PDA

View Full Version : Legalizacija marihuane u CG?

Pages : [1] 2 3

Sick-Boy
25-05-04, 16:25
"LEGALIZACIJA MARIHUANE

Ivan Prpić

Legalizirati marihuanu znači zakonom dopustiti uporabu marihuane. Je li to moralno ispravno, tj. je li moralno svakodnevno odvajati djeci od usta financijska sredstva iz kućnog budžeta za marihuanu?
Za uzvrat, uživalac marihuane dobit će sljedeće simptome: proširene zjenice, zakrvavljenost očiju, brbljavost, pametovanje, opće stanje slično laganom pijanstvu, promijenjena boja glasa. Posljedice uživanja marihuane: bahatost u komunikaciji s roditeljima i okolinom, nedostatak odgovornosti i gubitak motivacije za obveze, sklonost zabavljanju, povećan rizik prelaska na opasnije droge, kako odraslih tako i djece, kao pasivnih pušača marihuane.
Dakle, gospodo zakonodavci, želite li imati takvu populaciju građana u policijskim, vojnim (gdje je apsolutno potrebna diskrecija), školskim, liječničkim, psihijatrijskim i svim mogućim fakultetskim ustanovama, a naročito u biroima za konstrukciju mostova, i ostalim tehničkim djelatnostima poput željeznica, avionskog prijevoza i gradskog prometa.
Dakle, izvolite legalizirati marihuanu i lake droge. S tog aspekta nije se smjelo ni pomisliti na legalizaciju marihuane. Zamislite si suca, pravnika, sudskog vještaka, a naročito kirurga sa skalpelom u ruci, te psihologa i psihijatra nafiksane marihuanom.
Nazdravlje takvom društvu. Zar nam nije dovoljno što imamo umjerene i neumjerene alkoholizirane, nikotinomirane, kofeinizirane građane koji godišnje zapiju i popuše, samo u Republici Hrvatskoj, 36500 garsonjera ili za 5 godina 87500 dvosobnih stanova.
Legalizacijom marihuane ubrzavamo i povećavamo rizik samouništenja ljudi, a s pravno moralnog i etičkog aspekta ne sprječavamo suicid i egzekuciju kako odraslih tako i djece. Ispravno je prorekao prorok Izaija u Bibliji, u Izaiji 5. poglavlju još 740. godine prije Krista, da će doći vrijeme kada će ljudi s fakultetskom spremom iz gorkog praviti slatko, a od slatkog gorko; od tame svjetlo, a od svjetla mrak; laž će biti istina, a istina laž; pravda će biti nepravda, a nepravda pravda.
"Ali ovo znajte", rekao je apostol Pavao 68. godine poslije Krista, "u posljednje će doba nastati teška vremena, jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci (lakomi), umišljeni, oholi, psovači, nepokorni roditeljima, nezahvalni, bezvjernici, bez ljubavi, nepomirljivi, klevetnici, razuzdani, neotesani, neprijatelji dobra, izdajnici, naprasiti, bahati, ljubitelji požude..."
Obvezno i hitno trebali bismo se svi pozabaviti tim katastrofalnim osobinama čovjeka ako se želimo normalno ponašati. Potom trebamo izgradjivati ljubav; ljubiti neprijatelja kao samoga sebe. Kako? Mirotvorstvom, strpljivošću, blagošću, dobrotom, vjernošću, krotkošću, uzdržljivošću, pomaganjem u nevolji, te skromnošću. To je definicija ljubavi, a ne legalizacija marihuane."

^Tijana^
25-05-04, 23:21
NE :!: :evil:

Grofica
26-05-04, 04:16
A, ne, brate, jebaše nam majku i pušači duFFana, a još mi samo fali da sjedim u lokalu punom smrada jointa...pih.

Sofronije
26-05-04, 15:06
A, ne, brate, jebaše nam majku i pušači duFFana, a još mi samo fali da sjedim u lokalu punom smrada jointa...pih.

tako nekako...

KRKNA
26-05-04, 17:08
josh jedno kratko, jasno i odluchno NE :!:

^Tijana^
26-05-04, 18:58
Jos to da mi legalizujete....
onda me bolje ubijte ili mi zabranite dolazak u CG :)
"spasila" sam se ovamo...vazda sam u drzavne ustanove i duboko i cisto disem! Ma ljepota 8)

sh0cker
26-05-04, 20:55
Bas mi se svidja zasto ste protiv :) Zbog dima?
Pa valjda bi trebali protivnici duvana odavno, fabrika, automobila?

Sad ce zakon o NEpusenju po ustanovama i javnim mjestima, tako da.. ;)

Inace ZA sam legalizaciju iz prostog razloga sto u danasnje vrijeme toliko je prosirena kao da je legalizovana, al' pusacima je ipak frka. Pa da bi uzivali kolko mogu pogotovo punoljetni zasto im ne dozvoliti?
Makar im se roditelji nece tripovat oko marihuane.. :D

Trinity from Zion
27-05-04, 01:42
U Holandiji ili neka druga zemlja Beneluksa uglavnom, je do prije nekoliko godina legalizovala droge. Rezultat: smanjio se drasticno broj drogerasa...

HaL[1338]
27-05-04, 03:01
ja sam za...

Iz jednog prostog razloga...
Da vishe irvasi nebi zbog jednog jointa razbijali djeci rebra i bubrege!!!

Ko voli, neka izvoli... ne bi legalizovao da se to radi u sred bijelog dana na sred grada, ali bi postojali posebni lokali u kojima bi mogao kupiti i konzumirati istu... zasto ne?! Ne bi ugrozili nikoga kome to smeta, a sprecili bi irvase da se izivljavaju na ljudima zbog toga!!!

ZIVJELA DEMOKRATIJA!!!

cvrchak
27-05-04, 14:19
U Holandiji ili neka druga zemlja Beneluksa uglavnom, je do prije nekoliko godina legalizovala droge. Rezultat: smanjio se drasticno broj drogerasa...

Bravo!

U Holandiji je legalizovan cannabis (marihuana) i vrlo je mali broj ozbiljnih drogasa.

U Holandiji je legalizovana prostitucija i vrlo je mali broj tinejdzerskih trudnoca, a da ne pricam jos o tome da s ponosom isticu i nepostojanje samohranih majki tinejdzera (one preko 16).

Dakle, ssistem obrazovanja je u pitanju. Ipak je njihova familija jos uvijek zadrzala tradiciju kalvinista.

Grofica
27-05-04, 14:35
Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?

Bravo!

U Holandiji je legalizovan cannabis (marihuana) i vrlo je mali broj ozbiljnih drogasa.

U Holandiji je legalizovana prostitucija i vrlo je mali broj tinejdzerskih trudnoca, a da ne pricam jos o tome da s ponosom isticu i nepostojanje samohranih majki tinejdzera (one preko 16).

Dakle, ssistem obrazovanja je u pitanju. Ipak je njihova familija jos uvijek zadrzala tradiciju kalvinista.

cvrchak
27-05-04, 16:13
[quote="Grofica"]Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?

Stani malo, odakle ti to tvrdjenje da ovo nije tacno. Evo, ja cu tebi lijepo reci da sam citala studiju Britanaca koji se u UK suocavaju s ozbiljnim problemom tinejdzerske trudnoce. Ovdje ne mislim na abortus, nego na odluku tinejdzerki da rode dijete. Dakle, govorim o samohranim majkama, izuzetno mladim osobama, bez srednjoskolskog obrazovanja, koje bez posla padaju na teret drzave. I onda su strucnjaci otisli u Holandiju, iz razloga koje sam navela.

Eto! Ali im to nista nije pomoglo jer u UK nije sramota biti majka sa 16 godina i na grbaci drzave, dok to jeste u Holandiji. A to proizilazi iz sistema koji vlada u Holandiji i familijarnih odnosa. Dok se u UK vise i ne sjedne za sto kad se vecera, nego svi s tanjirima na skutu bulje sa sofa u TV, u Holandiji se sva zivotna pitanja jos uvijek rjesavaju za stolom.

Poznato je da se u Holandiji mlado celjade s djetetom, bez skole i bez posla smatra osobom na margini drustva.

HaL[1338]
27-05-04, 17:03
Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?

Naravno da nebi... prvo moraju da se preskoche mnoge moralne i religijske prepreke koje svaka zemlja ima zasebno... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!

http://www.ramboamadeus.com/avi/emberlajz_caj.avi

:lol:

Hari Krisna
27-05-04, 19:26
]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli ;)

cvrchak
27-05-04, 23:12
]... s obzirom da idemo putem demokratije jednog dana ce se i to desiti isto kao shto se to desilo sa alkoholom... nije pitanje oce li, nego kada!!!
Demokratija sa tim nema nikakve veze jer dok Holandija dozovoljava sve ili skoro sve, neke skandinavske zemlje imaju maltene prohibiciju alkohola i drasticnu zabranu narkotika. Legalizovati to u Crnoj Gori bilo bi tragicno a mislim da nam to ne prijeti bar sljedecih 100 godina jer ima puno precih rabota. U zakonu ne pise da je zabranjeno da se neko objesi, pa ko voli nek izvoli ;)

Hari, prilicno se slazems tobom u nekom dijelu tvog posta. Ja sam licno protiv zabrana, jer mislim da one ne sluze svrsi. U Americi je bila prohibicija, ali je prodaja alkohola bila najunosniji posao mafije. Sjeti se Laki Lucana. Pa on je, jebo te, i pored svega sto se za njega znalo, saradjivao sa CIA-om.

Mene ovaj problem interesuje jako, jer nemam odredjeni stav. Citam mnogo o tom problemu, zamislim se, analiziram, ali odgovora nemam. Cesto mi padne na pamet kako je u UK zabranjeno piti alkohol do 21-ve. Grohotom se smijem. Znas li koliko je mojih ucenika, od petnaeste pa nadalje, izlazilo vanka s bocom od vode napunjenom alkoholom. Po parkovima masa mladezi svaki dan ispija odredjenu kolicinu alkohola. Znaci, zabrana je samo na papiru. Bas me interesuje koja to skandinavska zemlja ima prohibiciju na snazi, a da se to stvarno pozitivno odrazilo. Skandinavci, a, bogami, i ovi iz UK su poznati kao sljokatori.

Marihuana? Svi je na zapadu , a i u bivsim komunistickim drzavama, furaju do besvijesti. Nema restrikcije, jer sve ide ilegalnim putem. je li?, cime se ubira enormni profit. Porfesori, bankari, ljudi koji rade preko 8 sati dnevno da bi se dokazali na poslu, hocu reci ono koji rade pod stresom, uzimaju marihuanu nakon radnog vremena da bi se opustili. Gledala sam emisiju na TV gdje su im lica zamracena i ljudi otvoreno priznaju. Zar treba reci da je droga kriva ili sistem koji ih ufurava u tako nesto?

OK, alkohol koji uzrokuje cirozu jetre i halucinacije, duvan s kobnim posljedicama raka imaju legalizovanu prodaju. Ajde, majcin sine, vozi na Zapadu pod alkoholom pa ce ti dozivitno oduzeti dozvolu. Sto da kazemo za one sto su pod visokim sadrzajem droge?

Moja najveca dilema je da li znaci ako se legalizuje da to istovremeno znaci i kontrolisanje? Eto, ja sam tu ostavljena bez odgovora. I da li to znaci da ce uzivalac marihuane poseci za koakinom ili heroinom? Ispitanici do sada kazu da ne bi posegli za jakim drogama, jer bi ih to kostalo posla, ali sta reci za one bez perspektive, za uboge, siromasne, iz ojadjelih sredina. To je ono sto mene najvise brine.

Cus, Crna Gora? Ne, ni pomena o legalizovanju tako neceg. Nama je nivo svijesti jos u istrazi ********. Najsnaznija droga su im prosrpske partije. Kud ces vece droge od te. No, mozda da im das malo marihuane zapali bi u nirvanu, pa bi im se grebalo ko je ko bio u petnaestom vijeku. Malo sale nije na odmet, a? :wink:

Auh, zaboravih pomenut i Dukljane, katolike, do pojave Nemanjica. I njima malo trave ne bi bilo na odmet. :wink:

sh0cker
28-05-04, 00:32
Grofice, nemoj da lupetas zivota ti. Evo Amerika najjaca drzava zadnjih 100g a i vise, pa joj Crna Gora ne slijedi put! Ako ces tom logikom, a ni mnoge druge drzave!

Hari i cvrchak, kako bi bilo da se malo prosetate ulicom, raspitate da nema dje da se kupi 'trave' po CG?
Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom.. I to je to!

Znaci, legalizacija bi sigurno doprinijela smanjenu toga. Koliko istrazivanja pokazuju sama marihuana te NE navodi da uzmes teze droge, a sto se stetnosti tice mislim da imamo legalizovane takodje mnogo lose stvari!
Sto se UK tice, ja sam kupova' lagano kod brace Arapa :p u samoposlugu alkohola kolko sam pozelio.. A bio sam maloljetan!

I jos nesto, zar stvarno mislite da se drzave bore toliko protiv droge?
Pa zar ne bi onda neka velika drzava otisla i jednostavno zapalila sve plantaze po Juznoj Americi, Afganistanu.. kao najvecim proizvodjacima?

Hari Krisna
28-05-04, 00:43
Sjetih se jedne recenice Prusta da je svaka zamisao laka kad se ne uzme u obzir stvarnost. To mi nekako odgovara ovim dilemama (ne)zabraniti. Zabrane stvaraju mogucnost lakih zarada, a legalizacija ipak masovnosti. Sto je negdje dobro na drugim mjestima moze se izroditi u suprotnost.
U Crnoj Gori ima dosta legalinih narkotika da je ovi maltene prevazidjena tema ;)

Hari Krisna
28-05-04, 01:32
Hari i cvrchak, kako bi bilo da se malo prosetate ulicom, raspitate da nema dje da se kupi 'trave' po CG? Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom...

A da li ti mislis da su to jedine nelegalne stvari u CG ili da sve sto se nadje "po ulica" treba legalizovati? Ne znam na koje slojeve drustva mislis, ili je to samo stilska figura, ali ipak nece biti da je u svim. U svim slojevima drustva nema dovoljno hljeba, a ne da im pada napamet marihuana.
Trebalo bi da shvatis da su ipak sporadicni slucajevi gdje je to legalizovano i da u vecini imaju "debele" razloge zasto to ne urade.

HaL[1338]
28-05-04, 02:12

Vidi se da dosta znash o demokratiji po tvom komentaru, al neka ti bude... A za to da se neko objesi, prvi put chujem... imash li kakvih pismenih dokaza skeniranih da nam postujesh da se svi nasmijemo odje?! :shock:

HaL[1338]
28-05-04, 02:17
Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom.. I to je to!

Mislim da je to i glavni problem... kad bi doshlo do dekriminalizacije odredjenih narkotika, da bi se na trzistu pojavila konkurencija i tako se smanjio profit onome ko sada ima glavnu ulogu...

Grofica
28-05-04, 02:34
Ne znam baš za samohrane majke, to je možda tako, mada nije uvijek tačno sve što se pročita.Prisustvovala hiljadama i hiljadama konferencija i okruglih stolova na temu narkomanije i stalno je pominjan taj primjer Holandije. Svi stručnjaci (i naši i strani) su iznosili podatke koji ukazuju na neefikasnost te mjere koju je Holandija sprovela tj. po statistikama broj onih koji konzumiraju narkotike nije smanjen i pored legalizacije,a neki idu tako daleko da tvrde da je čak proizvela i kontraefekat. Aj, za nekoliko dana će bit internacionalna konferencija i kod nas pa ću da utefterišem te podatke, tačne cifre i sve ostalo. Ne vjerujem ni ja svemu što čujem, ali ako to kaže toliko ljudi iz raznih zemalja... I jedino Holandija ima predispozicije potrebne za legalizaciju marihuane, a nijedna od ostalih zemalja se ne usuđuje na taj korak iako se, kao što tvrdiš, pokazao kao dobar?
[quote=Grofica]Ma, odakle vam ti podaci da je smanjen broj narkomana i nezeljenih trudnoca? To uopste nije tacno. Da jeste, zar ne mislite da bi onda sve ostale drzave slijedile taj primjer?

Stani malo, odakle ti to tvrdjenje da ovo nije tacno. Evo, ja cu tebi lijepo reci da sam citala studiju Britanaca koji se u UK suocavaju s ozbiljnim problemom tinejdzerske trudnoce. Ovdje ne mislim na abortus, nego na odluku tinejdzerki da rode dijete. Dakle, govorim o samohranim majkama, izuzetno mladim osobama, bez srednjoskolskog obrazovanja, koje bez posla padaju na teret drzave. I onda su strucnjaci otisli u Holandiju, iz razloga koje sam navela.

Eto! Ali im to nista nije pomoglo jer u UK nije sramota biti majka sa 16 godina i na grbaci drzave, dok to jeste u Holandiji. A to proizilazi iz sistema koji vlada u Holandiji i familijarnih odnosa. Dok se u UK vise i ne sjedne za sto kad se vecera, nego svi s tanjirima na skutu bulje sa sofa u TV, u Holandiji se sva zivotna pitanja jos uvijek rjesavaju za stolom.

Poznato je da se u Holandiji mlado celjade s djetetom, bez skole i bez posla smatra osobom na margini drustva.

sh0cker
28-05-04, 02:53
Hari i cvrchak, kako bi bilo da se malo prosetate ulicom, raspitate da nema dje da se kupi 'trave' po CG? Posto ste protiv legalizacije, kod nas marihuana se koristi uveliko u svim slojevima drustva, uhvaceni su oni koji ne odgovaraju nekom...

