PDA

View Full Version : Kako se ponasaju ozenjeni muskarci? :)

Argonaut
01-06-04, 15:19
http://ulika.pu.carnet.hr/~imihevc/zenati.jpg

Onaj treci i cetvrti s lijeva su mi najjaci. :D
Inace, u stvarnosti je realnost ;) sasvim drugacija. :)

Chir0 njeG0w
01-06-04, 16:08
argo,malo je prawih ljubawi :roll: ali ima ozenjenih muskaraca koji ostaju wjerni :respect:

prowjereno!!

La_bambola
01-06-04, 16:27
Dobra montazha....... ne bi oni ovako reagovali da nije LOPTA bila u pitanju hahahahahahha 8) :lol:

sh0cker
01-06-04, 17:14
Mnogo dobro!

adriana
01-06-04, 18:24
pitam se, kako li bi reagovali da nije u pitanju fotomontazha? :roll:

Argonaut
01-06-04, 20:05
argo,malo je prawih ljubawi :roll: ali ima ozenjenih muskaraca koji ostaju wjerni :respect:

prowjereno!!

Pokusala si zavesti ozenjenog muskarca? ;)

InDiJaNkA
01-06-04, 21:57
Eh kako se ponashaju ozhenjeni mushkarci mogli smo diskutovati i bez ove "vjerne" slike..;)
Ozhenjeni ljudi ponashaju se onako kako misle da im dolikuje,malo vishe paze na svoj ugled jer su tu upleteni i njihovi mali chlanovi porodice kao i njihove majke;)Inache,vjenchani list im i nije stalno pred ochima...nemojte tako;)

Chir0 njeG0w
05-06-04, 00:23

prowjereno!!

Pokusala si zavesti ozenjenog muskarca? ;)

maybeeeeeee...... :wink:

Grofica
05-06-04, 04:43
Zar su svi iz ovog živog zida oženjeni? E, neTJeš nać' đaoljeg da se stvarno tako ponaša sem ako je, kako neko reče, prdnula, hi,hi.

adriana
05-06-04, 13:03
ja ne znam samo kako bi udate zhene odreagovale na Klunija ili Bred Pita... :twist:

Chir0 njeG0w
05-06-04, 13:58
aaaaaaa??!! :shock:

i Mima Karadzic bi im dosa' dobro!! :yipiiii:

Thomas_O_Malley
05-06-04, 16:48
pitam se, kako li bi reagovali da nije u pitanju fotomontazha? :roll:

Zanetti bi je ushtopao, dodao Simeoneu koji bi je smirio...pogledao saigrace...dodao Ortegi koji bi napravio 2-3 driblinga odigrao dupli pas sa Veronom , koji bi poslije serije finti uputio idealan centarsut za Batistutu koji bi je zakucao u mrezu!!!! :D

kum
05-06-04, 17:49
moze li bit da je ovo neka fotomontaza? :?

Grofica
06-06-04, 17:35
moze li bit da je ovo neka fotomontaza? :?
Okle ti takva ideja, đa'ole? Viđi je, bRRe, ne mere bit umetnuta nikako no je to jedna od napaljenih navijačica, znaš kakvih sve ima.

PHANTOM
06-06-04, 17:55
Definitivno montaza :!: ako bi se fokusirali na prvog fudbalera sa lijeve strane i njene lijeve noge primeticete da postoji razlika u ostrini slike :wink: ... a i jos nesto..ako se vec odlucila na shock varijantu da uskoci gola na sred terena zasto onda nosi stikle i kako je vec moguce trcati sa stiklama po travi :wink: :D
ahahahahahahah e moram se samom sebi nasmijat :lol: :lol:
qq vidi sto sam napisa "lijeve noge" :shock: :lol: aooooo ahahahahhaha
PS: moderatori izbrisite ovaj post bez svakog :shock: :!:
ao :lol: lijeve noge.....

NiNaNiCa^
07-06-04, 02:18
ahahahahahha
ja i brat crkosmo od smeha :)
hmmm...ja iskreno sumnjam u muskarce koji su ozenjeni i ostaju verni do kraja zivota i to... ;)
naravno....sumnjam i u zene ni one nisu bolje 8)

Grad Heroja
07-06-04, 19:33
Bogumi ja sam ozenjen ito poodosta dugo ma bi isprangija bilo cesoviju nevjestu (samo da lici celjadetu) :wink: :lolblue: :lolblue:

BOKI
07-06-04, 22:50
...i tako prije neki dan vracem se ja sa posla, kad setajuci Njegovijem parkom izlece ova djevojka pred mene ... ja smotaj lijevo, desno, koci ... propade kocnica, ja usaltaj u nizu , izgoreh motor... uFatih se za rucnu i... zaustavih se bas njoj ... :D

KRKNA
07-06-04, 23:01
Bogumi ja sam ozenjen ito poodosta dugo ma bi isprangija bilo cesoviju nevjestu (samo da lici celjadetu) :wink: :lolblue: :lolblue:
E, koja se to zayebala, da mi je znat 8)

Grad Heroja
08-06-04, 12:26
Daleko mene kuca od tebe, pa ce sve bit u najboljem, redu :wink:

PS. ada tebe je nadimak "KRKNA" :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :burp:

InDiJaNkA
10-06-04, 15:27
Uh...ma "bjezhe" oni jer su tribine pune a prenos uzhivo;p
Inache na manje javnom mjestu...i nije bash sve tako kako "izgleda"...

Chegevara
11-06-04, 00:18
Da li su svi ovi sa slike ozenjeni?

Chegevara
11-06-04, 11:22
Ma kako nije vazno, vrlo je vazno :)
jer ako nisu ozenjeni promasili smo temu

InDiJaNkA
14-06-04, 11:53
Hahaha
Ne brini,nasha savjest je chista...Ovo su "zauzeti" ljepotani...;)

La_bambola
05-10-04, 00:50
Interesuje me shta mislite po ovom pitanju....
On je ozhenjen... ili u dugoj vezi.....
Vas muva vec mjesecima... i vi padnete na to...imate doobar sexxx,svidja vam se on, a i vi Bog'me njemu!
Vasha relacija ide dalje i dalje i prolaze mjeseci.... a on je i dalje takoreci zauzet', ali sve je Ok , ne zapushta Vas , nichim ne pokazuje i Vi ne osjecate da on ima josh nekog pored sebe ...e sad....
Da li nastaviti takvu "tajnu vezu"??? ... pa dok traje traje...
Mislite li da smo Mi te koje treba da mu chuvaju brak ili vezu .... ili da on to mora sam da uchini???

P.S. Sex je jedna od stavki koja Vas jako vezhe , jer se po tom pitanju slazhete idealno, a i vishesatni razgovori i njezhnosti koje razmjenjujete...

Da mu mozhda to kuci ne nedostaje???

Interesuje me vashe mishljenje!

Hvala!

Hombre
05-10-04, 00:54
Vas muva vec mjesecima... i vi padnete na to...imate doobar sexxx,svidja vam se on, a i vi Bog'me njemu!
Vasha relacija ide dalje i dalje i prolaze mjeseci.... a on je i dalje takoreci zauzet', ali sve je Ok , ne zapushta Vas , nichim ne pokazuje i Vi ne osjecate da on ima josh nekog pored sebe ...e sad....
Mislite li da smo Mi te koje treba da mu chuvaju brak ili vezu .... ili da on to mora sam da uchini???

P.S. Sex je jedna od stavki koja Vas jako vezhe , jer se po tom pitanju slazhete idealno, a i vishesatni razgovori i njezhnosti koje razmjenjujete...

Hvala!

ja sam se jednom opekao i od tada je pravilo broj 1 - ne petljati se sa zauzetim osobama!

