PDA

View Full Version : Aulin

Veri
27-09-07, 10:32
Vjerovatno ga dosta ljudi koristi ali mi je poslije par minuta citanja postao sumnjiv. Ovaj "lijek" moze imati nuspojave, cak i fatalne kako su ranije objavili mediji u Irskoj

Nimesulide increases the risk of adverse hepatic consequences by 30% in patients with NO HISTORY of liver or renal problems
Nimesulide increases the risk of adverse hepatic consequences by 90% in patients who have a history of liver or renal problems

Similar reports indicating Nimesulide's potential hepatic consequences were published in 1999 by the Lancet medical journal and by the Annuals of Pharmacotherapy in 2002.

Subsequent to the publishing of these findings, Nimesulide was withdrawn from the market in the following countries:
Spain
Turkey
Finland
Japan
USA - the application was withdrawn. Nimesulide was NEVER made available on the market
Australia - the application was withdrawn. Nimesulide was NEVER made available on the market
UK - the application was withdrawn. Nimesulide was NEVER made available on the market
Israel
Sri Lanka
India

Medical literature to date indicates that there have also been a significant number of reports of adverse side effects of the drug:
Belgium has reported 83 cases
Italy has reported 225 cases
Switzerland has reported 33 cases

In New Dehli, India, criminal charges have been filed against the Pharmaceutical company responsible for Nimesulide because there were no warnings indicated on the drug relating to its potential adverse effects on children under 12.

Until its withdrawal on 15 May 2007 in Ireland, the Irish Medicines Board imposed only a contra-indication (which is in effect GP/Pharmacist guidance) regarding prescribing Nimesulide to children under the age of 12.

Znaci par zemalja koje imaju rigorozne kontrole a ogromna su trzista nijesu ni dobile zahtjeve da se aulin legalizuje???

mc_esseny
27-09-07, 10:35
Ne pijem ni Aulin ni Fervex ;)

VaNzEmAlJkA
27-09-07, 10:59
I ja sam bas prije neki dan cula da Aulin i Nimulid ne treba koristiti.

LittLe_N
27-09-07, 11:28
Ne pijem ni Aulin ni Fervex ;)
ja samo to pijem...:p
a aulin ja mislim da moze i kod nas da se kupi samo u privatnim apotekama...

Poppy
27-09-07, 11:30
... poshto igrom sluchaja nemamo Agenciju za ljekove i medicinske proizvode :rolleyes:

NSX
27-09-07, 12:17
Ja ne pijem nista, samo cajeve :)

hercules
27-09-07, 12:21
Dva put sam probao aulin posto me glava uzasno boljela nista mi pomoglo nije.
Nimulid 5-6 puta isto kad me glava boljela onako pomaze djelimicno.
E kad me zub zaboli nista ne pomaze, jedino u hitnu da mi daju "koktel".

mc_esseny
27-09-07, 12:23
Dva put sam probao aulin posto me glava uzasno boljela nista mi pomoglo nije.
Nimulid 5-6 puta isto kad me glava boljela onako pomaze djelimicno.

Long Island,ovo ono ? :mrgreen:

hercules
27-09-07, 12:26
Ne znam kako ga vikau, znam da kad ti ga daju, imas 15 minuta maximalno dok ne zaspes :D

mc_esseny
27-09-07, 12:35
to je taj :mrgreen:

Artemis
27-09-07, 12:42
Ja nesto nisam previse obratila paznju da li je i koliko stetan.Bio mi je dosta dobar i za glavu i za stomacne tegobe...A nema ko ga ne pije,i do sad se nije niko pozalio na neke nezeljene efekte,bar da ja znam...Nimulid nisam pila,moja majka ga pije,i ublazi joj tegobe,a kad neko vec pomenu Fervex i njega sam pila i prehlada mi je otisla lagano...Jedine tablete koje su me nezeljeno nacisto oshamutile su one protiv povracanja tokom voznje,posto ne mogu ni do CT a da mi se ne smuci...

aCid_cOokiE
27-09-07, 12:45
znam odavno da je stetan, sto me ne sprijechava da ga konzumiram.
jedino sto pomaze kod zubobolja, glavobolja i ostalih xxxxxbolja.
Strashna stvar !
Pa sta ako je malo rizicno..i ako ima negativne efekte/posledie.
A i ima fin ukus.

Two thumbs up !!!

kIkICa
27-09-07, 13:10
znam odavno da je stetan, sto me ne sprijechava da ga konzumiram.
jedino sto pomaze kod zubobolja, glavobolja i ostalih xxxxxbolja.
Strashna stvar !
Pa sta ako je malo rizicno..i ako ima negativne efekte/posledie.
A i ima fin ukus.