A da li ti mislis da su to jedine nelegalne stvari u CG ili da sve sto se nadje "po ulica" treba legalizovati? Ne znam na koje slojeve drustva mislis, ili je to samo stilska figura, ali ipak nece biti da je u svim. U svim slojevima drustva nema dovoljno hljeba, a ne da im pada napamet marihuana.
Trebalo bi da shvatis da su ipak sporadicni slucajevi gdje je to legalizovano i da u vecini imaju "debele" razloge zasto to ne urade.

Metafora je u pitanju, mada veoma tacna.. Jer ima marihuane i medju bogatima i siromasnima.. To je opste poznato.

Ako malo bolje zaviris u problem, doces do zakljucka da se svugdje droga najvise koristi u nizim slojevima.. Tako da ti ova konstatacija nije tacna uopste.

Imaju debele i na jednoj i na drugoj, mislim da je to predrasuda samo. Jer kao sto sam rekao, postoji mnogo stvari koje su legalizovane a takodje su mnogo stetne!

Hari Krisna
28-05-04, 12:05
]

Vidi se da dosta znash o demokratiji po tvom komentaru, al neka ti bude... A za to da se neko objesi, prvi put chujem... imash li kakvih pismenih dokaza skeniranih da nam postujesh da se svi nasmijemo odje?! :shock:
Sto se smijeha tice ti si se vec pobrinuo jer kako skenirati nesto cega nema, a osnova demokratije je i postovanje razlicitog misljenja. Od svih demokratija svijeta malo je onih gdje je to dozvoljeno ili ti mozda mislis da je samo demokratsko ono sto se poklapa sa tvojim misljenjem?

HaL[1338]
28-05-04, 13:57
]

Sto se smijeha tice ti si se vec pobrinuo jer kako skenirati nesto cega nema, a osnova demokratije je i postovanje razlicitog misljenja. Od svih demokratija svijeta malo je onih gdje je to dozvoljeno ili ti mozda mislis da je samo demokratsko ono sto se poklapa sa tvojim misljenjem?

Nisam vidjeo ovo ne... ali ovako ne vidim kakve to veze ima sa zivotom ili sa temom o kojoj razgovaramo?!

No dobro ajde barem objasni zashto bi dekriminalizacija bila tragicna?!

^Tijana^
28-05-04, 20:17
Ja bih da prihvate zakon da se ne smije u drzavnim ustanovama pusiti...moze li to kako? Evo, ne trazim mnogo? :)

Mnogi kazu ako se prihvati da ce je manje biti...ali bez obzira na to ipak sam protiv :!: , legalizovace se ovo pa ono...pa ce sjutra biti da gledam po ulica kako se smrkaju i drogiraju...ma bjez' bre :x :)

sh0cker
28-05-04, 20:55
Pa taj zakon ce svakako bit usvojen vrlo brzo.. I lako!

A sto se tice ovoga drugog, pa zar ozbiljno vjerujes da ce iko legalizovat neku tezu drogu? Glupost.. To je nemoguce!

I ako ces bas tako istrazivanja pokazuju da je marihuana manje stetna od nikotina! Naravno u nekim kolicinama odredjenim. Ne znam sto da ti kazem..

A vidim da fino baratas sa tim rijecima "kako se smrkaju i drogiraju" :D :D :D

^Tijana^
28-05-04, 21:00
pa sta cu da kazem? Kako se spricaju i truju sebe?
Inace ja sam protiv svega sto steti zdravlje pa i alkohola tako da.... Sto se mene tice i Pivaru mogu pod kljuc staviti :)

sh0cker
29-05-04, 01:47
Ali vozis kola? Zar ne znas da je onaj dim veoma stetan? Ako si protiv zasto to radis? Pazi ne trujes samo sebe vec i okolinu!

Protiv si a ipak radis! Pazi malo, ako to vec radis znaci da to nije argument za protiv legalizacije kao ni stetnost generalno jer je cinjenica da ima legalizovanih takodje veoma stetnih stvari a ako smo u demokratiji pravo na slobodu imaju svi pa tako i marihuana!

[azzo-kSv]
29-05-04, 23:40
narkomani down! :finger:

PHANTOM
30-05-04, 10:14
Legalizacija marihuane na nase prostore je nezamislivo nesto :!: :!: Ne moze se uporedjivati Holandija i Crna Gora,mi smo imali godine i godine ratovanja to nosi mnoge deformacije u narodu(generalno)mladi svijet to najbolje oseca,nemastina u svakom pogledu dominira i na zalost marihuana je postala nekako kao "SIROTINJSKA ZABAVA"..... :!:

Hari Krisna
30-05-04, 21:43
Legalizacija marihuane na nase prostore je nezamislivo nesto :!: :!: Ne moze se uporedjivati Holandija i Crna Gora...
Kad bi se to ozvanicilo u Crnoj Gori, iskustvo Holandije bi se toliko nadgradilo pa bi se po svim trafikama prodavalo. A posto Soker da je to zdravo mozda umjesto vitamina C ili limuna na pijaci. Mi smo vrlo kreativan narod pa bi se to znalo ispravno izreklamirati i koristiti.

Thomas_O_Malley
30-05-04, 22:32
Malo kasno , ali ipak odlucih da se ukljucim ...

Legalizacija marihuane,necu otkrivati toplu vodu , predstavlja odobravanje koriscenja svima koji to zele , u vrijeme kad to zele. Ono u cemu se pravi greska pri razmisljanju o ovom pitanju su mjesta na kojima se moze koristiti marihuana. Znaci , u Holandiji , ako se ja dobro sjecam zakonskog teksta i amandmana kojima je isti dogradjivan, upotreba marihuane , najcesce , nije dozvoljena na javnim mjestima i u zatvorenim prostorijama (kafici,pabovi,pozorista,bioskopi...).

Kao zakleti nepusac , podrzavam legalizaciju marihuane.

Prvi razlog zasto smatram da bi marihuanu trebalo legalizovati motivisan je time sto to smatram slobodnim izborom jedinke , kao sto je slucaj sa alkoholom ili duvanom recimo. Drugi razlog jeste to da nije nista manje stetna od duvana (koji koristim za poredjenje zbog najcesce,istog postupka upotrebe).

Jedina poteskoca moze biti ovo sto je Hari pominjao , a to je , cini mi se povezano sa nasim mentalitetom i sto bi legalizaciju marihuane ovdje shvatili kao podstrekavanje na koriscenje. :)

Sick-Boy
31-05-04, 00:25
...Drugi razlog jeste to da nije nista manje stetna od duvana (koji koristim za poredjenje zbog najcesce,istog postupka upotrebe)...Jesi li siguran da si baš ovo htio da napišeš? :?

sh0cker
31-05-04, 01:55
Istrazivanja su dokazala da to jeste!

A hari, nebitno, ja znam da legalizacije nece bit, al' razlog nije zbog stetnosti jer kao sto sam rekao dokazano je da je manje stetna od nekih drugih poroka!

HaL[1338]
31-05-04, 07:17
Duvan u sebi sadrzi nikotin koji je krvni otrov dok kod marihuane ga nema i to je to...

Random
31-05-04, 14:00
Ali za to sadrzi THC. :twisted: :twisted: :twisted:

sh0cker
31-05-04, 15:55
Tetra-hydro Cannabinol ludi :D

Sick-Boy
09-06-04, 19:35
http://www.cyberdope.com/gallery/weedie/molecule.jpg

Ludilo za neku majcu, a? :wink: :P

Beast_Master
17-06-04, 21:05
ja sam protiv legalizacije, jer kako kazu od toga se pocinje

sh0cker
18-06-04, 16:31
Onda bi zabranio i da se pusi u drustvu, pusenje da bude dozvoljeno samo kad si sam, jer kako kazu to te navodi da pusis jel?

A imas teoriju sva ti cast!

HaL[1338]
18-06-04, 17:20
ja sam protiv legalizacije, jer kako kazu od toga se pocinje

Ja sam protiv legalizacije jer mi je moja mama rekla jedan put, da ovaj, da se djeca koja pushu onu marihuanu postaju teroristi kao bin laden....

Ma daaaj molim te... nisi kompetentan da raspravljas o ovome. Meni su rekli da postoji Deda Mraz... znash i onda sam na chatu stvarno video da postoji.... ali je bio talijan...

sh0cker
18-06-04, 17:37
Bogami nije iskljuceno da cesto vidis Osamu tokom duvackih iskustava :D

funestis
15-10-04, 02:23
bar za sada ne a poslje vidjet cemo pa st bude

Cakir
15-10-04, 12:34
Ah onda ona nebi imala slasti... Sve sto se brani sladje je, ne treba je jos legalizovat bar ne jos 2-3 godine a poslije pfff sve jedno.

Grad Heroja
15-10-04, 17:58
Ja mnim da bi bistrije bilo da se omladina nauci da se bavi sportom ,a ne kako ce da se nadrogiraju ! U sve srecne zemlje svijeta i knzumiranje cigareta se ukida na javnijem mjestima itd ,a kod nas i nase omladine glavni idoli su sefovi "PODZEMLJA" : eskobar, arkan, zemunac itd itd . Bistrije bi ni bilo i bolje tice pjevale da se edukuju mladi ljudio i nauce da u zdravom tijelu je zdrav duh !!!
.... DEFINITIVNO PROTIV SVAKE VRSTE DROGA (OSIM U MEDICINSKE SVRHE) ,I PREDLOZIO BI DA SE KAZNJAVAJU MAXSIMALNO ONI KOJI PRENOSE,PRODAJU I SVERCUJU DROGU BILO KOJE VRSTE !!!

Trinity from Zion
16-10-04, 23:21
Slazem se sa Harijevim i Thomasovim postom.

I Heroj je isto dao dobar odgovor... kad ce doci ta legalizacija i kada ce stupiti stvarno zakon o pusenju, to je pitanje. Kod nas se donose zakoni, a niko ih tj. malo ih ko primjenjuje.

sta_ce_nama_soferima_kuca
18-10-04, 00:43
ne

ILEW
18-10-04, 04:47
Legalizovace je,al' juce...

Desert Eagle
18-10-04, 05:22
Ja sam za da jebe oca :)

Ninni
18-10-04, 13:07
Neces se ti tu leba na'esti!

GAGA
18-10-04, 15:25
Za...
Cisto da bi prestalo vrijeme ove nove 'prohibicije'.
A zakon bi bio slican kao za cigare danas.
Ne vidim zasto bi kome smetalo to. Ko voli nek' izvoli.

kefalo
18-10-04, 16:08
medjutim!

intruder
18-10-04, 16:11
ja pravo da vi rechem nisam za legalizacju marihuane.
prvo shto je to droga i naravno nije mi na kraj pameti da se legalizuje ona - droga, jer se ljudi drogiraju time i onda postaju zavisni od te droge to jest nje - misli se na marihuanu.e sad shalu-------------------na stranu.
ozbiljno ljudi nisam za legalizaciju marihuane.ne radi toga shto ona shteti ovome ili onome ili shto se ljudi navlache na nju,(ja mislim da se ne mogu navuc na marihuanu nishta vishe koliko li na slatkishe ili kikiriki.) ali je jedna druga stvar zeznuta sa marihuanom.legalizacijom marihuane djeca bi preshla na teze droge.nije merak u halucinacijama od trave koliko u znanju da ti radis neshto zabranjeno.trava je sad dostupna djeci u osnovnim skolama i naveliko je pushe.ako im se to legalizuje trt onda nece bit buntovnici,nece bit face i nece se morat krit od ljudi.i onda ce prec na vec neshto teze i bogomi tu vec pocinje navlacenje.
umjesto tog smrdljivog legalizovanja ja sam za prevenciju narkomanije.tribine **** palac shto li vec ali je sve to dzabe ako ljudi koji to uzimaju nemaju svijest da truju same sebe kasnije i druge drogom.uvijek polaze od toga da se nece bash oni navuc i kako se to vazda drugima deshava.a najvecu krivicu ja mislim snose roditelji koji kad dodje muka nisu ni "r" od roditelja,jer je vazda lakse lagat sebe kako ti dijete nije narkoman nego to priznat.pushtice dijete da im crkne samo da grad i kolege sa posla ne saznaju da im je dijete narkoman.narkomane ne treba krivit toliko koliko drushtvo i roditelje jer je to BOLEST i mora da se lijechi.
odo' do fakulteta...

Stetni
18-10-04, 20:53
prvo shto je to droga i naravno nije mi na kraj pameti da se legalizuje ona - droga, jer se ljudi drogiraju time i onda postaju zavisni od te droge to jest nje - misli se na marihuanu.e sad shalu-------------------na stranu.
ozbiljno ljudi nisam za legalizaciju marihuane.ne radi toga shto ona shteti ovome ili onome ili shto se ljudi navlache na nju,(ja mislim da se ne mogu navuc na marihuanu nishta vishe koliko li na slatkishe ili kikiriki.) ali je jedna druga stvar zeznuta sa marihuanom.legalizacijom marihuane djeca bi preshla na teze droge.nije merak u halucinacijama od trave koliko u znanju da ti radis neshto zabranjeno.trava je sad dostupna djeci u osnovnim skolama i naveliko je pushe.ako im se to legalizuje trt onda nece bit buntovnici,nece bit face i nece se morat krit od ljudi.i onda ce prec na vec neshto teze i bogomi tu vec pocinje navlacenje.
umjesto tog smrdljivog legalizovanja ja sam za prevenciju narkomanije.tribine **** palac shto li vec ali je sve to dzabe ako ljudi koji to uzimaju nemaju svijest da truju same sebe kasnije i druge drogom.uvijek polaze od toga da se nece bash oni navuc i kako se to vazda drugima deshava.a najvecu krivicu ja mislim snose roditelji koji kad dodje muka nisu ni "r" od roditelja,jer je vazda lakse lagat sebe kako ti dijete nije narkoman nego to priznat.pushtice dijete da im crkne samo da grad i kolege sa posla ne saznaju da im je dijete narkoman.narkomane ne treba krivit toliko koliko drushtvo i roditelje jer je to BOLEST i mora da se lijechi.
odo' do fakulteta...

Nije fora samo u tome. Fora je sto ce onda biti dostupna svima, pa ce se mnooogoooo visee konzumirat, i mnogooo ce vise biti novih korisnika (iliti uzivaoca).
Ne znam sto pricaju ove bajke za Holandiju, ta drzava je postala leglo narkomana. Ljudi odlazi tamo da bi se drogirali s andjelima, kupovali spravice, ... Mada me od pametnog rukovodstva ove drzave nista ne bi cudilo... ionako su u nekom "modernom" fazonu

Lord Voldemor
18-10-04, 21:05
ja sam za jer bi to bilo vrh

Lennox
18-10-04, 21:25
ja samo da kazem da sam protiv i ukratko kazem zasto (jer ne mogu citat sve ove postove sad,glava me boli)
legalizacijom bi jos vise ljudi dobilo priliku da proba pa mozda kasnije postane zavisnik.iz radoznalosti zbog drustva nije bitno ali broj ljudi koji konzumiraju bi se povecao.
ovako,to sto trenutno nije legalizovana to nikoga nece sprijeciti da duva ako to vec radi...

Hari Krisna
18-10-04, 22:15
Selektora imamo a ekipa bi nam izgledala ovako ;)

http://img99.exs.cx/img99/6364/dejo.th.jpg (http://img99.exs.cx/my.php?loc=img99&image=dejo.jpg)

DIDI
18-10-04, 22:28
legalizujmo drogu pa onda *****e pa svasta nesto sto ima veze

neko rece da djeci odvaljuju bubrege epa slabo im odvaljuju kad ponovo uzimaju!!!

Tha_Maddog
18-10-04, 23:51
odo' do fakulteta...

Nije fora samo u tome. Fora je sto ce onda biti dostupna svima, pa ce se mnooogoooo visee konzumirat, i mnogooo ce vise biti novih korisnika (iliti uzivaoca).
Ne znam sto pricaju ove bajke za Holandiju, ta drzava je postala leglo narkomana. Ljudi odlazi tamo da bi se drogirali s andjelima, kupovali spravice, ... Mada me od pametnog rukovodstva ove drzave nista ne bi cudilo... ionako su u nekom "modernom" fazonu
Momci su objasnili su$tinu svega...PROTIV!!! :evil:

seTh
19-10-04, 00:43

tako nekako...

i josh jednom tako nekako... posvadjao sam se sa majkom svaki put kada sam se sa treninga vracao i nalazio cio stan da smrdi na duvan grdni!!! nishta gore ne mogu zamisliti u trenutku , istushirash se i sredish , izadjesh u grad (kafic neki) , vratim se kuci i ne mogu od muke da pomirishem duks , jer bih se onesvjestio kako smrdi!!!
a tek marihuanu da legalizuju... mislim da bih se bacio kroz prozor odmah! inache , sve vrste droge (laksha-teza-najteza) mi je za slabice - ljude koji ne mogu da poboljshaju svoj zivot pa traze neku utjehu i satisfakciju u "svemiru"...

legalizujmo drogu pa onda *****e pa svasta nesto sto ima veze

i to shto kazesh

sh0cker
19-10-04, 01:13
Pfff... Topic iz naftalina.. :)

Ninni
20-10-04, 10:02
Pfff... Topic iz naftalina.. :)

....ali vechito aktuelan!!!

sh0cker
20-10-04, 17:41
Nije uopste aktuelan.. Jer se i previse reklo.

Miss_Lucifer
20-10-04, 23:24
ne!

:twisted:

ILEW
05-11-04, 04:05
Legalizovasmo li je vishe,ovo me pivo non-stop cera u CW,dajte neku gudru pa makar i Ganju...