Grofica
05-10-04, 04:09
/me nešto nije za takve kombinacije jer se ne zadovoljavam mrvicama, mada se jednom, kad bEjaH mlado d'evojče, zaljubih u oženjenog čoJka (tad je imao 26 god.) i dvoumila se da li da budem s njim jer mi se moglo, ali...razum je prevladao...pozdravih ga.
E, sad da se stavim u poziciju ljubaFFnice i sagledam stvar iz njenog ugla. Jbg, radim ono što meni odgovara i sve dok mi prija, a da li će to uticati na njegov brak, to je njegova briga. :P -riječi su te ljubavnice.
Nezgodno je kad ljubavnica poželi nešto više, pa je zato, najčešće, najbolja kombinacija on oženjen-ona udata jer oboje isto rizikuju.

seficapg
05-10-04, 11:10
Pa nesto i nisam bas za takve kombinacije :!: Uvijek pomislim na ishod takve vrste veze :arrow: uglavnom je muskarac taj koji ostaje sa svojom djevojkom ili zenom a ova druga strana :cry:

Hombre
05-10-04, 12:45
Pa nesto i nisam bas za takve kombinacije :!: Uvijek pomislim na ishod takve vrste veze :arrow: uglavnom je muskarac taj koji ostaje sa svojom djevojkom ili zenom a ova druga strana :cry:
upravo to! :)
u muskom slucaju, sa momkom, ili muzem :)

adriana
05-10-04, 16:24
druga uvijek ostaje druga...
na savjesti je svake osobe koliko daleko mozhe da ide sa hirovima...

PHANTOM
05-10-04, 17:31

Hvala!^
Dok traje traje..... :!: :idea:

mexiko
06-10-04, 14:28
Ja sam za varijantu dok traje, traje. Ako djevojka zna da on ima dugu vezu ili brak onda ako ista u glavu ima i akoje ista u zivotu prosla reba da shvati to samo kao avanturu. Ako joj u medjuvremenu naleti neko drugi sa kim bi mogla da ima neku ozbiljniju kombinaciju sigurno ce ostavit ozenjenog,nece mu mnogo ladit. Znam nekoliko primjera dje je dolazilo do ozbiljnih stvari, cak sto vise jedan je rodila dijete iz takve veze, sto je po mojoj logici vise nego imbecilno. Ne kazem, desava se da se ljudi razvedu i nastave zivot sa drugim partnerom, ali to je rijetko. E sad ako neko uleti u takvu vezu a nezna da je ovaj drugi "pod obavezom" :D to je vec nesto drugo. Uglavnom, da ne duzim, ko te stvari shvata kao avanturu i ko u takve stvari ulazi i glavom i srcem a ne samo srcem zasto da ne. Bambolina samo naprijed :D

La_bambola
07-10-04, 01:30
Mexiko , ja neshto ne bih fala ti.... hahaha...samo mi pade na um eto chisto da vidim shta mislite po tom pitanju. :shock:
A slazhem se sa svim shto si rekao ... ako se takva veza prihvati kao avantura , bice bezbolan rastanak , ako ipak jedna strana zavoli ... e onda... bolje da se nije ni upushtala u to :? ... Ja znam da se glava puno ne pita kad je zaljubljenost u pitanju ali treba izbjeci stres i patnju, ako si vec svjestan da mozhe doci do nje , buduce da se petljash sa zauzetom osobom. :shock:
Pa , srecno svima koji se upushtaju u tako neshto ... e sad , mozhe biti da su ili veoma Kurazhni.... pa shto bude bude .... Ili ljudi bez mnogo mozga , pa ne znaju shta ih cheka ... 8) :wink:

mexiko
07-10-04, 11:13
Mexiko , ja neshto ne bih fala ti.... hahaha...samo mi pade na um eto chisto da vidim shta mislite po tom pitanju. :shock:
A slazhem se sa svim shto si rekao ... ako se takva veza prihvati kao avantura , bice bezbolan rastanak , ako ipak jedna strana zavoli ... e onda... bolje da se nije ni upushtala u to :? ... Ja znam da se glava puno ne pita kad je zaljubljenost u pitanju ali treba izbjeci stres i patnju, ako si vec svjestan da mozhe doci do nje , buduce da se petljash sa zauzetom osobom. :shock:
Pa , srecno svima koji se upushtaju u tako neshto ... e sad , mozhe biti da su ili veoma Kurazhni.... pa shto bude bude .... Ili ljudi bez mnogo mozga , pa ne znaju shta ih cheka ... 8) :wink:

Pa da ne bi doslo nekog fatalnog zaljubljivanja te stvari onda treba na startu razjasniti pa ako se sloze, neka sezdravo trose, ako ne svako svojim putem. Ma sve se moze kad se oce, sto ti ja velim :lol:

u_prolazu
07-10-04, 11:36
Veza sa ozenjenim muskarcem...

to je jedna FENOMENALNA stvar, ako zena nije spremna za tkzv ozbiljnu vezu (ima puno sto porodicnih sto drugih obaveza). U tom slucaju, djevojci itekako dobro padne ozenjen muskarac. Pogotovo, ako je fenomenalan ljubavnik i umije da uljepsa njeno vrijeme.

Ne vidim nista lose u "vezi sa ozenjenim tipom", zaista.. Ako je ozenjen, nije kastriran ili (ne daj Boze) impotentan... Njemu treba nesto, njoj treba nesto... Oni se lijepo nadju, provedu se i kasnije se, lagano vrate svojim zivotima, svojim svakodnevnim aktivnostima...

Opasno moze biti u slucaju da se jedno od njih dvoje zaljubi... Ako on ima djecu... joj, ne razmislja mi se sad o tome:) Danas pisem samo o lijepim stvarima :)

Mugi
07-10-04, 12:40

to je jedna FENOMENALNA stvar, ako zena nije spremna za tkzv ozbiljnu vezu (ima puno sto porodicnih sto drugih obaveza). U tom slucaju, djevojci itekako dobro padne ozenjen muskarac. Pogotovo, ako je fenomenalan ljubavnik i umije da uljepsa njeno vrijeme.

Ne vidim nista lose u "vezi sa ozenjenim tipom", zaista.. Ako je ozenjen, nije kastriran ili (ne daj Boze) impotentan... Njemu treba nesto, njoj treba nesto... Oni se lijepo nadju, provedu se i kasnije se, lagano vrate svojim zivotima, svojim svakodnevnim aktivnostima...

Opasno moze biti u slucaju da se jedno od njih dvoje zaljubi... Ako on ima djecu... joj, ne razmislja mi se sad o tome:) Danas pisem samo o lijepim stvarima :)

Odakle si ti djevojko? :)

KRKNA
07-10-04, 17:22
odavde nije sigurno.. ili se josh nije probudila, pa bulazni i bunca... 8)

GAGA
08-10-04, 02:16
Zajebala se dobro svaka koja je u "ozenjenu vezu" usla ili se zatekla s namjerom da GA razvede. No lutke moje, sex i gotova prica. A za sex i ne mora bit vala ozenjen sem ako niste po prirodi egzibicionista pa vas pali ta vrsta straha i paznje. Mislim... ako vam je to fetis neki nesto... e to je ok onda!

