PDA

View Full Version : Iz kojeg ste plemena?

Pages : [1] 2

Ćipur
21-11-06, 21:42
Ja sam Drekalović, iz kojeg ste vi plemena?

Ajmo učesnici ovog foruma, iz kojeg ste plemena:
Vasojevići, Lješnjani, Bjelice, Grbljani, Piperi, Crnmničani, Moračani, Rovčani, Ceklinjani, Njeguši, Drobnjaci, Pivljani, Paštrovići, Zećani, Mrkojevići, Bjelopavlići, Cuce, Čevljani, Bratonožići...
Nekog malisorskog (Hoti, Grude...) .... ???

MetallicA!!!
21-11-06, 21:43
Pivljanin iz sela Pishche :D

m@Rk!$@
21-11-06, 21:44

Vasojevići, Lješnjani, Bjelice, Grbljani, Piperi, Crnmničani, Moračani, Rovčani, Ceklinjani, Njeguši, Drobnjaci, Pivljani, Paštrovići, Zećani, Mrkojevići, malisorskog (Hoti, Grude...) .... ???

Ja sa Njegusa:)

touch_of_pink
21-11-06, 21:54
...dahna:) ...

majonez
21-11-06, 22:12
...Vasojevic...

Pierre
21-11-06, 22:15
Apachi ______

^the books of knjige^
21-11-06, 22:18
Sabanadzovic iz Skure pjace

Zabjeloooo
21-11-06, 22:23
ja vala iz pive

TiJaNaaaA
21-11-06, 22:30
iz plemena Zulu to mi se vidi odma da ne i post besmislen:P

Dutch
21-11-06, 22:44
Pjeshivac yeaaah

Ćipur
21-11-06, 23:07
iz plemena Zulu to mi se vidi odma da ne i post besmislen:P

Đevojčice, stotinama godina naši preci su živjeli, dakle i tvoji, po strogim plemenskim pravilima.

Kladim se da i dan danas da hoću da kupim zemlju u tvoje pleme da bi imao problem sa tvojim plemenicima, ako naravno nijesmo iz istog plemena.

zvoncica
21-11-06, 23:15

Vasojevići, Lješnjani, Bjelice, Grbljani, Piperi, Crnmničani, Moračani, Rovčani, Ceklinjani, Njeguši, Drobnjaci, Pivljani, Paštrovići, Zećani, Mrkojevići, malisorskog (Hoti, Grude...) .... ???:)Vala,Cipur,oprostit ti ne mogu,kako jadan zaboravi Katunjane?:rolleyes:
Ja sam mjesavina Katunjanina i Drobnjakuse!!!;)

milicaaaaaaa
21-11-06, 23:16
Ćipur, "stroga plemenska pravila" su vrlo relativan pojam. To bi, valjda, trebalo da znas ;)

Ćipur
21-11-06, 23:18
Ćipur, "stroga plemenska pravila" su vrlo relativan pojam. To bi, valjda, trebalo da znas ;)

Da, danas.
Al nekad ...

Ćipur
21-11-06, 23:19
:)Vala,Cipur,oprostit ti ne mogu,kako jadan zaboravi Katunjane?:rolleyes:

Katunjani nijesu pleme, već više plemena: Cuce, Čevljani, Bjelice ...
Bjelice sam gore spomenuo ...

Dakle?

renaissance
21-11-06, 23:22
Katunjanka/Vasojevka :)

DJuzla
21-11-06, 23:23

Vasojevići, Lješnjani, Bjelice, Grbljani, Piperi, Crnmničani, Moračani, Rovčani, Ceklinjani, Njeguši, Drobnjaci, Pivljani, Paštrovići, Zećani, Mrkojevići, malisorskog (Hoti, Grude...) .... ???
Bjelopavlici!
nas si zaboravio...metni nas,nemo' da se onii...

milicaaaaaaa
21-11-06, 23:50
Da, danas.
Al nekad ...
Uvijek. "Stroga plemenska pravila" je konstrukt i tako nesto ne postoji. Po ovom ispada da su Crnogorci nekad zivjeli kao Indijanci ili Aboridzini a to nije slucaj. Necu da ulazim u dalje raspravu sa tobom jer mi je muka da raspravljam o ovim temama samo ti skrecem paznju da Crnogorci nijesu zivjeli "po strogim plemenskim pravilima" nikad ;)

Ćipur
22-11-06, 00:00
Uvijek. "Stroga plemenska pravila" je konstrukt i tako nesto ne postoji.

he he he

Kakve gluposti!

Nemaš ti predstave o istoriji Crne Gore ni Crnogoraca, al hrabro braniš svoj stav koji je zasnovan - na ničemu. :lolblue:
Trebao bi da kuckam ovđe 2 sata o karakteristikama crnogorskog plemenskog društva, al ako si iz Crne Gore pitaj babu, đeda, tatu, mamu.
Ako tvoji nijesu porijeklom iz Crne Gore, zaista te razumijem da ti je to tako strano.

Crnogorsko pleme je funkcionisalo u pravom smislu kao pleme iz filmova, imalo je svoju teritoriju a svaki član plemena ratovao je za saplemenika (ukoliko bi ovaj bio napanut) kao da mu je iz kuće.
Zemlja u plemenu mogla se prodat, ali samo saplemeniku ...

Više imaš ovđe
http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=7556

chatnick
22-11-06, 00:23
The tribe of pjeshivci- where the marvelous figs grow

milicaaaaaaa
22-11-06, 00:27
Rekoh ti vec, nemam namjeru ulaziti u raspravu sa tobom oko ove teme, samo sam htjela da ti naglasim u cemu pravis gresku ali sam zaboravila da si ti uvijek u pravu. A to na cemu ja temeljim svoje tvrdjenje je tebi odvec strano i nije tvoja stvar a tvoja kvazi naucna znanja me stvarno ne zanimaju.

Ovdje prekidam

TiJaNaaaA
22-11-06, 00:30
Đevojčice, stotinama godina naši preci su živjeli, dakle i tvoji, po strogim plemenskim pravilima.

Kladim se da i dan danas da hoću da kupim zemlju u tvoje pleme da bi imao problem sa tvojim plemenicima, ako naravno nijesmo iz istog plemena.

moji bi te pojeli zivog ipak smo mi kuvani i peceni a maldo meso zivo meso nam je najmilije:monkey:

Ćipur
22-11-06, 02:37
Uvijek. "Stroga plemenska pravila" je konstrukt i tako nesto ne postoji. Po ovom ispada da su Crnogorci nekad zivjeli kao Indijanci ili Aboridzini a to nije slucaj. Necu da ulazim u dalje raspravu sa tobom jer mi je muka da raspravljam o ovim temama samo ti skrecem paznju da Crnogorci nijesu zivjeli "po strogim plemenskim pravilima" nikad ;)

he he he

I bas danas, kad si dosla do ovog genijalnog zakljucka, izasao je tekst u Pobjedi kako pleme Ceklin ne dozvoljava prodaju nekog plemenskog zemnljista!!!

:yipiiii: :yipiiii:

Pobjeda, 22.11.2006. Društvo

Tragom vijesti: Odustalo se od prodaje zemljišta na Karuču

Ceklinjani ne daju svoje

Podgorica, 21. novembra - Crna Gora, odnosno Crnogorsko primorje, njegovo zaleđe ali i priobalje Skadarskog jezera je postalo prava "meka" za svjetski džet-set. Svjetski biznismeni, poznate ličnosti iz svijeta sporta, kulture i javnog života, uveliko kupuju zemljište na Luštici, u Blizikućama kod Svetog Stefana, u Reževićima, u Perazića dolu, u zaleđu poznatih turističkih mjesta na Jadranu...
Zato nije ni čudo što su gotovo sve novine u Crnoj Gori nedavno javile da se prodaje i 26 hiljada kvadratnih metara zemljišta - na području Rvaša, Drušića i Dodoša. Međutim, od te “prodaje vijeka", kako su pohitala da izvijeste neka sredstva informisanja, za sada nema ništa. Naime, od prodaje zemljišta na Karuču i drugih atraktivnih lokacija na Skadarskom jezeru se odustalo. To su nam juče potvrdili članovi Upravnog odbora Udruženja građana za povraćaj ceklinskih ribolova u svim vidovima - Stevan Lopičić, Krsto Dajković, Ilija Jovićević, Pavle Vukotić, Predrag Šofranac i dr Branko Kostić, koji je i predsjednik ove nevladine organizacije.
"Računajući da predsjednik Skupštine opštine Cetinje ne raspolaže svim neophodnim informacijama, predsjednik Upravnog odbora Udruženja građana za povraćaj ceklinskih ribolova po svim vidovima, a uz konsultaciju većeg broja članova Upravnog odbora, uputio je 17. novembra pismo dr Milu Jankoviću, kojim ga je obavijestio da je uz podršku svih mjesnih zajednica sa područja Ceklina 2001. formirana nevladina organizacija - Udruženje građana za povraćaj ceklinskih ribolova, ističe se u informaciji Upravnog odbora koja je upućena našoj Redakciji. Iz nje saznajemo još da je ovo udruženje uredno prijavljeno i registrovano kod Ministarstva pravde, i da zemljište koje je Skupština opštine Cetinje namjeravala prodati predstavljaju tzv. komunice "koje su 212 godina predstavljale zadružno dobro plemena Ceklina, zajedno sa ceklinskim ribolovom". I jedno i drugo, Ceklinjani su sami svojim sredstvima kupili i koristili do početka Drugog svjetskog rata, kažu još u Upravnom odboru. Nakon rata, tačnije 1947. ondašnje vlasti su nacionalizovale i ceklinske ribolove i ceklinske komunice, i to bez ikakve nadoknade.
Inače, Udruženje građana za povraćaj ceklinskih ribolova je formirano na osnovu Zakona o restituciji sa ciljem da se povede postupak povraćaja nacionalizovanih dobara, i on je u toku. Treba reći da su i građani i Udruženje jedinstveni u stavu da se zemljište u priobalju Skadarskog jezera ne može prodavati bez saglasnosti mještana čitavog Ceklina (obuhvata šest mjesnih zajednica i prije završetka rješavanja zahtjeva za povraćaj ceklinskih ribolova u vlasništvu Ceklinjana).
Epilog učestalih napisa o namjeri da se proda zemljište na obali Skadarskog jezera dogodio se 19. novembra u Rvašima. Naime, na dobro posjećenom zboru građana, koji je raspravljao o ovom životnom pitanju, donesen je zaključak da se obustavi svaka dalja aktivnost na prodaji zemljišta. Ovom skupu prisustvovali su i čelnici cetinjske opštine dr Janković i Adzić, sa saradnicima, i javno podržali stavove mještana Rvaša (bili su prisutni i predstavnici Drušića i Bobije). Saopšteno je, takođe, da Skupština opštine Cetinje ubuduće neće preduzimati ništa u vezi sa prodajom ovog zemljišta, bez prethodne saglasnosti zainteresovanih mjesnih zajednica, rekli su nam u Udruženju za povraćaj ceklinskih ribolova