Two thumbs up !!!

Nishta ljepshe nego razmutiti aulin u malo vode i poslije par minuta fijuuuuuu! :D

kefalo
27-09-07, 13:29
pa sto da pijem onda? pored piva naravno :D

odli
27-09-07, 13:35
Ljudi, za glavobolju vam je dobar lijek crna kafa...

Babel Fish
27-09-07, 13:45
i chashica loze .glava utrne :D

ice
27-09-07, 13:48
za glavu vam je dobar pistolj

mc_esseny
27-09-07, 13:52

Mozhe i cocaine..

Veri
27-09-07, 14:04
... poshto igrom sluchaja nemamo Agenciju za ljekove i medicinske proizvode :rolleyes:

a i da imamo da li bi se sto bitnije promijenilo na trzistu lijekova?
Kupis lijek a unutra citas upustvo na grckom, albanskom ili u najboljem slucaju makedonskom jeziku. Opste rasulo. Par puta putujuci za Istanbul srijecao sam zene koje svercuju ljekove?? Mozemo se zezati na racun toga sto je najbolje za glavu ali kad dodje do muke onda ti nije svejedno.
ps
Najbolji lijek za glavu vam ima andric iz vrbica :p

odli
27-09-07, 14:07

Ne, ne, alkohol je jako losh za glavu jer snizava pritisak, a kafa ga povisuje i zato bistri glavu, ali ima jos neka fora zasto je dobra protiv glavobolje, najozbiljnije!

Jim
27-09-07, 14:10
Meni je vrh koristio do sad , za zube i glavu dusu dao ... i nastavice da mi koristi :D

Poppy
27-09-07, 14:47
a i da imamo da li bi se sto bitnije promijenilo na trzistu lijekova?
Kupis lijek a unutra citas upustvo na grckom, albanskom ili u najboljem slucaju makedonskom jeziku. Opste rasulo.

Nema se para za prevodioce, ali ce biti para za funkcionere u Agenciji ... :rolleyes:

ljiljaa
27-09-07, 15:17
ja bez aulina nisam mogla jedno vrijeme,zenski dio foruma ce me shvatiti zasto :) ali kad samcula da je stetan otkrila sam novi,BARALGIN,on vam je super,efikasniji je od aulina,pa mozete zamislit kakav je,a mislim i da nije stetan...

shrek
27-09-07, 15:52
Kazu da je malo limuna u kafu odlicno za glavobolju... Inace, te tablete treba uzimati samo kad je prijeka potreba a ne po jednu uz svaki obrok, ka sto je obicaj kod nas...

E kad me zub zaboli nista ne pomaze

A da ga operes ponekad? :D

acs
27-09-07, 16:12
jel ko kad proba kokain? strasan lijek :D mada vele stetan

cookie
27-09-07, 16:18
svi su ljekovi dijelom stetni i svaki lijek ima nuspojave, razlika je sto su neki manje stetni od ostalih :)

MaJLeNa
27-09-07, 16:23
Ne znam kako ga vikau, znam da kad ti ga daju, imas 15 minuta maximalno dok ne zaspes :D

Nus pojava kod osoba slichnih meni...da se smijes kao lud na brasno. Bas jedan primih preje mjesec dana dva sata sam se smijala k`o luda :D:D

odli
27-09-07, 16:25
Kazu da je malo limuna u kafu odlicno za glavobolju... Inace, te tablete treba uzimati samo kad je prijeka potreba a ne po jednu uz svaki obrok, ka sto je obicaj kod nas...

:!:

Potpisujem.

Ja ne mogu da se nacudim koliko je narod ovdje navucen na lijekove ko da su bobmone u pitanju.. :confused: Na zapadu toga nema, tamo se gleda da se sve sto se moze rijesi bez lijekova.

I lepo vam kazujemo, za glavobolju napre probajte limun u kafu, pa malo odspavati, malo relaksirati uz muziku, tablete ljudi nek vam budu zadnja opcija, kad bas umirete od bolova...

Hari Krisna
27-09-07, 16:31
Uzmes cekic pa udri njim mali prst od lijeve noge, ako ne prodje zubobolja ja ti placam lijecenje svih zuba sljedecih 10 godina.

tricky_kid
27-09-07, 16:48
Mene rijetko glava boli, ali kad me zaboli, obicno od mijesanja previse pica, to je kao da me neko bode ekserom u mozak i onda grabim aulin pa neka sve propadne.