InDiJaNkA
08-10-04, 05:22
Shta se deshava ako zhena NE mozhe da ima sex bez emocija? Definitivno treba da se drzhi van toga.
Teshko je, kada si kompletna lichnost, prihvatiti da budesh za nekoga samo osvjezhenje...
Nishta sem diskrecije Ti nije zagarantovano. A to ima i kod vijagre, zar ne? Samo MANJE posljedica.
Sex je obichno vrhunski, kao i sve shto se sakriva, ne smije i sl. Kod Nje je obichno velikaaa zhelja, kod Njega SAMO zhelja za dokazivanjem i ko zna koliko mushkih (NEBITNIH) razloga. Nishta vrijedno pomena. Nishta naspram shto On vec ima.
Mach sa dvije oshtrice. Pa ko voli, nek izvoli.

u_prolazu
08-10-04, 09:58
zasto odmah "nisam odavde"? zasto je sex vrhunski samo zato sto se sakriva?

ok, svako svoje misljenje ima :)

ja sam u vezi sa ozenjenim muskarcem vec dvije godine. mogu vam reci da to savrseno funkcionise. kao prvo - da, imamo dobar sex, kao drugo - on mi je postao najbolji prijatelj. imam povjerenja u njega i uvjek je tu kada mi treba.

on se nece razvesti, sto meni savrseno odgovara.

vezano za emocije. bila sam zaljubljena u njega, i prosla kroz hiljadu kriza.. sada sam jednostavno prihvatila situaciju i uzivam u vremenu koje provodim sa njim. da, volim ga, ali vec na neki miran i stalozen nacin. i on mene voli :)

i, odavde sam :)

Grad Heroja
08-10-04, 12:00
Da nema jedno mjesto tu ,evo i ja sam ozenjen :wink:

mexiko
08-10-04, 14:18

ja sam u vezi sa ozenjenim muskarcem vec dvije godine. mogu vam reci da to savrseno funkcionise. kao prvo - da, imamo dobar sex, kao drugo - on mi je postao najbolji prijatelj. imam povjerenja u njega i uvjek je tu kada mi treba.

vezano za emocije. bila sam zaljubljena u njega, i prosla kroz hiljadu kriza.. sada sam jednostavno prihvatila situaciju i uzivam u vremenu koje provodim sa njim. da, volim ga, ali vec na neki miran i stalozen nacin. i on mene voli :)

Svaka cast, upravo sam o tome pokusao nesto da kazem. Oboje znaju u sta se upustaju. A kad to znas u naprijed sa malo pameti neces sebe dovesti u neku bezveznu situaciju.

mexiko
08-10-04, 14:21

Serdare, uzmi broj i stani u red :lol:

Mugi
08-10-04, 20:37

Serdare, uzmi broj i stani u red :lol:

Ja nisam ozenjen, ali sam za sex :D

adriana
09-10-04, 12:09

imash miran san? :?: :idea: :?:

La_bambola
09-10-04, 14:44
Ada nije ubila nikoga , zaBoga ??? ;) A ako on ne poshtuje svoju zhenu i ne chuva , zashto bi ona to morala , jeel'???
Svaka zhena nek pazi svoga muzha , i obratno ! :)

Buba_mara
09-10-04, 16:23
Ona tu niti laze niti vara koga.Ja bih upitala tog momka/covjeka ima li on miran sam.Nego ima ne boj se.Ne znam zasto svi pljuju po curama koje su sa ozenjenim momcima a njih niko ni ne pominje.Valjda su oni ti koji treba da cijene i postuju svoje zene.Ako to oni ne rade...

Smirnoff_ice
09-10-04, 17:21

Hehehehe, sada ce neko opravdano reci da je opet progovorila zena iz mene :wink:

Mislim da te razumijem, u_prolazu. Ma da ne vidim tu nista fenomenalnog :?

Prije bih rekao da:
1. ako govori djevojka iz tebe - onda je to mozda sportski :wink:
2. ako govori zena iz tebe - onda je to mozda izazov :wink:

3. a ako bi bila ti ona prevarena zena - onda bi vjerovatno popizdila, pocupala mu kosu, ispraskala ga - i dala mu nogu :wink:

Dzoni_Stulic
09-10-04, 17:25
Ja mislim da ne mislim,jer ne znam kako se ponasaju muzevi u braku,jer ne zavirujem u brakove stvarno...tema vam je ono vrh' aj sad zakljuchajte topic :D

Smirnoff_ice
09-10-04, 22:57
Hehehe, koliko vidim, ovaj topik ima i prikriven podnaslov Kako se ponasaju neozenjeni muskarci :wink:

u_prolazu
11-10-04, 11:10
[imash miran san? :?: :idea: :?:

hvala na brizi :) nikad nisam imala problema sa snom:)

u_prolazu
11-10-04, 11:16
Mislim da te razumijem, u_prolazu. Ma da ne vidim tu nista fenomenalnog :?

Prije bih rekao da:
1. ako govori djevojka iz tebe - onda je to mozda sportski :wink:
2. ako govori zena iz tebe - onda je to mozda izazov :wink:

3. a ako bi bila ti ona prevarena zena - onda bi vjerovatno popizdila, pocupala mu kosu, ispraskala ga - i dala mu nogu :wink:

:)

fenomenalno je sledece - on je zreo i izgradjen muskarac.

nije ovdje u pitanju ni sport, ni izazov.. radi se o necem drugom.. ali, necu o tome na forumu :) u svakom slucaju - zivot je jedan i treba ga zivjeti onako kako nama odgovara..
vjerujem da me mnogi osudjuju. prvenstveno zene, pogotovo one udate.. ma, nije da ja "padam" samo na ozenjene, vec je ovaj poseban :)

da sam na mjestu njegove zene i da znam sve sto ona zna, on odavno ne bi bio sa mnom... ali, svi smo mi razliciti...

pozdrav :)

Buba_mara
11-10-04, 12:11
Oduvjek sam se pitala sto svi odma krive i napadaju zenu koja je u vezi sa ozenjenim muskarcem,a o njemu sve najbolje.On jadan greote nije htio da bude sa njom no ga ona smotala :burp: .Koliko sam ja upucena, za sex je ipak potrebno dvoje :D!

PS:Nisam u vezi sa ozenjenim muskarcem, cisto da ne bude zabune :D :wink: !

Argonaut
11-10-04, 12:36
Zato sto ta zena u glavama ljudi koji je napadaju i osudjuju (dvolicni moralizatori) ima ulogu razbijacice brakova. Sto uopce ne mora biti istina. Da brak nije nacet vec prije, da muskarac to i sam nije zelio (aha, smotala ga, ma da, on nevinasce koje nije ni znalo sto ga ceka i koje je bombonom namamljeno u krevet), ne bi ona uopce uspjela u svom naumu.
A cekaj, mozda nije ona lovila njega, mozda je on nju?

zitiste
11-10-04, 15:51
Sto uopste tu i mora biti reci o "razbijanju braka"? Zar nije vise nego moguce da ona nema nikakvog interesa za brak ili cak i za neki relationship sa njim? Ovde se nekad pricalo o **** buddies i kako bi ih svako voleo, itd. Pa kud ces boljeg **** buddy od ozenjenog muskarca?? Imas ga kad hoces, svrljas okolo, izlazis, zajebavas se, imas svoju slobodu. Nije za svakoga, ali ima svojih cari.
Pogubija je naravno ubaciti jake emocije u sve to. Dok god moze zena (ili pak muskarac) da funkcionise bez nekog vezivanja i velikih emocija, takva veza je dobra (ako se to uopste i moze nazvati vezom - ja to vise poistovecujem sa cistim, neobaveznim sexom).

zitiste
11-10-04, 15:53
E da, jos jedan kljucni sastojak - da bi sebe postedeli nepotrebnih glavobolja, takva "veza" mora ostati tajna, jer u suprotnom postaje naporna i sve ali ne zabavna.