J. Stamatović

Nikollaki
22-11-06, 03:13
/me Piperski!

Rvasanin
22-11-06, 03:47
To su ovi srpski piperi ili...?:D

Nikollaki
22-11-06, 03:51
Naravno, zar postoje drugojachi?

Rvasanin
22-11-06, 03:54
E pa ok.Ja samo da provjerim...

Nikollaki
22-11-06, 03:57
E Rvasko govedo, jos si posrb a?

TiJaNaaaA
22-11-06, 03:57
E pa ok.Ja samo da provjerim...

na daleko cuveno izdajnicko pleme ....sve znas :monkey:

Rvasanin
22-11-06, 04:03
Hehehe...Kad ces mi se pridruzit?:DDD

TiJaNaaaA
22-11-06, 04:07
Hehehe...Kad ces mi se pridruzit?:DDD

ja sam protiv ujedinjenja
soliram i uzivam u nezavisnosti svojoj:P:monkey:

Avetinjak
22-11-06, 04:17
Od Cuca iz Kusida

hercules
22-11-06, 04:18
:)Vala,Cipur,oprostit ti ne mogu,kako jadan zaboravi Katunjane?:rolleyes:
Zaboravio je on pola, staru Crnu Goru da ne pominjem.
Ja sam Markovic.
Ljubotinjanin.

Rvasanin
22-11-06, 04:20
Niko te ne pomenu, drugarice.Samo ti uzivaj...

TiJaNaaaA
22-11-06, 04:32
Niko te ne pomenu, drugarice.Samo ti uzivaj...

ja see vazda nalazim prozvana posebno ako ovo pseto neko takne;P
a sto si ti neurozan:P:monkey:

TiJaNaaaA
22-11-06, 04:34
Ja sam Markovic.
Ljubotinjanin.

svaka ti cast:P

glavonja;)

ponosis li se:)

Ćipur
22-11-06, 04:38
E Rvasko govedo, jos si posrb a?

Tako ga je Branko Kostic iz Rvasa naucio.
Branko, veliki um, kome su cerke Crnogorke, a on Srbin (od dolaska Milosevica na vlast).

Sidewinder
22-11-06, 08:08
Kuchi-Drekalovic.

Mada moram naglasit da jednako blizu dozivljavam ovu majcinu bandu bjelopavlicku (c=c,ne ć) :p

adrenaline
22-11-06, 08:35
ljudi gorštaci, tvrđi od kamena i jači od planine, koja ih je sačuvala i uvijek spremni da brane svoj kamen, kao nešto najvrijednije. :D :D :D

funestis
22-11-06, 09:29
Ja sa Latin pa nemam pleme.

:p :p :p :p :p

hercules
22-11-06, 09:49
svaka ti cast:P

glavonja;)

ponosis li se:)
Naravno :D:devil:

rain_wind_storm
22-11-06, 09:53
A Kako Je Vama Dobro!!!
Xxi Vijek A Mi O Plemenimaaaaaaaa
O Mene!!!!!
Daleko ce te dogurat

DJuzla
22-11-06, 11:45
Kuchi-Drekalovic.

Mada moram naglasit da jednako blizu dozivljavam ovu majcinu bandu bjelopavlicku (c=c,ne ć) :p
ja sam samo stio da oni,da se razumjednemo ;)

A Kako Je Vama Dobro!!!
Xxi Vijek A Mi O Plemenimaaaaaaaa
O Mene!!!!!
Daleko ce te dogurat
pa sto brate,moramo se malo i ponosit oklen smo,jes da ne treba precerivat,al sto se mora,mora se... :mrgreen:

me_myself_and_I
22-11-06, 12:02
iz KuchaN. Drekaljev mali.

zvoncica
22-11-06, 12:07
Katunjani nijesu pleme, već više plemena: Cuce, Čevljani, Bjelice ...
Bjelice sam gore spomenuo ...

Dakle?:) sinoc mi "puce" ADSL taman kad htjedoh da ti odgovorim,pa evo sa zakasnjenjem.
Ne vidjeh u tvom nabrajanju opciju koja bi odgovarala,dakle ja sam iz Komana (selo pored Pg,valjda se i pleme,onda, tako zove) iz Katunske nahije.
Vidim da si stavio i Ljesnjane kao pleme a ja znam da su i Ljesnjani pripadnici Ljesanske nahije, koja ima vise plemena, kao i Katunjani,pa zato onako rekoh.
Al,jesi brate,zaboravio si nas:twist:

MaJLeNa
22-11-06, 12:14
Ja sam pjesivacko- bjelopavlicka mjesavina, mada se vise osjecam bjelopavlickom :)

hercules
22-11-06, 12:53
Kakve mjesavine ljudi?
Po ocu odakle ste rodom to se pita :D

phenomenon
22-11-06, 13:03
La Kuch sportif :D

sljapko
22-11-06, 13:04
Kuchi-Drekalovic.

Isti sam i ja djao. Tajo iz kuchaN a majka bjelopavlica... Dje se nadjoshe epaaa...

acs
22-11-06, 13:14
punokrvni KuCH! drekalev potomak

me_myself_and_I
22-11-06, 13:15
ih, kol'ko ne je...

B-A-N-E
22-11-06, 13:49
bjelopavlici !!!

Kapetan
22-11-06, 14:34
Ljesnjani .... (Bjelopavlici drugom polovinom) ;)

Rvasanin
22-11-06, 15:01
Ne treba mene niko da uci da budem srbin.Ja sam s tim rodjen:D :ass:

Nikollaki
22-11-06, 15:10
Dobro si to reka - Ja sam s tim rodjen - ali ne brizhi svakoj bolesti ima lijeka moj dobri, pa cemo i tebe nekako od te urodjene izlijechit ;)

Ćipur
22-11-06, 16:06
Ne treba mene niko da uci da budem srbin.Ja sam s tim rodjen:D :ass:

Nema plemena kod Srba.
Ne postoji plemenska organizacija kod Srba.
Srbi i Crnogorci imaju različite istorije.

Bonja the Zmaj
22-11-06, 16:11
/me Piperski!
Ti PIPER?
Nisi ti Piper, no si ti vjerovatno od onih nistaroba koje smo procerali iz plemena sa Mugosama

Bonja the Zmaj
22-11-06, 16:11
Nema plemena kod Srba. Ne postoji plemenska organizacija kod Srba.
Nema, nema...

Ćipur
22-11-06, 16:18
Nema, nema...

Mozda je bilo plemena kod Srba, prije 1300 godina, koja su rastocena u prvom naletu vizantijske administracije.
A ako ih ima, samo nam kazi koja su to, i objasni ih malo. :blah:
Mozda ti znas neku tajnu istorijsku istinu, molim te, daj i meni da je saznam.:blah:

TiJaNaaaA
22-11-06, 16:18
Ti PIPER?
Nisi ti Piper, no si ti vjerovatno od onih nistaroba koje smo procerali iz plemena sa Mugosama

mora da si njega quotova da bi mene isprovocira heheheheh
salu na stranu zbilja pripadas li ti idje i kom il si sirak ruzni pardon tuzni :mrgreen:

mihael
22-11-06, 16:25
nesto malo nas cuca na ovi forum ima

Nikollaki
22-11-06, 16:28
Ti PIPER?
Ne prdi nulo...

Rvasanin
22-11-06, 16:31
Cipur, znas li ti odakle si, tj. sto si bio do prije 2-3 godine?Mi smo SRBI iz Rvasa, Rijecka nahija.Srbi, crnogorci, isto je to samo je nekima tesko da priznaju.Crnogorci poticu od nas srba:D

hercules
22-11-06, 16:34
Zasto sam znao da ce ovo da se pretvori u politicka prepucaavnja i istrazivanju porijekla naroda?
Procistirte ovo obraza vi.