Dosta ljudi mi je reklo da je mnogo stetan za jetru, bla bla, ali s obzirom da mi nevjerovatnu glavobolju umiri za 5 minuta, kao da mi je rukom neko skine cim ga popijem, pristajem na svaki rizik :D

Zivio aulit!!! :mrgreen:

DzoniS
27-09-07, 17:06
Ja znam dosta ljudi sto pije aulin,i kojim glava npr prodje odmah...ali na moju glavu najbolje djeluje brufen:mrgreen:

zvoncica
27-09-07, 17:12
ja samo to pijem...:p
a aulin ja mislim da moze i kod nas da se kupi samo u privatnim apotekama...Nimulid stvara jednu jako rijetku vrstu alergije koja kad se javi nema pomoci, nastupa shok i smrt za jako kratko vrijeme! To nije chesto, naravno, ali se deshava, zato pamet u glavu svi vi koji imate problem sa disajnim putevima i sa alergijama nemojte da se igrate!

Ljudi, za glavobolju vam je dobar lijek crna kafa...:)Vala Odli, mene ne bi boljela nikad da je tako, jer ako iko pije kafu to sam ja i pijem i obozavam, sa uzivanjem, i u velikim kolichinama! Inache, poshto ja imam jako nizak pritisak, pitala sam doktora kako ta kafa nikako ne utiche nego mi i pored sholje(velike)kafe pada i dalje (nerijetko mi je 80/45), dr mi je rekao da ne podize kafa pritisak nego technost! A i kafa je technost! Uglavnom ja moram popiti bar litar vode kad mi padne pritisak i onda se neke jade popne ili da me i$ekira ovi chojak e onda mi je jedino 120/80:D

ja bez aulina nisam mogla jedno vrijeme,zenski dio foruma ce me shvatiti zasto :) ali kad samcula da je stetan otkrila sam novi,BARALGIN,on vam je super,efikasniji je od aulina,pa mozete zamislit kakav je,a mislim i da nije stetan...:)Baralgin je shtetan lijek, efikasan ali shtetan, stimulishe maljavost i sl! Probaj SPASMEX koji je josh efikasniji od baralgina mada je skup dosta a i jedan i drugi se koriste kod bubreznih bolesnika!
evo prochitaj ovo, analgin, baralgin i novalgetol su isti ljekovi isti im je sastav metamizol-natrijum, ali su zashticena imena pa se drugachije zovu! Inache novalgetol je zabranjen za upotrebu u mnogim zemljama Evrope!:)

®NOVALGETOL® injekcije 2,5 g/5 ml

http://www.galenika.co.yu/slike/proizvodi/FGL0138.jpg
GENERIČKO IME
metamizol-natrijum

PAKOVANJE
Kutija sa 50 ampula od 5 ml

SASTAV
1 ampula od 5 ml sadrži:
metamizol-natrijuma 2,5 g

DEJSTVO
Metamizol je derivat pirazolona sa analgetičkim, antiflogističkim i spazmolitičkim delovanjem i upotrebljava se kod jakih bolova različitog porekla.

TERAPIJSKE INDIKACIJE
Jaki akutni bolovi kod malignih bolesti ili akutni postoperativni bolovi, kao alternativa narkoanalgeticima. Primenjuje se u bolesnika koji imaju smetnje od strane gastrointestinalnog trakta i rizik od gastrointestinalnog krvarenja.

DOZIRANJE I NAČIN PRIMENE
Odrasli
Kod jakih bolova daje se po potrebi 1-2,5 g NOVALGETOLA intramuskularno ili intravenski. Doziranje se, prema potrebi, može ponoviti 2-3 puta dnevno.

Deca
Lek davati kod akutnih jakih bolova.
U uzrastu od 3 meseca do navršene 3 godine dati po 0,05-0,1 g 2-3 puta dnevno;
– deci uzrasta 4-5 godina po 0,1-0,2 g, 2-3 puta dnevno;
– deci uzrasta 6-7 godina po 0,2 g, 3 puta na dan, i
– deci uzrasta 8-14 godina po 0,25-0,3 g, 2-3 puta dnevno.

NEŽELJENI EFEKTI
- Urtikarija i druge kožne reakcije (osip i edem lica),
- oštećenje kostne srži (agranulocitoza, leukopenija i trombocitopenija),
- prolazne smetnje u funkciji bubrega sa pratećom oligurijom ili anurijom i proteinurijom,
- hipotenzija i anafilaktički šok.

