PDA

View Full Version : Dijete...

Pages : [1] 2

gemma_mn
25-09-06, 12:34
Cao svima!

Jel' ima neka od vas da preporuchi neku dobru dijetu?..ja bih neshto ovako na brzinu...jedno 3 kila za nedelju dana ako mozhe :D

Dakle, postujte o dijetama koje ste probale, o rezultatima, posljedicama etc....

kuglica
25-09-06, 12:50
Neka te neko dobro na$ekira... I izgubi apetit od nervoze... Xa, xa, xa... :)
Jedi pilece bijelo meso, jedi neke zitarice, puno tecnosti, jabuka.... Ne znam stoo cju ti... Ne znam da ti nije mnogo 3 kg za 7 dana...

amok
25-09-06, 13:01
imam 2 dijete1.podji da operises slijepo crijevo i neces smjeti da jedes nista,ima da se osusis:p2.za nedelju dana 4kg,malo se vise forsiraju kuvana jaja,ali se stvarno smrsa 4kg

odli
25-09-06, 13:26
Imas na Googlu dijeta koliko hoces
Ali najbolji savjet ti je da malo jedes i pijes kafu, kao ja...

kuglica
25-09-06, 13:30
Pa da zeludac od kafe nagrdi....

gemma_mn
25-09-06, 13:49
Aisa_Ova $ekiracija dijeta kod mene ne pali, jer se ja $ekiram non-stop svakako, tako da nema dodatnog efekta...:)

Amok_koja je to sa kuvanim jajima?

Odli_na google ima svashta, ali me interesuje kakvi su rezultati...

kIkICa
25-09-06, 13:53
Ovo je topik za picu-vodu-10-dana-i-smrshacu-6kg djevojke i sve se prihvata osim onih savjeta tipa jedi zdravu hranu, shto vishe fizichkih aktivnosti, itd? TA SAM! :)

Proshle godine sam operisala krajnike i dobila afte nakon operacije, tako da sam, vjerovala ili ne, 16 dana pila samo vodu.. i skinula nekih 8-9 kg. To ti ne bih preporuchila stvarno... :) Kad ne jedesh gubish samo technost i mishicnu masu, pada ti imuni sistem i ciao.. svakakve infekcije, boleshtine i chuda su ti tada najbolji drugari. :)

Ja kad hocu da skinem koje kg na brzinu, obichno jedem samo voce i povrce i nalivam se vodom. :) Gladujem nekoliko dana, ali zato u grad obuchem ono shto sam planirala i VRH mi je! :)

I iako znam da je sve to nezdravo i bla bla bla, nema mi ljepsheg osjecaja nego kad mi se zheludac prilijepi za kichmu pa se ufuram da mi se istopio stomachic. :)

odli
25-09-06, 14:08
Pa da zeludac od kafe nagrdi....

Bogami ni ja nisam mogla nataste ispocetka, ali sad vec navikoh...:)

Ne znam, cini mi se da je najbolja fizichka aktivnost. Cim se kreces i nesto radis, manje imas potrebe za jelom, stvarno.
Ako sjedis u kuci, jedes iz dosade, samo da se nesto desava...:D

amok
25-09-06, 14:11
DIJETA 5 DANA

1.Dan:

Dor : pomarandza,dvopek,kafa ili caj
Ruc : pom. 1kuv jaje,2dvop,solja pavlake.
Vec : 2kuv jaja,2 dvopeka,1/2 svjezeg kupusa.

2.Dan:
Dor : pomarandza,dvopek,kafa ili caj(svih 5 dana).
Ruc : pom,1k jaje,2dvop,pavlaka ili jogurt.
Vec : 125g mljev juneceg mesa, pom, dvopek, caj.

3.Dan:
Ruc : 1pom, kuv jaje,pavlaka,1/2kg zelene salate.
Vec : 125g mlj jun mesa,1pom,dvopek,caj.

4/Dan:
Ruc : 125g kravljeg sira,dvopek,pom.
Vec : 125g juneceg mesa,2paradajeza,dvopek.

5.Dan:
Ruc:125g ribe.
Vec:125g mljev juneceg mesa, pom, dvopek, caj.

(125g=4 cevapa)

Sesti dan se najedi kao prase-salim se

kuglica
25-09-06, 14:14
A kako bih ja dobro smrsala od ove dijete. Jos ne jedem svjezi kupus, kuvana jaja i cevape...

amok
25-09-06, 14:16
A kako bih ja dobro smrsala od ove dijete. Jos ne jedem svjezi kupus, kuvana jaja i cevape...

hahaha dobra je dijeta,ne osjecas glad,zleduca se smanji i stvarno se smrsa;)

kuglica
25-09-06, 14:22
Samo sto bih ja ubacila piletinu umjesto cevapa, i recimo kuvano meso... Danka, od danas sam na tvojoj dijeti, posto nisam doruckovala, no sam 3 caja popila od jutros (svasta sam sanjala, nesto cu se $ekirat - pogledati moj 1 post na ovu temu), tako da pocinjem od RUCKA. Ustvari, zavisi do koliko budem radila danas. mozda i od VECERE. Uglavnom javljam rezultate iduci ponedeljak. Bit cu vam zamorche, zrtvovat cu se vala toliko...

gemma_mn
25-09-06, 14:36
eh, ja bih pochela ovu dijetu, ali nemam dje cjevape da kupim :(
Ali smjesta cju se baciti na shesti dan...:)

-------------------
Ozbiljno, ja bih ovo probala...ali mozhe li se junecje meso zamijenit piletinom ili ribom? Neshto ne volim cjevape i junetinu generalno...:-X

TyphooN
25-09-06, 14:40
Bogami ni ja nisam mogla nataste ispocetka, ali sad vec navikoh...:)

Bravo! Sledece stanje ti je gastroskopija, dijagnoza - gastroduodenitis sluzokoze zeludca (nije iskljuchivo I dvanaestopalachnog crijeva). Onda od narushenog imuniteta u toj regiji, 99% ti se naseli Heliko bakterija koja je uzasno neprijatna.
Ovo vam je isto super dijeta..kafa natashte i shto je vishe moguce zvaka preko dana, chisto da alarmirate zeludac kako cete neshto unijeti, taman toliko da se izluchi dovoljno zeludachne kiseline koja ce da nagriza vec nadrazenu sluzokozu.

Manite se tih superbrzih dijetaaaaaa...
Ja sam svoj organizam unishtila od kafe, zvaka, nervoze i ovakvih dijeta (koje su mi samo dodatno usporile metabolizam).

Da bi neshto bitnije promijenile po pitanju svoje kilaze, potrebna su najmanje 3 mjeseca.
A ako vam se kuburi sa bumerang efektom, go ahead!!! :p

kuglica
25-09-06, 14:44
Tacno uragan... :)
Inace, gemma, ne moras cevape striktno dja*olice...

amok
25-09-06, 14:54
Samo sto bih ja ubacila piletinu umjesto cevapa, i recimo kuvano meso... Danka, od danas sam na tvojoj dijeti, posto nisam doruckovala, no sam 3 caja popila od jutros (svasta sam sanjala, nesto cu se $ekirat - pogledati moj 1 post na ovu temu), tako da pocinjem od RUCKA. Ustvari, zavisi do koliko budem radila danas. mozda i od VECERE. Uglavnom javljam rezultate iduci ponedeljak. Bit cu vam zamorche, zrtvovat cu se vala toliko...

ja sam dorucak uvjek prespavala,ali posle ove dijete imala sam ocecaj da sma jedna velika pomorandza;)

bdw bilo koje meso moze da se rucki (125g naravno)

Nikolina
25-09-06, 15:45
Vishe nocne "hrane", manje tijesta i slatkog... Uspjeh ZAGARNTOVAN! :D

Artemis
25-09-06, 16:04
Mozes da isprobas svakakve dijete i smrsas brzo ali kolika ti je garancija da ces ostati na tu kilazu?? Mala! Ugojices se ponovo,mozda cak i nabaciti jos jedno kilo viska uz ta tri kila koja imas sad...
Ako hoces da zadrzis dobru liniju neka sve ide polako.Kreci se,neka ti ne samo navika vec i zadovoljstvo bude voda,masnu hranu,previse slanog i slatkog to konzumiraj u vrlo malim kolicinama i sto redje...Dosta voca i povrca...I jedi uvjek kad si gladna ali nikad u pretjeranim kolicinama tipa "E sad cu da sjednem i necu ustat dok se ne razvalim"...Jedi sve sto ti se jede jednostavno ali nauci da se nikad ne prejedes...Kad to bude sastavni dio tebe,ne samo forsiranje tvoja kilaza nece rasti i vise neces morati da razmisljas o dijetama.

hercules
25-09-06, 16:06
Jes da je zneski kutak i ne bih trebao da postujem, pa ako oce neka neka od Vas prekopira moj post.

Podji u institut za zdravu ishranu kod dokotirce Zizic da ti ona propise pravilnu ishranu i smrsaces, samo se pridrzavaj njenih upustava.
Nikakve tablete, preparati, izgladnjivanja i cuda, samo zdrava hrana.

amok
25-09-06, 16:21
Jes da je zneski kutak i ne bih trebao da postujem, pa ako oce neka neka od Vas prekopira moj post.

Podji u institut za zdravu ishranu kod dokotirce Zizic da ti ona propise pravilnu ishranu i smrsaces, samo se pridrzavaj njenih upustava.
Nikakve tablete, preparati, izgladnjivanja i cuda, samo zdrava hrana.

jeste to zdravije....al' traje dugo
a mi volimo i stetnije za zdravlje samo da se sto prije osusimo;)

gemma_mn
25-09-06, 16:59
jeste to zdravije....al' traje dugo
a mi volimo i stetnije za zdravlje samo da se sto prije osusimo;)

tachno :p tako!
Pushti ti da ja smrsham za petak veche, pa cju u ponedeljak kod zizicke ;)

zvoncica
26-09-06, 00:29
Ja sam oduvijek muku mucila sa kilogramima i svasta sam isprobala od preparata raznoraznih pa do stotinu dijeta.Sve to nije dalo rezultate izuzev na kratke staze(posle se jos gore unakazim)

E,preprosle zime se uprasih dobrano i odlucim da sama korigujem ishranu:
dakle,prvo -poceh da doruckujem(godinama nijesam doruckovala) ali to je bilo ,bukvalno,casa dijet-jogurta ili parcence crnog hleba,onda na svaka 3 sata,kao beba, po nesto stavim u kljun.Sve sam jela, samo u strasno malim kolicinama i iskljucivo crni hleb,3 kriskice na dan,
Kolaci niposto,svi napici bez secera(tako inace volim),majonez,pavlaka i svi mlijecni proizvodi sa normalnom kolicinom mlijecne masti-niposto.
Dakle,rucak je ukljucivao i PARCENCE mesa i malko priloga i salatu i supu i krisku hleba,dorucak i vecera krisku hleba sa jogurtom ili sa nemasnim sirom ili 2kolutica cajne,parcence prsute,a uzine,vockicu,casu soka(bez secera),sargarepu...

Smrsala sam 10 kg za mjesec dana i sto je najvaznije jos uvijek sam na toj kilazi a ponovo sam se vratila starim navikama izuzev majoneza i pavlake koje i dalje izbjegavam.
Moram napomenuti da inace ne volim nikakve slatkise nit mlijecne proizvode(izuzev trapista i obranog jogurta) i pijem (oduvijek) sve napitke bez secera,ali zato kad se slanoga docepam-mjere nemam a hleb(vruc iz Jastreba) mi je najveci porok!

Mene je ovo spasilo a vi se vidite

gemma_mn
26-09-06, 10:44
E to je to!
Ja bih se radije lijepo najela vocja i povrcja nego koluticj chajne na svaka 3 sata...ali jedino se tako mozhe smrshat na duge staze...:( Istina!

evo ja sam sad na General Motors Dijeti:
1. dan: Samo vocje (izuzev banana)
2. dan: Samo povrcje (krompir pecheni sa malo putera za doruchak)
3. dan: Sve vocje i povrcje sem krompira & banana (eh...:twisted: )
4. dan: 8 banana i 3 sholje mijeka-raspored po zhelji
5. dan: 500 g. govedjeg mesa (mozhe i hamburger) i 6 paradajiza (raspored po zhelji)
6. dan: 500 g. govedjeg mesa i povrcje (chak i krompir---ali bez ulja...znachi nema pomfrita :-? )
7. dan: braon oriz, sve povrcje i vocjni sokovi...

Ja sam ovu dijetu probala i smrshala sam kilo ili 2...ali naravno chim prekinesh skoro sve se to povrati...sem ako ne pochesh ovu zvonchicinu dijetu sa "3 kafene kashichice hrane 6 puta dnevno"...shto cju ja i da uradim :D

Inache, dijeta uopshte nije teshka, s obzirom da se kolichina bilo chega rijetko propisuje, tako da nikad nisi gladna, ischistish organizam i malko smrshash...

not bad? :)

augustin
26-09-06, 11:18
nije mi mjesto odje ali ne mogu a da ne primijetim ovu zadnju navedenu dijetu. vazda su mi te finte 'jedi voca i povrca kolko ocesh' bile sumnjive. a i moj tetak redovno bachi komentar kako se prasad ne hrane mesom no raznim vocima i povrcima pa isto dospiju do zavidnih kilaza...

a u skorije vrijeme mi je jedna drugarica drzala dijetu za koju reche da se zove 'kick start' ili tako neshto. bukvalno se nedjelju dana jede samo nekakva chorbuljina odvratno bljutava s povrcem, al se stvarno smrsha. a inache je finta valjda bila da je to u stvari samo prva faza neke velike i mnogo komplikovane dijete (bar njoj bila)... eo vam linAk http://www.cabbage-soup-diet.com/index.php

just for the record, ja nemam problema sa vishkom kila, mogu da obuchem svu robu koju imam (naravno), a i vide mi se sve plochice :D

gemma_mn
26-09-06, 11:46
just for the record, ja nemam problema sa vishkom kila, mogu da obuchem svu robu koju imam (naravno), a i vide mi se sve plochice :D

xe xe, ne foliraj se :D
100 % si ti bio na ovoj cabbage soup dijeti ;) :p

Pa ova dijeta je ista kao ona GM dijeta...samo ima josh i supa...ali kazhu da poslije jedne nedelje morash pauzu da napravish od 2 nedelje....therefore, i am off this diet :)

Ipak cju da probam zvonchicinu ili onu koju je amok preporuchila...mada su slichne
:)

kIkICa
26-09-06, 12:43
ja nemam problema sa vishkom kila, mogu da obuchem svu robu koju imam (naravno), a i vide mi se sve plochice :D

Dodji dodji..! :)

Shalu na stranu, nishta gluplje od tih "propisanih" dijeta ne postoji! Samo smanjite kolichinu obroka, jedite zdravu hranu, ne vecherajte.. i eto. :)
Moja drugarica je ishla u BG u KBC da joj izmjere kolichinu masti i neka chuda i poslije toga je pochela zdravo da se hrani. Za 2 mjeseca je skinula 12kg, a nije gladovala. Znachi samo karakter, zdrava hrana i dobra organizacija. :)
Ali neshto mi je mnogo 2 mjeseca.. ja bih to na brzaka. :p

zvoncica
26-09-06, 13:00
zaboravih da kazem da se obavezno pije mnooogooo vode,ne moze da skodi!Cure za ten je voda najbolja!

gemma_mn
26-09-06, 13:58
Fala Bogu, s tenom problema nemam ;)
Sto se tice propisanih dijeta, one jesu totalno nezdrave, ali one me tjeraju da se stvarno pridrzhavam pravila...

a sad ove dijete za 2 mjeseca-ma nema shanse da ako mi se ponudi dobar kolach, da cju ja da kazhem: "necju, na dijeti sam"...ili uzmem dva zalogaja mala i vratim kolach na sto....uuuh, sve bih dala da mogu to da uradim...tada ne bih ovaj topic otvarala ;)

hercules
26-09-06, 14:50
Dijeta bez karaktera ne ide samo da znas ;)
I ja sam sve govorio da se slatkisa i cokolada nikad ne bih odrekao.
Pa sam "prelomio u mozak".

kIkICa
26-09-06, 15:12
I ja sam sve govorio da se slatkisa i cokolada nikad ne bih odrekao.
Pa sam "prelomio u mozak".