Ćipur
22-11-06, 16:45
Cipur, znas li ti odakle si, tj. sto si bio do prije 2-3 godine?Mi smo SRBI iz Rvasa, Rijecka nahija.Srbi, crnogorci, isto je to samo je nekima tesko da priznaju.Crnogorci poticu od nas srba:D

Gluposti je lako brčkati.
Tvoji viđeli Srbina nikad nijesu.

I sam onaj koji te to naučio - Branko Kostić, rekao je da je Dukljanin, da je iz stare države Duklje.
Rvašani su čisti Dukljani, a možda po imenu i Hrvati ?

Hrvati - Rvaši ??? Slično, zar ne?

Rvasanin
22-11-06, 17:24
Hehehe...Bas si sladak!Bas volim da pricam sa ljudima kao sto si ti.Bez vas bi ovaj svijet bio dosadan.Odgovaraj molim te na svaki moj post da mi dan bude zanimljiviji. Ionako ova kisica pada, tmurno je pa ti taman razbijas monotoniju svojim budalastinama.Dobro ti ide, moram da priznam.Bas si me slatko nasmijao, vragolasti djecace.Svaka cast.Hahahahahahahaha...

shrek
22-11-06, 17:27
Zasto sam znao da ce ovo da se pretvori u politicka prepucaavnja i istrazivanju porijekla naroda?
Procistirte ovo obraza vi.

A ne moze vala topic proci a da Srbi ne dokazuju da je sve srpsko. Ja vjerujem sad o Kinezima pricu da potegnemo bilo bi teorija kako su i oni Srbi, samo su predugo bili razdvojeni od matice pa su zaboravili porijeklo...

Rvasanin
22-11-06, 17:36
Aj ne prdi zivota ti...Ja sam SRBIN iz Rvasa i sta imam ja tu da dokazujem.Dakle, nisam ******** nego SRBIN.Imas li ti sto protiv toga?Ajde jadan, batali me vise...Ne znas ni sam ko si i sto si a mene si nasao da ucim ko sam ja i sto sam ja.Vidimo se, kralju, svoj posao.Ja tebi ne branim da budes eskim ako oces, boli me ona stvar, budi to sto jesi i ne smaraj me vise!!!Niko ti ne dira tvoju CG.Iskuliraj vise jadan...

Ćipur
22-11-06, 17:50
Hehehe...Bas si sladak!Bas volim da pricam sa ljudima kao sto si ti.Bez vas bi ovaj svijet bio dosadan.Odgovaraj molim te na svaki moj post da mi dan bude zanimljiviji. Ionako ova kisica pada, tmurno je pa ti taman razbijas monotoniju svojim budalastinama.Dobro ti ide, moram da priznam.Bas si me slatko nasmijao, vragolasti djecace.Svaka cast.Hahahahahahahaha...

Jes, budalastine su to.
Nijesi sa Ceklina, pleme Ceklin nikad nije postojalo, preci su ti bili turski robovi, preci ti se nijesu borili na Carev Laz, Martinice, Kruse, Grahovac, protiv Napoleona, no su ti se preci borili na Maricu kosmetski boj, Cegar, Cer, Kolubaru, solunski front ...
Pazi da ti neko ne povjeruje.

Pitaj Branka dje su mu preci zivjeli, on te je i naucio da si Srbin.
Reci ce ti ono sto je rekao i na TV.
Da su zivjeli u Duklju.

Rvasi - Hrvati ????
Ko zna.

U Duklju, Zetu i Crnu Goru su zivjeli Srbi, al je nikad ne nazvase srpskim imenom ?!??!?!
Zamoli Rista da ti otkljuca identitet, te ti je pod kljuc kod njega!

Rvasanin
22-11-06, 17:52
Samo nastavi...hahahahahahahahahahahahhahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahaha....ajde...jos...hahahahahahaha hahahahahah

Rvasanin
22-11-06, 18:13
Crnogorci!

independent girl
22-11-06, 18:32
Ljubotinj, Stara srpska Crna Gora :joint: :D

Ćipur
22-11-06, 18:34
Istina.Nema veceg Srbina od posrbljenog Crnogorca. Vazda ce biti prisutna kriza identiteta i vazda ce, uglavnom na pogresne nacine, nastojati da dokaze svoje 'Srpstvo' pred gospodarima iz Beograda.
Kako se zvahu oni poturceni Hriscani, sto bijahu najgori za svoj narod? :) Malo me podsjecaju na ove posrbljene.... :-)

Hrvasaninu je zasmetala prica o plemenima, jer toga nema kod Srba, Hrvasanin se stidi svoje istorije, pa je ubacio Srbe u temu da bi pokvario temu.

Ćipur
22-11-06, 18:35

:lolblue: :lolblue:

Avetinjak
22-11-06, 18:49
Ja sam Markovic.
Ljubotinjanin.

I ti si Markovic :) E propalo se :D

Tha_Maddog
22-11-06, 18:49
Lock,delete,burn.

Avetinjak
22-11-06, 18:52
nesto malo nas cuca na ovi forum ima

Na forum malo, ali nas zato ima dje treba da budemo :)

Rvasanin
22-11-06, 19:09
HAHAHAHAHAHAHA...ajde jos covjece....do 9 sam jos kuci, ajde daj jos koji post da se ne smaram.Obavjestavacu te kad sam na forumu da bi postovao nesto...Bas umijes da me nasmijes...:lolblue: :lolblue: :lolblue: Aj sad jos jedan post...Brzo!!!

hercules
22-11-06, 19:15
A ja se sve pitam ko je izrod u Ljubotinj?:D

I ti si Markovic :) E propalo se :D
Dje nam i ime nije isto? Taman da imam dublera :-)

P.S. Daako procitate ovo dok moderator protutnja metlom i katancem ovuda.

shake
22-11-06, 19:49
/me Vasojevka :-)!

TiJaNaaaA
22-11-06, 20:19
e vidim da mi iz plemena zulu smo odje u manjini
zulu ravno gnijezdo junacko
aaaaaaaaaaa ja shto cu a ja sa kime cu
:mrgreen:

Rvasanin
23-11-06, 02:51
cudi me da nije cipur postovao nesto
vidim da se smaram.Cipur, trenutno sam online pa postuj nesto, smor mi je...Ajde, ti znas uvijek da me zabavis!!!

Rvasanin
23-11-06, 03:09
Cipur, covjece, jos te nema!!!Vec mi je dosadno...C c c c...MOracu da idem da spavam posto tebe nema...Jebiga, bas sam se opjanio i bio sam raspolozen za zajebanciju, ali tebe nema...Nista onda...Vidimo se sjutra.Nadam se da ces mi opet uljepsat dan kao danas!!!!

shrek
23-11-06, 03:16
haha ti nam se zaljubi u Cipura Bog te vidio... :lol:
Nije ti lako ni malo! :)

Rvasanin
23-11-06, 03:20
Moram da primijetim da si nepismen!!!Ako procitas pravopis vidjeces da se `nimalo` pise odvojeno `ni malo`!!!Hehehehehehehe...Retardu!!!

shrek
23-11-06, 03:25
Alkosu, otega' si se dobro pa ne vidis nista. Sacekaj da te malo pusti pa pogledaj ponovo kako je napisano... :lol:

Rvasanin
23-11-06, 03:28
Uuuuuu, jebote...Bas sam se zabrinuo...Pogotovo kad me retard kao ti opominje...Izvini, zar te majka pusta da ovako kasno ostajes na internetu?To ti je lose za vid.Moras ujutro da radis domaci, idi da spavas...Rano moras u skolu...Ides li ti u skolu uopste?Heheheheheh...

shrek
23-11-06, 03:35
Aaa cujes li mu pricu?!Brze tu bocu od piva sto pijes od glavu sam sebi slomi za kaznu!!

Rvasanin
23-11-06, 03:38
Ahahahahaahhaahah...Kako si lud...ahahahahah...E greote...Bas zalim ljude poput tebe.Ozbiljno , sad se ne salim.Javi se na Robin Hud, mozda ti Skocko pomogne.Ne vidim drugi nacin...

shrek
23-11-06, 03:43
U krevet alkosu, brze!! Sto kasnije legnes to ce Velika Srbija krace trajati.... :lol: haha

Rvasanin
23-11-06, 03:49
Prestani da me zasmijavas nocas, covjece!!!Strasno...Ja ne znam zasto se ti nerviras!Mi smo SRBI sastavni dio CG i ti tu nista ne mozes da uradis.Jebiga, iako ti je Milo platio da dodjes da glasas, mi smo jos uvijek tu.Ne mozes da utices na nas da odemo , mozes samo da nam se pridruzis da ostanemo.Ajde na spavanje, kasno je!Brzo!!!

shrek
23-11-06, 03:57
Aj sad lijezi dok si jos plJan, bice veselije u Veljoj Srbiji... :lol:

Desert Eagle
23-11-06, 04:43
La Kuch sportif :D

TakodjeN :D A uz to sam i Nikshicanin :hardrock:

augustin
23-11-06, 05:03
drobnjaci,keltsko pleme¨dormitorium¨

ljudi gorštaci, tvrđi od kamena i jači od planine, koja ih je sačuvala i uvijek spremni da brane svoj kamen, kao nešto najvrijednije. :D :D :D

wrh. ja nas ljepshe opisat ne umijem :D

adrenaline
23-11-06, 09:09
wrh. ja nas ljepshe opisat ne umijem :D
JA sam samo istinu rekao ;)

Babel Fish
26-11-06, 15:28
Drobnjaci- bijela :P

Zabjeloooo
26-11-06, 15:31
ja sam pivljanin

Infected
06-12-06, 17:18

Shteta shto je tvoj koment tachan samo do pola... Tj. danas tih plemenskih pravila nema jer nam se jeftina politika umijeshala u svashta pa smo zaboravili ko smo, iako velichamo svoja stara plemena.

