PDA

View Full Version : Kosarkaska reprezentacija

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

Masinac081
17-01-10, 07:19
haha Vranes i ''najbolji'' , pa nemoj molim te...

Vukasin Micunovic
17-01-10, 10:59
idu prva 2 zar ne???
Iz grupe A najvjerovatnije ce ici samo prvi na EP (ostale grupe nisu toliko izjednacene pa je vjerovatnije da ce tamo drugoplasirane ekipe imati vise bodova)

Ali i drugo mjesto nije kraj svijeta, i Francuska je lani isla u dodatne kvalifikacije i prosla

Tz-ObeLiX
17-01-10, 12:03
Grupe B i C su presmijeshne.

DzoniS
17-01-10, 13:19
cudan sistem takmicenja, prvi direktno i dva najbolja drugoplasirana, a ostali drugoplasirani i treceplasirani igraju novi krug dodatne kvalifikacije za promotion, a ovi koji su ispod igraju relegation...

ok ;0

:)

gravesen90
17-01-10, 13:31
Simone Pianigiani will have a baptism of fire as coach of Italy.
On Saturday in Munich, the Italians were drawn in a very difficult qualifying group for EuroBasket 2011 in Lithuania.
The Azzurri will face Israel, Latvia, Finland and Montenegro with their first qualifier at home on August 2 against the Israelis.
Pianigiani, who has led Montepaschi Siena to the last three titles and guided the club to Lega A, Coppa Italia and Supercup treble last season, considered the difficult summer that his national side faces.
"The result of the draw has reinforced my thoughts that in this phase, we need to think more about ourselves rather than our rivals and be as ready as we can for the game on August 2," Pianigiani said.
"It's too early to do any predictions as only in the summer will we know the rosters of our rivals.
"In any case, it is a balanced and difficult group, probably the hardest."
The Italians, Israelis and Latvians are seasoned campaigners in EuroBaskets while Finland are an emerging nation that played very well in qualifying for EuroBasket 2009, evening beating Italy in the Additional Qualifying Round.
Montenegro are newly promoted but could be the team to beat in Group A with their experienced coach Dusko Vujosevic, and outstanding players like center Nikola Pekovic of Panathinaikos.
"It is a complex group, where we will be practically one month travelling," Pianigiani said.
"That will also have to be part of our preparation.
"In any case, our rivals deserve all of our respect.
"The truth is that in Europe, it's no longer the case of finding teams that are one step behind. We need to look ahead and do the things as well as possible."
Italy basketball legend, Dino Meneghin, is the president of the country's basketball federation and he knows a hard summer awaits the Azzurri.
"For the men, Finland has never made life easy for us," Meneghin said.
"Israel and Latvia are teams that fight and run, Montenegro is strong."
Every second of every game will matter, Meneghin says, because the two best placed second-place teams will advance to the EuroBasket.
"For the men's qualifying, we will have to take into account the coefficient and the basket differentials, considering the formula that sees also the best two second teams progressing," he said.
"We cannot distract ourselves at any time.
"Even in case of defeat, something I hope will not happen, we will need to fight to limit the damage."
Meneghin said it's crucial that the federation leaves nothing to chance.
"We will need to take into account where to host our games," he said. "Comfort and (make it) easy to reach because tiredness will have a role in it when you play eight games in a few days."

GrobarNK
17-01-10, 15:32
@pumba
Nije tako, 6 reprezentacija ce igrati dodatne kvalifikacije i od tih 6 najbolji ce ici na EP, a nisam nigdje nasao kako ce se odrediti tih 6, vjerovatno po rezultatima iz ovih kvalifikacija, dakle najslabiji 2. plasirani, treceplasirani i 2 najbolja cetveroplasirana.

Bunny Rabbit
17-01-10, 16:35
http://www.eurobasket2009.org/en/files/{0C8FA136-08B5-415E-8FA4-06BA202DE9AF}.gif

tako je bilo za proslo evropsko. sad je slicno samo sto su sad 3 grupe, idu dalje prvi i dva najbolja druga. od ostalih 6 najboljih idu u ovu AQR odakle najbolji ide na EP.
na kraju ona 4 preostala se bore za opstanak u A diviziju, sto nas uopste ne zanima

amnesiac
18-01-10, 20:07
Polakote Đuro.
Iskreno, nemam pojma odakle toliki optimizam. Grupa je teška! Ukoliko prođemo biće to ogroman uspjeh. Nemojmo se zalijetati pa da bude kao naša rukometna reprezentacija. Inače, u poznatom rimskom listu ''il messaggero'' stoji naslov povodom žrijeba :

Eurobasket, sorteggio no per l'Italia:
pericoli Israele e Lettonia

Nadam se da su ovako neobaviješteni i u Italijanskoj reprezentaciji i da će nas potcijeniti. Dalje, zna li neko termine odigravanja utakmica? Po mom mišljenju, jedino protiv Italije treba igrati u Morači. Ostale, obavezno prebaciti u Bar (sa svojim punim kapacitetom od 4200 mjesta) i Nikšić. Žalosno bi bilo rizikovati da, pogotovo u avgustu, Morača zjapi poluprazna. Primjera radi, neprihvatljivo je da je broj gledalaca u Morači kad igra košarkaška reprezentacija isti kao u Pljevljima kad igra juniorska rukometna ženska reprezentacija (s tim što je u Pljevljima ispunjen kapacitet). Da ne bude zabune, i sam sam iz Podgorice ali je podgorička publika ovako razmažena jer je za kratko vrijeme navikla da u goste dođu npr. italijanska ili irska fudbalska reprezentacija.

nikolaNK
18-01-10, 21:13
Slazem se da treba prebacit utakmice u Niksic. Vec smo se dokazali kao najbolja publika u CG a i nemozemo da gatamo oce li Moraca biti puna jer ovo dosad je bilo sramotno a I Bar nije siguran posle rukometne reprezentacije.

Fabregas
18-01-10, 21:40
Мислим да те хале не испуњавају све оно што ФИБА захтијева, а Морача да.

gatsbyy
18-01-10, 21:42
a vala ako ne ispunjava ona u Nk(ne vjerujem da ne ispunjava ali eto mozda), onda ona u baru sigurno ispunjava, s'obzirom da je tek zavrsena i glupo bi bilo da su je napravili a da se ne moze igrat u njoj...

Fabregas
18-01-10, 21:43
Па ја ти кажем, не знам поуздано.
Сигурно постоји неки разлог због којег се не премјештају утакмице из Подгорице, јер публика стварно јесте очајна.

kamei
18-01-10, 22:33
Ne znam u cemu je problem, utakmice do sad su bile skoro pa nebitne, tj bez rezultatske neizvjesnosti da slabasnim evropskim ekipama. Nije ni realno da dodje mnogo naroda.

Sad kad treba sala ce bit puna u mart, mvgust, januar ili decembar. Sad je ono glavno, i ne sumnjam ni malo da ce bit ne veliko nego ogromno interesovanje za utakmice...

CG - Letonija 2.avgust
Finska - CG 5. avgust
CG - Italija 11. avgust
Israel - CG 14. avgust
Letonija - CG 17. avgust
CG - Finska 20. avgust
Italija - CG 26. avgust
CG - Izrael 29. avgust

nikolaNK
19-01-10, 00:07
I ova u Niksic sigurno ispunjava, igrala je zenska kosarkaska reprezentacija ove kvalifikacije pa vjerovatno ispunjava sve sto treba.

MadGod
19-01-10, 00:08
Ja mislim da će u PG bit prilično teško doći do karte.

Inače. ne svidja mi se taj raspored ni malo. Nego dobro...

Brent1986
19-01-10, 00:26
Nemojmo se zalijetati pa da bude kao naša rukometna reprezentacija.

A ne moze se porediti rukometna sa kosarkaskom reprezentacijom nikako...U kosarci smo mnogo, ali mnogo jaci...Od rukometasa niko i ne ocekuje neka cuda cine, ali od kosarkasa :rolleyes:

GreatMontenegro
19-01-10, 07:59
Vala,ako sad ne napunite Moracu Podgoricani,lisio bih vas dalje muke oko organizacije reprezentativnih utakmica.
Mozemo mi odje prvi zavrsit,ali mislim da se ljudi malo previse zalijecu sto se kvaliteta nase reprezentacije tice.Prije svega,imamo vrhunskog centra i vrhunskog pleja i ne mogu zamislit sta bi bilo da se neko od njih povrijedi:-?.Ove ostale bas ne bih nazvao vrhunskim trenutno,ali se svakako radi o dobrim igracima(da su Scepo i Drobnjak malo mladji:rolleyes:).Realno,od Letonije i Izraela cemo bit bolji u dvomecu,ali nije lako dobit oba meca,posebno ne u prepunom Jad Elijahu(odnosno Nokia areni).Italija sa svim NBA igracima ce bit mnogo opasna,a cak ni ta Finska nije maciji kasalj za dobit u goste,ako im naidje dan(a naici ce im protiv nas,ko da ga gledam).Sve u svemu,popisam se na nasu srecu u zrijebu:o.No dobro i ako ne bi otisli direktno,ima baraz,a tu smo vala apsolutni favoriti:p.

niksicanin 24
19-01-10, 09:12
Termini su vam odlicni. Prije svega mislim na zdravlje, odnosno povrede igraca. Avgust mjesec, odavno ce biti zavrsene klupske obaveze. Imate DV, ali imate i kondicionog trenera Koprivicu. Lik je nevjerovatan. Sjetite se da godinama igraci Partizana nisu bili povredjivani, a Partizan ne igra balet, nego se igra kost u kost, pa ko sta ponese.

Sto se grupe tice, valjda teza nije mogla biti.

DIDI
19-01-10, 09:14
Ne znam u cemu je problem, utakmice do sad su bile skoro pa nebitne, tj bez rezultatske neizvjesnosti da slabasnim evropskim ekipama. Nije ni realno da dodje mnogo naroda.

Sad kad treba sala ce bit puna u mart, mvgust, januar ili decembar. Sad je ono glavno, i ne sumnjam ni malo da ce bit ne veliko nego ogromno interesovanje za utakmice...

CG - Letonija 2.avgust
Finska - CG 5. avgust
CG - Italija 11. avgust
Israel - CG 14. avgust
Letonija - CG 17. avgust
CG - Finska 20. avgust
Italija - CG 26. avgust
CG - Izrael 29. avgust

zna li se dje se igra u 26 u italiju, koji grad?

gatsbyy
19-01-10, 11:18

CG - Letonija 2.avgust
Finska - CG 5. avgust
CG - Italija 11. avgust
Israel - CG 14. avgust
Letonija - CG 17. avgust
CG - Finska 20. avgust
Italija - CG 26. avgust
CG - Izrael 29. avgust

jel sigurno ovakav raspored ???
auuu, na skoro svaka 4 dana se igra...

rain_wind_storm
19-01-10, 11:20
učlanite se u DPS pa će bit karata :)
a sve se igra u mjesec dana

kamei
19-01-10, 18:04
zna li se dje se igra u 26 u italiju, koji grad?

Mislim da jos nije odredjeno, ipak je rano...

Odje za sve novosti: http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.roundID_7524.compID_qMR ZdYCZI6EoANOrUf9le2.html

jel sigurno ovakav raspored ???
auuu, na skoro svaka 4 dana se igra...

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.teamID_96781.compID_qMR ZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2011.roundID_7663.html

nikolaNK
19-01-10, 20:38
Mozemo mi odje prvi zavrsit,ali mislim da se ljudi malo previse zalijecu sto se kvaliteta nase reprezentacije tice.Prije svega,imamo vrhunskog centra i vrhunskog pleja i ne mogu zamislit sta bi bilo da se neko od njih povrijedi:???:.Ove ostale bas ne bih nazvao vrhunskim trenutno,ali se svakako radi o dobrim igracima(da su Scepo i Drobnjak malo mladji:rolleyes:)

Tu je pored Pekovica odlicni Golubovic pa Milko Bjelica, Vranes je u ludoj formi, vjerovatno ce i Dragicevic dobiti poziv umjesto Marasa, pa Jeretin koji je u mnogo boljoj formi nego prosle godine. Braca Sehovic su odlicni i sigurno ce dobiti sansu... imamo mi dosta klasnih igraca.

GrobarNK
19-01-10, 21:05
Da, i oni ce svi igrati zajedno i to svi u odlicnoj formi konstantno, a inace igraci drugih zemalja ne znaju da drze loptu u rukama...

Ako su tebi svi oni klasni igraci, vjeruj da ih i Letonija i Izrael imaju dosta, da ne pricam o Italiji...

kamei
19-01-10, 21:18
Ma Vranes ima epizodnu ulogu... Pored Pekovica, Golubovica, Drobnjaka, i ne treba da ga uvodi mnogo, niti ga je koristio mnogo do sad.

Izguracemo mi kvalifikacije, nije to problem.

Poraze cemo imat, kao i svi ostali, jer nemoguce odigrat toliko utakmica za kratko vrijeme i konstantno dobijat bez nekog loseg dana. Posebno na gostovanjima... Al imamo garanciju u vidu Pekovica, kad ne ide onda njemu lopta pod kos i zavrseno, tako da se nadam da cemo te poraze svest na najmanju mogucu mjeru. A vise se plasim Letonije i Izraela u gostima nego Italije... ne znam zasto.

6-2 skor je realan, vidjecemo oce li bit dovoljan, a 7-1 optimalan. :)
Jer ako dobijemo sve doma, racunam da Finsku dobijamo u goste, i minimum jednu na gostovanjima od Letonije, Izraela i Italije, ako ne i dvije.

Samo da svi budu zdravi, posebno Pekovic a i Cook. Za svakog drugog bi se nasla zamjena.

DzoniS
19-01-10, 23:17
učlanite se u DPS pa će bit karata :)
a sve se igra u mjesec dana
EVO GA MANDIC DOSAO:p

Vukasin Micunovic
20-01-10, 07:50
Polakote Đuro.
Iskreno, nemam pojma odakle toliki optimizam. Grupa je teška!
Italija, Letonija i Izrael isto vjeruju da ce proci dalje

Najveca prednost CG bi moglo biti - eventualno podcjenjivanje, Crna Gora dolazi iz trece lige, bila je u najslabijem sesiru, neko je dao link dje Talijani pisu kako su im konkurenti za prolaz Letonija i Izrael, o CG ni rijeci...
Budu li protivnici u grupi "zaboravili" na Crnu Goru bit ce im veselo...

U ovoj grupi je svaka pobjeda u gostima uspjeh (osim Finske), a i ta Finska koju sam vec otpisao je znala praviti iznenadjenja
Letonija - na EP znala praviti sranya, pobjedjivali Litvu, Hrvatsku (a Hrvatska je poslije otisla na OI)
Izrael - standardna crna macka za favorite, pobjedjivali Slovence, Srbiju na EP 2007

Moracikus
20-01-10, 09:31
Novinari i javnost Italije, Izraela, ... ce sigurno zaboravit na Crnu Goru, ali kako da njihovi treneri zaborave na Pekovica, Drobnjaka, Dasica, Scepanovica, Cook-a ...
Nadam se da ce motivacija nasih igraca biti presudan faktor plasmana na EP.

umek
24-01-10, 16:38
Dasica je opet Mesina pustio da odigra, ali za 5 minuta nije napravio nista, ali apsolutno nista!

