PDA

View Full Version : Udes voza?

Pages : [1] 2

gos1
23-01-06, 17:56
Da li neko zna vise o nesreci kod Bioca?

SHORTY
23-01-06, 18:08
Kolko mrtvih kolko povrijedjenih znali se shto?

pljaka n*1
23-01-06, 18:13
ne, ali gledam upravo na tv da iz Transfuzionog zavoda traze davaoce krvi

+ danas na podrucju Pg-a bilo je nekih 15 udesa

Hari Krisna
23-01-06, 18:14
Nesto prije 17 sati cetiri vagona elektromotornog voza, koji je iz Bijelog Polja isao za Podgoricu, otkacila su se i zajedno sa svim putnicima srusila u provaliju duboku vise od trideset metara kod Bioca. Potvrdjeno je da ima vise mrtvih i povrijedjenih i da su sve spasilacke i policijske ekipe mobilisane i pozivaju se svi dobrovoljni davaoci krvi u Podgorici da se hitno jave Centru za transfuziju Klinicko-bolnicki centar u Podgorici radi davanja krvi.

Mugi
23-01-06, 18:24
Evo mi pored posla svake 15 minuta po jedna vatrogasna i hitna kola prolaze, mora da je bila bas neka teska havarija.

DIDI
23-01-06, 18:25
3 vagona su valjda iskocila iz shina i pali u provaliju dugu 50m, ima masu povridjenih, mrtvih ima isto al nisu rekli koliko.
i da apelovali su na radiju da svi koji mogu da daju krv da se jave centru za transfuziju

3km od biocha je sletio, na elmag TV se vrti reportaza sa lica mjesta

igorm
23-01-06, 18:25
po mojim nekim saznanjima radi se o 4-5 vagona koji su ispali sa sina...katastrofa!!!
sto je jos gore, najvise je izgleda bilo djece...uzas...

cupka
23-01-06, 18:29
Špekuliše sa brojem mrtvih ( ne želim ni da razmišljam o tome) povrijeđenih je dosta. Među porvijeđenima ima jako puno djece. Ako je neko dobrovoljni davalac krvi neka se javi KBC.

Jedino znam zvanično da u vozu nijesu bila djeca iz dječijeg odmarališta Veruša.

intruder
23-01-06, 18:37
strashno brate... :(

PARABELUM
23-01-06, 18:38
Strasno!!!!!!!

nazgul
23-01-06, 18:39
agencije prenose d aje 100 ljudio vec primljeno u KBC i da ima vise povrijedjenih! (ne znam jel se ovo vise odnosi na vise od tih 100) - katastrofa

igorm
23-01-06, 18:41
ja sam cuo da ima 200 povrijedjenih (sad jel to "preko" ili "oko" ili "do"
ne znam)

nazgul
23-01-06, 18:46
evo sad me zvao brat, rece da je na RTCG gledao nemontirani materijal - i kaze da je STRASNO :(

NSX
23-01-06, 19:16
I ne bilo strasno, prosle godine kad je sletjela ona lokomotiva teretnog onaj se masinovodja cudom izvukao i nakon toga niko prstom nije mrdnuo. Dok odgovorni u zeljeznici(i jos ponegdje) ne budu poceli da budu slati u Spuz ovo ce se jos desavat.

nazgul
23-01-06, 19:21
Do danasnje teske zeljeznicke nesrece u blizini Podgorice doslo je zbog toga sto su vozu otkazale kocnice, rekao je jedan od putnika, student Ivan Stanic.
Stanic, koji je bio u zadnjem vagonu voza koji je saobra}ao na liniji Bijelo Poqe - Podgorica, rekao je da su kocnioce otkazale u trenutku dok je voz prolazio kroz tunel u mjestu Bratonizici, i da su se prvi vagoni koji su izasli iz tunela otkazili i sletili u kanjon Morae, dok je ostale vagone zadrzao zid tunela.
"Kada su otkazale ko~nice, voz je dobio veliko ubrzawe i vise niko nije mogao da ga kontroli{e i upravlja njime", rekao je ovaj ocevidac.
On je rekao da je vidio da su prvi vagoni voza totalno unisteni, da je veliki broj povrijedjenih u teskom stawu trazio pomoc, te da su neki putnici pali u provaliju.
Prema rijecima Stanica, prvi su u pomoc stigli pripadnici MUP-a Crne Gore.

ovako vele agencije

kIkICa
23-01-06, 19:32
Jao... Katastrofa. :cry:

Sad sam gledala dnevnik na HRT-u; kazhu da za sad ima preko 100 mrtvih i blizu 200 povrijedjenih i da josh uvijek izvlache narod iz vagona...

NSX
23-01-06, 19:44
Jao... Katastrofa. :cry:

Sad sam gledala dnevnik na HRT-u; kazhu da za sad ima preko 100 mrtvih i blizu 200 povrijedjenih i da josh uvijek izvlache narod iz vagona...

Ma se*u Hrvati (a voljeli bi oni) zasad je troje utvrdjeno a vjerovatno je tu oko 10 i nesto vise, ali opet i da je 1 covjek katastrofa je.

igorm
23-01-06, 19:51
na dnevniku RTCG u 19.30h izjavili su da je u KBC stiglo oko 106 povrijedjenih a da imaju informaciju o 3 mrtvih.Medjutim sa lica mjesta stizu zrtve drugog vagona a prema reporteru iste TV kuce ima mnogo vise povrijedjenih...
one slike su potresne u pm...

DIDI
23-01-06, 19:52
valjda ima oko 30 mrtvih

underwater love
23-01-06, 19:55
Ljudi ovo je haos, ne mogu da vjerujem, prevrcem sa kanala na kanal, jadni jadni jadni jadni ljudi, ovo je stvarno stravichno, katastrofa ...:cry: :cry: :( :( :( :( ne mogu da vjerujem da se ovo deshava...

GAGA
23-01-06, 19:58
OKO 40 mrtvih do sad.
oko 200 ljudi je bilo u vozu.

The_B@fU$ ®
23-01-06, 20:09
Sto pricate ljudi evo javishe na rtcg troje mrtvih i oko sto povrijedjenih

BLASTER
23-01-06, 20:09
ja neznam sta da kazem,potresao sam se sav...
KATASTROFA!

BLASTER
23-01-06, 20:10
http://www.mtsmondo.com/news/world/story.php?vest=5415

odje pise troje mrthiv,al bojim se da ce ih biti vise

Fabia_Elegance!
23-01-06, 20:10
Ipak dobro su prosli. Mogla je tu da bude jos veca katastrofa.

Nasa ekipa je bila na licu mjesta i vidim snimak. Prica se da je voz ostao bez kocnica.

Mugi
23-01-06, 20:13
Zvanicna informacija 8 mrtvih 106 povrijedjenih, s tim sto se strahuje da te ta brojka predji preko 10 mrtvih.

Yolle
23-01-06, 20:18
sad sam chuo od ljudi iz bolnice da je katastrofa, mnogo wishe mrtwih ali ne smiju objawljiwati zbog jawnosti...
katastrofa...

Hombre
23-01-06, 20:18
ono sto sam ja cuo je da ima masu leseva koje su samo sklonili da bi mogli da pridju zivima :(

stvarno uzasno, kroz grad samo prolaze kola hitne pomoci, a i dosta "civilnih" vozila koji nose povrijedjene :(

SHoPaHoLiC
23-01-06, 20:22
uzas...strasha i nevidjena tragedija na ovim prostorima...

pridruzujem se apelu da svi koji su u mogucnosti podju i daju krv!!!

Artemis
23-01-06, 20:23
Uzas jedan......Ne mogu da vjerujem... :( :( :(

Killy
23-01-06, 20:48
ja imam stan 50m od zeljeznice uh kakav je to prizor bio majko mila sav sam se najezio...

Oko 20 kola Hitne sa rotacionim opsta panika...

Uh ... ne daj boze...

sta_ce_nama_soferima_kuca
23-01-06, 20:58
Ako treba ovakve stvari da se dese pa da nekom iz zheljeznica dodje iz dupeta u glavu da se malo cheshce obavi remont lokomotiva i rekonstrukcija pruge - isplate li se Crnoj Gori uopshte zheljeznice? :mad: :evil:

Fabia_Elegance!
23-01-06, 21:04
Ako treba ovakve stvari da se dese pa da nekom iz zheljeznica dodje iz dupeta u glavu da se malo cheshce obavi remont lokomotiva i rekonstrukcija pruge - isplate li se Crnoj Gori uopshte zheljeznice? :mad: :evil:
Kakve plaće imaju radnici u Željeznici?
Mislim da i našu željeznicu čeka ista sudbina kao NorthWest.

Yolle
23-01-06, 21:07
...sad je najmanjne wazhno zashto se to desilo i ne treba u owakwim momentima trazhiti kriwce, wjerujem da ce se o tome prichati dugo wremena...
a jawljajte ako znate bilo shta nowije :(

tweet
23-01-06, 21:14
Deadly train plunge in Montenegro

Monday, January 23, 2006; Posted: 2:33 p.m. EST (19:33 GMT)
BIOCE, Serbia-Montenegro (AP) -- A packed passenger train derailed Monday and plunged into a steep river canyon outside the Montenegrin capital, killing at least 10 people and injuring over 100, police and witnesses said.
At least 106 injured passengers were taken to the main hospital in Podgorica, doctors said.
The accident occurred near Bioce, a village about 15 kilometers (nine miles) northeast of Podgorica, shortly after 4 p.m. (1400GMT) when the train derailed as it emerged from a tunnel above the Moraca River, police said.
Police, medical workers and volunteers were pulling bodies from the 100-meter-deep (330-foot-deep) ravine and ferrying them away on stretchers and in their arms.
An Associated Press reporter on the scene saw at least 10 lifeless bodies laid on the side of the road above the ravine and dozens of injured people carried on stretchers.
Victims cried for help from the ravine, where four train cars lay smashed. Darkness in the densely forested area was hampering rescue efforts.
The passenger train was en route from the northeastern town of Bijelo Polje to the Montenegrin coastal city of Bar when it derailed near Podgorica.
"I had fallen asleep when a loud noise woke me," said Stanislava Bukovic, 60, one of the injured passengers, as she was carried away on a stretcher.
"Then I felt something hit my head and lost consciousness," she added. "The next thing I knew I was on this stretcher."
Another passenger, Hungarian Karman Chofu, said: "It was horrible, I saw many dead and wounded around me."
Investigative judge Zoran Radovic told The Associated Press that the entire train fell into the ravine and that it was carrying many schoolchildren home from a skiing holiday in the north.
Interior Minister Jusuf Kalomperovic said initial reports indicated the train had a brake failure that may have caused it to derail.
Miodrag Djurovic, head of the main hospital in Podgorica, said 106 injured passengers, including 10 children, were being treated at the hospital.
He appealed for people to donate blood.
uzas...treba sve ucinjet i poc tamo na licu mjesta i pruzit pomoc ljudima i naravno apel svima da daju krv

Hari Krisna
23-01-06, 21:16
Trenutno je na tv vanredna emisija o nesreci i nema novijih informacija samo da je poginulo vise od 30 putnika

mc_esseny
23-01-06, 21:16
ja chuh' da ima oko 30ak stradalih shto je nezwanichna info
i preko 110powrijedjenih
u wagonima je bilo preko 200 ljudi :( :(
tuga stwarno..:mad:
ewo ima na RTCG 1

NSX
23-01-06, 21:23

A cuj ja ne znam uopste cemu cudjenje pa bilo je samo pitanje dana kad ce se ovako nesto desit. Ljudi ne razumiju da sa ovakvim stanjem nije nesreca kad se desi no je sreca kad se ne desi.

kIkICa
23-01-06, 21:27
Mislim da je stvarno suvishno ishta komentarisati u ovakvoj situaciji, ali ovaj post nisam mogla a da ne vidim:

Kakve plaće imaju radnici u Željeznici?

Je li ovo bio komentar ili pitanje na koje stvarno trazhish odgovor?

23-01-06, 21:31
http://www.index.hr/images2/nesrpodgrtl1v.jpg

Ova slika uzhasno boli

NSX
23-01-06, 21:32
Mislim da je stvarno suvishno ishta komentarisati u ovakvoj situaciji, ali ovaj post nisam mogla a da ne vidim:

Je li ovo bio komentar ili pitanje na koje stvarno trazhish odgovor?

I meni je njegov komentar zapao za oko. Ako su im male plate niko ih ne bije po usima da rade ono sto ne znaju ili za sta nemaju dovoljno odgovornosti.

DIDI
23-01-06, 21:37
37 mrtvih
123 povrijedjenih od toga 79 djece

23-01-06, 21:40
Je li to konachno?

DIDI
23-01-06, 21:41
http://www.index.hr/images2/nesrpodgrtl1v.jpg

Ova slika uzhasno boli
to dijete je izgleda umrlo :(

underwater love
23-01-06, 21:43
37 mrtvih
123 povrijedjenih od toga 79 djece
Bogte :( :( :(
Ovo zvanichno je li? Meni je antena otishla ne mogu nishta sem HRT da uhvatim.

DIDI
23-01-06, 21:45
Je li to konachno?
nije...

jer ne zna se josh dal su sve putnike pronasli, sto zive sto mrtve

mc_esseny
23-01-06, 21:46
zamolio bi te da pazis sto pises na ovom topicu

DIDI
23-01-06, 21:52
zvanicno 39 mrtvih

135 povrijedjenih, 75 djece!!!

shrek
23-01-06, 21:53
Ne mogu da vjerujem da se ovo desilo. Zalosti! Mogu samo zamislit kako je ljudima cija je rodbina bila tom vozu...

Killy
23-01-06, 22:18
Pomozi Boze...

Killy
23-01-06, 22:30
Nema nikakvih novih info ? Nadam se da je broj poginulih stao i da se vise nece povecavati...???

intruder
23-01-06, 22:33
pa nece valjda...oko 40 koliko ja chuh..i ministar Lompar podnio ostavku...

kIkICa
23-01-06, 22:34
Ko je taj?

tweet
23-01-06, 22:37
Andrija Lompar- ministar saobracaja. A zasto je podnio ostavku zna li se ?

Killy
23-01-06, 22:37
Ministar saobracaja...

intruder
23-01-06, 22:38
je li moguce da mi je ovo pitanje postavljeno?

NSX
23-01-06, 22:40

Zato sto je odbio da se investiraju milioni u zastakljivanje aerodroma i pare preusmjerio u poboljsanje sigurnosti zeljeznice. Mada da se on nesto pitao vjerovatno bi to uradio ali ipak snosi odgovornost.

kefalo
23-01-06, 22:41
tragedija!!! 39 zivota!!! R.I.P. :(

edit: i stvarno je nebitno zasto je ministar Lompar podnio ostavku!! ja znam da ce mnogi rec "Milo je otkinuo kocnice" "kostunica je posla pokvaren voz" ali dajte ljudi da politiku ostavimo po strani makar jedan dan!

Hombre
23-01-06, 22:44
dobro covjek je podnio ostavku kao moralni cin, i svaka mu cast na tome. samo se bojim da ne bude kao sa nenezicem, podnio ostavku pa onda trte vrte, opet ministar.

a cudi me da onaj kasalica jos nije podnio ostavku, on bi trebalo da je najodgovorniji!!!!

Hari Krisna
23-01-06, 22:46
Poslije zemljotresa 1979 ovo je najveca tragedija u Crnoj Gori po ljudskim zrtvama. Kako cujem, prekinuta je akcija spasavanja i ostaje samo nada da niko nije ostao ispod vagona :(

intruder
23-01-06, 22:47
tragedija!!! 39 zivota!!! R.I.P. :(

edit: i stvarno je nebitno zasto je ministar Lompar podnio ostavku!! ja znam da ce mnogi rec "Milo je otkinuo kocnice" "kostunica je posla pokvaren voz" ali dajte ljudi da politiku ostavimo po strani makar jedan dan!
niko ne ulazi u politiku coece :)
on je ministar saobracaja i to je sve...moralni chin

CicaMaca
23-01-06, 22:50
Horor!

Ovo nije smjelo da se desi!!!

tweet
23-01-06, 22:53
Dobro ajd, mogla sam bez toga pitanja.

kefalo
23-01-06, 22:54
niko ne ulazi u politiku coece :)
on je ministar saobracaja i to je sve...moralni chin

nije bilo upuceno tebi nego nsx-u

DIDI
23-01-06, 22:54
Poslije zemljotresa 1979 ovo je najveca tragedija u Crnoj Gori po ljudskim zrtvama. Kako cujem, prekinuta je akcija spasavanja i ostaje samo nada da niko nije ostao ispod vagona :(
bila je ona kad se srusio avion nedje put Zabljaka dje li vec, tad je 48 poginulo
evo direktor zeljeznice je podnio neopozivu ostavku

misha
23-01-06, 22:59
ljudi užas,a rekoše pored 39 mrtvih i još dvoje koje pokušavaju da izvuku spasioci iz olupine

mihael
23-01-06, 23:39
bilo je samo pitanje vremena kad ce se nesto ovakvo desit..nazalost, kod nas dok neko ne upadne u shahtu i sav se ne polomi niko nece da pokrije rupu..uzas!

sad ce samo vijesti koji je ministar, predsjednik i uopste neko iz vlasti rekao sto i dje je ko koga posjetio..kako su ministarstva reagovala munjevito..bla bla bla..tesko onom ko je nekoga izgubio

moje iskreno saucesce porodicama poginulih

Miss_Lucifer
23-01-06, 23:44
josh ne mogu da verujem...