Radulovic- Komanin

Pierre
07-12-06, 11:13
a jeste li cetnici ili partizani ?

aCid_cOokiE
07-12-06, 13:53
/me meterizi/vasojevici

Twenty-4
08-12-06, 14:33
Crmnichanka :cool:

Condor
08-12-06, 14:46
ja nemam blage. rodjen sam u susjednoj drzavi koja se greskom odvojila pcoetkomd evedesetih.
Moji su rodjaci sa oceve strane odozgo sa Vrha. Nemam blage koje je to pleme, a znam da se zadnji put pominje nedje oko 1400-te godine :) Nasliejdili ih Crnojevici :)

HIGHLANDER
08-12-06, 15:58
ja nemam blage. rodjen sam u susjednoj drzavi koja se greskom odvojila pcoetkomd evedesetih.
Moji su rodjaci sa oceve strane odozgo sa Vrha. Nemam blage koje je to pleme, a znam da se zadnji put pominje nedje oko 1400-te godine :) Nasliejdili ih Crnojevici :)

Ene Balšića...

Strani Placenik
08-12-06, 16:46
Sad mi je jasno zasto su pojedini toliki nesoji...
$eme im ga daje..

Krembananica
08-12-06, 17:30
Cuce city :D:D:D:D

Infected
08-12-06, 20:34
stisnesh puce i eto te u Cuce! :)

mistral_u_pitanju
08-12-06, 20:39
ja iz cuca shto cu!

zvoncica
08-12-06, 21:58
ja iz cuca shto cu!:) a nista...nijesi ti kriv;):D

mistral_u_pitanju
08-12-06, 22:04
bogomi da nas nije bilo ne bi ni crne gore danas bilo pa ti vidi dje si!

Nikollaki
08-12-06, 22:05
Eo me ti? Shto ima?

mistral_u_pitanju
08-12-06, 22:08
eo nista brate smor totalni nema se para

Nikollaki
08-12-06, 22:12
Pi, kako je mrzno bez para...

zvoncica
08-12-06, 23:50
bogomi da nas nije bilo ne bi ni crne gore danas bilo pa ti vidi dje si!:)blizu tebe;) Nijesi se valjda naljutio,okitih post smajlijima da ne shvatis pogresno:D

mistral_u_pitanju
09-12-06, 00:35
a dobro onda!
long live montenegro! za crnu goru kakvu volimo!

James_Hetfield
09-12-06, 12:10
bogomi da nas nije bilo ne bi ni crne gore danas bilo pa ti vidi dje si!

Eo me ti? Shto ima?

eo nista brate smor totalni nema se para

Mozda ne bi bilo Crne Gore , ali bi se mozda imalo para... ;)

mishur
17-12-06, 01:17
Vasojevici-Andrijevica

Fabia_Elegance!
17-12-06, 03:20
Hoti...............

luv_is_a_verb
17-12-06, 14:40
/me komanka-katunska nahija

GAGA
17-12-06, 14:48
mi Morachani smo vazda nesto mrzdjeli svakoga,pa stoga ne varimo kuche,ni vasojevice, pipere tu i tamo, drobnjake onako-oni su jaki ljudi mada ima i nesoja,pivljani su nam blizu pa ih trpimo,sto znam...mada vi jekod morachana bitno odvojit Gornju i Donju Morachu,jer smo mi Donji bolji i veci ljudi,i manje nas je chetnika bilo,no sve partizanen i rusofili.a vele stari da su ovi "gornjozemci" guz.ice velike pa zato...najbolje se slazemo sa ovima koji su nam daleko-sa primorcima i strancima.eto

intruder
17-12-06, 15:08
Piperi, srce istinske, Njegoshevske, srpske Crne Gore.

Zabjeloooo
17-12-06, 15:12
ma nemoj otkat to

Nikollaki
17-12-06, 15:15
Od kad je svijeta i Pipera!

TiJaNaaaA
17-12-06, 15:19
Od kad je svijeta i Pipera!

jes coce cuveni na daleko eo cujem da se o primjerima i svetosti pipera zanimaju i englezi..dako vas usvoje da pocinemo..

gaga nemo mi drobnjake jes to sve lajavo lukavo njih se pazi ka crnoga vraga ;)
hhhhhhhhh

al zato ovo moje zulu pleme nema ko za njiK cuo nije sve junak do junaka
e paaa
jes jes
:devil:

milicaaaaaaa
17-12-06, 15:23
vala bas. ja mislim da su drobnjaci najgori ljudi :D

TiJaNaaaA
17-12-06, 15:29
vala bas. ja mislim da su drobnjaci najgori ljudi :D

micka ja imam vise dokaza za to :)
a ti:)
mogli bi studiju ispisat od drobnjackoj krvi :) i mudrostima :devil::monkey:

milicaaaaaaa
17-12-06, 15:31
iha, imam ih i vise nego dovoljno da kazem Ne... hvala, daleko im kuca ;)

TiJaNaaaA
17-12-06, 15:52
hahhah
mislis imamo ih vise nego dovoljno sto vicu bleee:)
eee ko ih ne zna skupo bi ih platio
ka i sve one male iz rovaca:)
:devil:

LittLe_N
20-12-06, 20:37
Iz DROBNJAKA :D :D :D

VaNzEmAlJkA
20-12-06, 21:03
Ljubotinje/Piperi

milicaaaaaaa
21-12-06, 00:08
Iz DROBNJAKA :D :D :D
dođavola :lolblue: :lolblue: :lolblue:

Zabjeloooo
21-12-06, 00:53
zasto dodjavola

milicaaaaaaa
21-12-06, 01:02
:lolblue: :lolblue: :lolblue: ako si ti normalan :lolblue:

intruder
21-12-06, 01:12
Ljubotinje/Piperi
I ja sam iz Pipera. Kad cemo na pice?

luv_is_a_verb
21-12-06, 15:53
Piperi, srce istinske, Njegoshevske, srpske Crne Gore.

ja znam neke Pipere koji su veliki Crnogorci, i shto bi zhivot ostavili za granice c.g.
no,vi Piperi ste najlukaviji stvorovi :)
pogotovo Mihailovici iz Seoca, pa za njima stamatovici odma :)
ps. za ove prve sam emotivno vezana.
p.p.s. Jeste brdjani prepredeni,ali vas ima i ljudi.Zhivjela moja domovina iz Pipera :)))

VaNzEmAlJkA
21-12-06, 16:10
ja znam neke Pipere koji su veliki Crnogorci, i shto bi zhivot ostavili za granice c.g.
p.p.s. Jeste brdjani prepredeni,ali vas ima i ljudi.Zhivjela moja domovina iz Pipera :)))

Ja sam "ljud" koji je velika Crnogorka. :)

luv_is_a_verb
21-12-06, 16:33
zato se i brojish u "ljudove".
no da ne zamjere ovi e se ne o$ecaju ka crnogorci :)

intruder
22-12-06, 12:58
Ja sam "ljud" koji je velika Crnogorka. :)
A picence?

VaNzEmAlJkA
22-12-06, 13:22
hahhahah nema problema :)

intruder
22-12-06, 14:10
;) ;) ;) Da pravimo male Srbe, a? :D ;) ;) ;)

Zabjeloooo
22-12-06, 14:28
ajte u srbiju pa ih pravite

intruder
22-12-06, 14:59
ajte u srbiju pa ih pravite
Izvini kralju, Piperi nema shto u Srbiju da idu, Piperi su vazda bili srpska Crna Gora, sprsko pleme, od srpskoga mlijeka i 'shenice bjelice. Isidore.

luv_is_a_verb
22-12-06, 15:35
intruder,piperi su ono kumovi sa ljevorechanima?:PP

intruder
22-12-06, 15:57
:mrgreen:

.

VaNzEmAlJkA
22-12-06, 16:43
Nadji nekoga drugoga da tu "srpsku" lozu razvijas. :p

Bonja the Zmaj
22-12-06, 16:53
Izvini kralju, Piperi nema shto u Srbiju da idu, Piperi su vazda bili srpska Crna Gora, sprsko pleme, od srpskoga mlijeka i 'shenice bjelice. Isidore.
Kad si vec srpsko mlijeko, ne zaboravi ni srpske sise
Srbija do Tokija, preko Pipera i Milvokija!
Karajmo neznavene!

Koja je poenta ovog topica?

Zabjeloooo
22-12-06, 16:57
ja mislim da on zajebava

intruder
22-12-06, 17:35
Nadji nekoga drugoga da tu "srpsku" lozu razvijas. :p
Cush cush, mijeshano je najsljepshe :D
Ajde, bice djeca lijepa na majku, a pametna na....majku.. :mrgreen:

intruder
22-12-06, 17:38
Kad si vec srpsko mlijeko, ne zaboravi ni srpske sise
Srbija do Tokija, preko Pipera i Milvokija!
Karajmo neznavene!

Koja je poenta ovog topica?