Pitala bih te par dana pred ciklus bi li prelamao kad je slatko u pitanju... :p

hercules
26-09-06, 15:21
Vjeruj mi kad je slatko u pitanju bio sam veliki ljubitelj :-)
Bratu mladjem sam znao zadnji red cokolade da pojedem. Pa sam se svega toga odrekao bio :-)

TiJaNaaaA
26-09-06, 20:02
e pa ni na kraj pameti mi nije bilo da se odje govori o dijetama
no sam mislial da je neko zatrudnio il da ima problem djetetom
..
e pa...

moja dijeta ne spavaj neka te cimeri pitaju i a svane upri da jurcas po gradu poslom..:)

odli
26-09-06, 21:56
Sad se sjetih... Prije nekih mjesec - dva sam gledala dokumentarac bbc-a gdje je vrseno istrazivanje o efektu raznih dijeta. Istrazivanje je bilo ponukano tvrdnjom nekog doktora da je pronasao najbolji nacin za mrsavljenje, koji je bio skroz suprotan svim popularnim dijetalnim obrascima... Tip je tvrdio da se smrsati najbolje i najbrze moze (a bez vece opasnosti da cete zbog dijete postati psihicki malaksali) ako jedete meso,meso i meso, i to ne potpuno posno, nego spremljeno na malo masnoce.

U istrazivanju, jednu kontrolnu grupu su podvgli toj mesnoj dijeti, a drugu nekoj uobicajenoj, sa malo kalorija, mesa i masnoca. Da skratim - oni na mesno-masnoj dijeti su ZAISTA smrsali brze, sto je svima izgledalo nevjerovatno...!? Ne mogu se sad sjetiti kako se tacno zove ta dijeta, ali princip sam opisala...

gemma_mn
28-09-06, 11:08
to je vrlo kontroverzna atkinsonova dijeta koja se bazira na izbacivanju ugljenih hidrata iz ishrane, dok se proteini i masnoce mogu jesti skoro bez ogranicenja!!! (hamburgeri, omleti, sirevi...mmmmm):p

Primamljivo zar ne?

Problem sa tom dijetom je u tome sto: Za nekoga kao ja, ko inace ne jede premnogo, odjednom prelaz na tako liberalnu dijetu sa puno masnoca bi znacio da cu se UGOJIT, pa onda STABILIZOVAT, pa tek onda pocet da mrshavim...eeeeeeeeeeeee...dok se sve to izdeshava-prijatno...mozhda da se sklonim na neko ostrvo jedno 3 mjeseca dok se stabilizujem...

odrzavanje linije je uzhasno zamorno!!!

amok
28-09-06, 16:28
ti dok odlucis na koju dijetu da se bacis,mogla si smrsat[4kg;)

gemma_mn
28-09-06, 16:39
ja evo smrshah samo $ekirajucj se :D

^Tijana^
28-09-06, 23:07
NAJDBOLJA DIJETA! - ljubav!

Uvijek smrsam od 5-10 kg kad sam u vezi... Ali uvijek!

btw. ja sam makla cokoladu iz moga svakodnevnog zivota i u roku od mjesec dana smrsala 4 kg, bez ikakve nervoze i maltretiranja.

odli
29-09-06, 01:41
ja sam makla cokoladu iz moga svakodnevnog zivota i u roku od mjesec dana smrsala 4 kg, bez ikakve nervoze i maltretiranja.

iskreno ja uopste ne mislim da je stvar u cokoladi :)
ja jedem dosta cokolade od kad znam za sebe i ne utice mi na kg.. valjda jer se ostalog bas ne prejedam.. :rolleyes:

gemma_mn
29-09-06, 07:59
Iz svega gore-navedenog da se zakljuchiti da je najstabilnija, najefektivnija i najzdravija ona "zvonchica-dijeta" (TM)...Dakle prema svojim lichnim afinitetima odabrati zdravu hranu (jer svi mi volimo i zdravu hranu, zar ne?-riba, jagode, passion fruits, vocjni jogurt, piletina, rukola, sir...) i rasporediti je u malecnim porcijama u 5-6 obroka tokom dana...Puno vode...i predpostavljam kafe i zelenog chaja...

I kako neko preporuchi i mislim da je to najbitnije u svoj prichi: Zapravo UZHIVATI u chinjenici da jedesh malo, zdravo, elegantno i sporo i pijesh puno vode...

Uz to, pare koje inache idu na prezhderavanje, a mnogo vishe na tablete, chajeve i slichne preparate za mrshavljenje, potroshiti na jednu dobru torbu....uz koju vishe ide da pojedete 6 zalogaja salate od rukole i parmezana u nekom finom kafeu, nego chitavu jednu punomasnu yummi four seasons pizzu u lokalnoj piceriji...

eh...odlutah...prashtajte...ako ne smijem da mislim o hrani, onda neminovno pochnem da razmishljam o torbama :rolleyes:

Nego, pozdrav svima, javljam se za 2 nedelje...ne budem li smrshala...Bicje muke!!! ;)

epruvetica
30-09-06, 19:10
jedes dnevno 5 puta,svaki dan u isto vreme,ali pomalo,od tih 5 dva jela su uzina koja se ne preskace,kao ni dorucak ,jer cescim uzimanjem malih kolicina hrane ubrzavas metabolizam..

Kafu izbegavaj,idealna je za celulit..

Sto manje ili bolje nimalo soli i zacina, gaziranih pica, slatkisa ,sokova!!!

Dosta vode i fizicke aktivnosti! Dobar san,ali uvece,a ne popodne!

gemma_mn
01-10-06, 13:40
Ja sam chitala na diets.com...kao tips za ubrzavanje metabolizma:

1. zachinjena hrana-kazhu chili pomazhe razlaganju masti namrtvo...I stvarno ja kad jedem hranu sa chilijem imam manje metabolichkih problema :confused:

2. Kafa? I za kafu kazhu da ubrzava metabolizam...(ne samo Odli :)) I ja sam primijetila da mi ubrzava metabolizm posle obroka, pogotovo espreso....ali mislim da je tachno da je za celulit losha...ali to se predpostavljam mozhe sanirati sa puno puno puno puno vode i fizichke aktivnosti...

3. San-E kako da spavam kad sam gladna? :monkey:

Evo ja sve ovo sad isprobavam i onda se javljam :)

epruvetica
01-10-06, 19:36
e da ,tesko je spavati,a i moram da ti kazem da zivci malo stradaju za vreme dijete.

Nije to samo,nervozna sam jer sam gladna,vec izbegavanje namirnica sa dosta vitamina B kao sto su hleb,sve testenine,kvasac,pa i pivo cine nervoznim. Vitamin B je odlican za nervni sistem.

Jako je bitno,ne izgladnjivati se previse i ne dolaziti do toga da neces nista da jedes.Cak je opasno dugo vremena ne unositi masti iz razloga sto postoji mogucnost da se osim negativnog holesterola,unisti i ravnoteza pozitivnog,zbog cega je osim naivnih bolesti i pada imuniteta moguce zakaciti nesto ozbiljnije zbog cega ti organizam propadne i ostari...

Dijete znaju biti jako opasne,pogotovo ako ih sami sebi odredimo ili ako si u periodu kada sebi ne smes da izbacis neku namirnicu koja je tebi za razvoj potrebna. Ne mozemo svi imati isto kila i nece nam svima prijati isti rezim.

Najbolje je pitati dijetologa.

zvoncica
01-10-06, 22:57
:) evo prodje vise od nedelje od kad si ovu temu otvorila ima li ikakvih rezultata bar kilogram manje?

Ja sam ljudi dobila zestoki alergijski bronhitis i evo 4-ti dan imam temperaturu a jedem ka pometena!inace kad sam god bolesna (a to je jako cesto)ja se ne mogu najest,isto vazi za pms i naravno kad sam nervozna! sto mi drugo preostaje nako da ovaj preostali dio mjeseca budem na strogoj dijeti!:cry:

gemma_mn
02-10-06, 07:50
Ewo oko podna idem na kafu sa jednim drugom koji me nije vidio mjesec dana...ako on shto primijeti, na dobrom sam putu, pa cju vam otkriti tajnu ;)

Inache, shto reche epruvetica da je chivjek nervozniji na dijeti...ja sam inache vrlo neurozna, ali na dijeti sam totalni otup...toliko sam malaksala da nema govora o nervozi...i zato razmishljam da se permanento bacim na neku dijetu i rijeshim probleme sa neurozom :)

a ja kad sam bolesna uuuuuvjek smrsham...i kad sam zaljubljena...ali kad sam bolesna, nema veze kolko i kad jedem sva se osushim...

odli
02-10-06, 23:19
Ja sam chitala na diets.com...kao tips za ubrzavanje metabolizma:

1. zachinjena hrana-kazhu chili pomazhe razlaganju masti namrtvo...I stvarno ja kad jedem hranu sa chilijem imam manje metabolichkih problema :confused:

2. Kafa? I za kafu kazhu da ubrzava metabolizam...(ne samo Odli :)) I ja sam primijetila da mi ubrzava metabolizm posle obroka, pogotovo espreso....ali mislim da je tachno da je za celulit losha...ali to se predpostavljam mozhe sanirati sa puno puno puno puno vode i fizichke aktivnosti...

3. San-E kako da spavam kad sam gladna?

Evo ja sve ovo sad isprobavam i onda se javljam

Ovo za zacine i kafu je oprobana istina! :)

I svakako obavezno ubaci meso u dijetu, ono ne deblja ako je posno spremljeno, a sprecava malaksalost!

Titania
29-11-06, 00:50
citam ovaj thread, i vidim da nam niko nije javio za rezultate ovih silnih dijeti!:-)

htjedoh jos pitat, jel ko probao onu mjesecevu djetu, po mijenama?

Meni je najteze mac tjesteninu (hleb ne jedem puno, ali volim kiflu ujutru, krofnu, ili ako se napravi pica...), i jedem punomasni stari sir, a slatko vrlo malo.Voca jedem puno... Mislim da je problem sa mnom sto ne pijem vodu puno, svaki put kazem da ocu, ali zaboravim. Svega 2 case dnevno! Moram uzet flasicu od po litra i stalno je nosit sa sobom, nego cesto nedje idem, i onda kad mi pripresi...poverina io!:-)

Nikolina
29-11-06, 06:43
htjedoh jos pitat, jel ko probao onu mjesecevu djetu, po mijenama?

Jel` to ono da ne jedesh cijeli dan kad je pun mjesec i smrshash kilo? :D Ako je ta, nishta smjeshnije nisam chula. Tako cesh na vagi bit` laksha za kilo bilo koji dan da gladujesh, i sjutra kad jedesh - sve ce ti se vratit` kakav god da je mjesec. :)

kIkICa
29-11-06, 09:57
Moram uzet flasicu od po litra i stalno je nosit sa sobom

Ja to radim otkad znam za sebe. :)

Pochela sam na fitnes, pijem shtoooo vishe technosti (uglavnom vode i cijedjene pomorandze), ispunila sebi dan tako da i ne razmishljam puno o hrani... Drzhim neku dijetu, ali sam je ustvari vishe prilagodila sebi nego tom "rasporedu sa papira". Jedem kuvano povrce, voce, piletinu; izbacila sam slatkishe, masno, przheno, tralalalam hleb inache ne jedem... Uglavnom kad sam gladna zagrizem neshto, chisto toliko da ne muchim organizam. :) I uveche zaspem pretezhno rano, kao bebica. :)
Rezultate cu da vam javim tamo pred Novu God., to mi je rok! :)

Titania
29-11-06, 13:51
heh, nisam ni mislila drzat tu djetu po mjesecu, zaista nisam toliki karakter da ne jedem cio dan:-) A i nemoguce mi je, ko god se trosi na neki nacin, malo je teze s tim... nemam pojma...

MIslim da je dosta vazno ne jesti poslije 5, 6 popodne, izbaciti slatko i tjestenine!

pf...moracu sebi napisati na ceduljici da pijem tecnosti vise, pa kad god stavim ruke u dzep, da se prisjetim hahaha:-) ili reminder na tel:-)

amok
30-11-06, 00:52
ojdoh ja sad da vecheram,prije spavanja-"odrzhavam" liniju!

Titania
30-11-06, 01:12
ojdoh ja sad da vecheram,prije spavanja-"odrzhavam" liniju!
nema nista sladje od toga...:);)

a ni teze od grize savjesti poslije toga...hahaha

dobra kao kobra
01-12-06, 12:02
Najbolje skidanje kilaze, ali ne i najbrze na zalost ili srecu :p jeste:
Doruckovati,rucati i izbaciti veceru, naravno. Poslednji obrok ili "zalogaj" bi trebao biti oko 18h, ljeti moze i sat kasnije, dakle 19h. Ako se zeludac "glasne" poslije toga, "zavarati" ga nekom vockom ili tost hlebom i jogurtom. Slatkise i grisine svesti na minimum. Piti dosta vode, ali uvijek pola sata prije jela i dva sata poslije jela. Po mogucnosti ukljuciti neku fizicku aktivnost. Recimo aerobik 3-4 puta nedeljno. Osim sto je dobar za liniju, relaxira ;) . Bijeli hleb i tjesteninu zamijeniti integralnim. Mmmmmm, sta jos? Da, ne odricati se bilo koje vrste hrane, znaci jesti sve ali u ogranicenim kolicinama i ubaciti to u jedan od dva navedena obroka. Cini mi se da je to to.
Ovo je 100% provjereno.
/me tako skinula dooooosta Kg-ma :D , ali za dooooosta vremena :p .
Ps. I sto je najbitnije, ovakvim rezimom ishrane nema yo yo efekta, a ipak ne odrices se nicega, makar ne do 18h, tj. 19h 8)

Titania
01-12-06, 15:32
Doruckovati,rucati i izbaciti veceru, naravno. Poslednji obrok ili "zalogaj" bi trebao biti oko 18h, ljeti moze i sat kasnije, dakle 19h. Ako se zeludac "glasne" poslije toga, "zavarati" ga nekom vockom ili tost hlebom i jogurtom. Slatkise i grisine svesti na minimum. Piti dosta vode, ali uvijek pola sata prije jela i dva sata poslije jela. Po mogucnosti ukljuciti neku fizicku aktivnost. Recimo aerobik 3-4 puta nedeljno. Osim sto je dobar za liniju, relaxira ;) . Bijeli hleb i tjesteninu zamijeniti integralnim. Mmmmmm, sta jos? Da, ne odricati se bilo koje vrste hrane, znaci jesti sve ali u ogranicenim kolicinama i ubaciti to u jedan od dva navedena obroka. Cini mi se da je to to.
Ovo je 100% provjereno.
Ps. I sto je najbitnije, ovakvim rezimom ishrane nema yo yo efekta, a ipak ne odrices se nicega, makar ne do 18h, tj. 19h 8)

sestro slatka, daj cifre:-) koliko vremena?

dobra kao kobra
01-12-06, 17:37
sestro slatka, daj cifre:-) koliko vremena?Ja sam isla postepeno, tako da mi je trebalo godinu i osam mjeseci za 20Kg:cool: Sto znaci 1Kg mjesecnno:p U pocetku se cini nikaT u dom :hammer: , ali je najbolji i najzdraviji nacin. I sto je najbitnije nikad se ne vracaU ;) .
Ko ima strpljenja, zivaca i volje, go on! :)

zasto_pjevam_kad_krecim
01-12-06, 21:21
Post drage moje
i naravno suzdrzavanje od sexa i bludnih misli HAHAHAHAHA
Za ove bludne misli i sex se salim naravno,upraznjavajte to sto vise hehehe ali POSTITE

Titania
02-12-06, 00:23
postit je zdravo, ali ja to ne mogu... isuvise sam gurman, cula su mi tako razvijena, da na ulicu osjetim ko sta kuva doma...uzas...:-)

dobra kao kobra, hvala na savjetu. Ja sve govorim sebi sto MORAM- vise fiz.aktivnosti, vise tecnosti... qq, sad dolaze ovi svi praznici...spasavaj se ko moze:-) Super sto si makla toliko, svaka ti cast!