Najbolja drugarica je trebala da dodje tim vozom u PG

srecjom je njeni spreche

SRECJOM!

:( :( Uzhas

Fabia_Elegance!
23-01-06, 23:48
bilo je samo pitanje vremena kad ce se nesto ovakvo desit..nazalost, kod nas dok neko ne upadne u shahtu i sav se ne polomi niko nece da pokrije rupu..uzas!

sad ce samo vijesti koji je ministar, predsjednik i uopste neko iz vlasti rekao sto i dje je ko koga posjetio..kako su ministarstva reagovala munjevito..bla bla bla..tesko onom ko je nekoga izgubio

moje iskreno saucesce porodicama poginulih
To je to!

Sad je kasno, za to svi moramo da se kontrolisemo prije dogadjaja, znaci nikad ne bismo vidjeli tako nesto.

Uzas!!

Grlica85
23-01-06, 23:48
E je**m ti "srecnu 2006. godinu", "srecno" li nam je pocela...Prvo sa onom petoclanom porodicom, pa sad ovo. Nemam rijeci...

igorm
23-01-06, 23:54
poslusacu "To Live Is To Die" od Metallice u znak postovanja prema preminulima...R.I.P.
Lomparu svaka cast...nije morao ali jeste podnio ostavku i dobar je covjek...
a sto se tice zrtava, ja se bojim da ce biti jos jer je mrak i ne vjerujem da su 100% pretrazili onakav teren... :(

_JELENA_
24-01-06, 00:20
11 ljudi je poginulo iz bp-a. među njima momak sa kojim sam se nekad družila.. :cry: :cry:

Mabus
24-01-06, 00:28
Šta da kažem, lično sam učestvovao u spašavanju putnika!!! Ono što je tragično je da su petnaestak vozila zalutala pokušavajući doći do stradalih da bi se kasnije povratila i našla pravi put do povrijeđenih. Put kojim su prilazila vozila je bio nevjerovatno uzak čak toliko da su se samo na pojedinim mjestima mogla mimoići. U jednom trenutku postojao je višak vozila tako da su onemogućavala normalno funkcionisanje prebacivanja povrijeđenih. Bilo je i dosta civilnih auta koja su uticala na slabiji protok odvijanja saobraćaja. U svakom slučaju volja naroda da pomogne je bila nevjerovatno pozitivna, čak su se i utrkavali ko će prije doći i preuzeti nastradale.

DeViLiSh|Je$$uS
24-01-06, 00:30
sve pri svemu....ali ne mogu da vjerujem da kad smo otishli da damo krv pa jedno dobrih 300 ljudi stajalo na onaj vjetar da gleda kako ambulantna dovoze povrijedjene...jebeni cirkus su tamo napravili....pih....debilchad nema pametnija posla....

P.S. inache me je prijatno iznenadilo koliko ljudi je doshlo krv da da...

Ice i MARFI respect !

Artemis
24-01-06, 00:31
Ja ljudi veceras necu moci da zaspem..............................

:cry: :cry: :cry:

Ego_and_his_own
24-01-06, 00:32
Ministar policije Jusuf Kalamperović najavio je da će akcija spašavanja i izvlačenja nastradalih biti nastavljena tokom noći:
"Akcija nije završena , ponavljam u vanredno teškim uslovima , ekipe vatrogasaca, unutrašnjih poslova, željeznice, sijeku olupine elektromotornog voza , radiće čitavu noć , radiće dok je potrebno da niko nebi ostao na tom snijegu, na toj mećavi , na tom nepristupačnom terenu."

hercules
24-01-06, 00:33
Katastrofa. Nema rijeci da se ovo opise. Rekose da pored 39 poginulih ima jos 2 lica koja se nalaze u olupinama vagona.
Ovo se moglo izbjeci, da se ne stavljaju na linije vozovi koji su stari i preko 40 godina :(
Kakva tragedija :cry::cry:

DIDI
24-01-06, 00:37
sve pri svemu....ali ne mogu da vjerujem da kad smo otishli da damo krv pa jedno dobrih 300 ljudi stajalo na onaj vjetar da gleda kako ambulantna dovoze povrijedjene...jebeni cirkus su tamo napravili....pih....debilchad nema pametnija posla...
nemoj tako mnogo rodbine povrijedjenih je bilo tamo!!

Ego_and_his_own
U Crnoj Gori vlada muk i neverica, javlja za B92 specijalni izveštač Srđan Janković. Mnogi građani su i dalje ispred Kliničkog centra, gde čekaju vesti o svojim najbližima. Do 20 sati su ekipe prevozile povređene u podgoričku bolnicu, a tek posle su prevoženi oni kojima nije bilo spasa. Dežurne spasilačke službe su ostale na licu mesta u želji da dođu do još najmanje dva tela, koja su naknadno primećena, a zarobljena su u olupinama vagona. Nemoguće je prići platformama ispod vagona gde postoji još sto metara izuzetno strme litice gde postoji mogućnost da bude pronađeno još nastradalih.

Buba_mara
Katastrofa. Nema rijeci da se ovo opise. Rekose da pored 39 poginulih ima jos 2 lica koja se nalaze u olupinama vagona.
Ovo se moglo izbjeci, da se ne stavljaju na linije vozovi koji su stari i preko 40 godina :(
Kakva tragedija :cry::cry:

Ma nisu toliko stari,kako kad je Medenica izjavio da on nije znao da su nasi vozovi u tako teskom stanju :roll: . Neki ljudi stvarno nemaju srama...

Sick-Boy
24-01-06, 00:42
Nasa trula zeljeznica... Jos od Tita, niko dinara ne ulozi u te sklopocije...
A i do sad je bila frka i jeza, al' ajd' sad stisni mudo, pa sjedni u one sanduke na tockovima. Stvarno katastrofa...

Sidewinder
24-01-06, 00:45
Strasni sud casti mi,katastrofa.....Nadam se makar da je sto manje djece u tu nesrecnu cifru poginulih.

Kapa dolje murijacima,vojnicima,vatrogascima i onim ljudima silnim te priskochishe u pomoc.

Blackout
24-01-06, 00:46
41 poginulo 5 djece od toga
preko 200 povrijedjenih od toga 90 djece

Buba_mara
24-01-06, 00:49
Evo javise da je medju poginulim 5 djece :(

Sidewinder
24-01-06, 00:50
Ma nisu toliko stari,kako kad je Medenica izjavio da on nije znao da su nasi vozovi u tako teskom stanju :roll: . Neki ljudi stvarno nemaju srama...

Sto se toga tiche ja mu licno vjerujem da nije vjerovatno detalje znao,izvrsni direktor je taj koji treba da zna najbolje u kakvom su vozovi stanju.U tu nesretnu zeljeznicu sve se zivo krade,da se moze pruga kako izvalit pojedini bi je do kuce usmjerili.PI.

Zvek_Zivi
24-01-06, 00:54
Eo i Swecka pise o tome ,a ja u medjuvremenu gledam setelitsku i kazu troje mrtvijeh a masu povrijedjenijeh ! Ja ljudji nebi spekulisa sa ciframa mrtvijeh ,da se ne dize panika veca no sto jes ! U svoj ovoj nesreci opet ima necega pozitivnoga. Nas narod skace ka munje da pomognu u nevolji bez obzira na posledice ! Kad se desi ovako nesto stravicno tek onda se pocinje mozgat ,jeli se moglo sprijecit ! Nesto razmisljam kad sam letijo za PG iz BG na ulaz od avijona bacim pogled na prozore kod pilota i vidim silikonom za kupatila su lijepili tako debilno da sam se ukocio od pa$ega straha ! Sve nesto lamara krivo raspalo da samo ceka dan kace bit ovakva a mozda i jos gora tragedija !
Dako bidne pouka ovijema iz vlade ,kako treba i sto cinjet da ne dodje do ovakovijeh tragedija !
Veoma mi je za i neka je laka crna zemlja poginulima a povrijedjenima zelim brzi oporavak !

Buba_mara
24-01-06, 00:55
Sto se toga tiche ja mu licno vjerujem da nije vjerovatno detalje znao,izvrsni direktor je taj koji treba da zna najbolje u kakvom su vozovi stanju.U tu nesretnu zeljeznicu sve se zivo krade,da se moze pruga kako izvalit pojedini bi je do kuce usmjerili.PI.

Znam ja da se krade,ali da kaze da nije znao da su nam vozovi u losem stanju,izvini ali ne mogu da povjerujem. Nije on mogao da zna da ce na tom vozu da ode kocioni sistem i sl,ali u globalu,svaki stanovnik CG zna da su nam vozovi losi. Sem ako on nije zivio u Japanu,pa ga sad iznenadila nasa zeljeznica...

hercules
24-01-06, 00:58
90 djece povrijedjeno, 34 zadrzano na lijecenju, 6 djece je operisano. Nazalost 5 malisana je stradalo :cry::cry::cry:
A 184 povrijedjena je zadrzano na lijecenju ukupno.
Po ovome se dobija da je 225 putnika bilo u vozu. Ovo su povrijedeni i preminuli. A jos oni koji su pusteni kucama. Izgleda da je bas masu ljudi bilo u tom nesrecnom vozu :(

Gile_sampion
24-01-06, 01:06
Sta da se kaze posle ovakve tragedije... valjda je jasno koliko smo spremni za integracije, kurce i palce... nema ovo veze sa politikom, nemojte me krivo shvatiti... smatrao bi sebe za necovjeka kad bih politiku uplitao ovde... samo mi nije jasno da posle proslogodisnje pizdarije sa vozom niko ne uradi nista povodom zeljeznica...zar da nam ovo bude upozorenje!?Kako rece neko naprijed sreca je kad se ne desi a ne nesreca kad se desi!Za 40 i kusur zivota neko mora snositi odgovornost jer ako japanski masinovodja moze da ispali sebi metak u celo kad mu voz zakasni jedan minut onda ce i za ovo neko da plati... mogu da podnesu ostavke i izjave saucesca ali ako se sa tim izvuku onda ce to biti samar svima a narocito porodicama nastradalih... ponavljam da kao krivca ne navodim ni jednu politicku funkciju, ni jednu partiju niti nacionalnost...krivac je onaj koji je odgovoran a o tome ce sudstvo i zakonodavstvo!

ice
24-01-06, 01:12
bas se dosta ljudi odazvalo na pozive za davanje krvi. mi koji smo tamo bili a nismo dali jer im nije trebalo, skupili su dosta bili, mozemo ujutro da podjemo i vidimo kakvo je stanje. mogu mislit samo kad odje shiba ovako vjetar, -3 je sad odje, koliko je gore bilo, po onim klancima, kuda su sve spasilacke sluzbe isle... svaka im cast.
ovo je tragedija totalna ljudi... dzaba su sad sve ostavke ministara i direktora.. ovih 41 vise nema, a nadam se da ce na tom broju ostat, mada nije sigurno...

Janko23
24-01-06, 01:22
Moje najdublje saucesce porodicama nastradalih....

CG: Najmanje 39 mrtvih u nesreći
23. januar 2006. | 17:31 -> 23:43 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Podgorica -- U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas oko 16 sati, na pruzi Bijelo Polje-Bar, poginulo je najmanje 39 putnika.

Stravičan prizor (TVCG)

Putnički voz koji je saobraćao na deonici Bijelo Polje-Bar sleteo je danas oko 16 časova sa šina u mestu Bioče kod Podgorice. Povređeno je 135 putnika, od kojih čak 75 dece do 16 godina. Ministar saobraćaja Crne Gore Andrija Lompar je podneo ostavku, rečeno je novinarima posle vanredne sednice crnogorske vlade. Vlada je proglasila trodnevnu žalost.

Ministar saobraćaja Andrija Lompar podneo je ostavku na tu funkciju, navodeći da mu je žao što se ova tragedija desila za vreme njegovog mandata i da se mora osetiti odgovornim. On je kazao da je preliminarne informacije pokazuju da je do nesreće došlo zbog kvara na kočionom sistemu na lokomotivi i da uzrok nije dotrajala infrastruktura. Ostavku je podneo i direktora Željeznica Crne Gore Ranko Medenica.

Ministar unutrašnjih poslova Jusuf Kalamperović je kazao da se akcija spašavanja nastradalih nastavlja i tokom noći i da spasioci trenutno pokušavaju da iz olupina voza izvuku još dva nastradala.

Potpredsednik crnogorske Vlade Miroslav Ivanišević je kazao i da nema opravdanja za izgubljene živote, a upitan da li je cela vlada trebalo da podnese ostavku on je kazao da se železničke nesreće dešavaju i u znatno razvijenim zemljama koje imaju razvijenu infrastrukturu, a da je crnogorska vlada mnogo uložila u razvoj saobraćajne infrastrukture.

U Crnoj Gori vlada muk i neverica, javlja za B92 specijalni izveštač Srđan Janković. Mnogi građani su i dalje ispred Kliničkog centra, gde čekaju vesti o svojim najbližima. Do 20 sati su ekipe prevozile povređene u podgoričku bolnicu, a tek posle su prevoženi oni kojima nije bilo spasa. Dežurne spasilačke službe su ostale na licu mesta u želji da dođu do još najmanje dva tela, koja su naknadno primećena, a zarobljena su u olupinama vagona. Nemoguće je prići platformama ispod vagona gde postoji još sto metara izuzetno strme litice gde postoji mogućnost da bude pronađeno još nastradalih.

Ivanišević je ranije izjavio da je u vozu bilo blizu 200 putnika. Istražni sudija Osnovnog suda u Podgorici je potvrdio da je voz koji je saobraćao na relaciji Bijelo Polje-Bar sa četiri vagona sleteo u provaliju duboku oko 50 metara kao i da je u vozu bio veliki broj dece koji se vraćao sa skijanja. U akciji spasavanja učestvuje oko 330 pripadnika MUP-a i kompletna hitna pomoć.

Sada već bivši ministar saobraćaja Andrija Lompar je ranije rekao je da su angažovane sve raspoložive spasilačke ekipe i kola hitne pomoći, ali da izvlačenje putnika otežava jak vetar koji od podne duva u kanjonu Morače. Na mesto nesreće su došli i crnogorski predsednik Filip Vujanović i premijer Milo Đukanović.

Televizijske stanice u Podgorici prekinule su redovni program i emituju vanredne vesti o železnickoj nesreći kod Bioča. Šef spasilačke jedinice crnogorske policije Goran Begović rekao je da će ta jedinica učiniti sve da pomogne unesrećenim putnicima. Mlađi putnik koji je lakše povređen rekao je televiziji In da je voz sleteo sa šina na izlazu iz tunela i da su se prvi vagoni survali u provaliju, prema reci Morači.

Iz Kliničkog centra u Podgorici su apelovali na rodbinu pokretnih pacijenata da dođu po njih kako bi se oslobodili ležaji za ranjene putnike. Crnogorsko Ministarstvo zdravlja je pozvalo dobrovoljne davaoce krvi da se jave Centru za transfuziju podgoričkog Kliničkog centra. Ispred Kliničkog centra Crne Gore u Podgorici u redu čeka oko 500 dobrovoljnih davalaca krvi, koji su se odazvali apelu za pomoć povređenima.

Srbija spremna za pomoć

Borba za živote (TVCG)

Vanredna sednica Vlade Srbije, posvećena teškoj železničkoj nesreći u Crnoj Gori, biće održana sutra u 13 sati, rekao je večeras agenciji Beta direktor vladine kancelarije za saradnju sa medijima Srdjan Đurić.

Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica razgovarao je sa predsednikom Vlade Crne Gore Milom Đukanovićem i ponudio mu svu neophodnu pomoć u akciji spasavanja i zbrinjavanja nastradalih u železničkoj nesreći kod Podgorice.

Ministar odbrane Zoran Stanković otputovao je na mesto nesreće.

Odmah posle nesreće, resorni ministri Dragan Jočić i Tomica Milosavljević razgovarali su sa kolegama iz Crne Gore i stavili im se na raspolaganje i ponudili sve što je u ovom trenutku neophodno.

Predsednik Srbije Boris Tadić razgovarao je sa predsednikom Crne Gore Filipom Vujanovićem i ponudio mu pomoć Srbije u zbrinjavanju povređenih u teškoj železničkoj nesreći u mestu Bioče, rečeno je FoNetu u kabinetu predsednika Republike.