Miss_Lucifer
05-11-04, 10:59
ne vidim sta bi toliko pametno legalizacija donela... :roll:

Dzoni_Stulic
05-11-04, 22:43
za il protiv,kod nas ili bilo dje drugo..vazda ce toga biti,to da nam je svima jasno...
nego ovo glasanje mi lici na presjednicke izbore u SAD :D
go go Kery :D

STREET_BOY
06-11-04, 02:34
ajmo i da uvedemo gay brakove i to a $edi jadan ne bio i da ti je dobro ko se duva zdravlje cuva...jes k***c

Grad Heroja
06-11-04, 16:41
Mnim sve je to dobro dok nekome ne dodje cerka ili sin ukocen doma ,onda ce bit ,a kuku a vidji sto mi ucinjese od djeteta dileri bjelosvjecki ! :wink: !.... :evil: :twisted: :evil: :twisted:

The Answer
06-11-04, 16:45
oooooooooooo :joint: I`m higher than Redman on MTV awards !!!

JeLeNaAaAa
06-11-04, 19:41
Protiv! :twisted:

AnnA_cOnDa
07-11-04, 16:44
Protiv! :twisted:

da se nadovezem :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: 8)

pa$a milet
07-11-04, 17:50
nesto pomenu grad heroja za đecu.....e stvarno ja ne mogu trčat za njima da vidim puše li travu i što rade!!!!
ka što moji ne znaju!!!!!!! :lol:

LEGALIZE IT!!!!!!!!:joint: :joint:

intruder
07-11-04, 23:47
nesto pomenu grad heroja za đecu.....e stvarno ja ne mogu trčat za njima da vidim puše li travu i što rade!!!!
ka što moji ne znaju!!!!!!! :lol:

LEGALIZE IT!!!!!!!!:joint: :joint:
e blago tebi sa tvojim mozgom

STREET_BOY
07-11-04, 23:49
nema on nista u mozak fali mu 4 kila cim je ovo napisa

Tavari$
25-11-04, 18:08
:joint: :joint: Ja licno mislim da bi to masu skodilo crnogorskom drustvu, ali sam ipak za to da se ne crnjacis oce li te startovat ko ako ispusis cigar gandze... Vutra je stvar koja u pojedinim situacijama masu dobro pada i upravo zbog toga je volim i od ljubavi sav gorim :D !!! Ja kazem zivjela vutra a ti zivio burek!!!

A svim koji se zgrazaaaaavaju od vutre neka ih je stid i sram(seljaci), jer to je maltene isto kao da se zgrazavas od cigara!

funestis
26-11-04, 14:17
CDM

26.11.2004. Konzumacija kanabisa u Evropi na vrhuncu
Podaci Evropske unije pokazuju da u 25 zemalja clanica kanabis svakodnevno konzumira 3 miliona ljudi.

Opsirnije... (http://www.cafemontenegro.com/index.phtml?akcija=vijest&id=14821)

http://www.cafemontenegro.cg.yu/administracija/additional/1101459328.jpg

LoVeRmAn_pG
27-11-04, 03:37
samo mala primjedba
nisu ni drogerasi ni drogasi. postoji termin za njih. NARKOMANI.

shrek
10-12-04, 13:27
Neka sto ne bih marihuanu legalizovao nego bih odma zabranio i cigarete.

kimmi
04-10-06, 02:19
Ja mislim da bi to bio vrhunski potez bez ikakve zajebancije. Mislim da sam nedje cuo podatak da Holandija zaradjuje oko 50 MILIJARDI eura od turizma godisnje. Ne mislite valjda da je to zbog ulica crvenih fenjera i lijepih gradjevina i dvorista. Ide omladina iz cijele EU i USA pa bogami i sire da radi javno ono zbog cega se kuci krije po podrumima. A drzava puni li se puni. Zamislite tek kako bi takva klijentela reagovala da sve te coffe shopove ima nedje pored predivne plaze na crnogorskom primorju. Ma imali bi rast prihoda od turizma 107 % a ne 10.7% godisnje.

Samo da promijenimo DKP u MKP i vrh. Poceli bi u Zetu opet da se bave poljoprivredom :P. I za razliku od hokejasa[ penzioneri sa stapovima] imali bi kao turiste omladinu koja mnogo vise trosi od njihovih starijih zemljaka. Ma Crna Gora bi bila raj.

Neko je pomenuo da se buduci premijer Luksic zalozio za legalizaciju, pa je mene to inspirisalo da sa vama podijelim misljenje o ovoj temi, i da cujem vasa naravno.

Eh da kao uporednu mjeru sa legalizacijom marihuane bih uveo veoma strogo sankcionisanje upotrebe i stavljanja u promet tzv. teskih droga.

Ćipur
04-10-06, 02:22
Neko je pomenuo da se buduci premijer Luksic zalozio za legalizaciju,

Luksic se nije bio zalozio, vec je to spomenuo samo kao teoretsku mogucnost.
Sa lakih droga se prelazi na teske, sto Holandija radi u tom slucaju?

SKOJ
04-10-06, 02:24
Sa lakih droga se prelazi na teske, sto Holandija radi u tom slucaju?

A sa duvana na lake droge, a sa zvaka na duvan... 'ajde molim te, imas hiljade ljudi po CG koji duvaju a nikad nisu probali tesku drogu niti ce.

Ćipur
04-10-06, 02:24
Dolje ispod topica, u rubrici Similar Threads, vidi se da ima vec 5 otvorenih topica na ovu temu. :)

kimmi
04-10-06, 02:38
Dolje ispod topica, u rubrici Similar Threads, vidi se da ima vec 5 otvorenih topica na ovu temu. :)

Ako cemo pravo od njih 2 se bave suzbijanjem piraterije i legalizacijom softvera.

Mislim da tema zahtjeva raspravu zbog toga sto nam je buduci premijer to pomenuo kao mogucnost.

Ti si ono bjese citirao Luksica: "Mozda treba legalizovati lake droge"?

milicaaaaaaa
04-10-06, 02:59
nema "lakih" i "teskih" droga

kimmi
04-10-06, 03:24

Reci to buducem premijeru.

milovan
04-10-06, 03:28
Sve droge treba legalizovat,
i angazovat struchna lica za doziranje potencijalnih korisnika,
ko oce da se drogira, neka to radi uz pomoc DOKTORA i PSIHOLOGA, koji bi bili stalno pri ruci sa eventualnim KLIJENTOM, to sjutra mogu biti nashi sinovi, shceri, braca ili rodjaci.

Ovaj tradicionalni odnos prema norkomanima, otvara mogucnost dilerima i kriminalcima da profitiraju na NESRECU I TRAGEDIJU UNUTAR FAMILIJE, umjesto da DRZAVA SPASHAVA ZRTVU,
MI JE GURAMO VUKOVIMA U CHELJUSHTI.

Mozda CRna Gora, postane prva drzava,
koja ce HUMANO DA ZBRINE SVOJE ZRTVE NARKO MILJEA i ZRTVE TRAUMA U MODERNIM I TRANZICIONIM DRZAVAMA.

PUNI SMO PREDRASUDA.
BOG NAM BIO U POMOJ, DA BI VOLJELI BLIZNJEGA SVOGA,
I PRUZIMO RUKU, LJUDIMA U NEVOLJU.

E-1
04-10-06, 04:38
znaci da mjenjamo strategiju turizma,umjesto viskoplateznog gosta da dovedemo narkomana ? super ideja :rolleyes:

pa$a milet
04-10-06, 07:39
zagovornici koji su protiv legalizacije lakih droga(zadržaću se sad na njih) svoju priču zasnivaju na pretpostavkama- legalizacijom bi se povećao broj zavisnika o teškim drogama , što mislim da je glupost.u holandiji to nije slučaj.
nema kuće u crnoj gori koja nema po gajbu piva i minimum litar na selo smo je pekli,domaća.i$ znaš kakva je loze;o bensedinima,bromazepamima i inim ljekovima da ne pričam.i to je sve legalizovano,a sve te stvari dokazano izazivaju zavisnost u određenoj mjeri(kao i kanabis npr.)
prva stvar,koja je važnija od legalizacije kanabisa,je dekriminalizacije istog.i teških droga,naravno.jer sva droga koja se danas prodaje je u rukama kriminala,a kriminal drogom je jedan od jačih,ako ne i najjači.ova priča me pod$eti:kod jednog momka prije četiri,pet godina prilikom rutinskog pretresa policajaca je nađena mala količina trave(manje od pola keta).on je bio priveden u stanicu i odvaljen od batina zbog minorne količine kanabisa(!?)
zašto da punoljetan čovjek koji ispuši jedan džoint bude označen kao kriminalac?po kojem osnovu da bude diskriminisan ako ne oštećuje ostale ljude?zašto da nema slobodu izbora a da ne krši zakon?zašto da nema ista prava kao i ljudi koji piju alkohol,kljukaju se tabletama i jedu svinjske,teleće i ostale delikatno pripremljene leševe?ja ne vidim razloge.

21. april 2006. | 13:32 | Izvor: FoNet
Los Anđeles -- Grupa kalifornijskih naučnika tvrdi da dugotrajna upotreba marihuane ne oštećuje mozak i da može i da pomogne.

Naučnici sa Univeziteta Kalifornija navode da ta droga, ako se svakodnevno veoma umereno koristi, može pomoći kod nekih bolesti i ukloniti bolove kod multipleks skleroze, tumora ili glaukoma. Tokom jednog eksperimenta upoređivani su sposobnosti učenja i pamćenja, brzina reagovanja i jezičke i motoričke sposobnosti 700 osoba koje su konzumirale marihuanu i 484 onih koji je nikada nisu probali.

Zaključeno je da grupe nisu pokazale nikakve razlike ni u jednom od parametara, a izveden je zaključak da marihuana nije štetna.

najosjetljivija tema su,po meni,ljudi navučeni na heroin.
neđe sam pročitao da se u švajcarskoj rade istraživanja o ljudima koji su navučeni na heroin.ta istraživanja pokazuju da čovjek koji je unio potrebnu količinu heroina funkcionisao normalno tj.funkcioniše isto kao neki hronični bolesnik koji je pod dejstvom ljekova.i najvažnije,ti ljudi nalaze poslove,sređuju svoje živote i sl.i mislim da bi bilo pametno da država brine o građanima koji imaju tu vrstu problema(jer ipak to su građani date države,i ona je kao takva obavezna da brine o svojim građanima).u crnoj gori i šire ljudi koji su ovisni o heroinu(a nije ih baš malo) su označeni kao društveni otpadnici,što je potpuno pogrešno.cijena i uslovi za nabavljanje heroina su takvi da zavisnici izgledaju baš onakvi kakvi ste svi,nadam se,imali prilike da vidite(nema potrebe za detaljnim opisom).tu država igra ključnu ulogu,i mislim da bi trebali postojati posebni mehanizmi koje bi te ljudi učnili društveno korisnim,u najmanju ruku.onda bi se kao neminovnost nametnula upotreba mnogo kvalitetnijeg heroina od ovog koji se danas prodaje na ulice,koji sadrži kakao,praškove za peciva i ostale propratne supstance.
uostalom,zamislite jednog hroničnog bolesnika koji ne uzima svoje ljekove.
takođe daj da uporedimo alkohol i heroin...što je gore delirium tremens ili apstinencijalna kriza heroinaša? i mene će svašta past' na pamet.hah...

mislim da je legalizacija svih droga samo pitanje vremena i da je problem droga mnogo više napumpan nego što u suštini jeste..zbog kriminalizacije istih.što bi sa prohibicijom alkohola u americi?kako se završila?
legalizacijom bi država bila na dobitku,mnogo para bi se slivalo u državnu kasu,a ne kao sad u ruke pojedinaca.mislim da bi crna gora trebala da slijedi primjer holandije,što bi dovelo do,kao što neko prije mene pomenu,značajnog priliva turista,između ostalog.

znaci da mjenjamo strategiju turizma,umjesto viskoplateznog gosta da dovedemo narkomana ? super ideja
adačuš.na bilbordima na kojima bi se reklamirala crna gora tj.njena turistička ponuda trebalo bi boldiranim slovima naznačit' 'niskoplatežni drogeraši stop!'

pa da,kanabis je isto što i lsd.naravno,znak jednakosti treba,po toj logici,staviti i između lsd-a i amfetamina,jer to je potpuno isto..podrazumijeva se da je heroin potpuno isto što prethodno pomenute stvari...što implicira da je isti o$ećaj ispušit jedan džoint,uzet' sličicu lsd-a,povuć' liniju spida ili kokaina i povuć' liniju heroina.

uh...fino se ispisah u devet zora...

Nikolina
04-10-06, 12:16
imas hiljade ljudi po CG koji duvaju a nikad nisu probali tesku drogu niti ce.
Ne znam bash ima li ih hiljade, ali ih ima, to sigurno. Samo ja sam protiv legalizacije marihuane. Chak sam za josh strozhije mjere PROTIV svih mogucih narkotika. Fuj!!!:twisted:

Mugi
04-10-06, 13:28
Ne znam bash ima li ih hiljade, ali ih ima, to sigurno. Samo ja sam protiv legalizacije marihuane. Chak sam za josh strozhije mjere PROTIV svih mogucih narkotika. Fuj!!!:twisted:

tako je! tvoja rijec znaci dosta :p

Condor
04-10-06, 14:20
legalizovat radi lijecenja narkomana ;)

smfilip
04-10-06, 14:44
legalizujte,pa cete vidjeti kako ce to da utice na i ovako jadno stanje,kao prvo u saobracaju-mislite li da ce 'naduvani' ljudi da voze bolje(ili da izbjegavaju voznju?!),a odmah zatim i na raznorazne tuce izmedju 'legalno naduvanih' ljudi i sl...ako se to legalizuje CG napustam prvom prilikom..
eto,to je moj stav

chatnick
04-10-06, 14:53
legalizujte,pa cete vidjeti kako ce to da utice na i ovako jadno stanje,kao prvo u saobracaju-mislite li da ce 'naduvani' ljudi da voze bolje(ili da izbjegavaju voznju?!),a odmah zatim i na raznorazne tuce izmedju 'legalno naduvanih' ljudi i sl...ako se to legalizuje CG napustam prvom prilikom..
eto,to je moj stav

Tuche izmedju naduvanih ljudi? Ocigledno nemas iskustva sa duvanjem. Sansa da ce se dva naduvana coeka pobit je makar pet puta manja nego da ce se ta ista dva covjeka pobit kad nisu naduvani.

Ja sam licno da se stavi jedan veliki znak jednakosti izmedju duvana i marihuane. Sto se mene tice, mogu ih zabranit oboje, ili legalizovat i jedno i drugo.

Gile_sampion
04-10-06, 15:33
Najjaci su mi tripovi tipa - Dao mu dzabe da bi ga navuko!? Pakao... ljudi, ne ide narkoman dileru nego diler narkomanu! Pri svemu tome najveci diler je drzava i ljudi koji rade za drzavu... ne moze niko na veliko da prodaje dop a da drzava ne zna za to! Tu nema price! I marihuana nije droga! Nalazi se u prirodnom stanju i ni po cemu se ne razlikuje od bilo koje druge biljke osim sto sadrzi THC! Nikakav dodatni hemijski proces nije potreban da bi se doslo do dze:) Dajte da se to legalizuje da se ne spradmo vise... ljudi robijau po godinu zbog jednog keta a ovi provoze slepere dopa i nikom nista...

Nikolina
04-10-06, 15:36
ljudi robijau po godinu zbog jednog keta a ovi provoze slepere dopa i nikom nista...
Ne znam shto ti je KET ma bi meni robijali i zbog jednog dzointa, kad samo vidim shto se uchinje od omladine nashe...:mad:

SNooPY
04-10-06, 15:55
Ne znam shto ti je KET ma bi meni robijali i zbog jednog dzointa, kad samo vidim shto se uchinje od omladine nashe...:mad:

Pitaj Luksica.

TiJaNaaaA
04-10-06, 16:04
mnoge vece, jace liberalnije zemlje nisu to uspjele a ne asa sto ne moze da se dogovori ni oko drzave ni ustava ni himne da prica o tome..

NSX
04-10-06, 16:28
Ja mislim da bi to bio vrhunski potez bez ikakve zajebancije. Mislim da sam nedje cuo podatak da Holandija zaradjuje oko 50 MILIJARDI eura od turizma godisnje. Ne mislite valjda da je to zbog ulica crvenih fenjera i lijepih gradjevina i dvorista. Ide omladina iz cijele EU i USA pa bogami i sire da radi javno ono zbog cega se kuci krije po podrumima.

Oli rec da vise volis da duvas nego da ebes?!

aLaPaCha
04-10-06, 16:34
ja sam za legalizaciju, onda bi se manje koristile opojnije drozeee :p
i.. :joint: ZIVELI !!!

Ćipur
04-10-06, 16:51
znaci da mjenjamo strategiju turizma,umjesto viskoplateznog gosta da dovedemo narkomana ? super ideja :rolleyes:

Narkoman je visokoplatežni.
Opljačka nekoga i postane visokoplatežni!
I onda uloži u visokoplantažni biznis.

Tote a.k.a Qler
04-10-06, 16:56
legalizacija da............bila je rasprava na podforum kotor i tamo sam dosta toga napisao........u svakom slucaju trebalo bi legalizovat.......

tebe cimaju zbog ganje a oni smrcu koks
njih bodre tebe gnjave kakav paradoks

pa$a milet
04-10-06, 17:18

ket ti je onaj vrh što ide u venu.

Stetni
04-10-06, 17:24
Eo vidim da ima mnogo informisanih i sigurnih u sebe tako da se necu upustati u neku preveliku pisaniju odje jer nece imati efekta...