Moja drugarica je smrsala tako sto je cijelo ljeto radila na brzoj hrani, pa ono ubijala se od posla, trckarala stalno nedje, znojila se od raznih aparata...I poslije ljeta je nije bilo pola..ma ni toliko:-)

amok
02-12-06, 01:19
postit je zdravo, ali ja to ne mogu... isuvise sam gurman, cula su mi tako razvijena, da na ulicu osjetim ko sta kuva doma...uzas...:-)

dobra kao kobra, hvala na savjetu. Ja sve govorim sebi sto MORAM- vise fiz.aktivnosti, vise tecnosti... qq, sad dolaze ovi svi praznici...spasavaj se ko moze:-) Super sto si makla toliko, svaka ti cast!

Moja drugarica je smrsala tako sto je cijelo ljeto radila na brzoj hrani, pa ono ubijala se od posla, trckarala stalno nedje, znojila se od raznih aparata...I poslije ljeta je nije bilo pola..ma ni toliko:-)

moja komshinica je smrshala 25 kg,razboljela se ,pa od toga!:hardrock:

super joj je linija!Nikad ljepshe izgledala nije...

Titania
02-12-06, 01:54
uh...pusti onda, zlatili se kilogrami... samo da smo mi zdravo:-)

odli
02-12-06, 02:44
Doruckovati,rucati i izbaciti veceru, naravno. Poslednji obrok ili "zalogaj" bi trebao biti oko 18h, ljeti moze i sat kasnije, dakle 19h. I sto je najbitnije, ovakvim rezimom ishrane nema yo yo efekta, a ipak ne odrices se nicega, makar ne do 18h, tj. 19h 8)

Sto se ovoga tice, nisam sigurna bas da vrijeme jela ima veze, jer ja radim obrnuto a ne mogu se pozaliti na visak kg...

kIkICa
02-12-06, 10:05
Sto se ovoga tice, nisam sigurna bas da vrijeme jela ima veze, jer ja radim obrnuto a ne mogu se pozaliti na visak kg...

Pa sve zavisi od metabolizma...

Ja recimo da ne vecheram nedjelju dana, a do tada jedem normalno, znachi bez ikakvih "sankcija" - smrshaVIcu; a da jedem uveche kad mi je najmilije - eto me za 10ak dana sa bar jednim kg vishka! :( :p

dobra kao kobra
02-12-06, 11:10
Pa sve zavisi od metabolizma...

Ja recimo da ne vecheram nedjelju dana, a do tada jedem normalno, znachi bez ikakvih "sankcija" - smrshaVIcu; a da jedem uveche kad mi je najmilije - eto me za 10ak dana sa bar jednim kg vishka! :( :p

kIkIcE, :bravo: Pricala sam o svom iskustvu. Tako da je meni pomoglo sto sam ukinula "icje" poslije 18h - 19h ...

@Titanija, thanks :D Bitna je samo volja. Kad odlucis da smrsas, ali kad cvrsto odlucis, vec si na pola puta ;)

zvoncica
02-12-06, 12:45
kIkIcE, :bravo: Pricala sam o svom iskustvu. Tako da je meni pomoglo sto sam ukinula "icje" poslije 18h - 19h ...

@Titanija, thanks :D Bitna je samo volja. Kad odlucis da smrsas, ali kad cvrsto odlucis, vec si na pola puta ;):) vec sam o ovome pisala tako da potvrdjujem da je ovaj nacin djelotvoran sa tom rzlikom sto sam ja jela 5 puta na dan ali stvarno po malo,i poslednji obrok najkasnije oko 8,mada ja kasno (ili bolje reci rano) idem u krevet.
Sve jesti osim punomasne sireve,kajmake,maslace i majonez,ako vec ne mozes bez toga,jesti u izuzetno malim kolicinama.
Srecno!!!;)

Titania
02-12-06, 13:00
ja volju svaki put dobijem kad se vratim iz shoppinga nervozna:-) i onda krenem i... popustim poslije 5 dana kad osjetim da nesto lijepo mErise:-)

fora je sto sam zapravo prihvatila sebe takvu kakva jesam, pa onda nisam ni jaka s drzanjem djete... Iskreno, najlakse smrsam kad sam in love, srecna i ispunjena, kilogrami prosto odu.:cool:

dobra kao kobra
02-12-06, 19:07
ja volju svaki put dobijem kad se vratim iz shoppinga nervozna:-) i onda krenem i... popustim poslije 5 dana kad osjetim da nesto lijepo mErise:-)

fora je sto sam zapravo prihvatila sebe takvu kakva jesam, pa onda nisam ni jaka s drzanjem djete... Iskreno, najlakse smrsam kad sam in love, srecna i ispunjena, kilogrami prosto odu.:cool:

Tako sam i ja dobila volju da smrsam. Poshla sam u grad da kupim par "prnjica". Izmedju ostaloga, udjem u butik da kupim farmerice i pitam jednu jako "ljubaznu" prodavacicu da mi pokaze najveci broj koji imaju. Donosi djevojka farmerice... Shirina nogavice bijashe peda. Samo sam je pogledala, i rekoh:"A sto je ovo drugarice? Traka za kosu...? A donesi mi 6XL, vidish li kolika sam...?!" Naravno, nije bilo. Onda sam prodimila, poshla kuci i rekla:"E, nesh vise ni zalAgaja nAcas." Sjecam se kao sad. Bio je radni dan, zimski peroid, prije 3 i po god.:D . Tad sam rekla sudbonosno NE svim namjernicama u vecernjim satima :) .
@Titanija, ja znam da ti to mozes, zato JUST GO ON!
Ali, u svakom slucaju zelim ti da se zaljubis, ako vec nijesi ;) to je jednostavniji nacin, u svakom slucaju :)

Shiney
03-12-06, 01:32
Ovo je 100% provjereno.

Ja se godinama mucim sa kilazom i jedino zadnje dve godine imam stabilnu kilazu sa +-2kg, zavisi od sezone (leti smrsam, zimi se ugojim). Ovaj gore navedeni "recept" sto sam quotovala od Dobra kao kobra, ja prataim vec dve godine i nema vise yoyo-efekta gde nije bilo nikakvog reda, kao sto sam ranije znala da dozivljavam. Za ovaj "recept", treba stroga disciplina ali sa vremenom ti sve predje u naviku i na kraju, ako odustanes od npr. treninga jednog dana odma ti nedostaje, ili najedes se slatkisa (i to se desi, omakne mi se :D ) i toliko ti bude muka da sledeci put razmislis dva put hoces li to opet sebi uraditi :) Ja sam shvatila da ovo gore nije dijeta sto se upraznjava sa vremena na vreme kad bi da skines koji kilogram da udjes u neku haljinu itd, nego nacin zivota i tek tad sam shvatila koliko je ozbiljno i bitno da se jede zdravo i da se covek krece. To nije samo radi cilja da se izgleda dobro, vec da se covek OSECA dobra i da je covek ZDRAV!!

I neko je spomenuo post... Post je fina stvar sto se radi iz duhovnih i verskih razloga, a ne da bi se smrsalo :) To je kao ja sto sam jedne godine u CG smrsala 12kg za 6 nedelje (naglo sam prestala da jedem neke stvari, isto kao kad postis), pa sam nakon dva meseca doma opet skoro sve nabacila. I ako je efektivno, i brzo smrsas dosta, sa istom tom brzinom ces se opet ugojiti kad prestanes da postis. Nema to dugotrajnog efekta jer se vratis na losu ishranu sto ocigledno nije dobro za tvoje telo s obzirom da se ugojis od toga. A nije ni zdravo ici tako gore dole u kilazu, to ce nam sa godinama ciniti vise stete nego dobro.

Cilj svih ovih dijeta je da bi se smrsalo, i da se posle vise ne vracamo na ono staro? E tad treba napraviti male ali bitne promene u ishrani i dodati extra fizickih aktivnosti, i to raditi svaki dan, tokom cele godine i do kraja zivota. Nista drugo nece pomoci.

Ajrin
03-12-06, 15:12
Ja sam isla postepeno, tako da mi je trebalo godinu i osam mjeseci za 20Kg:cool: Sto znaci 1Kg mjesecnno:p U pocetku se cini nikaT u dom :hammer: , ali je najbolji i najzdraviji nacin. I sto je najbitnije nikad se ne vracaU ;) .
Ko ima strpljenja, zivaca i volje, go on! :)

To je definitivno najzdraviji nachin,da za godinu dana postepeno izgubis vishe kilograma. Metabolizam se adaptira na nov tempo,i nema vracanja kilograma kao sa svim ovim bumerang-dijetama.
Ja nisam nikada gladovala(shto se i primecuje:) ) ,vec standardno,zimi se zaoblim,leti steshem...;)

Titania
03-12-06, 15:33
uh, dobre bijahu ove palacinke...;) ;) ;)

sve mi lako pada, samo mi teze pada organizacija fiz.aktivnosti, jer dosta citam (jer moram), vezana sam za komp zbog posla kojim se bavim, znam da osvanem uz prevode do jutra... Zato mi je ljeto zakon, bas se relaksiram, na plazu po cio dan, uvece u grad..i tako 100 dana.

dobra kao kobra, imas od mene cmok za podrsku;-) Ja farmerice i nadjem, ali duboke cizmice...uhhhh tesko...:cool:

odli
03-12-06, 22:25
:) ja jela 5 puta na dan ali stvarno po malo

U tome je tajna... :)

Titania
04-12-06, 00:15
a i tajna je ne mislit puno o dijeti i o tome sto smijes a sto ne smijes- tj.kad se covjek optereti time. Sve samo lagano..

odli
04-12-06, 00:22
a i tajna je ne mislit puno o dijeti i o tome sto smijes a sto ne smijes- tj.kad se covjek optereti time. Sve samo lagano..

Pa da, slazem se... :) Kad si opterecen, od nervoze samo vise jedes...:)

Titania
04-12-06, 00:30
ma da..i ono kazes "ma j... ko ga sisa bre!" :-)

dobro i zvonche rece, po malo vise puta... Jos samo kad bih se dizala ujutru, da tu omunjim 2 obroka:-)

Ajrin
04-12-06, 00:59
Ja se ufuram nekad pa posle obilnog zhdranja tokom dana uvece pojedem grejfrut sa jogurtom,to je idealna komb. za sagorevanje masti u organizmu...:D

zvoncica
04-12-06, 02:03
ma da..i ono kazes "ma j... ko ga sisa bre!" :-)

dobro i zvonche rece, po malo vise puta... Jos samo kad bih se dizala ujutru, da tu omunjim 2 obroka:-):)slusala sam nekog nutricionistu na BK TV (dok su jos radili) i bas je lijepo pricao o zdravoj ishrani i o tome "uobrochavanju".

Dakle,ako je tvoj dnevni ritam takav da ustajesh u podne a lijegash u 3-4 ujutru,onda je sasvim normalno da i svoju ishranu prilagodis tome tj da poslednji obrok bude najmanje 2 sata (mada bolje 3-4) prije odlaska u krevet!
To znaci da slobodno mozes da veceras u 10 sati ako u 2 ides u krevet.
Takodje je rekao, da je "zdrava hrana" sve shto jedemo a nezdrava samo ono sto ti shkodi tj ako si seceras ne jedes secer,ako imas holesterol ne jedes masno itd.
Kada su dijete u pitanju ,naravno ,niskokaloricna hrana se konzumira i to je to.

Posto ja ustajem oko 10 i ne mogu da doruckujem a lijegam oko 3,iz prve ruke ti dajem info da sam ja u 1 h jela taj prvi obrok od 5 obroka a oko 11 poslednji.Istina bili su vrlo posni i prvi i poslednji,jogurt sa parcencetom razanog hleba ali nijesam bila gladna i strasno brzo se naviknes ako se pridrzavas.

dobra kao kobra
04-12-06, 13:11
dobra kao kobra, imas od mene cmok za podrsku;-) Ja farmerice i nadjem, ali duboke cizmice...uhhhh tesko...:cool:
Any time :* ;)

touch_of_pink
04-12-06, 20:27
jedi al ne zhderi ko malo prase.. ;)
ovo da se jede vishe puta na dan al pomalo tako se ubrzava metabolizam pa je to mozhda i najbolje vazda si sit i vazda neshto jedesh .. ali za gurmane kao ja npr.. najtezhe!ja volim kad jedem da se najedem!:)
ali kad radim neshto i ne razmishljam o jelu pa nisam ni gladna.. ali kad mi je dosadno samo vidite kako mi dupe viri iz frizhidera ili police gdje su "skriveni" slatkishi... brrrr tengo miedo!
mada nit se gojim nit mrsham.. sem prije mjesec dana kad sam prvi put u zhivotu srshala vishe od 2 kile tj za nedelju dana 4 kile.. i spala sa 58 na 54 sad imam srecjnih 55:) al na visinu od 178

kIkICa
04-12-06, 20:35
Ti si kao chaplja. :)

touch_of_pink
04-12-06, 20:49

nisam:-) :)

Titania
05-12-06, 02:20

zbilja, jesi caplja! Ja na 177...pa jedno +15 od tvoga:-))

o qq, nema mi nista teze no kad mi neka mrsavica pocne kukat kako je debela, jadna ona, pa ovjeri svaki izlog pored koga prodjemo, mora da vidi struk, pa malo sa strane, pa dupe da check out...:mad:
NIsta, no htjedoh reci, BLAGO TEBI!:respect:

zvonche, da taj sam tip, lijeganje kasno, a inace sam insomnicarka, pa otkad legnem do kad zaspem, treba mi jedna ura sigurno, a nekad i vise! Znaci, 3-4 ujutru zaspem! Dizem se, shodno tome, u 11h.
A vjeruj, ne znam kad sam zadnji put vecerala krsteno, i ne sjecam se kad sam zadnji put jela poslije 8-9 dovece...
Mislim da to ima veze s genima, u familju smo svi buckasti, sem tate, a npr. za nas petoro, uzmemo hleb i po dnevno. Pa ti vidi. Srce me boli naprosto. A da ti ne pricam da se prezdirem mandarina, ne grickam nista drugo...:x Za slatko zisto nikad nisam imala problem.
I dalje je problem to sto ne pijem dosta vode..