KONTRAINDIKACIJE
- Alergija na derivate pirazolona,
- leukopenija,
- hemoragijska dijateza,
- teška insuficijencija jetre i bubrega,
- deficit glukoze-6-fosfat-dehidrogenaze,
- deca mlađa od 3 meseca,
- trudnoća i dojenje.

UPOZORENJE
NOVALGETOL ne treba davati pacijentima sa labilnim krvnim pritiskom, niti onima koji imaju sistolni pritisak ispod 100 mmHg, jer se može pojaviti šok čiji su prvi znaci hladan znoj, vrtoglavica, muka i otežano disanje.
Kod pacijenata sa intolerancijom na salicilate može doći do bronhospazma. Pri primeni velikih doza ili dugotrajnoj primeni, treba kontrolisati krvnu sliku.
Crvena obojenost mokraće je posledica razgradnje rubazonske kiseline što je prolazno i bezopasno.
Sasvim retko se može javiti agranulocitoza, koja se ispoljava povišenom telesnom temperaturom i zapaljenjem usne šupljine.

INTERAKCIJE
Moguće su interakcije ako se pirazolonski derivati uzimaju istovremeno sa alkoholom, oralnim antidijabeticima, kumarinskim antikoagulansima, kortikosteroidima, indometacinom, penicilinom i sulfonamidima. Tada dolazi do produžetka delovanja ovih lekova.
Fenilbutazon, hipnotici i sedativi smanjuju učinak pirazolonskih analgetika, dok kombinacija sa hlorpromazinom i fenotiazinom može dovesti do ozbiljne hipotermije.

INKOMPATIBILNOST
NOVALGETOL se ne sme mešati u istom špricu sa drugim lekovima.

Hari Krisna
27-09-07, 17:13
Bez sale svak moze pomoci nekom koga boli glava. Lijevom rukom mu obuhvati vrat tako da najduzi prst stiska babinu rupu ili tacku G3. Desnim palcem stisni tacku G9 izmedju obrva, a kaziprstom G6. Pridrzati minut i ne stiskati bas jako. Poslije toga se moze malo zavrceti u glavi, ali glavobolja prolazi garantovano i kakve tablete i gluposti.

DzoniS
27-09-07, 17:17
sve sami doktori:yipiiii::yipiiii:

Artemis
27-09-07, 17:18
ja bez aulina nisam mogla jedno vrijeme,zenski dio foruma ce me shvatiti zasto :) ali kad samcula da je stetan otkrila sam novi,BARALGIN,on vam je super,efikasniji je od aulina,pa mozete zamislit kakav je,a mislim i da nije stetan...

Imenjakinjo :p bravo Baralgin je odlican za zenske stomacne tegobe...;) Nego ja uzmem aulin kad ga vec ima kuci da ne idem do apoteke a i nije mi bas svaka toliko teska tako da...;)

Hari Krisna
27-09-07, 17:18
Uglavnom ja moram popiti bar litar vode kad mi padne pritisak i onda se neke jade popne ili da me i$ekira ovi chojak e onda mi je jedino 120/80:D
:) a kad podje krv na nos onda znas da imas idealan pritisak 120/80 Umjesto da se nalivas vodom stavi malo soli na jezik i provjeri za 5 minuta imas "idealni" 90/60 i tada se najbolje osjecas.
Dosta je bilo lijecenja za dz :D

Artemis
27-09-07, 17:19
Hari zvacu te kad me zaboli glava...:D

Hari Krisna
27-09-07, 17:23
Nemas brige glavobolju lijecim bez reklamacija :)

Artemis
27-09-07, 17:25
Nemas brige glavobolju lijecim bez reklamacija :)

E ja racunam na tebe...;)

odli
27-09-07, 17:28
:)Vala Odli, mene ne bi boljela nikad da je tako, jer ako iko pije kafu to sam ja i pijem i obozavam, sa uzivanjem, i u velikim kolichinama! Inache, poshto ja imam jako nizak pritisak, pitala sam doktora kako ta kafa nikako ne utiche nego mi i pored sholje(velike)kafe pada i dalje (nerijetko mi je 80/45), dr mi je rekao da ne podize kafa pritisak nego technost! A i kafa je technost! Uglavnom ja moram popiti bar litar vode kad mi padne pritisak i onda se neke jade popne ili da me i$ekira ovi chojak e onda mi je jedino 120/80:D

Za nizak pritisak je najefikasniji (ako ne i jedini efikasan... ) lijek fizicka aktivnost. ;)