Ipak,

Pogledajte zemlje u kojima je legalizovana gandza, npr: Engleska i Holandija. Citao sam nedavno da od kad se legalizovala marihuana u Engleskoj doslo je do ogroomnog porasta koriscenja ne samo ganje nego i ostalih opojnih droga...konzumiranje kokaina je povecano za nesto kao 200%. A u Holandiji je posebna prica...ne ulazi niko u svijes, raspadaju se od droge, jebinjaju se za liniju, jure te shpricom i prijete ti da ce te zaraziti sidom ako im ne das para, stanes na semafore i odma ti dolaze s ponudama (za one koje interesuju cijene: dop 10, koka 20e), ne znaju dje udaraju blago receno...porodice ne zive u Amsterdamu nego u okolnim selima, mada ni tamo djeca i ostali clanovi familije nisu van domasaja droge. Zaludu te 50 milijardi kad im se drustvo raspada i kad dolazi olosh iz cijeloga svijeta tamo da bi se nashiba s mirom...

Onda kao sto znate nase malo ali veselo drustvo je veoma plodno i bice jos plodnije kako je krenulo za sve sto ne valja: alkoholizam, drogu, brzu voznju, nasilje, ubistva, .... Kad bi svaki radoznali klinja mogao da kupi na svakom cosku "dopunu" imali bi bas dobar porast broja uzivaoca droge i zavisnika...
Da ne pominjem kakav je kvalitet svega kod nas, pogotovo marihuane...Nemamo hasisa i skunka, ali zato imamo domace/albanske travice prskane svim i svacim, od bensedina, trodona, amfetamina do spreja protiv bubasvaba..i kad to ispusis jado moj imas odlican rad :mrgreen:

Najbolji su ovi strucnjaci sto tvrde kako marihuana nije stetna, cak i zdrava, ja vjerujem i da prosiruje kapacitet pluca, poboljsava pamcenje, mozak ti brzhe i bolje radi...tako se sigurno nije moglo desit nekome ko redovno pusinja da se ne moze sjetit je li zakljuca vrata od stana, dje je ostavio sto, da ne kapira bas najbolje, itd.
U iovako bezbjednom saobracaju bi bilo jos ljepse...kad se nagradis fino pa odlucis da se malo provozas, siroko ti svudje, minimum 4-5 traka, a kola ti idu sporije nego inace pa odlucis malo dizne da ochepis...
Ne vjerujem da je ikome droza donijela ista dobro, pa ni onima sto od nje zaradjuju. A sto se tice ovih presuda tipa "za 12 sjemenki marihuane pola godine" i "za 5g heroina 9 mjeseci" to je blago receno nepravedno i nadam se da ce se brzo nesto promijeniti povodom toga..

Ne avetajte ljudi s legalizacijom, da ve zamolim

elektrick
04-10-06, 17:33
Brao brao, bas ce Luksic da legalizuje travu, pa kad mu ovi iz srednjevjekovnih partija na racun toga uzmu iljada birachaH.
Ma nemoj da si luuuuuuuda... U Crnoj Gori bar 20% nema predstavu sto je maruhana. Neki misle da se od toga pretvarash u neko drugo bice, i da izaziva nenormalnu zavisnost. Neki misle da se ushpricava( krk u veeeeenu :mrgreen: ). A djeeeeeeeee breee...

Ja da se pitam, ja bih obavezno legalizovao trravu, i to bi se uveo zakon da svaki crnogorac mora bar jednom nedjeljno da se kvalitetno napushi, da mu bude fiiiiiino.

A ovi sa ogromnim mishicnim masama, sto nemirno zhive, oni bi morali svaki dan po 2 jointa! - jedan za pogled, drugi za nerve :clap: .

:joint: :joint: :joint: Love is in the air, everywhere I look around!

zvoncica
04-10-06, 18:13
:mad: ne vjerujem da ce se to u CG ikad desiti i svim srcem podrzavam.
ne vjerujem da je bilo kakva droga ikome donijela ista dobro.Zar nije moguce provesti se dobro i uzivati u drustvu,muzici,cemu god oces,bez dzointa?
Ako droga (laka ili teska) treba da ti popravi raspolozenje i da te stimulise u bilo kojoj aktivnosti - propalo se!

vjerujem (mozda nijesam u pravu) da su osobe sklone uzivanju droga,psihicki labilne,"nesposobne" da se uhvate u kostac sa problemima,jednom rijecju slabici kojima je uvijek drugi kriv za njihove poraze.

e,ja im ne bi olaksavala put do droge a kazne i za prodavce (posebno rigorozne),i za konzumente

Stetni
04-10-06, 18:33
Brao brao, bas ce Luksic da legalizuje travu, pa kad mu ovi iz srednjevjekovnih partija na racun toga uzmu iljada birachaH.
Ma nemoj da si luuuuuuuda... U Crnoj Gori bar 20% nema predstavu sto je maruhana. Neki misle da se od toga pretvarash u neko drugo bice, i da izaziva nenormalnu zavisnost. Neki misle da se ushpricava( krk u veeeeenu :mrgreen: ). A djeeeeeeeee breee...

Ja da se pitam, ja bih obavezno legalizovao trravu, i to bi se uveo zakon da svaki crnogorac mora bar jednom nedjeljno da se kvalitetno napushi, da mu bude fiiiiiino.

A ovi sa ogromnim mishicnim masama, sto nemirno zhive, oni bi morali svaki dan po 2 jointa! - jedan za pogled, drugi za nerve :clap: .

:joint: :joint: :joint: Love is in the air, everywhere I look around!

Sto si ti neki moderan dechko...

elektrick
04-10-06, 18:41
Stetni,
mora da si se jedan od ovih opasnih napumpanih, pa si se osjetio prozvanim. Mozda da probas, bez joinata da se kultivishes. Vjeruj mi...STRASHNA STVAR

Tha_Maddog
04-10-06, 18:43
Koliko imaš godina?

Amerikanac
04-10-06, 18:52
josh da uvedemo i legalizovanu pedofiliju, kao shto shto se vec bore za nju holandjani, i bice nam super:mad::mad::mad::mad:

kefalo
04-10-06, 18:54
ja sam u svakom slucaju protiv :D

Mugi
04-10-06, 19:06
Eo vidim da ima mnogo informisanih i sigurnih u sebe tako da se necu upustati u neku preveliku pisaniju odje jer nece imati efekta...

Ipak,

Pogledajte zemlje u kojima je legalizovana gandza, npr: Engleska i Holandija. Citao sam nedavno da od kad se legalizovala marihuana u Engleskoj doslo je do ogroomnog porasta koriscenja ne samo ganje nego i ostalih opojnih droga...konzumiranje kokaina je povecano za nesto kao 200%. A u Holandiji je posebna prica...ne ulazi niko u svijes, raspadaju se od droge, jebinjaju se za liniju, jure te shpricom i prijete ti da ce te zaraziti sidom ako im ne das para, stanes na semafore i odma ti dolaze s ponudama (za one koje interesuju cijene: dop 10, koka 20e), ne znaju dje udaraju blago receno...porodice ne zive u Amsterdamu nego u okolnim selima, mada ni tamo djeca i ostali clanovi familije nisu van domasaja droge. Zaludu te 50 milijardi kad im se drustvo raspada i kad dolazi olosh iz cijeloga svijeta tamo da bi se nashiba s mirom...

Onda kao sto znate nase malo ali veselo drustvo je veoma plodno i bice jos plodnije kako je krenulo za sve sto ne valja: alkoholizam, drogu, brzu voznju, nasilje, ubistva, .... Kad bi svaki radoznali klinja mogao da kupi na svakom cosku "dopunu" imali bi bas dobar porast broja uzivaoca droge i zavisnika...
Da ne pominjem kakav je kvalitet svega kod nas, pogotovo marihuane...Nemamo hasisa i skunka, ali zato imamo domace/albanske travice prskane svim i svacim, od bensedina, trodona, amfetamina do spreja protiv bubasvaba..i kad to ispusis jado moj imas odlican rad :mrgreen:

Najbolji su ovi strucnjaci sto tvrde kako marihuana nije stetna, cak i zdrava, ja vjerujem i da prosiruje kapacitet pluca, poboljsava pamcenje, mozak ti brzhe i bolje radi...tako se sigurno nije moglo desit nekome ko redovno pusinja da se ne moze sjetit je li zakljuca vrata od stana, dje je ostavio sto, da ne kapira bas najbolje, itd.
U iovako bezbjednom saobracaju bi bilo jos ljepse...kad se nagradis fino pa odlucis da se malo provozas, siroko ti svudje, minimum 4-5 traka, a kola ti idu sporije nego inace pa odlucis malo dizne da ochepis...
Ne vjerujem da je ikome droza donijela ista dobro, pa ni onima sto od nje zaradjuju. A sto se tice ovih presuda tipa "za 12 sjemenki marihuane pola godine" i "za 5g heroina 9 mjeseci" to je blago receno nepravedno i nadam se da ce se brzo nesto promijeniti povodom toga..

Volim te lutko! :)

Nikolina
04-10-06, 19:55
Volim te lutko! :)
I ja ga volim kad ovako pametno misli. ;)

smfilip
04-10-06, 20:12
a zasto bi vjerovatnoca da se pobiju takve grupe ljudi bila manja? mozda ne mogu da pogode jedan drugog?! Ovde u PV se vecina tih na "lakim" drogama okuplja uvece,ljeti na jednom mjestu(ako nekoga zanima gdje,nek se javi na PM ;) ) pored kog ja cesto nailazim,i vjeruj mi da se do sada xy puta desilo da vidim neku tucu,nesto kao tuca zombija :D

aCid_cOokiE
04-10-06, 20:22
Tuche izmedju naduvanih ljudi? Ocigledno nemas iskustva sa duvanjem. Sansa da ce se dva naduvana coeka pobit je makar pet puta manja nego da ce se ta ista dva covjeka pobit kad nisu naduvani.

Ja sam licno da se stavi jedan veliki znak jednakosti izmedju duvana i marihuane. Sto se mene tice, mogu ih zabranit oboje, ili legalizovat i jedno i drugo.

Signature-ishem!

shrek
04-10-06, 20:32
Protiv!!!!

Desert Eagle
04-10-06, 20:54
Legalizovali ili ne koristice se ka i dosad :D

Tote a.k.a Qler
04-10-06, 21:01

Ipak,

za to povecanje narkomana ne verujem da je tacno.......prije ce bit da se sad imaju prave informacije o broju(zahvaljujuci legalizaciji).....prvo ne bi moglo svako malo dijete da kupi....drrugo znalo bi se sta se pusi a ne kaok sto sam kazes prskane svime i svacim......za tuce i brzu voznju lupetate.......ne znam kad sam zadnji put cuo da se slupao neko naduvan nego sve redom pjani......a alkohol vam ne smeta sto je legalan?????onaj ko oce da se drogira drogirace se svakako samo ovako postoji kontrola.......

Nikollaki
04-10-06, 21:05
Meni ne smeta sto je alkohol legalan... ne bi mi smeta ni da je ilegalan...

Sidewinder
04-10-06, 21:33
Vec drogiranoj i oboljeloj naciji nikakva legalizacija nije potrebna.

elektrick
04-10-06, 22:31
Vec drogiranoj i oboljeloj naciji nikakva legalizacija nije potrebna.

:respect:

Nama treba lijechenje pod itno!

Condor
04-10-06, 22:59
legalizovat radi lijecenja narkomana

Ovaj cojek je najpametniji :devil:

Mugi
04-10-06, 23:38
I ja ga volim kad ovako pametno misli. ;)

Volim i tebe ovoliko ( * ) ( * ) ;)

p.s drogom protiv sporta!

Nikolina
04-10-06, 23:44
Volim i tebe ovoliko ( * ) ( * ) ;)

p.s drogom protiv sporta!
Hahahhaha, mrsh! Bolje je SEKSOM PROTIV DROGE!;)

Sidewinder
04-10-06, 23:52
Da legalizujemo a?
Sto cemo kad nadimljenim crnogorskim shaljicima,koji alidaju ka s`tudjom glavom po lijepoj nam crnoj gori dosadi zelenkasta smjesha?Da ih pustimo onda i da mogu katkad smrknut i nagnut kakvih eksera i vitamina?To bi bilo pravo zasigurno....

$et`e avetinje.

Gile_sampion
05-10-06, 00:13

Hey devojko... moras da shvatis jednu stvar... nije kriv nijedan diler sto se djeca drogiraju... ja sam posmatrao moj grad - svaki dan isti! OD ujutru do uvece! Nema nikakvih kulturnih sardzaja, sportska desavanja su smijesna... lige zalosne... koncert neke zvijezde je jednom ili nijednom godisnje a i tada dobar dio nema ni za kartu a kamo li za pice! A onda su shvatili da je KET ( najlon od kutije cigareta - jedna od mjernih jedinica pri kupovini marihuane) gandze cijelih 5 eura, a sa jednim ketom njih 5 ce imati vrhunski program(ili bar oni misle da im je vrhunski posto im se bolje ne nudi)! Pri tom, citav grad zna ko prodaje i dje se moze nabaviti... policija zmuri... maltene ko da je legalizovano... po katkad nekog klinca nahvataju sa ketom i odrobijaju ga pola godine... a on je samo htio da se zabavi sa ortacima jer kao sto rekoh drugi nacini zabave su im tesko dostupni... moras gledati stvari iz drugog ugla... nije sve onako kako se cini na prvi pogled...
Kunem ti se, ja sam htio da pokrenem peticiju da se u mom gradu napravi spomenik Sony Play Station-u! Da nije njega jos bi vise djece bilo da se drogiraju... bar tamo trose vrijeme... nadam se da ces shvatiti sta sam htio reci...

btw. stetna ili ne marihuana je dosada najbolji lijek oboljelima od Multipleks skleroze... koristi se u medicinske svrhe... ne znam zasto bi i meni zdravom i pravom skodilo sto se po katkad opustim sa ekipom...

mc_esseny
05-10-06, 00:21
Legalizovali ili ne koristice se ka i dosad :D

ada e... sad je kao Ilegalno.. mozhesh je nabawit` za 15min.. ako ocesh mozhesh bez problema.. ako necesh tebi bolje ;)

Nikolina
05-10-06, 00:36
KET ( najlon od kutije cigareta - jedna od mjernih jedinica pri kupovini marihuane) gandze cijelih 5 eura,
To Podgorichani zovu PAKLICA. :)

Gile_sampion
05-10-06, 01:06
To Podgorichani zovu PAKLICA. :)

A ima i SHIBICA :)

epruvetica
05-10-06, 03:37
apsolutno protiv!

Neka prihvate sve zemlje Evrope,ne moramo i mi!

Skupljati sljam i praviti se da je to normalno i ima pozitivne efekte. Ima jedan hemijski sastojak koji sadrzi sama biljka te se daje kod jakih bolova,kod metastaza da se ne uzima neka jaca droga,ali ne znaci da je to sto se pusi bash bash zdravo...

Jedna grupa zaradjuje,aj da legalizujemo,pa da zaradjujemo svi! Aj da krademo svi,da ubijamo za pare,da otvorimo visoke skole za spijunazu, da se svi je*emo za dinar da ne zaradjuju samo pojedinci..

Desilo mi se da sam bila sa troje ljudi naduvanih,nisam htela da uzmem,celo vece sam bila veselija od svih! Smucilo mi se vishe od opravdanja svakakvih budalastina i ispiranja mozga kako je dobro nesto sto je bolesno...

A sto se tice toga da nema kulturnih sadrzaja... Imas pozoriste,bioskope,prelepu prirodu,milion mesta gde mozes sa drustvom otici narostilj, izaci sa devojkom.. Pristedi pare na mobilnom ili nekom komadu odece ,pa prosetaj na neki koncert van zemlje... NAdji nesto sto te zanima...

VAzda se pljuje po svemu i svacemu ,a predaje se laksem i gorem putu po principu SLADAK JE LIMUN

Gile_sampion
05-10-06, 04:14
apsolutno protiv!

Neka prihvate sve zemlje Evrope,ne moramo i mi!

Skupljati sljam i praviti se da je to normalno i ima pozitivne efekte. Ima jedan hemijski sastojak koji sadrzi sama biljka te se daje kod jakih bolova,kod metastaza da se ne uzima neka jaca droga,ali ne znaci da je to sto se pusi bash bash zdravo...

Jedna grupa zaradjuje,aj da legalizujemo,pa da zaradjujemo svi! Aj da krademo svi,da ubijamo za pare,da otvorimo visoke skole za spijunazu, da se svi je*emo za dinar da ne zaradjuju samo pojedinci..

Desilo mi se da sam bila sa troje ljudi naduvanih,nisam htela da uzmem,celo vece sam bila veselija od svih! Smucilo mi se vishe od opravdanja svakakvih budalastina i ispiranja mozga kako je dobro nesto sto je bolesno...

A sto se tice toga da nema kulturnih sadrzaja... Imas pozoriste,bioskope,prelepu prirodu,milion mesta gde mozes sa drustvom otici narostilj, izaci sa devojkom.. Pristedi pare na mobilnom ili nekom komadu odece ,pa prosetaj na neki koncert van zemlje... NAdji nesto sto te zanima...

VAzda se pljuje po svemu i svacemu ,a predaje se laksem i gorem putu po principu SLADAK JE LIMUN

Kulturni sadrzaji... eh djevojko - da li znas da Pljevlja nemaju bioskop!? U 21. vijeku!? Treba li dalje da pricamo o kulturnim sadrzajima u CG!? Mojne...