amok
05-12-06, 05:08
ja samo da vam se zahvalim shto me podrzhavate hahahahahahhahah
hahahahhh

Ajrin
05-12-06, 10:32
Planiram da otvorim klub "Fat&Fancy" ...:p

Ako ima dobrovoljaca...dobrodoshli su :D

dobra kao kobra
05-12-06, 12:50

Sestro, znash kako kazu:"Bolje da ljulja nego da zulja." ;)

Sto bi moja rodjaka rekla:"Ja nijesam zhena i po,ja sam harem u jednoj zheni!" :D

kuglica
05-12-06, 13:35

/me se upisuje...

zvoncica
05-12-06, 14:07
zbilja, jesi caplja! Ja na 177...pa jedno +15 od tvoga:-))

o qq, nema mi nista teze no kad mi neka mrsavica pocne kukat kako je debela, jadna ona, pa ovjeri svaki izlog pored koga prodjemo, mora da vidi struk, pa malo sa strane, pa dupe da check out...:mad:
NIsta, no htjedoh reci, BLAGO TEBI!:respect:

zvonche, da taj sam tip, lijeganje kasno, a inace sam insomnicarka, pa otkad legnem do kad zaspem, treba mi jedna ura sigurno, a nekad i vise! Znaci, 3-4 ujutru zaspem! Dizem se, shodno tome, u 11h.
A vjeruj, ne znam kad sam zadnji put vecerala krsteno, i ne sjecam se kad sam zadnji put jela poslije 8-9 dovece...
Mislim da to ima veze s genima, u familju smo svi buckasti, sem tate, a npr. za nas petoro, uzmemo hleb i po dnevno. Pa ti vidi. Srce me boli naprosto. A da ti ne pricam da se prezdirem mandarina, ne grickam nista drugo...:x Za slatko zisto nikad nisam imala problem.
I dalje je problem to sto ne pijem dosta vode..:) eee kod mene se uzima pola bijeloga za nas troje jer mi cojek jede samo crni i jedan razani mu je tri dana i opet smo buckasti,izuzev najmladjeg clana koji je sportista.
Ja jedem jednom do dva puta dnevno!
Recimo u nedelju sam prvi put jela u 6 uvece!
Skoro 24 sata nista nijesam na usta stavila bez vodu i kafu!
I ne bih bila gladna jos 5 sati,ali zato cim jedem ja sam opet gladna oko ponoci.
E to me ubi!
Ako slucajno doruckujem ja sam citav dan gladna a ako ne, mogu koliko oces bez hrane!
E zato meni prija dijeta,jer onda se uobrocim i tesko je par dana a posle super.
Sto ce pusta gouzica!!!:blah:

Ajrin
05-12-06, 15:19
Sestro, znash kako kazu:"Bolje da ljulja nego da zulja." ;)

Sto bi moja rodjaka rekla:"Ja nijesam zhena i po,ja sam harem u jednoj zheni!" :D

Znam,znam...Ponekad mi se uchini da mi se neshto zalepilo pozadi i da me prati kako kakva zverka,a onda shvatim,da to je samo moja pozadina..:) Meni nikad kapacitet nije predstavljao kompleks,sve dok je to lepo upakovano i zdravo zategnuto..:p A da su se uvek vishe mrshavice oterecivale time...i same ste se uverile..
Kompleksi su chudo :)

odli
05-12-06, 16:11
I dalje je problem to sto ne pijem dosta vode..

Jesi li provjeravala zhuch? Ja znam da ko god ima zucnih problema, obicno stvarno bas malo jede a buckast je. Zuc je zaduzena za preradu masti, i ako ona ne radi kako treba, dzaba je...lishe da covjek uopste ne unosi nikakve masti, sto je nemoguce i nepozeljno...

ovo da se jede vishe puta na dan al pomalo tako se ubrzava metabolizam pa je to mozhda i najbolje vazda si sit i vazda neshto jedesh ..

E pa to bi moglo biti, posto ja tako cijeli zivot jedem i kilaza mi je ok..

Mada, btw, znala sam jednog momka koji je stvarno bio bas mrsav, a jeo je sve u sesnaest, niko ne bi vjerovao... urodjeno ekstra brz metabolizam...

renaissance
05-12-06, 16:37
Na svoju visinu od 178 cm. imam 62 kila.I to mi je idealno.Jedno ljeto sam imala 55,i ne ponovilo se! :mad:
Moj savjet je sledeci... dosta tecnosti , redovna fizicka aktivnost , minimum 3 obroka dnevno...umjerena, dobar i konkretan dorucak , minimum masti i slatkisa ,izbaciti fast food,i dosta voca i povrca. :)

touch_of_pink
05-12-06, 18:12
ja uopshte ne izgledam zhgoljavo.. shta vishe dosta mi ljudi kazhe da sam sasvim ok.. na granici sa mrshavim.. a ko se zhali da je debeo? meni je Vako vrh:p kad sam imala na istu visinu 58 vecj je bilo malo prelivanja preko struka farmerica:)

Titania
06-12-06, 11:38

dobro te nasla:-) kad mi stize clanska karta?:lolblue:

ja samo da vam se zahvalim shto me podrzhavate hahahahahahhahah
hahahahhh

nema frke, vazda:p

hahahah blago onom ko je ima!!! HArem-----:respect:

meni je Vako vrh:p kad sam imala na istu visinu 58 vecj je bilo malo prelivanja preko struka farmerica:)

sto ima veze ako preliva, to je tako sexy:-)

Titania
06-12-06, 11:43
odli, nisam provjeravala zuc...
Sjetih se da mi je najvise uspjeha donijela ona "unicef" dijeta, ili kako li se vec zove, podijeljena na 4 dana, i tako 3 mjeseca, svaki dan se unosi samo odredjena vrsta namirnica (proteini, ugljeni hidrati...), doruckuje se voce. Doduse, drzala sam je ljeti, upravo zbog namirnica, ima vise povrca koje ja volim. A vecerala sam umjesto propisanog- mlijeko sa malo nesquicka i pahuljice. Za mjesec i po- 8 kg.
I znam zasigurno da mi zimi treba vise fiz.aktivnosti, jer sam znala da se vratim s nekih putovanja takva, da mi je vrat bio ka stap :)

i...vode...vode...vode...vode...

zvonche, upravo sam krenula kod babe na slavu, a juce sam licno zavijala sarme i pravila rusku... Ajmo malo da se omrsimo:-) ko bi odlio...uh

zvoncica
06-12-06, 14:55
odli, nisam provjeravala zuc...
Sjetih se da mi je najvise uspjeha donijela ona "unicef" dijeta, ili kako li se vec zove, podijeljena na 4 dana, i tako 3 mjeseca, svaki dan se unosi samo odredjena vrsta namirnica (proteini, ugljeni hidrati...), doruckuje se voce. Doduse, drzala sam je ljeti, upravo zbog namirnica, ima vise povrca koje ja volim. A vecerala sam umjesto propisanog- mlijeko sa malo nesquicka i pahuljice. Za mjesec i po- 8 kg.
I znam zasigurno da mi zimi treba vise fiz.aktivnosti, jer sam znala da se vratim s nekih putovanja takva, da mi je vrat bio ka stap :)

i...vode...vode...vode...vode...

zvonche, upravo sam krenula kod babe na slavu, a juce sam licno zavijala sarme i pravila rusku... Ajmo malo da se omrsimo:-) ko bi odlio...uh:D vazda,nana,za rusku nema ogranicenja!
kad god oces mogu jest ruske,ma mi ni sarma nije mrzna,ne!:bart:

Titania
07-12-06, 02:14
zvonche, ne znam da li bi ovo sad sto ti budem napisala bilo skrnavljenje topica, ali... Ruska je bila bogovska, a sarma prebogovska! :cool: Eto! A kako nece kad je bio u pitanju mikulinski kupus!:D :D :D
Sto ima veze sto sam dvije doze od po litra majoneza stavila u rusku...hahahah Ovo drugo sto je bilo na trpezu, necu ni pominjat, vec dosta rekoh...
a napila sam se i visnjaka...slaba sam na visnje, majku mu...:p

amok
07-12-06, 04:12
samo za Kikicu
mrsham na ochi kao Bozho Bulatovic

gumice for ju

treba mi podrshka
hahaha

odli
07-12-06, 04:44
Znate sta je najbolji recept za mrsavljenje? Da jedete kod nekoga ko ne zna kuvati... :smile:

Babel Fish
07-12-06, 07:23
DIJETA 5 DANA

1.Dan:

Dor : pomarandza,dvopek,kafa ili caj
Ruc : pom. 1kuv jaje,2dvop,solja pavlake.
Vec : 2kuv jaja,2 dvopeka,1/2 svjezeg kupusa.

2.Dan:
Ruc : pom,1k jaje,2dvop,pavlaka ili jogurt.
Vec : 125g mljev juneceg mesa, pom, dvopek, caj.

3.Dan:
Ruc : 1pom, kuv jaje,pavlaka,1/2kg zelene salate.
Vec : 125g mlj jun mesa,1pom,dvopek,caj.

4/Dan:
Ruc : 125g kravljeg sira,dvopek,pom.
Vec : 125g juneceg mesa,2paradajeza,dvopek.

5.Dan:
Ruc:125g ribe.
Vec:125g mljev juneceg mesa, pom, dvopek, caj.

(125g=4 cevapa)

Sesti dan se najedi kao prase-salim se

ovako ,na ovu dijetu posebno skrecem paznju ..dakle 3x po 5 dana se drzi ,pocinje se od ponedeljka,za vikend se jede normalno ..skine se do 15 kg,ukoliko se strikno drzi .medjutim posle zavrsene dijete,mora se svaki ponedeljak jesti ono sto se jede u ponedeljak po dijeti ..tako nekako ..uglavnom ja sam je stojicki podnosila..bilo je par prestupa da preskocim obrok ili da zamjenim namirnicu (sto po toj dijeti nije trebalo ) da bih smrsala jedno 8kg..medjutim kad sam je zavrsila ,nije proslo pola godine kad sam nabila 3x onoliko koliko sam izgubila. anyway,
nema zdravijeg i kvalitetnijeg nacina od odrzavanja linije ili smanjivanja tezine od fizickih aktivnosti.Jedite sta vam organizam trazi,ali fala Bogu,treba se iskontrolisati i ne navaliti na citavu cokoladu ..
Samo aktivno trosenje energije moze da dovede do rezultata,dok ove dijete samo isrpljuju organizam i kao sto je jedna od cura rekla ,dovode do jo-jo efekta.

kIkICa
07-12-06, 09:47
5kg za 7 dana - provjereno!

Dijeta je sljedeca:

doruchak: ice tea + penicilin
uzhina: ice tea
ruchak: ice tea
uchina: ice tea
vechera: ice tea

Provjereno cete skinuti 5kg za 7 dana! Bar sam ja, poslije operacije krajnika. Znachi shto vishe technosti + lezhanje da ne bi dje pali u nesvijest! ;)

:mrgreen:

p.s. Ja te kg stvarno nisam vratila, ne znam na koju foru jer svaki put kad bih drzhala bilo koju dijetu povratim izgubljeno...

renaissance
07-12-06, 11:40
5kg za 7 dana - provjereno!

Dijeta je sljedeca:

doruchak: ice tea + penicilin
uzhina: ice tea
ruchak: ice tea
uchina: ice tea
vechera: ice tea

Provjereno cete skinuti 5kg za 7 dana! Bar sam ja, poslije operacije krajnika. Znachi shto vishe technosti + lezhanje da ne bi dje pali u nesvijest! ;)

:mrgreen:

p.s. Ja te kg stvarno nisam vratila, ne znam na koju foru jer svaki put kad bih drzhala bilo koju dijetu povratim izgubljeno...

:mrgreen: Pazi ovo...masu ljudi znam koji su imali visak kilograma , operisali krajnike,i drzali slicnu jednonedeljnu dijetu. I zaista , poslije te dijete nikada vise nisu vratili kilograme! :mrgreen:

kIkICa
07-12-06, 12:35
Hahaha :mrgreen:

Ajrin
07-12-06, 12:48
..ili da odem na neku kliniku,uplatim 7 dana (polupansion) ,infuzija za doruchak i vecheru :mrgreen: :p

kIkICa
07-12-06, 13:31
Ma shto da placash kad imash doma za dzabe... :p

Ajrin
07-12-06, 13:44
Ma shto da placash kad imash doma za dzabe... :p

ima,ima ali ovako ne dolazish u iskushenje da naletish na frizhider:)
uostalom CECA-kraljica mi je preporuchila ovu dijetu xexe:p
Ranijih godina..negde to prochitah(ne znam da li se sada sluzhe tom medotom),
glumice su reshavale problem vishka kg tako shto su ishle na uspavljivanje od po 10-ak dana..naravno primaju infuziju za to vreme..:shock: I onda Bog stvori liposukciju :D

AnaS
08-12-06, 16:44
Cao svima!

Jel' ima neka od vas da preporuchi neku dobru dijetu?..ja bih neshto ovako na brzinu...jedno 3 kila za nedelju dana ako mozhe :D

Dakle, postujte o dijetama koje ste probale, o rezultatima, posljedicama etc....

Znas kako ces,draga moja,smanji malo hranu(joke)Hej,na primer,nemoj jesti posle cetiri,baci se malo na sokove,jedi voca.....Kazem ti licno iz mog iskustva.Jednom davno.........Ja sam tada izgubila 6. kila za 2.mjeseca.
Ali prije svega toga,jesi li ti sigurna da zelis smrsati?

Sve najljepse,AnaS frá Íslandi:)

Krembananica
08-12-06, 17:26
A ima li nesto da se ja fino za sedmicu dana udebljam pet kila :?: :confused:

hehe :)

Sveeeeeeeee sam skoro probalaaaaaaaaaaa :mad:

touch_of_pink
08-12-06, 20:05
ima.. jedi ali ne jedi samo slatkishe nego svu hranu neka bude raznovrsno.. i nema veze jesi li mrshava ili ne (mislim to je najmanji problem) ali bitno je da si zdrava a ti fala bogu imash priliq sve da jedesh pa to pametno iskoristi;)
uhhh.. a krembananice su i moj zhivot too:)

Titania
08-12-06, 22:22
Pitam ja jednu zenu koja je isla u Cigotu, da mi isprica njeno iskustvo. I ona veli, ja ti tamo, moja ti, idem svake godine, po mozda dvaput. Smrsam od 5-7 kg za nedelju-10 dana, upoznam se sa ljudima, extra mi drustvo, jednu drugu prekorijevamo da ne jedemo, a sto i dobijemo za jelo negoli nekakve kupusice, necesovo povrce i sl.:-) Cini mi se da imaju i raspored fiz.aktivnosti. Imam dvoje komsija koji su isli tamo, po 15 dana, smrsali su masu, al svaki put im se vratilo, kao i ovoj zeni.

