PDA

View Full Version : Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca

Pages : [1] 2

Apatrid
17-03-04, 19:27
http://www.b92.net/news/indexs.php?yyyy=2004&mm=03&dd=17&nav_category=&nav _id=135471&order=priority&version=standard&style=h eadlines

Apatrid
17-03-04, 19:51
Cijela vijest u originalu je ovdje:
http://www.b92.net/news/indexs.php?yyyy=2004&mm=03&dd=17&nav_category=&nav _id=135493&order=priority&version=standard&style=h eadlines

"Pored Mitrovice, drugi veoma ozbiljan slučaj u ovom trenutku je Čaglavica, gde ima sukoba. Mi tu ne kontrolišemo situaciju", istakao je Čepel. "Bilo bi veoma opasno ako se situacija ne smiri pre mraka, jer bi po noći bilo veoma teško kontrolisati situaciju. Ovo je strašan dan, veoma sam tužan zbog ovoga što se dešava. Svi naši napori da uspostavimo normalnu situaciju na Kosovu rasplinuli su se samo u jednom danu", rekao je Čepel.

MK_NL
17-03-04, 20:38
Zalosno i za svaku osudu je stradanje djece,ma cija ta djeca bila.
Za osudu je odgovor(ako je to odgovor)Abanaca.Divljanje nad neduznim ljudima treba zaustaviti i osuditi.
Jezivo je saznanje da KFOR nema snage ni moci zaustaviti divljanja na Kosovu.
Sve u svemu -zalosno je.JEZIVO JE.

Homoljac1
17-03-04, 20:54
Za osudu je odgovor(ako je to odgovor)Abanaca.Divljanje nad neduznim ljudima treba zaustaviti i osuditi.

О којој деци причаш? Колико је и где деце убијено?

MK_NL
17-03-04, 20:59

О којој деци причаш? Колико је и где деце убијено?
Homoljac,
Prateci BKTV,cujem da se utopilo troje albanske djece koja su bjezala od Srba sa psima(ne znam da li je istina,ako jeste za svaku je osudu)

Homoljac1
17-03-04, 21:23
Portparol UN policije na Kosovu Derek Čepel izjavio je da je policija na severu Kosova kod sela Čabra u reci Ibar pronašla tela dvojice utopljenih dečaka i da traga za telom trećeg. Čepel je novinarima u Prištini rekao da istraga o ovom slučaju još nije počela, tako da se ne može utvrditi da li su deca sama upala u reku ili ih je neko prisilio na to.

Комплетна вест ... (http://www.b92.net/news/indexs.php?order=priority)

Ево ово је најновије о двојици Шиптарских дечака! Нека им је лака земља. Ја као родитељ који има два сина, осећам бол и тугу родитеља ова два несретна дечака.

Међутим у овим вестима, не види се како су се несретни дечаци удавили?

На БК вестима пише да АЛБАНЦИ оптужују СРБЕ да су одговорни за смрт малишана?

Čak i da je tako (u što je malo teško poverovati da su Srbi bilo gde na Kosmetu u situaciji da jure šiptare), prošli put je onda trebala da se digne čitava Srbija kada su pobijena ona deca iz Goraždevca. :evil:

Apatrid
17-03-04, 21:26
Prije par dana po cijelom Kosovu se demonstriralo protiv KFOR-a. Ko ne vjeruje, neka trazi, iskopacu vijest na B92.

Jedno od prezivjele djece, sin lokalnog komandanta UCK optuzilo je "lokalne Srbe" da su krivi za smrt djece.

Izgleda da "lokalnih Srba" nema ni u blizoj ni u daljoj okolini. Pocisceni. UNMIK javno kaze da "ne vjeruju izjavi djeteta".

Sjutradan sinhronizovano po cipan-cijelom Kosovu, gdje je god srpsko uvo ostalo, izbijaju demonstracije, Srbi se ubijaju snajperima a kuce se pale. Dolazi do pucnjave sa SFOR/UNMIK-om, 11 Francuza ranjeno, ima poginulih i sa albanske strane. Italijani pod vatrom evakuisu preostale Srbe u svoju kasarnu kod Peci.

Sa zvanicnim reagovanjem se javio Dzejmi Sej. Nema nikakvih vijesti da je i jedan jedini americki vojnik na ulicama nocas kad MZ (iz vise usta, vidjeti na BBC izjavu portparolke UNMIK) kaze da "nemaju kontrolu".

Sve se desava par dana poslije spanske kapitulacije pred Al Kaidom.

Ako kome treba da se nacrta, kazite, mogu i to.

edited

MK_NL
17-03-04, 21:28
Homoljac,
Pogledaj reakcije citalaca(ne kao mjerodavne ali moguce da ima istine u njima).Inace jos niko u svijetu(da ja znam)nije potvrdio da su djeca stradala zbog bjezanja od Srba(sto ne znaci da mozda nije istina)
Od cetiri djecaka samo je jedan preplivao Ibar.

MK_NL
17-03-04, 21:33
Ima li ovo veze sa buducnoscu Crne Gore? :
Apartide,
Ne znam da li ima neko ko ce se obradovati ovoj slici a koji je ucesnik foruma.Ja sigurno necu.
Nadam se samo da ce se ovo zlo sto prije prekinuti u korist svih normalnih ljudi koji zive na Kosovu.
Message edited by Makaveli

Homoljac1
17-03-04, 21:38
The conflict ignited amid reports that Serbs in a nearby village set a dog on a group of ethnic Albanian boys, sending three fleeing into an icy river and two boys were found dead.

After authorities recovered the two bodies, ethnic Albanians and Serbs gathered near the key bridge over the Ibar River that separates Kosovska Mitrovica, long the flashpoint of tensions in this southern province of Serbia-Montenegro.

The two sides traded insults, threw rocks and charged at each other several times before gunfire rang out.

Tensions grew as the morning wore on, fanned by the testimony of a 13-year-old who said his younger brother slipped off his back as he tried to swim for safety.

Ово је са ЦНН-а ... (http://www.cnn.com/2004/WORLD/europe/03/17/kosovo.clash.ap/index.html)

Hari Krisna
17-03-04, 21:39

Ti cesto bulaznis, ali ovim si prevazisao i sam sebe. Kako te nije sramota neciju tragediju koristiti da lijecis svoje komplekse.
Mesagge Edited by Makaveli

Homoljac1
17-03-04, 21:44
Homoljac,
Pogledaj reakcije citalaca(ne kao mjerodavne ali moguce da ima istine u njima).Inace jos niko u svijetu(da ja znam)nije potvrdio da su djeca stradala zbog bjezanja od Srba(sto ne znaci da mozda nije istina)
Od cetiri djecaka samo je jedan preplivao Ibar.

Одакле ти те вести? Зна ли се која деца су ово деца, именом и презименом? Од којих Срба су бежали и зашто? Колико су стара деца, у колико сати се све ово догађало?

Da znaš hari Krishna,
njegov greh je veći od prisutne pretnje da svi Srbi na Kosmetu budu pobijeni pred divljacima.
Ali, naravno to tebe ne potresa :roll:

Apatrid
17-03-04, 21:51

Ti cesto bulaznis, ali ovim si prevazisao i sam sebe. Pi , kako te nije sramota neciju tragediju koristiti da lijecis svoje komplekse.

Moji kompleksi? Ovdje je u opticaju bilo potezanje napalma kao "finalnog rijesenja" za Srbe u Crnoj Gori ohohoho otkada.

Veci sam ja ****** sto upirem prstom u takvu pricu, nego onaj sto je rekao.

Fala ti za to ***** od srca. Lijepo mi stoji. A i kolekcionar sam tih epiteta.

Homoljac1
17-03-04, 22:04
Tensions flared in Mitrovica on Tuesday when three Albanian children drowned, allegedly as they were trying to escape from Serbs who chased them with a dog.

Ово је са БиБиСи-ја ... (http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3521068.stm)

Savindan
17-03-04, 22:10
Prvo,
albanski mediji su juce imali sinhronizovanu pricu pre nego da pocne policijska istraga o davljenju dece;
drugo, mesto gde su se deca igrala je strogo na "albanskoj" teritoriji i Srbi nemaju obicaj da tamo zalaze;
trece, pored Albanaca zivim 34 godine i ne treba mi puno da posumnjam/zakljucim kad glume i naprave prvo medijsku, a potom i politicku kampanju;
peto, pratim sukobe iz neposredne blizine, sa prozora, i videla sam kad su Albanci divljacki probili metalnu ogradu u zoni poverenja i gadjali strazu, polomili UN autobus, OEBS-ovo vozilo, IOM-ovo vozilo i konacno zapalili UN vozilo na samom mostu (ah da, i troja kola usput polomili dok su sumanuto jurili na sever). Nesto kasnije bacili su 3 Molotovljeva koktela na par jadnih specijalaca, njihovo vozilo i kiosk u neposrednoj blizini UN glavnog staba;
sesto, poleteli su prema mostu, stali na sredini a onda ih je par starih cika okurazilo da nastave juris. Tako su stigli na sever (lenji Srbi se jos nisu pojavili i bice sve u redu jednom kad se sjure) a onda su stali! I ja sam, udaljena 80ak metara od njih osetila njihov strah iako su bili u coporu....
sedmo, prijatelji mi kazu da su ih videli sa oruzjem, ja nisam ali se pucnjava cuje vise nego sok bombe;
osmo, prvi "mirni" protesti su poceli u 8:30, a prva jednica specijalne policije se pojavila u 11:40, 30-ak minuta nakon njihovog pretrcavanja mosta i napada na medjunarodne pripadnike (prethodno su samo tri bela transportera cuvala mir u "zoni poverenja" a KFOR? Sta je to?
Kosovska Mitrovica
(tatjana Lazarevic, 17. mart 2004 14:22)

Deca iz Cabre koja su se udavila igrala su se sa svojim psom, price oko toga da ih je plasila grupa srpskih mladica su besmislica zato sto je to na pragu njihovog sela, a decak koji je preziveo je sin lokalnog komandanta UCK Qerkina Veseli i od njega je potekla ta prica da su Srbi krivi (kao i uvek naravno). Bio je to nesrecan slucaj u kome su deca stradala i njihova zrtva je iskoriscena za napad na Srbe.
Zubin Potok, Cabra-komsija!
(Dimitrije, 17. mart 2004 14:07)

Hari Krisna
17-03-04, 22:12
Procitaj covjece sta si napisao?????? Zar ti mislis da se bilo ko kome je stalo do buducnosti Crne Gore moze ovakvim tragedijama radovati ili "napaljivati" ????? Ako su to nekakvi licni "okrsaji" nijesi izabrao ni trenutak ni situaciju.

Perovic
17-03-04, 22:13
Čaglavica -- Desetoro Srba je ranjeno popodne u selu Čaglavica hicima iz snajperskog oružja kojim Albanci pucaju na selo sa uzvišenja iz pravca Prištine, javio je dopisnik B92 i Bete sa lica mesta Stojan Jovanović. Jedan od ranjenih je Milorad Lekić. Ranjeni su prebačeni u bolnicu u Gračanici. Žene i deca iz Čaglavice uglavnom su prebačeni u susedno Laplje Selo.

U Kosovu Polju spaljena Bolnica i Posta, u Peci patrijahija

Perovic
17-03-04, 22:14
Vašington -- Senator iz Kanzasa Sem Braunbek uputio je pismo predsedniku SAD Džordžu Bušu u kojem govori o problemima Srba na Kosovu. “Za srpski, hrišćanski, narod na Kosovu, Miloševićeva tiranija samo je zamenjena novom tiranijom. Lokalni Srbi koji nisu učestvovali u njegovim zločinima su napadnuti i proterani samo zato sto su Srbi, njihove crkve i manastiri se i dalje uništavaju jer su simboli multietničnosti”, navodi Braubek, za B92 javlja Helena Obradović. “Manastiri i crkve iz XIII i XIV veka su i dalje pod stalnom pretnjom i nijedna od uništenih svetinja nije obnovljena od 1999. Takođe, nijedno od 3.000 ubistava i otmica Srba, hrišćana, bez kojih nema multietničkog Kosova, nije uspešno osuđeno. Kosovski Albanci nemaju političku volju da primene postojeće zakone, već dopuštaju da se stradanje Srba nastavi. Tokom rata, oko 800.000 kosovskih Albanaca proterano je iz svojih domova. Nekoliko meseci kasnije oni su se vratili i omogućeno im je da se nastave normalan život. Međutim, dve trećine predratnog srpskog stanovništva je ‘očišćeno’ iz Pokrajine. Samo nekoliko stotina Srba se vratilo, uprkos obećanjima Ujedinjenih nacija i misije SAD u Prištini”, piše Braunbek.

On dodaje da je osnovni uzrok takvog stanja ljudskih prava na Kosovu bezakonje i predlaže da pomoć, tehnička podrška, pozitivni diplomatski kontakti i garancije za zajmove budu uslovljeni doslednim poštovanjem ljudskih prava. “Konkretno, mi moramo potpuno jasno staviti do znanja albanskim liderima na Kosovu da očekujemo od njih doslednu istragu o kriminalnim delima protiv hrišćana i da počinioci budu uhapšeni i osuđeni. Zapravo, to znači da moramo stvoriti i obezediti uslove za siguran, uspešan i konačan povratak kritične mase kosovskih Srba. Takođe, moramo jasno reći kosovoski albanskim liderima da njihova zloupotreba privremenih institucija ne sme da se nastavi. Moramo neprestano da ponavljamo albanskim liderima da bez fundamentalnog poboljšanja stanja ljudskih prava Srba na Kosovu njihova stremljenjima ka nezavisnosti nikada neće biti ostvarena”, navodi Braunbek.

Hari Krisna
17-03-04, 22:40
Svak ovdje svojim pisanjem pokazuje koliki je i kakav je cojek i ko i kakve situacije (zlo)upotrebljava. Takvo bolesno napucikavanje ili insinuacije da se neko tome raduje nijesam primijetio, a ako je neko napisao taman je cojek ka' i ti i sve se to i na toga odnosi.
Ne obracam paznju sta pisu ****** koje nemaju zive veze sa Crnom Gorom i ovdje dodju iz ko zna kojeg razloga, ali mi je neshvarljivo da neko kao ti, koji je iz Crne Gore, moze i pomisliti da bi ovakve slike nekog radovale.
Ko se ne zgrazava ovakvih slika trebao bi da se zamisli da li uopste treba i da nosi epitet covjek.

Savindan
17-03-04, 22:46
Радују се али само онако мучки, кришом.

Док траје клање недужних онда осуђују а чим то мало спласне онда у свакодневном препуцавању (око државноправног статуса ЦГ) периодично сипају со на рану и спомену косовске Србе и Косово.

Homoljac1
17-03-04, 23:16
NOVINARI EVAKUISANI IZ ZGRADE UNMIK-A | 22:04 |

Priština -- Kako javlja dopisnik B92 iz Prištine Zoran Ćulafić, novinari su evakuisani iz zgrade UNMIK policije pošto su zvaničnici međunarodne misije dobili informaciju da oko 2.000 Albanaca maršira prema zgradi u kojoj je sedište UNMIK-a u Prištini.

Последње вести са Б92 ... (http://www.b92.net/news/indexs.php?order=priority)

Ко предводи ову групу од 2000 Албанаца? И са којим циљем?

22:23 KOSOVO-DECA-CCEPEL- ISPRAVKA

Predstavnik UN POLICIJE o davljenju dece u Ibru

PRISSTINA, 17. marta (Tanjug) - Portparol UNMIK POLICIJE DEREK CCEPEL izjavio je danas u Prisstini da je jedino prezzivelo od dece koja su se udavila u reci Ibru kod sela Zubcce, ispriccalo da su svi zajedno ussli u vodu "i da su odmah zapali u tesskoche".

http://www.tanjug.co.yu/

Hari Krisna
17-03-04, 23:33
Trebao si postaviti instrukciju za citanje tvojih postova i objasniti da je ova zapaljena kuca tvoj obracun sa CKL .........a na to sto kazes Gdje je tebi namijenjena uloga palikuce? kucas na pogresnu adresu, jer nije se jos rodio taj koji ce od mene stvoriti palikucu. Ta je uloga ocito namijenjena tebi i tebi slicnim samo je razlika u tome cija kuca gora. Davno me prestalo interesovati da li sam po kriterijumima takvih dobar ili los Crnogorac.

Apatrid
17-03-04, 23:51
Trebao si postaviti instrukciju za citanje tvojih postova i objasniti da je ova zapaljena kuca tvoj obracun sa CKL .........a na to sto kazes Gdje je tebi namijenjena uloga palikuce? kucas na pogresnu adresu, jer nije se jos rodio taj koji ce od mene stvoriti palikucu. Ta je uloga ocito namijenjena tebi i tebi slicnim samo je razlika u tome cija kuca gora. Davno me prestalo interesovati da li sam po kriterijumima takvih dobar ili los Crnogorac.

Junacki. E sad se fino osvrni oko sebe i dobro se zamisli ima li ovdje jos koji koji jeste za otcijepljenje, ali ne po ovu cijenu i sto je ta druzina davnih dana pricala Jeronimu i velemajstorima ostalim po pitanju raspirivanja mrznje prema Srbima (kako i treba, nije Jeronim moj obraz okidjeni).

Nijedan se ziv ne cuje i ne dozivljava ovo moje "manipulisanje tragedijom" kao prozivku njih licno. Savjest im mirna, nema ko da ih proziva, niti ih moze prozvat. Oni davno "rekli i spasili dusu".

E ti si se nasao da se raskrivis.

Ja strefio tacno gdje je trebalo. Hvala ti sto si mi otvorio pisak.

Homoljac1
18-03-04, 00:03
„Ono što se događa na Kosovu mora se, nažalost, opisati kao pogrom Srba – gore crkve a ljudi se napadaju i ubijaju samo zbog etničke pripadnosti,“ rekao je za B92 jedan zvaničnik UNMIK-a.

Б 92, 22:29 сати ... (http://www.b92.net/news/indexs.php?order=priority)

Ама што овај УНМИК-овац не пошаље депешу и потражи помоћ НАТО авијације, као што су радили против Југославије?

Hari Krisna
18-03-04, 00:22
Znaci ipak kompleks i taj "pisak" cekao ovakvu tragediju, nekog neduznog covjeka, koji nema nigdje nikoga da ga zastiti, pa da ti "odusis". E vidis ja u svojoj naivnosti u takvim situacijama osim gorcine, sto je neki covjek spreman nesto tako prirediti drugom covjeku, nemam drugih osjecanja ni potreba za drugacijim "pistanjem".
Bio je jedan covjek koji se zvao Herder i koji je tvrdio: "U srce svakog covjeka upisan je veliki zakon pravicnosti i ravnoteze: sto ne zelis da drugi cine tebi, ne cini ni ti njima." jedno je sigurno - nije cuo za Balkan.

olivija
18-03-04, 00:34
Zao mi je sto nemogu sada pisati malo na ovu temu no dako li se diskusija nastavi normalnim komentarima pa bih se prikljucila.

SKOJ
18-03-04, 00:48
Znaci ipak kompleks i taj "pisak" cekao ovakvu tragediju, nekog neduznog covjeka...

Ne znam sto si sad nasao da siris pricu u sirinu i dubinu.

Kaze ti covjek jasno - kako si nasao da se sokiras nad ovakvim slikama a nikad rijec nisi rekao protiv ljudi koji po ovom (nasem, crnogorskom) forumu ostavljaju poruke pune najotrovnije mrznje prema Srbima?

Ili mislis da nikakve uzrocno-posljedicne veze izmedju takvih poruka i ovakvih slika spaljenih kuca nema?

Nece biti. Napalmu koji se prosipa po ljudima i selima uvijek prethodi napalm u glavama.

MK_NL
18-03-04, 00:55
Junacki. E sad se fino osvrni oko sebe i dobro se zamisli ima li ovdje jos koji koji jeste za otcijepljenje, ali ne po ovu cijenu i sto je ta druzina davnih dana pricala Jeronimu i velemajstorima ostalim po pitanju raspirivanja mrznje prema Srbima (kako i treba, nije Jeronim moj obraz okidjeni).

Isto pitanje i za tebe Apartide:
Ima li vas za zajednicu,ali ne po ovu i ovakvu cijenu.
Vidis ja sam za otcjepljenje,ali ne po cijenu ljudskih zivota pa taman kad bih znao da ce to bit zivoti ovih koji su za zajednicu.
A ti se vidi!!!!

olivija
18-03-04, 00:56
Izvor: B92
Priština -- Na Kosovu je u toku „Kristalna noć“, rekao je u izjavi za B92 jedan zvaničnik UNMIK-a koji je želeo da ostane anoniman. UNMIK i Srbi tokom celog dana i večeri meta su napada kosovskih Albanaca, zbog čega su evakuisane kancelarije administracije Ujedinjenih nacija u Gnjilanu, Prizrenu i Peći.
Najdramatičnije povlačenje bilo je u Belom Polju kod Peći kada su pripadnici UNMIK-a koji su se povlačili zajedno sa Srbima u samoodbrani ubili jednog albanskog napadača.

„Ono što se događa na Kosovu mora se, nažalost, opisati kao pogrom Srba – gore crkve a ljudi se napadaju i ubijaju samo zbog etničke pripadnosti,“ rekao je za B92 jedan zvaničnik UNMIK-a. On je potvrdio da je Bogoslovija u Peći uništena a da Albanci u ovom trenutku slave pored zapaljene pravoslavne crkve u tom gradu.

http://www.b92.net

tragedija i samar za EU

SKOJ
18-03-04, 01:12
(Beta) U centru Niša zapaljena je džamija, a neposredno pre toga je oko 2.000 ljudi na Trgu Oslobođenja protestovalo zbog dešavanja na Kosovu. Reporter Bete javio je da se učesnici protesta nalaze oko džamije, gledaju kako gori i skandiraju "Ubi, ubi Šiptara". Rušenje upaljenog krova minareta među okupljenima je izavalo oduševljenje i skandiranje. Neki učesnici protesta se slikaju pored upaljene džamije. Vatrogasne ekipe došle su na lice mesta, ali još nisu reagovale

SKOJ
18-03-04, 01:14
Pristina, 17 March: Kfor [Kosovo Force] and Albanians have engaged in street fighting in Pristina, the Kosovo police have told SRNA's correspondent this evening.
The electricity has been cut off in the capital, while the US marines are preventing movement from the town in the direction of Caglavica and Gracanica.
So far five hand grenades have been thrown in Pristina and several UNMIK [UN mission in Kosovo] and Kfor vehicles set on fire, the Kosovo police have confirmed.

SKOJ
18-03-04, 01:15
Pristina/Djakovica, 17 March: Large groups of Albanians surrounded this evening the YU programme buildings in central Pristina, in which dozens of Serbs live and the church building in [the southern town of] Djakovica [near the border with Albania], in which there are five women.
The Albanians are throwing stones at the apartments in which Serbs live and a Molotov cocktail has been thrown onto a Serb apartment balcony.
Fear among the Serbs is palpable because there is no significant presence of the police or Kfor [NATO-led Kosovo Force].
The five remaining women accommodated in the only secured building of the Serbian Orthodox Church in Djakovica have also come under attack.

Nije bitno...
18-03-04, 01:16
Greota je kako su ti Srbi na Kosovu prepusteni sami sebi, da na njih niko glave ne obrce...A dobro su ovi u Srbiji odma krenuli da pale dzamije u znak odmazde...

Inace, sve su prilike, po (objektivnim)informacijama, da nisu Srbi tu djecu otjerali u rijeku...