A ta prica - pristedi i idi na koncert nedje van zemlje... kakve to ima veze sa realnoscu!? Govorimo o 365 dana u godini... ti izgleda kao da si iz neke bajke izasla, kao da ne vidis kako zive ljudi oko tebe... velikoj vecini je borba za burek ujutru...i to prazan... sa mesom je luksuz... a KET trave je i dalje 5 eura...
Nemoj misliti da ja navijam za narkomaniju i slicno... ocu samo reci da je problem daleko dublji nego sama legalizacija... ja mislim da je legalizacija uz momentalnu smrtnu kaznu svakom drugom ko ilegalno prodaje dobitna kombinacija kad se radi o drogama... drzava ce kontrolisati totalni broj narkomana, sa eventualnom malom devijacijom a posle dva tri javno odstijeljena dilera nece se bas svakom lako htjeti da prodaje drogu...

Nikollaki
05-10-06, 04:19
Mozemo li da se dogovorimo da paklicu ne zovemo KET?

Gile_sampion
05-10-06, 04:22
Mozemo li da se dogovorimo da paklicu ne zovemo KET?

Ja je zovem KET a ti kako god oces...

milovan
05-10-06, 04:25
ko oce da se drogira, neka to radi uz pomoc DOKTORA i PSIHOLOGA, koji bi bili stalno pri ruci sa eventualnim KLIJENTOM, to sjutra mogu biti nashi sinovi, shceri, braca ili rodjaci.

Ovaj tradicionalni odnos prema norkomanima, otvara mogucnost dilerima i kriminalcima da profitiraju na NESRECU I TRAGEDIJU UNUTAR FAMILIJE, umjesto da DRZAVA SPASHAVA ZRTVU,
MI JE GURAMO VUKOVIMA U CHELJUSHTI.

Mozda CRna Gora, postane prva drzava,
koja ce HUMANO DA ZBRINE SVOJE ZRTVE NARKO MILJEA i ZRTVE TRAUMA U MODERNIM I TRANZICIONIM DRZAVAMA.

PUNI SMO PREDRASUDA.

CodeName_22
05-10-06, 04:35
sto da ne, barem bi standard bio bolji ;)

Nikollaki
05-10-06, 04:41
Ja je zovem KET a ti kako god oces...
Okle si ti mali? Ciji si? :lol:

Ozbiljno jesi ti u BGD zivio?

NSX
05-10-06, 10:57
Gile zakuni se u kevu da nisi :lol:

Nikolina
05-10-06, 12:46
Meni nije jasno o chemu ti prichash. Zamisli se malo o standardu u CG, pa onda pominji doktore i psihologe koji bi se zanimali narkomanima.

Nikolina
05-10-06, 12:52
PUNI SMO PREDRASUDA.
Nisu to uopshte predrasude nikakve. Ja sam 100% sigurna da u danashnje vrijeme, kad se o tome sve zna i na sva zvone se pricha, ko god pochne da se drogira - glup je i debil je. I ne mogu uopshte da imam za takve ljude ni sazhaljenja ni razumijevanja, nego mi se gadi. Tim prije shto znam da je to kod nas vec duzhe vrijeme sredstvo da se bude u centru pazhnje, znak prihvatanja sa strane bolesne i iskvarene okoline, znak dokazivanja nekog, meni nejasnog. 90% ljudi shto se drogira vishe voli da se pricha o njima "aaaa onaj mali/mala taj i taj se drogira..." no "on/ona super student, vaspitan, pametan itd."

aLaPaCha
05-10-06, 14:57
...eto tako...

Břgíńjĺ
05-10-06, 15:09
ko oce da se drogira, neka to radi uz pomoc DOKTORA i PSIHOLOGA, koji bi bili stalno pri ruci sa eventualnim KLIJENTOM, to sjutra mogu biti nashi sinovi, shceri, braca ili rodjaci..

Svaka ti čast sa takvim razmišlanjem :( Navedi mi samo jednu osobu kojoj je droga donijela nešto dobro u životu! Prije ili kasnije svi izgube kontrolu nad doziranjem i ti uopšte ne shvataš ozbiljnost problema :confused:

epruvetica
05-10-06, 15:28
Kulturni sadrzaji... eh djevojko - da li znas da Pljevlja nemaju bioskop!? U 21. vijeku!? Treba li dalje da pricamo o kulturnim sadrzajima u CG!? Mojne...

A ta prica - pristedi i idi na koncert nedje van zemlje... kakve to ima veze sa realnoscu!? Govorimo o 365 dana u godini... ti izgleda kao da si iz neke bajke izasla, kao da ne vidis kako zive ljudi oko tebe... velikoj vecini je borba za burek ujutru...i to prazan... sa mesom je luksuz... a KET trave je i dalje 5 eura...
Nemoj misliti da ja navijam za narkomaniju i slicno... ocu samo reci da je problem daleko dublji nego sama legalizacija... ja mislim da je legalizacija uz momentalnu smrtnu kaznu svakom drugom ko ilegalno prodaje dobitna kombinacija kad se radi o drogama... drzava ce kontrolisati totalni broj narkomana, sa eventualnom malom devijacijom a posle dva tri javno odstijeljena dilera nece se bas svakom lako htjeti da prodaje drogu...

To sto Pljevlja nemaju boskop je zalosno,ali to ne znaci uzecu koji dzoint i to ce mi nadoknaditi to sto nema kulturnih sadrzaja.
JA uopste ne zivim u bajci! Naprotiv! Ali sam svesna toga ,pa sam se okrenula nauci,umetnosti,druzis se sa manje ljudi,ali sa izabranim,imas svoje stavove... Lepse mi je bilo praviti za sestru lutkice od papira ili joj pomagati oko skole,nego pricati kako nigde nista interesantno nema. Nekad se covek mora sam zabaviti konstruktivno i improvizovati...
U tim Pljevljima treba naci dobro i normalno drustvo sa kojim ces se zabavljati,nauciti nesto,uzivati na neki zdrav nacin..
Kad se nema para za burek radi se nesto da se sutra dan ima,tako barem ja razmisljam.Ako danas ispusim jedan dzoint i bude mi "super",ceo dan ne uradih nista i sutra opet nemam za burek. Slazem se da nije ovo sve sto pricam tako lako i da problem lezi negde na nekom visem nivou,ali legalizacija nije resenje.

popesku
05-10-06, 15:31
sto padose ovi momci...:D

Gile_sampion
05-10-06, 16:46
sto padose ovi momci...:D

Sad se najvise pada... skoro je berba bila :) Treba to sad sve distribuirati... umjesto da drzava fino organizuje otkud narod se pati i svercuje ;)

aCid_cOokiE
05-10-06, 17:16
u berane za preDproshlu novu godinu u jedan kafic onim snijegom iz boce ispisano na ogledalo "Shibica- 5 eura"
:)
Nisu dali novogodisnji popust.
A sto veli nikola, ja josh ne cuh da se paklica zove KET.
Mozda je to "paklica ketamina" :)

Turntablerocker
05-10-06, 17:21
Mozda je to "paklica ketamina" :)

haha lolol paklica ketamina,to majstore :-D

chatnick
05-10-06, 18:19
Navedi mi samo jednu osobu kojoj je droga donijela nešto dobro u životu!

Tiziano sclavi
Hunter S Thompson
Robert L Stevenson
Luis Kerol

DeViLiSh|Je$$uS
05-10-06, 18:29
zashto vi shto smatrate da ne bi trebalo da se legalizuje?

ako je ja ne koristim hoce li me drzava natjerati da je uzimam ako bude legalna...mislim da je to stvar individue hoce li ili ne...ionako svi koji zele da je uzimaju uzece je bila ona zabranjena ili ne...niko ne spori chinjenicu da ce i dalje biti kaznjivo voziti pod uticajem gandze kao sho je i pod uticajem alkohola...ono shto zalagachi hoce da kazu je da je bolje da drzava puni kasu nego crno trzishte....uostalom...cigari nisu zabranjeni...izazivaju milion bolesti pa sve do najgore...raka pluca...zashto nije zabranjena...a idu kampanje protiv pushenja...opet bi mogle ici kampanje protim marihuane i kad bude legalna...i drzati djeci predavanja o shtetnom uticaju....eto koliko god da je zabranjena pa se u sred lokala vazda moze o$etit ili po wc-ima ili u jebeni park....oce li neko napravit neshto pod uticajem nje opet ne zavisi od toga da li je legalna ili ne...

ja bih odma promijenio posao i pravio grupne seanse za odvikavanje od marihuane :p da se napunim i ja para :p

P.S. i pored ovoga gore ja ipak nisam za legalizaciju.ja bih i cigare ukinuo iako sam i sam pushach....ali to kod nas nije moguce...sve radimo samo nam je teshko ijedan zakon da isposhtujemo sem prvih mjesec dana kad se uvede....

Condor
07-10-06, 00:04
Tiziano sclavi
Hunter S Thompson
Robert L Stevenson
Luis Kerol

Trazila je jednu osobu :devil:

chatnick
07-10-06, 00:24
Odje imamo tri vrste ljudi- ljude koji su pushili travu i, iz nekog razloga, presli na teske droge, shvatili problem iz prvog lica i bore se protiv legalizacije; ljude koji su pusili travu i shvataju da ce se legalizacijom toga postici lakse pracenje i evidencija zavisnika, ubrati porez, i da ce porast broja onih koji puse travu bit, ako ga uopste i bude, veoma mali i ljude koji nikad nisu probali ono protiv cega se bore, ne zato sto imaju neki razuman razlog nego zato sto nemaju muda da ih "majka ne bi namirisala" i pricaju o tome kao o nekom metafizickom iskonskom demonu. (i mozda jedno ili dvoje koji imaju stvarni razlog da ne konzumiraju). I imamo zene, koje su iskonski i sistematski protiv svake promjene, ali se one ionako nista ne pitaju.

Prelazak sa trave na teske droge otezao bi se, jer danas onaj ko pusi travu zna kako da dodje do svega ostaloga. Nije rijetko da od dilera uopste i cujes "nema srece brate, al imam dopa kolko god oces" (da i ne pricamo da je polutka danas nenormalno jeftina i da u podgoricu covjek moze da kupi polutku, ako ne i gram, za pare za koje u normalni svijet ne bi mogao ni ter).

Tote a.k.a Qler
07-10-06, 00:37
kolko odje ima zatucanih ljudi to je sprdnja..................

aCid_cOokiE
07-10-06, 04:56
Odje imamo tri vrste ljudi- ljude koji su pushili travu i, iz nekog razloga, presli na teske droge, shvatili problem iz prvog lica i bore se protiv legalizacije; ljude koji su pusili travu i shvataju da ce se legalizacijom toga postici lakse pracenje i evidencija zavisnika, ubrati porez, i da ce porast broja onih koji puse travu bit, ako ga uopste i bude, veoma mali i ljude koji nikad nisu probali ono protiv cega se bore, ne zato sto imaju neki razuman razlog nego zato sto nemaju muda da ih "majka ne bi namirisala" i pricaju o tome kao o nekom metafizickom iskonskom demonu. (i mozda jedno ili dvoje koji imaju stvarni razlog da ne konzumiraju). I imamo zene, koje su iskonski i sistematski protiv svake promjene, ali se one ionako nista ne pitaju.

Prelazak sa trave na teske droge otezao bi se, jer danas onaj ko pusi travu zna kako da dodje do svega ostaloga. Nije rijetko da od dilera uopste i cujes "nema srece brate, al imam dopa kolko god oces" (da i ne pricamo da je polutka danas nenormalno jeftina i da u podgoricu covjek moze da kupi polutku, ako ne i gram, za pare za koje u normalni svijet ne bi mogao ni ter).

Ali najjace je u pg kad uzimas kokain i slicno, mozes da se cijenkas s dilerima,da dugujes, da uzimash na crtu, znaci ono imash 50 eura, a gram je 70, ovaj ti reche "aj dodjes mi 20 eura" :)
A lakse je nac dop jebeni nego paklicu trave, pi.
A bash sam preksinoc imao "zadovoljstvo" da $edim sa momkom navucenim na heroin, a polako upada u krizu.Bili kao da ga savjetujemo ja i roditelji njegovi.E tih bolova, tih muka, izasha sam posle po ure, nisam mogao gledat kako se muchi.I na kraju (kad nisu znali sto ce od muke) odoshe njegovi i kupise mu trodon ili nesto slicno i... opet jovo nanovo
KoI djavo nacera ljude da uzmu to *****.PI!
I kad mi kazu za travu "TAKO SE POCINJE" .A sto bi ko pocinja s heroinom, ja koliko sam cuo od nekih zavisnika, to i nije neki merak kad se ufiksash.
Pushi, smrkaj, zgutaj, ali venu ne diraj!

Nikolina
07-10-06, 11:33
smrkaj, zgutaj, ali venu ne diraj!
Jes`, jes`, kako da ne... Od ovo dvoje nema kriza... :rolleyes:
Za CG bi malo bio i jedan dr. Zobin sve da radi 24h dnevno, chak i vikendom.:mad:
Ne znam kako neko ne pozheli da se sagradi koje pozorishte, bioskop, universitet, zooloshki vrt. Nego mi smo jedan vrlo moderan narod, koji prijeti da postane isto tako bolestan (ako ne i gori) od Holandjana. Pi.:cool:

Daaron Aracus
07-10-06, 12:02
Vi stvarno mislite da ce neko odje legalizovat marihuanu,nije to toliki profit,vaznije su cigare,a Holandija do 2050 nece ni postojat zbog njihovog debilisanja sa isusivanjem mora.

dobra kao kobra
07-10-06, 12:08
Aj` da Bog da toga bilo, zla ne bilo... :mrgreen:

kuglica
07-10-06, 12:49
Aj` da Bog da toga bilo, zla ne bilo... :mrgreen:
/me pusta pjesmu Aj da Bog da Sreecno bilo, srecno bilo, srecno bilo....

dobra kao kobra
07-10-06, 12:52
Hahahahahahaahhahah... Cile, ocemo li savit` po jedan, pa da zapjevamo :lolblue:

Mugi
07-10-06, 13:02
Hahahhaha, mrsh! Bolje je SEKSOM PROTIV DROGE!;)

moze, kad dodjes ovamo boricemo se zajedno protiv nje! :mrgreen:

Břgíńjĺ
07-10-06, 13:07
Tiziano sclavi
Hunter S Thompson
Robert L Stevenson
Luis Kerol

samo ću jedno da ti kažem da živiš u iluziji, baziraš se na nešto što si pročitao (ako si uopšte i to pročitao ) :lolblue: :lolblue: :lolblue:
PS- pročitaj malo o negativoj strani droge ;)

chatnick
07-10-06, 13:41
samo ću jedno da ti kažem da živiš u iluziji, baziraš se na nešto što si pročitao (ako si uopšte i to pročitao ) :lolblue: :lolblue: :lolblue:
PS- pročitaj malo o negativoj strani droge ;)

baziram na NECEMU sto sam procitao (od citanja mi se, bice, i pravopis pokvario). Bice da je tako kako ti kazes, da niko od tih osoba nije takao drogu, narocito Tompson i Sklavi. Bice da je Sklavi u kliniku za lijecenje isao da bi se druzio sa ljudima. Ja se licno zalazem da se i duvan zabrani, ali ako ga vec zabranit ne mogu, onda neka legalizuju marihuanu koja je globalno manje opasna od duvana i stave je tu rame uz rame sa rakom za pusenje.

Nikolina
07-10-06, 13:42
moze, kad dodjes ovamo boricemo se zajedno protiv nje! :mrgreen:
Borim se ja i bez tebe, i tamo i ovdje. :)

Avetinjak
07-10-06, 14:06
Legalizovao bi ja vama pendreke po rbatu pa ne bi mislili ni na marihuanu, ni na duvan, niti na shto drugo ...

Tako je Niki oko moje, SEXOM protiv poshasti moderrnoga svijeta :)

Břgíńjĺ
07-10-06, 15:17
baziram na NECEMU sto sam procitao (od citanja mi se, bice, i pravopis pokvario). Bice da je tako kako ti kazes, da niko od tih osoba nije takao drogu, narocito Tompson i Sklavi. Bice da je Sklavi u kliniku za lijecenje isao da bi se druzio sa ljudima. Ja se licno zalazem da se i duvan zabrani, ali ako ga vec zabranit ne mogu, onda neka legalizuju marihuanu koja je globalno manje opasna od duvana i stave je tu rame uz rame sa rakom za pusenje.

Kao prvo nisam rekla da nisu oni takli drogu nego da im ništa dobro nije uradila :rolleyes: samo su postali zavisnici :( .
Ako se legalizuje droga kod nas samo će biti još veći broj narkomana. Priznali vi ili ne, skoro svi sa lakših droga prelaze na teže (ima samo mali broj onih koji su se izvukli) Većina to radi zbog problema sa kojim nemogu da se suoče a ima i onih kojih jednostavno društvo uvuče u to.
Generalno gledano droga je veliki problem!

aCid_cOokiE
07-10-06, 17:19
Kao prvo nisam rekla da nisu oni takli drogu nego da im ništa dobro nije uradila :rolleyes:

Svoja najveca djela su stvarali "chisti" ???
Ja bi se zakleo da su bili "nadrozirani".

Dovla
07-10-06, 18:54
Legalizujmo bioskope !

zvoncica
08-10-06, 01:29
Legalizovao bi ja vama pendreke po rbatu pa ne bi mislili ni na marihuanu, ni na duvan, niti na shto drugo ...

Tako je Niki oko moje, SEXOM protiv poshasti moderrnoga svijeta :):mad: Podrzavam,po rbatu,po rbatu no sto,pa neka se drogiraju do mile volje!!!