Pa brate, slusha si "The Piper At The Gates Of Dawn"...druge opjeva Njegosh, a nas - GOSPODA :D

Sidewinder
22-12-06, 17:46
intruder,piperi su ono kumovi sa ljevorechanima?:PP

Ta lijeva rijeka da sto valja zvala bi se desna,minimum.... :D

Miss_Lucifer
22-12-06, 22:56
Sharanci

ima li mi saplemenika na forumu? =]

motorsport
24-12-06, 02:03
me/ :bravo: Pivljanin... :bravo:

LittLe_N
24-12-06, 02:30
dođavola :lolblue: :lolblue: :lolblue:

imam brata starijeg ako te interesuje :blah:

Edgar
07-01-07, 02:58
Ponosni Rovcanin!!!
Rovcani rullles:hardrock: :hardrock: :hardrock:

Executor
07-01-07, 03:04
Pivljanin iz sela Pishche :D

hahah nemoj za*ebawat da smo neki "rodjaci" /me je takodje iz pive :) hehe :D

milicaaaaaaa
07-01-07, 03:07
imam brata starijeg ako te interesuje :blah:
dako raspisem tender ovih dana pa ga prijavi :lol:

Dark_Side
07-01-07, 13:29
/me iz crmnice

luv_is_a_verb
07-01-07, 15:21

zato i pitah to intrudera :)
s kim si,takav si :PP

MaR|NnA
07-01-07, 15:28
Vasojevici. :)

sasaj
07-01-07, 15:38
Ljubotinjanin

Beranac
08-01-07, 00:02
Pričaju da smo Kuči sa Kosora doseljeni u Berane u 19. vijeku. Sve babe naravno lijepe Vasojevke bijela lica. :)

Sa majčine strane Bratonožić iz Brskuta.

Dakle Brdjanin do zuba. :)

Artemis
09-01-07, 16:44

hahahaha Mico nasmija li me nasmija..:yipiiii: A bivsi mi je bio od tud :lolblue:

E ja sam Pjesivka iz Pjesivaca :D

Hari Krisna
09-01-07, 17:15
iz Pjesivaca jos sa ovim :grin: znaci dobro smokve rodile. U suprotnom bi rekla da je iz Jadivaca ;)

pilicius
09-01-07, 20:18
iz Pjesivaca jos sa ovim :grin: znaci dobro smokve rodile. U suprotnom bi rekla da je iz Jadivaca ;)

nedirajte mi pjesivce a pogotov ne dirajte artemis, pjesivacku ljepoticu najljepseg osmjeha na svijetu

Zvek_Zivi
10-01-07, 11:41
jA SAM CIROKI SA PRITOKOM KOMANCIJA !

Artemis
10-01-07, 23:28

Hahahaha :lol: a sve mi neke smokve spominju kad me pitaju "Okle si djevojka"? :D A da nisi ti mozda Hari iz Lijeve rijeke pa mi i ti sad smokve spominjes? :lol:

Pilicius sjutra me eto na Zagorak?Reci onoj zeni da ubere nesto fino prije no dodjem iz one baste kad nema smokava! :lolblue:

pilicius
11-01-07, 10:25
Hahahaha :lol: a sve mi neke smokve spominju kad me pitaju "Okle si djevojka"? :D A da nisi ti mozda Hari iz Lijeve rijeke pa mi i ti sad smokve spominjes? :lol:

Pilicius sjutra me eto na Zagorak?Reci onoj zeni da ubere nesto fino prije no dodjem iz one baste kad nema smokava! :lolblue:

nema frke, bice svega vazno je da dolazis :twist:

Jeronimo
13-01-07, 00:02
A zasto se javljaju Vasojevici kad je covjek lijepo postavio pitanje:"Iz kojeg ste crnogorskog plemena"?

Ćipur
22-01-07, 03:22
A zasto se javljaju Vasojevici kad je covjek lijepo postavio pitanje:"Iz kojeg ste crnogorskog plemena"?

Postoje li plemena kod Srba: u Macvu, Sumadiju, Srijem ...???
Navedi neko pleme iz tih krajeva, neko srpsko pleme???

Babel Fish
22-01-07, 03:33
Postoje li plemena kod Srba: u Macvu, Sumadiju, Srijem ...???
Navedi neko pleme iz tih krajeva, neko srpsko pleme???

Od kad je SREM Srijem ,oprosti ?!
Ili si ga ti tek - tako prekrstio ?!:confused:

Tha_Maddog
22-01-07, 04:24
Ma kijaže se Srijem,isto tijeako i Bijograd.:rolleyes:

Patriota
22-01-07, 06:03
no neodgovoriste coeku na pitanje, imali odista tija plemena po srbiji ili su drukciji od nas????:confused:

Ćipur
22-01-07, 12:59
Od kad je SREM Srijem ,oprosti ?!

Od uvijek se tako zove.
A Beograd su Crnogorci do prije 100 godina zvali BIOGRAD.
Mislim, da necemo BIOGRADSKO jezero da prozovemo BEOGRADSKO?

milicaaaaaaa
22-01-07, 13:08
a da necemo Bijelo polje da zovemo Belo polje ? Ove tvoje teorije stvarno prerastuju u paranoju... cu Srijem :shock:

Babel Fish
22-01-07, 13:46
Od uvijek se tako zove.
A Beograd su Crnogorci do prije 100 godina zvali BIOGRAD.
Mislim, da necemo BIOGRADSKO jezero da prozovemo BEOGRADSKO?

Biogradsko jezero se zove kako se zove ,a SREM nije nikako SRIJEM( odakle ti to ?!!?), niti moze biti .. Ne vidim poentu u tome da se prekrsti naziv :confused:
Kao shto Smederevo ne moze biti SMIJEDEREVO;):lol:

Ćipur
22-01-07, 14:55
Biogradsko jezero se zove kako se zove ,a SREM nije nikako SRIJEM( odakle ti to ?!!?), niti moze biti .. Ne vidim poentu u tome da se prekrsti naziv :confused:
Kao shto Smederevo ne moze biti SMIJEDEREVO;):lol:

Hrvati ga zovu Srijem, mi smo ijekavci, Hrvati su ijekavci, prema tome mi treba da ga zovemo SRIJEM.

Bonja the Zmaj
22-01-07, 14:55

Pa ti nisi cisti Crnogorac uopste!!!

E sad razumijem tvoju konstantnu potrebu da se dokazujes
:lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue::lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

getaway blues
22-01-07, 15:45
glamocanin, "ljuti krajisnik", zadnjih 60 godina u nk, bukvalno starosjedioci... al i dalje nas oni koji se "shljegli" u zadnjih 30ak godina smatraju za "ubacene elemente":)... majka golijanka, gornji kazanci.

Jeronimo
22-01-07, 15:54
Hrvati ga zovu Srijem, mi smo ijekavci, Hrvati su ijekavci, prema tome mi treba da ga zovemo SRIJEM.

Da nijesi ti sa CIJETINJA,mozda!?

HIGHLANDER
22-01-07, 16:15
SREM, Srema, m. (ist.) vidi Srijem
SRIJEM, Srijema, (juz.)

Vuk Karadzic " Srpski Rjecnik " u Becu 1852 str.708-709

Girl_from_Tomici
22-01-07, 16:24
katunska nahija, bjelice, selo Tomici

Bonja the Zmaj
22-01-07, 16:32
selo Tomici
ne rise???

Tha_Maddog
22-01-07, 17:00

Što ga iskomplikova' pa odma ne reče da smo Hrvati?

Ćipur
22-01-07, 17:08
Što ga iskomplikova' pa odma ne reče da smo Hrvati?

Ne, mi smo ijekavci, trebao bi to da znas.

Tha_Maddog
22-01-07, 17:11
To znaju i vrapci na grani,tako da si mogao i bez ovog poređenja sa zapadnim susjedima.

Rvasanin
22-01-07, 17:11
Evo se ne mogu cudu nacudit...Cus Srijem!!!A sto sve nece izmislit ovaj narod...C c c c...

Nikollaki
22-01-07, 17:25
A ne no Belo Polje... sikter!

Babel Fish
22-01-07, 17:28
Cipur,jesi li ti i ranije govorio SRIJEM , i u skoli kad si bio ili je to posledica usvajanja crnogorskog (maternjeg ) jezika ?!hmmm ?

Oky
22-01-07, 17:35
Ceklinjanka iz sela Ceklici :)

Ćipur
22-01-07, 17:37
Cipur,jesi li ti i ranije govorio SRIJEM , i u skoli kad si bio ili je to posledica usvajanja crnogorskog (maternjeg ) jezika ?!hmmm ?

Cim sam cuo da ga Hrvati zovu Srijem, i ja sam poceo tako da ga zovem, jer je tako ispravno.
Ako nam je jezik osrbljen, ne moramo se time dičiti.

Znaš bar toponimi su nam jasni.

Gluhi Do, u Srbiji Gluvaćevac
Golubovci, u Srbiji Golubinci
Žabljak, u Srbiji Žabalj
Morača, u Srbiji Morava
Grahovo, u Srbiji Pasuljkovac ITD, ITD

Hoćemo li da osrpčimo i ove krajeve koji nose ove nazive evo 1000 godina?
Misliš da se trebamo dičiti što smo osrpčili jezik?

Rvasanin
22-01-07, 17:39
Bijelo Polje, Prijepolje, Srem...Nije Cijetinje nego Cetinje...Zar treba odje nesto objasnjavat...Sad me jos ubijedite da se vazda govorilo Srijem...Ne lupajte svasta!!!