GrobarNK
24-01-10, 17:23
5 minuta nije nikakvo mjerilo. Sasvim je normalno da se nema apsolutno nikakav ucinak, kao i sto je normalno da ima 5 poena i 3 skoka sto bi neko rekao da je za tu minutazu fantastican uspjeh. A u sustini je nikakva razlika. Jos nije lako biti 12. igrac i znati da nemas prava na gresku i da trener ne racuna na tebe ozbiljno. Dasic je poslednje 2 godine u Buducnosti stagnirao, imao mozda neki minimalni napredak, sad nastavlja sa tim. Ali sam je birao, zaradice za ovu sezonu 250000 evra i mislim da ce ga na kraju sezone otpustiti.

afi
24-01-10, 21:19
Ovaj grobar se razumije u kosarku ka Mara u krivi *****.....

GrobarNK
31-01-10, 01:19
Ima li gdje na netu statistika sa utakmica crnogorske lige?

Larisa
31-01-10, 01:37
Mislim da nema, moj muz je nesto trazio i nije mogao da nadje:rolleyes:
Sajt KKCG je ocajan, mozda nesto iskopas na http://www.eurobasket.com/Montenegro/basketball.asp

bjeloZ@
01-02-10, 16:15
Da ne prati ko,ili kojim slucajem ne igra u 2CG ligu?Juce sam bio na Zabjelo Ljubovic-Studenski centar,prvi protiv drugog!Zabjelo pobijedi oko 15 razlike i jos nema poraza u ligi!

Navijanje je juce bilo vise nego dobro :D,50 ljudi nije stajalo da navija a na kraj skoro svi pjevaju i slave ulazak u prvu ligu jer sad su 99% usli!

kamei
02-02-10, 01:58
Pa lepo. Ko im je trener? I koji su igraci? Ja sam nekad bio u Studenski...

pumba
02-02-10, 11:05
Mislim da nema, moj muz je nesto trazio i nije mogao da nadje:rolleyes:
Sajt KKCG je ocajan, mozda nesto iskopas na http://www.eurobasket.com/Montenegro/basketball.asp

hhahahaha nemaju tabele liga na sajtu :rolleyes:

bjeloZ@
02-02-10, 16:27
Pa lepo. Ko im je trener? I koji su igraci? Ja sam nekad bio u Studenski...

U Zabjelo su braca Stevovic od poznatih :D

A u Studenski ja ne znam bez dvoicu sa Zabela Daja Milosevica i Peju centra,da je masu poena ovaj mec pa smo ga i malo prozivali ;)

MotobikeR
02-02-10, 18:32
i neizostavni zoki savkovic :D

Bunny Rabbit
02-02-10, 20:02
U Zabjelo su braca Stevovic od poznatih :D

A u Studenski ja ne znam bez dvoicu sa Zabela Daja Milosevica i Peju centra,da je masu poena ovaj mec pa smo ga i malo prozivali ;)

je li moguce da stevovici jos igraju?? sjecam se kad su igrali za goricu protiv mogrena za ulazak u Prvu B ligu, kakva je to tenzija bila... pun sportski i jedino sto se pjevalo je bilo "stevovici *****", a ovi se pale kao sibice, srednji prst put publike i slicno :D
ljetos vidjeh jednoga na basket u becice. toliko vike i svadje na basket odavno vidio nijesam..

bjeloZ@
02-02-10, 20:54
je li moguce da stevovici jos igraju?? sjecam se kad su igrali za goricu protiv mogrena za ulazak u Prvu B ligu, kakva je to tenzija bila... pun sportski i jedino sto se pjevalo je bilo "stevovici *****", a ovi se pale kao sibice, srednji prst put publike i slicno :D
ljetos vidjeh jednoga na basket u becice. toliko vike i svadje na basket odavno vidio nijesam..

Ranko je najbolji igrac u Ljubovic skoro svaki mec da oko 25 poena!Ratko se vratio prije 3 meca ali,nema kondicije tu je eto da je odrzava ali je majstor najveci!Uzivanje ga je i sad gledat! A to za svadju je normalno kod njih!Na to se svako navika :lolblue:

J.C.Navarro
06-02-10, 02:07
A Stevovici su posebna prica,pogotovo Ranko dok je igra za Lovcen,samo zbog nedisipline je vecinu utakmice sjedio na klupu inace je po kvalitetu zasluzivao da igra cijelu utamicu...

DzoniS
06-02-10, 11:30
ovaj milosevic iz partizana...oce li igarti on eventualno u nekoj buducnosti za reprezentaciju???

kamei
06-02-10, 13:44
Daleko je on od toga jos uvijek al olaksavajuca mu je okolnost sto je u Partizanu kod Duska.

Trenutno je nista drugo nego back-up centar, da zamijeni Vranesa na nekoliko minuta.

Dutch
06-02-10, 14:21
Daleko je on od toga jos uvijek al olaksavajuca mu je okolnost sto je u Partizanu kod Duska.

Trenutno je nista drugo nego back-up centar, da zamijeni Vranesa na nekoliko minuta.

E muka je kad Vraneš ima zamjenu :lolblue:

bjeloZ@
26-02-10, 11:46
Dasic presa u Gran Kanariju! A Golubovic bi treba u Kahu Laboral da potpise ugovor na 20 dana posto je otisa iz Olimpije...

Zaradona
26-02-10, 12:28
Dasic presa u Gran Kanariju! A Golubovic bi treba u Kahu Laboral da potpise ugovor na 20 dana posto je otisa iz Olimpije...
Bolje tamo sto ode,makar ce igrat...

suponik
03-03-10, 23:43
Je li moguce da je CG postala punopravni clan FIBA-e jos 27.08.2006. a da se tek prosle godine plasirala u A diviziju,i da je prethodni krug propustila?
Ovo je za strijeljanje.

Larisa
04-03-10, 14:21
Je li moguce da je CG postala punopravni clan FIBA-e jos 27.08.2006. a da se tek prosle godine plasirala u A diviziju,i da je prethodni krug propustila?
Ovo je za strijeljanje.
Jeste, nesto su cekali od Hrvata pa zakasnilo, pa kad je stiglo nisu umjeli da prevedu i taaako:rolleyes:

suponik
04-03-10, 23:17
A da,dobro,nego oce li ovo opet kisa

Moracikus
17-03-10, 10:49
Igor Lukšić jednoglasno
KOŠARKAŠKI SAVEZ CRNE GORE DOBIO NOVOG PREDSJEDNIKA
Prema očekivanjima, Igor Lukšić, potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar finansija, jednoglasno (prisustvovala 62 od 82 delegata) je na Skupštini Košarkaškog saveza Crne Gore izabran za predsjednika. Na toj funkciji on je naslijedio Veselina Barovića, kome je istekao drugi četvorogodišnji mandat. Lukšić je do sada bio član Predsjedništva, a već pet godina nalazi se na čelu Mornara.
- Čast i privilegija je biti na čelu Saveza jednog od najpopularnijih i najperspektivnijih sportova u Crnoj Gori, a odgovornost je time i veća. Glavni ciljevi biće nam da stvorimo uslove za podsticaj razvoja košarke u Crnoj Gori, finansijsku održivost Saveza i rad reprezentacija - kazao je Lukšić nakon imenovanja na novu funkciju.
Novi čelnik KSCG naglasio je da je želja svih da se muška seniorska selekcija domogne Evropskog prvenstva čiji će domaćin 2011. godine biti Litvanija.
- Kvalifikacije će pokazati koliko je ta želja bila realna. Mi vjerujemo da jeste i uradićemo sve što možemo da obezbijedimo adekvatne uslove da bi naši momci uspijeli da se kvalifikuju na Evropsko prvenstvo. Ista stvar važi za žensku selekciju, gdje takođe, čini mi se, ulazimo u takmičenje sa sličnim ambicijama. Čini mi se da ukupno gledano crnogorske reprezentacije to zaslužuju, ali isto tako moramo konstatovati da žrijeb nije bio previše blagonaklon, tako da je pred nama velika borba.
Narednih dana Lukšić će pokušati da \"privoli\" Nikolu Mirotića, jednog od najvećih talenata u Evropi, da obuče dres Crne Gore.
- Nećemo odustati ni od jednog igrača. Želimo da u razgovorima koje ćemo imati njihovu opredijeljenost potvrdimo ili da iznesemo argumente zašto bi možda trebalo da promijene svoje opredjeljenje. Naravno, nikoga nećemo prisiljavati da igra za našu reprezentaciju, ukoliko ne želi. Međutim, vjerujem da se kroz razgovore može doći do dogovora sa svim potencijalnim kandidatima za reprezentaciju. Ono što je najvažnije jeste da mi imamo tim koji funkcioniše na skladan način - istakao je novi predsjednik KSCG.
Izabran je, na predlog Lukšića, i novi sastav Predsjedništva u kome se nalaze: Veselin Barović, Želimir Cerović, Radoš Šućur, Vladimir Kavarić, Danilo Mitrović, Dragan Tomić, Nebojša Milošević, Zoran Vujičić, Miroslav Ivanišević, Aleksandar Ognjenović, Jovan Vučurović i Veselin Ćetković.
Izabran je i Nadzorni odbor koji pored predsjednika Milorada Katnića čine Dragan Nikić i Andro Drecun.
Skupština je usvojila i finansijski i izvještaj o radu, kao i izvještaj Nadzornog odbora, koji je podnio predsjednik Dragan Nikić. Uz određene sitnije izmjene usvojeni su Registracioni pravilnik i Statut KSCG, a sve odluke donesene su jednoglasno.

bjeloZ@
02-04-10, 22:12
BOJAN Bakic je presao u Metalac Valjevo!Izgleda da ce njegovim stopama otici i Ivan Maras!

amnesiac
09-04-10, 20:12
Iz današnjih Vijesti:

Vučević zapalio Ameriku

CRNOGORSKI REPREZENTATIVAC i ČLAN UNIVERZITETA JUŽNA KAROLINA BLISTAO U ŠAMPIONATU NCAA LIGE

http://www.vijesti.me/_slike/1270811055.jpg Nikola Vučević (19 godina, 208 centimetara), krilni centar Univerziteta Južna Kalifornija, definitivno je zapalio Ameriku. Momak rođen u Baru izabran je među 10 igrača koji su najviše napredovali u upravo završenoj NCAA ligi, izabran je u drugu petorku lige, a tokom sezone ostvario je 10 dabl-dabl učinka (10,5 poena prosječno po meču, šut iz igre 53 odsto) i pokazao da je pred njim svijetla budućnost. Ekipa koja je tokom ljeta ostala bez prvog igrača Demara Darnela DeRozmana, draftovan kao 9. pik od strane Toronta, i trenera Tima Flojda, na krilima 19-godišnjeg Vučevića bila je peta u Pacifik diviziji. Kao plod toga stigla su indivindualna priznanja.
- Drago mi je da sam dobio sva ta priznanja, sav trud se isplatio. Radio sam naporno tokom ljeta i individualno i u reprezentaciji Crne Gore i sada se pokazalo da sve nije bilo uzalud. Da smo igrali plej-of, zadovoljstvo bi bilo još veće, ali zbog kazne smo morali da propustimo doigravanje, a samim tim i završnicu NCAA lige, popularno “martovsko ludilo”. Međutim, i pored svega moram biti zadovoljan - kaže za “Vijesti” Vučević.
Univerzitet Južna Kalifornija nije igrala plej-of zbog kazne, a krivac za to je sadašnji bek Memfisa O Džej Mejo.
- Kažnjeni smo prošle i ove sezone neigranjem u plej-ofu, zato što je prije dvije godine Mejo, koji sada igra u Memfisu, dobio novac. Nisam siguran da li od nekog tima ili je nešto drugo u pitanju. Međutim, to je sve bilo ilegalno, a to je zabranjeno po pravilima NCAA lige i zbog toga smo kažnjeni neigranjem u doigravanju za titulu. A siguran sam da bismo imali šta da pokažemo u plej-ofu.
I pored neigranja završnice šampionata, svi u ekipi su zadovoljni onim što je tim pokazao, tim prije što je u sezonu ušao oslabljen.
- Niko na nas nije ozbiljno računao kada je krenula sezona, jer nas je napustilo nekoliko bitnih igrača koji su se okušali u NBA ligi. Međutim, naporno smo radili, trenirali i pravili smo dobre rezultate. Prezadovoljni smo svim urađenim ove sezone, ali, ponavljam još jednom, ostaje žal zbog plej-ofa.
Iako će sasvim sigurno biti na meti mnogih klubova, Vučević će i naredne sezone nositi dres Univerziteta Južna Kalifornija.
- Ono što je sigruno jeste da ću i naredne seone ostati ovdje. Dobro mi je u ovoj ekipi i maksimalno sam koncentrisan da i sljedeće sezone igram ako ne bolje, onda isto kao i ove. A onda ćemo razmišljati o NBA ligi ili povratku u Evropi. Za sada to su stvari o kojima previše ne razmišljam.
Član univerziteta iz Los Anđelesa košarku je počeo da igra u Belgiji, gdje mu je otac tada igrao, a mnogo ozbiljnije sa treninzima krenuo je po dolasku u rodni grad.
- Počeo sam karijeru u Belgiji sa 9,5 godina, jer mi je otac tada igrao u Beligiji. Kada sam imao 13 godina došli smo u Crnu Goru i nastavio sam da treniram u Mornaru. Iz Bara sam otišao u Ameriku i prezadovoljan sam. Ide mi dobro na svim poljima, samo da se ovako nastavi - zaključio je Vučević.

Jedva čekam okupljanje reprezentacije
Prošlog ljeta Vučević je nosio dres mlade reprezentacije Crne Gore i blistao je na EP u Grčkoj. Ovog ljeta slijede nove obaveze.
- Igraću i ovog ljeta za reprezentaciju. Uživam i veliko mi je zadovoljstvo kada nosim dres Crne Gore. Jedva čekam da vidim drugove iz nacionalnog tima, a i da treniram pod nadzorom Dejana Radonjića, koji je sjajan trener, ali i pedagog. Nadam se da ćemo napraviti dobar rezultat na Evropskom prvenstvu, ali o tome ćemo razmišljati kada dođe vrijeme.

Otac najbolji savjetnik
Boro Vučević, Nikolin otac, bio je nekada sjajni košarkaš koji je sa Bosnom 1978. godine u Grenoblu osvojio titulu prvaka Evrope zajedno sa Mirzom Delibašićem, Ratkom Radovanovićem, Predragom Benačekom, Žarkom Varajićem, Dinom Bilalovićem, Sabitom Hadžićem...Boro je bio sjajan šuter, a Nikola je od oca naslijedio meku ruku, a kako sam kaže na terenu mnogo podsjeća na oca.
- Imam dosta gena što se tiče košarke od oca. On mi je bio trener u Mornaru, a i sada mi mnogo pomaže savjetima šta trebam i moram da ispravim. On mi najbolje ukaže na greške i to nastojim na svakom treningu da popravljam i usavršavam. Po kretanju na terenu mnogi su mi rekli da mnogo podsjećam na oca. Bio je dobar igrač, a ja bih bio srećan da ostvarim dio karijere kakvu je on imao - ističe Nikola.

