo elitni nego smo ultraelitni.Drugi uslovi a to su kvalitet usluge, smještaja, elitni gosti to će malo sačekati tu ne žurimo jer narodna "dok je ovaca biće i novaca" duboko je ukorijenjena u prirodi naših turističkih poslenika.
Nijesu bas cijene tako strasno elitne, ali kod nas se sve obrne naopako. Politicati pricom o elitnom turizmu prestavljali su situaciju kao da ce to malo elitnih hotela zaraditi strasne meleone, a narod shvatio da ce i oni koji na more doci sa "pet eura" imati elitne uslove. Vazxda vazi pravilo koliko para toliko muzike, a nasi u turizam i elitni i manje elitni ulazu samo praznu pricu
62254

Global Warming
08-08-11, 12:48
Nijesu bas cijene tako strasno elitne, ali kod nas se sve obrne naopako. Politicati pricom o elitnom turizmu prestavljali su situaciju kao da ce to malo elitnih hotela zaraditi strasne meleone, a narod shvatio da ce i oni koji na more doci sa "pet eura" imati elitne uslove. Vazxda vazi pravilo koliko para toliko muzike, a nasi u turizam i elitni i manje elitni ulazu samo praznu pricu
62254

ocigledno da nisi bio nidje van crne gore na ljetovanje. ja bih prije 10 dana u grckoj , sve u pola ili duplo jeftinije nego u crnoj gori a kvalitet usluge neuporedivo veci.

boravio sam u par mjesta i hotela i nidje ne videh da se kanalizacija izliva u more ko u CG.

svi hoteli i svi smjestaji uz obale i plaze OBAVEZNO kanalizaciju sprovode u septicke jame a onda se iste prazne uz pomoc cisterni.

jedino se jos u crnoj gori "elita" kupa u miksu fekalija i morske vode.

Hari Krisna
08-08-11, 12:52
Istina ziva. Nidje ga nijesam mrda iz Crne Gore i bas me interesuje sta si to vidio u Grckoj sto kod nas nema, Znam da sve parajlije idu u Paraliju pa daj nam opisi "kakav narod bjese na te strane"

Maja
08-08-11, 13:06
ocigledno da nisi bio nidje van crne gore na ljetovanje. ja bih prije 10 dana u grckoj , sve u pola ili duplo jeftinije nego u crnoj gori a kvalitet usluge neuporedivo veci.

boravio sam u par mjesta i hotela i nidje ne videh da se kanalizacija izliva u more ko u CG.

svi hoteli i svi smjestaji uz obale i plaze OBAVEZNO kanalizaciju sprovode u septicke jame a onda se iste prazne uz pomoc cisterni.

jedino se jos u crnoj gori "elita" kupa u miksu fekalija i morske vode.

Ne znam gdje to josh u Grchkoj imaju septicke jame.. Koliko sam ja upoznata sa tehnologijom na tom trzistu, radi se o kontejnerima za preciscavanje... US tehnologija koja u CG nema "prodju"... Ali..

Hvala Lepo

minjo
08-08-11, 13:08
. ja bih prije 10 dana u grckoj , sve u pola ili duplo jeftinije nego u crnoj gori .
Lažeš ko' kad si mali bio!
Opiši,đe,što kako,pa me nauči,jer ja, koji ne mogu živjet od sendviča,isti trošak mi u Italiji,Španiji i Grčkoj,a u CG mi za to treba duplo manje para!

Roy Fokker
08-08-11, 13:16
Mrzim kad se kaže "Bio sam u [ime zemlje] i lažu za cijene!!!!11" jer često bude razlika duplo u okviru jednog jedinog grada. Popijte kafu na Zabjelu, a onda otiđite u neki od "fensi" lokala u centru i naručite isto...
To je kao da kažeš "Bio sam u CG i cijene su mega povoljne!" - "A gdje si bio?" - "U Šavniku".
Ima milion primjera... centar Beča je među najskupljim mjestima u svijetu po skoro svemu, dok samo par stanica metroa dalje možete proći višestruko jeftinije, itd.