Babel Fish
22-01-07, 17:58
Cim sam cuo da ga Hrvati zovu Srijem, i ja sam poceo tako da ga zovem, jer je tako ispravno.
Ako nam je jezik osrbljen, ne moramo se time dičiti.
Ja sam Crnogorka i nemam nista protiv niti Srba niti Hrvata.Ne bih nazvala pojedine termnine( u ovom slucaju nazive oblasti,gradova etc..) posrbljenima . Znaci li to ,ukoliko ne koristimo ijekavicu u svakom domenu jezika,da ne govorimo crnogorski pravilno ?!:confused:
Pravilno je reci SREM, a braca `Rvati neka govore kako im je volja.Mislim da pretjerujes , cemu toliki antagonizam prema Srbima?!:mad:[/quote]

Znaš bar toponimi su nam jasni.

Gluhi Do, u Srbiji Gluvaćevac
Golubovci, u Srbiji Golubinci
Žabljak, u Srbiji Žabalj
Morača, u Srbiji Morava
Grahovo, u Srbiji Pasuljkovac ITD, ITD
Za toponime se ne $ekiraj puno ;) Nece ih niko mijenjati ,tj ukljuciti u zvanichni jezik..

Hoćemo li da osrpčimo i ove krajeve koji nose ove nazive evo 1000 godina?
Misliš da se trebamo dičiti što smo osrpčili jezik?Ne slazem se.Nasi krajevi ,tj njihovi nazivi nemaju nikakve veze sa srpchenjem crnogorskog jezika , o cemu ti pricas.
Jednostavno ne treba pribjegavati mijenjanju izvornog naziva (kao sto rade Hrvati ,primjer o kojem smo polemisali ) ..
Mjesta ,oblasti se tako zovu , po cemu bi mi morali da njihov naziv prilagodjavamo ijekavici ,kako ne bi dozvolili da slucajno nas jezik bude posrbljen.. :roll:

Babel Fish
22-01-07, 18:04
Bijelo Polje, Prijepolje, Srem...Nije Cijetinje nego Cetinje...Zar treba odje nesto objasnjavat...Sad me jos ubijedite da se vazda govorilo Srijem...Ne lupajte svasta!!!

Pazi ,covjek je rekao da je to cuo od Hrvata.Kod nas se zasigurno tako nije govorilo . Svako bira kako ce da govori,gotovo da vise i nema pravila .Danas u jeziku imamo mnogobrojne termine stranog porijekla, pogotovo turcizme koji su ukorijenjeni u nasem jeziku .Ali da je toliko bitno govoriti ijekavicu,da postoji toliki odboj prema banalnim stvarima,a koje su srpske - to ne vidjeh .

Rvasanin
22-01-07, 18:04
A neka si mu ga rekla...Znaci, covjece, samo malo treba da se uputis u pravopis i sve ce ti bit jasno.I nema potrebe za $ekiracijom, shvatili smo da si crnogorac.Ne moras vise da se trudis da dokazujes...:D

Nikollaki
22-01-07, 18:13
Ne znam kako je ko shto govorio, ali za sebe znam da sam vazda govorio i Srijem i Lijepa Kata i Crvena Zvijezda... Pa shto cemo sad?

p.s. to nema nikakve veze sa crnogorshtinom i crnogorchenjem, nego jednostavno tako govorim i tako cu vazda i govorit... Lomit jezik za spokoj vashe dushe necu sigurno...

Ćipur
22-01-07, 18:16
Pravilno je reci SREM, a braca `Rvati neka govore kako im je volja.Mislim da pretjerujes , cemu toliki antagonizam prema Srbima?!:mad:

he he he

Nema tu antagonizma, samo mi smeta ugradjivanje tudjeg identiteta, ako možeš shvatiti što to znači.
Zašto Makedonci, Mađari, Albanci, Rusi, Poljaci, Englezi ... ne srpče svoj jezik???
Ako je dobro i ispravno srpčiti vlastiti jezik, zašto oni to ne rade?

Tha_Maddog
22-01-07, 18:19
Aj sad fino jedan lock.

Rvasanin
22-01-07, 18:22
Ne znam kako je ko shto govorio, ali za sebe znam da sam vazda govorio i Srijem i Lijepa Kata i Crvena Zvijezda... Pa shto cemo sad?

p.s. to nema nikakve veze sa crnogorshtinom i crnogorchenjem, nego jednostavno tako govorim i tako cu vazda i govorit... Lomit jezik za spokoj vashe dushe necu sigurno...

A cije to duse, zivota ti???Ne moras ti, radi mene izgovaraj ti kako oces, ja ti samo kazem da je to nepravilno...Cus Srijem...Hahahaha...Prejako!

Meni je to presmijesno, jer ako pogledas malo pravopis vidjeces da grijesis.Ali ok, tvoj izbor!!!

milicaaaaaaa
22-01-07, 18:24
joj shto ste mi slatki :lol:

Babel Fish
22-01-07, 18:25
he he he

Nema tu antagonizma, samo mi smeta ugradjivanje tudjeg identiteta, ako možeš shvatiti što to znači.
Zašto Makedonci, Mađari, Albanci, Rusi, Poljaci, Englezi ... ne srpče svoj jezik???
Poljaci,Englezi,Albanci ,cak i Rusi ,jedva da imaju dodirnih tacaka sa Srpskim odnosno Crnogorskim jezikom ,to ti je valjda jasno :cool:

Ja nidje nisam rekla da je dobro ni da je ispravno srpciti srpski jezik.Razumijem potrebu CG naroda da istakne svoj identitet..Cipure,dobri,niko ti nece ugroziti cg identitet , niti ijekavicu ,niti pohodit Cg teritoriju ni na koji nacin.Nemoj se $ekirat,od toga se stvaraju bore :blah:
Prije bih rekla da je rijec o pravilnom izgovoru nekog naziva nego srpchenju cg jezika .

Babel Fish
22-01-07, 18:28
joj shto ste mi slatki :lol:

i ti meni ,dusho :p

Rvasanin
22-01-07, 18:34
he he he

Proglasav te za najveceg srbomrsca na svijetu.Ti to definitivno jesi!!!

Cujes li ti sebe sto pricas, covjece???Koje crno srpcenje jezika?Ajde iskuliraj malo, srbomrzac.Previse si se unio u tu ulogu, uzivio si se previse, ne znas sto pricas.

Dovoljno ce bit da taj prostor u glavi popunis malo pravopisom i sve ce ti bit jasno.

Nikollaki
22-01-07, 18:44
A cije to duse, zivota ti???Ne moras ti, radi mene izgovaraj ti kako oces, ja ti samo kazem da je to nepravilno...Cus Srijem...Hahahaha...Prejako!

Meni je to presmijesno, jer ako pogledas malo pravopis vidjeces da grijesis.Ali ok, tvoj izbor!!!

Srijem bio, Srijem ostao ;p

Rvasanin
22-01-07, 18:45
Srijem bio, Srijem ostao ;p

Ali 100% ;)

milicaaaaaaa
22-01-07, 18:47
nije, on je srboljubac samo ne zna kud ce sa tolikom ljubavlju pa ta frustracija prelazi u mrznju ;)

cmok milis :monkey:

Undead
22-01-07, 22:03
Ja sam iz DROBNJAKA

Ćipur
22-01-07, 22:18
Proglasav te za najveceg srbomrsca na svijetu.Ti to definitivno jesi!!!

Cujes li ti sebe sto pricas, covjece???Koje crno srpcenje jezika?Ajde iskuliraj malo, srbomrzac.Previse si se unio u tu ulogu, uzivio si se previse, ne znas sto pricas.

Dovoljno ce bit da taj prostor u glavi popunis malo pravopisom i sve ce ti bit jasno.

"Viđi vraga su sedam binjišah ..."

Hrvašanine,

tako počinje Gorski Vijenac.
Od tih prvih 5 riječi 4 ne postoje u srpskom jeziku!
Jezik nam nije osrpčen, a ove riječi su nam zabranjene???
Kako to objašnjavaš???
Da li su naši prađedovi pričali istim jezikom kojim mi pričamo danas?

Babel Fish
22-01-07, 22:36
Ja sam mjesavina Drobnjaka i Pjeshivaca sa snaznim uplivom Bjelopavlica :lolblue:

EgZeKuToR
22-01-07, 22:36
Pa 70% riječi koji se koriste u južnoj Srbiji,okolini niša i slično se ne nalaze u KNJIŽEVNOM srpskom jeziku.Znači li to da taj jezik koji oni koriste ne pripada srpskom?Smiješan si, čovječe.Pravi razliku između književnog i narodnog jezika i govora.
Get it, ćIJEpure?
Neka ti nIJEkola, a.k.a. Nikollaki objasni.

Rvasanin
22-01-07, 22:39
Naravno da su pricali istim jezikom kao i mi sada, ali od tad pa do sad mnoooooogo je proslo vremena i jezik se usavrsio, pravopis se mijenjao, gramatika se mijenjala, upotrebljavale su se nove rijeci, savremenije.To sto ti pokusavas odje da nas ubijedis, to nema veze sa tim.Ti si u skoli ucio srpski jezik, pomiri se sa tim, mozda ako si stariji si ucio srpsko-hrvatski, ali nema veze...Ipak tu ima nesto srpsko i ja sam srecan zbog toga!!!I zbog tebe naravno:D
Ja i moja baba pricamo istim jezikom, srpskim, ali ona kaze kain ja kazem posuda;ona kaze fadzola ja kazem pasulj...Upravo o tome ti pricas, a to je sve isto...