D.M.

E-1
10-04-10, 01:38
Svaka cast, a ne onaj spanac

Rasta
10-04-10, 01:52
vec smo ga spominjali, extra igrach.

amnesiac
14-04-10, 16:29
Iz jučerašnje Arene:

MIROTIĆ ODUŠEVIO NA NIKE SUMMIT HOOP-U, O REPREZENTACIJI SE JOŠ NE IZJAŠNJAVA

Ima vremena, mlad sam

PODGORICA - Crna Gora može biti ponosna - na najprestižnijoj utakmici mladih nada (Nike Summit Hoop) mala država sa Balkana je imala predstavnika. Na grudima dječaka iz Podgorice pisalo je »Montenegro«. Nikola Mirotić je bio naš ambasador! Ali, dilema još uvijek nije razriješena – »vunderkid« nije odlučio između Španije i Crne Gore...
- U Portlandu sam igrao pod zastavom Crne Gore i bila mi je čast što sam predstavljao svoju zemlju. Ali, za koju ću reprezentaciju igrati u budućnosti još uvijek nijesam odlučio. Mlad sam, ima vremena - ostavio je enigmu ARENIN sagovornik, a zatim je potvrdio da je postao španski državljanin. - Dobio sam državljanstvo, u roku od petnaest dana ću da položim zakletvu i da dobijem pasoš sa španskim grbom.
To je to, što se tiče reprezentacije - nedoumica je ostala. Sada da se okrenemo utakmici u Portlandu. Naš predstavnik je briljirao u timu “Ostatak svijeta”, ali njegovih 14 poena nije bilo dovoljno – američke zvijezde slavile su sa 101:97.
- Ostaje žal što smo izgubili. Imali smo ih, mogli smo slaviti, ali nije nam se dalo. Što se tiče ličnog učinka, prezadovoljan sam! Pokazao sam se u pravom svjetlu, bilo je kao u snu. Put u Ameriku je bilo veliko iskustvo za mene, nemam nijednu zamjerku. Kažem, rezultatski smo mogli proći bolje, ali Bože moj... – raportira Mirotić.
Hvalospjevi na račun Mirotića nijesu zaobišli Madrid. Etore Mesina se raspitivao...
- Nije me direktno zvao, ali drugi ljudi su mi rekli da se jako interesovao za moju igru i učinak protiv selekcije SAD-a. Skauti su mi prišli i rekli da je zvao, da provjeri moje ponašanje, igru...
Kako je u Palensiji? Grad, navijači te obožavaju...
- Presrećan sam u ovdje! Imam slobodu u igri i to je najbitnije za mladog igrača. Grad živi za košarku i na svakoj utakmici dvorana je puna, što me ispunjava. U sredini smo tabele, odlično je - ukratko opisuje život u Palensiji.
Do kraja prvenstva u drugoj španskoj ligi ostala su još dva kola. Šta dalje?
- Vraćam se u Real, da radim i individualno i na taktici sa ekipom. Vidjećemo na početku naredne sezone šta će biti - ne opterećuje se Mirotić.

B.TOPALOVIĆ

Uštopovao Jovetića

SUPERTALENAT iz Podgorice je počeo kao fudbaler. Igrao je za Crvenu stijenu, na poziciji štopera. Tada je u mlađim kategorijama (sada na vrhunskom nivou) Stevan Jovetić rešetao mreže. Jedini koji je zaustavio “JO-JO”-a, upravo je Nikola Mirotić...
- Ta priča me svaki put nasmije. Rado se sjećam toga trenutka - prokomentarisao je naš sagovornik.

amnesiac
14-04-10, 16:34
Mnogi će reći zašto sam ovo prenio kad vrlo vjerovatno neće igrati za nas. Ipak, dok se to ne desi ljudski se nadati.

Rasta
14-04-10, 18:40
to ti je brate moj vec rijeseno..michi ga tamo

ekrem_drndar
14-04-10, 19:35
Posro .ali igra je sad na ovaj turnir u majicu Montenegro

E-1
14-04-10, 19:56
Ljudi, ko god razmislja za igranje u reprezentaciji preko 4-5 sekundi treba ga otpisati. To sto jos nije odlucio je jer ne zna koliko mu je siguran status u Spaniji.

amnesiac
14-04-10, 20:28
Ljudi, ko god razmislja za igranje u reprezentaciji preko 4-5 sekundi treba ga otpisati. To sto jos nije odlucio je jer ne zna koliko mu je siguran status u Spaniji.

Razumijem ja tebe u potpunosti, ali luksuz otpisivanja nemaju ni 100 puta veće zemlje od naše. Ja sam više za ovu varijantu da ne otpisujemo jer se to dobro pokazalo sa Bašom u fudbalu. Najgore je kad ti igrači kada ne uspiju da zaigraju za drugu reprezentaciju počnu sa pričom: ''Za mene nikad nije bilo dileme za koju ću reprezentaciju igrati. To je crnogorska''. Baljezganje koje smo prinuđeni da slušamo, ali što ćeš...
Nijesmo u tim stvarima jedini. Evo u Italiji Amauri zadnji primjer. Govorio kako ne bi igrao za talijansku reprezentaciju dok ne vidi što će biti sa brazilskom i sad pred svjetsko prvenstvo dobio državljanstvo i obrnuo ploču, tj. priču. Doduše, Mirotić je druga priča pošto je odavde, ovo je bilo više za Bašu.

DzoniS
14-04-10, 20:32
sto bi rekao narod, bog sve vidi, vec su neki sportisti, pukli...vratilo im se kao bumerang....ne zelim nikome zlo, ali je to tako...

Bunny Rabbit
14-04-10, 21:05
"Mlad sam, ima vremena..."
pa smrdo jedna, ne pita te niko kad ces se zenit govance jedno! ceka smrda da vidi oce li ga spanci zvat.

ovakve treba ignorisat! potpuno nepotrebna medijska i svaka druga paznja.

Dutch
17-04-10, 19:23
Reprezentativac Crne Gore i jedan od najtalentovanijih košarkaša Evrope nije se snašao na pozajmici u Gran Kanariji, pa se vraća u Madrid.

Dasic velikaRukovodstvo španskog ACB ligaša zahvalailo se na saradnji Vladimiru Dašiću, a kao razlog za ovakvu odkuku u Gran Kanariji navode nemogućnosti adaptacije crnogorskog reprepezentativca na novu sredinu.

"Dašić ne pokazuje znake adaptacije. Naprotiv. Izgleda kao da se ne razumemo. Naša i njegova očekivanja nisu ista, pa je njegov stav u poslednjih nekoliko dana bio vrlo nezadovoljavajući." rekao je Pedro Martinez, trener Gran Kanarije, objašnjavajući odluku da se zahvali Dašiću na saradnji.

Vladimir Dašić je u Gran Kanariju stigao na pozajmicu iz redova madridskog Reala, ali tokom sezone nije uspeo da se nametne treneru Martinezu. Na pet utakmica na kojima je igrao u proseku po devet minuta Dašić je imao skroman učinak od 2 poena i 3 skoka, pa je raskid saradnje bilo logičan sled događaja.

Kako njemu treba dat pumpica.Stručnjak se odma utripova da je zvijezda i u Španiju i da može da radi što oće.Nazad treba vrćat pa na prevaspitanje.Vujošević bi njega doveo u red ili bi ga zakopa da niko nikad ne čuje za njega više

gatsbyy
17-04-10, 19:32
ma u partizan nek ode sledece sezone, to bi mu najbolje bilo...

Brent1986
17-04-10, 19:50
Gran Kanarija otpustila Dasica!

bjeloZ@
17-04-10, 19:53
Ma njega je sjebala buducnost sto ga je drzala toliko dugo kod njih,i kad je bilo najvaznije da napreduje on je odje osta.

GrobarNK
17-04-10, 22:11
Jeste on stagnirao, ali je veca krivica na njemu sto je umislio da ima kvalitet za Real.

somewhere-else
17-04-10, 22:14
mislim da je prije reala mora poc u neki klub u kome bi igrao malo vishe

npr moga je poc u partizan i za 1-2 u partizan real bi dobio strashnog igracha

Dutch
18-04-10, 00:29
Viđoh na net da pominju kako će ga možda na pozajmicu dovest za sledeću sezonu.To bi bilo najbolje.Malo šamaranja kod Vujoševića pa bi se brzo navika na disciplinu i rad.I odvika od kafića ;)

GrobarNK
18-04-10, 03:44
Minimalne su sanse za to. Imao je priliku da dodje u Partizan ove sezone, i to kao Barselonin igrac na pozajmicu, ali je dozvolio da neki ljudi uticu na njega i odabrao je ovaj put. I pokajao se.

Brent1986
18-04-10, 13:21
Minimalne su sanse za to. Imao je priliku da dodje u Partizan ove sezone, i to kao Barselonin igrac na pozajmicu, ali je dozvolio da neki ljudi uticu na njega i odabrao je ovaj put. I pokajao se.

A sto zna on. On je vrlo nezreo, i to mu je najveci problem...Ima veliki talenat i predispozicije, ali mora bas puno da radi da bi postao on sto se od njega ocekuje...

nikolaNK
28-04-10, 19:12
http://www.kosarka.rs/design/prevnews.gif (http://www.kosarka.rs/main.asp?dir=news&newsID=3366)

Barnjani pretnja Vujoševiću

Italija, rival Crne Gore u kvalifikacijama za Evrobasket, verovatno će biti jača za Anderu Barnjanija, krilnog centra TorontaItalija, rival reprezentacije Crne Gore koju predvodi Duško Vujošević u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje se igra u Litavniji sledeće godine, verovatno će biti jača za Andreu Barnjanija.

Krilni centar Toronta najavio je da ozbiljno razmišlja da se odazove pozivu selektora, jer su kvalifikacije za Evrobasket veoma važne za Italiju. Ali, naglasio je kako je potrebno napraviti dobar plan, jer osim priprema sa reprezentacijom, njemu je potrebno vreme i za individualne treninge kako bi spreman dočekao novu sezonu u NBA ligi. Ali, u svakom slučaju Toronto neće praviti problem.

Simone Pjaniđani, još uvek čeka odgovore preostala dva NBA asa, Danila Galinarija i Marka Belinelija, ali je već najavio da će u Bari, gde će Italija igrati sve utakmice kao domaćin u kvalifikacijama, doći sa dosta mladih igrača.

Osim Italije i Crne Gore u kvalifikacionoj A grupi još su Letonija, Izreal i Finska. Prvi meč se igra 2. avgusta.

Dutch
28-04-10, 22:09
Ima to Pakmen da zatvori ;).Iako igraju u najboljoj ligi dosta često smo mogli da vidimo da se igrači iz Evrope mogu lako nositi sa NBA profesionalcima.

American Dream
28-04-10, 23:14
Uf, ali ako svo troje budu igrali... Gallinari ima 208 a puca trojke kao lud. Bargnani je visok 211... i isto puca trice kao lud :). Nisam siguran da bas imamo defanzivce za to...

denxho
01-05-10, 20:05
Milošević igra za Crnu Goru?
Košarkaška reprezentacija Crne Gore u avgustovskim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Litvaniji 2011. godine biće, najvjerovatnije, jača za još jednog igrača. Krilni košarkaš Partizana Strahinja Milošević, kako saznaju „Vijesti”, na dobrom je putu da obuče crveni dres i pomogne Vladu Šćepanoviću i drugovima da se kvalifikuju na Evropsko prvenstvo u Litvaniji.

http://www.vijesti.me/index.php?id=336743

nikolaNK
01-05-10, 22:28
Milošević igra za Crnu Goru?
Košarkaška reprezentacija Crne Gore u avgustovskim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Litvaniji 2011. godine biće, najvjerovatnije, jača za još jednog igrača. Krilni košarkaš Partizana Strahinja Milošević, kako saznaju „Vijesti”, na dobrom je putu da obuče crveni dres i pomogne Vladu Šćepanoviću i drugovima da se kvalifikuju na Evropsko prvenstvo u Litvaniji.

http://www.vijesti.me/index.php?id=336743

Nemogu da vjerujem da ovo rade... uopste nema potrebe da strahinja dovede u nasu reprezentaciju. Ja jesam veliki grobar ali stvarno on nije dovoljno dobar igrac da igra za nas a pogotovo na toj poziciji nam ne fali igraca. A i realno nije moguce da zaigra jer je vec bio u univerzitetskoj reprezentaciji Srbije.

Dutch
02-05-10, 20:12
Pušti ti da Dule radi posa.Dok gura kako treba mora imat naše apsolutno povjerenje i tačka :).
Ako ga je pozvao zna on zbog čega.Čovjek koji je od Vraneša napravio kakvog takvog igrača zna što radi :D

*monte081*
04-05-10, 20:52
Nemogu da vjerujem da ovo rade... uopste nema potrebe da strahinja dovede u nasu reprezentaciju. Ja jesam veliki grobar ali stvarno on nije dovoljno dobar igrac da igra za nas a pogotovo na toj poziciji nam ne fali igraca. A i realno nije moguce da zaigra jer je vec bio u univerzitetskoj reprezentaciji Srbije.
Dule zna zasto to radi, nemojte posle godinu dvije, da bude, e dule je bio u pravu, vidjite ko je postao milosevic itd.Obicno bi se posle tukli u glavu zasto nije igrao za nas!!!

Dutch
04-05-10, 21:58
Tačno tako.Najlakše mu se zafalit ;).A može bit da neko od igrača neće moći da se odazove pozivu,da ovoga uzima ka rezervu za svaki slučaj itd.Ne može tek tako ako mu zafali igrač da zovne bilo koga

denxho
09-05-10, 00:15
Peković se dogovorio sa Minesotom
http://www.vijesti.me/index.php?id=337361

MadGod
09-05-10, 09:15
Nisam baš presrećan zbog toga.

gatsbyy
09-05-10, 10:23
samo da ne bude grija klupu, no da igra..

a vjerujem da ce igrat i to dosta...

*monte081*
09-05-10, 10:36
Nisam baš presrećan zbog toga.
ni ja, sto zbog njega, sto zbog reprezentacije!!!

American Dream
10-05-10, 03:01
Uputite me na pdf ako takav postoji, ili odgovorite na pitanje - postoji li raspored, makar bio preliminatan, finala crnogorske kosarkaske lige? kad bi trebalo da se odligra prva utakmica u pg???

ekrem_drndar
14-05-10, 12:57
Nabavili smo jos jednog polovnog Amerikanca

nikolaNK
14-05-10, 13:11
Nabavili smo jos jednog polovnog Amerikanca

Koga to sad ?

Socrates
14-05-10, 13:14
Koga to sad ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Quincy_Douby

Tz-ObeLiX
14-05-10, 13:27
Imash u Arenu/Vijesti dje li vec text.

denxho
14-05-10, 18:36
zato nema nista od Strahinje Miloševića
bila samo medijska prica

GreatMontenegro
26-05-10, 22:33
Mirotic za mladu Spaniju debituje...

ekrem_drndar
26-05-10, 23:06
Sve najljepse izdajici

drasko10
31-05-10, 18:32
izvor b92

Od 2013. godine na šampionatima Evrope za košarkaše učestvovaće 24 selekcije, umesto 16, koliko ih sada igra na završnim turnirima, saopštila je FIBA Evrope.