Predsednik SCG Svetozar Marović dobio je večeras telegram predsednika Hrvatske Stjepana Mesića sa izrazima saučešća povodom teške železničke nesreće u Crnoj Gori: "Potresen vešću o tragičnoj železničkoj nesreći u kojoj je nastradao veliki broj vaših građana, primite u moje lično ime, i u ime svih građana Hrvatske, izraze najdublje sućuti", navodi se u Mesićevom telegramu.

Inače, svi hrvatski elektronski mediji su tragičnu vest objavili kao prvu u informativnim emisijama. Kliničkom centru Crne Gore pomoć u lečenju povređenih putnika ponudila je uprava Bolnice u Dubrovniku, prenela je Televizija Crne Gore.

Janko23
24-01-06, 01:28
00:57

U nesreci poginula 41 osoba od cega petoro djece

U teskoj saobracajnoj nesreci koja se dogodila danas, na pruzi Bijelo Polje-Bar, poginuo je 41 putnika od cega petoro djece, saopsteno je iz Klinicko bolnickog centra Crne Gore u Podgorici. Imena poginulih nijesu saopstena.

Direktor KBC-a Miodrag Djurovc rekao je da su u KBC-u i Djecijoj bolnici hospitalizovane 184 osobe.

Direktor Zeljeznice podnio ostavku

Predsjednik odbora direktora Zeljeznice Crne Gore Ranko Medenica i izvrsni direktor Resad Nuhodzic podnjeli sue veceras ostavke na tfunkcije zbog danasnje teske zeljeznicke nesrece.

22:12

Lompar podnio ostavku

Crnogorski ministar saobracaja i pomorstva Andrija Lompar je podnio ostavku na vecerasnjoj vanrednoj sjednici Vlade Crne Gore. Lompar je ostavku podnio zbig osjecaja objektivne odgovornosti za danasnju tesku zeljeznicku nesrecu.

okac
24-01-06, 01:31
užas ljudi.kakva nesreća...strašno...neka je laka crna zemlja poginulima :(

ehhhhh :(

funky^junkie
24-01-06, 01:40
mislim da ce rasprava na ovu temu sjutra poprimiti druge razmjere, ovo do sad je bilo nekako na prvi mah i ... ZAMOLIO BIH MODERATORE da razmisle o tome i mozda zakljucaju topic. ne bi bilo fino da ovo krene u nekom drugom pravcu...

Gile_sampion
24-01-06, 01:48
mislim da ce rasprava na ovu temu sjutra poprimiti druge razmjere, ovo do sad je bilo nekako na prvi mah i ... ZAMOLIO BIH MODERATORE da razmisle o tome i mozda zakljucaju topic. ne bi bilo fino da ovo krene u nekom drugom pravcu...

Nema drugog pravca stari osim pravca ka istini...

funky^junkie
24-01-06, 01:58
OK, sad ce te neko pitati "a sta je istina" i eto to o cemu sam govorio, nevermind, ja vishe necu pisati na ovom topicu, necu ni ulaziti kako se ne bih iznervirao.

DeViLiSh|Je$$uS
24-01-06, 02:03
didi ja znam da je dosta rodbine bilo.....ali sigurno onoliko ljudi nije doshla zbog toga....pa samo to shto su preklinjali preko radija da ljudi ne idu put mjesta nesrece jer ambulantna kola nisu mogla da prolaze od guzve...meni jeste jasno da porodica dodje i sve....al 2/3 onoga naroda nisu bila tamo zbog toga....

PARABELUM
24-01-06, 02:04
Ja vi moram rec da sam se bas bio utripovao za ove moje u Bar,posto mi stari ide cesto na sever Crne Gore nekakav sam pogan osjecaj ima !!!!3sata nije imalo trika da se dobije Crna Gora iz inostranstva... uzas !!!

Gile_sampion
24-01-06, 02:06
OK, sad ce te neko pitati "a sta je istina" i eto to o cemu sam govorio, nevermind, ja vishe necu pisati na ovom topicu, necu ni ulaziti kako se ne bih iznervirao.

Istina je da se desilo ono sto se moglo sprijeciti a za to neko treba da odgovara...

kitty
24-01-06, 02:09
Uzas stvarno ne mogu da vjerujem...
Zhali Bozhe gdje mi zhivimo
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

okac
24-01-06, 02:11
Posto sam na poslu od 11 sati nocas...nemam tachan info ali ljudi na b92 vele da iako na sve televizije domace ide klasichna muzika ili je chak prekinut program---da PINK televizija emituje Grand show lagano....:mad: :mad: :mad:

Ako se ovo ispostavi kao istina...mogu sjutra da rachunaju na molotovljev u studio majku li im j ebem onu njihovu seljachku mrznu...strashno!!!!

piiihhhhhhhhhh

PARABELUM
24-01-06, 02:50
Znam da nije mjesto a ni vrijeme da pitam ovo(neka moderator izbrise posle)...ali odje trenutno nemam satelitcku antenu da pratim dogadjanja u CG pa ako ima kogodj kakav link za internet radio Cg il tv live bio bih zahvalan!!!

Janko23
24-01-06, 02:57
Prema svedočenju jednog od preživelih, vozu su otkazale kočnice, nakon čega je počeo nezadrživo da ubrzava po opasnoj deonici pruge. Zbog brzine izleteo je sa šina u jednom tunelu, što ga je donekle usporilo, ali nedovoljno da bi sprečilo da voz padne u pedesetak metara duboku provaliju.

Potpredsednik crnogorske Vlade Miroslav Ivanišević je kazao i da nema opravdanja za izgubljene živote, a upitan da li je cela vlada trebalo da podnese ostavku on je kazao da se železničke nesreće dešavaju i u znatno razvijenim zemljama koje imaju razvijenu infrastrukturu, a da je crnogorska vlada mnogo uložila u razvoj saobraćajne infrastrukture.:mad:

Elek3ka
24-01-06, 02:58
Strasno. Tragedija velika. Sve te unesrecene porodice...

Ali takav je nas mentalitet ljudi, i ko zna kad cemo se promjeniti. Bitno je da se daju ostavke, a lose puteve, pruge, zeljeznice i sve lose u ovoj drzavi sto ljudima ne moze omoguciti normalan zivot, sa ovakvim mentalitetom, nikad nece biti sredjeno. Mislim ja ne pricam o nikakvoj politici ili bilo cemu, ne zelim nikoga da uvrijedim, samo pricam o mentalitetu naseg naroda. Bitno je naplastiti se dobro i kad se neka losa stvar desi, dati ostavku kao znak dubokog zaljenja. Nema toga ministra ili bilo kojega covjeka koji ce doci i obnoviti sve sto je vazno za ugodan zivot, bitno je da nicu velelepne gradjevine i dvori, a za normalni zivot gradjana nikoga nije stalo. To je nesto najgore u ovoj drzavi...

okac
24-01-06, 03:17
B92 veli, a? A kako to, brate...
Meni je, iskreno, zao sto nema FTV-a...

Ne veli b92 ljepotane no kao sto napisah--ljudi/posjetioci b92--u komentarima na vijest o nesreci...izgleda da je grand shou pichio u Srbiji na Pink tv a ne na ovoj `nashoj` verziji--pink m...

Ovo je takodje za svaku osudu...ispisham im se svima usta kad sam vec tu :mad:

Lennox
24-01-06, 03:25
uzas...za nepovjerovati.jadni ti ljudi i njihove porodice.

Hari Krisna
24-01-06, 07:36
Dvadesetogodišnji mladić iz Podgorice, Aco Adžić, cijeli sat je po rasutim i smrskanim vagonima, prevrćući tijela, uzalud tražio majku i sestru. Trebalo je da putuje sa njima ali je ostao kući zbog ispita. Naišao je na teško povrijeđenu djevojku, plave kose, koja je imala oko 20 godina. Pozvao je spasioce i zajedno su je iznijeli do pruge gdje je desetak povrijeđenih čekalo spasilački voz i ljekare. Bila je bez svijesti, jedan policajac je skinuo jaknu, pokušavali su da je ugriju i održe u životu. Kada je bilo jasno da nije više sa njima, spasiocima su potekle suze i čuli su se teški jauci. Mladić, koji je prije toga očajnički tražio majku i sestru, zavapio je: “I moja sestra ima godina kao i ova djevojka. Bože ima li te da nas sve noćas spasiš“.

DJuzla
24-01-06, 08:07
evo jutros vele 42 nastradalih... sto je ovo ljudi,kakvo nas ovo zlo zadesi...

Hombre
24-01-06, 08:51
24. januar 2006. | 08:21 | Izvor: B92
Podgorica -- U jučerašnjem udesu voza na pruzi Bijelo Polje-Bar poginulo najmanje 46 putnika, od njih petoro dece.

:(

kuglica
24-01-06, 09:06
http://www.pcnen.cg.yu/

apsolutno_nemoguca
24-01-06, 09:10

piih

Sidewinder
24-01-06, 09:30
POLICIJA SLUTILA NESREĆU

Pripadnici Odjeljenja policije koji obezbjeđuju željeznicu oko 15.40 časova javili su kolegama u Centru bezbjednosti Podgorica da je lokalni putnički voz kod Lutova ostao bez kočnica. Tada je policija, predosjećajući da može doći do tragedije, javila da se sa pruge do Podgorice sklone sve lokomotive i vagoni, kao i da se obezbijede pružni prelazi u naseljima, ispričao je “Vijestima” sagovornik iz policije..
Naredba je izvršena, ali je oko 16 časova saobraćajna patrola, koja je bila kod Bioča, javila da se voz survao u ambis.

Zasto je masinovodja nastavio put,poslije konstatovanog kvara pri zaustavljanju??????

McLaren^Girl
24-01-06, 10:12
Ovo je strasno!

Zadnja informacija - 43 poginulih (5 djece), 185 povrijedjenih

Za dobrovoljne davaoce krvi: (i za sve ostale koji to mogu da postanu)
Sinoc sam bila i zbog velikog odaziva gradjana, vracali su ljude i rekli da im, za sad, nije vise potrebno.
Jutros sam otisla oko 7:30, nije bila guzva, tako da sam uspjela da dam krv. Iako imaju vise potrebe za negativnim krvnim grupama, sve krvne grupe su potrebne, tako da ce danas tokom citavog dana gradjani moci da daju krv.

Takodje, iako je tacno da trenutno imaju dovoljno, ja bih apelovala na sve mladje da, po mogucnosti, odu da daju krv, jer nikad se ne zna sta se moze desiti i kad ce im to biti potrebno. To je samo pola sata vaseg vremena i mozete spasiti neciji zivot...

DJuzla
24-01-06, 10:31
sa rtvcg1:
poginulih 44 (5 djece),povrijedjenih 198
strahuje se da ima jos poginulih ispod vagona...

innominato2
24-01-06, 10:49
Strasna je ovo nesreca, prestrasna da bi se bavili ovdje arbitriranjem i mudrovanjima. Neistine i zlogukost su, ponekad, nevjerovatni fenomen koji ide sa nesrecama. Nije PINK pustao GRAND, prekinuo je svoju redovnu emisiju ZAMKE, ukljucivao se, kao i gotovo sve tv u Srbiji u program RTCG .Kao sto je blasfemicno plasirati ovdje kojekakve "ekspertize" o odgovornostima.
Nesreca je sveopsta a samo ljesinari mogu da prebiraju po zivim ranama Crne Gore i njenih gradjana.
Ostaje nam, elementarne casti i dostojanstva radi, samo saucesce i nijemi pozdrav onima koji vise nijesu sa nama.

podgoricanka
24-01-06, 11:21
ostala sam nijema. stvarno strasno!
najvise mi je zao djece.
trenutno sam u beogradu i vidim da su zaista svi elektronski mediji prenosili bukvalno na svakih par minuta sta se desava.
mozda grijesim ali mi se nekako cini da smo po prvi put svi nekako bili ujedinjeni, da su ljudi isli da pomognu sa svih strana, cak sam cula da i danas u kbc dolaze da daju krv. to je stvarno za postovanje.
eto, putujem tim nesrecnim, vozovima i odlicno znam u kakvom su stanju.....zadnjih 15 godina su itekako ostavile traga....ovo su samo posledice toga.

wild__silence
24-01-06, 11:34
Ne postoje rijechi kojima bih mogla opisati tugu koju trenutno osjecam... :( Velika tragedija,zalost i tuga... Sudbina jednostavno ne bira mjesto i vrijeme... :( :( :(

ice
24-01-06, 11:34
covjek je stao jer je sumnjao u kvar, nije ispostovao proceduru i nastavio je put.
zeljeznice znamo svi u kakvom su nam haosu i to je razlog vise zasto nije trebao da nastavlja put. krivci su i zeljeznica i drzava zbog takvog voznog parka kakav je, al prvenstveno covjek koji upravlja vozom jer nije trebao da krece kad se vec zaustavio i ustanovio da ima kvar. kraj price.
neka je poginulima laka crna zemlja

milicaaaaaaa
24-01-06, 11:51
užasno sam se potresla i ne mogu da vjerujem da se to dešava...
jadni ljud, neka im je laka crna zemlja...

Fenix
24-01-06, 11:58
Klinika za ORL i MFH

Snežana Bubanja, 1981,Bijelo Polje (kući), Gordana Vuković, 1969, Podgorica, Mileva Raičević, 1989, Podgorica, Ljeposava Bubanja, 1959, Berane, Slavka Novićević, 1961, Spuž, i Mirjana Furundžić, 1971, Bijelo Polje.

Plastična hirurgija
Nevenka (Milovana) Mandić, 1971, Kolašin, Alma (Šefika) Ćeman, 1987, Bar, Novelja (Branka) Marković, 1952, Pljevlja, Binasa (Ramis) Halilović, 1964, Bijelo Polje, Jovanka (Panta) Jaćimović, 1945, Podgorica, Duško (Lazara) Medenica, 1965, Kolašin, Želiha (Isa) Softić, 1955, Vrbe i Marija (Milorada) Jovović, 1952, Mojkovac.

Grudna hirurgija
Mladen (Radenka) Vojvodić, 1976, Podgorica, Aleksandar (Gorana) Babović, 1990, Sutomore, Mira (Momčila) Babović, 1971, Sutomore, Ilinka (Dušana) Minić, 1955, Bijelo Polje, Hajrudin (Šuća) Šemović, 1969, Bijelo Polje, Nada (Pavla) Šćepanović, 1981, Kolašin, Drago (Vladimira) Spičanović, 1976, Bar, Mile (Gojka) Glavičanin, 1980, Kolašin (kući), Radun (Veljka) Mašković, 1962, Podgorica, Ivana (Sava) Jančić, 1978, Kolašin (Intenzivna), Gorica (Božidara) Bubanja, 1969, Bijelo Polje, Goran (Branislava) Babović, 1968, Bijelo Polje, Slobodan (Rajko) Ćetković, 1945. i Nevenka (Bećira) Dulović, 1950, Podgorica.

Digestivna hirurgija
Aleksandra Bogavac, 1968, Bijelo Polje, Ljubo (Relje) Delić, 1954, Nikšić, Mijat (Vuka) Lutovac, 1938, Berane i Nevenka Dulović, 1950, Podgorica.

Vaskularna hirurgija
Stefan (Zvonka) Vulević, 1990, Bar, Kertbijev (Zahedije) Sanjin, 1990, Bar, Stefan (Slavka) Peković, 1990, Bar i Sreten Peruničić 1972.

Klinika za urologiju
Dragan( Milana) Drecun, 1982, Bijelo Polje, Vladimir (Milovana) Perišić, 1975, Bijelo Polje, Radovan (Milana) Ristić, 1971, Podgorica, Dževad (Hasana) Purišić, 1968, Plav, Zorka (Marinka) Radanović, 1959, Petrovac, Marko (Dragoja) Raičević, 1977, Bijelo Polje, Radmila (Vukalice) Adžić, 1967, Podgorica i Slavica (Dragana) Adžić, 1988, Podgorica.

Momir (Mijata) Bošković, 1947, Podgorica, Vasilije (Vladimira) Vučković, 1998, Bar, Muradija (Sejfa) Trubljanin, 1960, Bijelo Polje, Desimir (Marka) Čolović, 1951, Podgorica, Gordana (Boža) Bulatović, 1970, Lijeva Rijeka, Mendija (Hamdije) Muratović, 1965, Bar, Borivoje (Vasa) Đukanović, 1948, Podgorica, Dragan (Radomira) Čabarkapa, 1997, Bijelo Polje, Slavica (Ljuba) Kašćelan, 1955, Podgorica, Rajko (Branka) Vuksanović, 1975, Podgorica, Saša (Stevana) Davidović, 1973, Podgorica, Duka (Radule) Mašković, 1951, Kolašin, Stanuša Vujisić, Aleksandar Konatar, Ljubomir Gardašević, Zlata Međedović, Milijana Vujičić, Milica Popović, Vukoman Grujičić, Sonja Gardašević, Božidar Čabarkapa, Duško Jovanović, Bilja Milićević, Rameza Bakija, Dobrila Popović, Svetlana Glušica, Dragica Dedejić, Vukadin Pavlović, Boban Zejak i Safet Mušović.