SKOJ
18-03-04, 01:16
Gnjilane, 17 March: The fate of around 200 remaining Serbs in Gnjilane is not known and, according to information from this town in eastern Kosovo, almost all Serb houses have been set on fire.
The fate of the Serbs stopped on the Bujanovac-Gnjilane road is also not known.

"Five burnt out cars have been found on the road but there is no trace of the Serbs who were in the cars," BETA sources say.
Serb sources in Kosovo Pomoravlje say that the persons who were in the cars are believed to have been kidnapped.

SKOJ
18-03-04, 01:19
Ala Kosovska TV smiruje situaciju...

===========

Text of report by Radio-Television Kosovo TV on 17 March

[Announcer] Kosovo Prime Minister Bajram Rexhepi visited today Caber to meet the families of the dead children. One of the vehicles in Prime Minister's motorcade was attacked by citizens in Vushtrri [Vucitrn]. There was only material damage, there were no injured. Expressing his condolence Prime Minister Rexhepi said that no one can take the law into their own hands and that the perpetrators must be brought to justice.
The only way out for them was to jump in the River Iber [Ibar] and it was impossible for them to survive its rapid waters. They drowned in the river because of the Serbs who attacked them, said the father of the drowned boy Egzon Deliu.
The Serbs killed him. I have seven daughters. He was my pride and joy, my only son, said the boy's mother.

MK_NL
18-03-04, 01:20
Greota je kako su ti Srbi na Kosovu prepusteni sami sebi, da na njih niko glave ne obrce...A dobro su ovi u Srbiji odma krenuli da pale dzamije u znak odmazde...

Inace, sve su prilike, po (objektivnim)informacijama, da nisu Srbi tu djecu otjerali u rijeku...
Ma ovo je ******.Ovo je dokaz da KFOR nema snage da se suprostavi Albancima.Nijesu dorasli ni zadatku ni situaciji.
Dobijaju pojacanje od SFOR-a,pa dako nesto rijese da sprijece ovo ludilo.

SKOJ
18-03-04, 01:21
Pristina, 17 March: In some parts of Pristina this evening a large number of UNMIK [UN Interim Administration Mission in Kosovo] vehicles have come under attack and some had gunfire opened at them.
Groups of Albanians are attacking UNMIK vehicles and in the city centre, near the RTK building, UNMIK vehicles came under fire from a Kalashnikov, a BETA correspondent in the city reports, citing Pristina-based media in Albanian.

SKOJ
18-03-04, 01:23
Ministar odbrane Srbije i Crne Gore Boris Tadić izjavio je pre za B92 da je vojska u punoj pripravnosti, i ocenio da se na Kosovu dešava “masovan teroristički čin”.
...
Informacije koje stižu iz obaveštajnih krugova u SiCG i naše državne institucije su katastrofalne i situacija se iz minuta u minut može menjati samo na gore. Tražio sam od Admirala Džonsona da imamo stalne oficire za vezu, da imamo neprekidnu komunikaciju i razmenu informacija. On mi je obećao da će kontigent KFOR-a na Kosovu i Metohiji biti pojačan britanskim trupama u najskorije vreme....

http://www.b92.net/news/indexs.php?order=hrono&yyyy=2004&mm=03&dd=17&nav_i d=135520&style=headlines

SKOJ
18-03-04, 01:25
Eparhija raško-prizrenska saopštila je oko 22:30 da je oko manastira Visoki Dečani palo nekoliko minobačakih granata koje su ispalili Albanci na manastir.
...
U Kosovu Polju zapaljene su obe crkve - javlja dopisnik SRNE. Jedan crkva nalazi se uz put Priština - Kosovo Polje, a druga Crkva Svete Katarine u naselju Bresje.

Nije bitno...
18-03-04, 01:26
Bogami, dok god je Kosovo medjunarodni protektorat - do tad Srbi na Kosovu nece biti adekvatno zasticeni, jer pripadnici KFOR-a kao da nisu dovoljno motivisani da zastite Srbe...

Multietnicko Kosovo - bajka za lakovjerne...

SKOJ
18-03-04, 01:26
Čepel: Deca sama ušla u reku

Priština -- Portparol UNMIK-a Derek Čepel saopštio je u sredu uveče novinarima u Prištini da je jedno preživelo dete nesreće u reci Ibar ispričalo roditeljima da je sa još troje druge dece u utorak oko 16.30 časova ušlo u reku u blizini sela Zubče i da su odmah nakon toga zapali u teškoće....

Apatrid
18-03-04, 01:27
U Beogradu isto ****** kao u Nisu. Javljaju ovi sto slusaju radio svu noc da su demonstranti usli u Barjakli dzamiju.

Taman da ima sto CNN da prikazuje. (a BBC se opostio, gledao sad World Report, to je bilo da se ispovracas kakvo izvjestavanje)

edited

SKOJ
18-03-04, 01:28
Protesti u Beogradu, sukobi demonstranata i policije

Beograd -- Nekoliko stotina građana probilo je posle ponoći policijski kordon i počelo da razbija stakla na beogradskoj Bajrakli džamiji. Oni su uspeli da udju u dvorište džamije nakon dužeg sukoba sa policijom, koja se nakon tog sukoba povukla ispred džamije.

laufer*
18-03-04, 01:28
Evo je i u Beogradu zapaljena dzamija javlja B92. Amfilohije ih moli da ne rade to sto rade, ali ne pomaze.

ČEPEL: DECA SAMA UŠLA U REKU | 00:12 | Izvor: Beta

Priština -- Portparol UNMIK-a Derek Čepel saopštio je u sredu uveče novinarima u Prištini da je jedno preživelo dete nesreće u reci Ibar ispričalo roditeljima da je sa još troje druge dece u utorak oko 16.30 časova ušlo u reku u blizini sela Zubče i da su odmah nakon toga zapali u teškoće. On je uspeo da dođe do druge obale, ali preostala tri dečaka je odnela reka. Policija koja je obaveštena oko 18.00 časova o tom slučaju, odmah je reagovala i započela pretragu reke, počevši od mesta gde su deca ušla u vodu. Pronađena su tela dvojice dečaka, a još za jednim se traga. [/b]

Beranac
18-03-04, 01:29
Samo da se ne odrazi na Crnu Goru.

Nije bitno...
18-03-04, 01:30
Ko ima Elmag televiziju - nek gleda, prenose BK, mlogo dobro izvjestavaju...

laufer*
18-03-04, 01:31
Ovo je stvarno katastrofa sta se desi u jednom danu. Gdje je najbolje da se prate najnovije vijesti, osim B92?

Nije bitno...
18-03-04, 01:31

A oce na turizam, ne boj se...taman kad sam mislio da je gotovo sa sranjima na Balkanu...

SteVuk
18-03-04, 01:35
Cuo sam se sa rodjacima u BG, i kazu da je KFOR prepustio ulice (fakticki kontrolu nad gradovima) Albancima (odnosno njihovim ruljama) i povukao se. KATASTROFA.

Isto mi rekose da zapalise dzamije i u BG. Boze moj, pa zar je moguce ? Pa debila, debilnih. Dje je policija ? Sto ne obezbedjuje te Dzamije ?
I treba da bude protesta, ali mirnih, koji ce im ***** da pale dzamije, pa ovo je stvarno debilizam prve klase.

Beranac
18-03-04, 01:35

A oce na turizam, ne boj se...taman kad sam mislio da je gotovo sa sranjima na Balkanu...

Ma turizam garantovano strada ove godine. U ovo dobo se sklapaju ugovori za predstojecu sezonu. No me vise brine da ovi nasi ekstremisti ne pocnu da pale dzamije po Crnoj Gori.
edited

SKOJ
18-03-04, 01:36
Jedan Srbin je ubijen, a drugi teško ranjen u sredu uveče u selu Drajčići u opštini Prizren u Sredačkoj župi, potvrđeno je Beti iz više izvora. Svi pravoslavni objekti u Prizrenu su spaljeni, uključujući i crkvu iz 14. veka, Bogorodicu Ljevišku, javio je dopisnik Bete pozivajući se na lokalne izvore. Pored Bogorodice Ljeviške, među spaljenim pravoslavnim objektima u Prizrenu su Bogoslovija, čije je zdanje obnovljeno pre 15-ak godina, zatim Saborna crkva Svetog Đorđa u centru grada, sedište Raško-prizrenske episkopije, Manastir svetih Arhangela i Crkva svetog Spasa. Sabornu Crkvu svetog Đorđa i Crkvu svetog Spasa obezbeđivali su nemački pripadnici Kfora.

laufer*
18-03-04, 01:40
Tragedija.

Apatrid
18-03-04, 01:41
Sest ranjenih policajaca u Beogradu. Pored preklinjanja Amfilohijevog, polili benzinom Barjakli dzamiju.

Navijaci.

Posrase se na sve Srbe na Kosovu. U sred Casnog Posta.
Od bubrega bih ih rastavio.

edited

Nije bitno...
18-03-04, 01:42
Ma turizam garantovano strada ove godine. U ovo dobo se sklapaju ugovori za predstojecu sezonu. No me vise brine da ovi nasi ekstremisti ne pocnu da pale dzamije po Crnoj Gori. Tek bi onda bilo veselo.

A nece valjda. Kad za sve godine ratova u najblizem okruzenju nije narusen mir i medjuetnicka tolerancija u Crnoj Gori - nece valjda ni sad.

SteVuk
18-03-04, 01:46
Sto ne uvodu policijski cas u Srbiji ?

laufer*
18-03-04, 01:47
Svi pravoslavni objekti u Prizrenu zapaljeni, ukljucujuci i Bogorodicu Ljevisku. Kakva tragedija.

SteVuk
18-03-04, 01:49
Ima neka reportaza na rts.co.yu o sukobima, upravo gledam.
Nema sanse da se mozes spojiti na direktni prenos televizije.

(Za sve dijasporce)

laufer*
18-03-04, 01:50
Prilikom povlacenja iz zgrade YU televizije u Pristini Albanci bacili bombu na Srbe i KFOR, ima mrtvih i ranjenih.
Pale se vozila KFOR-a i UNMIK-a po Pristini.

Zabranitty
oce li doc do rata!!?? :?

SKOJ
Novi Sad, Jagodina, Leskovac -- Više hiljada uglavnom mlađih Novosađana demonstrira centralnim ulicama grada. Prema rečima očevidaca, razbijen je izlog jedne pekarske radnje. Demonstranti su protestovali ispred sedišta Lige Socijaldemokrata Vojvodine uzvikujući "Ubij Šiptare", "Čanak ustaša", "Kosovo je Srbija" i "Oružje, Oružje". Povorka se kreće prema zgradi vojođanske vlade.

MK_NL
18-03-04, 01:51
Pocela masovnija hapsenja Albanaca u Pristini.

SKOJ
18-03-04, 01:52
Evo prenos iz BG, policija ne upotrebljava palice.

laufer*
Izjava Dacija ili tako nesto, predsjednika necega- skupstine ili vlade na Kosmetu je da su sve isprovocirali Srbi blokadom puteva i davljenjem djece u Ibru, iako je portparol UNMIK-a ponovio da Srbi nemaju nikakve veze sa djecom koja su se udavila.

SteVuk

Ko ih hapsi, molim te ? Dje to citas ?

MK_NL
18-03-04, 01:54
KFOR i UMNIK
BK TV

Apatrid
18-03-04, 01:57

Ko ih hapsi, molim te ? Dje to citas ?

Ulicne borbe u Pristini, B92:

http://www.b92.net/news/indexs.php?order=priority

laufer*
18-03-04, 01:57
Sada sam slusao Culafica, izvjestaca iz Pristine, kaze da nema ni KFOR-a ni UMNIK policije na ulicama, sve je prepusteno rulji i oni se izivljavaju nad vozilima. kakva crna hapsenja, covjek kaze da su se stranci povukli i da se vjerovatno mole Bogu da se stvari smire same od sebe, da bi sjutra mogli nanovo da izigravaju redare. Katastrofa.

Apatrid
18-03-04, 02:00
Potpuno rasulo, kolaju nevjerovatne glasine. Da su Ameri pucali u masu, pored ostalog.

Boze cuvaj i sabrani taj svijet koji je prepusten milosti onih koji za milost ne znaju.

SKOJ
18-03-04, 02:01
Opkoljena jedinica Kfor-a kod Gracanice pokusava da odbrani crkvu.

Amfilohije kaze da je US trupama odobrena upotreba vatrenog oruzja.

MK_NL
18-03-04, 02:01
Sada sam slusao Culafica, izvjestaca iz Pristine, kaze da nema ni KFOR-a ni UMNIK policije na ulicama, sve je prepusteno rulji i oni se izivljavaju nad vozilima. kakva crna hapsenja, covjek kaze da su se stranci povukli i da se vjerovatno mole Bogu da se stvari smire same od sebe, da bi sjutra mogli nanovo da izigravaju redare. Katastrofa.
Ko prati BK tv moze da vidi.Opasnost je od organizovanih grupa koje su na putu ka pristini.Neizvjesnost traje.
Uhapseno je vise desetina Albanaca i odvedeni su u nepoznatom pravcu.

SKOJ
18-03-04, 02:03
Evo neki islamski svestenik (mislim sef islamske zajednice) na BKTV, kaze da dzamija nije izgorela jer je "hvala Bogu, dosao vladika Amfilohije i istjerao huligane iz dzamije"

laufer*
18-03-04, 02:04
Da li je iko ista cuo za Gorazdevac kraj Peci i za Patrijasiju?

Perovic
18-03-04, 02:05
Albanci minobačačkim granatama gadjaju okolinu manastira Dečani, u kome monasi u molitvi, očekuju dolazak i američkih vojnika, kao pojačanja, saopštila je večeras Eparhija Raško prizrenska Srpske pravoslavne crkve (SPC).
U medjuvremenu je manastir Sveti Arhangeli kod Prizrena evakuisan, jer nemačke snage nisu bile spremne da ga zaštite. Monasi iz Arhangela su u nemackoj bazi bezbedni, ali je manastir po nekim navodima već zapaljen, kao i brojne druge crkve u Prizrenu. Eparhija je javila i da je dobila informaciju da je u plamenu i crkva Bogorodice Ljeviške iz 14. veka.

nadam se da ce se srbi u bg-u urazumiti i da ostave dzamije na miru...pogotovu one na dorcolu koje su postale sastavni deo istorije beograda//// ipak treba da pokazu da nisu ko siptari...

SKOJ
18-03-04, 02:05
Da li je iko ista cuo za Gorazdevac kraj Peci i za Patrijasiju?

Patrijarsija je jos sigurna.

SteVuk
18-03-04, 02:06
Evo neki islamski svestenik (mislim sef islamske zajednice) na BKTV, kaze da dzamija nije izgorela jer je "hvala Bogu, dosao vladika Amfilohije i istjerao huligane iz dzamije"

E molim boga da je to tacno.

SKOJ
18-03-04, 02:08
To je muftija beogradski... samo sto ne place tu na BKTV.

Kaze da su zapalili dzamiju ali da nije izgorela.

Homoljac_
18-03-04, 02:08
СРБИ НЕ ПАЛИТЕ ЏАМИЈЕ! НА НЕПРАВДУ ОДГОВОРИТЕ ПРАВДОМ!

Има ли ко линк на Србијан кафеу?

Nije bitno...
18-03-04, 02:10
To je muftija beogradski... samo sto ne place tu na BKTV.

Kaze da su zapalili dzamiju ali da nije izgorela.

Ipak nije u redu paliti dzamije po Srbiji...

SKOJ
18-03-04, 02:13
Kasno nocas Amerikanci se probili do Gracanice koju je lokalna jedinica Kfora uspjela da odbrani uprkos zestokih napada.

Amerikanci sad rasporedjuju tenkove i oklopna vozila i razvlace bodljikavu zicu.

Homoljac_
18-03-04, 02:13
Sest ranjenih policajaca u Beogradu. Pored preklinjanja Amfilohijevog, polili benzinom Barjakli dzamiju.
Navijaci.
Posrase se na sve Srbe na Kosovu. Zivotinje nekrstene, od Boga odrodjene. U sred Casnog Posta.
Od bubrega bih ih rastavio, stoku.

Баш тако Апартиде! Ти Срби који су напали Џамију су криминалци и одвратни идоти!

laufer*
18-03-04, 02:15
ČEPEL: KOORDINIRANE I UNAPRED PLANIRANE AKCIJE | 01:04 | Izvor: Beta

Beč -- Portparol UNMIK policije Derek Čepel je u sredu uveče u izjavi austrijskoj državnoj televiziji (ORF) rekao da je nasilje na Kosovu očigledno bilo unapred planirano. U prilogu emitovanom u ponoćnom dnevniku ORF, Čepel je rekao da je situacija na Kosovu haotična. "I ranije je bilo nasilja na Kosovu, ali ovaj put se radi o koordiniranim akcijama. Na više mesta je u isto vreme počelo nasilje, što pokazuje da je bilo unapred planirano", izjavio je Čepel.

SKOJ
18-03-04, 02:15
U Beogradu vrlo malo policije kod dzamije.

Amfilohije pozvao policiju i vatrogasce da idu sa njim do dzamije - ovi odbili.

Onda je on otisao pracen samo grupom momaka, sad javlja reporter da se iz tog pravca upravo zacula eksplozija.

Apatrid
18-03-04, 02:18
PROTESTI U BEOGRADU, SUKOBI DEMONSTRANATA I POLICIJE | 22:36 -> 00:42 | Izvor: B92, Beta

Beograd -- Nekoliko stotina građana probilo je posle ponoći policijski kordon i počelo da razbija stakla na beogradskoj Bajrakli džamiji. Oni su uspeli da uđu u dvorište džamije nakon dužeg sukoba sa policijom, koja se nakon tog sukoba povukla ispred džamije. Kako nezvanično saznaje B92 ima više povređenih, policija se povlači, a na džamiju je bačen molotovljev koktel. Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije se nalazi ispred džamije i pokušava da smiri okupljene, pozivajući ih da se raziđu. Ministar unutrašnjih poslova, Dragan Jočić, pozvao je putem medija građane da se uzdrže od nasija.

Građani i taksisti koji protestuju zbog zbivanja na Kosovu i koji su ranije blokirali ulicu Kneza Miloša kod zgrade Ministarstva inostranih poslova Srbije i Crne Gore i Vlade Srbije, oko 22 sata blokirali su tu ulicu i kod raskrsnice sa centralnom ulicom Kralja Milana. Okupljeni zahtevaju od vlasti u Srbiji da Srbima na Kosovu obezbede sigurnost, a formirali su i petočlanu delegaciju za razgovor sa premijerom Vojislavom Koštunicom. Ta delegacija još nije razgovarala ni sa kim u republičkoj vladi, ali se građanima koji protestuju ispred zgrade vlade posle 22 sata obratio ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić. Broj okupljenih, kojih je oko 21 sat bilo nekoliko desetina, do 22.30 povećao se na nekoliko hiljada, dok ih na uglu ulica Kneza Miloša kralja Milana ima više od stotinu.

[Pošaljite komentar] [Postojeći komentari (0)]

laufer*
18-03-04, 02:19
Jaoj kakve tragedije.

JUSUF SPAHIĆ: MUSLIMANSKA ZAJEDNICA U SCG OD DANAS NE POSTOJI | 01:14 -> 01:21 | Izvor: B92, BK

Beograd -- Bivši beogradski muftija Hamdija Jusuf Spahić izjavio je u četvrtak rano ujutro da je beogradska džamija zapaljena, ali da nije izgorela. Vladika SPC Amfilohije došao je na vreme i najurio pijane huligane, rekao je Spahić za BK. “Muslimanska verska zajednica u Srbiji od danas ne postoji”, rekao je, vidno uzbuđen, Jusuf Spahić. “Tragedija je velika, na sramotu svima koji su ovo mogli to da spreče. Stidim se što nisam mkogao da uđem u džamiju u trenutku kada su huligani pijani lomili šta su hteli (…) Svaki zločinac mora biti hapšen”, rekao je on, osiuđujući događaje na Kosovu.

Reporteri sa lica mesta, međutim, javljaju da džamija ipak gori, kao i automobili koji je okružuju. Broj inače slabo opremljenih policajaca oko džamije sve je manji.

Apatrid
18-03-04, 02:25
INET, ovi umiju da objave i sto nije agencijska vijest, oprez pri citanju:

01:15 U Pristini je iskljucena struja i ulicni sukobi izmedju albanskih ekstremista i snaga KFORa i UNMIK policije su trajali do iza ponoci. Srbi koji zive u zgradi YU programa u centru Pristine su nekoliko sati bili u blokadi a prilikom njihove evakuacije, prema nepotvrdjenim informacijama, albanski ekstremisti su bacili bombu na jedno od vozila i jedna srpska zena je izgubila zivot.
Power has been cut off in Pristina and clashes between Albanian extremists and KFOR and UNMIK forces were under way untill late night, after midnight. Serbs living in the YU Programme building in the center of Pristina were blocked for hours, and, according to unconfirmed information, during their evacuation Albanian extremists have thrown a hand greande on one of the vehicles, killing one Serbian woman.

http://www2.inet.co.yu/

SteVuk
18-03-04, 02:26
E kaki su to jadovi bezmozgovancici sto pale po Srbiji.
Dje je ta policija ? Jesu li oni normalni ?

SKOJ
18-03-04, 02:28
Policija uspjela da zaustavi gradjane Vranja koji su bili krenuli ka Bujanovcu.

U Vranju policija obezbjedjuje sve islamske objekte.

Apatrid
18-03-04, 02:31
I sajt SPC se azurira, vijesti iz crkvenih objekata i od svjestenih lica koja su dolje:
http://www.spc.yu

laufer*
18-03-04, 02:33
sa serbiancafea

00:55 Komandant KFORa General lajtnant Holger Kamerhof je odbio ponudu predsednika vlade Srbije Vojislav Kostunice da vojne i policijske snage Srbije i Crne Gore udju na Kosovo i Metohiju radi pomoci KFORu u zastiti Srba i ostalih nealbanaca. Portparol komandanta KFORa je izjavio da u slucaju potrebe KFOR moze da pozove pojacanja stacionirana u Nemackoj, a radi se o cetiri bataljona koji su vec bili na sluzbi na Kosovu i Metohiji i poznaju teren.

SKOJ
18-03-04, 02:34
Dzamija u BG jos gori, policija uspjela bez sukoba da potisne demonstrante tako da su vatrogasci poceli da gase.

Homoljac_
18-03-04, 02:46
sa serbiancafea

00:55 Komandant KFORa General lajtnant Holger Kamerhof je odbio ponudu predsednika vlade Srbije Vojislav Kostunice da vojne i policijske snage Srbije i Crne Gore udju na Kosovo i Metohiju radi pomoci KFORu u zastiti Srba i ostalih nealbanaca. Portparol komandanta KFORa je izjavio da u slucaju potrebe KFOR moze da pozove pojacanja stacionirana u Nemackoj, a radi se o cetiri bataljona koji su vec bili na sluzbi na Kosovu i Metohiji i poznaju teren.

Што не зове појачање из немачке?

Apatrid
18-03-04, 02:47
Fijip The Odlucni u zizi interesovanja:

01:26 Prema nepotvrdjenim informacijama ocekuje se da ce se na nocasnjoj sednici Vrhovnog saveta odbrane raspravljati o podizanju borbene gotovosti vojnih snaga Srbije i Crne Gore na visi stepen gotovosti, kao i o eventualnom grupisanju trupa u blizini administrativne granice sa Kosovom i Metohijom. Predsednik vlade Srbije Vojislav Kostunica je opovrgao tvrdnje albanskih medija da su vojne snage SCG koncentrisane na administrativnoj linij razdvajanja izmedju uze Srbije i Kosova i Metohije.