Odluka se ne odnosi na prvensvto Evrope za košarkašice, koje će se i ubuduće održavti sa 16 učesnika.
"Razvoj košarke u Evropi uslovio je povećanje kvaliteta u mnogim državama, zbog čega verujemo da je pravi trenutak da povećamo broj učesnika na završnim turnirima", izjavio je predsednik FIBA Evropa Olaf Rafnson.
Prema njegovim rečima, ta odluka će biti dodatni podsticaj razvoju košarke na našem kontinentu, jer je ukinut dosadašnji sistem A i B divizije prvenstva Evrope.

"Novi sistem omogućiće svim našim članicama da se izbore za ucešće na završnom turniru", rekao je generalni sekretar FIBA Evrope Nar Zanolin.

Podizanju kvaliteta doprineće i odluka da selektori nacionalnih timova ubuduće mogu da prijave 14, umesto 12 igrača. Jedan sat pre početka utakmice moraće da se prijavi kojih 12 košarkasa će biti u protokolu za taj susret.

Ima da budemo stalni učesnici

afi
31-05-10, 19:25
I onako bi bili stalni ucesnici,imamo ekipu za mnogo vece domete nego sto je sami plasman na takmicenje....

bozocv
31-05-10, 19:40
http://en.wikipedia.org/wiki/Quincy_Douby

Da ga nisu na Konik nabavili.

GrobarNK
31-05-10, 20:28
Sramota sta radi Fiba.

ELGATOLINDO
01-06-10, 15:39
neka mi samo neko napise u kojem je klubu trenutno Nenad Mijatovic!

nikolaNK
02-06-10, 14:44
[QUOTE=ELGATOLINDO;1665222]neka mi samo neko napise u kojem je klubu trenutno Nenad Mijatovic!

Nidje ne igra no trenira sam za sebe!

BlackVelvet
03-06-10, 20:18
Veceras na IN tv u 21:30
Intervju sa Duskom Vujosevicem

suponik
03-06-10, 23:09
Molim za odgovor.
Da li neko zna koji su to igraci koji bi trebali da igraju za CG ali iz nekog razloga nece da igraju(npr.A.Pavlovic,N.Mirotic,itd.)?

ekrem_drndar
03-06-10, 23:53
Kosarka ili ostali sprotovi ? ja sto se kosarke tice znam za ovu 2.
tenis :A.Ivanovic ,J.Jankovic , prica je bila i Djokovic
plivanje :Matija Matt Jaukovic
dzudo :Mrvaljevic
vaterpolo:Prlainovic

ima ih jos ,mada je i ovo dovoljno

DzoniS
04-06-10, 01:42
Molim za odgovor.
Da li neko zna koji su to igraci koji bi trebali da igraju za CG ali iz nekog razloga nece da igraju(npr.A.Pavlovic,N.Mirotic,itd.)?

iskreno boli me uvo za njih...obichno u 90 % slucajeva ti dusmani zavrse karijeru kako zavrse, ako nema boga onda nesto drugo presudi tim ljudima..ali je tako, i ko zna zasto je to dobro...

GrobarNK
04-06-10, 01:52
Da, ovoj sestorki sto je ekrem nabrojao bas lose ide :)

Larisa
04-06-10, 02:08
Sasa Pavlovic je Srbin, otac mu je iz Prijepolja ili nesto sl, Mirotica su zaduzili ovi strucnjaci iz saveza:rolleyes:
Prlainovic isto nije Crnogorac.
Teniseri su porijeklom iz CG i kao velika vecina djece rodjene u Srbiji od CG roditelja osjecaju se Srbima, sto je u neku ruku razumljivo;)

GreatMontenegro
04-06-10, 03:56
dzudo :Mrvaljevic

?
Rukomet:Nikcevic
Kugla:Luka Rujević
Odbojka:Starovic i Nikic

ekrem_drndar
04-06-10, 10:58
Neka ih tamo ko ih j...

kaemSe
04-06-10, 11:13
Neka ih tamo ko ih j...

i ja velim

OSCAR
04-06-10, 11:27
Neka ih tamo ko ih j...

Taman tako!

oto fon
04-06-10, 15:53
Sasu Pavlovica, Nikolu Mirotica, Todorovic dovesti u reprezentaciju hitno. Blagota Sekulic neka ne jede g.... nego pjesice da dodje na okupljanje i da se izvini sto ga nije bilo do sada. Ovo iz razloga sto je Blagota za razliku od ovih gore veliki patriota.:mad:

Socrates
04-06-10, 16:31
Sasu Pavlovica, Nikolu Mirotica, Todorovic dovesti u reprezentaciju hitno. Blagota Sekulic neka ne jede g.... nego pjesice da dodje na okupljanje i da se izvini sto ga nije bilo do sada. Ovo iz razloga sto je Blagota za razliku od ovih gore veliki patriota.:mad:
Mirotic ce ovog ljeta da debituje za mladu reprezentaciju Spanije, a Todorovic je na spisku nase kadetske reprezentacije.Sasa Pavlovic je gotova prica, taj ga vjerovatno nece igrati ni za jednu reprezentaciju.Ja iskreno ne bih ni volio da igra za Crnu Goru, ne zbog toga sto je Srbin, vec zato sto je vise puta javno odbio da igra za nas.A ne vidim sto se to moglo desit u medjuvremenu pa da promijeni svoj stav.A Sekulic ga isto nece zaigravat dok je Dule selektor.

Sto se tice sportista iz CG koji igraju za Srbiju, padose mi jos na pamet kosarkasi Nikola Dragovic, Nemanja Besovic, Nikola Rondovic, Bojan Subotic ,rukometas Darko Stanic,fudbaler Petar Skuletic i vaterpolista Janko Radovic.Kosarkaski savez je "ispustio" daleko najvise sportista i mislim da se tu nesto mora pod hitno cinjet, jer zaista slucajevi tipa Mirotic nam se ne smiju desavati u buducnosti.

oto fon
04-06-10, 17:33
Mirotic u spansku, i to mladu? Haha kako ga ugasio. Volio bih da uspije, ali spanci kao nemaju kvalitetan podmladak nego da ih spasi Mirotic iz Podgorice E neka im je srecan. Sasa je strasan igrac vise zbog toga. Onaj Dasic ce da propadne, to je ocigledno. Onaj mali Mijatovic isto tako, a puno je obecavao. Reprezentacija se svela osim Pekovica, na starce Scepa i Drobnjaka, ostali su imali minutazu na prste da prebrojis.:(

kamei
04-06-10, 17:42
Onaj mali Mijatovic isto tako

Ko? :mrgreen:

oto fon
04-06-10, 18:30
Nenad Mijatovic. Presao u Mursiju iz Buducnosti, pa nedje u Tursku, vidim katastrofa minutaza. Nekad su ga iz Srbije zvali da igra za njih.:(

gatsbyy
04-06-10, 19:41
jos jedan crnac pozvan :D
ja bi da cijela petorka budu samo crnci :D

American Dream
04-06-10, 20:01
Crnci i Crnogorci :D

American Dream
04-06-10, 20:08
Mirotic ce ovog ljeta da debituje za mladu reprezentaciju Spanije, a Todorovic je na spisku nase kadetske reprezentacije.Sasa Pavlovic je gotova prica, taj ga vjerovatno nece igrati ni za jednu reprezentaciju.Ja iskreno ne bih ni volio da igra za Crnu Goru, ne zbog toga sto je Srbin, vec zato sto je vise puta javno odbio da igra za nas.A ne vidim sto se to moglo desit u medjuvremenu pa da promijeni svoj stav.A Sekulic ga isto nece zaigravat dok je Dule selektor.

Sto se tice sportista iz CG koji igraju za Srbiju, padose mi jos na pamet kosarkasi Nikola Dragovic, Nemanja Besovic, Nikola Rondovic, Bojan Subotic ,rukometas Darko Stanic,fudbaler Petar Skuletic i vaterpolista Janko Radovic.Kosarkaski savez je "ispustio" daleko najvise sportista i mislim da se tu nesto mora pod hitno cinjet, jer zaista slucajevi tipa Mirotic nam se ne smiju desavati u buducnosti.

Veliko je pitanje sta se sa Miroticem moglo uraditi. Od pocetka je on imao velike ambicije kad je Spanija u pitanju, a tu je bila i njegova porodica, njegov trener, menadzer... pitanje sta je tu savez mogao da uradi. I ja nijesam siguran da je Kosarkaski savez lose obavio posao u tom dijelu. Svi igraci koji ne igraju za CG su nista u poredjenju sa tim sto Nikola Pekovic igra, a ne zaboravimo kako je on smatran sigurnim reprezentativcem Srbije sve do 2007. prakticno.

kamei
04-06-10, 20:19
Nenad Mijatovic. Presao u Mursiju iz Buducnosti, pa nedje u Tursku, vidim katastrofa minutaza. Nekad su ga iz Srbije zvali da igra za njih.:(

Znam ko je nego se sprdam na racun da je taj odavno zaboravljen kao igrac....

American Dream
04-06-10, 20:26
Uf, dobar je bio on u tandemu sa Jeretinom. I jako fin i kulturan momak, bas mi je zao sto je ovako pao. Mada i dalje je mlad, mislim da on ima dovoljno talenta da se vrati na neki solidan nivo.

Socrates
04-06-10, 20:50
Veliko je pitanje sta se sa Miroticem moglo uraditi. Od pocetka je on imao velike ambicije kad je Spanija u pitanju, a tu je bila i njegova porodica, njegov trener, menadzer... pitanje sta je tu savez mogao da uradi. I ja nijesam siguran da je Kosarkaski savez lose obavio posao u tom dijelu. Svi igraci koji ne igraju za CG su nista u poredjenju sa tim sto Nikola Pekovic igra, a ne zaboravimo kako je on smatran sigurnim reprezentativcem Srbije sve do 2007. prakticno.

Mozda se konkretno kod slucaja Mirotic i nije moglo bolje "intervenisat", ali kad uzmes cinjenicu da je 7-8 kosarkasa odbilo da nastupi za CG, dok je u ostalim sportovima to obicno slucaj sa 1-2 igraca, onda mislim da je jasno da KSCG i ne cini bas najbolji posao.A ko sjedi u kosarkaski savez to me,iskreno, i ne cudi puno.

oto fon
04-06-10, 21:18
Nenad Mijatovic je jniorski prvak IZMIR 2006 ,zajedno sa Pekovicem(posljednji nastup SCG). Polsije toga srpski mediji su ga proglasili za nasljednika Sase Djordjeivca, kad su se vratili na aerodrom prvo sto su ga mediji pitali jeste- za koju rep. ce da igra. Na ponovnom 2007 ili 08., prvom nase mlade repreznntacije decko je napravio glupost, slomi nogu na plazi, i vise ga nije bilo. Mada ima samo 23 godine mozda ponovo bljesne. Masu bi nam koristo.

oto fon
04-06-10, 22:00
Vlado Šćepanović će i dalje nositi kapitensku traku. Pored njega na spisku su: Ivan Koljević, Omar Kuk, Kvins Dubi, Goran Jeretin, Suad Šehović, Sead Šehović (bekovi), Ivan Maraš, Predrag Drobnjak, Nikola Peković, Slavko Vraneš, Vladimir Golubović, Vladimir Dragičević, Vladimir Dašić, Milko Bjelica, Miloš Borisov, Nikola Vučević (krila, krilni centri i centri)

Milko Bjelica je imao dobru sezonu u Ljitvosu. Kvins Dubi?

Jal Cargo
04-06-10, 22:26
Kvinsi Dubi. Najbolji strijelac i treci asistent turske lige, mada je igrao u raspaloj Darusafaki.

Mislim da smo uboli premiju.

________

oto fon
05-06-10, 02:50
Dako ovaj Dragicevic izadje iz prosjeka. Kad je bio u Lovcenu trazila ga je Tau, pa nesta, proslu sezonu je bio dosta dobar. Fali nam dobar bek suter koji ima m... kad ne ide ekipi da preuzme odgovornost. Nadao sam se da ce ovaj Golubovic sa Pekovicem ciniti najbolji centarski par u Evropi, ali gledam u Kahi ga Ivanovic pusti da istrci dva napada. Mozda ispadne dobro. :D
Ah taj Mirotic i Pavlovic.:mad:

American Dream
05-06-10, 02:59
Mozda se konkretno kod slucaja Mirotic i nije moglo bolje "intervenisat", ali kad uzmes cinjenicu da je 7-8 kosarkasa odbilo da nastupi za CG, dok je u ostalim sportovima to obicno slucaj sa 1-2 igraca, onda mislim da je jasno da KSCG i ne cini bas najbolji posao.A ko sjedi u kosarkaski savez to me,iskreno, i ne cudi puno.

Ne slazem se. Savez je uspio staviti na klupu Duska Vujosevica, koji je u sustini obezbijedio Nikolu Pekovica. To je vrijedno svih igraca koji ne igraju za CG, po meni bez sumnje. Nikola Pekovic je vrjedniji nego Sasa Pavlovic, po meni bez ikakve sumnje.

Escobar_BP
05-06-10, 08:04
Vlado Šćepanović će i dalje nositi kapitensku traku. Pored njega na spisku su: Ivan Koljević, Omar Kuk, Kvins Dubi, Goran Jeretin, Suad Šehović, Sead Šehović (bekovi), Ivan Maraš, Predrag Drobnjak, Nikola Peković, Slavko Vraneš, Vladimir Golubović, Vladimir Dragičević, Vladimir Dašić, Milko Bjelica, Miloš Borisov, Nikola Vučević (krila, krilni centri i centri)

Milko Bjelica je imao dobru sezonu u Ljitvosu. Kvins Dubi?

E sad se vidi šta znači dobar trener. Dule ja napravio odličnu fuziju mladosti i iskustva, a svi imaju kvakitet. Pored vaterpolista ovo je naša najbolja reprezentacija.
PS Mora da valja čim ima Bjelopoljaca :-) (braća Šehović, Peđa Drobnjak, Pekmen)

Brent1986
05-06-10, 08:50
Na ponovnom 2007 ili 08., prvom nase mlade repreznntacije decko je napravio glupost, slomi nogu na plazi, i vise ga nije bilo.

Upravo to mu je unistilo karijeru, ko bi tad rekao...Prije loma je odigrao dobru sezonu, bas je bio u naletu...Teodosiceva igra me dosta podsjeca na njega iz tog vremena...
Kad se vratio, cini mi se da sa Radonjicem nije bio bas u extra odnosima, jer ga ovaj i nije bas forsirao...sjecam se da mu je u prvoj cetvrtini davao po 4-5 minuta i onda ga do kraja ne bi vise ubacivao...sigurno ga je to psihicki unistilo, jer to vise nije bio onaj Mijatovic koji je igrao s takvom slobodom da je bilo uzivanje gledati ga ponekad...vidjelo se kad je god ulazio da je imao toliki strah od svega da mi ga je bilo zao, nerijetko se desavalo i da cijeli kos promasi, i onda recimo posle jednog takvog poteza dejo ga ostavi na klupi do kraja utakmice da razmislja o tome :-|
I tako svaku utakmicu...kome to ne bi unistilo samopouzdanje? Mislim da je Radonijc morao da ga istrpi 2-3 mjeseca jer bi se sigurno vratio u staru formu, ali ga i razumijem jer je svaka utakmcia bila vrlo bitna...