Pacijenti primljeni u Intenzivnu do 21 čas
Neidentifikovano dijete (muško), Dragan Nacić, Miloš Medojević, Marko Popović, neidentifikovani muškarac, dvije neidentifikovane žene, nepoznato muško lice od 20 do 25 godina, Marko Novićević, 1962, Srećko Grabovac, Slobodanka Joksimović, Muratović (žensko), Ivana Janjičić i Slavica Popović.

Klinika za ginekologiju
Hilda Trubljanin, 1989, Bijelo Polje, Alena Muratović, 1977, Bar, Vida Strunjaš, 1953, Bijelo Polje, Vesna Milić, 1969, Sutomore i Grozdana Selimović, porodilište.

Interna klinika
Mirjana (Milenka) Furundžić, 1972, Bijelo Polje (trenutno na Nefrologiji).

Klinika za ortopediju
Ivan Popović, Arfan Višnjić, Andrej Ćetković, Belma Muratović, Duška Jovanović, Sadeta Zejnelagić, Vesna Vučković, Slavica Novićević, Tanja Popović, Dušica Tasić, Dalibor Lazarević, Šefket Rebronja, Zoran Medojević, Radoman Vukić, Slavomir Trebješanin, Vučeta Nišavić, Nataša Šoškić, Mira Popović, Jelena Mijušković, Tanja Spičanović, Dušanka Pejović (Neurohirurgija), Radun Mašković, Veselin Selimović (kući), Želimir Šebek, Samira Tuzović, Milinka Delić, Milijana Vujičić (Neurohirurgija), Damir Beharević, Vera Radović, Bojan Konatar, Ljubomir Čelebić, Željko Radojević, 1968, Mojkovac, Slavica Popović, Saša Šebek, Radoman Čečović, Šefika Krnić, Slobodan Drobnjak, Ivana Janičić, Ljubica Šekularac, Suzana Gardašević i Jelena Mijušković.

Klinika za očne bolesti
Ivan Milorada Šabeljić, 1957, Podgorica, Miodrag (Željka) Stijović, 1967, Podgorica, Dragana (Milije) Šebek, 1974, Ulcinj, Milica (Želimira) Šebek, 1997, Ulcinj (kući), Miloš (Želimira) Šebek, 1995, Ulcinj (kući), Svetlana (Dušana) Nikotić, 1972, Bar, Resmir (Ramiza) Bakija, 1990, Bijelo Polje, Ljiljana (Dragana) Đukić, 1978, Podgorica, Mitar (Predraga) Jovanović, 1990, Bar, Lazar Božović, 1980, Berane, Milena Đukić, 1984, Kolašin (ortopedski bolesnik), Milosav Popović, 1965, Mojkovac.

jasna
24-01-06, 12:05
Tuzno i pretuzno.....

BOKI
24-01-06, 12:25
Rijeci su suvisne... Mislim da je sudbina ta koja je kriva za sve, a ne masinovodja, ni pruga, ni ministri, ni predsjednici !
U mnogo razvijenim zemljama sa najmodernijim saobrcajnicama se desavaju katastrofalne tragedije i to je fakat.
Necu dalje komentarisati, da je htjelo da se sprijeci - sprijecilo bi se, ovako ... rijeci su suvisne.
Ponosan sam na ti sto zivim medju ovim narodom koji je sve dao da pomogne povrijedjenim ljudima, od policije, vojske, vatrogasaca, crvenog krsta, taxi-sta, privatnih prevoznika, gradjana ...

Hvala Vam ljudi sto ste ubijedili svijet da je Crna Gora malo parce zemlje sa najvecim srcem na svijetu!!!

Alucard
24-01-06, 12:28
Rijeci su suvisne... Mislim da je sudbina ta koja je kriva za sve, a ne masinovodja, ni pruga, ni ministri, ni predsjednici !
U mnogo razvijenim zemljama sa najmodernijim saobrcajnicama se desavaju katastrofalne tragedije i to je fakat.
Necu dalje komentarisati, da je htjelo da se sprijeci - sprijecilo bi se, ovako ... rijeci su suvisne.
Ponosan sam na ti sto zivim medju ovim narodom koji je sve dao da pomogne povrijedjenim ljudima, od policije, vojske, vatrogasaca, crvenog krsta, taxi-sta, privatnih prevoznika, gradjana ...

Hvala Vam ljudi sto ste ubijedili svijet da je Crna Gora malo parce zemlje sa najvecim srcem na svijetu!!!

Slazem se...

jasna
24-01-06, 12:28
sve nam je vaznije od zivota i ljudi, ajte sad opet u prepucavanje i svadju!!!
mislim na ovo sto se zove drzavna uprava!!!

Iceburn
24-01-06, 12:32
Oh Gospode Boze...
Trenutno sam u Italiji i ovamo prenose (ne bas revnosno) sta se desva... i ja ne mogu da povjerujem...
Sad cuh i da je ministar dao ostavku, posteno od njega (najmanje sto je mogao da uradi).
Cinjenica je da su nam zeljeznice bile u ocajnom stanju... ali zar se niko nije sjetio da umjesto tunela, zaobilaznica, mostova i ko zna koliko predizbornih kampanja, plati i za obnovu nase zeljeznice??? Al to je crnogorska filozofija (dok radi ne mijenjaj), a kladim se da ce posle ovoga i kamenje pod sinama promijeniti... ali zar nije malo kasno za to???

Strasno...uzasno...

wild__silence
24-01-06, 12:44

Tako je Boki... slazem se!

underwater love
24-01-06, 12:48

Potpisujem.

apsolutno_nemoguca
24-01-06, 12:49

poslije tvojih rijeci, svaka je dalje suvisna.

_JELENA_
24-01-06, 12:58
iz bp-a poginulo preko 20 osoba.. :( :( :( :cry: :cry: ovo je noćna mora :cry:

La_bambola
24-01-06, 13:00
HOROR!
Nemam rijeci.... :(

DIDI
24-01-06, 13:09
sram vas bilo, vas dvojicu trojicu, sto ne mozete bez politike na ovom topicu!!!

tacno sam znao ko ce da skoci i da prosipa pamet i to politicki

sick-boy, janko-23, vidim li od vas josh jedan post o politici van politickih foruma, a posebno na ovom topicu, dobicete ban!!!

molim vas jos jednom, da ne politizujete ovu tragediju!!!

milicaaaaaaa
24-01-06, 13:20
dajte ljudi stvarno... kako vam sad moze biti do rasprava...

PARABELUM
24-01-06, 13:24
Jel ko od vas forumasha isha da daje krv za te nesrecnike????? ja ne mogu ja sam u Nemacku a nebih se razmisljao da sam dolje zaisto!!!!

Interpol
24-01-06, 13:31
Nemam rijeci, osim najiskrenijeg saucesca porodicama nastradalih, i najvece osude retardima sa Foruma koji obraza nemaju, pa prenose postove sa nekakvih hrvatskih foruma! Who gives a fcuk?!?!?!

Tuga...

Fenix
24-01-06, 13:37
Bice uskoro objavljeni brojevi na koje cemo moci da saljemo donacije, Telekom, Monet i Promonte.

BOKI
24-01-06, 13:43
Crnogorska komercijalna banka AD Podgorica otvorila je račun za pomoć unesrećenim u teškom željezničkom udesu.
Broj računa je: 510-0-40-293908/23012006.

PARABELUM
24-01-06, 13:45
Znam da nije puno al...300eura saljem!!!!

Shiney
24-01-06, 13:49
Da je Bog u pomoc svima, a laka zemlja onima sto nisu vise medju nas. :(

The_Infinite
24-01-06, 14:02
Ne mogu da vjerujem da se ovo desilo.. moje najiskrenije saucheshce porodicama preminulih.. :cry:

NSX
24-01-06, 14:42
"Tragedija se naslućivala
Jedna od preživjelih i srećom lakše povrijeđenih putnica, Dragica Vešković svjedoči za Republiku, da je od trenutka kada je voz počeo nenormalno da ubrzava, sve postalo jasno... Tragedija se naslućivala... -Bilo je jezivo...Voz je iznenada dobio nevjerovatno ubrzanje. Nastala je panika. Policajci su se uhvatili za ručne kočnice, ali one su ostale mrtve. Ništa. Voz je i dalje jurio. Pokušavali su da smire putnike, govoreći da to nije ništa, da će se sve dobro završiti. Čulo se da nema mašinovođe. Da su kočnice otkazale. Katastrofa. Svi su se istrčali u hodnike - priča Vešković drhtavim glasom. Kaže da je voz bio dupke pun. Prisjeća se da jedan policajac povikao: ''Ako Bog da, samo da voz prođe Malu rijeku''. -Ubrzo, u tunelu, lokomotiva je iskočila iz šina. To je možda za mene i moju djecu bio spas. Ne znam. Možda je to usporilo mašinu - kroz suze priča Vešković. Prisjeća se da je nakon što su primljeni putnici na stanici u Bratonožićima voz krenuo, ali poslije nekoliko stotina metara stao je. -Narod kao narod, počeo je glasno da negoduje i pita o čemu se radi. Stajali smo skoro sat. Počelo je komešanje. Čulo se da je mašinovođa izašao da nešto popravlja, valjda kočnice. Konduktera nije bilo nigdje, niko nam ništa nije rekao. Poslije 5-6 minuta voz je krenuo. Tada je nastala panika. Trk tamo, trk ovamo. Počela je vika, neki su pokušavali da ukoče voz ručnim kočnicama. Voz je dobio nevjerovatno ubrzanje. Policajci su pokušavali da smire putnike - priča putnica iz voza broj 61-03. Prevrtanja vagona se sjeća, kako kaže, kao kroz maglu. Kada je sve stalo shvatila je da živa. I ona i djeca. "

Na TVu rekose da su radili remont prije pola godine i da su redovnu kontrolu vrsili prije 4 dana, kako onda da nijedna rucna kocnica ne radi?!

milicaaaaaaa
24-01-06, 14:50
5 dana zalosti ili 3?

Fenix
24-01-06, 15:10
Svi korisnici fiksne telefonije koji pozovu broj 9848 i korisnici Monet-a koji posalju SMS na broj 4422 pomoci ce prikupljanju sredstava za pomoc i ublazavanje posljedica zeljeznicke nesrece. Cijena poziva i SMS-a 1 euro.

*bice aktivno danas od 16.00, slati i zvati poslije tog vremena

igorm
24-01-06, 15:11
3 dana zalosti - donesena odluka na vanrednoj sjednici vlade sinoc odrzane...
boki, svaka ti cast za post...

McLaren^Girl
24-01-06, 15:15
Kad se izvrse ekspertski nalazi, bice jasno je li to do sina, do voza, do masinovodje, do vremenskih uslova, itd. Sad nema poente nagadjati...

Jel ko od vas forumasha isha da daje krv za te nesrecnike????? ja ne mogu ja sam u Nemacku a nebih se razmisljao da sam dolje zaisto!!!!
Ja jesam

The_B@fU$ ®
24-01-06, 15:16
http://www.rtcg.cg.yu/?akcija=vijesti&id=15856
Vlada Crne Gore otvorila je kod Crnogorske komercijalne banke poseban žiro račun solidarnosti za pomoć nastradalima i povrijeđenima u željezničkoj nesreći kod Bioča.

Broj računa: 510-0-40.

Poziv na broj 293908-23012006.

Do sada je uplaceno oko 325.000 eura za pomoc porodicama stradalih u nesreci.

Hombre
24-01-06, 15:18
U kanjonu Morace poginula 43 putnika, 198 povrijedjenih

Direktor Klinicko bolnickog centra u Podgorici Miodrag Djurovic rekao je danas da je u teskoj zeljeznickoj nesreci u mjestu Bioce kraj Podgorice poginulo 43 putnika, a ne 44 kako je ranije saopstio. “Izvinjavam se crnogorskoj javnosti i porodicama stradalih zbog pogresno saopstenog broja poginulih”, rekao je Djurovic na konferenciji za novinare. On je naveo da je medju 43 poginula putnika i zena koju su jutros nasli policajci ispod olupina jednog od vagona.

Djurovic je rekao da se u KBC-u u Podgorici trenutno na lijecenju nalazi 166 putnika, a u Djecijoj klinici 32 djece. On je dodao da je 82 putnika nakon ljekarskih pregleda pusteno na kucno lijecenje.

U tri zdravstvene ustanove u Podgorici trenutno je na lijecenju 198 povrijedjenih u jucerasnjoj teskoj zeljeznickoj nesreci na pruzi Beograd-Bar u mjestu Bioce nedaleko od Podgorice, rekao je direktor Klinicko bolnickog centra Djurovic.

On je naveo da je od ukupnog broja povrijedjenih, koji se nalaze na lijecenju u KBC, Djecijoj klinici i Vojno medicinskom centru, 50 sa teskim povredama.

PARABELUM
24-01-06, 15:20
Ja jesam
Svaka chast..tako treba;) !!!!!:respect:

kIkICa
24-01-06, 15:22
Znam da nije puno al...300eura saljem!!!!

Svaka chast!

Ja krv ne mogu da dam jer sam anemichna a i nisam u CG, ali tata je ishao jutros...
Jedino shto mogu da uradim je da pozovem taj broj, i iako je malo - znachi.

:cry:

Hombre
24-01-06, 15:25
Spremnost naroda da pomogne je definitivno za svaku pohvalu!!! Mnogo me raduje ovako pozitivna reakcija, mada ne treba pretjerivati. Juce su se na biocama ljudi prosto utrkivali ko ce prije stici do povrijedjenih i u jednom momentu su zakrcili prilazni put. Slicno je bilo i pred bolnicom kada su ljudi masovno dosli da daju krv. Ali opet, to je sve pozitivna reakcija, i tome ne treba gledati u zube.

Sad je pravo pitanje, kako najbolje pomoci. Dati krv je svakako dobra stvar, ali to izgleda nije najpotrebnije u ovom trenutku. Mislim da svi mozemo odvojiti makar po taj 1 euro, iako na kraju krajeva novac porodicama zrtava nece nista znaciti. Ali moze znaciti povrijedjenima, ukoliko bude bila potrebna neka skupa operacija, i sl.

Fenix
24-01-06, 16:03
Svaka chast!

Ja krv ne mogu da dam jer sam anemichna a i nisam u CG, ali tata je ishao jutros...
Jedino shto mogu da uradim je da pozovem taj broj, i iako je malo - znachi.

:cry:

Ne moze da se tarifira brojevima van CG tako da dzabe zovete...

Shiney
24-01-06, 16:07
Da li je moguce da mi iz inostranstva vrsimo uplatu na taj ziro racun ?? Pretpostavljam da nam treba neki swift-code od banke itd?
Zna li neko?

kIkICa
24-01-06, 16:24
Ne moze da se tarifira brojevima van CG tako da dzabe zovete...

Kakva glupost... Iskljuchivo u ovakvim situacijama.

ice
24-01-06, 16:25
nevjerovatno koliko je naroda sinoc bilo da da krv. ali ljudi, koliko sam se samo pozivitno iznenadio kad sam se okrenuo i vidio lika koji pita "e, a jel se ovde daje krv, a bato?" kad ono grupica Roma, skupili se i dosli da daju krv. ljudi, svaka cast na solidarnosti, ipak se odavde vidi da jos uvijek srca imamo bez obzira na sve...

kIkICa
24-01-06, 16:33
ljudi, svaka cast na solidarnosti, ipak se odavde vidi da jos uvijek srca imamo bez obzira na sve...

Tako i treba.

Ne znam je li tachno, ali sam chula da je dosta krvi poslato iz Srbije... Svaka chast.

chatnick
24-01-06, 16:50
Strane agencije o ovoj uzasnoj nesreci:
http://news.google.com/?ned=us&ncl=http://news.xinhuanet.com/english/2006-01/24/content_4095172.htm&hl=en

^Tijana^
24-01-06, 16:51
Moze li neko da postavi informacije kako da se finansijski pomogne tome narodu dolje. Vidim neko je postavio br. zirp racuna, da li je to sve sto je potrebno?
Posto vidim da nema vajde da zovem na dati broj telefona...