/me nije operisala krajnike, to mi je kec u rukavu hihihihi kad nista ne bude moglo "upalit", eto mene kod Mr.Doctora:-)

Krembabanice, da se ugojis-jedi sto vise:-) tijesta, slatkisa, slanoga, ruske salate hahaha, e dovece obavezno punu ciniju kikirikija:-) i nemoj mrdat iz kuce danima:-)

renaissance
08-12-06, 22:43
Pa vise i ptice na grani znaju da se nedeljno mrsa najvise 1 kg. , a ne 5 ili 7! Na svasta li ce zena pristati samo da udje u stare farmerke ... :rolleyes:

amok
09-12-06, 06:36
Pa vise i ptice na grani znaju da se nedeljno mrsa najvise 1 kg. , a ne 5 ili 7! Na svasta li ce zena pristati samo da udje u stare farmerke ... :rolleyes:

hahhaa onda sam ja josh malo dijete za VAS or "ptichica" ako smrsham nedeljno 4 kg i povratim ih za mjesec dana ali ako prije spavanja pojedem hamburger:finger:

touch_of_pink
09-12-06, 15:12
necje ti nishta bit ni ako izgubish 3-4 vala ne filozofirajte

Krembananica
09-12-06, 22:11
ima.. jedi ali ne jedi samo slatkishe nego svu hranu neka bude raznovrsno.. i nema veze jesi li mrshava ili ne (mislim to je najmanji problem) ali bitno je da si zdrava a ti fala bogu imash priliq sve da jedesh pa to pametno iskoristi;)
uhhh.. a krembananice su i moj zhivot too:)

Hehe, ma jedem ti ja svasta al ovo meni genetski izgleda :p

touch_of_pink
09-12-06, 22:19
Hehe, ma jedem ti ja svasta al ovo meni genetski izgleda :p

pa shto se zhalish:p?

Krembananica
09-12-06, 22:19
Pa zato sto mi se nista ne prima :mad:

touch_of_pink
09-12-06, 22:21
a ti bi da se prima a:lol:
koliko imash godina?

Krembananica
09-12-06, 22:23
Hahaha ja bih vala malo da mi se primi :D
Dovoljno da idem u zatvor :joint:
18 :)

touch_of_pink
09-12-06, 22:28
ajde jadna uzhivaj mrshava..

renaissance
10-12-06, 14:55
necje ti nishta bit ni ako izgubish 3-4 vala ne filozofirajte

...sem sto ces se strijica nakupiti...;)

touch_of_pink
11-12-06, 16:32
sa 3-4 kila? sumnjam.... a i da se stvore ja ih evo nemam uopshte pa imam 2 preparata za to.. to je najmanji problem...bar mi se chini:/?

Oky
25-12-06, 18:44
nadjitee mi resenjee za skidanjee stomaka,smrsala malo ,smrsala puno a ugojila seee,stomak jos ostajee;))))

amok
25-12-06, 20:38
nadjitee mi resenjee za skidanjee stomaka,smrsala malo ,smrsala puno a ugojila seee,stomak jos ostajee;))))

trbushnjaci;)

Zabjeloooo
25-12-06, 22:27
trcanje i samo trcanje

Corwin
26-12-06, 05:49
Evo ovo da vam kažem: pridržavao sam se nešto preko mjesec dana one dijete od dr. Žižić, iste one koju je Božo Bulatović upražnjavao. Vidio na TV i izgledala mi kao dobra ideja. Za mjesec sam izgubio 11 kg, a u prvih 15 dana pošto sam je batalio vratio sam samo 2. Evo 4 mjeseca kasnije, vratih još 6 i sad opet razmišljam o novoj dijeti!

TyphooN
26-12-06, 08:31
Evo ovo da vam kažem: pridržavao sam se nešto preko mjesec dana one dijete od dr. Žižić, iste one koju je Božo Bulatović upražnjavao. Vidio na TV i izgledala mi kao dobra ideja. Za mjesec sam izgubio 11 kg, a u prvih 15 dana pošto sam je batalio vratio sam samo 2. Evo 4 mjeseca kasnije, vratih još 6 i sad opet razmišljam o novoj dijeti!
Aman chovjeche :p , ako si je malo bolje slushao sigurno si nachuo kako ona pricha o tom rezhimu ishrane "for life".

...sem sto ces se strijica nakupiti...;)
To je jedna gnusna, gnusna laaaaaaaazh ;-) u koju nazalost vjeruju mnogi. Koza puca pri debljanju, onako podmuklo, da chovjek ne primijeti :p. Druga je pricha shto se to manifestuje tek kad izgubite koji kilogram.

Corwin
26-12-06, 18:11
Aman chovjeche :p , ako si je malo bolje slushao sigurno si nachuo kako ona pricha o tom rezhimu ishrane "for life".

to će me naučiti da malo bolje slušam :) BTW, naravno da ne bih tako mogao da se hranim do kraja života. Istopio bih se za još osam takvih mjeseci :)

renaissance
26-12-06, 19:56
To je jedna gnusna, gnusna laaaaaaaazh ;-) u koju nazalost vjeruju mnogi. Koza puca pri debljanju, onako podmuklo, da chovjek ne primijeti :p. Druga je pricha shto se to manifestuje tek kad izgubite koji kilogram.

E,pa onda je najpametnije da se na dijete zaboravi kako se ne bi islo gore-dolje , i posveti paznja uravnotezenom nacinu ishrane :p
Jos nisam vidjela da se neko usrecio sa nedeljnjim mrsanjem od par kila.Nema te pametne glave koja ce me ubijediti da je takvo regulisanje tezine bezazleno...kako po tijelo,tako i po metabolizam :p ;)

TyphooN
26-12-06, 22:47
to će me naučiti da malo bolje slušam :) BTW, naravno da ne bih tako mogao da se hranim do kraja života. Istopio bih se za još osam takvih mjeseci :)

Chini ti se :p

E,pa onda je najpametnije da se na dijete zaboravi kako se ne bi islo gore-dolje , i posveti paznja uravnotezenom nacinu ishrane :p
Jos nisam vidjela da se neko usrecio sa nedeljnjim mrsanjem od par kila.Nema te pametne glave koja ce me ubijediti da je takvo regulisanje tezine bezazleno...kako po tijelo,tako i po metabolizam :p ;)

Zivot i majka :wink: su me nauchili da nema dugotrajnog gubitka tezine bez fizichke aktivnosti. Jedini kilogrami koje nisam vratila su oni koje sam izgubila trchanjem, voznjom bicikla itd. Sve ostalo je ogromno gubljenje technosti uz minimalan procenat stvarnog mrshanja. To vam je idealan nachin da se zavaravate kako ste mrshaviji..woooooooow :)
Lazhi lazho da se veselimo...

renaissance
26-12-06, 23:30
Zivot i majka :wink: su me nauchili da nema dugotrajnog gubitka tezine bez fizichke aktivnosti. Jedini kilogrami koje nisam vratila su oni koje sam izgubila trchanjem, voznjom bicikla itd. Sve ostalo je ogromno gubljenje technosti uz minimalan procenat stvarnog mrshanja. To vam je idealan nachin da se zavaravate kako ste mrshaviji..woooooooow :)

E sad se razumijemo ;)

Corwin
27-12-06, 00:38
Na žalost, ja sam vraćao i kilograme tako izgubljene.

Titania
08-01-07, 18:18
eo o dijetama mogu samo da sanjam:-) A sve je pocelo u decembru- jedan Nikoljdan, pa drugi, jedan Bozic,pa Nova 2, 3 dana, pa drugi Bozic, od po 2, 3 dana, pa drug zove na nekakvu slavu sjutra...
Sto znam, mozda mi se hrana NAPOKON smuci, pa to krene samo od sebe da se mice, i pocnem odbijat obroke ..... :cool: :p :rolleyes:

P.S.- Kad pocinju "Uskrsevi"? Cisto da bjezim iz zemlje:-)

robi
08-01-07, 21:48
ajde nam izdiktiraj to:monkey:

amok
16-01-07, 02:34
gledam ovaj foto album,smijem se ovim curama,mada svaka chast,smrshale po 10 kg,pa se samo slikaju da imaju dokumentovano!BLavo im ga!:-|

bdw kad se mole,samo se mole da im se kg ne vrate! haha

lovergirl
16-01-07, 13:33
Chime se vi opterecujeteeeeeeeee :rolleyes:

Nikolina
16-01-07, 13:38
Chime se vi opterecujeteeeeeeeee :rolleyes:
Chime?:confused:
.............

lovergirl
16-01-07, 14:10
dijetamaaaaaa :roll:

Krembananica
16-01-07, 14:41
Tebi ne smeta tvojih vishak kilograma :?:
Ja trazim DIJETU za debljanje pa ako hoce neko da mi prebaci...ne bi loshe bilo... po pola cemo placat operaciju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nikolina
16-01-07, 14:43
Ne vidim nishta loshe u tome, da djevojka ili momak, nebitno, kojima smeta vishak kg, misli o dijeti.

Nikolina
16-01-07, 14:44
Tebi ne smeta tvojih vishak kilograma :?:
Ja trazim DIJETU za debljanje pa ako hoce neko da mi prebaci...ne bi loshe bilo... po pola cemo placat operaciju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja cu ti tits dat`, poshto su mi VISHAK. :)

VISOKAAA
16-01-07, 14:50
Dacu ti i ja malo guzice :D

ciara
16-01-07, 14:50
Ja ne znam kako neko moze drzat ove dijete tipa 100 grama u 2 sata, 45 grama u 6 sati:confused:

Ja dijete nikad drzala nisam. U pubertetu sam imala ispada, kad sam 2 kg preko imala pa sam pametnica,uzela biomed da koristim i zamalo bez zdravlja ostadoh. Sad mi tezina varira, nekad 2,3 kg gore nekad dolje, boli me uvo. Nisam opterecena. Najvaznije je da sam ja zadovoljna sobom i da se lijepo osjecam, a prije svega toga najvaznije je zdravlje jer kad bez zdravlja ostanes dzabe ti i da si i najljepsi na svijet:cool:

lovergirl
16-01-07, 14:52
Ne vidim nishta loshe u tome, da djevojka ili momak, nebitno, kojima smeta vishak kg, misli o dijeti.

ne znaaaaam, previshe se danas mladi opterecjuju sa tim vishkom kilograma i sami sebi nabijaju komplekse.

Krembananica
16-01-07, 14:53
Zlatne ste mi...sta bih ja bez vas bozhe bozhe....uh Tmok :p
Danas zovem da zakazhem :!: :D :D

Nikolina
16-01-07, 14:57
ne znaaaaam, previshe se danas mladi opterecjuju sa tim vishkom kilograma i sami sebi nabijaju komplekse.
Zashto odma "stvar je u komlexima"? Shto je loshe u tome da djevojka `oce da bude vitka? Meni je recimo bzv. kad mlada osoba ne pazi na sebe i svoju liniju.
A shta je sa zdravljem? Moja majka se udebljala SAMO 4 KILA, pa je dobila povecan holesterol, morala pod-hitno na dijetu da ide, tablete nekakve za srce da pije itd.
Tako da DIJETE nisu stvar komplexa, nego prvenstveno zdravlja, a onda i estetike.

kIkICa
16-01-07, 15:24
Bez prozivanja da topik ne ode pod kljuch.

kokaina
22-01-07, 13:16
O$etih potrebu da se oglasim:) Od puberteta kuburim sa kilogramima, i to mi se kilo pozna od obraza preko ruku grudi guzica pa sve do nogu, mada najvise u gornji dio butina. Opet to ima prednost kad mrsam da i mrsam tako, ali posto svaku dijetu drzim dva dana bez treceg ne sjecam se kako izgledam kad smrsam:D Ipak, moram rec da je na kratke staze za brzo mrsanje super dijeta sto je Amok dala.;) Ali sumnjam da je nekoj cilj da samo brzo smrsa a da posle bude sva mlohava i mlitava, puna celulita tako da je ipak najbolja Zizickina i ona UN dijeta s tim da nju malo korigujete, i umanjite kolicinu hrane jer je previse sem ako niste predebeli. I naravno 2 l vode, ne vise da vam se zeludac ne prospe, pa da ste tek onda vazda gladni:) I sta jos... a da vjezbanje! To obavezno, svaki dan makar po pola sata, cisto i buckasto tijelo zgodnije izgleda kad je cvrsto i zategnuto. Eto:cool:

GAGA
22-01-07, 14:14
najbolja dijeta je da pazite sto jedete i da ne jedete obilno. nema bolje

Oky
22-01-07, 14:38
Ima li ko resenje za skidanje stomaka,koliko god smrsala,on ostaje isti a radila trbusnjake i nista :)

kokaina
22-01-07, 15:02
Gaga zezaaas?:D A ko ce mi zaustavit tajfun u PMS :roll: , onako mi dijeta kao neku obavezu napravi da se pridrzavam i tad.

MysteryGirl za stomak moras da izbjegavas tacno odredjene namirnice, to ti moze nutricionista pomoc, i da stepujes sa konopcem i radis vjezbe za struk...za dvije nedelje s tim skrooooz ravan stomak.

VISOKAAA
22-01-07, 16:50
Kupi obruch pa vrti oko struka
Kad ce izmisliti neku tabletu koju kad popijemo smrsamo i kilogrami se ne vracaju mmmmmmmmm

Oky
22-01-07, 23:00
Hvala drage dame a sto se tice tableta,nikad nece izmislit nesto a da je tacno.

VISOKAAA
23-01-07, 17:25
Kupis one tajlandske, dobijes pantljicaru i smrshash
eto ti tachno hahahaha
stvarno se smrsha, ali mozes sa zdravljem da se pozdravish soooooo looooong sucker

Oky
23-01-07, 18:54
Samo znam da one turboslank tablete nista ne valjaju,tj meni i mojoj sestri nisu nista pomogle!

kitty
24-01-07, 02:48
Jedna zhena je koristila te tablete i samo je jedan dan nashla punu kutiju crva ........ :burp:

Tad ih je batalila i sve zhive tablete za mrsavljenje

Oky
24-01-07, 14:17
Jedna zhena je koristila te tablete i samo je jedan dan nashla punu kutiju crva ........ :burp:

Tad ih je batalila i sve zhive tablete za mrsavljenje

Cula sam za to,a ko zna sta stavljaju u te tablete. Kad ih popijes pretvore se u crve i izjedaju te iznutra i tako smrsas :lolblue: (ovaj ispad mi nije trebao :) ). Nema te dijete koja ce pomoc ako mi jedeno kao provaljene,najbolje je smanjit na minimun al ne pretjerivat i lako smrsat,al sto ja sa stomakom,on ostaje isti:)

kokaina
24-01-07, 14:53
Pa ako oces da vidis je li na bazi bilja ili na bazi crva:p stavis tableticu u casu vode i pustis da odstoji cijelu noc, ujutro ako osim muttnjikave vodice ima i par komada larvica crvica, onda... popijes jel:bart:

A ja dva dana da manje jedem, slijepi mi se stomak uz kicmu. No guzica ne mrda i da 22dana manje jedem:smile:

kIkICa
24-01-07, 21:20
Aooo aoo ao!!! Tabletice, chajevi i ostali prateci preparati za mrshanje - puf! :burp:

Oky
26-01-07, 21:37
Najzdravije je i najpametnije da se smanji jelo.Sve mozemo jesti al pomalo.DJevojke grijese kad bas nista ne jedu jer su kao na dijeti,treba jesti sve ali manje kolicinski!

lovergirl
28-01-07, 15:14
Ja sam skoro bila kod dr Zizicj. Izmjerila mi i tezinu i visinu i onda je ona prichala samnom kako sam mlada, kako moram da brinem o svojoj kilazi i tralalalalal ..... :p

Znachi moram da jedem 5 puta dnevno od 7 do 19 sati (19i30 najkasnije).
Ovoga moram da se pridrzavam:

Doruchak u 7 sati:
1 parche razhanog (crnog) hljeba i jogurt ili parche dvopeka i jogurt ili musli i jogurt (umjesto jogurta moze da se pije chaj ili kafa bez secjera).