Argonaut
11-10-04, 16:02
Ja sam samo odgovorio na to zasto svi napadaju zenu koja je u vezi s ozenjenim muskarcem. **** buddy, da, zato sam i spomenuo dvolicni moral. :)

adriana
11-10-04, 17:06
niko ne napada samo zhenu... ona bi trebalo samo da se postavi u ulogu te neke druge zhene... /me istovremeno i protiv mushkarca koji se upustio u takvo shto... mozhda je i kod njega doshlo do zasicenja brachnim zhivotom, mozhda se samo privremeno razonodi... mozhda i ostane s ljubavnicom... /me samo polazi od sebe... svaka zhena na startu zna u shta se upushta i nikada ne razmishlja o posledicama... uvijek je u pitanju prvobitno samo hir...

Argonaut
11-10-04, 17:50
... ona bi trebalo samo da se postavi u ulogu te neke druge zhene...

U zivotu nije realno ocekivati tako nesto. Jer, kad bi svi tako razmisljali, nikad nitko nista ne bi ucinio i tko zna, mozda bismo kao drustvo, izumrli.
Trena shvatiti da smo oduvijek (kao sto je to i u zivotinjskom svijetu) covjek covjeku vuk.
Jedino tako mozemo - opstati.
Te price "ne cini drugome ono sto ne zelis da cine tebi", ostavi za neki drugi, savrsen svijet, svijet kojeg cemo mozda jednog dana dostici. Ali danas i sutra, onaj tko si postavlja takve granice, ima sve sanse da bude pregazen, ostavljen iza i zaboravljen. O's doslovno, o's metaforicki.

zitiste
11-10-04, 18:00
Argonaut - uze mi reci iz usta ;)

adriana
11-10-04, 20:25
smatrash da je drushtvo opstalo samo tako?
mozhda ja zhivim u pogreshnom uvjerenju, ali ja cu uvijek kriviti prvo zhenu...

La_bambola
11-10-04, 20:48
Zashto kriviti zhenu adriana???... Ima nas josh koje smo zhene (supruge)... bile dodushe 8) :wink:
Ako on juri druge cure, ako ima vezu sa drugom .... zashto je ta druga kriva??
Zashto neko drugi treba da mu chuva brak??
Treba zhena da se pita zashto on ide drugoj???
A mushkarac je od kad je svijeta i vijeka bio taj koji je varao i imao vishe zhena... tako je bilo i uvijek ce biti! To je u njima!
A djevojke koje su sa zauzetim mushkarcima ... duzhe naravno...ne govorim o one night stand... su mozhda neko sa kim je on htio nekada biti ....pa tada nije bilo moguce???.... ili je sreo poslije zhenidbe djevojku koja mu se jako dopada pa.. sad shta je tu je.... ne mozhe ni naprijed ni nazad... ili jednostavno mu ta djevojka pruzha neku drugu vrstu zadovoljstva ... bjezhanje od svakodnevnice (zhena , djeca...obaveze)... sa njom mozhda ide u grad , smije se , osjeca se opet mladim i "mocnim", imaju extra sex...
Eto to su stvari koje mushkarca vode kod "druge"... Nije ga ta "druga" pushkom ganjala pa da ONA bude kriva jel???

zitiste
11-10-04, 21:03
Zasto kriviti zenu?? Zato sto ce sebi udovoljiti? Zato sto ce uzivati i nece sebi uskracivati neka zadovoljstva? Zato sto nema iste morale kao ti?
U situacijama prevare, ne mozes uvek prvo kriviti zenu (doduse, ja mislim da bi nju krivila koliko i njega da mi je ona neka "drugarica"), jer ta zena nema nikakve obaveze prema tebi samoj, dok tvoj muza itekako ima odgovornosti i obaveza prema tebi. Ako on ne moze da ispostuje te odgovornosti, pa kako onda mirnom savesti ocekivati od potpunog stranca da se obazire imalo na tebe? Ona koja ce se obazirati na tebe, nece se ni dovesti u situaciju da bude sa tvojim muzem.

adriana
11-10-04, 21:16
nisam ja rekla da je bilo ko koga ganjao pushkom... :wink:
opet kazhem, meni lichno je to odvratno, otkad znam za sebe poshtujem chist odnos... odushevljavao me odnos mojih roditelja koji su uvijek drzhali jedno drugo kao malo vode na dlanu, dok se u mom komshiluku nije znalo ko kome u krevet uskache... ako neko nije srecan s nekim, neka ga ostavi i ide dalje... par mojih drugarica se zabavljalo sa ozhenjenim tipovima... neke krace, neke duzhe... sve su proshle kao bose po trnju... gubile po pola godine na plakanje i samosazhaljevanje... a mogle su bez toga... znale su u shta ulaze... nisu maloljetne... o tome pricham... zato krivim zhene... postoji i toliko slobodnih momaka... ne govorim ja ovako zato shto sam ja u braku... isto sam razmishljala i ranije...
vidim da se ne slazhete sa mnom...

^Tijana^
11-10-04, 21:20
Ovo me podsjeca na nesto sto sam nedavno razmisljala...
Momak/covjek je ozenjen vec neko vrijeme(7-8god), nedavno je dobio cerkicu (2 god)..Muva se sa jednom curom vec duze vremena (nekih 5-6 mjeseci), sa njom vise provodi vremena nego sa zenom, a opet ide svaku vece zeni doma.. Ne pominje zenu, ne pominje dijete...
Uvijek je skitao tako da to sto nije kuci njegovu zenu i ne zacudjava...
ali sta on zeli??
E o ovome sam ja razmisljala...i nisam dosla do zakljucka..a drugarica je jos uvijek sa njim (ja mislim).

La_bambola
11-10-04, 21:25
nisam ja rekla da je bilo ko koga ganjao pushkom... :wink:
opet kazhem, meni lichno je to odvratno, otkad znam za sebe poshtujem chist odnos... odushevljavao me odnos mojih roditelja koji su uvijek drzhali jedno drugo kao malo vode na dlanu, dok se u mom komshiluku nije znalo ko kome u krevet uskache... ako neko nije srecan s nekim, neka ga ostavi i ide dalje... par mojih drugarica se zabavljalo sa ozhenjenim tipovima... neke krace, neke duzhe... sve su proshle kao bose po trnju... gubile po pola godine na plakanje i samosazhaljevanje... a mogle su bez toga... znale su u shta ulaze... nisu maloljetne... o tome pricham... zato krivim zhene... postoji i toliko slobodnih momaka... ne govorim ja ovako zato shto sam ja u braku... isto sam razmishljala i ranije...
vidim da se ne slazhete sa mnom...

U nekom ruzhichastijem svijetu to bi trebalo da bude tako :P
Ali poshto nema "idealnog" svi se prilagodjavamo i trazhimo ono shto nas zadovoljava, zhivot je borba!

Argonaut
11-10-04, 21:37
...ako neko nije srecan s nekim, neka ga ostavi i ide dalje...

Aha, a mislis da je to lako nakon sto zaglavis u braku koji traje 10 godina, treba podici djecu, imas hipoteku na kucu i tom hipotekom ti i suprug/a zajednicki otplacujete 15-godisnji kredit...
Adriana, prosiri malo poglede i horizonte. "Najmoralnije" rjesenje nije uvijek i najpametnije i najtocnije...

par mojih drugarica se zabavljalo sa ozhenjenim tipovima... neke krace, neke duzhe... sve su proshle kao bose po trnju... gubile po pola godine na plakanje i samosazhaljevanje... a mogle su bez toga... znale su u shta ulaze...

Ako su znale, kog vraga sad kukaju!? Neka se odraslo i odgovorno nose sa svojom odlukom. Njihov je problem ako su u to usle sa prevelikim ocekivanjima.
Rijetko se kad dogodi da muskarac ostavi zenu i koliko-toliko sredjen obiteljski zivot radi ljubavnice. Ako su one ocekivale da ce biti iznimka - e pa, zeznule su se.