I zamolio bih te, kao jednog intelektualca, kakvog takvog jel, bar tako sebe predstavljas, da me ne nazivas tim pogrdnim imenima.Nije lijepo.Ja tebe ne vrijedjam.Ti svima pokazujes ko si i sto si samim tim sto postujes ovuda svakakve Jevremove teorije.
Ajde srbomrzac, budi dobar i poslusaj me...Vjerujem da i u tebi ima nesto ljudskog iako to hehehe nisi do sad pokazao.

p.s. Samo bez nervoze, covjece, nije dobro za zdravlje....:D:D:D

Ćipur
22-01-07, 22:43
Ja i moja baba pricamo istim jezikom, srpskim, ali ona kaze kain ja kazem posuda;ona kaze fadzola ja kazem pasulj...Upravo o tome ti pricas, a to je sve isto...

Hrvašanine,

A zašto mi u školi nijesmo učili: kain, fadžola, bubulj, krap, krš, pjat, pirun, puce, rumetin, džada, teća, Blato ...
Da su te tako naučili u školi, da ti nijesu osrbili jezik, bi li se ti smatrao Srbinom?

Ćipur
22-01-07, 22:46
Pa 70% riječi koji se koriste u južnoj Srbiji,okolini niša i slično se ne nalaze u KNJIŽEVNOM srpskom jeziku.Znači li to da taj jezik koji oni koriste ne pripada srpskom?Smiješan si, čovječe.Pravi razliku između književnog i narodnog jezika i govora.
Get it, ćIJEpure?
Neka ti nIJEkola, a.k.a. Nikollaki objasni.

Narod u Južnoj Srbiji su Bugari i Makedonci, a ako su Srbi, onda je to izvorni srpski jezik.
Ipak, svi znamo da se radi o Makedoncima i Bugarima, kojima je poslije balkanskih ratova dodavano ić i vić.

Denčev - Denčević
Sotirov - Sotirović
Tasev - Tasić
Mitev - Mitić
Zdravkov - Zdravković ITD.

shrek
22-01-07, 22:50
Hrvašanine,

A zašto mi u školi nijesmo učili: kain, fadžola, bubulj, krap, krš, pjat, pirun, puce, rumetin, džada, teća, Blato ...
Da su te tako naučili u školi, da ti nijesu osrbili jezik, bi li se ti smatrao Srbinom?

Cipure,

vidis da coek voli da bude dio "velike" nacije i zato tako rado prihvata sve njihovo a zaboravlja sve sto je njegovo. Za njega je sve sto je Srpsko u modi i coek oce da bude u trendu, ne znam sta je tu lose?!

@Rvasanine, pusti ti njega i pocni da se navikavas na ekavicu jer tek ces onda u trendu da budes! Mada i to ti je u kratkom roku, ali ako gledas na duze staze vec bi sinu buducem treba da planiras neko kinesko ime i pomalo da ucis kineski jer najavljuju da ce "Kinezstvo" biti u trendu za 10tak godina. ;)

Babel Fish
22-01-07, 22:56
Odje ispade da svaka rijec koja se isto izgovara na i na srpskom i crnogorskom je produkt posrbljenosti jezika ?!?!
kamen odje ,kamen tamo .. oo zbilja kako ne vidjeh da smo izgubili nacionalni identitet !? :devil:

Rvasanin
22-01-07, 23:05
Cipure,

vidis da coek voli da bude dio "velike" nacije i zato tako rado prihvata sve njihovo a zaboravlja sve sto je njegovo. Za njega je sve sto je Srpsko u modi i coek oce da bude u trendu, ne znam sta je tu lose?!

@Rvasanine, pusti ti njega i pocni da se navikavas na ekavicu jer tek ces onda u trendu da budes! Mada i to ti je u kratkom roku, ali ako gledas na duze staze vec bi sinu buducem treba da planiras neko kinesko ime i pomalo da ucis kineski jer najavljuju da ce "Kinezstvo" biti u trendu za 10tak godina. ;)

Nista te pitao nisam zato, paliiiii....

Rvasanin
22-01-07, 23:07
Hrvašanine,

Zato sto je to vec prevazidjeno tada bilo, a ne sada.Dakle, ostaje na istom.Tako govore seljaci ljudi(ljudi koji zive na selu ili su zivjeli vecinu svog zivota) i to je isto srpski jezik kao i ovo sto mi danas pricamo.
Reci sobodno sto te jos zanima, nekulturni covjece.

Jeronimo
22-01-07, 23:09
he he he

Cipko,ti bi trebalo da se javis ministru kulture Prijedragu (a no kako?!) Sekulicu.Siguran sam da ce ti nac' dobar posao.Treba tolika imena preves' na crnogorsko-maternji,kukala ti majka. A veceg strucnjaka od tebe ne mogu nac',Boziju ti vjeru zadajem!

Jeronimo
22-01-07, 23:13
Ouuuups! Doslo je do greske u prezimenu. Izvinjavamo se gospodinu ministru Sijekulicu. A i uvazenom Cipuru,normalno.

Babel Fish
22-01-07, 23:13
ooo Strashvenija ovoga :lolblue:

Ćipur
22-01-07, 23:15
Odje ispade da svaka rijec koja se isto izgovara na i na srpskom i crnogorskom je produkt posrbljenosti jezika ?!?!
kamen odje ,kamen tamo .. oo zbilja kako ne vidjeh da smo izgubili nacionalni identitet !? :devil:

Makedonci i Slovenci su na te jezičke sitne razlike, napravili nacije.
Iako su im istorije vrlo siromašne.

Ćipur
22-01-07, 23:20
Zato sto je to vec prevazidjeno tada bilo, a ne sada.Dakle, ostaje na istom.Tako govore seljaci ljudi(ljudi koji zive na selu ili su zivjeli vecinu svog zivota)

Hrvašanine,

tako ne govore seljaci, tako su govorili S V I Crnogorci prije 100 godina, i kralj i Vladika i seljak.

Hrvašanine,

da smo u školi učili taj jezik danas bi nam taj jezik bio sasvim normalan, književni, imamo i književnost na tom jeziku (Njegoša, Ljubišu, Marka Miljanova, Svetog Petra Cetinjskog ...)

Da smo u školi učili $utra, $ekira, $eđeti ...

Jeronimo
22-01-07, 23:24
Da smo u školi učili $utra, $ekira, $eđeti ...

Eeeeeeeeeeeeeeeee,gde bi nam kraj bio...:lolblue:

Babel Fish
22-01-07, 23:27
Istina da se tako nekad govorilo,a s obzirom da je crnogorski ZIV jezik (ne kao latinski koji se ne razvija) i kao takav ima tendenciju dopunjavanja i razvijanja vokabulara i izgradjivanja knjizevnog jezika .
Po meni zaista nije knjizevno npr .u sastavima u skoli pisati :" $edjela sam ",vec bi trebalo "sjedala sam" ..

Zao mi je sto sam pokrenula ovu bujicu postova gdje im nije mjesto ,tako da se ja sada izuzimam iz dalje diskusije(neka misli ko shta hoce, da sam bacila "bubicu" pa se povukla,ne zanima me) ,a bilo bi preporucljivo i ostalim forumasima da se vrate na samu temu topica.Vise je nego ocigledno da je ovo beskrajna prica , u kojoj se niko nece usaglasiti.

Rvasanin
Jes, Capure, u pravu si.Nema sto.Ubijedio si me u sve sto si rekao.Nema sto, pokleknuo sam pred tvojim argumentima i cinjenicama...Ne znam sto da kazem, prosvijetlio si me.Hvala, brate moj srpski!!!

Ćipur

Eto, ti imaš o$ećaj da si Srbin (ako te o$ećaj ne vara), a Gavrilo Princip se nije Srbinom smatrao ?!!
http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=19999

Ti Srbin, a Princip nije bio ?!! :lolblue:

ha ha ha

Ćipur
22-01-07, 23:28
Ne znam sto da kazem, prosvijetlio si me.Hvala, brate moj srpski!!!

Hrvašanine,

Nikad niko moj nije bio ratar (kao ni tvoj), nije kosio srpom.

Ćipur
22-01-07, 23:31
Po meni zaista nije knjizevno npr .u sastavima u skoli pisati :" $edjela sam ",vec bi trebalo "sjedala sam" ..

Draga,

književno je ono što se uči u školama, to jest, ono što elita odredi da se uči u školama.

Hoćeš reći da Gorski Vijenac, Primjeri Čojstva i Junaštva ... nijesu knjige,
jer nijesu napisane književnim jezikom??

Jeronimo
22-01-07, 23:42
Draga,

književno je ono što se uči u školama, to jest, ono što elita odredi da se uči u školama.

Hoćeš reći da Gorski Vijenac, Primjeri Čojstva i Junaštva ... nijesu knjige,
jer nijesu napisane književnim jezikom??

Evo,ja cu odgovorit posto je ona odustala od rasprave.
Cipure,najprostije receno (da bi i ti shvatio),Milis pokusava da ti objasni da je ovo 21. a ne 19. vijek.

Inace,ja u govoru koristim iskljucivo jezik o kojem ti govoris.Dakle,jezik Njegosev,Ljubisin,Marka Miljanova...Pa,kakav bih ja Srbin bio kad bih se njih odrekao!?

Nikollaki
22-01-07, 23:46
Isti si Njegosh... Da me ne nauchi jedan srbin da je mrtav mishljah da i forume po$ecuje...