:) a kad podje krv na nos onda znas da imas idealan pritisak 120/80 Umjesto da se nalivas vodom stavi malo soli na jezik i provjeri za 5 minuta imas "idealni" 90/60 i tada se najbolje osjecas.
Dosta je bilo lijecenja za dz :D

A ovo je naravno istina. Mozes se nalijevati tekucinom koliko hoces, ali bice to bez efekta ako ti fali soli u organizmu koja ce da vezhe tu vodu da u tijelu i ostane...

zvoncica
27-09-07, 17:35
Dosta je bilo lijecenja za dz :D:DA shto velish, kad ruchash i odmah nakon toga pritisak pochne brzinski da pada? Ja nemam kud slanije od toga na usta stavit i zaludu! Ma ja sam potpuno van pravila i ono shto drugima dize pritisak meni ga spushta:mrgreen: Samo mi je chojek lijek (kad me $ekira:mrgreen:)

Za nizak pritisak je najefikasniji (ako ne i jedini efikasan... ) lijek fizicka aktivnost. ;)

A ovo je naravno istina. Mozes se nalijevati tekucinom koliko hoces, ali bice to bez efekta ako ti fali soli u organizmu koja ce da vezhe tu vodu da u tijelu i ostane...:DOdli u pravu si, kad bih posle ruchka udarila u malo trchanja ne bi bilo problema! Ali me mrzi, milije mi je da zhmurim i ne vidim nishta na ochi.;):D

Artemis
27-09-07, 17:38

Mozda i to sto velish...Ja ne znam koliko mi se nizak pritisak od 120/60 popravio od kad treniram redovno...:roll: Dzaba ti i trening kad hrana ne ulazi po obrocima kako treba...Nego evo radim nesto i na malo vise ishrane da ne kolabiram negdje u teretanu..:D

DzoniS
27-09-07, 17:53
klin se klinom izbija...
evo prakticnog savjeta...
Ukoliko vas glava boli kao psoledica alkohola i pjancenja,kad se probudite nalite se jos malo.
Ukoliko vas glava opet boli kao posledica udarca u banderu,vi opet posle 5 minuta udrite u banderu.
Ukoliko vas glava boli kao posledica sto nemate novca,vi opet necete imati novca
ukoliko vas glava boli kao posledica foruma,vi opet dodjite na forum
:mrgreen:

zvoncica
27-09-07, 17:55
klin se klinom izbija...
evo prakticnog savjeta...
Ukoliko vas glava boli kao psoledica alkohola i pjancenja,kad se probudite nalite se jos malo.
Ukoliko vas glava opet boli kao posledica udarca u banderu,vi opet posle 5 minuta udrite u banderu.
Ukoliko vas glava boli kao posledica sto nemate novca,vi opet necete imati novca
ukoliko vas glava boli kao posledica foruma,vi opet dodjite na forum
:mrgreen::clap:jes, klin se klinom izbija...ali vele da rupa ostaje:mrgreen:

DzoniS
27-09-07, 18:00
ozonska?

Nije nam ni cudo sto nas glave BOLU...kad nista u njih nemamo:clap:;)

odli
27-09-07, 18:16
@ Niskotlakashi: Provereno najbrze pritisak raste od penjanja uzbrdo! :D

Teretana i slicno je mnogo manje efikasno, barem u mom slucaju..

Hari Krisna
27-09-07, 18:23
Ima puno prijatnijih nacina od penjanja uz brdo da se digne pritisak, pardon tlak.

zvoncica
27-09-07, 18:42
@ Niskotlakashi: Provereno najbrze pritisak raste od penjanja uzbrdo! :D

Teretana i slicno je mnogo manje efikasno, barem u mom slucaju..:D Odli, shto mislish, ima li sex efekte kao penjanje uzbrdo kad je nizak pritisak u pitanju, samo se mora na vrijeme krenut, prije nego li potpuno pa'ne, jer posle bi trebalo zapet malo jache?:mrgreen:

Shto, chitala sam da je jedan sex ekvivalentan sa 5 km brzoga hodanja?:D:D:D

A penjanje je manje od 5 km, jel'?:mrgreen:

zvoncica
27-09-07, 18:42
Ima puno prijatnijih nacina od penjanja uz brdo da se digne pritisak, pardon tlak.:Devo i Hari je mislio na isto, zaklela bih se!!!:mrgreen:

lovergirl
27-09-07, 20:19
neko mi je prije neki dan rekao da ni sluchajno vishe ne koristim Aulin ni za kakve bolove, jer osoba koja ga chesto unosi u organizam moze da ostane sterilna. koliko je to tachno stvarno ne znam, ali sam tako chula. :roll:

odli
27-09-07, 20:24
Iskreno, i ja sam cula da je Aulin vrlo opasan, i odavno je zabranjen za koriscenje u mnogim zemljama...