...zato krivim zhene...
Nemas ih sta kriviti, u to ulaze svojom odlukom. Ako se zeznu, opet, to je njihov problem i posljedica njihove odluke.
Nemamo ih mi sta kriviti, osudjivati, ali bogami, ne smijemo im ni pljeskati. Njihova odluka, njihov zivot. Bilo kakva osuda ili pohvala takvom zivotu je licemjerna.

postoji i toliko slobodnih momaka...

Ali bas je bedak ako ti se svidi netko zauzet, ha?
Nisam romantican i slicno, ali mogu reci: ljubav ne pita ni kad, ni gdje, ni u koga.
To sto je netko u braku/vezi, ne znaci da su mu se osjecaji iskljucili i za sve ostale ljude sa kojima se srece il ice se sresti. Ocekivati tako nesto je nerealno i ravno vjerovanju u bajke.

ne govorim ja ovako zato shto sam ja u braku...

Imam feeling da upravo zato i govoris. Tesko je priznati da se ista stvar, u onom ili onom obliku, jednog dana moze dogoditi i nama, i da bismo se mi jednoga dana mogli naci sa "druge strane barikada", u ovoj ili onoj ulozi.

Hari Krisna
11-10-04, 22:49
Zasto kriviti zenu?? Zato sto ce sebi udovoljiti? Zato sto ce uzivati i nece sebi uskracivati neka zadovoljstva? Zato sto nema iste morale kao ti?
U situacijama prevare, ne mozes uvek prvo kriviti zenu (doduse, ja mislim da bi nju krivila koliko i njega da mi je ona neka "drugarica"), jer ta zena nema nikakve obaveze prema tebi samoj, dok tvoj muza itekako ima odgovornosti i obaveza prema tebi. Ako on ne moze da ispostuje te odgovornosti, pa kako onda mirnom savesti ocekivati od potpunog stranca da se obazire imalo na tebe? Ona koja ce se obazirati na tebe, nece se ni dovesti u situaciju da bude sa tvojim muzem.
Svidje mi se ova zadnja recenica koja dosta kaze, a u svemu tome ima mnogo nepoznanica. Zasto ta koja se upusti u vezu vjeruje muskarcu da je iskren prema njo a vara onu sa kojom zivi par godina? Zasto opet neke zene prelaze u drugu krajnost pa kazu "otela mi ga je neka smizla a ja sam dobra.... Naci ce se hiljadu teorija " muskarac je lovac i u prirodi mu osvajanje....." a nije li to neki kompleks "zala za mladoscu"? Potreba da se jos nekom dopadne, ali kad dodje "stani pani" odlucuje se za stabilnost jer nema razvoda bez stresova, pomalo se razlikuje svakodnevni zivot od sretanja "kad se ukaze prilika". Uvrijezeno je misljenje da flert muskarca i nije ko zna sta, pa mozda zato zene okrivljuju one druge mada nije rijedak primjer i da je ljubavnica ljubomorna na onu jadnicu koja sa toplom vecerom ceka svoga lovca.
Nemam bas neko iskustvo iz svega toga ali u svakom slucaju vise je prevara nego razvoda zbog toga, a mozete vidjeti i primjere gdje je druga zena "ucerala u tor" lovvca pa se jadnik umirio kao jagnje ;)
zena pomalo

zitiste
11-10-04, 22:54
...
ali sta on zeli??
E o ovome sam ja razmisljala...i nisam dosla do zakljucka..a drugarica je jos uvijek sa njim (ja mislim).
Sto ljudi, sto cudi. Mozda jednostavno zeli sex sa vise osoba - ne ume da bude veran. Mozda hoce nesto sto mu zena vise ne nudi, bilo to u seksualnom smislu, bilo to neko razumevanje, itd. Zeni koja te ne gleda svaki dan po vazdan, koja ne mora da zivi s tobom i svim tvojim manama, lako je titrati ti i udovoljavati. Mozda zeli da podigne malo ego cinjenicom da moze da zavede neku drugu zenu osim svoje zene. Milion razloga, a vrlo retko je jedan od njih to sto je ta druga zena nesto posebno special ili nesto posebno pozeljna ili je on zaljubljen u nju. I dok je ta druga zena svega toga svesna, nikad nece doci do zaljubljivanja sa njene strane, do suza kad se sve raspadne, do glavobolje, itd.

zitiste
11-10-04, 23:04
Svidje mi se ova zadnja recenica koja dosta kaze, a u svemu tome ima mnogo nepoznanica. Zasto ta koja se upusti u vezu vjeruje muskarcu da je iskren prema njo a vara onu sa kojom zivi par godina?
E vidis, to nikad ne bi smeo biti slucaj. Ne treba se zaludjivati u takvim "vezama" da si nabasala na nesto special, da ce trajati zauvek, da izmedju njega i zene nema vec mesecima/godinama nista, itd. To su ciste gluposti. Ako padas na te fore, onda i nisi stasala za odnos kakav se predstavlja sa ozenjenim muskarcem. Nicemu dobrom ne vodi. Uzmes stvari onako kakve jesu, uzivas dok ti se moze, gledas da za to vase niko ne zna (cisto da sebe postedis neprijatnosti i nepotrebnih glavobolja) i dok traje traje.

... Potreba da se jos nekom dopadne, ali kad dodje "stani pani" odlucuje se za stabilnost jer nema razvoda bez stresova, pomalo se razlikuje svakodnevni zivot od sretanja "kad se ukaze prilika".

Upravo tako. Za razvod i napustanje trebaju zestoka muda i zestoka petlja. Vecina muskaraca (doduse, ljudi uopste) nema te petlje. Tesko je upustiti se u nepoznato i baciti sve poznato i stabilno iza sebe. Vecina ljudi jednostavno nije spremna za nove pocetke i rizike koji dolaze sa istim. Uvek je lakse nastaviti status quo.

adriana
12-10-04, 01:16
ne govorim ja ovako zato shto sam ja u braku...

Imam feeling da upravo zato i govoris. Tesko je priznati da se ista stvar, u onom ili onom obliku, jednog dana moze dogoditi i nama, i da bismo se mi jednoga dana mogli naci sa "druge strane barikada", u ovoj ili onoj ulozi.
ne, ja sam isto mishljenje imala i ranije... na brak sam uvijek gledala kao na neshto u shta se ne treba upushtati tek tako... nikada mi nije palo na pamet ni da pogledam tipa koji je bio u braku... deshavalo se da se odushevimo nekim, a kad saznamo da je ozhenjen- ne postoji vishe...
mozhda ja i zhivim u ruzhichastom svijetu... ne znam... mozhda svi vi nosite vishe iskustva...znam da ljubav ne bira ni mjesto ni vrijeme...
za sada, moje mishljenje ostaje isto... 8) :wink:

Argonaut
12-10-04, 01:49
mozhda svi vi nosite vishe iskustva...znam da ljubav ne bira ni mjesto ni vrijeme...

Iskustvo? Cekaj da se ozenim. :twisted:

Smirnoff_ice
12-10-04, 06:54
Mozda bi trebali pogledati na sve skupa sa jos jednog aspekta. Ponekad se desi da se partneri dogovore zivjeti malo drugacije. Ko kaze da moraju u braku biti i njihovi spolni organi :wink: I ko kaze da oni to moraju unaprijed obrazloziti svima? :idea:

mexiko
12-10-04, 09:31
Ja ni jednoj ne krijem da sam ozenjen, pa ako oce to joj nece smetat, i odma zna na cemu je. E sa d sto se tice toga da se nake nevjeste iznenade kad ih oavj ozenjeni ostavi, pa to je sasvim normalna stvar koja joj se moze desit i da joj partner nije ozenjen. A da vidimo to malo sa druge strane, posto manje vise svi nose zalost na muskarce kad su ove kombinacije u pitanju. Sto ako udata zena ima neozenjenog ljubavnika? TO je mnogo opasnije mislim. Ipak, covjek se zaljubi gledajuci zenu, zena se zaljubi slusajuci muskarca. Ma sto ima veze, neka se narod sexa, bolje no da se svajda :lol:

Smirnoff_ice
12-10-04, 10:44
E da, jos jedan kljucni sastojak - da bi sebe postedeli nepotrebnih glavobolja, takva "veza" mora ostati tajna, jer u suprotnom postaje naporna i sve ali ne zabavna.