Uzina u 11 sati:
moze da se pojede 200gr vocja ili 1 banana.

Ruchak u 15 sati:
svaki dan obavezno pojesti tanjir supe bez rezanaca. nikako ne smije da se jede jagnjecje i svinjsko meso, moze da se pojede 150 gr piletine przene na vrlo malo (ili ni malo) ulja ili 200gr ribe (konzerva, przena, i dr.), ili 100 gr kuvanog mesa. Uz to moze da se jede salate bilo kakve samo ne previse zachinjene, 1 put nedjeljno mogu da se pojedu 2-3 manja kuvana krompiricja.
za ruchak moze da se pojede i kuvani grashak, kupus bijeli, rashtan, blitva, spanacj, boranija ali sve to ne previshe zachinjeno!

Uzina u 17 sati:
isto 200 gr vocja ili 1 banana

Vechera u 19 sati:
Soljica jogurta i parche razanog (crnog) hljeba ili soljica jogurta i musli ili parcha razanog (crnog) hljeba i 50gr posnog sira.

U toku dijete mora da se pije 10 chasa vode dnevno ili pola litra kisjele. Nikako gazirane sokove i alkohol (moze 1-2 chashice crnog vina nedjeljno).
Moze da se pije crna kafa ili chaj bez secjera, i sve vrste gustih sokova. E da da zaboravila sam 1 put nedjeljno moze da se pojede 1-2 reda chokolade za kuvanje. :roll::roll:

Eto tolikoooo, nadam se da cje mi pocj za rukom.

E da zaboravila sam, znachi ona nije dijetu pravila lichno za mene. Uglavnom daju svakom ovakvu dijetu s tim shto koriguju neke obroke (dodaju na gramazi obroka).

kokaina
28-01-07, 15:28
Bravo! To je ta dijeta a niko da je konacno postavi. Znam 4 osobe koje su smrsale po 8 i 10 kg od nje za mjesec dana i nikad nijesu gladni bili. Meni je malo teska jer se jede hleb a ja ga ne volim, a nema bas nista slatko kao npr u UN dijetu. Ali zelim ti da istrajes! Pisi i kako si zadovoljna.

A da li neko zna dje ima da se kupi digitalna vaga?

Ajrin
29-01-07, 03:35
Nekako ispada da si bolestan ako imash vishak od par kg pa se samo kao pouzdane uzimaju dijete koje nam preporuchi doktor,nutricionista..trener,nebitno. Mislim da svako iole razuman zna chega treba da se odrekne i chime da se pozabavi,a ne da mi neki Dr Filgud drmr izmisli toplu vodu time shto ce mi reci da ne jedem pose 17 h,da izbacim 3 bele smrti (beli secer,pirinac,brasno) itd. Stvar je volje i karaktera ,a ne charobnih saveta i pilula.

Nikolina
29-01-07, 08:44
3 bele smrti (beli secer,pirinac,brasno) itd.
Zar nisu 3 bijele smrti - bijeli shecer, SO i brashno (ili bijeli hleb, tako neshto) ? :)

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
29-01-07, 10:05
Bravo! To je ta dijeta a niko da je konacno postavi. Znam 4 osobe koje su smrsale po 8 i 10 kg od nje za mjesec dana i nikad nijesu gladni bili. Meni je malo teska jer se jede hleb a ja ga ne volim, a nema bas nista slatko kao npr u UN dijetu. Ali zelim ti da istrajes! Pisi i kako si zadovoljna.

A da li neko zna dje ima da se kupi digitalna vaga?

ja bih se zaklela da tu digitalnu imash u Era centru..A kad smo kod tih ljudi koji su skinuli toliko...To sve zavisi od osobe do osobe i naravno , koliko kg je vishka imala...Znachi ljudi koji su bash dosta vishka kg imali, su skidali i po 18 kg mjesechno...Ali neko ko ima recimo 7-8kg vishka, boga mi netje bez 1,5kg-2kg i to u vr' glave ako se bash strooooooooogo pridrzhava dijete...eto toliko od mene...

Ajrin
29-01-07, 12:27
Zar nisu 3 bijele smrti - bijeli shecer, SO i brashno (ili bijeli hleb, tako neshto) ? :)

uhh pa da hleb se pravi od brashna,jel'te? ili sam to pogreshila :p
a dobro,onda 4 bele smrti :devil:

Oky
29-01-07, 21:17
Ja sam cula da je najbolje mesna dijeta.Samo se meso jede,koliko je to tacno ne znam,jos nisam probala a i ne znam dal bih se mogla naviknut!

kIkICa
29-01-07, 23:52
Najbolja za shta? Za navlachenje neke boleshtine i unishtavanje organizma? To sigurno.
Ne znam kako uopshte neko mozhe da povjeruje da je ijedna dijeta koja se sastoji od samo par namirnica zdrava i dobra... Dziiiiizs!!!

Oky
31-01-07, 00:05
Kao samo da se jede meso i nista vise.Mislim da nema zdravlja bez voca i povrca!

tweet
31-01-07, 00:08
TRIMSPA baby TRIMSPA :mrgreen:

lovergirl
01-02-07, 17:42
ja sam od 5 decembra skinula oko 8kg i bash sam zadovoljnaaaaaaaa i primjecjuje mi se :)

Nikolina
02-02-07, 11:17
Svaka chast lovergirl. ;)

TyphooN
02-02-07, 12:19
ja sam od juche skinula 2 , zaboravila da jedem! ;-)

Damnation
02-02-07, 12:46
Aaaaaa kakve crne dijete ljudi moji? Chemu poenta drzhanja dijete, ako cesh se vratiti na normalan nachin ishrane KAD TAD, shto neizbjezno znachi i vracanje kilograma, nerijetko dodati i koji kg + . Ko se mozhe zavjetovati da do kraja zhivota nece vishe uzimati bijeli shecer, bijeli hleb, so, ili da ce zhivjeti iskljuchivo na mesu :confused:
Efikasno skidanje kilazhe je moguce promjenom stila zhivota i to ne za par mjeseci dok ne smrshate, vec do kraja zhivota.To podrazumjeva konzumiranje pravilne kolichine (jachi doruchak, srednji ruchak, voce kao uzhina i laganija vechera tri sata prije nego shto odete na spavanje). Ne treba izbacivati nishta, jer tada dolazi do opsesivnog ponashanja prema hrani, ili odredjenoj vrsti hrane koju sebi zabranjujete. Treba naravno neke namjernice izbjegavati, ali nikako ukidati. Ako volish bijeli hleb, jedi bijeli hleb, pa makar samo jedno parche na dan, ne mozhesh se od toga ugojiti. Ako stavish kashiku bijelog shecera u kafu necesh se ni od toga ugojiti. Ako ti se jedu kolachi pojedi dva, shto morash chitav pleh?...Ono najbitnije na kraju SPORT, SPORT, SPORT!!!!Jer, bez njega sva ova pricha pada u vodu.

Nikolina
02-02-07, 12:59
Damnation, dijeta nije gladovanje i maltretiranje, nego upravo pravilan nachin zhivota i ishrane. Druga stvar je shto mnoooogo mnogo ljudi pochinje da se pravilno hrani tek onda kad treba da smrshaju/udebljaju se.

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
02-02-07, 13:37
i ja biK na dijetu...al boga mi...mrka kapa:):yipiiii:

Lilija
02-02-07, 13:41
DIJETA

DORUČAK-isti tokom svih 15 dana!
1 narandža
1 dvopek
1 šolja čaja bez šećera ili kafa bez šećera

1.DAN
RUČAK:
1 narandža
1 kuvano jaje
1 jogurt
VEČERA:
2 paradajza
2 kuvana jaja
Zelena salata ili 1 veći krastavac
2.DAN
RUČAK:
1 narandža
1 kuvano jaje
1 jogurt
2 dvopeka
VEČERA:
125 gr.mesa (teletine ili piletine) -meso treba ispržiti na foliji bez ulja i zacina ili na roštilju takođe bez začina
1 paradajz
1 narandža
1 dvopek
1 šolja čaja ili kafe bez šećera

3.DAN
RUČAK:
1 narandža
1 kuvano jaje
1 jogurt
Zelena salata ili 1 veći krastavac

VEČERA:
125 gr. mesa (teletina ili piletina) -meso treba ispržiti na foliji bez ulja i zacina ili na roštilju takođe bez začina
1 narandža
1 dvopek
1 šolja čaja
4.DAN
RUČAK:
125 gr. mladog kravljeg sira
1 paradajz
1 dvopek
VEČERA:
125 gr. mesa (teletine ili piletine) -meso treba ispržiti na foliji bez ulja i zacina ili na roštilju takođe bez začina
2 paradajza
1 jabuka
1 dvopek
5.DAN
RUČAK:
200 gr. kuvane teletine ili piletine –meso se kuva samo u vodi i ne začinjava se
1 paradajz
1 dvopek
VEČERA:
500 gr. kuvanog miješanog povrća (šargarepa,krompir,grašak)
1 kuvano jaje
1 dvopek

-U toku dijete izričito je zabranjeno konzumiranje alkohola i svih vrsta sokova. Ciklus se može ponoviti još 2 puta, nakon čega treba napraviti pauzu od minimum 15 dana. U toku dijete se izgubi 5-15 kg.
-Namirnice treba jesti tačno onim redosljedom kako je napisano i ne smije se ni jedna izostaviti. Ne smije se koristiti so, ulje, šećer ili bilo koji drugi začin. Namirnice se mogu jesti tople ili hladne.

lovergirl
02-02-07, 15:27
Damnation a shto je sa onima koji ne mogu da trenirajjuuu????? Ja sam bila super dok sam trenirala kosharku. Povrijedila sam koljeno i nijesam nastavljala vishe od tada sam se ugojila masuuuuuu. Problem su mi slatkishi a ne nachin ishrane jer ja kolichinski za doruchak i ruchak ne pojedem previshe. Vecheru sam skoro izbacila.
Prije mjesec i po dana bila sam kod doktroice Zizic koja mi je dala dijetu od koje nijesam gladna. Imam potrebu za slatkishima ali se suzdrzavam kolko toliko jer moram radi sebe i svog zdravlja. Trudim se da shto vishe pjeshachim i radim vjezbe, jer ne smijem previshe da opterecjujem koljeno. I ne vidim shta ima loshe u drzanju dijete. :rolleyes:

Damnation
02-02-07, 16:26
Velika potreba za slatkishima i jeste posledica toga shto tvoj organizam nema dovljno energije, tj zato shto izgladnjujesh organizam i onda kada padne shecer u krvi, shchepash prvo slatko na shta naletish. Vecheru ne izbacuj, samo neka bude lagana, poshto imash povredu koljena kreci se koliko mozhesh. Jako je bitno prepoznati kada si zaista gladna, a kada trpsh hranu iz chiste nervoze. Dijeta nije shtetna ako je uz nadzor ljekara. Svaka druga vrsta proizvoljne dijete pogotovo onih rigoroznih vodi od opsesije hranom, pa do ozbiljnih poremecaja u ishrani poput anoreksije i bulimije.
Svaki organizam ima svoj ritam. U proshlosti ljudi su gladovali, kada nije bilo hrane, a ogranizam je shtitio tijelo maksimalnim usporavanjem metabolizma, pripremajuci se za period prejedanja kada ce prikupiti dovoljno energije i sala za sledeci period gladovanja kada opet ne bude hrane. To je bio uslov opstanka. U danashnje vrijeme kada gladujesh, tvoje tijelo nema pojma da ti to radish iz esteckih razloga, vec "misli" da je doshao period gladovanja, metabolizam se uspori, rad organa se svede na troshak minimalne energije, a sve shto pojedesh ti se prima. Posle toga namucheni ogranizam ce kad tad da posrne na hranu, kako bi stvorio nove rezerve. Zato nijedna dijeta ne uspjeva do kraja zhivota. Sushtina je da uzimash dovoljno hrane da ne bi doshlo do usporavanja metabolizma i izgladnjivanja, shto ni jedna od gore navedenih dijeta ne nudi.
Ako vam se svidja da chitavog zhivota drzhite dijete, pa kad skinete par kila, opet ih nabacite, pa sve tako u krug kojem nema kraja, samo napred, jbg shta cu vam ako cete da muchite sebe. A chosto sumljam da je i jedna od vas istinski gojazna, bar nije vecina koliko sam mogla po slikama da zakljuchim.

Oky
24-02-07, 02:11
Dzabe djevojke drze dijetu, u pmsu sve to nadoknade!

kIkICa
24-02-07, 09:36
DIJETA

Odlichna ti je ova dijeta, skoro svaki dan jedesh jaja i napunish se holesterola za cio zhivot. ;)
Bozhe me ti spasi...

lovergirl
24-02-07, 12:43
juhuuuuuuu skinula sam 15kg za nepuna 3 mjeseca
vrhhhhh mozda bi skinula i vishe da sam se skroz pridrzavala dijete
tralalalalallalalalalallalalaalal :D :D

kIkICa
24-02-07, 13:28
Bravo! ;)

Ja sam sad sa treninga... Svako jutro kardio uru i poL (chak i nedjeljom :D), jedem normalno i tako... Poci ce ovih 4-5 kg vishka brzo. :p

_JELENA_
24-02-07, 13:33
@lovergirl: a koja dijeta je u pitanju, pošto se i ja moram malo(više) stesat? 8)

lovergirl
24-02-07, 14:22
Jelena vrati se na page 7, i cetvrti post je moj, ispisala sam dijetu ;)

kuglica
24-02-07, 14:30
Bravo lovergirl, svaka cast....

lovergirl
24-02-07, 14:48
faja faja :yipiiii:

kuglica
24-02-07, 14:57
Pocet cu od ponedeljka na ovu tvoju dijetu, da vidimo sto ce bit, trebala bih 5 kila da smrsam. Ako uspijem, idemo na ljeto zajedno da se prosetamo na plazu....

lovergirl
24-02-07, 15:02
eee sOOpeJ otjem, ali ja moram josh da skinem
sad za sad sam zadovoljna ;), a mislim i da tje tebi odgovarat

kuglica
24-02-07, 15:11
Znas kako, ja se gojim od tjestenina, posto su mi redovni obroci spaghetti u Maestro, ili spremam neku pastui doma. od povrca jedem jedino zelenu sqlatu, i nista drugo... Znaci, hranim se extremno nezdravo, jos ako ti kazem da od voca volim samo jabuke i ananas, sve ce ti biti jasno. Odg zasto sam debela glasi TIJESTOOOOOO... Sto se tice mrsavljenja, mrsam recimo kad sam nervozna, prije 3 dod i kusur imala sam 48/49 kila DALEKO BILO, sad imam 56/57, koje bih rado smanjila do 51/52... Drzi mi palcewe..