Socrates
05-06-10, 12:21
Ne slazem se. Savez je uspio staviti na klupu Duska Vujosevica, koji je u sustini obezbijedio Nikolu Pekovica. To je vrijedno svih igraca koji ne igraju za CG, po meni bez sumnje. Nikola Pekovic je vrjedniji nego Sasa Pavlovic, po meni bez ikakve sumnje.
Vidi, slozicemo se da je po pitanju Pekovica i Vujosevica napravljen odlican posao, ali sta je sa ostalima?I da dovedes O'Nila iz najboljih dana uzalud ti je ako nije okruzen dobrim igracima, a mi ih trenutno, osim Pekovica, nemamo.Scepanovic i Drobnjak su nekad bili dobri igraci, ali su sada vec jednom nogom u penziji.Ok, doveli smo Cook-a i Dubija da zakrpe tu poziciju pleja, ali istovremeno moze biti samo 1 medju 12.Dasicu, iako ima Bogom dane predispozicije, glava nece dozvoliti da postane neki dobar igrac.Mozda jedino Dule da ga dovede malo kod sebe u Partizan, mislim da bi to trenutno bila najbolja solucija za njega.Ostali iz reprezentacije su manje-vise prosjecni igraci, mada cu se ograditi od ove izjave po pitanju Vucevica jer ga zaista nisam gledao, a kazu za njega da je dobar.
A eto sto se tice odlaska mladih igraca za druge reprezentacije, i Dusko je prije neku noc priznao da je to veliki problem, i da se mora traziti neko rjesenje da se to sprijeci ili makar minimizuje.

kaemSe
05-06-10, 12:23
ko je ovaj dubi?
o cemu se radi nisam u toku?

DzoniS
05-06-10, 13:03
ja danas isto prvi put cujem za Dubija..mora da ga je Dule negdje skenirao :)
dobar je taj ako ga je Dule zvao, da se ne sjekiramo :)

Jal Cargo
06-06-10, 03:23
Fali nam dobar bek suter koji ima m... kad ne ide ekipi da preuzme odgovornost.

Beka sutera smo dobili, a fali nam dobra trojka.

American Dream
06-06-10, 10:19
Vidi, slozicemo se da je po pitanju Pekovica i Vujosevica napravljen odlican posao, ali sta je sa ostalima?I da dovedes O'Nila iz najboljih dana uzalud ti je ako nije okruzen dobrim igracima, a mi ih trenutno, osim Pekovica, nemamo.Scepanovic i Drobnjak su nekad bili dobri igraci, ali su sada vec jednom nogom u penziji.Ok, doveli smo Cook-a i Dubija da zakrpe tu poziciju pleja, ali istovremeno moze biti samo 1 medju 12.Dasicu, iako ima Bogom dane predispozicije, glava nece dozvoliti da postane neki dobar igrac.Mozda jedino Dule da ga dovede malo kod sebe u Partizan, mislim da bi to trenutno bila najbolja solucija za njega.Ostali iz reprezentacije su manje-vise prosjecni igraci, mada cu se ograditi od ove izjave po pitanju Vucevica jer ga zaista nisam gledao, a kazu za njega da je dobar.
A eto sto se tice odlaska mladih igraca za druge reprezentacije, i Dusko je prije neku noc priznao da je to veliki problem, i da se mora traziti neko rjesenje da se to sprijeci ili makar minimizuje.

Dobro, ali ko su tacno ostali? Sasa Pavlovic je jedan. Mislim da se Savez oko njega polomio, i da je Luksic, jedan od najuticajnijih ljudi iz saveza (i drzave, sto se toga tice) licno radio na tome. Covjek, jednostavno, voli Srbiju i to je to. A ni za njih izgleda nece da igra. Ko su tacno ostali koje smo ispustili?

Ti pricas o nedostacima nase reprezentacije - OK, sa vecinom toga se slazem, ali nijesam siguran da tu ima zasluga Kosarkaskog saveza.

Socrates
06-06-10, 15:34
Dobro, ali ko su tacno ostali? Sasa Pavlovic je jedan. Mislim da se Savez oko njega polomio, i da je Luksic, jedan od najuticajnijih ljudi iz saveza (i drzave, sto se toga tice) licno radio na tome. Covjek, jednostavno, voli Srbiju i to je to. A ni za njih izgleda nece da igra. Ko su tacno ostali koje smo ispustili?

Ti pricas o nedostacima nase reprezentacije - OK, sa vecinom toga se slazem, ali nijesam siguran da tu ima zasluga Kosarkaskog saveza.
Nikola Dragovic i Nikola Mirotic su igraci,uz Pavlovica, koji bi se vec sada kvalitetom vjerovatno nasli medju 12 igraca reprezentacije.Kao sto sam vec prije napisao, od mladjih igraca tu su jos Bojan Subotic, Nikola Rondovic i Nemanja Besovic.Ima jos igraca, no me mrzi sad da trazim po netu.A ovo je, za malu zemlju kao Crna Gora, preveliki broj igraca koji ce se tesko moci nadomjestiti.
Da se razumijemo - ja prvi nisam za to da se igraci primoravaju da igraju za Crnu Goru ako oni ne zele.Ali, ponovicu jos jednom, ako je za kosarkasku reprezentaciju odbilo poziv skoro jednako kao u svim ostalim sportovima zajedno, onda ja posao kosarkaskog saveza ne mogu okarakterisati kao uspjesan.Imaj jos u vidu da sam imao priliku da upoznam Danila Mitrovica, i misljenja sam da njegov serifski stav nece puno dobra donijeti.Da ne spominjem tek njegovog pajtasa Barovica.Sjeti se samo da su Mitrovic i njegovi saradnici upravo tog Pekovica procijenili kao netalentovanog zbog cega je doticni morao svoj put da krci iz ,ako se dobro sjecam, beogradskog Atlasa.A slicna je situacija bila i sa Dragovicem, koji zbog toga i ne nastupa za nasu reprezentaciju.

oto fon
07-06-10, 17:51
Beka sutera smo dobili, a fali nam dobra trojka.

Ja bas nijesam siguran da je to pravo rjesenje, u ostalom nece igrati obojica, vec ce mijenjati Cook-a koji je nezamjenjiv, zbog toga je i angazovan. Imamo trenutno Scepa, koji moze da rijesi mec, ali on ima 34 godine i pitanje je koliko jos moze da pruzi. Mislim da cemo napraviti, koliko- toliko, dobar rezltat, ali realno nasim momcima koji igraj u najacim ligama je minutaza bila, blago receno, katastrofalna.
Tako, kad se povuku Scepo i Drobnjak recite ko ce ih zamjeniti? Ja iskreno ocekujem da neko od ovih mladjih bljesne (braca Sehovic, Savovic...).

oto fon
07-06-10, 17:57
Od ovog momka ocekujem puno.

http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/178770/Milko-Bjelica-doneo-titulu-Lijetuvosu

ekrem_drndar
07-06-10, 19:45
a kako je odigra Pekovic ovu finalnu seriju sa Olimpijakosom ?

oto fon
07-06-10, 20:25
[quote=ekrem_drndar;1674448]a kako je odigra Pekovic ovu finalnu seriju sa Olimpijakosom ?[/qu

Nije se nesto pretrgao, mada pored Baptista se niko drugi i nije vidio. Pekman je imao je 7 poena i 5 licnih prije prekida tekme.

Riquelme
07-06-10, 20:56
pa ovu utakmicu nije odigrao dobro ali je u trecoj cini mi se dao preko 20 poena....

oto fon
07-06-10, 21:02
pa ovu utakmicu nije odigrao dobro ali je u trecoj cini mi se dao preko 20 poena....

Pekovic je klasa i svaki igrac ima dobrih i losih dana. Volio bih da ostane do kraja karijere u Evropu.

kamei
07-06-10, 21:13
Neka se oproba u NBA sto da ne. U Evropu moze vazda... Sto nije slucaj sa onom patkom od Milicica. :)

kamei
07-06-10, 21:17
Ne bi bilo dobro za reprezentaciju, ali ako moze da napravi nesto gore i napravi ime, bolje nego da sjedi u Panatinaikos i igra po 15 minuta.

Minesota ionako planira da bude prvi centar ako dodje.

Jal Cargo
07-06-10, 22:15
Ja bas nijesam siguran da je to pravo rjesenje, u ostalom nece igrati obojica, vec ce mijenjati Cook-a koji je nezamjenjiv, zbog toga je i angazovan. Imamo trenutno Scepa, koji moze da rijesi mec, ali on ima 34 godine i pitanje je koliko jos moze da pruzi.

Dubi je plej po potrebi, njegova prirodna pozicija je dvojka, ali to ne znaci da nijesi u pravu, moguce je da ce ga Vujosevic koristiti iskljucivo kao rezervnog pleja. Uostalom, pleja uvijek mozes pomjeriti na dvojku ako je dobar suter i univerzalan (dok je od klasicne dvojke jako tesko izvuci dobrog pleja - npr. Vujosevic je eksperimentisao sa Tepicem na jedinici i nije uspio - cak je jednostavnije dvojci, narocito ako je visoka, da igra nisko krilo, nego pg.)

Mislim da cemo napraviti, koliko- toliko, dobar rezltat, ali realno nasim momcima koji igraj u najacim ligama je minutaza bila, blago receno, katastrofalna.
Tako, kad se povuku Scepo i Drobnjak recite ko ce ih zamjeniti? Ja iskreno ocekujem da neko od ovih mladjih bljesne (braca Sehovic, Savovic...).

I ja mislim da cemo napraviti solidan rezultat, mozda i iznenadjenje, jer je ocigledno da je nivo kvaliteta evropske kosarke, i reprezentativne i klupske, prilicno opao u poslednje dvije godine, uglavnom zbog penzionisanja igraca ili otkaza onih koji su u NBA. Ali, problem je, kao sto si rekao, minutaza nasih - neki je ne zasluzuju (Dasic), a od nekih je (npr. Golubovic), objektivno, nemoguce ocekivati, uz onakvu konkurenciju.
Dvojica najboljih - Pekovic je osvojio titulu, Kuk ce igrati finale - igrali su ispod svojih mogucnosti, narocito Kuk.

American Dream
07-06-10, 22:45
Ne bi bilo dobro za reprezentaciju, ali ako moze da napravi nesto gore i napravi ime, bolje nego da sjedi u Panatinaikos i igra po 15 minuta.

Minesota ionako planira da bude prvi centar ako dodje.

Mmmm, ne bas. Minny ima dva mlada, talentovana vosokok igraca, i ove godine moguce dovode jos jednog. Mada, ne bih se iznenadio da Nikola dobije znacajnu ulogu sa klupe vec u prvoj sezoni, recimo nekih 20 min po mecu.

Ja generalno mislim da bi prelazak u NBA uz neku garanciju da ce dosta igrati biti dobar za sve.

oto fon
07-06-10, 23:43
Dvojica najboljih - Pekovic je osvojio titulu, Kuk ce igrati finale - igrali su ispod svojih mogucnosti, narocito Kuk.

____________[/quote]

Kuk nece igrati finale jer ih je Barsa odvala 3:0. Golubovic ce igrati finale ako ga Ivanovic pusti koji minut.

Pekovic je igrac koji pravi razliku, i u reprezentaciji on ima jos vecu slobodu, tako da pruzi vise nego u PAO-u. Kuk je igrac koji razigrava, extra koristan, ali los suter. Jeretin je ta dvojka koja moze kad ga krene da da 20 poena, a cesto ga ne zabode. Na nekim pozicijama smo dosta dobri, dok na nekim je dosta promaje. Dasic ko Vkcevic u fudbalu, talenat sa problemom u glavi. Zato ne treba ocekivati neku senzaciju, ali, uz sada vec priznatog strucnjaka Vujosevica mozemo dosta.

Jal Cargo
08-06-10, 00:51
Ojha pogubio sam se sa Unikahom i Kahom.

Inace, juce sam gledao upravo CL - Real, Golubovic je igrao 2-3 minuta i imao je jedan (uspjesan) sut, uz nekoliko skokova. Za momka koji ima 24 godine i takvu minutazu, mislim da bi bilo pametnije da promijeni sredinu. Odlican je skakac, pokretljiv je i brz za klasicnog centra, uz nesto slabiji sut.

Jeretin, Koljevic... stvarno ne bih volio da gatamo jesu li se probudili raspolozeni ili ne.

Opet kazem, kljucni problem je trojka, ne bih volio da improvizacijama igramo sa visokom postavom jer to, prije ili kasnije, povlaci sporu tranziciju, ogroman broj licnih i prebacivanje tezista igre na granice reketa, a mi nemamo igrace za tako nesto. A najgore je sto nisko, pokretljivo, krilo uopste nemamo.

_______

oto fon
08-06-10, 01:19
Ojha pogubio sam se sa Unikahom i Kahom.

Inace, juce sam gledao upravo CL - Real, Golubovic je igrao 2-3 minuta i imao je jedan (uspjesan) sut, uz nekoliko skokova. Za momka koji ima 24 godine i takvu minutazu, mislim da bi bilo pametnije da promijeni sredinu. Odlican je skakac, pokretljiv je i brz za klasicnog centra, uz nesto slabiji sut.

Jeretin, Koljevic... stvarno ne bih volio da gatamo jesu li se probudili raspolozeni ili ne.

Opet kazem, kljucni problem je trojka, ne bih volio da improvizacijama igramo sa visokom postavom jer to, prije ili kasnije, povlaci sporu tranziciju, ogroman broj licnih i prebacivanje tezista igre na granice reketa, a mi nemamo igrace za tako nesto. A najgore je sto nisko, pokretljivo, krilo uopste nemamo.

_______

Nazalost cemo morati da zavisimo i od raspolozenja pojedinih igraca. Mogli smo da uzmemo Strahinju Milosevica za poziciju 3, ne bi skodio a mogao bi da pomogne.

American Dream
08-06-10, 01:33
Za Golubovica bi spasonosno bilo da predje u - Partizan. I prije nego sto neko pomisli da nije dovoljno dobar, pogledajte sta je napravio od Marica. Naravno, Golubovic vise nije mlad bas, ali svakako mu treba neko ko ce da kanalise te sjajne fizikalije i od njega napravi dobrog igraca. Sto znam, ako iz Partizana masovno odu igraci, mozda im bas jedan takav bude trebao. Za malo rekoh da njemu treba prelazak u Buducnost, ali Radonjicu ne treba davati centre.

Jal Cargo
08-06-10, 01:37
Nazalost cemo morati da zavisimo i od raspolozenja pojedinih igraca. Mogli smo da uzmemo Strahinju Milosevica za poziciju 3, ne bi skodio a mogao bi da pomogne.

Nijesam znao za to. Uopste mi se ne svidja, ali slazem se da nam ne bi skodio.

_______

oto fon
08-06-10, 01:46
Socratese: Usput, za onog Dragovica mi uopste nije zao. Decko je teski problem, tuce su mu hobi. A i tesko da ce igrati u seniorskom timu Srbije ma koliko se on nadao. Tako, nekako se sve nadomjesti. Sto se tice Mirotica- neka spasi spansku kosarku.