Oooo, da! Ali ne smijemo zaboraviti da je ponekad to tajna za bracnog partnera, a ponekad zbog okoline.
Ne znam da li si gledala one playbojeve emisije u kojima su bracni parovi pricali o svojoj sexualnoj fantaziji, a poslije je bio po njoj napravljen kratak film. Emisije su uvijek pocele i zavrsile rijecima psihologa "Sve je u vasim glavama..."
Bilo je svega u tim filmovima, od silovanja pa do sexa sa trecom osobom ili cak vise njih.
Bracni parovi cesto mastaju i razgovaraju u krevetu, zapravo saptaju si razne stvari za vrijeme sexa. Nemojmo zaboraviti da neki naprave korak dalje i takvu mastu realiziraju. Kasnije ona prica njemu kako je bilo sa drugim, a on njoj sta mu je druga radila. I onda mozda ponove sve to u svom krevetu :wink:
Posto dobro znaju da su "neobicni" za komsiluk, oni takve, za okolinu skokove preko plota ili varanje, kriju. Ali ne pred partnerom!
Svi znamo sta je prevara, ali ponekad ono sto izgleda kao prevara, mozda nije :wink: Prijatno prevarena i iskoristena je u tom primjeru ona treca osoba koja ne zna u cemu je poenta :wink:
Za neke obican sex jednostavno nije dovoljan. Ne treba svesti ponasanje ozenjenih/udatih samo na prevaru.

u_prolazu
12-10-04, 11:21
nije mi jasno, koji moj, ja trebam da razmisljam o NJOJ, ako spavam sa NJIM...

totalno bez logike...

ONA je ONA, JA sam JA... sumnjam bogami, da je ona razmisljala kako je meni, ako znam da ide kod NJE kuci i da sa NJOM spava u krevetu... na kraju krajeva, nisam ja Majka Tereza, pa da pomazem ljudima nesrecnima niti sam neka Svetica, da bi se odrekla onoga do cega mi je stalo "u ime njene srece i njihovog braka"...

rekoh, samo udate zene osudjuju ovako nesto... jer one su te koje se boje, strepe, cekaju da muz ode da pisha da bi mu provjerile telefon... kakav zivot :roll:

znam da samo ne bih voljela da se meni tako nesto desi i da pojma nemam sta bih uradila..

ima toliko slobodnih momaka, a? e ima, ima... ali bas mi je ovaj "zauzeti" privukao paznju, bas je on probudio "leptirice" i bas se on ljubio onako kako ja volim...

ah kako je lako kriviti tu NEKU ZENU, koja je tebi jadnici ni krivoj ni duznoj i skoro idealnoj "okupirala" muzica, koji je toliko "mutav" da ne zna sta radi... INTERESUJE ME, da li su prevarene zene IKADA POMISLILE DA SU ONE DJELIMICNO KRIVE STO IH MUZ VARA??? sumnjam bogami... ha, koja je "luda" da kaze :"stalno sam bila nervozna, istresala sam se na njemu, zvocala bez prestanka, stalno sam bila nezadovoljna, prestala sam da se sredjujem ZA NJEGA, dupe mi je stalno virilo iz frizidera....." ne bogami, no ce reci "sve sam mu dala, a on je sa onom kurvom..."

pozdrav :D

mexiko
12-10-04, 12:23
Sve to stoji, ali pazi, moze zena muzu sve da pruzi, da on nema nikakvu zamjerku sto se nej tice, ali musko je musko. Vazno je upisati recku.
A zamisli da sa zenom radi u krevet isto sto i sa ljubavnicom....Treba da joj mozda nekad svrsi po ustima i sjutra ona treba da ljubi djecu, mislim stvarno... :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

mexiko
12-10-04, 12:48
Hahahhahahah :)
To je onog filma sa Robert de Nirom :D
Hahahahahahaaaaaaaa "Mafijas pod stresom"
Hahahhahahahaa
Kakav detalj :D

Njjaca recenica koju sam cuo u u zadnjih pet godina na filmu :lol:

u_prolazu
12-10-04, 14:56

Nije da se reklamiram, ali nisam: star, ozenjenen, vjerovatno nemam toliko stazha ka taj tvoj ozenjeni, ali bih se smio okladit` u sve sto imam, da bolje bemJe od njega :D :twisted: :mrgreen: Za poljupce necu da pricam :mrgreen:
Al` sto dobro bemJe... pfffff :lolblue:

a otkud ti sretjo znas kako on to radi, pa izjavljujes da se jebes bolje od njega? :)
da nisi nedje mozda cuo i to, da za dobar sex trebaju emocije, privlacnost i jos neke stvari?
dobro jebes? ne znam sta bih ti rekla na to... ima raznih slucajeva, te i raznih jebaca...

u svakom slucaju hvala na ponudi (ako je ovo bila ponuda), ali ja ipak biram ovog "mog ozenjenog", koji me voli, koji me fenomenalno ljubi i i prosto nevjerovatno dobro jebe

azrael :)
mah~mah~

u_prolazu
12-10-04, 15:00
Sve to stoji, ali pazi, moze zena muzu sve da pruzi, da on nema nikakvu zamjerku sto se nej tice, ali musko je musko. Vazno je upisati recku.
A zamisli da sa zenom radi u krevet isto sto i sa ljubavnicom....Treba da joj mozda nekad svrsi po ustima i sjutra ona treba da ljubi djecu, mislim stvarno... :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

jes, gledala sam taj film... i nije neki....

mexiko
12-10-04, 15:44

Nije da se reklamiram, ali nisam: star, ozenjenen, vjerovatno nemam toliko stazha ka taj tvoj ozenjeni, ali bih se smio okladit` u sve sto imam, da bolje bemJe od njega :D :twisted: :mrgreen: Za poljupce necu da pricam :mrgreen:

a otkud ti sretjo znas kako on to radi, pa izjavljujes da se jebes bolje od njega? :)
da nisi nedje mozda cuo i to, da za dobar sex trebaju emocije, privlacnost i jos neke stvari?
dobro jebes? ne znam sta bih ti rekla na to... ima raznih slucajeva, te i raznih jebaca...

u svakom slucaju hvala na ponudi (ako je ovo bila ponuda), ali ja ipak biram ovog "mog ozenjenog", koji me voli, koji me fenomenalno ljubi i i prosto nevjerovatno dobro jebe

mah~mah~
Da nisi rekla ovo "koji me voli" pomislio bih da sa ja u pitanju :lolblue: :lolblue: :yipiiii:

u_prolazu
12-10-04, 16:17
pa sad... neki su bolji neki to nikad nece biti...

zitiste
12-10-04, 17:01
Reci mi da je ovo smo citiranje filma i nista drugo, k'o Boga te molim :roll:

zitiste
12-10-04, 17:12
Smirnoff_Ice - ti govoris o necem sasvim drugom. Ti govoris o necem sto nema veze sa prevarom bracnog druga, vec sa fetishima i avanturicama i eventualno prevari ili obmani te neke trece osobe, koja se mozda upusti u "tajnu" vezu, koja ni u kom slicaju nije tajna. Takva seksualna otvorenost u braku (i u vezama uopste) je jako retka (gde je nihil - on stalno polemise o otvorenim odnosima i tim stvarima) i jako tesko izvodljiva vecini ljudi. Cast onim izuzecima koji mogu tako naravno.
Ali mislim da je ovde vise rec o klasicnoj prevari, mada valja razmotriti i mali odstup od klasike, ili ti odnos izmedju udate zene i slobodnog muskarca. I u tom slucaju, sve sto sam rekla do sad stoji, iako je tradicionalno "strasnije" ako zena prevari muza nego obrnuto. Samo jos uvek ne razumem zasto.