Janko23
18-03-04, 02:47
U Kosovu Polju spaljene dvije crkve. Srbin iz Kosova Polja javlja da Albanci idu od kuce do kuce i pale sve redom i da ne zna da li ce Srbi prezivjeti do jutra.

Strasno

SKOJ
18-03-04, 02:53
Demonstranti u Novom Sadu razbili su u četvrtak rano ujutro stakla na sedištu Islamske zajednice u tom gradu i nastavili da se kreću ka kući predsednika Skupštine Vojvodine Nenada Čanka. Kolonu od oko tri hiljade demonstranata prate malobrojni policajci koji nisu intervenisali kada su polomljena stakla na sedištu Islamske zajednice. Oko 1.30 posle ponoći, demonstrantima je ostalo imaju još oko tri kilometra do kuće predsednika Skupštine Vojvodine Nenada Čanka. Demonstranti su prethodno protestovali ispred sedišta Lige Socijaldemokrata Vojvodine uzvikujući "Ubij Šiptare", "Čanak ustaša", "Kosovo je Srbija" i "Oružje, Oružje". Oni su vikali i "Idemo kod Čanka".

Nije bitno...
18-03-04, 02:55
Taj KFOR stvarno radi svoj posao...neki pravdoljubivi i hrabri ljudi, nema sta...

Greota od toga naroda. Da mi je znat kako ce se ovo zavrsit...

Savindan
18-03-04, 03:10
Сад је руља кренула на МекДоналдс и америчку амбасаду.

Навијачи против 200 специјалаца

Apatrid
18-03-04, 03:12
Taj KFOR stvarno radi svoj posao...neki pravdoljubivi i hrabri ljudi, nema sta...

Kako ko, bogomi. Za Nijemce rekose da nos pomolili napolje nijesu. Lise onog ober-lajtnanta (ili ce bit feldmarsal?) sto se posra Tunjavom na glavu i rece mu da ima on vojske koliko mu treba.

Da je vise, ostetilo bi se.

Apatrid
18-03-04, 03:26
02:19 Pozar u dzamiji u Beogradu je ugasen. U Novom Sadu je demonstriralo na hiljade gradjana. U Beogradu demonstranti pokusavaju da opkole americku ambasadu, a policija protiv njih koristi suzavac i sok bombe.

SteVuk
18-03-04, 03:31
02:34 KOSOVO POLJE , 18. marta (Tanjug) - Kosovo Polje, u kome ima oko sto srpskih kuća, Albanci su noćas zapalili i ono još gori. "U popodnevnim i večernjim časovima Srbi su se povukli iz sela, a razularena masa naoružanih Albanaca je ušla u selo i sistematski počela da pali kuće", potvrdio je Tanjugu meštanin Zoran Grujić. UNMIK policija i Kfor nisu ništa učinili da to spreče. Prema rečima Grujića, iz Doma zdravlja po podne su lekari i zdravstveno osoblje uspeli da evakuišu bolesnike.

funestis
18-03-04, 03:45
http://www.cnn.com/interactive/specials/9906/kosovo.division.map/kosovo.nato.divisions.jun10.gif

Ovo ste zasluzili dragi Srbi/Albanci

:evil: :evil: :evil:

niste nista vrijedniji nego sto su vam ovi sektori kao u zoloski vrt, ima sektor za majmune (kavez), zmije, papagaje, krokodije, slonove, Nilske konje itd.

Neka vas svi gledaju i proucavaju i smiju. Isto kao opstanak.
:burp:

Jebote sto me ironija veceras dere

:fight:

EDITED!!!!

Apatrid
18-03-04, 03:48
Ni sumnjao nijesam:

http://story.news.yahoo.com/news?g=events/wl/031704kosovo&a=&tmpl=sl&ns=&l=&e=3

http://story.news.yahoo.com/news?g=events/wl/031704kosovo&a=&tmpl=sl&e=5&l=&ns=

http://story.news.yahoo.com/news?g=events/wl/031704kosovo&a=&tmpl=sl&ns=&l=&e=7&a=0&t=&prev=6

Opste srece za CNN, BBC i vaskoliku nepristrasnu stampu.

Da usput blagodarim moderatoru koji obrisa moje psovanje Srba koji su palili dzamiju. :roll:

Vrlo prigodno i sa tananim osjecajem za situaciju.

SteVuk
18-03-04, 03:57
E sto me ovo izludjuje. U svakim stranim novinama (agencijama) javljaju "clashes" izmedju Srba i Albanaca, pucaju jedne na druge, pale jedni drugima, itd...

Da su kojim slucajem obrnute uloge, kako bi prastali naslovi "masakr nad neduznim stanvnistvom", "etnicko ciscenje", itd...

Da ne spominjem da ce sutra glavna vijest biti paljenje Dzamija po Srbiji.

SteVuk
18-03-04, 04:07
"Some 10 buses carrying armed ethnic Albanians left the Kosovo region of Drenica late Wednesday for Kosovska Mitrovica to reinforce Albanians there, Kosovo Serb sources said.

Drenica area was a stronghold of the former ethnic Albanian guerilla army KLA."

Sumnjam, ali ko ce ga znati vise. Svasta se desava.

Apatrid
18-03-04, 04:12
Naravno. Evo karakteristicnog naslova za inace iznenadjujuce korektan clanak(ciji tekst ionako niko nece procitati):

Ethnic rioting across Kosovo, protest in Belgrade after Albanian boys die (http://www.broadband.rogers.com/news/world/pf_story.jsp?cid=w0317109A)

Savindan
18-03-04, 04:20
Баш сам угасио National, "инциденти у неком тамо ћошку Србије-Црне Горе, обавезно спомињу причу о дављењу иако је УНМИК демантовао" то заузима N минута.

Онда прилог о оном осуђеном Цвјетану и неком наводном алеџели саборцу Дејану Демиревићу који живи у Виндзору, наводни масакар у Подујеву, то је N+X минута уз обећање да ће нама драга Керол Оф следеће недеље припремити дужи прилог о целој причи. Дакле не гине нам демонизација, може мало и о Косову, само да се не чује о Богородици Љевишкој и Богословији.

SteVuk
18-03-04, 04:23
Naravno. Evo karakteristicnog naslova za inace iznenadjujuce korektan clanak(ciji tekst ionako niko nece procitati):

Ethnic rioting across Kosovo, protest in Belgrade after Albanian boys die (http://www.broadband.rogers.com/news/world/pf_story.jsp?cid=w0317109A)

Da, bas ko da ce neko (sem nas citati) citav clanak. :roll:
Ali isto ne spominju nista Crkvei Manastire po Kosovu.

Apartide, koristis Rogers, da nisi mozda u TO ?

Apatrid
18-03-04, 04:29
Apartide, koristis Rogers, da nisi mozda u TO ?

U toj provinciji? 8)

Glavni grad, pobogu. ;)

SteVuk
18-03-04, 06:01
Aha, ok. :D

NATA_Montenegro
18-03-04, 06:34
dje je vojska, nebilo je!

udrite, majku vam jebo pas! sto cekate!

Ma ovo je ******.Ovo je dokaz da KFOR nema snage da se suprostavi Albancima.Nijesu dorasli ni zadatku ni situaciji.

Ma daleko im lepa kuća. Neka kupe prnje i neka puste NAS :twisted:

...taman ćete neko vreme moći da odahnete od mene na ovom forumu. :lol:

konstantin
18-03-04, 09:08
Ови "хероји" што пале џамије ратиште никад нису ни видјели, то сам се нажалост имао прилике увјерити у животу. Али да држава Србија мора реаговати енергичније-то је заиста чињеница. Јер све ово што се пушта Шиптарима на Косову годинама, није забиљежено нигдје у Европи. Тако благ став нису заслужили ни преко политике, ни културе, ни спорта или било чега другог осим лобирања преко новца сумњивог поријекла. Надам се да ће се и у албанском народу јавити нека нормална струја из реда оних поштених људи на Косову.

Kocho
18-03-04, 09:57
Sad su srbi krivi shto albanci ne znaju da plivaju, a kada su nashe momke dokazano pobili mecima, eeeej mecima, nikom nishta... Nameshteno... Glupo je paliti dzamije, treba delovati tamo odakle problem dolazi a ne na drugoj ushshushkanoj i toploj strani drzave. Terorizam je definisan kao i borba protiv terorizma, najoshtrije se treba boriti protiv terorizma na teritoriji SCG, svim raspolozivim sredstvima.

Kocho
18-03-04, 11:49
BBC- Serbian

Do prvog sukoba došlo je u Kosovskoj Mitrovici oko podneva.

Smatra se da je sukob izazvan vešću o davljenju albanskih dečaka u Ibru pošto ih je u vodu navodno naterao Srbin sa psom.

Međutim, preživeli dečak iz grupe koji je prvobitno izneo to tvrđenje sada, prema saopštenju portparola UNMIK-a Dereka Čapmana, kaže da su deca sama ušla u vodu.

Zao mi je malishe poshto ce kalja kalja beduini verovatno da ga linchuju posle ove iskrenosti....

sh0cker
18-03-04, 11:50
A dje su sad kforovci , i onei Kofi Anan i kompanije majku im... Dje su sad da vide sto se radi, daju mi na BBC priloge kako su djeca udavljena, i cuda, a sto je poginulo vise od 2000 Srba i Crnogoraca od kad je jebeni KFOR i UN dosao, i sto te trupe ne smiju da pucaju to nikom nista, nego jos nas osudjuju. Pihh. Dje su sad da nam pokazu pravdu! Samo naprijed ti demonstranti makar dje mozemo neka im se pokaze..

Sto ne poce Milosevic malo ranije tamo...
Zippy, nemoj mi brisat ovo.
Edited

Interceptor
18-03-04, 11:53

Svakako dobar potez,pogotovo sad oko "izbora"za Patrijarha....moram da primijetim,koliko je coek hushka nevolja mu je da se prizemljio malo

Interceptor
18-03-04, 11:54
...taman ćete neko vreme moći da odahnete od mene na ovom forumu. :lol:

Ne znam kako,kao sto sigurno znas davno su raspustene dobrovoljke koje su plele charape i pulovere :twisted:

MK_NL
18-03-04, 11:56
Sad su srbi krivi shto retardirani shipci ne znaju da plivaju, a kada su nashe momke dokazano pobili mecima, eeeej mecima, nikom nishta... Nameshteno... Glupo je paliti dzamije, treba delovati tamo odakle problem dolazi a ne na drugoj ushshushkanoj i toploj strani drzave. Terorizam je definisan kao i borba protiv terorizma, najoshtrije se treba boriti protiv terorizma na teritoriji SCG, svim raspolozivim sredstvima.
Zar u tvojoj glavi nema mjesta za postovanje prema mrtvima?
Zar se ne stidis ovako nesto napisati a znas da su stradala djeca izmedju 9 i 12 godina starosti.Postoje tvrdnje(neprovjerene ali nije dokazano ni suprotno)da su djeca usla u vodu bjezeci od par Srba sa jednim psom.
Kakvih ludaka dolje ima sve je moguce.
Treba izraziti zaljenje za sve zrtve bez obzira na vjeru.
Divljanje u Beogradu Nisu i Novom Sadu je za svaku osudu.
Zapaliti dzamiju iz osvete zbog stradanja srpkog naroda na kosovu....
Gadjati kamenicama policajce koji maltene nista nisjesu uradili da ih zaustave i sprijece u divljanju....
To samo bolesnici mogu da urade neshvatajuci da su svojim divljanjem ne pomazu Srbe na kosovu vec ih naprotiv odmazu.
Sto se divljanja Albanaca na Kosovu tice nadam se da ce danas KFOR i policija mnogo ostrije reagovati i da nece dozvoliti da se ponovi zlo koje se juce do kasno u noc desavalo na Kosovu.

PS.Za kraj LINK sa clankom iz 2000 god.o stanju u KM. (http://www.bhdani.com/arhiva/145/t456.htm)

sh0cker
18-03-04, 12:04
А је си ти МК НЛ иједном размислио да је то намјештено?
Је си икад помислио да је могуће због 3 ђетета да се дигне цијело Косово и да нам спале све шсто се спалит може?

MK_NL
18-03-04, 12:09
Је си икад помислио да је могуће због 3 ђетета да се дигне цијело Косово и да нам спале све шсто се спалит може?
U svakom slucaju moje saucesce roditeljima tih djecaka.
Kao roditelj sam stoprocentno siguran da niko ne bi zrtvovao svoje dijete.
Tako da o prica o namjestaljci nema nikakve zdrave osnove.
Moguce cak i vjerovatno je da su se djeca utopila igrajuci se a da su njihovu sudbinu iskoristili bolesnici u ostvarivanju svojih bolesnih ideja.
Ali to ni vas ne opravdava da sa ponizavanjem i uvredama govorite o stradaloj djeci.

Kontrolor
18-03-04, 12:14
Postoje tvrdnje(neprovjerene ali nije dokazano ni suprotno)da su djeca usla u vodu bjezeci od par Srba sa jednim psom.

Zar visse ne vazzi ono da si nevin dok se ne dokazze krivica?
A zar suprotno ne dokazuju i izjave KFOR zvaniccnika da su djeca sama ussla u vodu?
Divljanjem nazivass ono ssto se dessavalo u Beogradu. Ajde, prihvatitju takvu definicuju beogradskih dessavanja. A kako tjemo nazvati ono ssto se dessava na Kosovu? Evo ti ideja: orgijanje ccopora dvonogih zvijeri koje samo svojim izgledom podsjetjaju na ljude. Razradu prepusstam tebi.

8)
edited

Zabranitty
18-03-04, 12:16
jesu li se to dwoje albanske djece utopilo??

sh0cker
18-03-04, 12:18
Moжда бих имао највише посла своје да обришем, истина жива..

А сва твоја забринутост је око те ђеце, а што је са нашим људима, њима не изјављујеш жаљење.. Све што те интересује је двоје ђеце.. Ехх..

И да те обавијестим само, да према најновијим изворима неки од овија "главара" из УН је рекао Аустриској ТВ станици, да су сви изгледи да су ђеца сама ушла у ту воду..

И ко зна чија су то ђеца, можда немају родитеља.

MK_NL
18-03-04, 12:22
Postoje tvrdnje(neprovjerene ali nije dokazano ni suprotno)da su djeca usla u vodu bjezeci od par Srba sa jednim psom.

Razmissljanje je dostojno dukljanske mentalne retardacije. Zar visse ne vazzi ono da si nevin dok se ne dokazze krivica?
A zar suprotno ne dokazuju i izjave KFOR zvaniccnika da su djeca sama ussla u vodu?
Divljanjem nazivass ono ssto se dessavalo u Beogradu. Ajde, prihvatitju takvu definicuju beogradskih dessavanja. A kako tjemo nazvati ono ssto se dessava na Kosovu? Evo ti ideja: orgijanje ccopora dvonogih zvijeri koje samo svojim izgledom podsjetjaju na ljude. Razradu prepusstam tebi.

8)
Hvala ti za definiciju mojeg razmisljanja.Zanimljiva ideja.
ono da si nevin dok se ne dokaze krivica,hahahhaha
Znaci li to po tom tvojem visoko moralnom razmisljanju da se nesmije sumnjati da postoji krivica(posto ja nigdje nijesam tvdrio da postoji krivica)???
Izjava zvanicnika KFOR-a nije zvanicna izjava posle istrage vec sumnja iskazana na osnovu druge price djecaka koji je prezivio.
O zlu koje se juce desavalo na kosovu vec sam dosta rekao.

MK_NL
18-03-04, 12:30
Slozismo se.

А сва твоја забринутост је око те ђеце, а што је са нашим људима, њима не изјављујеш жаљење.. Све што те интересује је двоје ђеце.. Ехх..
Vise puta sam izrazio zaljenje i ovaj put ponavljam za svakom neduznom zrtvom.Ma koje vjere.Za razliku od tebe koji zali nase zrtve a tudju nastradalu djecu nazivas majmunima.

И да те обавијестим само, да према најновијим изворима неки од овија "главара" из УН је рекао Аустриској ТВ станици, да су сви изгледи да су ђеца сама ушла у ту воду..

Tu vijest znam.Pogledaj moj post upucen kontroloru.
A za ovu glupost "mozda nemaju roditelja"....znaci li to da ih onda ne treba zaliti.Da ti to nije opravdanje za neljudski nastup i omalovazavanje stradalnika.

UnDeRtAkEr
18-03-04, 12:41
11:52 KOSOVO-RUGOVA-REAGOVANJA
Rugova trazzi nezavisnost Kosova
LONDON, 18. marta (Tanjug) - Povodom najnovijih dogadjaja na Kosovu i Metohiji, predsednik Kosova Ibrahim Rugova smatra da hitno treba doneti odluku o nezavisnosti kosova, jer bi to ressilo mnoge probleme.

Kocho
18-03-04, 12:50
Merkale su poznati scenario muslimana... Kada neko ima 12 dece, nije siguran ni kako se svi zovu... Naravno da je svakom zao dece... Ali ima roditelja koji decu prodaju, koji ih shalju da prose, i niz drugih sluchajeva. I nivo komunikacije na Kosvu i Metohiji je zaista na visokom nivou, sigurno u selima oko Peci svi imaju mobilne telefone poslednje generacije, pa su im MTS-om poslali snimak davljenja dece, tako da su vrlo brzo i spontano reagovali... Bravo Ameri ispranih mozgova, prvo paljenje dzamije pa onda sve ostalo, koliko retardiranih individua egzistira i ponavlja te shejtove kao Shvabo tra la la, nekada iz sistema flipne i nezavisna, pa se opet vrati na kupovinu u megamarketima, flip out in da heeeeejs....
Ili mislish svojom glavom

SKOJ
18-03-04, 12:56
Pristina, 18 March: An interpreter from Nis, Tamara Cvetanovic, was killed last night in the Yu Program building in Pristina, Serb sources have reported, confirming a FoNet report yesterday regarding the murder of an ethnic Serb.
The Serbs continue to block the Caglavica section of the Pristina-Urosevac-Skopje highway, which is the easiest access route to the village. A strong US Kfor [NATO-led Kosovo Force] contingent is standing guard at a distance of around 300 metres, blocking access to both vehicles and pedestrians, which ensures protection for local Serbs in this village.

SKOJ
18-03-04, 12:59
Text of report by Serbian radio on 18 March

[Announcer] The morning the situation in Kosovo-Metohija is calm and tense, but it was not so overnight. Houses, health clinics, schools and religious buildings were all the target of terrorists.
Blic correspondent Nedeljko Zejak reports:
[Zejak] The situation in the broader area of Kosovo-Metohija has been under the control of Kfor [Kosovo Force] and the international police since the early morning hours. The US Kfor contingent deserves the most credit for this. At around 2200 [2100 gmt] several hundred [US] marines arrives from Bondsteel base near Urosevac and, in spite of a crowd of around 30,000 Albanians, entered Pristina through Caglavica with almost no problems.
Fifteen Albanians were killed and dozens were injured in clashes in so-called street fighting, the Pristina Clinic's crisis headquarters has announced.

UnDeRtAkEr
18-03-04, 13:03
UPR:KMITROVICA-JUG-SUKOB
Sukob Albanaca i pripadnika UNMIK-a i Kfora u južnom delu
12:11 KOSOVSKA MITROVICA , 18. marta (Tanjug) - U južnom delu Kosovske Mitrovice danas pre podne došlo je do sukoba Albanaca i pripadnika UNMIK policije i snaga Kfora, koji su upotrebili suzavac.
Na severnoj strani mosta na Ibru, koji deli grad, više stotina Srba prati razvoj situacije u južnom delu grada.

SKOJ
18-03-04, 13:03
DEMONSTRACIJE I NEREDI U GRADOVIMA SRBIJE | 09:19 -> 11:03 | Izvor: B92

Novi Sad, Niš, Čačak, Leskovac... -- Nekoliko stotina, uglavnom mlađih i pijanih Novosađana je, posle višečasovne protestne šetnje u noći između srede i četvrtka, pokušalo da uđe u deo grada delom naseljen i građanima albanske nacionalnosti. Policija je uspela da ih spreči u toj nameri, ali je u tom sukobu bilo povređenih na obe strane. Polupana su stakla na sedištu Islamske verske zajednice i skinuta zastava Vojvodine sa zgrade pokrajinskog Izvršnog veća. Kako iz Novog Sada za B92 javlja Dragan Gmizić, policijskim kordonima koji su na kraju bili ojačani i jedinicom Žandarmerije, posle više od sat vremena pošlo je za rukom da demonstrante spreči u nameri da uđu u naselje. Između 2:30 i 3:00 u tom delu grada je uspostavljena potpuna kontrola, a demonstranti su razbijeni u manje grupe. U tuči policije i demonstranata bilo je povređenih na obe strane. Ipak, zvaničan bilans povređenih i načinjene materijalne štete očekuje se u četvrtak tokom dana.

SKOJ
18-03-04, 13:07
Obilić, Priština -- Eparhija raško-prizrenska je saopštila da, prema vestima koje su
upravo stigle u manastir Gračanica, albanski ekstremisti u velikom broju nadiru ka Obiliću, u kojem preostali Srbi nisu pod zaštitom ni KFOR, ni UNMIK. Srbi su se grupisali u jednu kuću kako bi se bolje zaštitili. Dve srpske stambene zgrade s više stanova su u plamenu, kao i crkva u tom gradu. Prema neproverenim vestima iz Obilića, ima stradalih i povređenih, najmanje 15 kuća je u plamenu, a iz nekih kuća Albanci izvode preostale Srbe i pucaju na njih.

MK_NL
18-03-04, 13:09
Merkale su poznati scenario muslimana... Kada neko ima 12 dece, nije siguran ni kako se svi zovu... Naravno da je svakom zao dece... Ali ima roditelja koji decu prodaju, koji ih shalju da prose, i niz drugih sluchajeva. I nivo komunikacije na Kosvu i Metohiji je zaista na visokom nivou, sigurno u selima oko Peci svi imaju mobilne telefone poslednje generacije, pa su im MTS-om poslali snimak davljenja dece, tako da su vrlo brzo i spontano reagovali... Bravo Ameri ispranih mozgova, prvo paljenje dzamije pa onda sve ostalo, koliko retardiranih individua egzistira i ponavlja te shejtove kao Shvabo tra la la, nekada iz sistema flipne i nezavisna, pa se opet vrati na kupovinu u megamarketima, flip out in da heeeeejs....
Ili mislish svojom glavom
Ma da...Markale su poznate,Srebrenica,Vukovar.............da ne nabrajam.
E sad ces mi ti prodavati price kako su Srbi cisti a ovi se sve sami pobise.
Kolektivna samuobistva.
To nijesu ljudi.Sta je njima dvoje/troje djece.Ma sta mi naprica.Ne znaju ni kako im se zovu djeca.Mozda kada bi imali tvoju inteligenciju da ne bi znali.
Da su albanci unaprijed isplanirali akcije-da se zakljuciti.Da li su cekali samo opravdanje da krenu-mislim da jesu.I treba odgovorne na kosovu drasticno kazniti.Ali ne i koristiti fraze da su Srbi uvijek nevini,a to opravdavajuci pominjanjem nekakvih Markala.
Ali sta drugo ocekivati od onog kome ni djecje zrtve(ma koje vjere)nijesu svete.

sh0cker
18-03-04, 13:24
Slozismo se.

Vise puta sam izrazio zaljenje i ovaj put ponavljam za svakom neduznom zrtvom.Ma koje vjere.Za razliku od tebe koji zali nase zrtve a tudju nastradalu djecu nazivas majmunima.