The_Infinite
24-01-06, 17:00
ove slike bole.. posle svega shto se desilo ovoj napacenoj zemlji, ovo.. svaki komentar je stvarno suvishan..

slika1 (http://www.pobjeda.cg.yu/slike/80694.jpg) slika2 (http://www.pobjeda.cg.yu/slike/1138068256.jpg) slika3 (http://pobjeda.cg.yu/slike/1138077780.jpg) slika4 (http://www.vijesti.cg.yu/slike/188471.jpg) slika5 (http://pobjeda.cg.yu/slike/1138072945.jpg) slika6 (http://pobjeda.cg.yu/slike/1138073376.jpg) slika7 (http://pobjeda.cg.yu/slike/1138077178.jpg) slika8 (http://pobjeda.cg.yu/slike/1138075217.jpg) slika9 (http://www.index.hr/images2/nesrpodgrtl1v.jpg) slika10 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/98144169643d5e69541c79948916836.jpg) slika11 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/210531086843d5560a318d7458662656.jpg) slika12 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/113017319443d555d83faad539751855.jpg) slika13 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/202299177743d55619bb88a019717210.jpg) slika14 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/166263560343d5fb5829bb0931052478.jpg) slika15 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/502543343d555c7cc953442475472.jpg) slika16 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/86186816543d555a526286072148205.jpg) slika17 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/105167403343d609203168a141461664.jpg) slika18 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/123761561243d6093577669941379069.jpg) (ova slika posebno boli :sad: ) slika19 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/112428061943d6091247172930515317.jpg) slika20 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/67023993243d5311f3ce83940795891.jpg) slika21 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/122839151043d5310e3f9b1638108247.jpg) slika22 (http://www.b92.net/galerija/pics/2006/01/5875773243d530e09af4e131901939.jpg)

i ko je kriv? i gdje je bio bog? i zashto? zashto djeca? odgovora nema, a mozhda ih i ne treba trazhiti, jer u ovom trenutku to i nije vazhno.. 43 zhivota su zaustavljena, prekinuta u jednom trenutku, i nishta ih vishe ne mozhe vratiti.. ostaje samo jedan nijemi bol, jedno poshtovanje koje moramo iskazati prema dushama poginulih..

GAGA
24-01-06, 17:07
ja danas osjecam samo neopisiv bijes i tugu.
ne mogu da vjerujem koliko ovakve stvari umiju da bole.
svi ostali komentari su izlisni.

kIkICa
24-01-06, 17:18
Razmisli malo kako to funkcionise, pa ces zakljuciti sta je glupost.

:rolleyes:

S' obzirom da Srbija nije inostranstvo, ne vjerujem da su neke velike peripetije oko toga. A i znam za mnogo sluchajeva odavde kad je moglo da se zove i shalju sms iz CG. :cool:

chatnick
24-01-06, 17:20
bice otvoren i broj za srbiju veoma brzo, vjerujem

Ego_and_his_own
24-01-06, 17:32
Vlada Republike Crne Gore otvorila je kod Crnogorske komercijalne banke poseban žiro račun solidarnosti za pomoć nastradalima i povrijeđenima u željezničkoj nesreći.

Broj računa: 510-0-40

Poziv na broj 293908-23012006.

ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA:

Incoming payment instruction
Beneficiary customer: 2939108-23012006

Account with institution:

Crnogorska komercijalna banka AD
81000 Podgorica – Crna Gora
Swift Code: CKBCCS22

Acc.No 400876851700 EUR/USD

Intermediary bank:
Commerzbank AG Frankfurt/Main
Germany
Swift Code: COBA DE FF

tweet
24-01-06, 17:35
A fala Bogu vise zahvaljujem !!! Ovaj info mi je trebao.

The_Infinite
24-01-06, 17:40
a shta da radimo mi koji smo u srbiji?

Mugi
24-01-06, 17:45
Ove slike su uzasne. Cuh da se jedna zena porodila u srusenom vozu i da su i ona i beba prezivjele, eto malo srece u svoj ovoj velikoj katastrofi.

Mugi
24-01-06, 17:45
a shta da radimo mi koji smo u srbiji?

Ako mislis na uplate, za vas isto vazi da se moraju vrsiti preko swift-a.

lik.50
24-01-06, 17:46
. . . . . . . .

Posle izvlačenja iz olupine rodila sina

Sedamnaestogodišnja Grozdana Selimović iz Bara rodila je sina posle izvlačenja iz olupine voza srušenog u mestu Bioče kod Podgorice. Direktor Dečje bonice Žarko Mićović saopštio je da su Grozdana i njena prevremeno rođena beba u stabilnom stanju i da se oporavljaju. Spasilačka ekipa Grozdanu je u ponedeljak uveče izvukla iz prevrnutog vagona. U Kliničko-bolnički centar dovezena je u teškom stanju. Beba, teška 2,470 grama, i majka su spasene zahvaljujući prevremenom porođaju izazvanom na Ginekološko-akušerskom odeljenju podgoričke bolnice. Sa Odeljenja neonatologije saopšteno je da beba ima povrede, ali da se očekuje da neće biti trajnih posledica. Zajedno sa dvadesetogodišnjim suprugom Grozdana Selimović putovala je u Bar kod roditelja, gde je trebalo da ostane do porođaja. Ona je izjavila da su njenom suprugu polomljene ruke, ali da su svi srećni što su preživeli nesreću.

Opisujući dešavanje u vozu, Grozdana je kazala da je putnike uhvatila panika i da su svi počeli da viču. „Prvo sam pomislila da neću preživeti i zažalila sam što sam krenula na put. Pomislila sam na dete”, rekla je Grozdana. Ona je opisala da je dobila jake bolove i da je njenu slabost otežavala velika hladnoća i jak severni vetar. „Sreća je što su brzo stigli spasioci”, naglasila je mlada majka.

UHAPŠEN MAŠINOVOĐA

Mašinovođa Slobodan Drobnjak, koji je upravljao vozom koji je u ponedeljak sleteo u provaliju nadomak Podgorice, uhapšen je zbog sumnje da je izazvao krivično delo protiv opšte bezbednosti. Istražni sudija podgoričkog Osnovnog suda Zoran Radović, koji je potvrdio hapšenje mašinovođe, izjavio je i da uviđaj još nije obavljen, jer je glavna pažnja zasad usmerena na izvlačenje nastradalih putnika. Prema prvim rezultatima istrage, koje su saopštili predstavnici Železnice Crne Gore, mašinovođa i osoblje koje je pratilo voz u kome je poginulo najmanje 44 putnika kod Podgorice „nisu poštovali proceduru”. Rukovodilac na Železnici Momčilo Rakočević nije precizirao detalje, ali je rekao da je nepoštovanje tih propisa „najverovatnije” uzrok železničke nesreće.

Saopšteno je da će Železnica, kao „najmanje što može”, snositi troškove sahrane poginulih putnika i lečenja povređenih.

Železnička pruga između Podgorice i Kolašina, u dužini od kilometar, kako je navedeno, oštećena je i, prema najavama, mogla bi se relativno brzo popraviti. Za popravku havarisane kontaktne mreže, navedeno je, biće potrebno više vremena. (Tanjug, Beta)

intruder
24-01-06, 17:49
nevjerovatno koliko je naroda sinoc bilo da da krv. ali ljudi, koliko sam se samo pozivitno iznenadio kad sam se okrenuo i vidio lika koji pita "e, a jel se ovde daje krv, a bato?" kad ono grupica Roma, skupili se i dosli da daju krv. ljudi, svaka cast na solidarnosti, ipak se odavde vidi da jos uvijek srca imamo bez obzira na sve...
tek se u nesrecu vidi koliko smo slozni

Libertas
24-01-06, 18:02
Porodicama nastradalih putnika u željezničkoj nesreći kod Bioča
i ovom prilikom upućujemo naše izraze saučešća.
Povrijeđenim putnicima želimo što brži oporavak.

Tuga i bol u cijeloj Crnoj Gori. Građani i institucije naše domovine
pokazali su u ovim teškim trenucima veliku humanost, solidarnost i
zajedništvo. To je prava Crna Gora. Crna Gora sa dušom...
Crna Gora sa velikim srcem !

OO Podgorica-LPCG

nazgul
24-01-06, 18:03
Proglasena trodnevna zalost u SCG
BEOGRAD, 24. januara (Tanjug) - Savet ministara Srbije i Crne Gore, uz konsultacije sa vladama drzava clanica, danas je proglasio trodnevnu zalost u Srbiji i Crnoj Gori povodom teske zeleznicke nesrece u kojoj su poginuli brojni gradjani.
Za dane zalosti proglaseni su utorak, sreda i cetvrtak, saopstila je Direkcija za informisanje.

apsolutno_nemoguca
24-01-06, 18:07
Ove slike su uzasne. Cuh da se jedna zena porodila u srusenom vozu i da su i ona i beba prezivjele, eto malo srece u svoj ovoj velikoj katastrofi.

jeste... u inkubatoru je bebica jer je prijevremeno rodjena, tako mi rece medicinska sestra jutros...

intruder
24-01-06, 19:06
najvise je tu kriva tehnicka sluzba koja odrzava voz,mashinovodja nema veze sa tim,shto ga naravno ne oslobadja krivice

Janko23
24-01-06, 19:23
zadnja opomena!

Ego_and_his_own
24-01-06, 19:44
Saznace se sve kad se zavrshi uvidjaj profesionalaca na licu mjesta, do tad su ovo sve nagadjanja i parcijalne informacije.

phenomenon
24-01-06, 19:55

da, bilo je puno roma... a i dao si lijep komentar...

mislim da je za pohvalu i ovo sto su uradile sve velike firme, ali je u ovoj tragediji bilo najljepse sto je stvarno veliki broj ljudi pohrlio u pomoc i sto danas svi zale nastradale kao da su im najrodjeniji.... i nek se nikad ovo vise ne ponovi dao Bog.... i u razvijenijim zemljama se ovo dogadja a ne nama i zato ne treba grijesiti dusu i optuzivati bilo koga....

Fidel Castro
24-01-06, 20:07
Ovo je stvarno uzas!!! Toliko je djece bilo da vise ne mogu ni vijesti gledat i onu povrijedjenu djecu.. Ipak mogu i ja reci da se ovdje vidi koliko znaci solidarnost i pomaganje jednom drugom!!!

_senorita_
24-01-06, 20:13
Stefan Pekovic mi je drug iz odeljenja,na vaskularnoj klinici je.U vozu su mi bila josh dva druga,a mladji brat moje mnogo dobre drugarice je poginuo[imao je samo 14 godina]...Shto da mislim?! :cry:

NSX
24-01-06, 21:04
strucnjak za sve i svasta, molim te da prestanes, posto ovo nije topic o nagadjanjima!!!!

Fabia_Elegance!
24-01-06, 21:04
U vozu je bila i drugarica moje koleginice, Anela iz Bijelog Polja ali zivi u PG i ucila je u gimnaziji u Tuzima. Stvarno, uzassss!!!!!!

Mugi
24-01-06, 21:06
Mislim da prica je li kriv ovaj ili onaj, nece vratiti onih 44 ljudi medju zive, ako im ovo ne bude za nauk da napokon treba nesto da se uradi u toj zeljeznici, da boga nebilo ni njih ni nas.

NSX
24-01-06, 21:36
strucnjak za sve i svasta, molim te da prestanes, posto ovo nije topic o nagadjanjima!!!!

Ja ne znam o kakvim nagadjanjima ti to?! CG je mala i svi smo izgubili makar ponekog poznanika ali ne vidim da sad treba samo da sjednemo i da kukamo...

(kad moram sebe da quotujem)

Mabus
24-01-06, 22:12
Da li je ova nesreća opomena crnogorskom narodu da treba da prođe vrijeme nacionalizmu i kojekakvom raskolu po pitanju manje bitnih i ne bitnih stvari? Predivan je osjećaj jedinstva, osjećaj kada svi hoće da pomognu po svaku cijenu! Čovjek ne zna da cijeni ni svoj, ni živote oko njega dok ga ne pogodi neka tragedija. Mnogi ljudi su se i opasuljiće se poslije ove tragedije! Bog zna najbolje!!!

intruder
24-01-06, 22:15
iskreno se nadam...

Nikollaki
24-01-06, 22:17
na pm, ako imas nesto licno!!!
Sve je to kul samo malo obrati pazhnju na post mabusa mislim da isto nije u redu ali kako ocesh ti si admin...

MaR|NnA
24-01-06, 23:28
Evo upravo je na In-u emisija o jucherashnjoj tragediji i jednu doktoricu su pitali da li se osjeca kao heroj zato sto je radila svoj posao. E nije ona nista vise heroj od ljudi koji su,kao da je rijech o njihovim najblizhima, skochili u pomoc po onakvim vremenskim prilikama... Svaka chast tim ljudima koji su u teshkim trenucima pruzili i vise nego sto se od njih ocekivalo.
Inache ... nevidjena tragedija. Stvarno nemam rijechi... :(

Ego_and_his_own
25-01-06, 00:20
Ljudi dolaze odje da se informisu a ne da slusaju vase komentare. dobro bi bilo da vasa osjecanja i misljenja o ovome sto se desava ipak zadrzite za sebe, makar dok ne prodje ovaj shok jer je ovo za sve trauma i ono sto osjecamo nijesmo svjesni.

Igi
25-01-06, 00:25
Da ne bih duzio, citiracu Ego_and_his_own:

Ljudi dolaze odje da se informisu a ne da slusaju vase komentare. dobro bi bilo da vasa osjecanja i misljenja o ovome sto se desava ipak zadrzite za sebe, makar dok ne prodje ovaj shok jer je ovo za sve trauma i ono sto osjecamo nijesmo svjesni.

Igi
25-01-06, 01:15
Molim Vas, priche "rekla-kazala" i ostale nepotrebne i kompromitujuce teme i rasprave o bilo i po bilo koga, ostavite za nesto kasnije...

Bice dana i za te priche.. Sada su svi ljuti, nervozni, iscprljeni, lako se plane... Za dva dana cemo moci nesto racionalnije da sagledavamo stvari, pa cemo se tada posvetiti prichama koje sam pobrisao...

hercules
25-01-06, 01:21
Zna li neko, ono dijete na TV sto je plakalo i trazilo majku u djeciju bolnicu, jesu mu zivi roditelji?:(

Totalno_LooD
25-01-06, 02:20
Upravo sam poslao 10 poruka na 4422 i htjeo sam jos ali nemam vise para na racunu :(

Sick-Boy
25-01-06, 03:00
Predivan je osjećaj jedinstva, osjećaj kada svi hoće da pomognu po svaku cijenu!Predivan, al' ne ponovio se ovakav vise ikome...

Nikollaki
25-01-06, 03:02
Upravo sam poslao 10 poruka na 4422 i htjeo sam jos ali nemam vise para na racunu :(
SHto je 4422?

Totalno_LooD
25-01-06, 03:59
Donatorske linije...

Svi korisnici fiksne telefonije koji pozovu broj 9848 i korisnici Monet i ProMonte mreže koji pošalju SMS na broj 4422 pomoći će prikupljanju sredstava za pomoć i ublažavanje posljedica željezničke nesreće. Cijena poziva i SMS-a biće 1 euro.

nazgul
25-01-06, 10:21
ljudi, svake vijesti kad pogledam, koje god novine da procitam reakcija je kao prvi put kad sam vidio, svaki put se najezim i suze mi krenu
slike su stvarno preteske i suvise bolne
zauvijek ce ostati oziljak i svako od nas (a kamoli oni jadni klinci) imace frku kad bude sijo u voz. ne smijem ni da zamisljam moj sledeci dolazak u CG (jer obicno idem vozom)

funestis
25-01-06, 10:55
Kako se desilo sve ovo i ko je kriv pokazat će istraga.

Ja ne želim i neću da nagadjam i dajem teorije.

Ova nesreća je pogodila sve nas, poginulih je previše (i jedan poginuli je previše) a nema grada u Crnoj Gori koji nema jednog svog gradjanina na KBC.

Ono što mog jeste da izrazim moje lično i najiskrenije saučešće porodicama koje su izgubile nekog dragog svog u ovoj nesreći te da poželim brz oporavak svima povrijedjenim, da se oporave i nastave život bez posljedica.

A našim željeznicama da nauče nešto iz svega ovoga.

Mogu i poslat nekoliko poruka na 4422 pa makar skromno da pomognem u saniranju posljedica ove katastrofe.

chatnick
25-01-06, 11:45
Na televiziji sam juce cuo jednog od pacijenata kako prica o tome kako je, u trenutku kad se voz pokrenuo, neko od osoblja otvorio neku kutiju sa strujom i kad je vidio sto je unutra rekao "kuku nama danas". Ako je to istina, odgovornost masinovodje, iako i dalje postoji, definitivno nije apsolutna. Voz radi pomocu elektromotora (http://electronics.howstuffworks.com/motor.htm), sto znaci da smjer njegovog okretanja, laicki receno, odredjuje pozicija plusa i minusa. Ta kutija o kojoj se prica mora da postoji u svakom vozu, i trebalo bi da je zapecacena i sluzi za upotrebu u najekstremnijim mogucim situacijama (posto nakon njene upotrebe motor voza cesto biva ostecen)- u njoj se nalazi mehanizam pomocu koga se mijenja pozicija plusa i minusa, i motor pocinje da radi, okrecuci tockove unazad. Osoblje voza nije odgovorno za sadrzaj te kutije- ona, ako je motor voza ispravan, jednostavno mora da pokrene voz unazad. Iz price covjeka iz bolnice da se naslutiti da u toj kutiji nije bilo sve u redu, odnosno da uz masinovodju, koji ce svakako odgovarati za svoj dio krivice, treba da odgovara jos poneko- u krajnjoj liniji i onaj ko je nesposobne ljude, ako se utvrdi da su samo ljudi krivi za sve, zaposlio.