Smirnoff_ice
12-10-04, 19:56
Smirnoff_Ice - ti govoris o necem sasvim drugom. Ti govoris o necem sto nema veze sa prevarom bracnog druga, vec sa fetishima i avanturicama i eventualno prevari ili obmani te neke trece osobe, koja se mozda upusti u "tajnu" vezu, koja ni u kom slicaju nije tajna. Takva seksualna otvorenost u braku (i u vezama uopste) je jako retka (gde je nihil - on stalno polemise o otvorenim odnosima i tim stvarima) i jako tesko izvodljiva vecini ljudi. Cast onim izuzecima koji mogu tako naravno.
Ali mislim da je ovde vise rec o klasicnoj prevari, mada valja razmotriti i mali odstup od klasike, ili ti odnos izmedju udate zene i slobodnog muskarca. I u tom slucaju, sve sto sam rekla do sad stoji, iako je tradicionalno "strasnije" ako zena prevari muza nego obrnuto. Samo jos uvek ne razumem zasto.

Znam, zitiste. Upravo zbog toga, da se ne bi Kako se ponasaju ozenjeni muskarci pretvorilo jedino u klasicnu prevaru, sam to napisao... i naveo jedan ekstreman primjer kroz playbojev film. - Tajna veza moze biti tajna za okolinu i zbog okoline same, ne treba da je tajna za partnera - to je sve sto sam htio reci.
Ponasanje ozenjenih/udatih se kroz vrijeme zbog otvorenosti izrazavanja svojih potreba partneru moze jako promjeniti. Sexualna fantazija bracnog para koji je slobodan i oslobodjen tradicionalnih predrasuda, se non-stop siri i dopunjava novim idejama. Na ponasanje ozenjenog muskarca mozemo gledati i na ovaj nacin kada razmisljamo o njemu :wink:
Klasicna prevara partnera je vise slucaj, prilika. Ne znam nijednog ozenjenog muskarca koji bi izasao sa namjerom da vara, ali to je vec neka druga tema :wink:
A sve ono sto si rekla stoji. Isto mislimo.

I u tom slucaju, sve sto sam rekla do sad stoji, iako je tradicionalno "strasnije" ako zena prevari muza nego obrnuto. Samo jos uvek ne razumem zasto.
Mozda je odgovor patrijarhat? Ne znam. U vezi toga bi i ja volio cuti Nihila.

Argonaut
12-10-04, 20:01
Ne znam nijednog ozenjenog muskarca koji bi izasao sa namjerom da vara, ali to je vec neka druga tema :wink:

A zenu? ;)
Kazu da prilika cini lopova. Mozda je ista stvar i sa jednokratnom prevarom?

P.S. Naglasavam "jednokratnom", jer taj vid prevare ne smijemo brkati sa "paraelnim zivotom", posto su to dvije potpuno razlicite stvari.

Smirnoff_ice
12-10-04, 21:24
Ne znam nijednog ozenjenog muskarca koji bi izasao sa namjerom da vara, ali to je vec neka druga tema :wink:

A zenu? ;)
Kazu da prilika cini lopova. Mozda je ista stvar i sa jednokratnom prevarom?

P.S. Naglasavam "jednokratnom", jer taj vid prevare ne smijemo brkati sa "paraelnim zivotom", posto su to dvije potpuno razlicite stvari.

Pazi, jednom sam rekao da izlazim samo iz zivotnih iskustava. Znaci ne iz knjige, teorije. Tako da moj/i odgovori ne trebaju biti od prevelikog znacenja.
Zene. Znam samo za jedan primjer kada je doslo do prevare iz namjere. Ona je bila stara 16 godina i udala se je posto je bila u drugom stanju. Muz joj je bio isto tako jako mlad, 18 godina. Jedan drugome su bili prvi.
Kasnije, imala je vec punih 18, toliko ju je kopkalo kako izgleda sex sa drugim muskarcem da ga je prevarila. To je napravila na poslu i izabrala ozenjenog muskarca, 28 godina. (Znam, jer smo radili zajedno, a ona mi je to i sama ispricala!) Propao joj je brak. Ne zbog toga jer se je proculo, nije se, nego zbog toga jer je bio taj sex toliko drugaciji i bolji, da sa svojim muzem vise nije imala nikakve zelje do sexa.

Prilika cini lopova je za mene nesto drugo. Desi se da je zbog toga i zeni i muzu kasnije ili odmah posle takvog skoka preko plota zao. Cak se stide toga sto su napravili. Neki da, drugi ne :roll:
Znam za jedan tragican primjer u vezi toga. Jedan moj dobar prijatelj je kasnije svojoj zeni priznao prevaru. Svejedno je nju to toliko pogodilo da su se razveli. On se je poslije polako poceo opijati, to ga je dopeljalo do toga da je izgubio posao, na kraju je bio bez svega i klosario je. Nije mu mogao niko pomoci jer jednostavno nije htio da bi mu ko pomogao. Jednog dana je napravio samoubistvo.
Ne bi htio moralizirati u vezi toga, ali svejedno, kada u brak "dopeljes" prevaru, tesko ti se pise. Ali opet, sve ovisi od pojedinca i njegovog karaktera :roll: Sta ces, neki se vole igrati.

Argonaut
12-10-04, 21:32
I zato, pametni ljudi koji, ako vec prevare svog partnera, sute o tome. (To sto su pametni ne znaci da su imuni na gluposti kao sto je prevariti partnera). Gutaj u sebi, sam se nosi sa ******m u koje si se sam i dobrovoljno uvalio, i trpi. Ali zato probaj ne ponoviti, i ne govoriti partneru. Zasto drugima napraviti pakao u zivotu, ako se vec ti sam grizes? Da ti bude lakse? Koja dvolicnost! Tebi je lakse, a nekome si napravio pakao?
Zato, ako si vec to ucinio - suti ko zaliven!

P.S. Nemoj ova vremenska lica shvatiti osobno. :)

u_prolazu
13-10-04, 09:55

mah~mah~

Ja ne znam sto da uradim, ne ponavlja mi se ovaj post od gore.
Nije ponuda, no konstatacija :) I dalje odgovorno tvrdim, da bolje bemje od toga, a i ovo ostalo sto pomenusmo :D
HHAhhahaa :lolblue:

well.... drago mi je zbog tebe :)

adriana
13-10-04, 11:57
Reci mi da je ovo smo citiranje filma i nista drugo, k'o Boga te molim :roll:
robert de niro... ne znam koji film bijashe... 8)

adriana
13-10-04, 12:01
da li su prevarene zhene pomislile da kod njih neshto ne shtima? sigurno da jesu... neke su uspjele otkloniti problem, neke ga nisu ni pronashle... grijeshish sa stavom da samo udate zhene misle tako...
/me u braku tek neko kratko vrijeme ali mi se uvijek gadilo to shto neke djevojke ne prezaju ni od chega da bi zadovoljile izvjesne nagone...
ono shto me u tim sluchajevima, a mnogo sam ih vidjela, odushevljava, je da sve one prije ili kasnije dobiju po zasluzi... na ovaj ili onaj nachin... moral je chudo... ko zna shta je to...