Tu vijest znam.Pogledaj moj post upucen kontroloru.
A za ovu glupost "mozda nemaju roditelja"....znaci li to da ih onda ne treba zaliti.Da ti to nije opravdanje za neljudski nastup i omalovazavanje stradalnika.

Да ти кажем пар ствари ако ћеш ти у сред етничког чишћења да жалиш ђецу која су се удавила да би се Срби оптзжили и сад је још доказано то, а удавили су их шиптари није ли очигледно? Онда благо теби са тобом. Ето толко ти могу рећ.
И плус својаташ нешто сви су људи исти бла,бла.. Као што видиш НИСУ нити могу бит. Ћеца не бирају ђе ће бит, али ако их њихови искоришћавају, а ти их браниш онда..

MK_NL
18-03-04, 13:36
Да ти кажем пар ствари ако ћеш ти у сред етничког чишћења да жалиш ђецу која су се удавила да би се Срби оптзжили

Tacno da cu ih zaliti.Treba li birati trenutak kada se decje zrtve mogu zaliti lii ne.Ili ih zaliti na tvoj nacin nazivajuci ih majmunima.
Ne mozemo se sloziti nikada oko toga

и сад је још доказано то, а удавили су их шиптари није ли оћигледно?
Dokazano jos uvijek nije nista.Samo predpostavke i sumnje.
A za ovu,tvoju i Kochovu da su ih Albanci sami udavili jedino od vas i cuh.

Онда благо теби са тобом. Ето толко ти могу рећ.
Hvala.

И плус својаташ нешто сви су људи исти бла,бла.. Као што видиш НИСУ нити могу бит. Ћеца не бирају ђе ће бит, али ако их њихови искоришћавају, а ти их браниш онда..
U svakom slucaju za mene postoji samo podjela covjek i necovjek(vjera je nebitna)
Tragicna je svaka zrtva,opet nebitno koje vjere(pogotovo ako se radi o djeci)
Koristiti zrtve djece u ostvarivanju politickih ciljeva je monstruozno.Opet nebitna vjera.
Ako ti imas druga mjerila -tebi na chast.

SKOJ
18-03-04, 13:48
Ovo kao da su od naseg Jeronima Mahnitog uzeli, samo fali da pocnu pricu o ludilu koje se lijeci napalmom.

===============

Bosanski radio poziva da se vec jednom srpski 'kosovski mit' ugusi u krvi

Bosnian private Islamic station Radio Naba web site on 18 March

Until the Kosovo issue is finally resolved through force and blood, until a new Kosovo battle takes place, until the final blow is dealt to the idea of a greater and pure Serbia, there will be no peace. Examples that some things can be resolved only in this way are there in Afghanistan and Iraq as well. If the problems there had to be solved through military means and the evil quelled through inappropriate or appropriate use of force, why could not this be done in Kosovo as well?
...
This is why all the ghosts of Kosovo's past should urgently be invoked and all the myths finally drowned in blood, because that is how they came about in the first place. They will not leave the region in peace until a hawthorn stake is finally driven through the chest of the Satan. Until this happens, both houses and mosques will burn, both children and adults will be killed. It is only proper and it is time to stop this as soon as possible. Through another Kosovo battle, if necessary.

sh0cker
18-03-04, 13:49
Е па одлично ти си још један еманциповани човјек који нам пропагира неку равноправности. То не постоји, и поред осталог зашто би постојала код мене ако не постоји код њих?
Друго, него како то да су се ћеца случајно удавила а албанци одједном дигли, и направили масакре?
И која је то сврха помињана Вуковара? Ок.. Нико не каже да су Срби увијек невини али сад ЈЕСУ! А то што ти, ББЦ и остали, прво што вам је да прикажете Србе и Црногорце као неке лудаке са животињским инстиктима је друга ствар, после свега што се десило на Косово, ББЦ и МК одма говоре о убиству двоје ћеце и паљењу џамија, а што они раде није битно.. И што је најгоре Црби су и за ово криви.. Е брукее

MK_NL
18-03-04, 13:49
Ovo kao da su od naseg Jeronima Mahnitog uzeli, samo fali da pocnu pricu o ludilu koje se lijeci napalmom.

===============

Bosanski radio poziva da se vec jednom srpski 'kosovski mit' ugusi u krvi

Bosnian private Islamic station Radio Naba web site on 18 March

Until the Kosovo issue is finally resolved through force and blood, until a new Kosovo battle takes place, until the final blow is dealt to the idea of a greater and pure Serbia, there will be no peace. Examples that some things can be resolved only in this way are there in Afghanistan and Iraq as well. If the problems there had to be solved through military means and the evil quelled through inappropriate or appropriate use of force, why could not this be done in Kosovo as well?
...
This is why all the ghosts of Kosovo's past should urgently be invoked and all the myths finally drowned in blood, because that is how they came about in the first place. They will not leave the region in peace until a hawthorn stake is finally driven through the chest of the Satan. Until this happens, both houses and mosques will burn, both children and adults will be killed. It is only proper and it is time to stop this as soon as possible. Through another Kosovo battle, if necessary.
Najgore su budale kad se dokopaju mikrofona.

SKOJ
18-03-04, 15:08
Montenegrin Albanian leader Ferhat Dinosha condemned the violence in Kosovo and accused Belgrade of fomenting the protests in Belgrade. "This was not a spontaneous reaction. On the contrary. a stable and democratic Kosovo does not suit the new authorities in Serbia. Montenegrin staff in the state community should bear this in mind".

sh0cker
18-03-04, 15:16
Kakav blam, od ovoga BBC laznog.

olivija
18-03-04, 15:22

Portparol UNMIK-policije Derek Čepel ocenio je da je nasilje na Kosovu očigledno bilo unapred planirano.
http://www.b92.net/news/indexs.php?version=print&start=10&order=hrono&styl e=texts&news_per_page_limit=0

.. tesko bi bilo selo dignuti a ne cijelo Kosovo. UN su odmah rekli da je u pitanje 'Kristalna Noc' , ono kad su 1940 (valjda) fasisti po cijeloj Njemackoj razvalili jevrejske radnje i kuce. Tako sada spalise sve zivo.

olivija
18-03-04, 15:28
Moguce cak i vjerovatno je da su se djeca utopila igrajuci se a da su njihovu sudbinu iskoristili bolesnici u ostvarivanju svojih bolesnih ideja.
Ali to ni vas ne opravdava da sa ponizavanjem i uvredama govorite o stradaloj djeci.

LSD ? XTC ? maggic Mushrooms ? Mescaline ? Ili je nesto novo otkriveno postu su efekti unikatni :shock: :shock: :shock: Pricaj MK_NL :roll:

olivija
18-03-04, 15:35
Да ти кажем пар ствари ако ћеш ти у сред етничког чишћења да жалиш ђецу која су се удавила да би се Срби оптзжили и сад је још доказано то, а удавили су их шиптари није ли очигледно? Онда благо теби са тобом. Ето толко ти могу рећ.

to Sokantni :)

MK_NL
18-03-04, 15:42
Е па одлично ти си још један еманциповани човјек који нам пропагира неку равноправности. То не постоји, и поред осталог зашто би постојала код мене ако не постоји код њих?
Друго, него како то да су се ћеца случајно удавила а албанци одједном дигли, и направили масакре?
И која је то сврха помињана Вуковара? Ок.. Нико не каже да су Срби увијек невини али сад ЈЕСУ! А то што ти, ББЦ и остали, прво што вам је да прикажете Србе и Црногорце као неке лудаке са животињским инстиктима је друга ствар, после свега што се десило на Косово, ББЦ и МК одма говоре о убиству двоје ћеце и паљењу џамија, а што они раде није битно.. И што је најгоре Црби су и за ово криви.. Е брукее
Ne propagiram ja nista
Ravnopravnost ne postoji...nazalost,ti si jedan od dokaza.
Mogucnost da su se djeca utopila igrajuci se vec sam pomenuo.
Svrha pominjanja Vukovara je odgovor na Kochov post o Markalama.
Sto se tice moje zelje da oblatim Srbe i Crnogorce tu stvarno grijesis.
A da medju njima nema i tih sa zivotinjskim nagonima je poznata stvar.
Ja govorim o monstruoznim djelima Albanaca(tako sam ih nazvao),ali tebi i slicnima na zalost govorim i o stradanju djece divljanju huligana prilikom paljenja dzamija i svemu sto se kosi sa osnovnim ljudskim vrijednostima.
Dje si se ti prepoznao je tvoja licna stvar.

MK_NL
18-03-04, 15:43

LSD ? XTC ? maggic Mushrooms ? Mescaline ? Ili je nesto novo otkriveno postu su efekti unikatni :shock: :shock: :shock: Pricaj MK_NL :roll:
Kazi mi na koju adresu da ti posaljem jdeno ogledalo-ako te nije strah da u njega pogledas.

olivija
18-03-04, 15:49
ББЦ и МК одма говоре о убиству двоје ћеце и паљењу џамија, а што они раде није битно.. И што је најгоре Црби су и за ово криви.. Е брукее

Sokantni, nisam uspjela da pogledam nista od televizije ali hocu jer me bas zivo interesuje na koju stranu boje mediji. Ali, sigurna sam da svjetska politika ide na zastiti hriscanstva tj da ce 'christendom' uzimati kao bazu za svoje dalje djelovanje. Na osnovu hriscanstva pa bilo ono katolicko (Italija, Irska, Spanija) ili protestansko ( Njemacka, Holandija, Skandinavija, Engleska) ili pravoslavno (Rusija, Grcka, Bugarska, Srbija) gradice se politika protiv jednostavno - Islama (citaj terorista a i sirenje demokratije). Od 11 sept 2001 svijet je usao u novu epohu: hriscanstvo protiv islama, i poslije 10 vjekova krstaski ratovi su ponovljeni i tako treba gledati i na ovaj u Iraku. Kosovo u svemu tome gledati kao sjajnog opusnog pacova koji ce javno i jasno odrediti svjetsku politiku. Kakva ce ona biti stoji da vidimo a ja se nadam da ce doci do saradnje vlasti YU sa UN. Znaci, da u buducnosti vidim polagano kontroslisanje teritorije od strane Jugoslavije.

Mozda ce nekom izgledati bezveze ovo gore sto sam napisala ali to je to.

sh0cker
18-03-04, 16:12
Ne propagiram ja nista
Ravnopravnost ne postoji...nazalost,ti si jedan od dokaza.
Mogucnost da su se djeca utopila igrajuci se vec sam pomenuo.
Svrha pominjanja Vukovara je odgovor na Kochov post o Markalama.
Sto se tice moje zelje da oblatim Srbe i Crnogorce tu stvarno grijesis.
A da medju njima nema i tih sa zivotinjskim nagonima je poznata stvar.
Ja govorim o monstruoznim djelima Albanaca(tako sam ih nazvao),ali tebi i slicnima na zalost govorim i o stradanju djece divljanju huligana prilikom paljenja dzamija i svemu sto se kosi sa osnovnim ljudskim vrijednostima.
Dje si se ti prepoznao je tvoja licna stvar.

Dobro, je da si ti nasao da branis nesto to veliko albanstvo, vidjecemo sta ce da bude za 10 godina, kad budu imali nezavisno Kosovo sto ce se po svim prilikama desit.

Inace o divljanju po Beogradu, ti ocigledno ne shvatas nista, ako tebi neko pali sobu od kuce, a ti ne mos tu nista, sem da zapalis sobu njegove kuce, onda ces je zapalit cisto kolko tolko da mu se osvetis. Nije neko poredjenje, al' takva krv tece kroz Balkance, a ti i tebi slicni emancipovani "osuđivači" zlocina, izgleda necete to jos dugo shvatit. Ti mislis da se narod mijenja u potpunosti za 10g? Dobra fora stvarno.

Inace "Rulja ima mnogo glava al' ni jedan mozak" B)

Tebe pogadjaju vise 3 dzamije no cijelo Kosovo jel?

@Olivja: ;) I ja sam mislio da takva podjela postoji al' mi se ne cini bas tako pogotovo 1999, a i sad.
Edited

olivija
18-03-04, 16:23
Pise par ljudi da im je zao Dzamija i da je to bruka sto pale po Nisu i Beogradu blabla.

Zelim samo jednu stvar da vam kazem a tice se Holandije pa vadite paralelu. Kada nam je ubijen jedan politicar desnice (Holandija -Holandjanima) Pim Fortuyn, izjave su bile i policara i naroda u stilu 'nadajmo se da nije neki musliman ubica' . Svakom bi bilo jasno da bi u tom slucaju Holandiska vlada MORALA pod pritiskom organizacija i pojedinaca da pravi 'cistku' muslimanima. Raspolozenje je bilo takvo da bar aktivisti nekih organizacija ne bi ostali hladnokrvni i krenuli bi neredi.

Tih par sati dok se nije rascistilo, reakcija opste nacionalna nam je bila haos. Tek smo odahnuli kada se ozvanicilo da ga je ubio pripadnik - ljevice ( oni zeleni, imigracija ravnopravna itd.)

E sada po vasim komentarima ispada da smo najgori na svijetu (Srbi/Crnogorci) a reagujemo plus minus kako bi i svi ostali. Jednino se moze citati razlika u intezitetu, pa radi toga u Holandiji je ostalo sve ne trzavicama a u YU izbijaju vanredna stanja. Razlog je upravo nedostatak pravne-jake-stabile drzave tj vlade koje je pukla u svim sekvencama, i istorijski i ideoloski i ekonomski i politicki.

Dako EU krene da cisti pa neka biraju jel im volje od Kosova republjik ili mafijaske CG ili razvaljene Srbije. Tu smo svako od nas troje gdje smo i pupcanom vezom vezani od vele 'vlade' Mila, Sveta i Filipa i zato bilo gdje da pocnu Zapad - dobro je.

A ovi sto prtljaju o 'nezavisnosti' i bajaju i prodaju maglu, dok godj su nas u KOsovo metnuli njima mirnije da biti ne moze. Njima je vijek garantovan narednih 20 godina. Nema toga sto bi se usudio da u konstantna stanja skida Mila i mafijase kad njihova diktrarura garantuje kontrolu bar za CG.
Opet Milo faktor mira - jer ima dikataturu i tajne i javne policije i sve zivo pod kontrolu. Bice mirno samo ako to Milu i milovicima bude pasalo, dok li bi im ustrebalo da bude rat - oni bi ga (jopet) napravili.

Nadam se da ce opste kriscansto raspolozenje pomoci i Kosovu i Crnoj Gori.

MK_NL
18-03-04, 16:35
Idi pozali se upravi CdM foruma, sto im je moderator, klasicni Balkanac koji ne moze da gleda nepravdu, i koji ne brine o zrtvama s druge strane koje su najvjerovatnije pocinjene sa te iste druge strane. Mozda da sam moderator Politike pa i da reces nesto al' ajde.
Dobro, je da si ti nasao da branis nesto to veliko albanstvo, vidjecemo sta ce da bude za 10 godina, kad budu imali nezavisno Kosovo sto ce se po svim prilikama desit.

Inace o divljanju po Beogradu, ti ocigledno ne shvatas nista, ako tebi neko pali sobu od kuce, a ti ne mos tu nista, sem da zapalis sobu njegove kuce, onda ces je zapalit cisto kolko tolko da mu se osvetis. Nije neko poredjenje, al' takva krv tece kroz Balkance, a ti i tebi slicni emancipovani "osuđivači" zlocina, izgleda necete to jos dugo shvatit. Ti mislis da se narod mijenja u potpunosti za 10g? Dobra fora stvarno.

Inace "Rulja ima mnogo glava al' ni jedan mozak" B)

Nema potrebe da se zalim upravi foruma.Vide moderatori to jako dobro.Najvise tvojih postova bude izbrisano sto je dokaz toga.
Lijepo bi bilo kada bi ti bio protiv nepravde.No ti si to jednostrano.Tebi ne smeta paljenje dzamija(svi politicari iz Srbije cak i T.Nikolic iz SRS).Niko to ne opravdava osim tebe.Jedino ti na to gledas sa nakolonom i razumijes ono balkanski.Ti onda sa tim balkanskim razumom mozes onda da razumijes i monstruozne zlocine po kosovu.Ja ne mogu.Mogu samo da izrazim zaljenje i prezir sto se tako nesto desava.U mojem balkanskom odgoju mrznja prema drugoj naciji vjeri nije postojala.
Upravo gledam BK tv i jezu koja se desava na teritoriji chitavog kosova.Ne postoje rijeci kojima se moze opisati moje gnusanje prema svemu ovome.
Ali o tome sam vec i ranije pisao.

olivija
18-03-04, 16:38
@Olivja: I ja sam mislio da takva podjela postoji al' mi se ne cini bas tako pogotovo 1999, a i sad.

Na koju podjelu mislis Shoker ?

ps
ova petljavina MN_NK .. kad god pomislis jeli ovaj lud - nemas se sta misliti. A neka te dirne dirnula ga guja :twisted: Cuj da mi se on zali na moderatora :shock: i jos Shokera ukrasa naseg :)

olivija
18-03-04, 16:48
Nema potrebe da se zalim upravi foruma.Vide moderatori to jako dobro.Najvise tvojih postova bude izbrisano sto je dokaz toga.
Lijepo bi bilo kada bi ti bio protiv nepravde.

ja mislim da si ti umisljen tj na tripu i da bi mogao da se nosis sa Berancem na onaj sektaski forum. Tamo je vama mjesto a ne u javnosti.
Klubu Dobroticana iz raznih zemalja.

50 godina imas i pokusavas raspravljas o moderator tituli momka od 20 godina :shock: :shock: :shock: bljak bljak i bljak.

MK_NL
18-03-04, 16:54
Lijepo bi bilo kada bi ti bio protiv nepravde.

ja mislim da si ti umisljen tj na tripu i da bi mogao da se nosis sa Berancem na onaj sektaski forum. Tamo je vama mjesto a ne u javnosti.
Klubu Dobroticana iz raznih zemalja.

50 godina imas i pokusavas raspravljas o moderator tituli momka od 20 godina :shock: :shock: :shock: bljak bljak i bljak.
A ti se nadje da ga branis.Partijska osnova ili se osecas mladjom.

Otkaci me se da te zamolim.
Edited

Nije bitno...
18-03-04, 17:08
I djeca i dzamije su ovde samo sporedne stvari. Utapanje djece(kojih mi je zao, ali se toliko djece utopi u SCG svake godine, pa se nicije kuce ne pale zbog toga, niti se ko ubija) je samo neposredan povod Albancima da ociste Kosovo od Srba, jer se njima, izgleda, ideja multietnickog Kosova bas ne svidja.

Dzamije su samo revolt onih koji su nemocni da bilo sta urade, a mnogo bi radje proveli noc sa svojim sunarodnicima na Kosovu, drzeci puske u rukama, i braneci kuce Srba, jel? E kad vec oni ne mogu da budu tamo, i pomognu svojima - oni su rijesili da zapale dzamije. Samo neznam sta su im dzamije u Srbiji krive. Tako samo pokazuju da nisu nista bolji od Albanaca.

Medjutim, to su nekako periferna pitanja. Bilo je sta je bilo, po meni je mnogo znacajnije pitanje - sta ce biti dalje?!

olivija
18-03-04, 17:12
MN_NK malti:

Spada li u tom i odbrana njegove izjave ....

To je tebe porucio jer mu od drveca(djece) zaklanjas sumu (kosovo, Srbija, CG) da ne vidi. Momak nije lud iako je 2.5 puta mladji od tebe a ti posto normalan nisi se cesljas ko baba (djedo) dok kuca gori.

Da ce otici par vas iz Dobrota kluba odmorili bismo na ovaj forum i mogliu normalno pricati o jadu koje stiska tu krepalu YU. Sve bi vas ja da mogu banovala !!!!!!!!!!!

Apatrid
18-03-04, 17:17
NEMA VIŠE SRBA U OBILIĆU | 16:19 | Izvor: B92, Beta
Obilić, Priština -- Za B92 je ovo izjavio Mirče Jakovljević iz Obilića. Srbi su uspeli da se sklone u selo Plemetin, ali i tamo sada preti opasnost od napada, kaže Jakovljević: “U Obiliću više nema Srba. Smestili su se u Plemetini. Cerksa ulica, gde su živeli masakrirani Stolići, gori. Svih petnaest srpskih kuća gori. Masa huligana je krenula i ka Plametini. Snaga KFOR-a uopšte nema, pojavile su se samo malobrojne UNMIK-ove snage, koje su se locirale oko kuća Albanaca u samoj Plemetini i javno izjavljuju da su došli njih da štite, ne znam od koga. Zbog toga, bojim se sukoba Srba i UNMIK-a. Apelujem na našu državu da izvrši što veći pritisak na KFOR-ove snage, da nam doture oružje da se sami branimo. Mi više nemamo kuda da se evakuišemo”, kazao je Jakovljević.

Pedesetak Srba među kojima i sedmoro dece evakuisano je u četvrtak iz Cerske ulice u Obiliću, kako bi izbegli napad veće grupe Albanaca, rekli su Beti srpski izvori iz centralnog Kosova. Pre no što su se u Cerskoj ulici u Obiliću pojavili vojnici KFOR-a, grupa Albanaca je okružila Srbe u više kuća. U nameri da udalji Albance iz Cerske ulice, Stojan Nastić je aktivirao ručnu bombu. Tom prilikom se ranio i ostao na zemlji.

U Obiliću ima još Srba koji čekaju na evakuaciju u sigurnije srpske sredine. Nema informacija šta je sa sudbinom nekoliko starijih Srba koji žive u delu Obilića, u blizini Termoelektrane Kosovo B.

Dragan Dančetović iz okoline Obilića rekao je Beti da je danas više Srba teže i lakše povređeno a neki od njih su zadobili opekotine kada su grupe Albanaca upali u njihove kuće i zapalili ih. Povređeni su prebačeni u britansku vojnu bolnicu.

Zvaničnici UNMIK su saopštili da je situacija u Prištini i drugim delovima Kosova izuzetno napeta, a osoblju Misije je sugerisano da ne napušta sedišta Misije i da se po gradovima ne kreće u vozilima UN, koja su izložena napadima.

Poslanik koalicije “Povratak” Rada Trajković upozorila je da je potpuno nepredvidivo šta se može desiti jer ima informacije da se na mnogim mestima na Kosovu pripremaju masovne demonstracije Albanaca i očekuju se napadi na Srbe, posebno u manjim i izolovanim mestima.

Apatrid
18-03-04, 17:30
AFP na Yahoo, ovo je za pricu:

http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story2&u=/afp/20040318/wl_afp/serbia_kosovo_unrest_040318142144&e=4

Pasus za citiranje:

Serbian officials tried to blame the bloodshed on the international community, but its religious roots were clear, with the Serb Orthodox church ablaze in Obilic, near Pristina, and about 5,000 demonstrators shouting death to Albanians outside the gutted mosque in the Serbian city of Nis.

olivija
18-03-04, 17:31
.Da nije situacija zalosna rado bih se smijao glupostima koje postiras..

MN_NK izvoli pa se smij. Cemu ces prvo ?

1. dok je godj Kosova i vanrednih stanja Mila ne bi pokusao bog otac da skine a ne Evropa. ( na vatru se ne stvalja ulje)

2. dok je god Kosova bice i Mila, a to je bar narednih 20 godina.

3. Radi Kosova ( i gore recenoga) nas je Milo, Filip i Sveto pupcanom vrpcom vezao u Jugoslaviju i poslije godina lazi o referendumu i nezavisnoj - 14 matra 2002 donio potvrdu iz BG.