McLaren^Girl
25-01-06, 12:54
Viđi prvo tu đecu

Mještani Bioča prvi su pritekli u pomoć unesrećenim putnicima nakon izlijetanja sa šina lokalnog voza 6103, koji je saobraćao na liniji Bijelo Polje – Bar. Neumorno su niz krševitu liticu nosili ljude, prije svega djecu, a njihove kuće bile su prva prihvatilišta za unesrećene

Kanjon rijeke Morače. Mjesto Bioče. Čuju se samo udari ledenog sjevernog vjetra. Ništa drugo. Kao da je samo beskrajna tišina baš ovdje izabrala mjesto za sebe. Pogled odlazi prema brdu koje se uzdiže iznad magistralnog puta. Tačno do otkrivanja porijekla ućutkivanja svega i svakog od nas.
''Prizor'', - tiho je izustio Čedo Caričić, mještanin Bioča i jedan od ljudi koji su prvi pritekli u pomoć unesrećenim putnicima nakon izlijetanja sa šina lokalnog voza 6103, koji je saobraćao na liniji Bijelo Polje – Bar. A onda još jedan nemoćni pogled upućen na uništene vagone i spuštanje glave. I čini se da je baš ta, tako teško izgovorena riječ jedina koja se može upotrijebiti za viđenje užasa. A i čini se da su sve druge riječi preslabe. Samo – prizor.
Uz nas, stoji ćutke i malo povijen na vjetru Brano Radonjić, takođe mještanin sela Bioče. Danas, on je samo jedan od ljudi koji su pritekli u pomoć tek nekoliko minuta nakon što se voz survao u provaliju. Ili, bar onoliko vremena koliko im je trebalo da po jakom vjetru pretrče preko starog visećeg mosta, skrojenog od dasaka i sajli i probiju se do mjesta nesreće, penjući se uz krševitu liticu, obraslu niskim rastinjem i cerovom šumom.
Priča Brano.
''Čuo se silni tresak. Kao da se zemlja pomjerila. Jedno od moje djece je povikalo – 'tata, voz'. Pogledao sam prema brdu i vidio kako se podiže velika prašina. Željeznički vagoni su se prevrtali čisteći pred sobom stabla cerovine. Onda je u trenu sve zamuklo. Dok sam trčao prema mjestu nesreće nije se čulo ni glasa. To je sigurno potrajalo nekih desetak minuta. A onda se prolomilo zapomaganje. Jedno za drugim. Jauci, leleci, vriska. Uzimao sam najprije u naručje djecu i snosio ih dolje, što dalje od vagona. Onda su počeli da pristižu i drugi. Samo bih čuo kako mi neko od njih govori – 'daj mi to dijete', i opet bih se vraćao gore. Ne znam ni sam koliko sam se puta popeo do vagona i spuštio nazad. Na kraju, noseći u naručju jedno dijete, donio sam ga blizu prihvatilišta i nijesam više mogao... dijete nije htjelo da me pusti...''
Branu su se oči napunile suzama, skrenuo je pogled i ućutao.
Iz kuća Radonjića, smještenih uz samu magistralu, u spašavanju unesrećenih učestvovao je i Vojo Radonjić. Bio je uz svog komšiju i rođaka Brana.
''Kad smo stigli gore, nijesam znao đe ću prije. Sa svake strane povici. Vjetar je udarao koliko je mogao. Ljudi na zemlji su drhtali, krvavih lica, s otvorenim prelomima. Sa svake strane zapomaganje. Dok sam hodao između ostataka voza, jedan čovjek je ležao s povećom rasjekotinom na glavi. Samo mi je odmahnuo rukom i rekao – 'viđi prvo tu đecu'. Ne znam šta je kasnije bilo s njim. I neka to što su mnogi od preživjelih bili potpuno u šoku i izgubljeni no što smo bili i mi. Nijesmo mogli stići do svakog. One koji su bili lakše povrijeđeni, ili su samo mogli da hodaju, okupljali smo i vodili dolje. Uz put, prepoznavali smo i beživotna tijela. I nije bilo vremena ni da zastaneš, nego samo da prihvatiš drugog i ideš dalje. ''
Kuća Sretena Vuksanovića bila je prihvatilište za sve unesrećene. Na podu najveće sobe njegovog domaćinstva ležala su tijela uvijena u ćebad. On je bio na litici s ostalim spasiocima. Uz njega, u pomoć su pritekle i njegova žena i sestra. Nije prošlo mnogo vremena tek, cijelo selo se okupilo.
O tome, Vojo još jednom:
''I stari Božo Vujošević, čovjek od 70 godina. Nije se štedio. Pa, Zoran Todorović, bio je tu od početka do kraja. Baš kao i Dejan Novaković, Pavle Vuković, Igor Novaković, Mujo Vujošević, Igor Vuksanović, Dragoslav Novaković, Vukosav i Mirko Radonjić, otac i sin.... A kako se samo trudio Žaro Vujošević. I on, i žena mu i sin.''
Vučko Radonjić priča o mladim košarkašima ''Mornara'' iz Bara.
''Oni su prvi iskočili iz voza. Jedan od njih je bio teže povrijeđen a drugovi su mu stalno dovikivali – 'ajde Kika još malo, sad će hitna'. Hrabra su bila ta đeca. Ja priđoh jednome starome, bješe vas u krv, a on mi veli - pomaži drugima, mogu ja. Ne pitaj.''
Ljubica Vuković, takođe je učestvovala u spašavanja nastradalih. Ovog jutra, glas joj drhti, oči otečene od suza. Prisjeća se dječjeg jauka, slika unesrećenih ljudi, poginulih. Teško joj je da govori. Ističe mladu doktoricu Vesnu koja je pružala pomoć ranjenima puna četiri sata.
''Ta djevojka je, iako trudna, bila sve vrijeme uz nastradale. A povrijeđeni su samo pristizali. Gledala sam da sklonim djecu da ne gledaju sav taj prizor. Ne znam što da ti kažem... Svi smo bili iznureni i psihički i fizički. Bilo je strašno, jezivo. Tuga.''
Ili, kako je to u jednom leleku, praćenom suzama, odjeknulo kanjonom Morače – od danas pa zanavijek…
Žarko Vukmirović
Svaka im cast!

Treba reci ogromno hvala citavom MUP-u, svom osoblju KBC-a, svim taksistima, kao i svim gradjanima koji su pritekli u pomoc nastradalim, bilo pri spasavanju i zbrinjavanju, davanjem krvi ili finansijskim putem. Solidarnost kakva se odavno nije vidjela...

Sidewinder
25-01-06, 13:51
Vrlo je malo ljudi pomenulo vojsku generalno i zafalilo se njima.Nista manje nisu bili aktivni od drugih.Dignuti su na noge svi vodovi vojne policije i mnogih drugih jedinica,da ne pominjem transportere sa opremom,cebadima, helikoptere itd....Iako znamo sto je bila u proslosti i kojeg opredeljenja ovo je pravo lice jedne oruzane sile u mirnodopskim uslovima u jednoj vrlo vanrednoj situaciji.Momcadi plava i maslinasto zelena svaka vi chas!

Tha_Maddog
25-01-06, 16:10
Pretece me,vojsq su neopravdano mnogi preskocili i umanjili njihovo pozrtvovanje...
U svakom slucaju i njima i svim ostalima koji su ucestvovali samo po$tovanje & zahvalnost
$to broj nastradalih nije bio mnogo veci...

Condor
25-01-06, 17:24
Moje saucesce svim onim koji su bili rod ili su poznavali poginule. Strasna nesreca, ali je narod uspio da se pribere i da brzo reaguje.
Narodu svaka cast.
Privatnim hotelima i donatorima takodje svaka cast.

Zao mi je jedino sto ovakva organizacije nije ranije sprovedena, prije nesrece.

Nazalost nisam bio u mogucnosti da dam krv, juce sam se organizovao sa kolegama, ali rekose da ne stvaramo guzvu, da nema potrebe da se daje za sad.

lik.50
25-01-06, 17:33
Pretpostavljam da ovo vec znate ali evo da postujem

Po rijecima masinovodje, on nije nista kriv, nego voz ili zeljeznica(napajanje izgleda). Uspio je da zaustavi voz, postavio kocnice i pozvao pomoc iz PG. Posle pola sata(niko nije dosao iz PG), voz je sam krenuo zbog nizbrdice navodno.

Kako cuh na BK, kazaljka se zaustavila na 150km/h, a to je najvise sto moze da pokaze, tako da su vjerovatno isli mnogo brze. Sreca u nesreci je bio taj tunel koji ih je kolko tolko usporio izgleda.

DIDI
25-01-06, 19:12
posto pojedini prelaze granice ukusa, primoran sam da zakljucam topic!!!

a vama sto nagadjate, sto nemate ukusa ni malo, neka bude za nauk

Igi
26-01-06, 00:31
Ipak je odlucheno da se topic otkljucha i diskusija nastavi, jer je sramota da na ovom forumu ne postoji topic posvecen ovom dogadjaju, ali isto tako je sramota da neprimjerenim komentarima kvarimo onu ljudsku jednakost i ponos koje smo svi osjecali dan nakon tragedije kao i spremnost da pomognemo drugim ljudima...

Molim Vas jos jednom da se uzdrzite od neprimjerenih komentara..

Nikollaki
26-01-06, 00:41
Odista odista koliko kod da mi je bilo zhao zbog svega shto se desilo srce mi je bilo masu puno kad sam chuo kako se bukvalno cijela CG digla na noge da pritekne u pomoc! 'Vala bogu da se pokazhe pravo lice CG!

Tote a.k.a Qler
26-01-06, 01:29
R.I.P
svaka cast svima koji su pomagali........

Sthlm
26-01-06, 09:45
Najdublje saucesce u ovoj strasnoj tragediji i jedna od prica iz voza,

Goran Firulija, jedan od junaka iz voza 6103
Želim da svi zaboravimo tu noć

Voz je bio pun dece. Bio sam u drugom vagonu... Prvo što sam video je devojčica, plače. Uhvatio sam je izneo iz vagona, napolje. Trčim do starijeg čoveka. Sedeo je na zemlji, zapomagao dozivajući svoju ženu. Ostavljam devojčicu pored njega. Kažem: „Pazi je“.

Bilo je strašno hladno, ali nisam osećao ništa. Ogrnuo sam čoveka kaputom. Trčim nazad u vagon. Još jedna devojčica, plače pored brata. Video sam joj krv po rukama. Nosim je napolje. Opet do onog čoveka. Trčim nazad, po njenog brata. Uspeo sam i njega da prenesem do sestre... Mislim da njih troje nisu povređeni.

Ovo je priča Šumadinca iz Kragujevca Gorana Filurije (24), vodnika prve klase Vojske SCG. Sada već po naređenju ministra odbrane generala Zorana Stankovića vanredno unapređenog u čin starijeg vodnika. Goran Filurija je i sam povređen i na oporavku je u Vojnoj bolnici u Podgorici.

- Prva devojčica, mislim da se prezivala Šebek, a brat od druge devojčice zove se Vasilije. Mislim da devojčica koja se preziva Šebek ide u drugi razred srednje škole. Dečak Vasilije je verovatno prvi, drugi razred srednje, a njegova sestra je mlađa, ima pet-šest godina. Ne znam tačno, nisam siguran. Niko od njih troje nije povređen, na sreću. Možda malo izgrebani i ugruvani. U šoku. Bar ja tako mislim. Strašno je to bilo - priča Goran.

Bio je na slobodnim danima. Vraćao od kuće u Kragujevcu. „Slavili smo našu slavu Svetog Jovana“, priča.

- Ne znam šta je s decom. Niko me nije obišao i razumem to. Samo želim da i ta deca i ja sam što pre sve zaboravimo. Zaboravimo sve. Tu strašnu noć koja je odnela tolike živote. Sam Bog nas je sačuvao. Znate... Nisam ja jedini koji je spasavao ljude. Tu je svako svakog spasavao. Meštani su odmah pritekli, bilo je dosta mojih drugova vojnika. Svi su dali sve od sebe - dodaje Goran.

Gorana su obišle starešine, drugovi iz kasarne u Baru. Otac Draško je tamo u Podgorici, kod prijatelja, i svaki dan obilazi sina. A prvi susret sa ocem? Suze?

- E, pa nisu bile, ali bilo je dirljivo - smeje se Goran. Dodaje: Ma još se nismo ispričali. Sa majkom, sestrom i tri brata koji su u Kragujevcu čujem se telefonom.

Za svoje povrede Goran skromno kaže da je samo malo ugruvan i da će već danas izaći iz bolnice.

McLaren^Girl
26-01-06, 10:44
Najdublje saucesce u ovoj strasnoj tragediji i jedna od prica iz voza,

Goran Firulija, jedan od junaka iz voza 6103

...
Gledala sam ga na dnevniku - svaka mu cast! Rekao je da je probao da nadje i roditelje te djece, ali da nije mogao...

apsolutno_nemoguca
26-01-06, 10:52
CDM:
Zeljeznicka nesreca u Crnoj Gori medju najtragicnijim u Evropi

Zeljeznicka nesreca koja se dogodila u mjestu Bioce u Crnoj Gori, u kojoj su poginula 43 putnika, šesta je prema tragicnom bilansu od 10 najvecih zeljeznickih nesreca koje su se ikada dogodile u Evropi.

Kako navodi zagrebacki Vecernji list u današnjem broju, u junu 1989. godine, u blizini ruskog grada Ufe, poginulo je 400 osoba kada je izmedju dva voza eksplodirao plin, dok je više od 600 ljudi bilo povrijedjeno.

U julu 1974. godine, na zagrebackoj glavnoj stanici, iz šina je iskocio brzi voz za Minhen, što je uzrokovalo smrt 153 osobe.

U oktobru 1952, u sudaru vozova na sjeverozapadu Londona poginulo je 112 osoba, dok je u junu 1998. više od 100 ljudi izgubilo zivot, kada je blizu Ešedea iz šina iskocio brzi voz iz Minhena.

Zagrebacki dnevnik napominje da su u junu 1988. godine u sudaru jutarnjih vozova u Parizu poginule 53 osobe, dok je isti broj putnika, kao i prilikom nesrece u Crnoj Gori – njih 43-oje, izgubio zivot u septembru 1985. nedaleko od Limoza, u sudaru brzih vozova.

U decembru 1988, 35 osoba tragicno je izgubilo zivot u sudaru tri voza na jugu Londona, dok su 33- oje njemackih turista poginuli u maju 2003. u sudaru voza i autobusa pored madjarskog jezera Balaton.

U junu 1989. godine, na jugu Rusije, brzi voz naletio je na autobus, pri cemu je poginula 31 osoba, dok je isti bilans imao i sudar brzog i putnickog voza u Londonu, u oktobru 1999. godine.

Igi
26-01-06, 12:07
Najpotresnija i nekako najiskrenija pricha mi je jednog mjestanina koji je medju prvima dosao na mjesto nesrece i u svojoj kuci zbrinuo puno povrijedjenih... Pred sam kraj intervjua koji je dao RTVCG, na pitanje "da li se osjeca kao heroj", samo je rekao (parafraziram):"Ne osjecam da sam uradio nesto herojski, jer bi svaki chovjek, a u to sam ubjedjen, isto reagovao kao i ja"... Kada mu je voditeljka postavila to pitanje, sav se zacrvenio i postidio i tacno se vidjelo da mu je neprijatno, a bio je toliko iskren i skroman, da su se i njemu napunile oci suza...

apsolutno_nemoguca
26-01-06, 12:14
A, stvarno, postaviti nekome pitanje: ''Osjecate li se kao heroj?'' je krajnji idiotizam! Pih...
S punim pravom tvrdim da su mediji i ovoga puta svoj posao radili vodeci se senzacionalistickim nahodjenjima. Cak se nedje razmisljam, treba li ukinut medije kad se ovako nesto desi... Skockove emisije i pitanja... o qq :cool:

Miss_Lucifer
26-01-06, 12:24
e ako me je shta iznerviralo onda su to novinari!

prilazi neka cjurka choveku koji,ochigledno,ne zna gde je,onako sav izgubljen,i pita sa osmehom:"Ko vam je umro?"

Brate,da joj nabijesh onaj mikrofon...