KRECHIMIR
28-09-07, 05:17
:!:

Potpisujem.

Ja ne mogu da se nacudim koliko je narod ovdje navucen na lijekove ko da su bobmone u pitanju.. :confused: Na zapadu toga nema, tamo se gleda da se sve sto se moze rijesi bez lijekova.

I lepo vam kazujemo, za glavobolju napre probajte limun u kafu, pa malo odspavati, malo relaksirati uz muziku, tablete ljudi nek vam budu zadnja opcija, kad bas umirete od bolova...

Ne bih se bas slozio s tobom s tom cinjenicom da se na Zapadu narod ogranicava od koriscenja raznoraznih medicinskih preparata zacinjenih ko zna kakvim stetnim supstancama. USA je mozda najbolji primjer jedne nacije koja se ne trijezni od ovakvih medikamenata. Pa ljudi su naprosto postali zavisni od ovih narkotika.:)

sparco
28-09-07, 09:24
nimulid mi ne dirajte !!!!

tricky_kid
28-09-07, 09:46
:)Baralgin je shtetan lijek, efikasan ali shtetan, stimulishe maljavost i sl!

Jesu li pocela djeca u komsiluk da te zovu BRDZA :devil: :lol:

Veri
28-09-07, 09:54
nimulid mi ne dirajte !!!!

i meni je nimulid gel par puta valjao puuuno
ali ....

sparco
28-09-07, 09:59
nimulid tablete, su mi jedini spas za bolove glave, a za vrat pbavezno fastum gel

NSX
28-09-07, 10:55
A sto cinite to narode te vas tako boli vrat i glava :roll:

Veri
28-09-07, 11:18
ostaraces i ti :)

montenegrina
28-09-07, 11:35
Ne dirajte mi Aulin :). Ne koristim ga često, možda jednom mjesečno i to isključivo za glavobolju. U roku od 20 minuta sve prodje. Ne daj bože da ga odje zabrane, ne znam što bih :)

Babel Fish
28-09-07, 12:17
najbolje je shtipati mjesto izmedju kaziprsta i palca ( na ruci! :mrgreen:) ..tako je moja baba radila kad je glava boljela.a nus pojava nema :mrgreen:

Veri
28-09-07, 12:21
Ne dirajte mi Aulin :). Ne koristim ga često, možda jednom mjesečno i to isključivo za glavobolju. U roku od 20 minuta sve prodje. Ne daj bože da ga odje zabrane, ne znam što bih :)

Masaza je zakon :)

hercules
28-09-07, 22:49
A da ga operes ponekad? :D
Vidji, popih jednom kafu gorku sa limunom, a inace pijem turbo slatku sto se kaze. Zamalo dusu ispustio nijesam, a nije mi bolje bilo :D
Bice da je zato sto mi je glava velika :P
Zube perem ali dzaba, kad me zaboli jedino mi hitna pomazem vjeruj mi :-)

Nus pojava kod osoba slichnih meni...da se smijes kao lud na brasno. Bas jedan primih preje mjesec dana dva sata sam se smijala k`o luda :D:D
Vidis i ja imam neki fini osmijeh vazda poslije toga :D
Jednom me policajac pitao sto mi je sto sam nasmijan tako :D

Uzmes cekic pa udri njim mali prst od lijeve noge, ako ne prodje zubobolja ja ti placam lijecenje svih zuba sljedecih 10 godina.
Lakse mi je do hitne poc nego da se lomim cekicem :)

Roy Fokker
28-09-07, 23:02
Posljednja informacija:

On September 21, 2007 the EMEA released a press release on their review on the liver-related safety of nimesulide. The EMEA has concluded that the benefits of these medicines outweigh their risks, but that there is a need to limit the duration of use to ensure that the risk of patients developing liver problems is kept to a minimum. Therefore the EMEA has limited the use of systemic formulations (tablets, solutions, suppositories) of nimesulide to 15 days.