A kako ces se to smijati ? bajanjem bujanjem i prodavanjem magle po obicaju.

Apatrid
18-03-04, 17:32
ALBANSKE PARTIJE: HITNO DONETI ODLUKU O NEZAVISNOSTI | 16:22 | Izvor: B92
Priština -- Predstavnici tri najveće političke stranke kosovskih Albanaca u Skupštini Kosova konstatovali su u četvrtak na sednici parlamenta da je jedini način da se smiri i normalizuje situacija na Kosovu, posle eskalacije nasilja - proglašenje nezavisnosti Kosova. Politiki lideri Demokratskog saveza Kosova, Demokratske partije Kosova i Alijanse za budućnost Kosova zatražili su na sednici kosovskog parlamenta da se proglasi nezavisnost Kosova, kao jedini način da se smiri situacija.

olivija
18-03-04, 17:34
SPALJEN MANASTIR SVETI ARHANĐELI, CRKVA BOGORODICE LJEVIŠKE, PRIZREN BEZ SRBA | 16:28 | Izvor: Beta
http://www.b92.net/news/indexs.php?version=print&start=10&order=hrono&styl e=texts&news_per_page_limit=0

Sta reci ?

Apatrid
18-03-04, 17:37
ČOVIĆ ORGANIZUJE ODBRANU U SREDINAMA GDE SU SRBI UGROŽENI | 16:12 | Izvor: B92, Beta
Kosovska Mitrovica -- Predsednik Koordinacionog centra za Kosovo Nebojša Čović na Kosovu, zajedno sa saradnicima, radi na organizovanju odbrane u onim srpskim sredinama koje su najugroženije i gde su snage KFOR-a slabe ili ih uopšte nema. U saopštenju dostavljenom Beti iz Koordinacionog centra ne navode se detalji o odbrani.

Čović je, kako je saopšteno, u stalnom kontaktu sa šefom UNMIK-a Harijem Holkerijem, radi smirivanja situacije na Kosovu i zaštite Srba i njihove imovine. Presednik Koordinbacionog centra je ocenio da je jučerašnje nasilje u pokrajini "unapred isplanirano od strane Albanaca i njihovih lobista iz inostranstva". Čović koji se nalazi u Kosovskoj Mitrovici, rekao je "da je ovo možda odsudna bitka za Kosmet i opstanak Srba na Kosovu i Metohiji i mi moramo da je dobijemo".

Na početku posete, Čović je obišao povređene u Kosovsko-mitrovičkoj bolnici, a u izjavi za B92 rekao da su povređeni trenutno u dobrom stanju. “Ovde vlada velika zabrinutost zbog mogućih novih napada, jer je za četvrtak zakazana sahrana poginule dece. Održaćemo sastanak s predstavnicima opština sa severa Kosova i načelnikom okruga, imao sam kontakt i sa šefom UNMIK Harijem Holkerijem, a mislim da ćemo se tokom dana i sresti negde na Kosovu. Situacija je vrlo napeta i teška, apelujem na smirivanje strasti, ali Srbi moraju biti spremni da se brane, i oni to jesu, bar kada je reč o Kosovskoj Mitrovici. Nikoga neće dirati, ali će se braniti, braniće svoje kuće i imanja od bilo kog napada”, kaže Čović.

Na pitanje B92 šta je konkretno razgovarao s Holkerijem, Čović je odgovorio: “Pitao sam ga koje konkretne akcije će preduzeti. Nije mi konkretno odgovorio, rekao je da su u fazi dopremanja dodatnih snaga. Jasno sam mu rekao da je u Lipljanju u toku okupljanje i pripremanje za nov napad na Srbe, da su u Obiliću napadnute škola i crkva, da je potreban energičan odgovor UNMIK, da KFOR ne može da bude u bazi i da kaže da ima naređenje da ne izlazi iz baze. Ako hoće da budu u bazi, neka idu u svoju zemlju i budu u bazi. Znači, treba energično reagovati”, kaže Čović.

laufer*
18-03-04, 18:02
Sahrane Borivoja Spasojevića i Jane Tučev
Borivoje Spasojević (63) i Jana Tučev (36), koji su izgubili živote juče u sukobima u Kosovskoj Mitrovici, danas će biti sahranjeni. Spasojević, koji je najverovatnije usmrćen tokom sukoba Albanaca i Srba u blizini tri solitera u severnom delu Kosovske Mitrovice, biće sahranjen u 15 časova na groblju u Đulićima kod Andrijevice u Crnoj Gori. Povorka sa njegovim posmrtnim ostacima krenula je jutros oko devet časova iz porodične kuće u Kosovskoj Mitrovici. Jana Tučev, koja je ubijena juče oko 13 sati na balkonu svog stana, biće sahranjena u 14 časova na groblju u selu Rudaru kod Zvečana. (RTS)

Crkva Sv. Jovana Krstitelja u Peci sravnjena sa zemljom.
Molotovljevi kokteli na kucu Albanca u Knjazevcu.
Tuga i zalost.

ALBANSKE PARTIJE: HITNO DONETI ODLUKU O NEZAVISNOSTI | 16:22 | Izvor: B92
Politički lideri Demokratskog saveza Kosova, Demokratske partije Kosova i Alijanse za budućnost Kosova zatražili su na sednici kosovskog parlamenta da se proglasi nezavisnost Kosova, kao jedini način da se smiri situacija.

Više ni sami ne kriju pravu pozadinu svih ovih dešavanja na KosMetu.
Prvobitni razlog (tobože decu koju su Srbi jurili, pa se udavila) više niko i ne spominje. :roll:

laufer*
18-03-04, 18:04
Pa oni otvoreno od juce optuzuju Srbe, paralelne strukture i blokadu puta zbog ubijenog mladica za sve ovo, naravno uz davljenje djece u Ibru. Katastrofa.

laufer*
18-03-04, 18:06
Ovako je trebalo i sinoc i juce, a ne da nam navijaci i dalje vode spoljnu politiku i grade imidz po svijetu.

GRAĐANI STIGLI NA PLATO ISPRED HRAMA SVETOG SAVE | 17:01 | Izvor: Beta
Beograd -- Više hiljada Beograđana, prevođenih najvišim državnim zvaničnicima i crkvenim velikodostojnicima stigli su oko 16.30 na plato ispred hrama Svetog Save na Vračaru, gde su upalili sveće za žrtve koje su stradale na Kosovu. Građani su predvođeni patrijarhom Pavlom, premijerom Vojislavom Koštunicom, ministrom odbrane Borisom Tadićem, svim članovima vlade, mitropolitom Amfilohijem i drugim zvaničnicima do hrama Svetog Save došli sa protesta ispred Vlade Srbije. Njih je ispred hrama dočekalo par hiljada građana i crkveni velikodostojnici. Dok su građani pristizali u koloni, oglasila su se zvona na hramu Svetog Save.

laufer*
18-03-04, 18:09
ZAPALJENI CRKVA I PRAVOSLAVNO GROBLJE U JUŽNOJ MITROVICI | 17:08 | Izvor: Beta
Kosovska Mitrovica -- Albanci su u četvrtak popodne zapalili crkvu Svetog Save u Kosovskoj Mitrovici. U ranim popodnevnim časovima, pre nego što je počela da gori crkva, zapaljeni su konaci crkve. U južnoj Kosovskoj Mitrovici je, takodje, zapaljena trava na pravoslavnom groblju. Crkvu u južnom delu podeljenog grada obezbedjivali su grčki pripadnici KFOR-a i u njoj je stanovala i porodica tamošnjeg sveštenika.

Pre podmetanja požara u crkvi, velika grupa Albanaca je u četvrtak nešto pre 12 časova ponovo probila kordon policije u južnom delu Kosovske Mitrovice i krenula ka severnom delu grada. Policajci i pripadnici Kfora su uspeli da ih zaustave i razbiju tako da se sada u blizini Zelene pijace nalazi samo stotinak, uglavnom, mladjih Albanaca.

Na levoj obali Ibra, Srbi su se okupili u velikom broju i posmatraju razvoj dogadjaja u južnom delu. Sa njima je i predsednik Koordinacionog centra za Kosovo Nebojša Čović. Most na Ibru je blokiran. Na njemu su borbena oklopna vozila UN policije.

Očigledno je da naš "imidž" po svetu gradi onaj deo sveta čijim interesima prisutvo Srba na KosMetu sasvim sigurno ne odgovara.

Dakle, izvukli bi već oni neki adut iz rukava kako bi nas opet proglasili krivima. Nemamo više nikakvog razloga da se trudimo da im udovoljimo.

Kadija te tuži - kadija te sudi :?

Apatrid
18-03-04, 18:10
Sava Janjic na B92 (radio) jutros (po sjevernoamerickom vremenu) rekao da KFOR cuva Patrijarsiju, Decane, Gracanicu. Bukvalno tenkovima.

Sve ostalo gori, lise sjevernog dijela Mitrovice.

MK_NL
18-03-04, 18:28
Njanovija vijest na BK-tv
NATO uputio 700 vojnika na kosovo.

Apatrid
18-03-04, 19:19
ZAPALJENE SRPSKE KUĆE I PRAVOSLAVNI OBJEKTI U PRIZRENU | 18:09 | Izvor: Beta
Prizren -- Predstavnici policije u Prizrenu saopštili su u četvrtak da je u neredima koji su izbili noćas spaljeno šest pravoslavnih crkava i 26 kuća u tom gradu. Izveštač agencije Beta iz Prizrena javlja da je danas zapaljena i crkva Sveti Spas, koja se nalazi u naselju Potkaljaja. Iz krova crkve kulja dim i vatra. Grupe Albanaca i tokom današnjeg dana su nastavile da pale srpske kuće u Prizrenu.

Portparol regionalne policije Fatmir Djurdjiali rekao je novinarima da su u jučerašnjim i sinoćnjim neredima povredjena dva medjunarodna policajaca i 19, kako je rekao, demonstranata. Zapaljeno je osam automobila UNMIK-a, a danas nešto posle 15 sati zapaljena su još četiri automobila UNMIK policije, koji su bili parkirani ispred sedišta UNMIK administracije u Prizrenu. U Prizrenu, pogotovo u centru, jutros se i dalje osećao suzavac, koji je sinoć bacan na demonstrante.

U Prizrenu živi 63 Srba. Nekoliko njih je povredjeno tokom mereda i ukazana im je pomoć u prizrenskoj bolnici, a za ostale se ne zna gde su se sklonili. Juče u kasnim popodnevnim satima najpre je zapaljena bogoslovija "Kirilo i Metodije" u kojoj je stanovalo osmoro Srba, medju kojima i dvoje dece i jedna trudnica koja se nedavno iz Ulcinja vratila sa suprugom. Iz Bogoslovije i dalje kulja dim.

Apatrid
18-03-04, 19:32
I ovdje ima nesto vijesti, mada je stil i manir izvjestavanja sav suvoparan i zvanican, ka' vo vremja Titova:

http://www.radioyu.org/Vesti/SerbianVesti.htm

laufer*
18-03-04, 19:46
KOŠTUNICA I AMFILOHIJE POZVALI GRAĐANE NA NOVI PROTEST | 18:23 | Izvor: Beta
Beograd -- U prisustvu više hiljada građana i najviših državnih zvaničnika, patrijarh Srpske pravoslavne crkve Pavle i drugi crkveni velikodostojnici održali su u četvrtak moleban ispred hrama Svetog Save u Beogradu za sve ubijene na Kosovu i Metohiji. Molitvi su prisustvovali, držaći upaljene sveće, članovi Vlade Srbije i premijer Vojislav Koštunica, ministar odbrane Boris Tadić, kao i predsednik Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković.

Oni su, zajedno sa patrijarhom Pavlom i drugim zvaničnicima do hrama Svetog Save došli pešice sa protesta ispred Vlade Srbije.

Nakon molitve, okupljenima se obratio mitropolit crnogorsko-primorski Amfilofije Radović koji je rekao da je na Kosovu i Metohiji na delu "etničko čišćenje preostalog hrišćansko-srpskog naroda" i uputio apel međunarodnoj zajednici da zaustavi "pogrom i teror". On je rekao da je na Kosmetu "na delu nastavak organizovanog albanskog terorizma koji traje već više decenija" i pozvao Albance da zaustave nasilje, a srpski narod da udvostruči post "za mir među nama i u svetu". "Nemojmo učiniti bilo šta neljudski. Čuvajmo se bezumne odmazde, jer ne treba nasiljem da se branimo od zla", rekao je Amfilohije, protestujući zbog paljenja džamija u Beogradu i Nišu.

On je pozvao građane Srbije da se pomole za sve, i prijatelje i neprijatelje, jer je svima potrebna sloboda i pravda.

Amfilofije je okupljene pozvao da ponovo sutra dođu pred hram Svetog Save u 12 sati kako bi poručili svetu da smo za mir, na šta je nekolicina okupljenih zviždala i skandirala "Kosovo, Kosovo".

Premijer Srbije Vojislav Koštunica poručio je okupljenima da Srbija "neće dati Kosovo", jer su Srbi bez Kosova "niko i ništa". "Ne bi nas bilo da ga nismo sačuvali. Treba da ga sačuvamo i danas", kazao je Koštunica i pozvao građane da se okupe sutra u što većem broju "kako bi pokazali snagom broja da smo za mir". Potom je premijer Srbije pozvao građane da se mirno raziđu.

laufer*
18-03-04, 20:05
ALBANCI U LIPLJANU PRODIRU KA CRKVI U KOJOJ SU SMESTENI SRBI | 18:58 | Izvor: Beta
Lipljan -- Nekoliko hiljada alabanskih demonstranata probilo je u četvrtak oko 18 sati blokadu vojnika Kfora i približilo se crkvi u Lipljanu u čijem se dvorištu nalazi veći broj Srba. Potpredsednik opštine Lipljan Borivoje Vignjević rekao je agenciji Beta da demonstranti bacaju bombe i da je nekoliko kuća u plamenu. Vignjević je apelovao na Kfor da hitno uputi pojačanje kako bi zaštitio Srbe.

Vignjević je rekao da su finski vojnici Kfora i američke jedinice koje su stigle kao pojačanje iz Bosne i Hercegovine, u toku popodneva uspeli da rasteraju okupljene Albance, ali su se oni nešto kasnije ponovo okupili u centru Lipljana. Pojedine porodice iz Lipljana, kao i najveći broj žena i dece, u panici su u kasnim poslepodnevnim satima napustile Lipljan i smestile se u bezbednija mesta Suvi Do i Novo Naselje u kojima živi veći broj Srba. U Lipljanju se neprestano čuju detonacije bombi koje bacaju demonstranti rekao je Vignjević.

Apatrid
18-03-04, 20:18
SPALJEN MANASTIR DEVIČ | 19:23 | Izvor: B92, Beta
Kosovska Mitrovica -- Eparhija raško-prizrenska je primila informaciju da su monahinje iz manastira Devič kod Srbice, južno od Mitrovice evakuisane od strane snaga KFOR-a. Najmanje 1.000 naoružanih Albanaca okružilo je manastir koji je odmah po evakuaciji monahinja opljačkan i zapaljen. Monahinje su trenutno na sigurnom.I u Novom Brdu su u toku napadi na preostale Srbe. Na jednu srpsku kuću je bačena bomba a dve kuće su već u plamenu. Takođe iz opštine Vučitrn stižu informacije da Albanci sistematski pale srpske kuće u selu Svinjare. Neizvesna je sudbina preostaliih Srba u Gojbulji i okolini.

laufer*
18-03-04, 21:27
http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/reuters_molt/2877012171.jpg

Thursday March 18, 05:44 PM
Smoke rise from a Serbian Orthodox church set on fire by ethnic Albanian rioters in the ethnically divided town of Kosovska Mitrovica March 18, 2004. Albanians set fire to Serb Orthodox churches in Kosovo on Thursday as NATO scrambled to deploy up to 1,000 more troops to stifle an explosion of ethnic violence. REUTERS

laufer*
18-03-04, 21:28
http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/ap_photo/20040318/all/l1076734.jpg

Thursday March 18, 05:14 PM
Smoke billows from Serbian Orthodox Church which was set ablaze by ethnic Albanian extremists in the northern Kosovo city of Kosovska Mitrovica, Thursday, March 18, 2004. The apparent arson followed major clashes between the rival Serb and ethnic Albanian communities in the city when ethnic Albanians tried to take control over a Serb-populated area. (AP Photo/Darko Vojinovic)

laufer*
18-03-04, 21:29
http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/ap_photo/20040318/all/l1076726.jpg

Thursday March 18, 05:14 PM
A U.S. police investigator, center, joined by German police officer investigate the scene of the burned out local hospital after it was set on fire by an angry Kosovo Albanian protesters in the ethnicly mixed village of Kosovo Polje in the outskirts of the Kosovo's capital Pristina on Thursday, March 18, 2004. (AP Photo/Visar Kryeziu)

laufer*
18-03-04, 21:33
http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/18351608224059660e5641a876536270.jpg

KOSOVSKA MITROVICA, March 18, 2004
Serb houses burn on the outskirts of Mitrovica (FoNet)

laufer*
18-03-04, 21:34
http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/27638121740594d7b7132d086683143.jpg

BELGRADE, March 18, 2004
Metropolitan Amfilohije in front of the mosque tries to calm rioters (FoNet)

laufer*
18-03-04, 21:35
http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/2568570740594da19196a589121333.jpg

NIS, March 18, 2004
The Nis mosque ablaze after clashes break out in Kosovo (FoNet)

laufer*
18-03-04, 21:39
NATO ŠALJE DODATNE SNAGE NA KOSOVO | 20:13 | Izvor: B92
Brisel -- NATO je doneo odluku da na Kosovo pošalje dodatne snage, kao pomoć Kforu, i njihovo razmeštanje u pokrajini upravo je u toku, izjavio je za B92 portparol NATO-a u Briselu Džejms Apaturaj. „Ambasadori NATO-a su na sastanku posvećenom situaciji na Kosovu doneli odluku da pojačaju snage Kfora. U ovom trenutku, na putu ka Kosovu su dva voda – američki i italijanski, koji su angažovani u Sforu u Bosni. U narednih par dana Velika Britanija će na Kosovo uputiti bataljon od 750 vojnika. Kfor preduzima sve moguće mere kako bi odbranio one koji su napadnuti, a u ovoj krizi to svakako podrazumeva srpsko manjinsko stanovništvo. Alijansa potpuno podržava Kfor i ona će, osim pomenutih snaga, obezbediti još trupa da bi se omogućila bezbednost za srpsku zajednicu. Pri svemu tome, na rukovodstvu u Prištini i Beogradu leži odgovornost da učine sve kako bi se prekinulo ovo nasilje, o čemu je sa njima u sredu razgovarao i generalni sekretar“, rekao je Apaturaj za B92. Prema podacima NATO-a, u dosadašnjim neredima na Kosovu povredjeno je nešto više od trideset pripadnika medjunarodnih snaga.

Dobrusky
18-03-04, 21:40
Svaki zlocin je za osudu ma ko da ga je pocinio.

O zlocinima na Kosovu vise,ako ovde (http://www.kosova.dk/masakra/f_arkiv1.htm) kliknes

laufer*
18-03-04, 21:43
SAD ĆE PODRŽATU OSUDU NASILJA U SAVETU BEZBEDNOSTI | 20:40 | Izvor: B92
Vašington -- SAD će na sednici Saveta Bezbednosti UN o Kosovu podržati donošenje ”predsedničkog saopštenja” u kome se odlučno osuđuje nasilje, izjavio je zamenik portparola Stejt Departmenta Adam Ereli, javlja dopisnik B92 iz Vašingtona, helena Đorđević. On je rekao da SAD planiraju da na sednici osude nasilje i ponude punu podršku specijalnom izaslaniku Hariju Holkeriju, KFOR-i i međunarodnim misijama da bi se uspostavio red na Kosovu. Ereli je dodao da je američka administracija u kontaktu sa Beogradom, Prištinom, svim regionalnim vladama i NATO-m kako bi se situacija stabilizovala. Iako se u saopštenju Stejt Departmenta kaže da nasilje ugrožava proces pomirenja na Kosovu, Ereli je izjavio da sukobi ne moraju nužno da budu korak nazad u odnosima između Beograda i Prištine, nego mogu da budu “katalizator” za dijalog i pomirenje. Predstavnik Stejt Departmenta rekao je takođe i da je američka ambasada u Beogradu zatvorena zbog incidenata ali da srpska policija pruža dodatno obezbeđenje ambasadi.

laufer*
18-03-04, 22:30
MEDJUNARODNA POLICIJA: NAPADI POTIČU IZ JEDNOG CENTRA
SPOLJNA POLITIKA

Predstavnici medjunarodne policije ocenili su danas, na vanrednoj sednici Vlade Kosova, da je naredba o napadu na srpske enklave izdata iz jednog centra, rekao je ministar u Vladi Kosova Goran Bogdanović i dodao da je pokrenuta istraga.

Bogdanović je agenciji Beta rekao da su predstavnici policije vladi izneli informacije o kretanju više hiljada Albanaca ka srpskim mestima na Kosovu.

U Kosovskoj Mitrovici situacija je izuzetno teška jer se u južnom delu okupilo oko 20.000 Albanaca, rekao je Bogdanović i dodao da se prema Goraždevcu iz pravca Peći i drugih mesta uputilo oko 1.500 Albanaca. Prema Dečanima ide oko 400 Albanaca dok je prema Vitini iz okolnih sela krenulo oko 500 Albanaca. Ka Uroševcu je krenulo oko 1.200 Albanaca dok prema selima Gradac i Biča ide oko 700, rekao je Bogdanović. U Prištini je, kaže Bogdanović, tokom dana više Albanaca zaposlenih pri medjunarodnoj misiji pretilo zaposlenima da će postaviti eksplozivne naprave u prostorijama misije.

Goran Bogranović rekao je i da je na sednici vlade rečeno da se u Prizrenu vodi borba izmedju nemačkog kontigenta Kfora i oko 5.000 Albanaca koji pokušavaju da preuzmu kontrolu nad glavnim policijskim štabom. Prema nejgovim rečima, blokiran je magistralni put Priština-Peć kod Glogovca, jer se iz ovog mesta više hiljada Albanaca uputilo prema Kosovu Polju.

DŽONSON: NASILJE NA KOSOVU ORGANIZOVANO I ORKESTRIRANO

Komandant južnog krila NATO Gregori Džonson izjavio je večeras u Prištini da nasilje koje već drugi dan ne prestaje na Kosovu deluje 'orkestrirano' i 'organizovano'. Razvoj dogadjaja na Kosovu poslednjih dana ukazuje na postojanje 'organizovanog obrasca' u tom nasilju, rekao je on.

Džonson, šef UNMIK-a Hari Holkeri, komandant Kfora, general Holger Kamerhof i najviši predstavnici kosovskih institucija i političkih stranaka na Kosovu osudili su u zajedničkoj deklaraciji nasilje koje je juče izbilo u više mesta na Kosovu i Metohiji. 'Nasilje se neće tolerisati i mora odmah biti zaustavljeno. Ono je dovelo u pitanje dostignuća tokom ovih pet godine. Mi smo ujedinjeni u odlučnom protivljenju takvim aktima', navodi se u zajedničkoj deklaraciji medjunarodnih i kosovskih zvaničnika.

PATRIJARH SLUŽIO MOLEBAN ZA SPAS KOSMETA

Patrijarh srpski Pavle i sveštenici Srpske pravoslavne crkve služili su večeras na ulazu u hram Svetog Save na Vračaru moleban za srpske žrtve nasilja na Kosovu i Metohiji [KiM].