:hammer: bruka,ja ne cuh da je neko pod uticajem droge ista valjano uradio i ako je htio zaludu mu je bilo!

ALOOOOO!!! Mozak strada ljudi!Moja baba je govorila -sacuvaj mi,Boze,cistu pamet!Moze se i bez ruke i bez noge,ali mozak?!

Djak generacije nije presao prvu godinu studija,ne moze da se skoncentrise ,yebe mu se za sve oko njega,sestra mu ide na operaciju a on joj trazi 5 eura,a poceo je sa dzointom!!!
jel to treba IKOME!!!!!!!!!!!!!!!:shock:

Břgíńjĺ
08-10-06, 02:00
Svoja najveca djela su stvarali "chisti" ???
Ja bi se zakleo da su bili "nadrozirani".

Ok , neka bude da su stvorili najbolja djela pod uticajem droge ali ipak svi znamo na kraju gdje su oni završili...

shrek
08-10-06, 02:18
ALOOOOO!!! Mozak strada ljudi!Moja baba je govorila -sacuvaj mi,Boze,cistu pamet!Moze se i bez ruke i bez noge,ali mozak?!

Kao da je koga briga vise sto bi im rekli baba, djed, pradjed... na to sto se drogiraju, kradu, profitiraju na tudjoj nesreci... Ko su baba i djed da im nesto kazu? Sta oni znaju? To su stari ljudi, koji vrednuju zastarjeli sistem vrijednosti. Koga je jos briga za postenje, trud, cojstvo....

Prije bih sam sebi stavio metak u glavu nego stavio roditelje u poziciju da moraju da me se stide zbog toga sto sam narkoman, lopov ili kriminalac.

Jesam za rast ekonomije ali ne na nacin kojim se ugrozavaju ostali aspekti drustva.

Hari Krisna
08-10-06, 02:54
:mad: ALOOOOO!!! Mozak strada
Narkosima je lako jer im nema sta stradati

aCid_cOokiE
08-10-06, 04:41
Da! Sama chinjenica da neko uzme nesto kao heroin, znachi da nema mozga, samim time, nema sta da mu "rikne".

Tote a.k.a Qler
08-10-06, 18:35
:mad: Podrzavam,po rbatu,po rbatu no sto,pa neka se drogiraju do mile volje!!!

:hammer: bruka,ja ne cuh da je neko pod uticajem droge ista valjano uradio i ako je htio zaludu mu je bilo!

Djak generacije nije presao prvu godinu studija,ne moze da se skoncentrise ,yebe mu se za sve oko njega,sestra mu ide na operaciju a on joj trazi 5 eura,a poceo je sa dzointom!!!
jel to treba IKOME!!!!!!!!!!!!!!!:shock:

zamolio bih da opet procitate naslov topika!!!!!!!!!!!

pa kad procitate javite se ako vam nije jasno rado cu vam pojasnit!!!!!!!!!

a sto se tice starih ".....filozofija starih dedova / nista nam rekli nisu iako su bili stari......." pustite tu pricu da su stari mudri puno su toga prosli bla bla........istina je da ima pametnih starih ljudi sto je normalno al ima mnogo vise glupih i zadrtih i zatucanih........kako ce neko ko ima koeficijent inteligencije ispod prosjeka kad ostari da postane pametan?????i jos se vremena mijenjaju........ili on cuti sigurno je mudar hahah..........bolje cuti pa da svi misle da si glup no da progovoris pa da pobijes sve sumnje.......i tako.......

Hari Krisna
08-10-06, 18:48
Pa ajde pojasni nam to ali tako da ne pobijes sve sumnje. Kazi nam bar jedan dobar razlog da se to legalizuje pa da su poslije na grbaci drzave i da se lijece od nasih poreza.

shrek
08-10-06, 19:52
pustite tu pricu da su stari mudri puno su toga prosli bla bla

Hehe. Dobro zboris. Kako mogu baba i djed, koji su sve i svasta prosli kroz zivot, znati bolje od tebe, tebe koji do juce nisi znao ni sta znaci rijech marihuana?! :)
Blago tvojima s' tobom! :)

p.s. Znas, potajno ja te potpuno podrzavam ali moram ovako da pisem jer mi baba posjecuje forume!! ;)

Hari Krisna
08-10-06, 19:55
Baba mu se nije drogirala pa da ima siroke poglede na svijet. :)

shrek
08-10-06, 20:05
Baba mu se nije drogirala pa da ima siroke poglede na svijet. :)

Jes, ali kad naidje period da kokain i heron budu 'nista strasno'(kao vutra sad) i kad u njemu njegovo dijete bude trazilo podrsku da se legalizuju te droge vidjecemo oce li on imati uske ili siroke poglede na svijet. ;)

Droga je losa brate, jednako prije 20 godina, jednako sad i jednako za 20 godina. ;)

Tote a.k.a Qler
09-10-06, 00:20
haahahahah znao sam da cete (kao i obicno )pogresno skapirat al nema veze cekam zvoncicu da ponovo procita naslov topika pa cu pojasnit

zvoncica
09-10-06, 03:52
haahahahah znao sam da cete (kao i obicno )pogresno skapirat al nema veze cekam zvoncicu da ponovo procita naslov topika pa cu pojasnit:rolleyes:
vidje li ti poslednju recenicu iz mojega posta,dje rekoh da je sve pocelo od MARIHUANE!!!
shvatih iz onog posta da izjednacavas IQ sa kolicinom obrazovanja jer kako bih inace objasnila tvoje generalizovanje starih ljudi kao osoba sa niskim IQ-om,pa cu ti reci da je moja baba sa tadasnjom malom maturom (a to je stvarno bilo malo skole) za tebe doktor nauka i lijepo bi ti legalizovala marihuanu!

Mozda ti bi bilo bole(sudeci po onoj "poslanici" sto je onako dimno sroci)da nastavis dje si stanujo e ce ti se razbistrit u glavu:-P

TartanArmy
09-10-06, 04:13
...Navedi mi samo jednu osobu kojoj je droga donijela nešto dobro u životu...:confused:

Ako hoces konkretno o marihuani, uzmimo za primjer Irvina Velsa (ako uopste znas ko je on)... Da ne idemo dalje... Pa, za tog covjeka se ne bi znalo dalje od glasgowskih predgradja da, nakon sto bi povukao koji dim, nije volio da uzme naliv-pero ili kakvu zardjalu pisacu masinu...
E, njemu je droga donijela sve u zivotu (pocev od globalne popularnosti, brojnih prestiznih nagrada...). A ti mi sada kazi kome je to marihuana 'opasno' naskodila?
Kako god bilo, ni ovako nije lose... Skoti dobiju Francuze, ispiju se hektolitri piva i svi mrtvi zadovoljni :)

Cheers!

shrek
09-10-06, 04:20
A ti mi sada kazi kome je to marihuana 'opasno' naskodila?

Cheers!

'Samo' onima koji su poceli sa marihuanom, pa kad im ona nije bila dovoljna zavrsili na heroinu. ;)
Iscitaj nedje, kad vec toliko volis gandzu, po internetu kakve posledice marihuana ostavlja na mozak.

TartanArmy
09-10-06, 04:24
Kao da je koga briga vise sto bi im rekli baba, djed, pradjed...

Hm, ne znam bas za djedove i babe, ali, sa sigurnoscu znam da je vecina onih koji su ovuda obitavali uoci drugog svjetskog rata, voljela s vremena na vrijeme saviti i ispusiti malo susenih listova kukuruza... Prema prici, efekat je slican onome sto od covjeka 'cini' i marihuana (ne bas priblizno slican, ali, ne bi ga uzimali da im nije bilo dobro - tacnije, u nekim nasim selima vjerovatno je to jos uvijek 'aktuelno')... Takodje, neki od vas vjerovatno znaju istinitu anegdotu, koja je vezana za godine kada su Crnogorci po prvi put dosli do hasisa (pljacka turskog karavana itd.)... Ne bih rekao da su ti 'moralisti' (na stranu i 'cojstvo' i 'junastvo' i sve moralne norme ovog svijeta - nijesu oni bili bas tako disciplinovani ;) ) odbijali tovare hasisa :p

PS - Kako sam mogao doznati, u Podgorici se priprema osnivanje 'milionite' crnogorske Nevladine organizacije, koja ce u svom statutu, izmedju ostalog, imati i stavku vezanu upravo za legalizaciju marihuane...

Cheers!

shrek
09-10-06, 04:37
Hm, ne znam bas za djedove i babe, ali, sa sigurnoscu znam da je vecina onih koji su ovuda obitavali uoci drugog svjetskog rata, voljela s vremena na vrijeme saviti i ispusiti malo susenih listova kukuruza...

Cheers!

Odakle to znas i to jos sa sigurnoscu? Da ti nije baka priznala da je bila navucena za vrijeme rata? :D
A je li ti palo na pamet da su mozda u nedostatku duvana(znaci bez zelje za efektima marihuane) savijali listove cega su stigli? :)

hehehe. Neka nego ces jos doci sa pricom da su mrvili krede i usmrkavali ih u nedostatku kokaina... :)

TartanArmy
09-10-06, 04:37
legalizujte,pa cete vidjeti kako ce to da utice na i ovako jadno stanje,kao prvo u saobracaju-mislite li da ce 'naduvani' ljudi da voze bolje(ili da izbjegavaju voznju?!),a odmah zatim i na raznorazne tuce izmedju 'legalno naduvanih' ljudi i sl...

I evo ga! Pa, tvoje misljenje je zlata vrijedno... Ukoliko se to legalizuje, onda mozemo ocekivati, pored saobracajnih kolapsa, da nam krojaci, kada im odnesemo kakve farmerke na kracenje, naprave rupetinu na dupetu, da nam ugostitelji umjesto soka od drenjina donose plavi kamen... Da, tako je to, posto ce se, eventualnom legalizacijom, citava zemlja, Boze moj, navuci na marihuanu! Bice to svojevrsna havarija u svakom pogledu, ali, srecom, mi imamo savjesnih ljudi iz Pljevalja, koji ce nas upozoravati na naduvane vozace! A sto cemo tek sa naduvanim pekarima, kada nam zene i majke ujutru budu kupovale 'aromatizovane' vekne hljeba?! Mada, ti si sasvim u pravu, sve to izazvace opsti nemar i nered u zemlji, pa ce ekonomija biti na gubitku, posto ce se, umjesto novca, brojne usluge moci 'kompenzovati' paklicama marihuane... A zamislite tek kada odete kod naduvanog frizera, ili se, ne daj Boze, nadjete u avionu u kojem sjedi naduvani pilot?! Katastrofa...
I da, tuce izmedju 'legalno naduvanih' ljudi... Znate kako, sada kada ova mladjarija izadje u grad, popjani se i onda uzmu da se gadjaju stolicama u hercegovackoj, to ce biti nista u odnosu na konflikte medju 'legalno naduvanim' ljudima. Oni ce nas potpuno unazaditi... Inace, danas 'ilegalno naduvani' ljudi poznati su kao agresivna i ratoborna populacija, sa takvima se ne moze progovoriti da ti ne zalijepe samar! :p

Uostalom, svjedoci smo brojnih saobracajnih kolapsa i tuca 'legalno naduvanih' ljudi po zemljama Beneluxa, zar ne?! :p

Ne mogu da vjerujem kakvih sve gluposti ima ovuda... Smijesno...

Cheers!

TartanArmy
09-10-06, 04:43
Odakle to znas i to jos sa sigurnoscu? Da ti nije baka priznala da je bila navucena za vrijeme rata? :D
A je li ti palo na pamet da su mozda u nedostatku duvana(znaci bez zelje za efektima marihuane) savijali listove cega su stigli? :)

hehehe. Neka nego ces jos doci sa pricom da su mrvili krede i usmrkavali ih u nedostatku kokaina... :)

Bravo, majstore! Vidis, ovaj rejon oko Podgorice uvijek je oskudijevao duvanom (kazu da je u Malesiji i Zeti posljednja stabljika duvana iscezla sa Hristovim raspecem), pa, jadni ljudi, pusili kukuruz! Jesi li svjestan sto si upravo rekao?!
Inace, kada vec mladi gospodin pomenu kokain (ovdje je valjda rijec o legalizaciji marihuane, a ne dopa, lsd-a ili kokaina?!) ukoliko odlucite da jednog dana posjetite daleku Boliviju i njenu prijestonicu (La Paz), bogami cete tokom prvih par dana morati zvakati listice i listice koke, ukoliko ne zelite da se izvrnete u kakvom sokaku, a da vas u ove krajeve vracaju u kakvom sanducicu :p
No, mladi gospodin ocito je veoma iskusan, pa se ovdje nema sto dodati... On je u pravu, on sve zna! :p :p

Cheers!

shrek
09-10-06, 06:13
Bravo, majstore! Vidis, ovaj rejon oko Podgorice uvijek je oskudijevao duvanom (kazu da je u Malesiji i Zeti posljednja stabljika duvana iscezla sa Hristovim raspecem), pa, jadni ljudi, pusili kukuruz! Jesi li svjestan sto si upravo rekao?!

Ja jesam, no jesi li ti svjestan sto si ti rekao?! Cus da su nam babe i djedovi kad kriziraju savijali listove kukuruza... hahahahahhaha :lol:

Aj sad brzo izbrisi ove budalastine prije no ti mama i tata provale nick na forume jer ce biti batina doma... :lol:

shrek
09-10-06, 06:20
onda mozemo ocekivati, pored saobracajnih kolapsa, da nam krojaci, kada im odnesemo kakve farmerke na kracenje, naprave rupetinu na dupetu, da nam ugostitelji umjesto soka od drenjina donose plavi kamen...

Ne mogu da vjerujem kakvih sve gluposti ima ovuda... Smijesno...

Cheers!

Zasto da ne? Sve je to za ocekivati!! ;)

p.s. Samo ako se legalizuje marihuana nemoj nam vise dolazit na forume, er ce biti prica kako se i Isus Hrist naduvao i sam sebe razapeo na krst... :lol:

Zvek_Zivi
09-10-06, 08:34
A inace je Bolivija zemlja za primjer hahahahahahahahahahahahahahhah ! Eo i Danci su se probudili pa cuvena Kristijanija ce da se izbrise sa lica planete ! No sto je za jednu drzavu normalno nemora da znaci za drugu da je ! Kad se ovo bisto momce ugleda na Boliviju raspalu sto se onda ne ugledas na Avganistan ili Somaliju ?????
To sve treba metalnom sipkom po arbatu !

Hari Krisna
09-10-06, 11:04
Ja ne znam Zvek sta je tebi smijesno, umjesto da napravis neku firmu i izvozis stapove za Boliviju da imaju cime mlatiti turiste koji nece da zvacu koku. A zamisli samo kako bi nam poljoprivreda krenula u napredak.

NSX
09-10-06, 12:58
Nece zvek da se bavi nemoralnim poslovima :cool:

Mugi
09-10-06, 13:12
Bogami da znas da ti to nije los predlog, mogao bi covjek da zaradi lijepe pare na te stapove :)

Hari Krisna
09-10-06, 13:36
Kako los, kad je to super za biznis. Napravimo machugu La Paz made in Montenegro pa izvozimo u Boliviju. Mozda bi i turisti kupovali jer bolje je da ih po rbatu prerepe sopstvenom finom macugom nego da improvizuju pa sto im padne sake.

TartanArmy
09-10-06, 14:10
Ja jesam, no jesi li ti svjestan sto si ti rekao?! Cus da su nam babe i djedovi kad kriziraju savijali listove kukuruza... hahahahahhaha :lol:

Aj sad brzo izbrisi ove budalastine prije no ti mama i tata provale nick na forume jer ce biti batina doma... :lol:

E, evo sad cu... Da 'ne bude batina doma'...
Eto, mladi strucnjak ovdje je iskazao svojevrsne predispozicije da bude izvrstan komicar u kakvom seoskom cirkusu i ja ga podrzavam u namjeri da zapali seljake od Petnjice, preko Kuca, pa sve dolje, do Godinja i ostalih urbanih cjelina nase divne zemlje...
Ne znam da li je tvoja baba krizirala (vjerovatno su zivjeli u nekakvom smijesnom kamenjaru, pa im zivot nije bio lak - znas, u takvim uslovima hoce depresija i kriza...), ali (pod uslovom da nisi iz kakvih vukojebina), mozda ce ti neko, jednog dana, kada dovoljno odrastes govoriti o tome cemu se ti sada smijes... Isto tako, mozda ti neko, jednog dana isprica o jako duhovitom momentu iz istorije ovog tuznog naroda, kada su po prvi put dosli u dodir sa hasisom...
Ali, tu si ti, da se posprdas i kazes 'to nije tacno'... Uz to, jako mi je smijesno to sto ljudi koji mozda u citavom svom zivotu nijesu vidjeli dzoint, mogu da govore kako je 'trava zlo'... Smijesno!
A tu su naravno i oni najnesretniji - zakleti protivnici 'smeca', oni 'biceps', 'triceps', 'bemve novi', 'ajmo na Cecu' satro-znalci, najnesrecniji primitivci i otpad ovog drustva, koji su uvijek tu da opale po koju za pamcenje (poznah par takvih na topicu, pa rekoh da ih pomenem)... A emancipacija, edukacija i misljenje drugih - sto je to za njih?
Kako god bilo, legalizovali je, ne legalizovali, ona ce se i dalje pusiti... Iza coska, u kaficima, u domovima, koncertnim dvoranama, stadionima, na krovovima zgrada, u skolama, na fakultetima... svuda... zasto? Zato sto je narod, ipak, mnogo, mnogo voli ;)

Cheers!