Jal Cargo
08-06-10, 01:47
Za Golubovica bi spasonosno bilo da predje u - Partizan. I prije nego sto neko pomisli da nije dovoljno dobar, pogledajte sta je napravio od Marica. Naravno, Golubovic vise nije mlad bas, ali svakako mu treba neko ko ce da kanalise te sjajne fizikalije i od njega napravi dobrog igraca. Sto znam, ako iz Partizana masovno odu igraci, mozda im bas jedan takav bude trebao. Za malo rekoh da njemu treba prelazak u Buducnost, ali Radonjicu ne treba davati centre.

Ili da ode u Makabi, koji zamalo pa nema centre, a uzela im ga je Tau ispred nosa, prosle godine.

_____

oto fon
08-06-10, 01:48
Nijesam znao za to. Uopste mi se ne svidja, ali slazem se da nam ne bi skodio.

_______

Pa bila je prica prije mjesec dana da ce da igra za nasu reprezentaciju. Ni meni se ne svidja, ali ima 24 godine mogao bi da pomogne.

Socrates
08-06-10, 12:37
Socratese: Usput, za onog Dragovica mi uopste nije zao. Decko je teski problem, tuce su mu hobi. A i tesko da ce igrati u seniorskom timu Srbije ma koliko se on nadao. Tako, nekako se sve nadomjesti.

Znam ja Spica (Nikolu Dragovica) poodavno, i nisi tu mnogo pogrijesio...ali nama je ta pozicija 3 dosta problematicna, u kvalifikacijama smo tu imali samo Dasica i Borisova...taj Strahinja Milosevic nam ne treba nista, nije los igrac ali ne vidim da bi donio neki kvalitet

Sto se tice Mirotica- neka spasi spansku kosarku.
Ne bih bas rekao da spanskoj kosarci treba spasavanje, ali ajde sad...decko je izabrao i tu je sve gotovo...mi treba da se okrenemo "svojim" talentima...mada iskreno, nesto ne vidim da imamo prevelik broj talenata...ja bih samo izdvojio Nikolu Ivanovica iz Jokera, momak ima 15-16 godina a nevjerovatno igra...odavno nisam vidio da neko igra tako dobro u tim godinama

American Dream
08-06-10, 13:23
Nikola Dragovic i Nikola Mirotic su igraci,uz Pavlovica, koji bi se vec sada kvalitetom vjerovatno nasli medju 12 igraca reprezentacije.Kao sto sam vec prije napisao, od mladjih igraca tu su jos Bojan Subotic, Nikola Rondovic i Nemanja Besovic.Ima jos igraca, no me mrzi sad da trazim po netu.A ovo je, za malu zemlju kao Crna Gora, preveliki broj igraca koji ce se tesko moci nadomjestiti.
Da se razumijemo - ja prvi nisam za to da se igraci primoravaju da igraju za Crnu Goru ako oni ne zele.Ali, ponovicu jos jednom, ako je za kosarkasku reprezentaciju odbilo poziv skoro jednako kao u svim ostalim sportovima zajedno, onda ja posao kosarkaskog saveza ne mogu okarakterisati kao uspjesan.Imaj jos u vidu da sam imao priliku da upoznam Danila Mitrovica, i misljenja sam da njegov serifski stav nece puno dobra donijeti.Da ne spominjem tek njegovog pajtasa Barovica.Sjeti se samo da su Mitrovic i njegovi saradnici upravo tog Pekovica procijenili kao netalentovanog zbog cega je doticni morao svoj put da krci iz ,ako se dobro sjecam, beogradskog Atlasa.A slicna je situacija bila i sa Dragovicem, koji zbog toga i ne nastupa za nasu reprezentaciju.

Ne bih da zvucim kao pokvatena gramafonska ploca, ali da su obezbijedili sve ove igrace a ispustili Duska Vujosevica i Nikolu Pekovica, steta po nasu kosarku bi bila mnogo veca. I vidi, nekad Savez jednostavno ne moze nista. U slucaju Pavlovica se nije moglo ama bas nista. Njegova odluka ima politicko-ideolosku pozadinu, donio ju je kao zreo covjek koji zaradjuje milione preko bare... tu se nije nista moglo. Mirotic je drugo, on vidi veliki interes u igranju za Spaniju, i mora se imati u vidu da je od pocetka ruke na njemu imao covjek koji nema veze sa Savezom i koji je vjerovatno dao sve od sebe da se niko od njih i ne ukljuci u njegov razvoj. Sa Miroticem je u sustini nesreca sto nije odrastao u Buducnosti, ili Lovcenu. Za ostale, sta da ti kazem? Ako neko ima priliku da igra za mlade reprezentacije Srbije, mislis da im pada na pamet da dolaze u CG? Vecina te djece je odraslo ili igralo po Beogradu, i ja zaista ne vidim nacin kako su oni mogli doci kod nas. Reprezentacija Srbije ima vecu tezinu, i to je veliki problem za nas. U sustini svi oni razmisljaju o Crnoj Gori ako im poziv Srbije nije zagarantovan.

oto fon
08-06-10, 17:15
Znam ja Spica (Nikolu Dragovica) poodavno, i nisi tu mnogo pogrijesio...ali nama je ta pozicija 3 dosta problematicna, u kvalifikacijama smo tu imali samo Dasica i Borisova...taj Strahinja Milosevic nam ne treba nista, nije los igrac ali ne vidim da bi donio neki kvalitet

Ne bih bas rekao da spanskoj kosarci treba spasavanje, ali ajde sad...decko je izabrao i tu je sve gotovo...mi treba da se okrenemo "svojim" talentima...mada iskreno, nesto ne vidim da imamo prevelik broj talenata...ja bih samo izdvojio Nikolu Ivanovica iz Jokera, momak ima 15-16 godina a nevjerovatno igra...odavno nisam vidio da neko igra tako dobro u tim godinama

Kad sam spomenuo Mirotica, tu je bilo ironije. Da ce mu biti bolje ako igra za Spaniju nisam bas siguran. Ovo iz razloga, sto ako misli da bude nekad uvrsten na spisak mora da bude znatno bolji od ostalih koji budu konkurisali na tu poziciju. A ne znam hoce li se osjecati kao Spanac, s obzirom na njihovu razudjenost. I na kraju, ako napravi dobru karijeru u NBA, ni Spanci ga se nece nagledati, tako da mi opste nije zao.

Sto se tice tog decka iz Jokera, ne bi me zacudilo da krene stopama mladjanog Mirotica.

oto fon
08-06-10, 17:22

Kad sam spomenuo Mirotica, tu je bilo ironije. Da ce mu biti bolje ako igra za Spaniju nisam bas siguran. Ovo iz razloga, sto ako misli da bude nekad uvrsten na spisak mora da bude znatno bolji od ostalih koji budu konkurisali na tu poziciju. A ne znam hoce li se osjecati kao Spanac, s obzirom na njihovu razudjenost. I na kraju, ako napravi dobru karijeru u NBA, ni Spanci ga se nece nagledati, tako da mi opste nije zao.

Sto se tice tog decka iz Jokera, ne bi me zacudilo da krene stopama mladjanog Mirotica.

oto fon
08-06-10, 17:24
Ovaj Dragovic je, odnosno njegov otac, veliki Srbin. Tako da nije postojala ni najmanja sansa da igra za nas.

Socrates
08-06-10, 17:34
Ne bih da zvucim kao pokvatena gramafonska ploca, ali da su obezbijedili sve ove igrace a ispustili Duska Vujosevica i Nikolu Pekovica, steta po nasu kosarku bi bila mnogo veca. I vidi, nekad Savez jednostavno ne moze nista. U slucaju Pavlovica se nije moglo ama bas nista. Njegova odluka ima politicko-ideolosku pozadinu, donio ju je kao zreo covjek koji zaradjuje milione preko bare... tu se nije nista moglo. Mirotic je drugo, on vidi veliki interes u igranju za Spaniju, i mora se imati u vidu da je od pocetka ruke na njemu imao covjek koji nema veze sa Savezom i koji je vjerovatno dao sve od sebe da se niko od njih i ne ukljuci u njegov razvoj. Sa Miroticem je u sustini nesreca sto nije odrastao u Buducnosti, ili Lovcenu. Za ostale, sta da ti kazem? Ako neko ima priliku da igra za mlade reprezentacije Srbije, mislis da im pada na pamet da dolaze u CG? Vecina te djece je odraslo ili igralo po Beogradu, i ja zaista ne vidim nacin kako su oni mogli doci kod nas. Reprezentacija Srbije ima vecu tezinu, i to je veliki problem za nas. U sustini svi oni razmisljaju o Crnoj Gori ako im poziv Srbije nije zagarantovan.
Iskreno, cini mi se da obojica sa ovom pricom zvucimo kao pokvarene ploce :) ...Kad smo dobili samostalnost, ja sam smatrao da cemo imati jacu reprezentaciju nego sto je ona danas.Ne znam, mozda sam ja previse ocekivao.
Jos samo da dodam ovo, ne znam bas da li im je interes da igraju za Srbiju, iz razloga sto 80% tih klinaca nikad nece zaigrat za A selekciju Srbije, dok bi za nasu mozda i igrali s obzirom da smo trenutno dosta slabiji od Srbije.

Socrates
08-06-10, 17:39
Nadam se da nece.Igrao je prosle godine za nas na kadetskom EP i bio nas najbolji igrac i jedan od najboljih na prvenstvu iako je godinu dana mladji.Ovo ljeto ce opet igrati za kadete na EP koje ce bit u Baru.A cini mi se da FIBA ima pravilo da ukoliko igrac zaigra za juniorski sastav neke zemlje, da bi morao da ceka 5 godina da promijeni reprezentaciju.Tako da mislim da tu nece biti problema.

Ovaj Dragovic je, odnosno njegov otac, veliki Srbin. Tako da nije postojala ni najmanja sansa da igra za nas.

A jel ti smatras da za Crnu Goru treba da igraju samo Crnogorci?

oto fon
08-06-10, 17:57
Nadam se da nece.Igrao je prosle godine za nas na kadetskom EP i bio nas najbolji igrac i jedan od najboljih na prvenstvu iako je godinu dana mladji.Ovo ljeto ce opet igrati za kadete na EP koje ce bit u Baru.A cini mi se da FIBA ima pravilo da ukoliko igrac zaigra za juniorski sastav neke zemlje, da bi morao da ceka 5 godina da promijeni reprezentaciju.Tako da mislim da tu nece biti problema.

A jel ti smatras da za Crnu Goru treba da igraju samo Crnogorci?

Ja to nisam rekao, i nikad pomislio nisam tako nesto. Imam par drugara koji se nacionalno osjecaju kao "Veliki" Srbi, i oni su mi nekoliko puta rekli, da su sportisti i da mogu da biraju, nikada ne bi igrali za "Dukljane". Imamo slucaj, Prlainovic, Dragovic, Nikic. . . , u buducnosti ce ih biti sigurno jos.

DzoniS
08-06-10, 17:58
Ja to nisam rekao, i nikad pomislio nisam tako nesto. Imam par drugara koji se nacionalno osjecaju kao "Veliki" Srbi, i oni su mi nekoliko puta rekli, da su sportisti i da mogu da biraju, nikada ne bi igrali za "Dukljane". Imamo slucaj, Prlainovic, Dragovic, Nikic. . . , u buducnosti ce ih biti sigurno jos.

jos ili ce ih biti manje?????

Socrates
08-06-10, 18:03

Iskreno, ne znam kako se nacionalno deklarisu Nikola ili njegov otac.A evo ti njegova izjava od prije 2-3 godine kada su odlucivali za koga ce nastupat.

"Jesam Crnogorac iz Podgorice, ali sam košarkašku afirmaciju stekao u Srbiji, a u Beogradu sam već petu godinu. Nisam u najboljim odnosima sa ljudima iz Košarkaškog saveza Crne Gore, imao sam neke probleme kada sam odlazio iz Podgorice, i sve ću to uzeti u ozbir kada budem donosio konačnu odluku", rekao je Dragović.

link (http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=205651)

oto fon
08-06-10, 18:16
Iskreno, ne znam kako se nacionalno deklarisu Nikola ili njegov otac.A evo ti njegova izjava od prije 2-3 godine kada su odlucivali za koga ce nastupat.

"Jesam Crnogorac iz Podgorice, ali sam košarkašku afirmaciju stekao u Srbiji, a u Beogradu sam već petu godinu. Nisam u najboljim odnosima sa ljudima iz Košarkaškog saveza Crne Gore, imao sam neke probleme kada sam odlazio iz Podgorice, i sve ću to uzeti u ozbir kada budem donosio konačnu odluku", rekao je Dragović.

link (http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=205651)

Dragi doktore, njegov otac Vito ili sam pogrijesio ime, je Veliki Srbin, kao i moji drugari o kojima sam pricao. Mozda sam ja dobio pogresnu informaciju, ali na njegovu odluku je uticao njegov otac.

oto fon
08-06-10, 18:32
jos ili ce ih biti manje?????

Odkud ja znam koliko ce ih biti, ali zasigurno ce ih biti, sve dok ljudi razmisljaju kako razmisljaju. Ja bih iskreno volio da niko vise ne ide u druge reprezentacije, i da sve nadolazece snage igraju s ponosom za reprezentaciju.

Socrates
08-06-10, 18:46
Dragi doktore, njegov otac Vito ili sam pogrijesio ime, je Veliki Srbin, kao i moji drugari o kojima sam pricao. Mozda sam ja dobio pogresnu informaciju, ali na njegovu odluku je uticao njegov otac.

Nisi me shvatio sto sam htio da kazem.Ti si rekao da je on veliki Srbin i da nije bilo sanse da zaigra za Crnu Goru.Ja sam samo dao jednu izjavu koja se s tim ne poklapa.A on je svoje odabrao i to je to.Kao sto si i sam rekao, on njega vjerovatno i nece bit nista, bar sudeci po njegovom ucinku u NCAA ligi.
A veliki Srbi su ti recimo i Nikola Pekovic, Vladimir Gojkovic, Predrag Drobnjak i mnogi drugi sto je meni potpuno nebitno, jedino mi je stalo do cinjenice da su oni odabrali da igraju za Crnu Goru iako su neki imali pozive i Srbije.I to je citava prica.

oto fon
08-06-10, 19:08
Nisi me shvatio sto sam htio da kazem.Ti si rekao da je on veliki Srbin i da nije bilo sanse da zaigra za Crnu Goru.Ja sam samo dao jednu izjavu koja se s tim ne poklapa.A on je svoje odabrao i to je to.Kao sto si i sam rekao, on njega vjerovatno i nece bit nista, bar sudeci po njegovom ucinku u NCAA ligi.
A veliki Srbi su ti recimo i Nikola Pekovic, Vladimir Gojkovic, Predrag Drobnjak i mnogi drugi sto je meni potpuno nebitno, jedino mi je stalo do cinjenice da su oni odabrali da igraju za Crnu Goru iako su neki imali pozive i Srbije.I to je citava prica.