lovergirl
24-02-07, 15:33
drzim sestro mila, no da je meni docj na tih tvojih 57 al netju nikad :). a shto se tiche moje ishrane mogu slobodno po cijeli dan da ne jedem nishta od hrane, al zato me slatkishi nagrdishe, josh pogotovo kad sam nevozna katastrofa ili 2-3 dana prije nego shto navrne tetkica, onda sam vrecja bez dna. a shto se vocja tiche ja volim samo jabuke i banane i mozda ponekad neshto od sezonskog votja, ostalo nista. Ja sam imala dosta i smrshala sam dosta, ali trebam josh minimum 10kg i onda tju da budem zadovoljna. :)

independent girl
24-02-07, 16:29
15 kg za 3 mjeseca? I jos mi recite da je to super zdravo i da se nece vratiti? O qq.. :hammer:

lovergirl
24-02-07, 17:22
Nijesam potpuno izbacila slatkishe i tjesteninu (parche chokolade jednom ili dva puta nedeljno), uobrochila sam se, ne osjecjam glad. ne znam zashto bi se vratilo???? svakih 10-15 dana sam kod ljekarke, svake 2ipo mjeseca se radi kompletna krvna slika.

kIkICa
24-02-07, 19:29
Pocet cu od ponedeljka na ovu tvoju dijetu

Ah, ova mi je rechenica poznata. :D
Pametnije bi ti bilo da i ti odesh kod nutricioniste ili da bar jedesh ono shto tebi odgovara, jer ne mozhe nikako svakome odgovarati isti nachin ishrane. Samo smanji kolichinski obroke, fino ih rasporedi, dosta technosti, malo vishe fizichke aktivnosti i eto... ;)

Veeeeruj mi, ja sam zhivi primjer naglog mrshanja i debljanja jer mi se nakon 2 operacije desilo da nenormalno brzo i puno smrsham i vratim te kilograme josh brzhe... :( Onda sam svaki chas isprobavala razne necu-nishta-jesti-i-bicu-shtapic dijete koje su jako kratkog vijeka. Konachno sam raskrstila sa sobom, pochela opet da treniram i napravila normalan raspored obroka (sve jedem, da se odma razumijemo :p) i rezultati se vec vide. Neka shto ima rezultata, nego shto se ja osjecam bolje i ljepshe.
Kad jednom promijenish nachin ishrane i zhivota samo budi uporna i navici cesh se, nije teshko. ;) :p Onda ce ti to postati rutina i necesh ni razmishljati shto smijesh da pojedesh a shto ne, hocesh li u subotu veche moci da obuchesh bash one farmerke koje si zacrtala i sl. stvari...

lovergirl
25-02-07, 01:31
Kad jednom promijenish nachin ishrane i zhivota samo budi uporna i navici cesh se, nije teshko. ;) :p Onda ce ti to postati rutina i necesh ni razmishljati shto smijesh da pojedesh a shto ne, hocesh li u subotu veche moci da obuchesh bash one farmerke koje si zacrtala i sl. stvari...

Tachno tako!! Jedno vrijeme sam radila i studirala, po cijeli dan sam bila van kucje i jela sam tek kad dodjem kucji sa posla oko 10-11 sati uveche i onda u krevet, pa sam se zato nagrdila. Sad sam se uobrochila shto se hrane tiche i pidrzavam se, jedem svake 3-4 sata normalno u smanjenim kolichinama i trudim se da shto vishe pjeshachim jer ne mogu puno da zamaram koljeno. I rezultati su tuN!!! I bash sam happy !!
shto kikica veli ljepshe se osjecam :)

Dejan
25-02-07, 04:30
Ja brzo smrsam, ne treba mi nikakva dijeta. Sad sam imao grip 5-6 dana i izgubio 3-4 kg. I to sam se trudio sto vise da jedem. A sad ce mi trebati minimum mjesec dana da vratim ta 3-4 kg. A jedem, razbijam se od hrane. Cesto se desi da se probudim oko 8, doruckujem, oko 10 treniram, oko 12 opet jedem s tim sto popijem jedan citav tetrapak sabackog "slatkog mleka" uz taj obrok. Dok sam na faxu obavezno se jedu slatkisi, vratim se kuci oko 8, jedem, izadjem, vratim se opet oko 11 i opet jedem. Najskuplji sam potrosac u kuci. :P Neki bi ubili za moj metabolizam... :)

lovergirl
25-02-07, 14:23
ja prva garema jedno!!!!!!!!! a shto prichas da jedesh, josh te ne vidjeK na fax-u da si ishta pojeo :p a meni se swaki zalogajchicj primi :(

Damnation
26-02-07, 12:35
Evo jedan koristan tekst ;)

http://www.b92.net/zivot/zdravlje_i_lepota.php?nav_id=203529&start=15

sparco
26-02-07, 12:45
Cao svima!

ovo ne radi ni u ludilu , ogromna greska koju ljudi nacine jeste brzo mrsanje, unishatvash organizam, i remetish metabolizam,da smrshash 3 za mjesec mjesec ipo je ok, al tako niposto, idi ako si iz podgorice u kc kod nutricioniste ,ako nisi nadji najblizeg nek ti urade sve nalaze , nek ti izmjere sve dimenzije i propishu shta i kako , i ne sjekiraj se ,

kuglica
26-02-07, 12:58
Ah, ova mi je rechenica poznata. :D
Pametnije bi ti bilo da i ti odesh kod nutricioniste ili da bar jedesh ono shto tebi odgovara, jer ne mozhe nikako svakome odgovarati isti nachin ishrane. Samo smanji kolichinski obroke, fino ih rasporedi, dosta technosti, malo vishe fizichke aktivnosti i eto... ;)

Veeeeruj mi, ja sam zhivi primjer naglog mrshanja i debljanja jer mi se nakon 2 operacije desilo da nenormalno brzo i puno smrsham i vratim te kilograme josh brzhe... :( Onda sam svaki chas isprobavala razne necu-nishta-jesti-i-bicu-shtapic dijete koje su jako kratkog vijeka. Konachno sam raskrstila sa sobom, pochela opet da treniram i napravila normalan raspored obroka (sve jedem, da se odma razumijemo :p) i rezultati se vec vide. Neka shto ima rezultata, nego shto se ja osjecam bolje i ljepshe.
Generalno si u pravu. Samo sto meni ne pada na pamet da idem kod nutricioniste zbog 4 kila viska... E sad, kod mene ima jedan veeeeliki problem, koji sam vec pomenula, sto ne volim od voca i povrca skoro nista. Obzirom da sam gledala nekih 10 dijeta Dr Zizic, meni bi svaka bila izgladnjivanje. A zasto? Tamo dje pise paradajz, ili blitva, kuvana jaja ili tako nesto, ja nebi mogla pojesti sile nema, znaci odmah pola prepisanoga obroka manje. I onda se svodi na moju dijetu, musli i jogurt, jabuke, kuvani krompiri po nekad, supica bez fide, i tako... Sto se tice fizicke aktivnosti, prepjesacim dosta dnevno, ali to se recimo ne moze porediti sa aerobikom npr, na koji nikako da krenem. A inace sam gurman veliki, sto se tice jela sa mesom i italijanske kuhinje... Ne razmisljam nikad sto smijem da jedem, a sto ne.

Damnation
26-02-07, 13:36
Meni se desilo da smrsham na fakultetu, jer sam se hranila iskljuchivo brzom hranom. Bilo mi je lakshe da pojedem sendvich usput, nego da skuvam neshto normalno za jelo. Moja hrana su bile pice, palachinke, hamburgeri i slichno, a jela sam oko dva put na dan, obichno doruchak i vechera. Kad sam primjetila da su mi sve farmerice shiroke i da mi vaga pokazuje 6 kg manje nisam mogla da vjerujem da se od brze hrane mozhe smrshati. Ova ishrana je ispala dijeta iako mi to nije bila namjera, ali je ipak je ne bih preporuchila, jer je nezdrava i ne sadrzhi voce i povrce, isushije kozhu, nokti postaju slabi i lomljivi, lice gubi svjezhinu i postaje ispijeno i blijedo, cirkulacija se usporava, ciklus mi je postao potpuno neredovan...

kuglica
26-02-07, 13:53
Osam prevara o dijetama Pogledajte koje su najčešće laži koje čitate ili slušate o dijetama i brzinskom gubljenju kilograma.
Nezdrava hrana, kalorijski neuravnotežene porcije i jedenje preobilnih obroka u pogrešno doba glavni su uzroci gomilanja sala.
S druge strane, izgladnjivanje i dijete koje potpuno izbacuju iz jelovnika pojedine namirnice neophodne za normalno funkcionisanje organizma mogu više da štete nego koriste.

Pogledajte koje su najčešće prevare koje čitate ili slušate o dijetama i brzinskom gubljenju kilograma:

1. Izgladnjivanje topi kilograme - netačno!
Rigorozne dijete s malo kalorija nisu delotvorne. Na početku se izgubi nekoliko kilograma, a zatim više nema pomaka, jer se postiže suprotan učinak, odnosno usporava se topljenje masnoća.

2. Masnoće samo debljaju - netačno!
Organizmu i tokom dijete trebaju masti. Ako se strogo držite dijete koja zabranjuje masnoće, telo će ubrzo osećati potrebu za onim što mu najviše nedostaje. Takvom dijetom može da se izgubiti poneki kilogram, ali se po prestanku kilogrami vraćaju.

3. Ugljeni hidrati nisu najveći neprijatelji
Dijeta s malo ugljenih hidrata vrlo je popularna, ali to je samo prerušeno izgladnjivanje. Za većinu je preteška jer lišava organizam energije potrebne za normalno funkcionisanje, a ne daje željene rezultate.

4. Proteinske dijete nisu sigurne
Visokoproteinske, mesne dijete povećavaju opasnost od bolesti srca, bubrega i dijabetesa. Zbog manjka ugljenih hidrata može da se pojača kiselost krvi, a nedostatak voća, povrća i žitarica dovodi do poremećaja metabolizma.

5. Varke mesne dijete
Što je dijeta ekstremnija i gubitak kilograma brži, to je teže održati postignutu kilažu. Mnogima je primamljiva mesna dijeta, jer obećava gubitak sedam kilograma u prve dve nedelje. Međutim, to se ne odnosi samo na gubitak masti, nego i na vodu, glikogen i mesno tkivo.

6. "Prevara" s nebrojenjem kalorija
Nijedna dijeta ne može da zanemari pravilo o ravnoteži kalorija. Na mesnoj dijeti se osećaj gladi otupljuje jer su ugljeni hidrati zabranjeni i osoba automatski jede manje, bez razmišljanja o kalorijama.

7. Možete jesti sve i mršaviti - netačno!
Proizvođači tableta za mršavljenje tvrde kako njihov proizvod omogućava "topljenje" svega što pojedete i stvara osećaj sitosti. Međutim, telo mora da udovolji prirodnim zakonima, što znači da višak energije neće nestati, nego će otići tamo gde najmanje želite.

8. Skinite 10 kg u dve nedelje!
Dijete koje obećavaju brzinsko skidanje kilograma često i deluju, ali glavni deo izgubljene težine odnosi se na izgubljenu vodu, i zato se stara težina vraća jednako brzo kao što je otišla. Stručnjaci smatraju da je mnogo bolje gubiti samo pola kilograma nedeljno.

by PCNEN

Dejan
26-02-07, 18:40
ja prva garema jedno!!!!!!!!! a shto prichas da jedesh, josh te ne vidjeK na fax-u da si ishta pojeo :p a meni se swaki zalogajchicj primi :(

Redovno gostujem u CARINE :)

Avetinjak
26-02-07, 22:55
Ja sam na ovu kivi dijetu. Sve jedem samo kivi ne jedem :D

TyphooN
26-02-07, 23:08
Ja sam na ovu kivi dijetu. Sve jedem samo kivi ne jedem :D
hohohohohoh, a ko se to meni shali, bjago$!
ti meni , koliko se sjecjam, priprijeti nekom opakom linijom u aprilu ..ili je to pak trebao biti aprililililiiiiiii ;)

zvoncica
27-02-07, 02:01
;)samo vishe puta dnevno jesti umjereno i unositi dosta technosti u toku 24 chasa i ne treba nikakva dijeta.
Svaka chast nutricionisti ali sve to shto mi ona kaze ja sama mogu sprovesti samo ako odluchim da ne izijem pola ljeba za doruchak ili josh gore za vecheru.
Treba jesti sve samo po malo i ne pretjerivati ni u chemu.
Shto se tiche ovih jednolichnih dijeta mesnih ili onih 6 jaja dnevno,pa 6 jabuka $utra,pa 6 krompira preko$utra ,pa 6 kolacha.... to mi je van pameti!

Izbjegavajte suhomesnato,bolje je pojesti krishku ljeba i dzema za doruchak no salamchine od aditiva,sve shto je premasno izbjegavajte,spremajte na malo ulja,ne prziti no shto je moguce vishe jesti bareno i sve se moze jesti rezultati nece izostati.
Zamislite koje su to nezdrave kalorije pojesti pohovano meso i pomfrit za ruchak! Zdravije je skuvat jedan krompir,jedno jaje i komad kuvanoga mesa.:)

sparco
27-02-07, 10:46
ne mora da znaci zvoncice, ja recimo jedem tone hrane dnevno, skoro 10 obroka, jakih masnih i bogatih ugljenim hidratima , i dvije godine imam istu kilazu ;) al zato odvaljujem guzicu od treninga, i to je bitna stavka, ne moze se samo sjedjeti pravilno jesti a nemati potroshnje, i te shetnje i to silna potroshnja, naravno da doprinosi da je zdravo al ne mozete se od toga izgraditi

Avetinjak
27-02-07, 14:11
ne mora da znaci zvoncice, ja recimo jedem tone hrane dnevno, skoro 10 obroka, jakih masnih i bogatih ugljenim hidratima , i dvije godine imam istu kilazu ;) al zato odvaljujem guzicu od treninga, i to je bitna stavka, ne moze se samo sjedjeti pravilno jesti a nemati potroshnje, i te shetnje i to silna potroshnja, naravno da doprinosi da je zdravo al ne mozete se od toga izgraditi

Jeste, trenirash, i kenjash po tri puta dnevno, :mrgreen: nema sile da se shto moze zadrzat u tebe :mrgreen: Metabolizam je chudo :D

zvoncica
28-02-07, 13:02
ne mora da znaci zvoncice, ja recimo jedem tone hrane dnevno, skoro 10 obroka, jakih masnih i bogatih ugljenim hidratima , i dvije godine imam istu kilazu ;) al zato odvaljujem guzicu od treninga, i to je bitna stavka, ne moze se samo sjedjeti pravilno jesti a nemati potroshnje, i te shetnje i to silna potroshnja, naravno da doprinosi da je zdravo al ne mozete se od toga izgraditi:D pa naravno da kad trenirash imash istu kilazu a zamisli da prestanesh da trenirash?
Nema te shetnje koja bi nadoknadila treniranje.
Moja sestrichina koja je bez grama sala je godinama trenirala kosharku i lijepo oblikovala tijelo,2 treninga dnevno,prilichno naporna, pa shodno tome i potreba za hranom je velika jer treba energije za taj napor, pa prije godinu kad je batalila trening, za mjesec se ugojila 6 kg i od tad je greotice na stalnim dijetama uz svojevoljno vjezbanje od sat ipo vremena dnevno i jedva odrzava kilazu a radi one iste vjezbe koje je tamo radila, ali samo sat ipo a tamo je na onoliku hranu trenirala po 4 sata dnevno, najmanje!
Pa ti vidi,4-5 sati napornog treninga i jedi jaku hranu i obilno
sat ipo jakog treninga (ja djavolju njenu vjezbu ne mogu ni pomislit da uradim) i stroga dijeta i izgubila je vishak i sad samo odrzava kilazu.:)
Treba za to biti jako disciplinovan i imati vremena.;)

kIkICa
28-02-07, 18:57
Samo sto meni ne pada na pamet da idem kod nutricioniste zbog 4 kila viska...