NSX
09-10-06, 14:13
Hmm poznajem mnogo vise duvaca koji slusaju Cecu nego koji ne slusaju.

TartanArmy
09-10-06, 14:31
Pogledajte zemlje u kojima je legalizovana gandza, npr: Engleska i Holandija.

Samo da si ti zdravo, u Engleskoj nikad nista nece moci biti legalizovano... Da si 'informisan' (posto vec spocitavas da drugi nisu, a ti si kao ...), sasvim sigurno bi znao da su zakonodavni organi na nivou Velike Britanije, a Engleska je, ako nisi znao, jedna od cetiri clanice Ujedinjenog Kraljevstva i Sjeverne Irske... A u Ujedinjenom Kraljevstvu i Sjevernoj Irskoj (Velikoj Britaniji, ili kako ti rece 'Engleskoj'), marihuana nije formalno legalizovana (iako ti kazes da jeste), mada je dovoljno da odes na izlet do npr. Bristola i uvjeris se da tamo sve funkcionise kao da je 'mara' ozakonjena prije 70 godina...

Cheers!

unnamed
09-10-06, 14:37

Pa i Ceca duva,znam,provjereno ;)

Hari Krisna
09-10-06, 14:47
Pa nju se samo tako moze i slusati, ali sve je dobro dok ne stapovima na tjeraju na koncert :)

Tote a.k.a Qler
09-10-06, 15:37
@zvoncica opet vidim da nisi procitala naslov no nema veze pojasnicu sve jedno dakle ja se zalazem da se legalizuje maihuana......da li to znaci da se ja zalazem da se ljudi drogiraju?naravno da ne to je razlika ne pada mi na pamet da nekoga nagovaram da duva ili da ga odgovaram od toga to je ono sto ti ne mozes da skapiras.......sta je sa cigarima......izazivaju rak a sigurno pola vas sto sere odje pusi cigare pa je to u redu......cigari su legalni pa ne vidim da ima ikakva kampanja da se ljudi nagovaraju da pocnu da puse no kako ih je volja.......alkohol.....kad ste zadnji put culi da je neko sletio s autom naduvan no sve pijani.....ko je agresivan pijan covjek ili naduvn???
iz tvog posta mogu da zakljucim da mislis da ja pusim marihuanu al naprotiv nisam nikad ni cigaru zapalio......a to da je tvoja baba doktor nauka za mene bi se dogovorili.......

o cijem trosku se lijece alkoholicari??lijecenje od marihuane.......ne vidim da se iko lijeci od cigara pa nema razloga zasto bi se neko lijecio od marihuane.....

@shrek trebao si citirat citav post a ne samo ono sto ti odgovara i izvuceno iz konteksta..........

da pazljivo citate postove vidjeli bi da sam napisao da ima pametnih starih ljudi......al zato ima vise zadrtih zatucanih i glupih.......glup sa 30 ,40 godina e nemozes bit pametan kad si star nikako + vremena se mijenjaju ako ste to zaboravili......

legalizovali ili ne pusice se svakako samo bi se ovako kontrolisalo i znalo bi se sta se pusi........a to sto odje ima zatucanih kao stari to je druga prica
"TartanArmy" vam je isto sve lijepo pojasnio

"posto je sve tako obuko sam sako
ko mi bude prisro udaricu ga laktom" :)

shrek
09-10-06, 19:27
Uz to, jako mi je smijesno to sto ljudi koji mozda u citavom svom zivotu nijesu vidjeli dzoint, mogu da govore kako je 'trava zlo'... Smijesno!
A tu su naravno i oni najnesretniji - zakleti protivnici 'smeca', oni 'biceps', 'triceps', 'bemve novi', 'ajmo na Cecu' satro-znalci, najnesrecniji primitivci i otpad ovog drustva, koji su uvijek tu da opale po koju za pamcenje (poznah par takvih na topicu, pa rekoh da ih pomenem)... A emancipacija, edukacija i misljenje drugih - sto je to za njih?
Kako god bilo, legalizovali je, ne legalizovali, ona ce se i dalje pusiti... Iza coska, u kaficima, u domovima, koncertnim dvoranama, stadionima, na krovovima zgrada, u skolama, na fakultetima... svuda... zasto? Zato sto je narod, ipak, mnogo, mnogo voli ;)
Cheers!

Zasto ti je to smijesno? Treba li svako da proba i kokain da bi mogao da kaze da je to zlo?
Bolje i da se zanimaju 'bicepsima, tricepsima, Cecom...' nego raznoraznim drogama. I jes, takvi su otpad drustva dok su narkomani emancipovana klasa... Aj ne sprdaj se zivota ti!
Ja ne kazem, ona ce se i dalje pusiti ali NEUPOREDIVO manje nego sto bi se pusila kad bi bila legalizovana.

DeViLiSh|Je$$uS
09-10-06, 20:12
Zasto ti je to smijesno? Treba li svako da proba i kokain da bi mogao da kaze da je to zlo?
Bolje i da se zanimaju 'bicepsima, tricepsima, Cecom...' nego raznoraznim drogama. I jes, takvi su otpad drustva dok su narkomani emancipovana klasa... Aj ne sprdaj se zivota ti!
Ja ne kazem, ona ce se i dalje pusiti ali NEUPOREDIVO manje nego sto bi se pusila kad bi bila legalizovana.

evo kao shto ja rekoh i ja sam protiv legalizacije....ali...aj molim te kazi mi samo kako to mislish da bi se gandza vishe pushila ako bi bila legalizovana?po kom osnovu mozesh to da kazesh?ako ima neko ko ne zeli da je proba...bi li on bio primoran da je uzme ako bi se legalizovala?.ja ako ne zelim da je uzimam necu je uzeti...ako zelim,bila zabranjena ili ne ja cu je svakako uzeti...samo ne vidim kako bi legalizacija dovela do porasta konzumenata...kazesh da se vidi na netu koliko je shtetan uticaj marihuane na organizam....koliko je shtetan uticaj cigara?a ipak su legalni?

amok
09-10-06, 21:21
ja sam za legalizaciju,stvarno je smijesno da za jedan dzonit ljudi dobijaju po godinu dana kazne! Smatram da je alkohol stetniji za zdravlje od trave.
Svako zna sto je zdravo sto ne pa nek izvoli,taj kome se "pusi" nabavi ce je lagano.....

shrek
09-10-06, 21:26
evo kao shto ja rekoh i ja sam protiv legalizacije....ali...aj molim te kazi mi samo kako to mislish da bi se gandza vishe pushila ako bi bila legalizovana?po kom osnovu mozesh to da kazesh?ako ima neko ko ne zeli da je proba...bi li on bio primoran da je uzme ako bi se legalizovala?.ja ako ne zelim da je uzimam necu je uzeti...ako zelim,bila zabranjena ili ne ja cu je svakako uzeti...samo ne vidim kako bi legalizacija dovela do porasta konzumenata...kazesh da se vidi na netu koliko je shtetan uticaj marihuane na organizam....koliko je shtetan uticaj cigara?a ipak su legalni?

Uvazeni gospodine Je$$uS,

meni nije jasno kako ti ne mozes da vidis zasto bi se gandza vise pusila kad bi bila legalizovana. No ajde da ti nacrtam.
Prvo, masa ljudi koja s' vremena na vrijeme zapali dzoint se boji da to radi cesce jer je ilegalno i neprihvatljivo u drustvu!
Dalje, ima dosta ljudi koji jos nisu probali ili su probali jednom sto bi Zeljeli da puse travu, ali se ne usudjuju na tako nesto jer je NELEGALNO i u drustvu neprihvatljivo. Ne usudjuju se jer znaju kakva bi bruka bila za porodicu da dolazi polacija na kucu zbog droge...
Dalje, narocito bi se pusila vise krajem osnovne i u toku srednje skole, kad svi oce da se naprave face i vazni. Da je vutra legalna siguran sam da bi se 100 puta vise pusila po srednjih skola...!
Dalje, kad bi se legalizovala trava to bi znacilo da bi je bilo u izobilju, sto automatski znaci da bi cijena drasticno pala i svako bi mogao da je priusti taman kao cigare.
Eto da ne nabrajam dalje, nadam se da ti je ovo dovljno.

Sto se tice stetnosti, podji fino nedje na net pa nam daj poredjenje stetnosti cigara i Dzointa. Jedno skodi vise, a drugo manje. ;)

laciale
09-10-06, 21:36
Bili bi TOP turisticka destinacija!!! Treba legalizovat Marihuanu!!!
A ove dopere,tabletare,spidove i zebancije....u karantin.

shrek
09-10-06, 21:41
Bili bi TOP turisticka destinacija!!!

Bi, ali za travare, Drogere i svjetski olos. Taman da nas bolje upoznaju sa svjetskim bolestinama i 'ljepsom' stranom Zapada. ;)

shrek
09-10-06, 21:47
e nemozes bit pametan kad si star nikako + vremena se mijenjaju ako ste to zaboravili......

Vremena se mjenjaju a? :) Marihuana je nekad stetna bila ali nije vise, a? Da nismo mozda mutirali i postali otporni? :D

Oli nam za 50 godina reci 'Vremena se mjenjaju, vrijeme da se legalizuje kokain...' ? :)

Nikollaki
09-10-06, 21:48
Jes ja chuh Holandija poludje od oloshi shto dolazi da bi pushili marihuanu!
Nema nidje droge da se nabavi bez dje je legalizovana!

Droge ce vazda bit, vazda ce se moc nabavit, ne velim da treba legalizovat lake droge, ali nesto ne mogu da vidim loshu stranu legalizacije...

DIDI
09-10-06, 21:48
kriza aaaaaaaaaaaaa :)

Nikolina
09-10-06, 22:02
ja sam za legalizaciju,stvarno je smijesno da za jedan dzonit ljudi dobijaju po godinu dana kazne!
I treba da dobijaju. Tuzhno je shto ovi veci dileri uspiju da se izvuku bez dana iza reshetaka.

aCid_cOokiE
09-10-06, 22:24
Jes ja chuh Holandija poludje od oloshi shto dolazi da bi pushili marihuanu!
Nema nidje droge da se nabavi bez dje je legalizovana!

Droge ce vazda bit, vazda ce se moc nabavit, ne velim da treba legalizovat lake droge, ali nesto ne mogu da vidim loshu stranu legalizacije...

ja sam za legalizaciju,stvarno je smijesno da za jedan dzonit ljudi dobijaju po godinu dana kazne! Smatram da je alkohol stetniji za zdravlje od trave.
Svako zna sto je zdravo sto ne pa nek izvoli,taj kome se "pusi" nabavi ce je lagano.....

slazem se sa vama OBADVOJama!
:)
komsinice, ja osjetih nesto sto mirishe na zapaljeno sijeno i kikiriki prije neku noc, ni na kraj pameti da si to ti :)

Stetni
09-10-06, 22:59
Samo da si ti zdravo, u Engleskoj nikad nista nece moci biti legalizovano... Da si 'informisan' (posto vec spocitavas da drugi nisu, a ti si kao ...), sasvim sigurno bi znao da su zakonodavni organi na nivou Velike Britanije, a Engleska je, ako nisi znao, jedna od cetiri clanice Ujedinjenog Kraljevstva i Sjeverne Irske... A u Ujedinjenom Kraljevstvu i Sjevernoj Irskoj (Velikoj Britaniji, ili kako ti rece 'Engleskoj'), marihuana nije formalno legalizovana (iako ti kazes da jeste), mada je dovoljno da odes na izlet do npr. Bristola i uvjeris se da tamo sve funkcionise kao da je 'mara' ozakonjena prije 70 godina...

Cheers!

Sto si ti neka bistrina yebem ti...

To za Englesku u novine procitah, ne vjerujem da mlate bezveze...sto znam, ne znam

Trinity from Zion
09-10-06, 23:20
A tek sto reci za Holandiju?

TartanArmy
09-10-06, 23:29
@ shrek... ni sam ne mozes zamisliti koliko emancipovanih i produhovljenih osoba, makar u okvirima ove zemlje, konzumira marihuanu... knjizevnici, novinari, glumci, slikari, muzicari... na desetine! A ako cemo iskreno - mnogo mi je interesantnije dok sjedim, citam djelo nekog britanskog modernog pisca, napisano pod dejstvom 'vutulice', nego da gubim vrijeme sa retardiranim maloumnicima od kojih jedino mogu doznati ono '80 iz bendza stari' i 'ja razvio put Cetinja juce 150'... Jos nesto?!

Cheers!

TartanArmy
09-10-06, 23:34
A tek sto reci za Holandiju?

Zemlja lala i tulipana... Ili, sto bi Derek Trotter rekao - 'Ajax!' :D
Eto, ovdje doznasmo kako narkomani iz svih krajeva planete dolaze u Holandiju da se drogiraju, posto inace, u svojim zemljama ne mogu nabaviti vutru, pa je Holandija ostala posljednja oaza... :p :p :p Pa, mnogi narkomani se skidaju po pola godine, da bi pristedjeli da odu u Holandiju, jer je to posebna draz... Ajte, ne budalite, da vas zamolim...

Cheers!

Hari Krisna
09-10-06, 23:34
Citam ovo i prosto se cudim kako ovaj shrek i mnogi ostadose seljacine umjesto da dva puta smrknu i postanu emancipovane i produhovljene osobe. Neka to nego bas mi cudno sto oavi nasi lokalni smrkavci ne napisu neko djelo ka ovi moderni engleski pisci.

TartanArmy
09-10-06, 23:46
Citam ovo i prosto se cudim kako ovaj shrek i mnogi ostadose seljacine umjesto da dva puta smrknu i postanu emancipovane i produhovljene osobe. Neka to nego bas mi cudno sto oavi nasi lokalni smrkavci ne napisu neko djelo ka ovi moderni engleski pisci.

E, pa vidis, neki 'lokalni smrkavci' (mada nesto nisam sreo nekoga ko ima obicaj da 'smrka' 'vutulicu', ali, neka si nam ti rekao) odavde dobili su najznacajnije medjunarodne nagrade zbog odredjenih knjizevnih djela... Takodje, svi se sjecamo tog 'ulicara' i 'smrkavca' (kako rece ovaj divni, savjesni gospodin) Salvadora Dalija i njegovih 'smrkackih' i 'narkomanskih' slika, ali i hiljada njih, koji su ostavili dubok trag, koji je sve dublji sto vremena odmicu... Ali, to sto si ti jedna potpuno neinformisana osoba, koja misli da je popila svu pamet ovog svijeta, tebi izgleda kao savrsen razlog da ovuda prosipas nekakve nebuloze i gluposti...

I ajde sad, opet, malo sarkazma u narednom odgovoru, bas si faca... Samo pravo, istim pravcem, istim putem... Mi smo zalutali 'smrkaci', ali ti ces nas sve dovesti u red svojim originalnim posalicama i 'spustanjima' :p
Tuzno...

Cheers!

Hari Krisna
09-10-06, 23:58
Ma sta se palis?Ja samo cekam kad ces ti postati bolji od Salvadora i prosto mi zao onoga shreka sto je tako tupav i vise voli po kila skorupa no dvije crte ili citavo kilo tvoje vutulice.
Kad kazes najznacajnije medjunarodne nagrade reci mi da to neko ne dobi ovih dana Nobelovu nagradu pa ja propustih vijest? Podijeli sa nama tu tajnu koja je droga najbolja za slikarstvo pa da se bacamo na tu rabotu.

shrek
10-10-06, 00:10
Citam ovo i prosto se cudim kako ovaj shrek i mnogi ostadose seljacine umjesto da dva puta smrknu i postanu emancipovane i produhovljene osobe.

U jbt, ja tek sad vidim zasto nisam mogao da razumijem knjiga i knjiga i tek sad vidim koja sam avetinja sto se bavim sportom umjesto da $edim nedje i rolam dzoint... :lol:

Neka to nego bas mi cudno sto oavi nasi lokalni smrkavci ne napisu neko djelo ka ovi moderni engleski pisci.

hahaha! Vise razloga. Ili jos uvijek nemaju inspiracije ili nisu naisli na odgovarajucu drogu ili su vec napisali velika djela ali ne vole slavu pa cekaju da se predoziraju i crknu pa da ih drugi posle objave... :lol:

Zvek_Zivi
10-10-06, 00:14
Neno bez komendijanja ,prvo marihuanu legalizovat pa pnda prostituciju ,pa pedofiliju ,pa onda da moz komotno ubit cetvoro za nedjelju ,pa onda ,napr da silujemo ovoga narkisa pa onda .................., sto bi onda mrco omrcilo ti se ! Obrazavi vidjesteli pulena naskoga dje mu mozak vodu mosi ????? E zlo ni udom ka ni je kad ni omladina ima ovakve ideje za buducnos !

Hari Krisna
10-10-06, 00:18
Ja vec narucih pola kila mariske i od sjutra se bacam na slikanje. Za nedjelju dana u Kusleovu kuću izlozba pod nazivom Bolji Hari nego Dali

TartanArmy
10-10-06, 00:18
Ma sta se palis?Ja samo cekam kad ces ti postati bolji od Salvadora i prosto mi zao onoga shreka sto je tako tupav i vise voli po kila skorupa no dvije crte ili citavo kilo tvoje vutulice.
Kad kazes najznacajnije medjunarodne nagrade reci mi da to neko ne dobi ovih dana Nobelovu nagradu pa ja propustih vijest? Podijeli sa nama tu tajnu koja je droga najbolja za slikarstvo pa da se bacamo na tu rabotu.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha... Covjece prestani, nevjerovatno si smijesan, a uz to me uzasno ponizavas... Koji si ti kralj!