Vlado Gojkovic- svaka mu cast, jer je mogao kao brat mu od ujaka ili tetke Prlainovic da izabere Srbiju. Nikola Pekovic je sin Todora Pekovica, ma koliko volio Srbiju, mislim da bi nerealno bilo da igra za nju. Ali ima ljudi tipa Nikic, Prlainovic. . . Zamisli Prlainovic ne moze da shvati to da Vlado Gojkovic igra za Crnu Goru, zamisli te izjave. Odkud ja znam da ih nema ili ih nece biti jos u buducnosti.

Socrates
08-06-10, 21:19
Pa to ti i kazem.Imas i ovih i onih, ne valja generalizovati.A primjera kao Prlainovic ili Nikic ce sigurno biti, mada ne pretjerano, rekao bih cak i manje nego do sada.BTW, dje si cuo tu izjavu Prlainovica?Mislim, zaista je ono :burp:

oto fon
08-06-10, 21:26
Bila u novinama prosle godine, odmah poslije osvajanja svjetskog prvenstva. Kao, mi smo braca pa eto igramo u razlicitim reprezentacijama, i nijesam pogrijesio, samo ne mogu da shvatim kako Vlado nije napravio isti potez. Nesto u tom fazonu.

American Dream
09-06-10, 00:22
Sokrate, shvatamo svoja razlicita shvatanja :). Ono gdje cemo se mozda sloziti je da nasem savezu fali kosarkaskih imena, bivsih kosarkasa koji imaju renome i uticaj u svojoj struci. Da je razumijemo, ne mislim da je veliki uticaj politike, para i ako hoces, mafije, los po nasu kosarku. Taj isti Mitrovic je sa grupom koja je i sad ukljucena u KSCG cinio cuda prije 10-15 godina sa Buducnoscu. Ako ce reprezentacija igrati kao nekad Buducnost - bring it on. Naravno, i sam znam da to nije tako jednostavno, ali nemam problem sa tim sto Barovic, Mitrovic, Luksic, Ivanisevic i kompanija vuku konce u nasoj kosarci. Jedino, kao sto rekoh, volio bi da neko od poznatih kosarkasa bude na celu saveza, onako, kao lice nase kosarke.

moon safari
09-06-10, 01:44
jebiga, ja sam protiv svakog u savezu ko nije dao poen na zvanicnoj seniorskoj utakmici.

American Dream
09-06-10, 01:52
Dobro si formulisao recenicu, svi oni iz Saveza su davali koseve na raznim prijateljskim utakmicama.

moon safari
09-06-10, 01:58
igor je makar mogao da zakuca u svoje pero, pa ima popust.

American Dream
09-06-10, 02:00
Dr Igor? No shit, on je malecki i bas onako... mekan. Vidio sam ga jednom u sali, imali smo termin poslije njih.

moon safari
09-06-10, 02:11
jeste, mada samo djeluje mekano, znao je da kolje i kvalitetno obavlja prljave poslove u odbrani.

American Dream
09-06-10, 02:16
Ok, osjeca se miris dobrog barskog.. basketa ovdje! do prije par godina je bar vladao cg kosarkom na terenu, a sad i u front office-u. what do you know....

neTko_iz_mase
09-06-10, 04:31
Ne bih da se ukljucujem u raspravu, samo bih dodao jednu stvar...
Za Crnu Goru treba da igraju oni koji je osjecaju/smatraju svojom domovinom, pa bili oni Crnogorci, Srbi ili Kinezi... Ocu igrace u reprezentaciji kojima je Crna Gora prvi izbor!! Ne treba mi Pekovic, ako je kalkulisa' i prelama' za koga ce da igra! Ne treba mi Cook, kome Crna Gora znaci koliko meni Kentaki! Ne treba mi Jordan, vec American Dream, moon safari, Socrates, DzoniS... Srce ispred kvaliteta!!

American Dream
09-06-10, 04:44
Kakva petorka, wow :D

ckamalama
09-06-10, 07:19
.................................................. ...................

GrobarNK
09-06-10, 11:45
Ne bih da se ukljucujem u raspravu, samo bih dodao jednu stvar...
Za Crnu Goru treba da igraju oni koji je osjecaju/smatraju svojom domovinom, pa bili oni Crnogorci, Srbi ili Kinezi... Ocu igrace u reprezentaciji kojima je Crna Gora prvi izbor!! Ne treba mi Pekovic, ako je kalkulisa' i prelama' za koga ce da igra! Ne treba mi Cook, kome Crna Gora znaci koliko meni Kentaki! Ne treba mi Jordan, vec American Dream, moon safari, Socrates, DzoniS... Srce ispred kvaliteta!!
To je to.

Skroz su mi nelogicni ljudi koji pljuju po nekima koji ne zele da igraju za Cg, a sa druge strane podrzavaju Kuka ili ovog Dubija ili slicne...

American Dream
10-06-10, 09:10
http://www.youtube.com/watch?v=vs_wytDSplA

Ako ovo vec nije bilo, evo ga ovaj Douby. Uzas :)

Zaradona
10-06-10, 09:20

A dje iskopase ovoga brataaa...

American Dream
10-06-10, 11:48
Makar je dovoljno dobar da na jubitubi imas svoj miks!

oto fon
10-06-10, 22:22

Ovaj je odlican.

GreatMontenegro
10-06-10, 23:13

Boga ti,kojom metodom zakljuci da je uzas gledajuci ovaj snimak?(ako se ne sprdas)

kaemSe
11-06-10, 00:12
isklapa ivanovic barsu u sred barselone, to ne pominjete nesto?

je li ovo prvi poraz barsi na svoj teren?

btw kvota na dvojku na net bila 8!!!!
naravno nisa je igrao

djekna
14-06-10, 06:05
dubija je u tursku trenira isti trener sto i mene. dako ga ne nagrdi posto se samnom nije proslavio :D.

suponik
15-06-10, 23:10
Izgleda da Nikola Mirotic dobija saigraca u reprezentaciji Spanije,i to u liku Marka Todorovica.

kaemSe
15-06-10, 23:11
neka idu svi u +urac sto se mene tice

Ultra_Spich
16-06-10, 01:40
[QUOTE=suponik;1688764]Izgleda da Nikola Mirotic dobija saigraca u reprezentaciji Spanije,i to u liku Marka Todorovica.[/QUOTE

Bravo im ga ! :clap::mad: jeba im pas trag !

American Dream
16-06-10, 02:05
Jesu li ti momci svjesni u sto se upustaju? Kad dodje vrijeme za A reprezentaciju poslije 3 lose utakmice ima da se gube u moru spanskog talenta...

afi
16-06-10, 02:13
Ne znam za Mirotica ali Todorovic ce igat za nas....;)

NSX
16-06-10, 02:17
a strasan je spanski talenat..btw mozda i Duska Ivanovica sad pozovu da im vodi reprezentaciju :) jos par igraca nek uzmu odavde i mogu komotno naski zborit :)

American Dream
16-06-10, 02:27
Zezajmo se mi, ali Dusko je tamo pravo mudo postao. Ovo ciscenje Barce je vrhunski rezultat.

NSX
16-06-10, 03:05
upravo zbog tog rezultata i kazem :)

oto fon
16-06-10, 09:20
To ih ovaj Vujičić neda da igraju za nas.:mad:

MotobikeR
16-06-10, 09:57
mislis vujacic.. ;)

American Dream
16-06-10, 14:32
Da Savez zna sto radi Jadran Vujacic bi bio slektor neke od mladjih kategorija ili tako nesto. Ovako nam je kriv sto njegovi proizvodi ne igraju za nas, heh :)

Socrates
16-06-10, 15:21
Da Savez zna sto radi Jadran Vujacic bi bio slektor neke od mladjih kategorija ili tako nesto. Ovako nam je kriv sto njegovi proizvodi ne igraju za nas, heh :)
a sto smo se mi onomad raspravljali?:)

a postoji jedna caka kod slucaja Todorovic, a to je
Bio je član kadetske selekcije Crne Gore i ako mi to budemo željeli, neće moći da igra ni za jednu drugu reprezentaciju

citat iz vijesti

MotobikeR
16-06-10, 20:54

Ja bi ipak njega stavio da trenira centre, pa i u seniorsku reprezentaciju, posto je za to doktor.. :)

American Dream
16-06-10, 22:02
Da, da! On je zaista strucnjak svjetske klase kad je u pitanju igra za centre. Ja bih njemu dao Golubovica jedno ljeto, da malo rafinira tu igru pod kosem. Ma velika je konkurencija (bolje reci, ljubomora) kod nas. Svako gleda svoj posa' i briga koga za dobrobit kosarke. Mada je Jadran konkretno svoj gazda, i njegova skola je zaista dala talenata.

Sokrate... :)

p.s. Todorovic - ja bih ga pustio. Ozbiljno, zasto mu uskratiti zelju ako vec hoce da ide?

oto fon
17-06-10, 02:17
mislis vujacic.. ;)

jeste Jadran Vujacic iz Dzokera.:burp:

afi
21-06-10, 18:50
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=18&news=122626

GrobarNK
21-06-10, 19:28
Evo sta napisah u januaru, mada sam to pricao i na pocetku sezone:

Dasic je poslednje 2 godine u Buducnosti stagnirao, imao mozda neki minimalni napredak, sad nastavlja sa tim. Ali sam je birao, zaradice za ovu sezonu 250000 evra i mislim da ce ga na kraju sezone otpustiti.
A ispod toga komentar od clana afi:

Ovaj grobar se razumije u kosarku ka Mara u krivi *****.....
:D

Nazalost, mislim da mu je sad jedina nada da plati Partizanu tih 250000 e sto je zaradio da bi igrao za Partizan i tako spasi svoju karijeru.

afi
22-06-10, 18:00
Evo sta napisah u januaru, mada sam to pricao i na pocetku sezone:

A ispod toga komentar od clana afi:

:D

Nazalost, mislim da mu je sad jedina nada da plati Partizanu tih 250000 e sto je zaradio da bi igrao za Partizan i tako spasi svoju karijeru.
Nismo o istom pricali,Dasic nije uspio zbog dobro poznatih stvari,a ne zbog stagniranja u Buducnosti i drugih gluposti sto si ti nabrajao,daleko od toga da je nekvalitetan igrac i da nije za Real....

GrobarNK
22-06-10, 18:54
Ne kapiram nikako. Ja sam rekao sta ce se desiti i to se i desilo. Dje sam ja to pogrijesio? U Buducnosti nije stagnirao? U Realu je prosao? Da, da, ti si bio u pravu... A ima kvalitet za Real, samo one budale iz Reala to ne prepoznaju :D

afi
22-06-10, 21:52
Sigurno da je mogao mnogo bolje proc tamo da je imao sto u glavu....Iz Buducnosti je otisao sa nepunu 21 god.tako da nije imao kad stagnirat,nije ni Buducnost Lovcen ili Mornar npr. pa da se mora bjezat sa 15 god.vec klub koji igra jadransku ligu i evrokup stalno....
A to sto ga je bolio racku za za sve je druga stvar....
Jednostavno nije dovoljno samo imat talenat i kvalitet za uspjeh,potreban je i MENTALITET saportiste,mozda i najbitniji segment....

GrobarNK
22-06-10, 22:38
S obzirom da sam igrao basket i to priblizno godiste sa njim, znam kakav je bio i sa 16 i sa npr. 19 i sa 21. Ogroman talenat, a iz godine u godinu sve je manje napredovao, pogotovo od 19.-e do 21.-e nije skoro nista napredovao, dakle STAGNIRAO je. To su prelomne godine za jednog kosarkasa. Da je on kriv, ima i toga, ali je i Buducnost kriva i to prilicno. Nije Buducnost Mornar ili Lovcen svakako, ali nije ni Partizan, Siena, Pao, Cska itd. a ja smatram da je Dasic imao potencijal da postane jedno od najboljih krilnih igraca evrope, a to nikako ne moze da bude igrajuci u Buducnosti. Dalje, ovu sezonu je ponovo lose odabrao klub, uzeo je nesto para (koje i nisu bas nesto znacajne u svijetu kosarke) ali zato nije igrao i nastavio je da stagnira. Kao sto sam vec ranije rekao, u Realu ga niko nece trpjeti, tamo se ocekuju konstantno dobre partije, a Dasic ipak nema dovoljno iskustva i kvaliteta da bi tako igrao. A kad vec aludiras na ucesnika nlb i ek, Dasic ce moci da igra u klubovima tih kvaliteta naravno, ali ipak moje misljenje je da je mogao mnogo vise, i to bi postigao da je pravilno birao klub, tj. Partizan :D

I da, najveci krivac za to sto do sada nije nesto napravio je njegov menadzer, jer koliko znam Dasic je itekako bio zainteresovan za Partizan prosle sezone, ali ga je menadzer odveo u Real.

afi
22-06-10, 22:49
Zasto je kriva Buducnost ??
On je mogao ic lagano da htio,tj.da mu je menadzer zavrsio i 2 god.ranije,Buducnost nebi pravila probleme....

ekrem_drndar
22-06-10, 23:27
Lik koji ga poznaje mi rece da nikad ne bi otisa u Partizan i da su ga 100 puta zvali

afi
22-06-10, 23:33
Lik koji ga poznaje mi rece da nikad ne bi otisa u Partizan i da su ga 100 puta zvali
Toliko o grobarovim informacijama :rolleyes:

GrobarNK
22-06-10, 23:37
Buducnost nije htjela da ga pusti, postavila je ogromno obestecenje, a on je bio pod ugovorom. Uostalom kriva je i zbog loseg rada sa njim, znaci za poslednje 2 godine u Buducnosti nije napredovao.

Koliko znam, simpatise Partizan, mada to i nije bitno. U januaru ili februaru kad je bio u Bg, rekao je Danilovicu kako je vidio da je pogrijesio i da je trebao u Partizan. A proslo ljeto je bilo pregovora sigurno, a ja sam cuo da je on itekako bio zainteresovan. Tako, laze te drug.

ekrem_drndar
22-06-10, 23:56
Vidjecemo oce li ikad otic u Partizan

Bunny Rabbit
23-06-10, 03:37
sad mi pade nesto na pamet - prije dvije godine je dasic bio u kop varvara u golubovcima protiv zete. sumnjam da od te ekipe koja je bila na onu "tribinu" iko simpatise partizan.

ekrem_drndar
23-06-10, 10:53
tako je .znam da je Varvar u dusi :)

GrobarNK
23-06-10, 17:54
Pa postoje i varvari koji su znali da zalutaju na poneku Partizanovu evroligasku utakmicu. Mada to je nebitno. A to oce li Dasic u Partizan, sad mu je proslo vrijeme. Ipak, Partizan sada trazi krilo s obzirom da ce Milosevic biti otpusten, ali u planu ima nekoliko resenja ispred Dasica, mada ne bih ni ovoga otpisao. Vidjecemo.

ekrem_drndar
23-06-10, 18:01
Ako ga ti otpises ,onda ga je na*eba

Riquelme
23-06-10, 18:28
prosle godine sam bio na mecu Ulcinja i Buducnosti i nakon zavrsetka meca su navijaci Ulcinja pjevali 'volim ga k'o oka dva' i vidio sam Dasica pored klupe Buducnosti kako skace i pjevusi....ne mora nista da znaci ali ono....

ekrem_drndar
23-06-10, 19:13
Prosle godine ja podjoh u prodavnicu i vidim Dasica gleda u grb Partizana na majcu jednoga coeka .ne znam ..