Molebanu su prisustvovali članovi Vlade Srbije, na čelu sa premijerom Vojislavom Koštunicom, kao i oko desetak hiljada gradjana.

Mitropolit Crnogorsko-primorski Amfilohije pročitao je gradjanima apel Sinoda SPC državnim organima Srbije i Srbije i Crne Gore i medjunarodnoj zajednici da se zaustavi 'planirani konačan pogrom preostalog srpskog stanovništva i njegove baštine'.

Amfilohije je optužio KFOR i UNMIK da ništa ne čine kako bi se nasilje zaustavilo, ali je pozvao i Srbe da na bezumlje ne odgovore istom merom, kao što je to bio slučaj sa spaljivanjem džamija u Beogradu i Nišu.

Poziv ministra za informisanje Dragna Kojadinovića gradjanima da se posle molebana razidju i da se sutra u 12 časova 'okupi cela Srbija i pokaže da je za mir i da je terorizam isti u Njujorku, Madridu i na Kosovu i Metohiji', naišao je na neodobravanje gradjana koji su povicima zatražili da im se obrati premijer Srbije.

Koštunica je vidno uzbudjen poručio gradjanima da Srbije ne može i neće ostati bez Kosova i Metohije.

'Sa svime se može trgovati samo se ne može trgovati sa KiM. Sačuvaćemo ga, ali ovaj put naš zavet je da to učinimo bez nasilja, pokazujući time da smo drugačiji', rekao je Koštunica.

Medjutim na njegovo istupanje, nekolicina gradjana je burno negodovala izvikujući 'Idemo na Kosovo'.

Koštunica je potom istakao da će 'doći dan kada ćemo se ponovo vratiti na Kosovo'.

'Učinimo sve da nas sutra u 12 časova bude više nego sada i da celom svetu pokažemo da ćemo sačuvati Kosovo', rekao je Koštunica, koga je deo gradjana ispratio zvižducima i povicima 'izdaja, izdaja', dok mu je deo aplaudirao.

laufer*
18-03-04, 22:45
http://editorial.gettyimages.com/source/CFW/imageResults.aspx?s=ImagesSearchState|0|15|0|1|||0 |0|0|0|1|Serbia&p=1

SKOJ
18-03-04, 22:50
Pristina, 18 March: The international police in Kosovo-Metohija has told the Kosovo government this evening that a large number of Albanians is moving towards Serb enclaves from all parts of the province, a minister in the Kosovo government, Goran Bogdanovic, has told SRNA.
"Representatives of the international police have briefed the Kosovo government that in the opinion of the international police commissioner, a series of attacks and violence has been organized from one centre, which has ordered an onslaught on Serb enclaves," Bogdanovic said.
He added that the government issued an appeal to people of Kosovo to end attacks on Serb churches and enclaves.
Bogdanovic added that representatives of the international police presented very alarming information about the situation on the ground and that according to them, the situation in Kosovska Mitrovica was unstable since about 20,000 Albanians gathered in southern part of this town.
"About 1,500 Albanians are moving towards Gorazdevac in the area of Pec, about 400 towards Decani, 1,200 towards Urosevac. About 500 Albanians are heading towards Vitina from nearby villages and Serb houses in Vitina have been set on fire," Bogdanovic said.
He added that according to the police information, about 700 Albanians were heading towards Grabac and Bica in Drenica area.

sh0cker
18-03-04, 22:59
I dok albanci etnicki ciste Kosovo, i dok nasi pogibaju i dok nam pale crkve i manastire od kojih su neki stariji od same albanske NACIJE, odje su se nasli ljudi, koji meni nesto pricaju kako im je zao ovo ili ono. Jel ti zao MK_NL onih 2500 ljudi koji su ubijeni od dolazenja Kfora i UN, sto tad nisi otvarao topice, je su tad slucajno Srbi palili dzamije i ubijali!!!

Ne, MK_NL nisu! Al' kad je ovo namjesteno ovako, da Kosovo bude nezavisno radi tobos pogibje troje djece, meni nije zao djece jer su ih ALBANCI udavili i namjestili nama! A sad se bruka svalila na Srbe a odma i na Crnogorce, al' MK_NL mi prica o ljudskim pravima i o dvoje djece, a poginulo preko 30 ljudi u zadnja 3 dana, i on mi prica o 3 djece, pa ko je tu vazniji? Koga treba zalit? Onolike manastire, crkve, kuce i ljude , il' kao ti 2 dzamije?

I fino je sto ti pokazujes toliku satisfakciju, oko mojega optuzivanju, bas uzivam da vidim ljude kao tebe, koji lupetaju! o nekakvim genocidima na Kosovo, a ovo sto se SAD desava samo ostro osudjuju i sa gnusanjem gledaju.. E po ovome sto si ti napisao druze se vidi, kolko ti to sa gnusanjem gledas!

Ako neces da se zalis oko mojega "uzvisenog" mjesta moderatora, koji sam dobio cisto jer sam iz tog grada i najaktivniji sam tamo, onda me postedi price, jer ja nikom necu davat primjer kako treba da se ponasa pogotovo kad mu tudjinci okupiraju drzavu i vrse genocide i etnicko ciscenje!

laufer*
18-03-04, 23:40
EVAKUISAN MANASTIR DEVIČ, NASILJE U NOVOM BRDU | 22:13 | Izvor: B92, Beta
Kosovska Mitrovica -- Eparhija raško-prizrenska je primila informaciju da su monahinje iz manastira Devič kod Srbice, južno od Mitrovice evakuisane od strane snaga KFOR-a. Eparhija je takođe demantovala prvobitnu informaciju da je manastir zapaljen, i saopštava da francuski vojnici iz sastva KFOR-a čuvaju manastir.

Talas nasilja koji drugi dan potresa Kosovo zahvatio je i opštinu Novo Brdo, gde je zapaljena nova zgrada opštine u selu Bostane, saopštio je u četvrtak popodne Koordinacioni centar za Kosovo i Metohiju. Koordinacioni centar obaveštava da je u nasilju na Kosovu zapaljen veliki broj novih zgrada koje su tokom poslednje tri godine izgradjene sredstvima centra. Eparhija raško-prizrenska je saopštila da su u Novom Brdu u toku napadi na preostale Srbe, kao i da je na jednu srpsku kuću bačena bomba, a da su još dve kuće zapaljene. Koordinacioni centar navodi da su svi Srbi iseljeni iz sela Stara Kolonija u Novom Brdu, a da su u opštini Klina, nakon evakuacije srpskih povratnika iz Biče, u Osojane evakuisani i povratnici iz sela Grabac.

POLICIJA SUZAVCEM RASTERUJE ALBANCE KOJI PALE CRKVU | 21:49 | Izvor: Beta
Priština -- Pripadnici UNMIK policije i Kfora upotrebili su u četvrtak uveče suzavac kako bi rasterali Albance koji pale crkvu Svetog Nikole u Prištini, javlja agencija Frans pres. Eparhija raško-prizrenska saopštila je da je u Prištini demolirana, pa zapaljena crkva Svetog Nikole iz 19. veka, zajedno sa parohijskim domom. Svi Srbi iz Pristine su evakuisani u Gracanicu, dodaje Eparhija.

UNMIK: U DVODNEVNOM NASILJU NA KOSOVU UBIJENA 31 OSOBA | 21:43 | Izvor: Beta
Priština -- Najmanje 31 osoba je poginula, a više od 500 ih je povređeno u nasilju koje već drugi dan traje na Kosovu, saopštio je UNMIK. "Imamo 31 poginulog i najmanje 500 povređenih", rekla je agenciji Beta portparol UNMIK-a Izabela Karlovic i dodala da je među njima 61 policajac i 35 pripadnika Kfora. UNMIK i Kfor su u raznim delovima Kosova evakuisali na stotine Srba, koji su bili meta nasilja albanskih ekstremista u kome su paljene srpske kuće i verske spomenike. Zapaljeno je ili uništeno najmanje 16 crkava i drugih pravoslavnih zdanja, među kojima su većina biseri srednjevekovne vizantijske umetnosti i arhitekture, poput crkve Bogorodice Ljeviške iz Prizrena ili manastira Devič kod Srbice.

MK_NL
18-03-04, 23:41
Moderatoru,
Zasto si moderator savrseno me ne interesuje.Sta ces licno misliti o meni - jos manje.Ali cu te uvijek(kao i svakog drugog)prozvati ukoliko napises:

Sad su im krivi Srbi sto majmuni nijesu naucili da plivaju(radi se o troje djece)

Izrazavam blagu naklonost,a razumijem potpuno(rusenje dzamija)

meni nije zao djece jer su ih ALBANCI udavili i namjestili nama

moderatoru,
sa ovakvim izjavama sam sebe komentarises.Naj...
PS.Molim moderatore foruma Buducnost Crne Gore da ne izbrisu ove izjave svojeg kolege.

laufer*
19-03-04, 00:09
http://www.civpol.org/Pictures/bombed-church.jpg

sh0cker
19-03-04, 00:13
Moderatoru,
Zasto si moderator savrseno me ne interesuje.Sta ces licno misliti o meni - jos manje.Ali cu te uvijek(kao i svakog drugog)prozvati ukoliko napises:

Sad su im krivi Srbi sto majmuni nijesu naucili da plivaju(radi se o troje djece)

moderatoru,
sa ovakvim izjavama sam sebe komentarises.Naj...
PS.Molim moderatore foruma Buducnost Crne Gore da ne izbrisu ove izjave svojeg kolege.

E pa odlicno. Neka ne brisu slobodno.

olivija
19-03-04, 00:29
http://www.civpol.org/Pictures/bombed-church.jpg

nije pala crkva nego EVROPA.
Kako je moguce da iko ama iko moze zapaliti i jednu crkvu u Evropi a da ne bude osudjen ma ravno na smrt.

Ko bi to od hriscana mogao da pali po Arabiji a da ziv ostane ? Sramota je evo za Evropu cijelu, za cijelu hriscansku civilizaciju. Evo prije par dana roknuse 200 ljudi u Spaniju, evo prijete oce i dalje, evo na Kosovo preko 30 zrtava a covjek se nigdje vise ni u rodjenoj zemlji ne osjeca sigurno.

Cujem nocas ovaj komentar od Holandjana: svakoga bi muslimana protjerao pa onda ne bi imao ko da podmece bombe.
Vala zao mi je da kazem ali slazem se sa njime i te kako, jer se necu ja misliti ko je u AlKaidi a ko nije. Ovdje u Holandiji a i uposte u Evropi vrlo je antimuslimansko a specijalno sada poslije Spanije !!

olivija
19-03-04, 00:40
Evo razlisljam.. Konstantinopolis je pao 1454 (ispravite ako grijesim). Znaci 14 ipo vjekova je Evropa Hriscanska. Od ove godine islam napreduje da bi u 18 vijeku Balkan dosta poislamiziran. E sada, Osmanska imperija pada krajem 19 vijeka a fakticki 1921 sa posljednjim Sultanom u Istambulu.

Znaci islam u Evropi je 5 vjekova a hriscanstvo 15 vjekova.

Otkud im pravo da ista svojataju a ne da ruse ono sto stoji od Bizantijskog Carstva i jednistvenog kriscanstva. Zato velim ovo je bruka za svakog Evropljana, satiru Evropske temelje jedne divne civilizacije. Dok napadaju crkve ovo je vjerski rat i tacka.

Da ne pricamo o zrtvama i muci i jadu onih koji su na Kosovo, neka im je Gospod u pomoc i sada a i poslije od svih trauma sto prezivjese jadni ljudi.

SKOJ
19-03-04, 00:57
Urosevac, 18 March: Several Greek soldiers were injured this evening in a fight with armed Albanians who have surrounded the Church of Sveti Car Uros [St Tzar Uros] in Urosevac [southeast Kosovo], the Raska-Prizren Eparchy [EPR] has reported.
According to the report, a group of Greek soldiers were courageously defending the Church of Sveti Car Uros in Urosevac but, nevertheless, Kfor [NATO-led Stabilization Force] members had to withdraw.
A correspondent for the ERP information office in Kosovska Mitrovica reports that loud explosions could be heard in the town.

SKOJ
19-03-04, 01:14
Pocinje nova era za Kosovo - Albanski ministar

Veceras, na Kosovskoj KOHA TV u 2230

Ministar kaze... ovo je pocetak nove ere za Kosovo i kritikuje vladu Kosovo sto se protivi "legitimnoj eskalaciji nezadovoljstva" (u prevodu - ovom teroru).

=================

A new era is beginning in Kosovo says Minister and MP Jakup Krasniqi

...

[Krasniqi, PDK MP] Today’s situation, perhaps in a particular manner, since all this is a result of last night’s event that took place in Mitrovica, northern part of Kosova, where in a most tragic way three children lost their lives... I say different because in Kosova, from today, one cannot continue with the same policy, and from today it looks as if a new era is beginning...
Finally, as institutions that emerged from the people’ vote, as political institutions, today they showed a low level of responsibility. They, or better say their contribution, to halt the escalation of unhappiness of the Kosova citizens – which in fact is a legitimate escalation of unhappiness – they were not in a position to even direct them nor become a cohesive representatives of these events.

Zabranitty
19-03-04, 01:14
ziwim u BD.Danas oko 1:25 krecem iz kuce i ilazim napolje...taman da predjem ulicu,prolazi autobus Albanske tablice i njih 5-6 kroz prozor pokazuju mi :finger: Doslo mi je da im ***** mater,no nidje nije bilo bubulja da razbijem staklo!!

Apatrid
19-03-04, 01:22
ŽESTOKA PUCNJAVA U MITROVICI, OSOBLJE UNMIK EVAKUISANO | 00:13 | Izvor: B92, Beta
Kosovska Mitrovica -- U Kosovskoj Mitrovici došlo je u četvrtak kasno uveče do sukoba, posle relativno mirnog dana. Oko 23.45 se pucalo u severnom delu grada. Novinar B92 Miloš Milić, koji se nalazi u Mitrovici, javlja da je teško proceniti razmere onoga što se desilo. Došlo je do zaista oštre pucnjave. Prema procenama, iz dela Mitrovice naseljenog Albancima, pucalo se iz različitog naoružanja. Ne zna se o čemu se radi, moguće je da je šenlučenje, nema informacija o posledicama. Policija UN vozi ulicama Kosovske Mitrovice sa ugašenim svetlima na automobilima. Trenutno je mirno, nakon zaista oštre pucnjave, koja je trajala pet-šest minuta.

Osoblje UNMIK-a iz južne Kosovske Mitrovice evakuisano je na bezbednu lokaciju, izjavio je u četvrtak kasno uveče portparol UNMIK-a Đorđi Kakuk. Kakuk je agenciji Beta rekao da je osoblje UNMIK-a evakusano na bezbednu lokaciju ali da se pripadnici UNMIK-a i dalje nalaze u gradu.

Eparhija raško-prizrenska je večeras javila, pozivajući se na anonimne zvaničnike UNMIK-a, da je najveća koncentracija Albanaca večeras zabeležena oko Kosovske Mitrovice.

Jeronim9
19-03-04, 01:30
Eparhija raško-prizrenska je večeras javila, pozivajući se na anonimne zvaničnike UNMIK-a, da je najveća koncentracija Albanaca večeras zabeležena oko Kosovske Mitrovice.

Prije ovoga zaista značajnoga naučnoga otkrića Eparhijina Veljesrbočetništvovaskoliko smatralo je da su oko Kosovske Mitrovice koncentisane Inke, iako je manjina tvrdila da se možda radi o Ašantima.

Apatrid
19-03-04, 01:45
TROJICA SRBA RANJENA U CERNICI | 00:36 | Izvor: Beta
Cernica -- Trojica Srba ranjena su u četvrtak uveče u selu Cernica kod Gnjilana u napadu ručnom bombom, bačenom na kuću Petra Jovanovića, preneli su Beti poslanici koalicije "Povratak". Pored Jovanovića ranjeni su i Dalibor i Predrag Stanojević. Sva trojica su prebačeni su okolna srpska sela gde im je ukazana pomoć i nisu u životnoj opasnosti. U Cernici živi oko 200 Srba. Od 1999. godine ubijeno je osmoro njihovih sunarodnika a tridesetak njih je ranjeno.

Apatrid
19-03-04, 01:49
ČOVIĆ: VOJSKA SE MORA VRATITI NA KOSOVO DA ŠTITI STANOVNIŠTVO | 00:34 | Izvor: Beta
Beograd -- Šef Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Nebojša Čović izjavio je u četvrtak uveče da se Vojska Srbije i Crne Gore mora vratiti na Kosovo i učestvovati u zaštiti srpskog stanovništva. Čović je za Radio-televiziju Srbije kazao da će u suprotnom Srbi "biti očišćeni" sa Kosova. Naveo je da će, ako se to desi, međunarodna zajednica prihvatiti Kosovo bez Srba kao faktičko stanje. Čović je ponovio da samo srpska vojska i policija mogu da obezbede teritorijalno razgraničenje na Kosovu, jer pripadnici stranih misija nisu motivisani da zaštite Srbe.

Savindan
19-03-04, 02:04
Карта Косовског Кристалнахта

http://www.spc.org.yu/Vesti-2004/03/kim-17-mart-v.jpg

Jeronim9
19-03-04, 02:08
Čović je ponovio da samo srpska vojska i policija mogu da obezbede teritorijalno razgraničenje na Kosovu, jer pripadnici stranih misija nisu motivisani da zaštite Srbe.

A o tome se radi. P ašto ne rekoše odma. Oni bi komat Kosova, "svete srpske zemlje, trta-vrta...". Ne treba cijelo, daj-što-daš je dosta.

Ajde kod čika-Buša ured pa lijepo molite. Samo je Gjarperi odavno stao ured, dokle ste vi bili zauzeti ubijanjem premijera...

Apatrid
19-03-04, 02:18
Ajde kod čika-Buša ured pa lijepo molite. Samo je Gjarperi odavno stao ured, dokle ste vi bili zauzeti ubijanjem premijera...

A ti bio "zauzet" pisanjem "analiza" koje su velicale moc ANA u Makedoniji. Dobro prolazile tih dana, kad su helikopteri dostavljali minobacacku municiju.

Dobro ce proc i ovih dana, nece te krivi dio zapast. Dako i ti koju krvavu paru skucis.

Jeronim9
19-03-04, 02:36

A ti bio "zauzet" pisanjem "analiza" koje su velicale moc ANA u Makedoniji. Dobro prolazile tih dana, kad su helikopteri dostavljali minobacacku municiju.

Dobro ce proc i ovih dana, nece te krivi dio zapast. Dako i ti koju krvavu paru skucis.

ANA izbori svoje mjesto u državi. Na jednostavan način: kad dođeš Slavjanočetnicima na 12km od centra prijestonice. Onda dobro omeknu.

Savindan
19-03-04, 02:40
ANA izbori svoje mjesto u državi. Na jednostavan način: kad dođeš Slavjanočetnicima na 12km od centra prijestonice. Onda dobro omeknu.

:shock: Славјаночетници, то су ваљда Македонци?

Велика Албанија до Крушевца, то још могу да разумем (из аспекта психијатра) али Славјаночетнике мало теже.

Apatrid
19-03-04, 02:42
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/R04031802.shtml

Apatrid
19-03-04, 02:47

Aha, pa onda dodju "cuvari katalizatora" da evakuisu svoje pred nosom "Slavjanocetnicima".

A sladis se da bi i sad neko srebro past moglo ako vojska intervenise. Pa da pises "analize" PVO. I one su dobro prolazile, je l' da?

sh0cker
19-03-04, 03:10
A sto ima to Amerika od ovija siptara da mi je ukapirat?

Da nije lak prolaz droga preko toga "kordona" iz Turske?

Berankrsh69
19-03-04, 03:30
da se ne zaboravi!.....pozdrav za Dobrushkog

http://www.novosti.co.yu/zlocin.htm

Apatrid
19-03-04, 03:31
GRČKI VOJNICI NAPUSTILI TRI CRKVE, SPASILI JEDNU ŽENU | 02:12 | Izvor: Beta
Atina -- Grčki vojnici u sastavu KFOR-a su u četvrtak, u strahu od Albanaca, napustili još dve crkve kod Uroševca koje je trebalo da čuvaju, a Albanci su zapalili bar jednu od njih, javili su atinski mediji. Mediji su ranije objavili da su grčki vojnici u Uroševcu u četvrtak uveče, uspeli da spasu jednu stariju ženu, Srpkinju koju su i bili zaduženi da čuvaju. Grci su izveli ženu iz njenog stana "dok su američki vojnici držali na odstojanju stotine albanskih demonstranata koji su hteli da provale u (stambenu) zgradu", preneli su mediji dodajući da su Albanci potom zapalili stan.

Savindan
19-03-04, 03:39
Снимак из Косовске Митровице 17. марта

http://www.rts.co.yu/wupload/video/KOSMET.ram

SteVuk
19-03-04, 04:06
Neki forumasi (s kojim se uopste ne slazem politicki), su zaista pokazali razumijevanje, pokazali su solidarnost, pokazali su ljudskost u ovim teskim vremenima. Njima porucujem da su zadobili moje visoko postovanje.

A neki forumasi, cak i u ovako tragicnim momentima, nastavljaju s svojom bolesnom anti-srpskom histerijom. Koji pokusavaju da neutralisu ove tragedije sto se desavaju ovih dana po Kosovu, koji pokusavaju da i za ovo okrive Srbe, koji pokusavaju da izjednace 2 zapaljene dzamije s onim sto se desava na Kosovu, koji pokusavaju da sve ovo bace na sprdnju, itd.... Njima porucujem da su zadobili moj bezkonacni (iako to nikad ni prema kome nisam osjecao) prezir.

Prepoznace se i jedni i drugi.

P.S: Znam da to sto osjecam (i mislim), ove "druge", boli *****, ali eto da kazem, malo ce mi lakse biti.

Apatrid
19-03-04, 04:35
18. mart 2004. 21:26

Demokratska stranka je najoštrije osudila napade albanskih terorista na srpski narod na Kosovu i Metohiji i od medjunarodne zajednice zatražila da ispuni obeveze koje je preuzela i obezbedi sigurnost i mir svim stanovnicima Pokrajine.

DS je u saopštenju ocenila da je jučerašnja dramatična eskalacija nasilja na Kosovu i Metohiji deo planirane akcije etničkog čišćenja, na koju medjunarodna zajednica i njene institucije u Pokrajini nisu adekvatno odgovorile.
----------------------

A ovdje je saopstenje u originalu:
http://www.ds.org.yu/info/saopstenje.php?id=186

Apatrid
19-03-04, 05:50
CNN:

NATO rushes troops to Kosovo (http://www.cnn.com/2004/WORLD/europe/03/18/kosovo.violence/index.html)

Za citirati:

U.N. officials said the children were being chased by Serbs and drowned in a river that separates the two communities in Mitrovica

laufer*
19-03-04, 06:04
TADIĆ: ZADRŽAVAMO PRAVO DA PREISPITAMO SVOJU POLITIKU PREMA KOSOVU | 02:10 | Izvor: B92
Beograd -- Ministar odbrane Srbije i Crne Gore Boris Tadić izjavio je u petak rano ujutro, da je od generalnog sekretara NATO-a Jap de Hop Šefera dobio uveravanja da je na Kosovo već upućeno pet novih četa italijanskih, britanskih i američkih snaga, a da se priprema slanje bataljona britanskih trupa.