E shto ti je zhivot...

Jeronimo
22-01-07, 23:51
Isti si Njegosh... Da me ne nauchi jedan srbin da je mrtav mishljah da i forume po$ecuje...

E shto ti je zhivot...

Zao mi je,nijesi shvatio foru.Ne znam samo zbog cega me to ne cudi...

Nikollaki
22-01-07, 23:53
Zato shto nisi bistar :)

Jeronimo
22-01-07, 23:57
Zato shto nisi bistar :)

Hmmm...vjerovatno.

Babel Fish
23-01-07, 00:00
Te knjige imaju veliku umjetnicku vrijednost ,pogotovo za Crnogorski narod.One predstavljaju nase nacionalno blago ,ali danasnje knjizevno i tadasnje knjizevno se ipak razlikuje..
Koliko mi se cini,Primjeri Cojstva i junastva su bazirana na anegdotama crnogorskog naroda.Marko Miljanov je bio nepismen do 50 i neke godine,sigurno nije mogao sebi pruziti skolsko obrazovanje,kao i vecina crnogorskog naroda.
Po nekim predhodnim postovima ( Istorija ) vidim da si upucen u istoriju,sam znas da je rijetko ko u to doba bio pismen uopste.
Stoga se nasa knjizevnost ne cijeni po skolskim preferensama,vec ima neku drugu dimenziju koja se ogleda umjetnickoj vrijednosti dijela kao svjedoka nase kulture i mentaliteta toga doba..

Idem uciti sadE..
Srdacan PozdaF ,Cipure!

Babel Fish
23-01-07, 00:02
Cipure,najprostije receno (da bi i ti shvatio),Milis pokusava da ti objasni da je ovo 21. a ne 19. vijek.

Inace,ja u govoru koristim iskljucivo jezik o kojem ti govoris.Dakle,jezik Njegosev,Ljubisin,Marka Miljanova...Pa,kakav bih ja Srbin bio kad bih se njih odrekao!?

Evo ,pogazih rijec,ali samo iz razloga sto me covjek prozvao ..
Rekla sam shta sam imala,dodushe pomalo konfuzno ,cak i nepovezano ,ali to je od prilike neko moje ,skromno misljenje i jos skromniji odgovor.
Pozdrav!

Nikollaki
23-01-07, 00:04
Hmmm...vjerovatno.
Po$u$aj me budawice maja ;)

Jeronimo
23-01-07, 00:06
Po$u$aj me budawice maja ;)

Poslusan si vec. ;)

Admiral Krsto Djurovic
23-01-07, 00:14

'Kain' i 'fadzola' ne postoje u srpski jezik, a Srbima bi treba rjecnik da nas razumjeli. Vi ste Crnogorci cim tako pricate, to se po govoru da vidjet. A tako ste se sigurno i pisali do 2003-e godine.

Admiral Krsto Djurovic
23-01-07, 00:20
Oces li da reches da ako Njegos nije Srbin onda nijesi ni ti?

Jeronimo
23-01-07, 00:32
Ada,normalno da smo Crnogorci,admirale.I to nista manji nego ti,vjeruj mi!

Kad vec govorimo o rijecima "pozajmljenim" iz drugih jezika,moram da primijetim da vama smetaju samo one koje dolaze iz Srbije.
Mislim da je u crnogorskom narodnom jeziku mnogo vise rijeci "uvezenih" iz Italije,Turske... Ne vidim nesto da njih pokusavate da prevedete.

PS.Milis,zao mi je sto si se osjetila prozvanom.Moras shvatit da je ovo beskompromisna borba,a ja sam konstantno u manjini pa se moram borit' svim sredstvima.;)

Admiral Krsto Djurovic
23-01-07, 00:37
Ada,normalno da smo Crnogorci,admirale.I to nista manji nego ti,vjeruj mi!
To mi je milo da cujem. Ja mogu svatit da neko zeli da se smatra istim narodom i sa Srbima (ili Bosnjacima i Hrvati), ali mi nije jasno sto mora to mene, koji to ne smatram, nabijat na nos.

Kad vec govorimo o rijecima "pozajmljenim" iz drugih jezika,moram da primijetim da vama smetaju samo one koje dolaze iz Srbije.
Dobro si to primijetio. To je normalna pojava kod naroda kakvi smo mi, Hrvati, Makedonci itd. itd. Srbi su nama i Hrvatima nametali ime svog jezika i sceli su izvrsit preko jezika neku vrstu asimilacije, kod Makedonaca to su cinjeli Bugari i zbog tih stvari se javio otpor koji je potpuno razumljiv.

zvoncica
23-01-07, 01:08
Ja sam mjesavina Drobnjaka i Pjeshivaca sa snaznim uplivom Bjelopavlica :lolblue::lolblue:Milis dushice nijesi dobro rekla,kaze se Peshivaca:lol:(dodushe u Srbiji ali se ipak kaze)

nemojte biti smijeshni,na sto bi to licilo kad bi Srbijanci Gorski vijenac prilagodili svom jeziku pa pocevshi od naslova (Gorski venac) nastavili citavo djelo tako da ispisuju i citaju a mi po nashkome da BG zovemo Bijelograd?

on topic/ Milis i ja sam pola iz Drobnjaka a ova jaca polovina,pleme Koman(ch)i:twist:

EgZeKuToR
23-01-07, 01:21
LJudi,sad mi je baba pričala...
Veli da kad je ona mlada bila,sve su po Crnog Gori `odili neki ljudi u gunjevima i opancima i učili narod kako da pričaju.Nijesi smiiiiiiiio da pričaš bez kako ti oni kažu,čak su i puškama prijetili narodu.Rekoše da su bili iz Srbije.Jes`,časti mi, priznadoše krivicu.Ovako rekoše:
-Nas su poslali da sve ovde posrbimo,jezik prevrnemo,da pričate onako kako mi hoćemo,inače vas izgoresmo bitulitom.Mi smo Srbi,prejaki smo.

E sad,vi crnogorci iz kesice,instant crnogorci,prestanite da hranite te bolesne umove ovakvim glupostima,i prestanite sa trovanjem svijesti ovog besvjesnog naroda pričama da su Srbi krivi što crna gora ne izlazi na atlantski okean.Dosadni ste

Babel Fish
23-01-07, 01:25
zvIJonchice , chegovica si od te Drobnjachke bande ?! :D

Ćipur
23-01-07, 01:35

I?
Makedonci ovim jeyikom kojim sada pricaju nijesu pricali i 18. i u 19. vijeku?
Nafrlati, pogolemo, tavče na gravče .... kakav jezik!
Zašto njima niko nije uzeo jezik? Zašto ga oni nijesu Vukovizirali (osrpčili).

Ti da koristiš stoti dio njihovog rječnika, da ti koristiš njihov rječnik, njihov jezik, ne bi se ti osjećao Srbinom ni u promilima.
Pošto misliš da je ovaj jezik kojim pričamo srpski, a ne znaš da je to konstuisani jezik jedne osobe, ti si umislio da si Srbin.

Ćipur
23-01-07, 01:37
LJudi,sad mi je baba pričala...
Veli da kad je ona mlada bila,sve su po Crnog Gori `odili neki ljudi u gunjevima i opancima i učili narod kako da pričaju.Nijesi smiiiiiiiio da pričaš bez kako ti oni kažu,čak su i puškama prijetili narodu.Rekoše da su bili iz Srbije.Jes`,časti mi, priznadoše krivicu.Ovako rekoše:
-Nas su poslali da sve ovde posrbimo,jezik prevrnemo,da pričate onako kako mi hoćemo,inače vas izgoresmo bitulitom.Mi smo Srbi,prejaki smo.

Niko ne spori da su se sami Crnogorci odrekli svog vlastitog, izvornog jezika.
Niko ne spori da su sami Crnogorci, to jest komunisti, pristali da bude jezik bude osrpčen.

zvoncica
23-01-07, 01:45
zvIJonchice , chegovica si od te Drobnjachke bande ?! :D:)Od Pekica iz Previsha! a ti,da nijesi i ti Pekicusha?

Babel Fish
23-01-07, 01:47
hahaha nisam ,ne ... :D
Ja sam Nenezusha :D

Tha_Maddog
23-01-07, 04:45
E sad,vi crnogorci iz kesice,instant crnogorci,prestanite da hranite te bolesne umove ovakvim glupostima,i prestanite sa trovanjem svijesti ovog besvjesnog naroda pričama da su Srbi krivi što crna gora ne izlazi na atlantski okean.Dosadni ste

DOSADNI STE!!!

Patriota
23-01-07, 06:41

hihihihi jedini koji mogu biti instant iz kesice su oni koji su na pretproslom popisu bili crnogorci a na zadnjem srbi, i vi ste ti koji nijeste sigurni u svoj identitet i koji varira a mi smo crnogorci bili prije i sad...... opusti se ima nade i za tebe

Admiral Krsto Djurovic
23-01-07, 14:17
hihihihi jedini koji mogu biti instant iz kesice su oni koji su na pretproslom popisu bili crnogorci a na zadnjem srbi, i vi ste ti koji nijeste sigurni u svoj identitet i koji varira a mi smo crnogorci bili prije i sad...... opusti se ima nade i za tebe
Risto Mefisto dodje ka kvasac:

Uzmes 9% Srba, dospes Rista Mefista, sacekas 10 godina i dobijes 32% Srba.

Luximus
07-03-07, 18:28
Pješivci :D