GrobarNK
23-06-10, 19:58
Kakvi ste likovi, svaka cast. Ono face 8-)

Inace pitajte nekoga sta znaci profesionalni sportista, valjace vam u zivotu.

ekrem_drndar
24-06-10, 09:46
Ali zar ne vidis da je on daleko od profesionalca ... tako da ipak nece u Partizan

Bunny Rabbit
24-06-10, 14:10
Inace pitajte nekoga sta znaci profesionalni sportista, valjace vam u zivotu.

ako je i meni upuceno - ne vjerujem da cu se bavit nekim sportom, zadocnio sam za to, tako da ce mi to tesko valjat u zivotu. a o simpatijama si ti poceo...

Vito
24-06-10, 15:24
Evo Dule u CSKA.

oskar_mali
24-06-10, 21:21
super...a crna gora ???:lolblue::lolblue::lolblue:

DzoniS
25-06-10, 10:54

pA STA DRUZE...STO SE SMIJES????
crna gora je tu, i on je selektro...ne znam cemu taj smijeh....
ajde u australiju idi....ahhaahahahah
zapali koji cigar s apantelicem i popi pivo sa milijasem i lazovicem...ceraj

mishko_ajkula
25-06-10, 13:49
konacno da nam trener ode u neki jaki klub...
znaci, ove godine nista od partizana, bez Dula su nula prekrizena...

GrobarNK
25-06-10, 14:55
Koje frustracije :D

Cska ne zeli da Dule ostane selektor Cg, narednih dana ce se znati...

gatsbyy
25-06-10, 15:04

znaci LOL :D

kaemSe
25-06-10, 15:06
znaci LOL :D

ne znam sto se mi sad pravimo pametni, vidjecete i sami da ce se trazit drugi selektor jer ni jedan ozbiljan klub nece dozvolit da mu trener ide svako malo po 5k km i nekoliko dana.

Ako ode u cska 100 odsto ce se trazit novi trener repke. Ako mu je cska ponudio ove uslove tu nema vise nikakvog razmisljanja nego neka se pakuje covjek i ide.....

gatsbyy
25-06-10, 15:25
sigurno nece ostaviti reprezentaciju a da je barem jednom ne povede na evropsko ili svjetsko :D
bar se nadam :D

oskar_mali
25-06-10, 15:38
pA STA DRUZE...STO SE SMIJES????
crna gora je tu, i on je selektro...ne znam cemu taj smijeh....
ajde u australiju idi....ahhaahahahah
zapali koji cigar s apantelicem i popi pivo sa milijasem i lazovicem...ceraj

da si ti predsjednik CSKA-a,i uzmes dulete vujosevica za trenera,jel bi ga pustio da trenira i CSKA i crnu goru ???

hahahahaha koji kompleksi hahahahahaha....zalostan si majke mi mile;)

oskar_mali
25-06-10, 15:39
sigurno nece ostaviti reprezentaciju a da je barem jednom ne povede na evropsko ili svjetsko :D
bar se nadam :D

a kako covjeche ....mislis li ti da ce ga ovi pustiti da vodi i repku i klub???

Bunny Rabbit
25-06-10, 17:23
pa zar ne bi trebalo da ima ugovor i sa kosarkaskim savezom?

oskar_mali
25-06-10, 17:59
pa zar ne bi trebalo da ima ugovor i sa kosarkaskim savezom?

mogutje ....ponavljam ovi iz CSKA-a ce uciniti sve ali bas SVE da dule bude samo njihov;)

DzoniS
25-06-10, 18:04
imam osjecaj da navijas i za zvezdu, ne znam zasto,a da....10 godina vas nema na mapi kosarke

DzoniS
25-06-10, 18:06

vidim i ti likujes zbog toga...i pricas o kompleksima...ajde pali...do juce si navijao sa Duleta....kleo se u njega, a milo ti je npr sto ne bi vodio CG. u kojoj zivis..i pricas o kompleksima...
ajde srbine pusti..idi u srbiju...imas 13 godina, tu si net navijacc, kao ides za bgd i te fore...trpis da ne dolazis pod ovim nickom na forum kao da mislimo bio si na derbi i te fore..ajme mali, mojne meni te rafo...
i kazes li odje ili ONJE???bas me zanima...

kaemSe
25-06-10, 18:11
http://www.cskabasket.com/news/?a=news&id=8391&lang=en&view=all#commentary

Vito
25-06-10, 19:00

da si ti predsjednik CSKA-a,i uzmes dulete vujosevica za trenera,jel bi ga pustio da trenira i CSKA i crnu goru ???

hahahahaha koji kompleksi hahahahahaha....zalostan si majke mi mile;)

Ti prichash o kompleksima,a o jadu se zabavi odje 2 dana provcirash i o jadu radish... Idi U Australiju druzhe,tamo VAS svi vole

Kanguuuuuuuuuuuuu

mogutje
:burp:

gatsbyy
25-06-10, 19:05

"oni pustit" ????
sto se tice reprezentacije, odlucuje dule i kscg, a ne tamo neki cska

Vito
25-06-10, 19:06
"oni pustit" ????
sto se tice reprezentacije, odlucuje dule i kscg, a ne tamo neki cska

Greshish... Ovaj,greshish silno,sine...

oskar_mali
25-06-10, 19:53
taj neki CSKA ce za 3 godine duletu dati izmedju 4 i 5 miliona eura ;)

opet australija se spominje kad nema o cemu da se prica a vidi se da je na forumu covjek koji navija za srbiju,odmah se aaaa pukli ste od kengura,aaaaaa bla bla bla

izvinjavam se na off-topicu danas igraju svi fudbal kao npr novi zeland,australija,pa i albanija hahahahahaa

ajte bje`te i zaobidjite me priche vise o kengurima

e da....meni je mnogo milo sto dule napokon ide,vise je vrijeme bilo,sad cemo da vidimo kako ce se pokazati u CSKA

biseri jedni ja sam ovdje dosao iz prostog razloga,ne da PROVOCIRAM,nego jednostavno da pitam....moze li covjek voditi istovremeno i CSKA i crnu goru?

evo primjer duda ivkovic je isao u olympijakos da pricaju oko moguceg prelaska,ali nista nije dogovoreno jer dok ne poprica sa KSS nista ne moze da se postigne

edit:dusko vujosevic zvanicno presao u CSKA !

Duško Vujošević i zvanično u CSKA

http://www.b92.net/news/pics/2010/06/7521822054c24c20050b18895327275_big.jpg

Kako je B92 prvi najavio (http://www.b92.net/sport/vesti.php?yyyy=2010&mm=06&dd=24&nav_id=440910), dosadašnji trener Partizana Duško Vujošević potpisao je trogodišnji ugovor sa moskovskim CSKA.

U izjavi na zvaničnom sajtu ruskog kluba Vujošević je rekao da je zadovoljan i počastvovan što nastavlja karijeru u CSKA i dodao:
„Moj prelazak u Moskvu definitivo je korak napred u karijeri, ali verujem da će i ono što ja donosim koristiti klubu da napravi još bolje rezultate“.
„Rusija ima ogroman potencijal u svim segmentima, uključujući košarkaški talenat, i iskreno se nadam da će moje iskustvo u radu sa mladim, zajedno sa vrednim, svakodnevnim radom i posvećenosti terenu, pomoći mladim ruskim igračima da se razviju u prave košarkaše“, kaže trofejni trener.

Vujošević je istakao da će, osim afirmacija mladih, cilj biti i bolji rezultati.

„Prirodno, moraćemo svaki dan da se borimo sa našim rivalima kako bismo postigli vrhunske rezultate. Osvojio sam mnogo trofeja u karijeri, ali još mi nedostaje Evroligin. Sanjao sam da osvojim evropsku titulu i nadam se da će mi se san ostvariti tokom mog perioda u CSKA. Iskreno se nadam da će mi CSKA i Rusija pružiti istu vrstu ljubavi koju ja osećam dolazeći u novi klub i novu zemlju“.

http://www.b92.net/news/pics/2010/06/10058463954c192d7b83a15740181861_big.jpg

"Ponuda je takva da nema čoveka koji ne bi razumeo moju odluku da je prihvatim, i profesionalno i u svim drugim aspektima. Ostavljam klub na dobrim i čvrstim osnovama i u dobrim rukama. Nije to stvar trenutka, već nešto što se dugo gradilo... Sistem je uspostavljen da traje, a sada treba ići dalje", rekao je Vujošević za klupski sajt Partizana.

Ime novog trenera još nije poznato, a agenciji Beta je u klubu rečeno da će biti poznato uskoro.

Predstavnici CSKA doputovali su ove nedelje u Beograd po Vujoševića, a u košarkaškim krugovima njegov odlazak u Moskvu bio je glavna vest, koju niko zvanično nije želeo da potvrdi, ali su svi nezvanično govorili da nije istina.

Vujošević je konačno potpisao ugovor čiji finansijski detalji nisu saopšteni, ali mediji navode da je vredan pet miliona evra za tri godine.

"Zahvalan sam svima koji su mi omogućili da služim Partizanu, pre svega radnoj zajednici, predsedniku i upravi kluba. Cela istorija svedoči o ljubavi koja zaborava nema. Posebno bih zahvalio navijačima. Ovo je prilika da se svi ujedine i podrže novi Partizan, jer će mu podrška biti jako potrebna", zaključio je Vujošević.

Trener je proveo poslednjih devet sezona u Partizanu, tokom kojih je osvojio devet titula prvaka Srbije, četiri Jadranske lige i četiri kupa. Vujošević je trenirao Partizan i tokom osamdesetih i tada je osvojio evropski Kup Radivoja Koraća, titulu prvaka Jugoslavije i nacionalni kup.

Vito
25-06-10, 20:10
Navijaj ti druzhe za koga god ocesh... Zabolje me. Samo nemoj odje da provocirash i prosipash prichu.. Nemoj se ti opterevicat, sa NASHOM reprezentacijom i selektorom...

oskar_mali
25-06-10, 20:19
Navijaj ti druzhe za koga god ocesh... Zabolje me. Samo nemoj odje da provocirash i prosipash prichu.. Nemoj se ti opterevicat, sa NASHOM reprezentacijom i selektorom...

druze........ponavljam da ja ovdje nisam dosao nikoga da provociraam !!!to neka ti je jasno a drugo ti ces bas da mi kazes ocu li ja ili ne da se opterecujem necijom reprezentacijom,sta jel ovo tvoj forum pa da mi zabranis da dolazim ?!

ajde zaobidji me casti ti

Vito
25-06-10, 20:21
I onda mi imamo komplekse... Ajde,oprashtaj :rolleyes:

B3lv3d3r
25-06-10, 20:26
A neka je banovan vise..Deset puta je trebao dobit ban do sad koliko psuje i vrijedja...

Franky_Four_Fingers
25-06-10, 20:37
konacno da nam trener ode u neki jaki klub...
znaci, ove godine nista od partizana, bez Dula su nula prekrizena...

ciji trener jadan hahaha

GrobarNK
25-06-10, 21:00
vidim i ti likujes zbog toga...i pricas o kompleksima...ajde pali...do juce si navijao sa Duleta....kleo se u njega, a milo ti je npr sto ne bi vodio CG. u kojoj zivis..i pricas o kompleksima...
ajde srbine pusti..idi u srbiju...imas 13 godina, tu si net navijacc, kao ides za bgd i te fore...trpis da ne dolazis pod ovim nickom na forum kao da mislimo bio si na derbi i te fore..ajme mali, mojne meni te rafo...
i kazes li odje ili ONJE???bas me zanima...
Ne kapiram zaista, izgleda i tebe drmaju frustracije i to zestoko. Gdje sam ja to likovao? I kad ispises sve ove gluposti koje niti imaju veze sa temom, niti sam ja pricao ista slicno, je li ti lakse? :)

Moracikus
25-06-10, 21:30
Da li je Zeljko Obradovic vodio Panatinaikos ili Benetton istovremeno sa reprezentacijom?
Sve u svemo nadam se da ce ga pustit da vodi reprezentaciju u avgustovskim kvalifikacijama. A ako uspiju da se kvalifikuju, mozda mu i dozvole da odsustvuje ta dva mjeseca sljedece godine.
U svakom slucaju, drago mi je zbog Duleta.

DzoniS
25-06-10, 21:35
Dule nije debil, dok je pregovarao REKAO im je da vodi repku..tj i oni to znaju..tako da moze lako biti i jednostavno., dule kaze, ja vodim cg na evropsko, to ne napustam...imate jos neko pitanje..nemammo..kazu ovi, onda dule ok....pare nisu vazne...idemo 3 godine cska i repka cg...

Franky_Four_Fingers
25-06-10, 22:07
Dule nije debil, dok je pregovarao REKAO im je da vodi repku..tj i oni to znaju..tako da moze lako biti i jednostavno., dule kaze, ja vodim cg na evropsko, to ne napustam...imate jos neko pitanje..nemammo..kazu ovi, onda dule ok....pare nisu vazne...idemo 3 godine cska i repka cg...

hahahahhahah brao brao

afi
26-06-10, 02:20
Sad sam se cuo s Luksicem,Ostaje Dule definiivno.....

Vito
26-06-10, 02:50
Shta veli Gile? O.o

DzoniS
29-06-10, 11:48
Mirotic i zvanicno SPANAC....
Neka mu je sa srecom....
Zelim mu da se sasatane sa nasom reprrezentacijom u polufinalu evropskog i da dozivi PORAZ!!!:D

suponik
29-06-10, 21:56
Mirotić igra za Španiju!

TALENTOVANI PODGORIČANIN DEBITUJE U DRESU „CRVENE FURIJE”

http://www.vijesti.me/_slike/1277817045.jpg Nikola Mirotić (19 godina, 208 centimetara) je u martu dobio špansko državljanstvo, a uskoro će debitovati za mladu selekciju „crvene furije”! Naime, Huan Antonio Orenga, selektor španske ekipe do 20 godina, uvrstio je 19-godišnjeg Podgoričanina na spisak kandidata za Evropsko prvenstvo, koje će se od 8. do 18. jula održati u Zadru.
- Mirotić je univerzalan košarkaš, koji može da igra na pozicijama tri i četiri. Sa njim će naša unutrašnja igra biti mnogo bolja - izjavio je Orenga za zvanični sajt španskog saveza.
Mirotić je član Reala, sa kojim ima još dvije godine ugovora, a prošlu sezonu proveo je na pozajmici u redovima drugoligaša Palensije. Prosječno je igrao 31 minut i ostvario učinak od sedam poena i osam skokova po meču.
Sada kada je dobio španski pasoš, postoji mogućnost da bude u prvom timu “kraljevskog kluba” pod komandom Etorea Mesine. Ukoliko, ipak, ne uspije da se izbori za mjesto u najboljem timu Reala naredne sezone, španski mediji pišu da će Mirotić opet na pozajmicu, ali samo u timove elitnog ranga.
Jedna od opcija je odlazak u redove novog ACB ligaša Saragose, a kao rezervne varijante spominju se Fuenlabrada i Valjadolid.