Arion
26-01-06, 12:26
Vidje te li reklamu iz Vjijest za zlatnu kolekciju?Davace DVD pod nalovom"Sekunda do smrti". Na slici je VOZ U PLAMENU!!!!Nisam nasao na netu nesto o njegovoj radnji, ali ako je ono o cemu mislim to je krajni bezobrazluk!Sedmicu dana nakon nesrece prodavati takav DVD !Sramota

Mabus
26-01-06, 12:34
Naravno da se treba zahvaliti i vojsci. Malo su kasnije došli, tj. nakon policije, zatim vatrogasaca i hine pomoći ali njihov doprinos je veoma veliki kao i njihovo zalaganje. To kažem jer sam bio tamo i učestvovao u spašavanju. Lično su u moje auto stavili jednu ženu koju smo dovezli do bolnice.

samo pazi sto pises molim te!!!

Igi
26-01-06, 12:55
Pomoć postradalima u teškoj željezničkoj nesreći neprekidno stiže. Upravni odbor ruske kompanije "Rusal" odlučio je danas da na ime pomoći porodicama postradalih u željezničkoj nesreći kod Podgorice uplati 170 hiljada eura, izjavio je predsjednik te kompanije Oleg Deripaska, upisujući se u knjigu žalosti u ambasadi Srbije i Crne Gore u Moskvi. Porodicama nastradalih biće uplaćeno, po njegovim riječima, 150 hiljada eura, a 20 hiljada Košarkaškom klubu "Mornar", za rehabilitaciju igrača koji su bili u vozu, koji je sletio u kanjon Morače.
Centralna banka CG uplatila je 100 hiljada eura, Elektroprivreda AD Javni sektor 60 hiljada. Po 50 hiljada uplatili su: Podgorička banka-Osnovni račun, Rudnik uglja Pljevlja i Plantaže. Opština Budva uplatila je 30 hiljada eura. Po 20 hiljada eura uplatili su Univerzitet Crne Gore, Republički fond zdravstvo, Hemomont, Pošta Crne Gore. Brodogradilište Bijela uplatilo je 15 hiljada eura, a Republički fond PIO 10 hiljada. Po 10 hiljada eura uplatili su takođe: Montenegro banka AD, Regionalni vodovod Crnogorsko primorje, Barska plovidba, Direkcije za izgradnju autoputeva, Opština Kotor, Demokratska partija socijalista, Agencija za telekomunikacije, Grand kafe Podgorica, Sindikalna organizacija Elektroprivrede i Rokšped.
Po pet hiljada eura uplatili su: Udruženje privatnih preduzeća za promet nafte i naftnih derivata, Tehno put, AD Mješoviti Herceg Novi, Komerc Keka, IGP "Fidija", Provladeks", Pravoslavna mitropolija crnogorsko medovina-Cetinjski manastir, "Dr Simo Milošević", Stadion AD Podgorica, Gradnja promet Spuž, Regulatorna agencija za energetiku, Belvi hotel grup-Društvo Bečići i Budva, Sindikalna organizacija AD Rudnici - Nikšić, Benzinska stanica Fab lajn Podgorica, Normal kompani, Nivel, KIPS, Panto market, Crnagoraput Podgorica, Uprava pomorske sigurnosti, Zavod za izgradnju Bara, Meks, Knjaz Miloš-Montenegro, Čelebić DOO, ETG Inženjering, Privredna komora CG, Montrev DOO Poslovni centar Kruševac, Dejli pres DOO, Razvršje i Voli trejd. Po tri hiljade eura uplatili su: Hemometal grupa - Budva, Uruženje penzionera Podgorica, SO Nikšić, Areco-Snjeden Doo Kolašin, Kuća hemije, Montenegro metropolis medija, Gugi komerc, Centralna depozitarna agencija, CG broker, Monte mlin Šajo i Montaža Montenegro. Europakt uplatilo je 2.500 eura, a po dvije hiljade uplatili su: Opština Plav, DAŽ-DOO, Šišković, Ekspokomerc - Kotor, HM Durmitor-Žabljak, Tehnoplus, Sindikat Telekoma CG, Autozeta, Barkod, Sindikalna organizacija MTRZ "Sava Kovačević " Tivat, Alivodić Baston, Energogas, Zora-Berane, Informatika Montenegro, Glavni račun trezora RCG, Narodna stranka, JU Centar za ekotoksikološka ispitivanja Crne Gore, Sindikalna organizacija energetike CG, Montenomaks špedicija, Bjelasica Rada, Savezno ministarstvo za odbranu, San komerc Tivat, Društvo za upravljanje investicionim fondom "Prima" i ZIKS. Po 1.500 eura uplatili su: Euro Rentald i "Dr Simo Milošević" - Sindikalna organizacija. Igrači, stručni štab i zaposleni u OK Budućnost-Podgorička banka uplatili su 1.300 eura, a OAR regional konsultanci Beč, Austrija, 1.200 eura.
Po hiljadu eura uplatili su: Opština Andrijevica, Eksim Cetinje, Eminent, AD Jadran Kotor, SS prosvjete, nauke, kulture i sporta CG, Toskanad, JU "Lovćen"-Sutomore, Grafo Crna Gora, Crnagorakoop - Danilovgrad, NIU "Službeni list CG", Vodovod i kanalizacija - Kotor, Panonka-Podgorica, Sporting grup Budva, Premijer Montenegro, Bjelasica DD -Kolašin, NAMOS-Podgorica, Fila kompani Podgorica, Oro-Met, Ribnica komerc, Društvo za upravljanje investicionim fondom Monete, Roknić DOO-Sutomore, Poslovna škola za PI-ar, Ždrijepčeva krv - Podgorica, BK Komerc Podgorica, HK "Krušik"- Mojkovac, SS radnika uprave i pravosuđa, IBON, Sindikalna organizacija Uprave SO Podgorica, Atena-Bohor - Budva, Cuneks -Podgorica, Beri-prom - Podgorica, Montenks Elektronika, Gitanes eksport društvo Nikšić, Veleteks, Katunjanin, Sotto la colinad, Iskra CG, Dendros, Šofranac DOO, Dom učenika i studenata "Braća Vučinić"- Nikšić, Sonik trejd, VSG komerc, Elektronik-M, Cerovo - Bar, BVD-promet, Sportske kladionice RIO, Stratus DOO - Podgorica, Ave Marija Koljčević, Dragan Bećirović, Frigo elektro, Evro stan, Zrnožit DOO, Bombeton DOO, Dom gradnja, MOIL doo, Top art doo, Glavni račun trezora lokalne uprave Andrijevica, Meditas DOO, Njurth DOO Beograd, Venkor, Senić petrol, Sindikalna organizacija Željezara, Agroturs, Ening DOO Nikšić, TV Centar Đečević, Nikšićka banka, Avgust DOO, Mega promet - Budva, Montenegroberza, Škerović gradnja, Lepont DOO, Radius DOO - Herceg Novi, Market broker, AD Put Bar, Elektrotehna, Alijans - Podgorica, Kontrolmatik komerc, Somborks, Auto boja, Preduzeće za građevinski nadzor i Elektromont i Slavko Mrdović.
Agrocentar DOO uplatio je 700, a osoblje Generalnog konzulata Italije 580 eura. Po pesto eura uplatili su: Montri eko, Skil inženjering - Podgorica, Koning, Tri ribara, Magma, Emina Kolarević, Mehmed Kolarević, DOO Orbis, Fratini, Tehnobar, Stori DOO, 16. februar, Višnjić komerc, Kosovosirovina- Stovarište Nikšić, Kastelana CO, Mont-valeri, Sloles inženjering, Ratko-Makedonija, Trgovina ANB - Bar, NIR DOO, Ivnik DOO, Rebra komerc DOO, Dali dej, Kartonaža, Pikadili, Voda u kršu, Vapor vizuelne komunikacije, Mezon, MO komerc, Naš dom - Simpo, Kronus MN Ketering Ekvipment, Magrom, JU Spasić Mašera - Kotor, Gambet, Plan, Advokatska kancelarija Prelević, Knežević DOO, Sofiko DOO - Rožaje, Šćepanović DOO, Nikšićanka AD, Gašovići DOO Cijevna, Ivanka Brajović, Kosor DOO, NIN Ćevabdžinica, SS finansijskih organizacija Podgorica, Groš trejd Montenegro, Tref auto, Oto top, Posrednik - Herceg Novi, Alatel DOO, Šamad - CO, Ćatić DOO, Kalis DOO, Dik DOO - Rožaje, Donator DOO, Bordo, Montebroker i Armal Hidra DOO Podgorica.
Po 400 eura uplatili su: Zanatska radnja Glas servis, SZR Ciko, Milorad N. Matijašević, Mepro Podgorica, Milan Dragić - Tivat, Institut za šumarstvo. Pionir Tivat uplatilo je 350 eura, a po 300 Gomi mont - Bar, Vladimir Pajović - Podgorica, Kov atelje društvo za projekte, Unistar DOO, Lojd montenegro DOO, Mondo kompani - Podgorica, Kompas Montenegro DOO, Gretva trejd, Via paradizo, Beti prom, Energo mont - Podgorica, Vagar - Podgorica, Zanus DOO, Heming - Podgorica, Kopring PMC, Tosmil i kompanija Đukić - Podgorica.
Po 250 eura uplatile su Milmat trejd - Podgorica i Adrijatik SBS - Podgorica. Po 200 eura uplatili su: Karal komerc, Montefiš - Tivat, Brod-komerc, Vumark - Nikšić, Igma DOO, Fortis grup DOO - Cetinje, Megrap - Podgorica, Vedra lira DOO, Jugoprodukt, Akva klub DOO, Vera Jovanović - Budva, Kingscliffe distribution Montenegro DOO, Udruženje vozača Podgorice, Magnus-Zoran Pupavac, Mir-plast - Bar, Bordid DOO - Podgorica, Jauković Bosiljka - Tivat, Agropromos - Podgorica, Milatović Božo - Podgorica, Berane auto DOO, VM & S DOO, Adriatik star, Fortuna inc, Niksen trejd, porodica Nikole S. Popovića - Njeguši, RG Projekt, Emil Njegelin - Holandija, Kees Elgershuizen - Holandija, Hans Van Berkum - Holandija, Jan de Vletter - Holandija, PJ Blankensten - Holandija, Hardnet DOO.

Igi
26-01-06, 12:56
I na kraju, ne manje vazni:

Porodica Kovačević uplatila je 180 eura, a po 150 Servis komerc DOO, Atelje Tivat, Drobnjak kompani - Podgorica, Brus Rajd, Voćar-keco DOO i Turistička agencija Grand - Podgorica.
Marija i Veselin Kaluđerović iz Budve uplatili su 105 eura, a po 100: NVO Veterani, DOO Kalezić, Jamb, Dušan Jeknić, Pekarska radnja dva, vlasnik Pjeter Koljnđ - Podgorica, Sportsko društvo Pagar - Tivat, Žare - Podgorica, Mond mani DOO - Cetinje, Naval DOO - Bar, DKS Komerc - Tivat, Ivanović - Podgorica, First ani - Tivat, ISE kompani - Podgorica, HKS Spektar - Podgorica, Radosav Lješković - Nikšić, Bogdan Boljević, Iva nekretnine - Podgorica, porodica Milana Vojnića - Budva, Ilija Vujović, Katja Ahel - Pula, Munir Mrkulić, Časovničarsko bravarska radnja Igalo - vlasnik Zdravko Crnić, Vučeljić komerc, St. Džordž - Podgorica, Slavica i Milutin Đukanović, Furtula DOO - Podgorica, dr Ruždija Redžepagić, kiosk Non-stop - vlasnik Zoran Zanković, Vatro oprema - Podgorica, Olimpos DOO - Podgorica, Kodre - Ulcinj, Biromont - Podgorica, Mont Emo, Ernest Kapetanović, Tehnomarket Suljević, Komision Asteriks, Multiprint - Bar, Radio televizija Mir Teuta, M renta kar - Kotor, BIB - vlasnik Boško Pešić, Ilija Murišić - Herceg-Novi, Đorđije i Dragan Radišić, Verikomerc - Ulcinj, Jovan Kilibarda, Boro Mračević sa porodicom - Herceg-Novi, VAP-Milić - Podgorica, Anbo trejd - Podgorica, Somina - Podgorica, Maestro D - Podgorica, Petar Vukoslavčević, Zoran Kopitović - Petrovac i Goran Bošković.
Po 50 eura na žiro račun otvoren kod CKB uplatili su: Ljubiša R. Radunović, Apoteka 36 - Podgorica, Glavice DOO, Teodo Košarkaški klub, Medilink-Milić - opšta stomatologija - Podgorica, Stara Boka DOO - Budva, Borivoje Ilić - Budva, Laneks DOO - diskont pića, Sreten Perović, MB Dubovina, Vanja Mensura Popović, Nevladina fondacija Nur -Ulcinj, Kafe bar vlasnika Alena Deljanina, Ardi kompani - Ulcinj, Birotehnika ortačko društvo - Bar, Ljiljana Radulović, Slobodan Radulović, GNM DOO, Bilijar klub Biljarda - Cetinje, STR Ivana - Kolašin, Sulejman Hocko, Zdravko Žižić, Dragan Nedić - Herceg-Novi, Golo medika, Hermetik DOO i Kompani DOO.
Pomoć su takođe uplatili: Empirium DOO, Ero - samostalna ugostiteljska radnja u Tivtu, Dejan Budeč, Korni DOO - Bar, C. Martinović, Danilo Čejović, Bratislav Pejaković, Miodrag Vukasović, Milena Vuksanović, Mladen Vuksanović, Dušica Međedović, Bubobar Kahari, Aleksa Pepđonović, Radovan Ivanović, Mirza Krcić, Miodrag Nikolić, Sanja Marniković, VD Komerc DOO - Podgorica, Petar Obradović, Zlatko Lučić, Dejan Đikanović, Stanko Janković, Marijana N. Božović, Dragan Ždraljević, Boris Kalezić, Teodora Brujić, Slobodan Milatović, Kenan Turković, M.P, Veselinka Zejak, Leonardo Turk, Dražen Vujošević, Mirko Jokanović, Predrag Vico i Mirjana Đundić.
Materijalnu pomoć najavili su Ljubo Dabović iz Saveza crnogorskih asocijacija - Njemačka i Vojislav Vuksanović - Savez crnogorskih asocijacija Evrope. Akciju prikupljanja pomoći za porodice nastradalih najavila je i Islamska zajednica Sandžaka. Pomoć će se prikupljati u petak - 27. januara.
Ovo su uplate proknjižene na računu do 15 sati. Pomoć porodicama postradalih i dalje stiže. Žiro račun kojeg je Vlada Crne Gore otvorila u Crnogorskoj komercijalnoj banci je 510-0-40-293908/23012006.

Pobjeda.cg.yu

Igi
26-01-06, 13:01
JAT snizio cijenu karte na 39e od Beograda do Tivta i Podgorice i nada se da ce Aerodrom Beograd ukinuti aerodromsku taksu da bi gradjani bili postedjeni i tog troska... Ovo snizenje ce biti aktuelno jos nekih desetak dana...

Nadamo se da ce i MN-Airlines sniziti cijene karata u oba pravca...

intruder
26-01-06, 13:12
A, stvarno, postaviti nekome pitanje: ''Osjecate li se kao heroj?'' je krajnji idiotizam! Pih...
S punim pravom tvrdim da su mediji i ovoga puta svoj posao radili vodeci se senzacionalistickim nahodjenjima. Cak se nedje razmisljam, treba li ukinut medije kad se ovako nesto desi... Skockove emisije i pitanja... o qq :cool:
I agree

doslo mi je bilo par puta nogom u televizor da udarim jer nisam moga vjerovat do koje je mjere SHLJAM od novinara spreman da radi karijere se bahato odnosi prema ljudskoj nesreci...posebno me iznervira gubavo Skochko sa njegovom emisijom i pitanjima...PO***** IM SE U NOVINARSTVO...

misle li oni da ako se ljudi ne slazu po pitanju politike/vjere i ne znam kakvih sve gluposti da su izgubili humanost pa pitaju mislite li da ste heroj...svako NORMALAN bi onamo skochio da pomogne
ka da u Crnu Goru zive ljudozderi a ne normalni ljudi

a ovo ako je istina za ovaj film u Vijesti e stvarno sramota...

za kralj jedno veliko PLJUC na crnogorske novinare

kIkICa
26-01-06, 13:19
e ako me je shta iznerviralo onda su to novinari!

prilazi neka cjurka choveku koji,ochigledno,ne zna gde je,onako sav izgubljen,i pita sa osmehom:"Ko vam je umro?"

I scena koju sam sinocj gledala na satelitu - kamera prati narod dok izjavljuje saucheshcja...

Stvarno su precjerali. :cool:

NSX
26-01-06, 13:31
Igi zasto je to bitno koliko je ko uplatio... :roll:

Igi
26-01-06, 13:32
Izvini sto tebi nije bitno...