Po dolasku na aerodrom iz Bratislave, gde je razgovarao sa generalnim sekretarom NATO-a, Tadić je rekao da se Šefer apsolutno složio da nasilje na Kosovu mora odmah da prestane i da KFOR treba da ispuni svoju preuzetu obavezu i zaštiti srpsko stanovništvo. Prema njegovim rečima, rezultati bi trebalo da budu vidljivi već za dva dana. “Ja sam uputio zahtev da pripadnici profesionalnih jedinica Vojske SCG učestvuju u okviru snaga KFOR-a na Kosovu i Metohiji, na zaštiti naših sunarodnika u toj južnoj srpskoj pokrajini, poštujući Rezoluciju 1244 i Vojnotehnički sporazum, da se nađe rešenje unutar te Rezolucije, jer je situacija više nego hitna. Nisam naišao na podršku sa takvim zahtevom, međutim, ja kao ministra odbrane i Državna zajednica ostajemo pri takvom zahtevu. U slučaju da se desi da KFOR ne ispuni svoju obavezu iz Rezolucije 1244 i Vojnotehničkog sporazuma iz Kumanova, mi zadržavamo pravo da preispitamo našu politiku prema Kosovu i Metohiji, kao Državna zajednica”, kazao je Tadić.

Tadić nije želeo da precizira šta podrazumeva pod preispitivanjem odnosa Srbije i Crne Gore prema Kosovu. Inače, tokom boravka u Bratislavi, Tadić je razgovarao sa britanskim ministrom odbrane Džefrijem Hunom, koji je rekao da će na Kosovo biti upućena izuzetno pripremljena jedinica britanske vojske. On je naglasio da očekuje da će i ostale zemlje poslati svoje pripremljene jedinice, koje su spremne da se obračunaju sa albanskim teroristima.

Savindan
19-03-04, 06:07
Обавезно показују и пар средњошколаца који каменују Жандармерију...

Ово неће показати наравно, џаба Србима да излазе на улицу ко Шпанци када неће то нико да показује, макар не у таквом контексту.

http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/21086348764059bfa8a15cd845716930.jpg

http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/14151265154059bfe94fcd8182333379.jpg

http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/8152333644059c098c1c65548771846.jpg

http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/544503674059c0aa57afb756828743.jpg

http://www.b92.net/galerija/pics/2004/03/20474649134059c067de359035126886.jpg

laufer*
19-03-04, 06:08
GRČKI VOJNICI NAPUSTILI TRI CRKVE, SPASILI JEDNU ŽENU | 02:12 | Izvor: Beta
Atina -- Grčki vojnici u sastavu KFOR-a su u četvrtak, u strahu od Albanaca, napustili još dve crkve kod Uroševca koje je trebalo da čuvaju, a Albanci su zapalili bar jednu od njih, javili su atinski mediji. Mediji su ranije objavili da su grčki vojnici u Uroševcu u četvrtak uveče, uspeli da spasu jednu stariju ženu, Srpkinju koju su i bili zaduženi da čuvaju. Grci su izveli ženu iz njenog stana "dok su američki vojnici držali na odstojanju stotine albanskih demonstranata koji su hteli da provale u (stambenu) zgradu", preneli su mediji dodajući da su Albanci potom zapalili stan.

laufer*
19-03-04, 06:11
SVILANOVIĆ POSLE SB UN: MEĐUNARODNO PRISUSTVO ĆE BITI POVEĆANO | 01:15 | Izvor: B92
Njujork -- Nakon završetka sednice Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, koja je bila posvećena situaciji na Kosovu i Metohiji, ministar inostranih poslova SCG, Goran Svilanović je za B92 izjavio sledeće:

”Posle ukupnih naših diplomatskih napora, koji se ne odnose samo na današne razgovore u SB i razgovore koje sam imao sa Kofijem Ananom, posebne sa predsedavajućim Saveta bezbednosti, posebne sa Joškom Fišerom, već se odnosi i na one razgovore koje smo imali telefonski, koje je imao premijer Koštunica ili konkretne koje je imao Boris Tadić. Ukupni rezultat, mogu da budem siguran, jeste da će međunarodno prisustvo biti povećano, da se neće smanjivati, a na tome se praktično radilo do danas, već će biti povećano i tu su jasna obećanja, koja su došla od predstavnika NATO-a i od predstavnika UN-a, ovde u Njujorku. Prvi zadatak tih trupa biće da probaju da odbrane Srbe koji žive u naseljima, od nasrtaja Albanaca, koji su očigledno organizovani i motivisani etničkim čišćenjem. Ovo što se događa jeste napor da potpuno oteraju Srbe sa Kosova i da se onda u jednoj potpuno drugačijoj situaciji razgovara i o standardima i o statutu. Mi to želimo da sprečimo i uložili smo napor da svima objasnimo šta je suštinski ono što se događa. U poslednja dva dana je na delu organizovano nastojanje da se Kosovo očisti od Srba i to su napadi koji traju već 48 sati. Prvi je zadatak da se to nasilje prema Srbima zaustavi, okviru nove teritorijalne organizacije Kosova, u okviru procesa decentralizacije, da se nađu mehanizmi koji će Srbima omogućiti da tu žive. Tek onda možemo da nastavimo dijalog, za šta smo spremni, mada će to biti malo teže. Ja ću biti u SAD i sutra, verovatno ću biti i u Vašingtonu i tamo imati razgovore, a ovo što iz dosadašnjih kontakata može da se izvuče kao poruka, jeste da SAD neće dopustiti etničko čišćenje, i ja sam ovde da tražim garancije za takav američki stav, jer to je ono suštinski što se danas događa. U pitanju je pokušaj potpunog čišćenja Kosova od Srba. Mi hoćemo da to sprečimo, da bismo uopšte mogli da govorimo o nekoj drugoj politici na Kosovu”, kazao je Svilanović.

laufer*
19-03-04, 06:14
SAVET BEZBEDNOSTI UN POZVAO NA OBUSTAVU NASILJA NA KOSOVU | 00:58 | Izvor: Beta
Beograd -- Savet bezbednosti UN poručio je u četvrtak kasno uveče po srednjoevropskom vremenu, da je nasilje na Kosovu neprihvatljivo i da odmah mora prestati i istakao da uspostavljanje multietničkog, demokratskog društva na Kosovu ostaje cilj medjunarodne zajednice.

Nakon hitne sednice sazvane na zahtev Srbije i Crne Gore, predsednik Saveta za mart, francuski ambasador Žan Mark d’la Sablier pročitao je jednoglasno usvojeno saopštenje u kome se navodi da je "nasilje neprihvatljivo i odmah mora prestati".

Povodom napada na osoblje NATO-a i UN, kao i njihova vozila i zgrade, u saopštenju se upozorava da "počinioci moraju razumeti da je napad na medjunarodno prisustvo istovremeno napad na celu medjunarodnu zajednicu i da ekstremizmu nema mesta u budućnosti Kosova", prenosi AP.

"Uspostavljanje multietničkog, tolerantnog, demokratskog društva na stabilnom Kosovu ostaje fundamentalni cilj medjunarodne zajednice", ističe se u saopstenju.

Više govornika nas sednici osudilo je nasilje i pozvalo na mir. Medju njima su bili predstavnici SAD, Irske kao predsedavajuće EU, Rusije, Kine, Velike Britanije, Japana, Alžira, Albanije, BiH, Jordana.

Na sednici, generalni sekretar Kofi Anan rekao je, izmedju ostalog, da mora da "podseti lidere zajednice kosovskih Albanaca da kao najveća etnička grupa imaju odgovornost da zaštite i promovišu prava svih ljudi na Kosovu, da povrate mir". "Namerno ciljanje kuća i religijskih mesta kao što su crkve, groblja i manastiri, sramno je i neoprostivo, kao što su i posledični napadi na džamije u drigim delovima Srbije i Crne Gore", kazao je on.

Nemački ministar inostranih poslova Joška Fišer rekao je da "svi lideri Kosova, posebno oni koji su izabrani na izborima, moraju da učine sve što je u njihovoj moći da spreče urušavanje civilnog društva u pokrajini".

Ministar spoljnih poslova Srbije i Crne Gore Goran Svilanović pozvao je Savet da usvoji rezoluciju kojom se osudjuje ekstremizam i terorizam na Kosovu i uvode dodatne mere da se fizički zaštiti srpsko stanovništvo u pokrajini.

Ukazujući da razvoj situacije na Kosovu zahteva od Saveta da preduzme odlučnu i hitnu akciju, Svilanović je naglasio da je srpsko stanovništvo izloženo teroru čiji je cilj etničko čišćenje Kosova i Metohije i da Kfor i UNMIK za sada to ne uspevaju da sprečce.

Apatrid
19-03-04, 07:24
Albanski mediji sa Kosova i Metohije opširno izveštavali o eskalaciji sukoba u pokrajini

"Kraj jednog političkog koncepta za Kosovo"

Priština - Jučerašnji tragični događaji na Kosovu posledica su institucionalne i političke praznine i neuspeha političkog koncepta za pokrajinu, piše danas kosovski dnevnik na albanskom jeziku Koha ditore.
Kosovo se našlo u samorazarajućem nadmetanju politike koja ne priznaje da je mrtva i neuspela, i energije nasilja koja se akumulirala i pretočila u gubitak ljudskih života, navodi se u tekstu pod naslovom "Tragična smrt jedne politike i ljudi iz te politike". List navodi da je jučerašnji talas nasilja na Kosovu imao tragičan bilans od najmanje 16 poginulih i 575 povređenih.
Dnevnik "Bota sot" piše da paralelni sistem Srbije na Kosovu ne samo da nije oslabljen i rasformiran, već da, sistematski, različitim postupcima u pokrajini pokazuje da situaciju na Kosovu drži pod kontrolom. List navodi da su brojni napadi i incidenti na Kosovu "delo međunarodnog terorizma iza koga stoje srpske organizacije poput ‘čuvara mosta’ u Mitrovici, Srpskog nacionalnog veća i drugih". Dnevnik tvrdi da su te organizacije odgovorne za podmetanje eksplozivnih naprava, blokiranje glavnih puteva na Kosovu, fizičke napade protiv međunarodne policije i na Albance, pogibiju albanske dece u reci Ibar, nestanak albanske dece, insceniranje povređenih Srba, kao i za ucene i tenzije. Sprski revanšizam je znak za uzbunu kako bi se onemogućilo stvaranje kosovske države i uspostavljanje mira na Kosovu, ističe "Bota sot". Beta

Apatrid
19-03-04, 07:24
TAČI: Radi se o revoltu i Srba i Albanaca

Beograd - Lider Demokratske partije Kosova Hašim Tači ocenio je da je međuetničko nasilje na Kosovu posledica revolta kosovskih Srba i Albanaca i naglasio da je vrlo važno da njihovi politički lideri sada "ne dolivaju ulje na vatru", već da pozovu na mir i uzdržanost. "Mislim da se radi o revoltu Srba i revoltu Albanaca. Vrlo je važno da niko od nas ne doliva ulje na vatru, već da pozovemo ljude da odu kućama i da prihvate novu stvarnost Kosova - rekao je Tači za radio Glas Amerike. On je ocenio i da Kosovu nisu potrebne enklave, niti nasilje, i da su najnoviji tragični događaji na Kosovu upereni protiv svih građana pokrajine, jer u njima stradaju i Albanci i Srbi. "Moja poruka za sve građane Kosova jeste da budu mirni, da se međusobno poštuju, da više doprinesu toleranciji i da grade građansku demokratiju na Kosovu", rekao je Tači. Beta

Apatrid
19-03-04, 07:28
Demoliran Mekdonaldsov restoran na Terazijama

Beograd - Mekdonaldsov restoran "Bezistan" na Terazijama, juče ujutro našao se na putu demonstrantima koji su na nasilan način protestovali protiv etničkih sukoba na Kosovu i tom prilikom je, na i u ovom objektu, pričinjena velika materijalna šteta u iznosu od milion dinara. Kako saopštavaju nadležni iz Mekdonaldsa demonstranti su razbili 16 staklenih okana sa prednje strane restorana, ušli u glavnu salu i polomili deo inventara, jednu fiskalnu kasu i devet fiskalnih printera.
- Mekdonalds izražava saučešće porodicama nastradalih i žaljenje zbog žrtava i materijalne štete koja je pričinjena u celoj Republici. Kompanija se pridružuje svima koji su uputili apel građanima Srbije da se uzdrže od nasilnih akcija i pruže podršku uspostavljanju reda i mira, kao i naporima državnih organa da se sukobi na Kosovu reše diplomatskim putem - saopštila je služba za odnose sa javnošću Mekdonaldsa. R. D.

Makaveli
19-03-04, 07:58
MN_NK i ostali....ne volim da se ukljucujem u raspravu i necu samo zelim da pojasnim neke stvari:To kad optuzujete "moderatora" da je napisao za Albansku djecu da su majmuni koji neumiju da plivaju morate da znate (posto nekima ovdje ocigledno to nije jasno) da je to napisao Funestis koji jeste moderator ali ne i na OVOM forumu tako da je on ovdje u ulozi diskutanta kao i vi i nema mogucnost moderiranja OVOGA foruma.Ovaj forumom moderiraju Zippy Pingvin i moja malenkost pa vas molim da ovakvim postovima ne unosite zabunu.Ako ces vec da hoces da ga oslovljavas sa "moderator" onda kazi "moderator foruma nauka generalno " da nebi bilo zabuna ubuduce.Hvala

Otkako postoji ovaj forum ukazujem na zločinački mentalitet šiptara i na ovakav razvoj događaja.
Dobro je da ste se sada u to svi uverili.

konstantin
19-03-04, 08:48
Otkako postoji ovaj forum ukazujem na zločinački mentalitet šiptara i na ovakav razvoj događaja.
Dobro je da ste se sada u to svi uverili.

Нису се нажалост сви увјерили. Нисам ни знао да постоје такви паћеници, са таквим степеном мржње према српском. Они би не дао Бог, кад би се Косово етнички очистило, опет тражили српске гријехе.

Или сам можда ја у "заблуди". Можда новац којим се финансира њихов лоби није прљав. Вјероватно је плод изузетних достигнућа у привреди, науци, култури...

Заиста је ово тест за европску цивилизацију. Зато се надам да ћемо све ово пребродити!

Nacionalni ideal Šiptara - ubijati ljude! Ne iz osvete, zbog nekakve krivice, ili iz koristoljublja, nego "per ljejf e per faljen", radi zadovoljstva i radi obraza, odnosno, radi sticanja slave, imena i prestiža. I to ne bilo kakvog čoveka nego najboljeg, najlepšeg, najotmenijeg...

Ko je takvoga ubio, za njega se reklo da je svoju pušku "omrsio i ugostio", a ko je ubio neznatnog čoveka, kakvome se ni na čemu ne može pozavideti, taj je pušku "opoganio". Za tu sortu Šiptara, kaže se da, kad ugledaju mladog, lepog, lepo odevenog čoveka, odmah padnu u svoju poganu strast:
"Gle lepoga momka. Kako bi lepo bilo potrošiti na njega metak, da se onom lepom krvlju one lepe haljine poprskaju."

Zorz Goli kaze1902 god.:”U Staroj Srbiji za set poslednjih godina broj hriscana je smanjen u anormnim srazmerama.Okolina Prizrena je najnesrecnija zemlja na svetu. Oni iz Debra ubijaju da bi krali, iz Djakovice iz fanatizma,u Prizrenu ubijaju iz svojih rdjavih nagona, a oni iz Tetova ubijaju da oprobaju svoje karabine.”

Jozef Miler 1838 pise da Gege mrze Srbe pa cak i Toske koji su pravoslavni i kaze za njih da su, svirepi, podmukli, uporni, nenaklonjeni nikakvim novinama i protiv svakog ko ne poznaje njihov jezik…

Evgeni Timajev 1866 pise : U pohari deset srpskih sela ubijali su musku celjad i silovali zene i cak skrnavili grobove .Zlocini Arnauta su bezbrojni i neizmerni..”

Viktor Berar:”Sesir je simbol hriscanstva i prisustvo coveka sa sesirom prdstavlja skandal. Vec 50 godina u Peci nije usao niko sa sesirom a da u isto vreme nije postao meta u koju se pucalo.”
1904 god od 136 nasilnickih ponasanja 46 se zavrsilo ubistvom Srbina, pljacke su bile svakodnevna pojava a grupa siptara je silovala sedmogodisnju devojcicu.
1905 god od 281 nasilja bilo je 65 ubistava samo na jednoj svadbi siptaeri su ubili devetoro Srba. Samo kacak Sadik je ubio 70 Srba.

1906-1912 god ubijeno je 436 Srbina na Kosovu, 261 pokusaja ubistva, 293 pljacke, 160 nasilnickih ponasanja, 230 zlodela, 31 paljevina od toga deset crkava, 22 silovanja, sve ucinjeno od siptara prema Srbima.

Od 1876 do 1912 god iselilo se vise od 400 000 Srba sa Kosova.
Pod ovakvim terorom tesko je bilo ziveti. Da bi se sacuvali , Srbi su najpre primili nosnju siptarsku, poceli su cak brijati glave i nositi percine kao siptari, sve da bi se manje upadalo u oci i da bi se prezivelo. Vecina pocinje da govori siptarski a u javnosti se pokazuje kao Arnaut a kuci srpski, mogi su se obrezali i vrebala se prilika za beg od ovog siptarskog olosa.

Siptar Jasar pasa porusio je sve crkve u Btusu, Skulanovu, Rujicu..i od kamena gradio most na Sitnici. Opljackao Gracanicu, Devic i pobio 13000 Srba i unistio 50 srpskih sela…
Od kraja XVI veka pa do 1912 porusili su vise od 1300 crkava i to cine i danas u XXI veku.

Siptarski zlocini prema Srbima ne mogu da se broje, ima ih neverovatno mnogu i jos uvek traju.

U II sv. ratu su poznati po 21 SS diviziji Skender -beg. Ova divizija je bila iskljucivo formirana za teror nad Srbima. Tako je samo tada proterano 200 000 Srba sa Kosova i Metohije,
U Urosevcu su su u jednom danu ubili 43 Srbina, kuce preostalih su srusili a materijal istih odneli. U Pristini su 14.maja l944 uhapsili 281 lica a onda im se gubi trag, 28 jula l944 u selu Velika su masakirali sve zivo srpsko stanovnistvo. Zvreme fasisticke okupacije na kosovo je doseljeno oko 200 000 siptara iz Albanije na srpskim imanjima i nikada nisu vraceni nazad.

Istovremeno je doneta odlika l6. matra l945 o zabrani povratka Strba na kosovo od diktatora Tita. Posle rata su cak do l948 siptarske bande harale Kosovom i terorisale Srbe tako da se u tom vremenu iselilo oko 60 000 Srba sa Kosova.
U periodu od 1961 do 1981 godine iseljeno je takodje zbog siptarskog terora oko 250 000 Srba

U vremenu od 1948 do 1988 godine na Kosovo je naseljeno vise od 400 000 ilegalnih emigranata iz Albanije oji nikada nisu postali drzavljani Srbije tako da se danas na Kosovu nalazi oko polovine od ukupnog broja Siptara bez drzavljanstva.

Ustavom iz 1974 pokrajina postaje drzava u drzavi i Srbija postaje pokrajina Kosovu jer bez saglasnosti Kosova ne moze da donese nikakvu odluku.

Novi siptarski teror pocinje 1981 i za osam godina koliko je trajao jos 200 000 Srba se iseljava iz Kosova. Taj proces je zaustavljen svodjenjem pokrajine na pravno logicne okvire,
Siptarsko stanovnistvo je poznato po losim radnim navikama, nestrucnosti . Kosovo ima prirodna bogatsva i dobre uslove za poljoprivredu a zaostajalo je u razvoju u odnosu na druge republike u bivsoj Jugoslaviji .Jugoslovenske vlasti su uzimale kredite na zapadu i polovinu od svakog kredita ulagale na Kosovo i pored svega toga pokrajina je zaostajala u razvoju, jer bitange nisu imale radne navike.
Na drugoj strani navika za kradju, pljacku, pravljenje droge i prodaju su imali i previse.
Marmulaku kaze:”siptarski narod ima najveci prirastaj stanovnistva ne samo u Evropi , nego i u celom svetu..”

Danas oruzane bande kacaka tzv ovk zavrsavaju etnicko ciscenje Kosova i Metohije. Sustina ovog je pivodjenje kraju genoccida nad Srbima koji traje vec cetiri veka.
Nacin nisu promenili jos iz doba turaka , sirovi primitivizam divlje zivotinje.

Posle svega Šiptari kazu da imaju pravona srpsku zemlju. Postoji li igde zakon koji draje pravo razbojniku na imovinu zrtve. Po kom zakonu se moze kriminalac pozivati na demokratska nacela ako je sve stvorio ubistvom i terorom-genocidom.
Razbojnik mora da bude kaznjen za svoja nedela sto stoji uostalom u svim zakonima sveta.

Ilegalno boravljenje na teritoriji Srbije pokusavaju da prikriju unistavanjem maticnih knjiga. Terorizam koji vlada na Kosovu finansira se od šiptarske mafije koja lobira(podmicivanje politicara) u centrima moci.

Za istoriju siptarsku nije potrebno vise od dvadesetak strana ali za siptarska zlodela je potrebno mnogo papira a kako se situacija odvija jos malo vise.

DIV

veliki majstor
19-03-04, 10:01
Javljam vam se, drugari i braco, iz Beograda.
Evo kako vidim situaciju.
Nervoza i tenzije rastu. Mislim da, ako se ovo nastavi jos nekoliko dana (a ostane uopste Srba da Kosovu da bi imalo sta da se nastavi) da nece biti moguce zaustaviti srbijansku reakciju. Za sada, vlast kontrolise demonstracije i usmerava ih u pravcu politiki korektnog: na glavnom transparentu jucerasnjih studentskih demonstracija pisalo je tako STOP TERORIZMU (kako bi se valjda bolje mi sa nasim Kosovom uklopili u prioritete americke spoljne politike.)
S druge strane, ta parola uopste ne odrazava raspolozenje ljudi. Mahom su to mladi ljudi, nova generacija naseg naroda (koji nemaju nista zajednickog sa onima koji su prethodne noci pokusali da spale moseju). Nervoza i zahtev da se nesto uradi su primetni. Ima i uverenja da je stvar propala. Ali, kao sto sam rekao na pocetku, ukoliko se pokaze da stvar nije propala, ukoliko nasi dole izdrze u vecim enklavama i na severu, Beograd i Srbija ce eksplodirati.
Beograd kipi u ponizenju i nemoci. Ruke su nam vezane i nasim greskama i komunizmom i cinizmom i svinjarijama "MZ". Ali, osecanje besa je prisutno u pozadini.

I jos nesto zelim da vam kazem, dragi moji. Svako ko ima imalo nacionalnog i ljudskog dostojanstva znace dobro da sada nije cas za b ilo kakvo strancarenje ili prepucavanje. Toga nije ni bilo na ovoj diskusiji, kao sto vidim. Ali bilo je momenata kada su neki dozvolili da ih neka Trifa ili neka Sepelj izbaci iz takta. Ukoliko montenegro cafe podrzava ovakve postupke podivljalih siptara (i pored svih moderatora i prica o banovanju drzi postove onih koji provociraju dok se ljudi ubijaju na zverski nacin i dok gore crkve), u redu. Nije nase da menjamo njihovu politiku.

Ali ono sto mozemo da ucinimo, i molim svakog Srbina, da u ovom teskom i svecanom casu, ne pada na provokacije tih izroda. Ne treba se javljati ni na jedan njihov topik. Eno im ga interceptor pa neka se sa njime igraju. Ne treba odgovarati ni na jednu njjihovu provokaciju. Zbog nas samih.