Direktni izvještaj na pozitivni nalaz EMEA (Evropska Agencija za Lijekove):
http://www.emea.europa.eu/pdfs/general/direct/pr/43260407en.pdf

Veri
28-09-07, 23:14
pa ova zena u irskoj sto je umrla od aulina valjda ga je koristila godinu dana

zvoncica
29-09-07, 01:44
Jesu li pocela djeca u komsiluk da te zovu BRDZA :lol:hahaha

A sto cinite to narode te vas tako boli vrat i glava :roll:Sparko sa onoga motora gleda djevojke pa ga ubije promaja po vratu kad digne glavu:devil:

pa ova zena u irskoj sto je umrla od aulina valjda ga je koristila godinu danaU Podgorici je umrla zena od Nimulida, posle pola tablete zbog glavobolje (to je isti lijek) rekoh vam da se javja neka rijetka alergijska reakcija, od koje lijeka nema kad se javi! Na CNS reaguje direktno, koma i pa-pa!
Pila ga je kad je zaboli glava ne prechesto na preporuku dr-a kao odlichan lijek protiv glavobolje!
Inache i kafetin je zabranjen u svijetu jer sadrzi kodein koji je nedozvoljena supstanca!:)

AL no1
29-09-07, 01:56
Zvonchice,a valja li aspirin onda?:) Ili shta vec...?

cvrchak
29-09-07, 02:38
Ljudi, pod hitno prestanite s upotrebom Aulina. POD HITNO!!!

Jeste li vi normalni? Vidite li da je zabranjen u civilizovanim drzavama Zapada. Lijepo pishe da moze izazvati tesko oboljenje jetre, takoreci, otkazivanje funkcija jetre. Takodje , pacijenti su umirali i nakon transplantacije.

CItate li vi ishta dalje o tom lijeku na internetu? U UK nikada nije ni dobio zeleno svijetlo.

Nemojte se ponasati kao maloumni nakon svih upozorenja na internetu, molim vas.

Ewan
29-09-07, 10:49
aulin, kafetin, aspirin, brufen sve sofisticirani otrovi, a nema toga problema kojeg par šljivovica neće riješiti....

Oky
29-09-07, 14:23
nimulid tablete, su mi jedini spas za bolove glave, a za vrat pbavezno fastum gel

Uh i meni.... Poslije nimulida si kao nov... :)

Artemis
29-09-07, 17:33
Sparko sa onoga motora gleda djevojke pa ga ubije promaja po vratu kad digne glavu:devil:

hahahahaha :lolblue: E jes' garant'...

Girl_from_Tomici
29-09-07, 20:18
za zubobolju je najbolja rakija, provjereno :mrgreen:

cvrchak
29-09-07, 23:43
Blago nam u pamet na sto se sveo ovaj topik.

Na ovako ozbiljnu temu treba drzati sijaset glupih postova, koji, niti sto objasnjavaju, niti doprinose daljem toku rasprave.

Bolje da se svi zapitamo zasto farmaceutska industrija nije nikada pitala za dozvolu distribucije lijeka USA , jer bi njihovo odbijanje prouzrokovalo katastrofalne posljedice za tu istu farm. ind.. Takodje, na internetu sam i nasla pitanje kako je moguce da nakon svih ovih godina distribucija pogubnog 'unistitelja bola' kruzi bivsom Jugoslavijom i Luksemburgom.

Zivjela Indija. Vazda su imali par excellence strucnjake u medicini.

Mi smo katastrofa, po pitanju medicinski i farmaceutski obrazovanih strucnjaka, a po gluposti nasheg stanovnistva moze se vidjeti i na ovom topiku, jer nase stanovnistvo nije ni u stanju da shvati sta u svoj organizam unosi.

Glupost i neobrazovanost nema granica u nas. Mi smo heroji, jetra nam je od celika. Chus, Crnogorac da se zamara nekakvijem glupostima sto je cijeli svijet odbacio. Mos' li mi sto? Ne, nishta! E, pa, sto ces onda?

Hvala, najela sam se priganica.

shrek
30-09-07, 01:54
Bice da je zato sto mi je glava velika :P

Bice i zato umjesto soljice ti opleti jedan bokal kafe!! To bi trebalo da djeluje i na tvoju cuturu! :mrgreen: :p

Zube perem ali dzaba

Kameno ih peres onda. Bice da ih premlatis cetkicom za nekoliko sekundi... :D

shrek
30-09-07, 01:58
Ne bih se bas slozio s tobom s tom cinjenicom da se na Zapadu narod ogranicava od koriscenja raznoraznih medicinskih preparata zacinjenih ko zna kakvim stetnim supstancama. USA je mozda najbolji primjer jedne nacije koja se ne trijezni od ovakvih medikamenata. Pa ljudi su naprosto postali zavisni od ovih narkotika.:)

Tako je Krechko. Oni se tek za svaku sitnicu nakljukaju tableta...