Mugi
13-10-04, 13:06
u_prolazu, kad se udas i tvojeg muza ce tako neka kao ti da nadje i da joj radi sve on tebi sada radi, sto ces onda?

u_prolazu
13-10-04, 16:40
u_prolazu, kad se udas i tvojeg muza ce tako neka kao ti da nadje i da joj radi sve on tebi sada radi, sto ces onda?

pa nece moj muz biti neka fotelja ili 50 eura, da bi ga "neka" nasla.. :) Mugi :)

pazljivo citaj ono sto pisem, ako vec zelis da mi postavljas neka pitanja... vec sam odgovorila na tvoje pitanje...

Mugi
13-10-04, 18:21

pa nece moj muz biti neka fotelja ili 50 eura, da bi ga "neka" nasla.. :) Mugi :)

pazljivo citaj ono sto pisem, ako vec zelis da mi postavljas neka pitanja... vec sam odgovorila na tvoje pitanje...

Crnjak mi je bio da citam, pa sam morao da pitam :) Vidim ja da si ti neka vesela devojka ;)

zitiste
13-10-04, 18:30
da li su prevarene zhene pomislile da kod njih neshto ne shtima? sigurno da jesu... neke su uspjele otkloniti problem, neke ga nisu ni pronashle... grijeshish sa stavom da samo udate zhene misle tako...
/me u braku tek neko kratko vrijeme ali mi se uvijek gadilo to shto neke djevojke ne prezaju ni od chega da bi zadovoljile izvjesne nagone...
ono shto me u tim sluchajevima, a mnogo sam ih vidjela, odushevljava, je da sve one prije ili kasnije dobiju po zasluzi... na ovaj ili onaj nachin... moral je chudo... ko zna shta je to...
U sustini, tebi se gadi i osudjujes one sto imaju drugaciji moralni sastav od tebe same. Samo jos jedna vrsta diskriminacije, that's all.

Smirnoff_ice
13-10-04, 22:07
Cudni su putevi Gospodnji a zarecenog kruha se obicno najvise pojede. Tako da nikad ne bi osudjivao nekog koji razmislja ili postupa drugacije. On zna sto radi a za moguce posljedice ce isto tako morati odgovarati sam, u_prolazu.
Znam jednu gospodju ciji muz je godinama imao ljubavnicu. Davao joj je sve sto je imao i uzivali su u zajednickim trenucima. Kad je ostario i obolio ostao je na teret svojoj zeni.

:? :? :? :? Sami smo i sami odlucujemo. To bi bilo to.

u_prolazu
14-10-04, 09:36
U sustini, tebi se gadi i osudjujes one sto imaju drugaciji moralni sastav od tebe same. Samo jos jedna vrsta diskriminacije, that's all.

e to je ta formulacija... :)

Smirnoff_ice
14-10-04, 10:50

A mozda je samo ispalo kao diskriminacija. Meni se ipak cini da je adriana htjela reci nesto potpuno drugo. To da se sve prije ili kasnije "vraca" to je velika istina u nasem zivotu :wink:

Nego bi ja imao jedno pitanje za u_prolazu i stvarno bi mi bilo drago da bi mi odgovorila.
Recimo, u_prolazu, da bi ti jednog dana htjela imati sa njim dijete. Podigla bi ga sama, on bi ti pomagao koliko bi mogao i to dijete bi bilo dokaz vase tihe tajne ljubavi.
Ima takvih slucajeva mnogo. U svakoj zeni se krije majka. Mislis da bi on podrzao takvu tvoju odluku, zelju?

u_prolazu
14-10-04, 15:25
Recimo, u_prolazu, da bi ti jednog dana htjela imati sa njim dijete. Podigla bi ga sama, on bi ti pomagao koliko bi mogao i to dijete bi bilo dokaz vase tihe tajne ljubavi.
Ima takvih slucajeva mnogo. U svakoj zeni se krije majka. Mislis da bi on podrzao takvu tvoju odluku, zelju?

da pocnem od ovoga "da se u svakoj zeni krije majka". ja sam vec majka. da, ja imam sina, pa sam sa te strane ostvarena i zadovoljna.

mozda zbog toga sa njim necu imati dijete, posebno ako se radi o "tajnom djetetu"... nisam ja tip koji umije nesto sakriti, a pogotovo dijete :) ako bih vec sa njim imala dijete, to bi bilo samo u slucaju da se on razvede i ozeni mene. s obzirom, da se on nikada razvesti nece - dijete imati necemo.

da li bi on podrzao (u slucaju da ja to zelim) moju ideju da imam dijete sa njim? ne, nikada. on ima dvoje djece.

zitiste
14-10-04, 16:03

da pocnem od ovoga "da se u svakoj zeni krije majka". ja sam vec majka. da, ja imam sina, pa sam sa te strane ostvarena i zadovoljna.

mozda zbog toga sa njim necu imati dijete, posebno ako se radi o "tajnom djetetu"... nisam ja tip koji umije nesto sakriti, a pogotovo dijete :) ako bih vec sa njim imala dijete, to bi bilo samo u slucaju da se on razvede i ozeni mene. s obzirom, da se on nikada razvesti nece - dijete imati necemo.

da li bi on podrzao (u slucaju da ja to zelim) moju ideju da imam dijete sa njim? ne, nikada. on ima dvoje djece.
E vidis ovo je ono sto ja mislim kad kazem da je sve OK ako si svestan posledica i spreman da se nosis istima. Po ovome sto si rekla, mislim da ni jedno od vas nije spremno da se nosi sa jednom od posledica sexa. Sta bi bilo ako slucajno zatrudnis? Da li bi te on ostavio? Da li bi ti abortirala to dete da ostanes sa njim?

Smirnoff_ice
14-10-04, 16:20
Hvala na odgovoru, u_prolazu. Sada drugacije gledam na vasu vezu. U njoj ipak ima nekih stavova sa obje strane i znas za njih. Dakle to nije nesto brzopleto i odgovor se, predpostavljam, krije u zapunjavanju praznine sa obje strane. Vi jednostavno jedan drugome dajete ono sto vama fali, ne zelite nikoga povrijediti i ne moralizirate.
Kod nas takvoj vezi kazemo sporedna veza, ne prevara. Sve sto ogrozava takve sporedne veze je radio Mileva. Nije vise navijen na sav glas, ali svejedno ga imamo. Pozdrav :D

u_prolazu
14-10-04, 16:23

E vidis ovo je ono sto ja mislim kad kazem da je sve OK ako si svestan posledica i spreman da se nosis istima. Po ovome sto si rekla, mislim da ni jedno od vas nije spremno da se nosi sa jednom od posledica sexa. Sta bi bilo ako slucajno zatrudnis? Da li bi te on ostavio? Da li bi ti abortirala to dete da ostanes sa njim?

ako bih slucajno ostala trudna - abortirala bih (ajte sad drvljem i kamenjem po meni). objasnicu to ovako - nisam u mogucnosti da podizem dvoje djece... znaci, abortirala bih to dijete prvenstveno zbog sebe..

da li bi on bio uz mene u svim tim imaginarnim situacijama? ne znam. sumnjam da bi on napustio porodicu radi mene ili djeteta koje bi imao sa mnom. cisto sumnjam. mislim, ON VEC IMA PORODICU i NE ZELI COVJEK JOS JEDNU PORODICU. JA NE ZELIM BRAK SA NJIM... MA DOBRO JE OVAKO KAKO JE... JA prva NE ZELIM NISTA DA MIJENJAM...

kakva djeca... mislim, ko pomislja na to? mi smo jedno s' drugim jer nam je lijepo. ne zelimo mi to da komplikujemo vise no sto vec komplikujemo...

a da promijenite naziv topicu, a? :lol: :lol: :lol:

Sova
15-10-04, 14:21

Ovo je vec visak muske gluposti ili razlog da se nadje ljubavnica