DIDI
26-01-06, 13:35
umrla je i ona bebica :( :(

Igi
26-01-06, 13:38
Uzas :( Jedino su prvo veche, nakon porodjaja, svi na momenat bili srecni, ali nakon toga joj nisu davali puno sansi... Ipak smo se svi nadali :(

apsolutno_nemoguca
26-01-06, 13:39
:( :( :( :( :( :( :( :( :(
sad neka podju kod majke da je pitaju o cemu je mislila kad se poradjala, majku im!

milicaaaaaaa
26-01-06, 13:40

PARABELUM
26-01-06, 13:41
umrla je i ona bebica :( :(:( :( :( :( :( :(

Interpol
26-01-06, 13:43
Dajte ljudi, ne mozete osudjivat novinare zabog toga sto rade svoj posa. Da se ogradim odma, nisam gledao sto se desava na nasu TV, ali iz iskustva jedne tv kuce kao sto je RAI, ili MEDIASET, takvo ponasanje novinara i kamermana (!) je sasvim normalno. Italijanski dnevnici su svakodnevno puni priloga o crnoj hronici, i to priloga u kojima se novinari ne ustrucavaju nicega, ali bas nicega, kad treba doc do price.
Pogresno - da; karakteristika iskljucivo nasih novinara - ne.
Nego, bogu fala, nismo navikli na toliko nesrece, pa ne znamo kako se mediji postavljaju prema tome. Istina je da previse njuskaju, ali je isto tako istina i da svi zele da cuju informacije, i to sto prije.

DIDI
26-01-06, 13:58
Dajte ljudi, ne mozete osudjivat novinare zabog toga sto rade svoj posa. Da se ogradim odma, nisam gledao sto se desava na nasu TV, ali iz iskustva jedne tv kuce kao sto je RAI, ili MEDIASET, takvo ponasanje novinara i kamermana (!) je sasvim normalno. Italijanski dnevnici su svakodnevno puni priloga o crnoj hronici, i to priloga u kojima se novinari ne ustrucavaju nicega, ali bas nicega, kad treba doc do price.
Nego, bogu fala, nismo navikli na toliko nesrece, pa ne znamo kako se mediji postavljaju prema tome. Istina je da previse njuskaju, ali je isto tako istina i da svi zele da cuju informacije, i to sto prije.
to sam i ja nedje napisao, kad cnn i bbc prenose svasta iz svijeta, rat u iraku, cunami u aziji i sl. onda se ne razmislja tako duboko bez kad se desi nama blizu, po meni isto tako novinari en trebaju da njushkaju toliko, posebno oko umrlih i porodica njihovih, al to im je posao, i da zavrsimo pricu oko novinara, posto ne zasluzuju mjesto na ovom topicu

GAGA
26-01-06, 14:02
Vidje te li reklamu iz Vjijest za zlatnu kolekciju?Davace DVD pod nalovom"Sekunda do smrti". Na slici je VOZ U PLAMENU!!!!Nisam nasao na netu nesto o njegovoj radnji, ali ako je ono o cemu mislim to je krajni bezobrazluk!Sedmicu dana nakon nesrece prodavati takav DVD !Sramota

ne mislis valjda da je moguce povuci izdanje DVD-ja ciji je izlazak prema markentishkom konceptu predvidjen sad.
tuzna koincidencija sa ovim dogadjajem, ali trziste je trziste.

funestis
26-01-06, 14:05

Vodite i računa da su reflektori naših televizija bili postavljeni na terenu oko voza te u onom mraku osvijetljavali spasiocima put i smrskane vagone.

Da nije bilo tih reflektora spasavanje bi sigurno potrajalo duboko u noć dok se ne pronadje adekvatna rasvijeta.

funky^junkie
26-01-06, 16:37
ne mislis valjda da je moguce povuci izdanje DVD-ja ciji je izlazak prema markentishkom konceptu predvidjen sad.
tuzna koincidencija sa ovim dogadjajem, ali trziste je trziste.

a sto ne bi bilo moguce povuci to, ili odloziti za neka druga vremena?
pa SAD su nakon "11. septembra" zabranile, obustavile i odlozile snimanje filmova koji su imali podudarnosti sa teroristickim napadima isl.
znas li sto je filmska industrija u poredjenju sa par stotina diskova koji mogu "prelezati" u fioci i pricekati bolje dane?
pa i da ce ih bacit u kontejner sad odmah bolje nego da da se to pojavi na trzistu.
nemam pojma o cemu se radi, samo sam vidio ovih par recenica na tu temu, mozda i nije nista strasno... al ako jeste nema opravdaja, MOZE se sprijeciti, samo je pitanje postoji li dobra volja za tako nesto

kIkICa
26-01-06, 16:52
to sam i ja nedje napisao, kad cnn i bbc prenose svasta iz svijeta, rat u iraku, cunami u aziji i sl. onda se ne razmislja tako duboko bez kad se desi nama blizu

Niko nije rekao da ne treba prenositi deshavanja o nesrecji, vecj saucheshja, sahrane i sl. Mishljenja sam da su tu stvarno precjerali, pa koje god velike televizijske kucje im bile uzor. :cool:
Stvarno ne znam koga to interesuje ko je doshao da izjavi saucheshcje i kako je ono izgledalo... :cool:

^Tijana^
26-01-06, 17:02
Ja se iskreno nadam da ce ovaj topic biti posvijecen vijestima o dogadjaju i kako se ljudi oporavljaju u KBC a ne tome ko ce snimiti DVD a ko nece.

S'obzirom da prenos dnevnika i tome slicno vise ne moze da se prati na netu ovo nam je jedino mjesto gdje mozemo da se informisemo iz prve ruke (od vas).

SHoPaHoLiC
26-01-06, 17:34
Niko nije rekao da ne treba prenositi deshavanja o nesrecji, vecj saucheshja, sahrane i sl. Mishljenja sam da su tu stvarno precjerali, pa koje god velike televizijske kucje im bile uzor. :cool:
Stvarno ne znam koga to interesuje ko je doshao da izjavi saucheshcje i kako je ono izgledalo... :cool:

Upravo tako,stvarno su pretjerali.Zato vise ne pratim domace tv stanice,jer postaje opterecujuce ovih dana

Blitzkrieg
26-01-06, 17:40
Crna Gora je u ovim teskim danima pokazala ko je.Suocena sa jednom od najvecih tragedija u njenoj istoriji,pokazala je nevjerovatan duh zajednistva,solidarnosti i organizovanosti.Svi,ali bas svi,od vladajucih struktura koje su djelovale impresivno,preko spasilaca koji su,rizikujuci svoje zivote spasavali tudje,do obicnih gradjana koji su,svako na svoj nacin,doprinoslil bar malom umanjenju strasnih posljedica.U ovim danima tuge,zaboravili smo na podjele,religije,nacije i politiku,vazno je samo bilo spasiti jos jedan zivot,sanirati jos jednu tesku povredu,dati novac za zbrinjavanje,obezbijediti mrtvima dostojanstvenu sahranu.Koliko sam pogodjen stravicnim bilansom nesrece i smrcu nevinih gradjana,pogotovo djece,toliko sam ponosan na nasu drzavu i nas narod.Cijeli svijet je vidio zasto smo sve sposobni,cijeli svijet je vidio nevjerovatnu i toliko pohvalnu cinjenicu da je mala i siromasna Crna Gora za nekoliko sati zavrsila sav teski i surovi posao spasavanja povrijedjenih i izvlacenja mrtvih.Cijeli svijet je gledao nase hrabre gradjane,policajce,vatrogasce,vojnike kako bez obzira na nacionalna,vjerska i politicka opredjeljenja rade zajedno viseci jednom nogom iznad provalije po mraku i oluji na -5 stepeni Celzijusa.I ne samo svijet-mi sami smo povratili nase samopouzdanje,nasu solidarnost,nase zajednistvo koje nas je toliko puta u istoriji spasavalo a koje je izgledalo izgubljeno.Ali varali smo se i mi,i svijet.Ono je uvijek bilo tu,spremno da na povrsinu izadje u najtezim i najodlucnijim momentima.I zato,dana i datuma nesrece Crna Gora ce se sjecati kao jednog od najtezih i najtragicnijih,ali sa ponosom i dostojanstvom koje je zasluzila.Neka je zrtvama vjecna slava i hvala,a Crnoj Gori vjecni ponos i uspomena!

kIkICa
26-01-06, 17:41
Ja se iskreno nadam da ce ovaj topic biti posvijecen vijestima o dogadjaju i kako se ljudi oporavljaju u KBC

Ono shto sam uspjela da uhvatim sad na satelitu je da cje narednih dana par starijih pacijenata sa traumatologije biti rasporedjeno po odjeljenjima jer im je stanje stabilizovano i da cje par njih sa djechije klinike biti pushteno doma, kao i da je stanje osmogodishnjeg djechaka koje se nalazi na intezivnoj njezi stabilno. Eto to je ono shto sam ja uspjela da chujem...

p.s. Stvarno me iznenadila ova presuda za mashinovodju... Najlakshe je osuditi jednog chovjeka i zavrshiti stvar. :cool:

lik.50
26-01-06, 18:18
Ne mislis valjda na sudsku presudu? Kad je prije mogao bit osudjen?
Jeste culi sto je rekao - "Volio bih da sam poginuo". Grevote, mogu mislit kako mu je

Potpuno se slazem druze.
Ja neznam sto ste svi navrli na njih. Ljudi su posli posteno da odrade svoj novinarski posao i u tom trenutku ne vjerujem da su to radili samo zbog jebenih 250E plate, a sve i da jesu vise su uradili no mi sto smo kuci $edjeli.
Ima svakakvih kretena, ali da nema tih novinara i onih snimaka, nebismo znali 80% onoga sto sad znamo, jeli?

I jos nesto - Ne znam sto su neki navrli da ovo povezuju sa sudbinom, bogom i tako dalje.... pogledajte samo Irak dje se ljudi dizu u vazduh svaki dan i poubijaju sa sobom jos po 50 ljudi, da ne pominjem da dnevno umre 50.000 ljudi samo od gladi i tako dalje... Ocu da kazem da od kukanja i sagnute glave nikome bolje bit nece. Treba pomoc sto vise moguce tim ljudima, utvrdit zbog cega se to desilo i pobrinut se za to da se ovo vise nikad ne desi...

Jos jednom - Svaka cast svim ljudima koji su na bilo koji nacin pomogli

Gile_sampion
26-01-06, 18:28
snace se Vijesti i bez nas i bez nasheg razglabanja siguran sam, tema nije marketing niti sto koje novine rade!!!

NSX
26-01-06, 18:37
keep spaming...

Mugi
26-01-06, 19:04
Pomoć postradalima u teškoj željezničkoj nesreći neprekidno stiže. ..............................

Dodao bih na ovo tvoje da je Opportunity Banka danas uplatila na taj ziro racun 50 000 eura.

kIkICa
26-01-06, 20:25
Ne mislis valjda na sudsku presudu? Kad je prije mogao bit osudjen?

Nije osudjen vecj je dobio pritvor od mjesec dana...

Upravo gledam emisiju na satelitu o nesrecji... Katastrofa. :cry:

kIkICa
26-01-06, 21:22
Lekari se i dalje bore za život devetogodišnjeg Gojka Gardaševića.

Sad sam slushala curu koja je putovanja sa njim i njegovom porodicom.
On je jedno od chetvoro djece koje je putovalo sa majkom; jedan brat mu je podlegao povredama dok mu je drugom bratu i sestrici stanje stabilno... :(

Condor
26-01-06, 23:37
Sav sam se najezio kada sam vidio snimke iz BP.

Ko zna sta ce biti sa onim momkom kojemu je brat od 10 godina izdahnuo juce u KBC.

Totalno_LooD
27-01-06, 01:43
DRUŠTVO - NESREĆA - SAHRANE
Sahranjeno više nastradalih

Podgorica, (MINA) - Na grobljima u Nikšiću, Podgorici, Beranama i Baru danas je sahranjeno više poginulih.

U Podgorici je sahranjena Danica Čelebić, a na groblju u Baru mladi košarkaš Milosav Žugić.

Radio Antena M javio je da je u mjestu Podgor u barskoj opštini sahranjena Slavica Grabovica.

Nikšićani su se oprostili od desetogodišnjeg Filipa Gardaševića, a u mjestu Bare kod Berana sahranjena je Fatma Agović iz Nikšića.

Totalno_LooD
27-01-06, 01:47
Sakupljeno 1,83 miliona EUR

Podgorica, (MINA) - Novac koji bude uplaćen na žiro-račun solidarnosti u Crnogorskoj komercijalnoj banci (CKB) za pomoć porodicama nastradalih u željezničkoj nesreći u Bioču biće oslobođen plaćanja svih poreza, saopšteno je iz Ministarstva finansija.

Iz tog vladinog resora podsjećaju da je do 17 sati na žiro račun solidarnosti uplaćeno više od 1,83 miliona EUR.

Zvek_Zivi
27-01-06, 10:25
Ljudji mene zagrijalo srce u ovu nesrecu kad vidjeh na tv da oni Bugari te su im djeca poginula u onu rijeku kad se survase ,digose narod iz cijeloga grada da pomognu Crnogorcima i posvase cijelu Bugarsku da se kupi pomoc !

Ubodnik
27-01-06, 11:13
Ma se*u Hrvati (a voljeli bi oni) zasad je troje utvrdjeno a vjerovatno je tu oko 10 i nesto vise, ali opet i da je 1 covjek katastrofa je.
Potpuno je netočna tvrdnja da bi mi Hrvati voljeli takvo nešto.Niti je takva vijest objavljena na HTV-dnevniku u 19.30h!! Navedeno je o kakvoj se tragediji radi,i to je bila prva vijest,o kojoj je bilo riječi i kasnije kroz središnji Dnevnik.Ali,osim procjena o mogućem većem broju poginulih,rečeno je samo to da je u tom vlaku bilo više od 200 putnika.I,na kraju...samo se bolesni kreteni mogu veseliti i naslađivati nečem takvom!! :mad: Takvome bih osobno zavrnuo vratom,pa da mi je i brat rođeni!

Dante
27-01-06, 11:32
JAT snizio cijenu karte na 39e od Beograda do Tivta i Podgorice i nada se da ce Aerodrom Beograd ukinuti aerodromsku taksu da bi gradjani bili postedjeni i tog troska... Ovo snizenje ce biti aktuelno jos nekih desetak dana...

Nadamo se da ce i MN-Airlines sniziti cijene karata u oba pravca...

Snizio, jedan pravac 30EUR, povratna 59EUR (+ taxe naravno)

NSX
27-01-06, 13:23
Juce ujutro se slomio tocak na lokomotivi koja je isla put Bara... :roll:

djbojan
27-01-06, 13:41
Potpuno je netočna tvrdnja da bi mi Hrvati voljeli takvo nešto.Niti je takva vijest objavljena na HTV-dnevniku u 19.30h!! Navedeno je o kakvoj se tragediji radi,i to je bila prva vijest,o kojoj je bilo riječi i kasnije kroz središnji Dnevnik.Ali,osim procjena o mogućem većem broju poginulih,rečeno je samo to da je u tom vlaku bilo više od 200 putnika.I,na kraju...samo se bolesni kreteni mogu veseliti i naslađivati nečem takvom!! :mad: Takvome bih osobno zavrnuo vratom,pa da mi je i brat rođeni!

podji na iskonov forum, tamo ces imati dosta musterija za tu operaciju

@NSX zamisli da se opet desila tragedija ovo je nevjerovatno

Ubodnik
27-01-06, 16:40
podji na iskonov forum, tamo ces imati dosta musterija za tu operaciju

@NSX zamisli da se opet desila tragedija ovo je nevjerovatno

imam nick na iskonu ali mi iskon ne treba da bi čitao šta piše nekoliko primitivaca.Ne možeš na osnovi njihovog pisanja suditi cijeloj regiji. Za ovu katastrofu( a to se jedino tako može nazvati),sam doznao upravo na Dnevniku HTV-a,i kažem ti da oni nisu objavili nikakav broj o smrtno stradalima.Na kraju,nisu niti mogli znati ništa do 19.30h.Spomenuta je jedino brojka od oko 200 putnika za koliko se pretpostavljalo da je bilo u tom nesretnom vlaku...
Vjeruj...nitko normalan ne može se veseliti nečem ovakvom...nemoj misliti da vas hrvatski narod mrzi zbog '91! Uvijek je bila pokoja budala i sad ih ima vjerovatno s obje strane.Ne treba im samo dozvoliti da svoje "umotvorine" šire dalje!

Nikollaki
27-01-06, 16:55
Ma sve je to kul brate i vjerujemo ti i ja bih zamolio da se zavrshi rasprava mrze li nas hrvati ili mi njih...