Jebe se meni, iskreno (izvinite na ovom neprimjerenom izrazu) i za shreka i za tebe, samo pustite ljude koji hoce da puse travu - da puse! Vi zivite zdravo, to je sve super, ti eto, biras skorup, a neko bira 'crte' 'vutulice' (da mozda neces da nas naucis kako bi mogli da ufiksamo malo 'vutulice' u sebe?)... Covjece, ostavi narod na miru...

A kada je rijec o nagradama, hm... Nobelova je vjerovatno ona za koju jedino i znas... I sam znas (a mozda ne znas) koliko je ljudi sa ovih prostora dobilo Nobelovu nagradu, ali, ukoliko bih ti istakao da su mnogi renomirani crnogorski knjizevnici dobijali nacionalne knjizevne nagrade i priznanja u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i jednu ovdasnju, najvecu knjizevnu nagradu (ipak necu navoditi o kojim nagradama je rijec, jer ne bih zelio da kompromitujem bilo koga - ne mislim za utemeljivace i razne zirije, vec na same knjizevnike)... No, to je ******, ipak su oni 'smrkaci', zar ne?!

Covjece, oladi malo...

Cheers!

shrek
10-10-06, 00:21
@ shrek... ni sam ne mozes zamisliti koliko emancipovanih i produhovljenih osoba, makar u okvirima ove zemlje, konzumira marihuanu... knjizevnici, novinari, glumci, slikari, muzicari... na desetine! A ako cemo iskreno - mnogo mi je interesantnije dok sjedim, citam djelo nekog britanskog modernog pisca, napisano pod dejstvom 'vutulice', nego da gubim vrijeme sa retardiranim maloumnicima od kojih jedino mogu doznati ono '80 iz bendza stari' i 'ja razvio put Cetinja juce 150'... Jos nesto?!
Cheers!

Pa sto? Treba li zbog desetine javnih licnosti da legalizujem vutru? Koliko se politicara, glumaca... svuda po svijetu udara po nosu, pa bi tvojom logikom svuda kokain trebalo da je legalan...
Kakve veze ima ovaj drugi dio posta sa temom? Ti, Boga mi, podijeli nase drustvo na narkomane i bildere-seljake. Sto je sa vecinom drugih, koji ne pate od teretane, Cece... ali isto tako nemaju potrebu za drogiranjem?

p.s. Bilo bi te lijepo pustit da objasnis nekom od bildera kakvi su oni u sustini seljaci i maloumnici a da oni tebi zauzvrat pokazu malo kako funkcionisu biceps i triceps.... :)

TartanArmy
10-10-06, 00:25
Neno bez komendijanja ,prvo marihuanu legalizovat pa pnda prostituciju ,pa pedofiliju ,pa onda da moz komotno ubit cetvoro za nedjelju ,pa onda ,napr da silujemo ovoga narkisa pa onda

O mudra glavo, gdje si do sada bio... Pa, tebe smo cekali!
Jeste to ide tako! Bravo, umni covjece! Prosvijetli nas...

Isto tako ide i ono... Prvo grickas nokte, pa s noktiju na cigarete, pa s cigareta na vutru, pa s vutre na dop... :p :p :p

Ajde, batali, da te zamolim...

Cheers!

shrek
10-10-06, 00:28
Salvadora Dalija i njegovih 'smrkackih' i 'narkomanskih' slika, ali i hiljada njih, koji su ostavili dubok trag, koji je sve dublji sto vremena odmicu...

Hehehe. Evo ispade da Dali ne bi slikao da mu nije bilo Gandze, koke...
Cujete ljudi, zalud vam talenat zalud vam sve! Ako se dobro ne uradite djelo vam nece valjati 5 para!! :lol:

TartanArmy
10-10-06, 00:31
Pa sto? Treba li zbog desetine javnih licnosti da legalizujem vutru? Koliko se politicara, glumaca... svuda po svijetu udara po nosu, pa bi tvojom logikom svuda kokain trebalo da je legalan...
Kakve veze ima ovaj drugi dio posta sa temom? Ti, Boga mi, podijeli nase drustvo na narkomane i bildere-seljake. Sto je sa vecinom drugih, koji ne pate od teretane, Cece... ali isto tako nemaju potrebu za drogiranjem?

p.s. Bilo bi te lijepo pustit da objasnis nekom od bildera kakvi su oni u sustini seljaci i maloumnici a da oni tebi zauzvrat pokazu malo kako funkcionisu biceps i triceps.... :)

Pazi, ti nemas pojma o cemu pises... To je tvoj problem... Nisam ja tebi govorio sve to u cilju tvojeg 'aminovanja' legalizacije, vec da ti ustvrdim da konzumenata ima u svim porama drustva...

E, bas bi se usrao, znas, od 'bicepsa i tricepsa', na celu sa onim '80 iz bendza'... Mani me, molim te... Nek dodju svi koliko ih je u ovaj nas kvart, pa da vidimo te sile nebeske ;)

Cheers!

shrek
10-10-06, 00:31

Ma nisam ni ja vise avetan Hari! Odoh da prodam sve sto imam i da kupim sleper gandze i da dimim, slikam i pisem citavu zimu!! ;)
Od mene izlozbu ocekuj na proljece!!

TartanArmy
10-10-06, 00:33
Cujete ljudi, zalud vam talenat zalud vam sve! Ako se dobro ne uradite djelo vam nece valjati 5 para!! :lol:

Izvini, ajde mi nabroj tri Dalijeva djela, a da ne odes na Wikipediju ili nesto slicno... Znas li ti o cemu ti govoris?! Smijesno... Naravno, da si pogledao bilo koje njegovo djelo, sigurno bi bio zaintrigiran i mozda bi imao drugojaciji stav o svemu o cemu se ovdje govori...

Cheers!

Nikollaki
10-10-06, 00:36
Sad ste se vas dvojica ufatili za kokain i ne znam ja shto a odje je pricha o travi, zapravo nije ni o travi no o legalizovanju iste!

Nisam chita sve ove budalashtine odje shto su napisane, ali ako mi neko mozhe rec jedan krshteni razlog zashto ne legalizovati travu?

I josh Hari, niko odje ne veli da je ispravno shmrkat ili duvat ili shto god, no se pricha o legalizaciji(trave)!

shrek
10-10-06, 00:36
vec da ti ustvrdim da konzumenata ima u svim porama drustva...

Pa sta mi to kaze sto ima konzumenata u svim porama drustva osim sto se ti segmenti moraju bolje kontrolisat i takvi ljudi premjestit malo do Spuza?

Nek dodju svi koliko ih je u ovaj nas kvart, pa da vidimo te sile nebeske ;)

Neka, ne smijemo. Mozete se naduvat i utripovat da ste nindza kornjace i onda nam zalud i bicepsi i tricepsi.... :(
A uostalom, vi ste narkomani-vi ste face!!!!

Nikollaki
10-10-06, 00:38
Narkomani ne idu u zatvor, vec dileri...

TartanArmy
10-10-06, 00:39
Pa sta mi to kaze sto ima konzumenata u svim porama drustva osim sto se ti segmenti moraju bolje kontrolisat i takvi ljudi premjestit malo do Spuza?

Neka, ne smijemo. Mozete se naduvat i utripovat da ste nindza kornjace i onda nam zalud i bicepsi i tricepsi.... :(
A uostalom, vi ste narkomani-vi ste face!!!!

Evo vrhunca - dakle - sad i konzumente da trpamo u Spuz! Odlicno... (da li si svjestan sto si upravo napisao?)

Ipak, kod nas nema narkomana, samo finih momaka koji eto, s vremena na vrijeme, naprave kakav picvajzcic...;)

Cheers!

shrek
10-10-06, 00:39
Izvini, ajde mi nabroj tri Dalijeva djela, a da ne odes na Wikipediju ili nesto slicno... Znas li ti o cemu ti govoris?! Smijesno... Naravno, da si pogledao bilo koje njegovo djelo, sigurno bi bio zaintrigiran i mozda bi imao drugojaciji stav o svemu o cemu se ovdje govori...

Cheers!

Ucio sam na faxu o Daliju, kao i mnogim drugim, i imao priliku da se bolje upoznam sa dosta njegovih dijela. I?

shrek
10-10-06, 00:41
Evo vrhunca - dakle - sad i konzumente da trpamo u Spuz! Odlicno... (da li si svjestan sto si upravo napisao?)

Naravno! Sve bi ja to po kratkom postpuku...!
Ne odgovori mi ti na pitanje!

Nikollaki
10-10-06, 00:42
Haahhaha :lolblue: presmijeshno...

TartanArmy
10-10-06, 00:45
Ucio sam na faxu o Daliju, kao i mnogim drugim, i imao priliku da se bolje upoznam sa dosta njegovih dijela. I?

Prvo, nije 'dijela', nego 'djela'...
Drugo, ako si UCIO o Daliju, onda si potpuno neuracunljiva osoba, posto, sasvim sigurno, nikad ne bi lupao ovakve gluposti o njemu...
Konacno, ti si uzasno kontradiktorna osoba, u drugom opovrgavas sve ono sto kazes u prvom postu, imas nekakve sumanute ideje (narkomane u Spuz, reci nekome za 'biceps' i slicne gluposti), tako da bi tvoji trebali da te pricuvaju, cisto da ne napravis sto od samog sebe...

Cheers!

shrek
10-10-06, 00:49
Prvo, nije 'dijela', nego 'djela'...
Drugo, ako si UCIO o Daliju, onda si potpuno neuracunljiva osoba, posto, sasvim sigurno, nikad ne bi lupao ovakve gluposti o njemu...
Konacno, ti si uzasno kontradiktorna osoba, u drugom opovrgavas sve ono sto kazes u prvom postu, imas nekakve sumanute ideje (narkomane u Spuz, reci nekome za 'biceps' i slicne gluposti), tako da bi tvoji trebali da te pricuvaju, cisto da ne napravis sto od samog sebe...

Cheers!

Kakve sam ja to gluposti rekao o Daliju? Nije valjda da rolas i dok tipkas pa se gubis... ? :)
Ne vidim razloga zasto bi mene moji trebali da pricuvaju od bilo cega, osim ako danas nije lose biti Protiv Droge? :)

shrek
10-10-06, 00:52
Haahhaha :lolblue: presmijeshno...

Ne boj se NIkollaki, to se naravno ne moze desiti tako da mozes da se drogiras U miru! hahahha

TartanArmy
10-10-06, 00:53

Dakle, to je to... Ukoliko si 'ucio' o Daliju, onda znas koliko je glupo ovo sto si rekao...

Cheers!

TartanArmy
10-10-06, 00:56
Nije valjda da rolas i dok tipkas pa se gubis... ? :)

Znas kako, imas jednu finu kombinaciju... Odvalis se od niksickog, pa pauziras pet-sest dana, pa onda, malo 'Jim Beama', a onda, poslije desetak dana, sve zacinis pelinkovcem i to je to... Zasto hljeba preko pogace? ;)

Cheers!

Hari Krisna
10-10-06, 00:56
Ja mislim da ti Shrek bez dopinga nijesi mogao razumjeti Dalija i dzaba ucenje bez pomocnih sredstava

shrek
10-10-06, 00:57
Em sto ne vidis da se tu zaebavam, em ne vidis ni poentu.

Nikollaki
10-10-06, 01:03
Ne boj se NIkollaki, to se naravno ne moze desiti tako da mozes da se drogiras U miru! hahahha

Pogreshno si shvatio :) Smijeshno je tvoje koprcanje, dje u jedan post kazhesh kako se neki segmenti drushtva trebaju bolje kontrolisati jer neki narkomani nisu u spuzh, a u sledeci post to navodish kao tvoje lichno mishljenje, tvoj stav - Sve bi ja to po kratkom postpuku :lol:

milicaaaaaaa
10-10-06, 01:07
ajde da se drogiramoooooo

:joint: :joint: :joint:

shrek
10-10-06, 01:07
Pogreshno si shvatio :) Smijeshno je tvoje koprcanje, dje u jedan post kazhesh kako se neki segmenti drushtva trebaju bolje kontrolisati jer neki narkomani nisu u spuzh, a u sledeci post to navodish kao tvoje lichno mishljenje, tvoj stav - Sve bi ja to po kratkom postpuku :lol:

Pa po mom licnom misljenju neki segmenti drustva se trebaju bolje kontrolisati. Ne razumijem sta ti nije jasno. Nego, probaj njegovu taktiku - povuci koji dim ili liniju pa dako ti se razjasni. :)

Nego, Tartan, vjesto izbjegnu da mi odgovoris na pitanje - zasto uopste ti spominja narkomane u svim segmentima drustva? Je li to argument za legalizovanje?

Nikollaki
10-10-06, 01:09
Konzumirat drogu ne chini osobu narkomanom...

Jesi li ti alkoholicar zato shto pijesh alkohol? Ili skorupan zato shto jedesh skorup?

A mozhda ti nekad postane jasno kakvu si glupost izvalio povodom narkomana i spuzha...

TartanArmy
10-10-06, 01:14
Nisam izbjegao, nego sam o tome vec govorio... Uglavnom, to nije argument, mada, ako bas hoces, to samo moze ici u prilog legalizaciji... E, sad, sigurno je da cete ti, Milinko iz Savnika, Krstoljub iz Gornjih Brcela, ovaj pametni (Krisna), Andrija Mandic i ostali u narednih par godina biti 'mirni', jer ovdje nece biti govora o legalizaciji... No, dolaze mlade generacije, novi kadrovi, neki novi ljudi, koji nijesu zrtve onih stereotipnih, patrijarhalnih i primitivnih normi... A oni, sasvim sigurno, nece razmisljati kao tvoj, ili moj otac, koji je proveo dvije godine duvajuci u dupe Titu u brionskoj mornarici, ili mozda neki drugi, koji i dalje Marksova djela drze u dnevnoj sobi... Vremena se mijenjaju, a neke stvari su neminovne! Zivi bili, pa vidjeli!

Cheers!

Hari Krisna
10-10-06, 01:15
Konzumirat drogu ne chini osobu narkomanom......
Znaci li to da se narkoman postaje ne konzumirajuci drogu ili navodici to da se Dali drogirao znaci da je zahvaljujuci drogi postao takav slikar?

TartanArmy
10-10-06, 01:15
Konzumirat drogu ne chini osobu narkomanom...

Jesi li ti alkoholicar zato shto pijesh alkohol? Ili skorupan zato shto jedesh skorup?

A mozhda ti nekad postane jasno kakvu si glupost izvalio povodom narkomana i spuzha...

to je to...

Cheers!

zvoncica
10-10-06, 01:18
:lolblue::lolblue::lolblue:ova dvojica zalagaca za drogu su kraljevi!
jeste li jos na lakima mada bi rekla po postovima da ste preslii na teske?

:D nema druge,ljudi no svi da se drogiramo da bi bili pametniji i ucinkovitiji u svakom pogledu!!!:lolblue:Blago njihovim roditeljima,ma i citavoj zajednici sa njima,bistrima

I nemo Hari vise da ponizavas tartana, vidis da mu se smucilo od toga da ga svi ponizavaju a to je siguran znak da mu je heroin miliji no majka!(to sa ponizavanjem)

pih SPUZ je zakon:mad:

TartanArmy
10-10-06, 01:19
Znaci li to da se narkoman postaje ne konzumirajuci drogu ili navodici to da se Dali drogirao znaci da je zahvaljujuci drogi postao takav slikar?

Slikar... Pazi, gledajuci Dalijeva djela, ti si sasvim sigurno, prvo zapazio samu ideju i konstrukciju slike koja je pred tobom (mada, za tebe licno ne znam, ipak si izuzetno cudna osoba, sa potpuno izvrnutim nacinom razmisljanja)... E, znas kako, pomenuto nije nastalo uslijed krvnog pritiska 'kao u pilota' ili zato sto je jeo skorupa...

Ajde, sad opet, malo sarkazma, molim te...

Cheers!

Hari Krisna
10-10-06, 01:19
ili mozda neki drugi, koji i dalje Marksova djela drze u dnevnoj sobi... Vremena se mijenjaju, a neke stvari su neminovne! Zivi bili, pa vidjeli! Cheers!
Ma dje Marksa nadje jer i on se drogira. Zar bi cojek ciste svijesti pisa onakve stvari ?

Nikollaki
10-10-06, 01:21

Mojne mene beS tebe, nisam raspolozen za razne vidove ironije i palamudjenja...

Narkomanija je kao i alkoholizam (dok ima malo slicnosti sa skorupizmom) bolest ovisnosti, shto ne znachi da ako ponekad popijesh shto alkohola ili popushish malo droge znachi da si alkoholicar/narkoman...

Ne znam je li se Dali drogirao, niti oli postat bolji slikar ako se nashmrkash, uostalom odje nije ni rijech o tome, nego o legalizaciji marihuane!

Opet ti ponavljam, jebe mi se oce li se ko drogirat ili ne, misli li ko je li to ispravno ili ne, niti kome velim da je to ispravno i da to treba da radi, samo trazim da mi neko navede jedan krshteni razlog protiv legalizacije marihuane...

TartanArmy
10-10-06, 01:21
to je siguran znak da mu je heroin miliji no majka!(to sa ponizavanjem)

Heroin... Kakav heroin?! Pa, svakog dana zgutam po 5 LSD-a, pa se odjednom pojave zmije, mora i oblaci... A sve da i to radim, ipak bi mi zivot bio zanimljiviji od tvog...
I da, ona rece 'pustite tartana'... Da li djevojka zna sto je upravo rekla?! hahaha...:D Mozemo ga (s)pustiti, nema problema :p :p :p

Cheers!