MK_NL
19-03-04, 10:22
MN_NK i ostali....ne volim da se ukljucujem u raspravu i necu samo zelim da pojasnim neke stvari:To kad optuzujete "moderatora" da je napisao za Albansku djecu da su majmuni koji neumiju da plivaju morate da znate (posto nekima ovdje ocigledno to nije jasno) da je to napisao Funestis....
Izvinjavam se ako sam unio zabunu svojim postom u kojem nijesam imenovao o kojem moderatoru se radi.
Iako je to vise nego ocigledno (cak je i Olivija to ukapirala)vidim da sam pogrijesio.
Ne znam da je tako nesto napisao Funestis(posto pratim ovaj forum siguran sam i da nije)ali znam da sh0cker (moderator Budva) jeste.
I sh0ckeru je bilo upuceno nasta je on ocigledno ponosan na ove svoje izjave odgovorio “E pa odlicno. Neka ne brisu slobodno.”
Inace radi se o ovim izjavama.

Ujedno zelim da skrenem na nachin moderiranja foruma.
U svojem postu sam napisao:

Ovo su gluposti.Da situacija nije zalostna rado bih se smijao glupostima koje postiras.
Ovo je izbrisano.Valjda se smatra kao uvreda???
Prije i posle tog posta su postovi u kojima se dijele epiteti lud dobrotari....
Izbrisano je moje pitanje sh0ckeru-“Ti to nekom prijetis????” posle otvorene prijetnje upucene Dobruskom.
No dobro.Sa tim se moze zivjeti.Samo naprijed.
Ali kako razminuste ovo:Politika generalno>NEREDI PO BGD-u,KOSOVU...

svetinju nije u redu paliti ....... bilo cija da je
ako se desi da zapale pecku patrijarsiju svasta ce se desiti to bi bilo kap u prepunoj cashi ....
trebalo bi da se odgovori na ovo njihovo etnicko ciscenje ... etnickim ciscenjem. dakle ocisti se srbija .... novi pazar sve komplet... za to ne bi trebalo ni 24 sata.... zna se kakvi su siptari kad su u manjini pa bi se onda druga politika vodila

olivija
19-03-04, 10:32
na glavnom transparentu jucerasnjih studentskih demonstracija pisalo je tako STOP TERORIZMU (kako bi se valjda bolje mi sa nasim Kosovom uklopili u prioritete americke spoljne politike.)

S druge strane, ta parola uopste ne odrazava raspolozenje ljudi. Mahom su to mladi ljudi, nova generacija naseg naroda (koji nemaju nista zajednickog sa onima koji su prethodne noci pokusali da spale moseju).

Kuku nama svima dok nam je DPS predsjednik u CG i dok nam je DPS predsjednik u Jugoslaviji. Gdje je dzora od Sveta da upravo ovako ( TERORIZAM) nazove cistku Srba na Kosovo i da se sa ovim stavom obrati svjetskoj javnosti. Gdje je borac rata za mir da sada koju rece ovaj predsjednik 25 po redu Jugoslavije. Nigdje nista ne procitah od ovoga Predsjednika Sveta nego imamo Jugoslaviju sa Kosovima i Crnim Gorama i VOjvodinama a ovaj samo po BG pasaluku. Ova drzava ova
DPS - ovska Jugoslavija NEMA predsjednika i to je grdni problem !!

A vlada Srbije treba upravo sa ovom studenskom parolom da izadje pred svijet i pita ih kada ce Kosovo poceti da tretiraju kao TERORIZAM !!!

Nadam se brzija dana i u tome je spas Kosovu a i svim onim Albancima sto nisu rusili ostatke evropske civilizacije i ubijali starosjedeoce od 15 vjekova.

Kosovski politicari pokusavaju da ubijede javnost da jedino nezavisnost Kosova moze da zaustavi nasilje tamo. Ovo je djelimicno tacno: Srbi bi tada potpuno napustili Kosovo, te bi se tamo djesavao samo onaj dio nasilja koji otpada na cinjenicu da su Siptari u biti nasilinicki narod.

Dok kod Srba nasilnicke zivotinje ipak morate traziti medju cetnickim dobrovoljcima i fudbalskim navijacima, kod Siptara ih nalazite svuda: na ulici, u skoli, u porodici. Glorifikacija nasilja je siptarski folklor: kod kojeg drugog evropskog naroda imate narodni obicaj da se dvojica mladozenja na smrt pobiju sabljama, da bi odlucili koji ce od njih da se zeni? Ne moze se izbeci asocijacija na copor, te na izvjesne vrste zivotinja gdje se pravo na parenje stice upravo ovako.

Siptari nisu do sada dobili nezavisno Kosovo iskljucivo zbog samih sebe. Niko im u svijetu ni za trenutak nije povjerovao da su kvalifikovani da naprave drzavu, bar ne onu u kojoj bi gradjani uzivali prvo fizicku, pa tek onda i pravnu zastitu. Ono "standardi prije statusa" znaci: prvo me ubijedite da nijeste copor, no narod, da bi uopste mogli razgovarati o nekakvoj drzavi.

Prije toga - matrak!

Smatram da je neko kod Siptara shvatio da to znaci "vjeciti matrak", te da je stoga jedini put ocistiti Kosovo potpuno od Srba, sto poslijedni dogadjaji potvrdjuju. Ovim bi se problem kvalifikacija u dobroj mjeri smanjio, a sanse sa drzavu povecale.

Kod Siptara, bas kao i kod Hrvata, sam pojam drzave pociva na masovnom zlocinu. Zato im obojma genocid tako dobro ide od ruke: malo kome je u istoriji poslo za rukom ocistiti tako temeljno svoju teritoriju k'o Hrvati i Siptari svoju..

Kocho
19-03-04, 11:33
Vec dve godine ubedjujem ljigvce iz studentskih unija da se EXIT organizuje u KM. Jer NS i BG su vishe ispumpani i prezasiceni ovim deshavanjima. Kalja kalja retardi bi verovatno telecim mozgom smislili neki napad na mlade, koji bi doshli u velikoj meri, a zbog znachaja sve TV kuce svetske bi snimale; posle bi ih otkinuli, mladi nozekanjama, za te piz*e nije potrebno vatreno oruzije....

Greshka je kad je spaljen Hilandar, shto shipci nisu odmah natovareni za tu, i da jesu i da nisu, ma bre za sve treba optuzivati tu gnojavu gamad, kad nekog na ulici neko zgazi, eee i to je bio shipac, dokle god ih bude bilo bice moji neprijatelji i oni i njihova deca i deca njihove dece...

MK_NL
19-03-04, 11:57
Greshka je kad je spaljen Hilandar, shto shipci nisu odmah natovareni za tu, i da jesu i da nisu, ma bre za sve treba optuzivati tu gnojavu gamad, kad nekog na ulici neko zgazi, eee i to je bio shipac, dokle god ih bude bilo bice moji neprijatelji i oni i njihova deca i deca njihove dece...
Bas zbog visegodisnje prakse koju si ti lijepo opisao kako se vodila borba za velikosrpstvo i stvaranje velike Srbije doslo je vrijeme da i kada treba da se vjeruje ljudi to primaju sa rezervom.
Umjesto toga reci mi:
Sta su to uradile vlasti u Srbiji da bi sprijecili da dodje do ovoga do chega je doslo?
Kosovo im je sluzilo samo u predizbornim kampanjama za skupljanje poena.
Zar odraz zadnjih izbora ne pokazuje nemoc demokratije u Srbiji?
Zar vandalizam po Srbiji ne pokazuje nemoc zdrave svijesti u Srbiji?
Zar je hrabrost zapaliti dzamije?
Zar je hrabrost iscupati spomen tablu ubijenom premijeru jedne drzave?
Sta su uradili da bi pomogli izbjeglicama iz Hrvatske?(osim sutkanja na Kosovo i Republiku Srpsku)

Hari Krisna
19-03-04, 13:15
telecim mozgom smislili .......

I tako ti nama na sopstvenom primjeru pokaza sta sve moze izaci izaci iz teleceg mozga.
Taj jadni narod na Kosovu "brane" takvi kao ti cupajuci table Zorana Djindjica, kamenjima po ambasadama, prebijanjem francuskog novinara.....i naravno smisljajuci tako genijalne stvari u koje ama bas niko nece posumnjati, naravno ako mozak kao tvoj. Nikome jadnice ne treba nista natovarati vec samo pokazati to sto stvarno cine, ali i to teze ide dok je takvih mozgonja kao ti.

sh0cker
19-03-04, 14:36
Ja sam napisao to za Albansku djecu. I objasnio 100 puta, da to sto sam ja moderator nece mijenjat moje misljenje, ovaj MK_NL pokusava nesto mi objasni kako je to strasno, a nije strasno sto su 40 crkava zapaljene u 3 dana, a on se uvatio za 3 djece i 2 dzamije.
Odma sam ti odgovorio quotom, i ne znam sto se cudis.

Ovo sto se desava je katastrofa. Na bbc pokazuju cijeli dan ove 2 dzamije a nase crkve niko, no to je valjda svetska pravda. Samo cekam da vidim za kolko ce ovi siptari (malim) da organizuju izbore i kazu kako su oni demokratski nastrojeni 8) i kako ne zele nestabilnost na Kosmetu. A predvodice ih naravno Demokratska partija Hasima Tacija najveceg zlocinca na Kosmetu.

A MK_NL & co. ce rec kako je to u redu, dobro je da su demokratski nastrojeni.

MK_NL
19-03-04, 15:17
Ja sam napisao to za Albansku djecu. I objasnio 100 puta, da to sto sam ja moderator nece mijenjat moje misljenje, ovaj MK_NL pokusava nesto mi objasni kako je to strasno, a nije strasno sto su 40 crkava zapaljene u 3 dana, a on se uvatio za 3 djece i 2 dzamije.
Odma sam ti odgovorio quotom, i ne znam sto se cudis.

Kao sto vidis da je moj odgovor upucen Mastoniju-razlog jednostavan>Mastonije je u svom postu tvrdio da unosimo zabunu,ja prvenstveno i tako me je prvog i pomenuo.
Sa tobom sam oko ovoga raspravljao i ne zelim vise ponavljati ono sto sam rekao.Mislim da su nam stavovi prilicno jasni i da ih necemo mijenjati.
Makar ja svoje sigurno necu.A ti se vidi....
Zato procitaj nesto prije nego sto me prozoves-mislim da su moji odgovori jasni pa makar imali razlicita misljenja.

sh0cker
19-03-04, 15:25
Mi smo raspravili. Ja svoj stav mijenjat necu vala, a vidjeces za 3-4 godine zasto. Jer ovako nesto ne staje nego se siri. Znas na sta mislim. Al' tad ce vec bit kasno.

funestis
19-03-04, 15:27
MN_NK i ostali....ne volim da se ukljucujem u raspravu i necu samo zelim da pojasnim neke stvari:To kad optuzujete "moderatora" da je napisao za Albansku djecu da su majmuni koji neumiju da plivaju morate da znate (posto nekima ovdje ocigledno to nije jasno) da je to napisao Funestis koji jeste moderator ali ne i na OVOM forumu tako da je on ovdje u ulozi diskutanta kao i vi i nema mogucnost moderiranja OVOGA foruma.Ovaj forumom moderiraju Zippy Pingvin i moja malenkost pa vas molim da ovakvim postovima ne unosite zabunu.Ako ces vec da hoces da ga oslovljavas sa "moderator" onda kazi "moderator foruma nauka generalno " da nebi bilo zabuna ubuduce.Hvala

Odakle pravo tebi dragi kolega da mi stavljas rijeci u usta koje ja nisam rekao.

Ako sam to rekao molim te uputi me na taj moj post da se i ja uvijerim.

:( :( :(

Homoljac_
19-03-04, 15:33
Браћо Срби и Црногорци. ПРВО, не позивајте на оружје за поход на косово. ДРУГО, док не придобијемо запад, НИШТА НАМ НЕ ВРЕДИ!

ПРАВДА не постоји, постоји само СИЛА! А силу морамо поштовати, нарочито силу НАТО алијансе! Када њих придобијемо, лако ће мо са Косовом!

Даље, УЗРОК протеривања и убијања нешиптарског становништва на косову је чињеница да је Шиптарима натилитет међу највећим на свету, да је незапосленост 60%, да су на власти препродавци хероина и да је НАТО зарад разбијања Југославије дозволио оваквим људима да владају Косовом!

Останимо присебни, све што радимо морамо да радимо по договору и по ДОЗВОЛИ НАТО-а! Биће времена за оружје, само ПАМЕТНО!

sh0cker
19-03-04, 16:19
NATO pridobijat necemo u narednih 10g. Kako se prica, tim trgovcima heroinom i ostalim drogama, je u interesu da imaju nestabilno tj. vjerovatno ubrzo i njihovo Kosovo tako da imaju kordon da prolaze tuda ne kazenjeno.

laufer*
19-03-04, 16:31
Najavljen mirni protest u Podgorici

Cetiri zenske nevladine organizacije iz Crne Gore organizovace u subotu jednosatni mirni protest na glavnom trgu u Podgorici povodom Svjetskog dana mira i trenutnih nemira na Kosovu i Srbiji. Kako je saopsteno, mirni protest ce biti organizovan od 17 do 18 sati. Protest organizuju Zenska grupa “Stela” Cetinje, Crnogorski zenski lobi – Podgorica, Liga zena glasaca – Niksic, Centar za djevojke Ksenija - Podgorica.

laufer*
19-03-04, 16:32
Podgoricki srednjoskolci protestuju zbog desavanja na Kosovu

Par stotina ucenika podgorickih srednjih skola protestovalo je jutros ulicama Podgorice zbog poslednjih dogadjaja na Kosovu. Ucenici su prosli Bulevarom Svetog Petra Cetinjskog pjevajuci pogrdne pjesme na racun Albanaca i noseci transparent na kome je pisalo “Kosovo je Srbija”.

Jedna manja grupa ucenika podgoricke gimnazije, kako je za medije potvrdio direktor skole Gojko Jelovac, napustila je juce treci cas u znak protesta zbog nasilja na Kosovu.

Sinoc je u Hramu Hristovog vaskresenja u Podgorici odrzana molitva za spas Srba na Kosovu, a takve molitve su najavljene i za danas. Molitvi su (prisustvovali) predstavnici Socijalisticke narodne partije, Srpske narodne stranke, Narodne stranke i Demokratske srpske stranke.

laufer*
19-03-04, 16:32
TADIĆ SE SASTAO S KOMANDANTOM JUŽNOG KRILA NATO | 13:37 | Izvor: Beta

Vranje -- Ministar odbrane Srbije i Crne Gore Boris Tadić sastao se u petak pre podne s komandantom južnog krila NATO, admiralom Gregorijem Džonsonom, s kojim je razgovarao o situaciji na Kosovu. Sastanak je trajao više od sat vremena i bio zatvoren za javnost, a Tadić i Džonson su izjavili da je zajednički cilj smirivanje situcije i osiguravanje mira i bezbednosti na Kosovu i Metohiji, posebno Srba i nealbanskog življa.

laufer*
19-03-04, 16:33
IVANOVIĆ: ZAVRŠETAK ETNIČKOG ČIŠĆENJA | 11:35 | Izvor: SRNA

Priština -- Član Predsedništva Skupštine Kosova i Metohije Oliver Ivanović izjavio je da i u naredna dva do tri dana treba očekivati nastavak rušenja, paljenja i proterivanja Srba sa Kosmeta, a smirivanje situacije tek s pristizanjem jakih jedinica KFOR i njihovim konsolidovanjem na terenu. “Etničko čišćenje Srba sa Kosmeta počelo je 1999. i sada se završava. Manje enkalve u centralnom delu Kosova apsolutno neće moći biti očuvane i u ovoj sitiaciji jasno se definiše sever, koji će morati jako da se brani", rekao je Ivanović. "Budućnost Kosova je nemoguće sagledati, ali, u principu, nema više govora o multikulturalnom životu, to su gluposti koje nikome ovde više ne padaju na pamet. Kako nisu rešeni zločini iz 1999, tako verovatno neće biti rešeni ni ovi, pa nisam optimista", kaže Ivanović.

laufer*
JAKA DETONACIJE U KOSOVSKOJ MITROVICI | 13:52 -> 15:12 | Izvor: B92, Beta

Kosovska Mitrovica -- Iz južnog dela Kosovske Mitrovice posle 14 časova čule su se tri jake detonacije. Nešto ranije, u Kosovskoj Mitrovici se čula izuzetno jaka detonacija, a potom se video i dim iz jednog od solitera u kojima od petka ujutru traje akcija vojnika KFOR-a u potrazi za oružjem. Ta tri solitera su naseljena Albancima sa kojih je u četvrtak uveče pucano na severni deo Mitrovice, prenosi novinar B92 Miloš Mitić.

Neimenovani oficir KFOR-a se obratio novinarima i rekao da je moguća eskalacija nasilja tokom dana. On je rekao takođe da KFOR ima dozvolu da puca u svakog ko nosi oružje i da je odlučan u odbrani civila.

Portparol Kfora potpukovnik Džim Moran izjavio je u petak Rojtersu da su u severnom delu Kosovske Mitrovice pripadnici mirovnih snaga u četvrtak uzvratili vatru i ubili snajperistu.

U južnoj Mitrovici u petak boravi i kosovski premijer Bajram Redžepi koji je pozvao Albance da odustanu od nasilja. "Tražim od vas da prekinete svaki vid protesta koji bi mogao da dodatno ugrozi ionako ozbiljnu situaciju", rekao je Redžepi.

laufer*
NA KOSOVU MIRNO SAMO U SREDINAMA U KOJIMA NEMA SRBA | 15:08 | Izvor: Beta

Kosovska Mitrovica -- Predsednik i potpredsednik Odbora za Kosovo Skupštine Srbije, Dušan Proroković i Aleksandar Vučić, ocenili su u petak u Kosovskoj Mitrovici da je na Kosovu mirno samo u sredinama gde više nema Srba. Na konferenciji za novinare oni su konstatovali da su Albanci u poslednja dva dana na Kosovu uspeli da proteraju Srbe iz većine mesta u kojima su opstali posle rata 1999. godine.

"U tome su Albancima pomogli i pripadnici međunarodnih snaga bezbednosti na Kosovu, koji su preduzimali evakuaciju srpskog stanovništva, umesto da ga oružano zaštite", rekao je Proroković.

laufer*
19-03-04, 16:35
ITALIJANSKI GENERAL: ALBANCI IMALI SMIŠLJEN PLAN | 15:14 | Izvor: FoNet

Rim -- Kosovski Albanci imali su unapred smišljen plan "da opustoše vatrom i mačem" pokrajinu, ocenio je italijanski general Alberto Primiseri, koji komanduje multinacionalnom brigadom Jugozapad, u sastavu KFOR, prenosi u petak Makfaks. "Nasilje koje su započeli Albanci očigledno se ne smiruje. Mislim da već dugo vreme postoji unapred smišljen plan da se vatrom i mačem da opustoši Kosovo", tvrdi general Primiseri za "Korijere de la sera".

General je opisao i spašavanje četiri srpske monahinje iz jednog manastira kojeg je opkolila grupa od najmanje 500 Albanaca koji su bacali molotovljeve kokteli. "Odgovorili smo na vatru i ranili smo nekoliko njih. Dok smo smestili monahinje na sigurno mesto, napadači su iskoristili da zapale manastir", rekao je general.

laufer*
19-03-04, 16:36
MEĐUNARODNA ZAJEDNICA IZGUBILA KREDIT NA KOSOVU | 14:48 | Izvor: FoNet

Hag -- Na Kosovu je kao pre pet godina - zapaljene su džamije i crkve, kao da medjunarodna zajednica uopšte nije zavela mir, konstatuje u petak holandski dnevnik "De Telegraf". "Ono što list ne pominje je da je pre pet godina bilo uobičajeno posmatrati kosovske Albance kao žrtve, a Srbe kao tirane", dodaje u komentaru o pisanju holandske štampe o Kosovu Holandski državni radio. Dnevnik "De Volkskrant" ističe da su gotovo sve žrtve u proteklih pet godina bili Srbi, a da je uočljivo i kako se "Albanci sada okreću i protiv mirovnih snaga Ujedinjenih nacija". "Međunarodna zajednica je izgubila kredit, jer posle pet godina nije rešila pitanje statusa Kosova: da li je jugoslovensko, albansko ili nezavisno", zaključuje "De Volkskrant". Dopisnik Holandskog radija iz Srbije i Crne Gore Henk Hirs detaljno je u izveštaju opisao situaciju u Kosovskoj Mitrovici. "Kosovski Albanci su, kao većinsko stanovništvo, zainteresovani samo za punu nezavisnost i to što pre, a radikalno orijentisani među njima koriste nasilje kako bi ostvarili taj cilj. Predstavnika međunarodne zajednice na Kosovu Harija Holkerija i NATO trupe ovakva situacija dovela je u tešku situaciju, baš kao što se nalaženje prihvatljivog rešenja statusa Kosova čini sada daljim nego što je ikada bilo. Srbi neće nikad prihvatiti nezavisno Kosovo, a kosovski Albanci ne žele Kosovo kao autonomnu oblast u Srbiji", konstatuje Hirs.

laufer*
19-03-04, 16:38
PROTEST U ORGANIZACIJI VLADE SRBIJE | 08:46 -> 14:39 | Izvor: FoNet, Beta

Beograd -- Više od 10.000 građana, predvođenih državnim i crkvenim zvaničnicima, održalo je ispred Hrama svetog Save u Beogradu moleban za stradale na Kosovu. Protest, koji je zbog dešavanja na Kosovu organizovala Vlada Srbije, predvodili su premijer Vojislav Koštunica, članovi Vlade i zvaničnici Srpske pravoslavne crkve. Njima se kod Hrama pridružio i ministar odbrane Srbije i Crne Gore Boris Tadić. Među demonstrantima preovlađivali su srednjoškolci, koji su organizovano došli na protest posle javnog časa u školama. Članovi Udruženja porodica nestalih i kidnapovanih Srba sa Kosova nosili su transparente s fotografijama i imenima nestalih.

Mitropolit Amfilohije je, posle bogosluženja, rekao da u ovom trenutku Ujedinjene nacije i Evropa govore da je na Kosovu i Metohiji etnički sukob, "što je laž, jer na Kosovu i Metohiji je Vartolomejska noć, pogrom nad Srbima". "Očekujemo od UN i Evrope da sukob stvarno nazovu pravim imenom i pomognu da zavlada pravda na Kosovu", rekao je Amfilohije. "Ko može tražiti od ovog naroda da se odrekne svog identiteta i svetinje... To bi bilo, kao kad bi neko tražio od Italijana da se odreknu Rima i Hrama svetog Petra, ili od Jevreja da se odreknu od Jerusalima", dodao je on. Vladika je apelovao, posebno na omladinu, da budu na visini trenutka, "da ne zgaze ni cvet u ovom gradu", navodeći da je sramota što su pre nekoliko dana napadnute bogomolje drugih vera i policija.

Demonstranti su se prethodno okupili ispred Vlade Srbije nešto pre podneva. Skandirali su "Kosovo je Srbija", "Idemo na Kosovo", "Kosovo je srce Srbije", "Sačuvajte svetinje", "Ubij Šiptara", "Ubij, zakolji, da Šiptar ne postoji" i nosili transparent "Mir svima, sloboda za sve, povratak svakome".

Svi elektronski mediji u 12:00 su na tri minuta prekinuli emitovanje programa.