AL no1
30-09-07, 02:35
Chekajte bre,svi neshto pishete ne valja ova tableta,ne valja ona,pa shto valja popit' kad nas zabole te nashe tintare?:)

hercules
30-09-07, 03:28
Bice i zato umjesto soljice ti opleti jedan bokal kafe!! To bi trebalo da djeluje i na tvoju cuturu! :mrgreen: :p

Kameno ih peres onda. Bice da ih premlatis cetkicom za nekoliko sekundi... :D
Dzabe sve :)
Rijetko pijem tablete kad me glava zaboli. Ocino je analgin.
A zube mi ne diraj. Ufff kakvih sam sve muka zbog toga vidio :D

DjAv00liCaA
30-09-07, 22:53
ne znam od cega da je..jedini mi on nekad pomogne,tako da ne odustajem od aulina.

cvrchak
01-10-07, 01:17
Bravo vam ga, glupani, nastavite sa upotrebom ovog lijeka. Nijeste bili glupani prije ovog topika ali nakon ovog topika ako nastavite konzumirati ovaj medikament ONDA STE STVARNO GLUPIIIIII. I, da se nadovezem, TOTALNO NEOBRAZOVANI.

Dajte, ljudi, alavertite se. Meni je stalo do vasheg zdravlja, a nijeste mi ni rod ni prijatelji. Cisto iz humanih razloga i brige za Vas.

Nego, razumijete li vi ovaj post?

DIDI
01-10-07, 01:19
Bravo vam ga, glupani, nastavite sa upotrebom ovog lijeka. Nijeste bili glupani prije ovog topika ali nakon ovog topika ako nastavite konzumirati ovaj medikament ONDA STE STVARNO GLUPIIIIII. I, da se nadovezem, TOTALNO NEOBRAZOVANI.

Dajte, ljudi, alavertite se. Meni je stalo do vasheg zdravlja, a nijeste mi ni rod ni prijatelji. Cisto iz humanih razloga i brige za Vas.

Nego, razumijete li vi ovaj post?
mislim da se moze skrenuti paznja ljudima da ne rade neke stvari i bez vrijedjanja istih, pa bi volio da se ovakvi postovi vise ne ponavljaju!

AL no1
01-10-07, 01:33
A neka si joj reka' kad ne umije da kaze shta ona popije kad je zaboli...:)

Dark_Side
01-10-07, 04:08
Chekajte bre,svi neshto pishete ne valja ova tableta,ne valja ona,pa shto valja popit' kad nas zabole te nashe tintare?:)

muci i trpi:)

kuglica
01-10-07, 15:17
Ja sam pila Aulin i pomagao mi je do skoro. Posle njega Nimulid, i on mi je ok bio do jedne ure. definitivno sam postala imuna na njih, jer sam ih koristila u ogromnim kolicinama.
Imala sam strasnu migrenu prije nekoliko dana i pomogao mi je Panadol Extra. Mozda zato sto ga jos nisam pila

http://www.magister.sk/images/panadol.extra.30.jpg

epruvetica
14-10-07, 22:51
Kada boli glava, najobicniji sumeci magnezijum, moze i 2 tabletice rastvoriti u vodi. Ne pomaze uvek, ali vala toliko stetan nije.

Za ucenje i koncentraciju tabletice fosfora. Neki akutil-fosfor. Izuzetno korisno!

Meni bi bilo sumnjivo da me tako cesto boli glava. Sta je vama, ljudi? Ja strasno izbegavam svu mogucu hemiju, mozda zato sto i sama napravim te stvari, tipa aspirin u labor. i tu nema nista dobro za org. Sve same kiselincine..

odli
15-10-07, 00:02
Kada boli glava, najobicniji sumeci magnezijum, moze i 2 tabletice rastvoriti u vodi. Ne pomaze uvek, ali vala toliko stetan nije.

Za ucenje i koncentraciju tabletice fosfora. Neki akutil-fosfor. Izuzetno korisno!

Meni bi bilo sumnjivo da me tako cesto boli glava. Sta je vama, ljudi? Ja strasno izbegavam svu mogucu hemiju, mozda zato sto i sama napravim te stvari, tipa aspirin u labor. i tu nema nista dobro za org. Sve same kiselincine..

Mozda ih glava bas i boli od tolikog uzimanja vestackih lijekova..?

laciale
15-10-07, 12:44
ja ne uzimam tablete, samo injekcije :)