Ovdje najvishe grijeshish.
Nutriciologija se ne bavi iskljuchivo DEBELIM ljudima vec osobama koje zhele da vode zdrav zhivot. Na osnovu medicinskih, fizioloshkih i biohemijskih pokazatelja sagledava se zdravstveno stanje osobe, a zatim se odredjuje nachin ishrane. Zdrava ishrana i nachin zhivota mogu da produzhe zhivot i do 10 godina, aha aha... ;)
Poenta je shto ce ti nutriciolog reci shto je dobro za tvoj organizam a shto ne, shto nikako ne znachi da ce to bash da bude ta hrana koju ne volish. Ja sam se recimo razvaljivala od mandarina jer sam bila ubijedjena da su odlichne obzirom da su pune vitamina, pa se ispostavilo da ne smijem ni pod razno da ih konzumiram.
Podji za tvoje dobro, nemash shto da izgubish...

sparco
03-03-07, 15:26
slazem se sa kikicom ;) a zvoncice upravo sam to htio da kazem , morate imat disiplinu,zatim ishranu i trening ne moze bez toga pa kako ocete

kuglica
03-03-07, 16:15
I ja se isto slazem sa Kikicom ;)

zvoncica
04-03-07, 02:15
slazem se sa kikicom ;) a zvoncice upravo sam to htio da kazem , morate imat disiplinu,zatim ishranu i trening ne moze bez toga pa kako ocete:D eee, moj sparko...onaj ko je samodisciplinovan teshko da ce imat vishka kg!
Mi koji volemo sve shto ne valja i ne treba,mi imamo probleme i sa metabolizmom i sa uobrochavanjem...pusta g00zica!!!:p

sparco
04-03-07, 18:13
jeste al rijetko ko to prizna, niko ne umije sebi reci nedisciplinovan sam , goozica sam i sl nego sve se traze opravdanja za to da se sjedi i postogne neshto ( nemoguca misija) a niko sebe da promijeni ,e ne moze nego uvijek treba takvima vikat treniraj mijenja stvari u zivotu a ne jedi sargarepu sjedi i bice to fino

zvoncica
19-03-07, 13:44
:)Ja volim da shetam ali to je nishta,ipak neka malo zeshca aktivnost treba ako si na dijeti.Jednom sam uz dijetu ,vjezbala dnevno po pola sata uz neku video kasetu i mogu vam reci,da je sa to malo napora rezultat bio vishe nego zadovoljavajuci ali shto je bolje kad sam se samo mjesec dana toga pridrzavala!!!
Mnogo lakshe i bolje sam se osjecala ,shto se i vidjelo,ali dzaba,nema discipline:(

Strani Placenik
24-03-07, 17:08
Bas me zanima, dje ste sada zene u svoj ovoj prici?

Koliko ste smrsale od pocetka topica i KOLIKO STE VRATILE nakon sto ste smrsale?!

Ja sam svoj cilj za 3/4 godine ispunio, a vi?

Titania
24-03-07, 23:40
nemam pojma,nisam se mjerila. POcela sam prije mjesec dana da ne jedem poslije 6, i za sada nisam pokleknula. Mora samo malo vise fiz.aktivnosti.

Prestala sam da postujem ovdje jer kad god posaljem post kako sam na nekoj djeti i bla bla, pocnem da se prezderavam...ahahah tako da mi je bolje drzat jezik za zube... :hardrock:

kIkICa
25-03-07, 21:20
Bas me zanima, dje ste sada zene u svoj ovoj prici?

Koliko ste smrsale od pocetka topica i KOLIKO STE VRATILE nakon sto ste smrsale?!

Ja sam svoj cilj za 3/4 godine ispunio, a vi?

Ja nisam na dijeti a mrsham, zatezhem se i skidam celulit. :D I prije svega se super osjecam, ten mi je za reklamu, non-stop sam razdragana... :D

Jedem sve shto hocu i kad sam gladna, i naravno - treniram svaki dan. Nisam se mjerila ali sam ushla u farmerke koje sam nosila ranije i eto. :p

cocacolica
26-03-07, 21:10
kikice a sto treniras?
ja treba da krenem na aerobik..al skupo mi neto...možda trčanje ili orbitek kuci vidjecu...

a jel ko probao UN dijetu...cijeli svijet poludio za njom Ira iz kolonije smršala sa njom....
uglavnom pogledajte na google meni ne djeluje losha!!!!

cocacolica
26-03-07, 21:14
sory ..evo modertaori maknite post ako ima edita
jer nemam pojma zašto se nije poslao post kako valja

uglavnom cure googlajte UN kažu da je efikasna

sory još jednom svima....

zvoncica
27-03-07, 02:25

sory još jednom svima....:)Ti imash edit na tvom postu i samo klikni na njega pa izbrishi sve ove brljotine,pa kad zavrshish kliknesh na save i gotova pricha!
Ne morash chekati moderatora;)

cocacolica
27-03-07, 15:25
hvala zvončice moderatorice

kIkICa
28-03-07, 11:49
kikice a sto treniras?

Kardio program - traka i steper, a prije neki dan sam krenula i 3 puta nedjeljno na vjezhbe za zatezanje. :p

make-a-wish
30-03-07, 01:17
Zasto bi smrsala? Bucmaste su cool! Nesto si utripovala?

indestructible
30-03-07, 02:29
a je l zna neko kako mogu da se ugojim normalno, da mi ne raste stomak i dupe samo, nego fino, ravnomjerno.

sparco
30-03-07, 08:50
vjezbom a uz to da jedesh dosta dosta ugljenih hidrata i nema problema, i mesa of course

eMiLLLy
30-03-07, 20:21
A sto ce da rade oni sto :( nemaju vremena za vjezbanje kao npr. JA ???? :))))))) Dobro je sto ja nemam problema sa viskom..............kilograma :) !!!!!

kIkICa
01-04-07, 10:17
a je l zna neko kako mogu da se ugojim normalno, da mi ne raste stomak i dupe samo, nego fino, ravnomjerno.

Konzumiraj shto vecu kolichinu vitamina i otvorice ti se apetit. :p

Titania
01-04-07, 13:25

sory još jednom svima....

UN dijeta je extra, zaista, ako mozes kako da sama sebi sredis jelovnik, ili ako zivis s nekim, da se oni poravnaju sa tobom sto se jela tice- uspjeh zagarantovan. Najvise preporucujem da je drzis ljeti, tad ima i fizickih aktivnosti dosta, svakakvog voca i povrca, tako da nije problem. U principu se jede sve, samo razvrstano po danima.
Ja sam je drzala svega mjesec i po jedne godine i smrsala 8 kg. Onda je pocelo smetat mom caletu sto mora da se ravna po mojoj ishrani, tako sam i batalila.

sparco
01-04-07, 16:16
ajd dajte link da idim to cudo kako izgleda

cocacolica
01-04-07, 19:28
ajd dajte link da idim to cudo kako izgleda

evo linka...

http://www.zalogaj.com/content/view/1319/64/

a možeš jednostavno i googlat....
ili ako želiš mogu koy pejstat dijetu na forumu:)

sparco
02-04-07, 08:02
momentalno sam se razocarao u ovo, ja bi umro ali umro ako do 7 ne doruckujem i to onako krvnicki obilato , odma pocne glava vrat mutnjavina na oci ne pitaj, a odje veli po dvije vocke, al zato veceru bucaj a ja to ne volim (mislim na veceru)

zvoncica
02-04-07, 12:46
momentalno sam se razocarao u ovo, ja bi umro ali umro ako do 7 ne doruckujem i to onako krvnicki obilato , odma pocne glava vrat mutnjavina na oci ne pitaj, a odje veli po dvije vocke, al zato veceru bucaj a ja to ne volim (mislim na veceru)
:)pa ti i ne trebash da drzish dijetu ako ne vecherash, a dobro doruchkujesh.To je dobar nachin hranjenja i ukoliko imash vishka ti ga lako mozesh regulisati.
Problem je nama koji volimo da se najedemo za vecheru pa posle toga u krevet.

Ja inache ne volim te unprofor-dijete jer mislim da ne moze biti zdravo u jednom danu opteretiti organizam samo mesom,pa sjutra vocem a jednom chak i kolachima.
Organizmu svakodnevno treba svih vitamina,ugljenih hidrata,bjelanchevina ali svega umjereno ,bez pretjerivanja,ukoliko imate vishka kg,u suprotnom nema ogranichenja-sve je zdravo:)

sparco
02-04-07, 12:55
tacno i nema druge nego zvoncice da se druzish samnom

cocacolica
02-04-07, 15:07
pa zvončica je u pravu...ako dobro doručkuješ i bukvalno preskačeš večeru nema problema da skines koji kg.
samo uvedi više fizičke aktivnosti i to je to..
inače ova dijeta je za one koji imaju preko 18-20kg. viška

sparco
02-04-07, 15:25
dobro je onda ja imam 5 al ga dobro nosim, heheheh debeo sam al dobro mesham

cocacolica
02-04-07, 15:29
ma onda to i nije visak...5 kg. manje više isto je!!!!!

sparco
02-04-07, 15:30
eeheehhehee al meni stoji pa kako god i ja ih volim ;)

cocacolica
02-04-07, 15:38
e pa pravo da ti rečem to je i najbitnije, moj ti je savjet onda da se ne opterecuješ njima vec uživaj!!!!

kuglica
02-04-07, 15:44
eeheehhehee al meni stoji pa kako god i ja ih volim ;)
E da ti ja mogu kako prebacit mojih 5 kila viska, pa da tebi lijepo stoje mjesto meni...

sparco
02-04-07, 16:05
a shto ti bash tako slatko izgledash , ja tebe mrsavicu ne bi mogao da zamislim , bila bi jako ruzna

kuglica
02-04-07, 16:07
a shto ti bash tako slatko izgledash , ja tebe mrsavicu ne bi mogao da zamislim , bila bi jako ruzna
A imas i pravo... Hvala sparco.
:)

sparco
02-04-07, 16:15
;))))) nisam ti to rekao da bi te ohrabrio nego stvarno jes tako, makar meni iskreno

kuglica
02-04-07, 16:23
Shvatila sam te :)
Evo da se pohvalim pocinjem sjutra u 1 fitness klub(po milioniti put pocinjem, a sjutra konacno), a inace sam se bas disciplinovala, svako jutro od 07h vozim sobno biciklo po 20 min-pola sata kako kad... 2l tecnosti dnevno, jedem CornFlakes, i vec se bolje osjecam. Laksa sam samoj sebE...

kIkICa
02-04-07, 20:29
To je ono o chemu sam prichala... :p

Josh bi ti bolje bilo da sat vremena prije treninga popijesh kafu jer je ona odlichna za sagorijevanje masti. ;)

zvoncica
03-04-07, 01:39
tacno i nema druge nego zvoncice da se druzish samnom:Dnecu da ti se druzim kad ne vecherash!
Meni da nije vechere nishta na usta ne bi stavljala ali kako noc padne,cvrchki pochnu pjesmu ja se u frizider ubachim i merachim:blah:
sad cu da pochnem da shetam svaki dan do na Goricu, do vrha i nazad!
Oli me nauchit kako vecheru da izbachim?:confused:

Nagrdi me ovo pletenje i heklanje,ogladni se strashno od toga,zato mlogo vecheram:devil::lolblue::lolblue::lolblue:

zvoncica
03-04-07, 01:42
To je ono o chemu sam prichala... :p

Josh bi ti bolje bilo da sat vremena prije treninga popijesh kafu jer je ona odlichna za sagorijevanje masti. ;):)Poshto ja pijem mnogo kafe (obozavam je) da li se to odnosi samo na osobe koje imaju fizichke aktivnosti ili kafa sama po sebi sagorijeva dobro masti?

Ja bih bila kost i chapra kad bi to bilo tako?!
Mora da to vazi za one koji se bave nekom aktivnoshcu!:(

Titania
03-04-07, 02:34
kafom izlucujes dosta tecnosti. Neki je ne preporucuju, kao ni cajeve...
A sto znam. Ja popijem jednu-dvije kafe na dan, i basta.
Nego, danas sam bila na pice sa drugom koga ne vidjeh dugo, i pitao me "jesi li ti to malo smrsala?!" jupiiiii:bravo: :bravo: :bravo:

A danas sam se jedva ustala, digla na noge, koliko su me cjevanice boljele od konopca za preskakanje i sobnog bicikla... POsto se ne dizem ujutru rano nikad, to radim popodne oko 7, 8 tj.to dodje navece..:-)

sparco
03-04-07, 08:58
hehehehehe ja sam sinoc uspio treningom da izbacim 1 i 400 jeeeeee i cim sam ustao jutros u 5ipo odvalio sam se dva sam vratio , ahahahahh neka neka dobro mi stoji ( bas umijem da se tjesim ne?)

kIkICa
03-04-07, 09:03
li se to odnosi samo na osobe koje imaju fizichke aktivnosti ili kafa sama po sebi sagorijeva dobro masti?

Mora da to vazi za one koji se bave nekom aktivnoshcu!:(

Meni je instruktor preporuchio samo sat vremena prije treninga jer podstiche sagorijevanje kad se bavish nekom fizichkom aktivnoshcu. Za samo ispijanje ne vjerujem, onda bi vas vecina bila kao shtapici... :p

Inache kafa uopshte nije toliko shtetna po zdravlje koliko prichaju. 2-3 sholje su normalna dnevna doza, a i mozhe da sprijechi cirozu jetre do 80%... ;)

sparco
03-04-07, 09:04
pa naravno kad se uzme posle jela utice na 16 metaboloskih proc3esa u organizmu ;))) trep trep

kIkICa
03-04-07, 09:06
POsto se ne dizem ujutru rano nikad, to radim popodne oko 7, 8 tj.to dodje navece..:-)

E pa pochni! :p Najzdraviji ti je jutarnji trening...

sparco
03-04-07, 09:17
ko za njega ima vremena ;(((((((((((

kuglica
03-04-07, 09:46
Ja sam umjesto u 07.20h, pocela u 07h da se budim, i pravac u 2 sobu na sobno biciklo, 20min do pola sata, kako kad... i prija mi...

sparco
03-04-07, 11:25
kako ti neceprijat i posle toga josh da covjek ima vremena za jednu kombinaciju toplo hladnog tusa, cini mi se voz bi zubima pregrizao kakav bi bio

kuglica
03-04-07, 11:26
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm nista ljepse od jutra...

zvoncica
03-04-07, 12:41
Meni je instruktor preporuchio samo sat vremena prije treninga jer podstiche sagorijevanje kad se bavish nekom fizichkom aktivnoshcu. Za samo ispijanje ne vjerujem, onda bi vas vecina bila kao shtapici... :p

Inache kafa uopshte nije toliko shtetna po zdravlje koliko prichaju. 2-3 sholje su normalna dnevna doza, a i mozhe da sprijechi cirozu jetre do 80%... ;) :De znala sam ali fizichke aktivnosti ,kad sam ja u pitanju, su potpuno zanemarene,izuzev shetnja...ponekad:(
To za kafu sam chitala i josh sam prochitala da osoba koja popije po 3 sholjice kafe dnevno nikad nece oboljeti od raka debelog crijeva!
E,sad,poshto su istrazivanja iz stranskih zemalja,vjerovatno misle na onu njihovu razvodnjenu kafu a ne na ovu nashu kachamakushu:p